О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1469 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 34. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от
31 декабря 2004 года № 1469 «Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 689) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выдачи разрешений на пользование животным миром, утвержденных указанным постановлением:
подпункты 3)5) пункта 2 и подпункт 3) пункта 3 исключить;
пункты 78 изложить в следующей редакции:
«7. Разрешения на изъятие редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, в том числе их яиц и икры, выдаются Комитетом лесного и охотничьего хозяйства, а также территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства в исключительных случаях по решению Правительства Республики Казахстан для разведения в специально созданных условиях и последующего выпуска в среду обитания, развития национальных видов охоты, научных исследований и селекции.
8. Комитет лесного и охотничьего хозяйства выдает разрешения на использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях (кроме рыбных ресурсов и других водных животных, за исключением обитающих в водоемах и (или) их участках, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица).»;
в части второй пункта 12:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) перечень и количество объектов животного мира, планируемых для изъятия из среды обитания;»;
в подпункт 5) внесены изменения на казахском языке, текст на русском не заменяется;
подпункт 2) пункта 13 изложить в следующей редакции:
«2) платежный документ об оплате за пользование животным миром;»;
в пункте 14:
абзац четвертый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
«в случае, если изъятие объектов животного мира производится с участием иностранцев - копии договора субъекта охотничьего хозяйства с иностранцами на организацию охоты и документа, удостоверяющего их право на охоту, выданного в стране проживания, а также разрешения органов внутренних дел на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан огнестрельного охотничьего оружия и патронов к нему;»;
подпункт 4) исключить;
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"Жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсат беру ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1469 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 34 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсат беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1469 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 689-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсат беру ережесiнде:
2-тармақтың 3)5) тармақшалары және 3-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін, оның ішінде олардың жұмыртқалары мен уылдырықтарын алуға рұқсатты Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, сондай-ақ Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша оларды арнайы жасалған жағдайларда өсіру және кейіннен мекендеу ортасына жіберу, аңшылықтың ұлттық түрлерін дамыту, ғылыми зерттеулер және селекциялау үшін береді.
8. Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті жануарларды (заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына кіретін су айдындарында және (немесе) учаскелерінде мекендейтін балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда) ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға рұқсаттар береді.»;
12-тармақтың екінші бөлігінде:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) мекендейтін ортасынан алынуы жоспарланған жануарлар дүниесі объектілерінің тізбесі мен саны;»;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) жыныс-жас құрамы (қажет болған жағдайда);»;
13-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлегені туралы төлем құжаты;»;
14-тармақта:
1) тармақшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«жануарлар дүниесі объектілерін алу шетелдік адамдардың қатысуымен жүргізілетін болса - аңшылық шаруашылығы субъектісінің шетелдіктермен аң аулауды ұйымдастыруға жасалған келісімшарттың және аң аулау құқығын куәландыратын, тұратын елінде берілген құжаттың көшірмесі, сондай-ақ ішкі істер органдарынан аңшылық атыс қаруын және оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаты;»;
4) тармақша алынып тасталсын;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«16. Разрешение на любительское (спортивное) рыболовство на закрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с изъятием свыше пяти килограмм на одного рыболова за выезд выдается территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства в день обращения, согласно утвержденных лимитов и в пределах квот изъятия, за исключением водоемов и (или) их участков, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица, при предъявлении документа, удостоверяющего личность заявителя, и представлении платежного документа об оплате за пользование животным миром.»;
дополнить пунктами 16-1 и 16-2 следующего содержания:
«16-1. Любительское (спортивное) рыболовство в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с изъятием до пяти килограмм на одного рыболова за выезд осуществляется без каких-либо разрешений.
16-2. Контрольный лов осуществляется территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства без разрешения на пользование животным миром.»;
в пункте 17:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) вид животного мира, количество (биомасса), разрешенные к изъятию;»;
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
«10) способы и орудия изъятия животного мира, применяемые плавучие средства;»;
заголовок приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
«Разрешение № __
На использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях (нужное подчеркнуть)»;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2013 года № 34
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на пользование животным миром
Без права передачи
Форма разрешения
Комитет рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________________________________________________
(территориальное подразделение)
Разрешение на пользование животным миром Республики Казахстан
№ ______
Выдано
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество его
_____________________________________________________________________
ответственного лица или фамилия, имя, отчество физического лица)
На основании договора на рыболовство между «Инспекцией» и
«Пользователем» от «___» ___________ 20__ г. № ______________________
Вид пользования: ____________________________________________________
(рыболовство, включая добывание водных беспозвоночных
_____________________________________________________________________
животных и морских млекопитающих, любительское (спортивное)
_____________________________________________________________________
рыболовство; использование в научных целях; в культурно-просветительских,
_____________________________________________________________________
воспитательных и эстетических целях)
В целях _____________________________________________________________
(промыслового, любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного,
_____________________________________________________________________
экспериментального, научно-исследовательского лова лова в воспроизводственных целях)
в ___________________________________________________________________
(наименование водоема и (или) его участка)
Виды рыб и других водных животных, количество (биомасса), разрешенные
к изъятию ___________________________________________________________
(тн или кг, голов тюленей - цифрами и прописью)
Половозрастной состав (в случае необходимости) ______________________
Срок изъятия от ____________________ до _____________________________
(срок действия разрешения)
Способы изъятия (отлов, отстрел, сбор) ______________________________
Район (территория) и границы участка предполагаемого изъятия ________
_____________________________________________________________________
Орудия изъятия объектов животного мира ______________________________
_____________________________________________________________________
(вид орудий лова, характеристики и параметры, количество)
Используемые плавательные средства __________________________________
(тип, количество)
Количество лиц, участвующих в изъятии объектов животного мира
_____________________________________________________________________
Сумма платежей, внесенная за пользование животным миром, со ссылкой
на документ, подтверждающий факт оплаты
________________________________________
Дата выдачи «___» _______ 20___ г.
МП     Подпись _________________________
(Ф.И.О. должностного лица)

«16. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына енетін су айдындары және (немесе) олардың учаскелерін қоспағанда, бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде, сондай-ақ бір балықшы бір шыққанда бес килограммнан артық алып шыға отырып, балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнiң резервтiк қорында әуесқойлық (спорттық) балық аулауға рұқсатты бекітілген лимиттерге сәйкес және алу квоталары шегінде өтінім берушінің жеке басын куәландыратын құжатты және жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлегені туралы төлем құжатын ұсынған кезде Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері өтініш берілген күні береді.»;
мынадай мазмұндағы 16-1 және 16-2-тармақтармен толықтырылсын:
«16-1. Бір балықшы бір шыққанда бес килограмға дейін алып шығатын балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнiң резервтiк қорында әуесқойлық (спорттық) балық аулау қандай да бiр рұқсатсыз жүзеге асырылады.
16-2. Бақылау үшін аулауды Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері жануарлар дүниесiн пайдалануға арналған рұқсатсыз жүзеге асырады.»;
17-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) алуға рұқсат етілген жануарлар дүниесінің түрі, саны (биомассасы);»;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«10) жануарлар дүниесін алу тәсілдері мен құралы, пайдаланылатын жүзу құралдары;»;
көрсетілген Ережеге 1-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға (қажеттісінің астын сызу керек)
№____рұқсат»;
көрсетілген Ережеге 2-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қаңтардағы
№ 34 қаулысына
қосымша
Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру ережесіне
2-қосымша
Басқаға беру құқығынсыз
Рұқсат нысаны
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
___________________________________________________________________
(аумақтық бөлімше)
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалануға
№___рұқсат
«Инспекция» мен «Пайдаланушы» арасындағы балық аулауға арналған 20__ жылғы «___»______ №______ шарт негізінде
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және оның жауапты адамының тегі, аты, әкесінің аты
____________________________________________________________берілді.
немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Пайдалану түрі______________________________________________________
(судағы омыртқасыз жануарлар мен теңіз сүт қоректілерін қоса
____________________________________________________________________
алғанда, балық аулау, әуесқойлық (спорттық) балық аулау; ғылыми мақсатта;
____________________________________________________________________
мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда
____________________________________________________________________
пайдалану)
____________________________________________________________________
су айдының және (немесе) оның учаскесінің атауы)
____________________________________________________________________
(кәсіпшілік аулау, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, мелиорациялық,
эксперименттік, ғылыми-зерттеу, балық өсіру мақсатында аулау)
____________________ мақсаттарында пайдалану.
Балықтардың және басқа да су жануарларының түрлері, алуға рұқсат етілген саны (биомассасы) __________________________________________
(тн немесе кг, итбалықтар басы -
цифрлармен және жазбаша)
Жыныс-жас құрамы (қажет болған жағдайда) ___________________________
Алу мерзімі_______________ ден _______________ дейін
(рұқсаттың қолданылу мерзімі)
Алу тәсілдері (аулау, ату, жинау) __________________________________
Болжамды алу учаскесінің ауданы (аумағы) мен шекарасы ______________
____________________________________________________________________
Жануарлар дүниесінің объектілерін алу құралдары ____________________
____________________________________________________________________
аулау құралдарының түрі, сипаттамасы мен параметрлері, саны)
Пайдаланылатын жүзу құралдары ______________________________________
(үлгісі, саны)
Жануарлар дүниесінің объектілерін алуға қатысатын адамдардың саны __
____________________________________________________________________
Төлену фактісін растайтын құжатқа сілтеме жасай отырып, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төленген төлемақы сомасы ________________
Берілген күні 20___ жылғы «___» _______________
М.О. Қолы_______________________________________
(лауазымды адамның Т.А.Ә.)