Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.03.2014 № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1.Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Назначение пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий";
2) стандарт государственной услуги "Назначение государственной базовой пенсионной выплаты";
3) стандарт государственной услуги "Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту";
4) стандарт государственной услуги "Назначение государственных специальных пособий";
5) стандарт государственной услуги "Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года";
6) стандарт государственной услуги "Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком";
7) стандарт государственной услуги "Назначение специального государственного пособия";
8) стандарт государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда";
9) стандарт государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты";
10) исключен постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 434 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
11) стандарт государственной услуги "Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида";

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.03.2014 № 217 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 34-бабына, «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2), 3) тармақшаларына, 29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Еңбек ету қабілетінен айырылу; асыраушысынан айырылу; жұмысынан айырылу; жүктілігіне және босануына байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты;
8) «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
9) «Мүгедектікті және/немесе еңбек қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік қызмет стандарты;
10) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 434 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
11) «Мүгедек бала тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты;

12) стандарт государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 30.04.2013 № 434 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 18.10.2013 № 1115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Стандарт государственной услуги
"Назначение пенсионных выплат из
Государственного центра по выплате пенсий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга предоставляется территориальными подразделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - подразделение Центра) в здании подразделения Центра по месту жительства потребителя, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги "Назначение пенсионных выплат из Государственного Центра по выплате пенсий" (далее - стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная в части предоставления информации о назначении пенсионных выплат.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пунктов 12 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон) и Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819.
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz, на стендах подразделений Центра, в официальных источниках информации.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является удостоверение о назначении пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

12) «Жерлеуге біржолғы төлем тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.04.2013 № 434 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.10.2013 № 1115 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Орталық бөлімшесі) мекенжайларының тізбесі осы «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) 1-қосымшада көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Орталық бөлімшесінің ғимаратында көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 15-бабы 1, 2-тармақтарының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк базалық әлеуметтiк жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн, мемлекеттiк арнайы жәрдемақыларды тағайындау және төлеудi жүзеге асыру ережесiнің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, Орталық бөлімшелерінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы қағаз жеткізгіштегі куәлік не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, имеющим право на назначение государственной базовой пенсионной выплаты (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - десять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы подразделения Центра: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием граждан: с 9.00 часов до 13.00 часов. С 13.00 часов до 14.00 часов прием граждан ведут дежурные специалисты.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга предоставляется в помещении подразделения Центра по месту проживания потребителя. Помещения подразделений Центра оборудованы стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения подразделений Центра соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещений - свободный.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность и оригинал для сверки;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
3) копию свидетельства о присвоении социального индивидуального кода;
4) копию свидетельства регистрационного номера налогоплательщика;
5) сведения о номере счета организации, имеющей лицензии на соответствующие виды банковских операции, либо специального счета исправительного учреждения;
6) справку о среднемесячном доходе за период с 1 января 1995 года за любые 3 года подряд, независимо от перерывов в работе;

6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындауға құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күні;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталық бөлімшесінің жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Азаматтарды қабылдау: сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін. Сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін азаматтарды қабылдауды кезекші мамандар жүргізеді.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Орталық бөлімшесінің үй-жайында көрсетіледі. Орталық бөлімшесінің үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен жарақтандырылған, ақпараттық стенділермен жабдықталған, күту залы бар, сондай-ақ үй-жайда мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген. Орталық бөлімшесінің үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай, үй-жай режимі – еркін.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы;
2) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
3) әлеуметтік жеке код берілгені туралы куәліктің көшірмесі;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі куәлігінің көшірмесі;
5) банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйым шотының не түзеу мекемесінің арнайы шотының нөмірі туралы мәліметтер;
6) жұмыстағы үзiлiстерге қарамастан, 1995 жылғы 1 қаңтардан бергi кезеңдегi қатарынан кез келген 3 жылғы орташа айлық табысы туралы анықтама;

7) для подтверждения трудового стажа лица, имеющего право на получение пенсионных выплат, представляются, в зависимости от их наличия, следующие документы:
копия трудовой книжки;
копия документа об образовании;
копия военного билета или справка управлений и отделов районов и городов по делам обороны;
копии свидетельства о рождении детей (или актовая запись о рождении, выданная органами записи актов гражданского состояния) и один из следующих документов детей:
копия удостоверения личности;
копия свидетельства о браке;
копия аттестата об окончании среднего учебного заведения;
копия диплома об окончании средне-специального или высшего учебного заведения;
документ, подтверждающий место регистрации по постоянному месту жительства детей;
копия свидетельства о смерти детей (или актовая запись о смерти, выданная органами записи актов гражданского состояния);
справка налогового органа об уплате страховых взносов в Пенсионный фонд Республики Казахстан за период работы до 1 января 1998 года (при учете стажа в соответствии с подпунктами 5) и 16) пункта 1 статьи 11 Закона;
копия справки о реабилитации;
копия справки военного комиссариата об участии в боевых действиях;
решение суда, подтверждающее факт осуществления и периода ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы, пенсионером по возрасту, нуждающимся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, и инвалидом в возрасте до шестнадцати лет, пострадавшим от последствий атомных испытаний, экологических бедствий или зараженным вирусом иммунодефицита либо больным СПИДом;
копия документа, подтверждающего факт проживания в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года;
справки из архивных учреждений или с места работы, если записи о трудовой деятельности не внесены в трудовую книжку или имеются исправления;
справка, подтверждающая проживание за границей жен (мужей) работников бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан и международных организаций;
справка, подтверждающая проживание жен военнослужащих в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства;
копия свидетельства о браке и (или) расторжении брака либо выписка из актовой записи о заключении и (или) расторжении брака, выданная органами записи актов гражданского состояния (при изменении фамилии).
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1427 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

7) зейнетақы төлемдерiн алуға құқығы бар адамның еңбек стажын растау үшiн, олардың бар-жоғына қарай мынадай құжаттар ұсынылады:
еңбек кiтапшасының көшiрмесi;
бiлiмi туралы құжаттың көшiрмесi;
әскери билетінің көшірмесі немесе қалалар мен аудандардың қорғаныс істері жөніндегі басқармалары мен бөлімдерінің анықтамасы;
балалардың тууы туралы куәліктерінің көшірмелері (немесе азаматтардың хал-актілерін жазу органдары берген тууы туралы актілік жазбасы) мен балалардың мынадай құжаттарының біреуі:
жеке куәлігінің көшірмесі;
неке туралы куәліктің көшірмесі;
орта оқу орнын бітіргені туралы аттестаттың көшірмесі;
орта арнаулы немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы дипломның көшірмесі;
балалардың тұрақты тұратын жері бойынша тіркелген орнын растайтын құжат;
балалардың қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі (немесе азаматтардың хал-актілерін жазу органдары берген қайтыс болғаны туралы актілік жазбасы);
Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiнгi жұмыс кезеңiнде сақтандыру жарналарының төленгенi туралы салық органының анықтамасы (Заңның 11-бабы 1-тармағының 5) және 16) тармақшаларына сәйкес өтілді есепке алу кезiнде);
ақталу туралы анықтамасының көшірмесі;
әскери iс-қимылдарға қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасының көшірмесі;
бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке, бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға және атом сынақтарының, экологиялық апаттар салдарынан зардап шеккен немесе иммундық тапшылық вирусын жұқтырған не ЖИТС ауыратын он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі;
1949 жылғы 29 тамыздан 1963 жылғы 5 шiлде аралығында төтенше және аса жоғары радиациялық қатер аймақтарында тұру фактiсiн растайтын құжатының көшірмесі;
егер еңбек қызметi туралы жазбалар еңбек кiтапшасына енгiзiлмеген немесе түзетулер бар болса, мұрағат мекемелерiнен немесе жұмыс орнынан анықтамасы;
бұрынғы кеңестiк мекемелердiң, Қазақстан Республикасы мекемелерiнiң және халықаралық ұйымдар қызметкерлерiнiң әйелдерiнiң (ерлерiнiң) шетелде тұрғанын растайтын анықтамасы;
әскери қызметшiлердiң әйелдерiнiң жұмысқа орналасу мүмкiндiгi жоқ жерлерде тұрғанын растайтын анықтамасы;
неке және (немесе) некенi бұзу туралы (тегiн өзгерткен кезде) куәлiктiң көшірмесi не азаматтардың хал-актілерін жазу органдары берген некеге тұру және (немесе) некені бұзу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 N 1427 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

12. В подразделении Центра формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы.
13. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются ответственному лицу подразделения Центра, юридический адрес, телефон которого указаны в приложении 1 к настоящему стандарту. Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц расположены на стенде подразделения Центра, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
14. После сдачи всех необходимых документов в подразделении Центра потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
15. Доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий осуществляется при личном посещений потребителя подразделения Центра по месту жительства, либо посредством почтового сообщения.
16. Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае непредставления всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта,
2) при отсутствии у заявителя права на государственное социальное пособие.
3. Принципы работы
17. Деятельность подразделения Центра основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделения Центра, ежегодно утверждаются приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в  приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, наименование, график работы, юридические адреса, телефоны, адреса электронной почты которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

12. Орталықтың бөлімшесінде өтініш нысандары күту залындағы арнайы тағанда не құжат қабылдайтын қызметкерлерде болады.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті толтырылған өтініш нысаны мен басқа да құжаттар заңды мекенжайы, телефоны осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Орталық бөлімшесінің жауапты тұлғасына тапсырылады. Жауапты тұлғалардың кабинетінің нөмірі туралы мәліметтер Орталық бөлімшесінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі ақпарат орналастырылған стендісінде көрсетіледі.
14. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға Орталық бөлімшесінде тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
15. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны беру тұтынушы тұрғылықты жері бойынша Орталық бөлімшесіне жеке өзі барғанда не пошта байланысы арқылы жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме көзделмеген. Мынадай жағдайларда:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті барлық құжаттарды ұсынбағанда;
2) өтініш берушінің мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға құқығы болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталық бөлімшесінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Орталық бөлімшесінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілеттік берілген лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағымды дайындауда жәрдем көрсетілетін мемлекеттік органдардың атаулары, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электрондық поштасының мекенжайлары, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефондары, электрондық поштасының мекенжайы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген, осы мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған мемлекеттік орган басшысының атына беріледі.

22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается руководителю подразделения Центра, номер кабинета которого указан на информационном стенде в подразделении Центра. График работы подразделения Центра, адрес электронной почты указан в приложении 1 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана потребителем. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты получения ответа и контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: 010000, город Астана, Левый берег, улица Орынбор, дом № 8, Административное здание "Дом Министерств", интернет-ресурс: http://www.enbek.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Назначение пенсионных выплат
из Государственного центра
по выплате пенсий"
Перечень структурных подразделений ГЦВП и территориальных
органов Комитета по контролю и социальной защите МТСЗН РК
Структурные подразделения ГЦВП Акмолинской области
п/п
Наименование
подразделения
Центра
Юридический адрес
расположения
подразделения Центра
(город, район, улица,
№ дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Акмолинский
областной филиал
город Кокшетау,
улица М. Горького, 73
akmola@gcvp.kz
8-7162
25-26-49
Пять дней в
неделю, за
исключением
выходных и
праздничных
дней,
с 9-00 до
18-00 часов,
обед с 13-00
до 14-00 часов
2
Аккольское
районное
отделение
город Акколь,
улица Нурмагамбетова,
116
akmola4@gcvp.kz
8-71638
2-16-54
3
Астраханское
районное
отделение
село Астраханка,
улица Аль-Фараби, 49
akmola7@gcvp.kz
8-71641
2-22-66
4
Атбасарское
районное
отделение
город Атбасар,
улица Сейфуллина, 2 а
akmola1@gcvp.kz
8-71643
4-12-40
5
Аршалынское
районное
отделение
село Аршалы
улица Ташенова, 31
akmola17@gcvp.kz
8-71644
2-12-36
6
Буландынское
районное
отделение
город Макинск,
улица Богенбая, 21
akmola16@gcvp.kz
8-716-46
2-16-34
7
Бурабайское
районное
отделение
город Щучинск,
улица Толкунова, 72
akmola15@gcvp.kz
8-71636
4-42-58
8
Егиндыкольское
районное
отделение
село Егиндыколь,

22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым кабинетінің нөмірі Орталық бөлімшесіндегі ақпараттық стендіде көрсетілген Орталық бөлімшесінің басшысына беріледі. Орталық бөлімшесінің жұмыс кестесі, электрондық поштасының мекенжайы осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қоюға тиіс. Шағым бергенде әрекетіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды тұлғаның лауазымы, тегі және аты-жөні, өтініш және талап беру себебі көрсетіледі.
25. Жазбаша шағым берген тұтынушыға жауап алу күні мен шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Сол жақ жағалау, Орынбор көшесі, № 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, интернет-ресурсы: http://www.enbek.gov.kz.
«Зейнетақы төлеу жөніндегі
мемлекеттік орталықтан төленетін
зейнетақы төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
ЗТМО-ның құрылымдық бөлімшелері мен ҚР Еңбекмині Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдарының тізбесі Ақмола облысы ЗТМО-ның құрылымдық бөлімшелері
Р/с
Орталық бөлімшелерінің атауы
Орталық бөлімшесінің орналасқан заңды мекенжайы (қала, көше, үйдің (пәтердің) №, электрондық пошта)
Қаланың коды мен телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облыстық филиалы
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 73 akmola@gcvp.kz
8-7162 25-26-49
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен аптасына бес күн сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
2
Ақкөл аудандық бөлімшесі
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 116 akmola4@gcvp.kz
8-71638 2-16-54
3
Астрахан аудандық бөлімшесі
Астрахан ауылы, Әл-Фараби көшесі, 49 akmola7@gcvp.kz
8-71641 2-22-66
4
Атбасар аудандық бөлімшесі

8 (7162) 76-38-61
2
Департамент по контролю и социальной защите населения по Актюбинской области
Город Актобе, улица Маресьева, 101
mt_aktobe_omk@gcvp.kz
8 (7132) 56-76-43
3
Департамент по контролю и социальной защите населения по Алматинской области
Город Алматы, улица Мауленова, 92 (ранее проспект Абылай хана 93/95)
mt_almaty2@gcvp.kz
8 (7272) 67-71-94
4
Департамент по контролю и социальной защите населения по Атырауской области
Город Атырау, улица Махамбета, 118 б
depatyrau@gcvp.kz
8 (7122) 35-56-18
5
Департамент по контролю и социальной защите населения по Восточно-Казахстанской области
Город Усть-Каменогорск, улица Белинского, 32
dpvko@gcvp.kz
8 (7232) 47-15-33
6
Департамент по контролю и социальной защите населения по Жамбылской области
Город Тараз, проспект Абая, 120 в
deptaraz@enbek.kz
8 (7262) 45-96-22
7
Департамент по контролю и социальной защите населения по Западно-Казахстанской области
Город Уральск, улица Сарайшык, 44/2
depzko@enbek.kz
8 (7112) 50-68-28
8
Департамент по контролю и социальной защите населения по Карагандинской области
Город Караганда, улица Ермекова, 73
mt_karaganda@mintrud.kz
8 (7212) 43-20-97
9
Департамент по контролю и социальной защите населения по Костанайской области
Город Костанай, улица Касымканова, 34
depkost@enbek.kz
8 (7142) 50-04-17
10
Департамент по контролю и социальной защите населения по Кызылординской области
Город Кызылорда, улица Жахаева, 47
depkyzyl@enbek.kz
8 (7242) 27-28-15
11
Департамент по контролю и социальной защите населения по Мангистауской области
Город Актау, 24 микрорайон, 7
mt_aktau@mintrud.kz
8 (7292) 60-52-44
12
Департамент по контролю и социальной защите населения по Павлодарской области
Город Павлодар, улица Ленина, 59
deppavlodar@enbek.kz
8 (7182) 32-29-28
13
Департамент по контролю и социальной защите населения по Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Абая, 64
depsko@enbek.kz
8 (7152) 46-86-06
14
Департамент по контролю и социальной защите населения по Южно-Казахстанской области
Город Шымкент, проспект Республики, 12 а
mintrud_shym@mail.ru
8 (7252) 50-01-44
15
Департамент по контролю и социальной защите населения по г. Астане
Город Астана, улица Иманбаевой, 68 а
astana_dmtszn@mail.ru
8 (7172) 20-07-72
16
Департамент по контролю и социальной защите населения по г. Алматы
Город Алматы, проспект Абылай хана, 2
mt_depalmaty1@gcvp.kz
8 (7272) 79-58-01
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
"Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты"
Перечень центров обслуживания населения
№ п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП "Центр по Акмолинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Акмолинской области"
Город Кокшетау, ул. Ауэзова, д. 189 а

8 (7162) 76-38-61
2
Ақтөбе облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Ақтөбе қаласы, Маресьев көшесі, 101 mt_aktobe_omk@gcvp.kz
8 (7132) 56-76-43
3
Алматы облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Алматы қаласы, Мәуленов көшесі, 92 (бұрынғы Абылай хан даңғылы 93/95) mt_almaty2@gcvp.kz
8 (7272) 67-71-94
4
Атырау облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Атырау қаласы, Махамбет көшесі, 118 б depatyrau@gcvp.kz
8 (7122) 35-56-18
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 32 dpvko@gcvp.kz
8 (7232) 47-15-33
6
Жамбыл облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 120 в deptaraz@enbek.kz
8 (7262) 45-96-22
7
Батыс Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Орал қаласы, Сарайшық көшесі, 44/2. depzko@enbek.kz
8 (7112) 50-68-28
8
Қарағанды облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі, 73 mt_karaganda@mintrud.kz
8 (7212) 43-20-97
9
Қостанай облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Қостанай қаласы, Қасымқанов көшесі, 34 depkost@enbek.kz
8 (7242) 50-04-17
10
Қызылорда облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Қызылорда қаласы, Жақаев көшесі, 47 depkyzyl@enbek.kz
8 (7142) 27-28-15
11
Маңғыстау облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Ақтау қаласы, 24-шағын аудан, 7 mt_aktau@mintrud.kz
8 (7292) 60-52-44
12
Павлодар облысы бойынша Бақылау және
халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 59 deppavlodar@enbek.kz
8 (7182) 32-29-28
13
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64 depsko@enbek.kz
8 (7152) 46-86-06
14
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Шымкент қаласы, Республика даңғылы, 12 а mintrud_shym@mail.ru
8 (7252) 50-01-44
15
Астана қаласы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 68 а astana_dmtszn@mail.ru
8 (7172) 20-07-72
16
Алматы қаласы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 2 mt_depalmaty1@gcvp.kz
8 (7272) 79-58-01
«Мемлекеттік базалық зейнетақы
төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша орталық» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а-үй

8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский городской отдел
Город Кокшетау, ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел с. Красный Яр
Город Кокшетау, село Красный Яр, ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный отдел
Город Акколь, ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный отдел
Поселок Аршалы, ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарский районный отдел
Город Атбасар, ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский районный отдел
Село Астраханка, ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский районный отдел
Город Макинск, ул. Сейфуллина д. 18б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный отдел
Город Щучинск, ул. Абылай хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский районный отдел
Село Егиндыколь, ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский районный отдел
Город Ерейментау, ул. Мусабаевад. 15
8 (71633)2-44-92
11)
Енбекшильдерский районный отдел
Город Степняк, ул. Сыздыкова, д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный отдел
Город Есиль, ул. Победы д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный отдел
Город Державинск, ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный отдел
Село Жаксы, ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский районный отдел
Село Зеренда, ул. Мира, д. 52
8 (71632)2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский районный отдел
Село Коргалжын, ул. Абая д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорский городской отдел
Город Степногорск, мкр. 4, д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский районный отдел
Село Балкашино, ул. Абылай- хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский районный отдел
Ауыл Акмол, ул. Гагарина д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский районный отдел
Поселок Шортанды, переулок Безымянный, д. 1
8 (71631)2-17-97
Филиал РГП "Центр по Актюбинской области"
2.
Филиал РГП "ЦОН по Актюбинской области"
Город Актобе, ул. Тургенева, д. 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский городской отдел № 1
Город Актобе, ул. Тургенева, д. 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с. Каргалинское (Жилянка)
Город Актобе, Каргалинский район, село Каргалинское (Жилянка), ул. Сатпаева, д. 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный отдел
Город Алга, ул. Кирова, д. 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный отдел
Поселок Мартук, ул. Байтурсынова, 1 "Б"
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14

8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный Яр ауылының аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханка аудандық бөлімі
Астраханка ауылы, Әль-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18б-үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Щучинск қаласы, Абылайхан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633)2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а-үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл қаласы, Победа көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлімі
Державин қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауылы,Мир көшесі, 52-үй
8 (71632)2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44а-үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногор аудандық бөлімі
Степногор қаласы, 4-шағынаудан, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Балқаш ауылы,Абылайхан көшесі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды кенті, Безымянный орамы, 1-үй
8 (71631)2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша орталық» РМК филиалы
2.
«Ақтөбе облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі,109
8 (7132) 56-57-87
1)
Ақтөбе қалалық № 1 бөлім
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі,109
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлім
Алға қаласы,Киров көшесі, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлім
Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»
8 (71 331) 22-4-13
8 (71 331) 22-1-14

5)
Хромтауский районный отдел
Город Хромтау, ул. Абая, д. 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский районный отдел
Город Кандыагаш, мкр. Молодежный, 47 "Б"
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный отдел
Город Эмба, ул. Амирова, д. 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный отдел № 8
Поселок Шубаркудук, ул. Байганина, д. 15 "А"
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный отдел
Поселок Кобда, переулок Нурымжанова, д. 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский районный отдел
Село Бадамша, ул. Айтеке-би, д. 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный отдел
Село Уил, ул. Кокжар, д. 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский районный отдел № 12
Село Комсомольское ул. Балдырган, д. 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский районный отдел
Село Карыуылкелди ул. Барак батыра, д. 41 "А"
8 (71345)23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный отдел
Село Иргиз ул. Жангельдина, д. 7
8 (71343)21-8-28
15)
Шалкарский районный отдел
Город Шалкар, ул. Айтеке-би, д. 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП "Центр по Алматинской области"
3.
Филиал РГП "ЦОН по Алматинской области"
Город Талдыкорган, ул. Тауелсыздык, д. 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный отдел
Поселок Жансугурова, ул. Кабанбай батыра, д. 20
8 (72832)2-14-51
2)
отделение Капал
Село Капал,ул. Алпысбаева, д. 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакольский районный отдел
Город Ушарал, ул. 8 марта, д. 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833)2-35-48
4)
отделение Кабанбай
Поселок Кабанбай, ул. Абылайхана, д. 237
8 (72837) 4-13-85
5)
Балхашский районный отдел
Село Баканас, ул. Бижанова, д. 25 "А"
8 (72773)95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Енбекшиказахский районный отдел
Город Есик, ул. Абая, д. 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
отделение Шелек
Село Шелек, ул. Бижанова, д. 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескельдинский районный отдел
Поселок Карабулак, ул. Оразбекова, д. 52
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбылский районный отдел
Поселок Узынагаш, ул. Мажитова, д. 1
8 (72770) 2-30-90
10)
Илийский районный отдел
Поселок Отеген батыра, мкр. Куат, ул. Тауелсіздік, д. 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
Отделение Боролдай
Село Боролдай, ул. Вокзальная, д. 6 "А"
8 (72738) 7-82-42
12)
Отделение Караой
Село Караой, ул. Тындала, д. 9
8 (7275)24-88-10
13)
Отделение Акши
Село Акши, ул. Конаева, д. 29
14)
Карасайский районный отдел
Город Каскелен, ул. Жангозина, д. 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Отделение Тау-Самалы
Поселок Тау Самалы, ул. Рыскулова, д. 129
8 (727) 391-38-58
16)
Отделение Шамалган
Станция Шамалган, ул. Конаева, д. 1 "В"

5)
Хромтау аудандық бөлім
Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12
8 (71 336) 26-6-33
8 (71 336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлім
Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі қалалық бөлім
Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10
8 (71 334) 23-9-83
8)
Темір аудандық № 8 бөлім
Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15 «А»
8 (71 346) 23-5-83
8 (71 346) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлім
Қобда ауылы, Нұрымжанов орамы, 2-үй
8 (71 341) 22-1-47
8 (71 341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлім
Бадамша ауылы, Әйтике би көшесі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлім
Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64-үй
8 (71 332) 21-1-81
8 (71 332) 21-1-82
12)
Әйтике би аудандық бөлім № 12
Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғанин аудандық бөлім
Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41 «А»
8 (71 345) 23-5-86
8 (71 345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлім
Ырғыз ауылы,Жангелдина көшесі, 7-үй
8 (71343)21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлім
Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, 63-үй
8 (71 335) 23-6-10
8 (71 335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша орталық» РМК филиалы
3.
«Алматы облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67Б-үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20-үй
8 (72832)2-14-51
2)
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесі, 63-үй
8 (72833) 2-35-46
8 (72833)2-35-48
4)
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылайхан көшесі, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
5)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А»-үй
8 (72773)95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314А-үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1-үй
8(72770) 2-30-90
10)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзальная көшесі, 6 «А»-үй
8 (72738) 7-82-42
12)
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9-үй
8 (7275)24-88-10
13)
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29-үй
14)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Тау самалы бөлімшесі
Тау самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129-үй
8 (727) 391-38-58
16)
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев көшесі, 1 «В»-үй

8 (7272) 93-66-33
17)
Караталский районный отдел
Город Уштобе, ул. Абылай хана, д. 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербулакский районный отдел
Город Сарыөзек, ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
19)
Отделение Когалы
Поселок Когалы, ул. Желтоксан, д. 45
8 (72842) 9-10-59
20)
Коксуский районный отдел
Поселок Балпык би, ул. Измайлова, д. 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Капшагайский городской отдел
Город Капшагай, ул. Кунаева, д. 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
отделение Шенгелды
Село Шенгельды, ул. Сейфуллина, д. 34
8 (72772) 7-11-94
23)
Саркандский районный отдел
Город Саркан, ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Отделение Лепсы
Станция Лепсы, ул. Толебаева, д. 1
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбекский районный отдел
Село Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Отделение Нарынкол
Село Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфиловский районный отдел
Город Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
28)
Талгарский районный отдел
Город Талгар, ул. Лермонтова, д. 53 "А"
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Отделение Нура
Село Нура, ул. Школьная, д. 10
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдыкорганский городской отдел
Город Талдыкорган, ул. Тауелсыздык, д. 67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелийский городской отдел
Город Текели, ул. Октябрьская, д. 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Уйгурский районный отдел
Село Чунджа,  ул. Касымбекова, д. 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП "Центр по Атырауской области"
4.
Филиал РГП "ЦОН по Атырауской области"
Город Атырау, проспект Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
Город Атырау, проспект Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-29-42
2)
Городской отдел № 1
Город Атырау, ул. Баймуханова, д. 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
Городской отдел № 2
Город Атырау, поселок Балыкшы, ул. Байжигитова, д. 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный отдел
Поселок Индерборский, ул. Мендыгалиева, д. 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский районный отдел
Село Махамбет, ул. Абая, д. 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский районный отдел
Село Миялы, ул. Абая, д. 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный отдел
Город Кульсары, ул. Бейбитшилик, д. 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский районный отдел
Село Ганюшкино, ул. Есболаев, д. 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный отдел
Поселок Макат, ул. Центральная, д. 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный отдел
Село Аккыстау, ул. Егеменды Казахстан, д. 9

8 (7272) 93-66-33
17)
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылайхан көшесі, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72840) 3-25-88
19)
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
20)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Қапшағай қалалық бөлімі
Капшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
23)
Сарқанд аудандық бөлімі
Сарқанд қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, н/ж
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкой көшесі, н/ж
8 (72831) 5-51-11
28)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А»-үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы,
Школьная көшесі, 10-үй
8(72774) 5-80-62
30)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік, 67 Б-үй
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрьская көшесі, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32
Ұйғыр аудандық бөлімі
Чунджа ауылы, Қасымбеков көшесі, 35-үй
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша орталық» РМК филиалы
4.
«Атырау облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
2)
№ 1 облыстық бөлім
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16а-үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№ 2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы кенті, Байжігітов көшесі, 80а-үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30-үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоғалы аудандық бөлімі
Миялы ауылы, Абай көшесі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66а-үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлімі
Мақат кенті, Центральная көшесі, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9-үй

8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП "Центр по Восточно-Казахстанской области"
5.
Филиал РГП "ЦОН по Восточно-Казахстанской области"
Город Усть-Каменогорск, ул. Белинского 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
Город Усть-Каменогорск, пр.Сатпаева, д. 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть-Каменогорский городской отдел № 2
Город Усть-Каменогорск, ул. Казахстан, д. 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский районный отдел
Поселок Глубокое, ул. Поповича, д. 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской отдел
Город Зайсан, ул. Жангельдина, д. 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный отдел
Город Зыряновск, ул. Стахановская, д. 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский районный отдел
Село Улкен – Нарын, ул. Абылайхана, д. 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный отдел
Село Курчум, ул. Б. Момышулы, д. 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный отдел
Город Риддер, ул. Семипалатинская, д. 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский районный отдел
Село Аксуат, ул. Абылайхана, д. 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный отдел
Поселок К. Касенова, д. 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский городской отдел
Город Шемонайха, 3-микрорайон, д. 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской отдел № 1
Город Семей, 408 квартал, д. 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской отдел № 2
Город Семей, ул. Найманбаева, 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный отдел
Село Карауыл, ул. Кунанбаева, д. 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской отдел
Город Аягоз, ул. Дуйсенова, д. 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский районный отдел
Село Бескарагай, ул. Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский районный отдел
Село Бородулиха, ул. Молодежная, д. 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный отдел
Село Калбатау, ул. Достык, д. 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский районный отдел
Город Курчатов, ул. Абая, д. 12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский районный отдел
Село Кокпекты, ул. Шериаздана, д. 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный отдел
СелоУрджар, ул. Абылайхана, д. 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП "Центр по Жамбылской области"
6.
Филиал РГП "ЦОН по Жамбылской области"
Город Тараз, пр. Абая, д. 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской отдел
Город Тараз, ул. К. Койгелды, № 158 "а"
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел № 1
Город Тараз, ул. Сатпаева, д. 1 "б"
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел № 2
Город Тараз, мкр. Талас, д. 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел № 3
Город Тараз, пр. Абая, д. 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный отдел
Село Сарыкемер, ул. Медеуова, д. 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный отдел
Село Аса, ул. Абая, д. 127

8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
5.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтбаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
2)
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан аудандық бөлімі
Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52а-үй
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырян аудандық бөлімі
Зырян қаласы, Стахановская көшесі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
6)
Катонқарағай аудандық бөлімі
Үлкен нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семипалатинская көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Қ. Касенов кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонайха қаласы, 3-шағынаудан, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
12)
Семей қалалық № 1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семей қалалық № 2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161А-үй
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2А-үй
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихин аудандық бөлімі
Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98-үй
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық
Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша орталық» РМК филиалы
6.
«Жамбыл облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ. Қойгелді көшесі, №158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтбаев көшесі, 1 «б»-үй
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас шағынауданы, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127-үй

8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный отдел
Село Б. Момышулы, ул. Сауранбекулы, д. 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный отдел
Село Кордай, ул. Домалак ана, д. 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский районный отдел
Село Мерке, ул. Исмаилова, д. 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский районный отдел
Село Мойынкум, ул. Рыскулбекова, д. 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный отдел
Город Жанатас, ул. Жибек жолы, д. 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный отдел
Город Каратау, ул. Молдагулова, д. 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т. Рыскуловского района
Село Кулан, ул. Жибек жолы, д. 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный отдел
Город Шу, ул. Автобазовская, д. 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с. Гродеково
Село Гродеково, ул. Мира, д. 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП "Центр по Западно-Казахстанской области"
7.
Филиал РГП "ЦОН по Западно-Казахстанской области"
Город Уральск, ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Отдел по Акжаикскому району
Село Чапаев, переулок Акжаикский, д. 2
8-(711)-36-92-580
2)
Отдел по Бокейординскому району
Село Сайхин, ул. Бергалиева, д. 1
8-(711)-40-21-847
8-(711)-40-21-835
3)
Отдел по Бурлинскому району
Город Аксай, ул. Железнодорожная, д. 121 А
8-(711)-33- 35-550
8-711-33-36-778
4)
Отдел по Жангалинскому району
Село Жангала, ул. Халыктар достыгы, д. 63А
8-(711)-41-22-403
8-(711)-41-22-404
5)
Отдел по Жанибекскому району
Село Жанибек, ул. Иманова, д. 79
8-(711)-35-22-425
6)
Отдел по Зеленовскому району
Село Переметное, ул. Гагарина, д. 69Б
8-(711)-30-23-614
8-(711)-30-23-616
7)
Отдел по Казталовскому району
Село Казталовка, ул. Лукманова, д. 22А
8-(711)-44-32-204
8-(711)-44-32-205
8)
Отдел по Каратюбинскому району
Село Каратобе, ул. Курмангалиева, д. 23/1
8-(711)-45-31-800
8-(711)-45-31-463
9)
Отдел по Сырымскому району
Село Жымпиты, ул. Казахстанская, д. 11/2
8-(711)-34-31-446
8-(711)-34-31-447
10)
Отдел по Таскалинскому району
СелоТаскала, ул. Вокзальная, д. 6
8-(711)-39-22-398
8-(711)-39-21-979
11)
Отдел по Теректинскому района
Село Федоровка, ул. Юбилейная, д. 24
8-(711)-32-23-378
8-(711)-32-23-379
12)
Отдел по Чингирлаускому району
Село Чингирлау, ул. Тайманова, д. 95
8-(711)-37-33-311
8-(711)-37-34-420
13)
Отдел по Казталовскому району
Село Жалпактал, ул. С. Датулы, д. 23
8-(711)-38-21-044
8-(711)-38-21-045
14)
Отдел по Дарьинскому сельскому округу
Село Дарьинское, ул. Балдырган, д. 27/1
8-(711)-31-24-080
8-(711)-31-24-082
15)
Отдел по Тайпакскому сельскому округу Акжаикского района
Село Тайпак, ул. Шемякина, д. 13
8-(711)-42-21-884

8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б. Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215-үй
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркі аудандық бөлімі
Меркі ауылы, Ысмаилов көшесі, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1-үй
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлова көшесі, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
13)
Т. Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71-үй
8(72631) 2-18-10
14)
Шу адандық бөлімі
Шу қаласы, Автобазовская көшесі, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Мир көшесі, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
7.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2-үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Ақжайық ауданы бойынша бөлімі
Чапаев ауылы, Ақжайық орамы, 2-үй
8 -(711)-36-92-580
2)
Бөкейорда ауданы бойынша бөлім
Сайхин ауылы, Бералиев көшесі, 1-үй
8-(711)-40-21-847
8-(711)-40-21-835
3)
Бөрілі ауданы бойынша бөлім
Ақсай қаласы, Железнодорожная көшесі, 121 А-үй
8-(711)-33- 35-550
8-(711)-33-36-778
4)
Жаңа қала ауданы бойынша бөлім
Жаңақала ауылы, Халықтар достығы көшесі, 63А-үй
8-(711)-41-22-403
8-(711)-41-22-404
5)
Жәнібек ауданы бойынша бөлім
Жәнібек ауылы, Иманов көшесі, 79-үй
8-(711)-35-22-425
6)
Зеленое ауданы бойынша бөлім
Переметное ауылы, Гагарин көшесі, 69Б-үй
8-(711)-30-23-614
8-(711)-30-23-616
7)
Казталов ауданы бойынша бөлім
Казталовка ауылы, Лұқманов көшесі, 22А-үй
8-(711)-44-32-204
8-(711)-44-32-205
8)
Қаратөбе ауданы бойынша бөлім
Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 23/1-үй
8-(711)-45-31-800
8-(711)-45-31-463
9)
Сырым ауданы бойынша бөлім
Жымпиты ауылы, Қазақстанская көшесі, 11/2-үй
8-(711)-34-31-446
8-(711)-34-31-447
10)
Тасқала ауданы бойынша бөлім
Тасқала ауылы, Вокзальная көшесі, 6-үй
8-(711)-39-22-398
8-(711)-39-21-979
11)
Теректі ауданы бойынша бөлім
Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 24-үй
8-(711)-32-23-378
8-(711)-32-23-379
12)
Шыңғырлау ауданы бойынша бөлім
Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95-үй
8-(711)-37-33-311
8-(711)-37-34-420
13)
Казталов ауданы бойынша бөлім
Жалпақтал ауылы, С. Датұлы көшесі, 23-үй
8-(711)-38-21-044
8-(711)-38-21-045
14)
Дария ауылдық округы бойынша бөлім
Дария ауылы, Балдырған көшесі, 27/1-үй
8-(711)-31-24-080
8-(711)-31-24-082
15)
Ақжайық ауданы Тайпақ ауылдық округы бойынша бөлім
Тайпақ ауылы, Шемякина көшесі, 13-үй
8-(711)-42-21-884

16)
Отдел по Акжаикскому сельскому округу Теректинского района
Село Акжаик, ул. Акжайык, д. 5
8-(711)-43-91-316
Филиал РГП "Центр по Карагандинской области"
8.
Филиал РГП "ЦОН по Карагандинской области"
Город Караганда, Ул. Чкалова д.7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
Город Караганда, Ул. Ержанова д. 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
Город Караганда, Ул. Чкалова, д. 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
Город Караганда, Ул. Муканова, д. 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
Город Караганда, Ул. Архитектурная, д. 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
Город Караганда, 21 мкр. д. 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
Город Караганда, Ул. Серова, д. 73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г. Темиртау
Город Темиртау, ул. Блюхера, д. 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г. Темиртау
Город Темиртау, пр. Республики, д. 128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный отдел № 1
Город Абай ул. Абая, д. 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный отдел № 2
Город Абай, поселок Топар, ул. Казыбек би, д. 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г. Сарань
Город Сарань, ул. Жамбыла, д. 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г. Шахтинск
Город Шахтинск, проспект А. Кунанбаева, д. 65б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г. Шахтинск
Город Шахтинск, поселок Шахан, квартал 10/16, д. 16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский районный отдел № 1
Поселок Осакаровка, ул. Пристанционная, д. 12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский районный отдел № 2
Поселок Молодежный, ул. Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г. Сатпаев
Город Сатпаев пр. Сатпаева, д. 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
Город Балхаш ул. Бокейхана д. 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный отдел
Село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова, д. 23/1 поселок Агадырь, ул.
Тәуелсіз Қазақстан, д. 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
Город Жезказган, пр. Б.Момышулы, д. 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский районный отдел
Поселок Атасу ул. А. Оспанова, д. 40
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
Город Каражалул, ул. Ленина, д. 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
Город Приозерск, ул. Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар жырауский районный отдел № 1
Бухар-Жырауского район, поселок Ботакара ул. Абылай хана, д. 37
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауского район, ул. Мира, д. 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный отдел №1
Поселок Актогай ул. Бокейхана, д. 10
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный отдел № 2
Поселок Сары-шаган, ул. Абая, д. 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нуринский районный отдел
Поселок Киевка, ул. Сулейменовых, д. 2

16)
Теректі ауданы Ақжайық ауылдық округы бойынша бөлім
Ақжайық ауылы, Ақ жайық көшесі, 5-үй
8-(711)-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша орталық» РМК
8.
«Қарағанды облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
1)
№ 1 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
2)
№ 2 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
3)
№ 3 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
4)
№ 4 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Архитектурная көшесі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
5)
№ 5 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, 21-шағын аудан, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
6)
№ 6 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Серов көшесі, 73-үй
8 (7212) 93-16-94
7)
№ 1 бөлім Теміртау қаласы
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
8)
№ 2 бөлім Теміртау қаласы
Теміртау қаласы, Республика даңғылы,128-үй
8 (7213) 99-79-96
9)
Абай аудандық № 1 бөлім
Абай қаласы Абай көшесі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
10)
Абай аудандық № 2 бөлім
Абай қаласы, Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3-үй
8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қалалық бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
12)
Шахтинск қалалық № 1 бөлімі
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65б-үй
8 (72156) 5-21-25
13)
Шахтинск қалалық № 2 бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан кенті, 10/16 квартал 16-үй
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаров аудандық № 1 бөлім
Осакаровка кенті, Пристанционная көшесі, 12-үй
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаров аудандық № 2 бөлім
Молодежный кенті, Абай көшесі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтбаев қалалық бөлімі
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20а-үй
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу – Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1-үй
Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы, Б. Момышұлы даңғылы, 9-үй
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Атасу кенті А. Оспанов көшесі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7-үй
8 (71039)5-27-37
23)
Бұхар жырау аудандық № 1 бөлім
Бұхар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылайхан көшесі, 37-үй
8 (72154) 2-23-73
24)
Бұхар жырау аудандық № 2 бөлім
Бұхар жырау ауданы, Мир көшесі, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
25)
Ақтоғай аудандық № 1бөлім
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10-үй Ақтоғай кенті
8 (71037) 2-11-05
26)
Ақтоғай аудандық № 2 бөлім
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12-үй
8 (71038)22-3- 39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер көшесі, 2-үй

8 (721-44) 2-11-11
28)
Улытауский районный отдел
Поселок Улытау ул. Амангельды, д. 29а
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский районный отдел
Город Каркаралинск, ул. Аубакирова, д. 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП "Центр по Костанайской области"
9.
Филиал РГП "ЦОН по Костанайской области"
Город Костанай, ул. Тарана, д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский городской отдел
Город Костанай, ул. Гашика д. 14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский отдел
Поселок Силантьевка, ул. Ленина, д. 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский отдел
Село Амангельды, ул. Майлина, д. 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Город Аркалык, ул. Абая, д. 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Село Аулиеколь, ул. Ленина, д. 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Село Денисовка, ул. Советская, д. 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Село Торай, ул. 8 марта д. 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Город Житикара, ул. Ленина, д. 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Село Камысты, ул. Ержанова, д. 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский отдел
Поселок Карабалык, ул. Космонавтов, д. 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский отдел
Село Карасу, ул. Комсомольская, д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
Город Лисоковск, мкр. № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Село Боровское, ул. Королева, д. 4А
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Поселок Караменды, ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел № 1
Город Рудный, пр. Космонавтов, д. 12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел № 2
Город Рудный, ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский отдел
Поселок Сарыколь, ул. Ленина, д. 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Село Тарановское, ул. Калинина, д. 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Село Узынколь, ул. Абая, д. 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Село Федоровка, ул. Красноармейская, д. 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского района
Поселок Затабольск, ул. Калинина, д. 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП "Центр по Кызылординской области"
10.
Филиал РГП "ЦОН по Кызылординской области"
Город Кызылорда, ул. Г. Муратбаева, д. 2Е
8 (7242) 23-07-16
1)
Городской отдел № 1
Город Кызылорда, поселок Тасбогет, ул. Амангельды, б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
Городской отдел № 2
Город Кызылорда, ул. Жанкожа батыр, д. 82

8 (721-44)2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29а-үй Ұлытау кенті
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша орталық» РМК филиалы
9.
«Қостанай облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі,114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қаласы, Гашик көшесі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин бөлімі
Силантьевка кенті, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді бөлімі
Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық бөлімі
Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл бөлімі
Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов бөлімі
Денисовка ауылы, Советская көшесі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелді бөлімі
Торғай ауылы, 8 март көшесі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жітіқара бөлімі
Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты бөлімі
Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық бөлімі
Қарабалық кенті, Космонавтар көшесі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу бөлімі
Қарасу ауылы, Комсомольская көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковск бөлімі
Лисаковск қаласы,
№ 4 шағынаудан, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара бөлімі
Боровское ауылы, Королев көшесі, 4А-үй
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурызым бөлімі
Қарамеңді кенті, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5-үй
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
№ 1 Рудненск бөлімі
Рудный қаласы, Космонавтар көшесі, 12-үй
8 (714-31) 49-8-02
16)
№ 2 Рудненск бөлімі
Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл бөлімі
Сарыкөл кенті, Ленин көшесі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таранов бөлімі
Тарановское ауылы, Калинин көшесі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл бөлімі
Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров бөлімі
Федоровка ауылы, Красноармейская көшесі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай аудандық бөлімі
Затобол кенті, Калинин көшесі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша орталық» РМК филиалы
10.
«Қызылорда облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Қызылорда қаласы, Ғ. Мұратбаев көшесі, 2Е-үй
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет кенті, Амангелді көшесі, н/ж
8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82-үй

8 (7242) 25-60-57
3)
Городской отдел № 3
Город Кызылорда, мкр. Шугыла, д. 45
8 (7242) 24-86-11
4)
Городской отдел № 4
Город Кызылорда, мкр. Акмешит, д. 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский городской отдел
Город Байконыр, ул. Максимова, д. 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный отдел
Город Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный отдел
Город Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский районный отдел
Кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный отдел
Кент Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский районный отдел
Кент Теренозек, ул. Амангельди, д.55 "а"
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный отдел
Кент.Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский районный отдел
Кент Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП "Центр по Мангистауской области"
11.
Филиал РГП "ЦОН по Мангистауской области"
Город Актау, мкр.15, зд. 6 7 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской отдел № 1
Город Актау, мкр.15, зд. 67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский городской отдел № 2
Город Жанаозен, мкр. Оркен, зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский районный отдел № 3
Село Мангистау, зд. Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный отдел № 4
Село Бейнеу, ул. Косай ата, зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
5)
Боранкулское отделение № 9 Бейнеуского района
Село Боранкул, 7 аул, зд. ГУ Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
6)
Мангистауский районный отдел № 5
Город Шетпе, ул. Центральная, д. 15, здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
7)
Каракиянский районный отдел № 6
Село Курык, ул. Валиханова, д. 15
8 (72937) 22-2-10
8)
Тупкараганский районный отдел № 7
Город Форт-Шевченко, ул. Маяулыз, д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
9)
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
Село Акшукур, зд. ТОО "Жайлау" ул. Уштерек, д. 5
8 (72938)33-28-44
10)
Жетыбайский районный отдел № 8
Поселок Жетыбай, ул. Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП "Центр по Павлодарской области"
12.
Филиал РГП "ЦОН по Павлодарской области"
Город Павлодар, ул. Павлова д. 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский городской отдел
Город Павлодар, ул. Кутузова, д. 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский городской отдел № 1
Город Павлодар, ул. Исиналиева, д. 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский районный отдел
Город Павлодар, ул. Толстого д. 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский городской отдел
Город Экибастуз, ул. Машхур-Жусуп, д. 92/2

8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла шағынауданы, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт шағынауданы,1б-үй
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17а-үй
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Арал қаласы, Қарасақал көшесі, н/ж
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, н/ж
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлімі
Жосалы кенті, Абай көшесі, н/ж
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, н/ж
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, 55 «а»-үй
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Шиели кенті, Рысқұлов көшесі, н/ж
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша орталық» РМК филиалы
11.
«Маңғыстау облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15-шағынаудан, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15-шағынаудан, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-17
2)
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен ауданы, Оқушылардың шығармашылық үйі ғимараты
8 (72934) 5-03-90
3)
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, Жастар орталық ғимараты
8 (72932) 2-55-35
5)
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, Боранқұлмәдениет ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
6)
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе ауылы,Центральная көшесі,15-үй, Қазпочта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
7)
№ 6 Қарақиян аудандық бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі,15-үй
8 (72937) 22-2-10
8)
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Форт Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6-д-үй
8 (72938) 2-30-38
9)
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімшесі
Ақшұқыр ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты Үштерек көшесі, 5-үй
8 (72938)33-28-44
10)
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, №10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша орталық» РМК филиалы
12.
«Павлодар облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Есеналиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшhүр Жүсіп көшесі, 92/2-үй

8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской отдел
Город Аксу, ул. Ленина, д. 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный отдел
Село Актогай, ул. Абая, д. 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский районный отдел
Село Баянаул, ул. Сатпаева д. 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный отдел
Село Железинка, ул. Торайгырова, д. 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский районный отдел
Село Щербакты, ул. В. Чайко, д. 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный отдел
Село Теренколь, ул. Тургенова, д. 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный отдел
Село Акку, ул. Ташимова, д. 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный отдел
Село Иртышск, ул. Исы-Байзакова, д. 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный отдел
Село Майск, ул. Сейфулина, д. 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
Село Успенка, ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП "ЦОН по Северо-Казахстанской области"
13.
Филиал РГП "ЦОН по Северо-Казахстанской области"
Город Петропавск, ул. Ауэзова, д. 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
Город Петропавск, ул. Конституции Казахстана, д. 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
Село Саумалколь, Ул. Д. Сыздыкова, д. 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому району
Село Талшык, Ул. Победы, д. 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по Аккайынскому району
Село Смирнова, Ул. Труда, д. 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому району
Село Явленко, Ул. Ленина, д. 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому району
Село Пресновка, Ул. Переулок Горького, д.10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им. Г. Мусрепова
Село Новоишимское, Ул. Ленина, д. 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по Кызылжарскому району
Бесколь ауыл, Ул. Институтская. д. 1 В
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М.Жумабаева
Город Булаев, Ул. Юбилейная, д. 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому району
Город Мамлютка, Ул. С. Муканова, д. 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по Тайыншинскому району
Город Тайынша, Ул. Конституции Казахстана, д. 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по Тимирязевскому району
Село Тимерязева, Ул. Уалиханова, д. 17
8 (71537) 2-03-02
8 (71537) 2-03-03
13)
Отдел по Уалихановскому району
Село Кишкенеколь Ул. Уалиханова, д. 80
8 (71542) 2-28-11
8 (71542) 2-28-12
14)
Отдел по району Шал акына
Город Сергеевка, Ул. Желтоксана, д. 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП "Центр Южно-Казахстанской области"
14.
Филиал РГП "ЦОН по Южно-Казахстанской области"
Город Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00

8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтбаев көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железин аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В. Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі,114-үй
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14-үй
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенка аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
13.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлім
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72-үй
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Саумалкөл ауылы, Д. Сыздықов көшесі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Ташық ауылы, Победа көшесі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Смирнов ауылы, Труд көшесі, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Явленко ауылы, Ленин көшесі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Пресновка ауылы, Горький орамы, 10 Г-үй
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ. Мүсірепов ауданы бойынша бөлім
Новоишим ауылы, Ленин көшесі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Бескөл ауылы, Институтская көшесі, 1 В-үй
8 (71538) 2-17-46
9)
М. Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют ауданы бойынша бөлім
Мамлют қаласы, С. Мұқанов көшесі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязев ауданы бойынша бөлім
Тимерязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
8 (71537) 2-03-03
13)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлім
Кішкене көл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
8 (71542) 2-28-12
14)
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша орталғы» РМК филиалы
14.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Шымкент қаласы,
Мәделі қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00

1)
Городской отдел № 1 г. Шымкента
Город Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2 г. Шымкента
Город Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3 г. Шымкента
Город Шымкент, ул. Оспанова, д. 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4 г. Шымкента
Город Шымкент, ул. Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5 г. Шымкента
Город Шымкент, ул. Республика, д. 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской отдел
Город Арыс, ул. Ергөбек, б/н.
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский районный отдел
Село Шаян, ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской отдел
Город Кентау, ул.Абылай хан, д. 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский районный отдел
Село Казыгурт, ул. Конаев, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский районный отдел
Город Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный отдел
Село Шауилдир, пр. Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский районный отдел
Село Темирлан, ул. Кажымухан, б/н.
8 (72530) 22-670
13)
Туркистанский городской Отдел
Город Туркеста, ул. Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный отдел
Город Ленгер, ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский районный отдел
Село Тулькибас, ул. Т. Рыскулова, д. 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный отдел
Село Аксукент, ул. Кыстаубаев, б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
Село Шолаккорган, ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
Село Сарыагаш, ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
Село Абай, ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
Город Шардара, тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП "Центр по городу Алматы"
15.
Филиал РГП "ЦОН по г. Алматы"
Город Алматы, ул. Джандосова, д. 51
8 (727) 247-16-28
1)
Отдел Ауэзовского района
Город Алматы, ул. Джандосова, д. 51
8 (727) 247-16-27
2)
Отдел Алмалинского района
Город Алматы, ул. Богенбай батыра, д. 221
8 (727) 378-09-09
3)
Отдел Алатауского района
Город Алматы, мкр. Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, д. 24
8 (727) 395-36-10
4)
Отдел Бостандыкского района
Город Алматы, мкр. Алмагуль, д. 9а
8 (727) 396-37-00
5)
Отдел Жетысуского района
Город Алматы, ул. Толе би, д. 155
8 (727) 330-72-43
6)
Отдел Медеуского района
Город Алматы, ул. Маркова, д. 44
8 (727) 239-65-52
7)
Отдел Турксибского района
Город Алматы, ул. Рихарда Зорге, д. 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП "Центр по г. Астана"
16.
Филиал РГП "Центр обслуживания населения по городу Астана"
Город Астана, Пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
Город Астана, Ул. Мирзояна, д. 25

1)
№ 1 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
№ 2 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
3)
№ 3 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
4)
№ 4 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
5)
№ 5 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, н/ж.
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі, н/ж
8 (72548) 21-443
8)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылайхан көшесі 10-үй
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, н/ж
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы көшесі, н/ж
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, н/ж.
8 (72530) 22-670
13)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, н/ж
8(72533) 41679
14)
Төлеби аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төлеби көшесі, н/ж
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, 189-үй
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, н/ж
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, н/ж
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, н/ж
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А. Жылқышиев көшесі, н/ж
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара орамы, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша орталық» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша орталық» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221-үй
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 шағынауданы, Жанқожа батыр көшесі, 24-үй
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл шағынауданы, 9а-үй
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төлеби көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша орталық» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша орталық» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй

8(7172) 61-84-11
2)
Отделение № 1
Город Астана, Пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение № 2
Город Астана, Ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
Город Астана, поселок Железнодорожный, ул. Актасты, д.20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
Город Астана, пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение "Тлендиева"
Город Астана, пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение "Ақжайық"
Город Астана, ул. Есенберлина, д. 16/2 (в здании АО "Темірбанк")
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение "Өндіріс"
Город Астана, ул. Кеменгерұлы, д.6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение "Кенесары"
Город Астана, пр. Сарыарка, д.12 (в здании АО "БТА-банк")
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение "Жеңіс"
Город Астана, пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
Город Астана, ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
Город Астана, пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту
государственной услуги
"Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,удовлетворенных качеством иинформацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Стандарт государственной услуги
"Назначение государственных социальных пособий
по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета по контролю и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал) в части получения информации о назначении государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются городскими, районными отделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – подразделение уполномоченной организации) и центром обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.

8(7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлім
Астана қаласы, Абай көшесі, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлім
Астана қаласы, Железнодорожный кенті, Ақтасты қаласы, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй № 1
8(7172) 50-91-95
«Мемлекеттік базалық зейнетақы
төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының % (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің % (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушыда электронды цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу бөлігінде «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беруді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті ұйым бөлімшесі) және мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) арқылы жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына мобильдік орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пунктов 2, 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет–ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет–ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет–ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения": www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центре;
5) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра: (1414) и телефону саll–центра уполномоченной организации: (1411).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в уполномоченной организации или в центре: назначение либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с выдачей копии решения территориального органа Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – территориальные органы по контролю и социальной защите) на бумажном носителе.
2) на портале: получение информации о назначении государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного органа по назначению государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, имеющим право на назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту (далее – получатели государственной услуги).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 3-бабы 2, 3-тармақтарының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) орталықтағы, уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі стенділерде;
5) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйымның call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйымда немесе орталықта: мемлекеттік қызметті тағайындау не Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі – бақылау және әлеуметтік қорғау жөніндегі аумақтық органдар) шешімінің көшірмесін бере отырып қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
2) порталда: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәкілетті ұйымның ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.

7. Сроки оказания государственной услуги:
1) центр предоставляет извещение с принятыми от получателя государственной услуги документами, определенными в пункте 11 настоящего стандарта, в подразделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Сроки оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней с момента регистрации в подразделении уполномоченной организации заявления от получателя государственной услуги или извещение с принятыми от получателя документами.
Подразделение уполномоченной организации в течение пяти рабочих дней с момента принятия решения о назначении (об отказе в назначении) государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту извещает получателя или центр;
на портале - получение информации о назначении государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту – не более 30 минут с момента поступления запроса в информационную систему уполномоченной организации;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации, получении талона) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) подразделений уполномоченной организации: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием получателей государственной услуги: с 9.00 часов до 14.00 часов, при этом с 13.00 часов до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены;
2) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) портала - круглосуточно.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) орталық уәкілетті ұйым бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыдан қабылданған осы стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттармен қоса хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі уәкілетті ұйымның бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушының өтініші немесе мемлекеттік қызмет алушыдан қабылданған құжаттармен қоса хабарлама тіркелген сәттен бастап он жұмыс күні ішінде.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылданған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде алушыны немесе орталықты хабардар етеді.
Порталда мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу – уәкілетті ұйым бөлімшесінің ақпараттық жүйесіне сауал түскен сәттен бастап – 30 минуттан аспайды.
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін (тіркеу, талон алу кезінде) мемлекеттік қызмет алғанға дейін күтудің ең ұзақ шекті уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ шекті уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінің: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау: сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін азаматтарды қабылдауды кезекші мамандар жүргізеді.
Алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету көзделмеген.
2) орталықтың – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электронды кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем емес.
3) порталдың – тәулік бойы.

10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании подразделений уполномоченной организации по местожительству, оборудованном стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащенном информационными стендами, где предоставляются услуги, имеются отдельный вход, зал ожидания, приемлемые условия для людей с ограниченными возможностями.
Помещения подразделений уполномоченной организации соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией;
2) в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. В помещениях территориальных органов и здании центра имеются зал ожидания, информационные стенды;
3) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
для назначения государственного социального пособия по инвалидности:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности, паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение оралмана до получения гражданства Республики Казахстан);
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному местожительству (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо специального счета исправительного учреждения;
5) выписку из справки установленной формы, выдаваемой отделами медико-социальной экспертизы территориальных органов Комитета.
Кроме того, в зависимости от их наличия, представляются следующие документы:
1) копия решения Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию;
2) копия решения Центральной военно-врачебной комиссии;
3) копия свидетельства о болезни, выданного госпиталем, либо заключение военно-врачебной комиссии;
4) копия свидетельства о рождении ребенка-инвалида до 16 лет.
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии.
При обращении получателя для получения государственной услуги через центр копии документов, указанных в настоящем пункте свидетельствуются в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате".
Для назначения государственного базового социального пособия по случаю потери кормильца:

10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшелерінің жеке кіреберісі, күту залы бар, мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген, қажетті құжаттарды дайындау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен, ақпараттық стенділермен жабдықталған ғимаратында.
Уәкілетті ұйым бөлімшелерінің үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сай, күзет және өртке қарсы сигнализациямен жарақталған.
2) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша орталықтың мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген ғимаратында. Аумақтық органдардың үй-жайларында және орталықтың ғимаратында күту залы, ақпараттың стенділер бар.
3) порталда – жеке кабинетте.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті ұйымға немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсырады:
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау үшін:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмесі (жеке куәлігінің, Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, азаматтығы жоқ адам куәлігінің, шетел азаматының тұруға ықтиярхатының, Қазақстан Республикасы азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігінің) көшірмелері;
2) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
4) зейнетақы және жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемелерінің арнайы шот нөмірі туралы мәліметтер;
5) Комитеттің аумақтық органдарының медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері беретін белгіленген нысандағы анықтамадан үзінді көшірме.
Бұған қоса, олардың болуына қарай, мынадай құжаттар ұсынылады:
1) радиациялық әсерге ұшыраған адамдар ауруларының, мүгедектігінің себепті байланысын анықтау жөніндегі Ведомствоаралық сараптама кеңесі шешімінің көшірмесі;
2) Орталық әскери-дәрігерлік комиссия шешімінің көшірмесі;
3) госпиталь берген ауруы туралы куәліктің көшірмесі не әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы;
4) 16 жасқа дейінгі мүгедек баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы орталық арқылы өтініш бергенде осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелері «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау үшін:

1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности, паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение оралмана до получения гражданства Республики Казахстан), и оригинал либо нотариально заверенная копия для сверки;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному местожительству (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо специального счета исправительного учреждения;
5) копия свидетельства о смерти кормильца либо решение суда о признании лица безвестно отсутствующим или умершим.
Кроме того, в зависимости от их наличия, представляются следующие документы:
1) копия документа, подтверждающего родственные отношения с умершим (свидетельство о рождении, о браке, о расторжении брака, об установлении отцовства (материнства), удостоверение личности и другие);
2) справка органов по регистрации актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Казахстан установленной формы, если сведения об отце в свидетельство о рождении внесены по заявлению матери;
3) копия документа, подтверждающего опекунство (попечительство);
4) справка учебного заведения о том, что лица в возрасте от 18 до 23 лет являются обучающимися очной формы (представляется ежегодно с начала учебного года);
5) копия военного билета погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы;
6) справка, подтверждающая что гибель или смерть военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан наступили вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы.
Лицами, занятыми уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего, не достигшими восьми лет, представляются следующие документы:
1) копия трудовой книжки, подтверждающая прекращение трудовой деятельности (копия с оригиналом трудовой книжки сличается ежегодно);
2) справка налогового органа о том, что лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя (обновляется ежегодно).
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии.
При обращении получателя для получения государственной услуги через центр копии документов, указанных в настоящем пункте свидетельствуются в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате".
Для назначения государственного социального пособия по возрасту:

1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмесі (жеке куәлігінің, Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, азаматтығы жоқ адам куәлігінің, шетел азаматының тұруға ықтиярхатының, Қазақстан Республикасы азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігінің) көшірмелері және салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы не нотариалды расталған көшірмесі;
3) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасы);
4) зейнетақы және жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемелерінің арнайы шотының нөмірі туралы мәліметтер;
5) асыраушының қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі не соттың адамды хабарсыз кетті немесе қайтыс болды деп тану туралы шешімі.
Бұған қоса, олардың болуына қарай, мынадай құжаттар ұсынылады:
1) қайтыс болған адаммен туысқандық қатынастарды растайтын құжаттың көшірмесі (туу туралы, неке туралы, некені бұзу, әкелікті (аналықты) анықтау туралы куәліктер, жеке куәлігі және басқалары);
2) егер туу туралы куәлікте әкесі туралы мәліметтер анасының айтуы бойынша жазылған болса, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің азаматтық хал актілерін тіркеу жөніндегі органдарының белгіленген нысандағы анықтамасы;
3) қамқорлықты (қамқоршылықты) растайтын құжаттың көшірмесі;
4) оқу орнының 18-ден 23 жасқа дейінгі адамдар күндізгі оқу нысанының оқушылары болып табылатыны туралы анықтамасы;
5) қаза тапқан (қайтыс болған) адамның әскери билетінің көшірмесі не әскери қызметті өткеруі туралы анықтама;
6) әскери қызметшiнiң, iшкi iстер органдарының және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттiк тергеу комитетi қызметкерiнiң қазасы немесе өлімі қызметтік міндеттерін атқару немесе әскери қызметiн өткеру кезiнде жарақат алу, контузияға ұшырау, мертiгу, ауру салдарынан болғанын растайтын анықтама.
Қайтыс болған адамның сегiз жасқа толмаған балаларын, iнiлерiн, қарындастарын немесе немерелерiн бағып-күтумен айналысатын азаматтар қосымша мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еңбек кiтапшасының еңбек қызметінің тоқтатылғанын растайтын көшiрмесi (көшiрмесі еңбек кiтапшасының түпнұсқасымен жыл сайын тексеріліп отырады);
2) салық органының тұлға дара кәсiпкер ретiнде тiркелмегенi туралы анықтамасы (жыл сайын жаңартылып отырады);
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы орталық арқылы өтініш бергенде осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелері «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау үшін мынадай құжаттар ұсынылады:

1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности, паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверения лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение оралмана до получения гражданства Республики Казахстан), и оригинал либо нотариально заверенная копия для сверки;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному местожительству (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо специального счета исправительного учреждения.
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии.
При обращении получателя для получения государственной услуги через центр копии документов, указанных в настоящем пункте свидетельствуются в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате".
12. Для получения государственной услуги:
1) в подразделении уполномоченной организации форма заявления выдается специалистом подразделения уполномоченной организации по местожительству обращения за государственной услугой;
2) в центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz;
3) через портал необходимо заполнить форму электронного запроса о получении информации назначении государственных социальных пособий о инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту.
13. Прием документов осуществляется непосредственно:
1) в здании подразделения уполномоченной организации по местожительству получателя государственной услуги.
Данные ответственного лица, осуществляющего прием документов, необходимых для получения государственной услуги, размещаются на интернет-ресурсе: www.gсvp.kz, а также в доступных для обозрения местах в помещениях подразделений уполномоченной организации на государственном и русском языках;
2) в центре, в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдаются:
1) при обращении в подразделение уполномоченной организации или центр отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов, в котором указывается дата получения получателем государственной услуги;
2) при обращении в центр – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов;

1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмесі (жеке куәлігінің, Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, азаматтығы жоқ адам куәлігінің, шетел азаматының тұруға ықтиярхатының, Қазақстан Республикасы азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігінің) көшірмелері және салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы не нотариалды расталған көшірмесі;
3) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасы);
4) зейнетақы және жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемелерінің арнайы шот нөмірі туралы мәліметтер.
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы орталық арқылы өтініш бергенде осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелері «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде өтініш нысанын мемлекеттік қызмет үшін өтініш берген мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның бөлімшесінде уәкілетті ұйымның маманы береді.
2) орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
3) портал арқылы электронды сұрау нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау тікелей:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын жауапты адамның деректері www.gcvp.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті ұйым бөлімшесі үй-жайларының көрнекті жерінде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
2) орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны беріледі;
2) орталыққа өтініш бергенде:
сұраудың нөмірі мен қабылдаған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
орталықтың құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;

3) при обращении через портал в личный кабинет направляется уведомление-отчет о принятии запроса о получении информации назначении государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги получения информации.
15. Выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту осуществляется при личном посещении получателя в подразделении уполномоченной организации по местожительству или центра.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в подразделение уполномоченной организации.
При обращении получателя через портал информация о назначении государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту направляется в личный кабинет получателя государственной услуги.
16. В предоставлении государственной услуги отказывают, если не представлены все документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченной организации основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделения уполномоченной организации, ежегодно утверждаются приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. В приложении 1 к настоящему стандарту указаны контактные данные должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) работников уполномоченной организации и оказывает содействие в подготовке жалобы.

3) портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы ақпарат алу үшін сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жолданады.
15. Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама беру тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның бөлімшесінде немесе орталықта алушы жеке өзі келген кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алушы қызметтің нәтижесін алу үшін белгіленген мерзімде келмеген жағдайларда, орталық оларды бір ай мерзімде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға тапсырады.
Алушы портал арқылы өтініш берген кезде мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда өтініш жалпы негіздемелерде қаралады.
Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік органда не осы стандарттың 7-тармағында бекітілген мерзімдерде электронды құжат түрінде жеке кабинетте алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Осы стандартқа 1-қосымшада уәкілетті ұйым қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдемдесетін лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген.

Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону саll–центра (1414), адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. Жалобы, в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги, направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:
1) непосредственно к руководителю уполномоченной организации. График приема граждан руководителем уполномоченной организации приведен в приложении 1 к настоящему стандарту, а также размещен на интернет-ресурсе www.gcvp.kz;
2) на "телефон доверия" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по номерам 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41;
3) в раздел "вопросы-ответы" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz;
4) на блог Министра труда и социальной защиты населения (страница "Блог Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz);
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд;
6) с письменной жалобой в канцелярию Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя уполномоченной организации либо центра, адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту, а также руководителю Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения", адрес и телефон которого указаны в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Получателю государственной услуги, обратившемуся с письменной жалобой в уполномоченную организацию, выдается талон с указанием даты получения ответа и контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Центр: подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или в Республиканском государственном предприятии "Центр обслуживания населения".
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.

Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны және осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағымдар мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша тікелей:
1) уәкілетті ұйымның басшысына. Уәкілетті ұйым басшысының азаматтарды қабылдау кестесі осы стандартқа 1-қосымшада келтірілген, сондай-ақ www.gcvp.kz интернет ресурсында орналастырылған;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41 нөмірлері бойынша «сенім телефонына»;
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсында «сұрақ-жауап» бөлімінде;
4) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогына (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжай бойынша интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогы» парағы);
5) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) жазбаша шағыммен 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кеңсесіне жүгіну арқылы жолданады.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде дөрекі қызмет көрсетуге мемлекеттік қызмет алушылар шағымдарын:
1) уәкілетті ұйымда шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 21-тармағында көрсетілген уәкілетті ұйымның аумақтық бөлімшелерінің басшыларына не уәкілетті ұйымның тікелей басшысына;
2) орталықта шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген тікелей орталықтың басшысына не орталық РМК-ның басшысына беріледі;
3) порталда call-орталықтың (1414) телефоны бойынша жолдайды.
23. Мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым бергенде әрекетіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды тұлғаның өтініш беру себебі және талаптары көрсетіледі.
25. Уәкілетті ұйымға жазбаша шағым жазған мемлекеттік қызмет алушыға жауап алу күні және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Шағымның қаралу нәтижесі жөнінде өтініш иесіне пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Орталық: пошта және қолма-қол қабылданған шағымды растау оны орталық немесе орталық РМК кеңсесінде тіркеу болып табылады (мөр, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушыға шағымды қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымның қаралу нәтижесі жөнінде мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Портал: мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінен» портал арқылы электронды хабар жөнелтілгеннен кейін (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қаралғаны немесе қараудан бас тартылғаны туралы жауап) мемлекеттік органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады.

26. Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, Административное здание "Дом Министерств", подъезд 6, интернет-ресурсы:http://www.enbek.gov.kz, www.gсvp.kz; телефон: 8 (7172) 75 37 10 и Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Назначение государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери
кормильца и по возрасту"
Перечень структурных подразделений уполномоченной
организации и территориальных органов
Комитета по контролю и социальной защите
Министерства труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Структурные подразделения уполномоченной организации
по Акмолинской области
№ п/п
Наименование подразделения уполномоченной организации
Юридический адрес расположения подразделения уполномоченной организации (город, район, улица, номер дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Акмолинский областной филиал
Город Кокшетау, улица М. Горького, 73
akmola@gcvp.kz
8-7162 25-26-49

26. Уәкілетті ұйымның және оның бөлімшелерінің қызметі туралы ақпарат www.enbek.gov.kz., www.gcvp.kz интернет-ресурстарында орналастырылады, телефоны 8 (7172) 75 37 10.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, «Министрліктер үйі» Әкімшілік ғимараты, 6-кіреберіс және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің орталық РМК мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А, телефоны: 8 (7172) 94 99 95, интернет-ресурсы: http://www.con.gov.kz.
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша және жасына
байланысты берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдарының тізбесі
Ақмола облысы уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері
Р/с №
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің атауы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №),электронды поштаның мекенжайы
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облыстық филиалы
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 73 akmola@gcvp.kz
8-71622
5-26-49

2)
Отделение № 1
Город Астана, Пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение № 2
Город Астана, Ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
Город Астана, поселок Железнодорожный, ул. Актасты, д.20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
Город Астана, пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение "Тлендиева"
Город Астана, пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение "Ақжайық"
Город Астана, ул. Есенберлина, д. 16/2 (в здании АО "Темірбанк")
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение "Өндіріс"
Город Астана, ул. Кеменгерұлы, д.6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение "Кенесары"
Город Астана, пр. Сарыарка, д.12 (в здании АО "БТА-банк")
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение "Жеңіс"
Город Астана, пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
Город Астана, ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
Город Астана, пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту
государственной услуги
"Назначение государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери
кормильца и по возрасту"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Стандарт государственной услуги
"Назначение государственных специальных пособий"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета по контролю и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал) в части получения информации о назначении государственных специальных пособий при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются городскими, районными подразделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – подразделение уполномоченной организации) и центром обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.

2)
№ 1 бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлім
Астана қаласы, Абай көшесі, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлім
Астана қаласы, Железнодорожный кенті, Ақтасты қаласы, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй № 1
8(7172)
50-91-95
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу
жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының % (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің % (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушыда электронды цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда тағайындалған мемлекеттік арнайы жәрдемақылар туралы ақпарат алу бөлігінде «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беруді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың қалалық, аудандық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті ұйым бөлімшелері) және мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет–ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет–ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет–ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения": www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центре;
5) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414) и телефону саll–центра уполномоченной организации: (1411).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в подразделении уполномоченной организации или в центре: выдача удостоверения на бумажном носителе, подписанного подразделением уполномоченной организации либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
2) на портале: получение информации о назначении государственного специального пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного органа по назначению государственных специальных пособий.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, имеющим право на назначение государственной специального пособия (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) центр предоставляет извещение с принятыми от получателя государственной услуги документами, определенными в пункте 11 настоящего стандарта, в подразделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Сроки оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней с момента регистрации в подразделении уполномоченной организации заявления от получателя государственной услуги или извещение с принятыми от получателя документами.
Подразделение уполномоченной организации в течение пяти рабочих дней с момента принятия решения о назначении (об отказе в назначении) пособия по назначению государственных специальных пособий извещает получателя или центр.
На портале - получение информации о назначении государственных специальных пособий – не более 30 минут с момента поступления запроса в информационную систему уполномоченной организации;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының 5-бабы 2-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк базалық әлеуметтiк жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн, мемлекеттiк арнайы жәрдемақыларды тағайындау және төлеудi жүзеге асыру ережесiнің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) орталықтардағы, уәкілетті ұйым бөлімшелерінің стенділерінде;
5) порталда орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйымның call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде немесе орталықта: уәкілетті ұйым бөлімшесінің қолы қойылған қағаз жеткізгіште куәлік беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы немесе қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап;
2) порталда: мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындау туралы ақпарат алу не қызмет көрсетуден бас тарту туралы мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау жөніндегі уәкілетті органның ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік арнайы жәрдемақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) орталық уәкілетті ұйым бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыдан қабылданған осы стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттармен қоса хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі уәкілетті ұйымның бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушының өтініші немесе мемлекеттік қызмет алушыдан қабылданған құжаттармен қоса хабарлама тіркелген сәттен бастап он жұмыс күні ішінде.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылданған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде алушыны немесе орталықты хабардар етеді.
порталда – мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау туралы ақпарат алу – уәкілетті ұйым бөлімшесінің ақпараттық жүйесіне сауал түскен сәттен бастап – 30 минуттан аспайды.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) подразделений уполномоченной организации: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием получателей государственной услуги: с 9.00 часов до 14.00 часов, при этом с 13.00 часов до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены;
2) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченной организации по местожительству, оборудованном стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащенном информационными стендами, где предоставляются услуги, имеются отдельный вход, зал ожидания, приемлемые условия для людей с ограниченными возможностями.
Помещения подразделений уполномоченной организации соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией;
2) в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. В помещениях территориальных органов и здании центра имеются зал ожидания, информационные стенды.
3) на портале – в личном кабинете;
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности, паспорт гражданина Республики Казахстан);
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному местожительству (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);

2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін (тіркеу, талон алу кезінде) мемлекеттік қызмет алғанға дейін күтудің ең ұзақ шекті уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ шекті уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшелерінде: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау: сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін азаматтарды қабылдауды кезекші мамандар жүргізеді.
Алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету көзделмеген.
2) орталықта – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электронды кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады;
3) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің жеке кіреберіс, күту залы бар, мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген, қажетті құжаттарды дайындау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен, ақпараттық стенділермен жабдықталған ғимаратында.
Уәкілетті ұйым бөлімшелерінің үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сай, күзет және өртке қарсы сигнализациямен жарақталған.
2) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша орталықтың физикалық мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген ғимаратында. Аумақтық органдардың үй-жайларында және орталықтың ғимаратында күту залы, ақпараттың стенділер бар.
3) порталда – жеке кабинетте.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке куәлігінің, Қазақстан Республикасы азаматының паспорты) көшірмелері;
3) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасы);

4) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо специального счета исправительного учреждения;
5) копию трудовой книжки;
6) справку организации, подтверждающую характер работы или условия труда.
В случае ликвидации организации представляется архивная справка с указанием места работы, занимаемой должности, профессии, периодов работы, номера архивного дела, его страницы, заверенная печатью и подписью директора архива и архивариуса.
При отсутствии архивных документов характер работы или условия труда и их соответствие Списку № 1 производств, работ, профессий, должностей и показателей на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или Списку № 2 производств, работ, профессий, должностей и показателей на работах с вредными и тяжелыми условиями труда, утвержденным Правительством Республики Казахстан, устанавливается через судебные органы.
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии.
При обращении получателя для получения государственной услуги через центр копии документов, указанных в подпунктах 2) - 5) настоящего пункта свидетельствуются в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате".
12. Для получения государственной услуги:
1) в подразделении уполномоченной организации форма заявления выдается специалистом подразделения уполномоченной организации в подразделении уполномоченной организации по местожительству обращения за государственной услугой;
2) в центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz;
3) через портал необходимо заполнить форму электронного запроса о получении информации о назначении государственных специальных пособий.
13. Прием документов осуществляется непосредственно:
1) в здании подразделения уполномоченной организации по местожительству получателя государственной услуги.
Данные ответственного лица, осуществляющего прием документов, необходимых для получения государственной услуги, размещаются на интернет-ресурсе: www.gсvp.kz, а также в доступных для обозрения местах в помещениях подразделений уполномоченной организации на государственном и русском языках;
2) в центре в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения или центр государственной услуги получателю государственной услуги выдаются:

4) зейнетақы және жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемелерінің арнайы шотының нөмірі туралы мәліметтер;
5) еңбек кітапшасының көшірмесі;
6) ұйымның жұмыс сипаттамасын немесе еңбек жағдайларын растайтын анықтамасы.
Ұйым таратылған жағдайда, жұмыс орны, атқарған лауазымы, кәсібі, жұмыс кезеңдері, мұрағаттық іс-қағазының нөмірі, оның парақтары көрсетілген, мөрмен және мұрағат директоры мен мұрағатшының қолдарымен расталған мұрағат анықтамасы ұсынылады.
Мұрағат құжаттары болмаған кезде жұмысының сипаттамасы немесе жұмыс жағдайлары және олардың Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстардағы жұмыстардың, кәсіптердің, лауазымдар мен көрсеткіштердің № 1 тізіміне немесе Еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстардағы өндірістердің, жұмыстардың, кәсіптердің, лауазымдар мен көрсеткіштердің № 2 тізіміне сәйкестігі сот органдары арқылы анықталады.
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы орталық арқылы өтініш бергенде осы тармақтың 2) – 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың көшірмелері «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде өтініш нысанын мемлекеттік қызмет үшін өтініш берген мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның бөлімшесінде уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы береді;
2) орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады;
3) портал арқылы мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау туралы ақпарат алу туралы электронды сұрау нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау тікелей:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын жауапты адамның деректері www.gcvp.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті ұйым бөлімшесі үй-жайларының көрнекті жерінде мемлекеттік және орыс тілінде орналастырылады.
2) орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде:

1) при обращении в подразделение уполномоченной организации, центр отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов, в котором указывается дата получения получателем государственной услуги;
2) при обращении в центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов;
3) при обращении через портал в личный кабинет направляется уведомление-отчет о принятии запроса на получение информации о назначении государственных специальных пособий с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги получения информации.
15. Выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) государственного специального пособия осуществляется при личном посещении получателя в подразделении уполномоченной организации по местожительству или центра.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает его в уполномоченную организацию.
При обращении получателя через портал информация о назначении назначению государственных специальных пособий направляется в личный кабинет получателя государственной услуги.
16. В предоставлении государственной услуги отказывают в случае, если не представлены все документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченной организации основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателя государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченной организации и Центра, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.

1) уәкілетті ұйымның бөлімшесіне, орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны беріледі;
2) орталыққа өтініш бергенде:
сұраудың нөмірі мен қабылдаған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
орталықтың құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
3) портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау туралы ақпарат алу туралы сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жолданады.
15. Мемлекеттік арнайы жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама беру тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесіне немесе орталыққа алушы жеке өзі келген кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алушы қызметтің нәтижесін алу үшін белгіленген мерзімде келмеген жағдайда, орталық оларды бір ай мерзімде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға тапсырады.
Алушы портал арқылы өтініш берген кезде бала тууға және (немесе) мемлекеттік арнайы жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
16. Егер осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кемшіліктерді жойған жағдайда өтініш жалпы негіздемелерде қаралады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмыс нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің және орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің тиісті бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.

5. Порядок обжалования
20. В приложении 1 к настоящему стандарту указаны контактные данные должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) работников уполномоченной организации и оказывает содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону саll–центра (1414) адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. Жалобы, в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги, направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:
1) непосредственно к руководителю уполномоченной организации. График приема граждан руководителем уполномоченной организации приведен в приложении 1 к настоящему стандарту, а также размещен на интернет-ресурсе www.gcvp.kz);
2) на "телефон доверия" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по номерам 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41;
3) в раздел "вопросы-ответы" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz;
4) на блог Министра труда и социальной защиты населения (страница "Блог Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz;
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд;
6) с письменной жалобой в канцелярию Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя уполномоченной организации либо центра, адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту, а также руководителю Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения", адрес и телефон которого указаны в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

5. Шағымдану тәртібі
20. Осы стандартқа 1-қосымшада уәкілетті ұйым бөлімшесі қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдемдесетін лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны және осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағымдар мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша тікелей:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысына. Уәкілетті ұйым бөлімшесі басшысының азаматтарды қабылдау кестесі осы стандартқа 1-қосымшада келтірілген, сондай-ақ www.gcvp.kz интернет ресурсында орналастырылған;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41 нөмірлері бойынша «сенім телефонына»;
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсында «сұрақ-жауап» бөліміне;
4) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогына (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогы» парағы);
5) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) жазбаша шағыммен 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кеңсесіне жүгіну арқылы жолданады.
22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген уәкілетті ұйым не орталық басшысының атына, сондай-ақ мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны басшысының атына беріледі.
23. Мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым бергенде әрекетіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды тұлға, өтініш беру себебі және талаптары көрсетіледі.

25. Получателю государственной услуги, обратившемуся с письменной жалобой в уполномоченную организацию, выдается талон с указанием даты получения ответа и контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Центр: подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или в Республиканском государственном предприятии "Центр обслуживания населения".
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
26. Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, Административное здание "Дом Министерств", подъезд 6, интернет-ресурсах: http://www.enbek.gov.kz, www.gсvp.kz и Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Назначение государственных
специальных пособий"
Перечень структурных подразделений уполномоченной
организации и территориальных органов
Комитета по контролю и социальной защите
Министерства труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Структурные подразделения уполномоченной организации
по Акмолинской области
№ п/п
Наименование подразделения уполномоченной организации
Юридический адрес расположения подразделения уполномоченной организации (город, район, улица, номер дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Акмолинский областной филиал
Город Кокшетау, улица М. Горького, 73
akmola@gcvp.kz

25. Уәкілетті ұйым бөлімшесіне жазбаша шағым жазған мемлекеттік қызмет алушыға жауап алу күні және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Шағымның қаралу нәтижесі жөнінде мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Орталық: пошта арқылы және қолма-қол қабылданған шағымды растау оны орталықтың кеңсесінде немесе «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнында тіркеу болып табылады (мөр, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушыға шағымды қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымның қаралу нәтижесі жөнінде мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
26. Уәкілетті ұйымның және оның бөлімшелерінің қызметі туралы ақпарат www.enbek.gov.kz., www.gcvp.kz интернет-ресурстарында орналастырылады, телефоны 8 (7172) 75 37 10.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, «Министрліктер үйі» Әкімшілік ғимараты, 6-кіреберіс және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А-үй, телефоны: 8 (7172) 94 99 95; интернет-ресурсы: http://www.con.gov.kz.
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдарының тізбесі
Ақмола облысы бойынша уәкілетті ұйым
Р/с №
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің атауы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №),электронды поштаның мекенжайы
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облыстық филиалы
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 73 akmola@gcvp.kz

8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение "Жеңіс"
Город Астана, пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
Город Астана, ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
Город Астана, пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Назначение государственных
специальных пособий"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Стандарт государственной услуги
"Назначение социальных выплат на случаи социальных
рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца;
потери работы; потери дохода в связи с беременностью и
родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижении им возраста одного года"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета по контролю и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – территориальные органы по контролю и социальной защите).
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются городскими, районными подразделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – подразделение уполномоченной организации) и центром обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту.
Оказание государственной услуги назначение социальных выплат на случаи: потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижению им возраста одного года через центр не предусмотрены.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.

8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй № 1
8(7172) 50-91-95
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының % (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің % (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Еңбек ету қабiлетiнен айырылу; асыраушысынан айырылу; жұмысынан айырылу; жүктілігіне және босануына байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылу; бала бiр жасқа толғанға дейiн оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтiк қатер жағдайларына әлеуметтiк төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – бақылау және әлеуметтік қорғау жөніндегі аумақтық органдар) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беруді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті ұйым бөлімшесі) және мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) арқылы жүзеге асырылады.
Жүктілігіне және босануына байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылу; бала бiр жасқа толғанға дейiн оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайларына әлеуметтiк төлемдер тағайындау мемлекеттік қызметін орталық арқылы көрсету көзделмеген.
Мемлекеттік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 2021222323-123-2 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и Правил исчисления, перерасчета (определения) и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1307.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения": www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центре.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра: (1414) и телефону саll–центра уполномоченной организации: (1411).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является назначение либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с выдачей копии решения территориального органа по контролю и социальной защите на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, имеющим право на получение социальной выплаты (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) центр предоставляет извещение с принятыми от получателя документами, определенными в пункте 11 настоящего стандарта, в подразделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Сроки оказания государственной услуги с момента регистрации в подразделении уполномоченной организации заявления от получателя или извещения с принятыми от получателя документами в течение пятнадцати рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации, получении талона) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения - не более 20 минут.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңының 2021222323-123-2-баптарының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1307 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу, қайта есептеу (айқындау) және арттыру ережесінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйым бөлімшесінің www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі, орталықтағы стенділерде орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйымның call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тағайындау не бақылау және әлеуметтік қорғау жөніндегі аумақтық орган шешімінің көшірмесін бере отырып қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет әлеуметтік төлемді алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) орталық уәкілетті ұйым бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыдан қабылданған осы стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттармен қоса хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі уәкілетті ұйымның бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушының өтініші немесе мемлекеттік қызмет алушыдан қабылданған құжаттармен қоса хабарлама тіркелген сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде.
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін (тіркеу, талон алу кезінде) мемлекеттік қызмет алғанға дейін күтудің ең ұзақ шекті уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ шекті уақыты – 20 минуттан аспайды.

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) подразделений уполномоченной организации: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием получателей государственной услуги: с 9.00 часов до 14.00 часов, при этом с 13.00 часов до 14.00 часов прием осуществляют  дежурные специалисты.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены;
2) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании подразделений уполномоченной организации по местожительству получателя государственной услуги, оборудованном стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащенном информационными стендами, где предоставляются услуги, имеются отдельный вход, зал ожидания, приемлемые условия для людей с ограниченными возможностями.
Помещения подразделений уполномоченной организации соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией;
2) в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. В помещениях территориальных органов и здании центра имеются зал ожидания, информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет заявление с приложением следующих документов:
1) для назначения социальной выплаты на случай утраты трудоспособности:
документ, удостоверяющий личность;
сведения о месте жительства (справка адресного бюро либо справка акима аульного (сельского) округа);
сведения о проведении освидетельствования и установлении степени утраты трудоспособности.
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии.
При обращении получателя для получения государственной услуги через центр копии документов, настоящего подпункта свидетельствуются в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате";

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшелерінің: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау: сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін азаматтарды қабылдауды кезекші мамандар жүргізеді.
Алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету көзделмеген.
2) орталықтың - мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электронды кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем емес.
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің ғимаратында уәкілетті ұйымның жеке кіреберіс, күту залы бар, мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген, қажетті құжаттарды дайындау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен, ақпараттық стенділермен жабдықталған ғимаратында.
Уәкілетті ұйым бөлімшелерінің үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сай, күзет және өртке қарсы сигнализациямен жарақталған.
2) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша орталықтың мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген ғимаратында. Аумақтық органдардың үй-жайларында және орталықтың ғимаратында күту залы, ақпараттық стенділер бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) еңбек ету қабілетінен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
жеке басын куәландыратын құжат;
тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай бюросының анықтамасы не ауылдық (селолық) округ әкімінің анықтамасы);
еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін куәландыруды жүргізу және белгілеу туралы мәліметтер.
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы орталық арқылы өтініш бергенде осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелері «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылады.

2) для назначения социальной выплаты на случай потери кормильца:
документ, удостоверяющий личность;
сведения о составе семьи;
копия свидетельства о смерти кормильца или решение суда о признании лица безвестно отсутствующим или об объявлении умершим;
копия документа, подтверждающего родственные отношения с умершим (признанным судом безвестно отсутствующим или объявленным умершим) (свидетельств о браке, о рождении детей умершего кормильца, об усыновлении (удочерении);
справка из учебного заведения о том, что члены семьи являются учащимися или студентами (обновляется ежегодно в начале учебного года);
документ об опекунстве (при необходимости);
сведения о проведении освидетельствования и установлении группы инвалидности (в случае, когда дети, в том числе усыновленные (удочеренные) братья, сестры и внуки, не достигшие восемнадцати лет и старше этого возраста, признаны инвалидами с детства I или II группы).
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии.
При обращении получателя для получения государственной услуги через центр копии документов настоящего подпункта свидетельствуются в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате";
3) для назначения социальной выплаты на случай потери работы:
документ, удостоверяющий личность;
сведения о месте жительства (справка адресного бюро либо справка акима аульного (сельского) округа);
справка уполномоченного органа по вопросам занятости.
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии.
При обращении получателя для получения государственной услуги через центр копии документов настоящего подпункта свидетельствуются в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате";
4) для назначения социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей):
документ, удостоверяющий личность;
сведения о месте жительства (справка адресного бюро либо справка акима аульного (сельского) округа);
листок нетрудоспособности;
свидетельство налогоплательщика;
свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
справка установленного образца с места работы о доходах за последние двенадцать календарных месяцев перед наступлением социального риска.
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии;

2) асыраушысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
жеке басын куәландыратын құжат;
отбасы құрамы туралы мәліметтер;
асыраушысының қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі немесе соттың адамды хабар-ошарсыз кетті деп тану немесе қайтыс болды деп жариялау туралы шешімі;
қайтыс болған (сот хабар-ошарсыз кетті деп таныған немесе қайтыс болды деп жариялаған) адаммен туыстық қарым-қатынасын растайтын құжаттың (неке туралы, қайтыс болған асыраушы балаларының тууы туралы, асырап алу туралы куәліктерінің) көшірмесі;
отбасы мүшелері оқушы немесе студент болып табылатыны туралы оқу орнынан анықтама (жыл сайын оқу жылының басында жаңартылады);
қорғаншылық туралы құжат (қажет болған кезде);
мүгедектік тобына куәландыру жүргізу және белгілеу туралы мәліметтер (балалары, оның ішінде асырап алған он сегіз жасқа толмаған және бұл жастан асқан балалары, інілері, қарындастары/сіңлілері және немерелері бала кезінен І және ІІ топтағы мүгедек деп танылған жағдайда).
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы орталық арқылы өтініш бергенде осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелері «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
3) жұмысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
жеке басын куәландыратын құжат;
тұрғылықты жері туралы мәліметтер (азаматтарды тіркеу кітабы не мекенжай бюросының анықтамасы, не ауылдық (селолық) округ әкімінің анықтамасы);
жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы.
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы орталық арқылы өтініш бергенде осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелері «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
4) жүктілігі мен босануына, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылу жағдайында әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
жеке басын куәландыратын құжат;
тұрғылықты жері туралы мәліметтер (азаматтарды тіркеу кітабы не мекенжай бюросының анықтамасы, не ауылдық (селолық) округ әкімінің анықтамасы);
еңбекке жарамсыздық парағы;
салық төлеушінің тіркеу куәлігі;
әлеуметтік жеке код берілгені туралы куәлік;
жұмыс орнынан әлеуметтік қатердің басталуы алдындағы соңғы күнтізбелік он екі айдағы табысы туралы белгіленген үлгідегі анықтама.
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.

5) для назначения социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года:
документ, удостоверяющий личность;
сведения о месте жительства (справка адресного бюро либо справка акима аульного (сельского) округа);
свидетельство о рождении ребенка (детей);
свидетельство налогоплательщика;
свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
сведения о составе семьи.
При обращении в подразделение уполномоченной организации документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги либо представляются нотариально заверенные копии.
12. Для получения государственной услуги:
1) в подразделении уполномоченной организации форма заявления выдается специалистом подразделения уполномоченной организации по местожительству обращения за государственной услугой;
2) в центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.
13. Прием документов осуществляется непосредственно:
1) в здании подразделения уполномоченной организации по местожительству получателя государственной услуги.
Данные ответственного лица, осуществляющего прием документов, необходимых для получения государственной услуги, размещаются на интернет-ресурсе: www.gсvp.kz, а также в доступных для обозрения местах в помещениях подразделений уполномоченной организации на государственном и русском языках;
2) в центре в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдаются:
1) при обращении в подразделение уполномоченной организации отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов, в котором указывается дата получения получателем государственной услуги;
2) при обращении в центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. Выдача копии уведомления о назначении (отказе в назначении) осуществляется при личном посещении получателя в подразделении уполномоченной организации по местожительству или центра.
Оригинал решения о назначении социальной выплаты на руки получателю государственной услуги не выдается.
В случае отказа в назначении социальной выплаты территориальный орган по контролю и социальной защиты указывает в решении основание отказа и направляет решение в уполномоченную организацию, которая уведомляет получателя государственной услуги об отказе и возвращает ему документы (кроме заявления) с копией решения об отказе.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в подразделение уполномоченной организации.

5) бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
жеке басын куәландыратын құжат;
тұрғылықты жері туралы мәліметтер (азаматтарды тіркеу кітабы не мекенжай бюросының анықтамасы, не ауылдық (селолық) округ әкімінің анықтамасы);
баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
салық төлеушінің тіркеу куәлігі;
әлеуметтік жеке код берілгені туралы куәлік;
отбасы құрамы туралы мәліметтер.
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш бергенде салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесіне өтініш нысанын мемлекеттік қызмет үшін өтініш берген мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның бөлімшесінде уәкілетті ұйымның маманы береді.
2) орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Құжаттарды қабылдау тікелей:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын жауапты адамның деректері www.gcvp.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті ұйым бөлімшесі үй-жайларының көрнекті жерінде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
2) орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны беріледі;
2) орталыққа өтініш бергенде:
сұраудың нөмірі мен қабылдаған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
орталық құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
15. Уәкілетті ұйымның бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушыға дайын құжаттарды беру күн сайын мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті тіркеген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талонның негізінде жүзеге асырылады.
Әлеуметтік төлемді тағайындау туралы шешімнің түпнұсқасы мемлекеттік қызмет алушының қолына берілмейді.
Әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тартылған жағдайда бақылау және әлеуметтік қорғау жөніндегі аумақтық орган шешімде бас тартудың негіздемесін көрсетеді және шешімді уәкілетті ұйымға жібереді, олар мемлекеттік қызмет алушыға бас тарту туралы хабарлайды және оған бас тарту туралы шешімнің көшірмесімен бірге құжаттарын (өтініштен басқасын) қайтарады.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға беруді орталық қызметкері «терезе» арқылы күн сайын, қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызмет алушы қызметтің нәтижесін алу үшін белгіленген мерзімде келмеген жағдайда, орталық оларды бір ай мерзімде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті ұйымға тапсырады.

16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченной организации основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченной организации, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. В приложении 1 к настоящему стандарту указаны контактные данные должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) работников уполномоченной организации и оказывает содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону саll–центра (1414), адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. Жалобы, в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги, направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:
1) непосредственно к руководителю уполномоченной организации. График приема граждан руководителем уполномоченной организации приведен в приложении 1 к настоящему стандарту, а также размещен на интернет-ресурсе www.gcvp.kz;
2) на "телефон доверия" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по номерам 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41;
3) в раздел "вопросы-ответы" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz;
4) на блог Министра труда и социальной защиты населения (страница "Блог Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz);

16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда өтініш жалпы негіздемелерде қаралады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің тиісті бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Осы стандартқа 1-қосымшада уәкілетті ұйым бөлімшесі қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдемдесетін лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны және осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағымдар мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша тікелей:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысына. Уәкілетті ұйым бөлімшесі басшысының азаматтарды қабылдау кестесі осы стандартқа 1-қосымшада келтірілген, сондай-ақ www.gcvp.kz интернет ресурсында орналастырылған;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41 нөмірлері бойынша «сенім телефонына»;
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсында «сұрақ-жауап» бөлімінде;
4) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогына (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогы» парағы);

5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд;
6) с письменной жалобой в канцелярию Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя уполномоченной организации либо центра, адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту, а также руководителю Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения", адрес и телефон которого указаны в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование органа либо должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Получателю государственной услуги, обратившемуся с письменной жалобой в уполномоченную организацию, выдается талон с указанием даты получения ответа и контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Центр: подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или в Республиканском государственном предприятии "Центр обслуживания населения".
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
26. Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, Административное здание "Дом Министерств", подъезд 6, интернет-ресурсах: http://www.enbek.gov.kz, www.gсvp.kz и Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Назначение социальных выплат
на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери
кормильца; потери работы; потери
дохода в связи с беременностью и
родами; потери дохода в связи
с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей);
потери дохода в связи с уходом за
ребенком по достижении им
возраста одного года"
Перечень
структурных подразделений уполномоченной организации
Структурные подразделения уполномоченной организации
по Акмолинской области
№ п/п
Наименование подразделения уполномоченной организации
Юридический адрес расположения подразделения уполномоченной организации (город, район, улица, номер дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Акмолинский областной филиал
Город Кокшетау, улица М. Горького, 73
akmola@gcvp.kz

5) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) жазбаша шағыммен 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кеңсесіне жүгіну арқылы жолданады.
22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген уәкілетті ұйым бөлімшесінің не орталық басшысының атына, сондай-ақ мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым бергенде әрекетіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды тұлғаның өтініш беру себебі және талаптары көрсетіледі.
25. Уәкілетті ұйым бөлімшесіне жазбаша шағым жазған мемлекеттік қызмет алушыға жауап алу күні және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Шағымның қаралу нәтижесі жөнінде өтініш иесіне пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Орталық: пошта және қолма-қол қабылданған шағымды растау оны орталық кеңсесінде немесе «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнында тіркеу болып табылады (мөр, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушыға шағымды қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымның қаралу нәтижесі жөнінде мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
26. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, «Министрліктер үйі» Әкімшілік ғимараты, 6-кіреберіс және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А, телефоны: 8 (7172) 94 99 95, интернет-ресурсы: http://www.con.gov.kz.
«Еңбек ету қабiлетiнен айырылу; асыраушысынан
айырылу; жұмысынан айырылу; жүктілігіне және
босануына байланысты табысынан айырылу;
жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына
байланысты табысынан айырылу; бала бiр жасқа
толғанға дейiн оның күтіміне байланысты табысынан
айырылу әлеуметтiк қатер жағдайларына
әлеуметтiк төлемдер тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдарының тізбесі
Ақмола облысы уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері
Р/с №
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің атауы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) нөмірі),электронды поштаның мекенжайы
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облыстық филиалы
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 73 akmola@gcvp.kz

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения": www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центре;
5) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414) и телефону саll–центра уполномоченной организации: (1411).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в подразделении уполномоченной организации или в центре:
уведомление о назначении пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком (далее – пособия) либо об отказе в назначении пособий с указанием причины на бумажном носителе;
2) на портале:
уведомление о назначении пособий либо об отказе в назначении пособий с указанием причины в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан и оралманам имеющим право на назначение пособия на рождение ребенка и (или) по уходу за ребенком (далее – получатели государственной услуги).
Пособие по уходу назначается лицам, не имеющим право на получение социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының 4-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесі 2-тарауының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) орталықтағы, уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі стенділерде;
5) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесі call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде немесе орталықта:
бала тууға және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды (бұдан әрі – жәрдемақылар) тағайындау не себебін көрсете отырып, жәрдемақыларды тағайындаудан бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама;
2) порталда:
жәрдемақыларды тағайындау не себебін көрсете отырып, жәрдемақыларды тағайындаудан бас тарту туралы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарлама.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Мемлекеттік қызмет бала тууға және (немесе) бала күтімі бойынша жәрдемақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтарға және оралмандарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
Бала күтімі жөніндегі жәрдемақы бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлем алуға құқығы жоқ адамдарға тағайындалады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

7. Сроки оказания государственной услуги:
в подразделении уполномоченной организации или центре:
1) со дня регистрации в уполномоченной организации заявления (электронной заявки) получателя государственной услуги и необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение семи рабочих дней.
В случаях выявления отсутствия документа (документов), необходимого для принятия решения об оказании государственной услуги, срок оказания государственной услуги продлевается в соответствии с пунктами 2425 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации, получении талона), зависит от количества человек в очереди из расчета 30 минут на обслуживание одного получателя государственной услуги;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения получателя государственной услуги - не более 30 минут;
на портале:
со дня регистрации в уполномоченной организации электронного заявления в течение семи рабочих дней.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы:
1) подразделений уполномоченной организации ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием получателей государственных услуг: с 9.00 часов до 14.00 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены;
2) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания.
3) портала - круглосуточно.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
10. Государственная услуга оказывается:

7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті ұйымның бөлімшесінде немесе орталықта:
1) мемлекеттік қызметті алушының өтінішін (электрондық өтінімін) және осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды уәкілетті ұйымда тіркеген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде;
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қажетті құжаттың (құжаттардың) жоқтығы анықталған жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысының (бұдан әрі - қаулы) 24, 25-тармақтарына сәйкес ұзартылады;
2) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін (тіркеу, талон алу кезінде) мемлекеттік қызмет алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты бір мемлекеттік қызмет алушыға 30 минут есебінен кезек күтіп тұрған адамдар санына байланысты;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
порталда:
электрондық өтінішті уәкілетті органда тіркеген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшелерінде: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау: сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу көзделмеген;
2) орталықта – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
3) порталда – тәулік бойы.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:

1) в здании подразделения уполномоченной организации по выбору получателя государственной услуги, оборудованном стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащенном информационными стендами, где предоставляются услуги, имеются отдельный вход, зал ожидания, приемлемые условия для людей с ограниченными возможностями.
Помещения подразделения уполномоченной организации соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией;
2) в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. В помещениях территориальных органов и здании центра имеются зал ожидания, информационные стенды;
3) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги к заявлению получатель государственной услуги при наличии индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) на себя в подразделение уполномоченной организации или центр прилагает следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца, постоянно проживающего в Республике Казахстан),
а также для оралманов - удостоверение оралмана;
2) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении;
3) свидетельство о заключении (расторжении) брака, в случае расхождения данных получателя государственной услуги с данными в свидетельстве о рождении ребенка;
4) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения).
Для получения государственной услуги представление документов, подтверждающего места жительства, сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий, свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года, свидетельства о заключении (расторжении) брака, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года, а также документа, указанного в подпункте 4) настоящего пункта, не требуются при наличии возможности получения информации, содержащихся в них, из государственных информационных систем.
Документы, представленные в подлинниках сканируются и электронные копии документов удостоверяются ЭЦП специалиста уполномоченной организации или Центра, после чего возвращаются заявителю.
Для получения государственной услуги на портале получатель государственной услуги при наличии ИИН на себя осуществляет запрос в информационные системы государственных органов и (или) организаций для подтверждения сведений, указанных в электронном заявлении заполненного на основании документов, предусмотренных настоящим пунктом. Электронное заявление удостоверяется ЭЦП получателя государственной услуги.

1) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша қызмет көрсетілетін уәкілетті ұйымның жеке кіреберіс, күту залы бар, мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген, қажетті құжаттарды дайындау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен, ақпараттық стенділермен жабдықталған ғимаратында.
Уәкілетті ұйым бөлімшелерінің үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сай, күзет және өртке қарсы сигнализациямен жарақталған.
2) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша орталықтың мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген ғимаратында. Аумақтық органдардың үй-жайларында және орталықтың ғимаратында күту залы, ақпараттық стенділер бар.
3) порталда – жеке кабинетте.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы өзінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) болған кезде өтінішке уәкілетті ұйым бөлімшесіне немесе орталыққа мынадай құжаттарды қоса береді:
1) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің тұруға ықтиярхаты);
сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
2) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі (куәліктері) не туу туралы актілік жазбадан үзінді;
3) мемлекеттік қызмет алушының деректері баланың туу туралы куәлігіндегі деректермен сәйкес келмеген жағдайда неке қию (бұзу) туралы куәлік;
4) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуді немесе бала асырап алуды растайтын құжат.
Мемлекеттік қызмет алу үшін тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттарды, жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік шот нөмірі туралы мәліметтерді, тіркеу Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген баланың (балалардың) туу туралы куәлігін не туу туралы актілік жазбадан үзіндіні, тіркеу Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген неке қию (бұзу) туралы куәлікті, сондай-ақ осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген құжатты ұсыну олардағы ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Түпнұсқада ұсынылған құжаттар сканерленеді және құжаттардың электрондық көшірмелері уәкілетті ұйым немесе Орталық маманының ЭЦҚ-мен куәландырылады, содан кейін мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
Порталда мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы өзінің ЖСН болған кезде осы тармақта көзделген құжаттардың негізінде толтырылған электрондық өтінімде көрсетілген мәліметтерді растау үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салуды жүзеге асырады. Электрондық өтініш мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылады.

Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Для получения государственной услуги:
1) в подразделении уполномоченной организации форма заявления выдается специалистом подразделения уполномоченной организации по месту жительства получателя государственной услуги;
2) в центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz;
3) через портал заполняется форма электронного заявления.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
13. Прием документов осуществляется непосредственно:
1) в здании подразделения уполномоченной организации по местожительству получателя государственной услуги.
Данные ответственного лица, осуществляющего прием документов, необходимых для получения государственной услуги, размещаются на интернет-ресурсе: www.gсvp.kz, а также в доступных для обозрения местах в помещениях подразделений уполномоченной организации на государственном и русском языках;
2) в центре в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
3) на портале в личном кабинете получателя государственной услуги.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателя государственной услуги выдаются:
1) при обращении в подразделение уполномоченной организации или центр отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов, в котором указывается дата получения получателем государственных услуг;
2) при обращении в центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов;
3) при обращении через портал в личный кабинет получателя государственной услуги направляется уведомление о принятии электронного заявления для предоставления государственной услуги.
После отправки получателем государственной услуги электронного заявления через портал из личного кабинета доступна информация о рассмотрении заявления, которая обновляется в ходе обработки заявления в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде өтініш нысанын мемлекеттік қызмет үшін өтініш берген тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның маманы береді;
2) орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады;
3) портал арқылы электрондық өтініш нысаны толтырылады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. Құжаттарды қабылдау тікелей:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің ғимаратында.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын жауапты адамның деректері www.gcvp.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті ұйым бөлімшесі үй-жайларының көрнекті жерінде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
2) орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда;
3) порталда мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Мемлекеттік қызмет алушыға барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны беріледі;
2) орталыққа өтініш бергенде:
сұраудың нөмірі мен қабылдаған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
орталық құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
3) портал арқылы өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет көрсету үшін электрондық өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет алушы портал арқылы электрондық өтінішті жібергеннен кейін жеке кабинетінен мемлекеттік органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтінішті қарау туралы ақпарат қол жетімді болады.

Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
15. Выдача уведомления о назначении либо об отказе в назначении пособий осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги в подразделении уполномоченной организации по местожительству или в центре.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца.
При обращении получателя государственной услуги через портал уведомление о назначении либо об отказе в назначении пособий направляется в личный кабинет получателя государственной услуги.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
16. В предоставлении государственной услуги отказывают в случае, если не представлены все документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается уведомление с указанием отсутствующего документа.
При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:
1) смерть ребенка;
2) определение ребенка на полное государственное обеспечение;
3) представление получателем государственной услуги недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
4) лишение или ограничение в родительских правах родителей,  признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года "О браке (супружестве) и семье".
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченной организации основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственных услуг измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.

Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
15. Жәрдемақыларды тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама беру тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесіне немесе орталыққа мемлекеттік қызмет алушы жеке өзі келген кезде жүзеге асырылады.
Егер мемлекеттік қызмет алушы қызметтің нәтижесін алу үшін белгіленген мерзімде келмеген жағдайларда, орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызмет алушы портал арқылы өтініш білдірген кезде жәрдемақыларды тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Егер осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде орталық қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжатты көрсете отырып хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кемшіліктерді жойған жағдайда өтініш жалпы негіздемелерде қаралады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:
1) баланың қайтыс болуы;
2) баланы толық мемлекеттің қарауына беру;
3) өтініш берушінің жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соққан жалған мәліметтер ұсынуы;
4) Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата-аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерінің міндеттерін орындаудан босату немесе шеттету.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Центр: подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или в Республиканском государственном предприятии "Центр обслуживания населения".
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателя государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.

24. Шағым шағымда қойылған мәселелерді шешу құзыретіне кіретін субъектіге немесе лауазымды адамға жолдануы керек.
Шағымда оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым бергенде әрекетіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды тұлғаның өтініш беру себебі және талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімдерде қаралады. Өтініш берушіге күні мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі. Өтініш берушінің шағымын қарау нәтижелері туралы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
орталық: пошта және қолма-қол қабылданған шағымды растау оны орталық кеңсесінде немесе «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнында тіркеу болып табылады (мөр, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушыға шағымды қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымның қаралу нәтижесі жөнінде мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.

26. Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, Административное здание "Дом Министерств", подъезд 6, интернет-ресурсы: http://www.enbek.gov.kz, www.gсvp.kz; телефон: 8 (7172) 75 37 10 и Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Назначение пособий на рождение
ребенка и по уходу за ребенком"
Перечень
структурных подразделений уполномоченной организации
Структурные подразделения уполномоченной организации
по Акмолинской области
№ п/п
Наименование подразделения уполномоченной организации
Юридический адрес расположения подразделения уполномоченной организации (город, район, улица, номер дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Акмолинский областной филиал
Город Кокшетау, улица М. Горького, 73
akmola@gcvp.kz

26. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, «Министрліктер үйі» Әкімшілік ғимараты, 6-кіреберіс және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А, телефоны: 8 (7172) 94 99 95, интернет-ресурсы: http://www.con.gov.kz.
«Бала тууға және бала күтімі бойынша
жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелерілерінің тізбесі
Ақмола облысы бойынша уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері
Р/с
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің атауы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) нөмері), электронды поштаның мекенжайы
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
Ақмола облыстық филиалы
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 73 akmola@gcvp.kz

8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение "Тлендиева"
Город Астана, пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение "Ақжайық"
Город Астана, ул. Есенберлина, д. 16/2 (в здании АО "Темірбанк")
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение "Өндіріс"
Город Астана, ул. Кеменгерұлы, д.6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение "Кенесары"
Город Астана, пр. Сарыарка, д.12 (в здании АО "БТА-банк")
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение "Жеңіс"
Город Астана, пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
Город Астана, ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
Город Астана, пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Назначение пособий на рождение
ребенка и по уходу за ребенком"
Перечень
территориальных органов Комитета по контролю
и социальной защите Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
№ п/п
Наименование территориального органа Комитета
Юридический адрес расположения территориального органа Комитета (индекс, город, район, улица, номер дома (кв.)
Номер телефона, адрес электронной почты
1
2
3
4
1
Комитет по контролю и социальной защите по Акмолинской области
Город Кокшетау, улица Ауельбекова, 179 а
8 (7162) 76-38-61
mt_kokshetau_org@gcvp.kz
2
Комитет по контролю и социальной защите по Актюбинской области
Город Актобе, улица Маресьева, 101
8 (7132) 56-76-43
mt aktobe omk@gcvp.kz
3
Комитет по контролю и социальной защите по Алматинской области
Город Талдыкорган, улица Мауленова, 92 (ранее проспект Абылай хана 93/95)
8 (7272) 67-71-94
mt_almaty2@gcvp.kz
4
Комитет по контролю и социальной защите по Атырауской области
Город Атырау, улица Махамбета, 118 б
8 (7122) 35-56-18
depatyrau@mail.kz
5
Комитет по контролю и социальной защите по Восточно-Казахстанской области
Город Усть-Каменогорск, улица Белинского, 32
8 (7232) 47-15-33
DPVKO@yandex.ru
6
Комитет по контролю и социальной защите по Жамбылской области
Город Тараз, проспект Абая, 120 в
8 (7262) 45-96-22
deptaraz@enbek.kz
7
Комитет по контролю и социальной защите по Западно-Казахстанской области
Город Уральск, улица Сарайшык, 44/2
8 (7112) 50 68 28
depzko@enbek.kz
8
Комитет по контролю и социальной защите по Карагандинской области
Город Караганда, улица Ермекова, 73
8 (7212) 432097
mt_karaganda@mintrud.kz
9
Комитет по контролю и социальной защите по Костанайской области
Город Костанай, улица Касымканова, 4
8 (7242) 50-04-17
depkost@enbek.kz
10
Комитет по контролю и социальной защите по Кызылординской области
Город Кызылорда, улица Жахаева, 47
8 (7142) 27-28-15
depkyzyl@enbek.kz
11
Комитет по контролю и социальной защите по Мангистауской области
Город Актау, 24 микрорайон, 7
8 (7292) 60-52-44
mt_aktau@mintrud.kz
12
Комитет по контролю и социальной защите по Павлодарской области
Город Павлодар, улица Ленина, 59
8 (7182) 32-29-28
deppavlodar@enbek.kz
13
Комитет по контролю и социальной защите по Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Абая, 64
8 (7152) 46-86-06
depsko@enbek.kz
14
Комитет по контролю и социальной защите по Южно-Казахстанской области
Город Шымкент, проспект Республики, 12-а
8 (7252) 50-01-44
mintrud_shym@mail.ru
15
Комитет по контролю и социальной защите по городу Астана
Город Астана, улица Иманбаевой, 68 а
8 (7172) 20-07-72
astana_dmtszn@mail.ru
16
Комитет по контролю и социальной защите по городу Алматы
Город Алматы, проспект Абылай хана, 2
8 (7272) 79-58-01
mt_depalmaty1@gcvp. kz
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Назначение пособий на рождение
ребенка и по уходу за ребенком"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Стандарт государственной услуги
"Назначение специального государственного пособия"

8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй № 1
8(7172) 50-91-95
«Бала тууға және бала күтімі
бойынша жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсыну сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына
қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Бала тууға және бала күтімі
бойынша жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдарының тізбесі
Р/с
Комитеттің аумақтық органының атауы
Комитеттің аумақтық органы орналасқан заңды мекенжай (индекс, қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) № )
Телефон нөмірі, электронды поштаның мекенжайы
1
2
3
4
1
Ақмола облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 а
8-7162-76-38-61 mt_kokshetau_org@gcvp.kz
2
Ақтөбе облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Ақтөбе қаласы, Маресьев көшесі, 101
8 (7132) 56-76-43 mt aktobe omk@gcvp.kz
3
Алматы облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Алматы қаласы, Мәуленов көшесі, 92 (бұрынғы Абылай хан даңғылы, 93/95)
8 (7272) 67-71-94 mt_almaty2@gcvp.kz
4
Атырау облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Атырау қаласы, Махамбет көшесі,  118 б
8 (7122) 35-56-18 depatyrau@mail.kz
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 32
8 (7232) 47-15-33  DPVKO@yandex.ru
6
Жамбыл облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 120 в
8 (7262) 45-96-22 deptaraz@enbek.kz
7
Батыс Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Орал қаласы, Сарайшық көшесі, 44/2
8 (7112) 50 68 28 depzko@enbek.kz
8
Қарағанды облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі, 73
8 (7212) 432097 mt_karaganda@mintrud.kz
9
Қостанай облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Қостанай қаласы, Қасымқанов көшесі, 4
8 (7242) 50-04-17 depkost@enbek.kz
10
Қызылорда облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Қызылорда қаласы, Жақаев көшесі, 47
8 (7142) 27-28-15 depkyzyl@enbek.kz
11
Маңғыстау облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Ақтау қаласы, 24-шағын аудан, 7
8 (7292) 60-52-44 mt_aktau@mintrud.kz
12
Павлодар облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 59
8 (7182) 32-29-28 deppavlodar@enbek.kz
13
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64
8 (7152) 46-86-06 depsko@enbek.kz
14
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Шымкент қаласы, Республика даңғылы, 12 а
8 (7252) 50-01-44 mintrud_shym@mail.ru
15
Астана қаласы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 68а
8 (7172) 20-07-72 astana_dmtszn@mail.ru
16
Алматы қаласы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау комитеті
Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 2
8 (7272) 79-58-01 mt_depalmaty1@gcvp.kz
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета по контролю и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал) в части получения информации о назначении специального государственного пособия, при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются городскими, районными подразделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – подразделение уполномоченной организации) и центром обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 12 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и главы 2 Правил назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденных постановлением Правительства от 31 января 2001 года № 161.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения": www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центре;
5) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414) и телефону саll–центра уполномоченной организации: (1411).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в подразделении уполномоченной организации или в центре:
уведомление о назначении специального государственного пособия (далее – пособие) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушыда электронды цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу бөлігінде «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беруді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың қалалық, аудандық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті ұйым бөлімшесі) және мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына мобильдік орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы» 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1, 2-тармақтарының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы № 161 қаулысымен бекітілген Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеудің ережесі 2-тарауының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйым бөлімшесінің www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) уәкілетті ұйымның бөлімшесіндегі, орталықтағы стенділерде;
5) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесінің call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде немесе орталықта:
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы хабарлама беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы немесе қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.

2) на портале:
получение информации о назначении специального государственного пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного органа по назначению специального государственного пособия.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, имеющим право на пособие в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) центр предоставляет в подразделение уполномоченной организации извещение с принятыми от получателя государственной услуги документами, определенными в пункте 11 настоящего стандарта, в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Срок оказания государственной услуги - в течение десяти рабочих дней с момента регистрации в подразделении уполномоченной организации заявления от получателя государственной услуги или извещения, с принятыми от получателя документами.
Подразделение уполномоченной организации в течение пяти рабочих дней с момента принятия решения о назначении (об отказе в назначении) специального государственного пособия извещает получателя государственной услуги или центр.
Срок получения информации о назначении специального государственного пособия на портале – не более 30 минут с момента поступления запроса в информационную систему уполномоченной организации;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя (при регистрации, получении талона) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы:
1) подразделений уполномоченной организации: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием получателей государственной услуги: с 9.00 часов до 14.00 часов, при этом с 13.00 часов до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены;

2) порталда:
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу не қызмет көрсетуден бас тарту туралы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйым бөлімшесінің ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы дәлелді жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: «Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жәрдемақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) орталық уәкілетті ұйым бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыдан қабылданған осы стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттармен қоса хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - уәкілетті ұйымның бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушының өтініші немесе мемлекеттік қызмет алушыдан қабылданған құжаттармен қоса хабарлама тіркелген сәттен бастап он жұмыс күні ішінде.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі мемлекеттік арнаулы жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылданған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде алушыны немесе орталықты хабардар етеді.
Порталда мемлекеттік арнаулы жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу – уәкілетті ұйым бөлімшесінің ақпараттық жүйесіне сауал түскен сәттен бастап – 30 минуттан аспайды.
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін (тіркеу, талон алу кезінде) мемлекеттік қызмет алғанға дейін күтудің ең ұзақ шекті уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ шекті уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау: сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін азаматтарды қабылдауды кезекші мамандар жүргізеді.
Қабылдау алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету көзделмеген.

2) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При желании получателя государственной услуги возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании подразделения уполномоченной организации по местожительству, где предоставляются услуги, имеются отдельный вход, зал ожидания, приемлемые условия для людей с ограниченными возможностями, оборудованном стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащенном информационными стендами.
Помещения подразделения уполномоченной организации соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией;
2) в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. В помещениях территориальных органов и в здании центра имеются зал ожидания, информационные стенды;
3) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий право на получение услуги;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному местожительству получателя государственной услуги (членов семьи) (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов).
Документы, необходимые для назначения специального государственного пособия, предоставляются в подлинниках и в копиях для сверки либо нотариально заверенных копиях, после чего подлинники документов и отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов возвращаются получателю государственной услуги.
При обращении получателя для получения государственной услуги через центр копии документов, указанных в подпунктах 2) - 4) настоящего пункта свидетельствуются в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате".
12. Для получения государственной услуги:
1) в подразделении уполномоченной организации форма заявления выдается специалистом подразделения уполномоченной организации по местожительству обращения за государственной услугой;

2) орталықта – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электронды кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем емес;
3) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) қызмет көрсетілетін уәкілетті ұйым бөлімшесінің жеке кіреберіс, күту залы бар, мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген, қажетті құжаттарды дайындау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен, ақпараттық стенділермен жабдықталған ғимаратында.
Уәкілетті ұйым бөлімшелерінің үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сай, күзет және өртке қарсы сигнализациямен жарақталған.
2) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша орталықтың мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген ғимаратында. Аумақтық органдардың үй-жайларында және орталықтың ғимаратында күту залы, ақпараттық стенділер бар.
3) порталда – жеке кабинетте.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) жәрдемақы алу құқығын растайтын құжат;
4) өтініш берушінің (отбасы мүшелерінің) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаттың көшірмесін (мекенжай анықтамасы не селолық округ әкiмдерiнің анықтамасын).
Салыстырып тексеру үшін жәрдемақы тағайындауға қажетті құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері не нотариалды расталған көшірмелері уәкілетті ұйымның бөлімшелеріне ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары және құжаттардың қабылданғандығы туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы орталық арқылы өтініш бергенде осы тармақтың 2) – 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың көшірмелері «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде өтініш нысанын мемлекеттік қызмет үшін өтініш берген мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның бөлімшесінде уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы береді.

2) в центрах, бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz;
3) через портал необходимо заполнить форму электронного запроса о получении информации о назначении специального государственного пособия.
13. Прием документов осуществляется непосредственно:
1) в здании подразделения уполномоченной организации по местожительству получателя государственной услуги.
Данные ответственного лица, осуществляющего прием документов, необходимых для получения государственной услуги, размещаются на интернет-ресурсе: www.gсvp.kz, а также в доступных для обозрения местах в помещениях подразделений уполномоченной организации на государственном и русском языках;
2) в центре, в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдаются:
1) при обращении в подразделение уполномоченной организации или центр отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов, в котором указывается дата получения получателем государственных услуг;
2) при обращении в центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов;
3) при обращении через портал в личный кабинет получателя государственной услуги направляется уведомление-отчет с указанием даты и времени принятия запроса на получение информации о назначении специального государственного пособия.
15. Выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) специального государственного пособия осуществляется при личном посещении получателя в подразделении уполномоченной организации по местожительству, центра.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в подразделение уполномоченной организации.
При обращении получателя через портал информация о назначении специального государственного пособия направляется в личный кабинет получателя государственной услуги.
16. В предоставлении государственной услуги отказывают в случае, если не представлены все документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.

2) орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
3) портал арқылы мемлекеттік арнаулы жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу туралы электронды сұрау нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау тікелей:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын жауапты адамның деректері www.gcvp.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті ұйым бөлімшесі үй-жайларының көрнекті жерінде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
2) орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны беріледі;
2) орталыққа өтініш бергенде:
сұраудың нөмірі мен қабылдаған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
орталық құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
3) портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік арнаулы жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу үшін сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жолданады.
15. Мемлекеттік арнаулы жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама беру тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінде, орталықта алушы жеке өзі келген кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алушы қызметтің нәтижесін алу үшін белгіленген мерзімде келмеген жағдайда, орталық оларды бір ай мерзімде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға тапсырады.
Алушы портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік арнаулы жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
16. Егер осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кемшіліктерді жойған жағдайда өтініш жалпы негіздемелерде қаралады.

26. Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, Административное здание "Дом Министерств", подъезд 6, интернет-ресурсы: http://www.enbek.gov.kz, www.gсvp.kz; телефон: 8 (7172) 75 37 10 и Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Назначение специального
государственного пособия"
Перечень
структурных подразделений уполномоченной организации
Структурные подразделения уполномоченной организации
по Акмолинской области
№ п/п
Наименование подразделения уполномоченной организации
Юридический адрес расположения подразделения уполномоченной организации (город, район, улица, номер дома (кв.), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Акмолинский областной филиал
Город Кокшетау, улица М. Горького, 73
akmola@gcvp.kz

26. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, «Министрліктер үйі» Әкімшілік ғимараты, 6-кіреберіс және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А, телефоны: 8 (7172) 94 99 95, интернет-ресурсы: http://www.con.gov.kz.
«Арнаулы мемлекеттік
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі
Ақмола облысы уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері
Р/с №
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің атауы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) нөмірі),электронды поштаның мекенжайы
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облыстық филиалы
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 73 akmola@gcvp.kz

5)
Отдел по Сарыаркинскому району
Город Астана, пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение "Тлендиева"
Город Астана, пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение "Ақжайық"
Город Астана, ул. Есенберлина, д. 16/2 (в здании АО "Темірбанк")
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение "Өндіріс"
Город Астана, ул. Кеменгерұлы, д.6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение "Кенесары"
Город Астана, пр. Сарыарка, д.12 (в здании АО "БТА-банк")
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение "Жеңіс"
Город Астана, пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
Город Астана, ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
Город Астана, пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3 к стандарту
государственной услуги
"Назначение специального
государственного пособия"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика
единого накопительного пенсионного фонда
Сноска. Заголовок стандарта в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. Постановление дополнено стандартом в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее–уполномоченная организация) через центр обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.

5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй № 1
8(7172) 50-91-95
«Арнаулы мемлекеттік
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағынысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсыну сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына
қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының
түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1115 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулы стандартпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушыда электронды цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании пунктов 2 и 3 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации".
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: www.enbek.gov.kz.
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на стендах в центрах;
4) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения": www.con.gov.kz;
5) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону информационно-справочной службы Центра: (8-7172)-58-00-58, по телефону саll–центра портала: (1414) и телефону саll–центра уполномоченной организации: (1411).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в центре: выдача справки по оборотам по транзитным счетам вкладчика, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченной организации либо мотивированный ответ об отказе в устном виде;
2) на портале: получение информации о поступлении движении средств вкладчика либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан на которых распространяется право на пенсионное обеспечение в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги - не более 10 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения - не более 10 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы:
1) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 50-бабы 2 және 3-тармақтарының және Қазақстан Республикасының «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) орталықтардағы стенділерде;
4) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
5) порталда орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны, уәкілетті ұйымның call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) орталықта: уәкілетті ұйым уәкілетті тұлғасының электронды цифрлық қолтаңбасы қойылған электронды құжат нысанындағы салымшының транзиттік шоттары бойынша айналым жөнінде анықтама беру не ауызша түрдегі дәлелді жауап;
2) порталда: салымшының қаражатының түсуі туралы ақпарат не электронды құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы қолданыстағы заңнамасына сәйкес зейнетақымен қамсыздандыру құқығы қолданылатын Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап – 10 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға өтініш берген күні қызмет көрсетудің шекті ең көп уақыты – 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) орталықта – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес  демалыс және мереке күндерін қоспағанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем емес;

2) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями, приняты меры противопожарной безопасности. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды;
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют перечень документов:
1) в центре:
данные документов:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность, (для лиц не достигших шестнадцатилетнего возраста свидетельство о рождении);
доверенность, удостоверенная нотариально – при представлении интересов получателя государственной услуги третьим лицом.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
При приеме пакета документов работник центра сверяет данные из информационной системы центров обслуживания населения с документами получателя государственной услуги и возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
В случае смерти получателя уполномоченная организация выдает:
справки о наличии индивидуального пенсионного счета получателя, об остатках и движении денег на нем по письменному запросу лиц, указанных в завещании, судам на основании определения по находящимся в их производстве наследственным делам;
справки о наличии индивидуального пенсионного счета и денег на нем нотариальным конторам, частным нотариусам и иностранным консульским учреждениям по находящимся в их производстве наследственным делам;
2) на портале:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги.
Данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги - физического лица.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченная организация получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанные ЭЦП.
Государственная услуга предоставляется исключительно физическому лицу с выдачей получателю государственной услуги результата государственной услуги в отношении только этого физического лица.

2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мүмкіндіктері шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданған орталықтың ғимаратында. Залда анықтама бюросы, күту креслосы, ақпараттық стенділер орналастырылған;
2) порталда – жеке кабинетте.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттар тізбесін тапсырады:
1) орталықта:
құжаттардың деректері:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысанда өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмаған адамдар үшін туу туралы куәлік);
мемлекеттік қызмет алушының мүддесін басқа адам білдірген кезде – нотариалды куәландырылған сенімхат.
Мемлекеттік электронды ақпарат ресурсы болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электронды цифрлық қолтаңбасы қойылған электронды құжаттар нысанында алады.
Құжаттар пакетін қабылдау кезінде орталықтың қызметкері халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесінен алынған деректерді мемлекеттік қызмет алушының құжаттарымен салыстырады және түпнұсқаларды мемлекеттік қызмет алушыға қайтарады.
Алушы қайтыс болған жағдайда уәкілетті ұйым:
алушының жеке зейнетақы шотының болуы туралы, олардағы ақшаның қалдықтары мен өзгерiстерi туралы анықтамаларды алушы қайтыс болған жағдайда өсиетте аталған адамдардың жазбаша сұрауы бойынша, олардың қарауындағы мұрагерлік iстер бойынша ұйғарым негізiнде соттарға;
жеке зейнетақы шотының болуы және ондағы ақша туралы анықтамаларды алушы қайтыс болған жағдайда олардың қарауындағы мұрагерлiк iстер бойынша нотариат кеңселерiнe, жеке нотариустарға және шетелдiк консулдық мекемелерге береді.
2) порталда:
мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау.
Құжаттардың деректері:
мемлекеттік қызмет алушының жеке тұлғасын растайтын,
Мемлекеттік электронды ақпарат ресурсы болып табылатын мәліметтерді уәкілетті ұйым тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында алады.
Мемлекеттік қызмет тек жеке тұлғаға ғана осы жеке тұлғаға қатысты салымшы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпаратты бере отырып көрсетіледі.

12. Для получения государственной услуги в центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. В центре, в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
На портале прием электронного запроса осуществляется в личном кабинете получателя государственной услуги.
14. При приеме документов через центр, работник центра производит соответствующую запись в информационной системе центров обслуживания населения.
В случае обращения через портал, получателю государственной услуги в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Справку по оборотам по транзитным счетам вкладчика получатель государственной услуги получает:
1) у работника центра направившего запрос;
2) в личном кабинете на портале – при самостоятельном направлении запроса.
16. Получатель государственной услуги получит мотивированный ответ об отказе в устном виде в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченной организации основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа, ежегодно утверждается Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. В приложении 4 к настоящему стандарту указаны контактные данные должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) работников уполномоченной организации, центров и оказывает содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра портала (1414).
21. Жалобы, в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:

12. Орталықта мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш бланкілері күту залында арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың: www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет алу үшін электронды сұрау нысанын толтыру қажет.
13. Орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Порталда электронды сұрау қабылдау мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
14. Құжаттар орталық арқылы қабылданған кезде орталық қызметкері халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесінде тиісті жазбаны жүргізеді.
Портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жолданады.
15. Салымшының транзиттік шоттары бойынша айналым туралы анықтаманы мемлекеттік қызмет алушы:
1) сұрауды жіберген орталық қызметкерінен:
2) порталдағы жеке кабинетте – сұрауды өз бетінше жіберген кезде алады.
16. Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін мемлекеттік қызмет алушы ұсынбаған жағдайда ауызша бас тарту туралы дәлелді жауап алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті ұйымның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Осы стандартқа 4-қосымшада уәкілетті ұйым, орталықтар қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдемдесетін лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағымдар мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша:

1) непосредственно к руководителю уполномоченной организации. График приема граждан руководителем уполномоченной организации приведен в приложении 4 к настоящему стандарту, а также размещен на интернет-ресурсе www.gcvp.kz;
2) на "телефон доверия" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по номерам 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41;
3) в раздел "вопросы-ответы" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz;
4) на блог Министра труда и социальной защиты населения (страница "Блог Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz;
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд;
6) с письменной жалобой в канцелярию Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд.
22. Жалобы на некорректное обслуживание работниками центра направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:
1) непосредственно к руководителю РГП центра или руководителю центра. Контактные данные руководителей центров приведены в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) через ящики для жалоб и предложений, расположенные в центрах.
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Заявителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.

1) тікелей уәкілетті ұйымның басшысына. Уәкілетті ұйым басшысының азаматтарды қабылдау кестесі осы стандартқа 4-қосымшада келтірілген, сондай-ақ www.gcvp.kz интернет ресурсында орналастырылған;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41 нөмірлері бойынша «сенім телефонына»;
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсында «сұрақ-жауап» бөлімінде;
4) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогына (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогы» парағы);
5) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) жазбаша шағыммен 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кеңсесіне жүгіну арқылы жолданады.
22. Орталық қызметкерлерінің дөрекі қызмет көрсетуіне шағымдар мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша:
1) тікелей орталық РМК-ның басшысына немесе орталықтың басшысына жүгіну арқылы. Орталықтар басшыларының байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген;
2) орталықтарда орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшіктер арқылы жолданады.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым онда көрсетілген мәселелерді шешу құзыретіне кіретін субъектіге немесе лауазымды тұлғаға жіберілуге тиіс.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым бергенде әрекетіне шағым жасалатын субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғаның лауазымы, тегі және аты-жөні, өтініш беру себебі және талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпаратты есепке алу журналына тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімде қаралады. Өтініш берушіге күні мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі. Шағымды қарау нәтижесі туралы өтініш берушіге пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.

1) Центр: подтверждение принятия жалобы, поступивший поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП центр.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
2) Портал: после отправки электронного обращения через портал получателя государственной услуги из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Информация о деятельности уполномоченной организации и его подразделений размещается на интернет-ресурсах: http:// www.enbek.gov.kz, www.gcvp.kz; телефон: 8 (7172) 75 37 10.
Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8, интернет-ресурс: http://www.enbek.gov.kz и РГП центр: город Астана, проспект Республики, 43А, интернет-ресурс: http:// www.соn.gov.kz; телефон: 8 (7172) 94 99 95.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача информации о поступлении и движении
средств вкладчика единого накопительного
пенсионного фонда"
Перечень центров обслуживания населения
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
п/п
Наименование
центров (филиалы,
отделы,
отделении)
Адрес месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
Филиал РГП "Центр по Акмолинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по
Акмолинской
области"
Город Кокшетау,
ул. Ауэзова, д. 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский
городской отдел
Город Кокшетау,
ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел
с. Красный Яр
Город Кокшетау,
село Красный Яр,
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный
отдел
Город Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский
районный отдел
Поселок Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарского
районный отдел
Город Атбасар,
ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58

1) орталық: пошта және қолма-қол қабылданған шағымды растау оны орталық немесе орталық РМК кеңсесінде тіркеу болып табылады (мөр, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушыға шағымды қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымның қаралу нәтижесі жөнінде мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
2) портал: мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінен» портал арқылы электронды хабар жөнелтілгеннен кейін (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қаралғаны немесе қараудан бас тартылғаны туралы жауап) мемлекеттік органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады.
26. Уәкілетті органның және оның бөлімшелерінің қызметі туралы ақпарат www.enbek.gov.kz., www.gcvp.kz интернет-ресурстарында орналастырылады, телефоны 8 (7172) 75 37 10.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, интернет-ресурсы: www.enbek.kz және орталық РМК: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А, интернет-ресурсы: http://www.con.gov.kz. телефоны: 8 (7172) 94 99 95.
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорының салымшысы қаражатының түсуі
және қозғалысы туралы ақпарат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1115 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Р/с
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша орталық» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а-үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный Яр ауылының аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы кенті,
М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28 8(71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58

6)
Астраханский
районный отдел
Село Астраханка,
ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский
районный отдел
Город Макинск,
ул. Сейфуллина д. 18б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский
районный отдел
Город Щучинск,
ул. Абылай хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский
районный отдел
Село Егиндыколь,
ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский
районный отдел
Город Ерейментау,
ул. Мусабаевад. 15
8 (71633)2-44-92
11)
Енбекшильдерский
районный отдел
Город Степняк,
ул. Сыздыкова, д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8.(71639) 2-22-18
12)
Есильский районный
отдел
Город Есиль,
ул. Победы д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский
районный отдел
Город Державинск,
ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный
отдел
Село Жаксы,
ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский
районный отдел
Село Зеренда,
ул. Мира, д. 52
8 (71632)2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский
районный отдел
Село Коргалжын,
ул. Абая д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорский
городской отдел
Город Степногорск,
мкр. 4, д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский
районный отдел
Село Балкашино,
ул. Абылай- хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский
районный отдел
Ауыл Акмол,
ул. Гагарина д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский
районный отдел
Поселок Шортанды,
переулок Безымянный, д. 1
8 (71631)2-17-97
Филиал РГП "Центр по Актюбинской области"
2.
Филиал РГП "ЦОН по
Актюбинской
области"
Город Актобе,
ул. Тургенева, д. 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский
городской отдел № 1
Город Актобе,
ул. Тургенева, д. 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с. Каргалинское
(Жилянка)
Город Актобе, Каргалинский
район, село Каргалинское
(Жилянка), ул. Сатпаева, д. 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный
отдел
Город Алга, ул. Кирова, д. 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный
отдел
Поселок Мартук,
ул. Байтурсынова, 1 "Б"
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский
районный отдел
Город Хромтау, ул. Абая, д. 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский
районный отдел
Город Кандыагаш,
мкр. Молодежный, 47 "Б"
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский
районный отдел
Город Эмба, ул. Амирова, д. 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный
отдел № 8
Поселок Шубаркудук,
ул. Байганина, д. 15 "А"
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный
отдел
Поселок Кобда,
переулок Нурымжанова, д. 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский
районный отдел
Село Бадамша,
ул. Айтеке-би, д. 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный
отдел
Село Уил, ул. Кокжар, д. 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82

6)
Астраханка аудандық бөлімі
Астраханка ауылы, Әль-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18б-үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Щучинск қаласы, Абылайхан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633)
2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2 а-үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл қаласы, Победа көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлімі
Державин қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52-үй
8 (71632)
2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44а-үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)
2-20-36
17)
Степногор аудандық бөлімі
Степногор қаласы, 4-шағынаудан, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Балқаш ауылы, Абылайхан көшесі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды кенті, Безымянный орамы, 1-үй
8 (71631)
2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша орталық» РМК филиалы
2.
«Ақтөбе облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Ақтөбе қалалық № 1 бөлім
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлім
Алға қаласы, Киров көшесі, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлім
Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»
8 (71 331) 22-4-13
8 (71 331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлім
Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12
8 (71 336) 26-6-33
8 (71 336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлім
Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі қалалық бөлім
Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10
8 (71 334) 23-9-83
8)
Темір аудандық № 8 бөлім
Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15 «А»
8 (71 346) 23-5-83
8 (71 346) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлім
Қобда ауылы, Нұрымжанов орамы, 2-үй
8 (71 341) 22-1-47
8 (71 341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлім
Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлім
Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64-үй
8 (71 332) 21-1-81
8 (71 332) 21-1-82

8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский
районный отдел
Село Улкен – Нарын,
ул. Абылайхана, д. 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный
отдел
Село Курчум,
ул. Б. Момышулы, д. 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный
отдел
Город Риддер,
ул. Семипалатинская, д. 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский
районный отдел
Село Аксуат,
ул. Абылайхана, д. 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный
отдел
Поселок К. Касенова, д. 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский
городской отдел
Город Шемонайха,
3-микрорайон, д. 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской
отдел № 1
Город Семей,
408 квартал, д. 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской
отдел № 2
Город Семей,
ул. Найманбаева, 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный
отдел
Село Карауыл,
ул. Кунанбаева, д. 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский
городской отдел
Город Аягоз,
ул. Дуйсенова, д. 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский
районный отдел
Село Бескарагай,
ул. Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский
районный отдел
Село Бородулиха,
ул. Молодежная, д. 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный
отдел
Село Калбатау,
ул. Достык, д. 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский
районный отдел
Город Курчатов,
ул. Абая, д. 12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский
районный отдел
Село Кокпекты,
ул. Шериаздана, д. 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный
отдел
СелоУрджар,
ул. Абылайхана, д. 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП "Центр по Жамбылской области"
6.
Филиал РГП "ЦОН по
Жамбылской области"
Город Тараз, пр. Абая, д. 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской
отдел
Город Тараз,
ул. К. Койгелды, № 158 "а"
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел № 1
Город Тараз,
ул. Сатпаева, д. 1 "б"
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел № 2
Город Тараз, мкр. Талас, д. 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел № 3
Город Тараз, пр. Абая, д. 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный
отдел
Село Сарыкемер,
ул. Медеуова, д. 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный
отдел
Село Аса, ул. Абая, д. 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный
отдел
Село Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, д. 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный
отдел
Село Кордай,
ул. Домалак ана, д. 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский районный
отдел
Село Мерке,
ул. Исмаилова, д. 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский
районный отдел
Село Мойынкум,
ул. Рыскулбекова, д. 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный
отдел
Город Жанатас,
ул. Жибек жолы, д. 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный
отдел
Город Каратау,
ул. Молдагулова, д. 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел
Т. Рыскуловского
района
Село Кулан,
ул. Жибек жолы, д. 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный
отдел
Город Шу,
ул. Автобазовская, д. 1

8 (72335) 6-02-39
6)
Катонқарағай аудандық бөлімі
Үлкен нарын ауылы,
Абылайхан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семипалатинская көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Қ. Касенов кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонайха қалалық бөлімі
Шемонайха қаласы, 3-шағынаудан, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
12)
Семей қалалық № 1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семей қалалық № 2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161А-үй
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2А-үй
(72236)
9-06-30
17)
Бородулихин аудандық бөлімі
Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98-үй
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша орталық» РМК филиалы
6.
«Жамбыл облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы,
Қ. Қойгелді көшесі, № 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтбаев көшесі, 1 «б»-үй
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас шағынауданы, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы,
Абай көшесі, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б. Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215-үй
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркі аудандық бөлімі
Меркі ауылы, Ысмаилов көшесі, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1-үй
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлова көшесі, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
13)
Т. Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71-үй
(72631)
2-18-10
14)
Шу адандық бөлімі
Шу қаласы, Автобазовская көшесі, 1-үй

8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с. Гродеково
Село Гродеково, ул. Мира, д. 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП "Центр по Западно-Казахстанской области"
7.
Филиал РГП "ЦОН по
Западно-
Казахстанской
области"
Город Уральск,
ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Отдел по
Акжаикскому району
Село Чапаев,
переулок Акжаикский, д. 2
8-(711)-36-92-580
2)
Отдел по
Бокейординскому
району
Село Сайхин,
ул. Бергалиева, д. 1
8-(711)-40-21-847
8-(711)-40-21-835
3)
Отдел по
Бурлинскому району
Город Аксай,
ул. Железнодорожная, д. 121 А
8-(711)-33- 35-550
8-711-33-36-778
4)
Отдел по
Жангалинскому
району
Село Жангала,
ул. Халыктар достыгы, д. 63А
8-(711)-41-22-403
8-(711)-41-22-404
5)
Отдел по
Жанибекскому
району
Село Жанибек,
ул. Иманова, д. 79
8-(711)-35-22-425
6)
Отдел по
зеленовскому
району
Село Переметное,
ул. Гагарина, д. 69Б
8-(711)-30-23-614
8-(711)-30-23-616
7)
Отдел по
Казталовскому
району
Село Казталовка,
ул. Лукманова, д. 22А
8-(711)-44-32-204
8-(711)-44-32-205
8)
Отдел по
Каратюбинскому
району
Село Каратобе,
ул. Курмангалиева, д. 23/1
8-(711)-45-31-800
8-(711)-45-31-463
9)
Отдел по Сырымскому
району
Село Жымпиты,
ул. Казахстанская, д. 11/2
8-(711)-34-31-446
8-(711)-34-31-447
10)
Отдел по
Таскалинскому
району
СелоТаскала,
ул. Вокзальная, д. 6
8-(711)-39-22-398
8-(711)-39-21-979
11)
Отдел по
Теректинскому
района
Село Федоровка,
ул. Юбилейная, д. 24
8-(711)-32-23-378
8-(711)-32-23-379
12)
Отдел по
Чингирлаускому
району
Село Чингирлау,
ул. Тайманова, д. 95
8-(711)-37-33-311
8-(711)-37-34-420
13)
Отдел по
Казталовскому
району
Село Жалпактал,
ул. С. Датулы, д. 23
8-(711)-38-21-044
8-(711)-38-21-045
14)
Отдел по
Дарьинскому
сельскому округу
Село Дарьинское,
ул. Балдырган, д. 27/1
8-(711)-31-24-080
8-(711)-31-24-082
15)
Отдел по
Тайпакскому
сельскому округу
Акжаикского района
Село Тайпак,
ул. Шемякина, д. 13
8-(711)-42-21-884
16)
Отдел по
Акжаикскому
сельскому округу
Теректинского
района
Село Акжаик, ул. Акжайык, д. 5
8-(711)-43-91-316
Филиал РГП "Центр по Карагандинской области"
8.
Филиал РГП "ЦОН по
Карагандинской
области"
Город Караганда,
Ул. Чкалова д.7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
Город Караганда,
Ул. Ержанова д. 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
Город Караганда,
Ул. Чкалова, д. 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
Город Караганда,
Ул. Муканова, д. 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
Город Караганда,
Ул. Архитектурная, д. 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
Город Караганда,
21 мкр. д. 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
Город Караганда,
Ул. Серова, д. 73

8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Мир көшесі, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
7.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2-үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Ақжайық ауданы бойынша бөлімі
Чапаев ауылы, Ақжайық орамы, 2-үй
8 -(711)-36-92-580
2)
Бөкейорда ауданы бойынша бөлім
Сайхин ауылы, Бералиев көшесі, 1-үй
8-(711)-40-21-847
8-(711)-40-21-835
3)
Бөрілі ауданы бойынша бөлім
Ақсай қаласы, Железнодорожная көшесі, 121 А-үй
8-(711)-33- 35-550 8-(711)-33-36-7 78
4)
Жаңа қала ауданы бойынша бөлім
Жаңақала ауылы, Халықтар достығы көшесі, 63А-үй
8-(711)-41-22-403
8-(711)-41-22-4 04
5)
Жәнібек ауданы бойынша бөлім
Жәнібек ауылы, Иманов көшесі, 79-үй
8-(711)-35-22-4 25
6)
Зеленое ауданы бойынша бөлім
Переметное ауылы, Гагарин көшесі, 69Б-үй
8-(711)-30-23-614 8-(711)-30-23-6 16
7)
Казталов ауданы бойынша бөлім
Казталовка ауылы, Лұқманов көшесі, 22А-үй
8-(711)-44-32-2 04 8-(711)-44-32-2 05
8)
Қаратөбе ауданы бойынша бөлім
Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 23/1-үй
8-(711)-45-31-8 00 8-(711)-45-31-4 63
9)
Сырым ауданы бойынша бөлім
Жымпиты ауылы, Казахстанская көшесі, 11/2-үй
8-(711)-34-31-4468-(711)-34-31-447
10)
Тасқала ауданы бойынша бөлім
Тасқала ауылы, Вокзальная көшесі, 6-үй
8-(711)-39-22-3988-(711)-39-21-979
11)
Теректі ауданы бойынша бөлім
Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 24-үй
8-(711)-32-23-3788-(711)-32-23-379
12)
Шыңғырлау ауданы бойынша бөлім
Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95-үй
8-(711)-37-33-3118-(711)-37-34-420
13)
Казталов ауданы бойынша бөлім
Жалпақтал ауылы, С. Датұлы көшесі, 23-үй
8-(711)-38-21-0448-(711)-38-21-045
14)
Дария ауылдық округы бойынша бөлім
Дария ауылы, Балдырған көшесі, 27/1-үй
8-(711)-31-24-0808-(711)-31-24-082
15)
Ақжайық ауданы Тайпақ ауылдық округы бойынша бөлім
Тайпақ ауылы,
Шемякина көшесі, 13-үй
8-(711)-42-21-884
16)
Теректі ауданы Ақжайық ауылдық округы бойынша бөлім
Ақжайық ауылы,
Ақжайық көшесі, 5-үй
8-(711)-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша орталық» РМК
8.
«Қарағанды облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
1)
№ 1 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
2)
№ 2 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
3)
№ 3 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
4)
№ 4 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Архитектурная көшесі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
5)
№ 5 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, 21-шағын аудан, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
6)
№ 6 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Серов көшесі, 73-үй

8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г.
Темиртау
Город Темиртау,
ул. Блюхера, д. 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г.
Темиртау
Город Темиртау,
пр. Республики, д. 128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный
отдел № 1
Город Абай ул. Абая, д. 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный
отдел № 2
Город Абай, поселок Топар,
ул. Казыбек би, д. 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г. Сарань
Город Сарань, ул. Жамбыла, д. 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1
г. Шахтинск
Город Шахтинск,
проспект А. Кунанбаева, д. 65б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2
г. Шахтинск
Город Шахтинск, поселок Шахан,
квартал 10/16, д. 16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский
районный отдел № 1
Поселок Осакаровка,
ул. Пристанционная, д. 12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский
районный отдел № 2
Поселок Молодежный, ул. Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г. Сатпаев
Город Сатпаев
пр. Сатпаева, д. 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
Город Балхаш
ул. Бокейхана д. 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный
отдел
Село Аксу – Аюлы,
ул. Жапакова, д. 23/1
поселок Агадырь,
ул. Тәуелсіз Қазақстан, д. 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
Город Жезказган,
пр. Б.Момышулы, д. 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский
районный отдел
Поселок Атасу
ул. А. Оспанова, д. 40
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
Город Каражалул,
ул. Ленина, д. 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
Город Приозерск,
ул. Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар жырауский
районный отдел № 1
Бухар-Жырауского район, поселок
Ботакара ул. Абылай хана, д. 37
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар жырауский
районный отдел № 2
Бухар-Жырауского район,
ул. Мира, д. 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский
районный отдел № 1
Поселок Актогай
ул. Бокейхана, д. 10
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский
районный отдел № 2
Поселок Сары-шаган,
ул. Абая, д. 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нуринский районный
отдел
Поселок Киевка,
ул. Сулейменовых, д. 2
8 (721-44) 2-11-11
28)
Улытауский районный
отдел
Поселок Улытау
ул. Амангельды, д. 29а
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский
районный отдел
Город Каркаралинск,
ул. Аубакирова, д. 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП "Центр по Костанайской области"
9.
Филиал РГП "ЦОН по
Костанайской
области"
Город Костанай,
ул. Тарана, д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский
городской отдел
Город Костанай,
ул. Гашика д. 14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский
отдел
Поселок Силантьевка,
ул. Ленина, д. 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский
отдел
Село Амангельды,
ул. Майлина, д. 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Город Аркалык, ул. Абая, д. 62
8 (71430) 75-6-87

8 (7212) 93-16-94
7)
№ 1 бөлім
Теміртау қаласы
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
8)
№ 2 бөлім
Теміртау қаласы
Теміртау қаласы, Республика даңғылы, 128-үй
8 (7213) 99-79-96
9)
Абай аудандық
№ 1 бөлім
Абай қаласы
Абай көшесі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
10)
Абай аудандық
№ 2 бөлім
Абай қаласы,
Топар кенті,
Қазыбек би көшесі, 3-үй
8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қалалық бөлімі
Саран қаласы,
Жамбыл көшесі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
12)
Шахтинск қалалық № 1 бөлімі
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65б-үй
8 (72156) 5-21-25
13)
Шахтинск қалалық № 2 бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан кенті, 10/16 квартал 16-үй
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаров аудандық № 1 бөлім
Осакаровка кенті, Пристанционная көшесі, 12-үй
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаров аудандық № 2 бөлім
Молодежный кенті,
Абай көшесі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтбаев қалалық бөлімі
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20а-үй
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу – Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1-үй Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы, Б. Момышұлы даңғылы, 9-үй
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Атасу кенті А. Оспанов көшесі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7-үй
8 (71039)
5-27-37
23)
Бұхар жырау аудандық № 1 бөлім
Бұхар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылайхан көшесі, 37-үй
8 (72154) 2-23-73
24)
Бұхар жырау аудандық № 2 бөлім
Бұхар жырау ауданы,
Мир көшесі, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
25)
Ақтоғай аудандық № 1 бөлім
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10-үй Ақтоғай кенті
8 (71037) 2-11-05
26)
Ақтоғай аудандық № 2 бөлім
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12-үй
8 (71038)
22-3- 39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер көшесі, 2-үй
8 (721-44)
2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29а-үй
Ұлытау кенті
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша орталық» РМК филиалы
9.
«Қостанай облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қаласы, Гашека көшесі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин бөлімі
Силантьевка кенті, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді бөлімі
Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық бөлімі
Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87

11)
Шиелинский районный
отдел
Кент.Шиели,
ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский
районный отдел
Кент Жанакорган,
ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП "Центр по Мангистауской области"
11.
Филиал РГП "ЦОН по
Мангистауской
области"
Город Актау, мкр.15, зд. 6 7 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской
отдел № 1
Город Актау, мкр.15, зд. 67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский
городской отдел № 2
Город Жанаозен, мкр. Оркен,
зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский
районный отдел № 3
Село Мангистау,
зд. Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный
отдел № 4
Село Бейнеу, ул. Косай ата,
зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
5)
Боранкулское
отделение № 9
Бейнеуского района
Село Боранкул, 7 аул,
зд. ГУ Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
6)
Мангистауский
районный отдел № 5
Город Шетпе,
ул. Центральная, д. 15,
здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
7)
Каракиянский
районный отдел № 6
Село Курык,
ул. Валиханова, д. 15
8 (72937) 22-2-10
8)
Тупкараганский
районный отдел № 7
Город Форт-Шевченко,
ул. Маяулыз, д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
9)
Акшукурское
отделение № 10
Тупкараганского
района
Село Акшукур,
зд. ТОО "Жайлау"
ул. Уштерек, д. 5
8 (72938)33-28-44
10)
Жетыбайский
районный отдел № 8
Поселок Жетыбай, ул.
Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП "Центр по Павлодарской области"
12.
Филиал РГП "ЦОН по
Павлодарской
области"
Город Павлодар,
ул. Павлова д. 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский
городской отдел
Город Павлодар,
ул. Кутузова, д. 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский
городской отдел №1
Город Павлодар,
ул. Исиналиева, д. 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский
районный отдел
Город Павлодар,
ул. Толстого д. 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский
городской отдел
Город Экибастуз,
ул. Машхур-Жусуп, д. 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской
отдел
Город Аксу, ул. Ленина, д. 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский
районный отдел
Село Актогай, ул. Абая, д. 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский
районный отдел
Село Баянаул, ул. Сатпаева д. 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский
районный отдел
Село Железинка,
ул. Торайгырова, д. 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский
районный отдел
Село Щербакты,
ул. В. Чайко, д. 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный
отдел
Село Теренколь,
ул. Тургенова, д. 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский
районный отдел
Село Акку, ул. Ташимова, д. 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный
отдел
Село Иртышск,
ул. Исы-Байзакова, д. 14

11)
Шиелі аудандық бөлімі
Шиели кенті, Рысқұлов көшесі, н/ж
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша орталық» РМК филиалы
11.
«Маңғыстау облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15-шағынаудан,
67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15-шағынаудан,
67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-17
2)
№ 2 Жаңаөзен
қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен ауданы, Оқушылардың шығармашылық үйі ғимараты
8 (72934) 5-03-90
3)
№ 3 Мұнайлы
аудандық бөлімі
Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
№ 4 Бейнеу
аудандық бөлімі
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, Жастар орталық ғимараты
8 (72932) 2-55-35
5)
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл ауылы,
7 ауыл, Боранқұлмәдениет ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
6)
№ 5 Маңғыстау
аудандық бөлімі
Шетпе ауылы, Центральная көшесі,15-үй, Қазпочта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
7)
№ 6 Қарақиян
аудандық бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі,15-үй
8 (72937) 22-2-10
8)
№ 7 Түпқараған
аудандық бөлімі
Форт Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6-д-үй
8 (72938) 2-30-38
9)
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімшесі
Ақшұқыр ауылы «Жайлау» ЖШС ғимараты
Үштерек көшесі, 5-үй
(72938)33-28-44
10)
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі,
№10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша орталық» РМК филиалы
12.
«Павлодар облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Павлодар қаласы,
Павлов көшесі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар
қалалық бөлімі
Павлодар қаласы,
Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
№ 1 Павлодар
қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Есеналиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар
аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз қалалық
бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшhүр Жүсіп көшесі,
92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
(7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық
бөлімі
Ақсу қаласы,
Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық
бөлімі
Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл
аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы,
Сәтбаев көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железин
аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты
аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы,
В. Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр
аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық
бөлімі
Аққу ауылы,
Тәшімов көшесі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық
бөлімі
Ертіс ауылы,
Иса Байзақов көшесі, 14-үй

8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный
отдел
Село Майск,
ул. Сейфулина, д. 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
Село Успенка,
ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП "ЦОН по Северо-Казахстанской области"
13.
Филиал РГП "ЦОН по
Северо-
Казахстанской
области"
Город Петропавск,
ул. Ауэзова, д. 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
Город Петропавск,
ул. Конституции Казахстана,
д. 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по
Айыртаускому
району
Село Саумалколь,
Ул. Д. Сыздыкова, д. 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому
району
Село Талшык,
Ул. Победы, д. 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по
Аккайынскому
району
Село Смирнова, Ул. Труда, д. 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому
району
Село Явленко, Ул. Ленина, д. 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по
Жамбылскому району
Село Пресновка,
Ул. Переулок Горького, д.10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им.
Г. Мусрепова
Село Новоишимское,
Ул. Ленина, д. 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по
Кызылжарскому
району
Бесколь ауыл,
Ул. Институтская. д. 1 В
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району
М.Жумабаева
Город Булаев,
Ул. Юбилейная, д. 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по
Мамлютскому району
Город Мамлютка,
Ул. С. Муканова, д. 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по
Тайыншинскому
району
Город Тайынша,
Ул. Конституции Казахстана,
д. 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по
Тимирязевскому
району
Село Тимерязева,
Ул. Уалиханова, д. 17
8 (71537) 2-03-02
8 (71537) 2-03-03
13)
Отдел по
Уалихановскому
району
Село Кишкенеколь
Ул. Уалиханова, д. 80
8 (71542) 2-28-11
8 (71542) 2-28-12
14)
Отдел по району
Шалакына
Город Сергеевка,
Ул. Желтоксана, д. 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП "Центр Южно-Казахстанской области"
14.
Филиал РГП "ЦОН по
Южно- Казахстанской
области"
Город Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел № 1
г.Шымкента
Город Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2
г. Шымкента
Город Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3
г. Шымкента
Город Шымкент,
ул. Оспанова, д. 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4
г. Шымкента
Город Шымкент,
ул. Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5
г. Шымкента
Город Шымкент,
ул. Республика, д. 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской
отдел
Город Арыс,
ул. Ергөбек, б/н.
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский
районный отдел
Село Шаян, ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский
городской отдел
Город Кентау,
ул.Абылай хан, д. 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский
районный отдел
Село Казыгурт, ул. Конаев, б/н
8 (72539) 22-757

8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Май аудандық
бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенка ауданды
бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
13.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлім
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72-үй
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау ауданы
бойынша бөлім
Саумалкөл ауылы, Д. Сыздықов көшесі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар ауданы
бойынша бөлім
Ташық ауылы, Победа көшесі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың ауданы
бойынша бөлім
Смирнов ауылы, Труд көшесі, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл ауданы
бойынша бөлім
Явленко ауылы, Ленин көшесі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл ауданы
бойынша бөлім
Пресновка ауылы, Горький орамы, 10 Г-үй
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ. Мүсірепов ауданы бойынша бөлім
Новоишим ауылы, Ленин көшесі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Бескөл ауылы, Институтская көшесі, 1 В-үй
8 (71538) 2-17-46
9)
М. Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют ауданы
бойынша бөлім
Мамлют қаласы,
С. Мұқанов көшесі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязев ауданы бойынша бөлім
Тимерязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
8 (71537) 2-03-03
13)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлім
Кішкене көл ауылы,
Уәлиханов көшесі, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
8 (71542) 2-28-12
14)
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
14.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
№ 1 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
№ 2 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
3)
№ 3 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
4)
№ 4 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
5)
№ 5 Шымкент қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, н/ж.
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы,
Мыңбұлақ көшесі, н/ж
8 (72548)
21-443
8)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылайхан көшесі 10-үй
8 (72536)
36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
8 (72539)
22-757

10)
Мактаральский
районный отдел
Город Жетисай,
ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный
отдел
Село Шауилдир,
пр. Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский
районный отдел
Село Темирлан,
ул. Кажымухан, б/н.
8 (72530) 22-670
13)
Туркистанский
городской Отдел
Город Туркеста,
ул. Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский
районный отдел
Город Ленгер, ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский
районный отдел
Село Тулькибас,
ул. Т. Рыскулова, д. 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный
отдел
Село Аксукент,
ул. Кыстаубаев, б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный
отдел
Село Шолаккорган,
ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский
районный отдел
Село Сарыагаш,
ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский
отдел
Село Абай,
ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский
районный отдел
Город Шардара,
тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП "Центр по городу Алматы"
15.
Филиал РГП "ЦОН по
г. Алматы"
Город Алматы,
ул. Джандосова, д. 51
8 (727) 247-16-28
1)
Отдел Ауэзовского
района
Город Алматы,
ул. Джандосова, д. 51
8 (727) 247-16-27
2)
Отдел Алмалинского
района
Город Алматы,
ул. Богенбай батыра, д. 221
8 (727) 378-09-09
3)
Отдел Алатауского
района
Город Алматы,
мкр. Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, д. 24
8 (727) 395-36-10
4)
Отдел
Бостандыкского
района
Город Алматы,
мкр. Алмагуль, д. 9а
8 (727) 396-37-00
5)
Отдел Жетысуского
района
Город Алматы,
ул. Толе би, д. 155
8 (727) 330-72-43
6)
Отдел Медеуского
района
Город Алматы,
ул. Маркова, д. 44
8 (727) 239-65-52
7)
Отдел Турксибского
района
Город Алматы,
ул. Рихарда Зорге, д. 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП "Центр по г. Астана"
16.
Филиал РГП "Центр
обслуживания
населения по городу
Астана"
Город Астана,
Пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по
Алматинскому району
Город Астана,
Ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение № 1
Город Астана,
Пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение № 2
Город Астана, Ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
Город Астана,
поселок Железнодорожный,
ул.Актасты, д.20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по
Сарыаркинскому
району
Город Астана,
пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение
"Тлендиева"
Город Астана,
пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение "Ақжайық"
Город Астана,
ул. Есенберлина, д. 16/2
(в здании АО "Темірбанк")
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение
"Өндіріс"
Город Астана,
ул. Кеменгерұлы, д.6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение
"Кенесары"
Город Астана,
пр. Сарыарка, д.12
(в здании АО "БТА-банк")
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение "Жеңіс"
Город Астана,
пр. Жеңіс, д. 34

10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, н/ж
8 (72534)
61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы көшесі, н/ж
8 (72544)
22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, н/ж.
8 (72530)
22-670
13)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, н/ж
(72533)
41679
14)
Төлеби аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төлеби көшесі, н/ж
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, 189-үй
8 (72538)
52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, н/ж
8 (72531)
77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, н/ж
8 (72546)
43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, н/ж
8 (72537)
27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А. Жылқышиев көшесі, н/ж
8 (72532)
31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара орамы, н/ж
8 (72535)
21-583
«Алматы қаласы бойынша орталық» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша орталық» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221-үй
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 шағынауданы, Жанқожа батыр көшесі, 24-үй
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл шағынауданы, 9а-үй
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төлеби көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша орталық» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша орталық» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлім
Астана қаласы, Абай көшесі, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлім
Астана қаласы, Железнодорожный кенті, Ақтасты қаласы, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй

8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому
району
Город Астана,
ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по
Есильскому району
Город Астана,
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1
вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача информации о поступлении и движении
средств вкладчика единого накопительного
пенсионного фонда"
Заявление
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
От гражданина (ки) _________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата рождения "__" ________ 19__ г., проживающего по адресу:
____________________________________________________________________
ИИН ________________________________________________________________
Данные удостоверения личности (паспорта): № ________________________
Кем выдан ____________________ Дата выдачи _________________________
Прошу предоставить справку по оборотам по транзитным счетам вкладчика
единого накопительного пенсионного фонда
Подпись ___________
Дата заполнения "___" _______ г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача информации о поступлении и движении
средств вкладчика единого накопительного
пенсионного фонда"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги
в очереди не более ___ минут
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
2.2. % (доля) случаев
правильно оформленных
документов должностным
лицом (регистрация)
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) случаев
правильно заполненных и
сданных с первого раза
потребителем документов
3.3. % (доля) услуг,
информация о которых
доступна через Интернет
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных потребителей
по данному виду услуг
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования

8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй № 1
8(7172)
50-91-95
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорының салымшысы қаражатының түсуі
және қозғалысы туралы ақпарат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1115 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Азамат ________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Туған күні «___» ________ 19__ ж.,: _________________________________
___________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын
ЖСН _________________________________________________________________
Жеке куәлік (паспорт) деректері: № __________________________________
Кім берген ________________________ Берген күні _____________________
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының транзиттік
шоттарының айналымы жөнінде ақпарат беруді сұраймын.
Қолы __________________________
Толтырған күні «___» _______ ж.
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорының салымшысы қаражатының түсуі
және қозғалысы туралы ақпарат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1115 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының % (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің % (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)

Сноска. Постановление дополнено стандартом в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган), перечень, адреса которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", пункта 3 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании", пункта 2 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей", статьи 9 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан", постановлений Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 750 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы", от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года № 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида" (зарегистрированный в Реестре нормативных правовых актов № 3317).
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются документы на бумажном носителе:
1) в случае установления получателю государственной услуги инвалидности – справка об инвалидности;
2) в случае разработки получателю государственной услуги индивидуальной программы реабилитации – выписка из карты индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) в случае установления получателю государственной услуги степени утраты общей трудоспособности – справка о степени утраты общей трудоспособности;
4) в случае установления получателю государственной услуги степени утраты профессиональной трудоспособности – справка о степени утраты профессиональной трудоспособности;

Ескерту. Қаулы стандартпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті тізбесі, мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсынады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 7-бабы 2-тармағының, «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңының 21-бабы 3-тармағының, «Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 ақпандағы Заңының 24-бабы 2-тармағының, «Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 9-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргiзу ережесiн бекiту туралы» 2005 жылғы 20 шілдедегі № 750, «Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы» 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулыларының, «Мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасын әзiрлеу ережесiн бекiту» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 7 желтоқсандағы № 286-ө бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің тізілімінде № 3317 тіркелген) негізінде ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның стенділерінде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз жеткізгіштегі құжаттар:
1) мемлекеттік қызмет алушыға мүгедектік белгіленген жағдайда – мүгедектігі туралы анықтама;
2) мемлекеттік қызмет алушыға оңалтудың жеке бағдарламасы әзірленген жағдайда – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының картасынан үзінді көшірме;
3) мемлекеттік қызмет алушыға жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі белгіленген жағдайда – жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі туралы анықтама;
4) мемлекеттік қызмет алушыға кәсіптік еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі белгіленген жағдайда – кәсіптік еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі туралы анықтама;

5) в случаях определения нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе – заключение о нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе;
6) получателю государственной услуги, не признанному инвалидом при очередном переосвидетельствовании – извещение о полной реабилитации;
7) либо мотивированный ответ об отказе в установлении инвалидности и степени утраты трудоспособности, определении необходимых мер социальной защиты.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) общий срок оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта – один рабочий день, в случаях возникновения необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, срок оказания государственной услуги составляет до десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди из расчета 45 минут на обслуживание одного получателя государственной услуги;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 45 минут;
4) максимально допустимое время при обслуживании получателя государственной услуги, оказываемой на дому, по месту нахождения на лечении в специализированных учреждениях, в исправительных учреждениях и в следственных изоляторах, в зависимости от времени следования от места нахождения уполномоченного органа до места нахождения получателя государственной услуги от 1 до 4 часов.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в помещениях уполномоченного органа по место проживания получателя государственной услуги, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией;

5) зардап шеккен қызметкердің көмектің қосымша түрлері мен көмекке мұқтаждығы айқындалған жағдайда – зардап шеккен қызметкердің көмектің қосымша түрлері мен көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды;
6) кезекті қайта куәландыру кезінде мүгедек болып танылмаған мемлекеттік қызмет алушыға – толық оңалу туралы хабарлама;
7) не мүгедектікті және еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеуден, қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындаудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет алушының осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап мемлкеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі бір жұмыс күн, диагнозды және ағза функцияларының бұзылу дәрежесін қосымша тексеру және емдеу арқылы нақтылау қажеттілігі туындаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі он жұмыс күніне дейінгі мерзімді құрайды;
2) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуге 45 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 45 минуттан аспайды;
4) үйде көрсетілетін, мамандандырылған мекемелерде, түзеу мекемелері мен тергеу изоляторында емделіп жатқан жері бойынша мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты уәкілетті орган орналасқан жерден бастап мемлекеттік қызмет алушы орналасқан жерге дейін жол жүру уақытына байланысты 1 сағаттан 4 сағатқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) орындықтар, үстелдер, толтырылған бланк үлгілері ілінген ақпараттық стенділер бар, мүмкіндігі шектеулі өтініш берушілерге қызмет көрсету үшін жағдай көзделген мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның үй-жайларында көрсетіледі.
Уәкілетті органның үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздігіне қойылатын талаптарға сай келеді, күзету және өртке қарсы сигнал берумен жарақтандырылған;

2) на базе лечебно-профилактических учреждений по месту проживания получателя государственной услуги;
3) по месту нахождения на лечении в специализированных учреждениях;
4) в исправительных учреждениях и следственных изоляторах, по месту пребывания получателя государственной услуги;
5) на дому, в стационаре – если лицо по состоянию здоровья в соответствии с заключением медицинской организации не может явиться на медико-социальную экспертизу;
6) в исключительных случаях заочно, с согласия получателя государственной услуги или одного из его родителей, или законного представителя, в том числе опекуна, попечителя лица до восемнадцатилетнего возраста (далее – законный представитель), когда получатель государственной услуги находится за пределами обслуживаемого региона и по состоянию здоровья в соответствии с заключением медицинской организации не может явиться на медико-социальную экспертизу.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или его законный представитель представляет следующие документы:
1) заявление освидетельствуемого лица или его законного представителя;
2) форму 088/у не позднее одного месяца со дня оформления;
3) копию документа, удостоверяющего личность, для ребенка инвалида до 16 лет – копия свидетельства о рождении;
4) копию книги регистрации граждан, либо адресную справку, либо справку сельских или аульных акимов. Справку (в произвольной форме), подтверждающую факт содержания лица в исправительном учреждении или следственном изоляторе;
5) медицинскую карту амбулаторного больного для анализа динамики заболевания, копии выписок из истории болезни и результатов обследований;
6) копию свидетельства о присвоении социального индивидуального кода;
7) документ, подтверждающий факт участия в системе обязательного социального страхования (предоставляется участником системы обязательного социального страхования, за которого производились социальные отчисления, для установления степени утраты общей трудоспособности);
8) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность (предоставляется лицом трудоспособного возраста при наличии);
9) лист (справку) временной нетрудоспособности (предоставляется работающим лицом для внесения заключения отдела медико-социальной экспертизы);
10) копию акта о несчастном случае по форме, установленной уполномоченным органом по труду (предоставляется лицом, получившим трудовое увечье или профессиональное заболевание, для установления степени утраты профессиональной трудоспособности);

2) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша емдеу-алдын алу мекемесінің базасында;
3) мамандандырылған мекемелерде емделіп жатқан орны бойынша;
4) мемлекеттік қызмет алушының жүрген жері бойынша түзеу мекемелері мен тергеу изоляторында;
5) егер адам медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес денсаулық жағдайы бойынша медициналық-әлеуметтік сараптамаға келе алмайтын болса – үйде, стационарда;
6) ерекше жағдайларда, мемлекеттік қызмет алушы қызмет көрсету өңірінен тыс жерде болғанда және медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес денсаулық жағдайы бойынша медициналық-әлеуметтік сараптамаға келе алмайтын болса, мемлекеттік қызмет алушының немесе он сегіз жасқа дейінгі адамның ата-анасының біреуінің немесе заңды өкілінің, оның ішінде қорғаншысының, қамқоршысының (бұдан әрі – заңды өкіл) келісімімен сырттай көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы немесе оның заңды өкілі мынадай құжаттарды тапсырады:
1) куәландырылатын адамның немесе оның заңды өкілінің өтініші;
2) 088/у нысаны ресімделген күнінен бастап бір айдан кешіктірмей;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, 16 жасқа дейінгі мүгедек бала үшін – туу туралы куәліктің көшірмесі;
4) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі не мекенжай анықтамасы не селолық немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы. Адамның түзеу мекемесінде немесе тергеу изоляторында болу фактісін растайтын анықтама (еркін үлгіде);
5) ауру динамикасын талдау үшін амбулаторлық аурудың медициналық картасы, ауру тарихының және зерттеу нәтижелерінің үзінді көшірмелері;
6) әлеуметтік жеке код берілгені туралы куәліктің көшірмесі;
7) міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу фактісін растайтын құжат (жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу үшін міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің ол үшін әлеуметтік аударымдар жасалған қатысушысы болып табылатын адам табыс етеді);
8) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (бар болса, еңбекке қабілетті жастағы адам ұсынады);
9) еңбекке уақытша жарамсыздық парағы (анықтамасы) (медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімінің қорытындысын енгізу үшін жұмыс істейтін адам ұсынады);
10) еңбек жөніндегі уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесі (кәсіптік еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу үшін еңбек жарақатын алған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан адам ұсынады);

11) заключение Национального центра гигиены труда и профессиональных заболеваний не позднее двухлетней давности (предоставляется лицом, получившим профессиональное заболевание, для установления степени утраты профессиональной трудоспособности);
12) документ, выданный уполномоченным органом в соответствующей сфере деятельности, установивший причинно-следственную связь (предоставляется при определении причины инвалидности, связанной с ранением, контузией, травмой, увечьем, заболеванием);
13) сведения о характере и условиях труда на производстве (для инвалидов, нуждающихся в изменении характера и условий труда);
14) заключение психолого-медико-педагогической консультации (в случае установления показаний для определения вида и формы воспитания, образования детям инвалидам до восемнадцатилетнего возраста).
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.
Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
12. В уполномоченном органе образцы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудников, принимающих документы.
13. Необходимые для получения государственной услуги заполненные заявления и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. После сдачи всех необходимых документов, проводится регистрация данных получателя государственной услуги услуг в централизованном банке данных системы учета инвалидов (далее – ЦБДИ).
Медико-социальная экспертиза проводится коллегиально при участии начальника отдела медико-социальной экспертизы и не менее двух главных специалистов путем рассмотрения представленных документов (клинико-функциональных, социальных, профессиональных и других данных), осмотра освидетельствуемого лица, оценки степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности, в том числе трудоспособности.
Данные освидетельствуемого лица вводятся в ЦБДИ, в которой формируются акт медико-социальной экспертизы, журналы протоколов и документы, указанные в пункте 5 настоящего стандарта.
15. Выдача результата оказания услуги осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги или его законным представителем уполномоченного органа.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
2) при выявлении ошибок в оформлении документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

11) Еңбек гигиенасы мен кәсіптік аурулар ұлттық орталығының берілгеніне екі жыл өтпеген қорытындысы (кәсіптік еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу үшін кәсіптік ауруға шалдыққан адам ұсынады);
12) себептік-салдарлық байланысты белгілеген тиісті қызмет саласындағы уәкілетті орган берген құжат (жараланумен, контузиямен, жарақаттанумен, мертігумен, аурумен байланысты мүгедектіктің себебін анықтау кезінде ұсынылады);
13) (еңбек сипаты мен еңбек жағдайын өзгертуге мұқтаж мүгедектер үшін) өндірістегі еңбектің сипаты мен еңбек жағдайы туралы мәліметтің;
14) (он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін тәрбиелеудің, білім берудің түрлері мен нысандарын айқындау үшін көрсетілімдер белгіленген жағдайда) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация қорытындысының ұсынылуымен әзірленеді.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары не нотариалды расталған көшірмелері беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
12. Уәкілетті органда өтініштердің үлгілері күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті толтырылған өтініш және басқа да құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның жауапты адамына тапсырылады.
14. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін қызметтерді алушының деректерін мүгедектерді есепке алу жүйесінің орталықтандырылған деректер банкіне (бұдан әрі – МОДБ) тіркеу жүргізіледі.
Медициналық-әлеуметтік сараптама медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі бастығының және кемінде екі бас маманның қатысуымен алқалы түрде, ұсынылған құжаттарды (клиникалық-функционалдық, әлеуметтік, кәсіптік және басқа деректерді) қарау, куәландырылатын адамды тексеру, ағза функцияларының бұзылу және тыныс-тіршілік әрекетінің, оның ішінде еңбек ету қабілетінің шектелу дәрежесін бағалау арқылы жүргізіледі.
Куәландырылатын адамның деректері МОДБ-ға енгізіледі, онда медициналық-әлеуметтік сараптама актісі, хаттамалардың журналы және осы стандарттың 5-тармағында көрсетілген құжаттар қалыптастырылады.
15. Қызметті көрсетудің нәтижесін беру мемлекеттік қызмет алушы немесе оның заңды өкілі уәкілетті органға өздері келген кезде жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:
1) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда;
2) құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Наименование государственного органа, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в приложениях 13 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, наименование, график работы, юридические адреса и адреса электронной почты, телефоны которых указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа. График работы, юридические адреса, телефоны уполномоченного органа, указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба принимается в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте либо нарочно через приемную уполномоченного органа. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги или его законным представителем. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Получателю государственной услуги, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностного лица, у которого можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц".

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға жәрдемдесетін мемлекеттік органның атауы, олардың заңды мекенжайлары, телефон нөмірлері, электрондық поштасының мекенжайы осы стандартқа 1,  3-қосымшалардакөрсетілген.
21. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайлары және электрондық поштасының мекенжайы, телефондары осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген аталған мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты мемлекеттік орган басшысының атына беріледі.
22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым уәкілетті орган басшысының атына беріледі. Уәкілетті органның жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефондары осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым еркін нысанда жазбаша түрде пошта, электрондық пошта арқылы немесе уәкілетті органның қабылдау бөлмесіне қолма-қол әкелу арқылы қабылданады. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы немесе оның заңды өкілі қол қоюға тиіс. Шағым берген кезде әрекетіне шағымданатын субъектінің атауы немесе лауазымды адамның лауазымы, тегі мен аты-жөні, өтініш беру және талап ету себептері көрсетіледі.
25. Жазбаша шағым берген мемлекеттік қызмет алушыға, берілген шағымға жауап алуға болатын күні мен уақыты, шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.

26. Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, интернет-ресурс: http:/www.enbek.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Установление инвалидности
и/или степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты"
Перечень уполномоченных органов
п/п
Наименование отдела
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного
органа (город,
район, улица, номер
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Акмолинской области
1
Отдел методологии и контроля
медико-социальной экспертизы
Город Кокшетау,
улица Пушкина, 23
mseomk_akmola@gcvp.
kz
8 -7162
76-36-92
Ежедневно с 9.00
до 18.00 часов с
обеденным
перерывом с 13.00
до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Кокшетау,
улица Пушкина, 23
8-7162
76-36-59
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 2
Город Кокшетау,
улица Пушкина, 23
8-7162
76-36-42
4
Отдел медико-социальной
экспертизы № 3
Город Кокшетау,
улица Пушкина, 23
8-7162
76-36-42
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Щучинск,
улица 8 марта, 23
mse4_schuchinsk@
gcvp.kz
8-71636
4-50-52
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Кокшетау,
улица Пушкина, 23
8-7162
76-36-59
7
Отдел медико-социальной
экспертизы № 6
Город Кокшетау,
улица Пушкина, 23
8-7162
76-36-91
8
Отдел медико-социальной
экспертизы № 7
Город Кокшетау,
улица Пушкина, 23
8-7162 76-36-91
Ежедневно с 9.00
до 18.00 часов с
обеденным
перерывом с 13.00
до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Актюбинской области
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Актобе,
улица Маресьева, 101
mt_aktobe_omk@gcvp.kz
8-7132
55-26-57
Ежедневно с 9.00
до 18.00 часов с
обеденным
перерывом с 13.00
до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Актобе,
улица Маресьева, 101
8-7132
55-26-58
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 2
Город Актобе,
улица Маресьева, 101
8-7132
54-56-27
4
Отдел медико-социальной
экспертизы № 3
Город Актобе,
улица Маресьева, 101
8-7132
55-26-59
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Актобе,
улица Маресьева, 101
8-7132
54-56-24
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Актобе,
улица Маресьева, 101
8-7132
57-91-82
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Алматинской области
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Алматы,
улица Мауленова, 92
mt_almaty2omk@gcvp.kz

26. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, интернет-ресурсы: http://www.enbek.gov.kz
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету
қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу
және/немесе қажетті әлеуметтік
қорғау шараларын айқындау»
мемлекеттiк қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с №
Уәкілетті орган бөлімінің атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) нөмірі, электрондық поштасының мекенжайы)
Қала коды мен телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
Ақмола облысы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
Көкшетау қаласы, Пушкин көшесі, 23mseomk_akmola@gcvp.kz
8-7162 76-36-92
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат
13-00 бастап
14-00 дейін
2
№ 1 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Көкшетау қаласы, Пушкин көшесі, 23
8-7162 76-36-59
3
№ 2 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Көкшетау қаласы,
Пушкин көшесі, 23
8-7162 76-36-42
4
№ 3 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Көкшетау қаласы,
Пушкин көшесі, 23
8-7162 76-36-42
5
№ 4 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Щучинск қаласы,
8 наурыз көшесі, 23 mse4_schuchinsk@gcvp.kz
8-7163
64-50-52
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат
13-00 бастап
14-00 дейін
6
№ 5 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Көкшетау қаласы,
Пушкин көшесі, 23
8-7162 76-36-59
7
№ 6 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Көкшетау қаласы,
Пушкин көшесі, 23
8-7162 76-36-91
8
№ 7 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Көкшетау қаласы,
Пушкин көшесі, 23
8-7162 76-36-91
Ақтөбе облысы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
Ақтөбе қаласы,
Маресьев көшесі, 101mt_aktobe_omk@gcvp.kz
8-7132 55-26-57
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
№ 1 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Ақтөбе қаласы,
Маресьев көшесі, 101
8-7132 55-26-58
3
№ 2 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Ақтөбе қаласы,
Маресьев көшесі, 101
8-7132 54-56-27
4
№ 3 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Ақтөбе қаласы,
Маресьев көшесі, 101
8-7132 55-26-59
5
№ 4 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Ақтөбе қаласы,
Маресьев көшесі, 101
8-7132 54-56-24
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін,
түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
6
№ 5 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Ақтөбе қаласы,
Маресьев көшесі, 101
8-7132 57-91-82
Алматы облысы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
Алматы қаласы,
Мәуленов көшесі, 92 mt_almaty2omk@gcvp.kz

8-7262
45-17-74
9
Отдел медико-социальной
экспертизы № 8
Город Тараз,
улица А. Аскарова,277
8-7262
52-12-40
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Западно-Казахстанской области
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Уральск,
улица Сарайшык, 44/2
mseomk_zko@gcvp.kz
8-7112
50-78-29
Ежедневно с 9.00
до 18.00 часов с
обеденным
перерывом с 13.00
до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Уральск,
улица Сарайшык, 44/2
mse1_uralsk@gcvp.kz
8-7112
50-78-29
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 2
Город Уральск,
улица Сарайшык, 44/2
mse2_uralsk@gcvp.kz
8-7112
50-78-29
4
Отдел медико-социальной
экспертизы № 3
Город Уральск,
улица Сарайшык, 44/2
mse3_uralsk@gcvp.kz
8-7112
50-78-29
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Уральск,
улица Сарайшык, 44/2
mse4_uralsk@gcvp.kz
8-7112
50-78-29
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Уральск,
улица Сарайшык, 44/2
mse5_uralsk@gcvp.kz
8-7112
50-78-29
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Карагандинской области
1
Управление
медико-социальной
экспертизы
Город Караганда,
улица Ермекова, 73
8-7212
43-20-92
Ежедневно с 9.00
до 18.00 часов с
обеденным
перерывом с 13.00
до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел методологии и
контроля медико-
социальной экспертизы
Город Караганда,
улица Ермекова, 73
mseomk_karaganda@
gcvp.kz
8-7212
43-20-92
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Караганда,
улица Ермекова, 73
mse1_karaganda@gcvp.
kz
8-7212

8-7262
45-17-74
9
№ 8 медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
Тараз қаласы,
А. Асқаров көшесі, 277
8-7262
52-12-40
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін,
түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
14-00 дейін
Батыс Қазақстан облысы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және
медициналық-
әлеуметтік
сараптаманы
бақылау
бөлімі
Орал қаласы,
Сарайшық көшесі, 44/2
mseomk_zko@gcvp.kz
8-7112
50-78-29
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда
күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
14-00 дейін
2
№ 1
медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Орал қаласы,
Сарайшық көшесі, 44/2 mse1_uralsk@gcvp.kz
3
№ 2 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Орал қаласы,
Сарайшық көшесі, 44/2 mse2_uralsk@gcvp.kz
4
№ 3 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Орал қаласы,
Сарайшық көшесі, 44/2mse3_uralsk@gcvp.kz
5
№ 4 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Орал қаласы,
Сарайшық көшесі, 44/2 mse4_uralsk@gcvp.kz
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда
күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
14-00 дейін
6
№ 5 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Орал қаласы,
Сарайшық көшесі, 44/2 mse5_uralsk@gcvp.kz
Қарағанды облысы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Медициналық-
әлеуметтік
сараптама
басқармасы
Қарағанды қаласы,
Ермеков көшесі, 73
8-7212
43-20-92
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда
күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
14-00 дейін
2
Әдіснама және медициналық-
әлеуметтік
сараптаманы
бақылау
бөлімі
Қарағанды қаласы,
Ермеков көшесі, 73 mseomk_karaganda@gcvp.kz
8-7212
43-20-92
3
№ 1 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қарағанды қаласы,
Ермеков көшесі, 73 mse1_karaganda@gcvp.kz
8-7212

8-7212
51-08-50
14
Отдел медико-социальной
экспертизы № 12
Город Караганда,
улица Ермекова, 73
mse11_karaganda@gcvp.
кz
8-7212
43-20-96
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Кызылординской области
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Кызылорда,
улица Жахаева, 47
mseomk_kyzylorda@
gcvp.kz
8-7242
27-41-07
Ежедневно с 9.00
до 18.00 часов с
обеденным
перерывом с
13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Кызылорда,
улица Жахаева, 47
mse1_kyzylorda@gcvp.
kz
8-7242
27-76-29
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 2
Город Кызылорда,
улица Жахаева, 47
mse2_kyzylorda@gcvp.
kz
8-7242
27-65-59
4
Отдел медико-социальной
экспертизы № 3
Город Кызылорда,
улица Жахаева, 47
mse3_kyzylorda@gcvp.
kz
8-7242
26-43-20
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Кызылорда,
улица Жахаева, 47
mse4_kyzylorda@gcvp.
kz
8-7242
27-77-51
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Кызылорда,
улица Жахаева, 47
mse5_kyzylorda@gcvp.
kz
8-7242
27-46-26
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Костанайской области
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Костанай,
улица Касымканова, 34
mseomk_kostanay@gcvp.
кz
8-7142
50-11-65
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов с
обеденным перерывом
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Костанай,
улица Касымканова, 34
mse1_kostanay@gcvp.
kz
8-7142
50-12-45
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 2
Город Костанай, улица
Касымканова, 34
mse2_kostanay@gcvp.kz
8-71420
50-12-45
4
Отдел медико-социальной
экспертизы № 3
Город Костанай,
улица Касымканова, 34
mse3_kostanay@gcvp.kz
8-7142
50-13-90
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Костанай, улица
Касымканова, 34
mse4_kostanay@gcvp.kz
8-7142
21-14-21
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Костанай, улица
Касымканова, 34
mse5_kostanay@gcvp.kz
8-7142
50-17-23
7
Отдел медико-социальной
экспертизы № 6
Город Аркалык, улица
Абая, 15
mse6_kostanay@gcvp.kz
8-71430
-91-60
8
Отдел медико-социальной
экспертизы № 7
Город Костанай,
улица Касымканова, 34
mse7_kostanay@gcvp.kz
8-7142
50-17-58
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Мангистауской области
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Актау,
24 микрорайон,
здание 7
mt_aktau@gcvp.kz

8-7212
51-08-50
13
№ 11 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі, 73 mse11_karaganda@gcvp.kz
8-7212
43-20-96
Қызылорда облысы бойынша уәкілетті органдарының медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және
медициналық-
әлеуметтік
сараптаманы
бақылау
бөлімі
Қызылорда қаласы,
Жақаев көшесі, 47 mseomk_kyzylorda@gcvp.kz
8-7242 27-41-07
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда
күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
№ 1 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қызылорда қаласы,
Жақаев көшесі, 47 mse1_kyzylorda@gcvp.kz
8-7242 27-76-29
3
№ 2 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қызылорда қаласы,
Жақаев көшесі, 47 mse2_kyzylorda@gcvp.kz
8-7242 27-65-59
4
№ 3 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қызылорда қаласы,
Жақаев көшесі, 47 mse3_kyzylorda@gcvp.kz
8-7242 26-43-20
5
№ 4 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қызылорда қаласы,
Жақаев көшесі, 47 mse4_kyzylorda@gcvp.kz
8-7242 27-77-51
6
№ 5 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қызылорда қаласы, Жақаев көшесі, 47 mse5_kyzylorda@gcvp.kz
8-7242 27-46-26
Қостанай облысы бойынша уәкілетті органдарының медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және медициналық- әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
Қостанай қаласы,
Қасымханов көшесі, 34 mseomk_kostanay@gcvp.kz
8-7142 50-11-65
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін,
түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
14-00 дейін
2
№ 1 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қостанай қаласы, Қасымханов көшесі, 34 mse1_kostanay@gcvp.kz
8-7142 50-12-45
3
№ 2 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қостанай қаласы,
Қасымханов көшесі, 34 mse2_kostanay@gcvp.kz
8-71420 50-12-45
4
№ 3 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қостанай қаласы,
Қасымханов көшесі, 34mse3_kostanay@gcvp.kz
8-7142 50-13-90
5
№ 4 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қостанай қаласы,
Қасымханов көшесі, 34mse4_kostanay@gcvp.kz
8-7142 21-14-21
6
№ 5 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қостанай қаласы,
Қасымханов көшесі, 34 mse5_kostanay@gcvp.kz
8-7142 50-17-23
7
№ 6 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Арқалық қаласы,
Абай көшесі, 15 mse6_kostanay@gcvp.kz
8-71430 7-91-60
8
№ 7 медициналық-
әлеуметтік
сараптама
бөлімі
Қостанай қаласы,
Қасымханов көшесі, 34 mse7_kostanay@gcvp.kz
8-7142 50-17-58
Маңғыстау облысы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және медициналық- әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
Ақтау қаласы,
24-шағын аудан,
7-ғимарат mt_aktau@gcvp.kz

50-32-93
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Екибастуз,
улица Машхур Жусипа,
87-а
mse4_pavlodar@gcvp.kz
8-71877
7-05-25
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Аксу, улица
Камзина, 53
mse5_pavlodar@gcvp.kz
8-71837
5-16-64
7
Отдел медико-социальной
экспертизы № 6
Город Павлодар, улица
Усолка, 42
mse6_pavlodar@gcvp.kz
8-7182
45-26-62
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Северо-Казахстанская области
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Петропавловск,
улица Абая, 64
mseomk_sko@gcvp.kz
8-7152
46-67-67
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов с
обеденным перерывом
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико- социальной
экспертизы № 1
Город Петропавловск,
улица Абая, 64
8-7152
46-33-98
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 2
Город Петропавловск,
улица Абая, 64
8-7152
46-74-57
4
Отдел медико-социальной
экспертизы № 3
Город Петропавловск,
улица Абая, 64
8 7152
46-67-67
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Петропавловск,
улица Абая, 64
8-7152
46-74-57
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Петропавловск,
улица Абая, 64
8-7152
46-75-55
7
Специализированный отдел
медико-социальной
экспертизы
Город Петропавловск,
улица Рижская, 6
8-7152
52-50-44
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по Южно-Казахстанской области
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Шымкент,
улица Диваева, 148
mt_shymkent_omk@
gcvp.kz
8-7252
32-14-32
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов с
обеденным перерывом
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Шымкент,
улица Диваева, 148
mse1_shymkent@gcvp.kz
8-7252

50-32-93
5
№ 4 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Екібастұз қаласы, Машхұр Жүсіп көшесі, 87-а mse4_pavlodar@gcvp.kz
8-71877
7-05-25
6
№ 5 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Ақсу қаласы,
Хамзин көшесі, 53 mse5_pavlodar@gcvp.kz
8-71837 5-16-64
7
№ 6 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Павлодар қаласы,
Усолка көшесі, 42 mse6_pavlodar@gcvp.kz
8-7182 45-26-62
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және медициналық-
әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
Петропавл қаласы,
Абай көшесі, 64
mseomk_sko@gcvp.kz
8-7152 46-67-67
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат
13-00 бастап
14-00 дейін
2
№ 1 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Петропавл қаласы,
Абай көшесі, 64
8-7152 46-33-98
3
№ 2 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Петропавл қаласы,
Абай көшесі, 64
8-7152 46-74-57
4
№ 3 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Петропавл қаласы,
Абай көшесі, 64
8 7152 46-67-67
5
№ 4 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Петропавл қаласы,
Абай көшесі, 64
8-7152 46-74-57
6
№ 5 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Петропавл қаласы,
Абай көшесі, 64
8-7152 46-75-55
7
Мамандандырылған медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Петропавл қаласы,
Рижская көшесі, 6
8-7152 52-50-44
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және медициналық-
әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
Шымкент қаласы,
Диваев көшесі, 148 mt_shymkent_omk@gcvp.kz
8-7252 32-14-32
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат
13-00 бастап
14-00 дейін
2
№ 1 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Шымкент қаласы,
Диваев көшесі, 148 mse1_shymkent@gcvp.kz
8-7252

2-25-52
14
Отдел медико-социальной
экспертизы № 13
Город Шымкент,
Ташкентский
тракт 3 км
mse13_shymkent@
gcvp.kz
8-7252
46-66-51
15
Отдел медико-социальной
экспертизы № 14
Город Шымкент,
улица Жибек жолы
mse14_shymkent@
gcvp.kz
8-7252
53-59-23
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по городу Алматы
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Алматы,
улица Гоголя, 53
mseomk_almatygor@
gcvp.kz
8-7272
73-62-88
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов с
обеденным перерывом
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Алматы,
микрорайон "Аксай-4",
17А
mse1_almatygor@
gcvp.kz
8-7272
23-81-50
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 2
Город Алматы,
улица Розыбакиева, 74
mse2_almatygor@
gcvp.kz
8-7273
79-44-79
4
Отдел медико-социальной
экспертизы № 3
Город Алматы,
микрорайон Орбита-3,
улица Торайгырова,
12А
mse3_almatygor@
gcvp.kz
8-7272
20-26-09
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Алматы,
улица Туркебаева, 40
mse4_almatygor@
gcvp.kz
8 -7272
40-85-01
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Алматы,
улица Шолохова, 11
mse5_almatygor@
gcvp.kz
8-7272
35-04-40
7
Отдел медико-социальной
экспертизы № 6
Город Алматы,
ул. Каблукова, 117А
mse6_almatygor@
gcvp.kz
8-7273
76-58-34
8
Отдел медико-социальной
экспертизы № 7
Город Алматы,
улица Калдаякова, 74
mse7_almatygor@
gcvp.kz
8-7272
93-80-30
Отделы медико-социальной экспертизы уполномоченных органов
по городу Астана
1
Отдел методологии и
контроля медико-социальной
экспертизы
Город Астана,
улица Иманбаева, 16
mseomk_astana@gcvp.kz
8-7172
20-07-66
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов с
обеденным перерывом
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Отдел медико-социальной
экспертизы № 1
Город Астана,
улица Иманбаева, 16
mse1_astana@gcvp.kz
8-7172
21-93-66
3
Отдел медико-социальной
экспертизы № 2
Город Астана,
улица Иманбаева, 16
mse2_astana@gcvp.kz
8-7172
21-93-66
4
Отдел медико-социальной
экспертизы № 3
Город Астана,
улица Иманбаева, 16
mse3_astana@gcvp.kz
8-7172
21-93-66
5
Отдел медико-социальной
экспертизы № 4
Город Астана,
улица Иманбаева, 16
mse4_astana@gcvp.kz
8-7172
21-93-66
6
Отдел медико-социальной
экспертизы № 5
Город Астана,
улица Иманбаева, 16
mse5_astana@gcvp.kz
8-7172
21-93-66
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Установление инвалидности
и/или степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее значение
показателя
в отчетном году
1
2
3
4

2-25-52
14
№ 3 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Шымкент қаласы,
Ташкент жолы 3 км mse13_shymkent@gcvp.kz
8-7252
46-66-51
15
№ 4 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Шымкент қаласы,
Жібек жолы көшесі mse14_shymkent@gcvp.kz
8-7252
53-59-23
Алматы қаласы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және медициналық-
әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
Алматы қаласы,
Гоголь көшесі, 53 mseomk_almatygor@gcvp.kz
8-7272 73-62-88
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін,
түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
14-00 дейін
2
№ 1 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Алматы қаласы,
«Ақсай-4» шағын ауданы, 17А mse1_almatygor@gcvp.kz
8-7272 23-81-50
3
№ 2 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Алматы қаласы, Розыбакиев көшесі, 74 mse2_almatygor@gcvp.kz
8-7273 79-44-79
4
№ 3 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Алматы қаласы, Орбита-3 шағын ауданы, Торайғыров көшесі, 12А mse3_almatygor@gcvp.kz
8-7272 20-26-09
5
№ 4 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Алматы қаласы, Түркебаев көшесі, 40 mse4_almatygor@gcvp.kz
8 -7272 40-85-01
6
№ 5 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Алматы қаласы,
Шолохов көшесі, 11mse5_almatygor@gcvp.kz
8-7272 35-04-40
7
№ 6 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Алматы қаласы, Каблуков көшесі, 117А mse6_almatygor@ gcvp.kz
8-7273 76-58-34
8
№ 7 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Алматы қаласы,
Қалдаяқов көшесі, 74mse7_almatygor@gcvp.kz
8-7272 93-80-30
Астана қаласы бойынша уәкілетті органдардың медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдері
1
Әдіснама және
медициналық-
әлеуметтік
сараптаманы
бақылау
бөлімі
Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 16 mseomk_astana@gcvp.kz
8-7172 20-07-66
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат
13-00 бастап
14-00 дейін
2
№ 1 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Астана қаласы,
Иманбаева көшесі, 16 mse1_astana@gcvp.kz
8-7172 21-93-66
3
№ 2 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 16 mse2_astana@gcvp.kz
8-7172 21-93-66
4
№ 3 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 16 mse3_astana@gcvp.kz
8-7172 21-93-66
5
№ 4 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 16 mse4_astana@gcvp.kz
8-7172 21-93-66
6
№ 5 медициналық-
әлеуметтік сараптама бөлімі
Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 16 mse5_astana@gcvp.kz
8-7172 21-93-66
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету
қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу
және/немесе қажетті әлеуметтік
қорғау шараларын айқындау»
мемлекеттiк қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

8-7182
32-47-43
deppavlodar@
enbek.kz
13
Департамент по
контролю и
социальной защите
по Северно-
Казахстанской
области
Город
Петропавловск,
улица Абая, 64
8-7152
46-86-06,
46-06-06
depsko@enbek.kz
14
Департамент по
контролю и
социальной защите
по Южно-
Казахстанской
области
Город Шымкент,
ул. Диваева, 148
8-7252
32-13-48
mt_shymkent-ok@
gcvp.kz
15
Департамент по
контролю и
социальной защите
по городу Алматы
Город Алматы,
проспект Абылай
хана, 2
8-7272
279-58-01
mt_almaty1@qcvp.
kz
16
Департамент по
контролю и
социальной защите
по городу Астаны
Город Астана,
улица Иманбаева, 16
8-7172
20-14-62
21-94-38
astana_dmtszn@
mail.ru
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Стандарт государственной услуги
"Присвоение (выдача дубликата) социального
индивидуального кода"
Сноска. Стандарт исключен постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 434 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Стандарт государственной услуги
"Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю),
опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида"
Сноска. Постановление дополнено стандартом в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета по контролю и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, через городские, районные подразделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – подразделение уполномоченной организации), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и главы 3 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092.

8-7182
32-47-43
deppavlodar@enbek.kz
13
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi
Петропавл қаласы, Абай көшесi, 64
8-7152
46-86-06,
46-06-06
depsko@enbek.kz
14
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi
Шымкент қаласы, Диваев көшесі, 148
8-7252
32-13-48
mt_shymkent-ok@gcvp.kz
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін,
түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
14-00 дейін
15
Алматы қаласы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi
Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 2
8-7272
279-58-01
mt_almaty1@qcvp.kz
16
Астана қаласы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi
Астана қаласы, Иманбаева көшесi, 16
8-7172
20-14-62
21-94-38
astana_dmtszn@mail.ru
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Әлеуметтік жеке код беру (телнұсқа беру)» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Ескерту. Стандарт алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 434 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе әкесіне, бала асырап алушыға, қамқоршысына (қорғаншысына) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Қаулы стандартпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының қалалық, аудандық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті ұйымның бөлімшесі), сондай-ақ балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының 4-бабы 1-тармағы 4) тармақшасының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесiнің негізінде көрсетіледі.

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет–ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения": www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центре.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра: (1414) и телефону саll–центра уполномоченной организации: (1411).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
в подразделении уполномоченной организации или в центре:
уведомление о назначении пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида (далее – пособие), либо уведомление об отказе в назначении пособия с указанием причины на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и оралманам, имеющим право на пособие в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня регистрации в уполномоченной организации заявления (электронной заявки) получателя государственной услуги и необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение десяти рабочих дней.
В случаях выявления отсутствия документа (документов), необходимого для принятия решения об оказании государственной услуги, срок оказания государственной услуги продлевается в соответствии с пунктами 5758 Постановления Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации, получении талона) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения получателя государственной услуги - не более 20 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйым бөлімшесінің www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі, орталықтағы стенділерде.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесі call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
уәкілетті ұйым бөлімшесінде немесе орталықта:
мүгедек бала тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы хабарлама не себебін көрсете отырып, жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жәрдемақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушының өтінішін (электрондық өтінім) және осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды уәкілетті органда тіркеген күннен бастап он жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қажетті құжаттың (құжаттардың) жоқтығы анықталған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысының 57, 58-тармақтарына сәйкес ұзартылады;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін (тіркеу, талон алу кезінде) мемлекеттік қызмет алғанға дейін күтудің ең ұзақ шекті уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ шекті уақыты – 20 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

5) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства семьи;
6) справка об инвалидности ребенка (копия выписки из справки об инвалидности);
7) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий.
Документы, представленные в подлинниках сканируются и электронные копии документов удостоверяются ЭЦП специалиста подразделения уполномоченной организации или центра, после чего возвращаются получателю государственной услуги вместе с отрывным талоном заявления с отметкой о принятии документов.
Подача заявления и необходимых документов третьими лицами для назначения пособия осуществляется по нотариально удостоверенной доверенности лица, имеющего право на получение пособия.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Для получения государственной услуги:
1) в подразделении уполномоченной организации форма заявления выдается специалистом подразделения уполномоченной организации по местожительству обращения за государственной услугой;
2) в центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.
13. Прием документов осуществляется непосредственно:
1) в здании подразделения уполномоченной организации по местожительству получателя государственной услуги.
Данные ответственного лица, осуществляющего прием документов, необходимых для получения государственной услуги, размещаются на интернет-ресурсе: www.gсvp.kz, а также в доступных для обозрения местах в помещениях подразделений уполномоченной организации на государственном и русском языках;
2) в центре, в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдаются:
1) при обращении в подразделение уполномоченной организации или центр - отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и получения получателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) при обращении в центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.

5) отбасының тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
6) баланың мүгедектігі туралы анықтама (мүгедектігі туралы анықтамадан үзінді);
7) жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік шот нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжат.
Түпнұсқада ұсынылған құжаттар сканерленеді және құжаттардың электрондық көшірмелері уәкілетті ұйым бөлімшесі немесе орталық маманының ЭЦҚ-мен куәландырылады, содан кейін құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талонымен мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
Жәрдемақы тағайындау үшін өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші тұлғалардың тапсыруы жәрдемақыны алуға құқығы бар адамның нотариат куәландырған сенімхаты бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде өтініш нысанын мемлекеттік қызмет үшін өтініш берген мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның бөлімшесінде уәкілетті ұйымның маманы береді;
2) орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Құжаттарды қабылдау тікелей:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын жауапты адамның деректері www.gcvp.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті ұйым бөлімшесі үй-жайларының көрнекті жерінде мемлекеттік және орыс тілінде орналастырылады;
2) орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесіне немесе орталыққа өтініш білдіру кезінде – мемлекеттік қызметті тіркеу және мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
2) орталыққа өтініш бергенде:
сұраудың нөмірі мен қабылдаған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
орталық құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.

Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
15. Выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида и осуществляется при личном посещении получателя в подразделении уполномоченной организации по местожительству или центра.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает его в уполномоченную организацию.
16. В предоставлении государственной услуги отказывают в случае, если не представлены все документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается уведомление с указанием отсутствующего документа.
При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги уполномоченной организацией являются:
1) смерть ребенка-инвалида;
2) определение ребенка на полное государственное обеспечение;
3) представление получателем государственной услуги недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия (пособий);
4) лишение или ограничение в родительских правах родителей,  признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года "О браке (супружестве) и семье".
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченной организации основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
15. Уәкілетті ұйымның бөлімшесінде мемлекеттік қызмет алушыға дайын құжаттарды беру күн сайын мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті тіркеген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талонның негізінде жүзеге асырылады.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға беруді орталық қызметкері «терезе» арқылы күн сайын қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алушы қызметтің нәтижесін алу үшін белгіленген мерзімде келмеген жағдайда, орталық оларды бір ай мерзімде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті ұйымға тапсырады.
16. Жәрдемақыны тағайындаудан уәкілетті ұйым бөлімшесінің бас тартуына:
осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттар тізбесін толық ұсынбау не жәрдемақыны (жәрдемақыларды) заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәліметтердің болуы негіздеме болып табылады;
Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде орталық қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік органда не осы стандарттың 7-тармағында бекітілген мерзімдерде электронды құжат түрінде алады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:
1) мүгедек баланың қайтыс болуы;
2) баланың толық мемлекет қарауына берілуі;
3) өтініш берушінің жәрдемақының (жәрдемақылардың) заңсыз тағайындалуына әкеп соқтырған дәйексіз мәліметтер табыс етуі;
4) Қазақстан Республикасының «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» кодексінде белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата-ана құқықтарынан айыру немесе құқықтарын шектеу, бала асырап алуды жарамсыз деп тану немесе оның күшін жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өз міндеттерін атқарудан босату немесе шеттету негіз болып табылады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 435 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

8 (7132) 56-76-43
3
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по Алматинской
области
Город Алматы,
улица Мауленова, 92
(ранее проспект
Абылай хана 93/95)
mt_almaty2@gcvp.kz
8 (7272) 67-71-94
4
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по Атырауской
области
Город Атырау,
улица Махамбета, 118
б depatyrau@gcvp.kz
8 (7122) 35-56-18
5
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по
Восточно-Казахстанской
области
Город
Усть-Каменогорск,
улица Белинского, 32
dpvko@gcvp.kz
8 (7232) 47-15-33
6
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по Жамбылской
области
Город Тараз,
проспект Абая, 120 в
deptaraz@enbek.kz
8 (7262) 45-96-22
7
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по
Западно-Казахстанской
области
Город Уральск,
улица Сарайшык, 44/2
depzko@enbek.kz
8 (7112) 50-68-28
8
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по
Карагандинской области
Город Караганда,
улица Ермекова, 73
mt_karaganda@
mintrud.kz
8 (7212) 43-20-97
9
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по Костанайской
области
Город Костанай,
улица Касымканова, 34
depkost@enbek.kz
8 (7142) 50-04-17
10
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по
Кызылординской области
Город Кызылорда,
улица Жахаева, 47
depkyzyl@enbek.kz
8 (7242) 27-28-15
11
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по
Мангистауской области
Город Актау,
24 микрорайон, 7
mt_aktau@mintrud.kz
8 (7292) 60-52-44
12
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по Павлодарской
области
Город Павлодар,
улица Ленина, 59
deppavlodar@enbek.kz
8 (7182) 32-29-28
13
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по
Северо-Казахстанской
области
Город Петропавловск,
улица Абая, 64
depsko@enbek.kz
8 (7152) 46-86-06
14
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по
Южно-Казахстанской
области
Город Шымкент,
проспект Республики,
12 а
mintrud_shym@mail.ru
8 (7252) 50-01-44
15
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по г. Астане
Город Астана,
улица Иманбаевой,
68 а
astana_dmtszn@mail.ru
8 (7172) 20-07-72
16
Департамент по контролю и
социальной защите
населения по г. Алматы
Город Алматы,
проспект Абылай хана,
2 mt_depalmaty1@
gcvp.kz
8 (7272) 79-58-01
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Назначение пособия матери или отцу,
усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю),
воспитывающему ребенка инвалида"
Перечень центров обслуживания населения
п/п
Наименование центров
(филиалы, отделы,
отделении)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП "Центр по Акмолинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по
Акмолинской области"
Город Кокшетау,
ул. Ауэзова, д. 189 а

8 (7132) 56-76-43
3
Алматы облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Алматы қаласы, Мәуленов көшесі, 92 (бұрынғы Абылай хан даңғылы 93/95) mt_almaty2@gcvp.kz
8 (7272) 67-71-94
4
Атырау облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Атырау қаласы,
Махамбет көшесі, 118 б depatyrau@gcvp.kz
8 (7122)
35-56-18
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Өскемен қаласы,
Белинский көшесі, 32 dpvko@gcvp.kz
8 (7232) 47-15-33
6
Жамбыл облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Тараз қаласы,
Абай даңғылы, 120 в deptaraz@enbek.kz
8 (7262)
45-96-22
7
Батыс Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Орал қаласы,
Сарайшық көшесі, 44/2. depzko@enbek.kz
8 (7112) 50-68-28
8
Қарағанды облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Қарағанды қаласы,
Ермеков көшесі, 73 mt_karaganda@mintrud.kz
8 (7212) 43-20-97
9
Қостанай облысы
бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Қостанай қаласы,
Қасымқанов көшесі, 34 depkost@enbek.kz
8 (7242) 50-04-17
10
Қызылорда облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Қызылорда қаласы,
Жақаев көшесі, 47 depkyzyl@enbek.kz
8 (7142) 27-28-15
11
Маңғыстау облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Ақтау қаласы,
24-шағын аудан, 7 mt_aktau@mintrud.kz
8 (7292) 60-52-44
12
Павлодар облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Павлодар қаласы,
Ленин көшесі, 59 deppavlodar@enbek.kz
8 (7182) 32-29-28
13
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Петропавл қаласы,
Абай көшесі, 64 depsko@enbek.kz
8 (7152) 46-86-06
14
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Шымкент қаласы,
Республика даңғылы, 12 а mintrud_shym@mail.ru
8 (7252)
50-01-44
15
Астана қаласы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Астана қаласы,
Иманбаева көшесі, 68 а astana_dmtszn@mail.ru
8 (7172) 20-07-72
16
Алматы қаласы бойынша Бақылау және халықты әлеуметтік қорғау департаменті
Алматы қаласы,
Абылай хан даңғылы, 2 mt_depalmaty1@gcvp.kz
8 (7272)
79-58-01
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе
әкесіне, бала асырап алушыға, қамқоршысына
(қорғаншысына) жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша орталық» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а-үй

ул. Есенберлина, д. 16/2
(в здании АО "Темірбанк")
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение "Өндіріс"
Город Астана,
ул. Кеменгерұлы, д.6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение "Кенесары"
Город Астана,
пр. Сарыарка, д.12
(в здании АО "БТА-банк")
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение "Жеңіс"
Город Астана, пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому
району
Город Астана, ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по
Есильскому району
Город Астана,
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1
вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Назначение пособия матери или отцу,
усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю),
воспитывающему ребенка инвалида"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем
году
Текущее значение
показателя
в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документов
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2011 года № 393
Стандарт государственной услуги
"Назначение единовременной выплаты на погребение"
Сноска. Постановление дополнено стандартом в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.08.2012 № 1059 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – уполномоченная организация), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 32 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", пункта 3-1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан", пунктов 23 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", статьи 7 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда", Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819, Правил назначения и осуществления пенсионных выплат, государственной базовой пенсионной выплаты, выплат государственных базовых социальных пособий военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания и классные чины, за исключением таможенных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2007 года № 138.

Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй
(«Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы,
Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары»
бөлімшесі
Астана қаласы,
Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы,
Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы,
Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы,
Қабанбай батыр даңғылы,
5/1-үй № 1
8(7172) 50-91-95
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе
әкесіне, бала асырап алушыға, қамқоршысына
(қорғаншысына) жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының
%-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсыну сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына
қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 сәуірдегі
№ 393 қаулысымен
бекітілген
«Жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Қаулы стандартпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.17 N 1059 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 32-тармағының, «Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы» 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-1-тармағының, «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 23-тармақтарының, «Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы жәрдемақы туралы» 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 ақпандағы № 138 қаулысымен бекітілген Кеден органдарын қоспағанда, әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар мен сыныптық шендер берілген қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери және арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді жүзеге асыру ережесінің негізінде көрсетіледі.

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в уполномоченной организации:
назначение с выдачей копии решения территориального органа Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – территориальные органы по контролю и социальной защите) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается членам семьи, либо физическим и юридическим лицам осуществившим погребение получателя пенсионных выплат из уполномоченной организации, в том числе получателя государственной базовой пенсионной выплаты, государственных социальных пособий, государственного специального пособия (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги: пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, зависит от количества человек в очереди из расчета – 15 минут на обслуживание одного получателя государственной услуги;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы уполномоченной организации: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием граждан: с 9.00 часов до 14.00 часов, при этом с 13.00 часов до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченной организации, оборудованном стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащенном информационными стендами, где предоставляются услуги, имеются отдельный вход, зал ожидания, приемлемые условия для людей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченной организации соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
уәкілетті ұйымда:
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті аумақтық органы (бұдан әрі – бақылау және әлеуметтік қорғау жөніндегі аумақтық органдар) шешімінің көшірмесімен қызметті тағайындау не қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы немесе қағаз тасығыштағы уәжделген жауап.
6. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органнан зейнетақы төлемдерiн алушыны, оның ішінде мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыны жерлеуді жүзеге асырған отбасы мүшелеріне, не жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап: уәкілетті органда: бес жұмыс күні;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің шекті ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті ұйымның жұмыс кестесі: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Азаматтарды қабылдау: сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін азаматтарды қабылдауды кезекші мамандар жүргізеді.
Алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті ұйымның жеке кіреберіс, күту залы бар, мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн қолайлы жағдайлар көзделген, қажетті құжаттарды дайындау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен, ақпараттық стенділермен жабдықталған ғимаратында көрсетіледі.
Уәкілетті ұйымның үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сай, күзет және өртке қарсы сигнализациямен жарақталған.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги в уполномоченной организации получатели государственной услуги представляет следующие документы:
1) копии документов, удостоверяющих личность лица, осуществившего погребение, либо копии свидетельства или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридических лиц) или копии патента индивидуального предпринимателя (для физических лиц), осуществившего погребение и оригинал для сверки либо нотариально заверенные копии;
2) страховую справку, выданную органами по регистрации актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Казахстан;
3) копии свидетельства о смерти и оригинал для сличения либо нотариально заверенные копии.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 434 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Для получения государственной услуги:
в уполномоченной организации форма заявления выдается специалистом уполномоченной организации в уполномоченной организации по местожительству обращения за государственной услугой.
13. Прием документов осуществляется непосредственно:
в здании подразделения уполномоченной организации по местожительству получателя государственной услуги.
Данные ответственного лица, осуществляющего прием документов, необходимых для получения государственной услуги, размещаются на интернет-ресурсе: www.gсvp.kz, а также в доступных для обозрения местах помещениях подразделений уполномоченной организации на государственном и русском языках.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается:
в уполномоченной организации отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов, в котором указывается дата получения получателем государственной услуги, фамилии и инициалы лица, принявшего документы.
15. Единовременные выплаты на погребение перечисляются уполномоченной организацией на банковские счета физических лиц, открытых в организациях, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций.
Юридическим лицам перечисление единовременной выплаты на погребение производится уполномоченной организацией на их текущие счета.
16. В оказании государственной услуги отказывается в случае непредставления всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта у получателя государственной услуги.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Уәкілетті ұйымда мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар мынадай құжаттарды тапсырады:
1) жерлеуді жүзеге асырған адамның жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері не заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе анықтамасы (заңды тұлғалар үшiн) немесе жерлеудi жүзеге асырған дара кәсiпкер патентiнiң (жеке тұлғалар үшiн) көшiрмесi және салыстыру үшін түпнұсқасы не нотариалды расталған көшірмелері;
2) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң азаматтық хал актiлерiн тiркеу жөнiндегi органдары берген сақтандыру анықтамасы;
3) қайтыс болуы туралы куәлiгiнiң көшiрмесi және салыстыру үшін түпнұсқасы не нотариалды расталған көшірмесі.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 434 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін уәкілетті ұйымда өтініш нысанын мемлекеттік қызметке өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымға уәкілетті ұйымның маманы береді.
13. Құжаттарды қабылдау тікелей:
мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйым бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын жауапты адамның деректері www.gcvp.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті ұйым бөлімшелері үй-жайларының көрнекті жерінде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға уәкілетті ұйымда мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны беріледі.
15. Жерлеуге арналған біржолғы төлемді уәкiлеттi ұйым тиiстi банктiк операциялардың түрлерiне қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның лицензиясы бар ұйымдардың, жеке тұлғалардың, ұйымдарда ашқан банк шотына аударады.
Заңды тұлғаларға жерлеуге арналған біржолғы төлемді аударуды уәкілетті ұйым олардың ағымдағы шотына жүргізеді.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден:
осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушының жерлеуге арналған біржолғы төлем алудан бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченной организации основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченной организации, ежегодно утверждаются приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. В приложении 1 к настоящему стандарту указаны контактные данные должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) работников уполномоченной организации и оказывает содействие в подготовке жалобы.
21. Жалобы, в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:
1) непосредственно к руководителю уполномоченной организации. График приема граждан руководителем уполномоченной организации приведен в приложении 1 к настоящему стандарту, а также размещен на интернет-ресурсе www.gcvp.kz;
2) на "телефон доверия" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по номерам 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41;
3) в раздел "вопросы-ответы" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz;
4) на блог Министра труда и социальной защиты населения (страница "Блог Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" интернет-ресурса Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: www.enbek.gov.kz;
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд;
6) с письменной жалобой в канцелярию Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, 6 подъезд.
22. В случаях некорректного обслуживания работниками уполномоченной организации жалоба подается руководителю, номер кабинета, которого указан на информационном стенде в здании соответствующего учреждения, предоставляющего государственную услугу.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті ұйымның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті ұйымның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Осы стандартқа 1-қосымшада уәкілетті ұйым қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдемдесетін лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағымдар мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша тікелей:
1) уәкілетті ұйымның басшысына. Уәкілетті ұйым басшысының азаматтарды қабылдау кестесі осы стандартқа 1-қосымшада келтірілген, сондай-ақ www.gcvp.kz интернет-ресурсында орналастырылған;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41 нөмірлері бойынша «сенім телефонына»;
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсында «сұрақ-жауап» бөлімінде;
4) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогына (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz мекенжай бойынша интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің блогы» парағы);
5) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) жазбаша шағыммен 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, 6-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кеңсесіне жүгіну арқылы жолданады.
22. Уәкілетті ұйымның қызметкерлері дөрекі қызмет көрсеткен жағдайларда шағым кабинетінің нөмірі мемлекеттік қызмет көрсететін тиісті мекеменің ғимаратындағы ақпараттық стендісінде көрсетілген олардың басшысына беріледі.

График работы, адрес электронной почты уполномоченной организации указан в приложении 1 настоящего стандарта либо адреса и телефоны, которых указаны в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Получателю государственной услуги, обратившемуся с письменной жалобой в уполномоченной организации, выдается талон с указанием даты получения ответа и контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Информация о деятельности уполномоченной организации и ее подразделений размещаются на интернет-ресурсах: http://www.enbek.gov.kz, www.gсpv.kz; телефон: 8 (7172) 75 37 10.
Адрес Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8, интернет-ресурс: http://www.enbek.gov.kz.
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Назначение единовременной
выплаты на погребение"
Перечень
структурных подразделений уполномоченной организации и
территориальных органов Комитета по контролю и социальной
защите Министерства труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Уполномоченная организация по Акмолинской области
п/п
Наименование
подразделения
уполномоченной
организации
Юридический адрес
расположения
подразделения
уполномоченной
организации (город,
район, улица, номер дома
(кв.), адрес электронной
почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Акмолинский областной
филиал
Город Кокшетау,
улица М. Горького, 73
akmola@gcvp.kz
8-7162
25-26-49
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов с
обеденным перерывом
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
2
Аккольское районное
отделение
Город Акколь, улица
Нурмагамбетова, 116
akmola4@gcvp.kz
8-71638
2-16-54
3
Астраханское районное
отделение
Село Астраханка,
улица Аль-Фараби, 49
akmola7@gcvp.kz
8-71641
2-22-66
4
Атбасарское районное
отделение
Город Атбасар,
улица Сейфуллина, 2 а
akmola1@gcvp.kz
8-71643
4-12-40
5
Аршалынское районное
отделение
Село Аршалы улица
Ташенова, 31
akmola17@gcvp.kz
8-71644
2-12-36
6
Буландынское районное
отделение
Город Макинск,
улица Богенбая, 21
akmola16@gcvp.kz
8-716-46
2-16-34
7
Бурабайское районное
отделение
Город Щучинск, улица
Толкунова, 72
akmola15@gcvp.kz
8-71636
4-42-58
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов с
обеденным перерывом
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней,
установленных
Законом Республики
Казахстан от 13
декабря 2001 года
"О праздниках в
Республике
Казахстан"
8
Егиндыкольское
районное отделение
Село Егиндыколь,

Уәкілетті ұйымның жұмыс кестесі, электронды поштасының мекенжайы осы стандартқа 1-қосымшада, не мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым бергенде әрекетіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды тұлғаның лауазымы, тегі және аты-жөні, өтініш және талап беру себебі көрсетіледі.
25. Уәкілетті ұйымға жазбаша шағым жазған мемлекеттік қызмет алушыға жауап алу күні және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Уәкілетті ұйымның және оның бөлімшелерінің қызметі туралы ақпарат http://www.enbek.gov.kz, www.gcvp.kz интернет-ресурстарында орналастырылады; телефоны: 8 (7172) 75 37 10.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8, интернет-ресурсы: http://www.enbek.gov.kz.
«Жерлеуге арналған біржолғы
төлемдерді тағайындау»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдарының тізбесі
Ақмола облысы уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері
Р/с №
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің атауы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) нөмірі),электронды поштаның мекенжайы
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облыстық филиалы
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 73 akmola@gcvp.kz
8-71622 5-26-49
Демалыс және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының мерекелері туралы» заңымен бекітілген мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Ақкөл аудандық бөлімшесі
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 116 akmola4@gcvp.kz
8-716382-16-54
3
Астраханка аудандық бөлімшесі
Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 49 akmola7@gcvp.kz
8-716412-22-66
4
Атбасар аудандық бөлімшесі

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документов
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну жағдайларының % (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесi)
3. Тиiмдiлiк
3.1. Қызметтi ұсыну тәртiбi туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесi)
3.2. Электрондық форматта қол жеткiзуге болатын ақпарат қызметтерiнiң % (үлесi)
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесi)