Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1262. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 142
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность, связанную с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники»;
3) стандарт государственной услуги «Аттестация специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на проведение доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники»;
6) стандарты государственных услуг «Выдача разрешения на проведение клинических исследований и (или) испытаний фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники»;
7) стандарт государственной услуги «Согласование ввоза и/или вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения»

Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 08 қазандағы № 1262 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 142 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Денсаулық сақтау саласындағы есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың өндірісіне байланысты фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды бастапқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді іске асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Биологиялық белсенді заттарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы жарнамалауға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаға клиникалық зерттеулер және (немесе) сынаулар жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді және (немесе) әкетуді келісу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Денсаулық сақтау саласындағы есiрткi құралдарының,
психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центр), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной - цифровой подписи (далее - ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой услуги – частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 713 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьи 7 Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года «О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими», статьи 17 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 29 Закона от 11 января 2007 года «Об информатизации», Закона от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 735 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Министерство): www.mz.gov.kz;
2) на портале;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП центр) www.con.gov.kz;
4) на стендах, размещенных в здании уполномоченного органа и центров, перечни которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра (1414).

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі - Комитет) мен оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда мемлекеттік электрондық – цифрлық қол таңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz арқылы немесе «Е – лицензиялау» веб – порталы (бұдан әрі – портал): www.elicense.kz арқылы көрсетеді.
Шалғай елді мекендердің тұрғындарын мемлекеттік қызметпен қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті ұтқыр орталықтар арқылы көрсетуге рұқсат етіледі.
2. Көрсетілетін қызмет нысаны – ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 713-баптарының, «Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 7-бабының, «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 17-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының, «Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті лицензиялау ережесін және қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 тамыздағы № 735 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) порталда;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитеттің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі - Орталық РМК) www.con.gov.kz. интернет-ресурсында;
4) тізбелері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген уәкілетті органның және орталықтың ғимараттарында орналастырылған стенділерде орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша алуға болады.

5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в уполномоченном органе или в центре:
выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги;
2) на портале:
выдача лицензий, переоформление лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
обращения в уполномоченный орган или в центр:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии (далее - лицензия) – в течение пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта.
При этом уполномоченный орган предоставляет результат оказания государственной услуги в центры за день до окончания срока оказания государственной услуги.
На портале:
выдача лицензии – в течение пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более двадцати минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» с представлением в центр или уполномоченный орган документа (квитанция), подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения в размере 20 месячных расчетных показателей, за выдачу дубликата лицензии 100% от ставки при выдаче лицензии; за переоформление лицензии 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП, действующих на день уплаты сбора. Сбор уплачивается в бюджет по месту нахождения получателя.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП).

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті органда немесе орталықта:
уәкілетті органның денсаулық сақтау саласындағы есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензияларды беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауабы болып табылады;
2) порталда:
денсаулық сақтау саласындағы есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметтерге лицензияларды беру, қайта ресiмдеу не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәкілетті органның уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы уәжделген жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері уәкілетті органға немесе орталыққа жүгінген сәттен бастап:
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша (бұдан әрі – лицензия) беру мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап – он бес жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап – он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап – екі жұмыс күні ішінде;
Бұл ретте уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын орталықтарға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсынады.
порталға:
лицензияны беру мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап – он бес жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап – он жұмыс күні ішінде;
2) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтуге рұқсат етілген ең көп уақыт – жиырма минуттан аспайды;
3) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең көп уақыт – жиырма минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндеті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес орталыққа немесе уәкілетті органға лицензиялық алым бюджетіне денсаулық сақтау саласындағы есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты қызметтер айналысу құқығына 20 айлық есептік көрсеткішін, лицензия телнұсқасын беруге лицензия беру кезіндегі мөлшерден 100%, лицензияны қайта ресімдеуге лицензия беру кезіндегі мөлшерден 10%, алымды төлеу күні қолданыстағы 4 АЕК-тен аспайтын төлем төлегендігін растайтын құжатты (түбіртекті) ұсына отырып ұсынылады.
Мемлекеттік қызметті алуға портал арқылы электрондық сұрау берілген жағдайда «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭТҮШ) арқылы ақы төлеу жүзеге асырылады.

9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенья и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 267 «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) центров - ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
График работы портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа или центра.
В помещениях уполномоченного органа имеются места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов. Предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
В зале центра располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
На портале - в «личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения лицензий на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, получатели государственной услуги представляют:
при обращении в уполномоченный орган или в центр:
1) заявление по установленной форме для юридического лица согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) копии устава юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки);
3) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица;
4) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);

9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органның - күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін қоса алғанда сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мереке туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы № 267 Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
2) орталықтарда – күн сайын еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін есептемегенде белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден сенбі күнін қоса есептей отырып сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін түскі үзіліссіз ұсынылады.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Ұтқыр орталықтар құжаттарды қабылдауды көші-қон полициясында орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елдімекенде кемінде алты жұмыс сағатында жүзеге асырады.
Порталдың жұмыс кестесі - тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның немесе орталықтың ғимаратында көрсетіледі.
Уәкілетті органның үй-жайларында қажетті құжаттар тізбесі бар стенділермен және оларды толтыру үлгілерімен, нормативтік құқықтық актілерден алынған үзінділермен (үзінді көшірмелерімен) жарақтандырылған күту және құжаттарды толтыру орындары бар. Мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
Орталық залында анықтама бюросы, күтуге арналған креслолары, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділерде орналасқан. Мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
Порталда - «жеке кабинетте».
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Денсаулық сақтау саласындағы есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
уәкілетті органға немесе орталыққа хабарласқанда:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаға арналған белгіленген нысан бойынша өтініші;
2) заңды тұлғаның жарғысының көшірмелері (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған);
3) мемлекеттік қызметті алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған);
5) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмелері (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған);

6) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми при лицензировании деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
Сведения о документе, указанные в подпункте 3) настоящего пункта, уполномоченный орган или центр получает из соответствующей государственной информационной системы через портал или через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа или центра сверяет документы, указанные в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта, со сведениями, представленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
Для получения приложения к лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление;
2) копию лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми при лицензировании деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, согласно приложению 4 настоящего стандарта.
Сведения о документе, указанном в подпункте 2) настоящего пункта, уполномоченный орган или центр получают из соответствующей государственной информационной системы посредством портала или через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа или центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта, со сведениями, представленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает документ получателю государственной услуги.
Для переоформления лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий;
3) копию лицензии (нотариально удостоверенная в случае непредставления оригинала для сверки).
Сведения о документе, указанном в подпункте 3) настоящего пункта, уполномоченный орган или центр получают из соответствующей государственной информационной системы посредством портала или через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа или центра сверяет документ, указанный в подпункте 3) настоящего пункта, со сведениями, представленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает документ получателю государственной услуги.
Для получения дубликата лицензии получатель государственной услуги представляет:

6) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжаттар туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы немесе уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін аталған құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) өтініш;
2) лицензия көшірмесін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған);
3) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды ұсынады.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжаттар туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы немесе уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжаттың мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін құжатты мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) өтініш;
2) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым бюджетке төлегенін растайтын құжатты;
3) лицензия көшірмесін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған) ұсынады.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжат туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы немесе уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжаттың мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензияның телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызметті алушы:

1) заявление;
2) документы, подтверждающие факт утери, порчи лицензии и (или) приложения к лицензии;
3) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки).
При обращении через портал:
Для получения лицензии получатель государственной услуги направляет:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) устав юридического лица - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) информацию, подтверждающую уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП;
4) свидетельство о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
5) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми при лицензировании деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, согласно приложению 4 к настоящему стандарту - в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу.
Сведения о документе, указанные в подпункте 3) настоящего пункта, уполномоченный орган получает из соответствующей государственной информационной системы посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) сведения лицензии (при наличии на портале) либо лицензию в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми при лицензировании деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров согласно приложению 4 настоящего стандарта, - в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу.
Сведения о документе, указанные в подпункте 2) настоящего пункта, уполномоченный орган получает из соответствующей государственной информационной системы посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
Для переоформления лицензии получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП получателя государственной услуги;

1) өтінішті;
2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жоғалу, бүліну фактісін растайтын құжаттарды;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесін (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда салыстыру үшін нотариаттық куәландырылған) ұсынады.
Портал арқылы хабарласқанда:
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мыналарды жолдайды:
1) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түріндегі сұрау салуды;
2) заңды тұлғаның жарғысын – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салу қоса беріледі;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымның бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесін;
4) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесін – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салу қоса беріледі;
5) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салу қоса беріледі.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжат туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы немесе уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында мемлекеттік ақпараттық жүйе арқылы алады.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
2) лицензия мәліметі (порталда болған кезде) не лицензия сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салу қоса беріледі;
3) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салу қоса беріледі.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжат туралы мәліметті уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында алады.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;

2) лицензию и приложения к лицензии в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
3) информацию, подтверждающую уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП.
Сведения о документах, указанных в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта, уполномоченный орган получает из соответствующей государственной информационной системы посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
12. Форма заявления для получения государственной услуги размещается на интернет-ресурсе Министерства www.mz.gov.kz.
В центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП центра: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна» через канцелярию уполномоченного органа ежедневно, пять раз в неделю с понедельника по пятницу с 9-00 часов по 17-00 часов перерыв на обед с 13-00 часов по 14-30 часов.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу - адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При приеме документов через канцелярию уполномоченного органа получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
При приеме документов через центр получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. В уполномоченном органе выдача готовых документов (лицензия либо отказ на бумажных носителях) получателю государственной услуги (личное посещение либо представителю по доверенности) осуществляется нарочно либо по почте сотрудником канцелярии ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок под роспись в журнале регистрации.
В центре выдача готовых документов (лицензия и приложение к лицензии, либо отказ на бумажных носителях) получателю государственной услуги (личное посещение либо представителю по доверенности) осуществляется инспектором центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
Результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.

2) лицензия немесе лицензияға қосымша сканерленген көшірмелер түрінде электрондық сұрау салу қоса беріледі;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын ақпаратты.
Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында алады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш нысаны Министрліктің www.mz.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы бағандар, сондай-ақ Орталық РМК-ның www.con.gov.kz. интетнет-ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін сұраным электрондық құжат түрінде толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау уәкілетті органның кеңсесі арқылы «бір терезе» қағидаты бойынша күн сайын аптасына бес рет дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операция залында «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұрау салуды жөнелту мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде мемлекеттік органға – таңдалған қызметке сәйкес мекенжайға жіберіледі.
14. Құжаттарды уәкілетті органның кеңсесі арқылы қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға күні және уақыты, өтінішті қабылдаған тұлғаның аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Құжаттарды орталық арқылы қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдаған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны және атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжатты ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, өкілетті берілген өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы өтініш берілген кезде мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет көрсету үшін алу күні мен уақыты мемлекеттік қызметтің нәтижесі көрсетілген сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама - есеп жіберіледі.
15.Уәкілетті органда дайын құжаттарды (лицензия не қағаз тасымалдауыштағы бас тарту) мемлекеттік қызметті алушыға (өзі келгенде не сенімхат бойынша өкіліне) беруді кеңсе қызметкері онда көрсетілген мерзімде күн сайын қолма-қол немесе тіркеу журналына қол қойдыра отырып пошта бойынша жүзеге асырады.
Орталықта дайын құжаттарды (лицензия және лицензияға қосымша не қағаз тасымалдауыштағы бас тарту) мемлекеттік қызметті алушыға (өзі келгенде не сенімхат бойынша өкілі келгенде) беруді қолхат негізінде ондағы көрсетілген мерзімде орталық инспекторы «терезе» арқылы күн сайын жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы қызмет нәтижесі үшін көрсетілген мерзімде келмеген болса, орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға береді.
Қызмет көрсетудің нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетке» жіберіледі.

16. Основанием для отказа уполномоченным органом в выдаче лицензии может быть в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии получателю государственной услуги согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю государственной услуги получать лицензии;
7) имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов лицензиар в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При отказе в выдаче лицензии уполномоченным органом получателю государственной услуги дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии.
При поступлении документов через центр мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии, направляется в центр для последующей выдачи получателю государственной услуги.
При обращении через центр:
центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случае, если уполномоченный орган в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю государственной услуги лицензию и (или) приложение к лицензии либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия и (или) приложение к лицензии считаются выданными.
3. Принципы работы
17. Деятельность центра, уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

16. Уәкілетті органның лицензия беруден бас тартуы үшін егер:
1) субъектілердің аталған санаты үшін қызмет түрімен айналысу Қазақстан Республикасының заңымен тыйым салынғаны;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмеуі;
3) мемлекеттік қызметті алушының бiлiктiлiк талаптарға сай келмеуі;
4) мемлекеттік қызметті алушыға лицензия берудің келiсушi мемлекеттiк органмен келiсiлмеуі;
5) мемлекеттік қызметті алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмiнің болуы;
6) сот орындаушының ұсынысы негізінде мемлекеттік қызметті алушының лицензия алуына соттың тыйым салуы;
7) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 40-бабында көзделген негіздер бар жағдайлар негіз болуы мүмкін.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда лицензиар көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады.
Лицензияны беруден бас тарту кезінде уәкілетті орган өтініш берушіге лицензияны және (немесе лицензияға қосымшаны беру үшін белгіленген мерзімде жазбаша түрдегі уәжделген жауап береді.
Құжаттар орталық арқылы келіп түскен кезде жазбаша түрдегі уәжделген жауап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру үшін белгіленген мерзімде одан әрі мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін орталыққа жіберіледі.
Орталыққа хабарласқан кезде:
мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде орталық қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Егер уәкілетті орган осы стандартта белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бермеген жағдайда немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаса онда оларды берудің мерзімі аяқталған күннен бастап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілді деп есептеледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың, уәкілетті органның қызметі қызметтік борышын орындау кезінде адамның конституциялық құқықтарын, заңдылықтарын сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпаратты ұсыну, оны сақтау, қорғау және құпиялылық қағидаттарында жүзеге асырылады.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа центра, уполномоченного органа, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра (1414).
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя Комитета по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом Министерств, подъезд № 5, телефон приемной: 8 (7172) 74-32-79.
22. В случаях некорректного обслуживания получателей при предоставлении государственной услуги, жалоба подается на действия сотрудников центра, уполномоченного органа, на имена их руководителей по адресам, указанным в приложениях 12 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию центра или уполномоченного органа в рабочие дни.
В жалобе юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
К жалобе прикладываются расписка о приеме соответствующих документов и результат оказания государственной услуги.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии центра или уполномоченного органа, месторасположение которых указано в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы сообщается в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.

4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметті көрсететін орталықтың, уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға көмек көрсету осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
Сондай-ақ шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің (1414) телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі № 5 кіреберіс, қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (7172) 74-32-79 мекенжайы бойынша комитет төрағасының атына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде мемлекеттік қызметті алушыларға әдепсіз қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжай бойынша орталықтың, уәкілетті органның қызметкерлерінің әрекетіне олардың басшыларына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда жұмыс күндері орталықтың немесе уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағым берілген кезде іс-әрекетіне шағым жасалған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөні, өтініш уәжі мен талаптары көрсетіледі.
Шағымға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қоса беріледі.
25. Шағымды қабылдаудың дәлелі орналасқан жерлері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген орталықтың немесе уәкілетті органның кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) тіркеу болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде не қол қойдыра отырып қолма-қол беріледі.

Информацию о ходе рассмотрения жалобы возможно получить по месту расположения центра или уполномоченного органа, месторасположение которых указано в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту.
При обращении через портал после отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Адрес Министерства: 010000, город Астана, Левый берег, ул. Орынбор 8, Дом министерств, подъезд № 5, телефон информационно-справочной службы 74-32-79, интернет-ресурс: www.mz.gov.kz.
Адрес РГП «центр»: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43 «А», телефон: 8 (7172) 94-99-93., интернет-ресурс:www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в
области здравоохранения»
Список и адреса центров обслуживания населения областей, городов Алматы и Астаны
№ п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Контактные данные
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1.1
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау, ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
1.2
Районный отдел с. Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный Яр, ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
1.3
Аккольский районный отдел
Аккольский район, г. Акколь, ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
1.4
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, п. Аршалы, ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
1.7
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район, г. Атбасар, ул. Валиханова, д. 11, оф.
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
1.8
Астраханский районный отдел
Астраханский район, с. Астраханка, ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
1.9
Буландынский районный отдел
Буландынский район, г. Макинск, ул. Сейфуллина, д. 18б, оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
1.10
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район, г. Щучинск, ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
1.11
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район, с. Егиндыколь, ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57

Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты осы стандартқа 1 және  2-қосымшаларда көрсетілген орналасқан жерлері бойынша Орталықтан немесе уәкілетті органнан алуға болады.
Портал арқылы хабарласқан кезде портал арқылы электрондық хабарламаны жібергеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға «жеке кабинетінен» уәкілетті органда хабарламаларды өңдеу барысында жаңартылып отыратын хабарламалар туралы қолжетімді ақпарат (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап) беріледі.
26. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс, ақпараттық – анықтамалық қызметтің телефоны 8 (7172) 74-32-79, интернет – ресурсы: www.mz.gov.kz.
«Орталық» РМК мекенжайы 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43 «а» үй, телефон: 8 (7172) 94-99-93., интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
«Денсаулық сақтау саласындағы
есiрткi құралдарының, психотроптық заттар
мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының халыққа қызмет
көрсету орталықтарының тізімі мен мекенжайлары
Р/с
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1.1
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 12 үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
1.2
Карсный яр ауылындағы аудандық бөлім
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 15 үй
8 (7162) 40-43-27
1.3
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл ауылы, Нұрмағанбетов көшесі, 102 үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
1.4
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, Мәметова көшесі, 19 үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
1.7
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар ауылы, Уәлиханов көшесі, 11 үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
1.8
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі 42 үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
1.9
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауылы, Макинка қаласы, Сейфуллин көшесі, 18 үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
1.10
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауаны, Шучье қаласы, Абылайхан даңғылы, 28 үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
1.11
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс даңғылы, 7 үй
8 (71642) 2-12-57

1.12
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район, г. Ерейментау, ул. Мусабаевад, 15
8 (71633) 2-44-92
1.13
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район, г. Степняк, ул. Сыздыкова,, д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
1.14
Есильский районный отдел
Есильский район, г. Есиль, ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
1.15
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район, г. Державинск, ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
1.16
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район, с. Жаксы, ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
1.17
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район, с. Зеренда, ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
1.18
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский район, с. Коргалжын, ул. Абая, д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
1.19
Степногорский городской отдел
г. Степногорск, 4 мкр., д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
1.20
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район, с. Балкашино, ул. Абылай- хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
1.21
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол, ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
1.22
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район, п. Шортанды, Переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
1.1
Актобинский городской отдел № 1
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
1.2
с. Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе Каргалинский район, с. Каргалинское (Жилянка), ул. Сатпаева, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
1.3
Алгинский районный отдел
Алгинский район, г. Алга, ул. Кирова, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
1.4
Мартукский районный отдел
Мартукский район, п. Мартук, ул. Байтурсынова, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
1.5
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район, г. Хромтау, ул. Абая, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
1.6
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район, г. Кандыагаш, мкр. Молодежный, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
1.7
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район, г. Эмба, ул. Амирова, 10
8 (71334) 23-9-83
1.8
Темирский районный отдел № 8
Темирский район п. Шубаркудук, Байганина, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
1.9
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район, п. Кобда, пер. Нурымжанова, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
1.10
Каргалинский районный отдел с. Бадамша
Каргалинский район, с. Бадамша, ул. Айтеке-би, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
1.11
Ойылский районный отдел
Уилский район, с. Уил, ул. Кокжар, 64
8 (71332) 21-1-81

1.12
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15 үй
8 (71633) 2-44-92
1.13
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2 а үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
1.14
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс даңғылы, 56 үй
8 (71647) 2-22-07
1.15
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державин қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104 үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
1.16
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8 үй
8 (71635) 2-17-10
1.17
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52 үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
1.18
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44 а үй
8 (71637) 2-17-838(71637)
2-20-36
1.19
Степногор қалалық бөлімі
Степногор қаласы, 4 шағын аудан, 7 үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
1.20
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылайхан даңғылы, 119 үй
8 (71640) 9-26-66
1.21
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15 үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
1.22
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный қиылысы, 1 үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109 үй
8 (7132) 56-57-87
1.1
№ 1 Ақтөбе қалалық бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109 үй
8 (7132) 57-80-27
1.2
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10 үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
1.3
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23 үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
1.4
Мартук аудандық бөлімі
Мартук ауданы, Мартук ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
1.5
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12 үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
1.6
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47»Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
1.7
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10
8 (71334) 23-9-83
1.8
Темір аудандық № 8 бөлім
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15"А"
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
1.9
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда кенті, Нұрымжанов қиылысы, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
1.10
Бадамша ауылының қарғал аудандық бөлімі
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
1.11
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64
8 (71332) 21-1-81

8 (71332) 21-1-82
1.12
Айтекебийский районный отдел № 12
Айтекебийский район, с. Комсомольское, ул. Балдырган, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
1.13
Байганинский районный отдел
Байганинский район, с. Карыуылкелди, ул. Барак батыра, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
1.14
Ыргызский районный отдел
Актюбинская область, Иргизский район, с. Иргиз, ул. Жангельдина, 7
8 (71343) 21-8-28
1.15
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область, Шалкарский район, г. Шалкар, ул. Айтеке-би, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1.1
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова, Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
1.1.1
Отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
1.2
Алакольский районный отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
1.2.1
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
1.3
Балхашский районный отдел
с. Баканас, ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
1.4
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
1.4.1
Отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
1.5
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
1.6
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
1.7
Илийский районный Отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат, ул. Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
1.7.1
Отделение Боролдай
с. Боролдай, ул. Вокзальная, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
1.7.2
Отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
1.7.3
Отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
1.8
Карасайский районный отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
1.8.1
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
1.8.2
Отделение Шамалган
ст. Шамалган, ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
1.9
Караталский районный отдел
г. Уштобе, ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
1.10
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек, ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
1.10.1
Отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
1.11
Коксуский районный отдел
п. Балпык би, ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
1.12
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
1.12.1
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
1.13
Саркандский районный отдел
г. Саркан, ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80

8 (71332) 21-1-82
1.12
№ 12 Әйтеке би аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
1.13
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
1.14
Ырғыз аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз ауданы, Жангелдин көшесі, 7
8 (71343) 21-8-28
1.15
Шалқар аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Әйтеке би көшесі, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1.1
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20
8 (72832) 2-14-51
1.1.1
Қапал бөлімі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3
8 (72841) 2-17-60
1.2
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал ауылы, 8 наурыз көшесі, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
1.2.1
Қабанбай бөлімі
Қабанбай ауылы, Абылайхан көшесі, 237
8 (72837) 4-13-85
1.3
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
1.4
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314 А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
1.4.1
Шелек бөлімі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
1.5
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ ауылы, Оразбеков көшесі, 52 п.
8 (72836) 3-22-16
1.6
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш ауылы, Мәжитов көшесі, 1
8 (72770) 2-30-90
1.7
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
1.7.1
Боралдай бөлімі
Боралдай ауылы, Вокзальная көшесі, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
1.7.2
Қараой бөлімі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9
8 (7275) 24-88-10
1.7.3
Ақшы бөлімі
Ақшы ауылы, Қонаев көшесі, 29
1.8
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
1.8.1
Тау самалы бөлімі
Тау самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129
8 (727) 391-38-58
1.8.2
Шамалған бөлімі
Шамалған ст, Қонаев көшесі, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
1.9
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан даңғылы 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
1.10
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72840) 3-25-88
1.10.1
Қоғалы бөлімі
Қоғалы кенті, Желтоқсан, 45
8 (72842) 9-10-59
1.11
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
1.12
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
1.12.1
Шеңгелді бөлімі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34
8 (72772) 7-11-94
1.13
Сарқант аудандық бөлімі
Сарқант қаласы. Жамбыл көшесі, н/ж
8 (72839) 2-35-80

8 (72839) 2-37-14
1.13.1
Отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
1.14
Райымбекский районный отдел
с. Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
1.14.1
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
1.15
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
1.16
Талгарский районный отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
1.16.1
Отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
1.17
Талдыкорганский городской отдел
г.Талдыкорган, ул.Тауелсыздык, 67 Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
1.18
Текелийский городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
1.19
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
г. Атырау, проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-34-67
1.1
Областной отдел
г. Атырау, проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-29-42
1.2
городской отдел № 1
г. Атырау, ул. Баймуханова, дом 16 а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
1.3
городской отдел № 2
г. Атырау, Балыкшы, ул. Байжигитова дом 80 а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
1.4
Индерский районный отдел
Атырауская область, Индерский район, пос. Индерборский, ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
1.5
Махамбетский районный отдел
Атырауская область, Махамбетский район, с. Махамбет, ул. Абая, дом 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
1.6
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область, Кызылкугинский район, с. Миялы, ул. Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
1.7
Жылыойский районный отдел
Атырауская область, Жылыойский район, г. Кульсары, ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
1.8
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область, Курмангазинский район, с. Ганюшкино, ул. Есболаев, 66 а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
1.9
Макатский районный отдел
Атырауская область, Макатский район, п. Макат, ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
1.10
Исатайский районный отдел
Атырауская область, Исатайский район, с. Аккыстау, ул. Егеменды Казахстан, дом 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск, ул. Белинского, 37 а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1.1
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск, пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
1.2
Усть- Каменогорский городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск, ул. Казахстан, 99/1

8 (72839) 2-37-14
1.13.1
Лепсі бөлімі
Лепсі ст, Төлебаев көшесі, 1.
8 (72843) 2-10-16
1.14
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
1.14.1
Нарынқол бөлімі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі н/ж
8 (72779) 2-11-65
1.15
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі н/ж
8 (72831) 5-51-11
1.16
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
1.16.1
Нұра бөлімі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10
8 (72774) 5-80-62
1.17
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі 67»Б»
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
1.18
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
1.19
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23 үй
8 (7122) 21-34-67
1.1
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23 үй
8 (7122) 21-29-42
1.2
№ 1 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
1.3
№ 2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы ауылы, Байжігітов көшесі, 80 а үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
1.4
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30 үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
1.5
Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Абай көшесі, 10 үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
1.6
Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1 үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
1.7
Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
1.8
Құрманғазы аудандық бөлімі
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66 а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
1.9
Мақат аудандық бөлімі
Атырау облысы, Мақат ауылы, Центральный көшесі, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
1.10
Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9 үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1.1
№ 1 Шығыс Қазақстан қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
1.2
№ 2 Шығыс Қазақстан қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1

8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
1.3
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район, п. Глубокое, ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
1.4
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район, г. Зайсан, ул. Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
1.5
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район, г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
1.6
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский район, с. Улкен – Нарын, ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
1.7
Курчумский районный отдел
Курчумский район, с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
1.8
Риддерский районный отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
1.9
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
1.10
Уланский районный отдел
Уланский район, п. Молодежный дом 9
8 (72338) 2-78-96
1.11
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район, г. Шемонайха 3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
1.12
Семейский городской отдел № 1
г. Семей, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
1.13
Семейский городской отдел № 2
г. Семей, ул. Найманбаева 161 А
8 (7222) 52-69-29
1.14
Абайский районный отдел
Абайский район, с. Карауыл, ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
1.15
Аягозский городской отдел
Аягозский район, г. Аягоз, ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
1.16
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район, с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
1.17
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район, с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
1.18
Жарминский районный отдел
Жарминский район, с. Калбатау, ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
1.19
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район, г. Курчатов, ул. Абая,12
8 (72251) 2-21-66
1.20
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район, с. Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
1.21
Урджарский районный отдел
Урджарский район, с. Урджар, ул. Абылайхана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
г. Тараз пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1.1
Таразский городской отдел
г. Тараз, ул. К. Койгелды, № 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
1.2
Отдел № 1
г. Тараз, ул. Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
1.3
Отдел № 2
г. Тараз, мкр. Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
1.4
Отдел № 3
г. Тараз пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
1.5
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер, ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
1.6
Жамбылский районный отдел
с. Аса, ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
1.7
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы, ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
1.8
Кордайский районный отдел
с. Кордай, ул. Домалак анна, 215
8 (72636) 2-13-52
1.9
Меркенский районный отдел
с. Мерке, ул. Исмаилова, 232

8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
1.3
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое ауылы, Попович көшесі, 22
8 (72331) 2-23-35
1.4
Зайсан аудандық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52 а
8 (72340) 2-67-81
1.5
Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
1.6
Қатон–Қарағай аудандық бөлімі
Қатон-Қарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
1.7
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б.Момышұлы көшесі, 77
8 (72339) 2-13-10
1.8
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12 үй
8 (72336) 4-62-62
1.9
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсаут ауылы, Абылайхан көшесі, 23
8 (72346) 2-24-96
1.10
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9 үй
8 (72338) 2-78-96
1.11
Шемонаиха аудандық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 шағын ауданы, 12
8 (72332) 3-41-00
1.12
№ 1 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
1.13
№ 2 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161А
8 (7222) 52-69-29
1.14
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
1.15
Аягөз аудандық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84
8 (72237) 5-24-32
1.16
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А
8 (72236) 9-06-30
1.17
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Жастар көшесі,25
8 (72351) 2-20-48
1.18
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98
8 (72347) 6-54-00
1.19
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12
8 (72251) 2-21-66
1.20
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38
8 (72348) 2-21-71
1.21
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1.1
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ.Қойгелді көшесі, № 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
1.2
№ 1 бөлімі
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
1.3
№ 2 бөлімі
Тараз қаласы, Талас шағын ауданы, 2
8 (72622) 6-17-78
1.4
№ 3 бөлімі
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-04
1.5
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33
8 (72637) 2-28-04
1.6
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127
8 (72633) 2-11-99
1.7
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49
8 (72635) 5-02-46
1.8
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215
8 (72636) 2-13-52
1.9
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмайылов көшесі, 232

8-711-43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-63-10
1.1
Городской отдел № 1
ул. Ержанова 47/3
8 (7212) 33-13-10
1.2
Городской отдел № 2
Ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-03-92
1.3
Городской отдел № 3
ул. Муканова 5
8 (7212) 77-26-57
1.4
Городской отдел № 4
ул. Архитектурная 8
8 (7212) 45-71-01
1.5
Городской отдел № 5
21 мкр. дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
1.6
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
1.7
Отдел № 1 г.Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
1.8
Отдел № 2 г.Темиртау
пр. Республики,128
8 (7213) 99-79-96
1.9
Абайский районный отдел № 1
г. Абай ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
1.10
Абайский районный отдел № 2
г. Абай,п. Топар,ул. Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
1.11
Отдел г.Сарань
г. Сараньул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
1.12
Отдел № 1 г.Шахтинск
г. Шахтинск проспект А. Кунанбаева 65 Б
8 (72156) 5-21-25
1.13
Отдел № 2 г.Шахтинск
г. Шахтинск п. Шахан Квартал 10/16 д. 16
8 (72156) 3-20-99
1.14
Осакаровский районный отдел № 1
п. Осакаровка ул. Пристационная,12
8 (72149) 4-32-62
1.15
Осакаровский районный отдел № 2
р-н Осакаровка, п. Молодежный, ул. Абая 13
8 (72148) 2-22-46
1.16
Отдел г.Сатпаев
г. Сатпаев проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
1.17
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш ул. Бокейхана 20 а
8 (71036) 6-83-37
1.18
Шетский районный отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова, 23/1 п. Агадырь, ул. Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
1.19
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
1.20
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район, ул. А.Оспанова, 40 п. Атасу
8 (71030) 2-69-09
1.21
Отдел г. Каражал
г. Каражал, ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
1.22
Отдел г. Приозерск
г. Приозерс, ул. Балхашская 7
8 (71039)5-27-37
1.23
Бухар жырауский районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район, ул. Абылай хана, 37 п. Ботакара
8 (72154) 2-23-73
1.24
Бухар жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район, ул. Мира 24
8 (72138) 3-15-62
1.25
Актогайский районный отдел № 1
п. Актогай, ул. Бокейхана, 10 п. Актогай
8 (71037) 2-11-05
1.26
Актогайский районный отдел № 2
п. Сары-шаган ул. Абая 12
8 (71038)22-3- 39
1.27
Нуринский районный отдел
п. Киевка, ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
1.28
Улытауский районный отдел
Улытауский район ул. Амангельды 29 а п. Улытау
8 (71035) 2-13-06
1.29
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск, ул. Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
Костанайская область г. Костанай ул. Тарана д 114

8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-63-10
1.1
№ 1 қалалық бөлім
Ержанов көшесі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
1.2
№ 2 қалалық бөлім
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-03-92
1.3
№ 3 қалалық бөлім
Мұқанов көшесі, 5
8 (7212) 77-26-57
1.4
№ 4 қалалық бөлім
Архитектурная көшесі, 8
8 (7212) 45-71-01
1.5
№ 5 қалалық бөлім
21-ші шағын аудан, 6/7 үй
8 (7212) 32-92-51
1.6
№ 6 м
Серов көшесі, 73
8 (7212) 93-16-94
1.7
Теміртау қаласы бойынша № 1 бөлім
Блюхер көшесі, 23
8 (7213) 44-67-45
1.8
Теміртау қаласы бойынша № 2 бөлім
Республика даңғылы, 128
8 (7213) 99-79-96
1.9
№ 1 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54
8 (72131) 4-77-07
1.10
№ 2 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Топар ауылы, Қазыбек би көшесі, 3
8 (72153) 3-04-46
1.11
Саран қаласының бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85
8 (72137) 4-25-26
1.12
№ 1 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, А.Құнанбаев даңғылы, 65В
8 (72156) 5-21-25
1.13
№ 2 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан ауылы, 10/16 квартал, 16 үй
8 (72156) 3-20-99
1.14
№ 1 Осакаров аудандық бөлімі
Осакаров кенті, Пристационная көшесі, 12
8 (72149) 4-32-62
1.15
№ 2 Осакаров аудандық бөлімі
Оскаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13
8 (72148) 2-22-46
1.16
Сәтпаев қаласының бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев көшесі, 111
8 (71063) 4-03-47
1.17
Балқаш қаласының бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20а
8 (71036) 6-83-37
1.18
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1. Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4
8 (71031) 2-21-88
1.19
Жезқазған қаласының бөлімі
Жезқазған қаласы, Б.Момышұлы көшесі, 9
8 (7102) 73-81-09
1.20
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А.Оспанов көшесі, 40
8 (71030) 2-69-09
1.21
Қаражал қаласының бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (71032) 2-70-21
1.22
Приозерск қаласының бөлімі
Приозерск кенті, Балқаш көшесі, 7
8(71039)5-27-37
1.23
№ 1 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37
8 (72154) 2-23-73
1.24
№ 2 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Мир көшесі, 24
8 (72138) 3-15-62
1.25
№ 1 Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауданы, Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10
8 (71037) 2-11-05
1.26
№ 2 Ақтоғай аудандық бөлімі
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12
8(71038)22-3-39
1.27
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтар көшесі, 2
8(721-44)2-11-11
1.28
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29а
8 (71035) 2-13-06
1.29
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114

8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1.1
Костанайский городской отдел
Костанайская область г. Костанай ул. Гашика д. 14
8 (7142) 26-45-51
1.2
Алтынсаринский отдел
Костанайская область, п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
1.3
Амангельдинский отдел
Костанайская область, с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
1.4
Аркалыкский отдел
Костанайская область, г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
1.5
Аулиекольский отдел
Костанайская область, с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
1.6
Денисовский отдел
Костанайская область, с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
1.7
Жангельдинский отдел
Костанайская область Жангельдинский р-он, с. Торай, ул. 8 марта 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
1.8
Житикаринский отдел
Костанайская область г. Житикара, ул. Ленина д. 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
1.9
Камыстинский отдел
Костанайская область,Камыстинский р-он, с. Камысты, ул. Ержанова д.66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
1.10
Карабалыкский отдел
Костанайская область Карабалыкский р-он, п. Карабалык, ул. Космонавтов д. 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
1.11
Карасуский отдел
Костанайская область, Карасуский р-он, с. Карасу, ул. Комсомольская д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
1.12
Лисаковский отдел
Костанайская область, г. Лисоковск, микрорайон № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
1.13
Мендыкаринский отдел
Костанайская область Мендыкаринский р-он,с. Боровское, ул. Королева д. 4 А
8 (714-43) 22-4-60
1.14
Наурзумский отдел
Костанайская область, Наурзумский р-он, п. Караменды, ул. Шакшак Жанибека д. 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
1.15
Рудненский отдел № 1
Костанайская область, г. Рудный, пр. Космонавтов, д. 12
8 (714-31) 49-8-02
1.16
Рудненский отдел № 2
Костанайская область, г.Рудный, ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
1.17
Сарыкольский отдел
Костанайская область, Сарыкольский р-он, п. Сарыколь, ул. Ленина 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
1.18
Тарановский отдел
Костанайская область, Тарановский р-он, с. Тарановское, ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
1.19
Узункольский отдел
Костанайская область, Узункольский р-он, с. Узынколь, ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
1.20
Федоровский отдел
Костанайская область, Федоровский р-он, с. Федоровка, ул. Красноармейская 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
1.21
Отдел Костанайского района
Костанайская область, Костанайский р-он, п. Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
Кызылординская область г. Кызылорда ул. Г. Муратбаева 2Е

8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1.1
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гашек көшесі, 14
8 (7142) 26-45-51
1.2
Алтынсарин бөлімі
Қостанай облысы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
1.3
Амангелді бөлімі
Қостанай облысы, Амангелді ауданы, Майлин көшесі, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
1.4
Арқалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
1.5
Әулиекөл бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
1.6
Денисов бөлімі
Қостанай облысы, Денисовка ауылы, Советская көшесі, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
1.7
Жангелді бөлімі
Қостанай облысы, Жангелді ауданы, Торғай селосы, 8 наурыз көшесі, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
1.8
Жітіқара бөлімі
Қостанай облысы, Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
1.9
Қамысты бөлімі
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
1.10
Қарабалық бөлімі
Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавттар көшесі, 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
1.11
Қарасу бөлімі
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомол көшесі, 24 үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
1.12
Лисаков бөлімі
Қостанай облысы, Лисаков қаласы, № 4 шағын аудан, 25 үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
1.13
Меңдіқара бөлімі
Қостанай облысы, Меңдіқара ауданы, Боровской ауылы, Королев көшесі, 4А үй
8 (714-43) 22-4-60
1.14
Наурызым бөлімі
Қостанай облысы, Наурызым ауданы, Қарамеңді ауылы, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5 үй
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
1.15
№ 1 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Космонавтар көшесі, 12
8 (714-31) 49-8-02
1.16
№ 2 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76 үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
1.17
Сарыкөл бөлімі
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кенті, Ленин көшесі, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
1.18
Таран бөлімі
Қостанай облысы, Таран ауданы, Таран ауылы, Калинин көшесі, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
1.19
Ұзынкөл бөлімі
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
1.20
Федоров бөлімі
Қостанай облысы, Федров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейская көшесі, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
1.21
Қостанай ауданының бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затабол кенті,Калинин көшесі, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы,  Ғ.Мұратбаев көшесі, 2Е

8 (7242) 23-07-16
1.1
городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос. Тасбогет, ул. Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
1.2
городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
1.3
городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр. Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
1.4
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр. Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
1.5
Байконырский городской отдел
Кызылординская область город Байконыр, ул. Максимова № 17 а
8 (3362) 27-54-81
1.6
Аральский районный отдел
Кызылординская область г. Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
1.7
Казалинский районный отдел
Кызылординская область г. Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
1.8
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
1.9
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область кент. Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
1.10
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область кент Теренозек, ул. Амангельди № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
1.11
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область кент.Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
1.12
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область кент Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
г. Актау, 15 мкр, зд. 67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1.1
Актауский городской отдел № 1
г. Актау, 15 мкр, зд. 67 б
8 (7292) 42-23-17
1.2
Жанаозенский городской отдел № 2
г. Жанаозен микрорайон Оркен, зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
1.3
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район, село Мангистау зд. Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
1.4
Бейнеуский районный отдел № 4
село Бейнеу, ул. Косай ата зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
1.4.1
Боранкулское отделение № 9 Бейнеуского района
с. Боранкул, 7 аул, зд. ГУ Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
1.5
Мангистауский районный отдел № 5
село Шетпе, ул. Центральная № 15 здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
1.6
Каракиянский районный отдел № 6
село Курык, ул. Валиханова дом № 15
8 (72937) 22-2-10
1.7
Тупкараганский районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко, ул. Маяулыз д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
1.7.1
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
село Акшукур зд. ТОО «Жайлау» ул. Уштерек № 5
8 (72938)33-28-44
1.8
Жетыбайский районный отдел № 8
пос. Жетыбай, ул. Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
г. Павлодар, ул. Павлова 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1.1
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар, ул. Кутузова 204

8 (7242) 23-07-16
1.1
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі, н/ж
8 (7242) 21-66-64
1.2
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82
8 (7242) 25-60-57
1.3
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла шағын ауданы, 45
8 (7242) 24-86-11
1.4
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт шағын ауданы, 1б
8 (7242) 22-48-27
1.5
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, № 17а
8 (3362) 27-54-81
1.6
Арал аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Қарасақал көшесі, н/ж
8 (72433) 25-0-02
1.7
Қазалы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, н/ж
8 (72438) 26-1-27
1.8
Қармақшы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жосалы кенті, Абай көшесі н/ж
8 (72437) 2-11-62
1.9
Жалағаш аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жалғаш кенті, Желтоқсан көшесі, н/ж
8 (72431) 32-3-03
1.10
Сырдария аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
1.11
Шиелі аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, н/ж
8 (72432) 4-15-59
1.12
Жаңақорған аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 шағын ауданы, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1.1
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 шағын ауданы, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-17
1.2
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен шағын ауданы, Балалар шығармашылық үйінің ғимараты.
8 (72934) 5-03-90
1.3
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйым ғимараты
8 (7292) 46-56-83
1.4
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауылы, Қостай көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
1.4.1
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл селосы, 7 ауыл, Боранқұл мәдениет ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
1.5
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе ауылы, Центральный көшесі, № 15 Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
1.6
№ 6 Қарақиян аудандық бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15 үй
8 (72937) 22-2-10
1.7
№ 7 Түпқарағай аудандық бөлімі
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6-д
8 (72938) 2-30-38
1.7.1
Түпқарағай ауданының № 10 Ақшүкір бөлімі
Ақшүкір ауылы, Үштерек көшесі, № 5 «Жайлау» ЖШС ғимараты
8(72938)33-28-44
1.8
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1.1
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204

8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
1.2
Павлодарский городской отдел № 1
г. Павлодар, ул. Исиналиева 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
1.3
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар, ул. Толстого 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
1.4
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз, ул. Машхур-Жусуп 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
1.5
Аксусский городской отдел
г. Аксу, ул. Ленина 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
1.6
Актогайский районный отдел
с. Актогай, ул. Абая 72
8 (71841) 2-21-66
1.7
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул, ул. Сатпаева 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
1.8
Железинский районный отдел
с. Железинка, ул. Торайгырова 58
8 (71831) 2-25-86
1.9
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты, ул. В. Чайко 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
1.10
Качирский районный отдел
с. Теренколь, ул. Тургенова 85
8 (71833) 2-24-79
1.11
Лебяжинский районный отдел
с. Акку, ул. Ташимова 114
8 (71839) 2-11-07
1.12
Иртышский районный отдел
с. Иртышск, ул. Исы-Байзакова 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
1.13
Майский районный отдел
с. Майск, ул. Сейфулина 13
8 (71838) 9-21-44
1.14
Успенский районный отдел
с. Успенка, ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
ул. Ауэзова 157
8 (7152) 33-12-57
1.1
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана 72
8 (7152) 33-02-26
1.2
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д. Сыздыкова 4
8 (71533) 2-01-84
1.3
Отдел по Акжарскому району
ул. Победы 67
8 (71546) 2-21-08
1.4
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда 11
8 (71532) 2-25-86
1.5
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина 6
8 (71543) 2-20-03
1.6
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
1.7
Отдел по району им. Г.Мусрепова
ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
1.8
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская, 1 А
8 (71538) 2-17-46
1.9
Отдел по району М.Жумабаева
ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
1.10
Отдел по Мамлютскому району
ул. С. Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
1.11
Отдел по Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана, 208
8 (71536) 2-36-03
1.12
Отдел по Тимирязевскому району
ул. Уалиханова, 17
8 (71537) 2-03-02
1.13
Отдел по Уалихановскому району
ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
1.14
Отдел по району Шал акына
ул. Желтоксана, 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Южно- Казахстанской области»
г. Шымкент, ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1.1
Городской отдел № 1 г. Шымкента
г. Шымкент, ул, Мадели Кожа б/н

8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
1.2
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Исеналиева көшесі, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
1.3
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
1.4
Екібастұз аудандық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр – Жүсіп көшесі, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
1.5
Ақсу аудандық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
1.6
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72
8 (71841) 2-21-66
1.7
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев көшесі, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
1.8
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58
8 (71831) 2-25-86
1.9
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В.Чайко көшесі, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
1.10
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенев көшесі, 85
8 (71833) 2-24-79
1.11
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114
8 (71839) 2-11-07
1.12
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
1.13
Май аудандық бөлімі
Майск ауылы, Сейфуллин көшесі, 13
8 (71838) 9-21-44
1.14
Успен аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі, 157
8 (7152) 33-12-57
1.1
Қалалық бөлімі
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152) 33-02-26
1.2
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Д.Сыздықов көшесі, 4
8 (71533) 2-01-84
1.3
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Жеңіс көшесі, 67
8 (71546) 2-21-08
1.4
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Еңбек көшесі, 11
8 (71532) 2-25-86
1.5
Есіл ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 6
8 (71543) 2-20-03
1.6
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Горький қиылысы көшесі, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
1.7
Ғ.Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 7
8 (71535) 2-22-19
1.8
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Институт көшесі, 1 А
8 (71538) 2-17-46
1.9
М.Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Юбилейный көшесі, 62
8 (71531) 2-03-76
1.10
Мамлют ауданы бойынша бөлім
С.Мұқанов көшесі, 11
8 (71541) 2-27-48
1.11
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Қазақстан Конституциясы көшесі, 208
8 (71536) 2-36-03
1.12
Тимирязов ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі, 17
8 (71537) 2-03-02
1.13
Уәлиханов ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі, 80
8 (71542) 2-28-11
1.14
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Желтоқсан көшесі, 31
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1.1
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж

8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
1.2
Городской отдел № 2 г. Шымкента
г. Шымкент, ул, Мадели Кожа б/н
8 (7252) 99-72-31
1.3
Городской отдел № 3 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Оспанова, 61
8 (7252) 30-01-35
1.4
Городской отдел № 4 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
1.5
Городской отдел № 5 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Республика 15
8 (7252) 56-52-84
1.6
Арысский городской отдел
г. Арыс, ул. Ергөбек б/н.
8 (72540) 2-31-18
1.7
Байдибекский районный отдел
с. Шаян, ул. Мынбулак б/н
8 (72548) 21-443
1.8
Кентауский городской отдел
г. Кентау, ул. Абылай хан, 10
8 (72536) 36-456
1.9
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт, ул. Конаева, б/н
8 (72539) 22-757
1.10
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай, ул. Жайшыбекова б/н
8 (72534) 61-343
1.11
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир, проспект Жибек-жолы б/н
8 (72544) 22-616
1.12
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан, ул. Кажымухан б/н.
8 (72530) 22-670
1.13
Туркистанский городской отдел
г. Туркестан, ул. Тылеулы мынбасы б/н
8 (72533) 41679
1.14
Толебийский районный отдел
г. Ленгер, ул. Толе-би б/н
8 (72547) 61-90-56
1.15
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас, ул. Т.Рыскулова 189
8 (72538) 52-709
1.16
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент, ул. Кыстаубаев. б/н
8 (72531) 77-079
1.17
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган, ул. Кожанова б/н
8 (72546) 43-329
1.18
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш, ул. Шораулы б/н
8 (72537) 27-020
1.19
Абайский сельский отдел
с. Абай, ул. А. Жылкышиева б/н
8 (72532) 31-629
1.20
Шардаринский районный отдел
г. Шардара, тупик Шардара б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1.1
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
1.2
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
1.4
отдел Алатауского района
мкр-н: Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
1.5
отдел Бостандыкского района
мкр-н: Алмагуль 9 а
8 (727) 396-37-00
1.6
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
1.7
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
1.8
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1.1
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
1.1.1
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
1.1.2
Отделение № 2
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
1.1.3
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул. Актасты д. 20

8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
1.2
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
1.3
Шымкент қаласының № 3 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі,61
8 (7252) 30-01-35
1.4
Шымкент қаласының № 4 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
1.5
Шымкент қаласының № 5 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15
8 (7252) 56-52-84
1.6
Арыс аудандық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, н/ж
8 (72540) 2-31-18
1.7
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі н/ж
8 (72548) 21-443
1.8
Кентау аудандық бөлімі
Кентау қаласы, Абылайхан даңғылы,, № 10
8 (72536) 36-456
1.9
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
8 (72539) 22-757
1.10
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жәйшібеков көшесі, н/ж
8 (72534) 61-343
1.11
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, н/ж
8 (72544) 22-616
1.12
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, н/ж
8 (72530) 22-670
1.13
Түркістан аудандық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, н/ж
8 (72533) 41-679
1.14
Төлеби аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, н/ж
8 (72547) 61-90-56
1.15
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т.Рысқұлов көшесі, 189
8 (72538) 52-709
1.16
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, н/ж
8 (72531) 77-079
1.17
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, н/ж
8 (72546) 43-329
1.18
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораулы көшесі, н/ж
8 (72537) 27-020
1.19
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, Жылқышиев көшесі, н/ж
8 (72532) 31-629
1.20
Шортанды аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйығы, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
1.1
Әуезов ауданының бөлімі
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
1.2
Алматы ауданының бөлімі
Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
1.4
Алатау ауданының бөлімі
Шаңырақ ықшам ауданы-2, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
1.5
Бостандық ауданының бөлімі
Алмагүл шағын ауданы, 9а
8 (727) 396-37-00
1.6
Жетісу ауданының бөлімі
Төлеби көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
1.7
Медеу ауданының бөлімі
Макаров көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
1.8
Түрксіб ауданының бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1.1
Алматы ауданы бойынша бөлімі
Мирзоян көшесі, 25 үй
8(7172) 61-84-11
1.1.1
№ 1 бөлімі
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
1.1.2
№ 2 бөлімі
Абай көшесі, 53
8 (7172) 21-10-27
1.1.3
№ 3 бөлімі
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20

8 (7172) 31-70-37
1.3
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
1.3.1
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра, д.5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в
области здравоохранения»
№ п/п
Наименование департамента
Адрес расположения департамента
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
г. Астана, Дом министерств, 5 подъезд
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета по Акмолинской области»
г. Кокшетау, ул. Ауельбекова, 98
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86 приемная
3
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
г. Павлодар, ул. Лермонтова, 59
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09 приемная
4
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск, пр. Независимости 9/1
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44 приемная
5
ГУ «Департамент Комитета по Западно-Казахстанской области»
г. Уральск, пр. Достык-Дружба 215
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11 приемная
6
ГУ «Департамент Комитета по Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Жансугурова, 149. Бизнес-центр «Алматы» 11 этаж
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23 приемная
7
ГУ «Департамент Комитета по г.Астана
г. Астана, ул. Иманова, 19, Бизнес-центр «Алматы» 11 этаж
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30
8(7172)78-74-65
8(7172)78-75-09 приемная
8
ГУ «Департамент Комитета по Костанайской области»
г. Костанай, ул. Баймагамбетова, 195
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7142)54-36-26
8(7142)54-98-90 приемная
9
ГУ «Департамент Комитета по Северо-Казахстанской области»
г. Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 36
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152)46-97-39
8(7152)36-02-22 приемная
10
ГУ «Департамент Комитета по городу Алматы»
г. Алматы, ул. Маметовой, 3
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7272) 73-06-80
8(7272) 71-32-89 приемная
11
ГУ «Департамент Комитета по Кызылординской области»
г. Кызылорда, ул. Муратбаева № 13
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7242)23-45-34
8(7242)23-48-97
12
ГУ «Департамент Комитета по Атырауской области»
г. Атырау, ул. Байтурсынова 53
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7122)27-31-94
8(7122)27-31-94 приемная
13
ГУ «Департамент Комитета по Актюбинской области»
г. Актобе, ул. Селиверстова 9Б (Тілеу батыр)
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни

8 (7172) 31-70-37
1.3
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі, 7
8 (7172) 50-13-70
1.3.1
Есіл ауданы бойынша бөлім
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
«Денсаулық сақтау саласындағы
есiрткi құралдарының, психотроптық заттар
мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Р/с
Департаменттің атауы
Департаменттің орналасқан жері
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрлігінің медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау Комитеті» ММ (бұдан әрі - Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5 кіреберіс
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7172)
74-32-79
8(7172)
74-32-79
2
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 98
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7162)
25-14-43
8(7162)
40-18-86 қабылдау бөлмесі
3
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов көшесі, 59
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7182)
55-02-86
8(7182)
55-57-09 қабылдау бөлмесі
4
«Комитеттің шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7232)
76-13-23
8(7232)
76-54-44 қабылдау бөлмесі
5
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 215
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс  13-00-ден 14-30 дейін
8(7112)
51-04-75
8(7112)
51-21-11 қабылдау бөлмесі
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Жансүгіров көшесі, 149.
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7282)
24-43-59
8(7282)
21-02-23 қабылдау бөлмесі
7
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
Астана қаласы, Иманов көшесі, 19 «Алматы» бизнес-орталығы 11 қабат
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7172)
78-74-65
8(7172)
78-75-09 қабылдау бөлмесі
8
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7142)
54-36-26
8(7142)
54-98-90 қабылдау бөлмесі
9
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 36
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7152)
46-97-39
8(7152)
36-02-22 қабылдау бөлмесі
10
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Мәметова көшесі, 3
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7272)
73-06-80
8(7272)
71-32-89 қабылдау бөлмесі
11
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесі, № 13
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7242)
23-45-34
8(7242)
23-48-97
12
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы, Байтұрсынов көшесі, 53
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7122)
27-31-94
8(7122)
27-31-94 қабылдау бөлмесі
13
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы, Селиверстов көшесі, 9Б (Тілеу батыр)
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін

8(7132) 50-15-28
8(7132)50-15-61 приемная
14
ГУ «Департамент Комитета по Карагандинской области»
г. Караганда, проспект Шахтеров 78
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7212)79-29-86
8(7212)33-42-48 приемная
15
ГУ «Департамент Комитета по Жамбылской области»
Жамбылская обл., г. Тараз, ул. Казыбек би, 142 а
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7262)50-07-93
45-99-60
8(7262)50-07-92 приемная
16
ГУ «Департамент Комитета по Южно-Казахстанской области»
ЮКО г. Шымкент, ул. Н. Торекулова, б/н
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7252) 413017
8(7252) 41 30 97
17
ГУ «Департамент Комитета по Мангистауской области»
Мангистауская обл., г. Актау, мкр. 9, д. 23
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8 (7292) 420947
8(7292) 420947
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в
области здравоохранения»
Форма
В __________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от _________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(указать вид деятельности (действия)
______________________________________________________
на территории или за пределами территории Республики Казахстан
__________________________________________________________
____________________________________________________
Сведения об организации:
1. Форма собственности ____________________________________
_____________________________________________________
2. Год создания
__________________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации
__________________________________________________________
_________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)

8(7132) 50-15-28
8(7132)
50-15-61 қабылдау бөлмесі
14
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Шахтерлар даңғылы, 78
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7212)
79-29-86
8(7212)
33-42-48 қабылдау бөлмесі
15
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Қазыбек би көшесі, 142 а
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7262)
50-07-93 45-99-60
8(7262)
50-07-92 қабылдау бөлмесі
16
«Комитеттің Онтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы, Н. Төреқұлов көшесі, н-з
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7252) 41-30-17
8(7252)
41-30-97
17
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 9 шағын аудан, 23 үй
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8 (7292) 42-09-47
8(7292) 42-09-47
«Денсаулық сақтау саласындағы
есiрткi құралдарының, психотроптық заттар
мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
___________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
___________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы))
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының аумағына немесе оның аумағынан тыс
_____________________________________________________________________
(қызмет (іс-әрекет) түрін көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия беруді сұраймын
Ұйым туралы мәлімет:
1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
(№, кім, қашан берді)
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік _________________________________
_____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берілді)
4. Мекенжай _________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс. көше, үй №,
_____________________________________________________________________
________________________
телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты ________________________________________________
(шот №, банк атауы және орналасқан жері)
6. Өкілдіктің филиалдары ____________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)

7. Прилагаемые документы:
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Руководитель_____________        _________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в
области здравоохранения»
Квалификационные требования,
предъявляемые при лицензировании к деятельности, связанной с
оборотом наркотических средств, психотропных веществ и
прекурсоров в области здравоохранения
Квалификационные требования к деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, включают наличие:
1) квалифицированного состава инженерно-технических и руководящих работников, отвечающих соответствующему образовательному уровню и имеющих опыт практической работы по специальности не менее двух лет, прошедших проверку знаний правил технической эксплуатации и правил безопасности в уполномоченном органе в области промышленной безопасности и имеющих допуск на работу с наркотическими средствами, психотропными веществами, прекурсорами;
2) служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, технологических линий;
контроль безопасности труда и охраны окружающей среды;
медицинский контроль;
учет наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
3) специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты, противопожарного инвентаря;
4) утвержденного регламента технологического процесса на производство наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, инструкций, положений и других нормативно-технических документов по безопасному производству работ;
5) соответствующей производственно-технической базы (испытательно-лабораторная база, специализированные производственные здания и помещения), предназначенной для: разработки, производства, переработки, приобретения, хранения, реализации, использования, перевозки, пересылки, распределения, уничтожения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров; культивирования, сбора, заготовки растений и трав, содержащих наркотические средства и психотропные вещества, и отвечающей требованиям нормативных правовых актов в области промышленной безопасности;
6) служебных помещений для размещения работающего персонала, отвечающего требованиям санитарно-эпидемиологической и пожарной безопасности;

7. Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы __________________            ___________________________
(қолы)                    (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
«Денсаулық сақтау саласындағы
есiрткi құралдарының, психотроптық заттар
мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы есiрткi құралдарының, психотроптық
заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
кезінде қойылатын біліктілік талаптары
Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлардың айналымымен байланысты қызметтерге қойылатын біліктілік талаптарына төмендегілер жатады:
1) тиісті білім деңгейі және кемінде екі жыл мамандығы бойынша тәжірибесі бар, өнеркәсіп қауіпсіздігі саласындағы уәкілетті органда техникалық пайдалану ережелері мен қауіпсіздік ережелеріне тексеруден өткен және есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлармен жұмыс істеуге рұқсаты бар білікті инженерлік-техникалық және басқарушылық қызметкерлер құрамы;
2) төмендегілерді қамтамасыз ету қызметтері:
құрылғыларды, механизмдерді, технологиялық желілерді пайдалану мен техникалық күту;
еңбек қауіпсіздігі мен қоршаған ортаны қорғауды бақылау;
медициналық бақылау;
есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды есепке алу;
3) арнайы қорғаныс киімдері, жеке қорғаныс заттары, өртке қарсы мүккәмал;
4) есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды өндірудің технологиялық процесінің бекітілген регламенті, нұсқаулықтар, ережелер және қауіпсіз жұмыс өндірісі бойынша басқа да нормативтік-техникалық құжаттар;
5) есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды жасау, өндіру, алу, сақтау, тарату, пайдалану, тасымалдау, жөнелту, бөлу, жоюға; құрамында есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар бар және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік-техникалық талаптарға жауап беретін өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау дайындауға арналған тиісті өндірістік-техникалық база (сынақ-зерттеу базасы, мамандандырылған өндірістік ғимараттар мен жайлар);
6) жұмысшыны орналастыруға арналған санитарлық-эпидемиологиялық және өрт қауіпсіздігі талаптарына жауап беретін қызметтік орындар;

7) специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения наркотических средств и психотропных веществ и прекурсоров, отвечающих требованиям нормативных правовых актов по вопросам промышленной безопасности;
8) охраны склада, помещения для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров силами органов внутренних дел или на основании договора на оказание охранных услуг субъектами, осуществляющими охранную деятельность;
9) заключения органов внутренних дел о соответствующей проверке лиц, которые в силу своих служебных обязанностей получат доступ к наркотическим средствам, психотропным веществам и прекурсорам;
10) заключения наркологического и психоневрологического диспансеров об отсутствии заболеваний наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом в отношении лиц, которые в силу своих служебных обязанностей получат доступ к наркотическим средствам, психотропным веществам и прекурсорам, а также об отсутствии среди них лиц, признанных непригодными к выполнению отдельных видов профессиональной деятельности, связанной с источником повышенной опасности;
11) письма-согласования с министерствами охраны окружающей среды и образования и науки Республики Казахстан при осуществлении деятельности связанной с культивированием, сбором, заготовкой растений и трав, содержащих наркотические средства и психотропные вещества;
12) договора юридического лица (отправителя) и организации, осуществляющей пересылку, перевозку отправлений, с указанием условий приема, перевозки и доставки отправлений, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры.
Перевозка отправлений, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, осуществляется в специальных железнодорожных вагонах, авиатранспортом и автомобильным транспортом с соблюдением условий перевозки и доставки высокоценных отправлений.
Юридическим лицам, получающим лицензию на подвид деятельности по приобретению и реализации наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, необходимо дополнительно представить договор или протокол о намерениях, предусматривающий приобретение и реализацию наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, между заявителем, поставщиком и покупателем, имеющими соответствующие лицензии.
Юридические лица, получающие лицензию на подвид деятельности, связанный с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, дополнительно представляют копии лицензии на основной вид деятельности (фармацевтическую, медицинскую).
При осуществлении деятельности связанной со следующими подвидами деятельности: перевозка, пересылка, приобретение, хранение, реализация наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также использование и уничтожение в области здравоохранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, представление сведений по подпунктам 1), 2) (кроме учета наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров), 4), 12) пункта 3 не требуется.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в
области здравоохранения»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

7) есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды сақтауға арналған өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша нормативтік-техникалық құжаттар талаптарына жауап беретін арнайы жабдықталған қоймалар, орындар мен сыйымдылықтар;
8) есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды сақтауға арналған қоймалар, орындар мен сыйымдылықтарды ішкі істер органдарының немесе күзет қызметімен айналысатын субъектілермен келісім шартқа отыру негізінде күзету;
9) есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларының заңсыз айналымы мен күрес жүргізетін территориалдық ішкі істер органдарынан есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлары айналымы саласында объектілер мен жайларды пайдалануға рұқсатнама алу;
10) өз лауазымдық міндеттері барысында есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлармен жұмыс істеуге рұқсат алған тұлғалардың нашақорлықпен, уытқорлықпен, созылмалы маскүнемдікпен ауырмайтындары туралы, сондай-ақ, олардың арасында жоғары қауіп көздерімен байланысты кәсіби қызметтің жекелеген түрлерін орындауға жарамайды деп танылған тұлғалардың жоқтығы туралы наркологиялық және психоневрологиялық диспансерлердің қорытындылары;
11) құрамында есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау барысында Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау және Білім және ғылым министрліктерімен келісім-хаттар;
12) заңды тұлға (тапсырыс беруші) мен құрамында есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар бар тапсырыстарды жеткізу, тасымалдаумен айналысатын ұйым арасындағы тапсырысты қабылдау, тасымалдау мен жеткізу талаптары көрсетілген келісім шарт.
4. Құрамында есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар бар тапсырыстар аса бағалы тапсырыстарды тасымалдау мен жеткізу талаптарын сақтай отырып, арнайы темір жол вагондарымен, авиатранспортпен және автотранспортпен жүзеге асырылады.
5. Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды алу және таратумен байланысты қызметтермен айналысатын заңды тұлғалар қосымша тиісті лицензиялары бар өтініш білдіруші, жеткізуші мен сатып алушы арасындағы есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды алу және тарату қарастырылған мақсаттары туралы келісім-шарт немесе хаттама ұсынулары тиіс;
6. Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлардың алу және таратумен байланысты қызметтермен айналысатын заңды тұлғалар қосымша негізгі қызмет ету түріне (фармацевтикалық, медициналық) алынған лицензия көшірмелерін ұсынулары тиіс.
7. Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды тасымалдау, жөнелту, алу, сақтау, тарату секілді қызмет түрлерімен байланысты іс-әрекеттерді атқару, сондай-ақ, денсаулық сақтау саласында есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды пайдалану мен жою барысында 3 тармақтың 1), 2) (есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорларды есепке алудан басқа), 4), 12) тармақшалары бойынша мәлімет беру талап етілмейді.
«Денсаулық сақтау саласындағы
есiрткi құралдарының, психотроптық заттар
мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую деятельность, связанную с производством
лекарственных средств, изделий медицинского назначения и
медицинской техники»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее – уполномоченный орган), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной - цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказываемой услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 13 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьи 26 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2301 «Об утверждении квалификационных требований медицинской и фармацевтической деятельности».
4. Информация о государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - министерство): www.mz.gov.kz;
2) на портале;
3) на стендах, размещенных в здании уполномоченного органа перечни которых указаны в приложениях 1 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың
және медициналық техниканың өндірісіне байланысты
фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда мемлекеттік электрондық – цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz арқылы немесе «Е – лицензиялау» веб – порталы (бұдан әрі – портал): www.elicense.kz арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін қызмет нысаны – ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 13-бабының, «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 26-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, «Медициналық және фармацевтикалық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2301 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) порталда;
3) тізбелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның ғимаратында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:

1) в уполномоченном органе:
выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
2) на портале:
выдача, переоформление лицензий на деятельность, связанную с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
обращения в уполномоченный орган:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии (далее - лицензия) – в течение пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
выдача дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта.
на портале:
выдача лицензии – в течение пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» с предоставлением в центр или уполномоченный орган документа (квитанция), подтверждающая уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия фармацевтической деятельностью, связанной с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в размере - 10 месячных расчетных показателей; за выдачу дубликата лицензии 100% от ставки при выдаче лицензии; за переоформление лицензии 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП, действующих на день уплаты сбора.
Сбор уплачивается в бюджет по месту нахождения получателя государственной услуги.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП).

1) уәкілетті органда:
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаларды өндіруге байланысты фармацевтикалық қызметке лицензияның телнұсқасын беру, қайта ресімдеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
2) порталда:
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаларды өндіруге байланысты фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық құжатта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органға өтініш білдірген сәттен бастап:
мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша (бұдан әрі – лицензия) беру – он бес жұмыс күн ішінде;
мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап лицензияны қайта ресімдеу – он жұмыс күн ішінде;
мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап лицензияның телнұсқасын беру – екі жұмыс күн ішінде;
порталға:
мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап лицензияны беру – он бес жұмыс күн ішінде;
мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап лицензияны қайта ресімдеу – он жұмыс күн ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш білдірген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі ең ұзақ кезек күту уақыты – жиырма минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға сол жерде көрсетілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – жиырма минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндеті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес Орталыққа немесе уәкілетті органға лицензиялық салым бюджетіне дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаларды өндіруге байланысты фармацевтикалық қызметтермен айналысу құқығына 20 айлық есептік көрсеткішін, лицензия телнұсқасын беруге лицензия беру кезіндегі мөлшерден 100%, лицензияны қайта ресімдеуге лицензия беру кезіндегі мөлшерден 10%, салымды төлеу күні қолданыстағы 4 АЕК аспайтын төлем төлегендігін растайтын құжатты (түбіртекті) ұсына отырып ұсынылады.
Салым мемлекеттік қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке төленеді.
Мемлекеттік қызметті алуға портал арқылы электрондық сұраным берген жағдайда «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭТҮШ) арқылы ақы төлеу жүзеге асырылады.

9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенья и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 267 «О праздниках в Республике Казахстан».
График работы портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в уполномоченном органе по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков;
2) на портале – в «личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения лицензий на фармацевтическую деятельность, связанную с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники получатели государственной услуги либо представитель по доверенности представляют следующие документы:
При обращении в уполномоченный орган:
1) заявление по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 23 к настоящему стандарту;
2) копию устава юридического лица (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригиналов для сверки);
3) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица;
4) документ, удостоверяющий личность - для физического лица;
5) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
6) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
7) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
8) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями предъявляемые при лицензировании фармацевтической деятельности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
Сведения о документах, указанных в подпунктах 3) и 4) настоящего пункта, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа сверяет документы, указанные в подпунктах 3) и 4)настоящего пункта, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает документы получателю государственной услуги.
Для получения приложения к лицензии в рамках фармацевтической деятельности, на которую имеется лицензия, необходимы следующие документы:

9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күн сайын дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қоса алғанда сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мереке туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы № 267 Заңына сәйкес мереке күндері.
Порталдың жұмыс кестесі - тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мемлекеттік қызметті алушының таңдауы бойынша мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген қажетті құжаттар тізімі көрсетілген стенділермен және оларды толтыру үлгілерімен, нормативтік құқықтық актілерден үзінділермен (көшірмелерімен) жарақтандырылған күту және құжаттарды әзірлеуге ыңғайлы жағдай жасалынған орындар бар уәкілетті органда;
2) порталда - «жеке кабинетте» көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаларды өндіруге байланысты фармацевтикалық қызметке лицензияны алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар сенімхат бойынша өкілдер мына құжаттарды ұсынады:
Уәкілетті органға хабарласқанда:
1) осы стандартқа 23-қосымшаларға сәйкес заңды және жеке тұлғалар үшін белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) заңды тұлғаның жарғысының көшірмесі (құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда салыстыру үшін нотариаттық расталған);
3) мемлекеттік қызметті алушының заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат;
5) дара кәсіпкер үшін – мемлекеттік қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі (құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда салыстыру үшін нотариаттық расталған);
6) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда салыстыру үшін нотариаттық расталған);
7) қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық салым бюджетіне төлемді растайтын құжат (құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда салыстыру үшін нотариаттық расталған);
8) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттар туралы мәліметті Уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ (қол қойған) электрондық құжат нысанында порталдың мемлекеттік ақпараттық жүйесі немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның қызметкері осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқасының дұрыстығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензиясы бар фармацевтикалық қызметтің шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мына құжаттарды:

1) заявление;
2) копию лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями предъявляемые при лицензировании фармацевтической деятельности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
Сведения о документе, указанном в подпункте 2) настоящего пункта, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает документ получателю государственной услуги.
Для переоформления лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий;
3) копию лицензии (нотариально удостоверенную в случае непредставления оригинала для сверки).
Сведения о документе, указанном в подпункте 3) настоящего пункта уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа сверяет документ, указанный в подпункте 3) настоящего пункта, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает документ получателю государственной услуги.
Для получения дубликата лицензии:
1) заявление;
2) документы, подтверждающие факт утери, порчи лицензии и (или) приложения к лицензии;
3) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки).
При обращении через портал:
Для получения лицензии получатель государственной услуги направляет:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя;
2) устав юридического лица - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) свидетельство о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
4) свидетельство о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;

1) өтінішті;
2) лицензия көшірмесін (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған);
3) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес фармацевтикалық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес мәліметтер мен құжаттарды ұсынуы қажет.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжаттар туралы мәліметті уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында порталдың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның немесе Орталық қызметкері осы тармақтың 2-тармағында көрсетілген құжаттардың түпнұсқасының дұрыстығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) өтінішті;
2) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық салым бюджетіне төлемді растайтын құжаттың көшірмесін;
3) лицензия көшірмесін (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған) ұсынады.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжаттар туралы мәліметті уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында порталдың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның қызметкері осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжаттардың түпнұсқасының дұрыстығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Лицензияның телнұсқасын алу үшін:
1) өтінішті;
2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жоғалу, бүліну фактілерін растайтын құжаттарды;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық салым бюджетіне төлемді растаушы құжаттың көшірмесін (құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда салыстыру үшін нотариаттық расталған) ұсынады;
Портал арқылы өтініш білдірген кезде:
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
4) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түріндегі сұраным;
5) заңды тұлғаның жарғысы–сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
3) мемлекеттік қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі–сканерленген көшірмесі электрондық сұранымға тіркеледі;
4) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәлігі–сканерленген көшірмесі электрондық сұрау салуға қоса беріледі;

5) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями предъявляемые при лицензировании фармацевтической деятельности согласно приложению 4 к настоящему Стандарту - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
6) документ, удостоверяющий личность – для физических лиц;
7) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица;
8) информацию, подтверждающую уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП.
Сведения о документах, указанных в подпунктах 6)7) и 8) настоящего пункта уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями предъявляемые при лицензировании фармацевтической деятельности, согласно приложению 4 к настоящему стандарту, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для переоформления лицензии получатель государственной услуги направляет:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) лицензию и приложения к лицензии в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
3) информацию, подтверждающую уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП.
Сведение о документе, указанном в подпункте 3) настоящего пункта уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
12. Формы заявлений для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе: министерства по адресу: www.mz.gov.kz, а также на стендах и на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна» через канцелярию уполномоченного органа ежедневно, пять раз в неделю с понедельник по пятницу с 9-00 часов по 17-00 часов перерыв на обед с 13-00 часов по 14-30 часов.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу - адресату в соответствии с выбранной услугой.

5) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес фармацевтикалық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес мәліметтер мен құжаттар – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
6) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат;
7) мемлекеттік қызметті алушының заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
8) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін ЭҮТШ арқылы лицензиялық салым бюджетіне төлемді растайтын құжаттың көшірмесі.
Осы тармақтың 6)7) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттар туралы мәліметті уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында портал арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түріндегі сұрау салу;
2) лицензия сканерлеген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
3) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес фармацевтикалық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес мәліметтер мен құжаттар – сканерлеген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түріндегі сұрау салу;
2) лицензия немесе лицензияға қосымша сканерлеген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін ЭҮТШ арқылы лицензиялық салым бюджетіне төлемді растайтын құжат.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжат туралы мәліметті уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден уәкілетті тұлға куәландырған ЭЦҚ электрондық құжат нысанында порталдың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы алады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш нысаны Министрліктің интернет-ресурсында: www.mz.gov.kz, сондай-ақ стенділерде және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның күту залындағы арнайы бағанда орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін сұраным электрондық құжат нысанында сұрау салу толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау уәкілетті органның кеңсесі арқылы «бір терезе» қағидаты бойынша күн сайын аптасына бес рет дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Порталда электрондық сұрау салуды жөнелту мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұраным автоматты түрде мемлекеттік органға – таңдалған қызметке сәйкес мекенжайға жіберіледі.

14. Подтверждением приема документов, в уполномоченном органе является выдача получателю государственной услуги талона, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии уполномоченного органа, принявшего документы.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов в уполномоченном органе осуществляется в срок, указанный в талоне, выданном в день приема заявления.
При этом факт выдачи оформленного документа получателю государственной услуги регистрируется в журнале учета выдачи документов (роспись получателя государственной услуги в журнале и талоне).
Результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.
16. Основанием для отказа в выдаче лицензии может быть в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии получателю государственной услуги согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю государственной услуги получать лицензии;
7) имеются основания предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов лицензиар в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При отказе в выдаче лицензии уполномоченным органом получателю государственной услуги дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии.
В случае, если уполномоченный орган в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю государственной услуги лицензию либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия и (или) приложение к лицензии считаются выданными.

14. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды растау мемлекеттік қызметті алушыға талон беру болып табылады, мұнда құжаттың қабылданған күні мен уақыты, уәкілетті орган кеңсесі қызметкерінің тегі, аты-жөні көрсетіледі.
Портал арқылы өтініш берілген кезде, мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетке» мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдаған күні мен уақыты мемлекеттік қызметтің нәтижесі көрсетілген сұранымды қабылдағаны туралы хабарлама - есеп жіберіледі.
15. Уәкілетті орган дайын құжаттарды беруді өтініш қабылдаған күні берілген талонда көрсетілген мерзімде жүзеге асырады.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті алушыға ресімделген құжатты беру фактісі құжаттарды беруді есепке алу журналында тіркеледі (мемлекеттік қызметті алушы журналға және талонға қол қояды).
Қызмет көрсетудің нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Лицензия беруден бас тарту үшін егер:
1) осы субъектілердің санатына қызмет түрімен айналысу Қазақстан Республикасының заңымен тыйым салынған;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмеу;
3) мемлекеттік қызметті алушы бiлiктiлiк талаптарына сай келмеген;
4) мемлекеттік қызметті алушыға лицензия беру келісу мемлекеттік органмен келiсiлмеген;
5) мемлекеттік қызметті алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi болған;
6) сот орындаушысының ұсынымы негізінде өтініш берушінің лицензия алуына соттың тыйым салынған.
7) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 40-бабында көзделген негіздер бар болған жағдайлар негіз болуы мүмкін.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруі тиіс. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда лицензияр көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қарау туралы жазба түрде уәжделген бас тарту береді.
Лицензияны беруден бас тарту кезінде уәкілетті орган өтініш берушіге лицензияны беру үшін белгіленген мерзімде жазбаша түрдегі уәжделген жауап береді.
Егер уәкілетті орган осы стандартта белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бермеген жағдайда немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден уәжделген бас тартуды ұсынбаған жағдайда оларды берудің мерзімі аяқталған күннен бастап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілді деп есептеледі.

3. Принципы работы
17. Сотрудники центра и уполномоченного органа при предоставлении государственной услуги, руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных получателем государственной услуги на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа центра, уполномоченного органа, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа разъясняет и оказывает содействие в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра (1414).
21. В случае несогласия с результатами государственной услуги жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также на имя руководителя Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом министерств, подъезд № 5, кабинет 1142, телефон приемной: 8 (7172) 74-32-79.
22. В случаях некорректного обслуживания получателей государственной услуги жалоба подается на действия сотрудников уполномоченного органа на имена их руководителей по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в порядке, установленном гражданским законодательством.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа в рабочие дни.
В жалобе указываются для физического лица – фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
К жалобе прикладываются расписка о приеме соответствующих документов и результат оказания государственной услуги.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың және уәкілетті органның қызметкерлері мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде мына қағидаттарды:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтауды;
2) заңдылықты сақтауды;
3) көрсетілетін қызмет жөніндегі толық ақпаратты ұсынуды;
4) сыпайылықты;
5) мемлекеттік қызметті алушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз етуді;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығын басшылыққа алады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметті көрсететін орталықтың, уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті орган уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға көмек көрсетеді, шағымдар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондары бойынша жүзеге асырылады.
Сондай-ақ, шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталық (1414) телефон бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның басшысының атына, сондай-ақ Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8-үй, № 5 кіреберіс, 1142 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-32-79 мекенжайы бойынша Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті төрағасының атына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті алушыларға әдепсіз қызмет көрсеткен жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның қызметкерлерінің әрекетіне олардың басшыларының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Жеке тұлғаның шағымында–тегі, аты-жөні, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында–оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке мемлекеттік қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағымды беру кезінде іс-әрекетіне шағым жасалған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөні, өтініш уәжі мен талаптары көрсетіледі.
Шағымға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қоса беріледі.

25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа, месторасположение которых указано в приложении 1 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы, возможно получить в уполномоченном органе по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении через портал после отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Дополнительную информацию можно получить на официальном сайте министерства – www.mz.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
фармацевтическую деятельность,
связанную с производством лекарственных
средств, изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
№ п/п
Наименование департамента
Адрес расположения департамента
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
г. Астана, Дом министерств, 5 подъезд
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета по Акмолинской области»
г. Кокшетау, ул. Ауельбекова, 98
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86 приемная
3
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
г. Павлодар, ул. Лермонтова, 59
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09 приемная
4
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск, пр. Независимости 9/1
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44 приемная
5
ГУ «Департамент Комитета по Западно-Казахстанской области»
г. Уральск, пр. Достык-Дружба 215
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11 приемная
6
ГУ «Департамент Комитета по Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Жансугурова, 149. Бизнес-центр «Алматы» 11 этаж
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23 приемная
7
ГУ «Департамент Комитета по г.Астана

25. Шағымды қабылдауды растау орналасқан жерлері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) тіркеу болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға тапсырыспен жіберілген пошта арқылы жазбаша түрде не қолма-қол қол қойып хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органнан алуға болады.
Портал арқылы хабарласқан кезде портал арқылы электрондық өтінішті жөнелткеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға «жеке кабинетінен» уәкілетті органда хабарламаларды өңдеу барысында өтініштер туралы жаңартылып отыратын ақпарат қолжетімді (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгі, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
26. Қосымша ақпаратты министрліктің www.mz.gov.kz ресми сайтынан алуға болады.
«Дәрілік заттардың,
медициналық мақсаттағы
бұйымдардың және медициналық
техниканың өндірісіне
байланысты фармацевтикалық
қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Р/с №
Департаменттің атауы
Департаменттің орналасқан жері
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрлігінің медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау Комитеті» ММ (әрі қарай - Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5 кіреберіс
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7172)
74-32-79
8(7172)
74-32-79
2
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 98
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7162)
25-14-43
8(7162)
40-18-86 қабылдау бөлмесі
3
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов көшесі, 59
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7182)
55-02-86
8(7182)
55-57-09 қабылдау бөлмесі
4
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7232)
76-13-23
8(7232)
76-54-44 қабылдау бөлмесі
5
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 215
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7112)
51-04-75
8(7112)
51-21-11 қабылдау бөлмесі
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Жансүгіров көшесі, 149.
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7282)
24-43-59
8(7282)
21-02-23 қабылдау бөлмесі
7
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ

1. Форма собственности ______________________________________________
2. Год создания _____________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации:
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес __________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Руководитель __________________     _____________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
фармацевтическую деятельность,
связанную с производством лекарственных
средств, изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
Форма
В _______________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от ______________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление
__________________________________________________________
(указать вид деятельности (действия)
на территории или за пределами территории Республики Казахстан
___________________________________________________________________
Сведения о физическом лице:
1. Год рождения ____________________________________________________
2. Паспортные данные
___________________________________________________________________
(серия, №, кем и когда выдан)
3. Образование
___________________________________________________________________
(при наличии специальности, № диплома (иного документа),
___________________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания)
4. Свидетельство о регистрации хозяйствующего субъекта (в случае необходимости)
___________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)

1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
(№, кім, қашан берілді)
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік _________________________________
_____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
4. Мекенжай _________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс. көше, үй №,
_____________________________________________________________________
________________________
телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты ________________________________________________
(шот №, банк атауы және орналасқан жері)
6. Өкілдіктің филиалдары ____________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
7. Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы __________________            ___________________________
(қолы)                    (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
«Дәрілік заттардың,
медициналық мақсаттағы
бұйымдардың және медициналық
техниканың өндірісіне
байланысты фармацевтикалық
қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
___________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
___________________________________
(жеке тұлғаның толық аты-жөні)
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының аумағында немесе оның аумағынан тыс
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызмет (әрекет) (түрін көрсету керек)
___________________________________________________________ жүргізуге
лицензия беруіңізді сұраймыз.
Жеке тұлға жөніндегі мәлімет:
1. Туған жылы _______________________________________________________
2. Паспорт мәліметтері_______________________________________________
(№, кім және қашан берді)
3. Білімі ___________________________________________________________
(мамандығы болса, диплом (басқа құжат) №)
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, аяқтаған жылы)
4. Шаруашылық субъектісінің тіркелгендігі туралы мәлімет (қажет жағдайда) ___________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)

5. Домашний адрес
___________________________________________________________________
6. Место работы ____________________________________________________
7. Расчетный счет (если имеется)
___________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
8. Прилагаемые документы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_____________________            _________________________
(подпись)                     (фамилия, имя, отчество)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
фармацевтическую деятельность,
связанную с производством лекарственных
средств, изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности, связанной с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники»
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании к деятельности, связанной с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники включают наличие:
1. помещения или здания на праве собственности или аренды или доверительного управления государственным имуществом, подтвержденное документами, удостоверяющими право собственности или аренды или доверительного управления государственным имуществом на помещение или здание (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки) и поэтажного плана указанного помещения или здания;
2. санитарно-гигиенической одежды, противопожарного инвентаря и инструкций по обучению персонала технике безопасности и противопожарной безопасности;
3. оборудования и мебели, инвентаря, приборов и аппаратуры для обеспечения контроля качества и соблюдения условий производства, изготовления, хранения и реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в соответствии с нормативными правовыми актами, в том числе типовыми положениями объектов в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, утвержденными Правительством Республики Казахстан;
4. автомобильного транспортного средства с соответствующими шкафами и холодильным оборудованием, обеспечивающими соблюдение условий хранения и реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения для передвижного аптечного пункта для отдаленных сельских местностей;

5. Үйінің мекенжайы: ________________________________________________
6. Жұмыс орны _______________________________________________________
7. Есеп шоты (бар болса) ____________________________________________
(шот №, банк атауы мен орналасқан жері)
8. Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________                    ___________________________
(қолы)                                    (тегі, аты, әкесінің аты)
«Дәрілік заттардың,
медициналық мақсаттағы
бұйымдардың және медициналық
техниканың өндірісіне
байланысты фармацевтикалық
қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың
және медициналық техниканың өндірісіне байланысты
фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру кезінде қойылатын біліктілік
талаптары
Өндіруге байланысты фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру кезінде қойылатын біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
1. Меншік құқығындағы үй-жай немесе ғимарат немесе үй-жайға (ғимаратқа) немесе оны жалдауға меншік құқығын куәландыратын құжаттың нотариат куәландырған көшірмелерімен расталған жалдау шарты (құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда салыстыру үшін нотариаттық расталған) немесе көрсетілген үй-жайдың ғимараттың қабаттық жоспары;
2. санитариялық-гигиеналық киім, өртке қарсы мүкәммал және персоналды қауіпсіздік техникасы мен өрт қауіпсіздігіне оқыту жөніндегі нұсқаулықтар;
3. нормативтік-құқықтық актілерге, оның ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы объектілердің үлгі ережелеріне сәйкес дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың сапасын бақылауды және өндіру, дайындау, сақтау және өткізу шарттарын сақтауды қамтамасыз етуге арналған жабдық пен жиһаз, мүкәммал, аспаптар мен аппаратура;
4. шалғайдағы ауылдық жерлерге арналған жылжымалы дәріхана пункті үшін дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сақтау мен өткізу шарттарын сақтауды қамтамасыз ететін тиісті шкафтар мен тоңазытқыш жабдықтар бар автомобиль көлігі;

5. приемно-экспедиционного помещения для распределения изготовленных лекарственных препаратов структурным подразделениям в аптеках государственных организаций здравоохранения, осуществляющих изготовление лекарственных препаратов;
6. штатного расписания для физического и юридического лица;
7. специалистов, осуществляющих фармацевтическую деятельность, с соответствующим образованием и (или) стажем работы:
высшим фармацевтическим или химико-технологическим, химическим образованием и стажем работы по специальности не менее трех лет у руководителей подразделений, непосредственно занятых на производстве лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, или техническим у руководителей подразделений, непосредственно занятых на производстве изделий медицинского назначения и медицинской техники;
высшим фармацевтическим или химическим, биологическим образованием у работников, осуществляющих контроль качества лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, или техническим у работников, осуществляющих контроль качества изделий медицинского назначения и медицинской техники;
техническим образованием у специалиста по обслуживанию оборудования, используемого в технологическом процессе производства лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
фармацевтическую деятельность,
связанную с производством лекарственных
средств, изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Стандарт государственной услуги
«Аттестация специалистов с медицинским образованием для
осуществления реализации лекарственных средств, изделий
медицинского назначения в отдаленных от районного центра
населенных пунктах через аптечные пункты в организациях
здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную,
консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные
пункты, в случае отсутствия специалиста
с фармацевтическим образованием»

5. мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік препараттарды дайындауды жүзеге асыратын дәріханаларында дайындалған дәрілік препараттарды құрылымдық бөлімшелерге бөлуге арналған қабылдау-экспедициялық үй-жай;
6. жеке және заңды тұлғаға арналған штаттық кесте;
7. тиісті білімі және (немесе) жұмыс өтілі бар фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын мамандар:
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника шығарумен айналысатын бөлімшелердің басшыларында жоғары фармацевтикалық немесе химия-технологиялық, химиялық білімі және мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника шығарумен тікелей айналысатын бөлімшелердің басшыларында техникалық білімі;|
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың сапасын бақылауды жүзеге асыратын қызметкерлерде жоғары фармацевтикалық немесе химиялық, биологиялық білімі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың сапасын бақылауды жүзеге асыратын қызметкерлерде техникалық білімі;
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы шығарудың технологиялық үдерісінде пайдаланылатын жабдықтарға қызмет көрсету жөніндегі маманның техникалық білімі;
«Дәрілік заттардың,
медициналық мақсаттағы
бұйымдардың және медициналық
техниканың өндірісіне
байланысты фармацевтикалық
қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі) қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде
фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды
бастапқы медициналық-санитариялық, консультациялық-
диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау
ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы
дәріхана пункттері арқылы өткізуді іске асыру үшін
медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау»
мемлекеттік қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган), адреса и графики работ которых, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой услуги - не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 45 и 46 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz, официальных источниках информации, стендах, информационных досках, размещенных в помещениях уполномоченного органа, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки (аттестационный лист) или выдача мотивированного ответа в письменном виде о причинах отказа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, претендующим на право осуществления реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки и этапы оказания государственной услуги:
1) аттестационная комиссия письменно уведомляет аттестуемых лиц не позднее одного месяца до начала ее проведения;
2) в течение 5 рабочих дней со дня проведения аттестации, решение аттестационной комиссии утверждается приказом руководителя уполномоченного органа;
3) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов - тридцать минут;
4) максимально допустимое время ожидания при получении документов - тридцать минут;
5) проверка полноты представленных документов с момента их получения осуществляется сотрудником уполномоченного органа в течение двух рабочих дней.
В дальнейшем уполномоченный орган не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График уполномоченного органа ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенья и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 267 «О праздниках в Республике Казахстан».

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – уәкілетті орган) аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің 45 және 46-баптарының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында, ресми ақпарат көздерінде, уәкілетті органның үй-жайларында орналасқан стенділерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
5. Мемлекеттік көрсету нәтижесі анықтама (аттестаттық парақ) немесе бас тарту себептері көрсетілген жазбаша түрдегі уәжделген жауап беруі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды бастапқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді іске асыру құқығына үміткер жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері мен кезеңдері:
1) аттестаттау комиссиясы аттестатталатын тұлғаларды оның өткізілу уақытынан бір ай бұрын жазбаша түрде хабардар етеді;
2) аттестаттау комиссиясының шешімі аттестаттау өткізілген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде уәкілетті орган басшысының бұйрығымен бекітіледі;
3) құжаттарды тапсыру үшін күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - отыз минут;
4) құжаттарды алу кезінде күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - отыз минут;
5) ұсынылған құжаттарды алынған сәттен бастап олардың толықтығын тексеруді уәкілетті органның қызметкері екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Бұдан әрі уәкілетті орган осы негіз бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күн сайын дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен көрсетіледі; демалыс: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мереке туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы № 267 Заңына сәйкес мереке күндері.

Прием осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-30 часов без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа.
В помещениях уполномоченного органа имеются места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов. Предусмотрены условия для обслуживания получателя государственной услуги с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели предоставляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) копию документа удостоверяющую личность;
2) копии документов о высшем или среднем медицинском образовании;
3) копии документов, подтверждающих наличие стажа работы по специальности или послужной список;
4) копию свидетельств о прохождении курсов повышения квалификации с включением в программу обучения вопросов в области фармации за последние 5 лет.
12. Форма заявления для получения государственной услуги размещается на интернет-ресурсе министерства здравоохранения www.mz.gov.kz., а так же на специальной стойке в зале ожидания в помещении уполномоченного органа.
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется по принципу «одного окна» через канцелярию по адресам и времени, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Внутренний порядок деятельности по оказанию государственной услуги:
1) принятые документы канцелярией уполномоченного органа регистрируются, ставятся на контроль, направляются руководством уполномоченного органа ответственному исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) получатель государственной услуги в соответствии с утвержденным графиком проходит тестирование и собеседование.
После положительного прохождения аттестации:
Выдача справки (аттестационного листа).
14. После сдачи документов согласно пункту 11 настоящего стандарта в уполномоченный орган, получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов.
15. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется нарочно при индивидуальной явке на основании расписки о приеме документов.
16. Основанием для отказа выдачи справки (аттестационного листа) является отрицательный результат прохождения аттестации.
В случае если уполномоченный орган в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю государственных услуг документ, подтверждающий прохождения аттестации, либо не предоставил письменный мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи, справка (аттестационный лист) считается выданным.

Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі.
Уәкілетті органның үй-жайларында қажетті құжаттардың тізбесі бар стенділермен және оларды толтыру үлгілерімен, нормативтік құқықтық актілерден алынған үзінділермен (көшірмелерімен) жарақтандырылған күту және құжаттарды әзірлеу орындары бар. Мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсырады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) жоғары немесе орта медициналық білімі туралы құжаттың көшірмесі;
3) мамандығы бойынша еңбек өтілінің бар екендігін растайтын құжаттардың көшірмесі немесе қызметтік тізім;
4) соңғы 5 жылда фармация саласындағы мәселелер оқу бағдарламасына енгізілген біліктілікті арттыру курстарынан өткендігі туралы куәлік көшірмелері.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің нысаны Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz, интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті органның үй-жайларында орналасқан күту залындағы арнайы бағанда орналастырылады.
13. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай мен уақыты бойынша кеңсе арқылы «бір терезе» қағидаты бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметтің ішкі тәртібі:
1) уәкілетті органның кеңсесі қабылдаған құжаттар тіркеледі, бақылауға алынады, уәкілетті орган басшысы бір жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыға жібереді.
2) мемлекеттік қызметті алушы бекітілген кестеге сәйкес тестілеуден және әңгімелесуден өтеді.
Аттестаттаудан оң нәтижемен өткеннен кейін:
Анықтама (аттестаттық парақ) беру.
14. Осы стандарттың 11-тармағына сәйкес уәкілетті органға құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұрау салудың нөмірі және қабылдаған күні;
сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжатты ресімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.
15. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беру құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жеке өзі келген кезде қолма-қол жүзеге асырылады.
16. Анықтаманы (аттестаттау парағын) беруден бас тарту үшін аттестаттаудан өтудің теріс нәтижесі негіз болып табылады.
Егер уәкілетті орган осы стандартта белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға аттестаттаудан өткендігін растаушы құжатты бермеген не жазбаша уәжделген бас тартуды ұсынбаған жағдайда оларды беру мерзімі аяқталған күннен бастап анықтама (аттестаттық парақ) берілді деп есептеледі.

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается на имя руководителя Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом министерств, подъезд № 5, кабинет 1142, телефон приемной: 8 (7172) 74-32-79.
22. В случаях некорректного обслуживания получателей государственной услуги при предоставлении государственной услуги жалоба подается на действия сотрудников уполномоченного органа, на имена руководителей по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа в рабочие дни.
В жалобе указываются данные получателя государственной услуги - фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
К жалобе прикладываются расписка о приеме соответствующих документов и результат оказания государственной услуги.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярию уполномоченного органа, месторасположение которого указано в приложении 1 к настоящему стандарту.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік міндетін орындау кезіндегі заңдылықтардың сақталуына негізделеді және сыпайылық, толық ақпаратты беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асыралады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға көмек көрсету осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 5 кіреберіс, 1142 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (7172) 74-32-79 мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті басшысының атына беріледі.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызметті алушыларға әдепсіз қызмет көрсетілген жағдайда уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша олардың басшыларының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма қол қабылданады.
Шағымда мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағым беру кезінде іс-әрекетіне шағым жасалған лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөні, өтініштің уәждемесі мен талаптары көрсетіледі.
Шағымға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қоса беріледі.
25. Орналасқан жерлері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның кеңсесіндегі тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымды қабылдаудың дәлелі болып табылады.

Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте в заказном порядке, либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы, возможно, получить по месту расположения уполномоченного органа, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
26. Дополнительную информацию можно получить на интернет-ресурсах уполномоченного органа согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Аттестация специалистов с медицинским
образованием для осуществления реализации
лекарственных средств, изделий медицинского
назначения в отдаленных от районного центра
населенных пунктах через аптечные
пункты в организациях здравоохранения,
оказывающих первичную медико-санитарную,
консультативно-диагностическую помощь,
и передвижные аптечные пункты, в
случае отсутствия специалиста с
фармацевтическим образованием»
№ п/п
Наименование департамента
Адрес расположения департамента
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
г. Астана, Дом министерств, 5 подъезд
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета по Акмолинской области»
г. Кокшетау, ул. Ауельбекова, 98
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86 приемная
3
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
г. Павлодар, ул. Лермонтова, 59
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09 приемная
4
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск, пр. Независимости 9/1
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44 приемная
5
ГУ «Департамент Комитета по Западно-Казахстанской области»
г. Уральск, пр. Достык-Дружба 215
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11 приемная
6
ГУ «Департамент Комитета по Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Жансугурова, 149. Бизнес-центр «Алматы» 11 этаж
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23 приемная
7
ГУ «Департамент Комитета по г.Астана

Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы тапсырыс тәртібінде жазбаша түрде немесе қол қойдыру арқылы қолма қол хабарланатын болады.
Шағымды қарау нәтижесі туралы ақпаратты осы стандартқа 1 - қосымшада көрсетілген уәкілетті органның орналасқан жерінен алуға болады.
26. Қосымша ақпаратты осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес уәкілетті органның интернет-ресурсынан алуға болады.
«Аудан орталықтарынан шалғайдағы
елді мекендерде фармацевтикалық
білімі бар маман болмаған жағдайда
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды бастапқы
медициналық-санитариялық,
консультациялық-диагностикалық
көмек көрсететін денсаулық сақтау
ұйымдарындағы дәріхана пункттері
арқылы және жылжымалы дәріхана
пункттері арқылы өткізуді іске
асыру үшін медициналық білімі бар
мамандарды аттестаттау» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Р/с
Департаменттің атауы
Департаменттің орналасқан жері
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрлігінің медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау Комитеті» ММ (әрі қарай - Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5 кіреберіс
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 98
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86 қабылдау бөлмесі
3
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов көшесі, 59
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09 қабылдау бөлмесі
4
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44 қабылдау бөлмесі
5
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 215
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11 қабылдау бөлмесі
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Жансүгіров көшесі, 149.
Жұмыс уақыты 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23
қабылдау бөлмесі
7
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Cтандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение доклинических (неклинических)
исследований биологически активных веществ»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением «Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Алматы» (далее – департамент) по адресу: город Алматы, улица Маметовой, 3, телефон 8 (727 2) 71-32-89, Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – комитет) адрес: город Астана, улица Орынбор 8, подъезд № 5, телефон 8 (727 2) 74-32-79, Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – экспертная организация) адрес: город Алматы, проспект Абылай хана, 63, телефон 8 (727 2) 73-16-72.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании: статьи 72 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 ноября 2009 года № 745 «Об утверждении Правил проведения доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Министерства здравоохранения Республики Казахстан и экспертной организации: www.mz.gov.kz, www.dari.kz, официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами, размещенных в здании департамента и в экспертной организации.
5. Результат оказываемой государственной услуги является разрешение в виде приказа комитета об утверждении организации на проведение доклинических (неклинических) исследований (далее – разрешительный документ) на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Биологиялық белсенді заттарға клиникаға дейінгі
(клиникалық емес) зерттеулер жүргізуге рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - департамент) Алматы қаласы, Мәметова көшесі 3, телефон 8 (727 2) 71-32-89 мекенжайы бойынша, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі - Комитет) Астана қаласы, Орынбор көшесі 8-үй, 5-кіреберіс, телефон 8 (727 2) 74-32-79 мекенжайы бойынша, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы сараптау ұлттық орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптау ұйымы): Алматы қаласы, Абылайхан даңғылы, 63, тел. 8 (727 2) 73-16-72 мекенжайы бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 72-бабының, «Биологиялық белсенді заттарға клиникалыққа (клиникалық емес) дейiнгi зерттеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 19 қарашадағы № 745 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және сараптама ұйымының - www.mz.gov.kz, www.dari.kz интернет-ресурстарында, ресми ақпарат көздерінде, департамент және сараптау ұйымының ғимараттарында орналастырылған стенділерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда орналастырылған.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі комитеттің клиникалыққа (клиникалық емес) дейiнгi зерттеу жүргізуді ұйымдастыруды бекіту туралы қағаз тасымалдауышта бұйрық түріндегі рұқсат беруі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі уәжделген жауабы болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги) на основании заявления.
7. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи необходимых документов тридцать рабочих дней.
При необходимости экспертная организация запрашивает у организации разъяснения или уточнения по представленным документам, при обнаружении несоответствия документов или предоставления документов не в полном объеме, организации предоставляется срок для их устранения до тридцати рабочих дней.
В сроки рассмотрения документов не входит время, использованное организацией для устранения замечаний;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги составляет – тридцать минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги составляет – тридцать минут.
Проверка полноты представленных документов с момента их получения осуществляется сотрудником департамента, комитета или экспертной организаций в течение двух рабочих дней.
В дальнейшем уполномоченный орган не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенья и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 267 «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-30 часов, без предварительной записи.
Ускоренное получение государственной услуги не предусмотрено.
10. В департаменте имеются места для предоставления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов, имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями (отдельные окна для приема документов, пандусы и кнопка вызова). Данные места оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют в департамент следующие документы:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту;

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға өтініш негізінде (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап отыз жұмыс күні.
Қажет болған жағдайда сараптама ұйымы құжаттардың сәйкессіздігін немесе құжаттардың толық еместігін анықтаған жағдайда ұйымнан ұсынылған құжаттар бойынша түсініктеме беруге немесе нақтылауға сұрау салады, оларды жою үшін ұйымға отыз жұмыс күніне дейін уақыт беріледі.
Құжаттарды қарау мерзіміне ұйымның ескертулерді жою үшін пайдаланған уақыты кірмейді;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш білдірген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжатты тапсыру үшін ең ұзақ кезек күту уақыты – отыз минут;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш білдірген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – отыз минут.
Ұсынылған құжаттарды алынған сәттен бастап олардың толықтығын тексеруді уәкілетті органның қызметкері екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Бұдан әрі уәкілетті органның осы негіз бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күн сайын дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мереке туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы № 267 Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және кезек күту тәртібімен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті жеделдетіп алу көзделмеген.
10. Департаментте үй-жайлардың қауіпсіздік талаптарына сай келетін мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған күту орны және құжаттарды толтыруға арналған орындар, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға (құжаттарды қабылдауға арналған жеке терезелер, пандустар және шақыру тетігі) жағдайлар көзделген. Бұл орындар қажетті құжаттар тізбесімен оларды толтыру үлгілерімен, нормативтік құқықтық актілерден үзінділер (көшірмелері) ілінген стенділермен жарақтандырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар департаментке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес өтініш;

2) копии устава и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) организации юридического лица, индивидуального предпринимателя (нотариально заверенные в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения об обеспеченности персоналом для проведения заявленных категорий испытаний (исследований);
4) сведения о производственных помещениях;
5) сведения об оснащенности приборами и аппаратурой для проведения испытаний (исследований) по заявленным категориям;
6) сведения об обеспеченности лабораторными животными;
7) перечень используемых методов;
8) перечень стандартных операционных процедур.
12. Образцы бланков для получения государственной услуги получают у уполномоченного лица департамента. Форма заявления, а также полный перечень документов для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсах: farmco@dari.kz, www. dari.kz.
13. Заполненные формы заявлений и необходимые документы для получения государственной услуги представляются получателем государственной услуги по принципу «одного окна» через канцелярию департамента, по адресу указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
Департамент в течении пяти рабочих дней передает представленные документы в экспертную организацию для проведения экспертизы.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) вида запрашиваемой государственной услуги;
2) количества и названий приложенных документов;
3) даты (время) приема документов;
4) даты и места получения государственной услуги получателем государственной услуги нарочно при индивидуальной явке;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного должностного лица, принявшего заявление на оформление документов.
15. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется нарочно при индивидуальной явке на основании расписки о приеме документов, согласно пункту 14 настоящего стандарта.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является отрицательная рекомендация экспертной организации по результатам оценки представленных материалов доклинического исследования.
В случае, если департамент в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю государственной услуги разрешительный документ, либо не предоставил письменный мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи, разрешительный документ считается выданным.
Комитет письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги (в срок, не превышающий двух рабочих дней).

2) заңды тұлға ұйымының, жеке кәсіпкердің жарғысы мен мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің (салыстыру үшін тұпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариаттық расталған) көшірмесі;
3) өтініш берілген сынақ (зерттеу) санаттарын жүргізу үшін персоналмен қамтамасыз ету туралы мәлімет;
4) өндірістік үй-жайлары туралы мәлімет;
5) өтініш берілген санаттар бойынша сынақтарды (зерттеулерді) жүргізу үшін құралдармен және аппаратурамен жарақтандыру туралы мәлімет;
6) зертханалық жануарлармен қамтамасыз ету туралы мәлімет;
7) пайдаланылатын әдістер тізбесі;
8) стандартты операциялық рәсімдердің тізбесі.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін бланкілер үлгісін департаменттің уәкілетті адамынан алады. Өтініш нысаны, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алу үшін толық құжаттар farmco.almaty@gmail.com, www.dari.kz интернет-ресурстарында орналастырылады.
13. Толтырылған өтініш нысандарын және мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы осы стандартың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша департамент кеңсесі арқылы «бір терезе» қағидаты бойынша ұсынады.
Департамент бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізу үшін сараптама ұйымына береді.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
2) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
3) құжаттардың қабылданған күні (уақыты);
4) мемлекеттік қызметті алушының жеке өзі келген кезде мемлекеттік қызметті қолма-қол алу күні мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті лауазымды тұлғаның тегі, аты-жөні, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беру осы стандартқа 14-тармаққа сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде, жеке өзі келген кезде қолма-қол жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға: клиникалыққа дейін зерттеулерге ұсынылған материалдарды бағалау нәтижесі бойынша сараптау ұйымының теріс ұсынымы негіз болып табылады.
Егер департамент осы стандартпен белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат беру құжатын бермеген жағдайда немесе уәжделген бас тартуды ұсынбаған жағдайда оларды беру мерзімі аяқталған күннен бастап рұқсат беру құжаты берілді деп есептеледі.
Комитет мемлекеттік қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы (екі жұмыс күніне аспайтын мерзімде) жазбаша түрде хабардар етеді.

3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица комитета, департамента, экспертной организации, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа департамента, комитета, экспертной организацией, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное должностное лицо комитета, адрес электронной почты: g.basibekova@mz.gov.kz, телефон 8 (7172) 74-32-79 разъясняет порядок обжалования действия и оказывает содействие в подготовке жалобы.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя председателя комитета, адрес электронной почты: g.basibekova@mz.gov.kz, телефон 8 (7172) 74-32-79, номер кабинета указан в интернет-ресурсе. Ежедневный график работы комитета: в рабочие дни с 9 - 00 часов до 18 - 30 часов, перерывы на обед с 13 - 00 до 14 - 30 часов, выходные дни: субботы, воскресенья и праздничные дни.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя комитета. Жалоба составляется в произвольной форме.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Для подачи жалобы получатель государственной услуги представляет произвольно составленное заявление с указанием причины несогласия с оказанной государственной услугой, некорректного обслуживания.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений получателей государственной услуги, получателю государственной услуги предоставляется талон с указанием даты, времени принятия документа, срока и места получения ответа, контактные данные должностного лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте, либо по электронной почте, либо нарочно.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін комитеттің, департаменттің, сараптау ұйымының лауазымды тұлғасы қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) әдептілік таныту, өзінің қызметтік бабын атап көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде бюрократизм мен әуре-сарсаңдықты болдырмау, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шараларды қабылдау;
4) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Департаменттің, комитеттің, сараптау ұйымының мемлекеттік қызметі бағаланатын мемлекеттік қызметтің көрсетілуінің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің уәкілетті лауазымды тұлғасы электрондық пошта мекенжайы: g.basibekova@mz.gov.kz телефон 8 (7172) 74-32-79, шағым беру тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға көмек көрсетеді.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына беріледі, электрондық мекенжайы: g.basibekova@mz.gov.kz, телефон 8 (7172) 74-32-79, кабинет нөмірі интернет-ресурста көрсетілген. Комитеттің күнделікті жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
22. Әдепсіз қызмет көрсетілген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына беріледі. Шағым ерікті түрде жазылады.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымды беру үшін мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметпен келіспеу, әдепсіз қызмет көрсету себебін көрсете отырып, ерікті түрде жазылған өтінішті ұсынады.
25. Қабылданған шағым мемлекеттік қызметті алушылардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі, мемлекеттік қызметті алушыға құжаттың қабылданған күні мен уақыты, жауапты алу мерзімі мен орны, шағымның қаралуы туралы ақпаратты алуға болатын лауазымдық тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі. Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңымен белгіленген тәртіппен қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде немесе электрондық пошта арқылы, не қолма-қол беріледі.

26. Всю необходимую информацию по оказанию государственной услуги получатель государственной услуги может найти по адресу интернет-ресурса комитета или экспертной организации: www.mz.gov.kz, www. dari.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение
доклинических (неклинических)
исследований биологически
активных веществ»
Форма
Заявление
Просим разрешить ___________________________________
Наименование организации получателя
__________________________________________________________
подразделение_____________________________________________
__________________________________________________________
ведомственная принадлежность, адрес, телефон. Е-mail
__________________________________________________________
проведение доклинических (неклинических) исследований по категориям
категория исследования
__________________________________________________________
Руководитель организации заявителя Ф.И.О.___________
Подпись ______________
МП
Дата «___»________ 20__ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение
доклинических (неклинических)
исследований биологически
активных веществ»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение  показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей удовлетворенных качеством и информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном виде
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных с существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий
медицинского назначения и медицинской техники»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2013 № 156 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением «Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Алматы» (далее – Департамент) по адресу: город Алматы, улица Маметовой, 3, адрес интернет-ресурса: farmco.almaty@gmail.com, через центры обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – Портал).

26. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша барлық қажетті ақпаратты мемлекеттік қызметті алушы Комитеттің немесе сараптама ұйымының www.mz.gov.kz, www.dari.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурстарынан таба алады.
Биологиялық белсенді заттарға
клиникаға дейінгі (клиникалық емес)
зерттеулер жүргізуге
рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Өтініш
_____________________________________________________________________
Алушы ұйымның _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
құрылымдық бөлімшенің атауы _________________________________________
_____________________________________________________________________
ведомстволық бағыныстылығы, мекенжайы, телефоны. Е-mail _____________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ зерттеу санаты
санаттары бойынша клиникалыққа (клиникалық емес) дейінгі зерттеулер
жүргізуге рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Өтініш беруші ұйым басшысының Т.А.Ә._________________________________
Қолы ______________
МО
Күні «___»________20__ ж.
Биологиялық белсенді заттарға
клиникаға дейінгі (клиникалық емес)
зерттеулер жүргізуге
рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы жарнамалауға рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцмяда - ҚР Үкіметінің 20.02.2013 N 156 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет «Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) Алматы қаласы, Мәметова көшесі, 3, мекенжайы бойынша, интернет-ресурс мекенжайы: farmco.almaty@gmail.com, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – Портал) көрсетіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании: статьи 18 Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Закона Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года «О рекламе», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) на Порталах www.e.gov.kz, www.elicense.kz;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.con.gov.kz;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Департамента и Центров, адреса которых указаны в пункте 1 настоящего стандарта и приложении 1 к настоящему стандарту.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказания государственной услуги является разрешение на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники согласно приложению 2 к настоящему стандарту, с указанием срока, в течение которого разрешается реклама на территории Республики Казахстан, приложением утвержденной рекламной продукции (модуль, статья, видео-, аудиозапись) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
В случае обращения потребителя в Департамент за получением разрешения на бумажном носителе, разрешение оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем Департамента.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в Центр государственная услуга составляет восемь рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги).
При этом Департамент предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, составляет – не более двадцати минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, составляет – не более двадцати минут;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 18-бабына, «Жарнама туралы» 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) www.e.gov.kz, www.elicense.kz порталдарында;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитеттің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының: www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес Департаменттер мен Орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны арқылы да алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі уәкілетті лауазымды тұлғаның осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында Қазақстан Республикасы аумағында жарнаманы таратуға рұқсат етілетін мерзімі көрсетілген жарнамалық өнімнің (модуль, мақала, бейне-, аудио жазба) қосымшасы бар дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы жарнамалауға рұқсаты болып табылады.
Тұтынушы рұқсатты қағаз тасымалдағышта алу үшін Департаментке жүгінген кезде, рұқсат электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен куәландырылады, Департамент басшысының қолы қойылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызмет сегіз жұмыс күнін құрайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Бұл ретте, Департамент мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн қалғанда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынады;
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі рұқсат етілген күтудің ең ұзақ уақыты – жиырма минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – жиырма минуттан аспайды;

4) при обращении на Портал государственная услуга оказывается в течение восьми рабочих дней с момента подачи потребителем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Оплата осуществляется за проведение экспертизы рекламных материалов на договорной основе.
9. График работы:
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан», в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди по талонам, выдаваемым в Центрах без ускоренного обслуживания.
На Портале - круглосуточно.
10. В Центрах имеются места для предоставления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов, имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
Данные места оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель либо представитель предоставляет в Центр следующие документы:
1) заявление на получение разрешения на рекламу согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) свидетельство о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, при обращении представителя потребителя;
6) документ, удостоверяющий полномочия на представительство, при обращении представителя потребителя;
7) копию заключения по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного материала по форме согласно приложениям 4 или 5;
на Портал:
1) заявление на получение разрешения на рекламу в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
2) свидетельство о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, при обращении представителя потребителя;

4) Порталға жүгінген кезде тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап сегіз жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Жарнамалық материалдарға сараптама жүргізуге төлем шарттық негізде жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
Орталықтарда мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, күн сайын дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9-00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз ұсынылады.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз Орталықтарда берілетін талондар бойынша «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Порталда – тәулік бойы.
10. Орталықтарда үй-жайлардың қауіпсіздік талаптарына жауап беретін мемлекеттік қызмет ұсынуға арналған орындар, күту және құжат толтыру орындары бар, дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға жағдайлар көзделген.
Аталған орындар қажетті құжаттар тізбесі көрсетілген стенділермен және оларды толтыру үлгілерімен, нормативтік құқықтық актілерден алынған үзінділермен (көшірмелерімен) жарақтандырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы немесе өкілі Орталыққа мынадай құжаттарды:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес жарнамаға рұқсат алуға арналған өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
5) тұтынушының өкілі жүгінген кезде өкілдік берілген өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты;
6) тұтынушының өкілі жүгінген кезде өкілдік етуге өкілеттігін куәландыратын құжатты;
7) 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес жарнамалық материалдарға алдын ала жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша қорытындының көшірмесін;
Порталда:
1) тұтынушының ЭЦҚ куәландырылған электронды құжат нысанында жарнамалауға рұқсат алу үшін өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
5) тұтынушының өкілі жүгінген кезде өкілдік берілген өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты;

6) документ, удостоверяющий полномочия на представительство, при обращении представителя потребителя в виде электронной копии;
7) заключение по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного материала по форме согласно приложениям 4 или  5 – в виде электронной копии.
Сведения документов, удостоверяющих личность потребителя или уполномоченного представителя, свидетельство о государственной регистрации юридического лица, свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя Департамент получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала.
12. В Центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе Центра, согласно пункту 4 настоящего стандарта.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя.
13. В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На Портале отправка заявления в форме электронного документа осуществляется из «личного кабинета» потребителя. Заявление автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного должностного лица, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через Портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю доставляется:
в Центре – нарочно (личное посещение потребителя либо представителя по доверенности) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
на Портале – в «личный кабинет» потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца. По истечении одного месяца документы передаются в Департамент и выдаются потребителю по заявлению, составленному в произвольной форме.
Департаментом обеспечивается хранение документов до окончания срока действия разрешения.

6) тұтынушының өкілі жүгінген кезде электронды көшірмесі түрінде өкілдік етуге өкілеттігін куәландыратын құжатты;
7) 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес жарнамалық материалдарға алдын ала жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша қорытындыны ұсынады.
Тұтынушының немесе өкілдік берілген өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін Департамент тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Портал арқылы алады.
12. Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы бағандарда, сондай-ақ осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес Орталықтың интернет-ресурсында: www.con.gov.kz орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы алу үшін тұтынушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш толтырылады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұрату нысанындағы өтінішті жіберу тұтынушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Өтініш таңдалған қызметіне сәйкес адресат мемлекеттік органға автоматты түрде жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде тұтынушыға мыналар:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдаған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны және атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
6) тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» тұтынушының қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрауды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тұтынушыға:
Орталықта – осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша қолма-қол (тұтынушының немесе сенімхат бойынша өкілінің өзінің келуі);
Порталда – тұтынушының «жеке кабинетінде» ұсынылады.
Егер тұтынушы құжаттарды алу үшін мерзімінде жүгінбеген жағдайларда, Орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді. Бір ай өткен соң құжаттар Департаментке ұсынылады және еркін нысанда жасалған өтініш бойынша тұтынушыға беріледі.
Департамент рұқсаттың қолданыс мерзімі аяқталғанға дейін құжаттарды сақтауды қамтамасыз етеді.

16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) непредставление полного пакета документов и материалов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) отрицательное заключение экспертной организации;
3) установление фальсификации представленных документов;
4) основания предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
Проверка полноты представленных документов с момента их получения осуществляется сотрудником Департамента в течение двух рабочих дней.
В дальнейшем Департамент не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
При отказе Департамент направляет в Центр мотивированный отказ в выдаче разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники для последующей выдачи потребителю в срок, не превышающий семи рабочих дней с момента получения документов от Центра по форме приложения 6 к настоящему стандарту.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником Центра потребителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случае, если Департамент в установленные настоящим стандартом сроки не выдал через Центр потребителю разрешительный документ, либо не предоставил мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи разрешительный документ считается выданным. К разрешительному документу Департаментом прилагается реклама (модуль, статья, текст рекламной информации (раскадровка) видеоматериалов, текст аудиозаписи на государственном и русском языках при размещении рекламы на телевизионных каналах и радио), заверенная руководителем Департамента.
На портале мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете».
3. Принципы работы
17. Ответственность лица Департамента и Центров при предоставлении государственной услуги, основана на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителем измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 7 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Департамента и Центра, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.

16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар мен материалдардың толық пакетін ұсынбау;
2) сараптау ұйымының теріс қорытындысы;
3) ұсынылған құжаттарды бұрмалаудың белгіленуі;
4) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер болып табылады.
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді Департамент қызметкері оларды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Бұдан әрі Департаменттің аталған негіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға құқығы жоқ.
Бас тарту кезінде Департамент осы стандартқа 6-қосымшаның нысаны бойынша Орталықтан құжаттарды алу сәтінен бастап жеті жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тұтынушыға кейін беру үшін дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы жарнамалауға рұқсат беруден дәлелді бас тартуды Орталыққа жібереді.
Тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде Орталық қызметкері тұтынушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Егер Департамент осы стандартта белгіленген мерзімде тұтынушыға Орталық арқылы рұқсат беру құжатын бермеген не дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзімдері аяқталған күнінен бастап рұқсат беру құжаты берілді деп есептеледі. Департамент рұқсат беру құжатына (модуль, мақала, бейнематериалдардың жарнамалау ақпаратының мәтіні (кадрларды ашу), телевизиялық арналарда және радиода жарнаманы орналастыру кезінде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудиожазбаның мәтіні) Департамент басшысы куәландырған жарнаманы қоса береді.
Порталда тұтынушы мемлекеттік қызметті ұсынудың бас тарту туралы дәлелді жауапты «жеке кабинетінде» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Департамент және Орталықтар тұлғасының мемлекеттік қызметті ұсыну кезіндегі жауапкершілігі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөнінде толық ақпаратты ұсыну;
4) сыпайылық;
5) тұтынушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы қағидаттарына негізделген.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Департаменттің және Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.

5. Порядок обжалования
20. Ответственные лица Департамента и Центра предоставляют информацию о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных сотрудников и оказывают содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону call-центра (1414).
21. В случае некорректного обслуживания сотрудниками Департамента, жалоба подается на имя директора Департамента по адресу, указанному в пункте 1 согласно графику работы, указанному в пункте 9 настоящего стандарта.
В случае некорректного обслуживания сотрудниками Центра жалоба подается на имя первого руководителя Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: город Астана, проспект Республики, дом 43 А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz, согласно графику работы, указанному в пункте 9 настоящего стандарта.
22. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается в Министерство здравоохранения Республики Казахстан согласно графику работы Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбора, 8 Дом министерств, 5 подъезд, адрес интернет-ресурса: www.mz.gov.kz.
Ежедневный график работы Министерства: в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Для подачи жалобы потребитель представляет произвольно составленное заявление с указанием причины несогласия с оказанной государственной услугой, некорректного обслуживания.
25. Жалоба регистрируется в журнале учета обращений. Потребителю предоставляется талон с указанием даты, времени принятия документа, срока и места получения ответа, контактных данных ответственного лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте, либо по электронной почте, либо нарочно при индивидуальной явке.
Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Департамента, Центра.
Потребителю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.

5. Шағымдану тәртібі
20. Департаменттің және Орталықтың жауапты тұлғалары уәкілетті қызметкерлердің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпарат ұсынады және шағым дайындауға көмек көрсетеді.
Орталық қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефон бойынша алуға болады.
21. Департамент қызметкерлері әдепсіз қызмет көрсеткен жағдайда шағым осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес 1-тармақта көрсетілген мекенжай бойынша Департамент директорының атына беріледі.
Орталықтың қызметкерлері әдепсіз қызмет көрсеткен жағдайда шағым осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес мекенжайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 А үй, телефоны 87172-94-99-95, интернет-ресурсы www.con.gov.kz бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитеттің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны бірінші басшысының атына арыз беріледі.
22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, 5-кіреберіс, интернет-ресурсының: www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес Министрлікке беріледі.
Министрліктің күнделікті жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
24. Шағым беру үшін тұтынушы көрсетілген мемлекеттік қызметпен келіспейтін себебін, әдепсіз қызмет көрсетуді көрсете отырып, еркін түрде жасалған өтінішті ұсынады.
25. Шағым өтініштерді есепке алу журналында тіркеледі. Тұтынушыға құжаттың қабылданған күні, уақыты, жауапты алу мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты алуға болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімде қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы тұтынушыға пошта арқылы жазбаша түрде не электрондық пошта арқылы, не жеке өзі келгенде қолма-қол хабарланады.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің, Департаменттің, Орталықтың кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) тіркеу болып табылады.
Тұтынушыға шағымды қабылдаушы тұлғаның оның шағымын қабылданғаны туралы растау үшін нөмірі, күні, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.

26. Адрес Центра: город Астана, проспект Республики, дом 43 А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz
Приложение 1
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Список и адреса Центров обслуживания населения областей,
городов Алматы и Астаны
№ п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Номера телефонов
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Акмолинской области»
г. Кокшетау,
ул. Ауэзова, д. 189 «А»
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2.
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау, ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3.
Районный отдел с. Красный Яр
г. Кокшетау,
с. Красный Яр,
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
4.
Аккольский районный отдел
Аккольский район,
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5.
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район,
п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644)2-10-77
6
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район,
г. Атбасар,
ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7.
Астраханский районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8.
Буландынский районный отдел
Буландынский район,
г. Макинск,
ул. Сейфуллина, д. 18б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9.
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район,
г. Щучинск,
ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10.
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь,
ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
11.
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау,
ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
12.
Енбекшильдерский
районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк,
ул. Сыздыкова, д. 2 «А»
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13.
Есильский районный отдел
Есильский район,
г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
14.
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск,
ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15.
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район,
с. Жаксы,
ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
16.
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район,
с. Зеренда,
ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17.
Коргалжинский районный отдел
Коргалжинский район,
с. Коргалжын,
ул. Абая, д. 44 «А»
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
18.
Степногорский городской отдел
г. Степногорск,
4 мкр. д. 7
8 (71645) 2-00-40

26. Орталықтың мекенжайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 А үй, телефоны: 87172-94-99-95, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының халыққа қызмет
көрсету орталықтарының тізімі мен мекенжайлары
р/с
Орталықтардың атаулары (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Телефон нөмірлері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 «А» үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2.
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3.
Красный Яр ауылы аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
4.
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5.
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6.
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7.
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8.
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18 б үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9.
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10.
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
11.
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
12.
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2«А» үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13.
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
14.
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державин қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15.
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
16.
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17.
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44«А» үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
18.
Степногор қалалық бөлімі
Степногорск қаласы, 4 шағын аудан, 7-үй
8 (71645) 2-00-40

8 (71645) 2-00-30
19.
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район,
с. Балкашино,
ул. Абылай Хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
20.
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район,
c. Акмол,
ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21.
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район,
п. Шортанды,
переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Тургенева, д. 109
8 (7132) 56-57-87
2.
Актобинский городской
отдел № 1
г. Актобе,
ул. Тургенева, д. 109
8 (7132) 57-80-27
3.
с. Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе,
Каргалинский район,
с. Каргалинское (Жилянка),
ул. Сатпаева, д. 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4.
Алгинский районный отдел
Алгинский район,
г. Алга,
ул. Кирова, д. 23
8 (71337)3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5.
Мартукский районный отдел
Мартукский район,
п. Мартук,
ул. Байтурсынова, д. 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6.
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район,
г. Хромтау,
ул. Абая, д. 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7.
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район,
г. Кандыагаш
мкр. Молодежный, д 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8.
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район,
г. Эмба,
ул.Амирова, д. 10
8 (71334) 23-9-83
9.
Темирский районный
отдел № 8
Темирский район,
п. Шубаркудук,
ул. Байганина, д. 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10.
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район,
п. Кобда,
пер. Нурымжанова, д. 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11.
Каргалинский районный отдел
с. Бадамша
Каргалинский район,
с. Бадамша,
ул. Айтеке-би, д. 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12.
Ойылский районный отдел
Уилский район,
с. Уил,
ул. Кокжар, д. 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13.
Айтекебийский районный отдел
Айтекебийский район,
с. Комсомольское,
ул. Балдырган, д. 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14.
Байганинский районный отдел
Байганинский район,
с. Карыуылкелди,
ул. Барак батыра, д. 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15.
Ыргызский районный отдел
Иргизский район,
с. Иргиз,
ул. Жангельдина, д. 7
8 (71343) 21-8-28
16.
Шалкарский районный отдел
Шалкарский район,
г. Шалкар,
ул. Айтеке-би, д. 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, д. 67 «Б»
8 (7282)24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2.
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова,
ул. Кабанбай батыра, д. 20
8 (72832) 2-14-51
3.
Отделение Капал
с. Капал,
ул. Алпысбаева, д. 3
8 (72841) 2-17-60
4.
Алакольский районный отдел
г. Ушарал,
ул. 8 марта, д. 63

8 (71645) 2-00-30
19.
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылай хан көшесі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
20.
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21.
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный қиылысы, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев к-сі, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
2.
№ 1 Ақтөбе қалалық бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев к-сі, 109-үй
8 (7132) 57-80-27
3.
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтбаев көшесі, 10-үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4.
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5.
Мәртөк аудандық бөлімі
Мәртөк ауданы, Мәртөк кенті, Байтұрсынов көшесі, 1«Б» үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6.
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7.
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47«Б» үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8.
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
9.
№ 8 Темір аудандық бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15«А» үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10.
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда кенті, Нұрымжанов қиылысы, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11.
Қарғалы аудандық бөлімі, Бадамша ауылы
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64-үй
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13.
Әйтеке би аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауданы, Балдырған көшесі, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14
Байғанин ауданы бойынша бөлім
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41«А» үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15
Ырғыз аудандық бөлімі
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелдин көшесі, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
16
Шалқар аудандық бөлімі
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы,Тәуелсіздік көшесі, 67«Б» үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2.
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20-үй
8 (72832) 2-14-51
3.
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
4.
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесі, 63-үй

8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5.
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай,
ул. Абылайхана, д. 237
8 (72837) 4-13-85
6.
Балхашский районный отдел
с. Баканас,
ул. Бижанова, д. 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7.
Енбекшиказахский
районный отдел
г. Есик,
ул. Абая, д. 314 «А»
8(72775) 4-54-70
8(72775) 4-54-69
8.
Отделение Шелек
с. Шелек,
ул. Бижанова, д. 100
8(72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9.
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
10.
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш,
ул. Мажитова, д. 1
8 (72770) 2-30-90
11.
Илийский районный отдел
п. Отеген батыра,
мкр. Куат,
ул. Тауелсіздік, д. 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12.
Отделение Боролдай
с. Боролдай,
ул. Вокзальная, д. 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
13.
Отделение Караой
с. Караой,
ул. Тындала, д. 9
8 (7275) 24-88-10
14.
Отделение Акши
с. Акши,
ул. Конаева, д. 29
15.
Карасайский районный отдел
г. Каскелен,
ул. Жангозина, д. 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
16.
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы,
ул. Рыскулова, д. 129
8 (727) 391-38-58
17.
Отделение Шамалган
ст. Шамалган,
ул. Конаева, д. 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
18.
Караталский районный отдел
г. Уштобе,
ул. Абылай хана, д. 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19.
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
20.
Отделение Когалы
п. Когалы,
ул. Желтоксан, д. 45
8 (72842) 9-10-59
21.
Коксуский районный отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, д. 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22.
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, д. 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23.
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, д. 34
8 (72772) 7-11-94
24.
Саркандский районный отдел
г. Саркан,
ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25.
Отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, д. 1
8 (72843) 2-10-16
26.
Райымбекский районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27.
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
28.
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент,
ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
29.
Талгарский районный отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, д. 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
30.
Отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, д. 10
8 (72774) 5-80-62
31.
Талдыкорганский городской отдел
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, д. 67 «Б»
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32.
Текелийский городской отдел
г. Текели,
ул. Октябрьская, д. 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33.
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, д. 35

8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5.
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылай хан көшесі, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
6.
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25«А» үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7.
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314«А» үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
8.
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9.
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
10.
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1-үй
8 (72770) 2-30-90
11.
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12.
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзальная көшесі, 6«А» үй
8 (72738) 7-82-42
13.
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
14.
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29-үй
15.
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
16.
Тау-Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129-үй
8 (727) 391-38-58
17.
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев көшесі, 1«В» үй
8 (7272) 93-66-33
18.
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19.
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72840) 3-25-88
20.
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
21.
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22.
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23.
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
24.
Сарқант аудандық бөлімі
Сарқант қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25.
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
26.
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27.
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, н/ж
8 (72779) 2-11-65
28.
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, н/ж
8 (72831) 5-51-11
29.
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53«А» үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
30.
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10-үй
8 (72774) 5-80-62
31.
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67«Б» үй
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32.
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33.
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35-үй

8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Атырауской области»
г. Атырау,
пр-кт Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-34-67
2.
Областной отдел
г. Атырау,
пр-кт Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-29-42
3.
Городской отдел № 1
г. Атырау,
ул. Баймуханова, д. 16 «А»
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4.
Городской отдел № 2
г. Атырау, Балыкшы,
ул. Байжигитова, д. 80 «А»
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5.
Индерский районный отдел
Индерский район,
пос. Индерборский,
ул. Мендыгалиева, д. 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбетский районный отдел
Махамбетский район,
с. Махамбет,
ул. Абая, д.10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7.
Кызылкогинский районный отдел
Кызылкугинский район,
с. Миялы,
ул. Абая, д. 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8.
Жылыойский районный отдел
Жылыойский район,
г. Кульсары,
ул. Бейбитшилик, д. 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9.
Курмангазинский районный отдел
Курмангазинский район,
с. Ганюшкино,
ул. Есболаев, д. 66 «А»
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10.
Макатский районный отдел
Макатский район,
п. Макат,
ул. Центральная, д. 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11.
Исатайский районный отдел
Исатайский район,
с. Аккыстау,
ул. Егеменды Казахстан, д. 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, д. 37 «А»
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2.
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
пр-кт Сатпаева, д. 20/1
8 (7232) 60-39-22
3.
Усть-Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, д. 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4.
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, д. 22
8 (72331) 2-23-35
5.
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, д. 52 «А»
8 (72340) 2-67-81
6.
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск,
ул. Стахановская, д. 39
8 (72335) 6-02-39
7.
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский район,
с. Улкен-Нарын,
ул. Абылайхана, д. 96
8 (72341) 2-23-60
8.
Курчумский районный отдел
Курчумский район,
с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, д. 77
8 (72339) 2-13-10
9.
Риддерский районный отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, д. 12
8 (72336) 4-62-62
10.
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район,
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, д. 23
8 (72346) 2-24-96
11.
Уланский районный отдел
Уланский район,
п. Молодежный д. 9
8 (72338) 2-78-96
12.
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район,
г. Шемонайха,
3-микрорайон, д. 12
8 (72332) 3-41-00
13.
Семейский городской
отдел № 1
г. Семей,

8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
2.
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
3.
№ 1 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16«А» үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4.
№ 2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80«А» үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5.
Индер аудандық бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30-үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
8.
Қызылқоға аудандық бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
9.
Жылыой аудандық бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
10.
Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин ауылы, Есболаев көшесі, 66«А» үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
11.
Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Центральная көшесі, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
12.
Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37«А» үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2.
№ 1 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтбаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
3.
№ 2 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4.
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
5.
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52«А» үй
8 (72340) 2-67-81
6.
Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
7.
Қатонқарағай аудандық бөлімі
Қатонқарағай ауданы, Үлкен-Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
8.
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
9.
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
10.
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
11.
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12.
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3-шағын аудан, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
13.
№ 1 Семей қалалық бөлімі

408 квартал, д. 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14.
Семейский городской
отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева, д. 161 «А»
8 (7222) 52-69-29
15.
Абайский районный отдел
Абайский район,
с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, д. 12
8 (72252) 2-22-64
16.
Аягозский городской отдел
Аягозский район,
г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, д. 84
8 (72237) 5-24-32
17.
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район,
с. Бескарагай,
ул. Пушкина, д. 2 «А»
8 (72236) 9-06-30
18.
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район,
с. Бородулиха,
ул. Молодежная, д. 25
8 (72351) 2-20-48
19.
Жарминский районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау,
ул. Достык, д. 98
8 (72347) 6-54-00
20.
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район,
г. Курчатов,
ул. Абая, д. 12
8 (72251) 2-21-66
21.
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район,
с. Кокпекты,
ул. Шериаздана, д. 38
8 (72348) 2-21-71
22.
Урджарский районный отдел
Урджарский район,
с. Урджар,
ул. Абылайхана, д. 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Жамбылской области»
г. Тараз,
пр-кт Абая, д. 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2.
Таразский городской отдел
г. Тараз,
ул. К. Койгелды, д. 158 «А»
8 (7262) 43-84-21
3.
Отдел № 1
г. Тараз,
ул. Сатпаева, д. 1 «Б»
8 (7262) 56-90-27
4.
Отдел № 2
г. Тараз,
мкр. Талас, д. 2
8 (72622) 6-17-78
5.
Отдел № 3
г. Тараз,
пр-кт Абая, д. 232
8 (7262) 56-90-04
6.
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер,
ул. Медеуова, д. 33
8 (72637) 2-28-04
7.
Жамбылский районный отдел
с. Аса,
ул. Абая, д. 127
8 (72633) 2-11-99
8.
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, д. 49
8 (72635) 5-02-46
9.
Кордайский районный отдел
с. Кордай,
ул. Домалак ана, д. 215
8 (72636) 2-13-52
10.
Меркенский районный отдел
с. Мерке,
ул. Исмаилова, д. 232
8 (72632) 4-42-54
11.
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум,
ул. Рыскулбекова, д. 215
8 (72642) 2-47-93
12.
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, д. 1
8 (72634) 6-33-00
13.
Таласский районный отдел
г. Каратау,
ул. Молдагулова, д. 51
8 (72644) 6-33-93
14.
Отдел Т. Рыскуловского района
с. Кулан,
ул. Жибек жолы, д. 71
8 (72631) 2-18-10
15.
Шуский районный отдел
г. Шу,
ул. Автобазовская, д. 1
8 (72643) 2-17-97
16.
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково,
ул. Мира, д. 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Западно-Казахстанской области»
г. Уральск,
ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
2.
Отдел по Акжаикскому району
Акжаикский район,
с. Чапаев,
переулок Акжаикский, д. 2

Семей қаласы, 408-орам, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14.
№ 2 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161«А» үй
8 (7222) 52-69-29
15.
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
16.
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
17.
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2«А» үй
8 (72236) 9-06-30
18.
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
19.
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98-үй
8 (72347) 6-54-00
20.
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
21.
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
22.
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2.
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, К. Қойгелді көшесі, 158«А» үй
8 (7262) 43-84-21
3.
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтбаев көшесі, 1«Б» үй
8 (7262) 56-90-27
4.
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас шағын ауданы, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
5.
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
6.
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
7.
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
8.
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
9.
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215-үй
8 (72636) 2-13-52
10.
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмайылов көшесі, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
11.
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
12.
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1-үй
8 (72634) 6-33-00
13.
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлова көшесі, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
14.
Т.Рысқұлов ауданының бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71-үй
8 (72631) 2-18-10
15.
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобаза көшесі, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
16.
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Бейбітшілік көшесі, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2-үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
2.
Ақжайық ауданы бойынша бөлім
Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Ақжайық қиылысы, 2-үй

8 (71136) 9-25-80
3.
Отдел по Бокейординскому району
Бокейординский район,
с. Сайхин,
ул. Бергалиева, д. 1
8 (71140) 2-18-47
8 (71140) 2-18-35
4.
Отдел по Бурлинскому району
Бурлинский район,
г. Аксай,
ул. Железнодорожная, д. 121 «А»
8 (71133) 3-55-50
8 (71133) 3-67-78
5.
Отдел по Жангалинскому району
Жангалинский район,
с. Жангала,
ул. Халыктар достыгы, д. 63 «А»
8 (71141) 2-24-03
8 (71141) 2-24-04
6.
Отдел по Жанибекскому району
Жанибекский район,
с. Жанибек,
ул. Иманова, д. 79
8 (71135) 2-24-25
7.
Отдел по Зеленовскому району
Зеленовский район,
с. Переметное,
ул. Гагарина, д. 69 «Б»
8(71130) 2-36-14
8 (71130) 2-36-16
8.
Отдел по Казталовскому району
Казталовский район,
с. Казталовка,
ул. Лукманова, д. 22 «А»
8 (71144) 3-22-04
8 (71144) 3-22-05
9.
Отдел по Каратобинскому району
Каратобинский район,
с. Каратобе,
ул. Курмангалиева, д. 23/1
8 (71145) 3-18-00
8 (71145) 3-14-63
10.
Отдел по Сырымскому району
Сырымский район,
с. Жымпиты,
ул. Казахстанская, д. 11/2
8 (71134) 3-14-46
8 (71134) 3-14-47
11.
Отдел по Таскалинскому району
Таскалинский район,
с. Таскала,
ул. Вокзальная, д. 6
8 (71139) 2-23-98
8 (71139) 2-19-79
12.
Отдел по Теректинскому району
Теректинский район,
с. Федоровка,
ул. Юбилейная, д. 24
8 (71132) 2-33-78
8 (71132) 2-33-79
13.
Отдел по Чингирлаускому району
Чингирлауский район,
с. Чингирлау, ул. Тайманова, д. 95
8 (71137) 3-33-11
8 (71137) 3-44-20
14.
Отдел по Казталовскому району
Казталовский район,
с. Жалпактал, ул. С. Датулы, д. 23
8 (71138) 2-10-44
8 (71138) 2-10-45
15.
Отдел по Дарьинскому
сельскому округу
Зеленовский район,
с. Дарьинское,
ул. Балдырган, д. 27/1
8 (71131) 2-40-80
8 (71131) 2-40-82
16.
Отдел по Тайпакскому
сельскому округу
Акжаикский район,
с. Тайпак,
ул. Шемякина, д. 13
8 (71142) 2-18-84
17.
Отдел по Акжаикскому сельскому округу
Теректинский район,
с. Акжаик,
ул. Ак жайык, д. 5
8 (71143) 9-13-16
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Карагандинской области»
г. Караганда,
ул. Чкалова, д. 7
8 (7212) 41-63-10
2.
Городской отдел № 1
г. Караганда,
ул. Ержанова, д. 47/3
8 (7212) 33-13-10
3.
Городской отдел № 2
г. Караганда,
ул. Чкалова, д. 7
8 (7212) 41-03-92
4.
Городской отдел № 3
г. Караганда,
ул. Муканова, д. 5
8 (7212) 77-26-57
5.
Городской отдел № 4
г. Караганда,
ул. Архитектурная, д. 8
8 (7212) 45-71-01
6.
Городской отдел № 5
г. Караганда,
21 микрорайон. д. 6/7
8 (7212) 32-92-51
7.
Городской отдел № 6
г. Караганда,
ул. Серова, д. 73
8 (7212) 93-16-94
8.
Отдел № 1
г. Темиртау
г. Темиртау,
ул. Блюхера, д. 23
8 (7213) 44-67-45
9.
Отдел № 2
г. Темиртау
г. Темиртау,
пр-кт Республики, д. 128

8 (71136) 9-25-80
3.
Бөкей ордасы ауданы бойынша бөлім
Бөкей ордасы ауданы, Сайхын ауылы, Берғалиев көшесі, 1-үй
8 (71140) 2-18-47
8 (71140) 2-18-35
4.
Бөрілі ауданы бойынша бөлім
Бөрілі ауданы, Ақсай қаласы, Железнодорожная көшесі, 121«А» үй
8 (71133) 3-55-50
8 (71133) 3-67-78
5.
Жаңақала ауданы бойынша бөлім
Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылы, Халықтар достығы көшесі, 63«А» үй
8 (71141) 2-24-03
8 (71141) 2-24-04
6.
Жәнібек ауданы бойынша бөлім
Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Иманов көшесі, 79-үй
8 (71135) 2-24-25
7.
Зеленов ауданы бойынша бөлім
Зеленов ауданы, Переметное ауылы, Гагарин көшесі, 69«Б» үй
8 (71130) 2-36-14
8 (71130) 2-36-16
8.
Казталов ауданы бойынша бөлім
Казталов ауданы, Казталов ауылы, Лұқманов көшесі, 22«А» үй
8 (71144) 3-22-04
8 (71144) 3-22-05
9.
Қаратөбе ауданы бойынша бөлім
Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 23/1-үй
8 (71145) 3-18-00
8 (71145) 3-14-63
10.
Сырым ауданы бойынша бөлім
Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 11/2-үй
8 (71134) 3-14-46
8 (71134) 3-14-47
11.
Тасқала ауданы бойынша бөлім
Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Вокзальная көшесі, 6-үй
8 (71139) 2-23-98
8 (71139) 2-19-79
12.
Теректі ауданы бойынша бөлім
Теректі ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 24-үй
8 (71132) 2-33-78
8 (71132) 2-33-79
13.
Шыңғырлау ауданы бойынша бөлім
Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95-үй
8 (71137) 3-33-11
8 (71137) 3-44-20
14.
Казталов ауданы бойынша бөлім
Казталов ауданы, Жалпақтал ауылы, С. Датұлы көшесі, 23-үй
8 (71138) 2-10-44
8 (71138) 2-10-45
15.
Дарьинское ауылдық округі бойынша бөлімі
Зеленов ауданы, Дарьинское ауылы, Балдырған көшесі, 27/1-үй
8 (71131) 2-40-80
8 (71131) 2-40-82
16.
Тайпақ ауылдық округі бойынша бөлім
Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин көшесі, 13-үй
8 (71142) 2-18-84
17.
Ақжайық ауылдық округі бойынша бөлім
Теректі ауданы, Ақжайық ауылы, Ақ жайық көшесі, 5-үй
8 (71143) 9-13-16
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
2.
№ 1 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
3.
№ 2 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
4.
№ 3 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
5.
№ 4 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Архитектурная көшесі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
6.
№ 5 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, 21 шағын аудан, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
7.
№ 6 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Серов көшесі, 73-үй
8 (7212) 93-16-94
8.
№ 1 Теміртау қалалық бөлімі
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
9.
№ 2 Теміртау қалалық бөлімі
Теміртау қаласы, Республика даңғылы, 128-үй

8 (7213) 99-79-96
10.
Абайский районный
отдел № 1
г. Абай,
ул. Абая, д. 54
8 (72131) 4-77-07
11.
Абайский районный
отдел № 2
г. Абай, п. Топар,
ул. Казыбек би, д. 3
8 (72153) 3-04-46
12.
Отдел г. Сарань
г. Сарань,
ул. Жамбыла, д. 85
8 (72137) 4-25-26
13.
Отдел № 1
г. Шахтинск
г. Шахтинск,
пр-кт А. Кунанбаева, д. 65 «Б»
8 (72156) 5-21-25
14.
Отдел № 2
г. Шахтинск
г. Шахтинск,
п. Шахан Квартал 10/16, д. 16
8 (72156) 3-20-99
15.
Осакаровский районный
отдел № 1
п. Осакаровка,
ул. Пристационная, д. 12
8 (72149) 4-32-62
16.
Осакаровский районный
отдел № 2
р-н Осакаровка,
п. Молодежный ул. Абая, д. 13
8 (72148) 2-22-46
17.
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев,
пр-кт Сатпаева, д. 111
8 (71063) 4-03-47
18.
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш,
ул. Бокейхана, д. 20 «А»
8 (71036) 6-83-37
19.
Шетский районный отдел
с. Аксу-Аюлы,
ул. Жапакова, д. 23/1
8 (71031) 2-21-88
20.
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган,
ул. Б. Момышулы, д. 9
8 (7102) 73-81-09
21.
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район,
п. Атасу,
ул. А. Оспанова, д. 40
8 (71030) 2-69-09
22.
Отдел г. Каражал
г. Каражал,
ул. Ленина, д. 18
8 (71032) 2-70-21
23.
Отдел г. Приозерск
г. Приозерск,
ул. Балхашская, д. 7
8 (71039) 5-27-37
24.
Бухар-Жырауский районный
отдел № 1
Бухар-Жырауского район,
п. Ботакара,
ул. Абылай хана, д. 37
8 (72154) 2-23-73
25.
Бухар-Жырауский районный
отдел № 2
Бухар-Жырауский район,
п. Ботакара,
ул. Мира, д. 24
8 (72138) 3-15-62
26.
Актогайский районный
отдел № 1
п. Актогай,
ул. Бокейхана, д. 10
8 (71037) 2-11-05
27.
Актогайский районный
отдел № 2
п. Сары-шаган,
ул. Абая, д. 12
8 (71038) 2-23-39
28.
Нуринский районный отдел
п. Киевка,
ул. Сулейменовых, д. 2
8 (72144) 2-11-11
29.
Улытауский районный отдел
Улытауский район,
п. Улытау,
ул. Амангельды, д. 29 «А»
8 (71035) 2-13-06
30.
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова, д. 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Костанайской области»
г. Костанай,
ул. Тарана, д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2.
Костанайский городской отдел
г. Костанай,
ул. Гашека, д. 14
8 (7142) 26-45-51
3.
Алтынсаринский отдел
п. Силантьевка,
ул. Ленина, д. 51
8 (71445) 2-15-28
8 (71445) 2-15-29
4.
Амангельдинский отдел
с. Амангельды, ул. Майлина, д. 27/7
8 (71440) 2-12-55
8 (71440) 2-12-69
5.
Аркалыкский отдел
г. Аркалык,
ул. Абая, д. 62
8 (71430) 7-56-87
8 (71430) 7-56-86
6.
Аулиекольский отдел
с. Аулиеколь,
ул. Ленина, д. 32
8 (71453) 2-18-31
8 (71453) 2-19-02
7.
Денисовский отдел
с. Денисовка,
ул. Советская, д. 13
8 (71434) 2-20-30
8 (71434) 9-27-16
8.
Жангельдинский отдел
Жангельдинский район,
с. Торай,

8 (7213) 99-79-96
10.
№ 1 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
11.
№ 2 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы,Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3-үй
8 (72153) 3-04-46
12.
Саран қалалық бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
13.
№ 1 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65«Б» үй
8 (72156) 5-21-25
14.
№ 2 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан кенті, 10/16 квартал, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
15.
№ 1 Осакаровка аудандық бөлімі
Осакаровка кенті, Пристационная көшесі, 12-үй
8 (72149) 4-32-62
16.
№ 2 Осакаровка аудандық бөлімі
Осакаровка ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
17.
Сәтбаев қалалық бөлімі
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
18.
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20«А» үй
8 (71036) 6-83-37
19.
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1-үй
8 (71031) 2-21-88
20.
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы, Б. Момышұлы көшесі, 9-үй
8 (7102) 73-81-09
21.
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанов көшесі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
22.
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
23.
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7-үй
8 (71039) 5-27-37
24.
№ 1 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37-үй
8 (72154) 2-23-73
25.
№ 2 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Мир көшесі, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
26.
№ 1 Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
27.
№ 2 Ақтоғай аудандық бөлімі
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12-үй
8 (71038) 2-23-39
28.
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер көшесі, 2-үй
8 (72144) 2-11-11
29.
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29«А» үй
8 (71035) 2-13-06
30.
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2.
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қаласы, Гашек көшесі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
3.
Алтынсарин бөлімі
Силантьевка кенті, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4.
Амангелді бөлімі
Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5.
Арқалық бөлімі
Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6.
Әулиекөл бөлімі
Әулиекөл ауданы, Ленин көшесі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7.
Денисовка бөлімі
Денисовка ауылы, Советская көшесі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8.
Жангелдин бөлімі

ул. 8 марта, д. 37
8 (71439) 2-20-05
8 (71439) 2-15-85
9.
Житикаринский отдел
г. Житикара,
ул. Ленина, д. 108
8 (71435) 2-82-83
8(71435) 2-82-00
10.
Камыстинский отдел
Камыстинский район,
с. Камысты,
ул. Ержанова, д. 66
8 (71437) 2-22-76
8 (71437) 2-22-75
11.
Карабалыкский отдел
Карабалыкский район,
п. Карабалык,
ул. Космонавтов, д. 16
8 (71441) 3-29-61
8 (71441) 3-25-02
12.
Карасуский отдел
Карасуский район,
с. Карасу,
ул. Комсомольская, д. 24
8 (71452) 2-21-47
8 (71452) 2-19-69
13.
Лисаковский отдел
г. Лисаковск,
4 микрорайон, д. 25
8 (71433) 3-20-90
8 (71433) 3-53-89
14.
Мендыкаринский отдел
Мендыкаринский район,
с. Боровское, ул. Королева, д. 4 «А»
8 (71443) 2-24-60
15.
Наурзумский отдел
Наурзумский район,
п. Караменды,
ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8 (71454) 2-10-53
8 (71454) 2-10-15
16.
Рудненский отдел № 1
г. Рудный,
пр-кт Космонавтов, д. 12
8 (71431) 4-98-02
17.
Рудненский отдел № 2
г. Рудный,
ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 9-00-38
8 (71431) 9-89-47
18.
Сарыкольский отдел
Сарыкольский район,
п. Сарыколь,
ул. Ленина, д. 104
8 (71451) 2-13-21
8 (71451) 2-12-09
19.
Тарановский отдел
Тарановский район,
с. Тарановское,
ул. Калинина, д. 93
8 (71436) 3-65-89
8 (71436) 3-74-52
20.
Узункольский отдел
Узункольский район,
с. Узынколь,
ул. Абая, д. 79
8 (71444) 2-15-67
8 (71444) 2-11-62
21.
Федоровский отдел
Федоровский район,
с. Федоровка,
ул. Красноармейская, д. 56
8 (71442) 2-25-18
8 (71442) 2-32-83
22.
Отдел Костанайского района
Костанайский район,
п. Затабольск,
ул. Калинина, д. 53
8 (71455) 2-43-15
8 (71455) 2-43-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Кызылординской области»
г. Кызылорда,
ул. Г. Муратбаева, д. 2 «Е»
8 (7242) 23-07-16
2.
Городской отдел № 1
г. Кызылорда,
п. Тасбогет,
ул. Амангельды, б/н
8 (7242) 21-66-64
3.
Городской отдел № 2
г. Кызылорда,
ул. Жанкожа батыр, д. 82
8 (7242) 25-60-57
4.
Городской отдел № 3
г. Кызылорда,
мкр. Шугыла, д. 45
8(7242) 24-86-11
5.
Городской отдел № 4
г. Кызылорда,
мкр. Акмешит, д. 1б
8 (7242) 22-48-27
6.
Байконырский городской отдел
г. Байконыр,
ул. Максимова, д. 17 «А»
8 (3362) 27-54-81
7.
Аральский районный отдел
г. Аральск,
ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 2-50-02
8.
Казалинский районный отдел
г. Казалинск,
ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 2-61-27
9.
Кармакшинский районный отдел
п. Жосалы,
ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
10.
Жалагашский районный отдел
п. Жалагаш,
ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 3-23-03
11.
Сырдарьинский районный отдел
п. Теренозек,
ул. Амангельды, д. 55 «А»
8 (72436) 2-29-00
12.
Шиелинский районный отдел
п. Шиели,
ул. Рыскулова, б/н

Жангелдин ауданы, Торғай ауылы, 8 наурыз көшесі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9.
Жітіқара бөлімі
Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10.
Қамысты бөлімі
Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11.
Қарабалық бөлімі
Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавттар көшесі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12.
Қарасу бөлімі
Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомол көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13.
Лисаковск бөлімі
Лисаковск қаласы, 4-шағын аудан, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14.
Меңдіқара бөлімі
Меңдіқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесі, 4«А» үй
8 (71443) 22-4-60
15.
Наурызым бөлімі
Наурызым ауданы, Қарамеңді ауылы, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5-үй
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
16.
№ 1 Рудный бөлімі
Рудный қаласы, Космонавттар даңғылы, 12-үй
8 (71431) 49-8-02
17.
№ 2 Рудный бөлімі
Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18.
Сарыкөл бөлімі
Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кенті, Ленин к-сі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19.
Таран бөлімі
Таран ауданы, Тарановское ауылы, Калинин көшесі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20.
Ұзынкөл бөлімі
Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21.
Федоров бөлімі
Федоров ауданы, Федоровка ауылы, Красноармейская көшесі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
22.
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай ауданы, Затабол кенті, Калинин көшесі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2«Е» үй
8 (7242) 23-07-16
2.
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет кенті, Амангелді көшесі, н/ж
8 (7242) 21-66-64
3.
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
4.
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла шағын ауданы, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
5.
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт шағын ауданы, 1б-үй
8 (7242) 22-48-27
6.
Байқоңыр қалалық бөлімі
Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17«А» үй
8 (3362) 27-54-81
7.
Арал аудандық бөлімі
Арал қаласы, Қарасақал көшесі, н/ж
8 (72433) 25-0-02
8.
Қазалы аудандық бөлімі
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, н/ж
8 (72438) 26-1-27
9.
Қармақшы аудандық бөлімі
Жосалы кенті, Абай көшесі, н/ж
8 (72437) 2-11-62
10.
Жалағаш аудандық бөлімі
Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, н/ж
8 (72431) 32-3-03
11.
Сырдария аудандық бөлімі
Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, 55«А» үй
8 (72436) 2-29-00
12.
Шиелі аудандық бөлімі
Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, н/ж

8 (72432) 4-15-59
13.
Жанакорганский районный отдел
п. Жанакорган,
ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 2-14-51
Филиал «ЦОН по Мангистауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Мангистауской области»
г. Актау,
15 микрорайон, д. 67 «Б»
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2.
Актауский городской
отдел № 1
г. Актау,
15 микрорайон, д. 67 «Б»
8 (7292) 42-23-17
3.
Жанаозенский городской
отдел № 2
г. Жанаозен,
мкр. Оркен,
здание Дома творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
4.
Мунайлинский районный
отдел № 3
Мунайлинский район,
с. Мангистау,
здание «Общественных организаций»
8 (7292) 46-56-83
5.
Бейнеуский районный
отдел № 4
с. Бейнеу,
ул. Косай ата,
здание «Центр молодежи»
8 (72932) 2-55-35
6.
Боранкулское отделение № 9
Бейнеуского района
с. Боранкул, 7 аул,
здание ГУ «Боранкулмадениет»
8 (72932) 3-16-95
7.
Мангистауский районный
отдел № 5
с. Шетпе,
ул. Центральная, д. 15,
здание Казпочта
8 (72931) 2 20-79
8.
Каракиянский районный
отдел № 6
с. Курык,
ул. Валиханова, д. 15
8 (72937) 2-22-10
9.
Тупкараганский районный
отдел № 7
г. Форт-Шевченко,
ул. Маяулыз, д. 6 «Д»
8 (72938) 2-30-38
10.
Акшукурское отделение № 10
Тупкараганского района
с. Акшукур,
ул. Уштерек, д. 5,
здание ТОО «Жайлау»
8 (72938) 3-28-44
11.
Жетыбайский районный
отдел № 8
п. Жетыбай,
ул. Жанакурылыс, д. 10
8 (72935) 2-69-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Павлодарской области»
г. Павлодар,
ул. Павлова, д. 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2.
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар,
ул. Кутузова, д. 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3.
Павлодарский городской
отдел № 1
г. Павлодар,
ул. Исиналиева, д. 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4.
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар,
ул. Толстого, д. 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5.
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз,
ул. Машхур-Жусуп, д. 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7187) 70-42-27
6.
Аксусский городской отдел
г. Аксу,
ул. Ленина, д. 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7.
Актогайский районный отдел
с. Актогай,
ул. Абая, д. 72
8 (71841) 2-21-66
8.
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул,
ул. Сатпаева, д. 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9.
Железинский районный отдел
с. Железинка,
ул. Торайгырова, д. 58
8 (71831) 2-25-86
10.
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты,
ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11.
Качирский районный отдел
с. Теренколь,
ул. Тургенова, д. 85
8 (71833) 2-24-79
12.
Лебяжинский районный отдел
с. Акку,
ул. Ташимова, д. 114
8 (71839) 2-11-07
13.
Иртышский районный отдел
с. Иртышск,
ул. Исы-Байзакова, д. 14
8 (71832) 22-91-12

8 (72432) 4-15-59
13.
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67«Б» үй
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2.
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67«Б» үй
8 (7292) 42-23-17
3.
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен шағын ауданы, Оқушылар шығармашылық үйінің ғимараты
8 (72934) 5-03-90
4.
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, «Қоғамдық ұйымдардың» ғимараты
8 (7292) 46-56-83
5.
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, «Жастар орталығы» ғимараты
8 (72932) 2-55-35
6.
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, «Боранқұлмәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
7.
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе ауылы, Центральная көшесі, 15-үй, Қазпоштаның ғимараты
8 (72931) 22-0-79
8.
№ 6 Қарақия аудандық бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15-үй
8 (72937) 22-2-10
9.
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6«Д» үй
8 (72938) 2-30-38
10.
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімі
Ақшұқыр ауылы, Үштерек көшесі, 5-үй, «Жайлау» ЖШС ғимараты
8 (72938) 33-28-44
11.
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, 10-үй
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2.
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3.
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Есенәлиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4.
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5.
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр Жүсіп көшесі, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6.
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7.
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
8.
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтбаев көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9.
Железин аудандық бөлімі
Железин ауылы, Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
10.
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В. Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11.
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85-үй
8 (71833)2-24-79
12.
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
13.
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14-үй
8 (71832) 22-91-12

8 (71832) 22-91-11
14.
Майский районный отдел
с. Майск,
ул. Сейфулина, д. 13
8 (71838) 9-21-44
15.
Успенский районный отдел
с. Успенка,
ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Северо-Казахстанской области»
г. Петропавловск,
ул. Ауэзова, д. 157
8 (7152) 33-12-57
2.
Городской отдел
г. Петропавловск,
ул. Конституции Казахстана, д. 72
8 (7152) 33-02-26
3.
Отдел по Айыртаускому району
с. Саумалколь,
ул. Д. Сыздыкова, д. 4
8 (71533) 2-01-84
4.
Отдел по Акжарскому району
с. Талшик,
ул. Победы, д. 67
8 (71546) 2-21-08
5.
Отдел по Аккайынскому району
с. Смирново,
ул. Труда, д. 11
8 (71532) 2-25-86
6.
Отдел по Есильскому району
с. Явленка,
ул. Ленина, д. 6
8 (71543) 2-20-03
7.
Отдел по Жамбылскому району
с. Пресновка,
ул. Переулок Горького, д. 10 «Г»
8 (71544) 2-29-16
8.
Отдел по району
им. Г. Мусрепова
с. Новоишимское,
ул. Ленина, д. 7
8 (71535) 2-22-19
9.
Отдел по Кызылжарскому району
а. Бескол,
ул. Институтская, д. 1 «В»
8 (71538) 2-17-46
10.
Отдел по району
М. Жумабаева
г. Булаево,
ул. Юбилейная, д. 62
8 (71531) 2-03-76
11.
Отдел по Мамлютскому району
г. Мамлютка,
ул. С. Муканова, д. 11
8 (71541) 2-27-48
12.
Отдел по Тайыншинскому району
г. Тайынша,
ул. Конституции Казахстана, д. 208
8 (71536) 2-36-03
13.
Отдел по Тимирязевскому району
с. Тимирязево,
ул. Уалиханова, д. 17
8 (71537) 2-03-02
14.
Отдел по Уалихановскому району
с. Кишкенеколь,
ул. Уалиханова, д. 80
8 (71542) 2-28-11
15.
Отдел по району Шал акына
г. Сергеевка,
ул. Желтоксана, д. 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Южно-Казахстанской области»
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2.
Городской отдел № 1
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3.
Городской отдел № 2
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
4.
Городской отдел № 3
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Оспанова, д. 61
8 (7252) 30-01-35
5.
Городской отдел № 4
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Сайрамская, б/н
8 (7252) 52-50-84
6.
Городской отдел № 5
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Республика, д. 15
8 (7252) 56-52-84
7.
Арысский городской отдел
г. Арыс,
ул. Ергөбек, б/н
8 (72540) 2-31-18
8.
Байдибекский районный отдел
с. Шаян,
ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 2-14-43
9.
Кентауский городской отдел
г. Кентау,
ул. Абылай хана, д. 10
8 (72536) 3-64-56
10.
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт,
ул. Конаева, б/н
8 (72539) 2-27-57
11.
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 6-13-43
12.
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир,
пр-кт Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 2-26-16
13.
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан,
ул. Кажымухан, б/н
8 (72530) 2-26-70
14.
Туркестанский городской отдел
г. Туркестан,
ул. Тылеулы мынбасы, б/н

8 (71832) 22-91-11
14.
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
15.
Успен аудандық бөлімі
Успен ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
2.
Қалалық бөлім
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72-үй
8 (7152) 33-02-26
3.
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Саумалкөл ауылы, Д.Сыздықов көшесі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
4.
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Талшық ауылы, Жеңіс көшесі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
5.
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Смирново ауылы, Еңбек көшесі, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
6.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
7.
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Пресновка ауылы, Горький қиылысы көшесі, 10«Г» үй
8 (71544) 2-29-16
8.
Ғ.Мүсірепов атындағы аудан бойынша бөлім
Новоишимское ауылы, Ленин көшесі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
9.
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Бескөл ауылы, Институтская көшесі, 1«В» үй
8 (71538) 2-17-46
10.
М.Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Булаево қаласы, Юбилейная көшесі, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
11.
Мамлют ауданы бойынша бөлім
Мамлют қаласы, С.Мұқанов көшесі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
12.
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
13.
Тимирязев ауданы бойынша бөлім
Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
14.
Уалиханов ауданы бойынша бөлім
Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
15.
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2.
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3.
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
4.
Шымкент қаласының № 3 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
5.
Шымкент қаласының № 4 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі, н/ж
8 (7252) 52-50-84
6.
Шымкент қаласының № 5 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
7.
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, н/ж.
8 (72540) 2-31-18
8.
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі, н/ж
8 (72548) 21-443
9.
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, 10-үй
8 (72536) 36-456
10.
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
8 (72539) 22-757
11.
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, н/ж
8 (72534) 61-343
12.
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, н/ж
8 (72544) 22-616
13.
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, н/ж
8 (72530) 22-670
14.
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, н/ж

8 (72533) 4-16-79
15
Толебийский районный отдел
г. Ленгер,
ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
16.
Тулькубасский районный отдел
с. Тулькубас,
ул. Т. Рыскулова, д. 189
8 (72538) 5-27-09
17.
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент,
ул. Кыстаубаев, б/н
8 (72531) 7-70-79
18.
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган, ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 4-33-29
19.
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш,
ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 2-70-20
20.
Абайский сельский отдел
с. Абай,
ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 3-16-29
21.
Шардаринский районный отдел
г. Шардара,
тупик Шардара, б/н
8 (72535) 2-15-83
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1.
Филиал РГП
«ЦОН по г. Алматы»
г. Алматы,
ул. Джандосова, д. 51
8 (727) 247-16-28
2.
Отдел Ауэзовского района
г. Алматы,
ул. Джандосова, д. 51
8 (727) 247-16-27
3.
Отдел Алмалинского района
г. Алматы,
ул. Богенбай батыра, д. 221
8 (727) 378-09-09
4.
Отдел Алатауского района
г. Алматы,
мкр. Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, д. 24
8 (727) 395-36-10
5.
Отдел Бостандыкского района
г. Алматы,
мкр. Алмагуль, д. 9 «А»
8 (727) 396-37-00
6.
Отдел Жетысуского района
г. Алматы,
ул. Толе би, д. 155
8 (727) 330-72-43
7.
Отдел Медеуского района
г. Алматы,
ул. Маркова, д. 44
8 (727) 239-65-52
8.
Отдел Турксибского района
г. Алматы,
ул. Рихарда Зорге, д. 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по городу Астане»
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания
населения по городу Астане»
г. Астана,
пр-кт Республики, д. 12/2
8 (7172) 57-07-74
2.
Отдел по Алматинскому району
г. Астана,
ул. Мирзояна д. 25
8 (7172) 61-84-11
3.
Отделение № 1
г. Астана,
пр-кт Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
4.
Отделение № 2
г. Астана,
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
5.
Отделение № 3
г. Астана,
п. Железнодорожный,
ул. Актасты, д. 20
8 (7172) 94-71-80
6.
Отдел по Сарыаркинскому району
г. Астана,
пр-кт Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
7.
Отделение «Тлендиева»
г. Астана,
пр. Богенбая, д. 6 «А»
8 (7172) 94-99-96
8.
Отделение «Ақжайық»
г. Астана,
ул. Есенберлина, д. 16/2
(здание АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
9.
Отделение «Өндіріс»
г. Астана,
ул. Кеменгерұлы, д. 6/1
8 (7172) 30-40-70
10.
Отделение «Кенесары»
г. Астана,
пр-кт Сарыарка, д.12
(здание АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
11.
Отделение «Жеңіс»
г. Астана,
пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
12.
Отдел по Есильскому району
г. Астана,
ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
13.
Отделение по Есильскому району
г. Астана,
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1
8 (7172) 50-91-95
Приложение 2
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
форма
Герб Республики Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Разрешение № ____

8 (72533) 4-16-79
15.
Төлеби аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, н/ж
8 (72547) 61-90-56
16.
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т.Рысқұлов көшесі, 189-үй
8 (72538) 52-709
17.
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, н/ж
8 (72531) 77-079
18.
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, н/ж
8 (72546) 43-329
19.
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, н/ж
8 (72537) 27-020
20.
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі, н/ж
8 (72532) 31-629
21.
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара түкпірі, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
2.
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-27
3.
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221-үй
8 (727) 378-09-09
4.
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 шағын ауданы, Жанқожа батыр көшесі, 24-үй
8 (727) 395-36-10
5.
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл шағын ауданы, 9«А» үй
8 (727) 396-37-00
6.
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
7.
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
8.
Түркісіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
2.
Алматы ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8 (7172) 61-84-11
3.
№ 1 бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
4.
№ 2 бөлім
Астана қаласы, Абай көшесі, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
5.
№ 3 бөлім
Астана қаласы, Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
6.
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
7.
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6«А» үй
8 (7172) 94-99-96
8.
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимараты)
8 (7172) 59-28-33
9.
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
10.
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимараты)
8 (7172) 23-79-03
11.
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
12.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
13.
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы көшесі, 5/1-үй
8 (7172) 50-91-95
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі № ____ рұқсат

выдано «___»________ 20__ г.                 до «___» _______ 20__ г.
Торговое наименование _______________________________________________
Международное непатентованное наименование __________________________
(при наличии)
Состав ______________________________________________________________
(при наличии)
Лекарственная форма _________________________________________________
(при наличии)
Организация-производитель ___________________________________________
Страна ______________________________________________________________
Регистрационный номер _____________________ дата «___» ______ 20__ г.
Реклама представлена
Рекламным модулем (статьей), аудио-/видео материалом согласно
приложению
Реклама может распространяться:
в специализированных изданиях/ средствах массовой информации
Подпись ______________________________________
руководителя государственного органа
М. П.
За несовпадение материалов рекламного объявления с материалами,
представленными на экспертизу, ответственность несут рекламодатели и
рекламораспространители.
Приложение 3
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
форма
Потребитель: ________________________________________________________
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Юридический адрес ___________________________________________________
телефон _____________________________________________________________
факс ________________________________________________________________
адрес электронной почты потребителя _________________________________
Представитель потребителя ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, доверенность прилагается)
Телефон ______________________________ факс _________________________
адрес электронной почты представителя _______________________________
Заявление
Настоящим просим ______________________________________________
(наименование государственного органа)
выдать разрешение на рекламу лекарственного средства, изделия
медицинского назначения, медицинскую технику (необходимое подчеркнуть)
торговое наименование _______________________________________________
состав или международное непатентованное название (при наличии)
_____________________________________________________________________
лекарственная форма, дозировка, фасовка (при наличии) _______________
условия отпуска _____________________________________________________
При этом сообщаем, что указанное лекарственное средство,
изделие медицинского назначения, медицинская техника зарегистрировано
в Республике Казахстан.
Регистрационное удостоверение № ____ «__» __________ _____ года
прошло оценку безопасности и качества в Республике Казахстан
(заключение о безопасности и качестве № ___, дата «___»______ 20__г.,
выдан ________________________)
наименование организации
или подтверждение соответствия (сертификат соответствия № _____,
дата «___» _______ 20__ г., выдан ________________________)
наименование организации
К заявлению прилагаем:
Заключение по результатам проведения предварительной экспертизы
рекламного материала.
М.П. Подпись потребителя
Заявление принял ____________________________ «___» _________ 20__ г.
(Ф.И.О., должность)             (дата)
Приложение 4
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Заключение
по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного
материала
Экспертная организация сообщает результаты предварительной экспертизы рекламного материала на получение разрешения на рекламу лекарственного средства для распространения _____________________________________________________________________
(в средствах массовой информации, в специализированных медицинских изданиях)
№ п/п
Торговое название
лекарственного средства
(с указанием лекарственной формы,
дозировки, концентрации
и объема заполнения,
количества доз
в упаковке - для лекарственного препарата)
Международное
непатентованное
название (МНН)
Организация-производитель,
страна-производитель
Регистрационное
удостоверение номер,
дата, срок действия
Заключение о безопасности
и качестве или сертификат
соответствия номер, кем выдан
Рекламный
материал
представлен
(модуль, статья,
видео- материал,
аудио- материал)
количество страниц,
видео сек., аудио сек.
Заключение *: _________________________________________________
Приложение реклама ____________________________________________
(модуль, статья, раскадровка видео-рекламы,
текст аудио-рекламы на бумажных носителях,
аудио- видео записи на электронных носителях)
Примечание *
1. Текст положительного заключения предварительной экспертизы:
«Представленные рекламные материалы не противоречат законодательству Республики Казахстан в области рекламы.
На основании проведенной экспертизы считаем возможным производство, распространение, размещение, использование рекламы _____________________________________________________________________
(в средствах массовой информации, специализированных медицинских изданиях)».

20__ ж. «___» _________         20__ ж. «___» _________ дейін берілді
Саудалық атауы ______________________________________________________
Халықаралық патенттелмеген атауы ____________________________________
(бар болса)
Құрамы ______________________________________________________________
(бар болса)
Дәрілік түрі ________________________________________________________
(бар болса)
Өндіруші ұйым _______________________________________________________
Елі _________________________________________________________________
Тіркеу нөмірі ___________________        күні «___» ____________ 20__
Жарнама
Жарнамалық модульде (мақалада), аудио-/бейне материалда
қосымшаға сәйкес ұсынылған
Жарнаманы:
мамандандырылған баспаларда/бұқаралық ақпарат құралдарында
жүргізуге болады
Қолы ______________________________
мемлекеттік органның басшысы
М.О.
Жарнамалық хабарландыру материалдарының сараптамаға ұсынылған
материалдармен сәйкессіздігі үшін жауапкершілік жарнама берушілер мен
жарнама таратушыларға жүктеледі.
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
3-қосымша
нысан
Тұтынушы ____________________________________________________________
ЖСН/БЖН _____________________________________________________________
заңды мекенжайы _____________________________________________________
телефоны ____________________________________________________________
факсы _______________________________________________________________
тұтынушының электрондық пошта мекенжайы _____________________________
Тұтынушының өкілі ___________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, сенімхат қоса беріледі)
Телефоны: ____________________________ факсы: _______________________
өкілдің электронды пошта мекенжайы __________________________________
Өтініш
Осымен
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
дәрілік затты, медициналық мақсаттағы бұйым мен медициналық техниканы
(асты сызылсын) жарнамалауға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
cаудалық атауы ______________________________________________________
құрамы немесе халықаралық патенттелмеген атауы (бар болса) __________
дәрілік түрі, мөлшері, орамы (бар болса) ____________________________
босату шарты ________________________________________________________
Бұл ретте, көрсетілген дәрілік зат, медициналық мақсаттағы
бұйым, медициналық техника Қазақстан Республикасында тіркелгенін
хабарлаймыз.
Тіркеу куәлігі 20__ жылғы «___» _____________ № ______
Қазақстан Республикасында қауіпсіздігі мен сапасының бағалауы
жүргізілді
(қауіпсіздігі мен сапасының қорытындысы № ___, күні ______, ________)
ұйымның атауы
немесе сәйкестігін растау
(сәйкестік сертификаты № ___, күні _________, ______________________)
ұйымның атауы
Өтінішке:
Жарнамалық материалға алдын ала сараптама жүргізу нәтижелері
бойынша қорытынды қоса беріледі.
М.О. Тұтынушының қолы
Өтінішті ___________________________ қабылдады 20__ ж. «___» ________
(Т.А.Ә., лауазымы)                       (күні)
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
4-қосымша
Жарнамалық материалға алдын ала сараптама жүргізу нәтижелері бойынша
қорытынды
Сараптау ұйымы рұқсат алу бойынша жарнамалық материалды алдын
ала сараптау нәтижелерін дәрілік заттың жарнамасына мына орындарда
тарату үшін _____________________________________________ хабарлайды.
(бұқаралық ақпарат құралдарында/мамандандырылған
медициналық баспаларда)
Р/с
Дәрілік заттың (дәрілік препарат үшін - дәрілік түрін, мөлшерленуін, концентрациясын және толтыру көлемін, қаптамадағы доза санын көрсете отырып) саудалық атауы
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Өндіруші ұйым, өндіруші ел
Тіркеу куәлігі, нөмірі, күні, жарамдылық мерзімі
Қауіпсіздік және сапасы туралы қорытынды немесе сәйкестік сертификаты, нөмірі, кім берді
Жарнамалық материал ұсынылды
(модуль, мақала, бейне- материал, аудио- материал)
Беттер саны, бейне сек., аудио сек.
Қорытынды*: ___________________________________________________
Жарнама қосымша _______________________________________________
(модуль, мақала, бейнежарнаманың кадрларын ашу,
қағаз тасымалдағыштардағы аудиожарнаманың
мәтіні, электронды тасымалдағыштардағы аудио-
бейне жазбалар)
Ескертпе*
1. Алдын ала сараптаудың оң қорытындысының мәтіні:
«Ұсынылған жарнамалық материалдар Қазақстан Республикасының
жарнама саласындағы заңнамасына қайшы келмейді.
Жүргізілген сараптама негізінде жарнаманы өндіруді, таратуды,
орналастыруды, пайдалануды __________________________________________
______________________________________________ мүмкін деп санаймыз.».
(бұқаралық ақпарат құралдарында,
мамандандырылған медициналық баспаларда)

2. Текст отрицательного заключения предварительной экспертизы:
«Представленные рекламные материалы противоречат законодательству Республики Казахстан в области рекламы:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
На основании проведенной экспертизы считаем невозможным производство, распространение, размещение, использование рекламы в Республике Казахстан.».
Ф.И.О. и подпись руководителя
государственной экспертной организации ________________________
Дата __________ Место печати ____________
Приложение 5
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Заключение
по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного материала
1. Экспертная организация сообщает результаты предварительной экспертизы рекламного материала на получение разрешения на рекламу изделий медицинского назначения и медицинской техники для распространения _____________________________________________________________________
(в средствах массовой информации, в специализированных медицинских изданиях)
№ п/п
Торговое название
изделий медицинского
назначения,
медицинской техники
Организация-производитель,
страна-производитель
Регистрационное
удостоверение номер,
дата, срок действия
Заключение о безопасности
и качестве или сертификат
соответствия
номер, выдан кем
Рекламный
материал
представлен
(модуль, статья,
видео- материал,
аудио- материал)
количество страниц
видео сек., аудио сек.
Заключение *: _________________________________________________
Приложение реклама ____________________________________________
(модуль, статья, раскадровка видео-рекламы,
текст аудио-рекламы на бумажных носителях,
аудио-видео записи на электронных носителях)
Примечание *
1. Текст положительного заключения предварительной экспертизы:
«Представленные рекламные материалы не противоречат законодательству Республики Казахстан в области рекламы.
На основании проведенной экспертизы считаем возможным производство, распространение, размещение, использование рекламы _____________________________________________________________________
(в средствах массовой информации,
специализированных медицинских изданиях)».
2. Текст отрицательного заключения предварительной экспертизы:
«Представленные рекламные материалы противоречат законодательству Республики Казахстан в области рекламы:
1. __________________________________________________________________

2. Алдын ала сараптаудың теріс қорытындысының мәтіні:
«Ұсынылған жарнамалық материалдар Қазақстан Республикасының
жарнама саласындағы заңнамасына қайшы келеді:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
Жүргізілген сараптама негізінде Қазақстан Республикасында
жарнаманы өндіруді, таратуды, орналастыруды, пайдалануды мүмкін емес
деп санаймыз.».
Мемлекеттік сараптау ұйымы
басшысының Т.А.Ә. және қолы ___________________________________
Күні __________ Мөр орны
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
5-қосымша
Жарнамалық материалға алдын ала сараптама жүргізу нәтижелері бойынша
қорытынды
Сараптау ұйымы рұқсат алу бойынша жарнамалық материалды алдын
ала сараптау нәтижелерін медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медицина
техникасының жарнамасына мына орындарда тарату үшін _________________
_________________________________________________________ хабарлайды.
(бұқаралық ақпарат құралдарында/мамандандырылған
медициналық баспаларда)
Р/с
Медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың саудалық атауы
Өндіруші ұйым, өндіруші ел
Тіркеу куәлігі нөмірі, күні, жарамдылық мерзімі
Қауіпсіздік және сапасы туралы қорытынды немесе сәйкестік сертификаты, нөмірі, кім берді
Жарнамалық материал ұсынылды
(модуль, мақала, бейнематериал, аудиоматериал)
Беттер саны, бейне сек., аудио сек.
Қорытынды*: ___________________________________________________
Жарнама қосымша _______________________________________________
(модуль, мақала, бейнежарнаманың кадрларын ашу,
қағаз тасымалдағыштардағы аудиожарнаманың
мәтіні, электронды тасымалдағыштардағы аудио-
бейне жазбалар)
Ескертпе*
1. Алдын ала сараптаудың оң қорытындысының мәтіні:
«Ұсынылған жарнамалық материалдар Қазақстан Республикасының
жарнама саласындағы заңнамасына қайшы келмейді.
Жүргізілген сараптама негізінде жарнаманы өндіруді, таратуды,
орналастыруды, пайдалануды __________________________________________
______________________________________________ мүмкін деп санаймыз.».
(бұқаралық ақпарат құралдарында,
мамандандырылған медициналық баспаларда)
2. Алдын ала сараптаудың теріс қорытындысының мәтіні:
«Ұсынылған жарнамалық материалдар Қазақстан Республикасының
жарнама саласындағы заңнамасына қайшы келеді:
1. ____________________________________________________________

2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
На основании проведенной экспертизы считаем невозможным производство, распространение, размещение, использование рекламы в Республике Казахстан.».
Ф.И.О. и подпись руководителя
государственной экспертной организации ________________________
Дата __________ Место печати ____________
Приложение 6
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Решение об отказе
в выдаче разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий
медицинского назначения и медицинской техники в
Республике Казахстан
Номер заявления
Дата заявления
Потребитель
Номер решения об отказе
Дата решения об отказе
Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по г. Алматы Министерства здравоохранения Республики Казахстан уведомляет Вас об отказе в выдаче разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники (нужное подчеркнуть) на территории Республики Казахстан.
Причина отказа:
Ф.И.О., ЭЦП руководителя Департамента
Приложение 7
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном виде
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных с существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение клинических исследований и
(или) испытаний фармакологических и лекарственных средств,
изделий медицинского назначения и медицинской техники»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается: Государственным учреждением «Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – комитет) адрес: город Астана, улица Орынбор 8, Дом министерств, подъезд № 5, телефон 8 (727 2) 74-32-79, адрес Интернет – ресурса www.mz.gov.kz, Государственным учреждением «Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Алматы» Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – департамент) по адресу: город Алматы, улица Маметова,3, адрес интернет-ресурса: farmco@dari.kz, Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – экспертная организация) адрес: город Алматы, проспект Абылай хана, 63, тел. 8 (727 2) 73-16-72, адрес Интернет – ресурса www. dari.kz.

2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
Жүргізілген сараптама негізінде Қазақстан Республикасында
жарнаманы өндіруді, таратуды, орналастыруды, пайдалануды мүмкін емес
деп санаймыз.».
Мемлекеттік сараптау ұйымы
басшысының Т.А.Ә. және қолы ___________________________________
Күні __________ Мөр орны
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
6-қосымша
Қазақстан Республикасында дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы жарнамалауға
рұқсат беруден бас тарту туралы шешім
Өтініш нөмірі
Өтініш берген күні
Тұтынушы
Бас тарту туралы шешімнің нөмірі
Бас тарту туралы шешімнің күні
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті Сізге Қазақстан Республикасында дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы (қажеттісінің асты сызылсын) жарнамалауға рұқсат беруден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
Бас тарту себебі:
Департамент басшысының Т.А.Ә., ЭЦҚ
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
7-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаға клиникалық
зерттеулер және (немесе) сынаулар жүргізуге рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті: «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет), мекенжайы: Астана қаласы, Орынбор көшесі 8 үй, № 5 кіреберіс, телефон 8 (727 2) 74-32-79, интернет-ресурсының мекенжайы: www.mz.gov.kz,; Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің «Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Алматы қаласы, Мәметов көшесі, 3, интернет-ресурсының мекенжайы: farmco@dari.kz; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі «Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптау ұйымы) Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 63, тел. 8 (727 2) 73-16-72, интернет-ресурсының мекенжайы: farmco@dari.kz; көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 74 Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 ноября 2009 года № 744 «Об утверждении Правил проведения клинических исследований и (или) испытаний фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Министерства здравоохранения Республики Казахстан и экспертной организации: www.mz.gov.kz, www.dari.kz, официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами, размещенных в здании департамента и в экспертной организации.
5. Результатом предоставления оказываемой государственной услуги является разрешение в виде приказа комитета на проведение клинического испытания фармакологического или лекарственного средства, изделия медицинского назначения или медицинской техники (далее - разрешительный документ) на бумажном носителе, либо письменный ответ с мотивированным обоснованием об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) поступления необходимых документов в департамент – в течение тридцати рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги составляет – тридцать минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги составляет - тридцать минут.
Проверка полноты представленных документов с момента их получения осуществляется сотрудником департамента, комитета или экспертной организаций в течение двух рабочих дней.
В дальнейшем уполномоченный орган не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Оплата осуществляется за оценку материалов клинического исследования, проводимой экспертной организацией на договорной основе.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенья и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 267 «О праздниках в Республике Казахстан».

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы мен денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 74–бабының, «Фармакологиялық және дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техникаларды клиникалық зерттеу және сынаулардан өткізуге рұқсат беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 19 қарашадағы № 744 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және сараптау ұйымының – www.mz.gov.kz, www.dari.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурстарында, ресми ақпарат көздерінде, Департаменттің және сараптау ұйымының ғимаратында орналасқан стенділерде, үлгілері бар ақпарат тақталарында орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті ұсыну нәтижесі Комитеттің фармакологиялық және дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техникаларды клиникалық зерттеу және сынақтардан өткізуге қағаз тасымалдауышта рұқсат беру бұйрығы түріндегі рұқсаты не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі уәжделген жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
2) қажетті құжаттар департаментке түскен сәттен бастап – отыз жұмыс күн ішінде.
3) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – отыз минут;
4) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – отыз минут.
Ұсынылған құжаттарды алынған сәттен бастап олардың толықтығын тексеруді департаменттің, комитеттің немесе сараптау ұйымының қызметкері екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Бұдан әрі уәкілетті органның осы негіз бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Ақы төлеу сараптау ұйымы шарт негізінде жүргізетін клиникалық зерттеу материалдарының бағасы үшін жүзеге асырылады.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін қоса есептегенде сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мереке туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы № 267 Заңына сәйкес мереке күндері.

Прием осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-30 часов, без предварительной записи.
10. В департаменте имеются места для представления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов. Данные места оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги в департамент представляются следующие документы:
1) заявление по установленной форме на проведение клинических исследований согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) копию сертификата происхождения исследуемого образца, заверенную заказчиком;
3) сведения о технологии изготовления (производства) и документация, по которой осуществлялся контроль производства и качества;
4) заключение Фармакопейного центра экспертной организации о качестве исследуемого образца;
5) протокол клинического исследования, который разрабатывается в соответствии с видом и фазой исследования, подписанный уполномоченным представителем заказчика и исследователем;
6) брошюра исследователя, составленная с учетом стадии разработки исследуемого образца, инструкция по медицинскому применению лекарственного средства, изделия медицинского назначения;
7) информация для испытуемого о клиническом исследовании;
8) информированное согласие испытуемого;
9) индивидуальные регистрационные сведения;
10) резюме исследователя на настоящий момент и/или другие материалы, подтверждающие его квалификацию;
11) копию документа удостоверяющего личность для физических лиц.
12. Образцы бланков для получения государственной услуги получают у уполномоченного лица департамента. Форма заявления, а также полный перечень документов для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсах: farmco@dari.kz, www. dari.kz.
13. Заполненные формы заявлений и необходимые документы для проведения государственной услуги представляются получателем государственной услуги по принципу «одного окна» через канцелярию департамента, по адресу указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты и место получения государственной услуги получателем государственной услуги нарочно при индивидуальной явке;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного лица, принявшего заявление на оформление документов.
Департамент в течение пяти рабочих дней передает представленные документы в экспертную организацию для проведения экспертизы.
После проведения экспертизы материалов, экспертной организацией выдается положительное или отрицательное заключение, которое направляется в комитет.
Комитет на основании заключения экспертной организации принимает соответствующее решение и направляет решение в департамент.

Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз кезек тәртібімен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
10. Департаментте үй-жайлардың қауіпсіздік талаптарына жауап беретін мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған күту орны және құжаттарды толтыруға арналған орындар бар. Бұл орындар қажетті құжаттар тізбесімен оларды толтыру үлгілерімен, нормативтік құқықтық актілер үзінділері (көшірмелері) ілінген стенділермен жарақтандырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар Департаментке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес клиникалық зерттеу өткізуге белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) тапсырыс беруші растаған зерттелетін үлгінің шығу тегі сертификатының көшірмесі;
3) дайындау (шығару) технологиясы туралы мәлімет және өндіріс пен сапаны бақылау жүзеге асырылатын құжаттар;
4) сараптау ұйымының Фармакопея орталығының зерттеу үлгісінің сапасы туралы қорытындысы;
5) зерттеу түрі мен фазасына сәйкес жасалынатын, тапсырыс беруші мен зерттеушінің уәкілетті өкілдері қол қойған клиникалық зерттеулердің хаттамасы;
6) зерттелу үлгісін әзірлеу кезеңдерін есепке ала отырып әзірленген зерттеуші кітапшасы, дәрілік затты, медициналық мақсаттағы бұйымдарды пайдалану жөніндегі нұсқаулық;
7) зерттелуші үшін клиникалық зерттеулер туралы ақпарат;
8) зерттелушінің ақпараттандырылған келісімі;
9) жеке тіркеу мәліметтері;
10) осы сәтке зерттеуші түйіндемесі және/немесе оның біліктілігін растайтын басқа да құжаттар;
11) жеке тұлғалар үшін жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін бланкілер үлгісін Департаменттің уәкілетті тұлғасынан алады. Өтініш нысаны, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алуға арналған құжаттардың толық тізбесі www.mz.gov.kz, www. dari.kz интернет-ресурстарында орналастырылады.
13. Толтырылған өтініш нысандары мен мемлекеттік қызмет жүргізу үшін қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Департамент кеңсесі арқылы «бір терезе» қағидаты бойынша ұсынылады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
2) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
3) құжаттардың қабылданған күні (уақыты);
4) мемлекеттік қызметті алушының жеке өзі келген кезде мемлекеттік қызметті қолма-қол алу күні мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Департамент бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды сарапатма жүргізу үшін сараптау ұйымына береді.
Материалдарға сараптама жүргізілгеннен кейін сараптау ұйымы комитетке жіберілетін оң немесе теріс тұжырымдама береді.
Комитет сараптау ұйымының қорытындысының негізінде тиісті шешім қабылдайды және шешімді департаментке жібереді.

15. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется сотрудником департамента на основании расписки о приеме документов, согласно пункту 14 настоящего стандарта, нарочно при индивидуальной явке.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, департамент обеспечивает их хранение в течение одного месяца.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является отрицательная рекомендация экспертной организации по результатам оценки представленных материалов клинического исследования.
Департамент со дня получения решения комитета письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги (в срок, не превышающий двух календарных дней).
В случае если департамент в установленные настоящим стандартом сроки не выдали получателю государственной услуги разрешительный документ, либо не предоставили письменный мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи, разрешительный документ считается выданным.
3. Принципы работы
17. Деятельность министерства, комитета, департамента и экспертной организации при предоставлении государственной услуги, руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных получателем государственной услуги на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа министерства, комитета, департамента, экспертной организации, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются соответствующим приказом.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное должностное лицо комитета, адрес электронной почты: g.basibekova@mz.gov.kz, телефон 8 (7172) 74-32-79 разъясняет порядок обжалования действия и оказывает содействие в подготовке жалобы.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя председателя комитета, адрес электронной почты: g.basibekova@mz.gov.kz, телефон 8 (7172) 74-32-79, номер кабинета указан в интернет-ресурсе. Ежедневный график работы комитета: в рабочие дни с 9 - 00 часов до 18 - 30 часов, перерывы на обед с 13 - 00 до 14 - 30 часов, выходные дни: субботы, воскресенья и праздничные дни.

15. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беру осы стандартқа 14-тармаққа сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде, жеке өзі келген кезде департамент қызметкері қолма-қол жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы уақытында келмеген болса, Департамент олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға: клиникалық зерттеулерге ұсынылған материалдарды бағалау нәтижесі бойынша сараптау ұйымының теріс ұсынысы негіз болып табылады.
Департамент комитеттің шешімін алған күннен бастап мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы (екі жұмыс күніне аспайтын мерзімде) жазбаша түрде хабарлайды.
Егер департамент осы стандартпен белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат беру құжатын бермеген кезде немесе уәжделген бас тартуды ұсынбаған кезде оларды берудің мерзімі аяқталған күннен бастап рұқсат беру құжаты берілді деп есептеледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Министрліктің, комитеттің, департаменттің және сараптау ұйымының қызметі мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөніндегі толық ақпаратты ұсыну;
4) сыпайылық;
5) мемлекеттік қызметті алушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Министрліктің, комитеттің, департаменттің, сараптау ұйымының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің лауазымды тұлғасы: g.basibekova@mz.gov.kz, электрондық пошта мекенжайы 8 (7172) 74-32-79 телефоны бойынша, шағым жасау тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға көмек көрсетеді.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына береді, электрондық мекенжайы: g.basibekova@mz.gov.kz, телефон 8 (7172) 74-32-79, кабинет нөмірі интернет-ресурста көрсетілген. Комитеттің күнделікті жұмыс кестесі жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.

22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя комитета. Жалоба составляется в произвольной форме.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Для подачи жалобы получатель государственной услуги представляет произвольно составленное заявление с указанием причины несогласия с оказанной государственной услугой, некорректного обслуживания.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений получателей, получателю государственной услуги предоставляется талон с указанием даты, времени принятия документа, срока и места получения ответа, контактные данные должностного лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте, либо по электронной почте, либо нарочно.
26. Всю необходимую информацию по оказанию государственной услуги получатель государственной услуги может найти по адресу интернет-ресурса комитета или экспертной организации: www.mz.gov.kz, www. dari.kz.
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение
клинических исследований и (или) испытаний
фармакологических и лекарственных
средств, изделий медицинского
назначения и медицинской техники»
Заявление на проведение клинических исследований
1. Торговое название/проект испытуемого образца для клинических исследований и (или) испытаний
____________________________________________________
2. Лекарственный препарат является оригинальным или воспроизведенным (нужное отметить)
____________________________________________________
3. Международное непатентованное название (далее - МНН) или МНН всех активных веществ многокомпонентного ЛС;
для фармакологических и лекарственных средств, подлежащих контролю:
химическое название активных веществ, подлежащих контролю в Республике Казахстан:
____________________________________________________
____________________________________________________
для лекарственного растительного сырья (сборов) - ботаническое название всех входящих растений
____________________________________________________
4. Лекарственная форма, дозировка, концентрация, объем, способ введения
____________________________________________________

22. Әдепсіз қызмет көрсеткен жағдайда шағым комитет төрағасының атына беріледі. Шағым ерікті түрде жазылады.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметпен келіспеу, әдепсіз қызмет көрсету себебін көрсете отырып ерікті түрде жазылған өтінішті ұсынады.
25. Қабылданған шағым мемлекеттік қызметті алушылардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі, мемлекеттік қызметті алушыға құжаттың қабылданған күні мен уақыты, жауапты алу мерзімі мен орны, шағымның қаралуы туралы ақпаратты алуға болатын лауазымдық тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі. Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңымен белгіленген тәртіппен қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде немесе электрондық пошта арқылы, не қолма-қол беріледі.
26. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша барлық қажетті ақпаратты мемлекеттік қызметті алушы комитеттің немесе сарапшылық ұйымының www.mz.gov.kz, www.dari.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурстарынан таба алады.
«Фармакологиялық және дәрілік
заттарға, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техникаға
клиникалық зерттеулер және
(немесе) сынаулар жүргізуге
рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Клиникалық зерттеулер жүргізуге өтініш
1. Клиникалық зерттеу және/немесе сынау үшін зерттелетін үлгінің саудалық атауы/жобасы
_____________________________________________________________________
2. Дәрілік препарат түпнұсқа немесе жаңғыртылған (қажеттісін белгілеу қажет) болып табылады
_____________________________________________________________________
3. Халықаралық патенттелмеген атауы (бұдан әрі - ХПА) немесе көп компонентті ДЗ барлық белсенді заттарының ХПА;
бақылауға жататын фармакологиялық және дәрілік заттар үшін:
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын белсенді заттардың химиялық атауы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дәрілік өсімдік шикізаты (терімі) үшін - барлық оған кіретін өсімдіктердің ботаникалық атаулары
_____________________________________________________________________
4. Дәрілік нысаны, дозасы, концентрациясы, көлемі, енгізу тәсілі
_____________________________________________________________________

5. Упаковка и ее краткое описание (при наличии):
Первичная
____________________________________________________
Вторичная
____________________________________________________
Заказчик (нужное заполнить):
1) Юридическое лицо
полное наименование (для отечественных компаний и стран СНГ на государственном и русском языках, зарубежных - на английском, русском языках)
____________________________________________________
Руководитель
____________________________________________________
Юридический адрес
____________________________________________________
Адрес местонахождения
____________________________________________________
Телефон, факс, E-mail
____________________________________________________
страна-производитель
____________________________________________________
2) Физическое лицо
Адрес местонахождения
____________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
____________________________________________________
Телефон, факс, E-mail
____________________________________________________
7. Сведения о том, где был изготовлен испытуемый образец, направляемый на клинические исследования/испытания
____________________________________________________
____________________________________________________
8. Полный качественный и количественный состав лекарственного препарата:
Вещество
Количество на единицу Лекарственной формы (для Гомеопатических - на 100 г)
Производитель, Название компании, Адрес местонахождения
Активные вещества:
1.
2.
3. и т.д.
Вспомогательные вещества:
1.
2.
3. и т.д.
Состав капсул и оболочки:
Примечание: В единицах массы (г, мг, мг/кг), биологических единицах, в единицах концентрации (процентах, мг/мл) на 1 единицу лекарственной формы.
Для лекарственного растительного сырья:
Лекарственное растительное сырье (сбор)
организация-производитель,
адрес местонахождения
Ботанические латинские названия растений, входящих в состав сбора
1.
2. и т.д.
9. Указать вещества человеческого или животного происхождения, вошедшие в состав лекарственного средства
____________________________________________________
Для лекарственного растительного сырья указать место культивирования или произрастания: дикорастущее или культивируемое
____________________________________________________
10. Основное фармакологическое действие (кроме гомеопатических препаратов)
____________________________________________________
11. Область применения (указать заболевания, при которых испытуемый образец рекомендуется как профилактическое, диагностическое или лечебное средство)
____________________________________________________
____________________________________________________

5. Қаптама және оның қысқаша сипаттамасы (бар болған жағдайда):
Біріншілік
_____________________________________________________________________
Екіншілік
_____________________________________________________________________
Тапсырыс беруші (қажеттісін толтыру қажет):
1) Заңды тұлға
толық атауы (отандық және ТМД елдерінің компаниялары үшін мемлекеттік және орыс тілдерінде, шетелдік үшін – ағылшын, орыс тілдерінде)
_____________________________________________________________________
Басшы
_____________________________________________________________________
Заңды мекенжайы
_____________________________________________________________________
Орналасқан жері
_____________________________________________________________________
Телефон, факс, E-mail
_____________________________________________________________________
өндіруші ел
_____________________________________________________________________
2) Жеке тұлға
Орналасқан мекенжайы
_____________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________________________________________
Телефон, факс, E-mail
_____________________________________________________________________
7. Клиникалық зерттеуге/сынауға жіберілетін сыналған үлгінің қай жерде дайындалғаны туралы мәлімет
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Дәрілік препараттың толық сапалы және көлемді құрамы
Заттек
Дәрілік нысанының бірлігіне арналған саны (Гомеопатикалықтар үшін - 100 г)
Өндіруші, Компания атауы, Орналасқан мекенжайы
Белсенді заттар:
1.
2.
3. және т.б.
Қосалқы заттар:
1.
2.
3. және т.б.
Капсулалар мен қабықшалар құрамы
Ескертпе: Дәрілік нысанның 1 бірлігіне салмақ бірліктерінде (г, мг, мг/кг), биологиялық бірліктерде, концентрация бірліктерінде (пайызбен, мг/мл).
Дәрілік өсімдік шикізаты үшін:
Дәрілік өсімдік шикізаты (терім)
өндіруші-ұйым, орналасу мекенжайы
Терім құрамына кіретін өсімдіктердің ботаникалық латын атаулары
1.
2. және т.б.
9. Дәрілік заттың құрамына кірген адам немесе жануар тектес затты көрсету қажет
_____________________________________________________________________
Дәрілік өсімдік шикізаты үшін егілген және өсірілген жерін көрсету керек: жабайы өскен немесе өсірілген
_____________________________________________________________________
10. Негізгі фармакологиялық әсері (гомеопатикалық препараттардан басқасы)
_____________________________________________________________________
11. Қолдану саласы (зерттелу үлгісі профилактикалық, диагностикалық немесе емдеу құралы ретінде ұсынылатын ауру түрлерін көрсету қажет)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

12. Регистрация в стране-производителе и других странах (перечень стран) (если имеется)__________________________________________________
13*. Клиническая/ие база/ы в которых планируется проведение клинических исследований
____________________________________________________
____________________________________________________
14. Ответственный исследователь/и
Ф.И.О.______________________________________________
Должность
____________________________________________________
Научная степень ____________________________________
Звание______________________________________________
Список научных трудов
____________________________________________________
____________________________________________________
15. Исследователь-координатор (в случаях международных многоцентровых клинических исследований)
Ф.И.О.______________________________________________
Должность __________________________________________
Научная степень ____________________________________
Звание _____________________________________________
Список научных трудов
____________________________________________________
____________________________________________________
16. Исследователь
Ф.И.О.______________________________________________
Должность
____________________________________________________
Научная степень_____________________________________
Звание______________________________________________
Список научных трудов
____________________________________________________
17. Вид и объем планируемых клинических исследований
____________________________________________________
____________________________________________________
Заказчик: ____________________________ гарантирую
достоверность и полноту информации, содержащейся в предоставленных материалах на проведение клинических исследований.
Обязуюсь проводить исследования в соответствии с протоколом клинического исследования, стандартными операционными процедурами, в утвержденных клинических базах.
Дата заполнения:                 Подпись Заказчика
«____» ______ 20 ___ г.          __________ печать
* - заказчик выбирает клиническую(-ие) базу(-ы) из Перечня клинических баз определенных уполномоченным органом.
Приложение 2
к Cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение
клинических исследований и (или) испытаний
фармакологических и лекарственных
средств, изделий медицинского
назначения и медицинской техники»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение  показателя
Целевое значение  показателя в последующем
году
Текущее значение  показателя в
отчетном году
1
2
3
4

12. Өндіруші мемлекетте немесе басқа мемлекетте тіркелуі (елдер тізбесі) (егер бар болса) ___________________________________________
13*. Клиникалық зерттеулерді өткізу жоспарланып отырған клиникалық база/лар
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Жауапты зерттеуші/лер
Т.А.Ә._________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Лауазымы
_____________________________________________________________________
Ғылыми дәрежесі _______________________________________________
Атағы _________________________________________________________
____________________________________
Ғылыми еңбектер тізімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Зерттеуші-үйлестіруші (халықаралық көпорталықтық клиникалық зерттеулер жағдайында)
Т.А.Ә. ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Лауазымы ______________________________________________________
Ғылыми дәрежесі _______________________________________________
Атағы _________________________________________________________
Ғылыми еңбектер тізімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Зерттеуші
Т.А.Ә. ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________
Лауазымы
_____________________________________________________________________
Ғылыми дәрежесі _______________________________________________
Атағы _________________________________________________________
Ғылыми еңбектер тізімі ________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Жоспарланған клиникалық зерттеулер түрлері мен көлемдері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тапсырыс беруші: ___________________________________ клиникалық зерттеулер жүргізуге ұсынылған материалдардағы ақпараттың шынайылығы мен толықтығына кепілдік беремін.
Зерттеулерді клиникалық зерттеулер хаттамасына, операциялық рәсімдер стандарттарына сәйкес бекітілген клиникалық базаларда жүргізуге міндеттенемін.
Толтырған күні:                      Тапсырыс берушінің қолы
«____» ______ 20 ___ж.               __________ мөр
*- тапсырыс беруші клиникалық базаны/ларды уәкілетті органмен бекітілген клиникалық базалар тізімінен таңдап алады.
«Фармакологиялық және дәрілік
заттарға, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техникаға
клиникалық зерттеулер және
(немесе) сынаулар жүргізуге
рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном виде
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей удовлетворенных с существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Стандарт государственной услуги
«Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и
незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных
средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2013 № 156 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) или его территориальными подразделениями, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – Портал), при условии наличия у потребителя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 80 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 711 «Об утверждении Правил ввоза и вывоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники».
Ввоз лекарственных средств и фармацевтических субстанций (далее – лекарственные средства) из государств, не являющихся государствами-участниками Таможенного союза, осуществляется в соответствии с Положением о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза лекарственных средств и фармацевтических субстанций, утвержденным решением Межгоссовета ЕврАзЭс (Высшего органа Таможенного союза) на уровне глав государств от 27 ноября 2009 года № 19, решением комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 года № 748.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк
заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық
техниканы әкелудi/әкетудi келiсу»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцмяда - ҚР Үкіметінің 20.02.2013 N 156 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) немесе оның аумақтық бөлімшелері, сондай-ақ мемлекеттік қызметті тұтынушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болса, «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elіcense.kz арқылы (бұдан әрі – Портал) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексі 80-бабының, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 29-бабының, «Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелу және әкету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 711 қаулысының негізінде көрсетіледі.
Дәрілік заттар мен фармацевтикалық субстанцияларды (бұдан әрі – дәрілік заттар) Кеден одағына қатысушы мемлекеттер болып табылмайтын мемлекеттерден әкелу Мемлекет басшыларының деңгейінде ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық кеңесінің (Кеден одағының жоғары органы) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 19 шешімімен; Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 748 шешімімен бекітілген Дәрілік заттар мен фармацевтикалық субстанцияларды Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ережеге сәйкес жүзеге асырылады.

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет - ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) на Порталах www.e.gov.kz, www.elicense.kz;
3) в здании Комитета или его территориальных подразделений на стендах и информационных досках по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
В случае обращения физических, юридических лиц через Портал, заявление оформляется в электронном виде, заверяется ЭЦП потребителя государственной услуги.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в комитете и его территориальных подразделениях:
выдача письма-согласования ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде;
2) на Портале:
согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, осуществляющим ввоз/вывоз зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники на территорию Республики Казахстан или за пределы территории Республики Казахстан (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов:
1) срок рассмотрения заявления на ввоз зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники составляет девять рабочих дней;
2) срок рассмотрения заявления на выдачу разрешения на вывоз зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники составляет пять рабочих дней.
Проверка полноты представленных документов с момента их получения осуществляется сотрудником Комитета или его территориального подразделения в течение двух рабочих дней.
В дальнейшем Комитет и его территориальные подразделения не имеют право отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, составляет – тридцать минут.
Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, составляет – тридцать минут.
На Портале:

4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz интернет–ресурсында;
2) www.e.gov.kz, www.elіcense.kz порталдарында;
3) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің ғимаратындағы стенділерде және ақпараттық тақталарда орналастырылады.
Жеке, заңды тұлғалар Портал арқылы жүгінген жағдайда өтініш электронды түрде ресімделеді, мемлекеттік қызметті тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат cаll-орталықтың (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) Комитетте және оның аумақтық бөлімшелерінде:
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге/әкетуге келісу хатын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап болып табылады;
2) порталда:
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге/әкетуге келісу не уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды түрдегі дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағына немесе Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге әкелуді/әкетуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге арналған өтінішті қарау мерзімі тоғыз жұмыс күнін;
2) Қазақстан Республикасында дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсатты алуға арналған өтінішті қарау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Бұдан әрі Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің аталған негіз бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды тапсыру үшін рұқсат етілген күтудің ең ұзақ уақыты – отыз минутты құрайды.
Тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – отыз минутты құрайды.
Порталда:

1) срок рассмотрения заявления на ввоз зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники составляет пять рабочих дней;
2) срок рассмотрения заявления на выдачу разрешения на вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники составляет три рабочих дня.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета и его территориального подразделения:
1) ежедневно с 9-00 часов до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-30 часов, без предварительной записи.
2) На Портале прием осуществляется в «личном кабинете» потребителя государственной услуги в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
График работы Портала – круглосуточно.
10. В Комитете или его территориальных подразделениях имеются помещения для предоставления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов. Помещения оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (лифт и пандус).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для согласования ввоза зарегистрированных на территории Республике Казахстан лекарственных средств физические или юридические лица предоставляют в Комитет или через Портал следующие документы:
1) для проведения клинических исследований и (или) испытаний:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию приказа уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств;
копии документов производителя, подтверждающих качество лекарственных средств, предназначенных для проведения клинических исследований;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
приказ уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств – в виде электронной копии документа;
документы производителя, подтверждающие качество лекарственных средств, предназначенных для проведения клинических исследований – в виде электронной копии документа;

1) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге арналған өтінішті қарау мерзімі бес жұмыс күнін;
2) дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсатты алуға арналған өтінішті қарау мерзімі үш жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің жұмыс кестесі:
1) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек тәртібімен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін алдын ала жазылусыз жүзеге асырылады;
2) Порталда қабылдау мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінде» «электрондық кезек» тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Комитетте немесе оның аумақтық бөлімшелерінде үй-жайлардың қауіпсіздік талаптарына сай келетін мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған үй-жайлар, күту және құжаттарды толтыру орындары бар. Үй-жай қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілерден үзінділері (үзінді көшірмелері) бар стендтермен жабдықталған.
Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (лифтілер мен пандустар) жасалған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген дәрілік заттарды әкелуге келісу үшін Комитетке немесе портал арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) клиникалық зерттеулерді және (немесе) сынақтарды жүргізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аударылған шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарды клиникалық зерттеуді жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығының көшірмесі;
клиникалық зерттеулерді жүргізуге арналған дәрілік заттардың сапасын растайтын өндіруші құжаттарының көшірмелері;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Порталға жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аударылған шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарды клиникалық зерттеуді жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығының көшірмесі – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
клиникалық зерттеулерді жүргізуге арналған дәрілік заттардың сапасын растайтын өндіруші құжаттары – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

2) для оказания гуманитарной помощи:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю над целевым некоммерческим использованием груза;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю за целевым некоммерческим использованием груза – в виде электронной копии документа;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи – в виде электронного документа;
3) для предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации – в виде электронной копии документа.
Для согласования ввоза зарегистрированных на территории Республике Казахстан лекарственных средств (за исключением вышеуказанных подпунктов 1)2)3) пункта 11 физические или юридические лица представляют в территориальные подразделения Комитета следующие документы:
при обращении в территориальные подразделения Комитета:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств, или связанной с оптовой реализацией лекарственных средств, или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза лекарственных средств организацией здравоохранения);
копию лицензии и приложения к лицензии на занятие видами деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (в случае ввоза лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры);
копию договора (контракта) с указанием положений о реализации ввозимых лекарственных средств исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификации с указанием производителя и страны производителя и страны производителя лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию документа от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающего дистрибьюторские права на ввоз лекарственных средств с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
лицензию на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств или связанной с оптовой реализацией лекарственных средств, или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза лекарственных средств организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в государственной базе данных «Е-лицензирование» (далее – ГБД ЕЛ);
лицензию и приложение к лицензии на занятие видами деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (в случае ввоза лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
договор (контракт) с указанием положений о реализации ввозимых лекарственных средств исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификации с указанием производителя и страны производителя и страны производителя лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающий дистрибьюторские права на ввоз лекарственных средств с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа.
Для оформления разрешения на ввоз незарегистрированных на территории Республики Казахстан лекарственных средств физические или юридические лица предоставляют в Комитет следующие документы:

2) ізгілік көмек көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – электрондық құжат түрінде;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары - электрондық құжат түрінде;
3) төтенше жағдайлар салдарының алдын алу және/немесе жою үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
төтенше жағдайлар туралы жергілікті атқарушы органдардың хаты;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген дәрілік заттарды әкелуді келісу үшін (11-тармақтың 1)2)3) тармақшаларын қоспағанда) жеке немесе заңды тұлғалар Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне мынадай құжаттарды ұсынады:
Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды өндірумен байланысты немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензияның көшірмесі немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда);
есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысы саласындағы қызмет түрлерімен айналысуға берілген лицензияның және оған қосымшаның көшірмелерін (құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлары бар дәрілік заттарды әкелген жағдайда);
әкелінетін дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарттың (келісімшарттың) көшірмесі, сондай-ақ өндіруші мен өндірушінің елі және дәрілік заттарды өндіруші ел көрсетілген сипаттаманың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
дәрілік заттарды үшінші елдің аумағынан әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды өндірумен байланысты немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензия немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына берілген лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) – «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысы саласындағы қызмет түрлерімен айналысуға берілген лицензия және оған қосымша (құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлары бар дәрілік заттарды әкелген жағдайда) - ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
әкелінетін дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарт (келісімшарт), сондай-ақ өндіруші мен өндірушінің елі және дәрілік заттарды өндіруші ел көрсетілген сипаттаманың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі – электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттарды үшінші елдің аумағынан әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген дәрілік заттарды әкелуге арналған рұқсатты ресімдеу үшін жеке немесе заңды тұлғалар Комитетке мынадай құжаттарды ұсынады:

1) для проведения клинических исследований и (или) испытаний:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию приказа уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств;
копии документов производителя, подтверждающих качество лекарственных средств, предназначенных для проведения клинических исследований;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
приказ уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств – в виде электронной копии документа;
документы производителя, подтверждающие качество лекарственных средств, предназначенных для проведения клинических исследований и (или) испытаний с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;
2) при ввозе образцов лекарственных средств для проведения экспертизы, государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье:
при обращении в Комитет:
заявление;
гарантийное обязательство о представлении данных образцов на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье на территории Республики Казахстан;
расчет количества лекарственных средств для проведения экспертизы при государственной регистрации, перерегистрации, внесении изменений в регистрационное досье, согласованный с государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники;
копию инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
гарантийное обязательство о представлении данных образцов на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье на территории Республики Казахстан – в виде электронного документа;
расчет количества лекарственных средств для проведения экспертизы при государственной регистрации, перерегистрации, внесении изменений в регистрационное досье, согласованный с государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники – в виде электронной копии документа;
копию инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;

1) клиникалық зерттеулерді және (немесе) сынақтарды жүргізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарды клиникалық зерттеуді жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығының көшірмесі;
клиникалық зерттеулер жүргізуге арналған дәрілік заттардың сапасын растайтын өндіруші құжаттарының көшірмелері;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарды клиникалық зерттеуді жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығы – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар жүргізуге арналған дәрілік заттардың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар өндіруші құжаттары – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
2) сараптама жүргізу, мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізу үшін дәрілік заттардың үлгілерін әкелген кезде:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
аталған үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізуге ұсыну туралы кепілдеме міндеттеме;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымымен келісілген мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу үшін дәрілік заттар санының есебі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
аталған үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізуге ұсыну туралы кепілдеме міндеттеме – электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымымен келісілген мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу үшін дәрілік заттар санының есебі - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі - электрондық құжат түрінде;

3) для проведения выставок лекарственных средств без права их дальнейшей реализации:
при обращении в Комитет:
заявление;
письменное подтверждение организатора выставки об участии заявителя в выставке;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письменное подтверждение организатора выставки об участии заявителя в выставке – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
4) для индивидуального лечения редких и (или) особо тяжелых заболеваний, оказания медицинской помощи по жизненным показаниям конкретного пациента:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с оптовой реализацией лекарственных средств или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза лекарственных средств организацией здравоохранения);
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо от органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, с обоснованием и расчетами количества лекарственных средств;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию документа производителя, подтверждающего качество лекарственного средства с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
лицензию на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с оптовой реализацией лекарственных средств, или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза лекарственных средств организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
письмо от органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, с обоснованием и расчетами количества лекарственных средств – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ производителя, подтверждающий качество лекарственного средства, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;

3) оларды кейіннен өткізу құқығынсыз дәрілік заттардың көрмесін өткізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
көрмені ұйымдастырушының өтініш иесінің көрмеге қатысуы туралы жазбаша растауы;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
көрмені ұйымдастырушының өтініш иесінің көрмеге қатысуы туралы жазбаша растауы – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
4) сирек кездесетін және (немесе) аса ауыр ауруларды жеке емдеу, нақты пациентке өмірлік айғақтар бойынша медициналық көмек көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензияның көшірмесі немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда);
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдардың дәрілік заттардың негіздемесі бар және саны есептелген хаты;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
дәрілік заттардың сапасын растайтын өндіруші құжатының мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі;
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензия немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік заттардың негіздемесі бар және саны есептелген хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттардың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар өндіруші құжаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

5) для предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации – в виде электронной копии документа;
6) для оказания гуманитарной помощи в случаях, определенных Правительством Республики Казахстан:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю над целевым некоммерческим использованием груза;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи;
документ, подтверждающий качество ввозимых лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю за целевым некоммерческим использованием груза – в виде электронной копии документа;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи – в виде электронного документа;
документ, подтверждающий качество ввозимых лекарственных средств, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;

5) төтенше жағдайлардың алдын алу және/немесе салдарын жою үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
6) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған жағдайларда ізгілік көмек көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының және медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары;
әкелінетін дәрілік заттардың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының және медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – электрондық құжат түрінде;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары – электрондық құжат түрінде;
әкелінетін дәрілік заттардың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

7) для ввоза не зарегистрированных лекарственных субстанций, произведенных в условиях надлежащей производственной практики:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств или оптовой реализацией лекарственных средств или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности;
копию договора (контракта) с указанием положений о реализации ввозимых лекарственных средств исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификации с указанием производителя и страны производителя и страны производителя лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию документа от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающего дистрибьюторские права на ввоз лекарственных субстанций с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки;
копию сертификата, подтверждающего соответствие производства требованиям надлежащей производственной практики с указанием даты последней инспекции с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
лицензию на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств или оптовой реализацией лекарственных средств, или лицензия на осуществление медицинской деятельности – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
договор (контракт) с указанием положений о реализации ввозимых лекарственных средств исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификации с указанием производителя и страны производителя и страны производителя лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающий дистрибьюторские права на ввоз лекарственных субстанций с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;
сертификат, подтверждающий соответствие производства требованиям надлежащей производственной практики, с указанием даты последней инспекции с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа.
Согласование ввоза на территорию Республики Казахстан зарегистрированных изделий медицинского назначения, медицинской техники осуществляется территориальными подразделениями Комитета.
Согласование ввоза на территорию Республики Казахстан зарегистрированных изделий медицинского назначения, медицинской техники, предназначенных для оказания гуманитарной помощи, предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций, выдача разрешения на ввоз не зарегистрированных в Республике Казахстан изделий медицинского назначения и медицинской техники осуществляется Комитетом.
Для согласования ввоза зарегистрированных на территории Республики Казахстан изделий медицинского назначения, медицинской техники физические или юридические лица предоставляют в Комитет или его территориальные подразделения следующие документы:

7) тиісті өндірістік практика жағдайларында өндірілген, тіркелмеген дәрілік субстанцияларды әкелу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды өндірумен немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензияның көшірмесі немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияның көшірмесі;
әкелінетін дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарттың (келісімшарттың) көшірмесі, сондай-ақ өндіруші мен өндірушінің елі және дәрілік заттардың өндіруші елі көрсетілген, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар сипаттаманың көшірмесі;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
дәрілік субстанцияларды үшінші елдің аумағынан әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
соңғы инспекция күні көрсетілген өндірістің тиісті өндірістік практика талаптарына сәйкестігін растайтын мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар сертификаттың көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды өндірумен немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензия немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға берілген лицензия – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
әкелінетін дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарт (келісімшарт), сондай-ақ дәрілік заттардың өндірушісі мен өндіруші елі көрсетілген сипаттамасының мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі – электрондық құжат түрінде;
үшінші елдің аумағынан дәрілік субстанцияларды әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген құжат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
соңғы инспекция күні көрсетілген, өндірістің тиісті өндірістік практика талаптарына сәйкестігін растайтын мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар сертификат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Қазақстан Республикасының аумағына тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуді келісуді Комитеттің аумақтық бөлімшелері жүзеге асырады.
Ізгілік көмегін көрсету, төтенше жағдайлардың алдын алу және/немесе олардың салдарын жоюға арналған тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді келісуді, Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге рұқсат беруді Комитет жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге келісу үшін жеке және заңды тұлғалар Комитетке немесе оның аумақтық бөлімшелеріне мынадай құжаттарды ұсынады:

1) для ввоза зарегистрированных изделий медицинского назначения, медицинской техники:
при обращении в территориальные подразделения:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством изделий медицинского назначения, медицинской техники или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности (в случае ввоза изделий медицинского назначения, медицинской техники организацией здравоохранения) и (или) талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения, или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения, медицинской техники;
копию договора (контракта) с указанием положений о реализации ввозимых изделий медицинского назначения, медицинской техники исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификацию с указанием производителя и страны производителя изделий медицинского назначения, медицинской техники с переводом на государственный или русский языки;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию документа от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающего дистрибьюторские права поставщика на ввоз изделий медицинского назначения, медицинской техники с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
лицензию на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством изделий медицинского назначения, медицинской техники или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности (в случае ввоза изделий медицинского назначения, медицинской техники организацией здравоохранения) и (или) талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения, или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения, медицинской техники – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
договор (контракт) с указанием положений о реализации ввозимых изделий медицинского назначения, медицинской техники исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификацию с указанием производителя и страны производителя изделий медицинского назначения, медицинской техники с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающий дистрибьюторские права поставщика на ввоз изделий медицинского назначения, медицинской техники с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;

1) тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелу үшін:
аумақтық бөлімшелерге жүгінген кезде:
өтініш;
медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы өндірумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға арналған лицензияның көшірмесі немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі (медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны не халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарлама көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон;
әкелінетін медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарттың (келісімшарттың) көшірмесі, сондай-ақ медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың өндірушісі мен өндіруші елі көрсетілген сипаттаманың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
үшінші елдің аумағынан медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы өндірумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға арналған лицензия немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі (медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны не халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарлама көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
әкелінетін медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарт (келісімшарт), сондай-ақ медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың өндірушісі мен өндіруші елі көрсетілген сипаттаманың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі - электрондық құжат түрінде;
үшінші елдің аумағынан медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

1) при ввозе образцов изделий медицинского назначения, медицинской техники для проведения государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье:
при обращении в Комитет:
заявление;
гарантийное обязательство о представлении данных образцов на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье на территории Республики Казахстан;
расчет количества изделий медицинского назначения, медицинской техники для проведения экспертизы при государственной регистрации, перерегистрации, внесении изменений в регистрационное досье, согласованный с государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники;
копию инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
гарантийное обязательство о представлении данных образцов на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье на территории Республики Казахстан – в виде электронного документа;
расчет количества изделий медицинского назначения, медицинской техники для проведения экспертизы при государственной регистрации, перерегистрации, внесении изменений в регистрационное досье, согласованный с государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники – в виде электронной копии документа;
инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
2) для проведения выставок изделий медицинского назначения, медицинской техники без права их дальнейшей реализации:
при обращении в Комитет:
заявление;
письменное подтверждение организатора выставки об участии заявителя в выставке;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письменное подтверждение организатора выставки об участии заявителя в выставке – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
3) для индивидуального лечения редких и (или) особо тяжелых заболеваний, оказания медицинской помощи по жизненным показаниям конкретного пациента:
при обращении в Комитет:
заявление;
талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза изделий медицинского назначения организацией здравоохранения);
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо от органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, с обоснованием и расчетами количества изделий медицинского назначения;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию документа производителя, подтверждающего качество изделия медицинского назначения с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза изделий медицинского назначения организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
письмо от органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, с обоснованием и расчетами количества изделий медицинского назначения – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ производителя, подтверждающий качество изделия медицинского назначения, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;

1) мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізу үшін медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың үлгілерін әкелген кезде:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
аталған үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізуге ұсыну туралы кепілдеме міндеттеме;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымымен келісілген мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу құжатына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу үшін медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық техника санының есебі;
жүкқұжаттың (инвойстың) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
аталған үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізуге ұсыну туралы кепілдеме міндеттеме - электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымымен келісілген мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу құжатына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу үшін медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық техника санының есебі - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
2) оларды кейіннен өткізу құқығынсыз медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың көрмесін өткізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
көрмені ұйымдастырушының өтініш иесінің көрмеге қатысуы туралы жазбаша растауы;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың), мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
көрмені ұйымдастырушының өтініш иесінің көрмеге қатысуы туралы жазбаша растауы - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар – шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
3) сирек кездесетін және (немесе) аса ауыр ауруларды жеке емдеу, нақты пациентке өмірлік айғақтар бойынша медициналық көмек көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны не халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (медициналық мақсаттағы бұйымдарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда);
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық мақсаттағы бұйымдардың негіздемесі бар және саны есептелген хаты;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың), мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
медициналық мақсаттағы бұйымның сапасын растайтын өндіруші құжатының мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны немесе халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (медициналық мақсаттағы бұйымдарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық мақсаттағы бұйымдардың негіздемесі бар және саны есептелген хаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
медициналық мақсаттағы бұйымның сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар өндіруші құжаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

4) для предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации – в виде электронной копии документа;
5) для оснащения организаций здравоохранения уникальной медицинской техникой, не имеющей аналогов, зарегистрированных в Республике Казахстан:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления, копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения, медицинской техники или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза медицинской техники, комплектующих ее изделий медицинского назначения организацией здравоохранения);
письмо от организации здравоохранения, подтверждающее потребность в медицинской технике;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
заключение государственной экспертной организации в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники об уникальности медицинской техники для Республики Казахстан и отсутствии аналогов медицинской техники, зарегистрированных в Республике Казахстан, о принадлежности изделия медицинского назначения к комплектации уникальной медицинской техники (в случае ввоза в Республику Казахстан изделия медицинского назначения, являющегося неотъемлемой частью уникальной медицинской техники);
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления, копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения, медицинской техники или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза медицинской техники, комплектующих ее изделий медицинского назначения организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
письмо от организации здравоохранения, подтверждающее потребность в медицинской технике – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
заключение государственной экспертной организации в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники об уникальности медицинской техники для Республики Казахстан и отсутствии аналогов медицинской техники, зарегистрированных в Республике Казахстан, о принадлежности изделия медицинского назначения к комплектации уникальной медицинской техники (в случае ввоза в Республику Казахстан изделия медицинского назначения, являющегося неотъемлемой частью уникальной медицинской техники) – в виде электронной копии документа;

4) төтенше жағдайлардың алдын алу және/немесе олардың салдарын жою үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
5) денсаулық сақтау ұйымдарын Қазақстан Республикасында тіркелген, аналогы жоқ, бірегей медициналық техникамен жарақтандыру үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны, халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (медициналық техниканы, оның медициналық мақсаттағы жинақтаушы бұйымдарын денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда);
денсаулық сақтау ұйымының медициналық техникаға қажеттілігін растайтын хаты;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымының медициналық техниканың Қазақстан Республикасы үшін бірегейлігі және Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың аналогтарының жоқтығы туралы, медициналық мақсаттағы бұйымның бірегей медициналық техниканың жиынтықтаушысына (Қазақстан Республикасына бірегей медициналық техниканың ажырамас бөлігі болып табылатын медициналық мақсаттағы бұйымды әкелген жағдайда) жататындығы туралы қорытындысы;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны, халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (медициналық техниканы, оның медициналық мақсаттағы жинақтаушы бұйымдарын денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
денсаулық сақтау ұйымының медициналық техникаға қажеттілігін растайтын хаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымының медициналық техниканың Қазақстан Республикасы үшін бірегейлігі және Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың аналогтарының жоқтығы туралы, медициналық мақсаттағы бұйымның бірегей медициналық техниканың жиынтықтаушысына (Қазақстан Республикасына бірегей медициналық техниканың ажырамас бөлігі болып табылатын медициналық мақсаттағы бұйымды әкелген жағдайда) жататындығы туралы қорытындысы - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

6) для проведения клинических исследований и (или) испытаний:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию приказа уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств;
копии документов производителя, подтверждающих качество изделий медицинского назначения, медицинской техники, предназначенных для проведения клинических исследований и (или) испытаний;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
приказ уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств – в виде электронной копии документа;
документы производителя, подтверждающие качество изделий медицинского назначения, медицинской техники, предназначенных для проведения клинических исследований и (или) испытаний с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;
7) для оказания гуманитарной помощи в случаях, определенных Правительством Республики Казахстан:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю за целевым некоммерческим использованием груза;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи;
документ, подтверждающий качество ввозимых изделий медицинского назначения, медицинской техники;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю за целевым некоммерческим использованием груза – в виде электронной копии документа;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи – в виде электронного документа;
документ, подтверждающий качество ввозимых изделий медицинского назначения, медицинской техники, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа.
Разрешение на вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники выдает Комитет и его территориальные подразделения.
Для оформления разрешения на вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники заявитель представляет в Комитет или его территориальные подразделения следующие документы:
при обращении в Комитет или его территориальные подразделения:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники или оптовой реализацией лекарственных средств и (или) талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности (в случае вывоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники организацией здравоохранения);
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники или оптовой реализацией лекарственных средств и (или) талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности (в случае вывоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ.
При обращении потребителя государственной услуги в Комитет или его территориальные подразделения документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, должны быть пронумерованы, прошнурованы, скреплены печатью и подписью заявителя либо его представителя.
Заявления на согласование ввоза/вывоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники предоставляются на бумажном и электронном носителях (СD-R, СD-RW, Flash, DVD-R, DVD-RW).
При обращении потребителя государственной услуги через Портал сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах Комитет и его территориальные подразделения получают из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.

6) клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар өткізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың), мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығының көшірмесі;
клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар өткізуге арналған медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың сапасын растайтын өндіруші құжаттарының көшірмелері;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығы – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар өткізуге арналған медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аударылған өндіруші құжаттары - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
7) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған жағдайларда ізгілік көмекті көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары;
әкелінетін медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың сапасын растайтын құжат;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат - электрондық құжат түріндегі;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары - электрондық құжат түрінде;
әкелінетін медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсатты Комитет және оның аумақтық бөлімшелері береді.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсат алуды ресімдеу үшін өтініш иесі Комитетке немесе оның аумақтық бөлімшелеріне мына құжаттарды ұсынады:
Комитетке немесе оның аумақтық бөлімшелеріне жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы өндірумен немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға арналған лицензияның көшірмесі және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны немесе халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы денсаулық сақтау ұйымы әкеткен жағдайда);
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы өндірумен немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға арналған лицензияның көшірмесі және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны немесе халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы денсаулық сақтау ұйымы әкеткен жағдайда) – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Мемлекеттік қызметті тұтынушы Комитетке немесе оның аумақтық бөлімшелеріне жүгінген кезде осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар нөмірленуі, тігілуі, мөрмен бекітілуі және өтініш иесінің не оның өкілінің қолымен расталуы тиіс.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісуге арналған өтініштер қағаз және электрондық тасығыштарда (CD-R, CD-RW, Flash, DVD-R, DVD-RW) ұсынылады.
Мемлекеттік қызметті тұтынушы Портал арқылы жүгінген кезде Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік ақпараттық жүйесіндегі жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін Портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттары нысанында алады.

12. Формы заявлений на ввоз/вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники для получения государственной услуги в Комитете, его территориальных подразделениях /или через Портал, указанных в приложениях 2-6 к настоящему стандарту, можно получить у должностного лица Комитета или должностного лица его территориального подразделения по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту или по адресу интернет-ресурса: www.mz.gov.kz.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется заявление в форме электронного документа согласно приложениям 2-6 к настоящему стандарту, удостоверенного ЭЦП заявителя.
13. Заполненные формы заявлений и необходимые документы для проведения государственной услуги представляются физическими или юридическими лицами по принципу «одного окна» в канцелярию Комитета или его территориального подразделения.
На Портале отправка электронного заявления и необходимых документов осуществляется из «личного кабинета» заявителя, которые автоматически направляются государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Физическим или юридическим лицам при приеме документов через канцелярию Комитета или его территориального подразделения выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) вида запрашиваемой государственной услуги;
2) количества и названий приложенных документов;
3) даты (время) приема документов;
4) даты и места получения государственной услуги нарочно при индивидуальной явке;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица, принявшего заявление на оформление документов.
При сдаче документов и при получении результата государственной услуги доверенным представителем юридического, физического лица представляется копия доверенности на представителя получателя государственной услуги.
При обращении через Портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов (либо мотивированного отказа) потребителю осуществляется нарочно при индивидуальной явке на основании расписки о приеме документов.
На Портале выдача готовых документов (либо мотивированного отказа) осуществляется в форме электронного документа через «личный кабинет» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта и если имеются основания предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
В случае, если Комитет или его территориальные подразделения в установленные настоящим стандартом сроки не выдал потребителю письмо-согласование, либо не предоставил письменный мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи документ считается выданным.

12. Комитеттен, оның аумақтық бөлімшелерінен/немесе Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге/әкетуге арналған, осы стандартқа 26-қосымшаларда көрсетілген өтініштердің нысандарын Комитеттің лауазымды тұлғасынан немесе оның аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасынан осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсы мекенжайы бойынша алуға болады.
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы алу үшін осы стандартқа 26-қосымшаларға сәйкес өтініш иесінің ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш толтырылады.
13. Толтырылған өтініш нысандары және мемлекеттік қызметті жүргізуге арналған қажетті құжаттарды жеке немесе заңды тұлғалар «жалғыз терезе» қағидаты бойынша Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесіне ұсынады.
Порталда электрондық өтініш пен қажетті құжаттар өтініш иесінің «жеке кабинетінен» жіберіледі, олар автоматты түрде таңдалған қызметке сәйкес адресат мемлекеттік органға жіберіледі.
14. Құжаттар Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесі арқылы қабылданған кезде жеке немесе заңды тұлғаларға:
1) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
2) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
3) құжаттарды беру күні (уақыты);
4) жеке келген кезде қолма-қол мемлекеттік қызметті алу күні мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Заңды, жеке тұлғаның сенімді өкілі құжаттарды тапсырған кезде және мемлекеттік қызмет нәтижесін алған кезде мемлекеттік қызметті алушының өкіліне арналған сенімхаттың көшірмесі ұсынылады.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» тұтынушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрауды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Тұтынушыға дайын құжаттарды (немесе дәлелді бас тартуды) беру өзі келгенде құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде қолма-қол жүзеге асырылады.
Порталда дайын құжаттарды (немесе дәлелді бас тартуды) беру тұтынушының «жеке кабинеті» арқылы электрондық құжат нысанында жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тапсырмауы және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздемелердің болуы негіз болып табылады.
Егер Комитет немесе оның аумақтық бөлімшелері осы стандартта белгіленген мерзімдерде тұтынушыға келісім-хат бермесе не жазбаша дәлелді бас тартуды ұсынбаса, оларды беру мерзімі аяқталған күнінен бастап құжат берілді деп саналады.

3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица Комитета или его территориальных подразделений, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителем измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 7 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета или его территориальных подразделений, оказывающие государственную услугу, ежегодно утверждаются соответствующим приказом уполномоченного органа в области здравоохранения, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное должностное лицо Комитета разъясняет порядок обжалования действия и оказывает содействие в подготовке жалобы по тел.: 8 (7172) 74-34-50.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя председателя Комитета, адрес интернет-ресурса: www.mz.gov.kz, тел. 8 (7172) 74-32-79, номер кабинета указан на интернет-ресурсе. Ежедневный график работы Комитета: в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается руководителю Комитета или его территориального подразделения по телефону, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба составляется в произвольной форме.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений потребителей государственной услуги, жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Потребителю государственной услуги предоставляется талон с указанием даты, времени принятия документа, срока и места получения ответа, контактных данных должностного лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю государственной услуги сообщается по почте, либо по электронной почте, либо нарочно.
При обращении через Портал потребителю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в комитете (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды тұлғалары өз қызметінде мынадай қағидаттарды:
1) қарапайымдылық танытуды, өзінің лауазымдық жағдайын атап көрсетпеуді және пайдаланбауды;
2) әдептілік пен сыпайылық танытуды;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салуға жол бермеуді, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдауды;
4) қызметтерді тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етуді басшылыққа алады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін тұтынушы осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшейді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің уәкілетті лауазымды тұлғасы 8 (7172) 74-34-50 телефоны бойынша әрекетке шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағым дайындауға көмек көрсетеді.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына беріледі, интернет-ресурсының мекенжайы www.mz.gov.kz, тел. 8 (7172) 74-32-79, кабинет нөмірі интернет-ресурста көрсетілген. Комитеттің күнделікті жұмыс кестесі: жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
22. Қызмет дұрыс көрсетілмеген жағдайда шағым Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшысына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефон бойынша беріледі.
Шағым еркін нысанда әзірленеді.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Қабылданған шағым мемлекеттік қызметті тұтынушылардың өтініштерін есепке алу журналына тіркеледі, шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген мерзімдерде қаралады.
25. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға құжаттың қабылданған күні мен уақыты, жауапты алу мерзімі мен орны, шағымды қарау барысы туралы мәлімет алуға болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті тұтынушыға жазбаша түрде пошта не электрондық пошта арқылы не қолма-қол хабарланады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті тұтынушыға «жеке кабинетінен» өтінішті Комитетте өңдеу барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді.

26. Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан находится по адресу: город Астана, улица Орынбор 8, Дом министерств, подъезд № 5, телефон приемной: 8 (7172) 74-32-79, интернет-ресурс: www.mz.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза/вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
№ п/п
Наименование департамента
Адрес расположения департамента
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической
деятельности Министерства здравоохранения
Республики Казахстан» (далее – Комитет)
г. Астана,
Дом министерств, 5 подъезд
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета
по Акмолинской области»
г. Кокшетау,
ул. Ауельбекова, 98
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86
приемная
3
ГУ «Департамент Комитета
по Павлодарской области»
г. Павлодар,
ул. Лермонтова, 59
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09
приемная
4
ГУ «Департамент Комитета
по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
пр. Независимости, 9/1
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44
приемная
5
ГУ «Департамент Комитета по
Западно-Казахстанкой области»
г. Уральск,
пр. Достык-Дружба, 215
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11
приемная
6
ГУ «Департамент Комитета
по Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Жансугурова, 149
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23
приемная
7
ГУ «Департамент Комитета
по г. Астана
г. Астана,
ул. Иманова, 19,
Бизнес-центр «Алматы» 11 этаж
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30
8(7172)78-74-65
8(7172)78-75-09
приемная
8
ГУ «Департамент Комитета
по Костанайской области»
г. Костанай,
ул. Баймагамбетова, 195
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7142)54-36-26
8(7142)54-98-90
приемная
9
ГУ «Департамент Комитета
по Северо-Казахстанской области»
г. Петропавловск,
ул. Конституции Казахстана, 36

26. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті мына мекенжайда орналасқан: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-32-79, интернет-ресурсы: www.mz.gov.kz.
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Р/с
Департаменттің атауы
Департаменттің орналасқан жері
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» ММ (бұдан әрі - Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 98
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86 қабылдау бөлмесі
3
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов көшесі, 59
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09 қабылдау бөлмесі
4
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44 қабылдау бөлмесі
5
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 215
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11 қабылдау бөлмесі
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Жансүгіров көшесі, 149
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23 қабылдау бөлмесі
7
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
Астана қаласы, Иманов көшесі, 19, «Алматы» бизнес-орталығы, 11-қабат
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7172)78-74-65
8(7172)78-75-09 қабылдау бөлмесі
8
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7142)54-36-26
8(7142)54-98-90 қабылдау бөлмесі
9
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 36

с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152)46-97-39
8(7152)36-02-22
приемная
10
ГУ «Департамент Комитета
по городу Алматы»
г. Алматы,
ул. Маметовой, 3
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7272) 73-06-80
8(7272) 71-32-89
приемная
11
ГУ «Департамент Комитета
по Кызылординской области»
г. Кызылорда,
ул. Муратбаева, 13
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7242)23-45-34
8(7242)23-48-97
12
ГУ «Департамент Комитета
по Атырауской области»
г. Атырау,
ул. Байтурсынова, 53
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7122)27-31-94
8(7122)27-31-94
приемная
13
ГУ «Департамент Комитета
по Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Селиверстова, 9Б
(Тілеу батыр)
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7132) 50-15-28
8(7132)50-15-61
приемная
14
ГУ «Департамент Комитета
по Карагандинской области»
г. Караганда,
проспект Шахтеров, 78
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7212)79-29-86
8(7212)33-42-48
приемная
15
ГУ «Департамент Комитета
по Жамбылской области»
Жамбылская обл.,
город Тараз,
ул. Казыбек би, 142 а
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7262)50-07-93
45-99-60
8(7262)50-07-92
приемная
16
ГУ «Департамент Комитета
по Южно-Казахстанской области»
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Н. Торекулова, б/н
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7252) 413017
8(7252) 41 30 97
17
ГУ «Департамент Комитета
по Мангистауской области»
Мангистауская обл.,
г. Актау,
мкр. 9, д. 23
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8 (7292) 420947
8(7292) 420947
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза/вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на ввоз
зарегистрированных
лекарственных средств
__________________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявление
Прошу согласовать ввоз в Республику Казахстан лекарственных средств, предназначенных для ____________________
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз
Валюта платежа
Код ТНВЭД
Наименование лекарственного средства
Концентрация
Дозировка
Фасовка (номер)
Форма выпуска
Единица измерения
К-во
Итого
Цена за ед. в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
Дата и номер государственной регистрации лекарственного средства в Республике Казахстан
Срок окончания государственной регистрации лекарственного средства в Республике Казахстан
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «___» ____________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза/вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на ввоз
незарегистрированных
лекарственных средств
(лекарственных субстанций)
______________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявление
Прошу выдать разрешение на ввоз незарегистрированных на территории Республики Казахстан лекарственных средств, лекарственных субстанций (нужное подчеркнуть) предназначенных для _____________ (указать цель ввоза).
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз
Валюта платежа
Код ТН ВЭД
Наименование лекарственного средства, лекарственной субстанции
Концентрация
Дозировка
Фасовка (номер)
Форма выпуска
Итого
Единица измерения
Кол-во
Цена за ед. в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-
производитель
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «___» _______________ 20__ года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на ввоз
зарегистрированных
изделий медицинского назначения,
медицинской техники
_______________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявление
Прошу согласовать ввоз зарегистрированных в Республике Казахстан изделий медицинского назначения, медицинской техники, предназначенных для ________________________
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз
Валюта платежа
Код ТН ВЭД
Наименование изделий медицинского назначения, медицинской техники
Фасовка (номер)
Форма выпуска
Единица измерения
Кол-во
Итого
Цена за ед. в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
Дата и номер государственной регистрации изделий медицинского назначения, медицинской техники в Республике Казахстан
Срок окончания государственной регистрации изделий медицинского назначения, медицинской техники в Республике Казахстан
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «___» _________ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на ввоз
незарегистрированных
изделий медицинского назначения,
медицинской техники
_______________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявление
Прошу выдать разрешение на ввоз незарегистрированных на территории Республики Казахстан изделий медицинского назначения, медицинской техники (указать цель ввоза)
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз
Валюта платежа
Код ТН ВЭД
Наименование изделий медицинского назначения, медицинской техники
Фасовка (номер)
Форма выпуска
Итого
Единица измерения
Кол-во
Цена за ед. в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна -производитель
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «_____» _______________ 20__ года
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на вывоз
лекарственных средств,
изделий медицинского назначения,
медицинской техники
_______________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявления
Прошу разрешить вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники.
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Производитель
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен вывоз
Код ТНВЭД
Наименование лекарственного средства, изделий медицинского назначения, медицинской техники
Концентрация
Дозировка
Фасовка (номер)
Итого
Форма выпуска
Единица измерения
Кол-во
Производитель
Страна -производитель
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «___» ___________ 20__ года
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение  показателя
Целевое значение  показателя в последующем году
Текущее значение  показателя в отчетном году
1
2
3
4

Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7152)46-97-39
8(7152)36-02-22 қабылдау бөлмесі
10
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Мәметова көшесі, 3
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7272)73-06-80
8(7272)71-32-89 қабылдау бөлмесі
11
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесі, 13
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7242)23-45-34
8(7242)23-48-97
12
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы, Байтұрсынов көшесі, 53
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7122)27-31-94
8(7122)27-31-94 қабылдау бөлмесі
13
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы, Селиверстов көшесі, 9Б (Тілеу батыр)
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7132)50-15-28
8(7132)50-15-61 қабылдау бөлмесі
14
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Шахтерлер даңғылы, 78
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7212)79-29-86
8(7212)33-42-48 қабылдау бөлмесі
15
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Қазыбек би көшесі, 142 а
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7262)50-07-93, 45-99-60
8(7262)50-07-92 қабылдау бөлмесі
16
«Комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
ОҚО, Шымкент қаласы, Н. Төреқұлов көшесі, нөмірсіз
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7252)41-30-17
8(7252)41-30-97
17
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 9-шағын аудан, 23-үй
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7292)42-09-47
8(7292)42-09-47
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
тіркелген дәрілік заттарды
әкелуге өтініштің нысаны
____________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
____________ арналған дәрілік заттарды Қазақстан Республикасына
әкелуді келісуді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкелу жүргізілетін кедендік орган
Төлем валютасы
СЭҚТН коды
Дәрілік заттың атауы
Концентрациясы
Дозалау
Өлшеп-орау (нөмірі)
Шығарылу нысаны
Өлшем бірлігі
Саны
Жиыны
Төлем валютасында бір бірлікке бағасы
Төлем валютасындағы сомасы
Өндіруші
Өндіруші ел
Дәрілік заттың Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі
Дәрілік затты Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеудің аяқталатын мерзімі
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
тіркелмеген дәрілік заттарды
(дәрілік субстанцияларды)
әкелуге өтініштің нысаны
____________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
_____________ (әкелу мақсатын көрсету керек) арналған Қазақстан
Республикасының аумағында тіркелмеген дәрілік заттарды, дәрілік
субстанцияларды (керегінің астын сызу керек) әкелуге рұқсат
беруіңізді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкелу жүргізілетін кедендік орган
Төлем валютасы
СЭҚТН коды
Дәрілік заттың, дәрілік субстанцияның атауы
Концентрациясы
Дозалау
Өлшеп-орау (нөмірі)
Шығарылу нысаны
Жиыны
Өлшем бірлігі
Саны
Төлем валютасындағы бір бірлікке бағасы
Төлем валютасындағы сомасы
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
тіркелген медициналық мақсаттағы
бұйымдарды, медициналық техниканы
әкелуге өтініштің нысаны
____________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
__________________ арналған Қазақстан Республикасында тіркелген
медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге
келісуді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкелу жүргізілетін кедендік орган
Төлем валютасы
СЭҚТН коды
Медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың атауы
Өлшеп-орау (нөмірі)
Шығарылу нысаны
Өлшем бірлігі
Саны
Жиыны
Бір бірлігі үшін төлем валютасындағы бағасы
Төлем валютасындағы сомасы
Өндіруші
Өндіруші ел
Медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі
Медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеудің аяқталатын мерзімі
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
тіркелмеген медициналық мақсаттағы
бұйымдарды, медициналық техниканы
әкелуге өтініштің нысаны
____________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген медициналық
мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге рұқсат беруді
сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкелу жүргізілетін кедендік орган
Төлем валютасы
СЭҚТН коды
Медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың атауы
Өлшеп-орау (нөмірі)
Шығарылу нысаны
Жиыны
Өлшем бірлігі
Саны
Төлемнің валютасындағы бір бірлікке бағасы
Төлем валютасындағы сомасы
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы
бұйымдарды, медициналық техниканы
әкетуге өтініштің нысаны
________________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы әкетуге рұқсат беруді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Өндіруші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкету жүргізілетін кедендік орган
СЭҚТН коды
Дәрілік заттың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың атауы
Концентрациясы
Дозалау
Өлшеп-орау (нөмірі)
Жиыны
Шығарылу нысаны
Өлшем бірлігі
Саны
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні