О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2010 года № 983 "Об утверждении Программы по развитию информационных и коммуникационных технологий в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2012 года № 1385. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2013 года № 101
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.02.2013 № 101.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2010 года № 983 «Об утверждении Программы по развитию информационных и коммуникационных технологий в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы» следующие изменения и дополнения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами, акимами областей, городов Астаны и Алматы обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Программой.»;
в Программе по развитию информационных и коммуникационных технологий в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе «Паспорт программы»:
строку «Государственный орган, ответственный за разработку и реализацию отраслевой Программы» изложить в следующей редакции:
«
Государственный орган, ответственный за разработку и реализацию отраслевой Программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
»;
в строке «Целевые индикаторы»:
в части первой:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«плотность абонентов фиксированного широкополосного доступа к сети Интернет - 15 на 100 человек;»;
абзацы седьмой, восьмой и девятый изложить в следующей редакции:
«повышение компьютерной грамотности населения до 52 %;
обеспечение 100 % перевода социально значимых государственных услуг в электронную форму;
охват эфирным цифровым телевещанием населения Казахстана - 95 %;»;
абзацы третий и четвертый части второй изложить в следующей редакции:
«доля местного содержания в общем объеме рынка информационных технологий - не менее 32 %;
доля местного содержания в информационных услугах - 80 %.»;
строку «Источники и объемы финансирования» изложить в следующей редакции:
«Общие затраты, предусмотренные в республиканском бюджете на реализацию Программы в 2010 - 2013 годах, составляют:
2010 год -15 143 461 тыс. тенге
2011 год - 20 269 874 тыс. тенге

"Қазақстан Республикасында ақпараттық және коммуникациялық технологияларды дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 983 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 1385 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 7 ақпандағы № 101 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.02.2013 № 101 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында ақпараттық және коммуникациялық технологияларды дамыту жөніндегі 2010 — 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 983 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі мүдделі министрліктермен, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен бірлесіп, бағдарламада көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында ақпараттық және коммуникациялық технологияларды дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламада:
«Бағдарламаның паспорты» деген бөлімде:
«Салалық бағдарламаны әзірлеуге және іске асыруға жауапты мемлекеттік орган» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Салалық бағдарламаны              Қазақстан Республикасы Көлік
әзірлеуге және іске асыруға       және коммуникация министрлігі
жауапты мемлекеттік орган
»;
«Нысаналы индикаторлар» деген жолда:
бірінші бөлікте:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Интернеттің тіркелген кеңжолақты қолжетімді желісі абоненттерінің тығыздығы - 100 адамға 15»;
жетінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«халықтың компьютерлік сауаттылығын 52 %-ға дейін арттыру;
әлеуметтік мәні бар мемлекеттік қызметтерді 100 % электрондық нысанға көшіруді қамтамасыз ету;
Қазақстан халқын эфирлік цифрлық телехабарлармен қамту - 95 %;»;
екінші бөліктің үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«ақпараттық технологиялар нарығының жалпы көлеміндегі жергілікті қамтудың үлесі - кемінде 32 %;
ақпараттық қызметтердегі жергілікті қамтудың үлесі - 80 %.»;
«Қаржыландыру көздері мен көлемдері» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны 2010 - 2013 жылдары іске асыруға республикалық бюджетте көзделген жалпы шығындар мынаны құрайды:
2010 жыл - 15 143 461 мың теңге
2011 жыл - 20 269 874 мың теңге

2012 год - 49 698 643 тыс. тенге
2013 год - 46 876 508 тыс. тенге
Дополнительные средства, необходимые для реализации Программы из республиканского бюджета:
2014 год - 58 352 148 тыс. тенге.
Объем финансирования Программы будет уточняться при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.»;
в подразделе «Основные понятия»:
подпункт 49) изложить в следующей редакции:
«49) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;»;
дополнить подпунктами 66), 67), 68) и 69) следующего содержания:
«66) ИТ-аутсорсинг — передача третьим лицам полностью или частично функций по развитию, разработке, внедрению, сопровождению и системно-техническому обслуживанию электронных информационных ресурсов, информационных систем и информационно-коммуникационных сетей;
67) виртуализация - процесс представления набора вычислительных ресурсов или их логического объединения для различных вычислений;
68) аутсорсинговая модель информатизации государственных органов Республики Казахстан (G-cloud) - модель, основанная на применении IT-аутсорсинга, облачных вычислений и виртуализации;
69) государственная «облачная» платформа - аппаратно-программный комплекс для предоставления вычислительных ресурсов государственных органов с использованием технологии виртуализации.»;
в разделе 3 «Анализ текущей ситуации»:
в главе 3.1.3 «Информационные технологии»:
третье предложение части пятой изложить в следующей редакции:
«Доля местного содержания по оценкам экспертов не превышает 2 млрд. тенге (около 2 %).»;
второе предложение части восьмой изложить в следующей редакции:
«По оценкам экспертов в 2009 году доля местного содержания в секторе предоставления IT-услуг не превышает 30 %.»;
часть четвертую подраздела 3.2 «Влияние отрасли на социально-экономическое и общественно-политическое развитие страны» изложить в следующей редакции:
«В этой связи, перед Казахстаном стоит задача по значительному увеличению темпов роста потребления и применения ИКТ и увеличению местного содержания в ИКТ с целью обеспечения долгосрочной конкурентоспособности страны.»;
строку «Снижение казахстанского содержания в секторе разработки ПО и IT-услуг» графы 2 подраздела 3.3 «Анализ сильных и слабых сторон, возможностей и угроз для отрасли (сектора)» изложить в следующей редакции:
«Снижение местного содержания в секторе разработки ПО и IТ-услуг»;

2012 жыл - 49 698 643 мың теңге
2013 жыл — 46 876 580 мың теңге
Бағдарламаны іске асыру үшін қажетті республикалық бюджеттен қосымша қаражат:
2014 жыл - 58 352 148 мың теңге.
Бағдарламаны қаржыландыру көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіткен кезде нақтыланатын болады.»;
«Негізгі ұғымдар» деген кіші бөлімде:
49) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«49) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандардың жиынтығы;»;
мынадай мазмұндағы 66), 67), 68) және 69) тармақшалармен толықтырылсын:
«66) ІТ-аутсорсинг - үшінші адамдарға электрондық ақпараттық ресурстарды, ақпараттық жүйелерді және ақпараттық-коммуникациялық желілерін дамыту, әзірлеу, енгізу, сүйемелдеу және жүйелік-техникалық қызмет көрсету жөніндегі функцияларды толығымен немесе ішінара беру;
67) виртуалдандыру - әртүрлі есептеулерге арналған есептеу ресурстарының жиынтығын немесе олардың логикалық бірігуін ұсыну үдерісі;
68) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын ақпараттандырудың аутсорсингтік үлгісі (G-cloud) - IT - аутсорсинг, бұлыңғыр есептеулер мен виртуалдандыруды қолдануға негізделген үлгі;
69) мемлекеттік «бұлыңғыр» платформа - виртуалдандыру технологиясын пайдалану арқылы мемлекеттік органдардың есептеу ресурстарын ұсынуға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен.»;
«Ағымдағы жағдайды талдау» деген 3-бөлімде:
«Ақпараттық технологиялар» деген 3.1.3-тарауда
бесінші бөліктің үшінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
«Сарапшылардың бағасы бойынша жергілікті қамтудың үлесі 2 млрд. теңгеден аспайды (2 % - ға жуық).»;
сегізінші бөліктің екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
«Сарапшылардың бағасы бойынша 2009 жылы ІТ-қызметтерін ұсыну секторында жергілікті қамтудың үлесі 30 % - дан артық емес»;
«Еліміздің әлеуметтік-экономикалық және қоғамдық-саяси дамуына саланың әсер етуі» деген 3.2-кіші бөлімнің төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осыған байланысты, Қазақстанның алдында АКТ-ны тұтынудың және қолданудың өсу қарқынын елеулі арттыру және елдің бәсекеге қабілеттілігін ұзақ мерзімді қамтамасыз ету мақсатында АКТ-ның жергілікті қамтуын арттыру міндеті тұр.»;
«Күшті және әлсіз жақтарды, саланың (сектордың) мүмкіндіктерін және қауіптерін талдау» деген 3.3-кіші бөлімдегі 2-бағанның «БҚ-ны әзірлеу және ІТ-қызметтері саласындағы қазақстандық мазмұнның төмендеуі» деген жолы мынадай редакцияда жазылсын:
«БҚ-ны әзірлеу және ІТ-қызметтері саласындағы жергілікті қамтудың төмендеуі»;

в подразделе 3.5 «Анализ действующей политики государственного регулирования развития отрасли»:
дополнить частью пятой следующего содержания:
«В январе 2012 года Министерство связи и информации Республики Казахстан было упразднено с передачей его функций и полномочий в области связи, информатизации, контроля за автоматизацией государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.»;
в части шестой:
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«4) утверждение перечня теле-, радиоканалов свободного доступа.»;
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«1) в области электронных денег и электронной коммерции»;
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
«1) обеспечение приоритетности реализации IТ-проектов
государственных органов и национальных холдингов отечественными IT-предприятиями с высокой долей местного содержания и преимущественного
закупа компьютерного, телекоммуникационного и другого высокотехнологичного оборудования отечественного производства;»;
в разделе 4 «Цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов программы»:
в подразделе 4.2 «Целевые индикаторы»:
в части первой:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) плотность абонентов фиксированного широкополосного доступа к сети Интернет — 15 на 100 человек;»;
подпункты 7)8) и 9) изложить в следующей редакции:
«7) повышение компьютерной грамотности населения до 52 %;
8) обеспечение 100 % перевода социально значимых государственных услуг в электронную форму;
9) охват эфирным цифровым телевещанием населения Казахстана - 95 %;»;
подпункты 2) и 3) части второй изложить в следующей редакции:
«2) доля местного содержания в общем объеме IT-рынка - не менее 32 %;
3) доля местного содержания в IT-услугах — 80 %.»;
в подразделе 4.3 «Задачи Программы»:
в главе 4.3.2 «Развитие цифрового телерадиовещания»:
подпункты 1)2)3) и 4) части первой изложить в следующей редакции:
«1) разработка новых условий лицензирования деятельности по распространению теле-, радиоканалов;
2) определение роли и статуса национального оператора телерадиовещания, обеспечивающего трансляцию пакета теле-, радиоканалов свободного доступа;
3) определение принципов тарифной политики для операторов телерадиовещания;
4) определение перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, бесплатное распространение которых для населения гарантируется государством;»;
в части третьей:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) операторы телерадиовещания должны осуществлять свою деятельность в соответствии с требованиями законодательства о связи, телерадиовещании и других законов Республики Казахстан;»;
подпункт 3) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) операторы телерадиовещания должны транслировать продукцию вещателей, не противоречащую законодательству Республики Казахстан.»;
в части четвертой:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) о перечне теле-, радиоканалов свободного доступа;»;
подпункт 3) исключить;
подпункт 5) исключить;
подпункт 8) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) об оказании услуг операторов телерадиовещания.»;
часть пятую изложить в следующей редакции:
«При выдаче лицензий операторам кабельного телевидения с учетом их социальной ответственности за формирование общественно значимого сегмента информационного поля Республики Казахстан обязывать бесплатно передавать по своим сетям пакет обязательных телевизионных и радиоканалов.»;

«Саланың дамуын мемлекеттік реттеудің қолданыстағы саясатын талдау» деген 3.5-кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
«2012 жылғы қаңтарда байланыс, ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру саласындағы функциялары мен өкілеттіктерін Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне бере отырып, Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі таратылды.»;
алтыншы бөлікте:
2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) еркін қолжетімді теле-, радиоарналар тізбесін бекіту.»;
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) электрондық ақшалар мен электрондық коммерция саласында»;
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мемлекеттік органдар мен ұлттық холдингтердің ІТ-жобаларын жергілікті қамтудың жоғары үлесі және компьютерлік, телекоммуникациялық және отандық өндірістің басқа жоғары технологиялық жабдықтарын айрықша сатып алу бар отандық ІТ-кәсіпорындардың іске асыру әлеуеттілігін қамтамасыз етуі;»;
«Бағдарламаның мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлары және нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:
«Нысаналы индикаторлар» деген 4.2-кіші бөлімде:
бірінші бөлікте:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Интернеттің тіркелген кеңжолақты қолжетімді желісі абоненттерінің тығыздығы - 100 адамға 15»;
7)8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«7) халықтың компьютерлік сауаттылығын 52 %-ға дейін арттыру;
8) әлеуметтік мәні бар мемлекеттік қызметтерді 100 % электрондық нысанға көшіруді қамтамасыз ету;
9) Қазақстан халқын эфирлік цифрлық телехабарлармен қамту - 95 %;»;
екінші бөліктің 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«2) ІТ-нарығының жалпы көлемінде жергілікті қамтудың үлесі - 32 %-дан кем емес;
3) ІТ-қызметтеріндегі жергілікті қамтудың үлесі — 80 %.»;
«Бағдарламаның міндеттері» деген 4.3-кіші бөлімде:
«Цифрлық телерадиохабарлар таратуды дамыту» деген 4.3.2-тарауда:
бірінші бөліктің 1)2)3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) теле-, радиоарналарды тарату бойынша қызметті лицензиялаудың жаңа шарттарын әзірлеу;
2) еркін қолжетімді теле-, радиоарналар пакетінің трансляциясын қамтамасыз ететін телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторының рөлін және мәртебесін айқындау;
3) телерадио хабарларын тарату операторлары үшін тарифтік саясаттың кағидаттарын айқындау;
4) мемлекет кепілдік беретін, халық үшін тегін таратылатын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін айқындау;»;
үшінші бөлікте:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) телерадио хабарларын тарату операторлары өз қызметтерін Қазақстан Республикасының байланыс, телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасының талаптарына және басқа да заңдарына сәйкес іске асыруға тиіс;»;
3) тармақша алынып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) телерадио хабарларын тарату операторлары Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін таратушылар өнімін трансляциялауы тиіс.»;
төртінші бөлікте:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесі туралы;»;
3) тармақша алынып тасталсын;
5) тармақша алынып тасталсын;
8) тармақша алынып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) телерадио хабарларын тарату операторларының қызметтерін көрсету туралы.»;
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы ақпараттық кеңістігінің қоғамдық маңызды сегментін қалыптастыру үшін әлеуметтік жауапкершілікті есепке ала отырып, арналық теледидар операторларына лицензиялар берген кезде олардан өздерінің желілері бойынша теледидарлық және радиоарналық міндетті пакеттерді тегін таратуды міндеттеу керек.»;

в главе 4.3.3 «Развитие Казнет»:
часть шестую изложить в следующей редакции:
«Будет совершенствоваться законодательство в области электронных денег и электронной коммерции»;
в подразделе «Развитие коммерческих электронных услуг и электронной коммерции»:
часть третью дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
«4) разработка и формирование нормативной правовой базы использования электронных денег для развития электронной коммерции в Казахстане и стимулирования бизнеса к инвестированию в данный сектор.»;
часть четвертую исключить;
в главе 4.3.4 «Развитие сектора разработки ПО и IТ-услуг»:
часть первую изложить в следующей редакции:
«Развитие внутреннего рынка по производству ПО, оказанию IT-услуг и формирование экспортного потенциала путем увеличения доли местного содержания в IТ-услугах до 80 %, в целом доли местного содержания в IT-рынке до 30 %.»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«Отечественным компаниям будет предоставлен реальный механизм участия в реализации таких проектов на основе механизма увеличения местного содержания.»;
абзац третий части пятой изложить в следующей редакции:
«разработка нормативных правовых механизмов обеспечения приоритетности реализации IT-проектов государственных органов и национальных холдингов отечественными IТ-предприятиями с высокой долей местного содержания и преимущественного закупа компьютерного, телекоммуникационного и другого высокотехнологичного оборудования отечественного производства;»;
абзац первый части шестой изложить в следующей редакции:
«Для развития IT отрасли и местного содержания в IТ-проектах, стимулирования бизнеса к внедрению IT будут реализованы следующие механизмы:»;
в главе 4.3.5 «Развитие отечественного производства высокотехнологичного оборудования»:
часть первую изложить в следующей редакции:
«Развитие производств ИКТ-продукции с высокой добавленной стоимостью и высоким уровнем производительности труда, снижение импорта готовой продукции на территорию страны и увеличение доли высокотехнологичных продуктов в структуре экспорта страны путем увеличения местного содержания до 10 %.»;
часть шестую изложить в следующей редакции:
«С целью повышения инвестиционной привлекательности СЭЗ ПИТ «Алатау» будет разработана государственная политика повышения местного содержания путем реализации офсетного механизма при сделках с крупными производителями оборудования и услуг.»;
в главе 4.3.7 «Развитие электронных услуг и ЭП»:
дополнить частями третьей, четвертой, пятой, шестой, седьмой следующего содержания:
«Реализацию ключевых задач в рамках данного направления Программы планируется осуществить в 3 этапа.

«Қазнетті дамыту» деген 4.3.3-тарауда:
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Электрондық ақшалар мен электрондық коммерция саласындағы заңнама жетілдірілетін болады»;
«Коммерциялық электрондық қызметтерді және электрондық коммерцияны дамыту» деген кіші бөлімде:
үшінші бөлік мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) Қазақстанда электрондық коммерцияны дамыту және бизнестің осы секторға инвестициялауын ынталандыру үшін электрондық ақшаны пайдаланудың нормативтік құқықтық қорын әзірлеу және қалыптастыру.»;
төртінші бөлік алынып тасталсын;
«БҚ-ны әзірлеудің және ІТ-қызметтерінің секторын дамыту» деген 4.3.4-тарауда:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламалық қамтамасыз ету өндірісі, ІТ-қызметтерін көрсету бойынша ішкі нарықты дамыту және ІТ-қызметтеріндегі жергілікті қамтудың үлесін 80 % - ға дейін, жалпы алғанда ІТ-нарығындағы жергілікті қамтудың үлесін 30 % - ға дейін көтеру жолы арқылы экспорттық әлеуетті қалыптастыру.»;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Отандық компанияларға жергілікті қамтуды көбейту тетігі негізінде осындай жобаларды іске асыруға қатысудың нақты тетігі ұсынылады.»;
бесінші бөліктің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«жергілікті қамтудың үлесі жоғары және отандық өндірістегі компьютерлік, телекоммуникациялық және басқа жоғары технологиялық жабдықты артық сатып алатын отандық ІТ-кәсіпорындармен мемлекеттік органдардың және ұлттық холдингтердің ІТ-жобаларын іске асыру басымдылығын қамтамасыз ететін нормативтік-құқықтық тетіктерді әзірлеу;»;
алтыншы бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«ІТ-саласын және ІТ-жобаларындағы жергілікті қамтуды дамыту және IT енгізуге бизнесті ынталандыру үшін келесі тетіктер іске асырылады:»;
«Жоғары технологиялық жабдықтың отандық өндірісін дамыту» деген 4.3.5-тарауда:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қосымша құны жоғары және еңбек өнімділігінің деңгейі жоғары АКТ-өнімін өндіруді дамыту, дайын өнім импортын ел аумағында төмендету және жергілікті қамтуды 10%-ға дейін жоғарылату арқылы ел экспорты құрылымындағы жоғары технологиялық өнімдер үлесін арттыру.»;
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
««Алатау» АТП АЭА-ның инвестициялық тартымдылығын жоғарылату мақсатында жабдықтар мен қызметтердің ірі өндірушілерімен мәмілелер жасасқанда офсеттік тетікті іске асыру жолымен жергілікті қамтуды жоғарылатудың мемлекеттік саясаты әзірленетін болады.»;
«Электрондық қызметтерді және ЭҮ-ні дамыту» деген 4.3.7-тарауда:
мынадай мазмұндағы үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші бөліктермен толықтырылсын:
«Бағдарламаның осы бағыты шеңберінде негізгі міндеттерді іске асыруды 3 кезеңде жүзеге асыру жоспарлануда.

В ходе первого этапа (2009 - 2010 годы) необходимо обеспечить:
1) проведение автоматизации и интеграции деятельности государственных органов и их территориальных подразделений в рамках общих функций посредством ведомственных информационных систем;
2) завершение работ и сдачу в эксплуатацию базовых компонентов «электронного правительства»;
3) создание, развитие и сопровождение ведомственных и межведомственных информационных систем государственных органов;
4) разработку стандартов и регламентов оказания государственных услуг, входящих в реестр государственных услуг;
5) создание методологической и правовой основы для проведения оценки эффективности деятельности государственных органов по применению IT и качества оказания государственных услуг в электронном формате;
6) повышение осведомленности руководителей государственных органов и их структурных подразделений о необходимости использования архитектурного подхода и обеспечение поддержки реализации целевой архитектуры «электронного правительства».
На втором этапе (2011 - 2012 годы) необходимо осуществить:
1) автоматизацию и интеграцию деятельности заинтересованных государственных органов, а также местных исполнительных органов посредством межведомственных информационных систем;
2) поэтапное перемещение серверного оборудования государственных органов в серверный центр государственных органов;
3) отбор и определение перечня типовых информационных систем для последующей реализации;
4) переход межведомственного документооборота в электронный формат в отношении документов со сроком хранения до 5 лет согласно перечню и номенклатуре дел, утвержденных уполномоченным органом в области архивного дела и документации;
5) продвижение электронных услуг среди физических и юридических лиц;
6) переход к реализации композитных услуг на основе интеграции процессов оказания нескольких услуг отдельных государственных органов, объединенных по принципу «жизненных ситуаций» (для физических лиц) либо «бизнес-ситуаций» (для юридических лиц);
7) разработку планов по оптимизации и автоматизации процессов оказания государственных услуг;
8) поэтапную интеграцию с компонентами ЭП всех подлежащих интеграции государственных информационных систем и информационных ресурсов в зависимости от информационных потребностей государственных органов;
9) формирование структуры и наполнение эталонных моделей «электронного правительства»;
10) разработку и утверждение политики развития архитектуры «электронного правительства»;
11) разработку и утверждение целевой архитектуры для части государственных и местных исполнительных органов.

Бірінші кезең (2009 - 2010 жылдар) барысында мыналарды қамтамасыз ету қажет:
1) ведомстволық ақпараттық жүйелер арқылы жалпы функциялар шеңберінде мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің қызметтерін автоматтандыруды және ықпалдастыруды жүргізу;
2) жұмыстарды және «электрондық үкіметтің» базалық құрамдастарын пайдалануға беруді аяқтау;
3) мемлекеттік органдардың ведомстволық және ведомствоаралық ақпараттық жүйелерін құру, дамыту және сүйемелдеу;
4) мемлекеттік қызметтердің тізіліміне кіретін мемлекеттік қызметтерді көрсету стандарттары мен регламенттерін әзірлеу;
5) IT қолдану бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін және электрондық форматтағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын бағалауды жүргізу үшін әдіснамалық және құқықтық негіздерді жасау;
6) мемлекеттік органдардың және олардың құрылымдық бөлімшелері басшыларының сәулеттік тәсілді және «электрондық үкіметтің» нысаналық құрылымының іске асырылуын қолдауды қамтамасыз ету қажеттілігі туралы хабардарлығын арттыру.
Екінші кезеңде (2011 - 2012 жылдар) мыналарды жүзеге асыру қажет:
1) мүдделі мемлекеттік органдардың, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың қызметін ведомствоаралық ақпараттық жүйелер арқылы автоматтандыру және ықпалдастыру;
2) мемлекеттік органдардың серверлік орталығына мемлекеттік органдардың серверлік жабдықтарын кезең-кезеңмен ауыстыру;
3) типтік ақпараттық жүйелердің тізбесін кейіннен іске асыру үшін іріктеу және айқындау;
4) мұрағат ісі және құжаттама саласындағы уәкілетті орган бекіткен тізбе мен істер номенклатурасына сәйкес сақтау мерзімі 5 жылға дейінгі құжаттарға қатысты электрондық форматтағы ведомствоаралық құжат айналымына көшу;
5) жеке және заңды тұлғалардың арасында электрондық қызметтерді жылжыту;
6) «өмірлік ахуалдар» (жеке тұлғаларға арналған) не «бизнес-ахуалдар» (заңды тұлғаларға арналған) қағидаты бойынша ықпалдастырылған жекелеген мемлекеттік органдардың бірнеше қызметтерін көрсету үдерісін ықпалдастыру негізінде композиттік қызметтерді іске асыруға көшу;
7) мемлекеттік қызметтерді көрсету үдерісін оңтайландыру және автоматтандыру жөніндегі жоспарларды әзірлеу;
8) мемлекеттік органдардың ақпараттық қажеттіліктеріне қарай барлық мемлекеттік ақпараттық жүйелер мен ақпараттық ресурстарды ықпалдастыруға жататын ЭҮ құрауыштарымен кезең-кезеңімен ықпалдастыру;
9) «электрондық үкімет» құрылымын қалыптастыру және эталондық үлгілерін толықтыру;
10) «электрондық үкімет» құрылымын дамыту саясатын әзірлеу және бекіту;
11) мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың бөлігі үшін нысаналық құрылымды әзірлеу және бекіту.

На третьем этапе (2013 - 2014 годы) необходимо обеспечить:
1) межгосударственный обмен информацией посредством межгосударственного шлюза;
2) дальнейшее развитие базовых компонентов «электронного правительства»;
3) создание первой очереди государственного облака и перевод государственных информационных систем и базовых компонентов ЭП на «облачную» платформу;
4) создание условий и внесение изменений в существующее законодательство для повторного использования реализованных IT-решений с возможностью их адаптации и развития;
5) разработку и внедрение типовых решений на уровне государственных органов и местных исполнительных органов;
6) предоставление доступа к публичной государственной информации и обеспечение участия граждан в формировании государственной политики посредством компонентов «электронного правительства»;
7) персонализацию электронных услуг и контента, предоставляемых порталом «электронного правительства» согласно требованиям пользователей;
8) дальнейшее проведение работ по разработке целевой архитектуры государственных и местных исполнительных органов;
9) контроль соответствия разрабатываемых решений и IТ-инвестиций целевой архитектуре государственных органов, проводимый государственными органами совместно с уполномоченным органом в сфере информатизации.
Этапы реализации «электронного правительства»:
Годы реализации Программы
2010
2011-2012
2013-2014
Наименование направления ЭП
Этапы развития
Уровень информационного взаимодействия
вертикальный ведомственный
горизонтальный межведомственный
межгосударственный
Базовые компоненты ЭП
формирование
повышение эффективности
инновация
Инфраструктура ЭП
развитие
оптимизация
инновация
ИС ГО
развитие
интеграция
типизация
Межведомственное взаимодействие
параллельно на бумажном и электронном носителях
частичный переход документооборота в электронный формат
Государственные услуги
стандартизация и регламентация
оптимизация
интеграция и трансформация
Уровень внедрения архитектурного подхода
отсутствие понимания архитектурного подхода
осведомленность и поддержка архитектурного подхода
разработка архитектуры
Уровень зрелости ЭП
транзакционный
интегрированный
»;
в подразделе «Развитие нормативной правовой базы в сфере информатизации с целью обеспечения перевода государственных услуг в электронный вид»:
подпункт 4) части первой изложить в следующей редакции:
«4) формирование перечня типовых функций (процессов) государственных органов, подлежащих автоматизации.»;
в подразделе «Дальнейшее развитие межведомственных ИС для предоставления электронных услуг физическим и юридическим лицам»:
часть вторую дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

Үшінші кезеңде (2013 - 2014 жылдар) мыналарды қамтамасыз ету қажет:
1) мемлекетаралық шлюз арқылы мемлекетаралық ақпарат алмасу;
2) «электрондық үкіметтің» базалық құрауыштарын одан әрі дамыту;
3) мемлекеттік бұлыңғырдың бірінші кезегін жасау және мемлекеттік ақпараттық жүйелер мен ЭҮ базалық құрауыштарын «бұлыңғыр» платформаға ауыстыру;
4) оларды бейімдеу және дамыту мүмкіндігімен іске асырылған ІТ-шешімдерді қайта пайдалану үшін жағдайлар жасау және қолданыстағы заңнамаға өзгерістер енгізу;
5) мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдар деңгейінде типтік шешімдерді әзірлеу және енгізу;
6) мемлекеттік жария ақпаратқа қолжетімділікті ұсыну және азаматтардың «электрондық үкімет» құрауыштары арқылы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысуын қамтамасыз ету;
7) пайдаланушылардың талаптарына сәйкес «электрондық үкімет» порталы арқылы ұсынылатын электрондық қызметтер мен контентті дербестендіру;
8) мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың нысаналық құрылымын әзірлеу жөніндегі жұмыстарды одан әрі жүргізу;
9) мемлекеттік органдар ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп жүргізетін, әзірленіп отырған шешімдер мен ІТ-инвестициялардың мемлекеттік органдардың нысаналық құрылымына сәйкестігін бақылау.
«Электрондық үкіметті» іске асыру кезеңдері:
Бағдарламаны іске асыру жылдары
2010
2011-2012
2013-2014
ЭҮ бағытының атауы
Даму кезеңдері
Ақпараттық өзара іс-қимыл жасау деңгейі
тік ведомстволық
көлденең ведомствоаралық
мемлекетаралық
ЭҮ базалық құрауыштары
қалыптастыру
тиімділігін арттыру
инновация
ЭҮ инфрақұрылымы
дамыту
оңтайландыру
инновация
МО АЖ
дамыту
ықпалдастыру
типтендіру
Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жасау
қағаз және электрондық тасымалдаушымен паралельді
құжат айналымының электрондық форматына ішінара көшуі
Мемлекеттік қызметтер
стандарттау және регламенттеу
оңтайландыру
ыкпалдастыру және көшіру
Құрылымдық тәсілді енгізу деңгейі
құрылымдық шешім ұғымының болмауы
құрылымдық тәсілден хабардар болу және қолдау
құрылымды әзірлеу
ЭҮ жетілу деңгейі
транзакциялық
ықпалдастырылған
»;
«Мемлекеттік қызметтерді электрондық түрге ауыстыруды қамтамасыз ету мақсатында ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық базаны дамыту» деген кіші бөлімде:
бірінші бөліктегі 4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) автоматтандыруға жататын мемлекеттік органдардың үлгілік функцияларының (үдерістерінің) тізбесін қалыптастыру.»;
«Жеке және заңды тұлғаларға электрондық қызметтерді ұсыну үшін ведомствоаралық АЖ-ны одан әрі дамыту» деген кіші бөлімде:
екінші бөлік мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

«4) государственная база данных «е-лицензирование» в части автоматизации разрешительных документов, в результате чего к концу 2014 года все разрешительные документы будут доступны для получения в электронном виде»;
часть третью исключить;
дополнить частью шестой следующего содержания:
«Для обеспечения бесперебойного функционирования информационных ресурсов и систем, а также оптимизации расходования бюджетных средств предполагается переход на аутсорсинговую модель информатизации (G-cloud). В рамках перехода на G-cloud предполагается создание первой очереди государственной «облачной» платформы, что позволит государственным органам эффективнее использовать вычислительные мощности для своих информационных систем.»;
в части шестой:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) модернизация интранет-портала государственных органов с развитием социально ориентированных и межведомственных сервисов для повышения уровня взаимодействия государственных служащих;»;
подпункт 5) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) создание Информационной системы «Мобильный офис Правительства Республики Казахстан».»;
подраздел «Оценка эффективности деятельности государственных органов по применению IT и качества оказания государственных услуг в электронном формате» изложить в следующей редакции:
«В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы» Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан проводит ежегодную оценку эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по применению информационных технологий и качества оказания государственных услуг в электронном формате.
Механизмы мониторинга и контроля результатов реализации мероприятий в сфере информатизации
Методы текущего контроля исполнения мероприятий:
проведение оценки эффективности Программы и подготовка отчета о ходе реализации Программы на основе представленной исполнителями информации;
проведение контрольных проверок и аудита результатов функционирования государственных IТ-проектов;
ежегодная оценка эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по применению информационных технологий и оказанию государственных услуг в электронном виде, на основании чего дается количественная оценка эффективности применения информационных технологий для автоматизации внутренней административной деятельности и предоставления государственных услуг в электронном виде.
Механизмы контроля исполнения мероприятий:
контроль IT-проектов на этапе их сдачи в опытную и промышленную эксплуатацию;
истребование копий актов выполнения работ и иных документов, подтверждающих исполнение обязательств в рамках реализации мероприятий Программы.»;

«4) «е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқоры рұқсат беру құжаттарын автоматтандыру бөлігінде, нәтижесінде 2014 жылдың соңына қарай барлық рұқсат беру құжаттары электрондық түрде пайдалану үшін қолжетімді болады»;
үшінші бөлік алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы бөлікпен толықтырылсын:
«Ақпараттық ресурстар мен жүйелердің үздіксіз қызмет етуін қамтамасыз ету, сондай-ақ бюджеттік қаражаттың жұмсалуын оңтайландыру үшін ақпараттандырудың аутсорсингтік үлгісіне (G-cloud) көшу көзделуде. G-cloud-қа көшу шеңберінде мемлекеттік «бұлыңғыр» платформасының бірінші кезегін жасауға көшу көзделіп отыр, бұл мемлекеттік органдарға өздерінің ақпараттық жүйелеріне арналған есептеу қуаттарын тиімдірек пайдалануға мүмкіндік береді.»;
алтыншы бөлікте:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) мемлекеттік қызметшілердің өзара іс-қимыл деңгейін арттыру үшін әлеуметтік-бағдарланған және ведомствоаралық сервистерді дамыта отырып мемлекеттік органдардың интранет-порталын жаңғырту;»;
5) тармақша алынып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильдік кеңсесі» ақпараттық жүйесін құру.»;
«IT қолдану бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін және мемлекеттік қызметтерді электрондық форматта көрсетудің сапасын бағалау» деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі ақпараттық технологияларды қолдану және электрондық форматта мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасы бойынша орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалауды жүргізеді.
Ақпараттандыру саласындағы іс-шараларды іске асыру нәтижелерінің мониторингі мен бақылау тетіктері:
Іс-шаралардың орындалуын ағымдағы бақылау әдістері:
Бағдарламаның тиімділігін бағалауды жүргізу және орындаушылар ұсынған ақпараттың негізінде Бағдарламаны іске асыру барысы туралы есепті дайындау;
мемлекеттік ІТ-жобалардың жұмыс істеу нәтижелерін бақылап тексеруді және оның аудитін жүргізу;
ақпараттық технологияларды пайдалану және электрондық түрде мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша орталық мемлекеттік және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау. Осының негізінде ішкі әкімшілік қызметті автоматтандыру және электрондық түрдегі мемлекеттік қызметтерді ұсыну үшін ақпараттық технологияларды қолданудың тиімділігін сандық бағалау беріледі.
Іс-шаралардың орындалуын бақылау тетіктері:
ІТ-жобаларды тәжірибелік және өнеркәсіптік пайдалануға тапсыру кезеңіндегі бақылау;
орындалған жұмыстар актілерінің және Бағдарлама іс-шараларын іске асыру шеңберінде міндеттемелерін орындауды растайтын өзге де құжаттардың көшірмелерін талап ету.»;

в подразделе 4.4 «Показатели результатов по каждой задаче»:
в графе 3 строки «Доля сектора ИКТ в ВВП» цифры «3,3» заменить цифрами «3,5»;
в задаче 1 «Модернизация и развитие инфокоммуникационной инфраструктуры»:
в графе 3:
в строке «Доля сектора телекоммуникаций в ВВП» цифры «2,6» заменить цифрами «2,2»;
в строке «Плотность абонентов сотовой связи» цифры «95» заменить цифрами «118,9»;
в графах 3 и 4 строки «Плотность фиксированных линий связи» цифры «24,2», «25,4» заменить соответственно цифрами «24,9», «26,8»;
строку «Плотность абонентов широкополосного доступа к сети Интернет» изложить в следующей редакции:
«
Плотность абонентов фиксированного широкополосного доступа к сети Интернет»
на 100 жителей
5,3
15
Среднесрочный
»;

«Әрбір міндет бойынша нәтижелер көрсеткіштері» деген 4.4-кіші бөлімде:
«АКТ секторының ЖІӨ-дегі үлесі» деген жолдың 3-бағанындағы «3,3» деген сандар «3,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды жаңғырту және дамыту» деген 1-міндетте:
3-бағанда:
«Телекоммуникация секторының ЖІӨ-дегі үлесі» деген жолдағы «2,6» деген сандар «2,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұялы байланыс абоненттерінің тығыздығы» деген жолдағы «95» деген сандар «118,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Байланыстың тіркелген желілерінің тығыздығы» деген жолдың 3 және 4-бағандарындағы «24,2», «25,4» деген сандар тиісінше «24,9», «26,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Интернет желісіне кеңжолақты қолжетімділік абоненттерінің тығыздығы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Интернет желісіне тіркелген кеңжолақты қолжетімділікті абоненттерінің тығыздығы
100 тұрғынға
5,3
15
Орта мерзімді
»;

в графах 3 и 4 строки «Плотность пользователей Интернет» цифры «33,9», «44,5» заменить соответственно цифрами «31,6», «54,7»;
графу 1 строки «Охват населенных пунктов эфирным цифровым вещанием» задачи 2 «Развитие цифрового телерадиовещания» изложить в следующей редакции:
«Охват населения эфирным цифровым вещанием»;
задачу 4 «Развитие электронных услуг и ЭП» изложить в следующей редакции:
«
4. Развитие электронных услуг и ЭП
Развитие архитектуры «электронного правительства» в РК
Интеграция всех подлежащих интеграции информационных систем с компонентами «электронного правительства»
%

«Интернет пайдаланушыларының тығыздығы» деген жолдың 3, 4-бағандарындағы «33,9», «44,5» деген сандар тиісінше «31,6», «54,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Цифрлық телерадио хабарлар таратуды дамыту» деген 2-міндеттегі «Елді мекендерді эфирлік цифрлық хабар таратумен қамту» деген жолдың 1-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықты эфирлік цифрлық телехабарлармен қамту»;
«Электрондық қызметтерді және «электрондық үкіметті» дамыту» деген 4-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
«
4. Электрондық қызметтерді және ЭҮ-ні дамыту
ҚР-да «электрондық үкімет» құрылымын дамыту
«Электрондық үкімет» құрауыштар бар, ықпалдастыруға жататын барлық ақпараттық жүйелерді ықпалдастыру
%

ГО - 35; МИО - 12
ГО - 100; МИО - 100
Среднесрочный
Доля государственных органов, размещающих оборудование в серверном центре государственных органов
%
7
55
Среднесрочный
Объем использования ресурсов серверного центра государственных органов
%
20
80
Среднесрочный
Доля государственных органов, планирующих и осуществляющих информатизацию в соответствии с целевой архитектурой
%
0
20
Среднесрочный
Доля местных исполнительных органов, планирующих и осуществляющих информатизацию в соответствии с целевой архитектурой
%
0
20
Среднесрочный
Объем наполнения эталонных моделей архитектуры «электронного правительства» информацией о деятельности и состоянии информатизации ГО и МИО
%
0
100
Среднесрочный
Формирование и развитие информационных систем (межведомственных, ведомственных и МИО) для предоставления электронных государственных услуг и повышения эффективности государственного управления с учетом соблюдения требований информационной безопасности и обеспечения бесперебойного функционирования информационных ресурсов и систем
Доля государственных услуг из реестра государственных услуг, оказываемых через ЦОН
%
34
55
Среднесрочный
Доля социально значимых государственных услуг, предоставляемых в электронном формате посредством портала «электронного правительства»
%
15
100
Среднесрочный
Средняя степень автоматизации функций государственных органов, подлежащих автоматизации
%

МО-35; ЖАО-12
МО-100; ЖАО-100
Орта мерзімді
Мемлекеттік органдардың серверлік орталығында жабдықтарды орналастыратын мемлекеттік органдардың үлесі
%
7
55
Орта мерзімді
Мемлекеттік органдардың серверлік орталығының ресурстарын пайдалану көлемі
%
20
80
Орта мерзімді
Нысаналы құрылымға сәйкес ақпараттандыруды жоспарлайтын және жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың үлесі
%
0
20
Орта мерзімді
Нысаналы құрылымға сәйкес ақпараттандыруды жоспарлайтын және жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың үлесі
%
0
20
Орта мерзімді
«Электрондық үкімет» құрылымының эталондық үлгілерін МО және ЖАО ақпараттандыру қызметі мен жай-күйі туралы ақпаратпен толықтыру көлемі
%
0
100
Орта мерзімді
Ақпараттық ресурстар мен жүйелердің үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету мен ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтауды есепке ала отырып, мемлекеттік басқарудың тиімділігін арттыру және электрондық мемлекеттік қызметтерді ұсыну үшін ақпараттық жүйелерді (ведомствоаралық, ведомстволық және ЖАО) қалыптастыру және дамыту
ХҚО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміндегі мемлекеттік қызметтердің үлесі
%
34
55
Орта мерзімді
«Электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық форматта ұсынылатын әлеуметтік маңызы бар мемлекеттік қызметтердің үлесі
%
15
100
Орта мерзімді
Автоматтандыруға жататын мемлекеттік органдардың функцияларын автоматтандырудың орташа деңгейі
%

ГО - 10; МИО - 5;
ГО - 80;
МИО - 40
Среднесрочный
Объем межведомственного документооборота в электронном формате без бумажного дублирования в отношении документов со сроком хранения до 5 лет согласно перечню и номенклатуре дел, утвержденным уполномоченным органом в области архивного дела и документации
%
ГО - 20;
МИО - 0
ГО - 100;
МИО - 100
Среднесрочный
Доля средних и средне-специальных образовательных учреждений, в которых внедрена система электронного обучения
%
0
50
Среднесрочный
Количество ГО, подключенных к единому call-центру по вопросам оказания государственных услуг
%
0
ГО - 100;
МИО - 100
Среднесрочный
»;
в задаче 5 «Развитие сектора разработки ПО и IТ-услуг»:
в графе 1:
строку «Объем казахстанского содержания в общем объеме IТ-рынка» изложить в следующей редакции:
«Объем местного содержания в общем объеме IТ-рынка»;
строку «Доля казахстанского содержания в IT-услугах» изложить в следующей редакции:
«Доля местного содержания в IТ-услугах»;
строку «Доля казахстанского содержания в объеме коробочного (лицензионного) ПО» изложить в следующей редакции:
«Доля местного содержания в объеме коробочного (лицензионного) ПО»;
в задаче 6 «Развитие отечественного производства высокотехнологичного оборудования»:
графу 1 строки «Доля казахстанского содержания в объеме сектора IТ-оборудования» изложить в следующей редакции:
«Доля местного содержания в объеме сектора IТ-оборудования»;
в графе 3 строки «Персональные компьютеры на 100 человек» цифры «12,7» заменить цифрами «20,8»;
строку «Повышение уровня компьютерной грамотности населения» в задаче 7 «Развитие образования в сфере инфокоммуникаций» изложить в следующей редакции:
«
Повышение уровня компьютерной грамотности населения»
%
43,7
52
Среднесрочный
»;
подраздел 4.5 «Государственные и иные органы, ответственные за достижение целей, целевых индикаторов, задач, показателей результатов» изложить в следующей редакции:
«Министерства транспорта и коммуникаций, юстиции, индустрии и
новых технологий, экономического развития и торговли, финансов, охраны окружающей среды, образования и науки, внутренних дел, обороны, труда и социальной защиты населения, сельского хозяйства, Генеральная прокуратура, Верховный Суд, акиматы областей, городов Алматы, Астаны, акционерные общества «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде», «Международный университет информационных технологий», «Казахтелеком», «Транстелеком», «Казтелерадио», «Казпочта», товарищества с ограниченной ответственностью «Мобайл Телеком-Сервис», «КарТел» «GSM Казахстан» открытого акционерного общества «Казахтелеком», Национальная телекоммуникационная ассоциация, Казахстанская ассоциация IТ-компаний, Казахстанская интернет-ассоциация.»;
в разделе 5 «Этапы реализации Программы»:
абзац четырнадцатый части первой изложить в следующей редакции:
«повышение местного содержания в IT-проектах государственных органов и национальных компаний;»;
абзац девятый части второй изложить в следующей редакции:
«повышение местного содержания в IT-проектах государственных органов и национальных компаний;»;
раздел 6 «Необходимые ресурсы» изложить в следующей редакции:

МО-10; ЖАО-5;
МО-80; ЖАО-40
Орта мерзімді
Мұрағат ісі және құжаттама саласындағы уәкілетті орган бекіткен тізбеге және істер номенклатурасына сәйкес сақтау мерзімі 5 жылға дейінгі құжаттарға қатысты қағаз көшірмесінсіз электрондық форматтағы ведомствоаралық құжат айналымының көлемі
%
МО-20; ЖАО-0
МО-100; ЖАО-100
Орта мерзімді
Электрондық оқыту жүйесі енгізілген орта және орта арнайы білім беру мекемелерінің үлесі
%
0
50
Орта мерзімді
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай call-орталықтарға қосылған МО саны
%
0
МО-100; ЖАО-100
Орта мерзімді
»;
«Бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу және ІТ-қызметтер секторын дамыту» деген 5-міндетте:
1-бағанда:
«ІТ-нарығындағы жалпы көлемдегі Қазақстандық қамтудың үлесі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Жергілікті қамтудың ІТ-нарығының жалпы көлеміндегі үлесі»;
«ІТ-қызметтеріндегі қазақстандық қамтудың үлесі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ІТ-қызметтеріндегі жергілікті қамтудың үлесі»;
«қорабтық (лицензиялық) БҚ-дің көлеміндегі қазақстандық қамтудың үлесі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қорабтық (лицензиялық) БҚ-дің көлеміндегі жергілікті қамтудың үлесі»;
«Жоғары технологиялық жабдықтың отандық өндірісін дамыту» деген 6-міндетте:
«ІТ-жабдықтары секторының көлеміндегі қазақстандық қамтудың үлесі» деген жолдың 1-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ІТ-жабдықтары секторының көлеміндегі жергілікті қамтудың үлесі»;
«100 адамға арналған дербес компьютерлер» деген жолдың 3-бағанындағы «12,7» деген сандар «20,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ақпараттық коммуникация саласында білім беруді дамыту» деген 7-міндеттегі «Халықтың компьютерлік сауаттылығының деңгейін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Халықтың компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру
%
43,7
52
Орта мерзімді
»;
«Мақсаттарға, нысаналы индикаторларға, міндеттерге, нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін жауапты мемлекеттік және өзге органдар» деген 4.5-кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Көлік және коммуникация, Әділет, Индустрия және жаңа технологиялар, Экономикалық даму және сауда, Қаржы, Қоршаған ортаны қорғау, Білім және ғылым, Ішкі істер, Қорғаныс, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Ауыл шаруашылығы министрліктері, Бас прокуратура, Жоғарғы Сот, облыстардың, Алматы, Астана қалаларының әкімдіктері, «Зерде» Ұлттық ақпараттық-коммуникациялық холдингі», «Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті», «Қазақтелеком», «Транстелеком», «Қазтелерадио», «Қазпочта» акционерлік қоғамдары, «Мобайл Телеком-Сервис», «КарТел», «Қазақтелеком» акционерлік қоғамының «GSM Қазақстан» жауапкершілігі шектеулі серіктестіктері, Ұлттық телекоммуникациялық қауымдастығы, ІТ-компаниялардың қазақстандық қауымдастығы, Қазақстандық интернет қауымдастығы.»;
«Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген 5-бөлімде:
бірінші бөліктің он төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік органдар мен ұлттық компаниялардың ІТ-жобаларындағы жергілікті қамтуды арттыру;»;
екінші бөліктің тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік органдар мен ұлттық компаниялардың ІТ-жобаларындағы жергілікті қамтуды арттыру;»;
«Қажетті ресурстар» деген 6-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:

«Общие затраты, предусмотренные в республиканском бюджете на реализацию Программы в 2010 - 2013 годах, составляют:
2010 год - 15 143 461 тыс. тенге
2011 год - 20 269 874 тыс. тенге
2012 год - 49 698 643 тыс. тенге
2013 год - 46 876 580 тыс. тенге
Дополнительные средства, необходимые для реализации Программы из республиканского бюджета:
2014 год - 58 352 148 тыс. тенге.
Объем финансирования Программы будет уточняться при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.»;
раздел 7 «План мероприятий по реализации Программы развития информационных и коммуникационных технологий в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы» изложить в следующей редакции:
«
п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответ-
ственные исполни-
тели
Сроки исполнения
Необходи-
мые объемы финанси-
рования (тыс. тенге)
Код бюджет-
ной прог-
раммы
1
2
3
4
5
6
7
1.
Совершенствование нормативно-правовой базы и технического регулирования ИКТ-отрасли
По направлению «Развитие инфокоммуникационной инфраструктуры»
1.
Разработка концепции проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан от 5 июля 2004 года «О связи» в части утверждения компетенции центрального исполнительного органа военного управления и уполномоченного органа в области связи Республики Казахстан
Вынесение концепции проекта Закона на рассмотрение МВК
МО, МТК

«Бағдарламаны 2010 - 2013 жылдары іске асыруға республикалық бюджетте көзделген жалпы шығындар мынаны құрайды:
2010 жыл - 15 143 461 мың теңге
2011 жыл - 20 269 874 мың теңге
2012 жыл - 49 698 643 мың теңге
2013 жыл - 46 876 580 мың теңге
Бағдарламаны іске асыруға республикалық бюджеттен қажетті қосымша қаражат:
2014 жыл - 58 352 148 мың теңге.
Бағдарламаны қаржыландыру көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіткен кезде нақтыланатын болады.»;
«Қазақстан Республикасында ақпараттық және коммуникациялық технологияларды дамытудың 2010 — 2014 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«
Р/с
Іс-шаралардың атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімдері
Қаржыландырудың қажетті көлемдері (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламаның коды
1
2
3
4
5
6
7
1
АКТ-саласының нормативтік-құқықтық базасын және техникалық реттеуді жетілдіру
«Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту» бағыты бойынша
1.
Қазақстан Республикасы әскери басқарудың орталық атқарушы органының және байланыс саласындағы уәкілетті органның құзыретін бекіту бөлігінде «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
Заң жобасының тұжырымдамасын ВАК қарауына шығару
Қорғанысмині, ККМ

2010 - 2011 годы
Не требуются
5.
Утверждение Плана ребалансирования тарифов на универсальные услуги телекоммуникаций
Приказ МТК
МТК
4 квартал 2010 - 2013 годов
Не требуются
Техническое регулирование
6.
Участие в разработке технических регламентов Таможенного союза
Информация в ПРК
МТК
4 квартал 2011 - 2012 годов
Не требуются
7.
Разработка государственного стандарта Республики Казахстан «Расчетные нормы на качество предоставления услуг телефонной связи»
Приказ КТРМ
МСИ, МИНТ
4 квартал 2011 года
1 450
001
8.
Разработка ежегодного Плана отраслевой стандартизации, в том числе в сфере развития инфокоммуникационной инфраструктуры
Утвержденный План
МТК, МИНТ
4 квартал 2011 - 2014 годов
Не требуются
9.
Проведение мероприятий по стимулированию внедрения систем менеджмента в соответствии с национальными стандартами СТ РК ИСО9001,СТРК ИСО 27001, СТРК ИСО/МЭК 20000-1
Информация в МИНТ
МТК, АО «Зерде» (по согла-
сованию)
4 квартал 2011 - 2014 годов
Не требуются
10.
Внесение изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 26 августа 2009 года № 365 «Об утверждении Правил эксплуатации и взаимодействия электронных информационных ресурсов и информационных систем, а также информационно-коммуникационных сетей государственных органов»
Приказ МТК
МТК, АО «НИТ» (по согла-
сованию)
2 квартал 2013 года
Не требуются
11.
Разработка и утверждение государственных стандартов Республики Казахстан в сфере ИКТ, в том числе развития инфокоммуникационной инфраструктуры
Приказ КТРМ МИНТ
МТК, МИНТ
4 квартал 2012 - 2013 годов
2012 -
48 055 2013 - 36 000***
001
По направлению «Развитие цифрового телерадиовещания»
12.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан «О телерадиовещании»
Проект Закона
МСИ
4 квартал 2011 года
Не требуются
13.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам телерадиовещания»
Проект Закона
МСИ
4 квартал 2011 года
Не требуются
14.
Выработка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов, регулирующих деятельность по организации телевизионного и/или радиовещания с учетом перехода на цифровые стандарты эфирного вещания
Информация в ПРК
МТК, МКИ
4 квартал 2010 - 2014 годов
Не требуются
15.
Разработка частотно-территориального плана наземной сети эфирного цифрового вещания в Республике Казахстан
Приказ МСИ
МСИ, МО
4 квартал 2010 года
99 850*
001
По направлению «Развитие казахстанского сегмента сети Интернет»
16.
Выработка предложений по совершенствованию законодательства в области электронных денег и электронной коммерции
Предложение в ПРК
МЭРТ, МТК, НБ(по согла-
сованию , ОЮЛ «ИАК» (по согла-
сованию) , АО «Зерде» (по согла-
сованию

2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
5.
Телекоммуникациялардың әмбебап қызметтерінің тарифтерін қайта теңгерімдеу жоспарын бекіту
ККМ бұйрығы
ККМ
2010-2013 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Техникалық реттеу
6.
Кедендік одақтың техникалық регламенттерін әзірлеуге қатысу
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ
2011-2012 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
7.
«Телефон байланысы қызметтерін ұсыну сапасының есептік нормалары» Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандартын әзірлеу
ТРМК бұйрығы
БАМ, ИЖТМ
2011 жылғы 4-тоқсан
1 450
001
8.
Салалық стандарттаудың, оның ішінде ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту саласындағы жыл сайынғы жоспарды әзірлеу
Бекітілген жоспар
ККМ, ИЖТМ
2011-2014 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
9.
ҚР СТ ИСО 9001, ҚР СТ ИСО 27001, ҚР СТ ИСО/МЭК 20000-1 Ұлттық стандарттарына сәйкес менеджмент жүйесін енгізуді ынталандыру бойынша іс-шаралар өткізу
ИЖТМ-ге ақпарат
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2011-2014 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
10.
«Мемлекеттік органдардың электрондық ақпараттық ресурстары мен ақпараттық жүйелерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық желілерін пайдалану және олардың өзара іс-қимыл жасау ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2009 жылғы 26 тамыздағы № 365 бұйрығына өзгерістер енгізу
ККМ бұйрығы
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
11.
АКТ, оның ішінде, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарын әзірлеу және бекіту
ИЖТМ, ТРМК бұйрығы
ККМ, ИЖТМ
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2012 - 48 055
2013 - 36 000***
001
«Цифрлық телерадио хабарларын таратуды дамыту» бағыты бойынша
12.
«Телерадио хабарларын тарату туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Заң жобасы
БАМ
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
13.
«Кейбір заңнамалық актілерге телерадио хабарларын тарату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Заң жобасы
БАМ
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
14.
Эфирлік хабарлар таратудың цифрлық стандарттарына көшуді есепке ала отырып, телевизиялық және/немесе радио хабарларын таратуды ұйымдастыру жөніндегі қызметті реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, МАМ
2010-2014 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
15.
Қазақстан Республикасында эфирлік цифрлық хабарлар таратудың жер үсті желісінің жиілікті-аумақтық жоспарын әзірлеу
БАМ бұйрығы
БАМ, Қорғанысмині
2010 жылғы 4-тоқсан
99 850*
001
«Интернет желісінің қазақстандық сегментін дамыту» бағыты бойынша
16.
Электрондық ақша мен электрондық коммерция саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ақпарат
ЭДСМ, ККМ, ҰБ (келісім бойынша), «ҚИҚ» ЗТБ (келісім бойынша)

4 квартал 2011 - 2013
годов
Не требуются
17.
Выработка предложений по внесению изменений и дополнений в законодательство Республики Казахстан по вопросам защиты интеллектуальной собственности и авторских прав в Интернете, персональных данных, в том числе биометрических персональных данных
Предложение в МЮ
МКИ, МИНТ, МТК, МВД, ОЮЛ «ИАК» (по согла-
сованию)
4 квартал 2011 - 2012
годов
Не требуются
18.
Выработка предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере регулирования общественных отношений и деятельности СМИ в сети Интернет
Предложение в ПРК
МКИ, МТК, ОЮЛ «ИАК» (по согла-
сованию)
4 квартал 2011 - 2012 годов
Не требуются
19.
Выработка предложений по внесению изменений и дополнений в методику оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по применению информационных технологий и качества оказания государственных услуг в электронном формате
Предложения в АП
МТК
4 квартал 2012 года
Не требуются
По направлению «Развитие сектора разработки программного обеспечения и IT-услуг»
20.
Разработка концепции проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «Об информатизации» в части развития IT-отрасли Казахстана
Вынесение концепции проекта Закона на рассмотрение МВК
МТК, МИНТ, ОЮЛ «КАИТК» (по согла-
сованию), ОЮЛ «ИАК» (по согла-
сованию)
4 квартал 2012 года
Не требуются
21.
Разработка предложений по совершенствованию законодательства о государственных закупках в части конкретизации требований к критериям качества и функциональной полноты при отборе участника государственных закупок способом конкурса
Предложение в МФ
МТК, ОЮЛ «КАИТК» (по согла-
сованию)
4 квартал 2011 - 2012 годов
Не требуются
22.
Выработка предложений по внедрению в практику заключения многолетних контрактов (не более 3 лет) при создании, эксплуатации масштабных и комплексных информационных систем
Предложение в ПРК
МСИ, МЭРТ, МИНТ, ОЮЛ «КАИТК» (по согла-
сованию)
4 квартал 2011 года
Не требуются
23.
Выработка предложений по внесению изменений и дополнений в законодательство Республики Казахстан в части отмены уплаты арендных платежей за право землепользования в СЭЗ ПИТ «Алатау»
Предложение в ПРК
МИНТ, МСИ
4 квартал 2010 года
Не требуются
24.
Разработка и внедрение механизма гарантирования реализации IТ- проектов отраслевыми ассоциациями
Предложения в ПРК
МСИ, МИНТ, ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
2011 год
Не требуются
25.
Разработка рекомендаций осуществления независимой экспертизы ТЭО, ТЗ, технических спецификаций по реализации IT-проектов
Предложения в МЭРТ
МСИ, МИНТ, МФ, ОЮЛ «ИАК» (по согла-
сованию), ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2011 года
Не требуются
26.
Разработка предложений по дополнительным требованиям к подготовке ТЗ и технических спецификаций к конкурсным документациям по IT-проектам в части необходимости отражения доли казахстанского содержания
Предложения в ПРК
МСИ, МФ, МИНТ
4 квартал 2011 года
Не требуются
27.
Разработка механизмов по ограничению деятельности акционерных обществ и ТОО со 100%-ным государственным участием на конкурентном рынке
Предложение в ПРК
МСИ, АЗК, ОЮЛ«КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2011 года
Не требуются
28.
Разработка механизмов по формированию гарантированного заказа на отечественные информационные продукты в рамках импортозамещения
Предложение в ПРК
МСИ, МИНТ, МЭРТ, МФ,АО «Зерде» (по согласо-
ванию), ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2011 года
Не требуются
29.
Разработка и утверждение нормативов на создание, развитие и сопровождение информационных систем
Приказ МСИ
МСИ, ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2010 года
Не требуются
30.
Разработка предложений по выводу IТ-услуг государственных органов и компаний со 100 %-ным государственным участием на аутсорсинг и коммерческий рынок
Предложение в ПРК
МТК, пред-
приятия со 100 %-ным государ-
ственным участием
4 квартал 2011 - 2012 годов
Не требуются
31.
Разработка предложений по упрощению правил въезда в Казахстан и найма на работу высококвалифицированных иностранных IT-специалистов и специалистов в сфере микроэлектроники и высокотехнологичного оборудования
Предложение в ПРК
МТСЗН, МВД, МЮ, МИНТ, МТК

2011-2013 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
17.
Интернеттегі зияткерлік меншік және авторлық құқықты қорғау, дербес мәліметтерді, оның ішінде биометриялық дербес мәліметтерді қорғау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Әділетминіне ұсыныс
МАМ, ИЖТМ, ККМ, ІІМ, «ҚИҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011-2012 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
18.
Интернет желісіндегі қоғамдық қатынастар мен БАҚ-тың қызметін реттеудің нормативтік құқықтық базасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
MAM, ККМ, «ҚИҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011-2012 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
19.
Ақпараттық технологияларды қолдану және мемлекеттік қызметтерді электрондық форматта көрсету сапасы бойынша орталық мемлекеттік және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін бағалау әдістемесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстар әзірлеу
ПӘ-ге ұсыныс
ККМ
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
«Бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу және IT-қызметтер секторын дамыту» бағыты бойынша
20.
Қазақстанның ІТ-саласын дамыту бөлігінде «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
Заң жобасының тұжырымдамасын ВАК қарауына енгізу
ККМ, ИЖТМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша), «ҚИҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
21.
Мемлекеттік сатып алу қатысушысын конкурс тәсілімен іріктеу кезінде сапа және функционалдық толықтылық критерийлеріне қойылатын талаптарды нақтылау бөлігінде мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қаржыминіне ұсыныс
ККМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011-2012 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
22.
Ауқымды және кешенді ақпараттық жүйелерді құру, пайдалану кезінде көпжылдық келісім шарттарды жасасуды (3 жылдан артық емес) тәжірибеге енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
БАМ, ЭДСМ, ИЖТМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
23.
«Алатау» АТП АЭА-да жер пайдалану құқығы үшін жалға алу төлемдерін төлеуді жою бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
ИЖТМ, БАМ
2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
24.
Салалық қауымдастықтардың ІТ-жобаларын іске асыруына кепілдік беру тетігін әзірлеу және енгізу
ҚРҮ-ге ұсыныстар
БАМ, ИЖТМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011 жыл
Талап етілмейді
25.
ІТ-жобаларын іске асыру бойынша ТЭН, ТТ, техникалық ерекшеліктерге тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыруға ұсынымдар әзірлеу
ЭДСМ-ге ұсыныстар
БАМ, ИЖТМ, Қаржымині, «ҚИҚ» ЗТБ (келісім бойынша), «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
26.
Қазақстандық қамтудың үлесін көрсету қажеттілігі бөлігінде ІТ-жобалары бойынша конкурстық құжаттамаларға ТТ және техникалық ерекшеліктерді дайындауға қойылатын қосымша талаптар жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
БАМ, Қаржымині, ИЖТМ
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
27.
Мемлекет 100 % қатысатын акционерлік қоғамдар мен ЖШС-нің қызметін бәсекелі нарықта шектеу бойынша тетіктер әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
БАМ, БҚА, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011 жылғы 4-тоқсан
Талaп етілмейді
28.
Импорт алмастыру шеңберінде отандық ақпараттық өнімдерге кепілді тапсырыс беруді қалыптастыру бойынша тетіктерді әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
БАМ, ИЖТМ, ЭДСМ, ҚМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
29.
Ақпараттық жүйелерді құруға, дамытуға және сүйемелдеуге нормативтерді әзірлеу және бекіту
БАМ бұйрығы
БАМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
30.
Мемлекет 100 % қатысатын мемлекеттік органдар мен компаниялардың ІТ-кызметтерін аутсорсингке және коммерциялық нарыққа шығару жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
ККМ, мемлекет 100% қатысатын кәсіпорындар
2011-2012 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
31.
Біліктілігі жоғары шетелдік ІТ-мамандардың және микроэлектроника мен жоғары технологиялық жабдықтар саласындағы мамандардың Қазақстанға кіруі және оларды жұмысқа жалдау қағидаларын оңайлату жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
Еңбекмині, ІІМ, Әділетмині, ИЖТМ, ККМ

4 квартал 2010 - 2012 годов
Не требуются
32.
Разработка мер по поддержке отечественных IT-компаний, работающих на экспорт по получению заказов при предоставлении казахстанских кредитов зарубежным странам
Предложение в ПРК
МТК, МИНТ, МЭРТ
2011 - 2012 годы
Не требуются
33.
Разработка мер по реализации офсетных сделок на ИКТ-проекты при предоставлении крупных заказов иностранным компаниям
Предложение в ПРК
МИНТ, МЭРТ, МФ, МСИ
4 квартал 2010 - 2011 годов
Не требуются
По направлению «Развитие отечественного производства высокотехнологического оборудования»
34.
Разработка механизмов по формированию гарантированного заказа на закуп отечественного компьютерно-коммуникационного оборудования
Предложение в ПРК
МТК
2011 - 2012 годы
Не требуются
По направлению «Развитие образования в сфере инфокоммуникаций»
35.
Совершенствование государственных стандартов образования в сфере ИКТ в части внесения новых специальностей ТиПО
Предложения в МОН
МОН, МСИ
4 квартал 2011 года
не требуются
36.
Разработка типовых квалифицированных характеристик должностей руководителей, специалистов и других служащих в сфере инфокоммуникаций
Приказ МТК
МТК, МОН, МТСЗН
4 квартал 2014 года
не требуются
37.
Разработка отраслевой рамки квалификаций по специальностям инфокоммуникаций
Приказ МТК
МТК, МТСЗН, МОН, АО «Зерде» (по согласо-
ванию), ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 года
12 161***
001
38.
Разработка профессиональных стандартов по новым востребованным специальностям инфокоммуникаций
Приказ МТК
МТК, МТСЗН, АО «Зерде» (по согласо-
ванию), ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию
4 квартал 2013 года
7 414***
001
39.
Выработка предложений по совершенствованию законодательства в части стимулирования развития НИОКР в области ИТ
Предложения в ПРК
МТК, МОН, МИНТ, АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
По направлению «Развитие электронных услуг и «электронного правительства»
40.
Разработка Концепции проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О воинской обязанности и воинской службе»
Вынесение концепции проекта Закона на рассмотрение МВК
МО
3 квартал 2011 года
Не требуются
41.
Внесение изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан:
постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2007 года № 598 «Об утверждении Правил размещения электронных информационных ресурсов на интернет-ресурсах государственных органов»
ППРК
МСИ
4 квартал 2011 года
Не требуются
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1999 года № 620 «Об утверждении Положения о порядке изменения, восстановления и аннулирования записей актов гражданского состояния, формы книг регистрации актов гражданского состояния и формы свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах, и Правил о порядке регистрации актов гражданского состояния в Республике Казахстан»

2010-2012 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
32.
Экспортқа жұмыс істейтін отандық ІТ-компанияларды қазақстандық кредиттерді шет мемлекеттерге ұсынғанда тапсырыстарды алу бойынша қолдау жөніндегі шараларды әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
ККМ, ИЖТМ, ЭДСМ
2011-2012 жылдар
Талап етілмейді
33.
Шетелдік компанияларға ірі тапсырыстар ұсынған кезде АКТ жобаларға офсетті мәмілелерді іске асыру жөнінде шаралар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
ИЖТМ, ЭДСМ, Қаржымині, БАМ
2010-2011 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
«Жоғары технологиялық жабдықтың отандық өндірісін дамыту» бағыты бойынша
34.
Отандық компьютерлік-коммуникациялық жабдықты сатып алуға кепілді тапсырыстар қалыптастыру бойынша тетіктер әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
ККМ
2011-2012 жылдар
Талап етілмейді
«Ақпараттық коммуникациялар саласында білім беруді дамыту» бағыты бойынша
35.
ТжКБ-ның жаңа мамандықтарын енгізу бөлігінде АКТ саласында білім берудің мемлекеттік стандарттарын жетілдіру
БҒМ-ға ұсыныстар
БҒМ, БАМ
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
36.
Ақпараттық коммуникация саласындағы басшылардың, мамандардың және өзге қызметкерлер лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын әзірлеу
ККМ бұйрығы
ККМ, БҒМ, Еңбекмині
2014 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
37.
Ақпараттық коммуникация мамандықтары бойынша біліктіліктің салалық шеңберін әзірлеу
ККМ бұйрығы
ККМ, Еңбекмині, БҒМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
12 161***
001
38.
Жаңа қажетті ақпараттық коммуникация мамандықтары бойынша кәсіби стандарттарды әзірлеу
ККМ бұйрығы
ККМ, Еңбекмині, БҒМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша) «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
2013 - 7 414***
001
39.
IT саласында ҒЗТҚЖ-ны дамытуды ынталандыру бөлігінде заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
ККМ, БҒМ, ИЖТМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
«Электрондық қызметтер мен «электрондық үкіметті» дамыту» бағыты бойынша
40.
«Әскери міндет және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
Заң жобасының тұжырымдамасын ВАК қарауына енгізу
Қорғанысмині
2011 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
41.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу:
ҚРҮҚ
Талап етілмейді
«Электрондық ақпараттық ресурстарды мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарына орналастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 шілдедегі № 598 қаулысы
БАМ
2011 жылғы 4-тоқсан
«Қазақстан Республикасында азаматтық хал актілері жазбаларын өзгерту, қалпына келтіру және жою туралы ережені, азаматтық хал актілерін тіркеу кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандарын және Қазақстан Республикасында азаматтық хал актілерін тіркеу тәртібі туралы ережелерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 мамырдағы № 620 қаулысы
Әділетмині

4 квартал 2010 года
постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063 «Об утверждении Правил документирования населения Республики Казахстан»
МВД
4 квартал 2011 года
42.
Выработка предложений по внесению изменений и дополнений в нормативно-правовые акты в части обязательного прохождения обучения на государственной службе сервисам «электронного правительства» и электронных услуг
Предложение в ПРК
АДГС (по согласо-
ванию), МОН
4 квартал 2010 - 2012 годов
Не требуются
43.
Разработка и утверждение сроков обеспечения государственными органами оказания входящих в их компетенцию электронных государственных услуг
ППРК
МСИ, МЭРТ, АДГС (по согласо-
ванию), ГО, оказыва-
ющие услуги населе-
нию и бизнес-
сектору
4 квартал 2010 года
Не требуются
44.
Внесение изменений в «Типовой стандарт государственной услуги» в части требований к описанию стандартов предоставления электронных государственных услуг
ППРК
МЭРТ, МСИ
4 квартал 2010 года
Не требуются
45.
Разработка и утверждение типового регламента электронной государственной услуги
ППРК
МСИ
4 квартал 2010 года
Не требуются
46.
Регламенты оказания электронных государственных услуг
Приказы ГО
Заинте-
ресован-
ные ГО****
4 квартал 2011 - 2014 годов
Не требуются
47.
Разработка толкового словаря терминов в области инфокоммуникаций на казахском, русском и английском языках
Словарь
МТК, МКИ, АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
10 013
001
48.
Выработка предложений по внесению изменений и дополнений в требования к разработке или корректировке, а также проведению необходимых экспертиз ТЭО БИП с учетом специфики IТ-проектов (утвержденные совместным приказом МЭРТ от 01 июля 2010 года № 102 и АДС ЖКХ от 30 июня 2010 года № 276)
Предложения в ПРК
МТК, МЭРТ
4 квартал 2012 года
Не требуются
49.
Выработка предложений по регламентации использования сервисов ИПГО при осуществлении деятельности ГО
Предложения в ПРК
МТК
4 квартал 2012 года
Не требуются
50.
Определение перечня функций (процессов) государственных органов, подлежащих автоматизации
Информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию), ГО и МИО

2010 жылғы 4-тоқсан
«Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулысы
ІІМ
2011 жылғы 4-тоқсан
42.
Мемлекеттік қызметте «электрондық үкіметтің» және электрондық қызметтердің сервисіне міндетті оқу өткізу бөлігінде нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
МҚА (келісім бойынша), БҒМ
2010-2012 жылдардың 4-тоқсаны
Талап етілмейді
43.
Мемлекеттік органдардың өздерінің құзыретіне кіретін электрондық мемлекеттік кызметтерін көрсетуін қамтамасыз ету мерзімдерін әзірлеу және бекіту
ҚРҮҚ
БАМ, ЭДСМ (келісім бойынша), МҚА, Халыққа және бизнес секторына қызмет көрсететін МО
2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
44.
Электрондық мемлекеттік қызметтерді ұсыну стандарттарын сипаттауға қойылатын талаптар бөлігінде «Мемлекеттік қызмет көрсетудің типтік стандартына» өзгерістер енгізу
ҚРҮҚ
ЭДСМ, БАМ
2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
45.
Электрондық мемлекеттік қызметтің типтік регламентін әзірлеу және бекіту
ҚРҮҚ
БАМ
2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
46.
Электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету регламенттері
МО бұйрықтары
Мүдделі МО****
2011-2014 жылдардың 4-тоқсаны
Талап етілмейді
47.
Ақпараттық коммуникация саласындағы терминдердің қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі түсіндірме сөздігін әзірлеу
Сөздік
ККМ, МАМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылдың 4-тоқсаны
10 013
001
48.
IТ-жобалардың ерекшеліктерін есепке ала отырып, БИЖ ТЭН-ін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ қажетті сараптаманы жүргізу талаптарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу (ЭДСМ-нің 2010 жылғы 1 шілдедегі № 102 және ҚТҮКША-ның 2010 жылғы 30 маусымдағы № 276 бірлескен бұйрығымен бекітілген)
ҚРҮ-ге ұсыныс
ККМ, ЭДСМ
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
49.
МО қызметтерін жүзеге асыру кезінде МОИП сервистерін пайдалануды регламенттеу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
ККМ
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
50.
Автоматтандыруға жататын мемлекеттік органдардың функцияларының (үдерістерінің) тізбесін белгілеу
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша), МО және ЖАО

2 квартал 2012 года
18 725
039
51.
Рассмотрение вопроса повторного использования решений для автоматизации финансово-хозяйственной деятельности государственных органов, полученных в ходе реализации проекта «Создание интегрированной автоматизированной информационной системы «е-Минфин»
Информация в ПРК
МФ, МТК, АО «Зерде» (по согласо-
ванию), ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал2012 - 2013 годов
Не требуются
2
Создание благоприятных условий для развития ИКТ-отрасли
По направлению «Модернизация и развитие инфокоммуникационной инфраструктуры»
52.
Мероприятия по высвобождению радиочастотного спектра в диапазоне 450 МГц для развития сетей телекоммуникаций с использованием технологии CDMA
Информация в МТК
МВД, МТК
4 квартал 2011 - 2012 годов
2011 — 2 230 448*
2011 - 81 000*
2012 - 1 388 500
022
001
53.
Выработка предложений по итогам проведенного АЗК анализа на предмет возможности выведения услуг по пропуску и присоединению трафика из сферы естественных монополий, а также внедрения современной международной практики регулирования стоимости присоединения и пропуска трафика
Информация в ПРК
АЗК, МТК

2012 жылғы 2-тоқсан
18 725
039
51.
«е-Қаржымині» ықпалдастырылған автоматтандырылған ақпараттық жүйесін құру» жобасын іске асыру барысында алынған мемлекеттік органдардың қаржылық-шаруашылық қызметін автоматтандыру үшін шешімдерді қайта пайдалану мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
Қаржымині, ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2012-2013 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
2
АКТ-саласын дамыту үшін қолайлы жағдай жасау
«Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды жаңғырту және дамыту» бағыты бойынша
52.
CDMA технологиясын қолдана отырып, телекоммуникациялар желісін дамыту үшін 450 МГц диапазонындағы радиожиілік спектрін босату жөніндегі іс-шаралар
ККМ-ге ақпарат
ІІМ, ККМ
2011-2012 жылдарғы 4-тоқсан
2011 - 2 230 448*
2011 - 81 000*
2012 - 1 388 500
022 001
53.
Трафикті қосу және өткізу бойынша қызметтерді табиғи монополиялар саласынан шығару, сондай-ақ трафикті қосу және өткізу құнын реттеудің қазіргі заманғы халықаралық тәжірибесін енгізу мүмкіндігінің мәніне БҚА жасаған талдау қорытындылары жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ақпарат
БҚА, ККМ

2011 год - 1 квартал 2012 года
Не требуются
54.
Внесение изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 2 февраля 2009 года № 43
Приказ МСИ
МСИ, КНБ (по согласо-
ванию), АЗК
4 квартал 2010 года
Не требуются
По направлению «Развитие казахстанского сегмента сети Интернет»
55.
Обеспечение введения международной интернет-адресации (каз)
Национальный домен.каз
МСИ, ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2011 года
Не требуются
56.
Привлечение международных профессиональных организаций к участию в проектах Казахстанского сегмента сети Интернет, реализуемых местными региональными компаниями
Меморандумы
МТК, АО «Зерде» (по согласо-
ванию), АО «Казкон-тент» (по согласо-
ванию), ОЮЛ «ИАК» (по согла-
сованию)
4 квартал 2010 - 2014 годов
Не требуются
57
Изучение мирового опыта и выработка рекомендации в области развития электронной коммерции с учетом специфики Казахстана
Информация в ПРК
МТК, АО «Зерде» (по согла-
сованию)
4 квартал 2014 года
10 000***
58.
Аналитические исследования по созданию реестра коммерческих электронных услуг в формате В2В, В2С
Реестр услуг В2В, В2С
МТК, АО «Зерде» (по согла- сованию)
4 квартал 2014 года
4 000***
По направлениям «Развитие сектора разработки программного обеспечения, IТ-услуг и производства высокотехнологичного оборудования»
59.
Разработка плана совместных действий для реализации мероприятий по продвижению отечественной ИКТ-продукции на внешние рынки
План совместных действий, утвержденный обеими сторонами
АО «Зерде» (по согла-
сованию), АО «Kaznex-Invest» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
Не требуются
60.
Формирование статистической информации по развитию инфокоммуникаций
Статистическая информация
АС, МТК, ОЮЛ «КАИТК» (по согласованию), АО «3ерде» (по согласо-
ванию)
4 квартал ежегод-
но
Не требуются
61.
Выработка механизмов мониторинга исполнения ключевых индикаторов Отраслевой программы
Регламент мониторинга исполнения Отраслевой программы
МТК, АО «Зерде» (по согла-
сованию)
4 квартал 2014 года
5 000***
62.
Мониторинг реализации мероприятий в сфере ИКТ
Информация в ПРК
МТК, МЭРТ, МИНТ
4 квартал 2014 года
27 533***
63.
Аналитические исследования мирового опыта развития ИКТ
Аналитический отчет
МТК, АО «Зерде» (по согла-
сованию)
4 квартал 2012 года
23 208
001
64.
Выработка предложений по широкому применению программного обеспечения с открытым кодом при разработке программных продуктов и информационных систем
Дополнения к Единой технической политике
МТК, ОЮЛ «КАИТК» (по согла-
сованию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
65.
Выпуск ежегодного аналитического сборника, посвященного развитию сферы ИКТ в Республике Казахстан, на трех языках
Сборник
МТК, АО «Зерде» (по согласо-
ванию), заинте-
ресован-
ные ГО

2011 жыл - 2012 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
54.
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2009 жылғы 2 ақпандағы № 43 бұйрығына өзгерістер енгізу
БАМ бұйрығы
БАМ, ҰҚК (келісім бойынша), БҚА
2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
«Интернет желісінің қазақстандық сегментін дамыту» бағыты бойынша
55.
Халықаралық интернет-адрестеуді енгізуді қамтамасыз ету (қаз)
.қаз Ұлттық домені
БАМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
56.
Жергілікті өңірлік компаниялармен іске асырылатын Интернет желісінің қазақстандық сегменті жобаларына қатысуға халықаралық кәсіби ұйымдарды тарту
Меморандумдар
ККМ, «3ерде» АҚ (келісім бойынша), «Қазконтент» АҚ (келісім бойынша), «ҚИҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2010-2014 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
57.
Әлемдік тәжірибені зерттеу және Қазақстанның ерекшелігін есепке ала отырып, электрондық коммерцияны дамыту саласында ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
10 000***
58.
В2В, В2С форматында коммерциялық электрондық қызметтер тізілімін әзірлеу жөнінде талдамалық зерттеулер
В2В, В2С қызметтерінің тізілімі
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
4 000***
«Бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу, ІТ-қызметтері және жоғары технологиялық жабдықтарды өндіру секторын дамыту» бағыттары бойынша
59.
Отандық АКТ өнімдерін сыртқы нарыққа шығару жөнінде іс-шараларды іске асыруға арналған бірлескен іс-қимылдар жоспарын әзірлеу
Екі тараппен бекітілген бірлескен іс-қимылдар жоспары
«3ерде» АҚ (келісім бойынша), «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
60.
Ақпараттық коммуникацияны дамыту жөніндегі статистикалық ақпаратты қалыптастыру
Статистикалық ақпарат
СА, ККМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
Жыл сайынғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
61.
Салалық бағдарламаның шешуші көрсеткіштерінің орындалу мониторингі тетіктерін әзірлеу
Салалық бағдарламаны орындауды мониторингілеудің регламенті
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
5 000***
62.
АКТ саласындағы іс-шаралардың іске асырылуын мониторингілеу
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, ЭДСМ, ИЖТМ
2014 жылғы 4-тоқсан
27 533***
63.
АКТ дамуының әлемдік тәжірибесін талдамалық зерттеулер
Талдамалық есеп
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
23 208
001
64.
Бағдарламалық өнімдерді және ақпараттық жүйелерді әзірлеуде ашық кодпен бағдарламалық қамтамасыз етуді кеңінен қолдану жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Бірыңғай техникалық саясатқа толықтырулар
ККМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
65.
Қазақстан Республикасында АКТ саласының дамуына арналған, жыл сайын үш тілде талдамалық жинақ шығару
Жинақ
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), мүдделі МО

4 квартал 2014 года
5 000***
66.
Проведение обследования по определению механизмов продвижения инновационных идей по развитию отечественной отрасли ИКТ
Утвержденный отчет
МТК
4 квартал 2014 года
3 500***
67.
Разработка ТЭО на инфраструктурное развитие СЭЗ ПИТ «Алатау»
ТЭО
МИНТ, МСИ, АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
2010 - 2011 годы
В рамках средств, преду-
смотрен-
ных в РБ
004
68.
Инфраструктурное развитие СЭЗ ПИТ «Алатау» (строительство производственных и жилых зданий, решение вопросов инженерных коммуникаций, электроснабжения)
Акт ввода в эксплуатацию
МИНТ
2011 -2014 годы
В соответ-
ствии с ТЭО***
69.
Создание реестра отечественных инновационных продуктов в области IT
Информация в ПРК
МТК, ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
Не требуются
70.
Предоставление сервисной поддержки ведения бизнеса в области ИКТ
Информация в ПРК
МЭРТ, АО «Фонд развития предпри-
нима-
тельства «Даму» (по согласо-
ванию), АО «Холдинг «Зерде» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 - 2014
годов
В рамках реализации Программы «Дорожной карты бизнеса 2020»
71.
Привлечение иностранных инвестиций в ИКТ-проекты
Информация в ПРК
МИНТ, АО «KazNex Invest» (по согласо-
ванию), АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
4 кварта 2012 - 2014
годов
Не требуются
По направлению «Развитие образования в сфере инфокоммуникаций»
72.
Организация и поддержка мероприятий профессиональных отраслевых ассоциаций по формированию и развитию профессионального сообщества
Информация в МТК
МТК, отра-
слевые ассоциа-
ции
4 квартал 2010 - 2014 годов
Не требуются
73.
Выделение образовательных грантов на подготовку магистров и докторов PhD по специальностям 6М051800 и 6D051800 «Управление проектами»
Информация в ПРК
МОН, МТК, СПМ, ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
2014 год
В рамках средств, предусмо-
тренных в республи-
канском бюджете
74.
Разработка Концепции создания и функционирования 3 специализированных колледжей по информационным технологиям (IT-колледжей)
Концепция
АО «Зерде» (по согласо-
ванию), МСИ, МИО
4 квартал 2011 года
Не
требуются
75.
Обеспечение подготовки кадров по инфокоммуникационным специальностям в вузах Казахстана
Информация в ПРК
МОН, МТК
2014 год
В пределах предусмо-
тренных средств в респули-
канском бюджете
76.
Обеспечение подготовки кадров по инфокоммуникационным специальностям в ТиПО Казахстана
Информация в ПРК
МИО, МТК, МОН
2014 год
Согласно планам, утвер-
ждаемым маслиха-
тами
Мест-
ный бюд-
жет
77.
Рассмотрение вопроса проведения форсайт исследования по определению приоритетных технологий для развития в Казахстане до 2025 года с привлечением международных экспертов
Информация в МТК
АО «Зерде» (по согласо-
ванию), ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)

2014 жылғы 4-тоқсан
5 000***
66.
Отандық АКТ саласын дамыту бойынша инновациялық идеяларды ілгерілету тетіктерін айқындау жөнінде зерттеу жүргізу
Бекітілген есеп
ККМ
2014 жылғы 4-тоқсан
3 500***
67.
«Алатау» АТП АЭА инфрақұрылымды дамытуға ТЭН әзірлеу
ТЭН
ИЖТМ, БАМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде
004
68.
«Алатау» АТП АЭА инфрақұрылымдық дамыту (өндірістік және тұрғын ғимараттар салу, инженерлік коммуникациялармен, электрмен жабдықтау мәселелерін шешу)
Пайдалануға беру актісі
ИЖТМ
2011-2014 жылдар
ТЭН-ге сәйкес***
69.
IT саласындағы отандық инновациялық өнімдер тізілімін құру
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
70.
АКТ саласында бизнес жүргізуге сервистік қолдауды ұсыну
ҚРҮ-ге ақпарат
ЭДСМ, «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ (келісім бойынша), «Зерде» Холдингі» АҚ (келісім бойынша)
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасын іске асыру шеңберінде
71.
АКТ-жобаларға шетелдік инвестицияларды тарту
ҚРҮ-ге ақпарат
ИЖТМ, «KazNex Invest» АҚ (келісім бойынша), «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
«Ақпараттық коммуникациялар саласында білім беруді дамыту» бағыты бойынша
72.
Кәсіптік қауымдастықты қалыптастыру және дамыту жөніндегі салалық кәсіптік қауымдастықтардың іс-шараларын ұйымдастыру және қолдау
ККМ-ге ақпарат
ККМ, салалық қауымдастықтар
2010-2014 жылдарғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
73.
6М051800 және 6D051800 «Жобаларды басқару» мамандықтары бойынша магистрлер мен PhD докторларын даярлауға білім беру гранттарын бөлу
ҚРҮ-ге ақпарат
БҒМ, ККМ, ЖМО, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2014 жыл
Республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде
74..
Ақпараттық технологиялар бойынша мамандандырылған 3 колледжді (ІТ-колледждер) құру және олардың жұмыс істеу тұжырымдамасын әзірлеу
Тұжырымдама
«Зерде» АҚ (келісім бойынша), БҒМ, ЖАО
2011 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
75.
Қазақстанның ЖОО-да ақпараттық-коммуникациялық мамандықтар бойынша кадрлар даярлауды қамтамасыз ету
ҚРҮ-ге ақпарат
БҒМ, ККМ
2014 жыл
Республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде
76.
Қазақстанның ТжКБ-да ақпараттық-коммуникациялық мамандықтар бойынша кадрлар даярлауды қамтамасыз ету
ҚРҮ-ге ақпарат
ЖАО, ККМ, БҒМ
2014 жыл
Мәслихаттар бекітетін жоспарларға сәйкес
Жергілікті бюджет
77.
Халықаралық сарапшыларды тарту арқылы 2025 жылға дейін басым технологияларды Қазақстанда дамыту үшін айқындауды форсайт зерттеу жүргізу мәселесін қарау
ККМ-ге ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша), «АТҚКҚ» ЗТБ (келісім бойынша)

4 квартал 2012 года
Не требуются
78.
Оценка потребности рынка труда в ИКТ специалистах на краткосрочный (5 лет) и долгосрочный (10 и более лет), определение потребности в новых специальностях и внесение изменений и дополнений в государственный классификатор занятий (ГК РК 01-99)
Предложения в МТСЗН
МТК, МОН, АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 года
22 132***
001
79.
Организация мероприятий по предоставлению грантов на повышение квалификации специалистов отечественных IT-компаний
Информация в ПРК
МТК, ОЮЛ «КАИТК» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
Не требуются
3
Реализация новых проектов
По направлению «Модернизация и развитие инфокоммуникационной инфраструктуры»
80.
Перевод сети телекоммуникаций АО «Казахтелеком» на технологии Next Generation Network (NGN) мощностью 1 млн. абонентов
Информация в МСИ
АО «Казах-телеком» (по согласо-
ванию)
2010 год
Собст-
венные средства АО «Казах-
телеком»
81.
Модернизация и развитие сетей телекоммуникаций сельской связи с использованием технологии CDMA
Информация в МТК
АО «Казах-
телеком» (по согла-
сованию) ТОО «Восток-телеком» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2010 - 2013 годов
Собствен-
ные средства АО «Казах-
телеком»
82.
Расширение национальной информационной супермагистрали на основе технологии спектрального уплотнения DWDM
Информацияв МТК
АО «Казах-
телеком» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2010 - 2014 годов
Собствен-
ные средства АО «Казах-
телеком»
83.
Строительство оптоволоконных магистралей вдоль создаваемых транспортных коридоров
Информация в МТК
АО «Казах-
телеком» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2010 - 2014 годов
Собствен-
ные средства АО «Казах-
телеком»
84.
Развитие широкополосного доступа по технологии FTTH
Информация в МТК РК
2012 г. - 300 000 абонентов;
2013 г. - 500 000 абонентов;
2014 г. - 700 000 абонентов;
2015 г. - 1 000 000 абонентов
АО «Казах-
телеком» (по согласо-
ванию), МТК
4 квартал 2012 - 2015 годы
Собствен-
ные средства АО «Казах-
телеком»
85.
Развитие стандартов сотовой связи 3G
Информация в МТК
ТОО «GSM Казахстан ОАО «Казах-
телеком» (по согласо-
ванию), ТОО «КаР-
Тел» (по согласо-
ванию), ТОО «Мобайл телеком -
сервис»
2011 - 2014 годы
Собствен-
ные средства опера-
торов сотовой связи
86.
Внедрение стандарта мобильной связи нового поколения 4G на территории Республики Казахстан
Информация в МТК
АО «Казах-
телеком» (по согласо-
ванию)
2013 - 2015 годы
Собствен-
ные средства оператора связи
87.
Создание крупных коммерческих дата-центров
Акт ввода в эксплуатацию
АО «Казах-
телеком» (по согласо-
ванию)
4 квартал2012 - 2014ГОДОВ
Собствен-
ные и заемные средства АО «Казах-
телеком»
88.
Технологическое оснащение 2-го этапа серверного центра с учетом требований ИБ в части защиты информационных ресурсов и систем
Акт ввода в эксплуатацию
АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
2010 год

2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
78.
Еңбек нарығының АКТ-мамандарға деген қысқа мерзімді (5 жыл) және ұзақ мерзімді (10 және одан көп жыл) қажеттілігін бағалау, жаңа мамандықтарға деген қажеттілікті анықтау және мемлекеттік жіктеушіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу(ҚР МК 01-99)
Еңбекминіне ұсыныс
ККМ, БҒМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
2013 - 22 132***
79.
Отандық ІТ-компаниялар мамандарының біліктілігін арттыруға гранттар ұсыну жөнінде іс-шаралар ұйымдастыру
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «АТКҚҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
3
Жаңа жобаларды іске асыру
«Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды жаңғырту және дамыту» бағыты бойынша
80.
«Қазақтелеком» АҚ-ның телекоммуникациялар желісін қуаттылығы 1 млн. абонент Next Generation Network (NGN) технологиясына көшіру
БАМ-ға ақпарат
«Қазақтелеком» АК (келісім бойынша)
2010 жыл
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті қаражаты
81.
CDMA технологиясын қолданумен ауылдық байланыс телекоммуникацияларының желісін жаңғырту және дамыту
ККМ-ге ақпарат
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша), «Восток-телеком» ЖШС (келісім бойынша)
2010-2013 жылдарғы 4-тоқсан
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті қаражаты
82.
DWDM спектрлік тығыздау технологиясының негізінде ұлттық ақпараттық супермагистральді кеңейту
ККМ-ге ақпарат
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
2010-2014 жылдарғы 4-тоқсан
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті қаражаты
83.
Құрылатын көлік дәліздерінің бойында оптикалық талшықты магистральдар салу
ККМ-ге ақпарат
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
2010-2014 жылдарғы 4-тоқсан
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті қаражаты
84.
FTTH технологиясы бойынша кеңжолақты қолжетімділікті дамыту
ККМ-ге ақпарат
2012 ж. - 300 000 абонент;
2013 ж. - 500 000 абонент;
2014 ж. - 700 000 абонент;
2015 ж. - 1 000 000 абонент.
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша), ККМ
2012-2015 жылдарғы 4-тоқсан
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті қаражаты
85.
3G ұялы байланысы стандарттарын дамыту
ККМ-ге ақпарат
«Қазақтелеком» АҚ-ның «GSM Қазақстан» ЖШС (келісім бойынша), «КаР-Тел» ЖШС (келісім бойынша), «Мобайл Телеком-Сервис» ЖШС (келісім бойынша)
2011-2014 жылдар
Ұялы байланыс операторларының меншікті қаражаты
86.
Қазақстан Республикасының аумағында 4G жаңа буын ұялы байланысының стандартын енгізу
ККМ-ге ақпарат
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
2013-2015 жылдар
Байланыс операторының меншікті қаражаты
87.
Ірі коммерциялық дата-орталықтарын құру
Пайдалануға беру актісі
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті және қарыз қаражаты
88.
Ақпараттық ресурстарды және жүйелерді қорғау бөлігінде ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптарды есепке ала отырып, серверлік орталықтың 2-ші кезеңін технологиялық жарақтандыру
Пайдалануға беру актісі
«ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2010 жыл

420 400*
014
89.
Создание серверной интернет-платформы для оказания услуг хостинга государственным органам
Акт ввода в эксплуатацию
АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
2010 - 2013 годы
2010 - 1 226 000*
2011 - 440 754*
014
90.
Создание резервного серверного центра с учетом требований ИБ в части защиты информационных ресурсов и систем
Акт ввода в эксплуатацию
АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
2014 год
в соответ-
ствии с ТЭО***
По направлению «Развитие цифрового телерадиовещания»
91.
Организация и проведение опытной эксплуатации и тестирование технических возможностей стандарта цифрового телевизионного вещания DVB
Информация в ПРК
МТК, АО «Казте-
лерадио» (по согласо-
ванию)
2014 год
Не требуются
92.
Запуск спутникового цифрового вещания на территории Республики Казахстан
Акты выполненных работ
МСИ, АО «Казте-
лерадио» (по согласо-
ванию), АО «Кател-
ко» (по согласо-
ванию)
2010 год
Собствен-
ные средства АО «Казте-
лерадио», АО «Кателко»
93.
Внедрение эфирного цифрового вещания на территории Республики Казахстан
Акты выполненных работ
МТК, АО «Казте-
лерадио» (по согласо-
ванию)

420 400*
014
89.
Мемлекеттік органдарға хостинг қызметтерін көрсету үшін серверлік интернет-платформа құру
Пайдалануға беру актісі
«ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2010-2013 жылдар
2010 - 1 226 000*
2011 - 440 754*
014
90.
Ақпараттық ресурстарды және жүйелерді қорғау бөлігінде ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптарды есепке ала отырып, резервті серверлік орталық құру
Пайдалануға беру актісі
«ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жыл
ТЭН-ге сәйкес***
«Цифрлық телерадио хабарларын таратуды дамыту» бағыты бойынша
91.
DVB цифрлық телевизиялық хабар тарату стандартының техникалық мүмкіндіктерін тестілеу және тәжірибелік пайдаланымды ұйымдастыру және жүргізу
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «Қазтелерадио» АҚ (келісім бойынша)
2014 жыл
Талап етілмейді
92.
Қазақстан Республикасының аумағында спутниктік цифрлық хабарлар таратуды іске қосу
Орындалған жұмыстар актілері
БАМ, «Қазтелерадио» АҚ (келісім бойынша), «Кателко» АҚ (келісім бойынша)
2010 жыл
«Қазтелерадио» АҚ-ның, «Кателко» АҚ-ның меншікті қаражаты
93.
Қазақстан Республикасының аумағында эфирлі цифрлық хабарлар таратуды енгізу
Орындалған жұмыстар актілері
ККМ, «Қазтелерадио» АҚ (келісім бойынша), «Кателко» АҚ (келісім бойынша)

4 квартал 2012 - 2014ГОДОВ
2012 -
2 439 418
2013 -
14 302 272***
2014 - 20 314 519***
По направлению «Развитие казахстанского сегмента сети Интернет»
94.
Развитие, поддержка, сопровождение и развитие трех казахстанских порталов: kaztube -развлекательно-познавательный портал, bnews -информационно-аналитический портал и казахстанская социальная сеть
Акт выполненных работ
АО «Казкон-
тент» (по согласо-
ванию)
2010 год
39 652 (соб-
ственные средства)
95.
Техническое сопровождение системы интеллектуального поиска
Акт выполненных работ
МТК
2011 - 2013 годы
2011 - 50 000
2012 - 35 000

2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2012 - 2 439 418
2013 - 14 302 272***
2014 - 20 314 519***
«Интернет желісінің қазақстандық сегментін дамыту» бағыты бойынша
94.
Қазақстандық үш порталды дамыту, қолдау, сүйемелдеу және дамыту: kaztube — ойын-сауық-танымдық порталы, bnews — ақпараттық-талдау порталы және қазақстандық әлеуметтік желі
Орындалған жұмыстар актісі
«Қазконтент» АҚ (келісім бойынша)
2010 жыл
39 652 (меншікті қаражат)
95.
Зияткерлік іздестіру жүйесін техникалық сүйемелдеу
Орындалған жұмыстар актісі
ККМ
2011-2013 жылдар
2011 - 50 000
2012 - 35 000

2013 - 20 000
039
96.
Организация услуги «Интернет-вещание» для вещания в сети Интернет пакета каналов свободного доступа DVB-S2
Акт ввода в эксплуатацию
МТК, МКИ, АО «Казте-
лерадио» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
Собствен-
ные средства АО «Казтеле-
радио»
97.
Организация мероприятий по предоставлению хостинга (VPS/Dedicated) не менее 30 социально-важных проектов Казнета
Информация в ПРК
МТК, МКИ,АО «Казах-
телеком» (по согласо-
ванию), АО «Каз-
контент» (по согласо-
ванию), АО «Зерде» (по согласо-
ванию), ОЮЛ «ИАК» (по согласо-
ванию)
2012 - 2014 годы
За счет собст-
венных средств АО «Казах-
телеком»
98.
Рассмотрение вопроса организации мероприятии по переходу казахстанских СМИ в Интернет
Информация в ПРК и МЭРТ
МКИ, АО «Казкон-
тент» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
Не требуются
По направлениям «Развитие сектора разработки программного обеспечения, ИТ-услуг и производства высокотехнологичного оборудования»
99.
Создание некоммерческой, негосударственной организации (корпоративный фонд) для реализации мероприятий, направленных на развитие отрасли ИКТ
Информация в МТК
АО «Зерде» (по согла-
сованию)
4 квартал 2012 года
Привле-
чение капитала коммер-
ческих органи-
заций
100.
Проведение мероприятий по содействию в реализации негосударственных электронных услуг В2В, В2С проектов
Реестр коммерческих электронных услуг, отчет с описанием бизнес-процессов
АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
2011- -2014 годы
Не требуются
101.
Финансирование отечественных проектов в области ИКТ с использованием мер государственной поддержки, предоставляемых в установленном законодательством порядке
Информация в ПРК
МИНТ, АО, «НАТР» (по согла-
сованию)
4 квартал2012 - 2014 годов
грантовое и венчурное финанси-
рование
102.
Рассмотрение вопроса создания научно-исследовательского института информационных технологий
Информация в МТК
АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
2011 - 2012ГОДЫ
Не требуются
103.
Рассмотрение вопроса строительства ИКТ - кластера на территории СЭЗ ПИТ «Алатау»
Информация в МТК
АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
2011 - 2012ГОДЫ
Не требуются
104.
Создание научно-исследовательского института информационных технологий
Информация в МТК
АО «Зерде» (по согла-
сованию)
4 квартал 2012 года
Собст-
венные средства АО «Зерде»
105.
Разработка ТЭО и ФЭО на строительство ИКТ-кластера на территории СЭЗ ПИТ «Алатау»
ТЭО, ФЭО
АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
Собствен-
ные средства АО «Зерде»
По направлению «Развитие образования в сфере инфокоммуникаций»
106.
Развитие МУИТ
Информация в МСИ
АО «Зерде» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2010 года
2010 - 351 821*
014
107.
Разработка финансово-экономического обоснования на создание двух учебных центров повышения квалификации и переподготовки ИКТ-специалистов и преподавателей организаций образования
ФЭО
АО «Зерде» (по согла-
сованию)

2013 - 20 000
039
96.
DVB-S2 еркін қолжетімділік арналарын интернет пакеті желісінде тарату үшін «Интернет-таралым» қызметтерін ұйымдастыру
Пайдалануға беру актісі
ККМ, МАМ, «Қазтелерадио» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
«Қазтелерадио» АҚ меншікті қаражаты есебінен
97.
Қазнеттің әлеуметтік маңызы бар кемінде 30 жобасына хостинг ұсыну бойынша (VPS/Dedicated) ic-шараларды ұйымдастыру
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, МАМ, «Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша), «Қазконтент» АҚ (келісім бойынша), «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «ҚИҚ» ЗТБ (келісім бойынша)
2012-2014 жылдар
«Қазақтелеком» АК меншікті қаражаты есебінен
98.
Қазақстандық БАҚ-тың Интернетке көшуі бойынша іс-шараларын ұйымдастыру мәселесін қарау
ҚРҮ және ЭДСМ-ге ақпарат
МАМ, «Қазконтент» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
«Бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу, IT-қызметтері және жоғары технологиялық жабдықтарды өндіру секторын дамыту» бағыттары бойынша
99.
АКТ саласын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыру үшін коммерциялық емес, мемлекеттік емес ұйым құру (корпоративтік қор)
ККМ-ге ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
Коммерциялық ұйымдардың капиталын тарту
100.
В2В, В2С жобаларының мемлекеттік емес электрондық қызметтерін іске асыруға ықпал ету бойынша іс-шараларды өткізу
Коммерциялық электрондық қызметтер тізілімі, бизнес үрдістерді сипаттау есебі
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2011-2014 жылдар
Талап етілмейді
101.
Заңнамада белгіленген тәртіппен ұсынылатын мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану арқылы АКТ саласындағы отандық жобаларды қаржыландыру
ҚРҮ-ге ақпарат
ИЖТМ, «ТДҰА» АҚ (келісім бойынша)
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
Гранттық және венчурлік қаржыландыру
102.
Ақпараттық технологиялардың ғылыми-зерттеу институтын құру мәселесін қарау
ККМ-ге ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2011-2012 жылдар
Талап етілмейді
103.
«Алатау» АТП АЭА аумағында АКТ-кластерінің құрылысы мәселесін қарау
ККМ-ге ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2011-2012 жылдар
Талап етілмейді
104.
Ақпараттық технологиялардың ғылыми-зерттеу институтын құру
ККМ-ге ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
«Зерде» АҚ-ның меншікті қаражаты
105.
Алатау АТП АЭА аумағында АКТ-кластердің құрылысына ТЭН және ҚЭН әзірлеу
ТЭН, ҚЭН
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
«Зерде» АҚ-ның меншікті қаражаты
«Ақпараттық коммуникациялар саласында білім беруді дамыту» бағыты бойынша
106.
ХАТУ-ды дамыту
БАМ-ға ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 4-тоқсан
2010 - 351 821*
014
107.
АКТ-мамандардың және білім беру ұйымдары оқытушыларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау бойынша екі оқыту орталығын құруға қаржы экономикалық негіздеме әзірлеу
ҚЭН
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)

4 квартал 2012 года
3 500 (За счет собст-
венных средств АО «Зерде»)
108.
Создание двух учебных центров на базе существующих организаций ТиПО в двух регионах по проектам инфокоммуникаций
Информация в МОН
МТК, АО «Зерде» (по согласо-
ванию), МИО
4 квартал 2014 года
в соответ-
ствии с ФЭО***
109.
Создание регионального колледжа по подготовке технических специалистов в сфере инфокоммуникаций на базе существующих колледжей
Информация в МОН
АО «Зерде» (по согласо-
ванию), АО «МУИТ» (по согласо-
ванию)
2014 год
В соот-
ветствии с ФЭО***
110.
Создание IT-отделения в центре повышения квалификации в сфере инфокоммуникаций при центре повышения квалификаций и переподготовки кадров
Акт ввода в эксплуатацию
МТК, МОН
2014 год
В соот-
ветствии с ФЭО***

2012 жылғы 4-тоқсан
3 500 («Зерде» АҚ-ның меншікті қаражаты есебінен)
108.
Ақпараттық коммуникациялардың жобалары бойынша екі өңірде жұмыс істеп тұрған ТжКБ ұйымның қолданыстағы базасында екі оқу орталығын құру
БҒМ-ға ақпарат
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), ЖАО
2014 жылғы 4-тоқсан
ҚЭН-ге сәйкес***
109.
Жұмыс істеп тұрған колледждердің базасында ақпараттық коммуникациялар саласында техникалық мамандарды дайындау бойынша өңірлік колледж құру
БҒМ-ға ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша), АТХУ (келісім бойынша)
2014 жыл
ҚЭН-ге сәйкес***
110.
Біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау орталығының жанындағы ақпараттық коммуникациялар саласындағы біліктілікті арттыру орталығында ІТ-бөлімшесін құру
Пайдалануға беру актісі
ККМ, БҒМ
2014 жыл
ҚЭН-ге сәйкес***

111.
Открытие научно-исследовательских лабораторий в области ИКТ совместно с транснациональным и ИКТ компаниями
Акт ввода в эксплуатацию
МТК, АО «Зерде» (по согласованию), МУИТ (по согласованию), МОН
2014 год
10 000***
По направлению «Развитие электронных услуг и «электронного правительства»
Развитие архитектуры «электронного правительства» в Республики Казахстан»
112.
Разработка политики развития архитектуры «электронного правительства» Республики Казахстан
Акт выполненных работ
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)

111.
Трансұлттық АКТ компаниялармен бірлесіп, АКТ саласында ғылыми-зерттеу зертханаларын ашу
Пайдалануға беру актісі
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), АТХУ (келісім бойынша), БҒМ
2014 жыл
10 000***
«Электрондық қызметтерді және «электрондық үкіметті» дамыту» бағыты бойынша
Қазақстан Республикасында «электрондық үкімет» құрылымын дамыту
112.
Қазақстан Республикасының «электрондық үкімет» құрылымын дамыту саясатын әзірлеу
Орындалған жұмыстар актісі
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша

4 квартал 2012 года
21 878
039
113.
Разработка эталонной модели архитектуры «электронного правительства» (эффективности, деятельности, данных, приложений и сервисов, технологий и стандартов)
Акт выполненных работ
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию), ГО, МИО
4 квартал 2011 - 2013
годов
2011 - 12 298
2012 - 35 302
2013 - 43 148***
039
114.
Разработка единой архитектуры центральных государственных и местных исполнительных органов
Акт выполненных работ
МТК, АО, «НИТ» (по согласо-
ванию), ГО, МИО
4 квартал 2012 - 2014 годов
2012 - 43 027
2013 - 184 201***
2014 - 218 542***
039
Формирование и развитие информационных систем государственных органов с целью предоставления электронных услуг
Дальнейшее развитие межведомственных информационных систем
115.
Развитие межгосударственного шлюза для обмена информацией в рамках Таможенного союза между Казахстаном, Россией и Белоруссией
Акт ввода в эксплуатацию
МТК
4 квартал 2012 - 2013 годов
2012 - 1 955 792

2012 жылғы 4-тоқсан
21 878
039
113.
«Электрондық үкімет» құрылымының (тиімділігінің, қызмет етуінің, деректердің, қосымшалардың және сервистердің, технологиялар мен стандарттардың) эталондық үлгісін әзірлеу
Орындалған жұмыстар актісі
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша), МО, ЖАО
2011-2013 жылдарғы 4-тоқсан
2011 - 12 298
2012 - 35 302
2013 - 43 148***
039
114.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың бірыңғай құрылымын әзірлеу
Орындалған жұмыстар актісі
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша), МО, ЖАО
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2012 - 43 027
2013 - 184 201***
2014 - 218 542***
039
Электрондық қызметтерді ұсыну мақсатында мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін қалыптастыру және дамыту
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелерді одан әрі дамыту
115.
Қазақстан, Ресей және Беларусь арасындағы кедендік одақ шеңберінде ақпаратпен алмасу үшін мемлекетаралық шлюзді дамыту
Пайдалануға беру актісі
ККМ
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2012 - 1 955 792

040
118.
Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем с учетом требований ИБ в части защиты информационных ресурсов и систем
Акты выполненных работ
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
2010 - 2014 годы
2010 - 4 254 043*
2011 - 4 650 887*
2012 - 6 258 469*
2013 - 3 670 319*
2014 - 3 670 319***
039
119.
Рассмотрение вопроса информационной безопасности интернет-ресурсов государственных органов
Информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
3 квартал 2012 года
Не требуются
120.
Создание информационной системы «Мобильный офис Правительства Республики Казахстан»
Акт выполненных работ
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 года
307 743***
121.
Создание государственной базы данных «Е-лицензирование»
Акт ввода в эксплуатацию
МСИ
2010 год
274 075*
011
122.
Развитие государственной базы данных «Е-лицензирование»
Акт ввода в эксплуатацию
МТК
4 квартал2012 - 2014ГОДОВ
2012 - 616 113
2013 - 1 059 849***
2014 - 1 055 604***
043
123.
Создание интеграционной информационной системы «Единое окно по экспортно-импортным операциям»
Акт выполненных работ
МФ
2014 год
В соответ-
ствии с ТЭО***
124.
Создание единого хранилища электронных форм, требуемых для получения государственных услуг
Акт ввода в эксплуатацию
МТК
2014 год
В соответ-
ствии с ТЭО***
125.
Рассмотрение вопроса создания единой почтовой системы государственных органов на базе «облачных» вычислений
Информация в ПРК
МТК, АО «Зерде» (по согласо-
ванию), АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
Не требуются
126.
Разработка ТЭО на развитие веб-портала и шлюза «электронного правительства»
ТЭО
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию), ГО и МИО
4 квартал 2012 года
За счет собствен-
ных средств АО «НИТ»
127.
Рассмотрение вопроса создания единой системы управления идентификацией и правами пользователей электронных государственных услуг
Информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
128.
Рассмотрение вопроса создания системы электронного документооборота на базе «облачных вычислений»
Информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
1 квартал 2013 года
Не требуются
129.
Развитие сервисов ИПГО в части предоставления услуг пользователям по мониторингу и контролю исполнения контрольных поручений, приема заявок по предварительной записи на прием для получения неавтоматизированных/частично автоматизированных услуг, согласования законопроектов
Акт выполненных работ
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
28 333,333
039
130.
Рассмотрение вопроса автоматизации системы оценки рисков
Информация в ПРК
МЭРТ
2012 - 2014 годы
Не требуются
131.
Разработка плана перехода I очереди государственных органов на аутсорсинговую модель информатизации государственных органов
План перехода I очереди ГО на аутсорсинговую модель информатизации государственных органов
МТК, АО «Зерде» (по согла-
сованию)

040
118.
Ақпараттық ресурстарды және жүйелерді қорғау бөлігінде АҚ-ға қойылатын талаптарды есепке ала отырып, ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Орындалған жұмыстар актілері
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2010-2014 жылдар
2010 - 4 254 043*
2011 - 4 650 887*
2012 - 6 258 469*
2013 - 3 670 319*
2014 - 3 670 319***
039
119.
Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының ақпараттық қауіпсіздігі мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
120.
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильдік кеңсесі» ақпараттық жүйесін құру
Орындалған жұмыстар актісі
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
330 830***
121.
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорын құру
Пайдалануға беру актісі
БАМ
2010 жыл
274 075*
011
122.
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорын дамыту
Пайдалануға беру актісі
ККМ
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2012 - 616 113
2013 - 1 059 849***
2014 - 1 055 604
043
123.
«Экспорттық-импорттық операциялар бойынша бірыңғай терезе» ықпалдастырылған ақпараттық жүйесін құру
Орындалған жұмыстар актісі
Қаржымині
2014 жыл
ТЭН-ге сәйкес***
124.
Мемлекеттік қызметтерді алу үшін талап етілетін электрондық нысандардың бірыңғай қоймасын құру
Пайдалануға беру актісі
ККМ
2014 жыл
ТЭН-ге сәйкес***
125.
«Бұлыңғыр есептеулер» базасында мемлекеттік органдардың бірыңғай пошталық жүйесін құру мәселесін қарау
ҚРҮ-ге аппарат
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
126.
«Электрондық үкімет» веб-порталын және шлюзін дамытуға ТЭН әзірлеу
ТЭН
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша), МО, ЖАО
2012 жылғы 4-тоқсан
«ҰАТ» АҚ-ның меншікті қаражат есебінен
127.
Сәйкестендіруді және электрондық мемлекеттік қызметтерді пайдаланушылар құқықтарын басқарудың бірыңғай жүйесін құру мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
128.
«Бұлыңғыр есептеулер» базасында электрондық құжат алмасу жүйесін құру мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
129.
Бақылау тапсырмаларын орындауды мониторингілеу және бақылау бойынша пайдаланушыларға қызметтерді ұсыну, автоматтандырылмаған/ішінара автоматтандырылған қызметтерді алу үшін қабылдауға алдын ала жазылу бойынша өтініштерді қабылдау, заң жобаларын келісу бөлігінде МОИП сервистерін дамыту
Орындалған жұмыстар актісі
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
28 333, 333
039
130.
Тәуекелдерді бағалау жүйесін автоматтандыру мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ЭДСМ
2012-2014 жылдар
Талап етілмейді
131.
Мемлекеттік органдарын ақпараттандырудың аутсорсинг үлгісіне мемлекеттік органның І-ші кезегіне көшу жоспарын әзірлеу
Мемлекеттік органдарын ақпараттандырудың аутсорсинг үлгісіне МО І-ші кезегіне көшу жоспарын әзірлеу
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)

3 квартал 2013 года
30 000***
132.
Создание интегрированной информационной системы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Акт выполненных работ
СК (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 - 2014 годов
2013 - 257 220* **
2014 - 141 820* **
006
133.
Реинжиниринг, анализ, оптимизация/автоматизация бизнес-процессов государственных услуг, разработка планов мероприятий по оптимизации/автоматизации бизнес-процессов, сокращению количества документов, требуемых от населения при оказании государственных услуг
Утвержденные планы мероприятий
МТК, заинтере-
сованные ГО, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
4 квартал2012 - 2013ГОДОВ
2012 - 57 853
2013 - 65 511***
039
134.
Разработка ТЭО на создание единой системы «Мобильное правительство Республики Казахстан»
ТЭО
МТК, АО НИТ (по согласо-
ванию)
4 квартал 2012 года
За счет соб-
ственных средств АО НИТ
135.
Определение перечня типовых информационных систем с описанием их функционала
Информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
3 квартал 2012 года
Не требуются
Формирование и развитие ведомственных информационных систем
Предоставление электронных услуг гражданам, бизнесу и государственным органам в области правонарушения, обороны и юстиции

2013 жылғы 3-тоқсан
30 000***
132.
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің ықпалдастырылған ақпараттық жүйесін құру
Орындалған жұмыстар актісі
ЕК (келісім бойынша)
2013-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2013 - 257 220***
2014 - 141 820***
006
133.
Мемлекеттік қызметтердің бизнес-үдерістерін реинжирингтеу, талдау, оңтайландыру/автоматтандыру, бизнес-үдерістерді оңтайландыру/автоматтандыру, мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде тұрғындардан талап етілетін құжаттар санын қысқарту бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеу
Бекітілген іс-шаралар жоспары
Мүдделі МО, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2012-2013 жылдарғы 4-тоқсан
2012 - 57 853
2013 - 65 511***
039
134.
«Қазақстан Республикасының Мобильдік үкіметі» бірыңғай жүйесін құруға ТЭН әзірлеу
ТЭН
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 4-тоқсан
«ҰАТ» АҚ-ның меншікті қаражат есебінен
135.
Үлгілік ақпараттық жүйелердің тізбесін олардың функционалын сипаттау арқылы анықтау
ҚРҮ-ге аппарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
Ведомстволық ақпараттық жүйелерді қалыптастыру және дамыту
Құқық бұзушылық, қорғаныс және әділет саласында азаматтарға, бизнеске және мемлекеттік органдарға электрондық қызметтерді ұсыну

2011 - 206 033*
2012 - 329 392
002
141.
Создание электронного архива судебных документов
Акт ввода в эксплуатацию
ВС (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 - 2014 годов
2013 - 343 886***
2014 - 406 096***
014
142.
Развитие единой автоматизированной информационно-телекоммуникационной системы
Акт выполненных работ
АБЭКП (по согла-
сованию)
4 квартал 2014 года
2013 -
472 237***
2014 - 493 219***
143.
Создание эталонного контрольного банка нормативных и правовых актов Республики Казахстан в электронном виде
Акт выполненных работ
4 квартал 2013 - 2014 годов
2013 - 430 578* **

2011 - 206 033*
2012 - 329 392
002
141.
Сот құжаттарының электрондық мұрағатын құру
Пайдалануға беру актісі
ЖС (келісім бойынша)
2013-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2013 - 343 886***
2014 - 406 096***
014
142.
Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-телекоммуникациялық жүйені дамыту
Орындалған жұмыстар актісі
ЭҚСЖ, ҚКА (келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
2013 - 472 237***
2014 - 493 219***
143.
Электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін құру
Орындалған жұмыстар актісі
Әділетмині
2013-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2013 - 430 578**

052
149.
Развитие и сопровождение веб-портала «Мадени мура»
Акт выполненных работ
МКИ
4 квартал 2011 года,
4 квартал 2013 - 2014 годов
2011 - 8 000*
2013 - 7 658***
2014 - 8 194***
001
150.
Сопровождение и техническая поддержка веб-портала «Ата мұра»
Акт выполненных работ
МКИ
4 квартал2012 - 2014
годов
2012 - 20 298
2013 - 21 719***
2014 - 23 239***
001
Предоставление электронных услуг гражданам, бизнесу и государственным органам в области охраны труда и социальной защиты населения
151.
Создание единой информационной системы социально-трудовой сферы
Акт ввода в эксплуатацию
МТСЗН
2010 - 2012
годы
2010 - 596 762*
2011-345 542*
011
Предоставление электронных услуг гражданам, бизнесу и государственным органам в области охраны окружающей среды и недропользования
152.
Сопровождение единой информационной системы охраны окружающей среды
Акт выполненных работ
МООС
4 квартал 2010 - 2014
годов
2010 - 35 694*
2012 - 14 337*
2013 - 14 337***
2014 - 14 844***
001
153.
Сопровождение веб-портала «Государственные кадастры Республики Казахстан»
Акт выполненных работ
МООС
4 квартал 2010 - 2014
годов
2010 - 20 000*
2012 - 14 337* 2013 - 14 337***
2014 - 14 582***
001
154.
Создание Единой государственной системы управления недропользованием Республики Казахстан на базе современных информационных технологий в рамках «электронного правительства»
Акт ввода в эксплуатацию
МНГ
2010 - 2013 годы
В соот-
ветствии с ТЭО***
112
Предоставление электронных услуг гражданам, бизнесу и государственным органам в области финансов, статистики и внешних отношений
155.
Создание интегрированной автоматизированной информационной системы «е-Минфин»
Акт ввода в эксплуатацию
МФ
4 квартал 2010 - 2014 годов
2010 - 1 495 406*
2011 — 2 231 235,8*
2012 - 3  994 438,5*
2013 - 1 000 000,0***
2014 - 26 440,0***

052
149.
«Мәдени мұра» веб-порталын дамыту және сүйемелдеу
Орындалған жұмыстар актілері
МАМ
2011 жылғы 4-тоқсан, 2013-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2011 - 8 000*
2013 - 7 658***
2014 - 8 194***
001
150.
«Ата мұра» веб-порталын сүйемелдеу және техникалық қолдау
Орындалған жұмыстар актілері
МАМ
2012-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2012 - 20 298
2013 - 21 719***
2014 - 23 239***
001
Еңбекті қорғау және халықты әлеуметтік қорғау саласында азаматтарға, бизнеске және мемлекеттік органдарға электрондық қызметтерді ұсыну
151.
Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін құру
Пайдалануға беру актісі
Еңбекмині
2010-2012 жылдар
2010 - 596 762*
2011 - 345 542*
011
Қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану саласында азаматтарға, бизнеске және мемлекеттік органдарға электрондық қызметтерді ұсыну
152.
Қоршаған ортаны қорғаудың бірыңғай ақпараттық жүйесін сүйемелдеу
Орындалған жұмыстар актілері
Қоршаған ортамині
2010-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2010 - 35 694*
2012 - 14 337*
2013 - 14 337***
2014 - 14 844***
001
153.
«Қазақстан Республикасының мемлекеттік кадастрлары» веб-порталын сүйемелдеу
Орындалған жұмыстар актілері
Қоршаған ортамині
2010-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2010 - 20 000*
2012 - 14 337*
2013 - 14 337***
2014 - 14 582***
001
154.
«Электрондық үкімет» шеңберінде қазіргі заманауи ақпараттық технологиялардың базасында Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесін құру
Пайдалануға беру актісі
МГМ
2010-2013 жылдар
ТЭН-ге*** сәйкес
112
Қаржы, статистика және сыртқы қатынастар саласында азаматтарға, бизнеске және мемлекеттік органдарға электрондық қызметтерді ұсыну
155.
«е-Қаржымині» ықпалдастырылған автоматтандырылған ақпараттық жүйесін құру
Пайдалануға беру актісі
Қаржымині
2010-2014 жылдарғы 4-тоқсан
2010 - 1 495 406*
2011 - 2 231 235,8*
2012 - 3 994 438,5*
2013 - 1 000 000,0***
2014 - 26 440,0***

061
156.
Развитие и расширение функциональности, усиление мощности технического оснащения автоматизированной интеграционной информационной системы «Электронные государственные закупки»
Акт выполненных работ
МФ
4 квартал 2010 - 2013 годов
2010 - 70 070* 2011 - 1269 238,7*
2012 - 83 105
2013 - 1 799 825,781***
033
157.
Развитие таможенной автоматизированной информационной системы «Электронная таможня»
Акт выполненных работ
МФ
4 квартал 2010 - 2013 годов
2010 - 477 886*
2011 — 732 954*

061
156.
«Электрондық мемлекеттік сатып алу» автоматтандырылған ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің функционалдығын дамыту және кеңейту, техникалық жабдықталуының қуатын күшейту
Орындалған жұмыстар актісі
Қаржымині
2010-2013 жылдарғы 4-тоқсан
2010 - 70 070*
2011 - 1 269 238,7*
2012 - 83 105
2013 - 1 799 825,781***
033
157.
«Электрондық кеден» кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту
Орындалған жұмыстар актісі
Қаржымині
2010-2013 жылдарғы 4-тоқсан
2010 - 477 886*
2011 - 732 954*

4 квартал 2012 - 2013 годов
2012 - ТЭО - 10 000*, ТЗ - 4 500*
2013 - Развитие ПО - в соответствии с ТЭО***
Создание и развитие информационных систем местных исполнительных органов для предоставления электронных услуг (е-акимат)
165.
Разработка рекомендаций к разделу по информатизации Программ развития территорий на 5 лет акиматов областей, городов Алматы и Астаны
Рекомендации к программам развития территорий акиматов областей, гг. Алматы, Астаны
МСИ, МИО
4 квартал 2010 года

2012-2013 жылдарғы 4-тоқсан
2012 - ТЭН - 10 000*, ТТ құрастыру - 4 500*
2013 - ТЭН-ге сәйкес БҚ дамыту***
Электрондық қызметтерді көрсету үшін жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйелерін құру және дамыту (е-әкімдік)
165.
Облыстар және Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктерін 5 жылға арналған аумақтардың дамыту бағдарламаларын ақпараттандыру жөніндегі бөлімге ұсыныстар әзірлеу
Облыстар және Астана мен Алматы қалалары әкімдіктерінің аумақтарды дамыту бағдарламаларына ұсыныстар
БАМ, ЖАО
2010 жылғы 4-тоқсан

2010 - 2014 годы
Согласно планам, утверж-
даемым масли-
хатами
Мест-
ный бюд-
жет
169.
Развитие и сопровождение интернет-ресурсов местных исполнительных органов
Акт выполненных работ
МИО
2010 - 2014 годы
Согласно планам, утвер-
ждаемым масли-
хатами
Мест-
ныи бюд-
жет
170.
Расширение сети пунктов общественного доступа к ресурсам интернет
Акт ввода в эксплуатацию
МИО
2010 - 2014 годы
Согласно планам, утверж-
даемым масли-
хатами
Мест-
ный бюд-
жет
Обеспечение участия и вовлечение общественности в формировании государственной политики, и повышение открытости и доступности информации о деятельности государственных органов
171.
Рассмотрение вопроса разработки портала «opendata.gov.kz» для предоставления доступа к публичной государственной информации
Информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
172.
Рассмотрение вопроса унификации интернет-ресурсов государственных и местных исполнительных органов с учетом требований мобильных платформ и лиц с ограниченными возможностями
Информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласо-
ванию)
4 квартал 2013 года
Не требуются
Продвижение электронных услуг и «электронного правительства»
173.
Разработка и утверждение учебной программы «Электронные государственные услуги» для граждан, бизнес-сообществ и государственных служащих
Утвержденная учебная программа
МТК, МОН
4 квартал 2014 года
12 000***
174.
Разработка и актуализация дистанционных обучающих программ для граждан, бизнес-сообществ и государственных служащих по курсу «Оказание электронных государственных услуг»
Акт выполненных работ
МТК
4 квартал 2014 года
20 500*
175.
Услуги по обучению населения в рамках «электронного правительства»
Акт выполненных работ
МТК
4 квартал 2011 - 2013
годов
2011 - 386 240*
2012 - 442 719
2013 - 240 987***
037
176.
Оказание содействия государственным органам по вопросам безопасного использования информационных систем
Информация в ПРК
МТК
2011 - 2014 годы
Не требуются
177.
Рассмотрение вопроса публикации материалов по вопросам внедрения информационных технологий и обеспечению информационной безопасности в государственных органах на интранет-портале государственных органов
Информация в ПРК
МТК
4 квартал 2012 года
Не требуются
Оценка эффективности деятельности государственных органов по применению информационных технологий и качества оказания государственных услуг в электронном формате
178.
Разработка и утверждение методики оценки применения информационных технологий государственных органов
Приказ МСИ
МСИ
4 квартал 2010 год
Не требуются
179.
Разработка и утверждение методики оценки оказания государственных услуг
Совместный приказ АДГС и МТК
АДГС (по согла-
сованию), МСИ

2010-2014 жылдар
Мәслихаттар бекітетін жоспарларға сәйкес
Жергілікті бюджет
169.
Жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурстарын дамыту және сүйемелдеу
Орындалған жұмыстар актісі
ЖАО
2010-2014 жылдар
Мәслихаттар бекітетін жоспарларға сәйкес
Жергілікті бюджет
170.
Интернет ресурстарына қоғамдық қол жетімділік пункттерінің желісін кеңейту
Пайдалануға беру актісі
ЖАО
2010-2014 жылдар
Мәслихаттар бекітетін жоспарларға сәйкес
Жергілікті бюджет
Мемлекеттік органдардың қызметі туралы ақпараттың ашықтығын және қолжетімділігін арттыру, мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қоғамның қатысуын қамтамасыз ету және оларды тарту
171.
Мемлекеттік жария ақпаратқа қолжетімділікті ұсыну үшін «opendata.gov.kz» порталын әзірлеу мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
172.
Мүмкіндігі шектеулі адамдардың және мобильді тұғырнамалардың талаптарын есепке ала отырып, мемлекеттік және атқарушы органдардың интернет-ресурстарын сәйкестендіру мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Электрондық қызметтерді және «электрондық үкіметті» ілгерілету
173.
Азаматтар, бизнес қоғамдастықтар және мемлекеттік қызметкерлер үшін «Электрондық мемлекеттік қызметтер» оқу бағдарламасын әзірлеу және бекіту
Бекітілген оқу бағдарламасы
ККМ, БҒМ
2014 жылғы 4-тоқсан
12 000***
174.
«Электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету» курсы бойынша азаматтар, бизнес қоғамдастықтар және мемлекеттік қызметкерлер үшін қашықтықта оқыту бағдарламаларын әзірлеу және өзекті ету
Орындалған жұмыстар актісі
ККМ
2014 жылғы 4-тоқсан
20 500*
175.
«Электрондық үкімет» шеңберінде халықты оқыту бойынша қызметтер
Орындалған жұмыстар актісі
ККМ
2011-2013 жылдарғы 4-тоқсан
2011 - 386 240*
2012 - 442 719
2013 - 240 987***
037
176.
Ақпараттық жүйелерді қауіпсіз пайдалану мәселелері жөнінде мемлекеттік органдарға жәрдем көрсету
ҚРҮ-ге ақпарат
КЕМ
2011-2014 жылдар
Талап етілмейді
177.
Ақпараттық технологияларды енгізу және мемлекеттік органдардың интернет-порталында мемлекеттік органдардың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша материалдарды жариялау мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
Ақпараттық технологияларды қолдану бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін және электрондық форматта мемлекеттік қызметтердің көрсетілу сапасын бағалау
178.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық технологияларын қолдануды бағалау әдістемесін әзірлеу және бекіту
БАМ бұйрығы
БАМ
2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
179.
Мемлекеттік қызметтерді көрсетуді бағалау әдістемесін әзірлеу және бекіту
МҚА мен БАМ бірлескен бұйрығы
МҚА (келісім бойынша), БАМ

4 квартал 2010 год
Не требуются
180.
Оценка эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий и оказанию государственных услуг в электронном формате
Информация в АП
МТК
4 квартал 2012 - 2014 годов
2012 - 56 397
2013 - 56 250***
2014 - 56 250***
042
»;
Примечания:
* - утвержденные на соответствующий финансовый год в соответствии с Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы»;
** - в случае уточнения республиканского бюджета на 2010 год;
*** - при формировании проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год;
**** - список государственных органов будет определен после утверждения сроков обеспечения государственными органами оказания входящих в их компетенцию электронных государственных услуг.»;
расшифровку аббревиатур дополнить строками следующего содержания:
«КТРМ - Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
РГП «ЦТСАТ» - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр технического сопровождения и анализа в области телекоммуникаций»
АО «Kaznex Invest» - акционерное общество «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KAZNEX INVEST»
СК - Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
180.
Ақпараттық технологияларды қолдану және электрондық форматта мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың қызметінің тиімділігін бағалау
ПӘ-ге ақпарат
ККМ
2012-2014 жылғы 4-тоқсан
2012 - 56 397
2013 - 56 250***
2014 - 56 250***
042
»;
Ескертпелер:
* - «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті қаржы жылына бекітілгендер;
** - 2010 жылға арналған республикалық бюджет нақтыланған жағдайда;
*** - тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын қалыптастыру кезінде;
**** - мемлекеттік органдардың тізімі олардың құзыретіне кіретін электрондық мемлекеттік қызметтерді мемлекеттік органдардың көрсетуін қамтамасыз ету мерзімдерін бекіткеннен кейін айқындалады.»;
аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«ТРМК - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ЭҚСЖҚКА - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
«ТТСТО» РМК - «Телекоммуникация саласындағы техникалық сүйемелдеу және талдау орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
«Kaznex Invest» АҚ - «KAZNEX INVEST» экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі» акционерлік қоғамы
ЕК - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов