О некоторых вопросах программно-целевого финансирования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2011 года № 1468
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года "О науке" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить программно-целевое финансирование вне конкурсных процедур из республиканского бюджета научно-технических программ согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2011 года № 1468
Научно-технические программы,
финансирование которых осуществляется вне конкурсных процедур
1. Научно-технологическое обеспечение развития энергетического сектора экономики Республики Казахстан (возобновляемые источники энергии, энергосбережение) на 2011-2014 годы.
2. Научно-техническое обеспечение новых технологий переработки лекарственного сырья на 2011-2014 годы.
3. Научно-технологическое сопровождение интенсификации производства золота в Республике Казахстан на 2011-2014 годы.
4. Поиск новых природных соединений в растениях. Выделение, идентификация компонентов, строение молекул и их биологическая активность на 2011-2014 годы.
5. Научно-технологическое обоснование развития редкометальной отрасли в Казахстане на 2011-2014 годы.
6. Создание производственных линий по выпуску диагностических и вакцинных препаратов, приоритетных для обеспечения биологической безопасности Республики Казахстан на 2011-2014 годы.
7. Разработка вакцины против туберкулеза на 2011-2014 годы.
8. Целевое развитие университетской науки, ориентированной на инновационный результат на 2011-2014 годы.

Бағдарламалық-нысаналы қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 1468 Қаулысы
«Ғылым туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 18 ақпандағы Заңының 27-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкіметіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес ғылыми-техникалық бағдарламаларды республикалық бюджеттен бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру конкурстан тыс рәсімдер арқылы жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 1468 қаулысына
қосымша
Қаржыландырылуы конкурстан тыс рәсімдер арқылы жүзеге
асырылатын ғылыми-техникалық бағдарламалар
1. 2011-2014 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы экономикасының энергетикалық секторын дамытуды ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету (жаңартылатын қуат көздері, энергия үнемдеу).
2. 2011-2014 жылдарға арналған Дәрілік шикізатты өңдеудің жаңа технологияларын ғылыми-техникалық қамтамасыз ету.
3. 2011-2014 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы алтын өндірісін жеделдетуді ғылыми-технологиялық сүйемелдеу.
4. 2011-2014 жылдарға арналған Өсімдіктердегі жаңа табиғи қоспаларды іздеу. Құрауыштарды бөлу, сәйкестендіру, молекулалардың құрылысы және олардың биологиялық белсенділігі.
5. 2011-2014 жылдарға арналған Қазақстандағы сирек кездесетін металл саласын дамытудағы ғылыми-технологиялық негіздеме.
6. 2011-2014 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін, диагностикалық және вакциналық препараттарды шығару жөніндегі өндірістік желілерді құру.
7. 2011-2014 жылдарға арналған Туберкулезге қарсы вакцина әзірлеу.
8. 2011-2014 жылдарға арналған Инновациялық нәтижеге бағдарланған, университеттік ғылымды нысаналы дамыту.