О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2009 года № 787 "Об утверждении Типовых правил закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2012 года № 1139. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 861.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.11.2019 № 861 (вводится в действие с 01.01.2020).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2009 года № 787 "Об утверждении Типовых правил закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 27-28, ст. 245) следующие изменения и дополнения:
в Типовых правилах закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Типовых правилах:
1) потенциальный поставщик - физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующее на заключение договора о закупках;
2) местное содержание - процентное содержание стоимости оплаты труда граждан Республики Казахстан, задействованных в исполнении договора о закупках от общего фонда оплаты труда по данному договору, и (или) стоимости доли (долей) казахстанского происхождения, установленной в товаре (товарах) в соответствии с критериями достаточной переработки или полного производства резидентами Республики Казахстан от общей стоимости товара (товаров) по договору о закупках;

"Ұлттық басқарушы холдинг, Ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 1139 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 861 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.11.2019 № 861 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ұлттық басқарушы холдинг, Ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 27-28, 245-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың үлгі ережесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Үлгі ережеде пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) әлеуетті өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), сатып алу туралы шарт жасасуға үміткер заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
2) жергілікті қамту - сатып алу туралы шартты орындауға жұмылдырылған Қазақстан Республикасының азаматтарына еңбекақы төлеу құнының осы шарт бойынша жалпы еңбекақы төлеу қорынан және (немесе) сатып алу туралы шарт бойынша тауардың (тауарлардың) жалпы құнынан Қазақстан Республикасы резиденттерінің жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу немесе толығымен өндіру өлшемдеріне сәйкес тауарда (тауарларда) белгіленген қазақстандық шығу тегі үлесінің (үлестері) құнынан пайыздық қамту;

3) веб-портал государственных закупок – государственная информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам электронных государственных закупок (www.goszakup.gov.kz);
4) отечественные поставщики работ, услуг - физические и (или) юридические лица, являющиеся резидентами Республики Казахстан, использующие не менее девяноста пяти процентов местных трудовых ресурсов Республики Казахстан по выполнению работ, оказанию услуг;
5) отечественные предприниматели - потенциальные поставщики, являющиеся резидентами Республики Казахстан и осуществляющие предпринимательскую деятельность;
6) отечественные товаропроизводители - потенциальные поставщики (далее - отечественные товаропроизводители) - физические и (или) юридические лица, являющиеся резидентами Республики Казахстан и производящие:
товары, полностью произведенные в Республике Казахстан, перечисленные в пункте 5 Правил по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1647;
товары, подвергнутые достаточной переработке в Республике Казахстан в соответствии с критериями достаточной переработки, установленными пунктом 7 Правил по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1647;
7) поставщик - физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающее в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о закупках;
8) закупки - приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг, необходимых для обеспечения функционирования, а также выполнения функций либо уставной деятельности заказчика, осуществляемое в порядке, установленном настоящими Типовыми правилами, а также гражданским законодательством, за исключением:
приобретения услуг, осуществляемых у физических лиц по трудовым договорам либо у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг;
внесения взносов (вкладов), в том числе в уставный капитал вновь создаваемых юридических лиц;
приобретения доли в уставном капитале юридических лиц;
приобретения товаров, работ, услуг, осуществляемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, а также в рамках реализации инвестиционных проектов, финансируемых международными организациями, членом которых является Республика Казахстан;
приобретения финансовых услуг, связанных с проведением банковских операций, осуществляемых Национальным Банком Республики Казахстан, банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций на основании лицензий, полученных в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
приобретения балансирующей электрической энергии, электрической энергии на централизованных торгах, спот-рынке в соответствии с законодательством Республики Казахстан об электроэнергетике, электрической и (или) тепловой энергии у квалифицированной энергопроизводящей организации, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области поддержки использования возобновляемых источников энергии;
оплаты сборов и платежей, взимаемых в морском порту;
возмещения командировочных расходов;
выплаты вознаграждений членам органа управления и наблюдательного совета;
приобретения сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки у производителей, являющихся резидентами Республики Казахстан, сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки, а также услуг по их хранению, переработке, перевозке, осуществляемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
приобретения корпоративным фондом "Проектная компания по строительству Новой мечети в городе Астане" товаров, работ и услуг, связанных со строительством новой мечети в городе Астане, за счет денег от спонсорской и (или) благотворительной помощи;
приобретения услуг национальным управляющим холдингом для обеспечения деятельности стратегического консультативно-совещательного органа национального управляющего холдинга;
приобретения племенных животных отечественной и зарубежной селекции и сельскохозяйственных животных;

3) мемлекеттік сатып алу веб-порталы – электрондық мемлекеттік сатып алудың электрондық қызметтеріне бірыңғай қол жетімділік нүктесін беретін мемлекеттік ақпараттық жүйе (www.goszakup.gov.kz);
4) отандық жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді берушілер – Қазақстан Республикасының жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жөніндегі жергілікті еңбек ресурстарының кемінде тоқсан бес пайызын пайдаланатын Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
5) отандық кәсіпкерлер – Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын және кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын әлеуетті өнім берушілер;
6) отандық тауар өндірушілер – Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын және мыналарды:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қазандағы № 1647 қаулысымен бекітілген Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру, әрі тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі ереженің 5-тармағында санамаланған, толығымен Қазақстан Республикасында өндірілген тауарларды;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қазандағы № 1647 қаулысымен бекітілген Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру әрі тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі ереженің 7-тармағында белгіленген жеткілікті түрде өңдеу өлшемдеріне сәйкес Қазақстан Республикасында жеткілікті түрде қайта өңделген тауарларды өндіретін әлеуетті өнім берушілер (бұдан әрі – отандық тауар өндірушілер) – жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
7) өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), тапсырыс берушімен сатып алу туралы жасалған шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
8) сатып алу – тапсырыс берушілердің мыналарды:
еңбек шарттары бойынша жеке тұлғаларда не қызметтерді өтемді көрсету шарттары бойынша кәсіпкерлік қызмет субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғаларда жүзеге асырылатын қызметтерді сатып алуды;
жарналарды (салымдарды), оның ішінде құрылған заңды тұлғалардың жарғылық капиталына енгізуді;
заңды тұлғалар жарғылық капиталындағы үлесті сатып алуды;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар қаржыландыратын инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуды;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі, банктер және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алынған лицензиялардың негізінде банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банктік операцияларды жүргізуге қаржы қызметтерін сатып алуды қоспағанда, тапсырыс берушінің жұмыс істеуін, сондай-ақ функцияларын не жарғылық қызметін орындауын қамтамасыз ету үшін қажет тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тапсырыс берушілердің осы Үлгі ережеде, сондай-ақ азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге асырылатын ақылы негізде сатып алу;
Қазақстан Республикасының электр энергетикасы, электр және (немесе) жылу энергиясы туралы заңнамасына сәйкес орталықтандырылған сауда-саттықта, спот нарығында Қазақстан Республикасының жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы заңнамасына сәйкес жүзеге асыратын білікті энергия өндіруші ұйымдардан теңгерімделген электр энергиясын, электр энергиясын сатып алу;
теңіз портында алынатын алымдар мен төлемдерді төлеу;
іссапар шығыстарына өтемақы төлеу;
басқару органының бақылау кеңесінің мүшелеріне сыйақылар төлеуді;
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын ауыл шаруашылығы өнімін өндірушілерден ауыл шаруашылығы өнімдерін және оның қайта өңделген өнімдерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы өнімдерін және оның қайта өңделген өнімдерін, сондай-ақ оларды сақтау, өңдеу және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
"Астана қаласында Жаңа мешіт салу жөніндегі жобалау компаниясы" корпоративтік қорының демеушілік және (немесе) қайырымдылық көмектен түскен ақша есебінен Астана қаласында жаңа мешіт салу құрылысына байланысты тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
ұлттық басқарушы холдингтің стратегиялық консультативтік-кеңесші органының қызметін қамтамасыз ету үшін ұлттық басқарушы холдингтің қызметтерді сатып алуы;
отандық және шетелдік селекцияның асыл тұқымды малдары мен ауыл шаруашылығы малдарын сатып алу;

9) организатор закупок - заказчик в лице своего структурного подразделения, ответственного за выполнение процедур организации и проведения закупок, либо юридическое лицо, определенное заказчиком в целях выполнения процедур организации и проведения закупок;
10) стратегические партнеры - определяемые заказчиком организации, в том числе зарубежные, располагающие соответствующими ресурсами (интеллектуальными, научными, методологическими, образовательными, технологическими, кадровыми), и имеющие международный опыт деятельности в одной или нескольких из следующих областей:
внедрения современной методологии и новых технологий в образовании;
разработки и внедрения инновационного содержания образования и современных образовательных программ;
осуществления мониторинга, внешней оценки образовательной деятельности и ее результатов, в том числе качества преподавания и результатов освоения учащимися образовательных программ;
разработки и внедрения инструментов контроля и оценки качества образовательной деятельности, инструментария и технологии конкурсного отбора детей и педагогов;
разработки и производства оборудования для кабинетов и лабораторий, обеспечивающих учебный процесс;
11) база данных товаров, работ, услуг и их поставщиков – перечень отечественных товаров, работ, услуг и их поставщиков, который формируется и ведется национальным институтом развития в области развития местного содержания;
12) технологический меморандум – соглашение, заключаемое уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности с национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилиированными с ними юридическими лицами и определяющее перечень закупаемых товаров, работ и услуг и размещение гарантированного государственного заказа;
13) гарантированный заказ – приобретение национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилиированными с ними юридическими лицами товаров, работ и услуг, включенных в базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков;
14) заказчики - национальный управляющий холдинг, национальные холдинги, национальные компании и организации, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании.";
подпункт 6) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"6) увеличение местного содержания в закупках;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня утверждения плана закупок, а также в течении пяти рабочих дней со дня внесения изменений и (или) дополнений в план закупок размещает на веб-портале государственных закупок информацию по планируемым закупкам товаров, работ, услуг, согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам.";
в пункте 11:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) из одного источника;";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

9) сатып алуды ұйымдастырушы - сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу рәсімдерін орындауға жауапты өзінің құрылылымдық бөлімшесі атынан тапсырыс беруші не сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мақсатында тапсырыс беруші анықтаған заңды тұлға;
10) стратегиялық әріптестер – тапсырыс беруші айқындайтын ұйым, оның ішінде қажетті ресурстарға (интеллектуалдық, ғылыми, әдіснамалық, білім беру, технологиялық, кадрлық) ие және мынадай:
қазіргі заманғы әдіснамалар мен жаңа технологияларды білім беруге енгізу;
білім берудің инновациялық мазмұны мен қазіргі заманғы білім беру бағдарламаларын әзірлеу және енгізу;
білім беру қызметі мен оның нәтижелеріне, оның ішінде оқытудың сапасына және оқушылардың білім беру бағдарламаларын меңгеру нәтижелеріне мониторингті, сыртқы бақылауды жүзеге асыру;
білім беру қызметінің сапасын, балалар мен педагогтарды конкурстық іріктеудің аспаптары мен технологияларын бақылау мен бағалау құралдарын әзірлеу және енгізу;
оқыту үдерісін қамтамасыз ететін кабинеттер мен зертханалар үшін жабдықтарды әзірлеу және өндіру салаларының бірінде немесе бірнешеуінде халықаралық қызмет тәжірибесі бар шетелдік ұйым;
11) тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің және оларды берушілердің дерекқоры – жергілікті қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институты қалыптастыратын және жүргізетін отандық тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің және оларды берушілердің тізбесі;
12) технологиялық меморандум – индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган ұлттық басқарушы холдингтермен, ұлттық холдингтермен, ұлттық компаниялармен және олармен аффилиирленген заңды тұлғалармен жасасатын және сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін және кепілдендірілген мемлекеттік тапсырысты орналастыруды айқындайтын келісім;
13) кепілдендірілген тапсырыс – ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен аффилиирленген заңды тұлғалардың тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорына енгізілген тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуы;
14) тапсырыс берушілер – ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар.";
3-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) сатып алуда жергілікті қамтуды ұлғайтуды;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тапсырыс берушi сатып алу жоспарын бекiткен күнінен бастан бес жұмыс күнi iшiнде, сондай-ақ сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік сатып алу веб-порталында осы Үлгі ережеге 1-қосымшаға сәйкес тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпаратты орналастырады.";
11-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) бір көзден сатып алу;":
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

"6) гарантированный заказ.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Процедуры проведения закупок способами, предусмотренными пунктом 11 настоящих Типовых правил, заказчик устанавливает при разработке правил закупок.
При проведении закупок товаров, работ и услуг заказчики:
1) предусматривают в тендерной документации, представляемой участникам тендера, требования по условному снижению цен участников тендера - казахстанских производителей товаров, работ и услуг (отечественных товаропроизводителей и поставщиков работ и услуг);
2) применяют условное снижение цен при рассмотрении заявок казахстанских производителей товаров, работ и услуг (отечественных товаропроизводителей и поставщиков работ и услуг) и выборе победителя тендера;
3) при равенстве ценовых предложений участников тендера отдают предпочтение местным производителям товаров, работ и услуг (отечественным товаропроизводителям и поставщикам работ и услуг).
Заказчики представляют информацию по местному содержанию в закупках товаров и услуг в уполномоченный орган в области государственного регулирования торговой и индустриальной политики по форме и в сроки, установленные им.
Информация по местному содержанию в закупках товаров, работ и услуг национального управляющего холдинга и организаций, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, представляется консолидированно в лице национального управляющего холдинга в уполномоченный орган в области государственного регулирования торговой и индустриальной политики по форме и в сроки, установленные им.
Правила закупок должны содержать требования об обязательном размещении объявлений об осуществлении закупок и итогов закупок на веб-портале государственных закупок, осуществляемых способами, предусмотренными подпунктами 1), 2) и 3) пункта 11 настоящих Типовых правил.";
дополнить пунктами 18-1, 19-1 следующего содержания:
"18-1. Закупки способом гарантированного заказа осуществляются в случае заключения технологического меморандума между уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности и национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилиированными с ними юридическими лицами (далее – заказчик, размещающий гарантированный заказ).";
"19-1. Гарантированный заказ размещается посредством организации закупок заказчиком, размещающим гарантированный заказ среди всех потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг, включенных в базу данных товаров, работ и услуг в следующем порядке:

"6) кепілдендірілген тапсырыс.".
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Осы Үлгі ереженің 11-тармағында көзделген тәсілдермен сатып алуды жүргізу рәсімдерін тапсырыс беруші сатып алу ережесін әзірлеу кезінде белгілейді.
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүргізу кезінде тапсырыс берушілер:
1) тендерге қатысушыларға берілетін тендерлік құжаттамада тендерге қатысушы – тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді қазақстандық өндірушілердің (отандық тауар өндірушілердің және жұмыстар мен қызметтерді берушілердің) бағаларын шартты түрде азайту жөніндегі талаптарды көздейді;
2) тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді қазақстандық өндірушілердің (отандық тауар өндірушілердің және жұмыстар мен қызметтерді берушілердің) өтінімдерін қарау және тендердің жеңімпазын таңдау кезінде бағаны шартты түрде азайтуды қолданады;
3) тендерге қатысушылардың баға ұсыныстары тең болған кезде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жергілікті өндірушілерге (отандық тауар өндірушілерге және жұмыстар мен қызметтерді берушілерге) артықшылық береді.
Тапсырыс берушілер сауда және индустриялық саясатты мемлекеттік реттеу саласындағы уәкілетті органға тауарлар мен қызметтерді сатып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты олар белгілеген нысан бойынша және мерзімде береді.
Ұлттық басқарушы холдингтің және акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпарат шоғырландырылып, ұлттық басқарушы холдинг атынан сауда және индустриялық саясатты мемлекеттік реттеу саласындағы уәкілетті органға олар белгілеген нысан бойынша және мерзімде береді.
Сатып алу қағидалары осы Үлгi ереженiң 11-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген тәсiлдермен жүзеге асырылатын сатып алудың жүзеге асырылуы және сатып алу қорытындылары туралы хабарландыруларды мемлекеттік сатып алу веб-порталында міндетті түрде орналастыру туралы талаптарды қамтуға тиіс.";
мынадай мазмұндағы 18-1, 19-1-тармақтармен толықтырылсын:
"18-1. Кепілдендірілген тапсырыс тәсілімен сатып алу индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган мен ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және олармен аффилиирленген заңды тұлғалар (бұдан әрі – кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші) арасында технологиялық меморандум жасалған жағдайда жүзеге асырылады.";
"19-1. Кепілдендірілген тапсырысты тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің дерекқорына енгізілген тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді әлеуетті берушілердің барлығының арасында кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші сатып алуды ұйымдастыру арқылы мынадай тәртіппен орналастырады:

1) заказчик, размещающий гарантированный заказ на основании перечня закупаемых товаров работ и услуг, определенного технологическим меморандумом, заключенным между уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности и национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилиированными с ними юридическими лицами, объявляет закупки по гарантированному заказу среди поставщиков товаров, работ и услуг, включенных в базу данных товаров, работ и услуг;
2) заказчик, размещающий гарантированный заказ, проводит закуп по гарантированному заказу и определяет одного или нескольких потенциальных поставщиков с учетом их производственных мощностей;
3) заказчик, размещающий гарантированный заказ, на основе проведенного закупа заключает договор(а) гарантированного заказа с потенциальным(и) поставщиком(ами) (далее - поставщик) на срок не менее трех лет по организации производства и поставке товара, отвечающего техническим и ценовым требованиям заказчика, размещающего гарантированный заказ, указанный в данном договоре;
4) поставщик(и), согласно условиям договора гарантированного заказа, организует(ют) производство товара в сроки, указанные в договоре, и поставляет(ют) товар, соответствующий техническим и ценовым требованиям заказчика, размещающего гарантированный заказ.".
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Заказчик ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, размещает на веб-портале государственных закупок информацию о приобретенных товарах, работах, услугах, согласно приложению 2 к настоящим Типовым правилам.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к Типовым правилам
Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг
БИН заказчика
РНН заказчика
Наименование заказчика
Код НП ВЭД (9 знаков)
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых ТРУ
на государст-
венном языке
на русском языке
на государственном языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
Товары
Работы
Услуги
продолжение таблицы
Код единиц измерений (в соот- ветствии с НП ВЭД
Объем закупа в натуральном выражении
Планируе-
мая сумма закупа, тенге
Способ закупок
Место проведения закупок (код населен-
ного пункта в соответ-
ствии с КАТО)
Срок проведе-ния закупок
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
Год плана закупок
8
9
10
11
12
13
14
15
В информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг заполнение информации осуществляется построчно, отдельно по каждому товару, работе и услуге в следующем порядке:
Графа 1. Указывается бизнес-идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг (заполняется в случае наличия).
Графа 2. Указывается регистрационный номер налогоплательщика заказчика товаров, работ и услуг.
Графа 3. Указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на государственном языке.
Графа 4. Указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке.

1) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган мен ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және олармен аффилиирленген заңды тұлғалар арасында жасалған технологиялық меморандумда айқындалған, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің тізбесі негізінде кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің дерекқорына енгізілген тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді берушілер арасында кепілдендірілген тапсырыс бойынша сатып алуды жариялайды;
2) кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші кепілдендірілген тапсырыс бойынша сатып алуды жүргізеді және олардың өндірістік қуатын есепке ала отырып, бір немесе бірнеше әлеуетті өнім берушілері айқындайды;
3) өткізілген сатып алу негізінде кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші өндірісті ұйымдастыру және кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс берушінің осы шартта көрсетілген техникалық және баға талаптарына сәйкес келетін тауарды жеткізу бойынша әлеуетті өнім берушімен (лермен) (бұдан әрі – өнім беруші) кемінде үш жыл мерзімге кепілдендірілген тапсырыс шартын (тарын) жасасады;
4) өнім беруші (лер) кепілдендірілген тапсырыс шартының талаптарына сәйкес шартта көрсетілген мерзімде тауар өндіруді ұйымдастырады және кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс берушінің техникалық және баға талаптарына сәйкес келетін тауарды жеткізеді.".
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Тапсырыс беруші ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей мемлекеттік сатып алу веб-порталында осы Үлгі ережеге 2-қосымшаға сәйкес сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты орналастырады.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Үлгі ережеге
1-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпарат
Тапсырыс берушінің БСН
Тапсырыс берушінің СТН
Тапсырыс берушінің атауы
СЭҚ ӨН коды (9 белгі)
Сатып алынатын ТЖК атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Мемлекеттік тілде
орыс тілінде
Мемлекеттік-тілде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
Тауарлар
Жұмыстар
Көрсетілетін қызметтер
кестенің жалғасы
Өлшем бірліктерінің коды (СЭҚ ӨН сәйкес)
Заттай мәнде сатып алу көлемі
Жоспарланатын сатып алу сомасы, теңге
Сатып алу тәсілі
Сатып алуды өткізу орны (ӘАОК сәйкес елді мекен коды)
Сатып алуды өткізу мерзімі
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі
Сатып-алу жоспарының жылы
8
9
10
11
12
13
14
15
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпаратта ақпаратты толтыру жолдар бойынша, мынадай тәртіппен әрбір тауар, жұмыс және көрсетілетін қызмет бойынша жеке жүзеге асырылады:
1-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бар болған жағдайда толтырылады).
2-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
3-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің мемлекеттік тілдегі атауы көрсетіледі.
4-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің орыс тіліндегі атауы көрсетіледі.

Графа 5. Указывается код товара, работы и услуги по Номенклатуре продукции (товаров и услуг) по видам экономической деятельности на уровне 9 символов (пример: 01.11.11.100).
Графа 6. Указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на государственном языке (технические условия, свойства и характеристики, максимальное количество 100 символов).
Графа 7. Указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на русском языке (технические условия, свойства и характеристики, максимальное количество 100 символов).
Графа 8. Указывается код единицы измерения в соответствии с Номенклатурой продукции (товаров и услуг) по видам экономической деятельности (заполняется автоматически в соответствии с графой 5).
Графа 9. Указывается количество (объем закупа) в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения графы 8.
Графа 10. Указывается планируемая сумма закупа, тенге.
Графа 11. Указывается способ закупок.
Графа 12. Указывается код населенного пункта, места проведения закупок товаров, работ и услуг в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов.
Графа 13. Указываются планируемые сроки проведения закупок (произвольное поле).
Графа 14. Указываются планируемые сроки поставок (произвольное поле).
Графа 15. Указывается год плана закупок (пример: 2012).
Примечание:
1. Информация, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.
2. Информация представляется в электронном виде, в формате .xls (Microsoft Excel 2003) либо посредством заполнения форм на веб-портале государственных закупок.
Приложение 2
к Типовым правилам
Информация о приобретенных товарах, работах и услугах,
таблица № 1
БИН заказ-
чика
РНН заказ-
чика
Наименование заказчика
Код региона заказчика (в соответствии с КАТО)
№ Договора
Способ закупки
Дата заключения договора (дд.мм. гггг.)
на государствен-ном языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Дата окончания срока действия договора (дд.мм. гггг.)
Фактически оплаченная сумма за отчетный период по договору, тенге
Общая сумма договора, тенге
Общая фактическая сумма исполненного договора, тенге
Наименование поставщика
БИН (ИИН) поставщика
на государствен-ном языке
на русском языке
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
РНН поставщика
Код страны поставщика
Код региона поставщика (согласно коду КАТО)
Юридический адрес поставщика
Статус договора
на государственном языке
на русском языке
16
17
18
19
20
21
В информации о приобретенных товарах работах и услугах (таблица № 1) заполнение информации осуществляется за отчетный период о каждом заключенном договоре построчно в следующем порядке:
Графа 1. Указывается бизнес-идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг (заполняется в случае наличия).
Графа 2. Указывается регистрационный номер налогоплательщика заказчика товаров, работ и услуг.
Графа 3. Указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на государственном языке.
Графа 4. Указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке.
Графа 5. Указывается код населенного пункта юридической регистрации заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов.
Графа 6. Указывается номер договора, в рамках которого были закуплены товары, работы и услуги.
Графа 7. Указывается способ закупки.

5-баған. 9 белгі деңгейінде экономикалық қызмет түрлері бойынша Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) номенклатурасы бойынша тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі (мысалы: 01.11.11.100).
6-баған. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттерi және сипаттамасы, ең жоғары саны 100 белгі) мемлекеттiк тiлде көрсетiледi.
7-баған. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттерi және сипаттамасы, ең жоғары саны 100 белгі) орыс тілінде көрсетiледi.
8-баған. Экономикалық қызмет түрлері бойынша Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) номенклатурасына сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетіледі (5-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
9-баған. 8-бағанның көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес табиғи шамада саны (сатып алу көлемі) көрсетіледі.
10-баған. Жоспарланатын сатып алу сомасы көрсетіледі, теңге.
11-баған. Сатып алу тәсілі көрсетіледі.
12-баған. Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды өткізу орнының, елді мекенінің коды көрсетіледі.
13-баған. Сатып алуды өткізудің жоспарланатын мерзімі көрсетіледі (ерікті жолақ).
14-баған. Жоспарланатын жеткізу мерзімі көрсетіледі (ерікті жолақ).
15-баған. Сатып алу жоспарының жылы көрсетіледі (мысалы: 2012).
Ескертпе:
1. Грамматикалық қателермен толтырылған не өзгертілген форматта берілген ақпарат қабылданбайды.
2. Ақпараттар электрондық түрде,.xls форматында (Microsoft Excel 2003) не мемлекеттік сатып алу веб-порталында нысандарды толтыру арқылы ұсынылады.
Үлгі ережеге
2-қосымша
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы ақпарат, № 1 кесте
Тапсырыс берушінің БСН
Тапсырыс берушінің СТН
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс беруші өңірінің коды (ӘАОК сәйкес)
Шарт №
Сатып алу тәсілі
Шарт жасасу күні (кк.аа.жжжж.)
мемлекеттік тілде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
Шарт бойынша есепті кезеңде іс жүзінде төленген сома, теңге
Шарттың жалпы сомасы, теңге
Орындалған шарттың жалпы іс жүзіндегі сомасы, теңге
Өнім берушінің атауы
өнім берушінің БСН (ЖСН)
мемлекеттік тілде
орыс тілінде
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Өнім берушінің СТН
Өнім беруші елінің коды
Өнім беруші өңірінің коды (ӘАОК сәйкес елді мекен коды)
Өнім берушінің заңды мекенжайы
Шарт мәртебесі
мемлекеттік тілде
орыс тілінде
16
17
18
19
20
21
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы ақпаратта (№ 1 кесте) ақпаратты толтыру мынадай тәртіппен әр жол бойынша әрбір жасалған шарт туралы есепті кезеңде жүзеге асырылады:
1-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бар болған жағдайда толтырылады).
2-баған. Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
3-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің мемлекеттік тілдегі атауы көрсетіледі.
4-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің орыс тіліндегі атауы көрсетіледі.
5-баған. Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес тапсырыс берушінің заңды тіркелген елді мекенінің коды көрсетіледі.
6-баған. Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер шеңберінде сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі.
7-баған. Сатып алу тәсілі көрсетіледі.

Графа 8. Указывается дата заключения договора (пример: 30.07.2012).
Графа 9. Указывается дата окончания срока действия договора (пример: 31.12.2012).
Графа 10. Указывается сумма, фактически оплаченная за отчетный период по договору, тенге.
Графа 11. Указывается общая сумма договора, тенге (пример: 100,00).
Графа 12. Указывается общая фактическая сумма исполненного договора, тенге (заполняется по мере поступления информации).
Графа 13. Указывается наименование поставщика товаров, работ и услуг согласно свидетельству о государственной регистрации на государственном языке (не заполняется, в случае если поставщик не является резидентом Республики Казахстан).
Графа 14. Указывается наименование поставщика товаров, работ и услуг согласно свидетельству о государственной регистрации на русском языке (не заполняется, в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан).
Графа 15. Указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика товаров, работ и услуг (заполняется, в случае наличия).
Графа 16. Указывается регистрационный номер налогоплательщика поставщика товаров, работ или услуг (не заполняется, в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан).
Графа 17. Указывается код страны поставщика в соответствии с межгосударственным классификатором стран (в случае, если поставщик является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан).
Графа 18. Указывается код населенного пункта юридической регистрации поставщика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (не заполняется, в случае если поставщик не является резидентом Республики Казахстан).
Графа 19. Указывается юридический адрес поставщика: населенный пункт, улица, дом, офис на государственном языке.
Графа 20. Указывается юридический адрес поставщика: населенный пункт, улица, дом, офис на русском языке.
Графа 21. Указывается код статуса договора в соответствии с Классификатором статусов договоров (см. ниже).
Примечание:
1. Классификатор статусов договоров:
Классификационный код
Наименование
0
Заключен
1
Исполнен
2
Расторгнут

8-баған. Шарт жасасу күні көрсетіледі (мысалы: 30.07.2012).
9-баған. Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні көрсетіледі (мысалы: 31.12.2012).
10-баған. Шарт бойынша есепті кезеңде іс жүзінде төленген сома көрсетіледі, теңге.
11-баған. Шарттың жалпы сомасы көрсетіледі, теңге (мысалы: 100,00).
12-баған. Орындалған шарттың жалпы іс жүзіндегі сомасы көрсетіледі, теңге (ақпараттың түсу шамасына қарай толтырылады).
13-баған. Мемлекеттік тіркелгені туралы куәлікке сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің мемлекеттік тілдегі атауы көрсетіледі (өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда толтырылмайды).
14-баған. Мемлекеттік тіркелгені туралы куәлікке сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің орыс тіліндегі атауы көрсетіледі (өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда толтырылмайды).
15-баған. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (болған жағдайда толтырылады).
16-баған. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі (егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, толтырылмайды).
17-баған. Елдердің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өнім беруші елінің коды көрсетіледі (егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылса, Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі).
18-баған. Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес өнім берушінің заңды тіркелген елді мекенінің коды көрсетіледі (егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда толтырылмайды).
19-баған. Өнім берушінің заңды мекенжайы: мемлекеттік тілде елді мекен, көше, үй, кеңсе көрсетіледі.
20-баған. Өнім берушінің заңды мекенжайы: орыс тілінде елді мекен, көше, үй, кеңсе көрсетіледі.
21-баған. Шарттың мәртебесінің жіктеуішіне сәйкес шарт мәртебесінің коды көрсетіледі (төменде қараңыз).
Ескертпе:
1. Шарттардың мәртебесінің жіктеуішіне:
жіктеуіш коды
Атауы
0
Жасалды
1
Орындалды
2
Бұзылды

2. Информация, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.
3. Информация представляется посредством заполнения форм на веб-портале государственных закупок.
Информация о приобретенных товарах, работах и услугах,
таблица № 2
№ договора
БИН заказчика
РНН заказчика
Код НП ВЭД (9 знаков)
1
2
3
4
Товары
Работы
Услуги
продолжение таблицы
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных ТРУ
Код единиц измерений (в соответствии с НП ВЭД)
Объем закупки
на государственном языке
на русском языке
в натуральном выражении
в стоимостном выражении, тенге
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Планируемый объем закупки
в натуральном выражении
в стоимостном выражении, тенге
10
11
В информации о приобретенных товарах работах и услугах (таблица № 2) заполнение информации осуществляется за отчетный период построчно, отдельно по каждому товару, работе и услуге, приобретенному (ой) в рамках одного договора в следующем порядке:
Графа 1. Указывается номер договора, в рамках которого было закуплены товары, работы и услуги.
Графа 2. Указывается бизнес-идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг (заполняется в случае наличия).
Графа 3. Указывается регистрационный номер налогоплательщика заказчика товаров, работ и услуг.
Графа 4. Указывается код товара, работы и услуги по Номенклатуре продукции (товаров и услуг) по видам экономической деятельности на уровне 9 символов (пример: 01.11.11.100).
Графа 5. Указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на государственном языке (технические условия, свойства и характеристики, максимальное количество 100 символов).
Графа 6. Указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на русском языке (технические условия, свойства и характеристики, максимальное количество 100 символов).
Графа 7. Указывается код единицы измерения в соответствии с Номенклатурой продукции (товаров и услуг) по видам экономической деятельности (заполняется автоматически в соответствии с графой 4).
Графа 8. Указывается количество (объем закупки) в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения графы 7.
Графа 9. Указывается объем закупа в стоимостном выражении тенге.
Графа 10. Указывается планируемый объем закупки в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения графы 7.
Графа 11. Указывается планируемый объем закупки в стоимостном выражении в тенге.
Примечание:

2. Грамматикалық қателермен толтырылған не өзгертілген форматта берілген ақпарат қабылданбайды.
3. Ақпарат мемлекеттік сатып алу веб-порталында нысандарды толтыру арқылы беріледі.
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы ақпарат, № 2 кесте
Шарттың №
Тапсырыс берушінің БСН
Тапсырыс берушінің СТН
СЭҚ ӨН коды (9 белгі)
1
2
3
4
Тауарлар
Жұмыстар
Көрсетілетін қызметтер
кестенің жалғасы
Сатып алынған ТЖҚ атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірліктерінің коды (СЭҚ ӨН сәйкес)
Сатып алу көлемі
мемлекеттік тілде
орыс тілінде
заттай мәнде
құндық мәнде, теңге
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жоспарланатын сатып алу көлемі
заттай мәнде
құндық мәнде, теңге
10
11
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы ақпаратта (№ 2 кесте) ақпаратты толтыру жолдар бойынша, бір шарт шеңберінде сатып алынған әрбір тауар, жұмыс пен көрсетілетін қызмет бойынша жеке мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1-баған. Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер шеңберінде сатып алынған шарт нөмірі көрсетіледі.
2-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бар болған жағдайда толтырылады).
3-баған. Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
4-баған. 9 белгі деңгейінде экономикалық қызмет түрлері бойынша Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) номенклатурасы бойынша тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі (мысалы: 01.11.11.100).
5-баған. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттерi және сипаттамасы, ең жоғары саны 100 белгі) мемлекеттiк тiлде көрсетiледi.
6-баған. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттерi және сипаттамасы, ең жоғары саны 100 белгі) орыс тілінде көрсетiледi.
7-баған. Экономикалық қызмет түрлері бойынша Өнімнің (тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің) номенклатурасына сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетіледі (4-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
8-баған. 7-бағанның көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай мәндегі саны (сатып алу көлемі) көрсетіледі.
9-баған. Теңгемен құндық шамада сатып алу көлемі көрсетіледі.
10-баған. 7-бағанның көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай мәндегі жоспарланатын сатып алу көлемі көрсетіледі.
11-баған. Теңгемен құндық мәнде жоспарланған сатып алу көлемі көрсетіледі.
Ескертпе: