Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2011 года № 297
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" и от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства;
2) нормативы бюджетных субсидий на виды оригинальных семян сельскохозяйственных растений по годам размножения и закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда на 2011 год;
3) нормативы бюджетных субсидий на 1 тонну элитных семян сельскохозяйственных растений на 2011 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2011 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2011 года № 297
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2011 года областными бюджетами, бюджетами городов
Астаны и Алматы на поддержку семеноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства (далее - Правила) определяют порядок использования средств на развитие семеноводства сельскохозяйственных растений (далее - бюджетные субсидии) с учетом приоритетных направлений развития растениеводства за счет и в пределах средств, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) в виде целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы по бюджетной программе 082 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства".
2. Министерство производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в соответствии с индивидуальным планом финансирования бюджетной программы по платежам (далее - индивидуальный план финансирования по платежам) и соглашениями о результатах по целевым трансфертам между акимами областей, городов Астаны и Алматы и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.

Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің тұқым шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 наурыздағы № 297 қаулысы
Қазақстан Республикасының «Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы және «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2010 жылғы 29 қарашадағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің тұқым шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы;
2) көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының түрлеріне және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға 2011 жылға арналған бюджеттік субсидиялардың нормативтері;
3) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымының 1 тоннасына 2011 жылға арналған бюджеттік субсидиялардың нормативтері бекітілсін.
2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 наурыздағы
№ 297 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің тұқым шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінің тұқым шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңында 082 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұқым шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне  ағымдағы нысаналы трансферттер түрінде көзделген қаражат есебінен және шегінде өсімдік шаруашылығын дамытудың басым бағыттарын ескере отырып, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқым шаруашылығын дамытуға арналған қаражатты (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Министрлік облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды бюджеттік бағдарламаны төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына (бұдан әрі - төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспары) және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімдерге сәйкес жүргізеді.

3. Бюджетные субсидии предназначаются для:
1) частичного возмещения затрат производителей оригинальных семян (далее - оригинаторы) на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений. При частичном возмещении затрат на производство семян хлопчатника размер субсидий на 1 тонну устанавливается в зависимости от технологии подработки семян (механический и/или химический метод оголения);
2) полного возмещения затрат оригинаторов на закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
3) частичного возмещения затрат семеноводческих хозяйств (далее - семхозы) и потребителей семян за фактически приобретенные элитные семена сельскохозяйственных растений (включая семена, ввозимые из других областей республики в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области семеноводства) кроме семян хлопчатника, кукурузы, подсолнечника. В случае, если семхоз является одновременно элитно-семеноводческим хозяйством (далее - элитсемхоз) и для производства семян I репродукции использует элитные семена собственного производства, частичное возмещение затрат производится семхозу с учетом научно-обоснованной потребности элитных семян для обеспечения планового объема производства семян I репродукции;
4) частичного удешевления стоимости элитных семян хлопчатника, кукурузы, подсолнечника и саженцев плодовых культур и винограда (далее - элитные саженцы), реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям. При частичном удешевлении стоимости элитных семян хлопчатника размер субсидий на 1 тонну устанавливается в зависимости от технологии подработки семян (механический и/или химический метод оголения).
4. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным оригинаторам за фактически произведенные объемы оригинальных семян сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан.
5. Бюджетное субсидирование на частичное возмещение затрат производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений осуществляется в рамках установленных Министерством квот для каждого оригинатора на каждый вид семян по годам размножения в соответствии с научно-обоснованными нормами их производства для получения элитных семян.
6. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным оригинаторам за фактически выполненные мероприятия по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда.

3. Бюджеттік субсидиялар:
1) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіруге бірегей тұқымдарды өндірушілердің (бұдан әрі - бірегей тұқым өндірушілер) шығындарын ішінара өтеуге. Мақта тұқымын өндіру шығындарын ішінара өтеу кезінде 1 тоннаға субсидиялар мөлшері тұқымды  өңдеу технологиясына (механикалық және (немесе) химиялық тазарту әдісіне) байланысты белгіленеді;
2) бірегей тұқым өндірушілердің жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге жұмсалған шығындарын толық өтеуге;
3) тұқым шаруашылықтарының (бұдан әрі - тұқымшарлар) және тұқым тұтынушыларының жүгері, мақта және күнбағыс тұқымдарынан басқа нақты сатылып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымы (Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы саласындағы заңнамасына сәйкес республиканың басқа облыстарынан әкелінетін тұқымдарды қоса алғанда) үшін шығындарын ішінара өтеуге. Егер тұқымшар бір уақытта элиталық тұқым шаруашылығы (бұдан әрі - элиттұқымшар) болса және І репродукциядағы тұқымды өндіру үшін өзі өндіретін элиталық тұқымды пайдаланса, тұқымшардың шығындарын ішінара өтеу I репродукциядағы тұқымды өндірудің жоспардағы көлемін қамтамасыз ету үшін элиталық тұқымның ғылыми негізделген қажеттілігін ескере отырып жүргізіледі;
4) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған мақтаның, жүгерінің, күнбағыстың элиталық тұқымының және жеміс дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерінің (бұдан әрі - элиталық көшеттер) құнын ішінара арзандатуға арналады. Мақтаның элиталық тұқымының құнын ішінара арзандату кезінде 1 тоннаға субсидиялар мөлшері тұқымды өңдеу технологиясына (механикалық және/немесе химиялық тазарту әдісіне) байланысты белгіленеді.
4. Осы Қағиданың 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар аттестатталған бірегей тұқым өндірушілерге Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының нақты өндірілген көлемі үшін төленеді.
5. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіру шығындарын ішінара өтеуді бюджеттік субсидиялау Министрлік элиталық тұқымдар алу үшін оларды өндірудің ғылыми негізделген нормаларына сәйкес көбейту жылдары бойынша тұқымның әрбір түріне әрбір бірегей тұқым өндіруші үшін белгілеген квоталар шеңберінде жүзеге асырылады.
6. Осы Қағиданың 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар аттестатталған бірегей тұқым өндірушілерге жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөніндегі нақты орындалған іс-шаралар үшін төленеді.

7. Площадь закладки маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживания незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда для каждого оригинатора устанавливается Министерством с учетом заявок местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы в области сельского хозяйства (далее - местный исполнительный орган области) в соответствии с научно-обоснованными нормами потребности в подвоях на площадь многолетних насаждений.
8. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным семхозам и потребителям семян за фактически приобретенные по рыночной стоимости объемы элитных семян сортов, допущенных к использованию в Республике Казахстан, в пределах установленных Министерством квот по каждому виду семян для каждой области, городов Астаны и Алматы.
9. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 4) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным элитсемхозам за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы элитных семян кукурузы, подсолнечника и саженцев сортов, допущенных к использованию в Республике Казахстан, в пределах установленных Министерством квот по каждому виду семян и саженцев для каждой области, городов Астаны и Алматы.
Бюджетные субсидии, за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы элитных семян хлопчатника выплачиваются аттестованным элитсемхозам и реализаторам семян.
Элитсемхозы и реализаторы реализуют элитные семена хлопчатника, кукурузы, подсолнечника и саженцы отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по ценам, не превышающим предельных цен, установленных приказом Министерства.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 22.08.2011 № 938 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
10. Квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян, для каждого элитсемхоза и реализатора семян по каждому виду элитных семян хлопчатника, кукурузы, подсолнечника и саженцев устанавливаются местными исполнительными органами областей в установленном порядке.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 22.08.2011 № 938 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
11. Для определения сумм субсидий для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян в каждом районе решением местного исполнительного органа района (города областного значения) (далее - местный исполнительный орган района) создается межведомственная комиссия (далее - МВК) в составе сотрудников акимата района, отделов сельского хозяйства и земельных отношений района, территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства, общественных и научных организаций.
Рабочим органом МВК является отдел сельского хозяйства района (далее - отдел).
Отдел обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов от семхозов и потребителей семян.

7. Әрбір бірегей тұқым өндіруші үшін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету алқабын облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі - облыстың жергілікті атқарушы органы) өтінімдерін ескере отырып, Министрлік көп жылдық екпелер алқабына келетін телітушілерге қажеттіліктің ғылыми негізделген нормаларына сәйкес белгілейді.
8. Осы Қағиданың 3-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар аттестатталған тұқымшарларға және тұқым тұтынушыларға әрбір облыс, Астана және Алматы қалалары үшін әрбір тұқымның түрі бойынша Министрлік белгілеген квоталар шегінде Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген сорттардың элиталық тұқымының нарықтық құны бойынша нақты сатылып алынған көлемі  үшін төленеді.
9. Осы Қағиданың 3-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар аттестатталған элиттұқымшарларға әрбір облыс, Астана және Алматы қалалары үшін тұқым мен көшеттің әрбір түрі бойынша Министрлік белгілеген квоталар шегінде жүгерінің, күнбағыстың және көшеттердің Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген сорттарының элиталық тұқымдары мен көшеттерін арзандатылған бағамен отандық тауар өндірушілерге нақты сатылған көлемі үшін төленеді.
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге мақтаның элиталық тұқымының арзандатылған құны бойынша нақты сатылған көлемі үшін бюджеттік субсидиялар аттестатталған элиттұқымшарлар мен тұқым өткізушілерге төленеді.
Элиттұқымшарлар мен тұқым өткізушілер мақтаның, жүгерінің, күнбағыстың элиталық тұқымдарын және көшеттерді отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге Министрліктің бұйрығымен белгіленген шекті бағадан аспайтын баға бойынша сатады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкiметiнiң 2011.08.22 № 938 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Әрбір элиталық тұқымның түрі бойынша әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға, мақтаның, жүгерінің, күнбағыстың элиталық тұқымдары және көшеттің әрбір түрі бойынша әрбір элиттұқымшар және тұқым өткізуші үшін квоталарды белгіленген тәртіппен облыстардың жергілікті атқарушы органдары белгілейді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкiметiнiң 2011.08.22 № 938 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
11. Әрбір тұқымшар және тұқым тұтынушы үшін әрбір элиталық тұқымның түрі бойынша субсидиялар сомасын анықтау үшін әрбір ауданда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының (бұдан әрі - ауданның жергілікті атқарушы органы) шешімімен құрамына аудан әкімдігінің, ауданның ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімдерінің, Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті аумақтық инспекциясының, қоғамдық және ғылыми ұйымдардың қызметкерлері кіретін ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ВАК) құрылады.
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі - бөлім) ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.
Бөлім тұқымшарлар мен тұқым тұтынушылардан құжаттар қабылдау мерзімін көрсете отырып, ВАК-тың жұмыс тәртібін жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етеді.

12. Для контроля за ходом выполнения установленных объемов квот и своевременностью освоения бюджетных средств местный исполнительный орган области представляет в Министерство по итогам первого полугодия в срок не позднее 30 июля текущего года промежуточный отчет о реализации бюджетной программы с указанием фактического достижения прямых и конечных результатов, а итоговый отчет - не позднее 1 февраля следующего финансового года.
В случаях невыполнения установленных объемов квот перераспределение квот для областей республики в разрезе культур осуществляется Министерством в установленном порядке.
В случаях, если невыполнение установленных объемов квот влечет перераспределение бюджетных субсидий по областям, Министерство в установленном законодательством порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении бюджетных субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2011 год.
13. Элитсемхозы реализуют элитные семена (кроме элитных семян хлопчатника, кукурузы и подсолнечника) отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по рыночной цене.
2. Порядок использования бюджетных субсидий на частичное
возмещение затрат на производство оригинальных семян
сельскохозяйственных растений и на полное возмещение затрат на
закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных
культур и винограда и обслуживание незавершенного производства
заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных
культур и винограда
14. Для получения бюджетных субсидий на частичное возмещение затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений:
1) оригинаторы в срок не позднее 10 ноября соответствующего года представляют в местный исполнительный орган области следующие документы:
реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
акты оприходования оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
акты апробации посевов оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
отчет об апробации посевов в двух экземплярах;
справку лаборатории, правомочной осуществлять деятельность по экспертизе качества семян (далее - лаборатория по экспертизе качества семян), о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям стандартов.
Для получения субсидий на оригинальные семена хлопчатника, оголение которых произведено химическим методом, оригинаторы дополнительно представляют копии договоров на подработку семян хлопчатника химическим методом и акт выполненных работ по химическому методу оголения;

12. Квоталардың белгіленген көлемінің орындалу барысын және бюджет қаражатын игерудің уақтылығын бақылау үшін облыстың жергілікті атқарушы органы Министрлікке ағымдағы жылдың 30 шілдесінен кешіктірмейтін мерзімде нақты жетістіктердің тікелей және түпкілікті нәтижелерін көрсетіп, бірінші жарты жылдықтың қорытындылары бойынша бюджеттік бағдарламаны іске асыру туралы аралық есепті, ал қорытынды есепті келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей береді.
Квоталардың белгіленген көлемі орындалмаған жағдайда дақылдар бөлінісінде республиканың облыстары үшін квоталарды қайта бөлуді Министрлік белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
Егер квоталардың белгіленген көлемінің орындалмауы бюджеттік субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлуге әкелген жағдайда Министрлік Қазақстан Республикасының Үкіметіне заңнамада белгіленген тәртіппен 2011 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде бюджеттік субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
13. Элиттұқымшарлар элиталық тұқымдарды (мақтаның, жүгерінің және күнбағыстың тұқымынан басқа) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге нарықтық баға бойынша сатады.
2. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіруге жіберілген шығындарды ішінара өтеуге және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге жіберілген  шығындарды толық өтеуге арналған бюджеттік субсидияларды пайдалану тәртібі
14. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінін бірегей тұқымдарын өндіруге жіберілген шығындарды ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) бірегей тұқым өндірушілер тиісті жылдың 10 қарашасынан кешіктірмей облыстың жергілікті атқарушы органына мынадай құжаттарды:
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын бірегей тұқым өндіруші нақты өндірген көлемі жөніндегі тізілімді;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын кіріске алу актілерін;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының егістігін сынақтан өткізу актілерін;
егістіктерді сынақтан өткізу туралы екі данадағы есепті;
тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға құқылы зертхананың (бұдан әрі - тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана) тексерілген тұқымның саны мен сапасының стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы анықтамасын ұсынады.
Химиялық әдіспен тазартылған мақтаның бірегей тұқымына субсидиялар алу үшін бірегей тұқым өндірушілер қосымша мақта тұқымын химиялық әдіспен өңдеуге арналған шарттардың көшірмелерін және химиялық әдіспен тазарту бойынша орындалған жұмыстар актілерін тапсырады;

2) местный исполнительный орган области проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений, составляет сводный реестр по объемам фактического производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области и в срок не позднее 1 декабря соответствующего года на основе установленных нормативов бюджетных субсидий определяет объемы средств, подлежащих к уплате оригинаторам.
15. Формы реестра по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений, сводного реестра по объемам фактического производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области, сводного реестра по объемам фактически произведенных оригинальных семян сельскохозяйственных растений по республике, акта оприходования оригинальных семян сельскохозяйственных растений, справки лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных семян устанавливаются Министерством.
16. Местный исполнительный орган области на основании подтверждающих документов, представленных оригинаторами, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий за произведенные оригинальные семяна сельскохозяйственных растений по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
17. Для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм местный исполнительный орган области в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам указанной бюджетной программы представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.
18. Для полного возмещения затрат на закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:
1) оригинаторы по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда представляют в местный исполнительный орган области копии заключенных договоров и всех документов, подтверждающих факт оплаты по понесенным затратам, а также актов оприходования;
2) местный исполнительный орган области в течение десяти рабочих дней проверяет достоверность заключенных договоров и документов, подтверждающих затраты по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий на закладку маточников многолетних насаждений плодовых культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам указанной бюджетной программы местный исполнительный орган области представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.

2) облыстың жергілікті атқарушы органы ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексереді, бірегей тұқым өндіруші нақты өндірген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемі жөніндегі тізілімді бекітеді, облыс бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының нақты өндірілген көлемі жөнінде жиынтық тізілім жасайды және тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмейтін мерзімде белгіленген бюджеттік субсидиялар нормативтерінің негізінде бірегей тұқым өндірушілерге төленуі тиіс қаражаттың көлемін айқындайды.
15. Бірегей тұқым өндіруші нақты өндірген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемі жөніндегі тізілімнің, облыс бойынша нақты өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің, республика бойынша нақты өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын кіріске алу актісінің, тексерілген тұқымдардың саны мен сапасы туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана анықтамасының нысандарын Министрлік белгілейді.
16. Облыстың жергілікті атқарушы органы бірегей тұқым өндірушілер ұсынған растаушы құжаттар негізінде осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдары үшін бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость жасайды.
17. Көрсетілген бюджеттік бағдарламаның төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес тиесілі сомаларды бірегей тұқым өндірушілердің ағымдағы шоттарына аудару үшін облыстың жергілікті атқарушы органы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.
18. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге жұмсалған шығындарды толық өтеу үшін:
1) бірегей тұқым өндірушілер жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөнінде келтірілген шығындар нәтижелері бойынша облыстың жергілікті атқарушы органына жасалған шарттардың және жұмсалған шығындар бойынша төлеу фактісін растайтын барлық құжаттардың, сондай-ақ кіріске алу актілерінің көшірмелерін тапсырады;
2) облыстың жергілікті атқарушы органы он жұмыс күні ішінде жасалған шарттардың және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөніндегі шығындарды растайтын құжаттардың шынайылығын тексереді және осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость жасайды.
Көрсетілген бюджеттік бағдарламаның төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес тиесілі сомаларды бірегей тұқым өндірушілердің ағымдағы шоттарына аудару үшін облыстың жергілікті атқарушы органы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.

3. Порядок использования бюджетных субсидий на частичное
возмещение затрат семхозов и потребителей семян за фактически
приобретенные элитные семена сельскохозяйственных растений,
кроме хлопчатника, кукурузы и подсолнечника
19. Для получения бюджетных субсидий за приобретенные по рыночной стоимости элитные семена сельскохозяйственных растений семхозы и потребители семян представляют в МВК:
1) заявку по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копию документа о регистрации юридического лица (для физических лиц - копию решения акима на создание крестьянского хозяйства);
3) копии идентификационного документа на земельный участок;
4) в случае приобретения семян сортов сельскохозяйственных растений, включенных в Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений, - лицензионный договор, по которому патентообладатель (лицензиар) предоставляет семхозу или потребителю семян (лицензиату) право временно использовать селекционное достижение в соответствии с Законом об охране селекционных достижений;
5) ежемесячно к 1 числу - информацию о количестве и качестве приобретенных элитных семян в разрезе элитсемхозов;
6) для подтверждения факта приобретенных элитных семян в сроки: по яровым культурам - до 20 июня соответствующего года, а по озимым культурам - до 10 ноября соответствующего года:
сводный реестр по объемам фактического закупа семхозом или потребителем семян элитных семян;
документы, подтверждающие сортовые и посевные качества элитных семян (копии аттестата на семена);
копию справки лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям стандартов;
копии первичных платежных документов на приобретенные элитные семена, в т.ч. подтверждающих частичную оплату, а также накладных на отгрузку семян и счетов-фактур;
договор купли-продажи элитных семян между элитсемхозом и покупателем о количестве реализованных и приобретенных элитных семян.
Выплата бюджетных субсидий производится наравне с покупателями, произведшими полную оплату за приобретенные семена, покупателям, которые произвели частичную оплату за приобретенные семена в размере не менее пятидесяти процентов от рыночной стоимости семян.
При этом копии платежных документов на оставшуюся сумму семхозы и потребители семян представляют в МВК после полной оплаты стоимости, но не позднее 15 дней со дня получения бюджетных субсидий.
В случае невыполнения требований по полной оплате стоимости семхозы и потребители семян добровольно возвращают полученные бюджетные субсидии.
Договор купли-продажи элитных семян составляется в четырех экземплярах: первый - для элитсемхоза, второй - для покупателя, третий - для местного исполнительного органа района, четвертый - для местного исполнительного органа области.

3. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің нақты сатып алынған элиталық тұқымдары үшін мақтадан, жүгеріден және күнбағыстан басқа, тұқымшарлар мен тұқым тұтынушылардың шығындарын ішінара өтеуге арналған бюджеттік субсидияларды пайдалану тәртібі
19. Нарықтық құн бойынша сатып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымына бюджеттік субсидиялар алу үшін тұқымшарлар және тұқым тұтынушылар ВАК-қа:
1) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді;
2) заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесін (жеке тұлға үшін шаруа қожалығын құруға әкім шешімінің көшірмесін);
3) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмелерін;
4) Қазақстан Республикасының қорғалатын өсімдіктер сорттарының мемлекеттік тізіліміне енгізілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқымдарын сатып алған жағдайда - лицензиялық шартты, ол бойынша патент иесі (лицензиар) тұқымшарға немесе тұқым тұтынушыға (лицензиатқа) Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы заңға сәйкес селекциялық жетістікті уақытша пайдалану құқығын береді;
5) ай сайын 1-күнге қарай элиттұқымшарлар бөлінісінде сатып алынған элиталық тұқымның саны мен сапасы туралы ақпарат;
6) элиталық тұқымдарды сатып алу фактісін растау үшін мынадай мерзімде: жаздық дақылдар бойынша тиісті жылдың 20 маусымына дейін, ал күздік дақылдар бойынша тиісті жылдың 10 қарашасына дейін:
тұқымшар немесе тұқым тұтынушы нақты сатып алған элиталық тұқымдардың көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
элиталық тұқымдардың сорттық және егу сапасын растайтын құжаттарды (тұқымның аттестатының көшірмесін);
тексерілген тұқымның саны мен сапасының стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана анықтамасының көшірмесін;
сатып алынған элиталық тұқымның бастапқы төлем құжаттарының, оның ішінде ішінара өтеуді растайтын, сондай-ақ тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың және шот-фактуралардың көшірмелерін;
элиттұқымшар мен сатып алушы арасындағы сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның саны туралы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын ұсынады.
Бюджеттік субсидияларды төлеу сатып алынған тұқым үшін толық төлем жасаған сатып алушылармен қатар, сатып алынған тұқым үшін тұқымның нарықтық құнының елу пайызынан кем емес мөлшерде ішінара төлем жасаған сатып алушыларға да жүргізіледі.
Бұл ретте тұқымшарлар мен тұқым тұтынушылар қалған сомаға төлем құжаттарының көшірмесін ВАК-ға құнын толық төлегеннен кейін, бірақ бюджеттік субсидияларды алған күнінен бастап 15 күннен кешіктірмей тапсырады.
Құнын толық төлеу шарттары орындалмаған жағдайда тұқымшарлар мен тұқым тұтынушылар алған бюджеттік субсидияларды өз еркімен қайтарады.
Элиталық тұқымды сатып алу-сату шарты төрт данада жасалады: біріншісі - элиттұқымшар үшін, екіншісі - сатып алушы үшін, үшіншісі - ауданның жергілікті атқарушы органы үшін, төртіншісі - облыстың жергілікті атқарушы органы үшін.

Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 22.08.2011 № 938 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
20. В случае, если семхоз является одновременно элитсемхозом и для производства семян I репродукции использует элитные семена собственного производства, семхоз для получения бюджетных субсидий на элитные семена представляют:
1) заявку по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) перечень документов, указанных в подпунктах 2), 3), 4) пункта 19 настоящих Правил;
3) ежемесячно к 1 числу - информацию о количестве и качестве использованных элитных семян семхозом;
4) для подтверждения факта использованных элитных семян в сроки: по яровым культурам - до 20 июня соответствующего года, а по озимым культурам - до 10 ноября соответствующего года:
реестр по объемам фактического производства элитсемхозом элитных семян сельскохозяйственных растений;
акты оприходования элитных семян сельскохозяйственных растений;
акты апробации посевов элитных семян сельскохозяйственных растений;
отчет об апробации посевов в двух экземплярах;
справку лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям стандартов.
Сноска. Пункт 20 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 22.08.2011 № 938 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
21. МВК после проверки представленных документов формирует предварительные квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян по форме, согласно приложению 5 и/или приложению 6 к настоящим Правилам, и направляет его на утверждение местному исполнительному органу района.
Если сумма заявок на закуп семян превышает сумму выделенных бюджетных средств, то квоты по каждому виду элитных семян распределяются пропорционально посевным площадям, указанным в заявках сельхозтоваропроизводителей.
22. Местный исполнительный орган района в течение двух рабочих дней утверждает предварительные квоты для каждого семхоза и/или потребителя семян по каждому виду элитных семян.
23. Отдел в течение трех рабочих дней представляет в местный исполнительный орган области предварительные квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян, утвержденные местным исполнительным органом района, а также нижеследующие документы, подтверждающие обоснованность выплаты бюджетных субсидий в сроки: по яровым культурам - до 1 июля соответствующего года, а по озимым культурам - до 20 ноября соответствующего года:
сводный реестр по объемам фактического закупа семхозом и/или потребителем семян элитных семян;
договор купли-продажи элитных семян между элитсемхозом и покупателем о количестве реализованных и приобретенных элитных семян;
копию справки лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям стандартов.
В случае, если семхоз является одновременно элитсемхозом и для производства семян I репродукции использует элитные семена собственного производства, представляется:
реестр по объемам фактического производства элитсемхозом элитных семян сельскохозяйственных растений;
справку лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям стандартов.

Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкiметiнiң 2011.08.22 № 938 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
20. Егер тұқымшар бір уақытта элиттұқымшар болып табылса және I репродукциядағы тұқымды өндіру үшін өзі өндіретін элиталық тұқымды пайдаланған жағдайда, тұқымшар элиталық тұқымға бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді;
2) осы Қағиданың 19-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың тізбесін;
3) ай сайын 1-күнге қарай тұқымшар пайдаланған элиталық тұқымның саны мен сапасы туралы ақпаратты;
4) элиталық тұқымдарды пайдалану фактісін растау үшін мынадай мерзімде: жаздық дақылдар бойынша тиісті жылдың 20 маусымына дейін, ал күздік дақылдар бойынша тиісті жылдың 10 қарашасына дейін:
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиттұқымшар нақты өндірген элиталық тұқымдардың көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымдарын кіріске алу актісін;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымдары егілген егістіктерді сынақтан өткізу туралы актіні;
егістіктерді сынақтан өткізу туралы екі данадағы есепті;
тексерілген тұқымның саны мен сапасының мемлекеттік стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың анықтамасын тапсырады.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкiметiнiң 2011.08.22 № 938 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
21. ВАК тапсырылған құжаттарды тексергеннен кейін осы Қағидаға 5-қосымшаға және/немесе 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша алдын ала квоталарды қалыптастырады және оны ауданның жергілікті атқарушы органына бекітуге жібереді.
Егер тұқымды сатып алуға арналған өтінімнің сомасы бөлінген бюджеттік қаражаттың сомасынан артық болса, онда әрбір элиталық тұқымның түрі бойынша квоталар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдерінде көрсетілген егістік көлеміне барабар бөлінеді.
22. Ауданның жергілікті атқарушы органы екі жұмыс күні ішінде әрбір тұқымшарға және/немесе тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түріне алдын ала жасалған квоталарды бекітеді.
23. Бөлім үш жұмыс күні ішінде облыстың жергілікті атқарушы органына ауданның жергілікті атқарушы органы бекіткен әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша алдын ала жасалған квоталдарды, сондай-ақ жаздық дақылдар бойынша тиісті жылдың 1 шілдесіне дейінгі, ал күздік дақылдар бойынша тиісті жылдың 20 қарашасына дейінгі мерзімде бюджеттік субсидиялар төлеудің негіздемесін растайтын мынадай құжаттарды:
тұқымшар және/немесе тұқым тұтынушы нақты сатып алған элиталық тұқымдардың көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
элиттұқымшар мен сатып алушы арасындағы сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның саны туралы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын;
тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың тексерілген тұқымның мөлшері мен сапасының стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы анықтамасының көшірмесін тапсырады.
Егер тұқымшар бір уақытта элиттұқымшар болып табылса және I репродукциядағы тұқымды өндіру үшін өзі өндіретін элитаны пайдаланған жағдайда:
ауыл шаруашылығы өсімдіктері элиталық тұқымдарының элиттұқымшар нақты өндірген көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың тексерілген тұқымның саны мен сапасының стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы анықтамасын ұсынады.

Сноска. Пункт 23 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 22.08.2011 № 938 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
24. Местный исполнительный орган области:
в течение пятнадцати рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает:
а) квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян;
б) сводный акт по объемам фактического закупа элитных семян по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактического закупа элитных семян по области, на основе указанных в них объемов и утвержденных нормативов бюджетных субсидий на элитные семена, определяет объемы причитающихся бюджетных средств. В процентном соотношении нормативы бюджетных субсидий должны составлять 40 % от полной стоимости приобретенных семян, но не более нормативов бюджетных субсидий на 1 тонну элитных семян сельскохозяйственных растений на 2011 год, утвержденных настоящим постановлением;
в пределах установленных для каждого семхоза и потребителей семян квот, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий на частичное возмещение затрат семхозов и потребителей семян за фактически приобретенные элитные семена по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
25. В случае, если семхоз является одновременно элитсемхозом и для производства семян I репродукции использует элитные семена собственного производства, местный исполнительный орган области:
в течение пятнадцати рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает:
а) квоты для каждого семхоза по каждому виду элитных семян;
б) сводный акт по объемам фактического производства элитных семян по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактического производства элитных семян по области, на основе указанных в них объемов и утвержденных нормативов бюджетных субсидий на элитные семена, определяет объемы причитающихся бюджетных средств;
в пределах установленных для каждого семхоза квот, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий на частичное возмещение затрат семхозов за произведенные элитные семена по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
26. Формы рекомендуемого договора купли-продажи элитных семян, сводного реестра по объемам фактического закупа семхозом или потребителем семян элитных семян, сводного акта по объемам фактического закупа элитных семян по области, акта выполненных работ по химическому методу оголения, реестра по объемам фактического производства элитсемхозом элитных семян сельскохозяйственных растений, сводного акта по объемам фактического производства элитных семян по области утверждаются Министерством.

Ескерту. 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкiметiнiң 2011.08.22 № 938 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24. Облыстың жергілікті атқарушы органы:
он бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді, мыналарды жасайды және бекітеді:
а) әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша квоталарды;
б) облыс бойынша нақты сатып алынған элиталық тұқымдардың көлемі жөніндегі жиынтық актіні;
облыс бойынша элиталық тұқымдардың нақты сатып алынған көлемі жөнінде бекітілген жиынтық актілер бойынша, онда көрсетілген элиталық тұқымдардың көлемі мен бюджеттік субсидиялардың бекітілген нормативтері негізінде тиесілі бюджет қаражатының көлемін анықтайды. Пайыздық ара қатынаста бюджеттік субсидиялардың нормативтері сатып алынған тұқымның толық құнының 40 %-ын құрауы, бірақ осы қаулымен бекітілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымының 1 тоннасына 2011 жылға арналған бюджеттік субсидиялар нормативтерінен артық болмауы тиіс;
әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға белгіленген квоталар шегінде нақты сатып алынған элиталық тұқым үшін тұқымшарлардың және тұқым тұтынушылардың шығындарын ішінара өтеуге бюджеттік субсидияларды төлеу үшін осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомость жасайды.
25. Тұқымшар бір уақытта элиттұқымшар болған және I репродукциядағы тұқымды өндіру үшін өзі өндіретін элиталық тұқымды пайдаланған жағдайда облыстың жергілікті атқарушы органы:
он бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді, мыналарды жасайды және бекітеді:
а) әрбір тұқымшарға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша квоталарды;
б) облыс бойынша нақты сатып алынған элиталық тұқымдардың көлемі жөніндегі жиынтық актіні;
облыс бойынша элиталық тұқымдардың нақты өндірілген көлемі жөнінде бекітілген жиынтық актілер бойынша, онда көрсетілген элиталық тұқымдардың көлемі мен бюджеттік субсидиялардың бекітілген нормативтері негізінде тиесілі бюджет қаражатының көлемін анықтайды;
әрбір тұқымшарға белгіленген квоталар шегінде нақты өндірілген элиталық тұқымдар үшін тұқымшарлардың шығындарын ішінара өтеуге бюджеттік субсидияларды төлеу үшін осы Қағидаға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомость жасайды.
26. Ұсынылып отырған элиталық тұқымдарды сатып алу-сату шартының, тұқымшар немесе тұқым тұтынушы нақты сатып алған элиталық тұқымның көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің, облыс бойынша нақты сатып алынған элиталық тұқымның көлемі жөніндегі жиынтық актінің, химиялық әдіспен тазалау туралы жұмыстың орындалғаны жөніндегі актінің, ауыл шаруашылығы өсімдіктері элиталық тұқымдарының тұқымшар нақты өндірген көлемі туралы тізілімнің, облыс бойынша нақты өндірілген элиталық тұқымдардың көлемі жөніндегі жиынтық актінің нысандарын Министрлік бекітеді.

27. Местный исполнительный орган области для выплаты бюджетных субсидий в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам указанной бюджетной программы представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.
4. Порядок использования бюджетных субсидий на частичное
удешевление стоимости элитных семян хлопчатника, кукурузы,
подсолнечника и саженцев, реализованных отечественным
сельскохозяйственным товаропроизводителям
28. Для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена хлопчатника, кукурузы, подсолнечника и саженцы (далее - элитные семена и саженцы) по удешевленной стоимости:
1) в случае реализации в пределах установленных квот семян и саженцев сортов сельскохозяйственных растений, включенных в Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений, элитсемхозы и реализаторы семян представляют в местный исполнительный орган района лицензионный договор, по которому патентообладатель (лицензиар) предоставляет элитсемхозу или реализатору семян (лицензиату) право временно использовать селекционное достижение в соответствии с Законом об охране селекционных достижений;
2) элитсемхозы и реализаторы семян ежемесячно к 1 числу представляют в местный исполнительный орган района информацию о количестве и качестве реализованных элитных семян и саженцев в разрезе покупателей;
3) элитсемхозы и реализаторы семян для подтверждения факта реализации элитных семян и саженцев до 20 июня соответствующего года представляют в местный исполнительный орган района:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом и реализатором семян элитных семян и саженцев;
документы, подтверждающие происхождение исходного материала для производства элитных семян и саженцев (акты апробации и отчет об апробации, а в случае приобретения семян питомников размножения и суперэлиты - копии аттестата на семена) (реализаторы семян - документы, подтверждающие сортовые и посевные качества элитных семян хлопчатника (копии аттестата на семена);
справку лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и  соответствии качества проверенных семян требованиям стандартов (за исключением саженцев);
копии первичных платежных документов на реализованные элитные семена и саженцы, а также накладных на отгрузку семян и саженцев и счетов-фактур;
договор купли-продажи элитных семян и саженцев между элитсемхозом (реализатором семян) и покупателем о количестве реализованных и приобретенных элитных семян и саженцев.
Договор купли-продажи элитных семян и саженцев составляется в четырех экземплярах: первый - для элитсемхоза (реализатора семян), второй - для покупателя, третий - для местного исполнительного органа  района, четвертый - для местного исполнительного органа области.
Элитсемхозы, реализовавшие семена хлопчатника отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости, оголение которых произведено химическим методом, для получения бюджетных субсидий дополнительно представляют копии договоров на подработку семян хлопчатника химическим методом и акт выполненных работ по химическому методу оголения (релизаторы семян - акт выполненных работ по химическому методу оголения);

27. Облыстың жергілікті атқарушы органы төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидиялар төлеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.
4. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған мақтаның, жүгерінің және күнбағыстың элиталық тұқымдары мен көшеттердің құнын ішінара арзандатуға арналған бюджеттік субсидияларды пайдалану тәртібі
28. Арзандатылған құн бойынша сатылған мақтаның, жүгерінің және күнбағыстың элиталық тұқымдары мен көшеттерге (бұдан әрі – элиталық тұқымдар мен көшеттер) бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) Қазақстан Республикасының қорғалатын өсімдіктер сорттарының мемлекеттік тізіліміне енгізілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқымдары мен көшеттері белгіленген квоталар шегінде сатылған жағдайда, элиттұқымшарлар мен тұқым өткізушілер ауданның жергілікті атқарушы органына лицензиялық шартты береді, ол бойынша патент иесі (лицензиар) элиттұқымшарға немесе тұқым өткізушіге (лицензиатқа) Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы заңға сәйкес селекциялық жетістікті уақытша пайдалану құқығын береді;
2) элиттұқымшарлар мен тұқым өткізушілер ай сайын 1-күніне қарай ауданның жергілікті атқарушы органына сатып алушылар бөлінісінде сатылған элиталық тұқымдар мен көшеттердің мөлшері мен сапасы туралы ақпарат береді;
3) элиттұқымшарлар мен тұқым өткізушілер элиталық тұқымдар мен көшеттерді сату фактісін растау үшін тиісті жылдың 20 маусымына дейін ауданның жергілікті атқарушы органына:
элиттұқымшар мен тұқым өткізуші нақты сатқан элиталық тұқымдар мен көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
элиталық тұқымдар мен көшеттерді өндіруге арналған бастапқы материалдың шығу тегін растайтын құжаттарды (сынақтан өткізу актісі және сынақтан өткізу туралы есепті, ал молықтыру питомниктерінің тұқымдары мен суперэлитаны сатып алған жағдайда – тұқымға арналған аттестаттың көшірмесін) (тұқым өткізушілер - мақтаның элиталық тұқымдарының сорттық және егу сапасын растайтын құжаттарды (тұқым аттестатының көшірмесін));
тексерілген тұқымның (көшеттерді қоспағанда) саны мен сапасының стандарттардың талаптарына сәйкестігі туралы тұқымдардың сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың анықтамасын;
сатылған элиталық тұқымдар мен көшеттердің бастапқы төлем құжаттарының, сондай-ақ көшеттерді тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың және шот-фактуралардың көшірмелерін;
элиттұқымшар (тұқым өткізуші) мен сатып алушының арасындағы сатылған және сатып алынған элиталық тұқымдар мен көшеттердің көлемі туралы элиталық көшеттерді сатып алу-сату шартын ұсынады.
Элиталық тұқымдар мен көшеттерді сатып алу-сату шарты төрт данада жасалады: біріншісі – элиттұқымшар (тұқым өткізуші) үшін, екіншісі – сатып алушы үшін, үшіншісі – ауданның жергілікті атқарушы органы үшін, төртіншісі – облыстың жергілікті атқарушы органы үшін.
Химиялық әдіспен тазартылған мақтаның тұқымын отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге арзандатылған құны бойынша сатқан элиттұқымшарлар бюджеттік субсидиялар алу үшін қосымша мақта тұқымын химиялық әдіспен өңдеуге арналған шарттардың көшірмелерін және химиялық әдіспен тазарту бойынша орындалған жұмыстардың актісін (тұқым өткізушілер - химиялық әдіспен тазарту бойынша орындалған жұмыстардың актісін) тапсырады;

4) местный исполнительный орган района сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью. Заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев и один экземпляр договора купли-продажи сдаются на хранение в местный исполнительный орган района;
5) местный исполнительный орган района в срок до 1 июля соответствующего года представляет в местный исполнительный орган области следующие документы:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом (реализатором семян) элитных семян и саженцев;
договор купли-продажи элитных семян и саженцев между элитсемхозом (реализатором семян) и покупателем о количестве реализуемых и приобретаемых элитных семян и саженцев;
справку лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям стандартов (за исключением саженцев);
6) местный исполнительный орган области:
в течение пятнадцати рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области, на основе указанных в них объемов и утвержденных нормативов бюджетных субсидий на элитные семена и саженцы, определяет объемы причитающихся бюджетных средств;
в пределах установленных для каждого элитсемхоза (реализатора семян) квот, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий на частичное удешевление стоимости элитных семян и саженцев, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
7) формы рекомендуемого договора купли-продажи элитных семян и саженцев, сводного реестра по объемам фактической реализации элитсемхозом (реализатором семян) элитных семян и саженцев, сводного акта по объемам реализованных элитных семян и саженцев по области утверждаются Министерством.
Сноска. Пункт 28 в редакции постановления Правительства РК от 22.08.2011 № 938 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
29. Местный исполнительный орган области для выплаты бюджетных субсидий в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам указанной бюджетной программы представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.

4) ауданның жергілікті атқарушы органы ұсынылған бастапқы төлем құжаттарының көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады және өзінің мөрімен куәландырады. Куәландырылған бастапқы төлем құжаттарының көшірмелері, элиталық тұқымдар мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің бір данасы және сатып алу-сату шартының бір данасы ауданның жергілікті атқарушы органында сақтауға тапсырылады;
5) ауданның жергілікті атқарушы органы тиісті жылдың 1 шілдесіне дейінгі мерзімде облыстың жергілікті атқарушы органына мынадай құжаттарды:
элиттұқымшар (тұқым өткізуші) нақты сатқан элиталық тұқымдар мен көшеттер көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
элиттұқымшар (тұқым өткізуші) мен сатып алушы арасындағы сатылған және сатып алынған элиталық тұқымдар мен көшеттердің саны туралы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын;
тексерілген тұқымның (көшеттерді қоспағанда) мөлшері мен сапасының стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқымдардың сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың анықтамасын тапсырады;
6) облыстың жергілікті атқарушы органы:
он бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша элиталық тұқымдар мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөніндегі жиынтық актіні жасайды және бекітеді;
облыс бойынша элиталық тұқымдар мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөнінде бекітілген жиынтық актілер бойынша, онда көрсетілген элиталық тұқымдар мен көшеттердің көлемі мен бекітілген бюджеттік субсидиялар нормативтері негізінде тиесілі бюджет қаражатының көлемін анықтайды;
әрбір элиттұқымшарға (тұқым өткізушіге) белгіленген квоталар шегінде осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған элиталық тұқымдар мен көшеттер құнын ішінара арзандатуға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость жасайды;
7) ұсынылып отырған элиталық тұқымдар мен көшеттерді сатып алу-сату шартының, элиттұқымшар (тұқым өткізуші) нақты сатқан элиталық тұқымдар мен көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің, облыс бойынша сатылған элиталық тұқымдар мен көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық актінің нысандарын Министрлік бекітеді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкiметiнiң 2011.08.22 № 938 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
29. Облыстың жергілікті атқарушы органы төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидиялар төлеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.

30. Ежемесячно к 5 числу, но не позднее 25 декабря соответствующего года местный исполнительный орган области представляет в Министерство копии ведомостей и сводных ведомостей для выплаты бюджетных субсидий на развитие семеноводства, отчет об объемах выплаченных бюджетных субсидий.
31. Выплата бюджетных субсидий осуществляется на принципах эффективности, доступности, гласности и прозрачности.
Информация о выделенных субсидиях на поддержку семеноводства по бюджетной программе 082 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства" размещается на интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, один раз в год, не позднее 31 декабря соответствующего года.
5. Государственный контроль в области семеноводства

30. Ай сайын 5-күнге қарай, бірақ тиісті жылдың 25 желтоқсанынан кешіктірмей облыстың жергілікті атқарушы органы Министрлікке тұқым шаруашылығын дамытуға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомостардың және жиынтық ведомостардың көшірмелерін, бюджеттік субсидиялардың төленген көлемі туралы есепті ұсынады.
31. Бюджеттік субсидияларды төлеу тиімділік, қол жетімдік, жариялылық және айқындық қағидаттарымен жүзеге асырылады.
082 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұқым шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша тұқым шаруашылығын қолдауға бөлінген субсидиялар туралы ақпарат осы Ережеге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылына бір рет, тиісті жылғы 31 желтоқсаннан кешіктірмей облыстардың жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурстарында орналастырылады.
5. Тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылау

32. Государственные инспекторы по семеноводству Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства осуществляют государственный контроль в области семеноводства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. Министерство несет ответственность за несвоевременное перечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах в соответствии с законами Республики Казахстан.

32. Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің тұқым шаруашылығы бойынша мемлекеттік инспекторлары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұқым шаруашылығы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
33. Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Министрлік нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес төмен тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттердің уақтылы аударылмағаны үшін жауапты болады.

34. Аким области (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения) и первые руководители соответствующих администраторов местных бюджетных программ несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам, недостижение прямых и конечных результатов, непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2011 года № 297
Нормативы
бюджетных субсидий на виды оригинальных семян
сельскохозяйственных растений по годам размножения и закладку
маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и
винограда на 2011 год
п/п
Вид продукции, мероприятия
Норматив
бюджетных субсидий на
1 тонну (гектар), тенге
1
2
3
Питомники размножения и родительские формы
1
Зерновые и зернобобовые, кроме кукурузы и риса

34. Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшілерінің бірінші басшылары нысаналы трансферттерді нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімге сәйкес келмейтіндей пайдаланғаны, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізбегені, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті табыс етпегені үшін жауапты болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 наурыздағы
№ 297 қаулысымен
бекітілген
Көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының түрлеріне және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға 2011 жылға арналған бюджеттік субсидиялардың нормативтері
Р/с
Өнімнің түрі, іс-шаралар
1 тоннаға (гектарға) арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
1
2
3
Көбейту питомниктері мен аналық нысандар
1
Жүгері мен күріштен басқа, дәнді және дәнді бұршақты дақылдар

1500000
23
Хлопчатник, включая первую репродукции:
при механическом методе оголения
45000
при химическом методе оголения
138455
24
Саженцы плодовых культур
140
25
Саженцы винограда
90
Приложение 1
к Правилам
Утверждаю
начальник Управления сельского хозяйства
___________ области (городов Астаны и Алматы)
_________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий за произведенные оригинальные
семена сельскохозяйственных растений за период
с "__" __________ по "__" __________ 20__ года
Наи-
мено-
ва-
ние
рай-
она
Наи-
мено-
вание
произ-
води-
теля
ориги-
наль-
ных
семян
Куль-
тура
Реп-
ро-
дук-
ция
Годовая
квота
производства
оригинальных
семян
Фактический
объем
оригинальных
семян, на
которые
представлены
документы на
бюджетное
субсидирование,
тонн
Норма-
тив
бюджет-
ных
субси-
дий
на 1
тонну
произ-
веден-
ных
ориги-
наль-
ных
семян,
тенге
Причита-
ющаяся
сумма
бюджет-
ных
субсидий
с
начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Оста-
ток
при-
чита-
ющей-
ся
суммы
бюд-
жет-
ных
суб-
сидий,
тенге
Подле-
жит к
оплате
в
преде-
лах
квоты
на
"__"___
20__г.,
тенге
тонн
сумма,
тенге
с
начала
года
за
период
с "__"
по"__"
20__ г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
Управления сельского хозяйства
области ________ (городов Астаны и Алматы)          (Ф.И.О., подпись)
Приложение 2
к Правилам
Утверждаю
начальник Управления сельского хозяйства
___________ области (городов Астаны и Алматы)
_________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на закладку маточников
многолетних насаждений плодовых культур и винограда и
обслуживание незавершенного производства заложенных маточников
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
за период с "__" __________ по "__" __________ 20__ года
Наименование
района
Наименование
производителя
оригинальных
семян
Культура
Наименование
мероприятия
(закладка
и/или
обслуживание)
Годовая
квота
закладки
и/или
обслуживания
Фактический объем
закладки и/или
обслуживания, га
га
сумма,
тенге
с начала
года
за период
с "__" _______
по "__" 20__г.
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
продолжение таблицы
Норматив бюджетных
субсидий на 1 гектар
закладки и/или
обслуживания, тенге
Причитающаяся
сумма бюджетных
субсидий с начала
года, тенге
Оплачено с
начала года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы бюджетных
субсидий, тенге
Подлежит к оплате
в пределах квоты
на "__" _______
20__ г., тенге
9
10
11
12
13
Руководитель структурного подразделения
Управления сельского хозяйства
области ________ (городов Астаны и Алматы)          (Ф.И.О., подпись)
Приложение 3
к Правилам
Межведомственной комиссии
______________________ района
(городов Астаны, Алматы и областного значения)
Заявка
на получение бюджетных субсидий за приобретенные элитные семена
сельскохозяйственных растений по рыночной стоимости
1. _________________________________________ действующий на основании
(сельхозтоваропроизводитель)
_____________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя _________________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим просит выделить бюджетные субсидии на частичное возмещение
затрат на закуп семян _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(сельскохозяйственная культура, сорт, репродукция)
приобретенные и использованные на проведение посевных работ,
в количестве _____ тонн.

1500000
23
Бірінші өсімпаздықты қоса алғанда, мақта:
механикалық әдіспен тазаланған кезде
45000
химиялық әдіспен тазаланған кезде
138455
24
Жеміс дақылдарының көшеттері
140
25
Жүзім көшеттері
90
Қағидаға
1-қосымша
Бекітемін
______________________________облысы
(Астана және Алматы қалалары)
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
____________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
20___жылғы «__ » _______ - «___»_______________кезеңінде өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдары үшін бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость
Ауданның атауы
Бірегей  тұқым өндірушінің атауы
Дақыл
Өсімпаздық
Бірегей тұқым өндірудің жылдық квотасы
Бюджеттік субсидиялауға құжаттар тапсырылған бірегей тұқымның нақты көлемі, тонна
тонна
сомасы, теңге
жыл басына  бері
20_ж. «__»__ - «___»____ кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Өндірілген  бірегей тұқымдардың 1 тоннасына арналған бюджеттік субсидиялар нормативі теңге
Жыл басынан бері тиесілі бюджетті  субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басына бері төленгені, теңге
Тиесілі бюджетті  субсидиялар сомасының  қалдығы, теңге
20_ж. «___»______ арналған квота шегінде төлеуге жататыны, теңге
9
10
11
12
13
____________облысының
(Астана және Алматы қалаларының)
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы                               (Т.А.Ә., қолы)
Қағидаға
2-қосымша
Бекітемін
_____________________________облысы
(Астана және Алматы қалалары)
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
20___жылғы «___»_________ - «___ »__________________ кезеңінде
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость
Ауданның атауы
Бірегей тұқым өндірушінің атауы
Дақыл
Іс-шара атауы (салу және/ немесе қызмет көрсету)
Салудың және/немесе  қызмет көрсетудің жылдық квотасы
Салынатын және/немесе қызмет көрсетудің нақты көлемі, га
га
сомасы  (теңге)
жыл басынан бері
20_ж. «__»___ - «___»____ кезеңі де
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Салудың және/немесе  қызмет көрсетудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялар  нормативі, теңге
Жыл басынан бері тиесілі бюджеттік субсидиялар  сомасы, теңге
Жыл басынан бері төленгені, теңге
Тиесілі бюджетті  субсидиялар сомасының  қалдығы, теңге
20_ж. «___»______ арналған квота шегінде  төлеуге  жататыны, теңге
9
10
11
12
13
_________________________________облысының
(Астана және Алматы қалаларының)
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы         (Т.А.Ә., қолы)
Қағидаға
3-қосымша
_______________________________ ауданының
(Астана, Алматы және облыстық маңызы бар
қалалардың) ведомствоаралық комиссиясына
Нарықтық құны бойынша сатып алынған
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымдарына
бюджеттік субсидиялар алуға өтінім
1._______________________________________негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаты)
_____________________________________________________________атынан
(ауылшартауарын өндіруші)
бірінші басшы____________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен___________тонна мөлшерінде сатып алынған және егіс жұмыстарын
жүргізуге пайдаланылған__________________________________________
(ауыл шаруашылығы дақылы, сорты, көбейтілуі)
тұқымын сатып алуға жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге бюджеттік субсидия бөлуді сұрайды.

2. Краткое описание цели использования: _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. К заявлению прилагаются:
копия документа о регистрации юридического лица (для физических
лиц - копия решения акима на создание крестьянского хозяйства);
копия правоустанавливающего документа на земельный участок в
соответствии с законодательством Республики Казахстан;
копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
копия статистической карты;
счета-фактуры, платежные документы, товарно-транспортные
накладные и другие подтверждающие документы;
справка банка второго уровня о наличии текущего счета.
Юридический адрес и банковские реквизиты семхоза или
потребителя семян: _____________________________
__________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 4
к Правилам
Межведомственной комиссии
______________________ района
(городов Астаны, Алматы и областного значения)
Заявка
на получение бюджетных субсидий за использование элитных семян
сельскохозяйственных растений собственного производства при
производстве семян I репродукции
1. _________________________________________ действующий на основании
(сельхозтоваропроизводитель)
_____________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя _________________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим просит выделить субсидии за использованные элитные семена
собственного производства при производстве семян I репродукции ______
_____________________________________________________________________
(сельскохозяйственная культура, сорт, репродукция)
использованные на проведение посевных работ, в количестве _____ тонн.
2. Краткое описание цели использования: _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. К заявлению прилагаются:
копия документа о регистрации юридического лица (для физических
лиц - копия решения акима на создание крестьянского хозяйства);
копия правоустанавливающего документа на земельный участок в
соответствии с законодательством Республики Казахстан;
копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
копия статистической карты;
копия акта оприходования элитных семян сельскохозяйственных
растений;
другие подтверждающие документы;
справка банка второго уровня о наличии текущего счета.
Юридический адрес и банковские реквизиты семхоза:
_____________________________
__________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 5
к Правилам
Утверждаю
аким ___________________ района
_________________________ области
(городов Астаны и Алматы)
_________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ год
Предварительные квоты для каждого семхоза и потребителя семян по
каждому виду элитных семян на 2011 год для получения бюджетных
субсидий за приобретенные элитные семена сельскохозяйственных
растений по рыночной стоимости
п/п
Наимено-
вание
семхоза
или
потреби-
теля
семян
Статус
субъекта
(семхоз
или
потреби-
тель
семян)
Куль-
тура
Сорт,
гибрид
Репро-
дукция
Заявка семхоза или
потребителя семян
на установление
квот
Предварительная квота,
установленная МВК
тонн
рыночная
стоимость
1 тонны
приобретенных
семян, тенге
тонн
норматив
субсидии
на 1
тонну,
тенге
причитаю-
щаяся сумма
на весь
объем,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего по области
Председатель МВК _____________________
(подпись, Ф.И.О.)
Члены МВК        _____________________        _________________
(подпись, Ф.И.О.)          (подпись, Ф.И.О.)
_____________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 6
к Правилам
Утверждаю
аким ___________________ района
_________________________ области
(городов Астаны и Алматы)
_________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ год
Предварительные квоты для каждого семхоза по каждому виду
элитных семян на 2011 год для получения бюджетных субсидий за
использование элитных семян сельскохозяйственных растений
собственного производства при производстве семян I репродукции
п/п
Наимено-
вание
семхоза
или
потреби-
теля
семян
Статус
субъекта
(семхоз
или
потреби-
тель
семян)
Куль-
тура
Сорт,
гибрид
Репро-
дукция
Заявка семхоза
на установление
квот
Предварительная квота,
установленная МВК
тонн
рыночная
стоимость
1 тонны
семян, тенге
тонн
норматив
субсидии
на 1
тонну,
тенге
причитаю-
щаяся сумма
на весь
объем,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего по области
Председатель МВК _____________________
(подпись, Ф.И.О.)
Члены МВК        _____________________        _________________
(подпись, Ф.И.О.)          (подпись, Ф.И.О.)
_____________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 7
к Правилам
Утверждаю
начальник Управления сельского хозяйства
___________ области (городов Астаны и Алматы)
_________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ год
Сводная ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на частичное возмещение затрат
семхозов и потребителей семян за фактически приобретенные
элитные семена за период
с "__" __________ по "__" __________ 20__ года
Наименование
района
Наименование
семхоза и
потребителя
семян
Статус субъекта
(семхоза или
потребителя
семян)
Культура
Дата
приобретения
Годовая квота
приобретения элитных
семян
тонн
сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО:
продолжение таблицы
Фактический объем
приобретенных элитных
семян, на которые
представлены
документы на
бюджетное
субсидирование, тонн
Норматив
бюджетных
субсидий на 1
тонну
приобретенных
элитных семян,
тенге
Причитающаяся
сумма бюджетных
субсидий с
начала года,
тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы
бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит к
оплате в
пределах
квоты на
"__" ______
20__ г.,
тенге
с начала
года
за период
с "__" по
"__" 20__ г.
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель структурного подразделения
Управления сельского хозяйства
области ________ (городов Астаны и Алматы)          (Ф.И.О., подпись)
Приложение 8
к Правилам
Утверждаю
начальник Управления сельского хозяйства
___________ области (городов Астаны и Алматы)
_________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ год
Сводная ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на частичное возмещение затрат
семхозов за произведенные элитные семена за период
с "__" __________ по "__" __________ 20__ года
Наименование
района
Наименование
производителя
элитных семян
Культура
Репродукция
Годовая квота
производства элитных
семян
Фактический объем
элитных семян, на
которые
представлены
документы на
бюджетное
субсидирование,
тонн
тонн
сумма
(тенге)
с начала
года
за период
с "__" по
"__" 20__ г.
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
продолжение таблицы
Норматив
бюджетных
субсидий
на 1 тонну
произведенных
элитных семян,
тенге
Причитающаяся
сумма бюджетных
субсидий с
начала года, тенге
Оплачено
с начала года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы бюджетных
субсидий, тенге
Подлежит к оплате в
пределах квоты на
"__" _____ 20__ г.,
тенге
9
10
11
12
13
Руководитель структурного подразделения
Управления сельского хозяйства
области ________ (городов Астаны и Алматы)          (Ф.И.О., подпись)
Приложение 9
к Правилам
Утверждаю
начальник Управления сельского хозяйства
___________ области (городов Астаны и Алматы)
_________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ год
Сводная ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на частичное удешевление
стоимости элитных семян и саженцев, реализованных отечественным
сельскохозяйственным товаропроизводителям
за период с "__" __________ по "__" __________ 20__ года

2. Пайдалану мақсатының қысқаша сипаттамасы:___________________
_______________________________________________________________
3. Өтінімге мыналар қоса беріліп отыр:
заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар үшін - әкімінің шаруа қожалығын құруға арналған шешімінің көшірмесі);
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
статистикалық картаның көшірмесі;
шот-фактуралар, төлем құжаттары, тауарлық-көлік жүкқұжаттары және басқа да растайтын құжаттар;
ағымдағы шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасы.
Тұқымшардың немесе тұқым тұтынушының заңды мекенжайы
және банктік деректемелері______________________________________
__________________________________________________________                                    (Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Қағидаға
4-қосымша
______________________________ауданының
(Астана, Алматы және облыстық маңызы бар қалалардың)
ведомствоаралық комиссиясына
I репродукциялы тұқым өндіруде өзі өндірген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымдарын пайдаланғаны үшін бюджеттік субсидиялар алуға өтінім
1.____________________________________негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаты)
_____________________________________________________________атынан
(ауылшартауарын өндіруші)
бірінші басшы____________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен_________тонна мөлшерінде егіс жұмыстарын жүргізуге
пайдаланылған______________________________________________________
(ауыл шаруашылығы дақылы, сорты, көбейтілуі)
I репродукциялы тұқым өндіру кезінде пайдаланылған өзінің өндірісіндегі элиталық тұқым үшін субсидия бөлуді сұрайды.
2. Пайдалану мақсатының қысқаша сипаттамасы:_____________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Өтінімге мыналар қоса беріліп отыр:
заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар үшін - әкімнің шаруа қожалығын құруға арналған шешімінің көшірмесі);
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
статистикалық картаның көшірмесі;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымдарын кіріске алу актісінің көшірмесі;
басқа растайтын құжаттар;
ағымдағы шоттың бар екендігі туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасы.
Тұқымшардың заңды мекенжайы
және банктік деректемелері______________________________________
(Т.А.Ә.,қолы, мөрі)
Қағидаға
5-қосымша
Бекітемін
___________________облысы
(Астана және Алматы қалаларының)
_________________________ауданының әкімі
________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің нарықтық құны бойынша сатып алынған элиталық тұқымдары үшін бюджеттік субсидиялар алу үшін 2011 жылға әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша алдын-ала квоталар
Р/с
Тұқымшар немесе тұқым тұтынушының атауы
Субьектінің мәртебесі (тұқымшар немесе тұқым тұтынушы)
Дақыл
Сорт, будан
Өсімпаздық
Квотаны белгілеуге арналған тұқымшардың немесе тұқым тұтынушының өтінімі
тонна
сатып алынған 1 тоннаның нарықтық құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Облыс бойынша барлығы
кестенің жалғасы
ВАК белгілеген алдын ала квота
тонна
1 тоннаға субсидия нормативі,  теңге
барлық көлемге тиесілі сомма, теңге
9
10
11
ВАК төрағасы____________________________
Т.А.Ә., қолы, мөрі)
ВАК мүшелері____________________________ _______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)       (Т.А.Ә., қолы, мөрі)
___________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Қағидаға
6-қосымша
Бекітемін
__________________________________облысы
(Астана және Алматы қалаларының)
___________________________ауданының әкімі
__________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
I репродукциялы тұқымдарды өндіру кезіндегі өзіндік өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымдарын пайдаланғанына бюджеттік субсидиялар алу үшін 2011 жылға әрбір тұқымшар үшін элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша алдын-ала квоталар
Р/с
.
Тұқымшар немесе тұқым тұтынушы атауы
Субъектінің  мәртебесі (тұқымшар немесе тұқым тұтынушы)
Дақыл
Сорт, будан
Өсімпаздық
Квотаны белгілеуге арналған тұқымшар өтінімі
тонна
1 тоннаның нарықтық құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Облыс бойынша барлығы
кестенің жалғасы
ВАК белгіленген алдын ала квота
тонна
1 тоннаға субсидия норматив, теңге
барлық көлемге тиесілі сома, теңге
9
10
11
ВАК төрағасы____________________________
Т.А.Ә., қолы, мөрі)
ВАК мүшелері____________________________ _______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)       (Т.А.Ә., қолы, мөрі)
___________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Қағидаға
7-қосымша
Бекітемін
__________________облысы
(Астана және Алматы қалалары)
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
20___жылғы «___ » ________ - «____ »________ кезеңінде тұқымшарлардың және тұқым тұтынушылардың нақты сатып алынған элиталық тұқымдар үшін шығындарын ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость
Ауданның атауы
Тұқымшар немесе тұқым тұтынушы атауы
Субъектінің мәртебесі (тұқымшар немесе тұқым тұтынушы)
Дақыл
Сатып алын ған күні
Элиталық тұқымды сатып алудың жылдық квотасы
Бюджеттік субсидиялауға құжаттар тапсырылған элиталық тұқымның нақты сатып алынған көлемі, тонна
тонна
сомасы, (теңге)
жыл басынан бері
20__ж. «___»______ - «____»_______ кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Сатып алынған элиталық тұкымдардың 1 тоннасына арналған бюджеттік субсидиялар нормативі  теңге
Жыл басынан бері тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бері төленген, теңге
Тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
20__ж. «___»______ арналған квота шегінде төлеуге жататыны, теңге
10
11
12
13
14
______________________________облысынын/
(Астана және Алматы қалаларының)
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы     (Т.А.Ә., қолы)
Қағидаға
8-қосымша
Бекітемін
______________________________облысы
(Астана және Алматы қалалары)
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
_______________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
20___жылғы «___ » ________ - «____ »________ кезеңінде
өндірілген элиталық тұқымдар үшін тұқымшарлардың шығынын ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар
төлеу үшін жиынтық ведомость
Ауданның атауы
Әлиталық тұқым өндірушінің атауы
Дақыл
Өсімпаздық
Элиталық тұқымды өндірудің жылдық квотасы
Бюджеттік субсидиялауға құжаттар тапсырылған элиталық тұқымның нақты көлемі, тонна
Өндірілген элиталық тұқымдардың 1 тоннасына арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
тонна
сомасы, (теңге)
жыл басынан бері
20__ж. «___»______ - «____»_______ кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Жыл басынан бері тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бері төленгені, теңге
Тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
20__ж. «___»______ арналған квота шегінде төлеуге жататыны, теңге
10
11
12
13
________________________________облысының
(Астана және Алматы қалаларының)
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы    (Т.А.Ә., қолы)
Қағидаға
9-қосымша
Бекітемін
_________________________облысы
(Астана және Алматы қалалары)
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
______________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
20__ж. «___»______ - «____»_______ кезеңінде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған элиталық тұқымдар мен көшеттер құнын ішінара арзандатуға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость

Сноска. Приложение 9 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 22.08.2011 № 938 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Наименование
района
Наименование
элитсемхоза
(реализатора
семян)
Культура
Дата
реализации
Годовая квота
реализации элитных
семян и саженцев
Фактический объем
реализованных
элитных семян и
саженцев, на
которые
представлены
документы на
бюджетное
субсидирование,
тонн/штук
тонн
(штук)
сумма
(тенге)
с начала
года
за период
с "__" по
"__" 20__ г.
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
продолжение таблицы
Норматив
бюджетных
субсидий
на 1 тонну
(штуку)
реализованных
элитных семян
и саженцев,
тенге
Причитающаяся
сумма бюджетных
субсидий с
начала года, тенге
Оплачено
с начала года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы бюджетных
субсидий, тенге
Подлежит к оплате в
пределах квоты на
"__" _____ 20__ г.,
тенге
9
10
11
12
13
Руководитель структурного подразделения
Управления сельского хозяйства
области ________ (городов Астаны и Алматы)          (Ф.И.О., подпись)
Приложение 10
к Правилам
Утверждаю
начальник Управления сельского хозяйства
___________ области (городов Астаны и Алматы)
_________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ год
Информация о выделенных субсидиях на поддержку семеноводства по
бюджетной программе 082 "Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку
семеноводства"
Наименование
получателей
субсидий
Наименование
мероприятий, на которые
выдаются субсидии
Причитающаяся сумма бюджетных
субсидий с начала года, тенге
Наименование, дата и
номер нормативного
правового документа
1
2
3
4
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
Управления сельского хозяйства
области ________ (городов Астаны и Алматы)          (Ф.И.О., подпись)

Ескерту. 9-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкiметiнiң 2011.08.22 № 938 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ауданның атауы
Элиттұқымшардың (тұқым өткізушінің) атауы
Дақыл
Сатылған күні
Элиталық тұқымдар мен көшеттерді  сатудың жылдық квотасы
Бюджеттік субсидиялауға құжаттар тапсырылған элиталық тұқымдар мен көшеттердің нақты сатылған көлемі, тонна/дана
Сатылған элиталық тұқымдар мен көшеттерді 1 тоннасына (данасына  арналған бюджеттік субсидиялар нормативі теңге
тонна (дана)
сомасы, (теңге)
жыл басынан бері
20__ж. «___»______ - «____»_______ кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Жыл басынан бері тиесілі бюджетті  субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бері төленгені  теңге
Тиесілі бюджетті  субсидиялар сомасының  қалдығы, теңге
20__ж. «___»______ арналған квота шегінде төлеуге жататын, теңге
10
11
12
13
_________________________________облысының
(Астана және Алматы қалаларының)
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық белімшесінің басшысы       (Т.А.Ә., қолы)
Қағидаға
10-қосымша
Бекітемін
_______________________облысы
(Астана және Алматы қалалары)
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
_____________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
082 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұқым шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша тұқым шаруашылығын қолдауға бөлінген субсидиялар туралы ақпарат
Субсидия алушылардың атауы
Субсидиилар берілетін іс-шаралардың атауы
Жыл басынан бері тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Нормативтік құқықтық құжаттың атауы, күні және нөмірі
1
2
3
4
ЖИЫНЫ:
_________________________________облысының
(Астана және Алматы қалаларының)
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық белімшесінің басшысы       (Т.А.Ә., қолы)