Об утверждении форм налоговых регистров и правил их составления
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2011 года № 1311. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 271
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 77 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму налогового регистра по применению инвестиционных налоговых преференций;
2) форму налогового регистра по определению стоимостных балансов групп (подгрупп) фиксированных активов и последующим расходам по фиксированным активам;
3) форму налогового регистра по производным финансовым инструментам;
4) форму налогового регистра по суммам управленческих и общеадминистративных расходов юридического лица-нерезидента, отнесенным на вычеты его постоянным учреждением в Республике Казахстан;
5) исключен постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
5-1) форму налогового регистра по учету доходов;
5-2) форму налогового регистра по учету приобретенных товаров, работ и услуг;
5-3) форму налогового регистра по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления;
5-4) форму налогового регистра по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду и плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
6) Правила составления форм налоговых регистров.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Министерству финансов Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр
по применению инвестиционных налоговых преференций
Сноска. Налоговый регистр с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

Салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 қарашадағы № 1311 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 77-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімінің нысаны;
2) тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін айқындау және тіркелген активтер бойынша кейінгі шығыстар бойынша салық тіркелімінің нысаны;
3) туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімінің нысаны;
4) резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесi шегерiмге жатқызған басқарушылық және жалпыәкiмшiлiк шығыстарының сомалары бойынша салық тіркелімінің нысаны;
5) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
5-1) табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
5-2) сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
5-3) жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
5-4) қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы мен жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша салық міндеттемелерін есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
6) Салық тіркелімдерінің нысандарын жасау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
нысан
Инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімі
Ескерту. Нысанға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Исключен постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
2. ИИН/БИН |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
3. Наименование налогоплательщика ___________________________________
4. Налоговый период: год ___________
Вычеты по инвестиционным налоговым преференциям
(тенге)
п/п
Наиме-
нова-
ние
объекта
префе-
ренции
(осно-
вного
сред-
ства)
Дата
ввода в
эксплуа-
тацию
основного
средства
(при его
наличии)
Номер и
дата
контракта
(при его
наличии)
Периоды,
на
которые
предос-
тавлены
префе-
ренции
Стоимость
объекта
преференции
(основного
средства), и
(или) расходов
на
реконструкцию,
модернизацию,
подлежащие
отнесению на
вычеты
Стоимость
объекта
преференции
(основного
средства), и
(или) расходов
на
реконструкцию,
модернизацию,
отнесенные на
вычеты в
налоговом
периоде
Остаточная
стоимость
объекта
преференции
(основного
средства), и
(или)
расходов на
реконструкцию,
модернизацию
(графа 6 –
графа 7)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого (строка заполняется только по
итогу формы)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_______________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр
по определению стоимостных балансов групп (подгрупп)
фиксированных активов и последующим расходам
по фиксированным активам
Сноска. Налоговый регистр с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Исключен постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
2. ИИН/БИН |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
3. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика ________________________
4. Налоговый период: год ________________
Амортизационные отчисления и другие вычеты по фиксированным
активам
(тенге)
п/п
Наименование стоимостных
показателей и вычетов
Здания,
сооружения
(за
исключением
нефтяных,
газовых
скважин и
передаточных
устройств)
Оставшиеся
группы
фиксированных
активов
Всего по
фиксированным
активам
1
2
3
4
5
1
Стоимостный баланс подгрупп (групп) на
начало налогового периода
2
Стоимость поступивших фиксированных
активов подгрупп (групп)
3
Стоимость выбывших фиксированных
активов подгрупп (групп)
4
Последующие расходы, относимые на
вычеты
5
Последующие расходы, относимые на
увеличение стоимостного баланса
подгрупп (групп)
6
Стоимостный баланс подгрупп (групп) на
конец налогового периода
7
Амортизационные отчисления
8
Величина стоимостного баланса группы
(II,III,IV) при выбытии всех
фиксированных активов
9
Величина стоимостного баланса подгрупп
(группы) менее 300 месячных расчетных
показателей
10
Стоимостный баланс подгрупп (групп) на
конец налогового периода с учетом
корректировок
Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов
по фиксированным активам
(тенге)
п/п
Код
фиксированных
активов в
соответствии
с ГК РК КОФ
группы
Предельная
норма
амортиза-
ционных
отчислении
(%)
Применяемая
норма
амортиза-
ционных
отчислений
(%)
Стоимостные
балансы
подгрупп
(групп) на
начало
налогового
периода
Стоимость
поступивших
фиксированных
активов
подгруппы
(группы)
Стоимость
выбывших
фиксированных
активов
подгруппы
(группы)
1
2
3
4
5
6
7
8
Здания, строения (за исключением нефтяных, газовых скважин и передаточных устройств)
ИТОГО (строка заполняется только по итогу формы):
Оставшиеся группы фиксированных активов
ИТОГО (строка заполняется только по итогу формы):
Продолжение таблицы
Последую-
щие
расходы,
относимые
на вычеты
Последующие
расходы,
относимые
на
увеличение
стоимост-
ного
баланса
подгруппы
(группы)
Стоимост-
ные
балансы
подгрупп
(групп) на
конец
налогового
периода
Аморти-
зационные
отчисления
Величина
стоимостного
баланса
группы (II,
III, IV) при
выбытии всех
фиксированных
активов
Величина
стоимостного
баланса
подгрупп
(групп)
менее 300
месячных
расчетных
показателей
Стоимостные
балансы
подгрупп
(групп) на
конец
налогового
периода с
учетом
корректировок
9
10
11
12
13
14
15
Здания, строения (за исключением нефтяных, газовых скважин и передаточных устройств)
Оставшиеся группы фиксированных активов
Амортизационные отчисления по фиксированным
активам, впервые введенным в эксплуатацию
на территории Республики Казахстан
(тенге)
п/п
Код
фикси-
рован-
ных
акти-
вов в
соот-
ветст-
вии с
ГК РК
КОФ
Дата
ввода
груп-
пы
Предель-
ная
норма
аморти-
зацион-
ных
отчис-
лении (%)
Приме-
няемая
норма
аморти-
зацион-
ных
отчис-
лений (%)
Двойная
норма
аморти-
зационных
отчис-
лений (%)
Сумма
поступив-
ших
фикси-
рованных
активов
Аморти-
зацион-
ные
отчис-
ления,
подлежа-
щие
вычеты в
пределах
двойной
нормы
аморти-
зации
Оста-
точная
стои-
мость
фикси-
рован-
ных
акти-
вов
Дата
выбытия
фикси-
рован-
ного
актива
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ИТОГО (строка заполняется только по итогу формы):
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_______________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр
по производным финансовым инструментам
Сноска. Налоговый регистр в редакции постановления Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Салық төлеушінің атауы__________________________________________
4. Салық кезеңі: жыл ______________
Инвестициялық преференциялар бойынша шегерімдер
(теңге)
Р/с
Преференция объектіcінің (негізгі құралдар) атауы
Негізгі құрал (ол болған  жағдайда) пайдалануға енгізілген күн
Келісімшарттың (ол болған жағдайда) нөмірі мен күні
Преференция берілген кезең
Преференция объектісінің (негізгіқұралдың) және (немесе) шегерімге жатқызылуы тиіс қайта жаңартуға, жаңғыртуға шығыстар құны
Преференция объектісінің (негізгі құралдың) және (немесе) салық кезеңінде шегерімге жатқызылған қайта жаңартуға, жаңғыртуға шығыстар құны
Преференция объектісінің (негізгі құралдар) және (немесе) қайта жаңартуға, жаңғыртуға кеткен шығыстардың қалдық құны (6-баған –
7-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады)
______________________________________________________________
(Басшының (салық төлеушінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
______________________________________________________________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
______________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
__________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
нысан
Тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін айқындау және тіркелген активтер бойынша кейінгі шығыстар бойынша салық тіркелімі
Ескерту. Нысанға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Салық төлеушінің Т.А.Ә. немесе атауы_____________________
4. Салық кезеңі: жыл ________________
Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар және басқа да шегерімдер
(теңге)
Р/с
Құндық көрсеткіштер мен шегерімдердің атауы
Ғимараттар, құрылыстар (мұнай, газ ұңғымалары мен беріліс құрылғыларын қоспағанда)
Тіркелген активтердің қалған топтары
Тіркелген активтер бойынша барлығы
1
2
3
4
5
1
Салық кезеңінің басына кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
2
Кіші топтардың (топтардың) түскен тіркелген активтерінің құны
3
Кіші топтардың (топтардың) шығып қалған тіркелген активтерінің құны
4
Шегеруге жататын кейінгі шығыстар
5
Кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімін ұлғайтуға жататын кейінгі шығыстар
6
Салық кезеңінің соңына кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
7
Амортизациялық аударымдар
8
Барлық тіркелген активтер шығарылған кезде топтардың (II, III, IV) құндық теңгерімінің шамасы
9
Кіші топтардың (топтардың) 300 айлық есептік көрсеткіштен аз құндық теңгерімінің шамасы
10
Салық кезеңінің соңында түзетулерді ескере отырып, кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар мен басқа да шегерімдердің толық жазылуы
(теңге)
Р/с
ҚР АК ҚЕК-не сәйкес тіркелген активтердің коды
Топ №
Амортизациялық аударымдардың шекті нормасы (%)
Амортизациялық аударымдардың қолданылатын нормалары (%)
Салық кезеңінің басындағы кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
Кіші топтардың (топтардың) түскен тіркелген активтерінің құны
Кіші топтардың (топтардың) тіркелген шағын қалған активтерінің құны
1
2
3
4
5
6
7
8
Ғимараттар, құрылыстар (мұнай, газ ұңғымалары мен беріліс құрылғыларын қоспағанда)
ЖИЫНЫ (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады):
Тіркелген активтердің қалған топтары
ЖИЫНЫ (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады):
кестенің жалғасы
Шегерімге жататын кейінгі шығыстар
Кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімін ұлғайтуға жататын кейінгі шығыстар
Салық кезеңінің соңына кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
Амортизациялық аударымдар
Барлық тіркелген активтер шығарылған кезде топтардың (II,III,IV) құндық теңгерімінің шамасы
Кіші топтардың (топтардың) 300 айлық есептік көрсеткіштен аз құндық теңгерімінің шамасы
Салық кезеңінің соңындағы түзетулерді ескере отырып шағын топтың (топтардың) құндық теңгерімі
9
10
11
12
13
14
15
Ғимараттар, құрылыстар (мұнай, газ ұңғымалары мен беріліс құрылғыларын қоспағанда)
Тіркелген активтердің қалған топтары
Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет пайдалануға берілген тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар
(теңге)
Р/с
ҚР АК ҚЕК-не сәйкес тіркелген активтердің коды
Енгізу күні
Топ №
Амортизациялық аударымдардың шекті нормасы
(%)
Амортизациялық аударымдардың қолданылатын нормалары (%)
Амортизациялық аударымдардың қосарланған нормалары (%)
Түскен тіркелген активтердің сомасы
Амортизацияның қосарланған норма шегінде шегерімге жататын амортизациялық аударымдар (%)
Тіркелген активтердің қалдық құны
Тіркелген активтердің шығарылған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ЖИЫНЫ (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады):
_________________________________________________
(Басшының (салық төлеушінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
_________________________________________________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
_________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның) Т.А.Ә., қолы)
__________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
нысан
Туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімі
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________

1. ИИН/БИН
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика __________________
3. Налоговый период: год ______________________________________
Операции по производным финансовым
инструментам, за исключением свопа
(тенге)
п/п
наименование
контрагента
ИИН/БИН
контрагента
номер
налоговой
регистрации
в стране
резидентства
нерезидента
хеджирование
(применяется/
не
применяется)
поставка
базового
актива
(применяется/
не
применяется)
дата
открытия
контракта
дата
исполнения
или
досрочного
прекращения
действия
контракта
поступление
по
производным
финансовым
инструментам
расходы
по
производным
финансовым
инструментам
превышение
(тенге)
(графа 9 -
графа
10)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого (строка заполняется только по итогу формы):
Операции по свопу
(тенге)
п/п
наименование
контрагента
ИИН/БИН
контрагента
номер
налоговой
регистрации
в стране
резидентства
нерезидента
хеджирование
(применяется/
не
применяется)
поставка
базового
актива
(применяется/
не
применяется)
поступление
по свопу
расходы
по свопу
превышение
(тенге)
(графа 7 -
графа 8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого (строка заполняется только по итогу формы):
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление
налогового регистра)
_______________________________________
(дата составления налогового регистра)
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр
по суммам управленческих и общеадминистративных расходов
юридического лица-нерезидента, отнесенным на вычеты
его постоянным учреждением в Республике Казахстан
Сноска. Налоговый регистр с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Исключен постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
2. ИИН/БИН |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
3. Наименование налогоплательщика ___________________________________
4. Налоговый период: год ________________
Данные финансовой отчетности юридического лица-нерезидента
п/п
Код
валюты
Общая
сумма
совокупного
годового
дохода в
целом
Общая сумма
расходов по
оплате труда
персонала
в целом
Первоначальная
(текущая)
стоимость
основных
средств в
целом
Балансовая
стоимость
основных
средств
в целом
Общая сумма
расходов, в том
числе
управленческие и
общеадминистративные
расходы
1
2
3
4
5
6
7
2
KZT
Данные финансовой отчетности постоянного учреждения
юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан
п/п
Код
валюты
Сумма
совокупного
годового
дохода,
полученного
юридическим
лицом-
нерезидентом
от
осуществления
деятельности в
Республике
Казахстан
через
постоянное
учреждение
Общая сумма
расходов по
оплате
труда
персонала
постоянного
учреждения
Первоначальная
(текущая)
стоимость
основных
средств
постоянного
учреждения
Балансовая
стоимость
основных
средств
постоянного
учреждения
Общая сумма
расходов, в том
числе
управленческие и
общеадминист-
ративные расходы,
относимые на
вычеты постоянному
учреждению
1
2
3
4
5
6
7
2
KZT
Постатейная расшифровка общей суммы управленческих и
общеадминистративных расходов
п/п
Наименование статей расходов
Сумма расходов
юридического лица-
нерезидента
Сумма расходов
постоянного учреждения
в
национальной
валюте
в
иностранной
валюте
в
национальной
валюте
в
иностранной
валюте
1
2
3
4
5
6
1
Расходы на оплату труда
работников, относящихся к
административному персоналу
2
Расходы на содержание
административного аппарата
управления
3
Расходы на содержание и
обслуживание технических
средств управления, узлов
связи, средств сигнализации и
других технических средств
управления, не относящихся к
производству
4
Расходы на амортизацию
основных средств
общехозяйственного назначения
5
Расходы на оплату услуг банка
6
Командировочные расходы
административного персонала
управления
7
Расходы на оплату услуг связи
8
Представительские расходы
9
Расходы по аренде основных
средств общехозяйственного
назначения
10
Расходы на оплату
коммунальных услуг
11
Расходы на оплату
канцелярских товаров
12
Налоги, сборы и отчисления с
имущества, недвижимости
13
Расходы на оплату
консультационных услуг
14
Расходы на оплату аудиторских
услуг
15
Расходы на оплату
информационных услуг
16
Расходы на охрану труда
работников, расходы на охрану
субъекта, противопожарную
охрану и другие расходы
общехозяйственного характера
Прочие:
17
Итого (строка заполняется только
по итогу формы)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_______________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр
по товарам, приобретенным налогоплательщиками, осуществляющими
реализацию указанных товаров в торговых объектах,
в том числе на торговых рынках
Сноска. Налоговый регистр исключен постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр по учету доходов
Сноска. Постановление дополнено формой налогового регистра в соответствии с постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

1. ЖСН/БСН | | | | | | | | | | | | |
-----------------------
3. Салық төлеушінің Т.А.Ә. немесе атауы _____________________________
4. Салық кезеңі: жыл ________________________________________________
Свопты қоспағанда, туынды қаржы құралдары бойынша операциялар
(теңге)
Р/с
контрагенттің атауы
контрагенттің ЖСН/БСН-і
резидент еместің резиденттік еліндегі салықтық тіркеу нөмірі
хеджирлеу (қолданылады/қолданылмайды)
базалық активті жеткізу (қолданылады/қолданылмайды)
келісім шарттың ашылу күні
келісімшарт тың орындалу немесе мерзімінен бұрын тоқтатылу күні
туынды қаржы құралдары бойынша түсімдер
туынды қаржы құралдары бойынша шығыстар
асып кетуі (теңге) (9-баған - 10-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ЖИЫНЫ (жол нысанның қорытындысы бойынша ғана толтырылады)
Своп бойынша операциялар
(теңге)
Р/с
контрагенттің атауы
контрагенттің ЖСН/БСН-і
резидент еместің резиденттік еліндегі салықтық тіркеу нөмірі
хеджирлеу (қолданылады/қолданылмайды)
базалық активті жеткізу (қолданылады/қолданылмайды)
своп бойынша түсім
своп бойынша шығыстар
асып кетуі (теңге) (7-баған - 8-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ЖИЫНЫ (жол нысанның қорытындысы бойынша ғана толтырылады)
_____________________________________________________________________
(басшының (салық төлеушінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________                    (салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
нысан
Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесi шегерiмге жатқызған басқарушылық және жалпы әкiмшiлiк шығыстарының сомалары бойынша салық тіркелімі
Ескерту. Нысанға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Салық төлеушінің Т.А.Ә. немесе атауы_____________________
4. Салық кезеңі: жыл ________________
Резидент емес-заңды тұлғаның қаржы есептілігінің деректері
Р/с №
Валюта коды
Тұтас алғандағы жылдық жиынтық табыстың жалпы сомасы
Тұтас алғанда персоналдың еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстардың жалпы сомасы
Тұтас алғанда негізгі құралдардың бастапқы (ағымдағы) құны
Тұтас алғанда негізгі құралдардың теңгерімдік құны
Шығыстардың жалпы сомасы, соның ішінде басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
2
KZT
3
Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесінің қаржы есептілігінің деректері
Р/с №
Валюта коды
Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесі арқылы қызметін жүзеге асырудан алған жылдық жиынтық табысының сомасы
Тұрақты мекеме персоналының еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстардың жалпы сомасы
Тұрақты мекеменің негізгі құралдардың бастапқы (ағымдағы) құны
Тұрақты мекеменің негізгі құралдардың теңгерімдік құны
Шығыстардың жалпы сомасы, соның ішінде тұрақты мекемеге шегерімге жатқызылатын басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
2
KZT
3
Басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстардың жалпы сомасын баптар бойынша таратып жазу
Р/с
Шығыстар баптарының атауы
Резидент емес заңды тұлға шығыстарының сомасы
Тұрақты мекеме шығыстарының сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
ұлттық валютада
шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
1
Әкімшілік персоналға жататын қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстар
2
Әкімшілік басқару аппаратын ұстауға шығыстар
3
Басқарудың техникалық құралдарын, байланыс торабын, дабыл құралдарын және өндіріске жатпайтын басқа да басқарудың техникалық құралдарын ұстауға және қызмет көрсетулерге жұмсалған шығыстар
4
Жалпышаруашылық мақсаттағы негізгі құралдардың амортизациясына жұмсалған шығыстар
5
Банктің қызметіне ақы төлеуге жұмсалған шығыстар
6
Әкімшілік басқару персоналының іссапар шығыстары
7
Байланыс қызметтеріне ақы төлеуге жұмсалған шығыстар
8
Өкілдік шығыстар
9
Жалпышаруашылық мақсаттағы негізгі құралдарды жалға алу бойынша шығыстар
10
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге жұмсалған шығыстар
11
Кеңсе тауарларын ақы төлеуге жұмсаған шығыстар
12
Мүліктен, жылжымайтын мүліктен салықтар, алымдар және аударымдар
13
Консультациялық қызметтерге ақы төлеуге жұмсалған шығыстар
14
Аудиторлық қызметтерге төлеуге жұмсалған шығыстар
15
Ақпараттық қызмет көрсетулерін төлеуге жұмсалған шығыстар
16
Қызметкерлер еңбегін қорғауға шығыстар, субъектіні қорғауға, өртке қарсы қорғауға шығыстар және басқа да жалпышаруашылық сипаттағы шығыстар
Өзгелер:
17
Жиыны (жол тек нысанның қорытындысы бойынша ғана толтырылады)
_________________________________________________________
(Басшының (салық төлеуші) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
_________________________________________________________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
_________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
__________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
нысан
Көрсетілген тауарларды сауда объектілерінде, оның ішінде сауда базарларында өткізуді жүзеге асыратын салық төлеушілер сатып  алған тауарлар бойынша салық тіркелімі
Ескерту. Нысан алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
нысан
Табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімі
Ескерту. Қаулы нысанмен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________

1. ИИН
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика __________________
3. период: _________________ год:__________________
1. Учет операций по доходам, за исключением операций по
реализации или передаче в уставный капитал имущества,
являющегося основным средством индивидуального предпринимателя
(тенге)
п/п
дата
сумма полученного дохода за
день
размер корректировки
дохода за день (+, -)
1
2
3
4
Доход от реализации товаров, выполнения работ, оказания услуг
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
Другие виды доходов
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
2. Учет операций по
реализации или передаче в уставный капитал имущества,
являющегося основным средством индивидуального
предпринимателя
(тенге)
п/п
стоимость
реализации/вклада
первоначальная стоимость
имущества /вклада
положительная разница
(гр. 2-гр. 3)
1
2
3
4
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись индивидуального предпринимателя, печать)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление
налогового регистра)
_______________________________________
(дата составления налогового регистра)
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр по учету приобретенных товаров, работ и услуг
Сноска. Постановление дополнено формой налогового регистра в соответствии с постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 21.07.2014 № 802.
1. ИИН
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика
3. Период: год: _________________ год: ______________________
(тенге)
№ п/п
Ф.И.О. или наименование поставщика
ИИН/БИН поставщика при отсутствии возможности указания ИИН/БИН поставщика необходимо указать один из следующих данных поставщика: номер удостоверения личности или паспорта, адрес, место осуществления предпринимательской деятельности или реализации товара, работ и услуг.
счет-фактура или первичный документ
всего стоимость товара
номе Р
дата выписки
с учетом НДС
в том числе сумма НДС
1
2
3
4
5
6
7
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
____________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись индивидуального предпринимателя, печать)
__________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
______________________________________
(дата составления налогового регистра)
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр по учету доходов физических лиц,
облагаемых у источника выплаты налоговых обязательств по
таким доходам, обязательств по учету обязательных
пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все
налоги и отчисления
Сноска. Постановление дополнено формой налогового регистра в соответствии с постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

1. ЖСН/БСН | | | | | | | | | | | | |
-----------------------
2. Салық төлеушінің Т.А.Ә. немесе атауы _____________________________
3. Кезең: ай ____________________ жыл _______________________________
1. Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті
жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды
қоспағанда, табыстар бойынша
операциялар есебі
(теңге)
Р/с
күні
бір күн ішінде алынған табыс сомасы
бір күн ішіндегі табысты түзету мөлшері (+, -)
1
2
3
4
Тауарларды өткізуден, жұмыстарды орындаудан, қызметтерді көрсетуден түсетін табыс
Бір ай үшін жиыны:
Салық кезеңі үшін жиыны:
Басқа табыс түрлері
Бір ай үшін жиыны:
Салық кезеңі үшін жиыны:
2. Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі
(теңге)
Р/с
өткізу/салым құны
мүліктің/салымның бастапқы құны
оң айырма (2 топ - 3 топ)
1
2
3
4
Бір айдың жиыны:
Салық кезеңі үшін жиыны:
_____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің Т.А.Ә., қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
есепке алу бойынша салық тіркелімі
Ескерту. Қаулы нысанмен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.07.2014 № 802 қаулыларымен.
1. ЖСН
2. Салық төлеушінің Т.А.Ә. немесе атауы ______________________
3. Кезең: ___________________ жыл: ___________________________
(теңге)
Р/с
Жеткізушінің Т.А.Ә. немесе атауы
Жеткізушінің ЖСН/БСН, жеткізушінің ЖСН/БСН көрсету мүмкіндігі болмаған кезде, жеткізушінің мынадай деректерінің біреуін көрсету қажет: жеке куәлігінің немесе паспортының нөмірі, мекенжайы, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру немесе тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізу орны
шот-фактура немесе бастапқы  құжат
тауар құнының жиыны
нөмірі
жазып берілген күн
ҚҚС-ты ескере отырып
оның ішінде ҚҚС сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Бір айдың жиыны:
Салық кезеңіндегі жиыны:
_____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің Т.А.Ә., қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
нысан
Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын,
осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық
салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы
жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі
міндеттемелерді есепке алу бойынша
салық тіркелімі
Ескерту. Қаулы нысанмен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________

1. ИИН
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика __________________
3. период: _________________ год:__________________
п/п
Ф.И.О
физического
лица
ИИН
задолжен-
ность
по
невып-
лаченным
доходам
на
начало
месяца
начис-
лено
дохода
за
отчетный
месяц
доходы,
не
подлежащие
налогооб-ложению
налоговые
вычеты
доходы,
с
которых
удержи-ваются
ОПВ
сумма
ОПВ,
подлежа-щая
уплате
доходы
облагаемые
ИПН
сумма
ИПН,
подлежащая
уплате
доходы к
выплате
за
отчетный
месяц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого за месяц
(строка
заполняется
только по итогу
формы):
Итого за
налоговый период
(строка
заполняется
только по итогу
формы):
Продолжение таблицы:
выплачено
доходов за
отчетный
месяц
задолженность
по
невыплаченным
доходам
на конец
месяца
расходы
работодателя,
с которых
исчисляется
социальный
налог
сумма
исчисленного
социального
налога
доходы, с
которых
исчисляются
социальные
отчисления
сумма
социальных
отчислений,
подлежащая
уплате
сумма
социального
налога,
подлежащая
уплате
13
14
15
16
17
18
19
(Ф.И.О., подпись индивидуального предпринимателя, печать)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового
регистра)
_______________________________________
(дата составления налогового регистра)
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
форма
Налоговый регистр по учету налоговых обязательств
по плате за эмиссии в окружающую среду и плате за пользование
водными ресурсами поверхностных источников
Сноска. Постановление дополнено формой налогового регистра в соответствии с постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. ИИН
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика __________________
3. период: _________________ год:__________________
Операции по учету налоговых обязательств по плате
за эмиссии в окружающую среду
п/п
наименование
операций
(выбросы,
сбросы,
размещение
отходов,
серы)
разрешительный
документ
вид
загрязняющего
вещества,
топлива,
отходов,
серы
единица
измерения
фактический объем эмиссии в
пределах лимита
объем
ставка
сумма
платы
номер
дата
выдачи
ставка
платы
коэффициенты
ставка
с
применением
коэффициента
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
Продолжение таблицы:
фактический объем сверх
установленного лимита
сумма
платы,
всего
объем
ставка
платы
сумма
платы
12
13
14
15
Операции по учету налоговых обязательств по плате за
пользование водными ресурсами поверхностных источников
п/п
вид
специального
водопользования
разрешительный
документ
единица
измерения
установленный
лимит
фактический объем
водопользования в
пределах лимита
фактический объем
водопользования
сверх установленного
лимита
сумма
платы,
всего
Номер
дата
выдачи
объем
ставка
платы
сумма
платы
объем
ставка
платы
сумма
платы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Итого за месяц (строка заполняется
только по итогу формы):
Итого за налоговый период (строка
заполняется только по итогу формы):
(Ф.И.О., подпись индивидуального предпринимателя, печать)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового
регистра)
_______________________________________
(дата составления налогового регистра)
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2011 года № 1311
Правила
составления форм налоговых регистров
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 08.05.2013 № 458 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

1. ЖСН/БСН | | | | | | | | | | | | |
-----------------------
2. Салық төлеушінің Т.А.Ә. немесе атауы _____________________________
3. Кезең: _________________ жыл: ____________________________________
Р/с
жеке тұлғаның Т.А.Ә.
ЖСН
ай басында төленбеген табыстар бойынша берешек
есепті ай үшін есептелген табыстар
салық салуға жатпайтын табыстар
салық шегерімдері
МЗЖ-нан ұсталатын табыстар
төлеуге жататын МЗЖ сомасы
ЖТС-тен салынатын табыстар
төлеуге жататын ЖТС-ның сомасы
есепті ай үшін төленуге жататын табыстар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бір ай үшін жиыны (жол нысанның қорытындысы бойынша ғана толтырылады)
Салық кезеңі үшін жиыны (жол нысанның қорытындысы бойынша ғана толтырылады)
кестенің жалғасы
есепті ай үшін төленген табыстар
ай соңында төленбеген табыстар бойынша берешек
әлеуметтік салық есептелетін жұмыс берушілердің шығыстары
әлеуметтік салықтың есептелген сомасы
әлеуметтік аударымдардан есептелетін табыстар
төлеуге жататын әлеуметтік аударымдар сомасы
төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы
13
14
15
16
17
18
19
_____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің Т.А.Ә., қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
нысан
Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы
мен қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша салық
міндеттемелерін есепке алу бойынша
салық тіркелімі
Ескерту. Қаулы нысанмен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________
1. ЖСН/БСН | | | | | | | | | | | | |
-----------------------
2. Салық төлеушінің Т.А.Ә. немесе атауы _____________________________
3. Кезең: _________________ жыл: ____________________________________
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша салық
міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар
Р/с
операцияның атауы (күкірт, қалдықтарын орналастыру, шығарып тастау)
рұқсат құжаты
ластаушы заттардың, жанармайдың, күкірттің, қалдықтардың түрі
өлшем бірлігі
лимитi шегiнде эмиссияның нақты көлемі
көлемі
мөлшерлемесі
төлем сомасы
нөмірі
берілген күні
төлем мөлшерлемесі
коэффициенттер
коэффициентті қолдану мөлшерлемесі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Бір ай үшін жиыны:
Салық кезеңі үшін жиыны:
кестенің жалғасы
белгіленген лимиттен артық нақты көлем
төлем сомасының жиыны
көлемі
төлем мөлшерлемесі
төлем мөлшерлемесі
12
13
14
15
Жер үстi көздерiнiң су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемақы
бойынша салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар
р/с
су пайдаланудың арнайы түрі
рұқсат құжаты
өлшем бірлігі
белгіленген лимит
лимиттің құзыретіне су пайдаланудың нақты көлемі
белгіленген лимиттен артық су пайдаланудың нақты көлем
төлем сома сының жиыны
нөмірі
берілген күні
көлемі
төлем мөлшерлемесі
төлем сомасы
көлем
төлем мөлшерлемесі
төлем сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Бір ай үшін жиыны:
Салық кезеңі үшін жиыны:
_____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің Т.А.Ә., қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 қарашадағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
Салық тіркелімінің нысандарын жасау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 458 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления форм налоговых регистров (далее - Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый Кодекс) и Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» (далее - Закон о введении) и определяют порядок составления налоговых регистров.
2. Налоговые регистры содержат информацию об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, налогоплательщика.
3. Налоговые регистры заполняются одновременно с формой налоговой отчетности за налоговый период, по которому представляется форма налоговой отчетности.
4. В налоговом регистре указываются общие сведения о налогоплательщике:
1) ИИН/БИН - индивидуальный идентификационный или бизнес-идентификационный номер налогоплательщика.
Индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер подлежит заполнению в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»;
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика;
3) налоговый период, за который составляется форма налогового регистра;
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя (налогоплательщика) или лица его заменяющего и ставится подпись и печать (при ее наличии) налогоплательщика;
5) фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного бухгалтера налогоплательщика (при его наличии) и ставится его подпись;
6) фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного или иного лица, заполнившего и ответственного за составление налогового регистра, и ставится его подпись;
7) дата составления налогового регистра.
5. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком минус «–» в соответствующей строке определенной графы.
6. Налоговые регистры представляются должностным лицам органов налоговой службы при проведении документальных налоговых проверок на бумажных носителях и (или) на электронных носителях – по требованию должностных лиц органов налоговой службы, осуществляющих проверку.
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки налогового регистра не заполняются.
2. Составление формы налогового регистра по применению
инвестиционных налоговых преференций
8. Настоящая форма налогового регистра по применению инвестиционных налоговых преференций предназначена для определения стоимости объектов преференции, подлежащей отнесению на вычеты.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Салық тіркелімінің нысандарын жасау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексіне) және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексін (Салық кодексін) қолданысқа енгізу туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - қолданысқа енгізу туралы Заң) сәйкес әзірленген және салық тіркелімдерін жасау тәртібін айқындайды.
2. Салық тіркелімдері салық төлеушінің салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері туралы ақпаратты қамтиды.
3. Салық тіркелімдері салық есептілігінің нысаны табыс етілетін салық кезеңі үшін салық есептілігінің нысанымен бір мезгілде толтырылады.
4. Салық тіркелімінде салық төлеуші туралы жалпы мәліметтер көрсетіледі:
1) ЖСН/БСН - салық төлеушінің жеке сәйкестендіру немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі «Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес толтырылуы тиіс;
2) салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы;
3) салық тіркелімінің нысаны жасалатын салық кезеңі;
4) басшының (салық төлеушінің) немесе оны алмастыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның қолы қойылып, салық төлеушінің мөрі басылады;
5) салық төлеушінің бас бухгалтерінің (бар болса) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның қолы қойылады;
6) лауазымды немесе салық тіркелімін толтырған және жасауға жауапты өзге адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның қолы қойылады;
7) салық тіркелімі жасалған күн қойылады.
5. Сомалардың теріс мәні белгілі бір бағанның тиісті жолында «–» алу белгісімен белгіленеді.
6. Салық тіркелімдері құжаттық тексеру жүргізу кезінде тексеруді жүзеге асыратын салық қызметі органдарының лауазымды адамдарының талабы бойынша салық қызметі органдарының лауазымды адамдарына қағаз тасығыштарда және (немесе) электронды тасығыштарда ұсынылады.
7. Көрсеткіштер болмаған кезде салық тіркелімінің тиісті торкөздері толтырылмайды.
2. Инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық
тіркелімінің нысанын жасау
8. Осы инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімінің нысаны шегерімге жатқызылуы тиіс преференция объектілерінің құнын айқындауға арналған.

9. В таблице «Вычеты по инвестиционным преференциям» указывается:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - наименование объекта преференций (основного средства);
3) в графе 3 - дата ввода в эксплуатацию основного средства (при его наличии);
4) в графе 4 - номер и дата контракта в рамках инвестиционного проекта, заключенного до 1 января 2009 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 января 2003 года «Об инвестициях»;
5) в графе 5 - периоды (года) начала и окончания срока предоставления инвестиции в соответствии с заключенным контрактом;
6) в графе 6 - стоимость объекта преференций (основного средства), и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию, подлежащих отнесению на вычеты. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
7) в графе 7 - стоимость объекта преференций (основного средства), и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию, отнесенная на вычеты в налоговом периоде. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
8) в графе 8 - остаточная стоимость объекта преференций (основного средства), и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию, которая в следующем налоговом периоде подлежит переносу в соответствующие строки графы 6, в течение срока действия преференции, определяемая как разница величин, указанных в графах 6 и 7 соответствующих строк. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.
10. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 2, 3, 4 или 5 налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом, в случае,  если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты всех указанных граф;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 6, 7 или 8 налогового регистра:

9. «Инвестициялық преференциялар бойынша шегерімдер» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - преференция объектісінің (негізгі құралдың) атауы;
3) 3-бағанда - негізгі құралды (ол болған жағдайда) пайдалануға енгізу күні;
4) 4-бағанда - «Инвестициялар туралы» 2003 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2009 жылдың 1 қаңтарына дейін жасалған инвестициялық жоба шеңберіндегі келісімшарттың нөмірі мен күні;
5) 5-бағанда - жасасқан келісімшартқа сәйкес инвестиция беру кезеңінің (жылының) басталу және аяқталу кезеңдері;
6) 6-бағанда - преференция объектісінің (негізгі құралдың) және (немесе) шегерімге жатқызылуы тиіс қайта құруға, жаңғыртуға жұмсалған шығыстар құны. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
7) 7-бағанда - преференция объектісінің (негізгі құралдың) және (немесе) салық кезеңінде шегерімге жатқызылған қайта құруға, жаңғыртуға жұмсалған шығыстар құны. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
8) 8-бағанда - преференция объектісінің (негізгі құралдың), және (немесе) келесі салық кезеңінде 6-бағанның тиісті жолдарына көшірілуі тиіс, тиісті жолдардың 6 және 7-бағандарында көрсетілген шамалардың айырмасы ретінде айқындалатын преференциялар қолданысының мерзімі ішіндегі қайта құруға, жаңғыртуға жұмсалған шығыстардың қалдық құны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
10. Егер салық тіркелімінде қате деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателіктердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің 2, 3, 4 немесе 5-бағандарында қателіктер табылған жағдайда қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер қате бір немесе бірнеше бағанда жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде көрсетілген бағандардың барлығының деректемелері көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарында қателіктер табылған жағдайда:

в графах 2, 3, 4 и 5 дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3, 4 и 5 налогового регистра;
в графах 6, 7 или 8 дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 6, 7 или 8 налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф 6, 7 или 8 налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 6, 7 или 8 дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус «-»;
3) в случае необходимости дополнительного внесения в налоговый регистр фиксированного актива дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил. При этом в такой дополнительный налоговый регистр необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
11. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
12. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительный налоговый регистр, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) дата ввода в эксплуатацию основного средства (при его наличии);
3) номера и даты контракта (при его наличии);
4) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
5) даты составления письменного обоснования.
3. Составление формы налогового регистра по определению
стоимостных балансов групп (подгрупп) фиксированных активов и
последующим расходам по фиксированным активам
13. Настоящая форма налогового регистра предназначена для определения стоимостных балансов групп (подгрупп) фиксированных активов и последующим расходам по фиксированным активам в целях налогообложения в соответствии с Налоговым кодексом.
14. В таблице «Амортизационные отчисления и другие вычеты по фиксированным активам» указываются:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 – наименование стоимостных показателей и вычетов по фиксированным активам;
3) в графе 3 - показатели, предназначенные для отражения вычетов по зданиям, сооружениям (за исключением нефтяных, газовых скважин и передаточных устройств), заполняемые на основании итоговых данных таблицы «Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам», предусмотренной настоящей формой налогового регистра;

қосымша салық тіркелімінің 2, 3, 4 және 5-бағандарында салық тіркелімінің 2, 3, 4 және 5-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарында салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша анықталған айырма сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде анықталған айырма сомасы қосымша салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарында «-» алу белгісімен көрсетіледі;
3) салық тіркеліміне қосымша тіркелген актив енгізу қажет болған жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтырулар енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдың нөмірінен кейінгі жолдың нөмірі көрсетілуі қажет.
11. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
12. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) негізгі құралды (ол болған жағдайда) пайдалануға енгізу күні;
3) келісімшарттың (ол болған жағдайда) нөмірі мен күні;
4) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
5) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
3. Тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық
теңгерімдерін айқындау және тіркелген активтер бойынша кейінгі
шығыстар бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
13. Осы салық тіркелімінің нысаны Салық кодексіне сәйкес салық салу мақсатында тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін және тіркелген активтер бойынша кейінгі шығыстарды айқындауға арналған.
14. «Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар мен басқа да шегерімдер» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - құндық көрсеткіштер мен тіркелген активтер бойынша шегерімдердің атауы;
3) 3-бағанда - осы салық тіркелімінің нысанында көзделген «Амортизациялық аударымдар мен тіркелген активтер бойынша басқа да шегерімдердің толық жазылуы» кестесінің қорытынды деректері негізінде толтырылатын ғимараттар, құрылыстар (мұнай, газ ұңғымаларын және беру құрылғыларын қоспағанда) бойынша шегерімдерді көрсетуге арналған көрсеткіштер;

4) в графе 4 - показатели, предназначенные для отражения вычетов по оставшимся группам фиксированных активов, заполняемые на основании итоговых данных таблицы «Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам»;
5) в графе 5 - итоговые показатели, предназначенные для отражения вычетов по фиксированным активам. Определяется как сумма соответствующих граф 3 и 4.
15. В таблице «Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам» указывается:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - код основных средств по I группе фиксированных активов в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан «Классификатор основных фондов» или наименование группы по II, III и IV группам фиксированных активов, по которым производится исчисление амортизационных отчислений налогоплательщиком в соответствии с Налоговым кодексом;
3) в графе 3 - номер группы фиксированных активов для исчисления амортизационных отчислений в соответствии с Налоговым кодексом;
4) в графе 4 - предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с Налоговым кодексом;
5) в графе 5 - нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждой подгруппе (группе), но не выше предельных, указанных в графе 4;
6) в графе 6 - по каждой налоговой подгруппе (группе) указывается величина стоимостного баланса подгруппы (группы) на начало налогового периода. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
7) в графе 7 - стоимость поступивших фиксированных активов, определенная в соответствии с Налоговым кодексом. Стоимость указанных основных средств и нематериальных активов определяется в соответствии с Налоговым кодексом. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
8) в графе 8 - стоимость выбывших фиксированных активов, определенная в соответствии с Налоговым кодексом. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
9) в графе 9 - сумма последующих расходов, относимые на вычеты в соответствии со статьей 122 Налогового кодекса;

4) 4-бағанда - «Амортизациялық аударымдар мен тіркелген активтер бойынша басқа да шегерімдердің толық жазылуы» кестесінің қорытынды деректері негізінде толтырылатын тіркелген активтердің қалған топтары бойынша шегерімдерді көрсетуге арналған көрсеткіштер;
5) 5-бағанда - тіркелген активтер бойынша шегерімдерді көрсетуге арналған қорытынды көрсеткіштер көрсетіледі. Тиісті 3 және 4-бағандардың жиынтығы ретінде айқындалады.
15. «Амортизациялық аударымдар мен тіркелген активтер бойынша басқа да шегерімдердің толық жазылуы» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - «Негізгі қорлардың жіктеушісі» Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес тіркелген активтердің І тобы бойынша негізгі құралдардың коды немесе Салық кодексіне сәйкес салық төлеуші ол бойынша амортизациялық аударымдарды есептейтін тіркелген активтердің II, III және IV топтары бойынша топтың атауы;
3) 3-бағанда - Салық кодексіне сәйкес амортизациялық аударымдарды есептеу үшін тіркелген активтер тобының нөмірі;
4) 4-бағанда - Салық кодексіне сәйкес процентпен амортизацияның шекті нормасы;
5) 5-бағанда - әрбір кіші топ (топ) бойынша, бірақ 4-бағанда көрсетілген шектен жоғары емес процентпен салық төлеуші қолданатын амортизация нормасы;
6) 6-бағанда - әрбір салықтық кіші топ (топ) бойынша салық кезеңінің басына кіші топтың (топтың) құндық теңгерімінің шамасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
7) 7-бағанда – Салық кодексіне сәйкес айқындалған тіркелген активтердің құны. Көрсетілген негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің құны Салық кодексіне сәйкес айқындалады. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
8) 8-бағанда – шығарылған тіркелген активтердің Салық кодексіне сәйкес айқындалған құны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
9) 9-бағанда - Салық кодексінің 122-бабына сәйкес шегерімге жатқызылатын кейінгі шығыстар сомасы;

10) в графе 10 - сумма последующих расходов, относимые на увеличение стоимостного баланса группы (подгруппы) в соответствии с пунктом 3 статьи 122 Налогового кодекса;
11) в графе 11 - величина стоимостного баланса подгруппы на конец отчетного налогового периода в соответствии с Налоговым кодексом, которая определяется в следующем порядке: графа 6 + графа 7 – графа 8 + графа 10. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
12) в графе 12 - сумма амортизационных отчислений за налоговый период, исчисленная в соответствии с Налоговым кодексом в следующем порядке: графа 11 х графу 5;
13) в графе 13 - величина стоимостного баланса фиксированных активов группы (II, III и IV) при выбытии фиксированных активов на конец налогового периода, подлежит вычету в соответствии с Налоговым кодексом;
14) в графе 14 - стоимостный баланс подгруппы (группы), величина которого на конец отчетного налогового периода составляет сумму меньшую, чем 300 месячных расчетных показателей и подлежит вычету в соответствии с Налоговым кодексом. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
15) в графе 15 - стоимостный баланс подгруппы на конец налогового периода с учетом корректировок, предусмотренных Налоговым кодексом, которая определяется в следующем порядке: графа 11 - графа 12 - графа 13 - графа 14.
В случае выбытия, за исключением безвозмездной передачи, фиксированного актива подгруппы (по I группе) сумма в размере стоимостного баланса подгруппы на конец налогового периода признается убытком от выбытия фиксированных активов I группы. Стоимостный баланс данной подгруппы приравнивается к нулю и не подлежит вычету.
В случае безвозмездной передачи всех фиксированных активов подгруппы (по I группе) или группы (по II, III и IV группам) стоимостный баланс соответствующей подгруппы или группы на конец налогового периода приравнивается к нулю и не подлежит вычету. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.

10) 10-бағанда - Салық кодексінің 122-бабы 3-тармағына сәйкес топтың (кіші топтың) құндық теңгерімінің ұлғаюына жатқызылатын кейінгі шығыстар сомасы;
11) 11-бағанда - Салық кодексіне сәйкес есепті салық кезеңінің соңына кіші топтың құндық теңгерімінің шамасы, ол мынадай тәртіппен айқындалады: 6-баған + 7-баған - 8-баған + 10-баған. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
12) 12-бағанда - Салық кодексіне сәйкес мынадай тәртіппен есептелген салық кезеңі үшін амортизациялық аударымдар сомасы: 11-баған х 5-баған;
13) 13-бағанда - топтардың (II, III және IV) тіркелген активтері құндық теңгерімінің шамасы, салық кезеңінің соңына тіркелген активтерді шығару кезінде Салық кодексіне сәйкес шегерімге жатады;
14) 14-бағанда - шамасы есепті салық кезеңінің соңына 300 айлық есептік көрсеткіштен аз соманы құрайтын және Салық кодексіне сәйкес шегерімге жататын кіші топтың (топтың) құндық теңгерімі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
15) 15-бағанда - Салық кодексінде көзделген түзетулер ескеріле отырып, салық кезеңінің соңына кіші топтың құндық теңгерімі көрсетіледі, ол мынадай тәртіппен айқындалады: 11-баған - 12-баған - 13-баған - 14-баған.
Кіші топтың (І топ бойынша) тіркелген активтері өтеусіз берілген жағдайды қоспағанда, тиісті кіші топтың құндық теңгерімі мөлшеріндегі сома І топтың тіркелген активтерінің шығындары деп есептеледі. Осы кіші топтың теңгерімінің құны салық кезеңінің соңына нөлге теңеледі және шегерімге жатқызылмайды.
Кіші топтың (І топ бойынша) немесе топтың (II, III және IV топтар бойынша) тіркелген активтерінің барлығы өтеусіз берілген жағдайда тиісті кіші топтың немесе топтың құндық теңгерімі салық кезеңінің соңына нөлге теңеледі және шегерімге жатқызылмайды. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады.

16. В таблице «Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан» (заполняется налогоплательщиками, являющимися недропользователями, в соответствии с условиями, предусмотренными Налоговым кодексом) указывается:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - код фиксированных активов, впервые введенные в эксплуатацию на территории Республики Казахстан в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан «Классификатор основных фондов»;
3) в графе 3 - дата ввода в эксплуатацию на территории Республики Казахстан соответствующего фиксированного актива;
4) в графе 4 - номер группы фиксированных активов в соответствии с Налоговым кодексом;
5) в графе 5 - предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с Налоговым кодексом;
6) в графе 6 - нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждому наименованию фиксированных активов, но не выше предельных, указанных в графе 5;
7) в графе 7 - двойные нормы амортизаций, применяемые налогоплательщиком в соответствии с пунктом 6 статьи 120 Налогового кодекса, определяемая как произведение величины графы 6 на «2» соответствующей строки;
8) в графе 8 - стоимость поступивших фиксированных активов, впервые введенные в эксплуатацию на территории Республики Казахстан и используемые налогоплательщиком в целях получения совокупного годового дохода. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
9) в графе 9 - сумма амортизационных отчислений, исчисленная по двойной норме амортизации, при условии использования данных фиксированных активов в целях получения совокупного годового дохода не менее трех лет в соответствии с Налоговым кодексом, определяемая как произведение величин, указанных в графах 7 и 8 соответствующих строк. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
10) в графе 10 - остаточная стоимость фиксированных активов, впервые введенные в эксплуатацию на территории Республики Казахстан в налоговом периоде и используется в целях получения совокупного годового дохода, определятся как разница граф 8 и 9. В последующем налоговом периоде данные этой графы подлежат включению в стоимостный баланс соответствующей подгруппы (группы) для исчисления амортизационных отчислений в целях налогообложения и переносятся в соответствующую графу 7 таблицы «Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам» налогового регистра следующего налогового периода. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;

16. «Қазақстан Республикасы аумағында пайдалануға алғаш енгізілген тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар» кестесінде (Салық кодексінде көзделген шарттарға сәйкес жер қойнауын пайдаланушы болып табылатын салық төлеушілер толтырады):
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - «Негізгі қорлардың жіктеуіші» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктеуішіне сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында алғаш пайдалануға енгізілген тіркелген активтердің коды;
3) 3-бағанда - тиісті тіркелген активтің Қазақстан Республикасы аумағына пайдалануға енгізілу күні;
4) 4-бағанда - Салық кодексіне сәйкес тіркелген активтер тобының нөмірі;
5) 5-бағанда - Салық кодексіне сәйкес амортизацияның шекті нормалары проценттерде;
6) 6-бағанда - әрбір тіркелген активтердің атауы бойынша процентпен, бірақ 5-бағанда көрсетілген шектерден жоғары емес салық төлеуші қолданатын амортизация нормасы;
7) 7-бағанда - Салық кодексінің 120-бабы 6-тармағына сәйкес салық төлеуші қолданатын, 6-бағанның шамасын тиісті жолдың «2» көбейтіндісі ретінде айқындалатын амортизацияның екі еселенген нормалары;
8) 8-бағанда - Қазақстан Республикасы аумағында пайдалануға алғаш енгізілген және салық төлеуші жылдық жиынтық табыс алу мақсатында пайдаланатын келіп түскен тіркелген активтердің құны. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;
9) 9-бағанда - Салық кодексіне сәйкес кемінде үш жыл жылдық жиынтық табыс алу мақсатында тіркелген активтердің деректерін пайдалану шартымен, тиісті жолдардың 7 және 8-бағандарында көрсетілген шамалардың көбейтіндісі ретінде айқындалатын амортизацияның екі еселенген нормасы бойынша есептелген амортизациялық аударымдардың сомасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;
10) 10-бағанда - салық кезеңінде Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет пайдалануға берілген және жылдық жиынтық табыс алу үшін пайдаланылатын, 8 және 9-бағандарының айырмасы ретінде айқындалатын тіркелген активтердің қалдық құны. Келесі салық кезеңінде осы бағанның деректері салық салу мақсатында амортизация аударымдарын есептеу үшін тиісті кіші топтың (топтың) құндық теңгеріміне енгізілуге тиіс және келесі салық кезеңінің салық тіркелімі «Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар мен басқа да шегерімдердің толық жазылуы» кестесінің тиісті 7-бағанына көшіріледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;

11) в графе 11 - дата выбытия соответствующего фиксированного актива в случае его реализации до истечения трехлетнего периода эксплуатации.
17. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее - дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
При внесении изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты и показатели соответствующей графы, а также данные тех граф таблиц налогового регистра, суммарное значение которых зависит от измененных показателей графы. При этом в дополнительном налоговом регистре также отражаются реквизиты не измененных граф 2, 3, 4 и 5 таблицы «Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам» и (или) не измененных граф 2, 3, 4, 5, 6 и 11 таблицы «Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан» налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф таблиц налогового регистра к соответствующим значениям дополнительного налогового регистра применяется знак минус «-».
В случае дополнительного внесения изменения фиксированных активов в налоговый регистр дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 15-16 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
18. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
19. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) номер группы фиксированного актива и номер строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
3) даты составления письменного обоснования.
4. Составление формы налогового регистра по производным
финансовым инструментам
20. Настоящая форма налогового регистра предназначена для определения дохода по производным финансовым инструментам, подлежащий включению в доход в соответствии с Налоговым кодексом.

11) 11-бағанда - пайдаланудың үш жылдық кезеңі өткенге дейін сатылған жағдайда тиісті тіркелген активтің шығарылған күні көрсетіледі.
17. Егер салық тіркелімінде қате деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінде тиісті бағандардың тиісті деректемелері мен көрсеткіштері, сондай-ақ салық тіркелімі кестелерінің жиынтық мәні бағандардың өзгерген көрсеткіштеріне байланысты болатын бағандарының деректері көрсетіледі. Бұл ретте қосымша салық тіркелімінде салық тіркелімінің «Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар мен басқа да шегерімдердің толық жазылуы» кестесінің өзгермеген 2, 3, 4 және 5-бағандарының және (немесе) «Қазақстан Республикасы аумағына алғаш пайдалануға енгізілген тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар» кестесінің өзгермеген 2, 3, 4, 5, 6 және 11-бағандарының деректемелері де көрсетіледі.
Салық тіркелімінің кестелері бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде қосымша салық тіркелімінің тиісті мәндеріне «-» алу белгісі қолданылады.
Салық тіркеліміне тіркелген активтердің өзгеруін қосымша енгізген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 15-16-тармақтарына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
18. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
19. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) тіркелген актив тобының нөмірі және салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
3) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
4. Туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімінің нысанын
жасау
20. Салық тіркелімінің осы нысаны Салық кодексіне сәйкес кіріске енгізуге жататын туынды қаржы құралдары бойынша табысты айқындауға арналған.

21. В таблице «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» указываются:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - наименование контрагента;
3) в графе 3 - индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента;
4) в графе 4 - номер налоговой регистрации в стране резидентства нерезидента;
5) в графе 5 - сведение «применяется» либо «не применяется» хеджирование;
6) в графе 6 - сведение «применяется» либо «не применяется» поставка базового актива;
7) в графе 7 - дата открытия контракта;
8) в графе 8 - дата исполнения или досрочного прекращения действия контракта;
9) в графе 9 - сумма поступления по производным финансовым инструментам в соответствии со статьей 127 Налогового кодекса. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
10) в графе 10 - сумма расходов по производным финансовым инструментам в соответствии со статьей 127 Налогового кодекса. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
11) в графе 11 - сумма превышения, определяемая как разница величин, указанных в графах 9 и 10 соответствующих строк. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.
22. В «Операции по свопу» указываются:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - наименование контрагента;
3) в графе 3 – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента;
4) в графе 4 - номер налоговой регистрации в стране резидентства нерезидента;
5) в графе 5 - сведение «применяется» либо «не применяется» хеджирование;
6) в графе 6 - сведение «применяется» либо «не применяется» поставка базового актива;
7) в графе 7 - сумма поступления по свопу в соответствии со статьей 128 Налогового кодекса. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
8) в графе 8 - сумма расходов по свопу в соответствии со статьей 128 Налогового кодекса. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
9) в графе 9 - сумма превышения, определяемая как разница величин, указанных в графах 7 и 8 соответствующих строк. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.

21. «Свопты қоспағанда, туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - контрагенттің атауы;
3) 3-бағанда - контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4) 4-бағанда - резидент еместің резиденттік еліндегі салықтық тіркеуінің нөмірі;
5) 5-бағанда - хеджирлеу «қолданылады» не «қолданылмайды» мәліметі;
6) 6-бағанда - базалық активті жеткізу «қолданылады» не «қолданылмайды» мәліметі;
7) 7-бағанда - келісімшарттың ашылу күні;
8) 8-бағанда - келісімшарт қолданысының орындалу немесе мерзімінен бұрын тоқтатылу күні;
9) 9-бағанда - Салық кодексінің 127-бабына сәйкес туынды қаржы құралдары бойынша түсімдер сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
10) 10-бағанда - Салық кодексінің 127-бабына сәйкес туынды қаржы құралдары бойынша шығыстар сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
11) 11-бағанда - тиісті жолдардың 9 және 10-бағандарында көрсетілген шамалардың айырмасы ретінде айқындалатын артып кету сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
22. «Своп бойынша операцияларда»:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - контрагенттің атауы;
3) 3-бағанда - контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4) 4-бағанда - резидент еместің резиденттік еліндегі салық тіркеуінің нөмірі;
5) 5-бағанда - хеджирлеу «қолданылады» не «қолданылмайды» мәліметі;
6) 6-бағанда - базалық активті жеткізу «қолданылады» не «қолданылмайды» мәліметі;
7) 7-бағанда - Салық кодексінің 128-бабына сәйкес своп бойынша түсім сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;
8) 8-бағанда - Салық кодексінің 128-бабына сәйкес своп бойынша шығыстар сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;
9) 9-бағанда - тиісті жолдардың 7 және 8-бағандарында көрсетілген шамалардың айырмасы ретінде айқындалатын артып кету сомасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады.

23. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее - дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7 или 8 таблицы «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» и (или) в графах 2, 3, 4, 5 или 6 таблицы «Операции по свопу» налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 9, 10 или 11 таблицы «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» и в графах 7, 8 или 9 таблицы «Операции по свопу» формы налогового регистра:
в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7 или 8 таблицы «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3, 4, 5, 6, 7 или 8 таблицы «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» налогового регистра;
в графах 2, 3, 4, 5 или 6 таблицы «Операции по свопу» дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3, 4, 5 или 6 таблицы «Операции по свопу» налогового регистра;
в графах 9, 10 или 11 таблицы «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» дополнительной формы налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 9, 10 или 11 таблицы «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» налогового регистра;
в графах 7, 8 или 9 таблицы «Операции по свопу» дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 7, 8 или 9 таблицы «Операции по свопу» налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф 9, 10 или 11 таблицы «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» и значении граф 7, 8 или 9 таблицы «Операции по свопу» налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 9, 10 или 11 таблицы «Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа» и в графах 7, 8 или 9 таблицы «Операции по свопу» дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус «-»;

23. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің «Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесінің 2, 3, 4, 5, 6, 7 немесе 8-бағандарында және (немесе) «Своп бойынша операциялар» кестесінің 2, 3, 4, 5, немесе 6-бағандарында қателер анықталған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде барлық көрсетілген бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімі нысанының «Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесінің 9, 10 немесе 11-бағандарында және «Своп бойынша операциялар» кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарында қателер анықталған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің «Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесінің 2, 3, 4, 5, 6, 7 немесе 8-бағандарында салық тіркелімінің «Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесі 2, 3, 4, 5, 6, 7 немесе 8-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің «Своп бойынша операциялар» кестесінің 2, 3, 4, 5 немесе 6-бағандарында салық тіркелімінің «Своп бойынша операциялар» кестесі 2, 3, 4, 5 немесе 6-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің «Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесінің 9, 10 немесе 11-бағандарында салық тіркелімінің «Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесі 9, 10 немесе 11-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша айқындалған сома көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің «Своп бойынша операциялар» кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарында салық тіркелімінің «Своп бойынша операциялар» кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша айқындалған сома көрсетіледі.
Салық тіркелімінің «Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесі 9, 10 немесе 11-бағандарының мәндерін және «Своп бойынша операциялар» кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің «Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар» кестесі 9, 10 немесе 11-бағандарында және «Своп бойынша операциялар» кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарында айқындалған айырма сомасы «-» алу белгісімен көрсетіледі;

3) в случае дополнительного внесения в налоговый регистр за указанный налоговый период дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 31-32 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
24. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
25. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Сноска. Пункт 25 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.07.2014 № 802.
5. Составление формы налогового регистра по суммам
управленческих и общеадминистративных расходов юридического
лица-нерезидента, отнесенным на вычеты его постоянным
учреждением в Республике Казахстан
26. Настоящая форма налогового регистра предназначена для отражения сумм управленческих и общеадминистративных расходов юридического лица-нерезидента, относимых на вычеты постоянному учреждению, определяемых по методу пропорционального распределения расходов.
27. В таблице «Данные финансовой отчетности юридического лица-нерезидента» указываются данные юридического лица-нерезидента в целом (включая данные его структурных подразделений в других государствах), отраженные в его финансовой отчетности:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - указывается код валюты. В графе 2 данные заполняются в национальной валюте. В строке 3 графы 2 указывается код валюты в соответствии с приложением 23 «Классификатор валют», утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 «О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций» (далее - Решение);
3) в графе 3 - общая сумма совокупного годового дохода в целом;
4) в графе 4 - общая сумма расходов по оплате труда персонала в целом;
5) в графе 5 - первоначальная (текущая) стоимость основных средств в целом;
6) в графе 6 - балансовая стоимость основных средств в целом;

3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 31-32-тармақтарына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
24. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
25. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) контрагент салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
5. Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы
тұрақты мекемесі шегерімге жатқызған басқарушылық және
жалпыәкімшілік шығыстарының сомалары бойынша салық тіркелімінің
нысанын жасау
26. Осы салық тіркелімі нысаны тұрақты мекемеге шегерімге жатқызылатын, шығыстарды барабар бөлу әдісі бойынша анықтайтын резидент емес заңды тұлғаның басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстарының сомаларын көрсетуге арналған.
27. «Резидент емес заңды тұлғаның қаржы есептілігі деректері» (оның басқа мемлекеттердегі құрылымдық бөлімшелерінің деректерін қоса алғанда) кестесінде, оның қаржы есептілігінде көрсетілген тұтас алғандағы резидент емес заңды тұлғаның деректері:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - валютаның коды көрсетіледі. 2-бағанда деректер ұлттық валютада толтырылады. 2-бағанның 3-жолында «Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланатын жіктеуіштер туралы» Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен (бұдан әрі - Шешім) бекітілген «Валюталар жіктеушісінің» 23-қосымшасына сәйкес валюталардың коды көрсетіледі;
3) 3-бағанда - тұтас алғанда жылдық жиынтық табыстың жалпы сомасы;
4) 4-бағанда - тұтас алғанда персоналдың еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстарының жалпы сомасы;
5) 5-бағанда - тұтас алғанда негізгі қорлардың бастапқы (ағымдағы) құны;
6) 6-бағанда - тұтас алғанда негізгі қорлардың теңгерімдік құны;

7) в графе 7 - общая сумма расходов, в том числе управленческие и общеадминистративные расходы.
28. В таблице «Данные финансовой отчетности постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан» указываются данные из финансовой отчетности постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - указывается код валюты. В строке 2 данные заполняются в национальной валюте. В строке 3 графы 2 указывается код валюты в соответствии с приложением 23 к Решению;
3) в графе 3 - сумма совокупного годового дохода, полученного юридическим лицом-нерезидентом от осуществления деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение;
4) в графе 4 - общая сумма расходов по оплате труда персонала постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан;
5) в графе 5 - первоначальная (текущая) стоимость основных средств постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан;
6) в графе 6 - балансовая стоимость основных средств постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан;
7) в графе 7 - общая сумма расходов, в том числе управленческие и общеадминистративные расходы, относимые на вычеты постоянному учреждению в Республике Казахстан.
29. В таблице «Постатейная расшифровка общей суммы управленческих и общеадминистративных расходов» указываются данные из финансовой отчетности юридического лица-нерезидента и его постоянного учреждения в Республике Казахстан:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - наименование статей расходов;
3) в графе 3 - сумма расходов юридического лица-нерезидента (включая данные его структурных подразделений в других государствах), связанных с деятельностью постоянного учреждения в Республике Казахстан, направленной на получение дохода, в национальной валюте.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
4) в графе 4 - сумма расходов юридического лица-нерезидента (включая данные его структурных подразделений в других государствах), связанных с деятельностью постоянного учреждения в Республике Казахстан, направленной на получение дохода, в иностранной валюте.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
5) в графе 5 - сумма расходов постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан в национальной валюте.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;

7) 7-бағанда - шығыстардың жалпы сомасы, соның ішінде басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстары көрсетіледі.
28. «Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесінің қаржы есептілігі деректері» кестесінде резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесінің қаржы есептілігінен деректер:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - валютаның коды көрсетіледі. 2-бағанда деректер ұлттық валютада толтырылады. 2-бағанның 3-жолында Шешімнің «Валюталар жіктеушісінің» 23-қосымшасына сәйкес валютаның коды көрсетіледі;
3) 3-бағанда - резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесі арқылы қызметін жүзеге асырудан алынған жылдық жиынтық табысының сомасы;
4) 4-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды  тұлғаның тұрақты мекемесі персоналының еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстарының жалпы сомасы;
5) 5-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесінің негізгі қорларының бастапқы (ағымдағы) құны;
6) 6-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесінің негізгі қорларының баланстық құны;
7) 7-бағанда - шығыстардың жалпы сомасы, соның ішінде Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемеге шегерімге жатқызылатын басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстары көрсетіледі.
29. «Басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстардың жалпы сомасы баптар бойынша таратып жазу» кестесінде резидент емес заңды тұлғаның және оның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесінің қаржы есептілігінен деректер:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - шығыстар баптарының атауы;
3) 3-бағанда – Қазақстан Республикасында табыс алуға бағытталған тұрақты мекеменің қызметіне байланысты резидент емес заңды тұлға шығыстарының сомасы (оның басқа мемлекеттердегі құрылымдық бөлімшелерінің деректерін қоса алғанда) ұлттық валютада.
Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау  арқылы соңғы жолда айқындалады;
4) 4-бағанда - Қазақстан Республикасында табыс алуға бағытталған тұрақты мекеменің қызметіне байланысты резидент емес заңды тұлға шығыстарының сомасы (оның басқа мемлекеттердегі құрылымдық бөлімшелерінің деректерін қоса алғанда) шет ел  валютасында.
Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
5) 5-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесінің шығыстары ұлттық валютада көрсетіледі.
Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;

6) в графе 6 - сумма расходов постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан в иностранной валюте.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.
30. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее - дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф таблиц налогового регистра к соответствующим значениям дополнительного налогового регистра применятся знак минус «-».
В случае дополнительного внесения изменений в налоговый регистр дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 2729 настоящих Правил.
При этом в случае дополнительного внесения статей расходов в таблицу «Постатейная расшифровка общей суммы управленческих и общеадминистративных расходов» в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
31. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
32. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
3) даты составления письменного обоснования.
6. Составление формы налогового регистра по учету доходов
33. Настоящая форма налогового регистра предназначена для отражения операций по учету доходов индивидуальными предпринимателями, указанными в пункте 4-1 статьи 77 Налогового кодекса.
34. Налоговый регистр состоит из двух таблиц «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» и «Учет операции по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя».

6) 6-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесінің шығыстары шет ел валютасында.
Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
30. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркелімінің кестелері бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде қосымша салық тіркелімінің тиісті мәндеріне «-» алу белгісі қолданылады.
Салық тіркеліміне қосымша енгізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 27-29-тармақтарына сәйкес жасалады.
Бұл ретте «Басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстардың жалпы сомасын баптар бойынша таратып жазу» кестесіне қосымша шығыстардың баптары енгізілген жағдайда мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
31. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
32. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) өзгерістер енгізілетін салық тіркелімі жолының нөмірі;
3) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
6. Табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын
жасау
33. Осы салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 77-бабы 4-1-тармағында көрсетілген дара кәсіпкерлердің табыстарының есебі бойынша операцияларды көрсетуге арналған.
34. Салық тіркелімі «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» және «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі» деген екі кестені құрайды.

35. В таблице «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» указываются:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 – дата получения дохода или осуществления корректировки дохода;
3) в графе 3 - сумма полученного дохода за день;
4) в графе 4 - размер корректировки дохода за день, произведенной в соответствии с пунктом 8 статьи 427 Налогового кодекса;
Итоговая величина граф 3 и 4 заполняется в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, налогового периода подводятся итоговые данные за месяц, налоговый период.
Таблица заполняется построчно в соответствии с пунктами 3 и  4статьи 427 Налогового кодекса по доходам от реализации товаров, выполнения работ, оказания услуг, подпунктами 2)3) и 4) пункта 6 статьи 427 Налогового кодекса по другим видам доходов.
Сноска. Пункт 35 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.07.2014 № 802.
36. В таблице «Учет операции по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» указываются:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - стоимость реализации (вклада в уставный капитал) имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период;
3) в графе 3 – первоначальная стоимость имущества или вклада в уставный капитал, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период;
4) в графе 4 – положительная разница сумм граф 2 и 3, определяемая по формуле (графа 2 - графа 3). Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
37. Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр производится в случае осуществления корректировки ранее признанного дохода в соответствии с пунктом 8 статьи 427 Налогового кодекса (при наличии первичных учетных документов) и при допущении ошибок путем составления формы налогового регистра (далее - дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.

35. «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – табыстан алынған немесе табысқа түзету жүргізілген күн;
3) 3-бағанда – бір күн ішінде алынған табыстың сомасы;
4) 4-бағанда – Салық кодексінің 427-бабы 8-тармағына сәйкес жүргізілген бір күн ішіндегі табысты түзету мөлшері көрсетіледі.
Жұмыс күнінің соңына қорытынды шығара отырып, 3 және 4-бағандардың қорытынды шамасы хронологиялық тәртіппен толтырылады. Салық кезеңіндегі айдың соңында салық кезеңіндегі ай, салық кезеңі үшін қорытынды деректер шығарылады.
Кестенің әр жолы тауарларды өткізуден, жұмыстарды орындаудан, қызметтер көрсетуден түсетін табыстар бойынша Салық кодексінің 427-бабы 3 және 4-тармақтарына сәйкес табыстардың басқа түрлері бойынша Салық кодексінің 427-бабы 6-тармағының 2)3)4) тармақшаларына сәйкес толтырылады.
36. «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті (жарғылық капиталға) өткізу құны. Осы бағанның қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
3) 3-бағанда – дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүліктің немесе жарғылық капиталдың бастапқы құны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
4) 4-бағанда – (2-баған - 3-баған) формуласы бойынша айқындалатын 2-баған мен 3-бағанның оң айырмасының сомасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы ай салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
37. Салық тіркеліміне Салық кодексінің 427-бабы 8-тармағына сәйкес бұрын танылған табыстары түзетілген (алғашқы есеп құжаттары болған жағдайда) жағдайда өзгеріс және (немесе) толықтыру жүргізіледі және салық тіркелімі нысанын жасау жолымен қателер жіберілген кезде оның өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін салық тіркелімінің (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жолдарының нөмірлері көрсетіледі және толтырылады.

При этом, в случае осуществления корректировки дохода в том налоговом периоде, в котором наступили случаи, указанные в пункте 8 статьи 427 Налогового кодекса, дополнительный налоговый регистр не составляется.
38. Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в случае осуществления корректировки дохода в соответствии с пунктом 8 статьи 427 Налогового кодекса в том налоговом периоде, в котором ранее был признан подлежащий корректировке доход, производится в следующем порядке:
1) в графах 1 и 2 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 1 и 2 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя»;
2) в графах 3 и 4 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» дополнительного налогового регистра указываются реквизиты выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 3 и 4 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» налогового регистра.
При этом, реквизиты выявленной разницы указываются до последней даты полного исправления.
39. Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 1 и 2 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие исправленные реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 3 и 4 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» и графах 2, 3 и 4 таблицы «Учет операции по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» налогового регистра:

Бұл ретте, Салық кодексінің 427-бабы 8-тармағында көрсетiлген жағдайлар басталған салық кезеңiнде табыстарға түзетулер жүргізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі жасалмайды.
38. Бұрын табыстарға түзету жүргізілуге тиіс деп танылған салық кезеңінде Салық кодексінің 427-бабы 8-тармағына сәйкес табысты түзету жүзеге асырылған жағдайда, салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) қосымша салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 1 және 2-бағандарында «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 1 және 2-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
2) қосымша салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 3 және 4-бағандарында салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 3 және 4-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша анықталған айырманың деректемелері көрсетіледі.
Бұл ретте, анықталған айырманың деректемелері толық түзетілген соңғы күнге дейін көрсетіледі.
39. Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 1 және 2-бағандарында қателер анықталған жағдайда қосымша салық тіркелімінде түзетілген тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде барлық көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 3 және 4-бағандарында және «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі» кестесінің 2, 3 және 4-бағандарында қателер анықталған жағдайда:

в графах 1 и 2 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» дополнительного налогового регистра указываются реквизиты графы 1 и 2 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» налогового регистра;
в графах 3 и 4 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» дополнительной формы налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 3 и 4 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» налогового регистра;
в графах 2, 3 и 4 таблицы «Учет операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» дополнительной формы налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 2, 3 и 4 таблицы «Учет операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значения граф 3 и 4 таблицы «Учет операции по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» и граф 2, 3 и 4 таблицы «Учет операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 3 и 4 таблицы «Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» и графах 2, 3 и 4 таблицы «Учет операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя» дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус «-»;
3) в случае дополнительного внесения в налоговый регистр за указанный налоговый период дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 35 и 36 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.

қосымша салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 1 және 2-бағандарында салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 1 және 2-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
салық тіркелімінің қосымша нысанының «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 3 және 4-бағандарында салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 3 және 4-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
салық тіркелімінің қосымша нысанының «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі» кестесінің 2, 3 және 4-бағандарында салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі» кестесінің 2, 3 және 4-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру арқылы анықталған айырманың сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 3 және 4-бағандары мен «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі» кестесінің 2, 3 және 4-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі» кестесінің 3 және 4-бағандарында және «Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі» кестесінің 2, 3 және 4-бағандарында анықталған айырма сомасы «-» алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 35 және 36-тармақтарына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.

40. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
41. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Сноска. Пункт 41 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.07.2014 № 802.
7. Составление формы налогового регистра по учету
приобретенных товаров, работ и услуг
42. Настоящая форма налогового регистра предназначена для отражения операций по учету приобретенных товаров, работ и услуг индивидуальными предпринимателями, указанными в пункте 4-1 статьи 77 Налогового кодекса.
43. В таблице «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» налогового регистра указываются:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 – фамилия, имя, отчество или наименование поставщика товаров, работ и услуг;
3) в графе 3 - индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) поставщика товаров, работ и услуг, при отсутствии возможности указания индивидуального идентификационного номера (бизнес - идентификационного номера) поставщика товаров, работ и услуг необходимо указать один из его следующих данных: номер удостоверения личности или паспорта, адрес, место осуществления предпринимательской деятельности или реализации товара, работ и услуг;
4) в графах 4 и 5 - номер и дата первичного учетного документа, являющегося основанием приобретения товаров, работ и услуг (накладная, акт приема-передачи, акт выполненных работ, оказанных услуг, счет-фактура, договор и др.);
5) в графе 6 - стоимость товаров, работ и услуг с учетом налога на добавленную стоимость. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период;
6) в графе 7 – сумма налога на добавленную стоимость. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
Сноска. Пункт 43 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.07.2014 № 802.

40. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
41. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) контрагент салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
7. Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке
алу бойынша салық тіркелімінің нысандарын жасау
42. Осы салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 77-бабы 4-1-тармағында көрсетілген дара кәсіпкерлердің сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операцияларды көрсетуіне арналған.
43. «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізушінің тегі, аты, әкесінің аты немесе атауы;
3) 3-бағанда - тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі), тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірін (бизнес-сәйкестендіру нөмірін) көрсету мүмкіндігі болмаған кезде, оның мынадай деректерінің біреуін көрсету қажет: жеке куәлігінің немесе паспортының нөмірі, мекенжайы, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру немесе тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізу орны;
4) 4 және 5-бағанда - тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді алуға негіз болып табылатын алғашқы құжаттың (жүкқұжат, қабылдау-беру актісі, көрсетілген қызметтің, орындалған жұмыстың актісі, шот-фактура, шарт және басқалары) нөмірі және күні;
5) 6-бағанда - қосылған құн салығының сомасын есепке ала отырып тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің құны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңінің күн, ай ішінде осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
6) 7-бағанда - қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңінің күн, ай ішінде осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
Ескерту. 43-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.07.2014 № 802 қаулысымен.

44. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее - дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 1, 2, 3, 4 или 5 таблицы «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 6 и 7 таблицы «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» налогового регистра:
в графах 1, 2, 3, 4 или 5 таблицы «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» дополнительного налогового регистра указываются реквизиты 1, 2, 3, 4 или 5 таблицы «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» налогового регистра;
в графах 6 и 7 таблицы «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммой, отраженной в графах 6 и 7 таблицы «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значения граф 6 и 7 таблицы «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 6 и 7 таблицы «Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг» дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус «-»;
3) в случае дополнительного внесения в налоговый регистр за указанный налоговый период дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 43 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
45. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.

44. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзету тізілімнің тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін тізілім (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) нысанын жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателіктердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3, 4 немесе 5-бағандарында қателер анықталған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда, қосымша салық тіркелімінде көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 6 және 7-бағандарында қателер анықталған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3, 4 немесе 5-бағандарында салық тіркелімінің «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3, 4 немесе 5-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 6 және 7-бағандарында салық тіркелімінің «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесі 6 және 7-бағандарында көрсетілген сомамен салыстыру арқылы айқындалған айырманың сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 6 және 7-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің «Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 6 және 7-бағандарында анықталған айырма сомасы «-» алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 43-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
45. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.

46. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Сноска. Пункт 46 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.07.2014 № 802.
8. Составление формы налогового регистра по учету доходов
физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых
обязательств по таким доходам, обязательств по учету
обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений,
включая все налоги и отчисления
47. Настоящая форма налогового регистра предназначена для отражения операций по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления, индивидуальными предпринимателями, указанными в пункте 4-1 статьи 77 Налогового кодекса.
48. В таблице «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления» указываются:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 – фамилия, имя, отчество работника или физического лица, которому начислен доход;
3) в графе 3 - индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) работника или физического лица, которому начислена и произведена выплата дохода;
4) в графе 4 – сумма задолженности по невыплаченным доходам работнику или физическому лицу на начало месяца;
5) в графе 5 - сумма начисленного дохода работника или физического лица за отчетный месяц;
6) в графе 6 – сумма доходов работника или физического лица, не подлежащая налогообложению;
7) в графе 7 – сумма налоговых вычетов с доходов работника или физического лица;
8) в графе 8 – сумма дохода работника или физического лица, с которого удерживаются обязательные пенсионные взносы за отчетный месяц;
9) в графе 9 – сумма обязательных пенсионных взносов, подлежащая перечислению в накопительные пенсионные фонды;
10) в графе 10 - сумма доходов работника или физического лица, облагаемая индивидуальным подоходным налогом за отчетный месяц;

46. Қосымша салық тіркеліміне салық тіркелімінің қосымша нысанын жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) контрагент салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
8. Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын,
осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық
салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы
жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі
міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын
жасау
47. Осы салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 77-бабы 4-1-тармағында көрсетілген дара кәсіпкерлердің жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операцияларын көрсетуге арналған.
48. «Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – табыс есептелген қызметкердің немесе жеке тұлғаның тегі, әкесінің аты;
3) 3-бағанда - табыс есептелген және төлем жүргізілген қызметкердің немесе жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі);
4) 4-бағанда – ай басында қызметкерге немесе жеке тұлғаға төленбеген табыстар бойынша берешек сомасы;
5) 5-бағанда - қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін есептелген табыстарының сомасы;
6) 6-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның салық салуға жатпайтын табыстарының сомасы;
7) 7-бағанда - қызметкердің немесе жеке тұлғаның табысынан салық шегерімдерінің сомасы;
8) 8-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін міндетті зейнетақы жарналары ұсталатын табысының сомасы;
9) 9-бағанда – жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы;
10) 10-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін жеке табыс салығы салынатын табысының сомасы;

11) в графе 11 - сумма индивидуального подоходного налога, облагаемого у источника выплаты, подлежащая уплате в бюджет за отчетный месяц;
12) в графе 12 - сумма дохода к выплате за отчетный месяц;
13) в графе 13 – сумма выплаченных доходов за отчетный месяц;
14) в графе 14 - сумма задолженности по невыплаченным доходам на конец месяца;
15) в графе 15 - сумма расходов работодателя, выплачиваемых работнику в виде доходов за выполненные работы, оказанные услуги, с которых исчисляется социальный налог за отчетный месяц;
16) в графе 16 – сумма исчисленного социального налога;
17) в графе 17 – сумма доходов работника или физического лица, с которых исчисляются социальные отчисления за отчетный месяц;
18) в графе 18 - сумма социальных отчислений, подлежащая перечислению в Государственный фонд социального страхования за отчетный месяц;
19) в графе 19 – сумма социального налога, подлежащая уплате за отчетный месяц, которая определяется по формуле (графа 16 - графа 18).
Итоговая величина граф 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 настоящей таблицы графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
Сноска. Пункт 48 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.07.2014 № 802.
49. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее - дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 1, 2 и 3 таблицы «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления» налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления» налогового регистра:

11) 11-бағанда – есепті ай үшін бюджетке төлеуге жататын төлем көзіне салынатын жеке табыс салығының сомасы;
12) 12-бағанда – есепті ай үшін төлеуге табыс сомасы;
13) 13-бағанда - есепті ай үшін төленген табыстар сомасы;
14) 14-бағанда – ай соңында төленбеген табыстар бойынша берешек сомасы;
15) 15-бағанда – есепті ай үшін әлеуметтік салық есептелетін орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін табыстар түріндегі қызметкерге төленетін жұмыс беруші шығыстарының сомасы;
16) 16-бағанда - есептелген әлеуметтік салық сомасы;
17) 17-бағанда – есепті ай үшін әлеуметтік аударымдар есептелетін қызметкердің немесе жеке тұлғаның табыстарының сомасы;
18) 18-бағанда – есепті ай үшін Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударуға жататын әлеуметтік аударымдар сомасы;
19) 19-бағанда – есепті ай үшін төлеуге жататын (16-баған – 18-баған), формуласы бойынша айқындалатын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.
Осы кестенің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарының қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау жолымен соңғы жолда айқындалады.
49. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетуге жол берілген жағдайда, қателерді түзету салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі – қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің «Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2 және 3-бағандарында қателер анықталған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда, қосымша салық тіркелімінде көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің «Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында қателер анықталған жағдайда:

в графах 1, 2 и 3 таблицы «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления» дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 1, 2 и 3 таблицы «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления» налогового регистра;
в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления» дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммой, отраженной в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления» налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значения граф в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления», сумма выявленной разницы в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы «Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления»» дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус «-»;
3) в случае дополнительного внесения в налоговый регистр за указанный налоговый период, дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 48 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.

қосымша салық тіркелімінің «Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2 және 3-бағандарында салық тіркелімінің «Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2 және 3-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің «Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында салық тіркелімінің «Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында көрсетілген сомамен салыстыру арқылы анықталған айырманың сомасы көрсетіледі.
«Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарына бағандардың мәнін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің «Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында анықталған айырма сомасы
«-» алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 48-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.

50. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
51. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Сноска. Пункт 51 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.07.2014 № 802.
9. Составление налогового регистра по учету налоговых
обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду и за
пользование водными ресурсами поверхностных источников
52. Настоящая форма налогового регистра предназначена для отражения операций по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду и за пользование водными ресурсами поверхностных источников индивидуальными предпринимателями, указанными в пункте 4-1 статьи 77 Налогового кодекса.
53. Налоговый регистр состоит из двух таблиц «Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду» и «Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников».
54. В таблице «Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду» указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – наименование эмиссии в окружающую среду (выбросы, сбросы загрязняющих веществ, размещение отходов производств и потребления);
3) в графах 3 и 4 – номер и дата выдачи разрешительного документа, за исключением выбросов загрязняющих веществ от передвижных источников;
4) в графе 5 – вид загрязняющего вещества, топлива, отходов или серы;
5) в графе 6 – единица измерения выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления;
6) в графе 7 – фактический объем выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления в пределах установленного лимита;
7) в графе 8 – ставка платы за эмиссию в окружающую среду, установленная для исчисления платы в пределах установленного лимита в зависимости от выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления, серы с учетом пункта 9 статьи 495 Налогового кодекса;

50. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
51. Қосымша салық тіркеліміне:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып, қосымша салық тіркелімінің нысанын жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме қоса беріледі.
9. Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін және жер үсті көздерінің су
ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салықтық
міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын
жасау
52. Осы салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 77-бабы 4-1-тармағында көрсетілген дара кәсіпкерлердің жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін және қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы бойынша салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операцияларды көрсетуіне арналған.
53. Салық тіркелімі «Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» және «Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» деген екі кестеден тұрады.
54. «Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – қоршаған ортаға эмиссиялардың атауы (ластағыш заттардың шығарындылары, төгiндiлерi, өндiрiс және тұтыну қалдықтарын орналастыру);
3) 3 және 4-бағандарда - жылжымалы көздерден шығатын ластағыш заттардың шығарындыларын қоспағанда, рұқсат құжаттың нөмірі және берілген күні;
4) 5-бағанда - ластағыш заттардың, отындардың, қалдықтардың немесе күкірттің түрі;
5) 6-бағанда - ластағыш заттардың шығарындыларының, төгiндiлерiнің, өндiрiс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың өлшем бірлігі;
6) 7-бағанда - белгіленген лимиттердің шегіндегі ластағыш заттардың шығарындыларының, төгiндiлерiнің, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың нақты көлемі;
7) 8-бағанда - Салық кодексінің 495-бабы 9-тармағын ескере отырып, ластағыш заттардың шығарындыларына, төгінділеріне, өндіріс және тұтыну қалдықтарының орналастырылуына, күкірттерге байланысты белгіленген лимиттердің шегінде төлемақы есептеу үшін белгіленген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкасы;

8) в графе 9 – коэффициент, установленный в соответствии с пунктом 7 статьи 495 Налогового кодекса;
9) в графе 10 – ставка платы за эмиссию в окружающую среду с применением коэффициента, указанного в графе 9. В случае не применения указанного коэффициента, в графе 10 отражается ставка, указанная в графе 8;
10) в графе 11 – сумма платы за эмиссию в окружающую среду, исчисленная от фактического объема выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления в пределах установленного лимита, которая определяется как сумма графы 7 умноженная на значение графы 10;
11) в графе 12 – фактический объем выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления сверх установленного лимита;
12) в графе 13 – ставка платы за эмиссию в окружающую среду, установленная для исчисления платы сверх установленного лимита в зависимости от выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления, с учетом пунктов 9 и 10 статьи 495 Налогового кодекса;
13) в графе 14 – сумма платы за эмиссию в окружающую среду, исчисленная от фактического объема сверх установленного лимита в зависимости от выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления, которая определяется как сумма графы 12 умноженная на значение графы 13;
14) в графе 15 – сумма плат за эмиссию в окружающую среду, исчисленных в пределах установленного лимита и сверх установленного лимита, которая определяется как сумма графы 11 + сумма графы 14.
Итоговая величина граф 7, 11, 12, 14 и 15 настоящей таблицы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
55. В таблице «Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников» указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – вид специального водопользования, который устанавливаются водным законодательством Республики Казахстан;
3) в графах 3 и 4 – номер и дата выдачи разрешительного документа;
4) в графе 5 – единица измерения специального водопользования;
5) в графе 6 – лимит водопользования, установленный уполномоченным государственным органом;
6) в графе 7 – фактический объем водопользования в пределах лимита, установленного уполномоченным государственным органом;
7) в графе 8 – ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, установленная в пределах лимита, установленного уполномоченным государственным органом;
8) в графе 9 – сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, исчисленная в пределах лимита, установленного уполномоченным государственным органом, которая определяется как сумма графы 7 умноженная на значение графы 8;

8) 9-бағанда - Салық кодексінің 495-бабы 7-тармағына сәйкес белгіленген коэффициент;
9) 10-бағанда - 9-бағанда көрсетілген коэффициент қолданыла отырып, қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкасы көрсетіледі. Егер көрсетілген коэффициент қолданылмаған жағдайда, 10-бағанда 8-бағанда көрсетілген ставка көрсетіледі;
10) 11-бағанда - 10-бағанның мәніне көбейтілген 7-бағанның сомасы ретінде айқындалатын, белгіленген лимит шегінде ластағыш заттардың шығарындыларының, төгiндiлерiнің, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың нақты көлемінен есептелген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы сомасы;
11) 12-бағанда - белгіленген лимиттен жоғары ластағыш заттардың шығарындыларының, төгiндiлерiнің, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың нақты көлемі;
12) 13-бағанда – Салық кодексінің 495-бабы 9 және 10-тармақтарын ескере отырып, ластағыш заттардың шығарындыларына, төгінділеріне, өндіріс және тұтыну қалдықтарының орналастырылуына байланысты белгіленген лимиттен жоғары төлемақы есептеу үшін анықталған қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкасы;
13) 14-бағанда - 13-бағанның мәніне көбейтілген 12-бағанның сомасы ретінде айқындалатын, ластағыш заттардың шығарындыларына, төгінділеріне, өндіріс және тұтыну қалдықтарының орналастырылуына байланысты белгіленген лимиттен жоғары нақты көлемнен есептелген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы сомасы;
14) 15-бағанда - 11-бағанның сомасы + 14-бағанның сомасы ретінде айқындалатын белгіленген лимит шегінде және белгіленген лимиттен жоғары есептелген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы сомасы көрсетіледі.
Осы кестенің 7, 11, 12, 14 және 15-бағандарының қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау жолымен соңғы жолда айқындалады.
55. «Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – Қазақстан Республикасының су заңнамасымен белгіленетін арнайы суды пайдалану түрі;
3) 3 және 4-бағандарда – рұқсат құжатының нөмірі және берілген күні;
4) 5-бағанда - арнайы су пайдаланудың өлшем бірлігі;
5) 6-бағанда – уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген су пайдалану лимиті;
6) 7-бағанда - уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген лимиттің шегіндегі су пайдаланудың нақты көлемі;
7) 8-бағанда – уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген лимит шегінде белгіленген жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы ставкасы;
8) 9-бағанда – 8-бағанның мәніне көбейтілген 7-баған сомасы ретінде айқындалатын, уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген белгіленген лимит шегінде есептелген жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы сомасы;

9) в графе 10 – фактический объем водопользования сверх установленного лимита, установленного уполномоченным государственным органом;
10) в графе 11 – ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, установленного уполномоченным государственным органом, с учетом пункта 10 статьи 487 Налогового кодекса;
11) в графе 12 – сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, установленного уполномоченным государственным органом, которая определяется как сумма графы 10 умноженная на значение графы 11;
12) в графе 13 – сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, исчисленная в пределах лимита, установленного уполномоченным государственным органом, и сверх установленного лимита, установленного уполномоченным государственным органом, определяемая как сумма графы 9 + сумма графы 12 настоящей таблицы.
Итоговая величина граф 6, 7, 9, 10, 12 и 13 настоящей таблицы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
56. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее - дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 1, 2, 3, 4 и 5 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду» и в графах 1, 2, 3 или 4 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников» налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду» или в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников» налогового регистра:
в графах 1, 2, 3, 4 и 5 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду» или в графах 1, 2, 3 или 4 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников» дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 1, 2, 3, 4 и 5 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду» и в графах 1, 2, 3 или 4 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников» налогового регистра соответственно;

9) 10-бағанда – уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген белгіленген лимиттен жоғары су пайдаланудың нақты көлемі;
10) 11-бағанда – Салық кодексінің 487-бабы 10-тармағын ескере отырып, уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген белгіленген лимиттен жоғары жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы ставкасы;
11) 12-бағанда – 11-бағанның мәніне көбейтілген 10-бағанның сомасы ретінде айқындалатын, уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген белгіленген лимиттен жоғары жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы сомасы;
12) 13-бағанда – осы кестенің 9-бағанының сомасы + 12-бағанының сомасы ретінде айқындалатын, уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген лимит шегінде және уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген лимиттен жоғары есептелген жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы сомасы көрсетіледі.
Осы кестенің 6, 7, 9, 10, 12 және 13-бағандарының қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау жолымен соңғы жолда айқындалады.
56. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректерді көрсетуге жол берілген жағдайда, қателерді түзету салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі – қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің «Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3, 4 және 5-бағандарында және «Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3 және 4-бағандарында қателер анықталған жағдайда қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағанда қате жіберілген жағдайда, қосымша салық тіркелімінде көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің «Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-бағандарында немесе «Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарында қателер анықталған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің «Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3, 4 және 5-бағандарында немесе «Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3 және 4-бағандарында тиісінше салық тіркелімінің «Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3, 4 және 5-бағандарының немесе «Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 1, 2, 3 және 4-бағандарының деректемелері көрсетіледі;

в графах 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду» или в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников» дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы и (или) измененные ставки плат по сравнению с суммой и (или) ставкой плат, отраженных в графах 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду» или в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 таблицы «Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников» налогового регистра соответственно.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф, сумма выявленной разницы дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус «-»;
3) в случае дополнительного внесения в налоговый регистр за указанный налоговый период дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 54 и 55 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
57. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
58. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Сноска. Пункт 58 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.07.2014 № 802.

қосымша салық тіркелімінің «Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-бағандарында немесе «Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарында тиісінше салық тіркелімінің «Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-бағандарында немесе «Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар» кестесінің 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарында көрсетілген төлемақы сомасымен және (немесе) ставкасымен салыстыру арқылы анықталған айырма сомасы және (немесе) өзгертілген төлемақы ставкалары көрсетіледі.
Бағандардың мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде қосымша салық тіркелімінің анықталған айырма сомасы «-» алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 54 және 55-тармақтарына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
57. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
58. Қосымша салық тіркеліміне:
1) салық тіркеліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу себептері;
2) контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып, қосымша салық тіркелімінің нысанын жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме қоса беріледі.