Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 116
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 116 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) cтандарт государственной услуги «Выдача разрешения на использование наименования «Сборная команда Республики Казахстан» при оформлении спортивных костюмов и других спортивных принадлежностей»;
2) cтандарт государственной услуги «Согласование проектной документации на строительство спортивных сооружений»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации республиканских общественных объединений по видам спорта»;
4) стандарт государственной услуги «Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам»;
5) стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание «Заслуженный тренер Республики Казахстан», почетное звание «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан», мастер спорта Республики Казахстан международного класса, мастер спорта Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории», методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, национальный судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту;
6) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью зала игровых автоматов»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью букмекерской конторы»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью тотализатора»;

Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 116 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 116 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Спорттық костюмдер мен басқа да спорттық керек-жарақтарды ресімдеу кезінде «Қазақстан Республикасының құрама командасы» деген атауды пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Спорт құрылыстарын салуға арналған жобалау құжаттамасын келiсу» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктерді аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсі спорттық атақтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
8) «Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
9) «Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;

10) стандарт государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям»;
11) стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»;
12) стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2012 года № 981
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на использование наименования «Сборная
команда Республики Казахстан» при оформлении спортивных
костюмов и других спортивных принадлежностей»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 19) статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре», статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
5. Результатом государственной услуги являются выдача разрешения на использование наименования «Сборная команда Республики Казахстан» при оформлении спортивных костюмов и других спортивных принадлежностей на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в уполномоченный орган не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);

10) «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
11) «Cпорт шеберлігiне үміткер, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
12) «Екiншi және үшiншi, жасөспiрiмдер арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 981 қаулысымен
бекітілген
«Спорттық костюмдер мен басқа да спорттық керек-жарақтарды ресімдеу кезінде «Қазақстан Республикасының құрама командасы» атауын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабының 19) тармақшасының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат уәкілетті органның www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі спорттық костюмдер мен басқа да спорттық керек-жарақтарды ресімдеу кезінде «Қазақстан Республикасының құрама командасы» атауын пайдалануға қағаз жеткізгіште рұқсат беру, не болмаса мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы уәкілетті органға жүгінген сәттен бастап 30 күнтізбелік күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В уполномоченном органе государственная услуга оказывается ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в уполномоченный орган перечень документов:
1) заявление в произвольной форме;
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
3) нотариально засвидетельствованную копию устава и свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица - для юридического лица.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается копия заявления с регистрацией (штамп, входящий номер и дата регистрации).
13. Результат государственной услуги получатель получает у работника уполномоченного органа ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
14. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) установленная недостоверность представленных документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
3. Принципы работы
15. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;

2) алушының жүгінген күнінде сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің ең шекті уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушының жүгінген күнінде сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең шекті уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет демалыс және  мереке күндерін қоспағанда, еңбек заңнамасына сай белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайы бойынша көрсетіледі. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшiн алушы уәкілетті органға мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) еркін нысандағы өтiнiш:
2) жеке кәсіпкер үшін – алушының жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің нотариалды түрде куәландырған көшірмесі;
3) заңды тұлға үшін – жарғының және алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің нотариалды түрде куәландырған көшірмелері.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға өтініштің көшірмесі тіркеле отырып (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні) беріледі.
13. Мемлекеттік қызметтің нәтижесін алушы уәкілетті органның қызметкерінен күн сайын қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде алады.
14. Уәкілетті орган аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалғандық анықталса.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не болмаса мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
15. Уәкілетті органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;

5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результат работы
16. Результаты оказания государственной услуги получателем измеряются показателями качества эффективности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.
17. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Выдача разрешения на использование наименования «Сборная команда Республики Казахстан» при оформлении спортивных костюмов и других спортивных принадлежностей», по которой оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются приказом уполномоченного органа.
5. Порядок обжалования
18. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресу, указанном в приложении 2 к настоящему стандарту. Жалоба подается на имя председателя уполномоченного органа.
19. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа, график и адреса которого указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
20. Подтверждением принятия обращения в канцелярии уполномоченного органа, является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
21. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
22. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
использование наименования
«Сборная команда Республики
Казахстан» при оформлении
спортивных костюмов и других
спортивных принадлежностей»
Форма
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңбе-тең болуы;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
16. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. «Спорттық костюмдер мен басқа да спорттық керек-жарақтарды ресімдеу кезінде «Қазақстан Республикасының құрама командасы» атауын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметін көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
18. Уәкілетті органның уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және шағым дайындауға жәрдем көрсету осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Шағым уәкілетті орган төрағасының атына беріледі.
19. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамамен көзделген жағдайларда электрондық түрде, не болмаса жұмыс кестесі мен мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
20. Уәкілетті органның кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымын қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.
21. Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
«Спорттық костюмдер мен басқа
да спорттық керек-жарақтарды
ресімдеу кезінде «Қазақстан
Республикасының құрама
командасы» атауын пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
100 %
1.2. % (доля) получателей,
ожидавших получения услуги в
очереди не более 40 минут
100 %
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100 %
2.2. % (доля) случаев правильно
оформленных должностным лицом
документов (произведенных
начислений, расчетов и т.д.)
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) случаев правильно
заполненных и сданных с первого
раза документов получателей
90 %
3.3. % (доля) услуг, информация
о которых доступна через
Интернет
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных получателей по
данному виду услуг
0,1 %
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных
100 %
4.3. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100 %
4.4. % (доля) получателей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100 %
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
использование наименования
«Сборная команда Республики
Казахстан» при оформлении
спортивных костюмов и других
спортивных принадлежностей»
Адрес и график работы Агентства Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
График работы
1.
Канцелярия Агентства
Республики Казахстан
по делам спорта и
физической культуры
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1304
8(7172)753427
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней.
2.
Управление летних
олимпийских видов
спорта
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1406
8(7172)753582
753371
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней.
3.
Приемная Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
спорта и физической
культуры
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1001
8(7172)753010
факс 753480
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2012 года № 981
Стандарт государственной услуги
«Согласование проектной документации на строительство
спортивных сооружений»
1. Общие положения

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
100%
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен алушылардың %-ы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
100%
2.2. Лауазымды тұлғаның құжаттарды дұрыс ресімдеу оқиғаларының (есептеулерді, есеп айырысуларды жүргізу және т.с.с.) %-ы (үлесі)
100%
3. Қолжетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
100%
3.2. Алушылардың құжаттарын бірден дұрыс толтыру және тапсыру оқиғаларының %-ы (үлесі)
90%
3.3. Ақпаратқа Интернет арқылы қол жеткiзуге болатын қызметтердiң %-ы (үлесі)
100%
4. Шағымдану процесi
4.1. Осы қызмет түрі бойынша қызмет көрсетілген алушылардың жалпы санына қарағанда негізделген шағымдардың % -ы (үлесі)
0,1%
4.2. Негізделген, қарастырылған және қанағаттандырылған шағымдардың %-ы (үлесі)
100%
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
«Спорттық костюмдер мен басқа
да спорттық керек-жарақтарды
ресімдеу кезінде «Қазақстан
Республикасының құрама
командасы» атауын пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің мекенжайы мен жұмыс кестесі
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің кеңсесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1304-кабинет
8(7172)753427
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
2.
Жазғы олимпиадалық спорт түрлері басқармасы
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1406-кабинет
8(7172)753582
753371
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
3.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының қабылдау бөлмесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1001-кабинет
8(7172)753010, факс 753480
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 981 қаулысымен
бекітілген
«Спорт құрылыстарын салуға арналған жобалау құжаттаманы келiсу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33.
2. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 9) статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре», статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
4. Информация о государственной услуге располагается на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
5. Результатом государственной услуги являются согласование проектной документаций на строительство спортивных сооружений на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга предоставляется физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее - получатели).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в уполномоченный орган не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В уполномоченном органе государственная услуга оказывается ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33. В здании имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в уполномоченный орган перечень документов:
1) заявление в произвольной форме;
2) проектно-сметную документацию.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1. Мемлекеттік қызметті 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабының 9) тармақшасының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат уәкілетті органның www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі спорт ғимараттарын салуға арналған жобалау құжаттамасын қағаз жеткізгіште келісу, не болмаса мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы уәкілетті органға жүгінген сәттен бастап 30 күнтізбелік күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушының жүгінген күнінде сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің ең шекті уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушының жүгінген күнінде сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең шекті уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет жексенбіні және  мереке күндерін қоспағанда, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайы бойынша көрсетіледі. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стендтер) көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшiн алушы уәкілетті органға мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) еркін нысандағы өтiнiш;
2) жобалау-сметалық құжаттама.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
13. Результат государственной услуги получатель получает у работника уполномоченного органа ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
14. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом будет отказано, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником уполномоченного органа получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) установленная недостоверность представленных документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
3. Принципы работы
15. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результат работы
16. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества эффективности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.

1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті органның қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
13. Мемлекеттік қызметтің нәтижесін алушы уәкілетті органның қызметкерінен күн сайын қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде алады.
14. Алушы осы стандартқа 11-тармақта көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартатын болады.
Уәкілетті органның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетіле отырып қолхат беріледі.
Уәкілетті орган осы мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалғандық анықталса.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не болмаса мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңбе-тең болуы;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
16. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

17. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Согласование проектной документации на строительство спортивных сооружений», по которой оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются приказом уполномоченного органа.
5. Порядок обжалования
18. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресу, указанному в приложении 2 к настоящему стандарту. Жалоба подается на имя председателя уполномоченного органа.
19. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа, график и адрес которого указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
20. Подтверждением принятия обращения в канцелярии уполномоченного органа, является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
21. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
22. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Согласование проектной
документации на строительство
спортивных сооружений»
Форма
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
100 %
1.2. % (доля) получателей,
ожидавших получения услуги в
очереди не более 40 минут
100 %
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100 %
2.2. % (доля) случаев правильно
оформленных должностным лицом
документов (произведенных
начислений, расчетов и т.д.)
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги

17. «Спорт құрылыстарын салуға арналған жобалау құжаттаманы келiсу» мемлекеттік қызметін көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
18. Уәкілетті органның уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және өтініш дайындауға жәрдем көрсету осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Шағым уәкілетті орган төрағасының атына беріледі.
19. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамамен көзделген жағдайларда электрондық түрде, не жұмыс кестесі мен мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
20. Уәкілетті органның кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымын қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.
21. Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
«Спорт құрылыстарын салуға
арналған жобалау құжаттаманы
келiсу» мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
100%
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен алушылардың %-ы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған алушылардың %- ы (үлесi)
100%
2.2. Лауазымды тұлғаның құжаттарды дұрыс ресімдеу оқиғаларының (есептеулерді, есеп айырысуларды жүргізу және т.с.с.) %-ы (үлесі)
100%
3. Қолжетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)

100 %
3.2. % (доля) случаев правильно
заполненных и сданных с первого
раза документов получателей
90 %
3.3. % (доля) услуг, информация
о которых доступна через
Интернет
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных получателей по
данному виду услуг
0,1 %
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных
100 %
4.3. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100 %
4.4. % (доля) получателей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100 %
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Согласование проектной
документации на строительство
спортивных сооружений»
Адрес и график работы Агентства Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
График работы
1.
Канцелярия Агентства
Республики Казахстан
по делам спорта и
физической культуры
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1304
8(7172)753427
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней.
2.
Управление летних
олимпийских видов
спорта
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1406
8(7172)753582
753371
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней.
3.
Приемная Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
спорта и физической
культуры
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1001
8(7172)753010
факс 753480
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2012 года № 981
Стандарт государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации республиканских
общественных объединений по видам спорта»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее - уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, и портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.

100%
3.2. Алушылардың құжаттарын бірден дұрыс толтыру және тапсыру оқиғаларының %-ы (үлесі)
90%
3.3. Ақпаратқа Интернет арқылы қол жеткiзуге болатын қызметтердiң %-ы (үлесі)
100%
4. Шағымдану процесi
4.1. Осы қызмет түрі бойынша қызмет көрсетілген алушылардың жалпы санына қарағанда негізделген шағымдардың % -ы (үлесі)
0,1%
4.2. Негізделген, қарастырылған және қанағаттандырылған шағымдардың %-ы (үлесі)
100%
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
«Спорт құрылыстарын салуға
арналған жобалау құжаттаманы
келiсу» мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің мекенжайы мен жұмыс кестесі
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің кеңсесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1304-кабинет
8(7172)753427
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
2.
Спорт инфрақұрылымы және жарнама өнімдерін алға жылжыту басқармасы
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1412-кабинет
8(7172)753336, 753453
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
3.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының қабылдау бөлмесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1001-кабинет
8(7172)753010, факс 753480
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 981 қаулысымен
бекітілген
«Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктерді аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) және алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда, мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы және «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.

2. Форма государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 14-1) статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года № 1288 «Об утверждении Правил аккредитации республиканских общественных объединений по видам спорта».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
4) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача свидетельства об аккредитации сроком на 4 года в форме электронного документа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается республиканским общественным объединениям по видам спорта (далее – получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр или на портал – не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
в уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
Через портал – круглосуточно.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабының 14-1) тармақшасының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының және «Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бірлестіктерді аккредиттеу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы № 1288 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталығының 1414 телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі электрондық құжат нысанында 4 жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлік беру, не болмаса мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктерге (бұдан әрi – алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы орталыққа немесе порталға жүгінген сәттен бастап 30 күнтізбелік күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің ең шекті уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушыға жүгінген күнінде қызмет көрсетудің ең шекті уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
уәкілетті органда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайы бойынша жұмыс қамтамасыз етілетін кесте белгіленеді.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіге дейін, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібінде, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
портал тәулік бойы жұмыс істейді.

10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла ожидания, стенды);
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет следующие документы:
в центр:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) копии учредительных документов - юридического лица (при представлении оригиналов для сверки подлинности) или их нотариально заверенные копии (при непредставлении оригиналов для сверки подлинности);
3) копии положений - юридического лица (при представлении оригиналов для сверки подлинности) или их нотариально заверенные копии (при непредставлении оригиналов для сверки подлинности);
4) информацию об участии объединения в реализации программ по видам спорта;
5) копии дипломов о наличии кадров с высшим профессиональным или средним профессиональным образованием по специализации в области физической культуры и спорта;
6) информационную справку о количестве спортивных секций, клубов, групп и количестве занимающихся в них по данному виду спорта.
Сведения документов:
1) документа, удостоверящего личность получателя – физического лица;
2) свидетельства о государственной регистрации объединения в качестве юридического лица;
3) свидетельства о государственной регистрации филиалов объединения, расположенных на территории более половины областей Республики Казахстан.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг;
на портале:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя;
2) учредительные документы юридического лица - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) положения юридического лица - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
4) информацию об участии объединения в реализации программ по видам спорта - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;

10. Мемлекеттік қызмет:
1) алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту үшін арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стендтер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стендлер);
2) порталда - жеке кабинетте мемлекеттік қызмет көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшiн мынадай құжаттарды ұсынады:
орталықта:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері – (дұрыстығын тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылған кезде), немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері (дұрыстығын тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылмаған кезде);
3) заңды тұлғаның ережелерінің көшірмелері - (дұрыстығын тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылған кезде), немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері (дұрыстығын тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылмаған кезде);
4) бірлестіктің спорт түрлері бойынша бағдарламаларды іске асыруға қатысуы туралы ақпарат;
5) дене шынықтыру және спорт cаласындағы мамандық бойынша жоғарғы кәсіби немесе орташа кәсіби білімі бар бiлiкті кадрлар дипломдарының көшірмелері;
6) спорттық секциялар, клубтар, топтар саны және оларда аталған спорт түрімен шұғылданатындардың саны туралы ақпараттық анықтама.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
1) алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
2) бірлестікті заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) бірлестіктің Қазақстан Республикасы облыстарының жартысынан астамының аумағында орналасқан филиалдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйе арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын олардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады;
порталда:
1) алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
2) заңды тұлғаның құрылтай құжаттары сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға тіркеледі;
3) заңды тұлғаның ережелері сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға тіркеледі;
4) бірлестіктің спорт түрлері бойынша бағдарламаларды іске асыруға қатысуы туралы ақпарат сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға тіркеледі;

5) дипломы о наличии кадров с высшим профессиональным или средним профессиональным образованием по специализации в области физической культуры и спорта - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
6) информационную справку о количестве спортивных секций, клубов, групп и количестве занимающихся в них по данному виду спорта - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов:
1) документа, удостоверящего личность получателя – физического лица;
2) свидетельства о государственной регистрации филиалов объединения, расположенных на территории более половины областей Республики Казахстан;
3) свидетельства о государственной регистрации объединения в качестве юридического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
12. Для получения государственной услуги через центр заполнение бланков заявлений не требуется.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. В центре прием документов осуществляется работниками центра в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
При обращении через портал получателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца после чего передает в уполномоченный орган.
В «личном кабинете» на портале при самостоятельном направлении запроса.

5) дене шынықтыру және спорт cаласындағы мамандық бойынша жоғарғы кәсіби немесе орташа кәсіби білімі бар бiлiкті кадрлардың дипломдары сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға тіркеледі;
6) спорттық секциялар, клубтар, топтар саны және оларда аталған спорт түрімен шұғылданатындардың саны туралы ақпараттық анықтама сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға тіркеледі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
1) алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
2) бірлестіктің Қазақстан Республикасы облыстарының жартысынан астамының аумағында орналасқан филиалдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) бірлестікті заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
12. Орталық арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұраудың нысанын толтыру қажет.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдауды операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы орталықтың қызметкері жүзеге асырады.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары.
Портал арқылы жүгінген кезде алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұраудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін уәкілетті органға береді.
Сұрау жеке жіберілген кезде - порталдағы «жеке кабинетте».

Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра 1414 либо по адресам и телефонам центров, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае некорректного обслуживания работником центра, жалоба подается на имя руководителя центра.
22. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа, РГП «Центр», центров график и адреса которых указаны в пункте 26 и в приложениях 14 к настоящему стандарту.
23. Подтверждением принятия обращения в канцелярии уполномоченного органа, в центре или РГП «Центр», является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
После отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
24. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
25. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
26. Адрес РГП «Центр»:
Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8(7172)94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача свидетельства об
аккредитации республиканских
общественных объединений
по видам спорта»
Адреса центров обслуживания населения
п/п
Наименование
центров (филиалы,
отделы,
отделения)
Адрес месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Акмолинской
области»
г. Кокшетау, ул. Ауэзова,
189 а

Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны бойынша не болмаса осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамамен көзделген жағдайларда электрондық түрде, не болмаса жұмыс кестесі мен мекенжайлары осы стандарттың 26-тармағында және 14-қосымшаларда көрсетілген уәкілетті органның, «Орталық» РМК және орталықтардың кеңселерінде қолма-қол қабылданады.
23. уәкілетті органның, орталықтың немесе «Орталық» РМК кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымын қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.
Электрондық өтініш портал арқылы жіберілгеннен кейін алушы «жеке кабинет» арқылы өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, бұл ақпарат уәкілетті органда өтінішті қарау барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
24. Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
25. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
26. «Орталық» РМК мекенжайы:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс www.con.gov.kz.
«Спорт түрлері бойынша
республикалық қоғамдық
бiрлестiктерді аккредиттеу
туралы куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекенжайлары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а-үй

8 (7162)40-10-76
8 (7162)40-10-63
1.1
Кокшетауский
городской отдел
г. Кокшетау, ул. Биржан
Сал, д. 42
8 (7162)25-00-67
8 (7162)25-06-21
1.2
Районный отдел
с.Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный
Яр, ул. Ленина, д. 65
8 (7162)40-43-27
1.3
Аккольский
районный отдел
Аккольский район, г.Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638)2-09-96
8 (71638)2-18-49
1.4
Аршалынский
районный отдел
Аршалынский район, п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644)2-10-77
8 (71644)2-28-28
8 (71644)2-10-77
1.7
Атбасарский
районный отдел
Атбасарский район, г. Атбасар, ул. Валиханова, д. 11
8 (71643)2-45-94
8 (71643)4-07-22
8 (71643)
4-12-58
1.8
Астраханский
районный отдел
Астраханский район, с. Астраханка, ул.Аль-Фараби,д.44
8 (71641)2-35-96
8 (71641)2-21-94
1.9
Буландынский
районный отдел
Буландынский район, г. Макинск, ул. Сейфуллина, д. 18б
8 (71646)2-37-20
8 (71646)2-37-81
1.10
Бурабайский
районный отдел
Бурабайский район, г. Щучинск,
ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636)4-29-97
8 (71636)4-28-91
8 (71636)4-59-28
1.11
Егиндыкольский
районный отдел
Егиндыкольский район, с.
Егиндыколь, ул. Победы, д. 7
8 (71642)2-12-57
1.12
Ерейментауский
районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау, ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633)2-44-92
1.13
Енбекшильдерский
районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк, ул. Сыздыкова, д. 2а
8 (71639)2-22-41
8 (71639)2-22-42
8 (71639)2-22-18
1.14
Есильский
районный отдел
Есильский район, г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647)2-22-07
1.15
Жаркаинский
районный отдел
Жаркаинский район, г. Державинск, ул. Габдуллина, д.104
8 (71648)9-00-35
8 (71647)2-22-05
1.16
Жаксынский
районный отдел
Жаксынский район, с. Жаксы,
ул. Ленина, д. 8
8 (71635)2-17-10
1.17
Зерендинский
районный отдел
Зерендинский район, с. Зеренда,
ул. Мира, д. 52
8 (71632)2-00-74
8 (71632)2-29-43
1.18
Коргалжынский
районный отдел
Коргалжынский район, с. Коргалжын, ул. Абая, д. 44а
8 (71637)2-17-83
8(71637)2-20-36
1.19
Степногорский
городской отдел
г. Степногорск, 4 мкр., д.7
8 (71645)2-00-40
8 (71645)2-00-30
1.20
Сандыктауский
районный отдел
Сандыктауский район, с. Балкашино, ул.Абылай-хана, д. 119
8 (71640)9-26-66
1.21
Целиноградский
районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол, ул. Гагарина, д. 15
8 (71651)3-12-30
8 (71651)3-11-98
1.22
Шортандинский
районный отдел
Шортандинский район, п. Шортанды, пер. Безымянный, д. 1
8 (71631)2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Актюбинской
области»
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132)56-57-87
1.1
Актобинский
городской отдел № 1
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132)57-80-27
1.2
с. Каргалинское
(Жилянка)
г. Актобе, Каргалинский
район, с. Каргалинское
(Жилянка), ул. Сатпаева, 10

8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1.1
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
1.2
Красный Яр с. аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
1.3
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
1.4
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
1.7
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
1.8
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы Әл-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
1.9
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18б-үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
1.10
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
1.11
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
1.12
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
1.13
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а-үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
1.14
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
1.15
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
1.16
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
1.17
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
1.18
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44а-үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
1.19
Степногор қалалық бөлімі
Степногор қаласы, 4 ш/а, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
1.20
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балқаш ауылы, Абылай хан көшесі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
1.21
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
1.22
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды ауылы, аты аталмаған тұйық көше, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
1.1
Ақтөбе қалалық №1 бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй
8 (7132) 57-80-27
1.2
Қарғалы с. (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10-үй

8 (7132)98-60-06
8 (7132)98-60-05
1.3
Алгинский
районный отдел
Алгинский район, г. Алга,
ул. Кирова 23
8 (71337)3-20-79
8 (71337)3-10-96
1.4
Мартукский
районный отдел
Мартукский район, п. Мартук, ул. Байтурсынова, 1 «Б»
8 (71331)22-4-13
8 (71331)22-1-14
1.5
Хромтауский
районный отдел
Хромтауский район, г. Хромтау, ул. Абая, 12
8 (71336)26-6-33
8 (71336)26-6-34
1.6
Кандыагашский
районный отдел
Мугалжарский район, г. Кандыагаш,
мкр. Молодежный, 47 «Б»
8 (71333)30-2-19
8 (71333)30-2-18
1.7
Эмбенский
районный отдел
Мугалжарский район, г. Эмба,
ул. Амирова, 10
8 (71334)23-9-83
1.8
Темирский
районный отдел № 8
Темирский район,
п. Шубаркудук, Байганина, 15«А»
8 (71346)23-5-83
8 (71334)23-9-87
1.9
Кобдинский
районный отдел
Кобдинский район, п. Кобда,
пер. Нурымжанова, 2
8 (71341)22-1-47
8 (71341)22-1-38
1.10
Каргалинский районный отдел с. Бадамша
Каргалинский район,
с. Бадамша, ул. Айтеке-би, 27
8 (71342)23-4-64
8 (71342)23-4-62
1.11
Ойылский районный
отдел
Уилский район, с. Уил,
ул. Кокжар, 64
8 (71332)21-1-81
8 (71332)21-1-82
1.12
Айтекебийский
районный отдел № 12
Айтекебийский район,
с. Комсомольское, ул. Балдырган, 10
8 (71339)22-3-73
8 (71339)22-3-74
1.13
Байганинский
районный отдел
Байганинский район,
с. Карыуылкелди, ул. Барак
батыра, 41 «А»
8 (71345)23-5-86
8 (71345)23-5-87
1.14
Ыргызский
районный отдел
Иргизский район, с. Иргиз,
ул. Жангельдина, 7
8 (71343)21-8-28
1.15
Шалкарский
районный отдел
Шалкарский район,
г. Шалкар, ул.Айтеке-би, 63
8 (71335)23-6-10
8 (71335)23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67 Б
8 (7282)24-15-06
8 (7282)24-41-33
1.1
Аксуский районный
отдел
п. Жансугурова, Кабанбай батыра, 20
8 (72832)2-14-51
1.1.1
Отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8 (72841)2-17-60
1.2
Алакольский
районный отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8 (72833)2-35-46
8 (72833)2-35-48
1.2.1
Отделение
Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылайхана, 237
8 (72837)4-13-85
1.3
Балхашский
районный отдел
с. Баканас, ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773)95-2-22
8 (72773)9-18-20
1.4
Енбекшиказахский
районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314 А
8 (72775)4-54-70
8 (72775)4-54-69
1.4.1
Отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8 (72775)2-34-96
8 (72775)2-34-97
1.5
Ескельдинский
районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836)3-22-16
1.6
Жамбылский
районный отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8 (72770)2-30-90
1.7
Илийский районный
отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат,
ул. Тауелсіздік, 25

8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
1.3
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
1.4
Мәртөк аудандық бөлімшесі
Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»-үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
1.5
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
1.6
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный ш/а, 47 «Б»-үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
1.7
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
1.8
Темір аудандық № 8 бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15 «А»-үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
1.9
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нұрымжанов тұйық көшесі, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
1.10
Қарғалы аудандық бөлімі Бадамша с.
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
1.11
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64-үй
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
1.12
Әйтеке би аудандық № 12 аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
1.13
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41 «А»-үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
1.14
Ырғыз аудандық бөлімі
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелді көшесі, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
1.15
Шалқар аудандық бөлімі
Шалқар ауданы, Шалқар ауылы, Әйтеке би көшесі, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б-үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1.1
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20-үй
8 (72832) 2-14-51
1.1.1
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
1.2
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесі, 63-үй
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
1.2.1
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылайхан көшесі, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
1.3
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А» -үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
1.4
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314 А-үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
1.4.1
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
1.5
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
1.6
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1-үй
8 (72770) 2-30-90
1.7
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат ш/а, Тәуелсіздік көшесі, 25-үй

8 (727)251-74-46
8 (727)251-74-47
1.7.1
Отделение
Боролдай
с. Боролдай, ул. Вокзальная, 6 «А»
8 (72738)7-82-42
1.7.2
Отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8 (7275)24-88-10
1.7.3
Отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
1.8
Карасайский
районный отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8 (72771)2-56-86
8 (72771)2-56-96
1.8.1
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
1.8.2
Отделение
Шамалган
ст. Шамалган, ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272)93-66-33
1.9
Караталский
районный отдел
г. Уштобе, ул. Абылай хана, 22
8 (72834)2-02-07
8 (72834)2-20-92
1.10
Кербулакский
районный отдел
г. Сарыөзек, ул. Момышұлы, б/н
8 (72840)3-25-88
1.10.1
Отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8 (72842)9-10-59
1.11
Коксуский
районный отдел
п. Балпык би, ул. Измайлова, 10
8 (72838)2-16-19
8 (72838)2-16-18
1.12
Капшагайский
городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8 (72772)4-79-61
8 (72772)4-79-60
1.12.1
Отделение
Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34
8 (72772)7-11-94
1.13
Саркандский
районный отдел
г. Саркан, ул. Жамбыла, б/н
8 (72839)2-35-80
8 (72839)2-37-14
1.13.1
Отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8 (72843)2-10-16
1.14
Райымбекский
районный отдел
с. Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8 (72777)2-20-84
8 (72777)2-20-82
1.14.1
Отделение
Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8 (72779)2-11-65
1.15
Панфиловский
районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831)5-51-11
1.16
Талгарский
районный отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727)388-11-30
8 (72774)2-21-43
8 (72774)2-21-33
1.16.1
Отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8 (72774)5-80-62
1.17
Талдыкорганский
городской отдел
г.Талдыкорган, ул. Тауелсыздык, 67 Б
8 (7282)24-49-75
8 (7282)24-40-43
1.18
Текелийский
городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8 (72835)4-35-38
8 (72835)4-35-18
1.19
Уйгурский
районный отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8 (72778)2-43-35
8 (72778)2-43-31
8 (72778)2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Атырауской области»
г. Атырау, проспект Сатпаева, д. 23
8 (7122)21-34-67
1.1
Областной отдел
г. Атырау, проспект Сатпаева, д. 23
8 (7122)21-29-42
1.2
Городской отдел № 1
г. Атырау, ул. Баймуханова, д. 16 а
8 (7122)35-75-05
8 (7122)35-75-30
1.3
Городской отдел № 2
г. Атырау, Балыкшы,
ул. Байжигитова, д. 80 а
8 (7122)24-34-90
8 (7122)24-37-89
1.4
Индерский
районный отдел
Индерский район, п. Индерборский, ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234)2-12-96

8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
1.7.1
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзал көшесі, 6 «А»-үй
8 (72738) 7-82-42
1.7.2
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
1.7.3
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29-үй
1.8
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
1.8.1
Тау Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129-үй
8 (727) 391-38-58
1.8.2
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев көшесі, 1 «В»-үй
8 (7272) 93-66-33
1.9
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
1.10
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72840) 3-25-88
1.10.1
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
1.11
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
1.12
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
1.12.1
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
1.13
Сарқанд аудандық бөлімі
Сарқанд қаласы, Жамбыл көшесі, нөмірсіз
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
1.13.1
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
1.14
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
1.14.1
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, нөмірсіз
8 (72779) 2-11-65
1.15
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, нөмірсіз
8 (72831) 5-51-11
1.16
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А»-үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
1.16.1
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10-үй
8 (72774) 5-80-62
1.17
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
1.18
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
1.19
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35-үй
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
1.1
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
1.2
№ 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а-үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
1.3
№ 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80 а-үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
1.4
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30-үй
8 (71234) 2-12-96

8 (71234)2-18-38
1.5
Махамбетский
районный отдел
Махамбетский район,
с. Махамбет, ул. Абая, дом 10
8 (71236)2-24-96
8 (71236)2-15-25
1.6
Кызылкогинский
районный отдел
Кызылкугинский район,
с. Миялы, ул. Абая, дом 1
8 (71238)2-20-46
8 (71238)2-20-27
1.7
Жылыойский
районный отдел
Жылыойский район,
г. Кульсары, ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237)5-03-54
8 (71237)5-01-28
1.8
Курмангазинский
районный отдел
Курмангазинский район,
с. Ганюшкино, ул. Есболаев, 66 а
8 (71233)2-05-13
8 (71233)2-07-14
1.9
Макатский
районный отдел
Макатский район, п. Макат,
ул .Центральная, 2
8 (71239)3-22-97
8 (71239)3-22-96
1.10
Исатайский
районный отдел
Исатайский район, с. Аккыстау,
ул. Егеменды Казахстан,
д.9
8 (71231)2-16-70
8 (71231)2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно- Казахстанской
области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, 37 а
8 (7232)78-42-36
8 (7232)28-94-67
1.1
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
проспект Сатпаева, 20/1
8 (7232)60-39-22
1.2
Усть-Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 99/1
8 (7232)57-83-88
8 (7232)22-81-37
1.3
Глубоковский
районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое, ул. Поповича, 22
8 (72331)2-23-35
1.4
Зайсанский
городской отдел
Зайсанский район, г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52 а
8 (72340)2-67-81
1.5
Зыряновский
районный отдел
Зыряновский район, г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 39
8 (72335)6-02-39
1.6
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский район,
с. Улкен–Нарын, ул. Абылайхана, 96
8 (72341)2-23-60
1.7
Курчумский
районный отдел
Курчумский район, с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339)2-13-10
1.8
Риддерский
районный отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская, 12
8 (72336)4-62-62
1.9
Тарбагатайский
районный отдел
Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Абылайхана, 23
8 (72346)2-24-96
1.10
Уланский районный
отдел
Уланский район,
п. Молодежный, дом 9
8 (72338)2-78-96
1.11
Шемонаихинский
городской отдел
Шемонаихинский район,
г. Шемонайха, 3 мкр., 12
8 (72332)3-41-00
1.12
Семейский
городской отдел № 1
г. Семей, 408 квартал, 21
8 (7222)33-57-97
8 (7222)33-55-93
1.13
Семейский
городской отдел № 2
г. Семей, ул. Найманбаева, 161 А
8 (7222)52-69-29
1.14
Абайский районный
отдел
Абайский район, с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252)2-22-64
1.15
Аягозский
городской отдел
Аягозский район, г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237)5-24-32
1.16
Бескарагайский
районный отдел
Бескарагайский район,
с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2 А
8 (72236)9-06-30
1.17
Бородулихинский
районный отдел
Бородулихинский район,
с. Бородулиха,
ул. Молодежная, 25
8 (72351)2-20-48
1.18
Жарминский
районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау, ул. Достык, 98

8 (71234) 2-18-38
1.5
Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
1.6
Қызылқоға аудандық бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
1.7
Жылыой аудандық бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
1.8
Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66 а-үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
1.9
Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат ауылы, Орталық көшесі, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
1.10
Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а-үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1.1
Өскемен қалалық №1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
1.2
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
1.3
Глубоков аудандық бөлімі
Глубоков ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
1.4
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а-үй
8 (72340) 2-67-81
1.5
Зырянов аудандық бөлімі
Зырянов ауданы, Зырянов қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
1.6
Қатонқарағай аудандық бөлімі
Қатонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
1.7
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б.Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
1.8
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
1.9
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
1.10
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
1.11
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 ш/а, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
1.12
Семей қалалық №1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
1.13
Семей қалалық №2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 А-үй
8 (7222) 52-69-29
1.14
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
1.15
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
1.16
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А-үй
8 (72236) 9-06-30
1.17
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
1.18
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98 -үй

8 (72347)6-54-00
1.19
Курчатовский
районный отдел
Курчатовский район,
г. Курчатов, ул. Абая,12
8 (72251)2-21-66
1.20
Кокпектинский
районный отдел
Кокпектинский район,
с. Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348)2-21-71
1.21
Урджарский
районный отдел
Урджарский район, с. Урджар,
ул. Абылайхана, 116
8 (72230)2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Жамбылской области»
г. Тараз, пр. Абая, 232
8 (7262)56-90-01
8 (7262)46-00-28
1.1
Таразский
городской отдел
г. Тараз, ул. К. Койгелды, № 158 «а»
8 (7262)43-84-21
1.2
Отдел № 1
г. Тараз, ул.Сатпаева, 1 «б»
8 (7262)56-90-27
1.3
Отдел № 2
г. Тараз, мкр. Талас, 2
8 (72622)6-17-78
1.4
Отдел № 3
г. Тараз, пр. Абая, 232
8 (7262)56-90-04
1.5
Байзакский
районный отдел
с. Сарыкемер, ул. Медеуова, 33
8 (72637)2-28-04
1.6
Жамбылский
районный отдел
с. Аса, ул. Абая, 127
8 (72633)2-11-99
1.7
Жуалынский
районный отдел
с. Б. Момышулы, ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635)5-02-46
1.8
Кордайский
районный отдел
с. Кордай, ул. Домалак анна, 215
8 (72636)2-13-52
1.9
Меркенский
районный отдел
с. Мерке, ул. Исмаилова, 232
8 (72632)4-42-54
1.10
Мойынкумский
районный отдел
с. Мойынкум, ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642)2-47-93
1.11
Сарысуский
районный отдел
г. Жанатас, ул. Жибек жолы,1
8 (72634)6-33-00
1.12
Таласский
районный отдел
г. Каратау, ул. Молдагулова, 51
8 (72644)6-33-93
1.13
Отдел Т.Рыскуловского
района
с. Кулан, ул.Жибек жолы, 71
8 (72631)2-18-10
1.14
Шуский районный
отдел
г. Шу, ул. Автобазовская, 1
8 (72643)2-17-97
1.15
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково, ул. Мира, 88
8 (72633)3-16-76

8 (72347) 6-54-00
1.19
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
1.20
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
1.21
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1.1
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ.Қойгелді көшесі, 158 «а»-үй
8 (7262) 43-84-21
1.2
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 «б»-үй
8 (7262) 56-90-27
1.3
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас ш/а, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
1.4
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
1.5
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
1.6
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
1.7
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
1.8
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215 -үй
8 (72636) 2-13-52
1.9
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмаилов көшесі, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
1.10
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
1.11
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
1.12
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлов көшесі, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
1.13
Т. Рысқұлбеков аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71-үй
8 (72631) 2-18-10
1.14
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобаза көшесі, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
1.15
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Бейбітшілік көшесі, 88-үй
8 (72633) 3-16-76

8-711-31-24-082
1.15
Отдел по Тайпакскому
сельскому округу
Акжаикского района
Акжаикский район, с. Тайпак,
ул. Шемякина, 13
8-711-42-21-884
1.16
Отдел по Акжаикскому
сельскому округу
Теректинского района
ЗКО, Теректинский район,
с. Акжаик, ул. Ак жайык, 5
8-711-43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Карагандинской
области»
г. Караганда, ул. Чкалова, 7
8 (7212)41-63-10
1.1
Карагандинский
городской отдел № 1
г. Караганда, ул.Ержанова, 47/3
8 (7212)33-13-10
1.2
Карагандинский
городской отдел № 2
г. Караганда, ул.Чкалова, 7
8 (7212)41-03-92
1.3
Карагандинский
городской отдел № 3
г. Караганда, ул.Муканова, 5
8 (7212)77-26-57
1.4
Карагандинский
городской отдел № 4
г. Караганда, ул. Архитектурная, 8
8 (7212)45-71-01
1.5
Карагандинский
городской отдел № 5
г. Караганда, 21 мкр., дом 6/7
8 (7212)32-92-51
1.6
Карагандинский
городской отдел № 6
г. Караганда, ул. Серова, 73
8 (7212)93-16-94
1.7
Темиртауский
городской отдел № 1
г. Темиртау, ул.Блюхера, 23
8 (7213)44-67-45
1.8
Темиртауский
городской отдел № 2
г. Темиртау, пр.Республики, 128
8 (7213)99-79-96
1.9
Абайский районный
отдел № 1
г. Абай, ул.Абая, 54
8 (72131)4-77-07
1.10
Абайский районный
отдел № 2
г. Абай, п.Топар, ул. Казыбек би, 3
8 (72153)3-04-46
1.11
Сараньский
городской отдел
г. Сарань, ул. Жамбыла, 85
8 (72137)4-25-26
1.12
Шахтинский
городской отдел № 1
г. Шахтинск, проспект А. Кунанбаева, 65 Б
8 (72156)5-21-25
1.13
Шахтинский
городской отдел № 2
г. Шахтинск, п. Шахан
Квартал, 10/16, д.16
8 (72156)3-20-99
1.14
Осакаровский
районный отдел № 1
п. Осакаровка, ул. Пристационная, 12
8 (72149)4-32-62
1.15
Осакаровский
районный отдел № 2
р-н Осакаровка,
п. Молодежный, ул. Абая, 13
8 (72148)2-22-46
1.16
Сатпаевский
городской отдел
г. Сатпаев, проспект Сатпаева, 111
8 (71063)4-03-47
1.17
Балхашский
городкой отдел
г. Балхаш, ул. Бокейхана, 20 а
8 (71036)6-83-37
1.18
Шетский районный
отдел
с. Аксу-Аюлы, ул. Жапакова,
23/1, п. Агадырь, ул. Тәуелсіз
Қазақстан, 4
8 (71031)2-21-88
1.19
Жезказганский
городской отдел
г. Жезказган, ул. Б. Момышулы, 9
8 (7102)73-81-09
1.20
Жана-аркинский
районный отдел
Жана-аркинский район,
п. Атасу, ул. А.Оспанова 40
8 (71030)2-69-09
1.21
Каражалский
городской отдел
г. Каражал, ул. Ленина, 18
8 (71032)2-70-21
1.22
Приозерский
городской отдел
г. Приозерск, ул. Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
1.23
Бухар-жырауский
районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район,
п. Ботакара, ул.Абылай хана, 37
8 (72154)2-23-73
1.24
Бухар-жырауский
районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район, ул. Мира, 24

8-711-31-24-082
1.15
Ақжайық ауданының Тайпақ ауылдық округі бөлімі
Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин көшесі, 13-үй
8-711-42-21-884
1.16
Теректі ауданы Ақжайық ауылдық округі бөлімі
БҚО, Теректі ауданы, Ақжайық ауылы, Ақжайық көшесі, 5-үй
8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
1.1
Қарағанды қалалық № 1 бөлім
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
1.2
Қарағанды қалалық № 2 бөлім
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
1.3
Қарағанды қалалық № 3 бөлім
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
1.4
Қарағанды қалалық № 4 бөлім
Қарағанды қаласы, Архитектурная көшесі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
1.5
Қарағанды қалалық № 5 бөлім
Қарағанды қаласы, 21 ш/а, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
1.6
Қарағанды қалалық № 6 бөлім
Қарағанды қаласы, Серов көшесі, 73-үй
8 (7212) 93-16-94
1.7
Теміртау қалалық № 1 бөлім
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
1.8
Теміртау қалалық № 2 бөлім
Теміртау қаласы, Республика даңғылы, 128-үй
8 (7213) 99-79-96
1.9
Абай аудандық № 1 бөлім
Абай қаласы, Абай көшесі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
1.10
Абай аудандық №2 бөлім
Абай қаласы, Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3 -үй
8 (72153) 3-04-46
1.11
Саран қалалық бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
1.12
Шахтинск қаласы № 1 бөлім
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65 Б-үй
8 (72156) 5-21-25
1.13
Шахтинск қаласы № 2 бөлім
Шахтинск қаласы, Шахан Квартал ауылы, квартал 10/16, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
1.14
Осакаров аудандық № 1 бөлім
Осакаров ауылы, Пристационная көшесі,12-үй
8 (72149) 4-32-62
1.15
Осакаров аудандық № 2 бөлім
Осакаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
1.16
Сәтпаев қалалық бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
1.17
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20 а-үй
8 (71036) 6-83-37
1.18
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1-үй, Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
1.19
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы, Б.Момышұлы көшесі, 9-үй
8 (7102) 73-81-09
1.20
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А.Оспанов көшесі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
1.21
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
1.22
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7-үй
8 (71039)5-27-37
1.23
Бұхар жырау аудандық №1 бөлімі
Бұхар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37-үй
8 (72154) 2-23-73
1.24
Бұхар жырау аудандық № 2 бөлімі
Бұхар жырау ауданы, Бейбітшілік көшесі, 24-үй

8 (72138)3-15-62
1.25
Актогайский
районный отдел № 1
п. Актогай, ул. Бокейхана, 10
8(71037)2-11-05
1.26
Актогайский
районный отдел № 2
п. Сары-шаган, ул.Абая, 12
8 (71038)22-3-39
1.27
Нуринский
районный отдел
п. Киевка, ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
1.28
Улытауский
районный отдел
Улытауский район, п. Улытау,
ул. Амангельды, 29 а
8 (71035)2-13-06
1.29
Каркаралинский
районный отдел
г. Каркаралинск, ул. Аубакирова, 21
8 (72146)3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1
Филиал РГП «ЦОН
по Костанайской
области»
г. Костанай, ул. Тарана, д 114
8(7142)53-44-84
8(7142)53-25-56
1.1
Костанайский
городской отдел
г. Костанай, ул. Гашика, д.14
8(7142)26-45-51
1.2
Алтынсаринский
районный отдел
Алтынсаринский район,
п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8(71445)21-5-288(71445)21-5-29
1.3
Амангельдинский
районный отдел
Амангельдинский район,
с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8(71440)21-2-55
8(71440)21-2-69
1.4
Аркалыкский
городской отдел
Костанайская область,
г. Аркалык, ул. Абая, 62
8(71430)75-6-87
8(71430)75-6-86
1.5
Аулиекольский
районный отдел
Костанайская область, с.
Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8(71453)21-8-31
8(71453)21-9-02
1.6
Денисовский
районный отдел
Денисовский район,
с. Денисовка, ул. Советская,13
8(71434)22-0-30
8(71434)92-7-16
1.7
Жангельдинский
районный отдел
Жангельдинский район,
с. Торай, ул. 8 марта, 37
8(71439)22-0-05
8(71439)21-5-85
1.8
Житикаринский
районный отдел
Житикаринский район,
г. Житикара, ул. Ленина, д. 108
8(71435)28-2-83
8(71435)28-2-00
1.9
Камыстинский
районный отдел
Камыстинский район,
с. Камысты, ул. Ержанова, д. 66
8(71437)22-2-76
8(71437)22-2-75
1.10
Карабалыкский
районный отдел
Карабалыкский район, п. Карабалык,
ул. Космонавтов, д. 16
8(71441)32-9-61
8(71441)32-5-02
1.11
Карасуский
районный отдел
Карасуский район, с. Карасу,
ул. Комсомольская, д. 24
8(71452)22-1-47
8(71452)21-9-69
1.12
Лисаковский
городской отдел
г. Лисоковск, мкр. № 4, д. 25
8(71433)32-0-90
8(71433)35-3-89
1.13
Мендыкаринский
районный отдел
Мендыкаринский район,
с. Боровское, ул. Королева, д. 4А
8(714-43)22-4-60
1.14
Наурзумский
районный отдел
Наурзумский район,
п. Караменды, ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8(714-54)21-0-53
8 (714-54)21-0-15
1.15
Рудненский
городской отдел № 1
г. Рудный, пр. Космонавтов, д. 12
8(714-31)49-8-02
1.16
Рудненский
городской отдел № 2
г.Рудный, ул. Корчагина, д. 76
8(71431)90-0-38
8(71431)98-9-47
1.17
Сарыкольский
районный отдел
Сарыкольский район,
п. Сарыколь, ул. Ленина, 104
8 (71451)21-3-21
8 (71451)21-2-09
1.18
Тарановский
районный отдел
Тарановский район,
с. Тарановское, ул. Калинина, 93

8 (72138) 3-15-62
1.25
Ақтоғай аудандық № 1 бөлім
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
1.26
Ақтоғай аудандық № 2 бөлім
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12-үй
8 (71038) 22-3-39
1.27
Нұра аудандық бөлімі
Киевка ауылы, Сүлейменовтер көшесі, 2-үй
8 (721-44) 2-11-11
1.28
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау ауылы, Амангелді көшесі, 29 а-үй
8 (71035) 2-13-06
1.29
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1.1
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қаласы, Гашик көшесі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
1.2
Алтынсарин аудандық бөлімі
Алтынсарин ауданы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
1.3
Амангелді аудандық бөлімі
Амангелді ауданы, Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7 -үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
1.4
Арқалық қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
1.5
Әулиекөл аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
1.6
Денисов аудандық бөлімі
Денисов ауданы, Денисов ауылы, Советская көшесі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
1.7
Жангелді аудандық бөлімі
Жангелді ауданы, Торай ауылы, 8 наурыз көшесі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
1.8
Жітіқара аудандық бөлімі
Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
1.9
Қамысты аудандық бөлімі
Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
1.10
Қарабалық аудандық бөлімі
Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавт көшесі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
1.11
Қарасу аудандық бөлімі
Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомольская көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
1.12
Лисаковск қалалық бөлімі
Лисаковск қаласы, 4 ш/а, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
1.13
Меңдіқара аудандық бөлімі
Меңдіқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесі, 4 А-үй
8 (71443) 22-4-60
1.14
Наурызым аудандық бөлімі
Наурызым ауданы, Қараменді кенті, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5-үй
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
1.15
Рудный қалалық № 1 бөлім
Рудный қаласы, Космонавт көшесі, 12-үй
8 (71431) 49-8-02
1.16
Рудный қалалық № 2 бөлім
Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
1.17
Сарыкөл аудандық бөлімі
Сарыкөл ауданы, Сарыкөл ауылы, Ленин көшесі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
1.18
Таранов аудандық бөлімі
Таранов ауданы, Таранов ауылы, Калинин көшесі, 93-үй

8 (71436)36-5-89
8 (71436)37-4-52
1.19
Узункольский
районный отдел
Узункольский район,
с. Узынколь, ул. Абая, 79
8 (71444)21-5-67
8 (71444)21-1-62
1.20
Федоровский
районный отдел
Федоровский район,
с. Федоровка, ул. Красноармейская, 56
8 (71442)22-5-18
8 (71442)23-2-83
1.21
Отдел
Костанайского
района
Костанайский район, п. Затабольск,
ул. Калинина, 53
8 (71455)24-3-15
8 (71455)24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Кызылординской
области»
г. Кызылорда, ул. Г. Муратбаева, 2Е
8 (7242)23-07-16
1.1
Городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос. Тасбогет,
ул. Амангельды б/н
8 (7242)21-66-64
1.2
Городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242)25-60-57
1.3
Городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр. Шугыла, 45
8 (7242)24-86-11
1.4
Городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр. Акмешит, 1 б
8 (7242)22-48-27
1.5
Байконырский
городской отдел
г. Байконыр, ул. Максимова, 17а
8 (3362)27-54-81
1.6
Аральский
районный отдел
г.Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433)25-0-02
1.7
Казалинский
районный отдел
г.Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438)26-1-27
1.8
Кармакшинский
районный отдел
Кармакшинский район, п. Жосалы,
ул. Абая, б/н
8 (72437)2-11-62
1.9
Жалагашский
районный отдел
Жалагашский район, п. Жалагаш,
ул. Желтоксан, б/н
8 (72431)32-3-03
1.10
Сырдарьинский
районный отдел
Сырдарьинский район, п. Теренозек,
ул. Амангельди, 55 «а»
8 (72436)2-29-00
1.11
Шиелинский
районный отдел
Шиелинский район, п. Шиели,
ул. Рыскулова, б/н
8 (72432)4-15-59
1.12
Жанакорганский
районный отдел
Жанакорганский район,
п. Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435)21-4-51
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Мангистауской
области»
г. Актау, 15 мкр. 67 б
8 (7292)42-23-11
8 (7292)42-23-12
1.1
Актауский
городской отдел № 1
г. Актау, 15 мкр, 67 б
8 (7292)42-23-17
1.2
Жанаозенский
городской отдел № 2
г. Жанаозен, мкр. Оркен,
здание Дома творчества школьников
8 (72934)5-03-90
1.3
Мунайлинский
районный отдел № 3
Мунайлинский район, с. Мангистау,
здание общественных организации
8 (7292)46-56-83
1.4
Бейнеуский
районный отдел № 4
с. Бейнеу ул. Косай ата,
здание центра молодежи
8 (72932)2-55-35
1.4.1
Боранкулское
отделение № 9
Бейнеуского района
с. Боранкул, 7 аул, здание
ГУ «Боранкулмадениет»
8 (72932)3-16-95
1.5
Мангистауский
районный отдел № 5
с. Шетпе, ул.Центральная, 5
здание Казпочта
8 (72931)22-0-79
1.6
Каракиянский
районный отдел № 6
с. Курык, ул.Валиханова, 15
8 (72937)22-2-10
1.7
Тупкараганский
районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко, ул. Маяулыз, д. 6 д

8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
1.19
Ұзынкөл аудандық бөлімі
Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
1.20
Федоров аудандық бөлімі
Федоров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейская көшесі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
1.21
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Затобол кенті, Калинин көшесі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК
Қызылорда қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2Е-үй
8 (7242) 23-07-16
1.1
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі, нөмірсіз
8 (7242) 21-66-64
1.2
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
1.3
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла ш/а, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
1.4
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт ш/а, 1 б-үй
8 (7242) 22-48-27
1.5
Байқоңыр қалалық бөлімі
Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17 а-үй
8 (3362) 27-54-81
1.6
Арал аудандық бөлімі
Арал қаласы, Қарасақал көшесі, нөмірсіз
8 (72433) 25-0-02
1.7
Қазалы аудандық бөлімі
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, нөмірсіз
8 (72438) 26-1-27
1.8
Қармақшы аудандық бөлімі
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Абай көшесі, нөмірсіз
8 (72437) 2-11-62
1.9
Жалағаш аудандық бөлімі
Жалағаш ауданы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, нөмірсіз
8 (72431) 32-3-03
1.10
Сырдария аудандық бөлімі
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, 55 «а»-үй
8 (72436) 2-29-00
1.11
Шиелі аудандық бөлімі
Шиелі ауданы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, нөмірсіз
8 (72432) 4-15-59
1.12
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған ауданы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, нөмірсіз
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б-үй
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1.1
Ақтау қалалық № 1 бөлім
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б-үй
8 (7292) 42-23-17
1.2
Жаңаөзен қалалық № 2 бөлім
Жаңаөзен қаласы, Өркен ш/а, Оқушылардың шығармашылық үйі
8 (72934) 5-03-90
1.3
Мұнайлы аудандық № 3 бөлім
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
1.4
Бейнеу аудандық № 4 бөлім
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
1.4.1
Бейнеу ауданы Боранқұл ауылдық № 9 бөлімше
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
1.5
Маңғыстау аудандық № 5 бөлім
Шетпе ауылы, Орталық көшесі, 5-үй, Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
1.6
Қарақия аудандық № 6 бөлім
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15-үй
8 (72937) 22-2-10
1.7
Түпқараған аудандық № 7 бөлім
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6 д-үй

8 (72938)2-30-38
1.7.1
Акшукурское отделение
№ 10 Тупкараганского района
с. Акшукур, здание ТОО
«Жайлау» ул. Уштерек, 5
8 (72938)33-28-44
1.8
Жетыбайский
районный отдел № 8
пос. Жетыбай, ул. Жанакурылыс, 10
8 (72935)26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Павлодарской области»
г. Павлодар, ул. Павлова, 48
8 (7182)33-47-35
8 (7182)70-42-01
1.1
Павлодарский
городской отдел
г. Павлодар, ул. Кутузова, 204
8 (7182)34-59-04
8 (8182)34-59-05
1.2
Павлодарский
городской отдел № 1
г. Павлодар, ул. Исиналиева, 24
8 (7182)32-04-67
8 (7182)70-42-09
1.3
Павлодарский
районный отдел
г. Павлодар, ул. Толстого, 10
8 (7182)62-92-29
8 (7182)32-26-83
1.4
Экибастузский
городской отдел
г. Экибастуз, ул. Машхур-Жусуп, 92/2
8 (7187)77-66-93
8 (7182)70-42-27
1.5
Аксусский
городской отдел
г. Аксу, ул. Ленина, 10
8 (7183)76-90-60
8 (7183)76-91-77
1.6
Актогайский
районный отдел
с. Актогай, ул. Абая, 72
8 (71841)2-21-66
1.7
Баянаульский
районный отдел
с. Баянаул, ул. Сатпаева,
49
8 (71840)9-23-65
8 (71840)9-23-61
1.8
Железинский
районный отдел
с. Железинка, ул. Торайгырова, 58
8 (71831)2-25-86
1.9
Щербактинский
районный отдел
с. Щербакты, ул. В. Чайко, 45
8 (71836)2-34-43
8 (71836)2-33-37
1.10
Качирский
районный отдел
с. Теренколь, ул. Тургенова, 85
8 (71833)2-24-79
1.11
Лебяжинский
районный отдел
с. Акку, ул. Ташимова, 114
8 (71839)2-11-07
1.12
Иртышский
районный отдел
с. Иртышск, ул. Исы-Байзакова, 14
8 (71832)22-91-12
8 (71832)22-91-11
1.13
Майский районный
отдел
с. Майск, ул. Сейфуллина, 13
8 (71838)9-21-44
1.14
Успенский
районный отдел
с. Успенка, ул. 10 летНезависимости
8 (71834)9-18-40
8 (71834)9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по
Северо-
Казахстанской
области»
г. Петропавловск, ул. Ауэзова, 157
8 (7152)33-12-57
1.1
Городской отдел
г. Петропавловск, ул. Конституции
Казахстана, 72
8 (7152)33-02-26
1.2
Айыртауский
районный отдел
с. Саумалколь, ул. Д. Сыздыкова, 4
8 (71533)2-01-84
1.3
Акжарский
районный отдел
с. Талшик, ул. Победы, 67
8 (71546)2-21-08
1.4
Аккайынский
районный отдел
с. Смирново, ул. Труда, 11
8 (71532)2-25-86
1.5
Есильский
районный отдел
с. Явленка, ул. Ленина, 6
8 (71543)2-20-03
1.6
Жамбылский
районный отдел
с. Пресновка, ул. пер. Горького, 10 Г
8 (71544)2-29-16
1.7
Районный отдел
им. Г.Мусрепова
с. Новоишимское, ул. Ленина, 7
8 (71535)2-22-19
1.8
Кызылжарский
районный отдел
а. Бесколь, ул. Институтская, 1 А
8 (71538)2-17-46
1.9
Районный отдел
М.Жумабаева
г. Булаево, ул. Юбилейная, 62

8 (72938) 2-30-38
1.7.1
Түпқараған ауданы Ақшүкір № 10 бөлімшесі
Ақшүкір ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек көшесі, 5-үй
8 (72938) 33-28-44
1.8
Жетібай аудандық № 8 бөлім
Жетібай ауылы, Жаңа құрылыс көшесі,10-үй
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1.1
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
1.2
Павлодар қалалық № 1 бөлім
Павлодар қаласы, Исинәлиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
1.3
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
1.4
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр-Жүсіп көшесі, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
1.5
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
1.6
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
1.7
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
1.8
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
1.9
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В.Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
1.10
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
1.11
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
1.12
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14-үй
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
1.13
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
1.14
Успенский аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
1.1
Қалалық бөлім
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 2-үй
8 (7152) 33-02-26
1.2
Айыртау аудандық бөлімі
Саумалкөл ауылы, Д.Сыздықов көшесі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
1.3
Ақжар аудандық бөлімі
Талшық ауылы, Жеңіс көшесі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
1.4
Аққайың аудандық бөлімі
Смирнов ауылы, Еңбек көшесі, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
1.5
Есіл аудандық бөлімі
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
1.6
Жамбыл аудандық бөлімі
Пресновка ауылы, Горький тұйық көшесі, 10 Г-үй
8 (71544) 2-29-16
1.7
Ғ. Мүсірепов аудандық бөлімі
Новоишиское ауылы, Ленин көшесі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
1.8
Қызылжар аудандық бөлімі
Бескөл ауылы, Институт көшесі, 1 А-үй
8 (71538) 2-17-46
1.9
М. Жұмабаев аудандық бөлімі
Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62-үй

8 (71531)2-03-76
1.10
Мамлютский
районный отдел
г. Мамлютка, ул. С. Муканова, 11
8 (71541)2-27-48
1.11
Тайыншинский
районный отдел
г. Тайынша, ул. Конституции
Казахстана, 208
8 (71536)2-36-03
1.12
Тимирязевский
районный отдел
с. Тимирязево, ул. Уалиханова 17
8 (71537)2-03-02
1.13
Уалихановский
районный отдел
с. Кишкенеколь, ул.
Уалиханова 80
8 (71542)2-28-11
1.14
Отдел по району
Шал акына
г. Сергеевка, ул. Желтоксана 31
8 (71534)2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по Южно-
Казахстанской
области»
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252)30-06-79
8 (7252)21-09-00
1.1
Городской отдел № 1 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252)30-06-79
8 (7252)99-72-76
1.2
Городской отдел № 2
г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252)99-72-31
1.3
Городской отдел № 3
г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Оспанова, 61
8 (7252)30-01-35
1.4
Городской отдел № 4
г.Шымкента
г .Шымкент ул. Сайрамская
8 (7252)52-50-84
1.5
Городской отдел № 5
г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Республики, 15
8 (7252)56-52-84
1.6
Арысский городской
отдел
г. Арыс, ул.Ергөбек, б/н.
8 (72540)2-31-18
1.7
Байдибекский
районный отдел
с. Шаян, ул. Мынбулак, б/н
8 (72548)21-443
1.8
Кентауский
городской отдел
г.Кентау, ул.Абылай хан, 10
8 (72536)36-456
1.9
Казыгуртский
районный отдел
с. Казыгурт, ул. Конаев, б/н
8 (72539)22-757
1.10
Мактаральский
районный отдел
г. Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534)61-343
1.11
Отырарский
районный отдел
с. Шауилдир, проспект Жибек-жолы, б/н
8 (72544)22-616
1.12
Ордабасинский
районный отдел
с. Темирлан, ул.Кажымухан, б/н.
8 (72530)22-670
1.13
Туркестанский
городской отдел
г. Туркестан, ул. Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533)41679
1.14
Толебийский
районный отдел
г. Ленгер, ул. Толе-би, б/н
8 (72547)61-90-56
1.15
Тулькибасский
районный отдел
с. Тулькибас, ул. Т.Рыскулова, 189
8 (72538)52-709
1.16
Сайрамский
районный отдел
с. Аксукент, ул. Кыстаубаев, б/н
8 (72531)77-079
1.17
Созакский
районный отдел
с. Шолаккорган, ул. Кожанова, б/н
8 (72546)43-329
1.18
Сарыагашский
районный отдел
с. Сарыагаш, ул.Шораулы, б/н
8 (72537)27-020
1.19
Абайский сельский
отдел
с. Абай ул.А.Жылкышиева б/н
8 (72532)
31-629
1.20
Шардаринский
районный отдел
г. Шардара тупик Шардара б/н
8 (72535)
21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1.
Филиал РГП «ЦОН
по г. Алматы»
г. Алматы, ул. Джандосова, 51
8 (727)247-16-28
1.1
Отдел Ауэзовского
района
г. Алматы, ул. Джандосова, 51

8 (71531) 2-03-76
1.10
Мамлют аудандық бөлімі
Мамлютка қаласы, С.Мұқанов көшесі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
1.11
Тайынша аудандық бөлімі
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
1.12
Тимирязев аудандық бөлімі
Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
1.13
Уәлиханов аудандық бөлімі
Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
1.14
Шал ақын аудандық бөлімі
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1.1
Шымкент қалалық № 1 бөлім
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
1.2
Шымкент қалалық № 2 бөлім
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 99-72-31
1.3
Шымкент қалалық № 3 бөлім
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
1.4
Шымкент қалалық № 4 бөлім
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
1.5
Шымкент қалалық № 1 бөлім
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
1.6
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, нөмірсіз
8 (72540) 2-31-18
1.7
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі, нөмірсіз
8 (72548) 21-443
1.8
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, 10-үй
8 (72536) 36-456
1.9
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, нөмірсіз
8 (72539) 22-757
1.10
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, нөмірсіз
8 (72534) 61-343
1.11
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, нөмірсіз
8 (72544) 22-616
1.12
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, нөмірсіз
8 (72530) 22-670
1.13
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, нөмірсіз
8 (72533) 41679
1.14
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, нөмірсіз
8 (72547) 61-90-56
1.15
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, 189-үй
8 (72538) 52-709
1.16
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, нөмірсіз
8 (72531) 77-079
1.17
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, нөмірсіз
8 (72546) 43-329
1.18
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72537) 27-020
1.19
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі, нөмірсіз
8 (72532) 31-629
1.20
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі, нөмірсіз
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
1.1
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй

8 (727)247-16-27
1.2
Отдел Алмалинского
района
г. Алматы, ул. Богенбай батыра, 221
8 (727)378-09-09
1.3
Отдел Алатауского
района
г. Алматы, мкр. Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727)395-36-10
1.4
Отдел
Бостандыкского
района
г. Алматы, мкр. Алмагуль,
8 (727)396-37-00
1.5
Отдел Жетысуского
района
г. Алматы, ул. Толе би, 155
8 (727)330-72-43
1.6
Отдел Медеуского
района
г. Алматы, ул. Маркова, 44
8 (727)239-65-52
1.7
Отдел
Турксибского
района
г. Алматы, ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727)234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по городу Астана»
1.
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения по
городу Астане»
г. Астана, пр. Республики, 12/2
8 (7172)57-07-74
1.1
Отдел по
Алматинскому району
г. Астана, ул. Мирзояна, д. 25
8(7172)61-84-11
1.1.1
Отделение № 1
г. Астана, пр. Республики, д. 12/2
8 (7172)32-80-10
1.1.2
Отделение № 2
г. Астана, ул. Абая, д. 53
8 (7172)21-10-27
1.1.3
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул. Актасты д.20
8 (7172)94-71-80
1.2
Отдел по
Сарыаркинскому району
г. Астана, пр.Республики, д. 43
8 (7172)32-46-97
1.2.1
Отделение «Тлендиева»
г. Астана, пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172)94-99-96
1.2.2
Отделение «Ақжайық»
г. Астана, ул. Есенберлина,
16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172)59-28-33
1.2.3
Отделение «Өндіріс»
г. Астана, ул. Кеменгерұлы,
6/1
8 (7172)30-40-70
1.2.4
Отделение «Кенесары»
г. Астана, пр. Сарыарка,
д.12 (в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172)23-79-03
1.2.5
Отделение «Жеңіс»
г. Астана, пр. Жеңіс, д.34
8 (7172)31-70-37
1.3
Отдел по
Есильскому району
г. Астана, ул.Сауран, 7
8 (7172)50-13-70
1.3.1
Отделение по
Есильскому району
г. Астана, пр.Кабанбай батыра, д.5/1
8 (7172)50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача свидетельства об
аккредитации республиканских
общественных объединений по
видам спорта»
Форма
Кому ________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество
_____________________________________
руководителя уполномоченного органа
_____________________________________
по физической культуре и спорту)
_____________________________________
от ___________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя или
_____________________________________
представителя республиканского
_____________________________________
общественного объединения)
_____________________________________
(адрес, телефон, электронная почта)
Заявление
на проведение аккредитации республиканского общественного
объединения по видам спорта и выдачу свидетельства аккредитации
Прошу Вас провести аккредитацию и выдать свидетельство об
аккредитации _______________________________________________________
(наименование республиканского
____________________________________________________________________
общественного объединения)
К заявлению прилагаются следующие документы:

8 (727) 247-16-27
1.2
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
1.4
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
1.5
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл ш/а, 9а-үй
8 (727) 396-37-00
1.6
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
1.7
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
1.8
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1.1
Алматы аудандық бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
1.1.1
№1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
1.1.2
№2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
1.1.3
№3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
1.2
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
1.2.1
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
1.2.2
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
1.2.3
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
1.2.4
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа көшесі, 12-үй, («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
1.2.5
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
1.3
Есіл аудандық бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
1.3.1
Есіл аудандық бөлімшесі
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8(7172) 50-91-95
«Спорт түрлері бойынша
республикалық қоғамдық
бiрлестiктерді аккредиттеу
туралы куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Кiмге ____________________________________
__________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөнiндегi
__________________________________________
уәкiлеттi орган басшысының лауазымы,
__________________________________________
тегi, аты-жөнi)
Кiмнен
__________________________________________
__________________________________________
(республикалық қоғамдық бiрлестiк
__________________________________________
басшысының немесе өкiлiнiң тегi, аты-жөнi)
__________________________________________
(мекенжайы, телефоны, электрондық поштасы)
Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктердi аккредиттеуді өткізуге және аккредиттeу туралы куәлікті беруге арналған өтiнiш
Сiзден ________________________________________________________
(республикалық қоғамдық
_____________________________________________________________________
бiрлестiктiң атауы)
аккредиттеуді өткізуді және аккредиттеу туралы куәлiк беруiңiздi
сұраймын.
Өтiнiшке мынадай құжаттар қоса берiлдi:

1) копии учредительного документа и свидетельства о государственной регистрации объединения в качестве юридического лица (при представлении оригиналов для сверки подлинности) или их нотариально заверенные копии;
2) копии положений и свидетельств о государственной регистрации филиалов объединения, расположенных на территории более половины областей Республики Казахстан (при представлении оригиналов для сверки подлинности) или их нотариально заверенные копии;
3) информация об участии объединения в реализации программ по видам спорта;
4) копия дипломов о наличии кадров с высшим профессиональным или средним профессиональным образованием по специализации в области физической культуры и спорта;
5) информационная справка о количестве спортивных секций, клубов, групп и количестве занимающихся в них по данному виду спорта.
МП ________________    ________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
«____» ______________ 20__ г.
Дата поступления заявления «____» ____________ 20__ г.
Регистрационный номер _____________________
_________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача свидетельства об
аккредитации республиканских
общественных объединений по
видам спорта»
Форма
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100 %
1.2. % (доля) получателей,
ожидавших получения услуги
в очереди не более 40 минут
100 %
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100 %
2.2. % (доля) случаев правильно
оформленных должностным лицом
документов (произведенных
начислений, расчетов и т.д.)
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) случаев правильно
заполненных и сданных с первого
раза документов получателей
90 %
3.3. % (доля) услуг, информация
о которых доступна через Интернет
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных получателей по
данному виду услуг
0,1 %
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и удовлетворенных

1) бірлестіктің құрылтай құжаттары мен заңды тұлға ретінде
мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірлемелері (дұрыстығын
тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылған кезде) немесе олардың нотариалды
расталған көшірмелері (дұрыстығын тексеру үшін түпнұсқалар
ұсынылмаған кезде);
2) бірлестіктің Қазақстан Республикасы облыстарының жартысынан
астамының аумағында орналасқан филиалдарының ережелері мен оларды
мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің көшірмелері (дұрыстығын
тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылған кезде) немесе олардың нотариалды
расталған көшірмелері (дұрыстығын тексеру үшін түпнұсқалар
ұсынылмаған кезде);
3) бірлестіктің спорт түрлері бойынша бағдарламаларды іске
асыруға қатысуы туралы ақпарат;
4) дене шынықтыру және спорт cаласындағы мамандық бойынша
жоғарғы кәсіби немесе орташа кәсіби білімі бар бiлiкті кадрлар
дипломдарының көшірмесі;
5) спорттық секциялар, клубтар, топтар саны және оларда аталған
спорт түрімен шұғылданатындардың саны туралы ақпараттық анықтама.
М.О. _____________                    _________________________
(қолы)                             (тегi, аты-жөнi)
«____» ___________ 20__ ж.
Өтiнiштiң түскен күнi «___» __________ 20 __ ж.
Тiркеу нөмiрi _________________________________
_______________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, тегi, аты-жөнi)
«Спорт түрлері бойынша
республикалық қоғамдық
бiрлестiктерді аккредиттеу
туралы куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
100%
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен алушылардың %-ы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
100%
2.2. Лауазымды тұлғаның құжаттарды дұрыс ресімдеу оқиғаларының (есептеулерді, есеп айырысуларды жүргізу және т.с.с.) %-ы (үлесі)
100%
3. Қолжетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
100%
3.2. Алушылардың құжаттарын бірден дұрыс толтыру және тапсыру оқиғаларының %-ы (үлесі)
90%
3.3. Ақпаратқа Интернет арқылы қол жеткiзуге болатын қызметтердiң %-ы (үлесі)
100%
4. Шағымдану процесi
4.1. Осы қызмет түрі бойынша қызмет көрсетілген алушылардың жалпы санына қарағанда негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)
0,1%
4.2. Негізделген, қарастырылған және қанағаттандырылған шағымдардың %-ы (үлесі)

100 %
4.3. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100 %
4.4. % (доля) получателей,
удовлетворенных сроками обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Выдача свидетельства об
аккредитации республиканских
общественных объединений по
видам спорта»
Адрес и график работы Агентства Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
График работы
1.
Канцелярия Агентства
Республики Казахстан по
делам спорта и
физической культуры
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 13048
8(7172)753427
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных дней.
2.
Управление развития
массового спорта
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1612
8(7172)753290,
751028
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных дней.
3.
Приемная Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
спорта и физическойкультуры
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1001
8(7172)753010,
факс 753480
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2012 года № 981
Стандарт государственной услуги
«Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее - уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4)  статьи 22-2 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановления Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2003 года № 1247 «Об утверждении Правил выплаты пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам».

100%
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
«Спорт түрлері бойынша
республикалық қоғамдық
бiрлестiктерді аккредиттеу
туралы куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің мекенжайы мен жұмыс кестесі
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмерлері
Жұмыс кестесі
1.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің кеңсесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1304-кабинет
8(7172)753427
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
2.
Бұқаралық спортты дамыту басқармасы
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1612-кабинет
8(7172)753290, 751028
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
3.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының қабылдау бөлмесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1001-кабинет
8(7172)753010, факс 753480
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 981 қаулысымен
бекітілген
«Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы ұсынады.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-2-бабының 4) тармақшасының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының, «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға ай сайынғы материалдық қамсыздандыру түрiнде өмiр бойы төлем төлеудiң ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 9 желтоқсандағы № 1247 қаулысының негізінде көрсетіледі.

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом государственной услуги являются решение о выплате (отказа в выплате) материального обеспечения на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказываются физическим лицам: спортсменам и тренерам, являющимся гражданами Республики Казахстан, входившим в состав сборных команд Республики Казахстан и (или) сборных команд СССР по олимпийским видам спорта, имеющим трудовой стаж не менее двадцати лет, а также:
1) для спортсменов – завоевавших звания чемпионов и (или) призеров Олимпийских игр и (или) чемпионов мира по олимпийским видам спорта и имеющих звания «Заслуженный мастер спорта СССР» и (или) «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан»;
2) для тренеров – имеющих звания «Заслуженный тренер Республики Казахстана» и (или) «Заслуженный тренер СССР» и подготовивших спортсменов, получивших звания «Заслуженный мастер спорта СССР» и (или) «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан» (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы:
в уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стендтерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының 1414 телефоны арқылы берілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі материалдық қамсыздандыруды төлеу (төлеуден бас тарту) туралы қағаз жеткізгіштегі шешім, не болмаса электрондық құжат форматындағы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын, олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командасының және (немесе) ҚСРО құрама командаларының құрамына кірген, кемінде жиырма жыл еңбек стажы бар спортшылар мен жаттықтырушыларға, сондай-ақ:
1) спортшылар үшін - Олимпиада ойындарының чемпиондары және (немесе) жүлдегерлері және (немесе) олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпиондары атақтарын жеңіп алғандарға және «ҚСРО-ның еңбек сіңірген спорт шебері» және (немесе) «Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері» атағы барларға;
2) жаттықтырушылар үшін – «Қазақстанның еңбек сіңірген жаттықтырушысы» және (немесе) «КСРО-ның еңбек сіңірген жаттықтырушысы» атағы барларға және «КСРО-ның еңбегі сіңген спорт шебері» және (немесе) «Қазақстан Республикасының еңбегі сіңген спорт шебері» атағын алған спортшыларды даярлағандарға (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы орталыққа жүгінген сәттен бастап 30 күнтізбелік күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушының жүгінген күнінде сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің ең шекті уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушының жүгінген күнінде сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең шекті уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
уәкілетті органда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайы бойынша жұмыс қамтамасыз етілетін кесте белгіленеді.

В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет перечень документов в центр:
заявление по установленной форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Перечень документов, требуемых от спортсменов:
1) нотариально удостоверенную копию трудовой книжки, подтверждающей стаж работы;
2) копию протокола соревнований, подтверждающего звание чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта;
3) свидетельство налогоплательщика – до 1 января 2013 года;
4) номер банковского счета;
5) копию удостоверения или приказа уполномоченного органа, подтверждающих звание спортсмена.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Перечень документов, требуемых от тренеров:
1) нотариально удостоверенную копию трудовой книжки, подтверждающей стаж его работы тренером;
2) свидетельство налогоплательщика – до 1 января 2013 года;
3) номер банковского счета;
4) справку с места работы подтверждающую, что он действительно является тренером спортсмена, завоевавшего звания чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта;

Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіге дейін, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібінде, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту үшін арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшiн орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш.
Спортшылардан талап етілетін құжаттар:
1) еңбек стажын растайтын еңбек кітапшасының нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегері және (немесе) олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпионы екендігін растайтын жарыс хаттамасының көшірмесі;
3) салық төлеушінің куәлігі – 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін;
4) банк шотының нөмірі;
5) спортшының атағын растайтын куәліктің немесе уәкілетті орган бұйрығының көшірмесі.
Мынадай құжаттың мәліметтері:
алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын олардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Жаттықтырушылардан талап етілетін құжаттар:
1) жаттықтырушылық жұмысының стажын растайтын еңбек кітапшасының нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) салық төлеушінің куәлігі – 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін;
3) банк шотының нөмірі;
4) шын мәнінде Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегері және (немесе) олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпионы атағын жеңіп алған спортшының жаттықтырушысы болып табылатынын растайтын жұмыс орнынан анықтама;

5) копию протокола соревнований, подтверждающего звания чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта спортсмена, которого он тренировал;
6) копию удостоверения или приказа уполномоченного органа, подтверждающих звание тренера.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
12. В центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz.
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется ежедневно посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
16. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.

5) ол жаттықтырған спортшының Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегері және (немесе) олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпионы екендігін растайтын жарыс хаттамасының көшірмесі;
6) жаттықтырушының атағын растайтын куәліктің немесе уәкілетті орган бұйрығының көшірмесі.
Мынадай құжаттарың мәліметтері:
алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын олардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
12. Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залында арнайы бағандарда, сонымен қатар «Орталық» РМК www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының фамилиясы, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары.
15. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін уәкілетті органға береді.
16. Уәкілетті орган аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуі тапсырмаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не болмаса мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги, «Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам», по которой оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются приказом уполномоченного органа.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресу, указанному в приложении 4 к настоящему стандарту. Жалоба подается на имя председателя уполномоченного органа.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра портала (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра.
22. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа, РГП «Центр» и центров, график и адреса которых указаны в пункте 26 и приложениях 1 и 4 к настоящему стандарту.
23. Подтверждением принятия обращения в канцелярии уполномоченного органа, центра или РГП «Центр», является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңбе-тең болуы;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік қызметін көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және өтініш дайындауға жәрдем көрсету осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Шағым уәкілетті орган төрағасының атына беріледі.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының беріледі.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамамен көзделген жағдайларда электрондық түрде, не болмаса жұмыс кетесі мен мекенжайлары осы стандарттың 26-тармағында және 14-қосымшаларда көрсетілген уәкілетті органның, «Орталық» РМК және орталықтардың кеңселерінде қолма-қол қабылданады.
23. Уәкілетті органның, орталықтың және «Орталық» РМК кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымын қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпунктов 2), 4) и 5) статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об  информатизации», приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом государственной услуги являются выдача удостоверения о присвоении спортивного звания, удостоверения о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам сроком на 5 лет и удостоверения о присвоении судейской категории по спорту на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания звания и квалификации (далее - получатели).

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы ұсынады.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 2), 4) және 5) тармақшаларының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығының және «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталығының 1414 телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште спорттық атақты беру туралы куәлікті, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға 5 жыл мерзімге санаттарды беру туралы куәлікті және спорттан төреші санатын беру туралы куәлікті беру, не болмаса оларды беруден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, спортшыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорттан төрешiлерге (бұдан әрі - алушылар) атақтар мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында көрсетіледі.

4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
5) письмо-ходатайство местного исполнительного органа по вопросам физической культуры и спорта области, города республиканского значения, столицы;
6) две фотографии размером 3,5 х 4,5.
Для получения государственной услуги о присвоении почетного звания «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан» получатель не представляет документы.
Для получения государственной услуги о присвоении категории (и/или подтверждения) «Тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории» получатель представляет в центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) копию документа об образовании, о повышении квалификации;
3) копии трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) справку установленной формы о подготовке спортсменов тренером-преподавателем согласно приложению 5 к настоящему стандарту (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
5) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категории «Тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 6 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждения) категории «Методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории» получатель представляет в центр следующие документы:

4) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес бокстан, күрес түрлерінен және басқа да жекпе-жектерден жарыстардың бас төрешісі, бас хатшысы қол қойған нәтижелері туралы анықтама;
5) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органының қолдаухаты;
6) 3,5 х 4,5 көлеміндегі екі фото.
«Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері» құрметті атағын алу үшін алушы құжаттарды ұсынбайды.
«Біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттың көшірмесі;
3) жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанда жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама (біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы санатын беруді қоспағанда);
5) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері (біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы біліктілік санатын беруді қоспағанда);
6) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы» санатын беру осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын олардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) копию документа об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категории «Методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 6 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждения) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории» получатель представляет в центр следующие документы:
1) заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) копию документа об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) заверенное печатью ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Получение государственной услуги о присвоении (и/или подтверждения) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 6 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категорий «Национальный судья по спорту высшей категории», «Национальный судья по спорту» получатель представляет в центр следующие документы:

1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттың көшірмесі;
3) жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер» санатын беру осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын олардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттың көшірмесі;
3) жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) осы спорт түрінен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетістіктері көрсетіле отырып санат беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
5) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
Орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын олардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi», «ұлттық спорт төрешiсi» төреші санаттарын беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:

5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результат работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества эффективности в соответствии с приложением 7 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание «Заслуженный тренер Республики Казахстан», почетное звание «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан», «Мастер спорта Республики Казахстан международного класса», «Мастер спорта Республики Казахстан», «Тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории», «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории», «Методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории», «Национальный судья по спорту высшей категории», «Национальный судья по спорту», по которой оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом уполномоченного органа.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресу, указанному в приложении 8 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра.
22. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа, РГП «Центр» и центров, график и адреса которых указаны в пункте 26 и приложениях 18 настоящего стандарта.
23. Подтверждением принятия обращения в канцелярии уполномоченного органа, центра или РГП «Центр», является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.

5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңбе-тең болуы;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi», «Қазақстан Республикасының спорт шеберi», «Біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы», «Біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер», «Жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi», «Ұлттық спорт төрешiсi» спорттық атақтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметін көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және өртініш дайындауға жәрдем көрсету осы стандартқа 8-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Шағым уәкілетті орган төрағасының атына беріледі.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәріртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамамен көзделген жағдайларда электрондық түрде, не болмаса жұмыс кетесі мен мекенжайлары осы стандарттың 26-тармағында және 18-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органның, «Орталық» РМК және орталықтардың кеңселерінде қолма-қол қабылданады.
23. Уәкілетті органның, орталықтың және «Орталық» РМК кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымын қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.

8 (727)247-16-27
1.2
Отдел Алмалинского
района
г. Алматы, ул. Богенбай батыра, 221
8 (727)378-09-09
1.4
Отдел Алатауского
района
г. Алматы, мкр. Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727)395-36-10
1.5
Отдел
Бостандыкского
района
г. Алматы, мкр. Алмагуль, 9а
8 (727)396-37-00
1.6
Отдел Жетысуского
района
г. Алматы, ул. Толе би, 155
8 (727)330-72-43
1.7
Отдел Медеуского
района
г. Алматы, ул. Маркова, 44
8 (727)239-65-52
1.8
Отдел
Турксибского
района
г. Алматы, ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727)234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по городу Астана»
1.
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения по
городу Астане»
г. Астана, пр. Республики, 12/2
8 (7172)57-07-74
1.1
Отдел по
Алматинскому
району
г. Астана, ул. Мирзояна, д. 25
8(7172)61-84-11
1.1.1
Отделение № 1
г. Астана, пр. Республики, д. 12/2
8 (7172)32-80-10
1.1.2
Отделение № 2
г. Астана, ул. Абая, д. 53
8 (7172)21-10-27
1.1.3
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул. Актасты д. 20
8 (7172)94-71-80
1.2
Отдел по
Сарыаркинскому району
г. Астана, пр.Республики, д. 43
8 (7172)32-46-97
1.2.1
Отделение «Тлендиева»
г. Астана, пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172)94-99-96
1.2.2
Отделение «Ақжайық»
г. Астана, ул. Есенберлина,
16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172)59-28-33
1.2.3
Отделение «Өндіріс»
г. Астана, ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172)30-40-70
1.2.4
Отделение «Кенесары»
г. Астана, пр. Сарыарка,
д. 12 (в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172)23-79-03
1.2.5
Отделение «Жеңіс»
г. Астана, пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172)31-70-37
1.3
Отдел по
Есильскому району
г. Астана, ул.Сауран, 7
8 (7172)50-13-70
1.3.1
Отделение по
Есильскому району
г. Астана, пр.Кабанбай батыра, д.5/1
8 (7172)50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер спорта
Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики
Казахстан, тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории,
национальный судья по спорту высшей
категории, национальный судья по спорту»
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Цветное фото
(2 шт.)
3,5 х 4,5
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество
(заполняется на государственном и
русском языках)
Дата рождения
Представляющий регион (область,
город)
Ведомство
Спортивная
школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное
образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Ф.И.О. тренера,
подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Первичная
физкультурная
организация
Руководитель _______
МП
Дата «__» ___ 20_ г.
Управление физической
культуры и спорта
(область, город)
Руководитель _________
МП
Дата «__» ___ 20_ г.
Федерация Республики
Казахстан по данному
виду спорта
Руководитель __________
МП
Дата «__» ___ 20_ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «_____» ______ 20__ год
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения
(число месяц,
год)
Наименование
соревнований
Ранг, категория
соревнования
Показанный
результат
Должность судьи
Ф.И.О. судьи
Город (страна)
Судейская
категория
Главный судья
Главный
секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо
(Ф.И.О.)
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___» ___________ 20___ год
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер спорта
Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики
Казахстан, тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории,
национальный судья по спорту высшей
категории, национальный судья по спорту»
Форма
Справка о результатах
Выдано ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Город _______________
Сроки и место проведения соревнования ______________________________
Весовая категория до __________________ кг.
Занял место ______________________
Количество спортсменов, принявших участие в данной весовой категории
____________________________________________________________________
п/п
Ф.И.О. спортсмена
Область
(город)
Спортивное
звание
Результат
Главный судья соревнований _________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Главный секретарь соревнований ______________________________
(фамилия, имя, отчество)
Подпись главного судьи соревнования
заверяется печатью проводящей организации
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер спорта
Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики
Казахстан, тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории,
национальный судья по спорту высшей
категории, национальный судья по спорту»
Форма
Председателю ________________________ квалификационной комиссии
_______________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по
физической культуре и спорту)
Заявление
_______________________________
(вид спорта)
Я, _________________________________________________________
Год рождения ________________
Спортивное звание ____________, почетное звание ________________
Место работы, занимаемая должность ______________________________
Стаж тренерско-преподавательской работы _________________________
Домашний адрес: ________________________________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне _________________________
Основанием для присвоения спортивного звания считаю следующие
результаты:
____________________________________________________________
«___» __________ 20__ г.
_________________
(личная подпись)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер спорта
Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики
Казахстан, тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории,
национальный судья по спорту высшей
категории, национальный судья по спорту»
Форма
Справка
о подготовке спортсменов тренером-преподавателем
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
подготовленного
спортсмена
Год
рождения
Стаж работы
со спортсменом
Подтверж-
дающий
документ
Спортивный
результат
Куда
зачислен
(передан)
Подтверж-
дающий
документ
Подпись руководителя _______________________
М.П. «____» __________ г.
Подпись начальника
областного управления спорта _________________
М.П. «____» __________ г.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер спорта
Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики
Казахстан, тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории,
национальный судья по спорту высшей
категории, национальный судья по спорту»
Квалификационные требования для должностей
работников организаций физической культуры и спорта

8 (727) 247-16-27
1.2
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
1.4
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
1.5
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл ш/а, 9а-үй
8 (727) 396-37-00
1.6
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
1.7
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
1.8
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1.1
Алматы аудандық бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
1.1.1
№1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
1.1.2
№2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
1.1.3
№3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
1.2
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
1.2.1
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
1.2.2
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
1.2.3
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
1.2.4
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа көшесі, 12-үй, («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
1.2.5
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
1.3
Есіл аудандық бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
1.3.1
Есіл аудандық бөлімшесі
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8(7172) 50-91-95
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атағы
Түрлі түсті сурет (2 дана) 3,5 х 4,5
Спорт түрі
Фамилиясы, аты, әкесінің аты (мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады)
Туған күні
Ұсынып отырған өңір (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген немесе расталған күн
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының Т.А.Ә.
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру ұйымы
Басшы ________
МО
Күні «__»___20___ ж.
Дене шынықтыру және спорт басқармасы (облыс, қала)
Басшы ________
МО
Күні «__»___20___ж.
Осы спорт түрінен Қазақстан Республикасының федерациясы
Басшы ________
МО
Күні «__»___20____ж.
Комиссияның қарауына келіп түскен күні «___»__________20___ж.
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні (күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің Т.А.Ә.
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (Т.А.Ә.)
Лауазымы
Бас тартудың себебі және тәртіп бұзушылық туралы белгі
20__ж. «___»_________ жіберілген күні
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Нәтижелер туралы анықтама
_____________________________________________________________ берілді
Т.А.Ә.
______________________________________________________________ қаласы
Жарыстың өткен мерзімі және орны ____________________________________
Салмақ санаты _____________________________________________ кг дейін.
Алған орны __________________________________________________________
Аталған салмақ санатында қатысқан спортшылардың саны
_____________________________________________________________________
Р/с №
Спортшының тегі, аты
Облысы (қаласы)
Спорттық атағы
Нәтижесі
Жарыстардың бас төрешісі ____________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас хатшысы ________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас төрешісінің қолы өткізуші ұйымның мөрімен расталады.
_____________________________________________________________________
(жаттықтырушы, әдіскер, нұсқаушылардың біліктілік санаттарын беру
қағидаларымен таныстым)
20__ жылғы «___» ________________
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Біліктілік комиссиясының төрағасы ___________________________________
_____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті
атқарушы органның атауы)
ӨТІНІШ
________________________
(спорт түрі)
Мен,_________________________________________________________________
Туған жылы __________________________________________________________
Спорттық атағы _________________, құрметті атағы_____________________
Жұмыс орны, атқарылатын қызметі _____________________________________
Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі _________________________________
Үйінің мекенжайы: ___________________________________________________
Маған _______________________________________________________________
беру туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Спорттық атақты беру үшін негіз ретінде мына жұмыс нәтижелерін негіз
болады санаймын:
_____________________________________________________________________
«___» ______________ 20___ ж.
____________________
(жеке қолы)
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды даярлауы туралы
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Р/с №
Дайындаған спортшының тегі, аты
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Тіркелген (берілген) орны
Растаушы құжат
Басшының қолы
М.О. 20 ___ ж. «____» ____________
Облыстық спорт басқармасы бастығының қолы
М.О. 20 ___ ж. «_____» ___________
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
6-қосымша
Дене шынықтыру және спорт ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптары

1. Тренер высшего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет прохождения курсов повышения квалификации, наличие соответствующего удостоверения, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских, Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Азиатских играх, Азиатских Параолимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии, Европы, Всемирных универсиадах, международных юношеских играх, в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди студентов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии среди юниоров;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить трех спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить пять спортсменов в сборную юношескую команду республики;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее трех лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
2. Тренер высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских, Сурдлимпийских игр;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 места на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

1. Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi, бiлiктiлiк арттыру курсынан өтуi, тиiстi куәлiгiнiң болуы тиiс, оның iшiнде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарында спорт түрлерiнен бағдарламада немесе спорттың ойын түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 1-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
Азия ойындарында, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен немесе спорттың ойын түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк универсиадаларда, халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында жеке немесе командалық ойын түрлерiнен 1-5-орын алған немесе студенттер арасындағы чемпионатта 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 1-5-орын алған немесе жастар мен мүгедек студенттер арасындағы әлем чемпионаттарында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы мүгедектер спорты түрлерiнен әлем немесе Азия чемпионатында 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына бес спортшыны дайындау;
елдiң құрама командасының бас, мемлекеттiк, аға жаттықтырушысы ретiнде кемiнде үш жыл жаттықтырушы-оқытушы ретiнде жұмыс iстеу.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
2. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарға бiр қатысушыны дайындау;
Азия ойындарында, Азия Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен немесе спорттың ойын түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарына, Дүниежүзiлiк универсиадаларға бiр қатысушыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
халықаралық кешендi жеткiншектер арасындағы ойындарда жеке немесе спорттың ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасында мүгедектер спорты түрiнен әлем немесе Азия чемпионатында 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екi спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжiнде одан әрi жаттығуы үшiн төрт спортшыны тапсыру;
елдiң құрама командасының бас, мемлекеттiк, аға жаттықтырушысы ретiнде кемiнде бiр жыл жаттықтырушы-оқытушы ретiнде жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

3. Тренер высшего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, городов Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
иметь диплом с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплом об окончании указанных учебных заведений и факультетов и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики  Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
4. Тренер высшего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

3. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
кешендi халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 6-8-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жасөспiрiмдер арасында мүгедектер спорты түрлерiнен әлем немесе Азия чемпионаттарында 6-8-орын алған бiр спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатқа немесе спорт колледжiне одан әрi жаттығуы үшiн екi спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оку орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесi факультетiн үздiк бiтiргенi туралы дипломының, сондай-ақ көрсетiлген оқу орны мен факультеттi бiтiргенi туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
4. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

5. Тренер среднего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Азиатских играх, Азиатских паралимпийских, сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии, Европы, Всемирных универсиадах, комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии среди юниоров;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить трех спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить пять спортсменов в сборную юношескую команду республики;
работа в качестве государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее трех лет;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее трех лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
6. Тренер среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр;

5. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарында спорт түрлерiнен немесе ойын спорты түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 1-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
Азия ойындарында, Азия паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен немесе спорттың ойын түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк универсиадаларда, кешендi халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 1-5-орын алған бiр спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 1-5-орын алған немесе жастар және мүгедек студенттер арасындағы әлем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 1-3 орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы мүгедектер спорты түрлерiнен әлем немесе Азия чемпионатында 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына бес спортшыны дайындау;
елдiң құрама командасында мемлекеттiк, аға жаттықтырушы ретiнде кемiнде үш жыл жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде үш жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
6. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындардың бiр қатысушысын дайындау;

подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских паралимпийских, сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных игр инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта, или занявшего 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
7. Тренер среднего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 2 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Европы, Азии, Азиатских игр, этапов кубка мира, Всемирных юношеских игр, международных юношеских игр стран СНГ, Балтии и регионов России в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных игр инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта, или занявшего 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, гг. Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
иметь диплом с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплом об окончании указанных учебных заведений и факультетов и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

Азия ойындарында, Азия Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде немесе ойын спорты түрлерiнен 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарының, Дүниежүзiлiк универсиадалардың бiр қатысушысын дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен бiр қатысушыны немесе жастар мен студенттердiң әлем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
кешендi халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екi спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжiнде одан әрi жаттығу үшiн екi спортшыны тапсыру;
елдiң құрама командасының бас, мемлекеттiк, аға жаттықтырушысы ретiнде кемiнде бiр жыл жаттықтырушылық-оқытушылық жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
7. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 2 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
әлем, Еуропа, Азия, чемпионаттарына, Азия ойындарына, әлем кубогы кезеңдерiне, Дүниежүзiлiк жасөспiрiмдер ойындарына, ТМД, Балтық және Ресей өңiрлерi елдерiнiң халықаралық жасөспiрiмдер ойындарына спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен бiр қатысушыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарына, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарына, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарына спорттық жеке немесе ойын түрлерiңен қатысушы бiр спортшыны немесе жастар және мүгедек студенттер арасыңдағы элем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжiнде одан әрi жаттығу үшiн төрт спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оқу орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесi факультетiн үздiк бiтiргенi туралы дипломының, сондай-ақ көрсетiлген оқу орны мен факультеттi бiтiргенi туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» темен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

8. Тренер среднего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное) или среднее (полное) общее образование и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
9. Методист высшего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
наличие методических разработок, внедренных в практику работы;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 3 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации первой категории не менее 3 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства, преподавательская работа в высших и средних специальных учебных заведениях в течение 3 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах по физической культуре и спорту в течение 3 лет;
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
10. Методист высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 2 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства, преподавательская работа в высших и средних специальных учебных заведениях в течение 2 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

8. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру) немесе орта (толық) жалпы бiлiм және «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, заманауи спорт ғылымы жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
9. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
жұмыс тәжiрибесiне енгiзiлген ғылыми әзiрлемелерiнiң болуы;
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 3 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
спорттан бiлiктiлiктiң жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс, жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы 3 жыл iшiндегi оқытушылық жұмыс;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 3 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
10. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
спорттан бiлiктiлiктiң жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс, жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы 2 жыл iшiндегi оқытушылық жұмыс;
республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

14. Методист среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки не менее 2 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства в течение 2 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах по физической культуре и спорту в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
15. Методист среднего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 1 года;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в учебных заведениях не менее 1 года;
стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации без категории не менее 1 года.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
16. Методист среднего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное) или среднее (полное) общее образование, или наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

14. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi;
дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
спорттан бiлiктiлiктiң орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс;
дене шынықтыру және спорт саласындағы республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
15. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 1 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
спорттан бiлiктiлiктiң орта деңгейдегi санатсыз әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi.
Бiлуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
16. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру) немесе орта (толық) жалпы бiлiм немесе «Қазақстан Республикасының спорт шеберiнен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерін, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

17. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
высшей категории
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе:
войти в состав сборной команды Республики Казахстан по виду спорта (спортивного клуба);
занять в составе национальной команды Республики Казахстан 1-6 место на Олимпийских играх;
1-3 место на чемпионатах мира, 1-2 место на Азиатских играх, 1-2 место на чемпионатах Европы и 1 место в финалах кубка мира по олимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законы Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
18. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории
Квалификационные требования: Высшее или среднее образование, в том числе занять:
в составе национальной команды Республики Казахстан 4-6 место на чемпионатах мира;
1-3 место на чемпионатах Азии, 3-5 место на Азиатских играх и чемпионатах Европы;
1-3 место на чемпионатах мира среди молодежи, 1 место на чемпионатах Азии среди молодежи по олимпийским видам спорта, 1-3 место на чемпионатах мира по неолимпийским видам спорта, 1 место на чемпионатах Азии по неолимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
19. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе войти в состав национальной сборной команды Республики Казахстан по видам спорта (спортивного клуба).
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте»«Об образовании»«О языках в Республике Казахстан»«О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, антидопинговых правил.
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер спорта
Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики
Казахстан, тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории,
национальный судья по спорту высшей
категории, национальный судья по спорту»
Форма
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

17. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiм, соның iшiнде:
Қазақстан Республикасының спорт түрлерiнен құрама команданың құрамына (спорт клубына) кiру;
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында Олимпиада ойындарында 1-6-орын;
әлем чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындарында 1-2-орын, Еуропа чемпионаттарында 1-2-орын және олимпиадалық спорт түрлерiнен әлем кубогының финалдарында 1-орын алу.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
18. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiм, соның iшiнде:
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында әлем чемпионаттарында 4-6-орын;
Азия чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындары мен Еуропа чемпионаттарында 3-5-орын;
жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық спорт түрлерiнен жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен әлем чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен Азия чемпионаттарында 1-орын.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
19. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiмі бар, соның ішінде Қазақстан Республикасының спорт түрлерiнен құрама командасының құрамында (спорт клубында) орын алуы.
Білуі тиіс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерін.
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
7-қосымша
Нысан
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством по делам спорта и физической культуры Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту и веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4)  статьи 28 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 9 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «Об игорном бизнесе», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1261 «Об утверждении перечня и форм документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
4) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом государственной услуги являются выдача на портале - www.elicense.kz лицензии на право занятия деятельностью казино, выдаваемой сроком на 10 лет в форме электронного документа, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее - получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр или на портал не превышает 15 рабочих дней, а для субъектов малого предпринимательства не позднее 10 рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы және алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы ұсынады.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 28-бабының 4) тармақшасының, «Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 9-бабының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының және «Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1261 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында: www.mts.gov.kz, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтың 1414 телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі www.elicense.kz порталында казино қызметімен айналысу құқығына 10 жыл мерзімге берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия, не мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы орталыққа немесе порталға жүгінген сәттен бастап 15 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
4) выдача дубликата в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления;
5) выдача переоформленной лицензии в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления.
8. Государственная услуга оказывается на платной основе, выражающейся в уплате в бюджет ежегодного лицензионного сбора на право занятия деятельностью казино в размере 3845 месячных расчетных показателей, установленном Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)». При этом ставка сбора за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии, ставка за переоформление лицензий составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателей.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы:
в уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
Через портал – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды);
2) на портале в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет следующие документы:
в центр:
1) заявление;
2) копию устава (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридического лица;

2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
4) телнұсқа өтiнiш берiлген күнінен бастап екі жұмыс күнi iшiнде беріледі;
5) қайта ресімделген лицензия өтiнiш берiлген күнінен бастап он жұмыс күнi iшiнде беріледі.
8. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген 3845 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде казино қызметімен айналысу құқығына жыл сайынғы лицензиялық алымды бюджетке төлеу түрінде білдіретін ақылы негізде көрсетіледі. Бұл ретте лицензияның телнұсқасын беруге алымның мөлшерлемесі лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын, лицензияларды қайта ресімдеу мөлшерлемесі лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен аспауы тиіс.
Казино қызметімен айналысу үшін лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге электрондық сұрау портал арқылы берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
уәкілетті органда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайы бойынша жұмыс қамтамасыз етілетін кесте белгіленеді.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіге дейін, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібінде, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
Портал тәулік бойы жұмыс істейді.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту үшін арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген;
2) порталда – жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшiн алушы мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
орталықта:
1) өтініш;
2) заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда нотариалды түрде куәландырылған);

3) копию свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе до 1 января 2013 года (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет ежегодного лицензионного сбора на право занятия деятельностью казино в размере, установленном Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» на бумажном носителе;
5) сведения и документы в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту;
6) перечень игорного оборудования с копиями документов, подтверждающих право собственности на указанное игорное оборудование, заверенных подписью и печатью заявителя, в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
Сведения документов:
1) документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица;
2) свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
В случаях утраты или порчи лицензии получателю выдается дубликат.
Переоформленная лицензия выдается в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности лицензиат имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
На портале:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя;
2) устав для юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;

3) алушының салық органында 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін есепке тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды түрде куәландырылған) көшірмесі;
4) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерде казино қызметімен айналысу құқығына жыл сайынғы лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі қағаз жеткізгіште;
5) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
6) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес өтінім берушінің қолымен және мөрімен расталған, көрсетілген ойын жабдығына меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелерімен бірге ойын жабдығының тізбесі.
Мына құжаттардың мәліметтері:
1) жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
2) заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензия жоғалған немесе бүлінген жағдайларда алушыға лицензияның телнұсқасы беріледi.
Қайта ресімделген лицензия мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгергенде;
3) заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырғанда;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгергенде беріледі.
Қызмет түрінің және (немесе) кіші қызмет түрінің атауы өзгерген жағдайда, лицензиат осы тармақта белгіленген тәртіпте лицензияны қайта ресімдеу туралы сұрау беруге құқылы.
Порталда:
1) алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
2) заңды тұлға үшін жарғы (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда нотариалды түрде куәландырылған) электрондық сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға тіркеледі;

3) сведения и документы в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу документа;
4) перечень игорного оборудования с копиями документов, подтверждающих право собственности на указанное игорное оборудование, заверенных подписью и печатью заявителя, в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту, прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Сведения документов:
1) документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица;
2) свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
4) свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе;
5) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
В случаях утраты или порчи лицензии получателю выдается дубликат.
Переоформленная лицензия выдается в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, лицензиат имеет право подать запрос в форме электронного документа о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
12. Для получения дубликата получатель (либо представитель по доверенности) представляет заявление с приложением документов, подтверждающих факт утери, порчи лицензии.
Заявление о переоформлении подается получателем с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Для получения государственной услуги через центр, заполнение бланков заявлений не требуется.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
В центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения»: www.con.gov.kz.

3) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерлерген көшірмелер түрінде электрондық сұрауына тіркеледі;
4) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес өтінім берушінің қолымен және мөрімен расталған, көрсетілген ойын жабдығына меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелерімен бірге ойын жабдығының тізбесі сканерлерген көшірмелер түрінде электрондық сұрауға тіркеледі.
Мына құжаттардың мәліметтері:
1) жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
2) заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) дара кәсіпкер үшін – алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) алушыны салық органында есепке алу туралы куәлік;
5) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы мәліметтер.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жеке алады.
Лицензия жоғалған немесе бүлінген жағдайларда алушыға лицензияның телнұсқасы беріледi.
Қайта ресімделген лицензия мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгергенде;
3) заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырғанда;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгергенде беріледі.
Қызмет түрінің және (немесе) кіші қызмет түрінің атауы өзгерген жағдайда, лицензиат осы тармақта белгіленген тәртіппен лицензияны қайта ресімдеу туралы электрондық құжат нысанында өтініш беруге құқылы.
12. Лицензияның телнұсқасын алу үшін алушы (немесе сенімхат бойынша өкілі) лицензияның жоғалғаны, бүлінгені туралы фактілерді растайтын құжаттарды қоса отырып өтініш береді.
Алушы қайта ресімдеу туралы өтінішті лицензияларды, лицензиялардың көшірмелерін және лицензияларға қосымшаларды (бар болған жағдайда) қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Орталық арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұраудың нысанын толтыру қажет.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залында арнайы бағанға, сондай-ақ «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.

13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
При обращении через портал получателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется его работником посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
В «личном кабинете» портала, при самостоятельном направлении запроса.
16. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) получатель не соответствует квалификационным требованиям;
3) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) в отношении получателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься заявляемым видом деятельности.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пунктах 11 и 12настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов, работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в рассмотрении заявления получателя направляется в центр в двухдневный срок.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;

13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Портал арқылы жүгінген кезде алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұраудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы береді.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін уәкілетті органға береді.
Порталдағы «жеке кабинетте» - сұрау жеке жіберілген кезде.
16. Уәкілетті орган аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) аталған субъектілер санатына үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынса;
2) алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) қызметтің түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына дицензиялық алым енгізілмесе;
4) алушыға өтініш білдірілген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын алушыға қатысты заңдық күшіне енген соттың үкімі болса.
Алушы осы стандарттың 11-12-тармақтарында көрсетілген құжаттардың біреуін тапсырмаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Алушының өтінішін қараудан бас тарту туралы уәкілетті органның дәлелді жауабы орталыққа екі күндік мерзім ішінде жіберіледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;

5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино», по которым оценивается работа уполномоченного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом уполномоченного органа.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа на оказание содействия в подготовке обращения осуществляется по адресу, указанному в приложении 5 настоящего стандарта. Жалоба подается на имя председателя уполномоченного органа.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае некорректного обслуживания работником центра, жалоба подается на имя руководителя центра.
22. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа, РГП «Центр» и центров, график и адреса которых указаны в приложениях 15 и пункте 27 настоящего стандарта.
23. Подтверждением принятия обращения в канцелярии уполномоченного органа, центра или РГП «Центр», является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
После отправки электронного обращения через портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңбе-тең болуы;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын уәкілетті орган төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және өтініш дайындауға жәрдем көрсету осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Шағым уәкілетті орган төрағасының атына беріледі.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамамен көзделген жағдайларда электрондық түрде, не болмаса жұмыс кестесі мен мекенжайлары осы стандартқа 15-қосымшаларда және 27-тармақта көрсетілген уәкілетті органның, «Орталық» РМК және орталықтардың кеңселерінде қолма-қол қабылданады.
23. Уәкілетті органның, орталықтың немесе «Орталық» РМК кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымын қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.
Электрондық өтініш портал арқылы жіберілгеннен кейін алушы «жеке кабинет» арқылы өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, бұл ақпарат уәкілетті органда өтінішті қарау барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).

8 (727)247-16-27
1.2
Отдел Алмалинского
района
г. Алматы, ул. Богенбай батыра, 221
8 (727)378-09-09
1.4
Отдел Алатауского
района
г. Алматы, мкр. Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727)395-36-10
1.5
Отдел
Бостандыкского
района
г. Алматы, мкр. Алмагуль, 9а
8 (727)396-37-00
1.6
Отдел Жетысуского
района
г. Алматы, ул. Толе би, 155
8 (727)330-72-43
1.7
Отдел Медеуского
района
г. Алматы, ул. Маркова, 44
8 (727)239-65-52
1.8
Отдел
Турксибского
района
г. Алматы, ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727)234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по городу Астана»
1.
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения по
городу Астане»
г. Астана, пр. Республики, 12/2
8 (7172)57-07-74
1.1
Отдел по
Алматинскому
району
г. Астана, ул. Мирзояна, д. 25
8(7172)61-84-11
1.1.1
Отделение № 1
г. Астана, пр. Республики,
д. 12/2
8 (7172)32-80-10
1.1.2
Отделение № 2
г. Астана, ул. Абая, д. 53
8 (7172)21-10-27
1.1.3
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул. Актасты д.20
8 (7172)94-71-80
1.2
Отдел по
Сарыаркинскому району
г. Астана, пр.Республики, д. 43
8 (7172)32-46-97
1.2.1
Отделение «Тлендиева»
г. Астана, пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172)94-99-96
1.2.2
Отделение «Ақжайық»
г. Астана, ул. Есенберлина,
16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172)59-28-33
1.2.3
Отделение «Өндіріс»
г. Астана, ул. Кеменгерұлы,
6/1
8 (7172)30-40-70
1.2.4
Отделение «Кенесары»
г. Астана, пр. Сарыарка,
д.12 (в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172)23-79-03
1.2.5
Отделение «Жеңіс»
г. Астана, пр. Жеңіс, д.34
8 (7172)31-70-37
1.3
Отдел по
Есильскому району
г. Астана, ул. Сауран, 7
8 (7172)50-13-70
1.3.1
Отделение по
Есильскому району
г. Астана, пр. Кабанбай батыра, д.5/1
8 (7172)50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью казино»
Перечень документов,
подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса
квалификационным требованиям
Справка соответствующего местного исполнительного органа о размещении казино на территории, определенной для ведения игорного бизнеса;
копия документа, подтверждающего наличие здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности или имущественного найма (доверительного управления и иных форм договоров);
наличие образцов и номинаций применяемых легитимационных знаков на государственном и русском языках;
копия договора (договоров) с физическими и (или) юридическими лицами, получившими в установленном законодательстве порядке лицензию на осуществление охранной деятельности;
правила работы игорного заведения, приема ставок и проводимых азартных игр на государственном и русском языках;

8 (727) 247-16-27
1.2
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
1.4
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
1.5
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл ш/а, 9а-үй
8 (727) 396-37-00
1.6
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
1.7
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
1.8
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1.1
Алматы аудандық бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
1.1.1
№1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
1.1.2
№2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
1.1.3
№3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
1.2
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
1.2.1
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
1.2.2
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
1.2.3
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
1.2.4
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа көшесі, 12-үй, («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
1.2.5
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
1.3
Есіл аудандық бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
1.3.1
Есіл аудандық бөлімшесі
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8(7172) 50-91-95
«Казино қызметімен
айналысу үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын
беру» мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі
Казиноның ойын бизнесін жүргізу үшін айқындалған аумақта орналасуы туралы тиісті жергілікті атқарушы органның анықтамасы;
меншік немесе мүліктік жалдау (сенімгерлік басқару және өзге де шарт нысандары) құқығында ғимараттың (ғимарат, құрылым, құрылыс бөлігінің) болуын растайтын құжаттың көшірмесі;
өтініш берушінің қолымен және мөрімен куәландырылған, көрсетілген ойын жабдығына меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері бар ойын жабдығының тізбесі;
қолданылатын заңдастырылған белгілердің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі үлгілері мен номинацияларының болуы;
күзет қызметін жүзеге асыруға заңнамада белгіленген тәртіппен лицензия алған жеке және (немесе) заңды тұлғалармен жасалған шарттың (шарттардың) көшірмесі;
ойын мекемесі жұмысының, ставкаларды қабылдаудың және өткізілетін бәс тігудің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі қағидалары;

Абая 33, кабинет 1304
8(7172)753427
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней.
2.
Управление летних
олимпийских видов
спорта
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1406
8(7172)753582
753371
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней.
3.
Приемная Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
спорта и физической
культуры
г. Астана, проспект
Абая 33, кабинет 1001
8(7172)753010
факс 753480
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов
до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2012 года № 981
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью зала игровых автоматов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, через центры обслуживания населения (далее – центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, и веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 9 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об игорном бизнесе», подпункта 2) статьи 28 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О лицензировании», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1261 «Об утверждении перечня и форм документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;

Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1304-кабинет
8(7172)753427
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
2.
Ойын бизнесі басқармасы
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1409-кабинет
8(7172)753152, 753438
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
3.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының қабылдау бөлмесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1001-кабинет
8(7172)753010, факс 753480
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 981 қаулысымен
бекітілген
«Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы және алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы ұсынады.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 9-бабының, «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 28-бабының 2) тармақшасының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының және «Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1261 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында: www.mts.gov.kz, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;

2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее - РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
4) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом государственной услуги являются выдача на портале – www.elicense.kz лицензии на право занятия деятельностью зала игровых автоматов, выдаваемой сроком на 10 лет в форме электронного документа, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр или на портал не превышают 15 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
4) выдача дубликата в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления;
5) выдача переоформленной лицензии в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления.
8. Государственная услуга оказывается на платной основе, выражающаяся в уплате в бюджет ежегодного лицензионного сбора на право занятия деятельностью зала игровых автоматов в размере 3845 месячных расчетных показателей, установленном Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)». При этом ставка сбора за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии, ставка за переоформление лицензий составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателей.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии для занятия деятельностью зала игровых автоматов через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы:
в уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33.

2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында (бұдан әрі - «Орталық» РМК) www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталықтың 1414 телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі www.elicense порталында ойын автоматтары қызметімен айналысу құқығына 10 жыл мерзімге берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы орталыққа немесе порталға жүгінген сәттен бастап 15 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
4) телнұсқа өтiнiш берiлген күнінен бастап екі жұмыс күнi iшiнде беріледі;
5) қайта ресімделген лицензия өтiнiш берiлген күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде беріледі.
8. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген 3845 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ойын автоматтары залы қызметімен айналысу құқығына жыл сайынғы лицензиялық алымды бюджетке төлеу түрінде білдіретін ақылы негізде көрсетіледі. Бұл ретте лицензияның телнұсқасын беруге алымның мөлшерлемесі лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын, лицензияларды қайта ресімдеу мөлшерлемесі лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен аспауы тиіс.
Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге электрондық сұрау портал арқылы берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
уәкілетті органда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайы бойынша жұмыс қамтамасыз етілетін кесте белгіленеді.

100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных получателей по
данному виду услуг
0,1 %
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных
100 %
4.3. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100 %
4.4. % (доля) получателей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100 %
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
букмекерской конторы»
Адрес и график работы Агентства Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
График работы
1.
Канцелярия Агентства
Республики Казахстан
по делам спорта и
физической культуры
г. Астана,
проспект Абая,
33, кабинет 1304
8(7172)753427
Рабочие дни: с 9.00 часов до
18.30 часов, перерыв с 13.00
часов до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных дней.
2.
Управление игорного
бизнеса
г. Астана,
проспект Абая,
33, кабинет 1409
8(7172)753152,
753438
Рабочие дни: с 9.00 часов до
18.30 часов, перерыв с 13.00
часов до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных дней.
3.
Приемная Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
спорта и физической
культуры
г. Астана,
проспект Абая,
33, кабинет 1001
8(7172)753010,
факс 753480
Рабочие дни: с 9.00 часов до
18.30 часов, перерыв с 13.00
часов до 14.30 часов, кроме
выходных и праздничных дней
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2012 года № 981
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью тотализатора»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, 15 этаж, через центры обслуживания населения (далее – центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, и веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма государственной услуги: частично автоматизированная.

100%
4. Шағымдану процесi
4.1. Осы қызмет түрі бойынша қызмет көрсетілген алушылардың жалпы санына қарағанда негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)
0,1%
4.2. Негізделген, қарастырылған және қанағаттандырылған шағымдардың %-ы (үлесі)
100%
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
«Букмекер кеңсесі қызметімен
айналысу үшін лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің мекенжайы мен жұмыс кестесі
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің кеңсесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1304-кабинет
8(7172)753427
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
2.
Ойын бизнесі басқармасы
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1409-кабинет
8(7172)753152, 753438
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
3.
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының қабылдау бөлмесі
Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 1001-кабинет
8(7172)753010, факс 753480
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 981 қаулысымен
бекітілген
«Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй, 15-қабат мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы және алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы ұсынады.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.

3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4) статьи 28 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О лицензировании», статьи 9 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «Об игорном бизнесе»,  статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1261 «Об утверждении перечня и форм документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее - РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
4) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом государственной услуги являются выдача на портале – www.elicense.kz лицензии на право занятия деятельностью зала игровых автоматов, выдаваемой сроком на 10 лет в форме электронного документа, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр или на портал не превышают 15 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
4) выдача дубликата в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления;
5) выдача переоформленной лицензии в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления.
8. Государственная услуга оказывается на платной основе, выражающаяся в уплате в бюджет ежегодного лицензионного сбора на право занятия деятельностью тотализатора в размере 640 месячных расчетных показателей, установленном Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)». При этом ставка сбора за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии, ставка за переоформление лицензий составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателей.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии для занятия деятельностью тотализатора через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».

3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 28-бабының 4) тармақшасының, «Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 9-бабының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының және «Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1261 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында: www.mts.gov.kz, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат порталдың call-орталығының 1414 телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі www.elicense.kz порталында тотализатор қызметімен айналысу құқығына 10 жыл мерзімге берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы орталыққа немесе порталға жүгінген сәттен бастап 15 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
4) телнұсқа өтiнiш берiлген күнінен бастап екі жұмыс күнi iшiнде беріледі;
5) қайта ресімделген лицензия өтiнiш берiлген күнінен бастап он жұмыс күнi iшiнде беріледі.
8. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген 640 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тотализатор қызметімен айналысу құқығына жыл сайынғы лицензиялық алымды бюджетке төлеу түрінде берілетін ақылы негізде көрсетіледі. Бұл ретте лицензияның телнұсқасын беруге алымның ставкасы лицензия беру кезіндегі ставкасының 100 %-ын, лицензияларды қайта ресімдеу ставкасы лицензия беру кезіндегі ставкасының 10 %-ын құрайды, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен аспайды.
Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге электрондық сұрау портал арқылы берілген жағдайда, ақы төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.

9. График работы:
в уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
Через портал – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды);
2) на портале в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет следующие документы:
в центр:
1) заявление;
2) копию устава (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридического лица;
3) копию свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе до 1 января 2013 года (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет ежегодного лицензионного сбора на право занятия деятельностью тотализатора в размере, установленном Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)», на бумажном носителе;
5) сведения и документы в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту;
6) перечень игорного оборудования с копиями документов, подтверждающих право собственности на указанное игорное оборудование, заверенных подписью и печатью заявителя согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
7) список касс в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
Сведения документов:
1) документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица;
2) свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица - для юридического лица;
3) свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
В случаях утраты или порчи лицензии получателю выдается дубликат.
Переоформленная лицензия выдается в случаях:

9. Жұмыс кестесі:
уәкілетті органда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайы бойынша оның жұмысы қамтамасыз етілетін кесте белгіленеді.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанға дейін, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібінде, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттар қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
Портал тәулік бойы жұмыс істейді.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стендтер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген;
2) порталда – жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшiн алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
орталыққа:
1) өтініш;
2) заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда нотариалды түрде куәландырылған);
3) алушының салық органында 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін есепке тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды түрде түрде куәландырылған) көшірмесі;
4) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерде тотализатор қызметімен айналысу құқығына жыл сайынғы лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі қағаз жеткізгіште;
5) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
6) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес өтінім берушінің қолымен және мөрімен расталған, көрсетілген ойын жабдығына меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелерімен бірге ойын жабдығының тізбесі;
7) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес кассалар тізімі.
Мына құжаттардың мәліметтері:
1) жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат;
2) заңды тұлға үшін - алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) дара кәсіпкер үшін - алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензия жоғалған немесе бүлінген жағдайларда алушыға лицензияның телнұсқасы беріледi.
Қайта ресімделген лицензия:

4) в отношении получателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься заявляемым видом деятельности.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 и 12 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в рассмотрении заявления получателя направляется в центр в двухдневный срок.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью тотализатора», по которым оценивается работа уполномоченного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом уполномоченного органа.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа на оказание содействия в подготовке обращения осуществляется по адресу, указанному в приложении 6 настоящего стандарта. Жалоба подается на имя председателя уполномоченного органа.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 настоящего стандарта.

4) алушыға өтініш білдірілген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын оған қатысты заңды күшіне енген соттың үкімі болса.
Алушы осы стандарттың 11 және 12-тармақтарында көрсетілген құжаттардың біреуі тапсырмаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Алушының өтінішін қараудан бас тарту туралы уәкілетті органның дәлелді жауабы орталыққа екі күн мерзімде жіберіледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңдігі;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды алу үшін оларды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін көрсететін уәкілетті органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпарат алу және өтініш дайындауға жәрдем көрсету тәртібі туралы беру осы стандартқа 6-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Шағым уәкілетті орган төрағасының атына беріледі.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны арқылы не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.

Государственная услуга на присвоение первой, второй и третьей категорий оказывается местными исполнительными органами по вопросам физической культуры и спорта области (города республиканского значения, столицы) (далее – местные исполнительные органы), расположенными по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему стандарту, через центры, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 17) статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и приказа Министерства туризма и спорта Республики Казахстан «Об утверждении Правил использования спортивных сооружений» № 02-02-18/59 от 14 апреля 2011 года.
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются присвоение категории спортивному сооружению, указанной в типовой форме паспорта согласно приложению 4 настоящего стандарта на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр или на портал не превышают 7 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя – не более 20 минут;

Бірінші, екінші және үшінші санаттарды беру мемлекеттік қызметін осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органдар) мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы ұсынады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабының 17) тармақшасының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының және «Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 02-02-18/59 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының 1414 телефоны арқылы берілуі мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес спорт ғимаратына паспорттың үлгілік нысанында көрсетілген санатты беру не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет спорт құрылыстарының басшыларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы орталыққа жүгінген сәттен бастап 7 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жол берілетін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады);
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушыға жүгінген күнінде қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.

8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы:
в уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33.
В местных исполнительных органах устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему стандарту.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в центр перечень документов:
1) заявление о присвоении категории спортивному сооружению в произвольной форме;
2) заполненную типовую форму паспорта спортивного сооружения;
4) копию акта технического обследования спортивного сооружения в части эксплуатационной надежности, устойчивости строительных конструкций и обеспечения необходимой степени безопасности.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
12. Для получения государственной услуги через центр заполнение бланков заявлений не требуется.
13. В центре прием документов осуществляется работниками центра в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
уәкілетті органда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33-үй мекенжайы бойынша оның жұмысы қамтамасыз етілетін кесте белгіленеді.
Жергілікті атқарушы органдарда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес оның жұмысы қамтамасыз етілетін кесте белгіленеді.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанға дейін, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттар қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту үшін арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшiн орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) спорттық құрылысқа санат беру туралы еркін нысандағы өтініш;
2) спорт құрылысы паспортының толтырылған үлгілік нысаны;
3) спорт құрылысының пайдалануға беріктігі, құрылыс конструкцияларының орнықтылығы және қауіпсіздіктің қажетті дәрежесін қамтамасыз ету бөлігінде техникалық тексеру актісінің көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган, жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
12. Орталық арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
13. Орталықта құжаттар қабылдауды операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы орталықтың қызметкерлері жүзеге асырады.

14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется его работником посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган, местный исполнительный орган.
16. Уполномоченный орган, местный исполнительный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 стандарта;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных впредставленных документах.
Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа, местного исполнительного органа основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары.
15. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін уәкілетті органға, жергілікті атқарушы органға береді.
16. Уәкілетті орган, жергілікті атқарушы орган аталған мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның, жергілікті атқарушы органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңдігі;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;

11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результат работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателями змеряются показателями качества эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям», по которой оценивается работа уполномоченного органа, местного исполнительного органа ежегодно утверждаются приказами уполномоченного органа и местных исполнительных органов.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа, местных исполнительных органов и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресам, указанным в приложениях 13 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель может обратиться в вышестоящую инстанцию по адресам, указанным в приложении 6 к настоящему стандарту.
В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра.
22. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа, местных исполнительных органов, акиматов, центров или РГП «Центр», график и адреса которых указаны в пункте 26 и приложениях 1236 настоящего стандарта.
23. Подтверждением принятия обращения в канцелярии уполномоченного органа, местного исполнительного органа, акимата, центра или РГП «Центр», является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
24. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки,предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.

11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды алу үшін оларды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызметін көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын уәкілетті органның, жергілікті атқарушы органдардың бұйрықтармен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және шағым дайындауға жәрдем көрсету осы стандартқа 13-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, алушы осы стандартқа 6-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жоғары тұрған инстанцияға жүгіне алады.
Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не жұмыс кестесі мен мекенжайлары осы стандарттың 26-тармағында және 1236-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органның, жергілікті атқарушы органдардың, әкімдіктердің, орталықтардың және «Орталық» РМК кеңселерінде қолма-қол қабылданады.
23. Уәкілетті органның, жергілікті атқарушы органның, әкімдіктің, орталықтың және «Орталық» РМК өтініштің қабылданғанын растау кеңсесінде оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымының қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.
24. Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.

8(7282)251057
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме выходных
и праздничных дней
4.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Акмолинской области
г. Кокшетау,
ул. Пушкина, Па.
8(7162)763427,
факс 763378
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
поазлничных яней
5.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Актюбинской области
г. Актобе,
пр. Абилкайыр-
хана, 40
8(7132)552636,
факс 552636
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
6.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Атырауской области
г. Атырау,
ул. Абая, 10 А
8(7122)32-05-24,
факс 32-05-26
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
7.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Восточно-
Казахстанской
области
г.
Усть-Каменогорск,
ул. Карла
Либкнехта, 19
8(7232)250668,
252446,
296244,
578769,
577658
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
8.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Западно-
Казахстанской
области
г. Уральск,
пр. Достык, 210
8(7112)505272,
511740,
512711,
506589,
500862
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
9.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Жамбылской области
г. Тараз,
ул. Желтоксан, 72
8(7262)450514
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
10.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Карагандинской
области
г. Караганда, пр.
Бухар Жырау, 53
8(7212)507112,
факс 507114
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
11.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Кызылординской
области
г. Кызылорда ул.
Муратбаева, 1
8(7242)230564,
факс 230138
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
12.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Костанайской области
г. Костанай, ул.
Тарана, 83, офис
425-426, тел.
7142-575-330,
575-331
8(7142)575330,
575216,
факс 575330,
575216
Рабочие дни: с 8.30 часов
до 18.00 часов, перерыв с
12.30 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
13.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Мангистауской
области
г. Актау, 12
мкр., спортивный
комплекс
«Мунайшы»
8(7292)310579,
310436,
330131
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
14.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Павлодарской области
140003,
г. Павлодар,

8(7282)251057
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
4.
Ақмола облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Көкшетау қаласы, Пушкин көшесі, 11 «а»-үй
8(7162)763427, факс 763378
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
5.
Ақтөбе облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 40-үй
8(7132)552636, факс 552636
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
6.
Атырау облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Атырау қаласы, Абай көшесі, 10 А-үй
8(7122)32-05-24, факс 32-05-26
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
7.
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19-үй
8(7232)250668, 252446, 296244, 578769, 577658
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
8.
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 201-үй
8(7112)505272, 511740, 512711, 506589, 500862
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
9.
Жамбыл облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 72-үй
8(7262)450514
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
10.
Қарағанды облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Қарағанды қаласы, Бұхар жырау даңғылы, 53-үй
8(7212)507112, факс 507114
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
11.
Қызылорда облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесі, 1-үй
8(7242)230564, факс 230138
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
12.
Қостанай облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 83-үй
8(7142)575330, 575216, факс 575330, 575216
Жұмыс күндері: сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
13.
Маңғыстау облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Ақтау қаласы, 12-ықшам ауданы, «Мұнайшы» спорт кешені
8(7292)310579, 310436, 330131
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
14.
Павлодар облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы

ул. 1 мая, 170
8(7182)619400,
619153,
факс 619150
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.30 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.30 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
15.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Северо-Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 28
8(7152)46-60-40,
факс 46-62-58
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
16.
Управление туризма
спорта и физической
культуры акимата
Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Мадели кожа,
1
8(7252)224288,
факс 423352
Рабочие дни: с 9.00 часов
до 18.00 часов, перерыв с
13.00 часов до 14.00 часов,
кроме выходных и
праздничных дней
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным
сооружениям»
Типовая форма паспорта спортивного сооружения
Наименование спортивного сооружения
Утверждена:
категория
____________________________
приказ №
____________________________
от ______________ 20 ____ года
Паспорт зарегистрирован
_____________________________________
_____________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________
_____________________________________
(Ф.И.О. и подпись руководителя)
1. Общие сведения
1. Адрес (область, город, район, село, улица, дом, номер телефона) ___________________________________________________________
2. Организация, в ведении которой находится данное сооружение _
3. Год и месяц ввода в эксплуатацию ___________________________
4. Балансовая стоимость (млн. тенге) __________________________
5. Земельный участок (в га) ___________________________________
6. Сооружение специально построенное или приспособленное ______
7. Теплоснабжение (местное, централизованное) _________________
8. Водоснабжение (городская сеть, артезианские колодцы, скважины из-под естественных водоемов)
9. Канализационная сеть (городская, выгребная, наличие очистных сооружений) _________________________________________________________
10. Вентиляция (естественная, вытяжная, приточная, приточно-вытяжная) __________________________________________________
11. Электроснабжение (собственный источник, централизованное) _
12. Телефонизация (количество номеров) ________________________
13. Ограждение территории (бетон, металл, дерево) _____________
14. Дополнительные инженерно-технические службы и устройства(холодильные установки, мачтовые освещение, автоматическая служба) _____________________________________________________________

Павлодар қаласы, 1 май көшесі, 170-үй
8(7182)619400, 619153, факс 619150
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
15.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 28-үй
8 (7152)46-60-40, факс 46-62-58
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
16.
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, 1-үй
8(7252)224288, факс 423352
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
«Спорт құрылыстарына
санаттар беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Спорт құрылысы паспортының үлгілік нысаны
Спорт құрылысының атауы
Бекітілді:
____________________ санат
20__ жылғы _______________
№ _________________ бұйрық
Паспорт тіркелді
______________________________________
(мемлекеттік органның
______________________________________
атауы)
______________________________________
______________________________________
(басшысының Т.А.Ә. және қолы)
1. Жалпы мәліметтер
1. Мекенжайы (облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үй, телефонның нөмірі)
_____________________________________________________________________
2. Осы құрылыс қарамағындағы ұйымның атауы __________________________
3. Пайдалануға берген жылы мен айы __________________________________
4. Теңгерімдік құны (млн. теңге) ____________________________________
5. Жер учаскесі (гектармен) _________________________________________
6. Арнайы салынған немесе бейімделген құрылыс _______________________
7. Жылумен жабдықтау (жергілікті, орталық) __________________________
8. Сумен жабдықтау (қалалық желі, артезиан құдықтары, табиғи сулардың
бұрғылары) __________________________________________________________
9. Кәріз желісі (қалалық, қазылған, тазарту құрылыстарының болуы)
_____________________________________________________________________
10. Желдеткіш (жасанды, тартылмалы, ағылмалы, ағылмалы-тартылмалы)___
11. Электрмен жабдықтау (өзінің көзі, орталықтандырылған)____________
12. Телефоны (нөмірлердің саны) _____________________________________
13. Аумақты қоршау (бетон, металл, ағаш) ____________________________
14. Қосымша инженерлік-техникалық қызметтер мен қондырғылар
(мұздатқыш қондырғылар, мачталық жарық беру, автоматтандырылған
қызметі) ____________________________________________________________

2. Основные сооружения и помещения
№ п/п
Наименование и
назначение
Количество
Размеры
Длина
Ширина
Высота
Этажность, радиус
Продолжение таблицы
Единовременная
пропускная
способность
Освещенность
Покрытие
Дренаж
Электронное табло,
электронные часы
3. Вспомогательные сооружения и помещения
№ п/п
Наименование и назначение
Количество
Общая площадь
Примечания
1.
Раздевалка
2.
Душевые
3.
Туалет
4.
Фойе
5.
Гардероб
6.
Комнаты обслуживающего персонала
7.
Тренерская и администрация
8.
Медицинский кабинет
9.
Методический кабинет
10.
Радиоузел
11.
Массажная
12.
Баня (сауна)
13.
Кино-лаборатория
14.
Лаборатория (мастерская)
15.
Библиотека
16.
Кладовая
17.
Склад
4. Жилые помещения и другие здания
п/п
Наименование и
назначение
Количество
комнат
Количество
мест
Полезная
площадь
Количество
этажей
Примечания
1.
Гостиница
2.
Общежитие
3.
Отдельные дома
4.
Пищеблок
5.
Столовая
6.
Клуб
7.
Комната отдыха
5. Сооружения для зрителя
п/п
Наименование и
конструктивные
особенности
Количество
Коли-
чество
рядов
Коли-
чество
мест
Количество
крючков
Количество
санитарных
приборов
Примечание
1.
Трибуна
2.
Балкон
3.
Гардероб
Туалет
4
Туалет
(мужской)
5.
Туалет
(женский)
6.
Буфет/столовая
7.
Фойе
8.
Ресторан/кафе
6. Сведения о спортивном сооружении
1. Номер и дата подписания акта государственной комиссии о приеме спортивного сооружения в эксплуатацию.
2. Планово-расчетные показатели количественного состава занимающихся и суточного режима работы спортивных сооружений:
п/п
Наименование
спортивных
сооружении
Количество
занимающихся
(максимальное)
Норма квадратных
метров на одного
человека
Количество часов эксплуатации
1
2
3
4
5
3. Номера и даты выдачи заключений о соответствии спортивного сооружения санитарно-гигиеническим и противопожарным нормам и требованиям.
4. Информация об имеющемся спортивном оборудовании и инвентаре (составляется в произвольной форме).
5. Информация о доступности спортивного сооружения для посещения лицам с ограниченными возможностями (составляется в произвольной форме).
6. Дополнения и замечания
Паспорт составили:
руководитель организации, в ведении которой находится
спортивное сооружение _________________________________________
Представитель
Специалист государственного органа
Дата заполнения __________ 20 ___ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным
сооружениям»
Форма
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

2. Негізгі құрылыстар мен үй-жайлар
Р/с №
Атауы және мақсаты
Саны
Өлшемі
Біржолғы өткізу қабілеті
Жарықтығы
Төсенім
Дренаж
Электрондық табло, электрондық сағат
Радио, теледидар мен қамтылуы
Ұзындығы
Ені
Биіктігі
Қабаттылығы, радиусы
3. Қосымша құрылыстар мен үй-жайлар
Р/с №
Атауы және мақсаты
Саны
Жалпы көлемі
Ескерту
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
Шешінетін орын
Жуынатын орын
Дәретхана
Фойе
Киім ілгіш
Қызмет көрсететін персоналдың бөлмелері
Жаттықтырушылар және әкімшілік бөлмелері
Медициналық кабинет
Әдістемелік кабинет
Радиоторабы
Массаж бөлмесі
Монша (хауыз)
Кино-зертхана
Зертхана (шеберхана)
Кітапхана
Қамба
Қойма
4. Тұрғын жайлар және басқа да ғимараттар
Р/с №
Атауы және мақсаты
Бөлмелердің саны
Орындардың саны
Пайдалы алаңы
Қабаттардың саны
Ескерту
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Қонақ үй
Жатақхана
Жеке үйлер
Ас блогі
Асхана
Клуб
Демалыс бөлмесі
5. Көрермендерге арналған құрылыс
Р/с №
Атауы және құрастыру ерекшіліктері
Саны
Қатарлардың саны
Орындардың саны
Үлмектердің саны
Санитарлық аспаптардың саны
Ескерту
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Мінбе
Балкон
Киім ілгіш
Дәретхана (ерлер)
Дәретхана (әйелдер)
Буфет/асхана
Фойе
Мейрамхана/дәмхана
6. Спорттық құрылыс туралы мәліметтер
1. Спорт құрылысын пайдалануға қабылдап алу туралы мемлекеттік комиссия актісінің нөмірі мен қол қойылған күні;
2. Шұғылданушылардың сандық құрамының жоспарлы-есептік көрсеткіштері және спорт құрылысының тәуліктік жұмыс режимі:
Р/с №
Спорт құрылысының атауы
Шұғылданушылардың саны (барынша көбі)
Бір адамға арналған шаршы метрлердің нормасы
Пайдаланатын сағаттардың саны
Ескерту
1
2
3
4
5
6
3. Санитарлық-гигиеналық және өртке қарсы нормалар мен талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылардың нөмірлері мен берілген күні.
4. Спорт жабдықтары мен мүкәммалдарының болуы туралы ақпарат (еркін нысанда жасалады).
5. Мүмкіндігі шектеулі адамдардың келуіне арналған спорт ғимараттарына қолжетімділік туралы ақпарат (еркін нысанда жасалады).
6. Толықтырулар мен ескертулер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Паспортты жасағандар:
Спорт құрылысы қарамағында ұйымның басшысы __________________________
Өкілі _______________________________________________________________
Мемлекеттік органның маманы _________________________________________
Толтыру күні ____ _____________ 20____ жыл
«Спорт құрылыстарына
санаттар беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

100 %
4.3. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100 %
4.4. % (доля) получателей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100 %
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным
сооружениям»
Адреса акиматов областей, городов Астаны и Алматы
п/п
Наименование
Адрес
Номер
телефона
Интернет-ресурсы
1
2
3
4
5
1.
Акимат города Астаны
г. Астана,
ул. Бейбитшилик 11
8(7172)55-64-06,
55-64-82,
55-64-81,
www.astana.kz
2.
Акимат города Алматы
г. Алматы,
пл. Республики, 4
8(7272)71-66-47,
ф. 71-66-47
www.almaty.kz
3.
Акимат Алматинской
области
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсиздик, 38
8(7282)24-77-22,
ф. 24-77-22
www.zhetysu-gov.kz
4.
Акимат Акмолинской
области
г. Кокшетау,
ул. Абая, 89
8(7162)29-72-71,
29-72-51
www.akmo.kz
5.
Акимат Актюбинской
области
г. Актобе,
пр. Абылхайыр хана, 40
8(7132)93-20-79,
56-31-66
www.akimat.info
6.
Акимат Атырауской области
г. Атырау,
ул. Айтеке-би, 77
8(7122)27-08-96,
ф. 27-11-57
www.atyrauobl.kz
7.
Акимат Восточно-Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Горького, 40
8(7232)26-42-54,
ф. 26-42-54
www.culturevko.uka
kz
8.
Акимат Западно-Казахстанской
области
г. Уральск,
пр. Достык, 201
8(7112)50-02-36,
ф. 50-09-46
www.western.kz
9.
Акимат Жамбылской области
г. Тараз,
ул. Абая, 125
8(7262)45-73-97,
43-27-18
www.zhambyl.kz
10.
Акимат Карагандинской
области
г. Караганда,
бульвар Мира, 39
8(7212)56-19-80,
ф. 56-19-79
www.karaganda-
region.kz
11.
Акимат Кызылординской
области
г. Кызылорда,
ул. Жакаева, 76
8(7242)27-63-73,
27-89-66,
26-16-44
www.kyzylorda.kz
12.
Акимат Костанайской
области
г. Костанай,
ул. Аль-Фараби, 66
8(7142)57-51-90,
ф. 57-53-53
www.kostanay.kz
13.
Акимат Мангистауской
области
г. Актау, 14 мкр,
здание 1
8(7292)
42-66-10,
ф. 42-13-00
www.mangistau.kz
14.
Акимат Павлодарской
области
г. Павлодар,
ул. Академика Сатпаева, 49
8(7182)32-33-26,
32 0818
www.pavlodar.gov.
kz
15.
Акимат Северо-Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. Конституция, 53
8(7152)46-36-35
www.sko.kz
16.
Акимат Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Таукехана, 6
8(7252)53-45-44,
53-00-24,
53-00-21
www.ontustik.kz
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июня 2012 года № 981
Стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту
первой категории»

100%
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесi)
«Спорт құрылыстарына
санаттар беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
6-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктерінің мекенжайлары
р/с
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмiрi
Интернет-ресурстар
1
2
3
4
5
1.
Астана қаласының әкiмдiгi
Астана қаласы, Бейбiтшiлiк көшесі, 11-үй
8(7172)55-64-06, 55-64-82, 55-64-81,
www.astana.kz
2.
Алматы қаласының әкiмдiгi
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4-үй
8(7272)71-66-47, факс 716647
www.almaty.kz
3.
Алматы облысының әкiмдiгi
Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесі, 38-үй
8(7282)24-77-22, факс 247722
www.zhetysu-gov.kz
4.
Ақмола облысының әкiмдiгi
Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 89-үй
8(7162)29-72-71, 29-72-51
www.akmo.kz
5.
Ақтөбе облысының әкiмдiгi
Ақтөбе қаласы, Әбiлхайыр хан көшесі, 40-үй
8(7132)93-20-79, 56-31-66
www.akimat.infо
6.
Атырау облысының әкiмдiгi
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77-үй
8(7122)27-08-96, факс 27-11-57
www.atyrauobl.kz
7.
Шығыс Қазақстан облысының әкiмдiгi
Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40-үй
8(7232) 26-42-54, факс 26-42-54
www.culturevko.uka.kz
8.
Батыс Қазақстан облысының әкiмдiгi
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 201-үй
8(7112)50-02-36, факс 50-09-46
www.western.kz
9.
Жамбыл облысының әкiмдiгi
Тараз қаласы, Абай көшесі, 125-үй
8(7262)45-73-97, 43-27-18
www.zhambyl.kz.
10.
Қарағанды облысының әкiмдiгi
Қарағанды қаласы, Мир бульварі, 39-үй
8(7212)56-19-80, факс 56-19-79
www.karaganda-region.kz
11.
Қызылорда облысының әкiмдiгi
Қызылорда қаласы,Ы. Жақаев көшесі, 76-үй
8(7242)27-63-73, 27-89-66, 26-16-44
www.kyzylorda.kz
12.
Қостанай облысының әкiмдiгi
Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 66-үй
8(7142)57-51-90, факс 57-53-53
www.kostanay.kz
13.
Маңғыстау облысының әкiмдiгi
Ақтау қаласы, 14 шағын ауданы, 1-үй
8(7292)42-66-10, факс 42-13-00
www.mangistau.kz
14.
Павлодар облысының әкiмдiгi
Павлодар қаласы, академик Сәтпаев көшесі, 49-үй
8(7182)32-33-26, 32-08-18
www.pavlodar.gov.kz
15.
Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi
Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 53-үй
8(7152)46-36-35,
www.sko.kz
16.
Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi
Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 6-үй
8 (7252)53-45-44, 53-00-24, 53-00-21
www.ontustik.kz
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 981 қаулысымен
бекітілген
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами по вопросам физической культуры и спорта области (города республиканского значения, столицы) (далее - местные исполнительные органы) через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 2), 3), 4) и 5) статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее - уполномоченный орган): www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее – получатели).

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - жергілікті атқарушы органдар) мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы ұсынады.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 2), 3), 4) және 5) тармақтарының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу ережесі мен шарттарының, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының және «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің (бұдан әрі - уәкілетті орган) www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталығының 1414 телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан көшірме не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерін ресми тану мақсатында көрсетіледі.

7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
в местных исполнительных органах устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в местные исполнительные органы и центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) спортивного звания «Кандидат в мастера спорта», спортивного разряда «Спортсмен 1 разряда» получатель представляет в центр перечень документов:
1) представление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта;

7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
жергілікті атқарушы органдарда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес оның жұмысы қамтамасыз етілетін кесте белгіленеді.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттар қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет алушының тұратын жері бойынша орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
Спортшыны спорттық атаққа, разрядқа ұсыну үшін құжаттар жергілікті атқарушы органдарға және орталықтарға тиісті норматив немесе талап орындалған сәттен бастап алты ай ішінде жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. «Спорт шеберіне кандидат» спорттық атағын, «1 разрядтағы спортшы» спорттық разрядын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы ұсыным;
2) жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
3) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;

4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории», и «Тренер среднего уровня квалификации без категории» получатель представляет в центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
5) справку установленной формы о подготовке спортсменов тренером-преподавателем согласно приложению 6 к настоящему стандарту (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»).
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории», и «Тренер среднего уровня квалификации без категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории» получатель представляет в центре перечень документов:

4) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес бас төрешісінің, бас хатшысының қол қойған бокс, күрес түрлері мен басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтамасы.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы біліктілік санатын беру туралы куәліктің көшірмесі;
5) осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанда жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
6) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» біліктілік санатын беруді қоспағанда).
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:

1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» получатель представляет в центр перечень документов:
1) заявление установленной форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) заверенное печатью ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «Судья по спорту первой категории» получатель представляет в центр документ, подтверждающий прохождение курса судейской практики в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.

1) осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер» санаттарын беру осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыру туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) спорт түрінен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетістіктері көрсетілген, санатын беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
5) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы - жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
«Бірінші санатты спорт төрешісі» төреші санатын беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа Қазақстан Республикасының спорттық жіктегішінің талаптарына сәйкес төрешілік практика курсынан өткенін растайтын құжатты ұсынады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.

12. Для получения государственной услуги через центр, заполнение бланков заявлений не требуется.
13. В центре прием документов осуществляется работниками центра в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в местный исполнительный орган.
16. Местные исполнительные органы отказывают в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов, работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
3. Принципы работы
17. Деятельность местных исполнительных органов основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;

12. Орталық арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
13. Орталықтар құжаттарды қабылдауды операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы орталықтың қызметкерлері жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
15. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін жергілікті атқарушы органға береді.
16. Жергілікті атқарушы органдар аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тапсырмаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Жергілікті атқарушы органдардың қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;

8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результат работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества эффективности в соответствии с приложением 8 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории», по которым оценивается работа местных исполнительных органов, ежегодно утверждаются приказом местного исполнительного органа.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель может обратиться в вышестоящую инстанцию по адресам, указанным в приложении 9 к настоящему стандарту.
В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра.
22. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию местных исполнительных органов, акиматов, центров и РГП «Центр», график и адреса которых указаны в пункте 26 и в приложениях 129 настоящего стандарта.
23. Подтверждением принятия обращения в канцелярии местного исполнительного органа, акимата, центра или РГП «Центр», является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.

8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңдігі;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды алу үшін оларды сақтау;
12) ақпараттардың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметін көрсететін жергілікті атқарушы органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын жергілікті атқарушы органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және өтініш дайындауға жәрдем көрсету осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, алушы осы стандартқа 9-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жоғары тұрған инстанцияға жүгіне алады.
Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде, не жұмыс кестесі мен мекенжайлары осы стандарттың 26-тармағында және 129-қосымшаларында көрсетілген жергілікті атқарушы органдардың, әкімдіктердің, орталықтардың және «Орталық» РМК кеңселерінде қолма-қол қабылданады.
23. Жергілікті атқарушы органның, әкімдіктің, орталықтың немесе «Орталық» РМК кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымның ілеспе хатына қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымының қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.

55-64-82,
55-64-81,
www.astana.kz
2.
Акимат
города Алматы
г. Алматы,
пл. Республики, 4
8(7272)
71-66-47,
ф. 71-66-47
www.almaty.kz
3.
Акимат
Алматинской области
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсиздик, 38
8(7282)
24-77-22,
ф. 24-77-22
www.zhetysu-gov.kz
4.
Акимат
Акмолинской области
г. Кокшетау,
ул. Абая, 89
8(7162)
29-72-71,
29-72-51
www.akmo.kz
5.
Акимат
Актюбинской области
г. Актобе,
пр. Абылхайыр хана, 40
8(7132)
93-20-79,
56-31-66
www.akimat.infо
6.
Акимат
Атырауской области
г. Атырау,
ул. Айтеке-би, 77
8(7122)
27-08-96,
ф. 27-11-57
www.atyrauobl.kz
7.
Акимат Восточно-
Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Горького, 40
8(7232)
26-42-54,
ф. 26-42-54
www.culturevko.uka.kz
8.
Акимат Западно-
Казахстанской области
г. Уральск,
пр. Достык, 201
8(7112)
50-02-36,
ф. 50-09-46
www.western.kz
9.
Акимат
Жамбылской области
г. Тараз,
ул. Абая, 125
8(7262)
45-73-97,
43-27-18
www.zhambyl.kz.
10.
Акимат
Карагандинской области
г. Караганда,
бульвар Мира, 39
8(7212)
56-19-80,
ф. 56-19-79
www.karaganda-
region.kz
11.
Акимат Кызылординской
области
г. Кызылорда,
ул. Жакаева, 76
8(7242)
27-63-73,
27-89-66,
26-16-44
www.kyzylorda.kz
12.
Акимат Костанайской
области
г. Костанай,
ул. Аль-Фараби, 66
8(7142)
57-51-90,
ф. 57-53-53
www.kostanay.kz
13.
Акимат Мангистауской
области
г. Актау, 14 мкр, здание 1
8(7292)
42-66-10,
ф. 42-13-00
www.mangistau.kz
14.
Акимат Павлодарской
области
г. Павлодар,
ул. Академика
Сатпаева, 49
8(7182)
32-33-26, 32
0818
www.pavlodar.gov.kz
15.
Акимат Северо-
Казахстанской области
г. Петропавловск,
ул. Конституции, 53
8(7152)
46-36-35
www.sko.kz
16.
Акимат Южно-
Казахстанской области
г. Шымкент,
ул. Таукехана, 6
8(7252)
53-45-44,
53-00-24,
53-00-21
www.ontustik.kz
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июня 2012 года № 981
Стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами по вопросам физической культуры и спорта района (города областного значения) (далее – местные исполнительные органы) через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.

55-64-82,
55-64-81
www.astana.kz
2.
Алматы қаласының әкiмдiгi
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4-үй
8(7272)71-66-47, факс 716647
www.almaty.kz
3.
Алматы облысының әкiмдiгi
Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесі, 38-үй
8(7282)24-77-22, факс 247722
www.zhetysu-gov.kz
4.
Ақмола облысының әкiмдiгi
Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 89-үй
8(7162)29-72-71, 29-72-51
www.akmo.kz
5.
Ақтөбе облысының әкiмдiгi
Ақтөбе қаласы, Әбiлхайыр хан көшесі, 40-үй
8(7132)93-20-79, 56-31-66
www.akimat.infо
6.
Атырау облысының әкiмдiгi
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77-үй
8(7122)27-08-96, факс 27-11-57
www.atyrauobl.kz
7.
Шығыс Қазақстан облысының әкiмдiгi
Өскемен қаласы, Горький көшесі, 40-үй
8(7232)26-42-54, факс 26-42-54
www.culturevko.uka.kz
8.
Батыс Қазақстан облысының әкiмдiгi
Орал қаласы, Достық даңғылы, 201-үй
8(7112)50-02-36, факс 50-09-46
www.western.kz
9.
Жамбыл облысының әкiмдiгi
Тараз қаласы, Абай көшесі, 125-үй
8(7262)45-73-97, 43-27-18
www.zhambyl.kz.
10.
Қарағанды облысының әкiмдiгi
Қарағанды қаласы, Мир бульварі, 39-үй
8(7212)56-19-80, факс 56-19-79
www.karaganda-region.kz
11.
Қызылорда облысының әкiмдiгi
Қызылорда қаласы, Ы. Жақаев көшесі, 76-үй
8(7242)27-63-73, 27-89-66, 26-16-44
www.kyzylorda.kz
12.
Қостанай облысының әкiмдiгi
Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 66-үй
8(7142)57-51-90, факс 57-53-53
www.kostanay.kz
13.
Маңғыстау облысының әкiмдiгi
Ақтау қаласы, 14 шағын ауданы, 1-үй
8(7292)42-66-10, факс 42-13-00
www.mangistau.kz
14.
Павлодар облысының әкiмдiгi
Павлодар қаласы, академик Сәтпаев көшесі, 49-үй
8(7182)32-33-26, 32-08-18
www.pavlodar.gov.kz
15.
Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi
Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 53-үй
8(7152)46-36-35
www.sko.kz
16.
Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi
Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 6-үй
8(7252)53-45-44, 53-00-24, 53-00-21
www.ontustik.kz
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 981 қаулысымен
бекітілген
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі атқарушы органдары (бұдан әрі - жергілікті атқарушы органдар) мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.

2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпунктов 2), 3), 4) и 5) статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее - уполномоченный орган): www.mts.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра 1414.
5. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее – получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының, сондай-ақ «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің (бұдан әрі - уәкілетті орган) www.mts.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат сондай-ақ call-орталығының 1414 телефоны арқылы берілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді не мемлекеттік көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;

1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему стандарту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) справку установленной формы согласно приложению 7 к настоящему стандарту (за исключением присвоения категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
5) копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему стандарту;
2) копию документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;

1) осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
5) осы спорт түрінен облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» біліктілік санатын беруді қоспағанда);
6) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы» санаттарын беру осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлері лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты әдіскер», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты әдіскер» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжат;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;

4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 6 к настоящему стандарту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года, заверенное печатью;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «Судья по спорту» получатель представляет в центр документ, подтверждающий опыт судейской практики (прохождение курсов, семинаров), в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.

4) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәлік.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдіскер», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдіскер» санаттарын беру осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлері лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) спорт түрінен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетістіктері көрсетілген, санатын беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
5) бұдан бұрынғы санатының берілуі туралы куәлік.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдіскер», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдіскер» санаттарын беру осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлері лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Спорт төрешісі» төреші санатын беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа Қазақстан Республикасының спорттық жіктегішінің талаптарына сәйкес төрешілік практикасы тәжірибесін (курстар, семинарлардан өткенін) растайтын құжатты ұсынады.

8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки заявителя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результат работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества эффективности в соответствии с приложением 8 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту», по которым оценивается работа местных исполнительных органов, ежегодно утверждаются приказом местного исполнительного органа.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложениях 12 и пункте 26 настоящего стандарта.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель может обратиться в вышестоящую инстанцию по адресам, указанным в приложении 9 к настоящему стандарту.
В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра.
22. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию местного исполнительного органа, акиматов, РГП «Центр» и центров, график и адреса которых указаны в приложениях 129 и пункте 26 настоящего стандарта.
23. Подтверждением принятия обращения в канцелярии местного исполнительного органа, акимата, центра или РГП «Центр», является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.

8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңдігі;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды сақтау;
12) ақпараттардың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметін көрсететін жергілікті атқарушы органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын жергілікті атқарушы органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпарат алу және өтініштер дайындауға жәрдем көрсету осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша не осы стандартқа 12-қосымшада және 26-тармақта көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, алушы осы стандартқа 9-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жоғары тұрған инстанцияға жүгіне алады.
Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде, не болмаса жұмыс кестесі мен мекенжайлары осы стандартқа 129-қосымшаларда және 26-тармағында көрсетілген жергілікті атқарушы органдардың, әкімдіктердің, «Орталық» РМК және орталықтардың кеңселерінде қолма-қол қабылданады.
23. Жергілікті атқарушы органдардың, әкімдіктің, орталықтың және «Орталық» РМК кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымының қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.

24. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
25. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
26. Адрес РГП Центр:
Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8(7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий, первый,
второй и третий юношеские, тренер
высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Адреса и графики работы местных исполнительных органов по
физической культуре и спорту областей, городов Астаны и Алматы
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
График работы
1
2
3
4
6
1.
Управление туризма, спорта
и физической культуры
акимата города Астаны
г. Астана,
ул. Кенесары, 14,
8(7172)
556753,
557299,
факс 391402
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
2.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата города Алматы
г. Алматы,
пл. Республики, 4
8 (7272)
71-65-74,
61-25-29,
71-65-72
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
3.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Алматинской
области
г. Талдыкорган,
ул. Желтоксан, 222
8(7282)
251057
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
4.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Акмолинской
области
г. Кокшетау,
ул. Пушкина, 11а.
8(7162)
763427,
факс 763378
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
5.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Актюбинской
области
г. Актобе,
пр. Абилкайыр-
хана, 40
8(7132)
552636,
факс 552636
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
6.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Атырауской
области
г. Атырау,
ул. Абая, 10 А
8(7122)
32-05-24,
факс32-05-26
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
7.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Восточно-
Казахстанской области
г. Усть-
Каменогорск,
ул. Карла
Либкнехта, 19
8(7232)
250668,
252446,
296244,
578769,
577658
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
8.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Западно-
Казахстанской области
г. Уральск,
пр. Достык, 210
8(7112)
505272,
511740,
512711,
506589,
500862
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
9.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Жамбылской
области
г. Тараз,
ул. Желтоксан, 72
8(7262)
450514
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
10.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Карагандинской
области
г. Караганда,
пр. Бухар Жырау,
53
8(7212)
507112,
факс 507114
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
11.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Кызылординской
области
г. Кызылорда
ул. Муратбаева, 1
8(7242)
230564,
факс 230138
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
12.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Костанайской
области
г. Костанай,
ул. Тарана, 83
8(7142)
575330,
575216,
факс 575330,
575216
Рабочие дни: с 8.30
часов до 18.00 часов,
перерыв с 12.30 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
13.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Мангистауской
области
г. Актау, 12
мкр., спортивный
комплекс
«Мунайшы»
8(7292)
310579,
310436,
330131
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
14.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Павлодарской
области
140003, г.
Павлодар, ул. 1
мая, 170
8(7182)
619400,
619153,
факс 619150
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.30 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
15.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Северо-Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 28
8 (7152)
46-60-40,
факс
46-62-58
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
16.
Управление туризма спорта
и физической культуры
акимата Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Мадели кожа,
1
8(7252)
224288,
факс 423352
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до
14.00 часов, кроме
выходных и праздничных
дней
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий, первый,
второй и третий юношеские, тренер
высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
Адреса центров обслуживания населения
п/п
Наименование центров
(филиалы, отделы,
отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Акмолинской области»
г. Кокшетау, ул.Ауэзова,
189 а

24. Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
25. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
26. «Орталық» РМК мекенжайы:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А-үй, телефон: 8 (7172)94-99-95, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарының мекенжайлары мен жұмыс кестелері
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1.
Астана қаласы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Астана қаласы, Кенесары көшесі,14-үй
8(7172)556753, 557299, факс 391402
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
2.
Алматы қаласы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4-үй
8(7272)71-65-74, 61-25-29, 71-65-72
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
3.
Алматы облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Талдықорған қаласы, Желтоқсан көшесі, 222-үй
8(7282)251057
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
4.
Ақмола облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Көкшетау қаласы, Пушкин көшесі, 11 «а»-үй
8(7162)763427, факс 763378
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
5.
Ақтөбе облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 40-үй
8(7132)552636, факс 552636
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
6.
Атырау облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Атырау қаласы, Абай көшесі, 10 А-үй
8(7122)32-05-24, факс 32-05-26
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
7.
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19-үй
8(7232)250668, 252446, 296244, 578769, 577658
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
8.
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 201-үй
8(7112)505272, 511740, 512711, 506589, 500862
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
9.
Жамбыл облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 72-үй
8(7262)450514
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
10.
Қарағанды облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Қарағанды қаласы, Бұхар жырау даңғылы, 53-үй
8(7212)507112, факс 507114
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
11.
Қызылорда облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесі, 1-үй
8(7242)230564, факс 230138
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
12.
Қостанай облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 83-үй
8(7142)575330, 575216, факс 575330, 575216
Жұмыс күндері: сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
13.
Маңғыстау облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Ақтау қаласы, 12-ықшам ауданы, «Мұнайшы» спорт кешені
8(7292)310579, 310436, 330131
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
14.
Павлодар облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Павлодар қаласы, 1 май көшесі, 170-үй
8(7182)619400, 619153, факс 619150
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
15.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 28-үй
8(7152)46-60-40, факс 46-62-58
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
16.
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, 1-үй
8(7252)224288, факс 423352
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекенжайлары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а-үй

23, телефон 8-72729 8-28-01
auezov.almaty.kz
Пять дней в неделю,
за исключением
выходных и
праздничных дней,
с 09-00 до 18-00
часов, обед с 13-00
до 14-00 часов
4.
ГУ «Акимат Бостандыкского
района»
г. Алматы, ул. Айманова,
191, телефон 8-72727
4-83-08,
bostandyk.almaty.kz
Пять дней в неделю,
за исключением
выходных и
праздничных дней,
с 09-00 до 18-00
часов, обед с 13-00
до 14-00 часов
5.
ГУ «Акимат Жетысуского района»
г. Алматы, мкр., Кулагер,
ул. Серикова, 2 а,
телефон 8-72738 4-27-60,
zhetysu.almaty.kz
Пять дней в неделю,
за исключением
выходных и
праздничных дней,
с 09-00 до 18-00
часов, обед с 13-00
до 14-00 часов
6.
ГУ «Акимат Медеуского района»
г. Алматы, ул. Пушкина, 72,
телефон 8-72729 1-60-72,
medeu.almaty.kz
Пять дней в неделю,
за исключением
выходных и
праздничных дней,
с 09-00 до 18-00
часов, обед с 13-00
до 14-00 часов
7.
ГУ «Акимат Турксибского района»
г. Алматы, ул. Шолохова, 9,
телефон 8-72723 5-70-07,
turksib.almaty.kz
Пять дней в неделю,
за исключением
выходных и
праздничных дней,
с 09-00 до 18-00
часов, обед с 13-00
до 14-00 часов, суббота до 13-00 часов

Алматы қаласы, Алтынсарин даңғылы, 23-үй, телефон 8-72729 8-28-01, auezov.almaty.kz
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден бастап 14-00-ге дейін
4.
«Бостандық ауданының әкімдігі» ММ
Алматы қаласы, Айманов көшесі, 191-үй, телефон 8-72727 4-83-08, bostandyk.almaty.kz
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден бастап 14-00-ге дейін
5.
«Жетісу ауданының әкімдігі» ММ
Алматы қаласы, Құлагер шағын ауданы, Серіков көшесі, 2 а-үй, телефон 8-72738 4-27-60, zhetysu.almaty.kz
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден бастап 14-00-ге дейін
6.
«Медеу ауданының әкімдігі» ММ
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 72-үй, телефон 8-72729 1-60-72, medeu.almaty.kz
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден бастап 14-00-ге дейін
7.
«Түрксіб ауданының әкімдігі» ММ
Алматы қаласы, Шолохов көшесі, 9-үй, телефон 8-72723 5-70-07, turksib.almaty.kz
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден бастап 14-00-ге дейін