Об утверждении Правил выплаты денежной компенсации сотрудникам специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений) на содержание жилища и оплату коммунальных услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1122. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2022 года № 532.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.08.2022 № 532 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 16.11.2018 № 748 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии со статьей 73 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года "О специальных государственных органах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты денежной компенсации сотрудникам специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений) на содержание жилища и оплату коммунальных услуг.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 16.11.2018 № 748 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 25 февраля 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1122
Правила выплаты денежной компенсации сотрудникам специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений) на содержание жилища и оплату коммунальных услуг
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 16.11.2018 № 748 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила выплаты денежной компенсации сотрудникам специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений) на содержание жилища и оплату коммунальных услуг определяют порядок выплаты сотрудникам специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений) (далее – сотрудники) денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг (далее – денежная компенсация).

Арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне (арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарынан, тыңдаушыларынан басқа) тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлем жасауға ақшалай өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1122 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 5 тамыздағы № 532 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2022 № 532 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакция - ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 748 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 13 ақпандағы Заңының 73-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне (арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарынан, тыңдаушыларынан басқа) тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлем жасауға ақшалай өтемақы төлеу қағидалары бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакция - ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 748 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi және 2012 жылғы 25 ақпаннан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1122 қаулысымен
бекiтiлген
Арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне (арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарынан, тыңдаушыларынан басқа) тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлем жасауға ақшалай өтемақы төлеу қағидалары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакция - ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 748 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
1. Осы Арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне (арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарынан, тыңдаушыларынан басқа) тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлем жасауға ақшалай өтемақы төлеу қағидалары арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне (арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарынан, тыңдаушыларынан басқа) тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлем жасауға ақшалай өтемақы төлеу үшін ақшалай өтемақы (бұдан әрi – ақшалай өтемақы) төлеу тәртiбiн анықтайды.

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 16.11.2018 № 748 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Выплата денежной компенсации сотрудникам производится со дня поступления на службу и прекращается со дня исключения из списков личного состава специального государственного органа в связи с увольнением со службы.
3. Размер денежной компенсации определяется в соответствии с Законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
4. Выплата денежной компенсации производится каждому сотруднику независимо от родственных отношений и совместного проживания (то есть мужу, жене, детям, если они являются сотрудниками).
Денежная компенсация выплачивается сотрудникам одновременно с выплатой денежного довольствия за текущий месяц.
5. Сотрудникам, прикомандированным к государственным органам, а также организациям Республики Казахстан либо к международным организациям, денежная компенсация выплачивается органами, в штатах которых они состояли до прикомандирования.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакция - ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 748 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Қызметкерлерге ақшалай өтемақы төлеу қызметке алынған күннен бастап төленіп, қызметтен босатылуына байланысты арнаулы мемлекеттік органның жеке құрам тізімінен алынған күнінен бастап тоқтатылады.
3. Ақшалай өтемақының мөлшерi тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға сәйкес анықталады.
4. Ақшалай өтемақы төлеу туыстық қатынастары мен бiрге тұруына қарамастан (яғни күйеуiне, әйелiне, балаларына, егер олар арнаулы мемлекеттік органның қызметкері болып табылса) жүргiзiледi.
Ақшалай өтемақы арнаулы мемлекеттік органның қызметкеріне ағымдағы ай үшiн ақшалай үлес төлеумен бiр мезгiлде төленедi.
5. Мемлекеттік органдарға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мекемелеріне немесе халықаралық ұйымдарға iссапарға жiберiлген қызметкерлерге ақшалай өтемақыны олар iссапарға жiберiлгенге дейін штатында болған органдар төлейді.