Об утверждении перечня военных городков, пограничных застав и иных закрытых объектов, содержание жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет государства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1293. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2018 года № 96
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.03.2018 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 30.10.2017 № 685.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень военных городков, пограничных застав и иных закрытых объектов, содержание жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет государства.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 30.10.2017 № 685.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года № 805 "Об утверждении Перечня закрытых и обособленных военных городков Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан";
2) пункт 13 изменений, которые внесены в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2006 года № 340 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 15, ст. 148).
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2012 года № 1293
Перечень
военных городков, пограничных застав и иных закрытых объектов, содержание
жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет государства
Сноска. Заголовок перечня в редакции постановления Правительства РК от 30.10.2017 № 685.
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 26.03.2013 № 274; от 02.04.2015 № 176 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.12.2015 № 1022 .
Гарнизон
Наименование, инвентарный номер, местонахождение военного городка
Категория (закрытые, обособленные)
Дислоцируемая воинская часть
1
2
3
4

Тұрғынжайларды күтіп-ұстау және орталықтандырылған жылыту мемлекет есебінен қамтамасыз етілетін әскери қалашықтардың, шекара заставалары мен өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1293 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 2 наурыздағы № 96 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.03.2018 № 96 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.10.2017 № 685 қаулысымен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тұрғынжайларды күтіп ұстау және орталықтандырылған жылыту мемлекет есебінен қамтамасыз етілетін әскери қалашықтардың, шекара заставалары мен өзге де жабық объектілердің тізбесі бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.10.2017 № 685 қаулысымен.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi жабық және оқшауланған әскери қалашықтарының, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі № 805 қаулысы;
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 сәуірдегі № 340 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілген өзгерістердің 13-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 15, 148-құжат).
3. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 12 қазандағы
№ 1293 қаулысымен
бекітілген
Тұрғынжайларды күтіп ұстау және орталықтандырылған жылыту мемлекет есебінен қамтамасыз етілетін әскери қалашықтардың, шекара заставалары мен өзге де жабық объектілердің тізбесі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.10.2017 № 685 қаулысымен.
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.03.2013 N 274; 02.04.2015 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 19.12.2015 № 1022 қаулыларымен.
Гарнизон
Әскери қалашықтың атауы, мүкәммалдық нөмiрi, орналасқан жерi
Санаты (жабық, оқшауланған)
Орналасатын әскери бөлiм
1
2
3
4

1. Министерство обороны Республики Казахстан
1) город Астана
Акмолинский
Военный городок № 1, г. Астана, ст. Сороковая
Закрытый
68665
2) Акмолинская область
Вячеславский
Военный городок № 1, п. Арнасай
Закрытый
68665, 73805
Щучинский
Военный городок № 7 г. Щучинск
Закрытый
Национальный университет обороны
3) Алматинская область
Алматинский
Военный городок № 1, с. Чемолган
Обособленный
11567
Жаркентский
Военный городок № 1, г. Жаркент
Обособленный
74261
Капшагайский
Военный городок № 1 г. Капшагай
Закрытый
32363
Карабулакский
Военный городок № 1, Ескельдинский район, п. Кара-Булак
Обособленный
15603
Сарыозекский
Военный городок № 1, п. Сарыозек
Закрытый
12740
Сарыозекский
Военный городок № 4 п. Сарыозек
Закрытый
74262
Талдыкорганский
Военный городок № 3, г. Талдыкорган
Закрытый
Талдыкорганская РЭЧ
Шенгельдинский
Военный городок № 1 с. Шенгельды
Обособленный
86621
4) Восточно-Казахстанская область
Аягозский
Военный городок № 1, г. Аягоз
Обособленный
10810
Аягозский
Военный городок № 3, г. Аягоз, п. Мамырсу
Обособленный
97616
Усть-Каменогорский
Военный городок № 1, п. Жангизтобе
Обособленный
47007
5) Жамбылская область
Гвардейский
Военный городок № 3, п. Гвардейский
Закрытый
30212
Гвардейский
Военный городок № 10, п. Гвардейский
Закрытый
30212
Жуалынский
Военный городок № 1, с. Б.Момышулы
Закрытый
91678
Луговской
Военный городок № 1, с. Кулан, ст. Луговая
Обособленный
42062
Меркенский
Военный городок № 1, с. Мерке
Закрытый
11971
Таразский
Военный городок № 2, с. Королевка
Обособленный
28349
Таразский
Военный городок № 3, с. Акжар
Закрытый
40336
6) Карагандинская область
Спасский
Военный городок № 1, п. Спасск
Обособленный
36352
Актасский
Военный городок № 2, п. Актас
Закрытый
22750
Балхашский
Военный городок № 3, п. Орта-Дересин
Закрытый
26441
Приозерский
Военный городок № 6, г. Приозерск
Закрытый
44841
Приозерский
Военный городок № 7, г. Приозерск
Закрытый
44841
7) Мангистауская область
Актауский
Военный городок № 4 г. Актау
Обособленный
25744, 51809
8) Южно-Казахстанская область
Арысский
Военный городок № 2, г. Арысь
Обособленный
44859
Шымкентский
Военный городок № 11, г. Шымкент
Закрытый
35748
Шымкентский
Военный городок № 7, Сарыагашский район, п. Жибек Жолы
Обособленный
32039
Все военные городки подразделений Сил воздушной обороны, имеющие свой жилой фонд и расположенные вне населенных пунктов
Обособленные
Все военные городки узла связи и воинских складов, имеющие свой жилой фонд и расположенные вне населенных пунктов
Обособленные
2. Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
Учреждение № 0023, г. Астана, Алматинский район, поселок Интернациональный
Обособленный
61329 "З"
Военный городок № 52, Южно-Казахстанская область, Сарыагашский район, г. Сарыагаш
Закрытый

1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
1) Астана қаласы
Ақмола
№ 1 әскери қалашық, Астана қаласы, Қырқыншы станция
жабық
68665
2) Ақмола облысы
Вячеслав
№ 1 әскери қалашық, Арнасай кенті
жабық
68665, 73805
Щучинск
№ 7 әскери қалашық, Щучинск қаласы
жабық
Ұлттық қорғаныс университеті
3) Алматы облысы
Алматы
№ 1 әскери қалашық, Шамалған ауылы
оқшауланған
11567
Жаркент
№ 1 әскери қалашық, Жаркент қаласы
оқшауланған
74261
Қапшағай
№ 1 әскери қалашық, Қапшағай қаласы
жабық
32363
Қарабұлақ
№ 1 әскери қалашық, Ескелді ауданы, Қарабұлақ кенті
оқшауланған
15603
Сарыөзек
№ 1 әскери қалашық, Сарыөзек кенті
жабық
12740
Сарыөзек
№ 4 әскери қалашық, Сарыөзек кенті
жабық
74262
Талдықорған
№ 3 әскери қалашық, Талдықорған қаласы
жабық
Талдықорған АПБ
Шеңгелді
№ 1 әскери қалашық, Шеңгелді ауылы
оқшауланған
86621
4) Шығыс Қазақстан облысы
Аягөз
№ 1 әскери қалашық, Аягөз қаласы
оқшауланған
10810
Аягөз
№ 3 әскери қалашық, Аягөз қаласы, Мамырсу кенті
оқшауланған
97616
Өскемен
№ 1 әскери қалашық, Жаңғызтөбе кенті
оқшауланған
47007
5) Жамбыл облысы
Гвардейск
№ 3 әскери қалашық, Гвардейск кенті
жабық
30212
Гвардейск
№ 10 әскери қалашық, Гвардейск кенті
жабық
30212
Жуалы
№ 1 әскери қалашық, Б. Момышұлы ауылы
жабық
91678
Луговой
№ 1 әскери қалашық, Кұлан ауылы, Луговая станциясы
оқшауланған
42062
Мерке
№ 1 әскери қалашық, Мерке ауылы
жабық
11971
Тараз
№ 2 әскери қалашық, Королев ауылы
оқшауланған
28349
Тараз
№ 3 әскери қалашық, Ақжар ауылы
жабық
40336
6) Қарағанды облысы
Спасск
№ 1 әскери қалашық, Спасск кенті
оқшауланған
36352
Ақтас
№ 2 әскери қалашық, Ақтас кенті
жабық
22750
Балқаш
№ 3 әскери қалашық, Орта Дересін кенті
жабық
26441
Приозерск
№ 6 әскери қалашық, Приозерск қаласы
жабық
44841
Приозерск
№ 7 әскери қалашық, Приозерск қаласы
жабық
44841
7) Маңғыстау облысы
Ақтау
№ 4 әскери қалашық, Ақтау қаласы
оқшауланған
25744, 51809
8) Оңтүстік Қазақстан облысы
Арыс
№ 2 әскери қалашық, Арыс қаласы
оқшауланған
44859
Шымкент
№ 11 әскери қалашық, Шымкент қаласы
жабық
35748
Шымкент
№ 7 әскери қалашық, Сарыағаш ауданы, Жібек Жолы ауылы
оқшауланған
32039
Әуе қорғанысы күштерi бөлiмшелерiнiң өз тұрғын үй қоры бар және елдi мекендерден тыс орналасқан барлық әскери қалашықтары
оқшауланған
Өз тұрғын үй қоры бар және елдi мекендерден тыс орналасқан байланыс тораптары мен әскери қоймалардың барлық әскери қалашықтары
оқшауланған
2. Қазақстан Республикасын Ұлттық қауіпсіздік комитеті
№ 0023 мекеме, Астана қаласы, Алматы ауданы, Интернациональный кенті
оқшауланған
61329 "3"
№ 52 әскери қалашық, Оңтүстік Қазақстан облысы, Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қаласы
жабық

2015
Военный городок № 3, Мангистауская область, г. Актау
Закрытый
2015 (а)
Военный городок № 23, Западно-Казахстанская область, Жанибекский район, п. Жанибек
Закрытый
2036
5) Региональное управление "Солтүстік" Пограничной службы
Военный городок № 18, Костанайская область, г. Костанай
Закрытый
2031
Военный городок № 19, Северо-Казахстанская область, г. Петропавловск
Закрытый
2032
Военный городок № 20, Павлодарская область, г. Павлодар
Закрытый
2033
Военный городок № 21, Восточно-Казахстанская область, г. Усть-Каменогорск
Закрытый
2034
Военный городок № 26, Костанайская область, г. Костанай
Закрытый
2039, 2039 (а)
Военный городок № 35, Восточно-Казахстанская область, г. Семей
Закрытый
2098
6) Региональное управление "Береговой охраны" Пограничной службы
Военный городок № 39, Мангистауская область, г.Актау
Закрытый
2201
Военный городок № 6, Мангистауская область, г.Актау
Закрытый
2018
Военный городок № 41, Мангистауская область, п. Баутино
Закрытый
2201 "Б"
Военный городок № 4, Атырауская область, г. Атырау
Закрытый
2016
Военный городок № 40, Мангистауская область, г. Актау
Закрытый
2201 "А"
Военный городок № 42, Атырауская область, п. Дамба
Закрытый
2201 "Г"
Пограничные заставы
Все пограничные заставы Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Пограничные комендатуры
Все пограничные комендатуры Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
3. Главное командование Национальной гвардии Республики Казахстан
Военный городок воинской части 6654, Алматинская область, пгт. Каракемер
Обособленный
6654
Узунагачский
Военный городок воинской части 28237, Алматинская область, с. Узунагач
Закрытый

2015
№ 3 әскери қалашық, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы
жабық
2015 (а)
№ 23 әскери қалашық, Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы, Жәнібек кенті
жабық
2036
5) Шекара қызметiнiң "Солтүстiк" өңiрлiк басқармасы
№ 18 әскери қалашық, Қостанай облысы, Қостанай қаласы
жабық
2031
№ 19 әскери қалашық, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы
жабық
2032
№ 20 әскери қалашық, Павлодар облысы, Павлодар қаласы
жабық
2033
№ 21 әскери қалашық, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы
жабық
2034
№ 26 әскери қалашық, Қостанай облысы, Қостанай қаласы
жабық
2039, 2039 (а)
№ 35 әскери қалашық, Шығыс Қазақстан облысы, Семей қаласы
жабық
2098
6) Шекара қызметінің "Жағалау күзеті" өңiрлiк басқармасы
№ 39 әскери қалашық, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы
жабық
2201
№ 6 әскери қалашық, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы
жабық
2018
№ 41 әскери қалашық, Маңғыстау облысы, Баутино кенті
жабық
2201 "Б"
№ 4 әскери қалашық, Атырау облысы, Атырау қаласы
жабық
2016
№ 40 әскери қалашық, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы
жабық
2201 "А"
№ 42 әскери қалашық, Атырау облысы, Дамба кенті
жабық
2201 "Г"
Шекара заставалары
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің барлық шекара заставалары
Шекара комендатуралары
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің барлық шекара комендатуралары
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы
6654 әскери бөлімінің әскери қалашығы, Алматы облысы, Қаракемер қтк
оқшауланған
6654
Ұзынағаш
28237 әскери бөлімінің әскери қалашығы, Алматы облысы, Ұзынағаш ауылы
Жабық

28237
Узунагачский
Военный городок воинской части 68303, Алматинская область, с. Узунагач
Закрытый
68303
Военный городок воинской части 52859, Карагандинская область, г. Караганды
Закрытый
52859
4. Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Сноска. Раздел 4 исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2015 № 176 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

28237
Ұзынағаш
68303 әскери бөлімінің әскери қалашығы, Алматы облысы, Ұзынағаш ауылы
Жабық
68303
52859 әскери бөлімінің әскери қалашығы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы
Жабық
52859
4. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Ескерту. 4-бөлім алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2015 № 176 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).