Об утверждении стандарта государственной услуги "Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека" и внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2011 года № 560. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2014 года № 533
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.05.2014 № 533 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 2011 года № 560
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация и перерегистрация продуктов
детского питания, пищевых и биологически активных добавок
к пище, генетически модифицированных объектов, красителей,
средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов
и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов продукции и веществ,
оказывающих вредное воздействие на здоровье человека"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2013 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

"Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 560 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.05.2014 № 533 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 4-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға  тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 23 мамырдағы
№ 560 қаулысымен
бекітілген
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2013 N 157 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека", (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан, адрес: город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 5 подъезд и его территориальными подразделениями (далее – уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.е.gov.kz или через веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.кz (далее - портал) при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 146 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьи 9 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности пищевой продукции", статьи 5 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О ратификации Соглашения таможенного союза по санитарным мерам", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2009 года № 546 "Об установлении Правил государственной регистрации и отзыва решения о государственной регистрации продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека".
4. Информация о государственной услуге размещается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mz.gov.kz;
2) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях территориальных подразделений, согласно приложении 1 к настоящему стандарту;
3) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра: (1414).

1. Жалпы ережелер
1. «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша және мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.е.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 146-бабы, «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы, «Кеден одағының санитариялық шаралар жөніндегі келісімін ратификациялау туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы және «Балалардың тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық активті қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау құралдарын, сумен және тағам өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, химиялық заттарды, адамның денсаулығына зиянды әсер ететін өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алу ережесін белгілеу туралы» Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 19 қазандағы № 546 бұйрығы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) мына: www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес аумақтық бөлімшелердің үй-жайларында орналасқан стенділерде;
3) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ саll–орталықтың: (1414) телефоны бойынша берілуі мүмкін.

5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача свидетельства о государственной регистрации в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного органа, или на бумажном носителе.
В случае обращения получателя государственной услуги за получением государственной услуги на бумажном носителе, свидетельство о государственной регистрации оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя уполномоченного органа.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в течение трех рабочих дней со дня обращения направляется получателю государственной услуги на бумажном носителе либо на портал в личный кабинет.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги) в соответствии с перечнем продукции (веществ), подлежащей государственной регистрации, указанной в приложении 2 к настоящему стандарту.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) в уполномоченном органе:
с момента обращения получателя государственной услуги не позднее 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, – не более 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, – не более 30 минут;
2) на портале:
не позднее 30 календарных дней с момента подачи запроса.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа - государственная услуга оказывается ежедневно в рабочие дни, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. Место для заполнения документов оснащено перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
Для обеспечения беспрепятственного доступа получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями предусмотрены условия удобного перемещения по зданию (поручни, пандусы и перила). Существуют приемлемые условия ожидания и подготовки необходимых документов.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі уәкілетті органның ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беруі не уәкілетті органның ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы немесе қағаз тасымалдағыштағы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қағаз тасымалдағышта жүгінген жағдайда мемлекеттік тіркеу туралы куәлік электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және уәкілетті орган басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жүгінген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыға қағаз тасымалдағышта не порталдағы жеке кабинетіне жіберіледі.
6. Мемлекеттік қызмет осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мемлекеттік тіркелуге тиіс өнімдердің (заттардың) тізбесіне сәйкес жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органда:
мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
мемлекеттік қызметті алушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің барынша рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
мемлекеттік қызметті алушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
2) порталда:
сұрау берген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызмет күн сайын жұмыс күндері «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылмай және жедел қызмет көрсетілмей, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) дене мүмкіндіктері шектеулі адамдардың қолжетімділігі үшін жағдайлар көзделген уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Құжаттарды толтыруға арналған орын қажетті құжаттар тізбесімен және оларды толтыру үлгілерімен жабдықталған.
Дене мүмкіндіктері шектеулі мемлекеттік қызметті алушылардың кедергісіз қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін ғимаратта ыңғайлы қозғалу жағдайлары (тұтқалар, пандустар және сүйеніштер) көзделген. Күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары бар;

2) на портале - в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет перечень документов:
в уполномоченный орган:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя получателя государственной услуги;
6) сведения и документы, указанные в приложениям 45 к настоящему стандарту.
Копии документов представляются одновременно с оригиналами для сверки:
на портале:
1) запрос в форме электронного документа, подписанного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя получателя государственной услуги;
6) сведения и документы согласно приложениям 45 к настоящему стандарту.
Для проведения перерегистрации:
в уполномоченный орган:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя получателя государственной услуги;
6) сведения и документы, указанные в приложениям 45 к настоящему стандарту;
7) ранее выданное свидетельство о государственной регистрации.
Копии документов представляются одновременно с оригиналами для сверки:
на портале:
1) запрос в форме электронного документа, подписанного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя получателя государственной услуги;

2) порталда – «жеке кабинетте» көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
уәкілетті органға:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
5) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілеттікке өкілдікті куәландыратын құжат – мемлекеттік қызметті алушының өкілі жүгінген кезде;
6) осы стандартқа 45-қосымшаларда көрсетілген мәліметтер мен құжаттар.
Құжаттардың көшірмелері салыстыру үшін түпнұсқаларымен бірге ұсынылады.
Порталға:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы сұрау;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
5) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілеттікке өкілдікті куәландыратын құжат – мемлекеттік қызметті алушының өкілі жүгінген кезде;
6) осы стандартқа 45-қосымшаларда көрсетілген мәліметтер мен құжаттар.
Қайта тіркеуді жүргізу үшін:
уәкілетті органға:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
5) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілеттікке өкілдікті куәландыратын құжат – мемлекеттік қызметті алушының өкілі жүгінген кезде;
6) осы стандартқа 45-қосымшаларда көрсетілген мәліметтер мен құжаттар;
7) мемлекеттік тіркеу туралы бұрын берілген куәлік.
Құжаттардың көшірмелері салыстыру үшін түпнұсқаларымен бірге ұсынылады.
Порталға:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы сұрау;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
5) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілеттікке өкілдікті куәландыратын құжат – мемлекеттік қызметті алушының өкілі жүгінген кезде;

6) сведения и документы согласно приложениям 45 к настоящему стандарту;
7) ранее выданное свидетельство о государственной регистрации.
Основанием для перерегистрации продукции (веществ) являются:
1) изменение наименования и формы выпуска, дозировки, состава и комбинации вспомогательных средств продукции (веществ), области применения и рекомендаций по использованию, противопоказаний и ограничений по ее применению;
2) смена торговой марки фирмы-изготовителя, места производства или производителя продукции (веществ);
3) внесение изменений в нормативно-техническую документацию на продукцию (вещества).
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или информационной системы Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
12. Для получения государственной услуги бланки заявлений утвержденной формы размещаются на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного документа.
13. Прием документов осуществляется через канцелярию уполномоченного органа ежедневно, в рабочие дни с 9.00 часов по 18.30 часов, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
На портале прием электронного запроса осуществляется круглосуточно в личном кабинете получателя государственной услуги.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдаются:
1) при обращении в уполномоченный орган талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии уполномоченного органа, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги и его контактных телефонов;
2) при обращении через портал получателю государственной услуги в "личный кабинет" на портале направляется уведомление - отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.

6) осы стандартқа 45-қосымшаларда көрсетілген мәліметтер мен құжаттар;
7) мемлекеттік тіркеу туралы бұрын берілген куәлік.
Өнімдерді (заттарды) қайта тіркеу үшін мыналар негіз болып табылады:
1) атауының және шығарылу нысанының, дозасының, құрамының және өнімдердегі (заттардағы) қосалқы заттар комбинациясының, қолданылу саласының және пайдалану жөніндегі ұсынымдардың, қарсы көрсетілімдері мен оларды қолдануды шектеулердің өзгеруі;
2) шығарушы-фирманың сауда маркасының, өндіру орнының немесе өнімдерді (заттарды) өндірушінің ауысуы;
3) өнімдердің (заттардың) нормативтік-техникалық құжаттамасына өзгерістер енгізу.
Жеке басты куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру олардағы бар ақпаратты портал немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті органның ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды нысандағы құжаттарды алу мүмкіндігі болған кезде қажет етілмейді.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бекітілген нысандағы өтініштің бланкілері Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық құжат нысанын толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау уәкілетті органның кеңсесі арқылы сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін деп белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес күнделікті жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін жүзеге асырылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Порталда электронды сұрауды қабылдау мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде тәулік бойы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға мыналар беріледі:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде мыналар:
сұраудың нөмірі және қабылдау күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттар саны мен атауы;
құжатты беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті орган кеңсесі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты мен оның байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талон беріледі.
2) портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіле отырып мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.

15. В уполномоченном органе выдача свидетельства о государственной регистрации получателю государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии уполномоченного органа нарочно при личном посещении получателя в срок, указанный в подпункте 1) пункта 7 настоящего стандарта.
На портале результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги направляется в личный кабинет в срок, указанный  в подпункте 2) пункта 7 настоящего стандарта.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях:
1) представления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) использования в составе продукции (вещества) химических и биологических веществ, запрещенных к применению в Республике Казахстан, а также представление заявителем недостоверных сведений;
3) получения неудовлетворительных результатов лабораторных исследований, характеризующих безопасность и/или эффективность, и/или качество продукции (веществ);
4) если в отношении продукции (веществ) и условий ее изготовления не установлены требования безопасности, отсутствия методик определения и измерения в продукции (веществ) и окружающей среде опасных факторов;
5) отсутствия эффективных мер по предотвращению вредного воздействия продукции (веществ) на здоровье человека при их производстве, применении (использовании), или эти меры не могут быть обеспечены;
6) наличия оснований, предусмотренных статьей 40 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица, оказывающие государственную услугу, по отношению к получателю государственной услуги руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) прозрачность деятельности должностных лиц при оказании государственной услуги;
4) вежливость при работе с получателем государственной услуги;
5) представление исчерпывающей и полной информации об оказываемой государственной услуге;
6) защита и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 6 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.

15. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беруді уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері алушы осы стандарттың 7-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мерзімде өзі келген кезде қолма қол жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету нәтижесі порталда осы стандарттың 7-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген мерзімдерде жеке кабинетіне жіберіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбау;
2) өнімнің (заттардың) құрамында Қазақстан Республикасында қолдануға тыйым салынған химиялық және биологиялық заттарды пайдалану, сондай-ақ өтініш берушінің дұрыс емес ақпарат ұсынуы;
3) өнімнің (заттардың) қауіпсіздігін және/немесе тиімділігін және/немесе сапасын сипаттайтын зертханалық зерттеулердің қанағаттанғысыз нәтижелерін алу;
4) егер өнімге (заттарға) және оны дайындауға қатысты қауіпсіздік талаптары белгіленбесе, өнімде (затта) және қоршаған ортада қауіпті факторларды анықтау және өлшеу әдістемесінің болмауы;
5) өнімді (заттарды) өндіру, қолдану (пайдалану) кезінде олардың адамның денсаулығына зиянды әсерін болдырмау бойынша тиімді шаралардың болмауы немесе осындай шаралармен қамтамасыз етудің мүмкін болмауы;
6) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздердің болуы.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдар өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) мемлекеттік қызмет көрсету кезінде лауазымды адамдар қызметінің ашықтығы;
4) мемлекеттік қызмет алушымен жұмыс кезінде сыпайы болу;
5) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы түпкілікті және толық ақпарат беру;
6) мемлекеттік қызмет алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету жұмысының нәтижелері осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітіледі.

5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное лицо уполномоченного органа разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 5 подъезд, кабинет № 1144, а также по телефонам: 8 (7172) 74-32-87, 74-30-66.
Также информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы саll–центра портала (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба в письменном виде на имя Министра здравоохранения либо лица, его замещающего, направляется по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 5 подъезд, кабинет 1144, контактный телефон: 8 (7172) 74-30-66 в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. В случае некорректного обслуживания работником уполномоченного органа, жалоба принимается в канцелярии Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 5 подъезд, кабинет 1144, контактный телефон: 8 (7172) 74-30-66 и его территориальных подразделений, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилия и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение, с указанием контактных данных, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у сотрудника уполномоченного органа по телефону: 8 (7172) 74-30-66 или телефонам территориальных подразделений, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении через портал после отправки электронной жалобы получателю государственной услуги из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Результаты рассмотрения жалобы получателю государственной услуги направляются в письменном виде по почте либо в "личный кабинет" на портале либо на электронный адрес, указанный в жалобе.

5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның уәкілетті адамы уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін мына: 010000, Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 5-кіреберіс, № 1144 бөлме мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-32-87, 74-30-66 телефондары арқылы түсіндіреді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетеді.
Сондай-ақ шағымдану тәртібі туралы ақпаратты порталдағы ақпараттық-анықтамалық қызметтің call-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым жазбаша түрде Денсаулық сақтау министрінің не оны алмастыратын адамның атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 5-кіреберіс, № 1144 бөлме, байланыс телефоны 8 (7172) 74-30-66, «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жолданады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
22. Уәкілетті органның қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым Министрліктің кеңсесіне мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 5-кіреберіс, № 1144 кабинет, байланыс телефоны 8 (7172) 74-30-66 және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша оның аумақтық бөлімшелерінің кеңсесіне «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін қабылданады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда), пошта мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызметті алушы қол қоюуы тиіс. Шағымды берген кезде әрекетіне шағым жасалатын субъектінің аты немесе лауазымы, лауазымды адамдардың тектері және аты-жөндері, өтініш беру себебі мен талаптары көрсетіледі.
25. Шағымның қабылданғанын растау ретінде күні мен уақыты, байланыс телефоны көрсетілген өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орны көрсетілген талонды беру болып табылады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты уәкілетті органның қызметкерінен мына: 8 (7172) 74-30-66 телефоны бойынша немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген аумақтық бөлімшелердің телефондары бойынша алуға болады.
Портал арқылы жүгінген кезде электронды шағым жібергеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға «жеке кабинетінен» уәкілетті органда өтінішті өңдеу барысында (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымды қарау нәтижелері мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы не порталдағы «жеке кабинетке» не шағымда көрсетілген электрондық мекенжайға жіберіледі.

26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и изделий,
контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов
продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека"
Адреса территориальных подразделений Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан, оказывающих
государственную услугу
№ п/п
Наименование
Местоположение, контактные данные
1
2
3
1.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астана"
010000, город Астана,
район "Сарыарка", ул. Желтоксан, 46
тел. 8-7172-31-71-39; dgsn_astana@mail.ru
2.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы"
050002, город Алматы,
ул. Жибек жолы, 5
тел.8-727-382-35-15;
gorseu_almaty@mail.ru
3.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области"
020000, Акмолинская область,
город Кокшетау, улица Кенесары, 14 а
тел.8-7162-26-55-36;
akmolaugsn@rambler.ru
4.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области"
030012, Актюбинская область,
город Актобе, проспект Санкибай батыра, 1
тел.:8-7132-55-77-29
aktubses@inbox.ru
5.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области"
040000, Алматинская область,
город Талдыкорган, ул. Сланова, 85-А
тел. 8-7282-21-05-60;
almobldkgsen@mail.online.kz
6.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области"
060007, город Атырау,
ул. Гурьевская, 7 А
тел. 8-7122-35-40-39;
atyrses@mail.ru
7.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области"
070002, Восточно-Казахстанская область,
город Усть-Каменогорск, проспект Тәуелсіздік (Независимости), 17
тел. 8-7232-76-59-87;
ses_vko@mail.ru
8.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области"
080012, Жамбылская область, город Тараз,
улица Айтеке би, 13

26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық
және биологиялық белсенді қоспаларды,
генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция
және дератизация құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен
заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық комитетінің мемлекеттік қызмет көрсететін аумақтық бөлімшелерінің мекенжайлары
р/с №
Атауы
Орналасқан жері, байланыс деректері
1
2
3
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
010000, Астана қаласы, «Сарыарқа» ауданы, Желтоқсан көшесі, 46-үй.тел. 8-7172-317139;dgsn_astana@mail.ru
2
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
050002, Алматы қаласы, Жібек жолы көшесі, 5.
тел. 8-727-382-35-15;
gorseu_almaty@mail.ru
3
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Кенесары көшесі, 14 а.
тел. 8-7162-26-55-36;
akmolaugsn@rambler.ru
4
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
030012, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Саңқыбай батыр даңғылы, 1. тел.: 8-7132-55-77-29
aktubses@inbox.ru
5
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
040000, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Сланов көшесі, 85-А. тел. 8-7282-21-05-60; almobldkgsen@mail.online.kz
6
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
060007, Атырау қаласы, Гурьев көшесі, 7А.
тел. 8-7122-35-40-39;
atyrses@mail.ru
7
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
070002, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Тәуелсіздік (Независимости) даңғылы, 17. тел. 8-7232-76-59-87; ses_vko@mail.ru
8
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
080012, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Әйтеке би көшесі, 13.

тел. 8-7262-45-08-83;
zhambyldgsen@mail.ru
9.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области"
090001, Западно-Казахстанская область,
город Уральск, улица Д. Нурпеисовой, 19
тел. 8-7112-51-27-66;
zko_dgsen@mail.online.kz
10.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области"
100000, Карагандинская область,
город Караганда, улица Алиханова, 2
тел. 8-7212-41-14-53;
karseu@mail.ru
11.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области"
110000, Костанайская область,
город Костанай, проспект Аль-Фараби, 113
тел. 8-7142-54-36-50;
kostdgsen@krcc.kz
12.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области"
120008, Кызылординская область, город Кызылорда, улица Чайковского, 10
тел. 8(7242)237220;
23-81-46; kyzses@mail.ru
13.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области"
130000, Мангистауская область, город Актау, микрорайон 3 "В", дом 46
тел. 8-7292-50-19-09;
dgsen-aktau@topmail.kz
14.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области"
140002, Павлодарская область,
город Павлодар, улица Торайгырова, 70/2
Тел. 7-7182-55-18-82;
pav_dgsen@rambler.ru
15.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области"
150009,Северо-Казахстанская область,
город Петропавловск, улица Мира, 236
тел. 8-7152-52-14-37; факс 52-14-45;
skoses@mail.online.kz
16.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области"
160000, Южно-Казахстанская область,
город Шымкент, бульвар Конаева, 27
тел. 8-7252-39-02-69;
dgsen_uko_2011@mail.ru
17.
ГУ "Департамент Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан на транспорте"
010000, город Астана,
район Сарыарка, ул. Карасай батыра, 2а
тел. 8-7172-93-24-28;
gugsen@rambler.ru
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и изделий,
контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов
продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека"
Перечень товаров,
подлежащих государственной регистрации

тел. 8-7262-45-08-83;
zhambyldgsen@mail.ru
9
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
090001, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Д. Нұрпейісова көшесі, 19. тел. 8-7112-51-27-66;
zko_dgsen@mail.online.kz
10
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
100000, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Әлиханов көшесі, 2. тел. 8-7212-41-14-53;
karseu@mail.ru
11
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 113.
тел. 8-7142-54-36-50;
kostdgsen@krcc.kz
12
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
120008, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Чайковский көшесі, 10.
тел. 8(7242)237220; 23-81-46; kyzses@mail.ru
13
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы,
3 «В» шағын аудан, 46-үй. тел. 8-7292-50-19-09;
dgsen-aktau@topmail.kz
14
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
140002, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, С. Торайғыров көшесі, 70/2.
тел. 7-7182-55-18-82;
pav_dgsen@rambler.ru
15
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
150009, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Мир көшесі, 236.
тел. 8-7152-52-14-37;
факс 52-14-15;
skoses@mail.online.kz
16
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
160000, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Д. Қонаев гүлзары, 27.
тел. 8-7252-39-02-69;
dgsen_uko_2011@mail.ru
17
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің Көліктегі департаменті» ММ
010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Қарасай батыр көшесі, 2 а
тел.8 -7172-93-24-28;
gugsen@rambler.ru
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық
және биологиялық белсенді қоспаларды,
генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция
және дератизация құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен
заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Мемлекеттік тіркелуге тиіс тауарлардың тізбесі

1. Минеральная вода (природная столовая, лечебно-столовая, лечебная), бутилированная питьевая вода, расфасованная в емкости (в том числе для использования в детском питании), тонизирующие напитки, алкогольная продукция, включая слабоалкогольную продукцию, пиво.
2. Специализированные пищевые продукты, в том числе продукты детского питания, продукты для беременных и кормящих женщин, продукты диетического (лечебного и профилактического) питания, продукты для питания спортсменов (далее – специализированные пищевые продукты); биологически активные добавки к пище, сырье для производства биологически активных добавок к пище, органические продукты.
3. Пищевые продукты, полученные с использованием генно-инженерно-модифицированных (трансгенных) организмов, в том числе генетически модифицированные микроорганизмы.
4. Пищевые добавки, комплексные пищевые добавки, ароматизаторы, растительные экстракты в качестве вкусоароматических веществ и сырьевых компонентов, стартовые культуры микроорганизмов и бактериальные закваски, технологические вспомогательные средства, в том числе ферментные препараты.
5. Косметическая продукция; средства и изделия гигиены полости рта.
6. Дезинфицирующие, дезинсекционные и дератизационные средства (для применения в быту, в лечебно-профилактических учреждениях и на других объектах (кроме применяемых в ветеринарии)).
7. Товары бытовой химии.
8. Потенциально опасные химические и биологические вещества и изготавливаемые на их основе препараты, представляющие потенциальную опасность для человека (кроме лекарственных средств), индивидуальные вещества (соединения) природного или искусственного происхождения, способные в условиях производства, применения, транспортировки, переработки, а также в бытовых условиях оказывать неблагоприятное воздействие на здоровье человека и окружающую природную среду.
9. Материалы, оборудование, устройства и другие технические средства водоподготовки, предназначенные для использования в системах хозяйственно-питьевого водоснабжения.
10. Предметы личной гигиены для детей и взрослых; предметы детского обихода до трех лет: посуда и изделия, используемые для питания детей, предметы по гигиеническому уходу за ребенком; одежда для детей (первый слой).
11. Изделия, предназначенные для контакта с пищевыми продуктами (кроме посуды, столовых принадлежностей, технологического оборудования).
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и изделий,
контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов
продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека"
форма
_______________________________________
Наименование государственного органа
_______________________________________
Ф.И.О. руководителя
от ____________________________________
Ф.И.О. заявителя
_______________________________________
№ удостоверения личности (паспорта)
_______________________________________
наименование организации (ТОО, ИП)
_______________________________________
Адрес, реквизиты (ИНН/БИН)
_______________________________________
Контактный телефон заявителя
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас провести государственную регистрацию (перерегистрацию)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование продукции)
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и изделий,
контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов
продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека"
Перечень сведений и документов,
предоставляемых для получения государственной услуги
№ п/п
Документы
Способ предоставления
1
2
3
Для подконтрольных товаров, изготавливаемых на таможенной территории Таможенного союза
1
Документы, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации, рецептуры, сведения о составе), заверенные изготовителем (производителем)
Копии
2
Письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция (образцы продукции) отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается
Копии
3
Документ изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, регламент, рекомендации) либо его копия, заверенная заявителем (при наличии)
Копии
4
Копии этикеток (упаковки) или их макеты на подконтрольные товары, заверенные заявителем
Копии
5
Копии документов о специфической активности биологически активной добавки к пище (для препаратов, содержащих неизвестные компоненты, неофициальные прописи), заверенные заявителем
Копии
6
Акт отбора образцов (проб)
Форма сведений, содержащая информацию о наличии акта отбора образцов (проб)
7
Декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно-модифицированных (трансгенных) организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах
Форма сведений, содержащая информацию о наличии декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно-модифицированных (трансгенных) организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах
8
Протоколы исследований (испытаний), (акты гигиенической экспертизы), научные отчеты, экспертные заключения
Копии
Для подконтрольных товаров, изготавливаемых вне таможенной территории Таможенного союза
1
Копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция (стандарты, технические условия, регламенты, технологические инструкции, спецификации, рецептуры, сведения о составе), заверенные в соответствии с законодательством Стороны, в которой проводится государственная регистрация
Копии
2
Декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно-модифицированных организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах
Форма сведений, содержащая информацию о наличии декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно-модифицированных организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах
3
Документ изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, регламент, рекомендации) либо его копия, заверенная заявителем (при наличии)
Копии
4
Письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция (образцы продукции) отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается
Копии
5
Копии этикеток (упаковки) продукции, заверенные заявителем
Копии
6
Копии документов о специфической активности биологически активной добавки к пище (для препаратов, содержащих неизвестные компоненты, неофициальные прописи), заверенные в соответствии с законодательством Стороны, в которой проводится государственная регистрация
Копии
7
Копии документов о токсикологической характеристике препарата (для пестицидов, агрохимикатов, средств защиты и регуляторов роста растений), заверенные в соответствии с законодательством Стороны, в которой проводится государственная регистрация
Копии
8
Копия документа, компетентных органов здравоохранения (других государственных уполномоченных органов) страны, в которой производится биологически активная добавка к пище, пищевая добавка, дезинфицирующее (дезинсекционное, дератизационное) средство, косметическая продукция, подтверждающего безопасность и разрешающего свободное обращение данной продукции на территории государства изготовителя (производителя), заверенная в соответствии с законодательством Стороны, в которой проводится регистрация, или сведения производителя об отсутствии необходимости оформления такого документа
Копии
9
Протоколы исследований (испытаний) (акты гигиенической экспертизы), научные отчеты, экспертные заключения
Копии
10
Копии документов, подтверждающих ввоз образцов подконтрольных товаров на таможенную территорию Таможенного союза, заверенные в соответствии с законодательством Стороны, в которой проводится государственная регистрация
Форма сведений, содержащая информацию о наличии документов, подтверждающих ввоз образцов подконтрольных товаров на таможенную территорию Таможенного союза
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и изделий,
контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов
продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека"
Форма сведений к перечню документов,
предоставляемых для получения государственной услуги
1. Для подконтрольных товаров, изготавливаемых на таможенной территории Таможенного союза:
1. Информация о наличии акта отбора образцов (проб):

1. Минералды су (табиғи асханалық, емдік-асханалық, емдік), сыйымдылыққа құйылған шөлмектегі ауыз су (оның ішінде балалар тамағында пайдалануға арналған), сергітетін сусындар, алкоголі аз өнімді қоса алғанда, алкоголь өнімі, сыра.
2. Арнаулы тамақ өнімдері, оның ішінде балалар тамағы өнімдері, жүкті және емізетін әйелдерге арналған өнімдер, диеталық (емдік және профилактикалық) тамақ өнімдері, спортшылардың тамақтануына арналған өнімдер (бұдан әрі – арнаулы тамақ өнімдері); тамаққа биологиялық белсенді қоспалар, тамаққа биологиялық белсенді қоспалар өндіруге арналған шикізат, органикалық өнімдер.
3. Гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгендік) организмдерді, оның ішінде генетикалық түрлендірілген микроорганизмдерді пайдалана отырып алынған тамақ өнімдері.
4. Тағамдық қоспалар, кешенді тағамдық қоспалар, хош иістендіргіштер, дәмді хош иістендіргіш заттар мен шикізат компоненттері ретіндегі өсімдік экстракттары, микроорганизмдердің бастапқы өсірінділері және бактериялық ашытқылар, технологиялық қосымша заттар, оның ішінде ферментті препараттар.
5. Косметикалық өнім; ауыз қуысы гигиенасы заттары мен бұйымдары.
6. Дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау құралдары (тұрмыста, емдеу-профилактикалық мекемелерде және басқа да объектілерде (ветеринарияда қолданылатыннан басқа) қолдануға арналған).
7. Тұрмыстық химия тауарлары.
8. Әлеуетті кауіпті химиялық және биологиялық заттар және олардың негізінде дайындалатын, адамның денсаулығы үшін әлеуетті қауіп төндіретін (дәрілік заттардан басқа) препараттар, өндіру, қолдану, тасымалдау, өңдеу жағдайларында, сондай-ақ тұрмыстық жағдайларда адамның денсаулығына және қоршаған табиғи ортаға қолайсыз әсер етуге бейім табиғи немесе жасанды жолмен алынған жеке заттар (қосындылар).
9. Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелерінде пайдалануға арналған су дайындау материалдары, жабдық, құрылғы және басқа да техникалық құралдар.
10. Балаларға және ересектерге арналған жеке гигиена заттары; үш жасқа дейінгі баланың қажетті заттары: балаларды тамақтандыру үшін пайдаланылатын ыдыстар мен бұйымдар, баланы гигиеналық күтуге арналған заттар; балаларға арналған киім (бірінші қабат).
11. Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған бұйымдар (ыдыстан, асхана заттарынан, техникалық жабдықтан басқасы).
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық
және биологиялық белсенді қоспаларды,
генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция
және дератизация құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен
заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
________________________________Мемлекеттік органның атауы
___________________________________________Басшының Т.А.Ә.
_____________________________________өтініш иесінің Т.А.Ә.
____________________________________________жеке куәлігінің (төлқұжатының) №
____________________________________ұйымның атауы (ЖШС, ЖК)
_________________________________________________Мекенжайы, деректемелері (ЖСН/БСН)
__________________________өтініш иесінің байланыс телефоны
ӨТІНІШ
Сізден _____________________________________________________________________                           (өнімнің атауы)
__________________________________________________ мемлекеттік тіркеу  (қайта тіркеу) жүргізуді сұраймын.
Қолы
Күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттар көшірмелері):
1.
2.
3.
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық
және биологиялық белсенді қоспаларды ,
генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция
және дератизация құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен
заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет алу үшін ұсынылатын мәліметтер мен құжаттардың тізбесі
р/с №
Құжаттар
Ұсыну тәсілі
1
2
3
Кеден одағының кедендік аумағында дайындалатын бақылаудағы тауарлар үшін
1
Өнім дайындауға негіз болатын дайындаушы (өндіруші) куәландырған құжаттар (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулар, ерекшеліктер, рецептуралар, құрамы туралы мәліметтер)
Көшірмелері
2
Дайындаушы (өндіруші) дайындаған өнімнің (өнім үлгісінің) оларды дайындауға негіз болатын құжаттардың талаптарына жауап беретіндігі туралы жазбаша хабарламасы
Көшірмелері
3
Бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану, тұтыну) бойынша дайындаушының (өндірушінің) құжаты (нұсқаулық, нұсқау, регламент, ұсынымдар) не өтініш беруші куәландырған оның көшірмесі (бар болғанда)
Көшірмелері
4
Өтініш беруші куәландырған бақылаудағы тауарларға арналған заттаңбалардың (қаптамалардың) көшірмелері немесе олардың макеттері
Көшірмелері
5
Өтініш беруші куәландырған тағамға биологиялық белсенді қоспалардың ерекше белсенділігі туралы құжаттардың көшірмелері (белгісіз компоненттері, ресми емес жазбалары бар препараттар үшін)
Көшірмелері
6
Үлгілер (сынамалар) алу актісі
Үлгілер (сынамалар) алу актісі туралы ақпарат бар мәліметтің нысаны
7
Тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгенді) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің бар болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясы
Тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгенді) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясының бар болуы туралы мәліметтер нысаны
8
Зерттеу (сынақ) хаттамалары, (гигиеналық сараптау актілері), ғылыми есептер, сараптамалық қорытындылар
Көшірмелері
Кеден одағының кедендік шекарасынан тыс дайындалатын бақылаудағы тауарлар үшін
1
Мемлекеттік тіркеу жүргізілетін Тараптың заңнамасына сәйкес куәландырылған, оларды дайындауға негіз болатын құжаттар көшірмелері (стандарттар, техникалық шарттар, регламенттер, технологиялық нұсқаулар, ерекшеліктер, рецептуралар, құрамы туралы мәліметтер)
Көшірмелері
2
Тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгенді) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің бар болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясы
Тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгенді) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясының бар болуы туралы ақпарат бар мәліметтер нысаны
3
Бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану, тұтыну) бойынша дайындаушының (өндірушінің) құжаты (нұсқаулық, нұсқау, регламент, ұсынымдар) не өтініш беруші куәландырған оның көшірмесі (бар болғанда)
Көшірмелері
4
Дайындаушы (өндіруші) дайындаған өнімнің (өнім үлгісінің) оларды дайындауға негіз болатын құжаттардың талаптарына жауап беретіндігі туралы жазбаша хабарламасы
Көшірмелері
5
Өтініш беруші куәландырған заттаңбалардың (қаптамалардың) көшірмелері
Көшірмелері
6
Мемлекеттік тіркеу жүргізілетін Тараптың заңнамасына сәйкес куәландырылған, тағамға биологиялық белсенді қоспалардың ерекше белсенділігі туралы құжаттардың түпнұсқалары немесе көшірмелері (белгісіз компоненттері, ресми емес жазбалары бар препараттар үшін)
Көшірмелері
7
Мемлекеттік тіркеу жүргізілетін Тараптың заңнамасына сәйкес куәландырылған, препараттың токсикологиялық сипаттамасы туралы құжаттардың түпнұсқалары немесе көшірмелері (пестицидтер, агрохимикаттар, қорғау және өсімдіктердің өсуін реттеушілер үшін)
Көшірмелері
8
Тағамға биологиялық белсенді қоспалар, тағамдық қоспалар, дезинфекциялау (дезинсекциялау, дератизациялау) құралы, косметикалық өнім шығарылатын елдің құзыретті денсаулық сақтау органдарының (басқа да мемлекеттік уәкілетті органдардың) осы өнімдердің қауіпсіздігін растайтын және дайындаушы (өндіруші) мемлекеттің аумағында еркін айналымына рұқсат беретін, тіркеу жүргізілетін Тараптың заңнамасына сәйкес куәландырылған құжаттың көшірмесі немесе осындай құжатты ресімдеу қажеттілігінің жоқ екендігі туралы мәліметтер
Көшірмелері
9
Зерттеу (сынақ) хаттамалары (гигиеналық сараптау актілері), ғылыми есептер, сараптамалық қорытындылар
Көшірмелері
10
Мемлекеттік тіркеу жүргізілетін Тараптың заңнамасына сәйкес куәландырылған Кеден одағының кедендік аумағына бақылаудағы тауарлардың үлгілерін әкелуді растайтын құжаттардың көшірмелері
Кеден одағының кедендік аумағына бақылаудағы тауарлардың үлгілерін әкелуді растайтын құжаттардың бар болуы туралы мәліметтер нысаны
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық
және биологиялық белсенді қоспаларды,
генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция
және дератизация құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен
заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Мемлекеттік қызмет алу үшін ұсынылатын құжаттардың тізбесіне мәліметтер нысаны
1. Кеден одағының кедендік аумағында дайындалатын бақылаудағы тауарлар үшін:
1. Үлгілерді (сынамаларды) алу актісінің болуы туралы ақпарат:

1) номер и дата выдачи акта отбора образцов (проб) ______________;
2) наименование органа, выдавшего акт отбора образцов (проб) ____.
2. Информация о наличии декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно-модифицированных (трансгенных) организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах:
1) номер и дата декларации ______________________________________;
2) наименование изготовителя (производителя) ____________________;
3) страна изготовителя (производителя) __________________________;
4) наименование продукции (веществ) _____________________________.
2. Для подконтрольных товаров, изготавливаемых на таможенной территории Таможенного союза:
1. Информация о наличии декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно- модифицированных организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах:
1) номер и дата декларации ______________________________________;
2) наименование изготовителя (производителя) ____________________;
3) страна изготовителя (производителя) __________________________;
4) наименование продукции (веществ) _____________________________.
2. Информация о наличии документов, подтверждающих ввоз образцов, подконтрольных товаров на таможенную территорию Таможенного союза:
1) наименование документа, подтверждающих ввоз образцов __________;
2) номер и дата документа _______________________________________;
3) наименование органа (организации), выдавшего документ ________;
4) наименование страны-импортера _________________________________;
5) наименование продукции (веществ) ______________________________.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и изделий,
контактирующих с водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных видов
продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1.% (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги

1) үлгілерді (сынамаларды) алу актісінің нөмірі мен берілу күні _______;
2) үлгілерді (сынамаларды) алу актісін берген органның атауы ________.
2. Тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгендік) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясы болуы туралы ақпарат:
1) декларацияның нөмірі мен күні__________________________
______________________________________;
2) дайындаушының (өндірушінің) атауы ________________________;
3) дайындаушының (өндірушінің) елі___________________________;
4) өнімнің (заттардың) атауы ___________________________.
2. Кеден одағының кедендік аумағынан тыс дайындалатын бақылаудағы тауарлар үшін:
1 Тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгендік) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясы болуы туралы ақпарат:
1) декларацияның нөмірі мен күні______________________
__________________________________________;
2) дайындаушының (өндірушінің) атауы ________________________;
3) дайындаушының (өндірушінің) елдің атауы__________________
_____________________________________________;
4) өнімнің (заттардың) атауы ___________________________.
2. Кеден одағының кедендік аумағында бақылаудағы тауарлар үлгілерінің әкелінуін растайтын құжаттардың болуы туралы ақпарат:
1) үлгілердің әкелінуін растайтын құжаттың атауы______________
_________________________________________________;
2) құжаттың нөмірі мен күні __________________________________;
3) құжатты берген органның (ұйымның) атауы __________________;
4) импорттаушы елдің атауы ___________________________________;
5) өнімнің (заттардың) атауы_________________________________.
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық
және биологиялық белсенді қоспаларды,
генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция
және дератизация құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды
әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен
заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Кесте. Сана және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)

3. Доступность
3.1.% (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных и сданных с первого раза потребителем документов
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала

3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірінші реттен бастап тапсырған жағдайлардың %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)