Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2013 года № 134. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 253 и Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 241.
В соответствии с подпунктом 15) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года № 1139 «Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 44, ст. 521);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 267 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года № 1139» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 27, ст. 208).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 февраля 2013 года № 134
Правила
приобретения товаров, работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 31.05.2014 № 602 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании» (далее – Закон) и определяют порядок приобретения товаров, работ и услуг (далее – ТРУ) недропользователями и их уполномоченными лицами при проведении операций по недропользованию, предусмотренных в годовой и (или) среднесрочной и (или) долгосрочной программах закупа ТРУ, а также подрядчиками, привлекаемыми недропользователями или их уполномоченными лицами для выполнения отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию с использованием систем электронного закупа, расположенных в казахстанском сегменте сети Интернет, работа которых синхронизирована с работой реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Процедуры осуществления закупа заказчиками, связанные с закупом ТРУ при проведении операций по недропользованию, проводятся на территории Республики Казахстан.

Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 14 ақпандағы № 134 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 253 және Қазақстан Республикасының Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 241 Бірлескен бұйрығын қараңыз.
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi сатып алу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 28 қарашадағы № 1139 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 44, 521-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 28 қарашадағы № 1139 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 267 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 27, 208-құжат).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
№ 134 қаулысымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу
қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.05.2014 № 602 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді (бұдан әрі – ТЖҚ) сатып алудың жылдық және (немесе) орта мерзімді және (немесе) ұзақ мерзімді бағдарламаларында көзделген жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың уәкілетті адамдарының, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылар немесе жер қойнауын пайдаланушылардың уәкілетті адамдарымен жұмысы Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімінің жұмысымен үйлестірілген, Интернет желісінің қазақстандық сегментінде орналастырылған электрондық сатып алу жүйесін пайдалана отырып, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жекелеген жұмыстарды орындау үшін тартатын мердігерлердің ТЖҚ сатып алу тәртібін айқындайды.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ сатып алуға байланысты тапсырыс берушілердің сатып алуды жүзеге асыру рәсімдері Қазақстан Республикасының аумағында жүргізіледі.

2. Действие настоящих Правил не распространяется на:
1) недропользователей, осуществляющих операции по разведке или добыче общераспространенных полезных ископаемых;
2) недропользователей, приобретающих ТРУ в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
3) юридических лиц, обладающих правом недропользования, пятьюдесятью и более процентами голосующих акций (долей участия) которых прямо или косвенно владеет национальный управляющий холдинг.
3. В настоящих Правилах используются понятия и определения, установленные в Законе, а также следующие понятия:
1) заказчик – недропользователь, подрядчик, уполномоченное лицо недропользователя, осуществляющие приобретение ТРУ в соответствии с настоящими Правилами;
2) закуп – приобретение за счет собственных средств ТРУ при проведении операций по недропользованию, необходимых для выполнения контрактных обязательств и деятельности, предусмотренной в контракте в качестве сопутствующей, осуществляемое в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;
3) аффилиированное лицо потенциального поставщика – любое физическое или юридическое лицо, которое имеет право определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу сделки, совершенной в письменной форме, а также любое физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;
4) код закупки – код, сформированный системой, при формировании объявлений о проведении закупа ТРУ способами, указанными в подпунктах 1)3)4) пункта 6 настоящих Правил, или при формировании протокола подведения итогов закупа ТРУ способом, указанным в подпункте 2) пункта 6 настоящих Правил;
5) существенные условия договора – это условия о предмете договора, сроках и месте поставки товара, выполнения работ, оказания услуг, порядке оплаты, сроке действия договора;
6) конкурсная документация – утвержденная заказчиком документация, в которой содержатся условия проведения открытого конкурса, представляемая потенциальному поставщику для подготовки конкурсной заявки и конкурсного ценового предложения;
7) конкурсная комиссия – коллегиальный орган, создаваемый заказчиком для выполнения процедуры проведения закупа товаров, работ и услуг в порядке и способами, установленными подпунктами 1)4) пункта 6 настоящих Правил;
8) однородные ТРУ – ТРУ, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции и быть взаимозаменяемыми;

2. Осы Қағидалар:
1) кең таралған пайдалы қазбаларды барлау немесе өндіру бойынша операцияларды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес ТЖҚ-ны сатып алатын жер қойнауын пайдаланушыларға;
3) дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызын тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдинг иеленетін жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды адамларға қолданылмайды.
3. Осы Қағидаларда Заңда белгіленген ұғымдар мен анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тапсырыс беруші – осы Қағидаларға сәйкес ТЖҚ-ны сатып алуды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушы, мердігер, жер қойнауын пайдаланушының уәкілетті адамы;
2) сатып алу – келісімшарттық міндеттемелерді және осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және тәсілдермен жүзеге асырылатын, келісімшартта жанама ретінде көзделген қызметті орындау үшін қажетті жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ-ны меншікті қаражат есебінен сатып алу;
3) әлеуетті жеткізушінің аффилиирленген адамы – шешімдерді айқындау және (немесе) осы әлеуетті жеткізуші қабылдайтын шешімдерге, оның ішінде жазбаша нысанда жасалған мәміленің күшіне әсер етуге құқылы кез келген жеке немесе заңды адам, сондай-ақ оған қатысты осы әлеуетті жеткізуші осындай құқыққа ие кез келген жеке немесе заңды адам;
4) сатып алу коды – осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген тәсілдермен ТЖҚ-ны сатып алуды жүргізу туралы хабарландыруларды қалыптастыру кезінде немесе осы Қағидалардың 6-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тәсілмен ТЖҚ-ны сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасын қалыптастыру кезінде жүйемен қалыптастырылған код;
5) шарттың елеулі талаптары – бұл шарттың нысанасы, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдері мен орындары, төлеу тәртібі, шарттың қолданылу мерзімі туралы талаптар;
6) конкурстық құжаттама – ашық конкурсты өткізу шарттарын қамтитын конкурстық өтінімді және конкурстық баға ұсынысын дайындау үшін әлеуетті жеткізушіге ұсынылатын, тапсырыс беруші бекіткен құжаттама;
7) конкурстық комиссия – осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 4) тармақшаларында белгіленген тәртіппен және тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізудің рәсімдерін орындау үшін тапсырыс беруші құратын алқалы орган;
8) біртекті ТЖҚ – бірдей болып табылмайтын, ұқсас сипаттамалары бар және бір функцияны орындауға және өзара алмасымды болуға мүмкіндік беретін ұқсас құрамдастардан тұратын ТЖҚ;

9) потенциальный поставщик – физическое лицо, юридическое лицо, временное объединение юридических лиц (консорциум), участвующие в процессе закупа ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию;
10) подрядчик – физическое или юридическое лицо, привлекаемое недропользователем или его уполномоченным лицом для выполнения отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию;
11) реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей (далее – реестр) – государственная информационная система, предназначенная для контроля и мониторинга закупок ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, а также проведения электронных закупок и формирования перечня ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию;
12) система электронных закупок (далее – система) – электронная информационная система, расположенная в казахстанском сегменте сети Интернет, используемая заказчиками для приобретения товаров, работ и услуг, создаваемая и эксплуатируемая в соответствии с настоящими Правилами, работа которой синхронизирована с работой реестра;
13) сопутствующая деятельность – деятельность, не связанная с проведением операций по недропользованию и направленная на выполнение лицензионных контрактных условий, расходы на которую учитываются компетентным органом в качестве исполнения недропользователем контрактных обязательств;
14) уполномоченное лицо недропользователя – физическое или юридическое лицо, уполномоченное недропользователем осуществлять от имени недропользователя закуп ТРУ при проведении операций по недропользованию в соответствии с настоящими Правилами;
15) Национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан – удостоверяющий центр, обслуживающий участников «электронного правительства», государственных и негосударственных информационных систем;
16) условная цена – цена, рассчитанная с учетом условного снижения цены конкурсной заявки участника конкурса, являющегося казахстанским производителем товаров, закупаемых в рамках конкурса, или казахстанским производителем работ и (или) услуг, на двадцать процентов и используемая исключительно при оценке и сопоставлении конкурсных заявок с целью определения победителя конкурса;
17) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;

9) әлеуетті жеткізуші – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ-ны сатып алу процесіне қатысушы жеке адам, заңды адам, заңды адамлардың уақытша бірлестігі (консорциум);
10) мердігер – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындау үшін жер қойнауын пайдаланушы немесе оның уәкілетті адамы тартатын жеке немесе заңды адам;
11) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ-ны сатып алуды және олардың өндірушілерін бақылау және мониторингілеу, сондай-ақ электрондық сатып алу жүргізу мен жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ тізбесін қалыптастыруға арналған мемлекеттік ақпараттық жүйе;
12) электрондық сатып алу жүйесі (бұдан әрі – жүйе) – Интернет желісінің қазақстандық сегментінде орналастырылған, тапсырыс берушілер тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін пайдаланатын, жұмысы тізілім жұмысымен үйлестірілген, осы қағидаларға сәйкес құрылған және пайдаланылатын электрондық ақпараттық жүйе;
13) жанама қызмет – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты емес және лицензиялық келісімшарттық талаптарды орындауға бағытталған, шығыстарын құзыретті орган жер қойнауын пайдаланушының келісімшарттық міндеттемелерін орындау ретінде есепке алатын қызмет;
14) жер қойнауын пайдаланушының уәкілетті адамы – осы Қағидаларға сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ-ны жер қойнауын пайдаланушы атынан сатып алуды жүзеге асыруға жер қойнауын пайдаланушы уәкілеттік берген жеке немесе заңды адам;
15) Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы – «электрондық үкіметтің», мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелердің қатысушыларына қызмет көрсететін куәландырушы орталық;
16) шартты баға – ашық конкурс шеңберінде сатып алынатын тауарлардың қазақстандық өндірушісі немесе жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісі болып табылатын, ашық конкурсқа қатысушының конкурстық өтінім бағасының жиырма пайызға шартты түрде азайтылуы ескеріле отырып есептелген және тек конкурс жеңімпазын айқындау мақсатында ғана конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру кезінде пайдаланылатын баға;
17) электрондық цифрлық қолтаңба – бұл электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар тізілімі;

18) финансовый год – период времени, определенный в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
19) комплексная работа – совокупность работ и услуг, распространяемая только на недропользователей в сфере твердых полезных ископаемых и включающая выполнение проектных и изыскательских работ, строительство «под ключ», управление проектными и изыскательскими работами, строительством «под ключ» (при необходимости), и сопутствующая (ие) указанным работам поставка товаров, оказание услуг;
20) строительство «под ключ» – строительство, его обеспечение и сдача заказчику объекта, готового к эксплуатации.
4. Проведение процедур закупа и вся документация по закупу, в том числе конкурсные заявки потенциальных поставщиков с прилагаемыми документами, осуществляются на государственном и русском языках с приложением в случаях, предусмотренных конкурсной документацией, перевода на других языках.
В случае разногласия между переводами в утвержденных заказчиком и (или) представленных потенциальным поставщиком документах, преимущество будут иметь документы, представленные на государственном языке.
5. Валютой, применяемой для облегчения процедуры оценки и сопоставления цен, предложенных потенциальными поставщиками, участвующими в закупе, выраженных в различных валютах, является валюта Республики Казахстан - тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату оценки и сопоставления цен.
6. Закуп ТРУ при проведении операций по недропользованию осуществляется с использованием заказчиком система одним из следующих способов:
1) открытый конкурс;
2) из одного источника;
3) запрос ценовых предложений;
4) через систему электронных закупок.
Закупки товаров, работ и услуг через товарные биржи осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о товарных биржах.
Система, предусматривающая функционал, обеспечивающий реализацию всех процедур закупа, определенных настоящими Правилами, создается физическими и юридическими лицами. Порядок эксплуатации системы определяется ее собственником или владельцем.
7. Заказчик своим решением определяет уполномоченное лицо, которое от имени заказчика совершает предусмотренные настоящими Правилами действия по формированию и размещению информации в системе.
8. При проведении закупок ТРУ способом открытого конкурса и через систему электронных закупок к потенциальному поставщику предъявляются следующие квалификационные требования:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для физических лиц);

18) қаржылық жыл – Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес айқындалған уақыт кезеңі;
19) кешенді жұмыс – қатты пайдалы қазбалар саласындағы жер қойнауын пайдаланушыларға ғана таралатын және жобалық және іздестіру жұмыстарын, толық аяқталған құрылыс, жобалау және зерттеу жұмыстарын толық аяқталған құрылысты (қажет болған жағдайда) басқаруды қамтитын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жиынтығы және көрсетілген жұмыстарға ілеспелі тауарларды жеткізу, қызметтерді көрсету;
20) толық аяқталған құрылыс – салу, оны қамтамасыз ету және пайдалануға дайын объектіні тапсырыс берушіге өткізу.
4. Сатып алу рәсімдерін жүргізу және сатып алу бойынша барлық құжаттама, оның ішінде әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері, қоса тіркелетін құжаттармен бірге мемлекеттік және орыс тілдерінде, конкурстық құжаттамада көзделген жағдайларда басқа тілдердегі аудармасы қоса беріле отырып, жүзеге асырылады.
Тапсырыс беруші бекіткен және (немесе) әлеуетті жеткізуші ұсынған құжаттардағы аудармалар арасында келіспеушіліктер туындаған жағдайда, мемлекеттік тілде ұсынылған құжаттар артықшылыққа ие болады.
5. Бағалау рәсімдерін жеңілдету және сатып алуға қатысатын әлеуетті жеткізушілер ұсынған, әртүрлі валюталармен көрсетілген бағаларды салыстыру үшін қолданылатын валюта, бағаларды бағалау және салыстыру күні Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша Қазақстан Республикасының валютасы - теңге болып табылады.
6. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ-ны сатып алуды тапсырыс беруші жүйені пайдалана отырып, мынадай тәсілдердің бірімен жүзеге асырады:
1) ашық конкурс;
2) бір көзден;
3) баға ұсыныстарын сұрату;
4) электрондық сатып алу жүйесі арқылы.
Тауар биржалары арқылы тауарларды сатып алу Қазақстан Республикасының тауар биржалары туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Осы Қағидаларда айқындалған барлық сатып алу рәсімдерінің іске асырылуын қамтамасыз ететін функционалды көздейтін жүйені жеке және заңды адамлар жасайды. Жүйені пайдалану тәртібін оның жеке меншік иесі немесе иесі айқындайды.
7. Тапсырыс беруші өзінің шешімімен тапсырыс берушінің атынан ақпаратты қалыптастыру және жүйеге орналастыру бойынша осы Қағидаларда көзделген іс-қимылдарды жасайтын уәкілетті адамны айқындайды.
8. Әлеуетті жеткізушіге ашық конкурс тәсілімен және электронды сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алуды жүргізу кезінде мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) құқықтық қабілеттілікке (заңды адамлар үшін), азаматтық іс-әрекет қабілеттілігіне (жеке адамлар үшін) ие болу;

2) являться платежеспособным;
3) не подлежать процедуре ликвидации или банкротства.
В подтверждение соответствия указанным требованиям потенциальный поставщик представляет документы, указанные в подпунктах 2)5)10) пункта 40 настоящих Правил.
9. Приобретение ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию осуществляется, с соблюдением следующих принципов:
1) гласности и прозрачности процесса закупок;
2) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
3) поддержки казахстанских производителей ТРУ.
В случае нарушения заказчиком норм, согласно настоящих Правилах на любой стадии процедуры закупки, заказчик обязан отказаться от проведения закупа и провести такую закупку(ки) вновь.
Потенциальный поставщик в случае несогласия с решением заказчика об отказе от проведения закупа вправе обратиться за защитой своих интересов в суд.
10. Процесс закупа включает в себя:
1) планирование закупа;
2) выбор поставщика и заключение с ним договора о закупе;
3) исполнение договора о закупе.
11. Не допускается участие потенциального поставщика в проводимом закупе, если:
1) близкие родственники, супруг (а) или свойственники руководителей данного потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя данного потенциального поставщика обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо являются работником заказчика;
2) потенциальный поставщик и (или) его работник оказывал заказчику консультационные и (или) иные услуги по подготовке проводимого закупа;
3) потенциальный поставщик участвовал в качестве генерального проектировщика либо субпроектировщика в разработке технико-экономического обоснования и (или) проектной (проектно-сметной) документации на строительство объекта, являющегося предметом проводимого закупа, за исключением участия разработчика технико-экономического обоснования в закупе по разработке проектной (проектно-сметной) документации;
4) финансово-хозяйственная деятельность потенциального поставщика приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан либо законодательством государства потенциального поставщика-нерезидента Республики Казахстан;
5) финансово-хозяйственная деятельность привлекаемого потенциальным поставщиком подрядчика приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан либо законодательством государства подрядчика-нерезидента Республики Казахстан.
Действие подпунктов 2) и 3) настоящего пункта не распространяется на закуп комплексных работ.
12. Не допускается участие потенциального поставщика и его аффилированного лица в одном открытом конкурсе (лоте), за исключением участия таких лиц в проводимом закупе в качестве временного объединения юридических лиц (консорциума).
Не допускается участие члена консорциума в одном и том же закупе по одному и тому же лоту с консорциумом в качестве самостоятельного потенциального поставщика ТРУ.

2) төлемге қабілетті болу;
3) тарату немесе банкроттық рәсімдерге жатпау.
Көрсетілген талаптарға сәйкестікті растау үшін әлеуетті жеткізуші осы Қағидалардың 40-тармағының 2), 5), 10) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
9. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ-ны сатып алу мынадай қағидаттарды сақтай отырып, жүзеге асырылады:
1) сатып алу процесінің жариялылығы мен ашықтығы;
2) әлеуетті жеткізушілердің арасындағы адал бәсекелестік;
3) қазақстандық ТЖҚ-ны өндірушілерді қолдау.
Тапсырыс беруші сатып алу рәсімдерінің кез келген кезеңінде осы Қағидаларда көрсетілген нормаларды бұзған жағдайда, тапсырыс беруші сатып алуды өткізуден бас тартуға және осындай сатып алуды қайтадан өткізуге міндетті.
Әлеуетті жеткізуші тапсырыс берушінің сатып алуды өткізуден бас тарту туралы шешімімен келіспеген жағдайда, өзінің мүдделерін қорғау үшін сотқа жүгінуге құқылы.
10. Сатып алу процесі мыналарды қамтиды:
1) сатып алуды жоспарлау;
2) жеткізушіні таңдау және онымен сатып алу туралы шарт жасасу;
3) сатып алу туралы шартты орындау.
11. Егер:
1) осы әлеуетті жеткізушінің басшыларының және (немесе) аталған әлеуетті жеткізушінің уәкілетті өкілінің жақын туысқандары, жұбайы (зайыбы) немесе жегжаттары жеткізушіні таңдау туралы шешім қабылдауға құқылы болса не тапсырыс берушінің қызметкері болып табылса;
2) әлеуетті жеткізуші және (немесе) оның қызметкер тапсырыс берушіге өткізілетін сатып алуға дайындық бойынша консультациялық және (немесе) өзге қызметтер көрсетсе;
3) бас жобалаушы не қосалқы жобалаушы ретінде техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеушінің жобалық (жобалық-сметалық) құжаттаманы әзірлеу бойынша сатып алуға қатысуын қоспағанда, өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын объектінің құрылысына техникалық-экономикалық негіздені және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеуге қатысса;
4) әлеуетті жеткізушінің қаржы-шаруашылық қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына не Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізуші мемлекетінің заңнамасына сәйкес тоқтатыла тұрса;
5) әлеуетті жеткізуші тартқан мердігердің қаржы-шаруашылық қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына не Қазақстан Республикасының резиденті емес мердігер мемлекеттің заңнамасына сәйкес тоқтатыла тұрса, өткізілетін сатып алуға әлеуетті жеткізушінің қатысуына жол берілмейді.
Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларының қолданысы кешенді жұмыстарды сатып алуға қолданылмайды.
12. Өткізілетін сатып алуға әлеуетті жеткізушінің және оның аффилиирленген адамының заңды адамлардың уақытша бірлестігі (консорциум) ретінде қатысуын қоспағанда, мұндай тұлғалардың бір ашық конкурсқа (лотқа) қатысуына рұқсат берілмейді.
Консорциум мүшесіне ТЖҚ дербес әлеуетті жеткізушісі ретінде консорциуммен бірдей лот бойынша бір сатып алуға қатысуына жол берілмейді.

13. Допускается участие в закупе ТРУ временных объединений юридических лиц (консорциумов). В случае участия в закупках таких временных объединений юридических лиц, его участниками помимо документов для подтверждения своих квалификационных требований, предусмотренных пунктом 40 настоящих Правил, представляются:
1) сканированная копия договора о совместной хозяйственной деятельности, подписанного уполномоченными представителями юридических лиц, входящих в объединение (консорциум), и скрепленного фирменными печатями этих юридических лиц;
2) сканированные копии соответствующих лицензий одного или нескольких участника (ов) консорциума на право реализации товара, выполнения работ, оказания услуг, в части деятельности, предусмотренной договором о совместной хозяйственной деятельности, в случае, если такая деятельность потенциального поставщика подлежит лицензированию в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан о лицензировании.
14. Для участия в закупе ТРУ при проведении операций по недропользованию посредством системы необходимо получить или внести в регистр регистрационных свидетельств электронную цифровую подпись в Национальном удостоверяющем центре Республики Казахстан, зарегистрировать юридическое и (или) физическое лицо в системе в качестве участника закупа (заказчик и (или) поставщик), а также в системе зарегистрировать лиц, уполномоченных на формирование и размещение информации в системе.
Данное требование не распространяется на закупки проводимые способом предусмотренным подпунктом 2) пункта 6 настоящих Правил.
Не допускается просмотр заказчиком конкурсных ценовых предложений, ценовых предложений, ценовых предложений по закупу способом через систему электронных закупок, представленных участниками открытого конкурса и (или) потенциальными поставщиками посредством системы до момента их вскрытия системой в установленный срок.
Не допускается удаление и (или) изменение заказчиком документов, представленных потенциальными поставщиками для участия в закупках, проводимых заказчиком.
2. Планирование закупа
15. Годовая, среднесрочная, долгосрочная программы закупа ТРУ разрабатываются на основе утвержденной рабочей программы и соответствующих бюджетов недропользователя.
В случае отсутствия рабочей программы, годовая, среднесрочная, долгосрочная программы закупа ТРУ разрабатываются на основе утвержденных бюджетов недропользователя.
В годовой, среднесрочной, долгосрочной программах закупа ТРУ отражаются все ТРУ, приобретаемые как для непосредственного использования при проведении операций по недропользованию, так и для деятельности, предусмотренной в контракте в качестве сопутствующей.
Годовая, среднесрочная, долгосрочная программы закупа ТРУ подлежат размещению заказчиком в системе.

13. ТЖҚ-ны сатып алуға заңды адамлардың уақытша бірлестіктерінің (консорциумдар) қатысуына жол беріледі. Сатып алуға осындай заңды адамлардың уақытша бірлестіктері қатысқан жағдайда, оның қатысушылары осы Қағидалардың 40-тармағында көзделген өздерінің біліктілік талаптарын растайтын құжаттардан басқа:
1) бірлестікке (консорциумға) кіретін заңды адамлардың уәкілетті өкілдері қол қойған және осы заңды адамлардың фирмалық мөрлерімен бекітілген бірлескен шаруашылық қызметі туралы шарттың сканерленген көшірмесін;
2) егер әлеуетті жеткізушінің осындай қызметі Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы қолданыстағы заңнамасына сәйкес лицензиялауға жатқан жағдайда, онда консорциумның бір немесе бірнеше қатысушысының (қатысушыларының) бірлескен шаруашылық қызметі туралы шартта көзделген қызмет бөлігінде тауарларды сату, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету құқығына тиісті лицензияларының сканерленген көшірмелерін ұсынады.
14. Жүйе арқылы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ТЖҚ-ны сатып алуға қатысу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығында электрондық цифрлық қолтаңба алу немесе тіркеу куәліктерінің тіркелімін енгізу, заңды және (немесе) жеке адамны жүйеге сатып алуға қатысушы (тапсырыс беруші және (немесе) жеткізуші) ретінде тіркеу, сондай-ақ жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті адамдарды жүйеде тіркеу қажет.
Бұл талап осы Қағидалардың 6-тармағының 2) тармақшасында көзделген тәсілдер арқылы өткізілетін сатып алуға қолданылмайды.
Белгіленген мерзімде жүйенің оларды ашу сәтіне дейін жүйе арқылы ашық конкурсқа қатысушылар және (немесе) әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық баға ұсыныстарын, баға ұсыныстарын электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу бойынша баға ұсыныстарын тапсырыс берушінің қарауына жол берілмейді.
Тапсырыс беруші өткізетін сатып алуға қатысу үшін әлеуетті жеткізушілер ұсынған құжаттарды тапсырыс берушінің жоюына және (немесе) өзгертеуіне жол берілмейді.
2. Сатып алуды жоспарлау
15. ТЖҚ-ны сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламалары жер қойнауын пайдаланушының бекітілген жұмыс бағдарламасы және тиісті бюджеттері негізінде әзірленеді.
Жұмыс бағдарламасы болмаған жағдайда ТЖҚ-ны сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламалары жер қойнауын пайдаланушының бекітілген бюджеттері негізінде әзірленеді.
ТЖҚ-ны сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тікелей қолдану үшін және келісімшартта жанама көзделген қызметтер үшін сатып алынатын барлық ТЖҚ көрсетіледі.
ТЖҚ сатып алудың жылдық, орта, ұзақ мерзімді бағдарламаларын тапсырыс беруші жүйеде орналастыруы тиіс.

16. Процедура закупа ТРУ недропользователем или уполномоченным лицом при проведении операций по недропользованию осуществляется в соответствии с годовой программой закупа ТРУ. Процедура закупа ТРУ недропользователем или уполномоченным лицом при проведении операций по недропользованию осуществляется в соответствии со среднесрочной или долгосрочной программой закупа в случаях, предусмотренных пунктом 163 настоящих Правил.
17. При необходимости в годовую, среднесрочную, долгосрочную программы закупа ТРУ могут вноситься изменения и (или) дополнения.
18. Допускается отказ от осуществления закупок в случае сокращения расходов на приобретение ТРУ, предусмотренных в утвержденных годовой, среднесрочной, долгосрочной программах закупа ТРУ недропользователя.
3. Порядок осуществления закупа товаров, работ и услуг способом
открытого конкурса при проведении операций по недропользованию
19. При осуществлении закупа способом открытого конкурса ТРУ, не являющихся однородными, допускаются организация и проведение заказчиком единого закупа указанным способом с обязательным разделением таких ТРУ в конкурсной документации на лоты.
Закуп нескольких видов однородных ТРУ способом открытого конкурса осуществляется путем разделения ТРУ на лоты по их однородным видам и по месту их поставки (выполнения, оказания). Заказчик при проведении открытого конкурса может по своему усмотрению дополнительно подразделять лоты по количеству (объемам) однородных ТРУ с одним местом поставки, выполнения работ и (или) оказания услуг.
В случае проведения заказчиком закупа однородных товаров, работ или услуг в рамках нескольких контрактов на недропользование допускается закуп таких товаров или работ или услуг одним лотом с обязательным указанием распределения объемов закупаемых товаров или работ или услуг по контрактам на недропользование.
Строительство «под ключ» и комплексные работы закупаются единым лотом.
Открытый конкурс проводится в восемь этапов:
1) формирование конкурсной комиссии;
2) формирование и утверждение конкурсной документации;
3) размещение объявления о проведении открытого конкурса и конкурсной документации в системе, а также размещение объявления о проведении открытого конкурса в периодическом печатном издании, публикуемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках;

16. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушының немесе уәкілетті адамың ТЖҚ-ны сатып алу рәсімі ТЖҚ-ны сатып алудың жылдық бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушының немесе уәкілетті адамның ТЖҚ-ны сатып алу рәсімі осы Қағидалардың 163-тармағында көзделген жағдайларда сатып алудың орта мерзімді немесе ұзақ мерзімді бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады.
17. Қажет болған жағдайда ТЖҚ сатып алудың жылдық, орта мерзімді және ұзақ мерзімді бағдарламаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілуі мүмкін.
18. Жер қойнауын пайдаланушының ТЖҚ-ны сатып алудың бекітілген жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларында көзделген ТЖҚ-ны сатып алуға арналған шығыстар қысқартылған жағдайда, сатып алуды жүзеге асырудан бас тартуға жол беріледі.
3. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде ашық конкурс тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердi сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
19. Ашық конкурс тәсілімен біртекті болып табылмайтын ТЖҚ-ны сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс берушіге конкурстық құжаттамада мұндай ТЖҚ-ны лоттарға міндетті түрде бөле отырып, көрсетілген тәсілмен бірыңғай сатып алуды ұйымдастыруына және жүргізуіне жол беріледі.
Ашық конкурс тәсілімен біртекті ТЖҚ-ның бірнеше түрлерін сатып алу ТЖҚ-ны олардың біртекті түрлері бойынша лоттарға және оларды жеткізудің (орындаудың, көрсетудің) орны бойынша бөлу арқылы жүзеге асырылады. Тапсырыс беруші ашық конкурсты өткізген кезде өзінің қалауы бойынша лоттарды тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың және (немесе) қызметтерді көрсетудің бір орнына ие біртекті ТЖҚ-ның саны (көлемі) бойынша қосымша бөле алады.
Тапсырыс беруші біртекті тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жер қойнауын пайдалануға арналған бірнеше келісімшарт шеңберінде өткізген жағдайда, осындай тауарларды немесе жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша сатып алынатын тауарлардың немесе жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтер көлемдерінің бөлінуі міндетті түрде көрсетілген жағдайда бір лотпен сатып алуға жол беріледі.
Толық аяқталған құрылыс және кешенді жұмыстар бір лотпен сатып алынады.
Ашық конкурс сегіз кезеңде өткізіледі:
1) конкурстық комиссияны қалыптастыру;
2) конкурстық құжаттаманы қалыптастыру және бекіту;
3) ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруды және конкурстық құжаттаманы жүйеде орналастыру, сондай-ақ ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруды аптасына кемінде үш рет жарияланатын және мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастыру;

4) сбор конкурсных заявок;
5) вскрытие конкурсных заявок в системе с составлением протокола вскрытия конкурсных заявок;
6) рассмотрение конкурсной комиссией конкурсных заявок на соответствие условиям открытого конкурса с составлением протокола допуска к участию в открытом конкурсе с обязательным указанием соответствия или несоответствия допущенного к участию в открытом конкурсе потенциального поставщика статусу «казахстанский производитель товаров» (в случае, если потенциальный поставщик производит товары, являющиеся предметом закупа открытого конкурса) или «казахстанский производитель работ, услуг» (в случае, если потенциальный поставщик выполняет работы или оказывает услуги, являющиеся предметом закупа открытого конкурса);
7) представление участниками открытого конкурса конкурсных ценовых предложений по каждому лоту в системе и определение победителя открытого конкурса с составлением протокола подведения итогов посредством системы;
8) заключение договора (ов) с победителем открытого конкурса.
В случаях, предусмотренных настоящим пунктом, рассмотрение конкурсных заявок потенциальных поставщиков, оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса, а также определение победителя открытого конкурса осуществляются по каждому лоту, предусмотренному в конкурсной документации.
Конкурсная комиссия
20. Допускается создание конкурсной комиссии заказчиком, как на отдельный открытый конкурс, так и на постоянной основе, но на срок не более одного финансового года.
21. В состав конкурсной комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены конкурсной комиссии. Общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число. Состав конкурсной комиссии должен быть не менее трех человек. Секретарь конкурсной комиссии не является членом конкурсной комиссии и не имеет права голоса при принятии конкурсной комиссией решений.
22. Заседания конкурсной комиссии проводятся при условии присутствия простого большинства из общего числа членов конкурсной комиссии и оформляются протоколом, который подписывается присутствующими членами конкурсной комиссии, ее председателем, его заместителем и секретарем конкурсной комиссии. В случае отсутствия какого-либо члена конкурсной комиссии, в протоколе заседания конкурсной комиссии указывается причина его отсутствия с приложением документа, подтверждающего данный факт.
23. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов конкурсной комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя. В случае несогласия с решением конкурсной комиссии любой член конкурсной комиссии имеет особое мнение, которое излагается в письменном виде и прилагается к протоколу заседания конкурсной комиссии.

4) конкурстық өтінімдерді жинау;
5) конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасын жасай отырып, жүйеде конкурстық өтінімдерді ашу;
6) конкурстық комиссияның ашық конкурсқа қатысуға рұқсат берілген әлеуетті жеткізушінің «тауарлардың қазақстандық өндірушісі» (егер, әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың сатып алу нысанасы болып табылатын тауарларды өндірген жағдайда) немесе «жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісі» (егер әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың сатып алу мәні болып табылатын жұмыстарды орындаған немесе қызметтерді көрсеткен жағдайда) мәртебесіне сәйкестігін немесе сәйкес келмейтіндігін міндетті түрде көрсете отырып, ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын жасай отырып, ашық конкурстың талаптарына сәйкес келуіне конкурстық өтінімдерді қарауы;
7) ашық конкурсқа қатысушылардың жүйедегі әрбір лот бойынша конкурстық баға ұсыныстарын ұсынуы және жүйе арқылы қорытынды шығару хаттамаларын жасай отырып, ашық конкурстың жеңімпазын айқындау;
8) ашық конкурстың жеңімпазымен шарт (шарттар) жасасу.
Осы тармақта көзделген жағдайларда әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін қарау, ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру, сондай-ақ ашық конкурстың жеңімпазын айқындау конкурстық құжаттамада көзделген әрбір лот бойынша жүзеге асырылады.
Конкурстық комиссия
20. Тапсырыс берушіге жеке ашық конкурсқа да, сондай-ақ тұрақты негізде де, бірақ бір қаржы жылынан аспайтын мерзімге конкурстық комиссияны құруға жол беріледі.
21. Конкурстық комиссияның құрамына төраға, төрағаның орынбасары және конкурстық комиссияның мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ саннан тұруы тиіс. Конкурстық комиссияның құрамында кемінде үш адам болуы тиіс. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және конкурстық комиссияның шешім қабылдауы кезінде дауыс беру құқығына ие болмайды.
22. Конкурстық комиссияның отырыстары конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілігі қатысқан жағдайда өткізіледі және қатысқан конкурстық комиссия мүшелері, оның төрағасы, оның орынбасары мен конкурстық комиссияның хатшысы қол қоятын хаттамамен ресімделеді. Конкурстық комиссияның қандай да бір мүшесі қатыспаған жағдайда, конкурстық комиссия отырысының хаттамасында оның қатыспау себебі көрсетіліп, осы фактіні растайтын құжат қоса беріледі.
23. Конкурстық комиссияның шешімі ашық дауыс беруарқылы қабылданады және оған отырысқа қатысып отырған конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген жағдайда, ол қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, конкурстық комиссияның төрағасы немесе, ол болмаған жағдайда, төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі. Конкурстық комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда, конкурстық комиссияның кез келген мүшесі айрықша пікірге ие болады, ол жазбаша түрде жазылуы және конкурстық комиссия отырысының хаттамасына қоса берілуі тиіс.

24. Председатель конкурсной комиссии руководит ее работой, председательствует на заседаниях комиссии.
25. Секретарь конкурсной комиссии организует проведение процедур открытого конкурса по закупу ТРУ. Секретарь конкурсной комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания конкурсной комиссии, обеспечивает конкурсную комиссию необходимыми документами, организует проведение заседания конкурсной комиссии, подписывает сформированные системой протокол вскрытия конвертов с конкурсными заявками, протокол допуска к участию в открытом конкурсе, протокол подведения итогов открытого конкурса, другие протоколы заседаний конкурсной комиссии, обеспечивает сохранность документов и материалов открытого конкурса по закупу ТРУ.
Конкурсная документация
26. Конкурсная документация предназначена для информирования потенциальных поставщиков о требованиях и условиях закупа ТРУ. Конкурсная документация разрабатывается и утверждается заказчиком.
27. В конкурсной документации указываются следующие обязательные условия:
1) предмет закупа способом открытого конкурса (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) перечень документов, указанных в подпункте 2)5) пункта 40 настоящих Правил, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его квалификационным требованиям и документов, предусматривающих отсутствие оснований, ограничивающих участие в проводимом открытом конкурсе в соответствии с подпунктом 3) пункта 8, пунктами 1112 настоящих Правил;
3) наименование (для юридического лица), фамилия, имя, отчество (для физического лица), юридический и фактический адрес заказчика;
4) техническая спецификация по каждому лоту с описанием функциональных, технических, качественных и эксплуатационных и иных характеристик ТРУ, включая, при необходимости, планы, чертежи и эскизы, а также перечень документов, подтверждающих соответствие ТРУ этим требованиям;
5) порядок формирования конкурсного ценового предложения, в том числе включения помимо цены закупаемых ТРУ расходов на их транспортировку, страхование, оплату таможенных пошлин, налогов, сборов, а также иных расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС);
6) условия платежа;
7) количество закупаемого товара, объемы выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту;
8) места поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту;

24. Конкурстық комиссияның төрағасы оның жұмысына басшылық жасайды, комиссияның отырыстарында төрағалық етеді.
25. Конкурстық комиссияның хатшысы ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурс рәсімдерінің өткізілуін ұйымдастырады. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды дайындайды, конкурстық комиссияны қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді, конкурстық комиссия отырысының өткізілуін ұйымдастырады, жүйемен қалыптастырылған өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына, өтінімдер салынған конверттерді ашуға қатысуға рұқсат хаттамасына, ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасына, конкурстық комиссия отырыстарының басқа да хаттамаларына қол қояды, ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурстың құжаттары мен материалдарының сақталуын қамтамасыз етеді.
Конкурстық құжаттама
26. Конкурстық құжаттама ТЖҚ-ны сатып алудың талаптары мен шарттары туралы әлеуетті жеткізушілерді хабардар етуге арналған. Конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші әзірлейді және бекітеді.
27. Конкурстық құжаттамада мынадай міндетті талаптар көрсетіледі:
1) ашық конкурс тәсілімен сатып алудың нысанасы (ашық конкурс нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары мен нөмірлері);
2) осы Қағидалардың 8-тармағының 3) тармақшасына, 11, 12-тармақтарына сәйкес әлеуетті жеткізуші өзінің біліктілік талаптарының және өткізілетін ашық конкурсқа қатысуын шектейтін негіздемелердің жоқекенін көздейтін құжаттарды растау үшін ұсынатын осы Қағидалардың 40-тармағының 2), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың тізбесі;
3) тапсырыс берушінің атауы (заңды адам үшін), тегі, аты, әкесінің аты (жеке адам үшін), заңды және нақты мекенжайы;
4) қажет болған жағдайда, жоспарларды, сызбалар мен нобайларды қоса алғанда, сатып алынатын ТЖҚ-ның функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану және өзге де сипаттамаларын сипаттай отырып, әр лот бойынша техникалық ерекшелік, сондай-ақ ТЖҚ-ның осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі;
5) конкурстық баға ұсынысын қалыптастырудың тәртібі, оның ішінде сатып алынатын ТЖҚ бағасынан басқа, қосылған құн салығын (бұдан әрі – ҚҚС) есепке алмағанда, оларды тасымалдау, сақтандыру, кедендік баждарды, салықтарды алымдарды төлеу шығыстарын, сондай-ақ тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарында көзделген өзге де шығыстарды шығыстар лотына қосу;
6) төлем шарттары;
7) әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны, орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі;
8) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсету орындары;

9) сроки поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту с даты заключения договора;
10) время начала и окончания представления конкурсных заявок, срок их действия;
11) дата и время вскрытия конкурсных заявок;
12) проект договора с указанием существенных условий и срока заключения договора с даты подведения итогов;
13) обязанность заказчика о предоставлении условной скидки соответствующей критерию, предусмотренному пунктом 2 статьи 78 Закона и перечень документов, указанных в пункте 42 настоящих Правил, для расчета условной цены конкурсной заявки потенциального поставщика;
14) требования к содержанию и оформлению конкурсной заявки, а также минимальный срок действия конкурсных заявок потенциальных поставщиков;
15) способы, с помощью которых потенциальные поставщики могут запрашивать разъяснения по конкурсной документации;
16) адрес электронной почты и номера телефонов уполномоченных лиц заказчика для обращения потенциальных поставщиков;
17) объем внесения обеспечения конкурсной заявки и (или) исполнения договора о закупках (в случае, если конкурсной документацией предусматривается обеспечение конкурсной заявки и (или) исполнения договора о закупках);
18) сведения о суммах, выделенных для закупа ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса по каждому лоту без учета НДС;
19) сведения о сроках и порядке отказа заказчиком от проведения открытого конкурса по закупу ТРУ в соответствии с пунктом 35 настоящих Правил;
20) обязательное требование недропользователя к потенциальному поставщику (подрядчику) о соблюдении настоящих Правил при исполнении договора на выполнение работ (в случае закупа потенциальным поставщиком подрядных работ);
21) минимальные требования по местному содержанию в закупаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100).
22) требование к потенциальному поставщику о сдаче отчетности по местному содержанию по формам, установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2010 года № 965 «Об утверждении форм и Правил составления и предоставления годовой, среднесрочной, долгосрочной программ закупа товаров, работ и услуг, отчетов недропользователей о приобретенных товарах, работах и услугах и об исполнении обязательств по местному содержанию в кадрах»;

9) шартты жасаған күннен бастап әрбір лот бойынша тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың немесе қызметтерді көрсетудің мерзімдері;
10) конкурстық өтінімдерді ұсынудың басталу мен аяқталу уақыты, олардың қолданылу мерзімі;
11) конкурстық өтінімдерді ашу күні мен уақыты;
12) елеулі талаптары мен қорытындылар шығарылған күннен бастап шарттың мерзімі көрсетілген шарттың жобасы;
13) Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген тиісті критерийге сәйкес келетін тапсырыс берушінің шартты жеңілдіктер ұсыну туралы міндеттемесі және әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің шартты бағасын есептеу үшін осы Қағидалардың 42-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі;
14) конкурстық өтінімнің мазмұнына және оны ресімдеуге қойылатын талаптар, сондай ақ әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерінің ең аз қолданылу мерзімі;
15) әлеуетті жеткізушілерге конкурстық құжаттама бойынша түсіндірулерге сұрау салуға болатын тәсілдер;
16) әлеуетті жеткізушілер жүгіне алатын тапсырыс берушінің уәкілетті адамдарының электрондық почтасының мекенжайы мен телефон нөмірлері;
17) конкурстық өтінімді және (немесе) сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізудің көлемі (егер конкурстық құжаттамада конкурстық өтінімді қамтамасыз ету және (немесе) сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету көзделсе);
18) әрбір лот бойынша ҚҚС-ты есепке алмағанда ашық конкурстың нысанасы болып табылатын ТЖҚ-ны сатып алуға бөлінген сомалар туралы мәліметтер;
19) осы Қағидалардың 35-тармағына сәйкес тапсырыс берушінің ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурсты өткізуден бас тартудың мерзімдері мен тәртібі туралы мәліметтер;
20) жұмыстарды орындау шартын орындау кезінде осы Қағидаларды сақтау туралы жер қойнауын пайдаланушының әлеуетті жеткізушіге (мердігерге) қоятын міндетті талабы (әлеуетті жеткізуші мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
21) сатып алынған тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілген қызметтердегі әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) жергілікті қамту бойынша ең аз талаптар;
22) «Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық, орта мерзімді, ұзақ мерзімді бағдарламаларын, жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы және кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелердің орындалуы туралы есептерін жасаудың және ұсынудың нысандары мен қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 965 қаулысында белгіленген нысандар бойынша жергілікті қамту бойынша есептілікті өткізу туралы әлеуетті жеткізушіге қойылатын талаптар;

23) ответственность за содержание информации, отраженной в отчетах, нарушение сроков представления отчетности и несоблюдение потенциальными поставщиками обязательств по местному содержанию.
Заказчик вправе отразить в условиях конкурсной документации требование о представлении потенциальными поставщиками документов, подтверждающих наличие у потенциального поставщика сертифицированной аккредитованной согласно действующему законодательству Республики Казахстан организацией системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями государственных стандартов.
Допускается установление заказчиком в конкурсной документации требования к победителю закупа способом открытого конкурса о представлении оригинала документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки отдельно по каждому лоту. Такой документ представляется победителем открытого конкурса до окончания срока подписания договора.
При закупках работ и (или) услуг, годовой объем которых в стоимостном выражении превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, а так же при закупе опасных, особо опасных видов работ, требующих наличия лицензий на занятие такими видами деятельности допускается установление заказчиком квалификационных требований, предусматривающих наличие у потенциального поставщика опыта работы на рынке закупаемых работ, услуг и (или) в определенной отрасли, подтвержденного сканированными копиями рекомендательных писем или положительных отзывов от организаций, для которых потенциальный поставщик выполнял работы, оказывал услуги на сумму договора не менее четырнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, с приложением сканированных копий накладных, соответствующих актов, подтверждающих прием-передачу выполненных работ, оказанных услуг. При этом не допускается установление требования о наличии опыта в сфере выполнения работ, оказания услуг превышающего 5 (пять) лет.
Допускается установление заказчиком в конкурсной документации требования о представлении письма, выданного производителем закупаемых товаров, подтверждающего, что потенциальный поставщик имеет возможность выполнить условия открытого конкурса по поставке товара в объеме и с качеством, установленными конкурсной документацией.
28. В конкурсной документации не допускается содержание указаний на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, определяющих принадлежность закупаемого ТРУ отдельному потенциальному поставщику и (или) производителю закупаемого товара, за исключением следующих случаев осуществления закупок при проведении операций по недропользованию:

23) есептерде көрсетілген ақпараттың мазмұны, есептіліктерді ұсыну мерзімдерінің бұзылуы және әлеуетті жеткізушілердің жергілікті қамту бойынша міндеттемелерін сақтамағаны үшін жауапкершілік.
Тапсырыс беруші конкурстық құжаттама шарттарында әлеуетті жеткізушіде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аккредиттелген ұйым сертификаттаған мемлекеттік стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесінің (сертификатталған жүйелердің) болуын растайтын құжаттарды ұсыну туралы талаптарды көрсетуге құқылы.
Тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамада да ашық конкурс тәсілімен сатып алудың жеңімпазына әрбір лот бойынша жеке конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжаттың түпнұсқасын ұсыну туралы талаптарды белгілеуіне жол беріледі. Бұл құжатты ашық конкурс жеңімпазы шартқа қол қою мерзімі аяқталғанға дейін ұсынады.
Жылдық көлемі құндық көріністе тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінен асып түсетін жұмыстарды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде, сондай-ақ осындай қызмет түрлерімен айналысуға лицензияның болуын талап ететін қауіпті, ерекше қауіпті жұмыс түрлерін сатып алу кезінде тапсырыс берушіге әлеуетті жеткізушіде сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында және (немесе) белгілі бір салада жұмыс тәжірибесінің болуын көздейтін, әлеуетті жеткізуші тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінен кем түспейтін шарт сомасына жұмыстарды орындаған, қызметтерді көрсетіп жүрген ұйымдардың атынан кепілдеме хаттардың немесе оң пікірлердің сканерден өткізілген көшірмелерімен расталған, орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдау-беруді растайтын жүкқұжаттардың, тиісті актілердің сканерден өткізілген көшірмелерін қоса бере отырып, біліктілік талаптарын белгілеуге жол беріледі. Бұл ретте жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету саласында 5 (бес) жылдан асатын жұмыс тәжірибесінің болуы туралы талап белгілеуге жол берілмейді.
Тапсырыс берушіге конкурстық құжаттамада тауарлардың өндірушісі берген әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттамада белгіленген көлемде және сапада тауарды жеткізу туралы ашық конкурс шарттарын орындау мүмкіндігі бар екенін растайтын хатты ұсыну туралы талапты белгілеуге жол беріледі.
28. Конкурстық құжаттамада жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сатып алуды жүзеге асырудың мынадай жағдайларын қоспағанда, тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларға, патенттерге, пайдалы үлгілерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығу орнының атауы мен өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын ТЖҚ-ның жеке әлеуетті жеткізушіге және (немесе) сатып алынатын тауар өндірушісіне тиесілілігін айқындайтын өзге де сипаттамаларға сілтемелердің мазмұнын көрсетуге жол берілмейді:

1) для доукомплектования, модернизации, ремонта и дооснащения имеющегося у заказчика оборудования;
2) для определения поставщика услуг по предоставлению товара в лизинг и возникновения необходимости подробного описания предмета лизинга.
29. Утвержденная, подписанная электронной цифровой подписью заказчика конкурсная документация, размещается заказчиком в системе.
Для участия в открытом конкурсе потенциальные поставщики загружают (скачивают) конкурсную документацию и техническую спецификацию по каждому лоту.
Не допускается участие в лоте открытого конкурса потенциальных поставщиков, не загрузивших (не скачавших) конкурсную документацию и техническую спецификацию по данному лоту.
Факт представления (получения из системы) копии конкурсной документации и технической спецификации по каждому лоту автоматически регистрируется в системе.
30. Не допускается представление конкурсной документации до опубликования текста объявления о проведении открытого конкурса.
31. Допускается обращение потенциального поставщика к заказчику с запросом о разъяснении положений конкурсной документации путем размещения его в системе, но не позднее пяти календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Заказчик в течение двух рабочих дней с даты регистрации запроса отвечает на него и без указания от кого поступил запрос размещает разъяснение в системе.
32. Допускается внесение заказчиком изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию, за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 1) пункта 27 настоящих Правил. Внесение изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию допускается в срок не позднее пяти календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. При внесении изменений и (или) дополнений конкурсная документация подлежит повторному утверждению заказчиком, и окончательный срок представления конкурсных заявок продлевается заказчиком на срок не менее чем пять рабочих дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в конкурсных заявках.
Копия конкурсной документации с учетом внесенных изменений и (или) дополнений не позднее одного календарного дня с даты внесения изменений и (или) дополнений представляется заказчиком всем потенциальным поставщикам путем размещения ее в системе.
Информация о продлении сроков представления конкурсной заявки подлежит размещению в системе.
Основанием для продления окончательного срока представления конкурсных заявок является внесение изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию.

1) тапсырыс берушіде бар жабдықты жете жинақтау, жаңғырту, жөндеу және жете жарақтандыру үшін;
2) тауарды лизингке ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің жеткізушісін айқындау және лизинг нысанасын егжей-тегжейлі сипаттаудың қажеттілігін туындату үшін.
29. Тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған, бекітілген конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші жүйеде орналастырады.
Ашық конкурсқа қатысу үшін әлеуетті жеткізушілер әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктейді (көшіріп алады).
Ашық конкурс лотына осы лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктемеген (көшіріп алмаған) әлеуетті жеткізушінің қатысуына жол берілмейді.
Әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманың және техникалық ерекшеліктің көшірмесін ұсыну (тізілімнен алу) фактісі тізілімде автоматты түрде тіркеледі.
30. Конкурстық құжаттаманы ашық конкурсты өткізу туралы хабарландырудың мәтіні жарияланғанға дейін ұсынуға жол берілмейді.
31. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен тапсырыс берушіге жүгінуге оны жүйеде орналастыру арқылы жол беріледі, бірақ ол конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейінгі күнтізбелік бес күннен кешіктірілмеуі тиіс. Тапсырыс беруші сұрау салу тіркелген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оған жауап береді және сұрау салудың кімнен түскенін көрсетпестен, түсіндіруді тізілімде орналастырады.
32. Тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 27-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуге жол беріледі. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды конкурстық өтінімді ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірілмейтін мерзімде енгізуге жол беріледі. Өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген кезде тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманы қайтадан бекітуі тиіс және тапсырыс беруші конкурстық өтінімді ұсынудың түпкілікті мерзімін әлеуетті жеткізушілер бұл өзгерістерді конкурстық өтінімдерде ескеруі үшін кемінде бес жұмыс күні мерзіміне ұзартылады.
Тапсырыс беруші енгізілген өзгерістер мен (немесе) толықтырулар ескерілген конкурстық құжаттаманың көшірмесін өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген күннен бастап күнтізбелік бір күннен кешіктірмей барлық әлеуетті жеткізушілерге оны тізілімде орналастыру арқылы ұсынады.
Конкурстық өтінімді ұсыну мерзімдерін ұзарту туралы ақпарат жүйеде орналастырылуы тиіс.
Конкурстық өтінімдерді ұсынудың мерзімін ұзартудың негіздемесі конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулардың енгізілуі болып табылады.

В соответствии с настоящим пунктом не признается внесением изменений в сведения, предусмотренные подпунктом 1) пункта 27 настоящих Правил, исключение некоторых лотов ТРУ, являющихся предметом закупа способом открытого конкурса в связи с отказом заказчика от осуществления закупок этих ТРУ.
Информационное обеспечение открытого конкурса
33. При проведении открытого конкурса объявление о проведении открытого конкурса размещается и подписывается электронной цифровой подписью заказчика в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе на государственном и русском языках.
Объявление о проведении закупок и об их итогах также подлежат опубликованию в периодических печатных изданиях в соответствии с пунктом 4 статьи 77 Закона.
Объявление о проведении открытого конкурса по контрактам на углеводородное сырье размещается:
1) не менее чем за пятнадцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, в случае если общий объем приобретаемого товара, работы и услуги по каждому лоту в стоимостном выражении равен или не превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год;
2) не менее чем за тридцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, в случае если общий объем приобретаемого товара, работы и услуги по каждому лоту в стоимостном выражении превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год.
В случае проведения повторного открытого конкурса объявление размещается:
1) не менее чем за семь календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, в случае если общий объем приобретаемого товара, работы и услуги по каждому лоту в стоимостном выражении равен или не превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год;
2) не менее чем за пятнадцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, в случае если общий объем приобретаемого товара, работы и услуги по каждому лоту в стоимостном выражении превышает четырнадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год.
Объявление о проведении открытого конкурса по контрактам на твердые полезные ископаемые, подземные воды, лечебные грязи, разведку недр для сброса сточных вод, строительство и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанные с разведкой и (или) добычей размещается не менее чем за пятнадцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Объявление о проведении повторного открытого конкурса размещается не менее чем за семь календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.

Осы тармаққа сәйкес тапсырыс берушінің ТЖҚ-ны сатып алуды жүзеге асырудан бас тартуына байланысты ашық конкурс тәсілімен сатып алудың нысанасы болып табылатын, осы ТЖҚ-ның кейбір лоттарын алып тастау осы Қағидалардың 27-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерге өзгерістер енгізу деп саналмайды.
Ашық конкурсты ақпараттық қамтамасыз ету
33. Ашық конкурсты өткізген кезде тапсырыс берушінің уәкілеттік берген адамы ашық конкурс өткізу туралы хабарламаны мемлекеттік және орыс тілдерінде жүйеде және тізілімнің барлық қолданушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген қолданушыларға рұқсат етілген бөлігінде орналастырып, тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасын қойылады.
Сатып алуды өткізу және олардың қорытындылары туралы хабарландыру да Заңның 77 бабының 4-тармағына сәйкес мерзімді баспа басылымдарында жариялануға тиіс.
Көмірсутекті шикізаттарға арналған келісімшарттар бойынша ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыру:
1) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің жалпы көлемі құндық көрінісінде тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткішке тең немесе одан аспайтын болса, конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын орналастырылады.
2) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің жалпы көлемі құндық көрінісінде тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асатын болса, конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын орналастырылады.
Қайталама ашық конкурс өткізілген жағдайда:
1) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің жалпы көлемі құндық көрінісінде тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткішке тең немесе одан аспайтын болса, конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік жеті күн бұрын;
2) егер әрбір лот бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің жалпы көлемі құндық көрінісінде тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштен асатын болса, конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын орналастырылады.
Қатты пайдалы қазбаларға, жерасты суларына, емдік балшықтарға, ағынды суларды лақтыруға арналған жер қойнауын барлауға, барлау және (немесе) игеруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыру конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын орналастырылады.
Қайталама ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыру конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін кемінде күнтізбелік жеті күн бұрын орналастырылады.

34. В объявлении о проведении открытого конкурса, размещаемом в реестре и системе, указываются следующие сведения:
1) предмет открытого конкурса (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
3) описание, единица измерения, количество закупаемых товаров, объем выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту, а также сканированная копия технической спецификации по каждому лоту;
4) сроки поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг по каждому лоту с даты заключения договора, место поставки товаров, оказания услуг, выполнения работ по каждому лоту;
5) сканированная копия конкурсной документации;
6) время начала и окончания представления конкурсных заявок в системе, а также дата и время вскрытия конкурсных заявок;
7) сумма, выделенная на закуп товара или выполнение работ, или оказание услуг по каждому лоту, без учета НДС;
8) требуемый срок заключения договора о закупках по каждому лоту с даты подведения итогов открытого конкурса;
9) адрес электронной почты и номера телефонов для обращения потенциальных поставщиков;
10) минимальные требования по местному содержанию в закупаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
11) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп;
12) требование о необходимости включения потенциальным поставщиком в конкурсное ценовое предложение помимо цены закупаемых товаров, работ и услуг иных расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, без учета НДС;
13) код закупки.
Объявление о проведении закупа ТРУ, публикуемое в периодическом печатном издании, содержит информацию, указанную в подпунктах 1), 2), 7), 13) и адрес интернет ресурса информационной системы, на которой проводится закуп.
35. Допускается отказ заказчика от проведения открытого конкурса по закупу ТРУ не позднее одного рабочего дня до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок посредством извещения в системе об отказе от проведения закупа способом открытого конкурса.
В случае отказа от проведения открытого конкурса по закупу ТРУ, заказчик не позднее трех рабочих дней с даты отказа от проведения открытого конкурса возвращает поступившие гарантийные денежные взносы, внесенные на счет заказчика в качестве обеспечения заявок на участие в открытом конкурсе.

34. Жүйеде орналастырылатын ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) ашық конкурстың нысанасы (егер ашық конкурстың нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары және нөмірлері);
2) әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес тапсырыс берушінің атауы мен орналасқан орны;
3) әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың сипаттамасы, өлшем бірлігі, орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер көлемі, сондай-ақ әрбір лот бойынша техникалық ерекшеліктің сканерден өткізілген көшірмесі;
4) шартты жасаған күннен бастап әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсету мерзімдері, әрбір лот бойынша тауарларды жеткізудің, қызметтерді көрсетудің, жұмыстарды орындаудың мерзімі және орны;
5) конкурстық құжаттаманың сканерден өткізілген көшірмесі;
6) жүйеде конкурстық өтінімдерді ұсынудың басталу және аяқталу уақыты, сондай-ақ конкурстық өтінімдерді ашу күні мен уақыты;
7) әрбір лот бойынша, ҚҚС-ны есепке алмағанда, тауарларды сатып алуға немесе жұмыстарды орындауға немесы қызметтерді көрсетуге бөлінген сома;
8) ашық конкурстың қорытындылары шығарылған күннен бастап әрбір лот бойынша шарт жасасудың талап етілетін мерзімі;
9) әлеуетті жеткізушілердің жүгінуіне арналған электрондық почтаның мекенжайы мен телефон нөмірлері;
10) сатып алынатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) жергілікті қамту бойынша ең төменгі талаптар;
11) олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (-тардың) нөмірі (-лер);
12) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бағасынан басқа, әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсынысына, ҚҚС есептемегенде, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету талаптарында көзделген өзге шығыстарды қосудың қажеттілігі туралы талап;
13) сатып алу коды.
Мерзімде баспа басылымдарында жарияланатын ТЖҚ-ны сатып алудың өткізілуі туралы хабарландыру 1), 2), 7), 13) тармақшаларында көрсетілген ақпаратты және сатып алу өткізілетін ақпараттық жүйенің интернетресурсының мекенжайын қамтиды.
35. Тапсырыс берушіге ашық конкурс тәсілімен сатып алуды өткізуден бас тарту туралы жүйеде хабарлау арқылы конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей ТЖҚ-ны сатып алу бойынша ашық конкурсты өткізуден бас тартуға жол беріледі.
ТЖҚ-ны сатып алу жөніндегі ашық конкурсты өткізуден бас тартқан жағдайда, тапсырыс беруші ашық конкурсты өткізуден бас тартылған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді қамтамасыз ету ретінде тапсырыс берушінің есебіне салынған кепілдік ақшалай жарналарды қайтарады.

36. Заказчик не позднее пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах открытого конкурса размещает объявление об его итогах в периодическом печатном издании, публикуемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках, которое содержит информацию, указанную в подпунктах 1)4)12) пункта 88 настоящих Правил, наименование, адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество, адрес местонахождения (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов и цену конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса (по лотам) и (или) указание причины, если в результате открытого конкурса не был определен победитель (по лотам).
Содержание и представление конкурсной заявки
37. Конкурсная заявка является выражением согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в открытом конкурсе, осуществить поставку товара или выполнить работу, или оказать услугу в соответствии с требованиями и условиями конкурсной документации, в случае признания его победителем открытого конкурса.
38. Потенциальный поставщик, выразивший согласие на участие в открытом конкурсе, представляет в системе заказчику в установленные сроки и по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную электронной цифровой подписью конкурсную заявку. Конкурсная заявка и прилагаемая документация размещается в системе на государственном и русском языках.
В случаях представления документов на языках, отличных от языков конкурсной документации, потенциальный поставщик обязан приложить к конкурсной заявке сканированную копию перевода таких документов на государственный и русский языки, засвидетельствованного нотариусом.
Не допускается представление потенциальным поставщиком конкурсной заявки либо документов и (или) материалов, являющихся составной частью конкурсной заявки до начала приема конкурсных заявок и/или после истечения окончательного срока их представления, указанного в конкурсной документации.
Не допускается истребование заказчиком, а так же представление потенциальным поставщиком в конкурсной заявке сведений, содержащих информацию о ценах и тарифах приобретаемых ТРУ до начала процедур представления конкурсных ценовых предложений.
Конкурсная заявка потенциального поставщика со сканированными копиями прилагаемых к конкурсной заявке документов подписывается электронной цифровой подписью потенциального поставщика и размещается в системе.
Сканированные копии документов представляются с оригиналов документов в цветном формате.
В случае несоблюдения потенциальным поставщиком установленного требования, документ, отсканированный с копии и (или) дубликата, за исключением представления документов, отсканированных с бумажной копии электронного документа полученного по средствам государственных информационных систем, или содержащий информацию, которая не может быть идентифицирована с буквенными, цифровыми и иными символами, считается не представленным потенциальным поставщиком и подлежит отклонению как не соответствующий требованиям конкурсной документации.

36. Тапсырыс беруші ашық конкурстың қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей аптасына кемінде үш рет басып шығарылатын, мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының аумағында таралатын мерзімді баспа басылымдарында осы Қағидалардың 88-тармағының 1), 4), 12) тармақшаларындакөрсетілген ақпаратты, әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес ашық конкурс жеңімпазының атауын, орналасқан орнын (заңды адамлар үшін) немесе тегін, атын, әкесінің атын, орналасқан орнының мекен жайын (жеке адамлар үшін) қамтитын және ашық конкурс жеңімпазының конкурстық баға ұсынысының бағасын (лоттар бойынша) қамтитын және (немесе) егер ашық конкурстың нәтижесінде жеңімпаз (лоттар бойынша) айқындалмаса, себептерді көрсете отырып, хабарландыруды орналастырады.
Конкурстық өтінімнің мазмұны және оны ұсыну
37. Конкурстық өтінім ашық конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті жеткізушінің, ол ашық конкурстың жеңімпазы болып танылған жағдайда, конкурстық құжаттаманың талаптары мен шарттарына сәйкес тауарларды жеткізуді немесе жұмысты орындауды немесе қызметтерді көрсетуді жүзеге асыруға келісімін білдіру болып табылады.
38. Ашық конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті жеткізуші тапсырыс берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген мерзімде және нысанда жүйеде электрондық цифрлық қолтаңба қойылған конкурстық өтінімді ұсынады. Конкурстық өтінім және қоса берілетін құжаттама жүйеде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
Құжаттар конкурстық құжаттама тілінен басқа тілде ұсынылған жағдайларда, әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінімге осындай құжаттардың нотариус куәландырған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасының сканерден өткізілген көшірмесін қоса беруге міндетті.
Әлеуетті жеткізушіге конкурстық өтінімді не конкурстық өтінімнің құрамдас бөлігі болып табылатын құжаттарды және (немесе) материалдарды конкурстық өтінімдер қабылданғанға дейін және (немесе) конкурстық құжаттамада көрсетілген ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін ұсынуға жол берілмейді.
Конкурстық баға ұсыныстарын ұсыну рәсімі басталғанға дейін сатып алынатын ТЖҚ бағасы мен тарифтері туралы ақпаратты қамтитын мәліметтерді тапсырыс берушінің талап етуіне, сондай-ақ әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімде көрсетуіне жол берілмейді.
Конкурстық өтінімге қоса берілетін құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелерімен бірге әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтініміне әлеуетті жеткізушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және жүйеде орналастырылады.
Құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері құжаттамалардың түпнұсқаларымен түрлі-түсті форматта ұсынылады.
Әлеуетті жеткізуші белгіленген талаптарды сақтамаған жағдайда, мемлекеттік ақпараттық жүйенің құралдары арқылы алынған электрондық құжаттың қағаз көшірмесінен сканерленіп алынған құжаттарды ұсынуды қоспағанда немесе әріптік, цифрлық және өзге де нышандармен сәйкестендіруге келмейтін ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсынуды қоспағанда, көшірмеден және (немесе) телнұсқадан сканерленіп алынған құжатты әлеуетті жеткізуші ұсынбаған болып есептелінеді және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін ретінде қабылданбауы тиіс.

39. В системе не размещаются конкурсные заявки участников открытого конкурса, представляемые после истечения срока окончания представления конкурсных заявок, указанного в объявлении открытого конкурса.
40. В конкурсной заявке потенциального поставщика содержатся:
1) подписанная электронной цифровой подписью потенциального поставщика заявка (на каждый лот) на участие в открытом конкурсе с указанием срока ее действия;
2) сканированные копии документов, подтверждающих правоспособность (для юридических лиц), гражданскую дееспособность (для физических лиц).
Физическим лицом представляется сканированная копия документа, удостоверяющего личность, с указанием индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и (или) сканированная копия документа о регистрации в качестве субъекта индивидуального предпринимательства с указанием индивидуального или бизнес-идентификационного номера (в случае, если потенциальный поставщик является субъектом индивидуального предпринимательства). Нерезидентами Республики Казахстан представляется сканированная копия документа, удостоверяющего личность.
Юридическим лицом представляются следующие документы:
сканированная копия устава либо сканированной копии заявления о государственной регистрации, в случае, если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава;
сканированная копия свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с указанием бизнес-идентификационного номера (далее – БИН);
сканированная копия выписки из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащей сведения об учредителе или составе учредителей, либо сканированная копия выписки из реестра держателей акций, выданная не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конкурсных заявок, либо сканированная копия гарантийного письма, подтверждающего, что устав содержит сведения об учредителях или составе учредителей, либо сведения об акционерах, участниках учредителей потенциального поставщика и других лицах, опосредованно участвующих в уставном капитале потенциального поставщика до раскрытия сведений о физических лицах, если такое требование предусмотрено в конкурсной документации;
3) сканированные копии документов (лицензия, патент, свидетельство) и (или) копии документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг, или сканированная копия письма об отсутствии необходимости наличия документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг;

39. Ашық конкурс хабарламасында көрсетілген конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғаннан кейін ұсынылған ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдері жүйеде орналастырылмайды.
40. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінде мыналар:
1) әлеуетті жеткізушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған қолданылу мерзімі көрсетілген ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінім (әрбір лотқа);
2) құқықтық қабілеттілігін (заңды адамлар үшін), азаматтық әрекетке қабілеттілігін (жеке адамлар үшін) растайтын құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері қамтылады.
Жеке адам жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН) көрсете отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың сканерден өткізілген көшірмесін және (немесе) жеке немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, (егер әлеуетті жеткізуші дарае кәсіпкерлік субъектісі болып табылған жағдайда) дара кәсіпкерлік субъектісі ретінде тіркелгені туралы құжаттың сканерден өткізілген көшірмесін ұсынады. Қазақстан Республикасының резиденті еместері жеке басты куәландыратын құжаттың сканерден өткізілген көшірмесін ұсынады.
Заңды адам мынадай құжаттарды ұсынады:
жарғының сканерден өткізілген көшірмесі не заңды адам өз қызметін Үлгілік жарғы негізінде жүзеге асырған жағдайда, мемлекеттік тіркеу туралы өтініштің сканерден өткізілген көшірмесі;
бизнес-сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН) көрсете отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың сканерден өткізілген көшірмесі;
құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан алынған үзіндінің сканерден өткізілген көшірмесі (жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтер қамтылмаған жағдайда) не конкурстық өтінімдерді ашу күнінің алдында бір айдан бұрын емес берілген акцияларды ұстаушылар тізілімінен алынған үзіндінің сканерден өткізілген көшірмесі, не жарғы құрылтайшылар немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметттерді не жеке адамлар туралы мәліметтерді ашуға дейін әлеуетті жеткізушінің жарғылық капиталында қатысушы акционерлер туралы, әлеуетті жеткізушінің құрылтайшыларына қатысушылар және басқа адамлар туралы мәліметтерді, егер осындай талаптар конкурстық құжаттамада көзделген болса, қамтитын кепілхаттың сканерден өткізілген көшірмесі;
3) құжаттардың (лицензия, патент, куәлік) сканерден өткізілген көшірмелері және (немесе) сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге арналған әлеуетті жеткізушінің құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері немесе әлеуетті жеткізушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге құқығын растайтын құжаттардың болу қажеттілігінің жоқтығы туралы хаттың сканерден өткізілген көшірмесі;

4) сканированные копии сертификатов, в случае, если предмет закупа подлежит обязательной сертификации на соответствие требованиям стандарта или иного нормативного документа, обеспечивающих безопасность для жизни, здоровья людей, имущества граждан и окружающей среды в соответствии с законодательством Республики Казахстан о сертификации;
5) документы, подтверждающие платежеспособность:
сканированная копия справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных организациях, утвержденному правлением Национального Банка Республики Казахстан (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков). Справка должна быть выдана не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конкурсных заявок. Отсутствие документа, подтверждающего полномочие лица, подписавшего справку, не является основанием для признания такого потенциального поставщика не соответствующим квалификационным требованиям;
сканированная копия бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанного потенциальным поставщиком и скрепленного печатью юридического лица.
Субъекты малого бизнеса вправе, в случае отсутствия бухгалтерского баланса, представить сканированную копию упрощенной декларации за последний финансовый год.
В случае, если вскрытие конкурсных заявок происходит в срок до 30 апреля текущего года, допускается представление потенциальным поставщиком сканированной копии бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году, подписанного потенциальным поставщиком и скрепленного печатью юридического лица.
Субъекты малого бизнеса вправе, в случае отсутствия бухгалтерского баланса, представить сканированную копию упрощенной декларации за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
сканированная копия справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан о налогах и других обязательных платежах в бюджет) либо о наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям менее одного тенге, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
сканированная копия документа о постановке на учет плательщика по НДС (если потенциальный поставщик является плательщиком НДС) или сканированная копия гарантийного письма, подтверждающего, что потенциальный поставщик на дату предоставления конкурсной заявки не является плательщиком НДС;

4) егер сатып алу нысанасы стандарттың немесе Қазақстан Республикасының сертификаттау туралы заңнамасына сәйкес адамдардың өмірі, денсаулығы, азаматтардың мүлкі және қоршаған ортаның қауіпсіздігін қамтамасыз ететін өзге нормативтік құжаттың талаптарына сәйкес келуіне міндетті түрде сертификаттауға жататын болса, сертификаттардың сканерден өткізілген көшірмелері;
5) төлем қабілеттілігін растайтын мынадай құжаттар:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басқармасы бекіткен екінші деңгейдегі банктердегі және ипотекалық ұйымдардағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарына сәйкес банктің немесе банк филиалының алдындағы әлеуетті жеткізушінің міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы әлеуетті жеткізушіге қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы және мөрі қойылған анықтаманың сканерден өткізілген көшірмесі (егер әлеуетті жеткізуші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады). Анықтама конкурстық өтінімдер ашылатын күннің алдындағы бір айдан кейін берілуге тиіс. Анықтамаға қол қойған лауазымды адамның өкілеттігін растайтын құжаттың болмауы, мұндай әлеуетті жеткізушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмейтін ретінде танылуы үшін негіздеме болып табылмайды;
әлеуетті жеткізуші қол қойған және заңды адамның мөрімен бекітілген соңғы қаржы жылындағы бухгалтерлік баланстың сканерден өткізілген көшірмесі.
Бухгалтерлік балансы жоқ болған жағдайда, шағын бизнес субъектілері соңғы қаржы жылы үшін оңайлатылған декларацияның сканерден өткізілген көшірмесін ұсынуға құқылы.
Егер конкурстық өтінімдерді ашу ағымдағы жылғы 30 сәуірге дейінгі мерзімде жүргізілсе, онда әлеуетті жеткізушіге әлеуетті жеткізушінің қолы қойылған және заңды адамның мөрімен бекітілген соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылындағы бухгалтерлік баланстың сканерден өткізілген көшірмесін ұсынуға жол беріледі.
Бухгалтерлік балансы жоқ болған жағдайда, шағын бизнес субъектілері соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылы үшін оңайлатылған декларацияның сканерден өткізілген көшірмесін ұсынуға құқылы;
үш айдан астам уақыттағы салықтық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (Қазақстан Республикасының салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда) жоқтығы туралы не конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан кейін берілген бір теңгеден кем салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болуы туралы тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының сканерден өткізілген көшірмесі;
ҚҚС бойынша төлеушіні есепке қою туралы құжаттың сканерден өткізілген көшірмесі (егер әлеуетті жеткізуші ҚҚС төлеушісі болып табылса) немесе конкурстық өтінімді ұсыну күніне әлеуетті жеткізуші ҚҚС төлеушісі болмағанын растайтын кепіл хаттың сканерден өткізілген көшірмесі;

6) техническая спецификация с описанием функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик ТРУ, а также перечень документов, подтверждающих соответствие ТРУ этим требованиям (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации).
В случае закупа товара в технической спецификации указывается страна происхождения, завод изготовитель, наименование модели и технические характеристики предлагаемого к поставке товара.
В случае, если потенциальный поставщик предлагает к поставке товар, изготовленный разными производителями, в технической спецификации указывается информация о стране происхождения, заводе изготовителе, наименовании модели и технических характеристиках предлагаемого к поставке товара по каждому товару отдельно.
Потенциальный поставщик так же вправе отразить иные характеристики поставляемого товара;
7) обязательства по местному содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
8) обязательства подрядчика о соблюдении настоящих Правил при исполнении договора на выполнение отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию (в случае закупа подрядных работ);
9) документы, подтверждающие соответствие подрядчиков потенциального поставщика квалификационным требованиям, предусмотренным пунктом 8 настоящих Правил или сканированная копия гарантийного письма, подтверждающего, что потенциальный поставщик не намеревается привлекать подрядчиков (в случае закупа подрядных работ);
10) гарантийные письма потенциального поставщика об отсутствии оснований, запрещающих участвовать в проводимом открытом конкурсе, указанных в подпункте 3) пункта 8, подпунктах 1)2) и 4) пункта 11 настоящих Правил;
11) гарантийные письма потенциального поставщика об отсутствии оснований, запрещающих участвовать в проводимом открытом конкурсе, указанных в подпунктах 3) и 5) пункта 11 и пункте 12 настоящих Правил;
12) сканированные копии документов, подтверждающих наличие у потенциального поставщика сертифицированной аккредитованной согласно действующему законодательству Республики Казахстан организацией системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями государственных стандартов (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
13) документы, подтверждающие наличие у потенциального поставщика опыта работы на рынке закупаемых работ, услуг и (или) в определенной отрасли: сканированные копии рекомендательных писем или положительных отзывов от организаций, для которых потенциальный поставщик выполнял работы, оказывал услуги при закупе опасных, особо опасных видов работ, требующих наличия лицензий на занятие такими видами деятельности, а так же на сумму договора не менее четырнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, с приложением сканированных копий накладных, соответствующих актов, подтверждающих прием-передачу выполненных работ, оказанных услуг (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);

6) ТЖҚ-ның функционалдық, техникалық, сапалық, пайдалану және өзге де сипаттамалары қамтылған техникалық ерекшелік, сондай-ақ ТЖҚ-ның осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған жағдайда).
Тауарды сатып алған жағдайда, техникалық ерекшелікте тауардың шығарылған елі, өндіруші зауыт, модельдің атауы және техникалық сипаттамалары көрсетіледі.
Егер әлеуетті жеткізуші әртүрлі өндірушілер өндірген тауарды жеткізуге ұсынған жағдайда, техникалық ерекшелікте жеткізуге ұсынылып отырған тауардың шығарылған елі, өндіруші зауыт, модельдің атауы және техникалық сипаттамалары туралы ақпарат әрбір тауар бойынша бөлек көрсетіледі.
Әлеуетті жеткізуші сондай-ақ жеткізілетін тауардың өзге де сипаттамаларын көрсетуге құқылы;
7) ұсынылатын, тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілген қызметтердегі әрбір лот бойынша пайыздарда көрсетілген жергілікті қамту бойынша міндеттемелер (0-ден 100-ге дейін);
8) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындауға арналған шартты орындау кезінде мердігердің осы Қағидаларды сақтау туралы міндеттемесі (мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
9) әлеуетті жеткізуші мердігерлерінің осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар немесе әлеуетті жеткізушінің мердігерлерді тарту ниетінің жоқ екендігін растайтын кепілхатының сканерден өткізілген көшірмесі (мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
10) әлеуетті жеткізушінің осы Қағидалардың 8-тармағының 3) тармақшасында, 11-тармағының 1), 2) және 4) тармақшаларында көрсетілген өткізілетін ашық конкурсқа қатысуға тыйым салатын негіздемелердің жоқтығы туралы кепіл хаттар;
11) осы Қағидалардың 11-тармағының 3) және 5) тармақшаларында және 12-тармағында көрсетілген өткізілетін ашық конкурсқа қатысуға тыйым салатын негіздемелердің жоқтығы туралы әлеуетті жеткізушінің кепілхаттары;
12) әлеуетті жеткізушіде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аккредиттелген ұйым сертификаттаған мемлекеттік стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесінің (сертификатталған жүйелердің) болуын растайтын құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған жағдайда);
13) әлеуетті жеткізушіде сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында және (немесе) белгілі бір салада жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын құжаттар: осындай қызмет түрлерімен айналысуға лицензиялардың болуын талап ететін қауіпті, ерекше қауіпті жұмыс түрлерін сатып алу кезінде, сондай-ақ орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдау-беруді растайтын жүкқұжаттардың, тиісті актілердің сканерден өткізілген көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті жеткізуші тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінен кем емес шарт сомасына әлеуетті жеткізуші жұмыстар орындаған, қызметтер көрсеткен ұйымдардан ұсыныс хаттардың немесе оң пікірлердің сканерден өткізілген көшірмелері (конкурстық құжаттамадағы тиісті талап болған жағдайда);

14) гарантийное письмо, подтверждающее согласие потенциального поставщика с существенными условиями проекта договора;
15) гарантийное письмо о соблюдении требования о сдаче отчетности по местному содержанию по формам в соответствии с законодательством Республики Казахстан и ответственности за содержание информации отраженной в отчетах, нарушение сроков представления отчетности и несоблюдение потенциальными поставщиками обязательств по местному содержанию.
Сканирование документов, прилагаемых к конкурсной заявке, в соответствии с требованиями настоящего пункта, выданных государственными органами и иными организациями должно быть осуществлено с оригиналов документов.
Допускается представление документов, отсканированных с бумажной копии электронного документа полученного по средствам государственных информационных систем.
41. В случае, если потенциальный поставщик - нерезидент Республики Казахстан, то для подтверждения его соответствия квалификационным требованиям представляются те же документы, что и резидентами Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о потенциальном поставщике-нерезиденте Республики Казахстан с засвидетельствованным нотариусом переводом на государственный и русский языки.
42. Для расчета условной цены потенциальными поставщиками помимо документов, предусмотренных пунктом 40 настоящих Правил, представляются:
1) в случае, если потенциальный поставщик является казахстанским производителем товаров, являющихся предметом закупа открытого конкурса, сканированная копия сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, подтверждающего происхождение на территории Республики Казахстан;
2) в случае, если потенциальный поставщик является казахстанским производителем работ и услуг, являющихся предметом закупа открытого конкурса, сведения о количестве работников по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанные электронной цифровой подписью первого руководителя или иного уполномоченного лица потенциального поставщика.
43. До истечения срока действия конкурсных заявок допускается направление заказчиком запроса потенциальным поставщикам о продлении срока на дополнительный период времени. В случае отклонения запроса потенциальным поставщиком, последний не утрачивает права на участие в проводимом открытом конкурсе в течение не продленного срока действия его конкурсной заявки.
44. Конкурсная заявка представляется в системе потенциальным поставщиком до истечения окончательного срока представления, указанного в конкурсной документации.
Факт представления потенциальным поставщиком конкурсной заявки автоматически регистрируется в системе.

14) әлеуетті жеткізушінің шарт жобасының елеулі талаптарымен келіскендігін растайтын кепілхаты;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес нысандар бойынша жергілікті қамту бойынша есептілікті өткізу туралы талаптарды және есептерде көрсетілген ақпараттың мазмұнына, есептіліктерді ұсыну мерзімін бұзғандығы және әлеуетті жеткізушілердің жергілікті қамту бойынша міндеттемелерін орындамауына жауапкершілікті сақтау туралы кепілхаты.
Осы тармақтың талаптарына сәйкес конкурстық өтінімге қоса берілетін мемлекеттік органдар және өзге ұйымдар берген құжаттарды сканерден өткізу құжаттардың түпнұсқаларынан жасалуы керек.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердің құралдары арқылы алынған электрондық құжаттың қағаз көшірмесінен сканерден өткізілген құжаттарды ұсынуға жол беріледі.
41. Егер әлеуетті жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті емес болған жағдайда, онда оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынатын құжаттарды не нотариус куәландырған мемлекеттік және орыс тіліндегі аудармасымен қоса Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жеткізуші туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды ұсынады.
42. Әлеуетті жеткізушілер шартты бағаны есептеу үшін осы Қағидалардың 40-тармағында көзделген құжаттардан басқа мыналарды ұсынады:
1) егер әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың сатып алу нысанасы болып табылатын тауарлардың қазақстандық өндірушісі болып табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағында шығарылғанын растайтын, ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификаттың сканерден өткізілген көшірмесі;
2) егер әлеуетті жеткізуші ашық конкурстың сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісі болып табылған жағдайда, әлеуетті жеткізушінің бірінші басшысы немесе өзге уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңба қойған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлердің саны туралы мәліметтер.
43. Тапсырыс беруші конкурстық өтінімдердің қолданылу мерзімі өткенге дейін әлеуетті жеткізушілерге осы мерзімді қосымша уақыт кезеңіне ұзарту туралы сұрау салу жібере алады. Әлеуетті жеткізуші сұрау алуды қабылдамаған жағдайда, соңғысы өз конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі ұзартылмаған кезеңде өткізілген ашық конкурсқа қатысу құқығынан айырылмайды.
44. Әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінімді конкурстық құжаттамада көрсетілген оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталғанға дейін жүйеде ұсынады.
Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді ұсыну фактісі жүйеде автоматты түрде тіркеледі.

45. Потенциальным поставщиком не позднее окончания срока представления конкурсных заявок допускается:
1) изменить и (или) дополнить конкурсную заявку;
2) отозвать свою конкурсную заявку, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения конкурсной заявки.
46. Не допускаются внесение:
1) потенциальным поставщиком более одной конкурсной заявки на один лот;
2) потенциальным поставщиком изменений и (или) дополнений в конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Не допускается потенциальным поставщиком отзыва конкурсной заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
47. В случае участия потенциального поставщика в нескольких лотах закупа способом открытого конкурса, документы, предусмотренные подпунктами 1)3)4)6) – 9)11) – 14) пункта 40 настоящих Правил, представляются для каждого лота закупа способом открытого конкурса отдельно.
В случае участия потенциального поставщика в закупе комплексных работ, потенциальный поставщик не представляет гарантийные письма, предусмотренные подпунктами 2) и 3) пункта 11 настоящих Правил.
48. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в закупе способом открытого конкурса. Заказчик не несет обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов закупа.
Обеспечение конкурсной заявки
49. Не допускается установление заказчиком размера обеспечения конкурсной заявки более одного процента от суммы, предусмотренной конкурсной документацией для закупа данного товара, работы, услуги.
50. Допускается внесение обеспечения конкурсной заявки одним из следующих способов:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию одного или нескольких банков второго уровня Республики Казахстан.
Право выбора способа внесения обеспечения конкурсной заявки осуществляется потенциальным поставщиком.
51. Не допускается совершение поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом, либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.
52. Не допускается использование заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного поставщиком, до наступления случаев, предусмотренных пунктом 54 настоящих Правил.
53. Требование о внесении обеспечения конкурсной заявки не распространяется на общественные организации инвалидов.
54. Обеспечение конкурсной заявки не возвращается заказчиком при наступлении одного из следующих случаев:

45. Әлеуетті жеткізушіге конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей мыналарға:
1) конкурстық өтінімді өзгертуге және (немесе) толықтыруға;
2) өзі енгізген конкурстық өтінімдерді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпай, өзінің конкурстық өтінімін қайтарып алуға жол беріледі.
46. Мыналарды:
1) әлеуетті жеткізушіге бір лотқа бір конкурстық өтінімнен артық;
2) әлеуетті жеткізушіге конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталғаннан кейін конкурстық өтінімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
Әлеуетті жеткізушілерге конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталған соң конкурстық өтінімді қайтарып алуға жол берілмейді.
47. Әлеуетті жеткізуші ашық конкурс тәсілімен сатып алудың бірнеше лотына қатысқан жағдайда, осы Қағидалардың 40-тармағының 1), 3), 4), 6) – 9), 11) – 14) тармақшаларында көзделген құжаттар ашық конкурс тәсілімен сатып алудың әрбір лоты үшін жеке ұсынылады.
Әлеуетті жеткізуші кешенді жұмыстарды сатып алуға қатысқан жағдайда, әлеуетті жеткізуші осы Қағидалардың 11-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген кепілхаттарды ұсынбайды.
48. Әлеуетті жеткізуші өзінің ашық конкурс тәсілімен сатып алуға қатысуымен байланысты барлық шығыстарды көтереді. Тапсырыс беруші сатып алудың қорытындыларына қарамастан, осы шығындарды өтеу бойынша міндеттемелерді атқармайды.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету
49. Тапсырыс берушіге аталған тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алу үшін конкурстық құжаттамада көзделген сомадан бір пайыздан артық конкурстық өтінімді қамтамасыз ету мөлшерін белгілеуге жол берілмейді.
50. Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай тәсілдердің бірімен енгізуге жол беріледі:
1) тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнасы;
2) Қазақстан Республикасының бір немесе бірнеше екінші деңгейдегі банктерінің банк кепілдігі.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу тәсілін таңдау құқығын әлеуетті жеткізуші жүзеге асырады.
51. Жеткізушінің шарт бойынша міндеттемелерін толық орындағанға дейін үшінші адамларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға толық не бір бөлігінде талап ету құқығының туындауына әкелетін әрекет жасауына жол берілмейді.
52. Жеткізуші енгізген кепілдікті ақшалай жарнаны осы Қағидалардың 54-тармағында көзделген жағдайлар туындағанға дейін тапсырыс берушінің пайдалануына жол берілмейді.
53. Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу туралы талап мүгедектердің қоғамдық ұйымдарына қолданылмайды.
54. Тапсырыс беруші конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі туындаған кезде:

1) потенциальный поставщик, определенный победителем открытого конкурса, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель открытого конкурса, заключив договор о закупках, не исполнил требования, установленные конкурсной документацией о внесении обеспечения исполнения договора о закупках, в случае, если его внесение предусмотрено конкурсной документацией.
55. При наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктом 54 настоящих Правил, сумма обеспечения конкурсной заявки зачисляется в доход заказчика.
56. Заказчик возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение конкурсной заявки в течение трех рабочих дней со дня наступления случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
2) подписания заказчиком протокола допуска к участию в открытом конкурсе. Условия настоящего подпункта распространяются на потенциальных поставщиков, не получивших доступ к участию в закупе;
3) подписания заказчиком протокола подведения итогов закупа способом открытого конкурса. Данный подпункт не распространяется на участника открытого конкурса, определенного победителем открытого конкурса;
4) вступления в силу договора о закупках и внесения победителем открытого конкурса обеспечения исполнения договора о закупках, в случае, если его внесение предусмотрено конкурсной документацией;
5) истечение срока действия конкурсной заявки потенциального поставщика.
Вскрытие конкурсных заявок
57. Факт представления конкурсной заявки в автоматическом режиме регистрируется в системе с указанием следующих сведений:
1) предмет открытого конкурса (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) потенциального поставщика;
3) дата и время представления конкурсной заявки потенциального поставщика;
4) дата и время отзыва потенциальным поставщиком конкурсной заявки.
58. В системе не размещаются конкурсные заявки потенциальных поставщиков, представляемые после истечения окончательного срока их представления, указанного в конкурсной документации.
59. Вскрытие конкурсных заявок потенциальных поставщиков, подписанных электронной цифровой подписью, осуществляется в системе в установленный конкурсной документацией срок.
60. Протокол вскрытия конкурсных заявок по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, формируется в системе заказчиком, подписывается электронной цифровой подписью заказчика и размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, не позднее одного рабочего дня, следующего за днем вскрытия конкурных заявок.
Бумажный экземпляр протокола вскрытия конкурных заявок, сформированный системой, подписывается председателем и (или) заместителем председателя, секретарем и всеми присутствующими на дату вскрытия конкурсных заявок членами конкурсной комиссии.
По соответствующему письменному запросу потенциального поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола вскрытия конкурсных заявок.

1) ашық конкурстың жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) ашық конкурстың жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасып, егер оның енгізілуі конкурстық құжаттамада көзделген жағдайда, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы конкурстық құжаттамада белгіленген талаптарды орындамаса қайтармайды.
55. Осы Қағидалардың 54-тармағында көзделген жағдайлардың бірі туындаған жағдайда, конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
56. Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушіге өзі енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай:
1) осы әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінімді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін өзінің конкурстық өтінімін кері қайтарып алған;
2) тапсырыс беруші ашық конкурсқа қатысуға рұқсаттама хаттамасына қол қойған. Аталған тармақшаның шарттары сатып алуға қатысуға рұқсат алмаған әлеуетті жеткізушілерге қолданылады;
3) тапсырыс беруші ашық конкурс тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасына қол қойған. Аталған тармақша ашық конкурс жеңімпазы деп айқындалған ашық конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
4) сатып алу туралы шарт күшіне енген және ашық конкурс жеңімпазы егер оның енгізілуі конкурстық құжаттамада көзделген жағдайда, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген;
5) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі өткен, жағдайлар туындаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады.
Конкурстық өтінімдерді ашу
57. Конкурстық өтінімді ұсыну фактісі мынадай мәліметтерді көрсете отырып, жүйеде автоматты режимде тіркеледі:
1) ашық конкурстың нысанасы (егер ашық конкурс нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда лоттардың атаулары мен нөмірлері);
2) әлеуетті жеткізушінің атауы мен орналасқан орнының мекен жайы (заңды адамлар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке адамлар үшін);
3) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді ұсынған күні және уақыты;
4) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді қайтарып алған күні мен уақыты.
58. Жүйеде әлеуетті жеткізушілердің конкурстық құжаттамада көрсетілген, оларды ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін ұсынылатын конкурстық өтінімдері орналастырылмайды.
59. Электрондық цифрлық қолтаңба қойылған әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін ашу жүйеде конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімде жүзеге асырылады.
60. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасын тапсырыс беруші жүйеде қалыптастырады, тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және конкурстық өтінімдерді ашу күнінен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде тапсырыс берушінің ақпаратты қалыптастыру мен орналастыруға уәкілеттік берген адамы тізілімде орналастырады.
Жүйеде қалыптастырылған конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасының қағаз нұсқасына төраға және (немесе) төрағаның орынбасары, хатшы және конкурстық өтінімдерді ашу күні қатысқан барлық конкурстық комиссия мүшелеріні қол қояды.
Әлеуетті жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасының көшірмесі жіберіледі.

61. В протоколе вскрытия конкурсных заявок, формируемом в системе, указываются следующие сведения:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) дата, время вскрытия конкурсных заявок;
3) состав конкурсной комиссии;
4) предмет открытого конкурса (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
5) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождения (для физических лиц) потенциальных поставщиков, получивших конкурсную документацию;
6) описание, единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
7) наименование (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество (для физических лиц) потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, с указанием даты и времени представления конкурсных заявок;
8) наименование (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество (для физических лиц) потенциальных поставщиков, отозвавших свою конкурсную заявку;
9) информация о содержании вскрытых конкурсных заявок потенциальных поставщиков отдельно по каждому лоту;
10) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп.
Процедура рассмотрения конкурсных заявок и допуска
к участию в открытом конкурсе
62. Конкурсная комиссия рассматривает конкурсные заявки и принимает решение о допуске к участию в открытом конкурсе потенциальных поставщиков отдельно по каждому лоту не позднее трех рабочих дней следующих за днем вскрытия конкурсных заявок, если иной больший срок не предусмотрен конкурсной документацией.
63. Конкурсная комиссия рассматривает конкурсную заявку как отвечающую требованиям, если она соответствует требованиям конкурсной документации либо в ней присутствуют незначительные отклонения, которые существенно не изменяют или не являются существенным отступлением от характеристик, условий и прочих требований, изложенных в конкурсной документации, или если в ней присутствуют грамматические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа конкурсной заявки.
64. При рассмотрении конкурсных заявок:
1) для облегчения рассмотрения конкурсных заявок допускается запрос конкурсной комиссией путем размещения в системе у потенциальных поставщиков открытого конкурса разъяснений в связи с их конкурсными заявками без изменения их содержания, но не позднее пяти календарных дней до истечения окончательного срока рассмотрения конкурсных заявок. Потенциальный поставщик в течение двух календарных дней с момента регистрации запроса отвечает на него и размещает разъяснение в системе;

61. Жүйеде қалыптастырылатын конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) тапсырыс берушінің атауы мен әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) конкурстық өтінімдерді ашу күні, уақыты;
3) конкурстық комиссияның құрамы;
4) ашық конкурстың нысанасы (егер ашық конкурс нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары және нөмірлері);
5) конкурстық құжаттаманы алған әлеуетті жеткізушілердің атауы және орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе аты, тегі, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке адамлар үшін);
6) өлшем және есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес сипаты, өлшем бірлігі, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
7) конкурстық өтінімдерді ұсынудың күні мен уақытын көрсете отырып конкурстық өтінімдерді ұсынған әлеуетті жеткізушілердің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе аты, тегі, әкесінің аты (жеке адамлар үшін);
8) өзінің конкурстық өтінімін кері қайтарып алған әлеуетті жеткізушілердің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе аты, тегі, әкесінің аты (жеке адамдар үшін);
9) әрбір лот бойынша жеке әлеуетті жеткізушілердің ашылған конкурстық өтінімдерінің мазмұны туралы ақпарат;
10) оның шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (-тар) нөмірі (-лері).
Конкурстық өтінімдерді қарау және ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру рәсімі
62. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдерді қарайды және егер конкурстық құжаттамада өзгеше ұзақ мерзім көзделмесе, әлеуетті жеткізушілерді әрбір лот бойынша жеке конкурстық өтінімдерді ашқан күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы шешім қабылдайды.
63. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімді, егер ол конкурстық құжаттамада көрсетілген талаптарға сәйкес келсе не конкурстық құжаттамада жазылған сипаттамалары, шарттар мен өзге де талаптарды елеулі өзгертпейтін немесе олардан маңызды шегіну болып табылмайтын маңызды емес ауытқулар бар болса немесе онда конкурстық өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге келетін грамматикалық қателер бар болса, талаптарға сәйкес келетін өтінім ретінде қарайды.
64. Конкурстық өтінімдерді қараған кезде:
1) конкурстық өтінімдерді қарауды жеңілдету үшін конкурстық комиссияның жүйеде орналастыру арқылы ашық конкурстың әлеуетті жеткізушілерінен олардың мазмұнын өзгертпестен, бірақ конкурстық өтінімдерді қараудың соңғы мерзімі өткенге дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей, олардың конкурстық өтінімдеріне байланысты түсіндірмеге сұрау салуға жол беріледі. Әлеуетті жеткізуші сұрау салуды тіркеген сәттен бастап күнтізбелік екі күн ішінде оған жауап береді және түсіндірмені жүйеде орналастырады;

2) не допускается заказчику вносить какие-либо изменения в конкурсную заявку потенциального поставщика;
3) не допускаются никакие запросы, предложения или разрешения, чтобы привести конкурсную заявку, не отвечающую требованиям конкурсной документации и настоящих Правил, в соответствие с этими требованиями.
65. Конкурсная комиссия отклоняет конкурсную заявку и не допускает потенциального поставщика к участию в открытом конкурсе по следующим основаниям:
1) не представлены документы, указанные в пункте 40 настоящих Правил;
2) конкурсная заявка, содержит документы, оформленные (отсканированные) с нарушением требований настоящих правил и конкурсной документации;
3) срок действия конкурсной заявки менее срока, установленного в конкурсной документации;
4) конкурсная заявка и (или) прилагаемая документация содержит информацию, которая не может быть идентифицирована с буквенными, цифровыми и иными символами, а также представлена с ошибкой открытия файла;
5) в конкурсной заявке и (или) прилагаемой документации указана стоимость закупаемых ТРУ и (или) тарифов для формирования цены конкурсной заявки;
6) конкурсная заявка и (или) прилагаемая документация представлена на языках, отличных от языков конкурсной документации;
7) представление нерезидентами Республики Казахстан конкурсной заявки и (или) прилагаемой к ней документации без засвидетельствованного нотариусом перевода на языки конкурсной документации;
8) наличие в сканированной копии справки банка или филиала банка с подписью и печатью просроченной задолженности хотя бы по одному виду обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи данной справки;
9) представлен бухгалтерский баланс, упрощенная декларация для субъектов малого бизнеса, оформленных с нарушением законодательства Республики Казахстан;
10) наличие в справке соответствующего налогового органа сведений о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере одного тенге и более (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан о налогах и других обязательных платежах в бюджет), более чем за три месяца;
11) представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям, установленным в технической спецификации конкурсной документации;
12) наличие сведений, содержащихся в информационных базах, доступ к которым предоставляется третьим лицам собственниками баз на основании договора, согласно которым потенциальный поставщик, его учредители, акционеры или участники учредителя либо иные лица, опосредованно участвующие в уставном капитале потенциального поставщика, замешаны в коррупционной или иной противоправной деятельности;

2) тапсырыс берушіге әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтініміне қандай да бір өзгеріс енгізуге жол берілмейді;
3) конкурстық құжаттаманың және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін конкурстық өтінімді осы талаптарға сәйкес келтіру үшін ешқандай сұрау салуларға, ұсыныстар немесе рұқсаттамаларға жол берілмейді.
65. Конкурстық комиссия мынадай негіздер бойынша конкурстық өтінімді қабылдамайды және әлеуетті жеткізушіні ашық конкурсқа қатысуға жібермейдіі:
1) осы Қағидалардың 40-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмаса;
2) конкурстық өтінім осы Қағидалардың және конкурстық құжаттаманың талаптарын бұза отырып ресімделген (сканерден өткізілген) құжаттарды қамтыса;
3) конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімнен аз болса;
4) конкурстық өтінім және (немесе) қоса берілген құжаттама әріптік, цифрлық және өзге де нышандармен сәйкестендіруге келмейтін ақпаратты қамтыса, сондай-ақ файлды ашу қатесімен ұсынылса;
5) конкурстық өтінімде және (немесе) қоса беріллген құжаттамада конкурстық өтінім бағасын қалыптастыру үшін сатып алынатын ТЖҚ және (немесе) тарифтердің құны көрсетілсе;
6) конкурстық өтінім және (немесе) қоса берілген құжаттама конкурстық құжаттама тілінен өзгеше тілде ұсынылса;
7) Қазақстан Республикасының резиденттері еместері конкурстық құжаттаманы және (немесе) оған қоса берілетін құжаттаманы нотариус куәландырған конкурстық құжаттама тіліне аудармасыз ұсынса;
8) банк немесе банк филиалының қолы және мөрі бар анықтаманың сканерден өткізілген көшірмесінде әлеуетті жеткізушінің аталған анықтаманың берілген күнінің алдындағы үш айдан артық созылып келе жатқан міндеттеме түрлерінің біреуінен болса да мерзімі өткен қарыздардың болуы;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып ресімделген шағын бизнес субъектілеріне арналған бухгалтерлік баланс, жеңілдетілген декларация ұсынылса;
10) тиісті салық органының анықтамасында үш айдан астам бір теңге немесе одан көп мөлшерінде салық берешегі және міндетті зейнетақы жарнасы мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі туралы мәліметтердің болуы (Қазақстан Республикасының салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы заңнамасына сәйкес төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда);
11) әлеуетті жеткізушінің конкурстық құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынуы;
12) шарт негізінде база иелерінің үшінші адамларына қол жеткізуге рұқсат берілетін ақпараттық базаларда қамтылған мәліметтерге сәйкес әлеуетті жеткізуші, оның құрылтайшылары, акционерлер немесе құрылтайшының қатысушылары немесе әлеуетті жеткізушінің жарғылық капиталына жанама қатысатын өзге де адамлар сыбайлас жемқорлық немесе өзге де құқыққа қарсы қызметке араласса;

13) потенциальным поставщиком нарушены требования, приведенные в пунктах 11 и 12 настоящих Правил;
Отклонение конкурсных заявок по основаниям, не предусмотренным настоящим пунктом, не допускается.
66. Конкурсная комиссия при рассмотрении конкурсных заявок потенциальных поставщиков учитывает сведения, представленные потенциальным поставщиком, для определения соответствия потенциального поставщика критерию, предусмотренному пунктом 2 статьи 78 Закона отдельно по каждому лоту.
В случае непредставления потенциальным поставщиком документов, подтверждающих его соответствие критерию, влияющему на цену конкурсной заявки, конкурсная комиссия не применяет к конкурсному ценовому предложению такого потенциального поставщика условное уменьшение цены.
67. Не допускается отклонение конкурсной заявки потенциального поставщика по причине истечения срока действия документов, подтверждающих его платежеспособность, в связи с продлением заказчиком окончательного срока представления конкурсных заявок.
68. Допускается несоответствие технической спецификации потенциального поставщика технической спецификации, указанной в конкурсной документации, если предлагаются товары и услуги с более лучшими функциональными и другими характеристиками, а также когда предлагаются более лучшие технологические решения и (или) выполнение работ из лучших материалов.
69. Протокол допуска к участию в открытом конкурсе согласно приложению 4 к настоящим Правилам формируется в системе заказчиком, подписывается электронной цифровой подписью заказчика и размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, не позднее трех рабочих дней следующих за днем вскрытия конкурсных заявок, если иной больший срок не предусмотрен конкурсной документацией.
Бумажный экземпляр протокола допуска к участию в открытом конкурсе подписывается председателем и (или) заместителем председателя, секретарем и всеми присутствующими при процедуре допуска к участию членами конкурсной комиссии.
По соответствующему письменному запросу потенциального поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола допуска к участию в открытом конкурсе.
70. Протокол допуска к участию в открытом конкурсе содержит:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) дату, время и место проведения заседания;
3) состав конкурсной комиссии;

13) әлеуетті жеткізуші осы Қағидалардың 11 және 12-тармақтарында келтірілген талаптарды бұзса.
Осы тармақта көзделмеген негіздемелер бойынша конкурстық өтінімдерден бас тартуға жол берілмейді.
66. Конкурстық комиссия әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін қарау кезінде, әлеуетті жеткізушінің Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген критерийге сәйкес келетіндігін айқындау үшін әлеуетті жеткізуші ұсынған мәліметтерді әр лот бойынша бөлек ескереді.
Әлеуетті жеткізуші конкурстық өтінім бағасына әсер ететін критерийге өзінің сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынбаған жағдайда, конкурстық комиссия осындай әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсынысына бағаны шартты төмендетуді қолданбайды.
67. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімін тапсырыс берушінің конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімін ұзартуына байланысты оның төлем қабілеттілігін растайтын құжаттардың қолдану мерзімінің өтуі себебі бойынша бас тартуға жол берілмейді.
68. Егер неғұрлым жақсы функционалдық және басқа да сипаттамалары бар тауарлар мен көрсетілетін қызметтер ұсынылса, сондай-ақ егер неғұрлым жақсы технологиялық шешімдер және (немесе) ең жақсы материалдардан жасалған жұмыстарды орындау ұсынылса, конкурстық құжаттамада көрсетілген техникалық ерекшелікке әлеуетті жеткізушінің техникалық ерекшелігінің сәйкессіздігіне жол беріледі.
69. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тапсырыс беруші жүйеде қалыптастырады, оған тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және егер конкурстық құжаттамада өзгеше ұзақ мерзім көзделмесе, жүйеде тапсырыс берушінің ақпаратты қалыптастыру мен орналастыруға уәкілеттік берген адамы оны конкурстық өтінімдерді ашу күнінен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде орналастырады.
Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат хаттамасының қағаз нұсқасына конкурстық комиссияның төрағасы және (немесе) төрағасының орынбасары, хатшысы және қатысуға рұқсат беру рәсіміне қатысқан конкурстық комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
Әлеуетті жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күні ішінде ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасының көшірмесі жіберіледі.
70. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасы мыналарды қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы және әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) отырысты өткізудің күні, уақыты және орны;
3) конкурстық комиссияның құрамы;

4) предмет открытого конкурса (наименования лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
5) описание, единицу измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
6) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) потенциальных поставщиков, конкурсные заявки которых были вскрыты в системе и рассмотрены конкурсной комиссией;
7) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (для физических лиц) потенциальных поставщиков, конкурсные заявки которых были отклонены, с указанием причины их отклонения;
8) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (для физических лиц) потенциальных поставщиков, признанных участниками открытого конкурса (лот) с указанием применения условного уменьшения цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона:
9) дату, время окончания размещения конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса в системе с момента подписания электронной цифровой подписью заказчика протокола допуска;
10) дату, время оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса;
11) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп.
71. Конкурсная комиссия назначает вскрытие конкурсных ценовых предложений на дату не ранее двух рабочих дней со дня подписания протокола допуска к участию в открытом конкурсе, если иной больший срок не предусмотрен протоколом допуска к участию в открытом конкурсе.
Извещением заинтересованных лиц о результатах допуска к участию в открытом конкурсе является размещение в системе лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, протокола допуска к участию в открытом конкурсе.
72. В случае отсутствия по всем лотам открытого конкурса представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок или не отклоненных конкурсных заявок в системе, принимается решение о признании открытого конкурса несостоявшимся и оформляется протокол итогов в порядке и по формам, приведенным в пунктах 8788 настоящих Правил.
Содержание и представление конкурсных ценовых предложений
73. Подписанное электронной цифровой подписью конкурсное ценовое предложение участника открытого конкурса представляется в системе отдельно по каждому лоту с учетом включения помимо цены закупаемых ТРУ расходов на их транспортировку и страхование, оплату таможенных пошлин, налогов и сборов, а также иных расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, без учета НДС.

4) ашық конкурстың нысанасы (егер ашық конкурс нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары);
5) өлшем және есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі, сипаты, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
6) конкурстық өтінімдері жүйеде ашылып, конкурстық комиссия қараған әлеуетті жеткізушілердің атауы және орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке адамлар үшін);
7) қабылдамау себептері көрсетіле отырып, конкурстық өтінімдері қабылданбаған әлеуетті жеткізушілердің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (жеке адамлар үшін);
8) Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаның шартты төмендетілуінің қолданылуын көрсете отырып, ашық конкурстың (лот) қатысушылары болып танылған әлеуетті жеткізушілердің атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (жеке адамлар үшін);
9) ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының рұқсат беру хаттамасына тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған сәттен бастап жүйеде орналастырылуының күні, уақыты;
10) ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстырудың күні, уақыты;
11) шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (-тардың) нөмірі (-лер).
71. Конкурстық комиссия, егер ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында өзге ше ұзақ мерзім көзделмесе, конкурстық баға ұсыныстарын ашыуды ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасына қол қойған күннен бастап екі жұмыс күнінен кейінгі күнге белгілейді.
Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру нәтижелері туралы мүдделі органдарды хабардар ету тапсырыс берушінің жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті адамының ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын орналастыру болып табылады.
72. Ашық конкурстың барлық лоттары бойынша әлеуетті жеткізушілер ұсынған немесе жүйеде бас тартылмаған конкурстық өтінімдер жоқ болған жағдайда, ашық конкурсты өткізілмеді деп тану туралы шешім қабылданады және осы Қағидалардың 87, 88-тармақтарында келтірілген тәртіппен және нысандар бойынша қорытындылар хаттамасы ресімделеді.
Конкурстық баға ұсыныстарының мазмұны және оларды ұсыну
73. Электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған ашық конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысы сатып алынатын ТЖҚ-ның бағасынан басқа, оларды тасымалдауға және сақтандыруға, кедендік баждарды, салықтар мен алымдарды төлеуге кететін шығыстарды, сондай-ақ ҚҚС-ны есепке алмағанда тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарымен көзделген өзге де шығындарды ескере отырып, жүйеде әрбір лот бойынша бөлек ұсынылады.

74. Участники открытого конкурса представляют конкурсные ценовые предложения не позднее срока, указанного в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе.
Не допускается представление потенциальным поставщиком конкурсного ценового предложения либо документов и (или) материалов, являющихся составной частью конкурсного ценового предложения, до начала приема конкурсных ценовых предложений и (или) после истечения окончательного срока их представления, указанного в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе.
75. Не допускается представление участником открытого конкурса в системе более одного конкурсного ценового предложения на один лот.
76. Участниками открытого конкурса не позднее окончания срока представления конкурсных ценовых предложений допускается:
1) изменить свое конкурсное ценовое предложение;
2) отозвать свое конкурсное ценовое предложение, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения конкурсной заявки.
Процедура оценки и сопоставления конкурсных ценовых
предложений и определения победителя открытого конкурса
77. В системе не размещаются конкурсные ценовые предложения участников открытого конкурса, представляемые после истечения срока представления конкурсных ценовых предложений, указанного в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе.
78. Сведения об участниках открытого конкурса, представивших конкурсные ценовые предложения в сроки, установленные в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе, автоматически регистрируются в системе.
79. При размещении в системе уполномоченным лицом участника открытого конкурса конкурсного ценового предложения, подписанного электронной цифровой подписью в системе, факт представления конкурсного ценового предложения автоматически регистрируется в системе с указанием следующих сведений:
1) предмет открытого конкурса в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов участника открытого конкурса;
3) дата и время представления конкурсного ценового предложения участника открытого конкурса;
4) цена конкурсного ценового предложения на каждый лот.
80. В установленные протоколом допуска к участию в открытом конкурсе дату, время в системе осуществляются оценка и сопоставление представленных конкурсных ценовых предложений.

74. Ашық конкурстың қатысушылары конкурстық баға ұсыныстарын ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында көрсетілген мерзімінен кешіктірмей ұсынады.
Конкурстық баға ұсыныстарын қабылдау басталғанға дейін және (немесе) ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында көрсетілген оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін әлеуетті жеткізушінің конкурстық баға ұсыныстарын не конкурстық баға ұсынысының құрамдас бөлігі болып табылатын құжаттарды және/немесе материалдарды ұсынуға жол берілмейді.
75. Ашық конкурстың қатысушысының жүйеде бір лотқа бір конкурстық баға ұсынысынан артық ұсынуына, жол берілмейді.
76. Ашық конкурстың қатысушыларына конкурстық баға ұсыныстарын ұсынудың мерзімі аяқталуынан кешіктірмей мыналарға:
1) өзінің конкурстық баға ұсынысын өзгертуге;
2) өзінің енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуін қайтару құқығын жоғалтпай, конкурстық баға ұсынысын қайтарып алуға рұқсат етіледі.
Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру және ашық конкурстың жеңімпазын айқындау рәсімі
77. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында көрсетілген конкурстық баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі өткеннен кейін ұсынылатын ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстары жүйеде орналастырылмайды.
78. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында белгіленген мерзімде конкурстық баға ұсыныстарын ұсынған ашық конкурстың қатысушылары туралы мәліметтер жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
79. Ашық конкурсқа қатысушының уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған конкурстық баға ұсынысын жүйеде орналастырған кезде, конкурстық баға ұсынысын беру фактісі мынадай мәліметтерді көрсету арқылы жүйеде автоматты түрде тіркеледі:
1) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес ашық конкурстың нысанасы (ашық конкурс нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары);
2) әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес ашық конкурсқа қатысушының атауы және орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке адамлар үшін);
3) ашық конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысын ұсынған күні мен уақыты;
4) әр лотқа конкурстық баға ұсынысының бағасы.
80. Ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында белгіленген күні, уақытта жүйеде ұсынылған конкурстық баға ұсыныстарын салыстыру және бағалау жүзеге асырылады.

81. Вскрытие конкурсных ценовых предложений, подписанных электронной цифровой подписью потенциального поставщика, осуществляется в системе.
82. В системе отклоняются представленные конкурсные ценовые предложения, если цена конкурсного ценового предложения участника открытого конкурса превышает сумму, выделенную на закуп ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса (лота).
83. В случае наличия единственного участника открытого конкурса или повторного открытого конкурса, конкурсное ценовое предложение которого не было отклонено, как не соответствующее условиям открытого конкурса или повторного открытого конкурса, такой участник признается победителем.
84. В системе оцениваются и сопоставляются конкурсные ценовые предложения, которые не были отклонены по условию, приведенному в пункте 82 настоящих Правил, и определяется победитель открытого конкурса (по лотам) на основе самой низкой цены конкурсного ценового предложения с учетом критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона.
85. При определении победителя открытого конкурса, в случае равенства цен конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона, предпочтение отдается казахстанскому производителю товаров, казахстанскому производителю работ, услуг.
Победителем признается участник открытого конкурса, предложивший наибольший процент по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, в случаях:
1) равенства цен конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона, являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
2) равенства цен конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса не являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг.
Победителем признается участник открытого конкурса, конкурсное ценовое предложение которого поступило в системе ранее конкурсных ценовых предложений других участников открытого конкурса в случаях:
1) равенства цен конкурсных ценовых предложений с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона, и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, предложенных участниками открытого конкурса, являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;

81. Әлеуетті жеткізушінің электрондық цифрлық қолтаңба қойылған конкурстық баға ұсыныстарын ашу жүйеде жүзеге асырылады.
82. Ашық конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысының бағасы ашық конкурстың (лоттың) нысанасы болып табылатын ТЖҚ-ны сатып алуға бөлінген сомадан асқан жағдайда, ұсынылған конкурстық баға ұсыныстары жүйеде қабылданбайды.
83. Конкурстық баға ұсынысы ашық конкурстың немесе қайталама ашық конкурс шарттарына сәйкес келмейді деп қабылданбай қоймаған ашық конкурс немесе қайталама ашық конкурстың жалғыз қатысушысы болған жағдайда, бұл қатысушы жеңімпаз болып танылады.
84. Осы Қағидалардың 82-тармағында келтірілген шарт бойынша қабылданған конкурстық баға ұсыныстары жүйеде салыстырылады және бағаланады, және Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету критерийін ескере отырып, конкурстық баға ұсынысының ең төмен бағасының негізінде (лот бойынша) ашық конкурстың жеңімпазы айқындалады.
85. Ашық конкурстың жеңімпазын айқындау кезінде Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету бойынша критерийді қолдануды ескере отырып, ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағасы тең болған жағдайда, басымдық қазақстандық тауар өндірушіге, қазақстандық жұмысты, көрсетілетін қызметті өндірушіге беріледі.
Мынадай:
1) Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету бойынша критерийді қолдануды ескере отырып, тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын ашық конкурстың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болған;
2) тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болған жағдайларда, ашық конкурстың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-де жергілікті қамту бойынша ең көп пайыз ұсынған ашық конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.
Мынадай:
1) Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаны шартты төмендету бойынша критерийді қолдануды ескере отырып, конкурстық баға ұсыныстары және тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын ашық конкурсқа қатысушылар ұсынған ашық конкурстың мәні болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болған;

2) равенства цен конкурсных ценовых предложений и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом открытого конкурса, предложенных участниками открытого конкурса, не являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг.
86. При подведении итогов открытого конкурса в целом или по отдельному лоту в системе лицом, уполномоченным заказчиком формируется одно из следующих решений:
1) об объявлении победителя открытого конкурса или повторного открытого конкурса;
2) о признании открытого конкурса или повторного открытого конкурса несостоявшимся в связи с отсутствием представленных конкурсных заявок;
3) о признании открытого конкурса или повторного открытого конкурса несостоявшимся в случае, когда все конкурсные заявки или все конкурсные ценовые предложения потенциальных поставщиков были отклонены как несоответствующие условиям открытого конкурса или повторного открытого конкурса;
4) о признании открытого конкурса или повторного открытого конкурса несостоявшимся в связи с отсутствием представленных участниками открытого конкурса или повторного открытого конкурса конкурсных ценовых предложений;
87. Решение по итогам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений не позднее дня вскрытия конкурсных ценовых предложений формируется и публикуется в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе в виде протокола подведения итогов открытого конкурса, подписанного электронной цифровой подписью заказчика, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Бумажный экземпляр протокола подведения итогов открытого конкурса, сформированного в системе, подписывается председателем и (или) заместителем председателя, секретарем и всеми присутствующими на дату подведения итогов членами конкурсной комиссии не позднее одного рабочего дня со дня проведения оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений с указанием сведений, приведенных в пункте 88 настоящих Правил.
По соответствующему письменному запросу потенциального поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола подведения итогов открытого конкурса.
88. Протокол подведения итогов открытого конкурса содержит:

2) конкурстық баға ұсыныстары және тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын ашық конкурсқа қатысушылар ұсынған ашық конкурстың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ–дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болған жағдайларда, конкурстық баға ұсынысы басқа ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарынан бұрын жүйеде түскен ашық конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.
86. Жалпы немесе жеке лот бойынша ашық конкурстың қорытындыларын шығарған кезде жүйеде тапсырыс беруші уәкілеттік берген адам мына шешімдердің бірін қалыптастырады:
1) ашық конкурстың немесе қайталама ашық конкурстың жеңімпазын жариялау туралы;
2) ұсынылған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты ашық конкурсты немесе қайталама ашық конкурсты өтпеді деп тану туралы;
3) әлеуетті жеткізушілердің барлық конкурстық өтінімдері немесе барлық конкурстық баға ұсыныстары ашық конкурстың немесе қайталама ашық конкурстың шарттарына сәйкес келмейтіндер ретінде қабылданбаған жағдайда, ашық конкурсты немесе қайталама ашық конкурсты өтпеді деп тану туралы;
4) ашық конкурстың немесе қайталама ашық конкурстың қатысушылары ұсынған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты ашық конкурсты немесе қайталама ашық конкурсты өтпеді деп тану туралы.
87. Конкурстық баға ұсыныстарын салыстыру және бағалау қорытындылары бойынша шешімді конкурстық баға ұсыныстары ашылған күнінен кешіктірмей жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасы түрінде тапсырыс берушінің жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берген адамы қалыптастырады және жариялайды.
Жүйеде қалыптастырылған ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасының қағаз нұсқасына төраға және (немесе) төрағаның орынбасары, хатшы және осы Қағидалардың 88-тармағында келтірілген мәліметтерді көрсете отырып, конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей конкурстық комиссия мүшелерінің қорытындысын шығару күні барлық қатысқан конкурстық комиссия мүшелері қол қояды.
Әлеуетті жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күні ішінде ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасының көшірмесі жіберіледі.
88. Ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасы мыналарды қамтиды:

1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) дату, время подведения итогов открытого конкурса;
3) состав конкурсной комиссии;
4) предмет открытого конкурса в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования лотов, в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
5) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов участников открытого конкурса, представивших конкурсные ценовые предложения до истечения окончательного срока, указанного в протоколе допуска к участию в открытом конкурсе;
6) описание, единицу измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
7) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (для физических лиц) участников открытого конкурса, отозвавших конкурсные ценовые предложения в соответствии с подпунктом 2) пункта 76 настоящих Правил;
8) наименование (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество (для физических лиц) участников открытого конкурса, конкурсные ценовые предложения которых были отклонены по причине, приведенной в пункте 82 настоящих Правил, с указанием цен их конкурсных ценовых предложений;
9) цены не отклоненных конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса с учетом применения критерия условного уменьшения цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона (по лотам);
10) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов, цену конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса (по лотам) и троих участников открытого конкурса, конкурсные ценовые предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя, и (или) указание причины, если в результате открытого конкурса не был определен победитель (по лотам);
11) обязательства победителя открытого конкурса, троих участников открытого конкурса, конкурсные ценовые предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя, по местному содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
12) код закупки и адрес интернет - ресурса системы;

1) тапсырыс берушінің атауы мен әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) ашық конкурстың қорытындысын шығару күні, уақыты;
3) конкурстық комиссияның құрамы;
4) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес ашық конкурстың нысанасы (ашық конкурстың нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы);
5) ашық конкурсқа қатысуға рұқсат беру хаттамасында көрсетілген соңғы мерзімнің өтуіне дейін конкурстық баға ұсыныстарын ұсынған ашық конкурсқа қатысушылардың әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес атауы және орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке адамлар үшін);
6) өлшем мен есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес сипаттамасы, өлшем бірлігі немесе әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
7) осы Қағидалардың 76-тармағының 2) тармақшасына сәйкес конкурстық баға ұсыныстарын кері қайтарып алған ашық конкурсқа қатысушылардың атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін);
8) олардың конкурстық баға ұсыныстарының бағаларын көрсете отырып, осы Қағидалардың 82-тармағында келтірілген себеппен конкурстық баға ұсыныстары қабылданбаған ашық конкурсқа қатысушылардың атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін);
9) Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген (лоттар бойынша) бағаны шартты төмендету критерийін қолдануды ескере отырып, ашық конкурсқа қатысушылардың қабылданған конкурстық баға ұсыныстарының бағалары;
10) ашық конкурс (лоттар бойынша) жеңімпазының және жеңімпаздың ұсынысынан кейін конкурстық баға ұсыныстары барынша басым болып табылатын ашық конкурстың үш қатысушысының әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес атауы, орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке адамлар үшін) конкурстық баға ұсынысының бағасы және (немесе) ашық конкурстың нәтижесінде жеңімпаз айқындалмаған жағдайда, себептің көрсетілуі (лоттар бойынша);
11) ашық конкурс жеңімпазының, конкурстық баға ұсыныстары жеңімпаздың ұсынысынан кейін барынша басым болып табылатын ашық конкурстың үш қатысушысының әрбір лот бойынша ұсынылып отырған тауарлар немесе жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтердегі пайызбен көрсетілген (0-ден 100 дейін) жергілікті қамту бойынша міндеттемелері;
12) сатып алудың коды мен жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы;

13) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп.
89. В срок, установленный объявлением о проведении открытого конкурса, с победителем открытого конкурса заключается договор на условиях, соответствующих условиям конкурсной заявки, конкурсного ценового предложения победителя открытого конкурса и существенных условий договора.
При заключении договора допускается по обоюдному согласию сторон изменение условий проекта договора не являющихся существенными.
90. Допускается заключение договора с последующими участниками открытого конкурса, предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя в соответствии с протоколом подведения итогов открытого конкурса на условиях конкурсных заявок таких потенциальных поставщиков, в случае, если по результатам проведенного открытого конкурса победитель открытого конкурса:
1) не представил оригинал документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
2) не подписал и не представил заказчику договор в сроки, установленные в соответствии с объявлением о проведении открытого конкурса;
3) подписав договор о закупках, отказался от исполнения договора, не приступив к исполнению обязательств по договору.
91. Если открытый конкурс признан несостоявшимся по причинам, предусмотренным подпунктами 2)3)4) пункта 86 настоящих Правил, то допускается внесение изменений и дополнений в конкурсную документацию за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 1) пункта 27 настоящих Правил, и проведение заказчиком повторного открытого конкурса с применением способов информирования, указанных в пункте 33 настоящих Правил, либо осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
Если повторный конкурс признан несостоявшимся по причинам, предусмотренным подпунктами 2)3)4) пункта 86 настоящих Правил, то допускается проведение заказчиком нового конкурса с применением способов информирования, указанных в пункте 33 настоящих Правил либо осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
В случае, если открытый конкурс признан несостоявшимся по причине, предусмотренной подпунктом 3) пункта 86 настоящих Правил, вследствие предложения потенциальными поставщиками обязательств по местному содержанию в товарах или работах, или услугах ниже минимальных требований конкурсной документации, заказчик при проведении повторного открытого конкурса изменяет требования по местному содержанию в товарах или работах, или услугах в сторону уменьшения.

13) шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт(-тардың) нөмір(-лер)і.
89. Ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруда белгіленген мерзімде ашық конкурстың жеңімпазымен ашық конкурс жеңімпазының конкурстық өтініміндегі, конкурстық баға ұсынысындағы шарттарға және шарттың елеулі талаптарына сәйкес келетін талаптарда шарт жасалады.
Шарт жасасу кезінде тараптардың өзара келісімі бойынша елеулі болып табылмайтын шарт жобасының талаптарын өзгертуге жол беріледі.
90. Егер өткізілген ашық конкурс нәтижелері бойынша ашық конкурс жеңімпазы:
1) конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің енгізілуін растайтын құжаттың түпнұсқасын ұсынбаса;
2) ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруға сәйкес белгіленген мерзімде шартқа қол қоймаса және оны тапсырыс берушіге ұсынбаса;
3) сатып алу туралы шартқа қол қойып, шарт бойынша міндеттемелерін орындауға кіріспестен, шартты орындаудан бас тартса осындай әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері шарттарында ұсыныстары ашық конкурстың қорытындысын шығару хаттамасына сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін неғұрлым басым болған ашық конкурстың кейінгі қатысушыларымен шарт жасасуға жол беріледі.
91. Егер ашық конкурс осы Қағидалардың 86-тармағының 2), 3),  4) тармақшаларында көзделген себептер бойынша өткізілмеді деп танылса, онда осы Қағидалардың 27-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге және тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 33-тармағында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, қайталама ашық конкурс өткізуге не болмаса осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден сатып алу тәсілі арқылы сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Егер қайталама конкурс осы Қағидалардың 86-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларында көзделген себептермен өткізілмеді деп танылса, тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 33-тармағында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, жаңа конкурс өткізуіне не осы Қағидалармен белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды өткізуіне жол беріледі.
Егер ашық конкурс осы Қағидалардың 86-тармағының 3) тармақшасында көзделген себеп бойынша әлеуетті жеткізушілер тауарлардағы немесе жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша конкурстық құжаттамадағы ең аз талаптарынан төмен болып табылатын міндеттемелерді ұсыну салдарынан өткізілмеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші қайталама ашық конкурсты өткізген кезде тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша талаптарды азайту жағына қарай өзгертеді.

92. В случае, если все поставщики, заявки которых не были отклонены, как несоответствующие условиям открытого конкурса, уклонились от заключения договора о закупках, заказчиком проводится новый открытый конкурс с применением способов информирования, указанных в пункте 33 настоящих Правил.
Закуп товаров, работ и услуг способом из одного источника
93. Закуп ТРУ способом из одного источника проводится в случаях, если:
1) открытый или повторный открытый конкурс признан несостоявшимся:
в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок;
когда все конкурсные заявки или все конкурсные ценовые предложения потенциальных поставщиков были отклонены как несоответствующие условиям конкурса;
в связи с отсутствием представленных участниками конкурсных ценовых предложений;
2) закуп или повторный закуп способом запроса ценовых предложений признан несостоявшимся в связи с отсутствием ценовых предложений либо отсутствием не отклоненных ценовых предложений;
3) закуп или повторный закуп через систему электронных закупок признан несостоявшимся:
в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок;
когда конкурсные заявки потенциальных поставщиков были отклонены как несоответствующие условиям закупа;
в связи с отсутствием представленных участниками конкурсных ценовых предложений.
Закуп ТРУ способом из одного источника применяется при закупе:
1) когда у заказчика, закупившего ТРУ у какого-либо поставщика, возникает необходимость приобрести ТРУ у того же поставщика в целях унификации, стандартизации или обеспечения совместимости с имеющимися ТРУ;
2) услуг по подготовке, переподготовке и повышению квалификации работников;
3) ТРУ при возникновении поломок, выхода из строя механизмов, агрегатов в пути следования, требующих незамедлительного восстановления;
4) услуг, связанных с осуществлением командировочных расходов;
5) услуг по доверительному управлению имуществом;
6) услуг по аренде недвижимого имущества;
7) регулируемых ТРУ у субъектов естественной монополии;
8) ТРУ у лица, занимающего доминирующее (монопольное) положение на определенном рынке закупаемых ТРУ либо у субъекта государственной монополии по основному предмету его деятельности;
9) ТРУ для локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, ликвидации аварий, в том числе в случае выхода из строя оборудования (аварийной остановки оборудования), выход из строя (аварийная остановка) которого приведет к остановке производственного цикла;

92. Егер өтінімдері ашық конкурстың шарттарына сәйкес келмейді деп кері қайтарылмаған барлық жеткізушілер сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайда, тапсырыс беруші осы Қағидалардың 33-тармағында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, жаңа ашық конкурсты өткізеді.
Бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды немесе
көрсетілетін қызметтерді сатып алу
93. Бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу мынадай жағдайларда өткізіледі, егер:
1) ашық немесе қайталама ашық конкурс:
әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты;
әлеуетті жеткізушілердің барлық конкурстық өтінімдері мен барлық конкурстық баға ұсыныстары конкурстың шарттарына сәйкес келмейтін ретінде қабылданбаған жағдайда;
конкурсқа қатысушылар ұсынған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты өткізілмеді деп танылса;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу немесе қайталама сатып алу баға ұсыныстарының болмауына не болмаса қабылданбай қоймаған баға ұсыныстарының болмауына байланысты өткізілмеді деп танылса;
3) электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алу немесе қайталама сатып алу:
әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты;
әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері сатып алу шарттарына сәйкес келмеген деп қабылданбаған жағдайда;
қатысушылардың ұсынған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты өткізілмеді деп танылса.
Бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ сатып алу мыналарды:
1) қандай да бір жеткізушіден ТЖҚ-ны сатып алған тапсырыс берушінің қолда бар ТЖҚ-мен үйлесімділігін біріздендіру, стандарттау немесе қамтамасыз ету мақсатында дәл сол жеткізушіден ТЖҚ-ны сатып алудың қажеттілігі туындаса;
2) қызметкерлерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтерді;
3) жол сапарларында кідірмей қалпына келтіруді талап ететін сынықтар пайда болғанда, механизмдер, агрегаттар істен шыққан кезде ТЖҚ-ны;
4) іссапар шығыстарын жүзеге асыруға байланысты көрсетілетін қызметтерді;
5) мүлікті сенімгерлік басқару жөніндегі көрсетілетін қызметтерді;
6) жылжымайтын мүлікті жалға алу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді;
7) табиғи монополия субъектілерінен реттелетін ТЖҚ-ны;
8) сатып алынатын ТЖҚ белгілі бір нарығында үстем (монополиялық) орын алатын адамдан немесе қызметінің негізгі мәні бойынша мемлекеттік монополия субъектісінен ТЖҚ-ны;
9) төтенше жағдайлардың салдарын оқшаулау және (немесе) жою, аварияларды жою үшін, оның ішінде жабдықтардың істен шығуы (жабдықтардың авариялық тоқтауы), барлық өндірістік циклды тоқтауына әкелетін істен шығу (авариялық тоқтау) жағдайларында ТЖҚ-ны;

10) услуг по обязательному медицинскому осмотру работников, занятых на тяжелых работах, работах с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, а также на работах, связанных с повышенной опасностью, машинами и механизмами;
11) ТРУ у организаций, созданных республиканскими общественными объединениями инвалидов и производящих приобретаемые ТРУ;
12) товаров, услуг, связанных с представительскими расходами;
13) материалов выставок, семинаров, конференций, совещаний, форумов, симпозиумов, тренингов, а также оплачивается участие в указанных мероприятиях;
14) периодических печатных изданий на бумажном и (или) электронном носителях, услуги по размещению информации в средствах массовой информации, а также услуги по представлению информации, размещенной на интернет-ресурсах, озвученных книгах, изданных на различных магнитных носителях, книгах, изданных рельефно-точечным шрифтом;
15) услуг, связанных с организацией отдыха, лечения работников недропользователя, их детей, пенсионеров, состоящих на учете недропользователя (включая транспортировку и сопровождение до мест отдыха, лечения);
16) услуг рейтинговых агентств, финансовых услуг;
17) услуг специализированных библиотек;
18) ТРУ, являющиеся объектами интеллектуальной собственности, у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых ТРУ;
19) имущества (активов), реализуемого на торгах (аукционах) в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
20) услуг пользования синхронизированной системой электронного закупа;
21) научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ у казахстанских производителей работ при условии, что доля местного содержания в выполняемых работах составит не менее 65 (шестьдесят пять) процентов;
22) работ по переработке, удалению и размещению образуемых в процессе хозяйственной деятельности отходов у поставщика, производственные мощности которого обеспечивают минимальное перемещение отходов от источника их образования;
23) продуктов питания и (или) услуг по организации питания;
24) услуг образовательных учреждений для исполнения контрактных обязательств недропользователей по обучению, повышению квалификации и переподготовке работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, задействованных при исполнении контракта, или обучения граждан Республики Казахстан по перечню специальностей, согласованному с компетентным органом, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о недрах и недропользовании;

10) ауыр жұмыстарда, зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауіпті еңбек жағдайларында жұмыс істейтін, сондай-ақ қауіптілігі жоғары, машиналармен және механизмдермен байланысты жұмыстарда жұмыс істейтін жұмысшыларды міндетті медициналық қараудан өткізу бойынша көрсетілетін қызметтерді;
11) мүгедектердің республикалық қоғамдық бірлестіктері құрған және сатып алынатын ТЖҚ-ны өндіретін ұйымдардан ТЖҚ-ны;
12) өкілдік шығыстарға байланысты тауарларды, көрсетілетін қызметтерді;
13) көрмелер, семинарлар, конференциялар, кеңестер, форумдар, симпозиумдер, тренингтердің материалдарын сатып алу, сондай-ақ көрсетілген іс-шараларға қатысқаны үшін төлемдер төлеуді;
14) қағаз және (немесе) электрондық жеткізгіштердегі мерзімді баспасөз басылымдарын, бұқаралық ақпарат құралдарында ақпаратты орналастыру бойынша қызметтерді, сондай-ақ интернет-ресурстарында орналастырылған ақпаратты, әртүрлі магниттік жеткізгіштерде шығарылған дыбыстандырылған кітаптарды, рельефтік-нүктелік қаріппен басылған кітаптарды ұсыну бойынша қызметтерді;
15) жер қойнауын пайдаланушының жұмысшыларды, олардың балаларын, жер қойнауын пайдаланушының есебінде тұрған зейнеткерлерді емдеуге, олардың демалысын ұйымдастыруға байланысты қызметтерді (емдеу, демалыс орындарына дейін тасымалдау мен жөнелтуді қоса алғанда);
16) рейтингтік агенттіктер көрсететін қызметтерді, қаржылық қызметтерді;
17) мамандандырылған кітапханалар көрсететін қызметтерді;
18) сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтерге қатысты айрықша құқықтарға ие адамдан зияткерлік меншік объектілері болып табылатын ТЖҚ-ны;
19) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес сауда-саттықта (аукциондарда) өткізілетін мүлікті (активтерді);
20) үйлестірілген электрондық сатып алу жүйесін пайдалану қызметтерін;
21) орындалатын жұмыстардағы жергілікті қамтудың үлесі кемінде 65 (алпыс бес) пайызды құраған жағдайда, қазақстандық жұмыс өндірушілерінен ғылыми-зерттеу және/немесе тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды;
22) өндірістік қуаттары қалдықтардың олардың пайда болу көзінен ең аз орын ауыстыруын қамтамасыз ететін жеткізушіден шаруашылық қызмет процесінде пайда болатын қалдықтарды қайта өңдеу, жою және орналастыру жұмыстарын;
23) тамақ өнімдерін және/немесе тамақтануды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді;
24) келісімшартты орындау кезінде тартылған Қазақстан Республикасы азаматтары болып табылатын қызметкерлерді оқыту, біліктілігін арттыру және қайта даярлау бойынша немесе Қазақстан Республикасы азаматтарын Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасына сәйкес құзыретті органмен келісілген мамандықтардың тізбесі бойынша оқыту жөнінде жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттық міндеттемелерін орындау үшін білім беру мекемелері көрсететін қызметтерді;

25) товаров при условии, что доля местного содержания в этих товарах составит не менее 65 (шестьдесят пять) процентов (для закупа товаров в сфере углеводородного сырья);
26) товаров при условии, что доля местного содержания в этих товарах составит не менее 50 (пятьдесят) процентов (за исключением закупа товаров в сфере углеводородного сырья);
27) лекарственных средств;
28) нотариальных услуг;
29) услуг телефонной и сотовой связи, доступа в Интернет;
30) коммунальных услуг;
31) услуг по экспертизе проектной документации у независимых экспертов, состоящих в списке центральной комиссии по разведке и разработке месторождений полезных ископаемых, созданной компетентным органом;
32) услуг по обеспечению реагирования и ликвидации аварийных разливов нефти первого, второго и третьего уровней;
33) услуг авторского надзора;
34) ТРУ у казахстанских производителей ТРУ, зарегистрированных в моногородах, где единственным градообразующим предприятием являются предприятие заказчика;
35) ТРУ, годовой объем которых в стоимостном выражении не превышает стократный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год.
94. В случае проведения закупа ТРУ способом из одного источника в соответствии с подпунктами 1)3) пункта 93 настоящих Правил, условия закупа должны соответствовать требованиям конкурсной документации несостоявшегося закупа.
В случае проведения закупа ТРУ из одного источника в соответствии с подпунктом 2) пункта 93 настоящих Правил, условия закупа должны соответствовать существенным условиям проекта договора несостоявшегося закупа.
Если закупки в соответствии с подпунктами 1)3)4) пункта 6 настоящих Правил проведены с нарушением настоящих Правил, не допускается применение закупа способом из одного источника в соответствии с подпунктами 1)3) пункта 93 настоящих Правил.
95. При осуществлении закупа ТРУ способом из одного источника, не являющихся однородными, допускаются организация и проведение заказчиком единого закупа указанным способом с обязательным разделением таких ТРУ в протоколе подведения итогов закупа из одного источника на лоты.
Закуп нескольких видов однородных ТРУ способом из одного источника осуществляется путем разделения ТРУ на лоты по их однородным видам и месту их поставки (выполнения, оказания).
Закуп способом из одного источника однородных товаров, работ или услуг в рамках нескольких контрактов на недропользование осуществляется заказчиком с обязательным указанием распределения объемов закупаемых ТРУ по контрактам на недропользование.

25) тауарлардағы жергілікті қамтудың үлесі кемінде 65 (алпыс бес) пайызды құраған жағдайда тауарларды (көмірсутек шикізаты саласындағы тауарларды сатып алу үшін);
26) тауарлардағы жергілікті қамтудың үлесі кемінде 50 (елу) пайызды құраған жағдайда тауарларды (көмірсутек шикізаты саласындағы тауарларды сатып алуды қоспағанда);
27) дәрілік құралдарды;
28) нотариат көрсететін қызметтерді;
29) телефон және ұялы байланыс қызметтерін, Интернетке қол жеткізу қызметтерін;
30) коммуналдық қызметтерді;
31) құзыретті орган құрған пайдалы қазбалар кен орындарын барлау және игеру жөніндегі орталық комиссияның тізімінде тұрған тәуелсіз сарапшылардан жобалау құжаттамасын сараптау бойынша көрсетілетін қызметтерді:
32) бірінші, екінші және үшінші деңгейдегі мұнайдың авариялық төгілуін жою және алдын алуды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтерді;
33) авторлық қадағалау қызметтерін;
34) моноқалаларда тіркелген жалғыз қала қалыптастырушы кәсіпорын тапсырыс берушінің кәсіпорны болып табылатын қазақстандық ТЖҚ өндірушілерінен ТЖҚ-ны;
35) жылдық көлемі құндық көріністе тиісті қаржы жылына белгіленген жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын ТЖҚ-ны сатып алу кезінде қолданылады.
94. Осы Қағидалардың 93-тармағының 1), 3) тармақшаларына сәйкес бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу өткізілген жағдайда, сатып алудың шарттары өтпеген сатып алудың конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Осы Қағидалардың 93-тармағының 2) тармақшасына сәйкес бір көзден сатып алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу өткізілген жағдайда сатып алудың шарттары өтпеген сатып алу шартының жобасындағы елеулі талаптарына сәйкес келуі тиіс.
Егер сатып алу осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 3), 4) тармақшаларына сәйкес осы Қағидаларды бұза отырып, өткізілген болса, осы Қағидалардың 93-тармағының 1) – 3) тармақшаларына сәйкес бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды қолдануға жол берілмейді.
95. Бір көзден алу тәсілімен біртекті болып табылмайтын ТЖҚ-ны сатып алуды өткізген кезде тапсырыс берушіге сатып алудың қорытындысын шығару хаттамасында мұндай ТЖҚ-ны міндетті түрде лоттарға бөле отырып, көрсетілген тәсілмен бірыңғай сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге жол беріледі.
Бір көзден алу тәсілімен біртекті ТЖҚ-ның бірнеше түрін сатып алу ТЖҚ-ны олардың біртекті түрлері және оларды жеткізудің (орындаудың, көрсетудің) орындары бойынша лотқа бөлу арқылы жүзеге асырылады.
Біртекті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдалануға арналған бірнеше келісімшарттың шеңберінде бір көзден алу тәсілімен сатып алуды тапсырыс беруші жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша сатып алынатын ТЖҚ көлемдерінің үлестірілуін міндетті түрде көрсету арқылы жүзеге асырады.

96. Протокол подведения итогов закупа ТРУ способом из одного источника содержит информацию:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) основание для закупа способом из одного источника (по каждому лоту, в случае, если в предмет закупа способом из одного источника входит несколько лотов);
3) предмет закупа способом из одного источника в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет закупа способом из одного источника входит несколько лотов);
4) описание, единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
5) сроки и место поставки товаров или выполнения работ, или оказания услуг по каждому лоту;
6) наименование поставщика;
7) цена, предложенная поставщиком на предлагаемые ТРУ по каждому лоту, выраженная в тенге, без учета НДС;
8) сумма, выделенная на закуп товара, выполнение работ или оказание услуг по каждому лоту, выраженная в тенге, без учета НДС;
9) требование о необходимости включения потенциальным поставщиком в предложение всех расходов, связанных с поставкой товаров, выполнением работ, оказанием услуг, без учета НДС;
10) срок заключения договора о закупках с даты подписания протокола итогов электронной цифровой подписью;
11) обязательства потенциального поставщика по местному содержанию в предлагаемых ТРУ, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
12) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп.
97. Протокол подведения итогов закупа ТРУ способом из одного источника по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, формируется, подписывается электронной цифровой подписью заказчика в системе и размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, не позднее даты заключения договора с указанием сведений, приведенных в пункте 96 настоящих Правил.
Бумажный экземпляр протокола итогов закупа из одного источника, сформированного системой, подписывается первым руководителем заказчика или уполномоченным представителем заказчика.
По соответствующему письменному запросу поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола подведения итогов закупа ТРУ способом из одного источника.
Договор о закупках заключается в течение десяти рабочих дней с даты подписания протокола подведения итогов закупа ТРУ способом из одного источника.
Объявление об итогах проведенного закупа подлежит опубликованию в периодических печатных изданиях в соответствии с Законом в течение двух рабочих дней с даты подписания протокола итогов закупа из одного источника.
Закуп товаров, работ и услуг способом запроса
ценовых предложений

96. Бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы және әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) бір көзден алу тәсілімен сатып алудың негіздемесі (әрбір лот бойынша, егер бір көзден алу тәсілімен сатып алудың нысанасына бірнеше лот кірсе);
3) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес бір көзден алу тәсілімен сатып алудың нысанасы (егер бір көзден алу тәсілімен сатып алудың нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары мен нөмірлері);
4) өлшем мен есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес сипаттамасы, өлшем бірліктері әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
5) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу немесе жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсетудің мерзімі және орны;
6) жеткізушінің атауы;
7) әрбір лот бойынша ұсынылатын ТЖҚ үшін жеткізушінің ҚҚС-ны есепке алмағанда теңгедегі ұсынған бағасы;
8) әрбір лот бойынша тауарды сатып алуға, жұмыстарды орындауға немесе қызметтерді көрсетуге бөлінген, ҚҚС-ны есепке алмағанда теңгедегі сома;
9) әлеуетті жеткізушінің ұсынысқа, ҚҚС-ны есепке алмағанда, тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге байланысты барлық шығындарды қосу қажеттілігі туралы талабы;
10) қорытынды хаттамасына электрондық цифрлық қолтаңба қойылған күнінен бастап сатып алу туралы шартты жасасудың мерзімі;
11) ұсынылатын ТЖҚ пайыздық көріністегі (0-ден 100 дейін) жергілікті қамту бойынша әлеуетті жеткізушінің әрбір лот бойынша міндеттемелері;
12) олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (-тардың) нөмір(-лер)і.
97. Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы жүйеде қалыптастырылады, оған тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және осы Қағидалардың 96-тармағында келтірілген мәліметтерді көрсете отырып, шарт жасалған күннен кешіктірмей тапсырыс берушінің жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берген адамы оны жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде орналастырады.
Жүйеде қалыптастырылған бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасының қағаз нұсқасына тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі қол қояды.
Жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күні ішінде бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасының көшірмесі жіберіледі.
Сатып алу туралы шарт бір көзден алу тәсілімен ТЖҚ сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасына қол қойған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жасалады.
Өткізілген сатып алу туралы хабарландыру Заңға сәйкес мерзімді баспа басылымдарында бір көзден алу қорытындыларының хаттамасына қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жариялануға тиіс.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерді сатып алу

98. Закуп ТРУ способом запроса ценовых предложений проводится на ТРУ, характеристики которых не имеют для заказчика существенного значения, при этом решающим условием является цена.
Не допускается описание закупаемых товаров, работ и услуг с указанием технических характеристик.
99. Способ запроса ценовых предложений применяется в случае, если годовой объем закупок определенного товара либо определенной работы, услуги в стоимостном выражении не превышает четырнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год.
100. Не допускается в целях применения способа запроса ценовых предложений дробление годового объема закупок определенного товара, определенной работы, услуги в течение финансового года на части, размер одной из которых менее предусмотренного пунктом 99 настоящих Правил.
101. Закуп нескольких видов однородных ТРУ способом запроса ценовых предложений осуществляется путем разделения ТРУ на лоты, по их однородным видам и месту их поставки (выполнения, оказания).
В случае проведения заказчиком закупа способом запроса ценовых предложений однородных товаров, работ или услуг в рамках нескольких контрактов на недропользование, допускается закуп таких ТРУ одним лотом, при условии единого места поставки товаров, оказания услуг или выполнения работ и обязательного указания распределения объемов закупаемых ТРУ по контрактам на недропользование.
В случаях, предусмотренных настоящим пунктом, рассмотрение, оценка и сопоставление ценовых предложений, а также определение победителя осуществляются по каждому лоту, предусмотренному в объявлении о закупе.
102. Объявление о проведении закупа способом запроса ценовых предложений не позднее пяти рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений формируется в системе, подписывается электронной цифровой подписью лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, и размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе, и публикуется в периодическом печатном издании, публикуемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках.
В случае проведения повторного закупа способом запроса ценовых предложений, недропользователь или его уполномоченное лицо обеспечивают опубликование соответствующего объявления не менее чем за пять рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений с применением способов информирования, указанных в настоящем пункте.
В объявлении о проведении закупа способом запроса ценовых предложений не допускается содержание указаний на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, определяющих принадлежность закупаемого товара, работы, услуги отдельному потенциальному поставщику и (или) производителю закупаемого товара, за исключением следующих случаев осуществления закупок при проведении операций по недропользованию:

98. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу тапсырыс беруші үшін сипаттамасының елеулі маңызы жоқ ТЖҚ-ға өткізіледі, бұл ретте шешуші шарт баға болып табылады.
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің техникалық сипаттамаларын көрсете отырып сипаттауға жол берілмейді.
99. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілі белгілі бір тауарды не болмаса белгілі бір жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алудың жылдық көлемі құндық көріністе тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспаған жағдайда қолданылады.
100. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілін қолдану мақсатында белгілі бір тауарды, белгілі бір жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алудың жылдық көлемін қаржы жылының ішінде біреуінің мөлшері осы Қағидалардың 99-тармағында көзделген мөлшерден кем болатын бөліктерге бөлуге жол берілмейді.
101. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен біртекті ТЖҚ-ның бірнеше түрін сатып алу ТЖҚ-ны олардың біртекті түрлері және оларды жеткізудің (орындаудың, көрсетудің) орындары бойынша лоттарға бөлу арқылы жүзеге асырылады.
Тапсырыс беруші біртекті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды жер қойнауын пайдалануға арналған бірнеше келісімшарттың шеңберінде өткізген жағдайда, тауарларды жеткізудің, қызметтерді көрсетудің немесе жұмыстарды орындаудың бірыңғай жері және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша сатып алынатын ТЖҚ көлемдерінің үлестірілуі міндетті түрде көрсетілсе, осындай ТЖҚ-ны бір лотпен сатып алуға жол беріледі.
Осы тармақта көзделген жағдайларда, баға ұсыныстарын қарау, бағалау және салыстыру, сондай-ақ жеңімпазды айқындау сатып алу туралы хабарландыруда көзделген әрбір лот бойынша жүзеге асырылады.
102. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыру баға ұсыныстарын ұсыну мерзімінің аяқталуына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей жүйеде қалыптастырылады, оған тапсырыс берушінің жүйеде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берген адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде орналастырады және аптасына кемінде үш рет басылып шығарылатын және Қазақстан Республикасы аумағында таралатын мерзімді баспасөз басылымында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайталама сатып алуды өткізген жағдайда, жер қойнауын пайдаланушы немесе оның уәкілетті адамы осы тармақта көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті хабарламаның жариялануын қамтамасыз етеді.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу туралы хабарландыруда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сатып алуды жүзеге асырудың мынадай жағдайларын қоспағанда, тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларға, патенттерге, пайдалы үлгілерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығу орнының атауы мен өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жеке әлеуетті жеткізушісіне және (немесе) өндірушісіне тиесілілігін айқындайтын өзге де сипаттамалардың мазмұнын көрсетуге жол берілмейді:

1) для доукомплектования, модернизации, ремонта и дооснащения имеющегося у заказчика оборудования;
2) для определения поставщика услуг по предоставлению товара в лизинг и возникновения необходимости подробного описания предмета лизинга.
103. Объявление о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений, размещаемое в системе и реестре, содержит:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) предмет закупа способом запроса ценовых предложений в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов);
3) описание, единицу измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
4) сроки и место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по каждому лоту;
5) дату, время начала и окончания приема ценовых предложений;
6) дату и время вскрытия ценовых предложений;
7) сумму, выделенную на закуп товара, выполнение работ и оказание услуг по каждому лоту, выраженную в тенге, без учета НДС;
8) требование о необходимости включения потенциальным поставщиком в ценовое предложение всех расходов, связанных с поставкой товаров, выполнением работ, оказанием услуг, без учета НДС;
9) адрес электронной почты и номера телефонов для обращения потенциальных поставщиков;
10) требуемый срок заключения договора о закупках с даты подведения итогов. Срок заключения договора определяется в соответствии с пунктом 163 настоящих Правил;
11) минимальные требования по местному содержанию в закупаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
12) проект договора о закупках по каждому лоту с указанием существенных условий. Не допускается внесение изменений и (или) дополнений в существенные условия проекта договора о закупках, после размещения объявления о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений в системе.
13) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп;
14) код закупки и адрес интернет - ресурса системы.
104. Объявление о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений, публикуемое в периодическом печатном издании, на государственном и русском языках содержит информацию, указанную в подпунктах 1)2)5)7)14) пункта 103 настоящих Правил.

1) тапсырыс берушіде бар жабдықты жете жинақтау, жаңғырту, жөндеу және жете жарақтандыру үшін;
2) тауарды лизингке ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің жеткізушісін айқындау үшін және лизинг нысанасын толық сипаттаудың қажеттілігі туындағанда.
103. Жүйеде және тізілімде орналастырылатын баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың өткізілуі туралы хабарландыру мыналарды қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы мен әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу нысанасына бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атаулары және нөмірлері);
3) өлшем және есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі, сипаты, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
4) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізудің, қызметтерді көрсетудің, жұмыстарды орындаудың мерзімі және орны;
5) баға ұсыныстарын қабылдаудың басталу және аяқталу күні, уақыты;
6) баға ұсыныстарын ашудың күні және уақыты;
7) ҚҚС-ны есепке алмағанда, теңгеде көрсетілген әрбір лот бойынша тауарды сатып алуға, жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге бөлінген сома;
8) әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысына, ҚҚС-ны есепке алмағанда, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсетуге байланысты барлық шығыстарды қосудың қажеттілігі туралы талап;
9) әлеуетті жеткізушілердің жүгінуі үшін электрондық почтаның мекенжайы мен телефон нөмірлері;
10) қорытындылар шығарылған күннен бастап сатып алу туралы шарт жасасудың талап етілетін мерзімі. Шартты жасасу мерзімі осы Қағидалардың 163-тармағына сәйкес айқындалады;
11) сатып алынатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген жергілікті қамту бойынша ең аз талаптар (0-ден 100-ге дейін);
12) елеулі талаптары көрсетілген әрбір лот бойынша сатып алу туралы шарт жобасы. Жүйеде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы хабарландыруды орналастырғаннан кейін сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді;
13) олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт(-тардың) нөмір(-лер)і;
14) сатып алу коды және жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы.
104. Мерзімді баспа басылымдарында жарияланатын баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы хабарландыру осы Қағидалардың 103-тармағының 1), 2), 5), 7), 14) тармақшаларында көрсетілген ақпаратты қамтиды.

105. Для участия в закупе способом запроса ценовых предложении и ознакомления с существенными условиями проекта договора о закупках потенциальные поставщики загружают (скачивают) проект договора о закупках.
Не допускается участие в закупе способом запроса ценовых предложений потенциальных поставщиков не загрузивших (не скачавших) проект договора о закупках.
Факт представления копии проекта договора автоматически регистрируется в системе.
106. Допускается отказ заказчиком от осуществления закупа ТРУ не позднее одного рабочего дня до истечения окончательного срока приема ценовых предложений посредством извещения в системе об отказе от проведения закупа способом запроса ценовых предложений.
107. Потенциальным поставщиком не позднее окончательного срока представления ценовых предложений допускается:
1) изменить и (или) дополнить ценовое предложение;
2) отозвать свое ценовое предложение.
108. Не допускаются потенциальным поставщиком:
1) внесение более одного ценового предложения на один лот;
2) внесение изменений и (или) дополнений и отзыв ценового предложения после истечения окончательного срока представления ценовых предложений.
109. Представление потенциальным поставщиком ценового предложения является формой выражения его согласия осуществить поставку товара, выполнение работ, оказание услуг с соблюдением существенных условий, предусмотренных в проекте договора о закупках.
110. В ценовом предложении потенциального поставщика содержатся:
1) наименование, адрес местонахождения, БИН (для юридического лица) или фамилия, имя, отчество и местонахождение, ИИН или БИН (для физического лица);
2) предмет закупа способом запроса ценовых предложений в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов);
3) описание, единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество предоставляемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
4) сроки и место поставки товаров, выполнения работы и (или) оказания услуг по каждому лоту;
5) цена, предложенная потенциальным поставщиком на лот;
6) обязательства по местному содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
7) согласие с существенными условиями проекта договора о закупках.
111. Условия поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг указываются в ценовом предложении в соответствии с условиями, содержащимися в размещенном заказчиком объявлении о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений.

105. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысу және сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарымен танысу үшін әлеуетті жеткізушілер сатып алу туралы шарт жобасын жүктейді (көшіріп алады).
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға сатып алу туралы шарт жобасын жүктемеген (көшіріп алмаған) әлеуетті жеткізушінің қатысуына жол берілмейді.
Шарт жобасының көшірмесін ұсыну фактісі жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
106. Тапсырыс берушіге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізуден бас тарту туралы жүйеде хабарлау арқылы баға ұсыныстарын қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей ТЖҚ-ны сатып алуды жүзеге асырудан бас тартуына жол беріледі.
107. Әлеуетті жеткізушіге баға ұсыныстарын ұсынудың соңғы мерзімінен кешіктірмей:
1) баға ұсынысын өзгертуге және (немесе) толықтыруға;
2) өзінің баға ұсынысын кері қайтарып алуға жол беріледі.
108. Әлеуетті жеткізушіге мыналарға:
1) бір лотқа біреуден артық баға ұсынысын енгізуге;
2) баға ұсыныстарын ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін баға ұсынысына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуге және кері қайтарып алуға жол берілмейді.
109. Әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысын ұсынуы сатып алу туралы шарттың жобасында көзделген елеулі талаптарды сақтай отырып, оның тауарды жеткізуді, жұмысты орындауды, қызметті көрсетуді жүзеге асыруға келісімін білдірудің нысаны болып табылады.
110. Әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысы мыналарды қамтиды:
1) атауы, орналасқан орнының мекенжайы, БСН-і (заңды тұлға үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны, ЖСН-і немесе БСН-і (жеке тұлға үшін);
2) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасына бірнеше лот кірсе, лоттардың атауы мен нөмірлері);
3) өлшем және есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі, сипаты, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
4) әрбір лот бойынша тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау және (немесе) қызметтерді көрсетудің мерзімдері мен орны;
5) әлеуетті жеткізушінің лот үшін ұсынған бағасы;
6) ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі әрбір лот бойынша пайызбен көрсетілген (0-ден 100-ге дейін) жергілікті қамту бойынша міндеттемелер;
7) сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарымен келісуі.
111. Тапсырыс беруші баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы орналастырған хабарландыруда көрсетілген шарттарға сәйкес баға ұсынысында тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсетудің шарттары көрсетіледі.

112. Подписанное электронной цифровой подписью ценовое предложение представляется заказчику посредством размещения в системе уполномоченным лицом потенциального поставщика в сроки, установленные объявлением о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений.
113. Факт представления ценового предложения автоматически регистрируется в системе с указанием сведений, предусмотренных пунктом 110 настоящих Правил.
114. В системе не размещаются ценовые предложения после истечения срока их представления, предусмотренного объявлением о проведении закупок способом запроса ценовых предложений.
115. В установленный объявлением о проведении закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений срок в системе осуществляется вскрытие ценовых предложений.
116. Не позднее дня вскрытия ценовых предложений потенциальных поставщиков, подписанных электронной цифровой подписью и размещенных в системе, в системе формируется протокол вскрытия ценовых предложений потенциальных поставщиков и подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам
117. Протокол вскрытия ценовых предложений и подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений содержит следующие сведения:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) дата, время проведения процедуры вскрытия ценовых предложений и подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений;
3) предмет закупа способом запроса ценовых предложений в соответствии с модельным статистическим классификатором продукции (наименования и номера лотов, в случае, если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов), описание, единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг по каждому лоту;
4) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов потенциальных поставщиков, представивших ценовые предложения;
5) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) потенциальных поставщиков, отозвавших ценовые предложения;
6) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц) потенциальных поставщиков, ценовые предложения которых были отклонены с указанием причины отклонения;

112. Электрондық цифрлық қолтаңба қойылған баға ұсынысы тапсырыс берушіге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы хабарландырумен белгіленген мерзімде жүйеде орналастыру арқылы әлеуетті жеткізушінің уәкілетті адамы береді.
113. Баға ұсынысын беру фактісі осы Қағидалардың 110-тармағында көзделген мәліметтерді көрсете отырып жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
114. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыруда көзделген ұсыну мерзімі өтіп кеткеннен кейін баға ұсыныстары жүйеде орналастырылмайды.
115. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізу туралы хабарландыруда белгіленген мерзімде жүйеде баға ұсыныстарын ашу жүзеге асырылады.
116. Әлеуетті жеткізушілердің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған және жүйеде орналастырылған баға ұсыныстары ашылған күннен кешіктірілмей жүйеде әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстарын ашу хаттамасы қалыптастырылады және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындылары шығарылады.
117. Баға ұсыныстарын ашу мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы және әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) баға ұсыныстарын ашу мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару рәсімін өткізудің күні, уақыты;
3) өнімнің модельдік статистикалық жіктеуішіне сәйкес баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы (баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атаулары мен нөмірлері), сипаттамасы, өлшем және есеп бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігі, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі;
4) баға ұсыныстарын ұсынған әлеуетті жеткізушілердің атауы және әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке тұлғалар үшін);
5) баға ұсыныстарын кері қайтарып алған әлеуетті жеткізушілердің атауы және орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке тұлғалар үшін);
6) бас тартудың себептерін көрсете отырып баға ұсыныстарынан бас тартылған әлеуетті жеткізушілердің атауы және орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке тұлғалар үшін);

7) цены вскрытых ценовых предложений потенциальных поставщиков (по лотам);
8) обязательства по местному содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
9) наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилия, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц), цена ценового предложения победителя закупа способом запроса ценовых предложений (по лотам) и троих участников закупа способом запроса ценовых предложений, ценовые предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя, и (или) указание причины, если в результате закупа способом запроса ценовых предложений не был определен победитель (по лотам) в соответствии с пунктом 123 настоящих Правил;
10) код закупки и адрес интернет - ресурса системы;
11) номер (а) контракта (ов) на недропользование, в рамках которого (ых) осуществляется закуп.
118. Протокол вскрытия ценовых предложений и подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений формируется, подписывается электронной цифровой подписью заказчика, размещается в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре, с указанием сведений, приведенных в пункте 117 настоящих Правил не позднее дня вскрытия ценовых предложений.
Бумажный экземпляр протокола вскрытия конвертов с ценовыми предложениями и подведения итогов закупок способом запроса ценовых предложений, сформированный системой, подписывается первым руководителем заказчика или уполномоченным представителем заказчика.
По соответствующему письменному запросу потенциального поставщика в течение трех рабочих дней направляется копия протокола вскрытия конвертов с ценовыми предложениями.
119. Ценовое предложение потенциального поставщика подлежит отклонению, если:
1) оно превышает сумму, выделенную для закупа данных ТРУ на лот;
2) оно содержит обязательства по местному содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах в меньшем размере, чем заказчик указал в объявлении о проведении закупа способом запроса ценовых предложений, размещенном в системе;
3) потенциальный поставщик не согласен либо предлагает изменить и (или) дополнить существенные условия проекта договора о закупках.
Отклонение ценовых предложений по иным основаниям не допускается.
120. Победитель закупа способом запроса ценовых предложений определяется заказчиком в системе на основании наименьшего ценового предложения.
В срок, установленный объявлением о проведении закупа способом запроса ценовых предложений, с победителем закупа заключается договор с соблюдением существенных условий договора и ценового предложения победителя закупа.

7) әлеуетті жеткізушілердің ашылған баға ұсыныстарының бағалары (лоттар бойынша);
8) ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі әрбір лот бойынша пайыздық көріністегі (0-ден 100-ге дейін) жергілікті қамту бойынша міндеттемелер;
9) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазының және жеңімпаздың ұсынысынан кейін баға ұсыныстары неғұрлым басым болып табылатын үш әлеуетті жеткізушінің атауы және орналасқан орнының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке тұлғалар үшін) және (немесе) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нәтижесінде осы Қағидалардың 123-тармағына сәйкес (лоттар бойынша) жеңімпаз айқындалмаған жағдайда себебін көрсету;
10) сатып алудың коды мен жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы;
11) олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт(-тардың) нөмір(-лер)і.
118. Баға ұсыныстарын ашу мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасы қалыптастырылады, оған тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады, осы Қағидалардың 117-тармағында келтірілген мәліметтерді көрсете отырып, жүйеде және барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімде тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде баға ұсыныстарын ашу күнінен кешіктірілмей орналастырылады.
Жүйеде қалыптастырылған баға ұсыныстары салынған конверттерді ашу мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасының қағаздағы нұсқасына тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі қол қояды.
Әлеуетті жеткізушінің тиісті жазбаша сұрау салуы бойынша үш жұмыс күнінің ішінде баға ұсыныстары салынған конверттерді ашу хаттамасының көшірмесі жіберіледі.
119. Егер:
1) ол аталған ТЖҚ-ны сатып алу үшін лотқа бөлінген сомадан асып кетсе;
2) ол жүйеде орналастырылған баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың өткізілуі туралы хабарландыруда тапсырыс беруші көрсеткен мөлшерден кем болатын ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша міндеттемелерді қамтыса;
3) әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарымен келіспесе немесе оларды өзгертуді және (немесе) толықтыруды ұсынса, әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысынан бас тартылады.
Өзге негіздемелер бойынша баға ұсыныстарының қабылданбауына жол берілмейді.
120. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы жүйеде ең төменгі баға ұсынысының негізінде айқындалады.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыруда белгіленген мерзімде, сатып алудың жеңімпазымен шарттың елеулі талаптарын және сатып алудың жеңімпазының баға ұсыныстарын сақтай отырып, шарт жасалады.

121. В случае наличия единственного потенциального поставщика, ценовое предложение которого не было отклонено, такой потенциальный поставщик признается победителем.
122. В случае если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, предложивший наибольший процент обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа способом запроса ценовых предложений.
При равенстве ценовых предложений потенциальных поставщиков и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметов закупа способом запроса ценовых предложений, победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
123. В случае отсутствия ценовых предложений, не отклоненных в соответствии с пунктом 119 настоящих Правил, закуп способом запроса ценовых предложений или повторный закуп способом запроса ценовых предложений признаются несостоявшимися.
124. Если закуп способом запроса ценовых предложений признан несостоявшимся в связи с отсутствием ценовых предложений либо отсутствия ценовых предложений, не отклоненных в соответствии с пунктом 119 настоящих Правил, то допускается внесение изменений и дополнений в проект договора за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 2) пункта 103 настоящих Правил и проведение заказчиком повторного закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений или осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
Если повторный закуп способом запроса ценовых предложений признан несостоявшимся в связи с отсутствием ценовых предложений либо отсутствия ценовых предложений, не отклоненных в соответствии с пунктом 119 настоящих Правил, то допускается проведение заказчиком нового закупа ТРУ способом запроса ценовых предложений или осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
В случае отказа победителя закупа способом запроса ценовых предложений заключить договор, допускается заключение договора с другими участниками закупа способом запроса ценовых предложений, предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя в соответствии с протоколом подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений.
В случае, если по результатам проведенного закупа победитель закупа, подписав договор о закупках, отказался от исполнения договора не приступив к исполнению обязательств по договору, допускается заключение договора с последующими участниками закупа, предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя в соответствии с протоколом подведения итогов на условиях ценовых предложений таких потенциальных поставщиков.

121. Баға ұсынысынан бас тартылмаған жалғыз әлеуетті жеткізуші болған жағдайда, осындай әлеуетті жеткізуші жеңімпаз болып танылады.
122. Ең төменгі баға ұсынысын бірнеше әлеуетті жеткізуші ұсынған жағдайда, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің ең үлкен пайызын ұсынған әлеуетті жеткізуші жеңімпаз болып танылады.
Әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстары мен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-дағы жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің пайыздық көрсеткіші тең болған жағдайда, баға ұсынысын басқа әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстарынан бұрын түскен әлеуетті жеткізуші жеңімпаз болып танылады.
123. Осы Қағидалардың 119-тармағына сәйкес бас тартылмаған баға ұсыныстары болмаған жағдайда, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу немесе баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайталама сатып алу өтпеді деп танылады.
124. Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу баға ұсыныстарының болмауына не осы Қағидалардың 119-тармағына сәйкес бас тартылмаған баға ұсыныстарының жоқтығына байланысты өтпеді деп танылса, онда осы Қағидалардың 103-тармағының 2) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, шарт жобасына өзгерістер мен толықтырулар енгізуге және тапсырыс берушіге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны қайталама сатып алуды жүргізуге немесе осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден алу тәсілі арқылы сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайталама сатып алу баға ұсыныстарының болмауына не осы Қағидалардың 119-тармағына сәйкес бас тартылмаған баға ұсыныстарының жоқтығына байланысты өтпеді деп танылса, онда тапсырыс берушіге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен ТЖҚ-ны жаңадан сатып алуды жүргізуге немесе осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден алу тәсілі арқылы сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, ұсыныстары баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындысын шығарудың хаттамасына сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін анағұрлым басым болып табылатын, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың басқа қатысушыларымен шарт жасасуға жол беріледі.
Егер өткізілген сатып алудың нәтижелері бойынша сатып алу жеңімпазы сатып алу туралы шартқа қол қойып, шарт бойынша міндеттемелеріне кіріспестен, шартты орындаудан бас тартса, ұсыныстары осындай әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстары шарттарында конкурстың қорытындысын шығару хаттамасына сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін анағұрлым басым болып табылатын сатып алудың кейінгі қатысушыларымен шарт жасасуға жол беріледі.

125. Не позднее пяти рабочих дней со дня подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений заказчик размещает объявление об итогах закупа способом запроса ценовых предложений в периодическом печатном издании, публикуемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках, которое содержит информацию, указанную в подпунктах 1)3)10) пункта 117 настоящих Правил, наименование и адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество и местонахождение (для физических лиц), цена ценового предложения победителя закупа способом запроса ценовых предложений (по лотам).
Закуп товаров, работ и услуг через систему электронных закупок
126. Для участия в закупе способом через систему электронных закупок потенциальные поставщики загружают (скачивают) конкурсную документацию и техническую спецификацию по каждому лоту.
127. Не допускается участие в закупе способом через систему электронных закупок потенциальных поставщиков не загрузивших (не скачавших) конкурсную документацию и техническую спецификацию по каждому лоту.
Факт представления копии конкурсной документации и технической спецификации автоматически регистрируется в системе.
128. Процедуры закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, соответствуют процедурам закупа открытого конкурса, за исключением процедур представления конкурсных ценовых предложений и определения победителя такого закупа.
129. Потенциальные поставщики, допущенные к участию в закупе способом через систему электронных закупок, представляют цены конкурсных ценовых предложений в целом по закупу через систему электронных закупок или отдельному лоту в системе и подписывают их электронной цифровой подписью.
Срок представления цен конкурсных заявок - сорок восемь часов с момента размещения в системе протокола допуска к участию в закупе через систему электронных закупок, если менее короткий срок не предусмотрен конкурсной документацией. Такой срок не может быть менее пяти часов и должен быть в периоде времени с 9-00 до 20-00 часов времени Астаны с учетом требований, изложенных в последнем абзаце настоящего пункта.
Размещение протокола допуска к участию в закупе способом через систему электронных закупок допускается только в рабочие дни с учетом времени, необходимого для проведения торгов, которые не должны выпадать или быть прерваны выходными и (или) праздничными днями в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

125. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындысы шығарылған күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тапсырыс беруші осы Қағидалардың 117-тармағының 1), 3), 10) тармақшаларында көрсетілген ақпаратты, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу жеңімпазының (лоттар бойынша) атауын және орналасқан орнының мекенжайын (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін), баға ұсынысының бағасын қамтитын аптасына кемінде үш рет мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланатын Қазақстан Республикасының аумағында таралатын мерзімді баспасөз басылымында баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындылары туралы хабарландыруды орналастырады.
Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тауарларды, жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу
126. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға қатысу үшін әлеуетті жеткізушілер әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктейді (көшіріп алады).
127. Әрбір лот бойынша конкурстық құжаттаманы және техникалық ерекшелікті жүктемеген (көшіріп алмаған) әлеуетті жеткізушінің электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысуға жол беріледі.
Конкурстық құжаттаманың және техникалық ерекшеліктің көшірмесін ұсыну фактісі жүйеде автоматты түрде тіркеледі.
128. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алу рәсімдері конкурстық баға ұсыныстарын ұсынудың және осындай сатып алудың жеңімпазын айқындау рәсімдерін қоспағанда, ашық конкурс тәсілімен сатып алудың рәсімдеріне сәйкес келеді.
129. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысуға жіберілген әлеуетті жеткізушілер конкурстық баға ұсыныстарының бағаларын электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алу бойынша жалпы немесе жүйедегі жеке лот бойынша ұсынады және оларға электрондық цифрлық қолтаңба қояды.
Конкурстық өтінімдердің бағаларын ұсыну мерзімі – егер конкурстық құжаттамада осыдан қысқа мерзім көзделмесе, электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысуға рұқсат беру хаттамасы жүйеде орналастырылған сәттен бастап, қырық сегіз сағат. Осындай мерзім бес сағаттан кем болмауы тиіс және осы тармақтың соңғы абзацында жазылған талаптарды ескере отырып, Астана уақыты бойынша 9-00-ден 20-00-ге дейінгі уақыт аралығында болуы тиіс.
Электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысуға рұқсат беру хаттамасын сауда-саттықты жүргізу үшін қажетті уақытты ескере отырып, тек қана жұмыс күндерінде орналастыруға жол беріледі, бұл күндер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес демалыс күндеріне және (немесе) мереке күндеріне сәйкес келмеуі немесе олармен үзілмеуі тиіс.

130. Количество представляемых потенциальным поставщиком конкурсных ценовых предложений не ограничено, поставщик имеет возможность многократно изменить свое ценовое предложение в сторону уменьшения.
131. Участники закупа способом через систему электронных закупок имеют возможность видеть конкурсные ценовые предложения с учетом условной цены и количество участвующих в закупе потенциальных поставщиков без указания их наименования.
132. Если в течение трех минут до закрытия торгов один из потенциальных поставщиков вводит новое наименьшее конкурсное ценовое предложение, время закрытия торгов автоматически продлевается на пятнадцать минут, но не более трех раз.
133. По итогам торгов в системе, лицом, уполномоченным заказчиком формируются результаты закупа ТРУ способом через систему электронных закупок по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
134. Результаты торгов размещаются в системе и находятся в свободном доступе в системе.
135. Допускается отказ от проведения закупа способом через систему электронных закупок заказчиком не позднее пяти рабочих дней до истечения срока приема заявок на участие в торгах.
При этом в случае, если объявление о проведении закупа способом через систему электронных закупок было размещено в системе, извещение об отказе от проведения закупа способом через систему электронных закупок подлежит автоматической передаче в реестр.
136. Оценка и сопоставление цен конкурсных ценовых предложений осуществляются в системе, и определяется победитель на основе самой низкой цены конкурсного ценового предложения с учетом критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона.
При определении победителя закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, в случае равенства цен конкурсных ценовых предложений участников закупа, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного  пунктом 2 статьи 78 Закона, предпочтение отдается казахстанскому производителю товаров, казахстанскому производителю работ, услуг.
В случаях:
1) равенства цен конкурсных ценовых предложений участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона, являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
2) равенства цен конкурсных ценовых предложений участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, не являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
победителем признается участник закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, предложивший наибольший процент обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа ТРУ способом через систему электронных закупок.
В случаях:

130. Әлеуетті жеткізуші ұсынатын конкурстық баға ұсыныстарының саны шектелмеген, жеткізуші өз баға ұсынысын бірнеше рет төмендету жағына өзгерте алады.
131. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуға қатысушылар шартты баға ескерілген конкурстық баға ұсыныстарын және сатып алуға қатысатын, олардың атауы көрсетілмеген әлеуетті жеткізушілердің санын көру мүмкіндігіне ие.
132. Егер сауда-саттықтың жабылуына дейінгі үш минуттың ішінде әлеуетті жеткізушілердің біреуі жаңа ең төменгі конкурстық баға ұсынысын енгізсе, сауда-саттықтың жабылу уақыты автоматты түрде он бес минутқа ұзартылады, бірақ үш реттен артық емес.
133. Сауда-саттық қорытындылары бойынша жүйеде тапсырыс беруші уәкілеттік берген адам осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алу нәтижелерін қалыптастырады.
134. Сауда-саттық нәтижелері жүйеде орналастырылады және оларға жүйеде еркін қол жеткізуге болады.
135. Тапсырыс берушіге сауда-саттыққа қатысуға өтінімдерді қабылдау мерзімінің аяқталуына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуды жүргізуден бас тартуға жол беріледі.
Бұл ретте, егер электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілмен сатып алуды өткізу туралы хабарлама жүйеде орналастырылса, электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілмен сатып алуды өткізуден бас тарту туралы хабарлама тізілімге автоматты түрде берілуге жатады.
136. Конкурстық баға ұсыныстарының бағаларын бағалау және салыстыру жүйеде жүзеге асырылады және Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаны шартты түрде азайту критерийін ескере отырып, конкурстық баға ұсынысының ең төменгі бағасының негізінде оның жеңімпазы айқындалады.
ТЖҚ-ны электрондық сатып алу жүйесі тәсілімен сатып алу жеңімпазын айқындау кезінде, Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаны шартты азайту критерийінің қолданылуын ескере отырып, сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстары тең болған жағдайда, тауарларды қазақстандық өндірушіге, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісіне артықшылық беріледі.
Мынадай жағдайларда:
1) Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаны шартты азайту критерийінің қолданылуын ескере отырып, тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болса;
2) тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын, электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары тең болса;
электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың нысанасы болып табылатын, сатып алынатын ТЖҚ-ның жергілікті қамтуы бойынша міндеттемелердің ең үлкен пайызын ұсынған, электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушысы жеңімпаз болып танылады.
Мынадай жағдайларда:

1) равенства цен конкурсных ценовых предложений с учетом применения критерия по условному уменьшению цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона, и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, предложенных участниками закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
2) равенства цен конкурсных ценовых предложений и процентного выражения обязательств по местному содержанию в закупаемых ТРУ, являющихся предметом закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, предложенных участниками закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, не являющихся казахстанскими производителями товаров, казахстанскими производителями работ, услуг;
победителем признается участник закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, конкурсное ценовое предложение которого поступило ранее конкурсных ценовых предложений других участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок.
137. По итогам закупа через систему электронных закупок в целом или по отдельному лоту в системе формируется одно из следующих решений:
1) об объявлении победителя закупа или повторного закупа через систему электронных закупок;
2) о признании закупа или повторного закупа через систему электронных закупок несостоявшимся в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных заявок;
3) о признании закупа или повторного закупа через систему электронных закупок несостоявшимся в случае, когда конкурсные заявки потенциальных поставщиков были отклонены как несоответствующие условиям закупа или повторного закупа через систему электронных закупок;
4) о признании закупа или повторного закупа через систему электронных закупок несостоявшимся в связи с отсутствием представленных потенциальными поставщиками конкурсных ценовых предложений.
138. По итогам закупа ТРУ способом через систему электронных закупок в системе формируется протокол подведения итогов закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, в котором указываются следующие сведения:
1) наименование и местонахождение заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
2) дата и время подведения итогов закупа ТРУ способом через систему электронных закупок;

1) Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген бағаны шартты азайту критерийінің қолданылуын ескере отырып, конкурстық баға ұсыныстарының бағалары және тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылатын электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылар ұсынған электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-ның жергілікті қамтуы бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болса;
2) конкурстық баға ұсыныстарының бағалары және тауарлардың қазақстандық өндірушілері, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылар ұсынған электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алудың нысанасы болып табылатын сатып алынатын ТЖҚ-ның жергілікті қамту бойынша міндеттемелердің пайыздық көрінісі тең болса;
конкурстық баға ұсынысы электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың басқа қатысушыларының конкурстық баға ұсыныстарынан бұрын келіп түскен қатысушы электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың жеңімпазы деп танылады.
137. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы жалпы немесе жеке лот бойынша сатып алудың қорытындылары бойынша жүйеде мынадай шешімдердің бірі қалыптастырылады:
1) электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алудың немесе қайталама сатып алудың жеңімпазын жариялау туралы;
2) әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық өтінімдердің болмауына байланысты электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алу немесе қайталама сатып алуды өтпеді деп тану туралы;
3) әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алу немесе қайталама сатып алу шарттарына сәйкес келмейтіндер ретінде бас тартылған жағдайда, электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуды немесе қайталама сатып алуды өтпеді деп тану туралы;
4) әлеуетті жеткізушілердің ұсынылған конкурстық баға ұсыныстарының болмауына байланысты электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуды немесе қайталама сатып алуды өтпеді деп тану туралы.
138. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындысы бойынша жүйеде электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындысын шығару хаттамасы қалыптастырылады, онда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) тапсырыс берушінің атауы мен әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес орналасқан орны;
2) электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың қорытындысын шығару күні мен уақыты;

3) предмет закупа ТРУ способом через систему электронных закупок (наименования лотов, в случае, если в предмет закупа ТРУ способом через систему электронных закупок входит несколько лотов);
4) состав конкурсной комиссии;
5) описание, единица измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета, количество закупаемых товаров, объем выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту;
6) наименование и адрес фактического местонахождения в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (для юридических лиц) или фамилия, имя, юридический адрес в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (для физических лиц) участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок;
7) цены конкурсных ценовых предложений участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок с учетом применения критерия условного уменьшения цены, предусмотренного пунктом 2 статьи 78 Закона (по лотам);
8) наименование (для юридических лиц) или фамилия, имя (для физических лиц) и цена конкурсного ценового предложения победителя закупа ТРУ способом через систему электронных закупок (по лотам), троих участников, конкурсные ценовые предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя, или указание причины, если в результате закупа не был определен победитель (по лотам);
9) обязательства победителя и участников закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, конкурсные ценовые предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя, по местному содержанию в товарах или работах, или услугах;
10) код закупки и адрес интернет-ресурса системы.
139. Решение по итогам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений не позднее дня вскрытия конкурсных ценовых предложений формируется и публикуется в системе и открытой части реестра, доступной всем пользователям, в том числе не зарегистрированным в реестре в виде протокола подведения итогов закупа способом через систему электронных закупок, подписанного электронной цифровой подписью лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в системе.
140. В срок, установленный в соответствии с объявлением о проведении закупа способом через систему электронных закупок, с победителем заключается договор на условиях, соответствующих условиям конкурсной заявки, конкурсного ценового предложения победителя и существенных условий договора.
При заключении договора допускается по обоюдному согласию сторон изменение условий проекта договора не являющихся существенными.

3) электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың нысанасы (электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу нысанасына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы);
4) конкурстық комиссияның құрамы;
5) өлшем бірліктері мен есептеудің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес сипаттамасы, өлшем бірлігі, әрбір лот бойынша сатып алынатын тауарлардың саны, орындалатын жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің көлемі;
6) электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылардың әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес атауы және орналасқан мекенжайы (заңды тұлғалар үшін) немесе әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес тегі, аты, әкесінің аты және орналасқан орны (жеке тұлғалар үшін);
7) Заңның 78-бабының 2-тармағында көзделген (лоттар бойынша) бағаны шартты азайту критерийінің қолданылуын ескере отырып, электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары;
8) электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу (лоттар бойынша) жеңімпазының және оның конкурстық баға ұсынысының құнын, жеңімпаздың конкурстық баға ұсынысынан кейінгі конкурстық баға ұсыныстары анағұрлым басымдыққа ие үш қатысушының атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты (жеке тұлғалар үшін) немесе егер сатып алудың нәтижесінде (лоттар бойынша) жеңімпаз айқындалмаса, себебін көрсету;
9) электрондық сатып алу жүйесі арқылы ТЖҚ-ны сатып алу жеңімпазының және конкурстық баға ұсыныстары жеңімпаздан кейін анағұрлым басымдыққа ие қатысушыларының тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша міндеттемелері;
10) сатып алу коды мен жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы.
139. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру қорытындылары бойынша шешім конкурстық баға ұсыныстары ашылған күннен кешіктірмей жүйеде және тапсырыс берушінің ақпаратты жүйеде қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берген адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу қорытындысын шығару хаттамасы түрінде барлық пайдаланушыларға, оның ішінде тізілімге тіркелмеген пайдаланушыларға қолжетімді тізілімнің ашық бөлігінде қалыптастырылады және жарияланады.
140. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыруға сәйкес белгіленген мерзімде жеңімпазбен конкурстық өтінімнің, жеңімпаздың конкурстық баға ұсынысының және шарттың елеулі талаптарына сәйкес келетін талаптарда шарт жасалады.
Шарт жасасу кезінде тараптардың өзара келісімі бойынша маңызды болып табылмайтын шарт жобасының талаптарын өзгертуге жол беріледі.

141. Допускается заключение договора с последующими участниками закупа через систему электронных закупок, предложения которых являются наиболее предпочтительными после предложения победителя в соответствии с протоколом подведения итогов закупа через систему электронных закупок на условиях конкурсных заявок таких потенциальных поставщиков, в случае, если по результатам проведенного закупа способом через систему электронных закупок победитель закупа:
1) не представил оригинал документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
2) не подписал и не представил заказчику договор в сроки, установленные в соответствии с объявлением о проведении закупа через систему электронных закупок;
3) подписав договор о закупках, отказался от исполнения договора, не приступив к исполнению обязательств по договору.
142. Если закуп способом через систему электронных закупок признан несостоявшимся по причинам, предусмотренным подпунктами 2)3)4) пункта 137 настоящих Правил, то допускается внесение изменений и дополнений в конкурсную документацию, за исключением сведений, предусмотренных подпунктом 1) пункта 27 настоящих Правил, и проведение заказчиком повторного закупа способом через систему электронных закупок с применением способов информирования, указанных в пункте 33 настоящих Правил или осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
Если повторный закуп способом через систему электронных закупок признан несостоявшимся по причинам, предусмотренным подпунктами 2), 3), 4) пункта 137 настоящих Правил, то допускается проведение заказчиком нового закупа способом через систему электронных закупок с применением способов информирования, указанных в пункте 33 настоящих Правил или осуществление закупа способом из одного источника в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
В случае, если закупа ТРУ способом через систему электронных закупок признан несостоявшимся по причине, предусмотренной подпунктом 3) пункта 137 настоящих Правил, вследствие предложения потенциальными поставщиками обязательств по местному содержанию в товарах или работах, или услугах ниже минимальных требований конкурсной документации, заказчик при проведении повторного закупа ТРУ способом через систему электронных закупок изменяет требования по местному содержанию в товарах или работах, или услугах в сторону уменьшения.

141. Егер электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен өткізілген сатып алу нәтижелері бойынша сатып алу жеңімпазы:
1) конкурстық өтінімдерді қамтамасыз ететін құжаттың түпнұсқасын ұсынбаса (конкурстық құжаттамада тиісті талаптар болған жағдайда);
2) электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алуды өткізу туралы хабарландыруға сәйкес белгіленген мерзімдерде шартқа қол қоймаса және оны тапсырыс берушіге ұсынбаса;
3) сатып алу туралы шартқа қол қойып, шарт бойынша міндеттемелерін орындауға кіріспестен, шартты орындаудан бас тартса, осындай әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері талаптарында ұсыныстары электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алудың қорытындысын шығару хаттамасына сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін анағұрлым басым болып табылатын электрондық сатып алу жүйесі арқылы сатып алудың кейінгі қатысушыларымен шарт жасасуға жол беріледі.
142. Егер осы Қағидалардың 137-тармағының 2), 3) 4) тармақшаларында көзделген себептер бойынша электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса, онда конкурстық құжаттамаға осы Қағидалардың 27-тармағының 1) тармақшасында көзделген мәліметтерді қоспағанда, осы Қағидалардың 33-тармағында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, өзгерістер мен толықтыруларды енгізуге жол беріледі және тапсырыс берушіге электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен қайталама сатып алуды өткізуге немесе осы Қағидаларда белгіленген тәртіппене және мерзімде бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Егер осы Қағидалардың 137-тармағының 2), 3) 4) тармақшаларында көзделген себептер бойынша электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен қайталама сатып алу өтпеді деп танылса, онда тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 33-тармағында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен жаңадан сатып алуды өткізуге немесе осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Егер электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу осы Қағидалардың 137-тармағының 3) тармақшасында көзделген себеп бойынша әлеуетті жеткізушілер тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша конкурстық құжаттаманың талаптарынан төмен болатын міндеттемелерді ұсыну салдарынан өтпеді деп танылса, онда тапсырыс беруші электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алуды өткізген кезде тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша талаптарды азайту жағына қарай өзгертеді.

143. В случае, если все поставщики, заявки которых не были отклонены, как несоответствующие условиям закупа ТРУ способом через систему электронных закупок уклонились от заключения договора о закупках, заказчиком проводится новый закуп способом через систему электронных закупок с применением способов информирования, указанных в пункте 33 настоящих Правил.
144. Бумажный экземпляр протокола подведения итогов закупа ТРУ способом через систему электронных закупок, сформированного в системе, подписывается председателем, членами конкурсной комиссии и лицом заказчика, уполномоченного на формирование и размещение информации в системе.
145. Сформированный реестром текст объявления об итогах закупа способом через систему электронных закупок публикуется в периодических печатных изданиях в соответствии с Законом, на государственном и русском языках, которое содержит информацию, указанную в подпунктах 1)3)10) пункта 138 настоящих Правил, наименование, адрес местонахождения (для юридических лиц) или фамилию, имя, отчество, адрес местонахождения (для физических лиц) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов и цену конкурсного ценового предложения победителя закупа ТРУ способом через систему электронных закупок (по лотам) и (или) указание причины, если в результате закупа ТРУ способом через систему электронных закупок не был определен победитель (по лотам).
Обеспечение исполнения договора о закупках
146. Обеспечение исполнения договора о закупках вносится победителем закупа в случаях, предусмотренных конкурсной документацией, в качестве гарантии того, что он своевременно, полно и надлежащим образом исполнит свои обязательства по заключенному с ним договору о закупках.
Обеспечение исполнения договора вносится в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора о закупках.
147. Не допускается установление заказчиком размера обеспечения исполнения договора о закупках более трех процентов от суммы, предусмотренной для закупа способом открытого конкурса (по каждому лоту), в том числе с понижением конкурсных ценовых предложений.
148. Допускается внесение обеспечения исполнения договора одним из следующих способов:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию одного или нескольких банков второго уровня Республики Казахстан.
Право выбора способа внесения обеспечения исполнения договора осуществляется поставщиком ТРУ.

143. Егер өтінімдері электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алудың шарттарына сәйкес келмейді деп бас тартылмаған барлық жеткізушілер сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса, тапсырыс беруші осы Қағидалардың 33-тармағында көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолдана отырып, электрондық сатып алу жүйесі арқылы жаңа сатып алуды өткізеді.
144. Жүйеде қалыптастырылған электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасының қағаз нұсқасына конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері және ақпаратты жүйеде қалыптастыруға және орналастыруға тапсырыс беруші уәкілеттік берген адам қол қояды.
145. Жүйеде қалыптастырылған электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алудың қорытындылары туралы хабарландырудың мәтініЗаңға сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады, ол осы Қағидалардың 138-тармағының 1), 3), 10) тармақшаларында көрсетілген ақпаратты, әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес атауын және орналасқан орнының мекен жайын (заңды тұлғалар үшін) немесе тегін, атын, әкесінің атын, орналасқан орнының мекенжайын (жеке тұлғалар үшін) және электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу жеңімпазының конкурстық баға ұсынысының (лоттар бойынша) бағасын және (немесе) электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен ТЖҚ-ны сатып алу нәтижесінде жеңімпаз айқындалмаған жағдайда, себептерді көрсетуді қамтиды.
Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету
146. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді сатып алудың жеңімпазы оның өзімен жасалған сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы, толық және тиісті түрде орындайтындығының кепілдігі ретінде, конкурстық құжаттамада көзделген жағдайларда енгізеді.
Шартты орындауды қамтамасыз ету сатып алу туралы шартты жасасқан күннен бастап он жұмыс күні ішінде енгізіледі.
147. Тапсырыс берушіге ашық конкурс тәсілімен сатып алу (әрбір лот бойынша) үшін көзделген сомадан үш пайыздан артық болатын сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мөлшерін, оның ішінде конкурстық баға ұсыныстарын төмендетіп белгілеуге жол берілмейді.
148. Шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай тәсілдерінің бірі арқылы енгізуге жол беріледі:
1) тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнасы;
2) Қазақстан Республикасының бір немесе бірнеше екінші деңгейдегі банктерінің банктік кепілдігі.
Шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу тәсілін таңдау құқығын ТЖҚ жеткізушісі жүзеге асырады.

149. Не допускается совершение поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.
150. Не допускается использование заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного поставщиком до полного исполнения обязательств по договору.
151. Требование о внесении обеспечения исполнения договора о закупках не распространяется на общественные организации инвалидов.
152. Обеспечение исполнения договора о закупках не возвращается заказчиком, в случае, если потенциальный поставщик не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил свои обязательства по заключенному с ним договору о закупках.
153. При наступлении случая, предусмотренного пунктом 152 настоящих Правил, сумма обеспечения исполнения договора о закупках зачисляется в доход заказчика.
154. Заказчик возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение исполнения договора о закупках в течение трех рабочих дней, в случае, если он своевременно, полно и надлежащим образом исполнил свои обязательства по заключенному с ним договору о закупках.
Договор о закупках
155. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах закупок направляет победителю закупа проект договора о закупках на условиях проведенного закупа. В случае, если закупки состоялись по нескольким лотам, проекты договоров о закупках составляются заказчиком на каждый лот отдельно.
Допускается заключение единого договора, в случае признания потенциального поставщика победителем по нескольким лотам с обязательным разделением лотов на отдельные технические спецификации по лотам (приложения к договору на каждый лот отдельно).
156. В случаях заключения договора о закупках с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о закупках в предлагаемой им форме с учетом требований гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства о трансфертном ценообразовании Республики Казахстан и настоящих Правил.
157. Договор о закупках содержит:
1) обязательство подрядчика по соблюдению настоящих Правил при исполнении договора на выполнение работ (в случае закупа подрядных работ);
2) ответственность подрядчика за несоблюдение настоящих Правил при исполнении договора на выполнение работ (в случае закупа подрядных работ);
3) обязательство поставщика по местному содержанию в товарах или работах, или услугах согласно протоколу подведения итогов закупа;

149. Жеткізушіге шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші адамларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға толығымен не бір бөлігінде талап ету құқықтарының туындауына әкелетін іс-қимылдарды жасауына жол берілмейді.
150. Тапсырыс берушіге шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін жеткізуші енгізген кепілдікті ақшалай жарнаны пайдалануға жол берілмейді.
151. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талап мүгедектердің қоғамдық ұйымдарына қолданылмайды.
152. Егер әлеуетті жеткізуші өзімен жасалған сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерін орындамаса не тиісті түрде орындамаса, тапсырыс беруші сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтармайды.
153. Осы Қағидалардың 152-тармағында көзделген жағдай орын алған кезде, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің сомасы тапсырыс берушінің кірісіне жатқызылады.
154. Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушіге ол енгізген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, онымен жасалған сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы, толық және тиісті түрде орындаған жағдайда, үш жұмыс күні ішінде қайтарады.
Сатып алу туралы шарт
155. Тапсырыс беруші сатып алудың қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде сатып алудың жеңімпазына өткізілген сатып алудың талаптарындағы сатып алу туралы шарттың жобасын жібереді. Егер сатып алу бірнеше лот бойынша өткізілсе, сатып алу туралы шарттардың жобаларын тапсырыс беруші әрбір лотқа жеке жасайды.
Әлеуетті жеткізуші бірнеше лот бойынша жеңімпаз болып танылған жағдайда, жекелеген техникалық ерекшеліктер бойынша лоттарды міндетті түрде бөле отырып, бірыңғай шарт жасауға (шартқа қосымша әр лотқа жеке) жол беріледі.
156. Қазақстан Республикасының резиденті емеспен сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының, Қазақстан Республикасының трансферттік баға белгілеу туралы заңнамасының және осы Қағидалардың талаптарын ескере отырып, ол ұсынып отырған нысан бойынша сатып алу туралы шартты ресімдеуге жол беріледі.
157. Сатып алу туралы шарт:
1) жұмыстарды орындауға арналған шартты орындаған кезде осы Қағидаларды сақтау бойынша мердігердің міндеттемесін (мердігерлік жұмыстар сатып алынған жағдайда);
2) жұмыстарды орындауға арналған шартты орындаған кезде осы Қағидаларды сақтамағаны үшін мердігердің жауапкершілігін (мердігерлік жұмыстар сатып алынған жағдайда);
3) сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасына сәйкес тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша жеткізушінің міндеттемесін;

4) ответственность поставщика за неисполнение обязательств по местному содержанию в товарах или работах, или услугах согласно протоколу подведения итогов закупа;
5) иные права и обязанности, предусмотренные конкурсной документацией.
158. В случае заключения заказчиком договора о закупках с казахстанским производителем товара, в положениях договора допускается требование о представлении поставщиком нотариально заверенной копии сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, подтверждающего происхождение на территории Республики Казахстан, соответствующего номенклатуре проводимого закупа, при этом не допускается, чтобы объем товара, указанный в сертификате, был менее объема товара, поставляемого в рамках заключенного договора.
159. В случае заключения заказчиком договора о закупках с казахстанским производителем работ или услуг, в положениях договора указывается требование о представлении поставщиком отчета о поставляемых ТРУ по форме и в сроки, установленные заказчиком.
160. В случае привлечения поставщиком субподрядных организаций для выполнения работы, в договоре указывается требование о представлении субподрядными организациями отчета поставщику о поставляемых ТРУ по форме и в сроки, установленные заказчиком.
161. Внесение изменения в заключенный договор о закупках при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, допускается:
1) по договорам с субъектами естественной монополии, а также с лицами, занимающими доминирующее (монопольное) положение на определенном рынке закупаемых ТРУ, либо с субъектами государственной монополии по основному предмету его деятельности в соответствии с государственным реестром субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке;
2) в части увеличения суммы договора на не более десяти процентов от общей суммы договора, связанной с увеличением потребности в объеме закупаемых товаров при условии неизменности цены за единицу товара, указанной в заключенном договоре о закупках данного товара. Такое изменение заключенного договора о закупках товаров допускается в пределах сумм, предусмотренных в годовой и (или) среднесрочной и (или) долгосрочной программах закупа для закупа данных товаров;
3) в части увеличения суммы договора на не более десяти процентов от общей суммы договора, связанной с увеличением потребности в объеме закупаемых работ, услуг. Такое изменение заключенного договора о закупках работ, услуг допускается в пределах сумм, предусмотренных в годовой и (или) среднесрочной и (или) долгосрочной программах закупа для закупа данных работ, услуг при условии неизменности предмета договора и в целях его обеспечения;

4) сатып алудың қорытындыларын шығару хаттамасына сәйкес тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жеткізушінің жауапкершілігін;
5) конкурстық құжаттамада көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді қамтиды.
158. Тапсырыс беруші тауарлардың қазақстандық өндірушісімен сатып алу туралы шартты жасасқан жағдайда, шарттың ережелеріне жеткізушінің ішкі айналым үшін, Қазақстан Республикасының аумағында шығарылғанын растайтын, өткізілетін сатып алу номенклатурасына сәйкес келетін тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынуы туралы талапты енгізуге жол беріледі, бұл ретте сертификатта көрсетілген тауар көлемінің жасалған шарттың шеңберінде жеткізілетін тауар көлемінен кем болуына жол берілмейді.
159. Тапсырыс беруші жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушімен сатып алу туралы шартты жасасқан жағдайда, шарттың ережелерінде тапсырыс беруші белгілеген нысан бойынша және мерзімдерде жеткізілетін ТЖҚ туралы есеп беруі туралы талабы көрсетіледі.
160. Жеткізуші жұмыстарды орындау үшін қосалқы мердігерлік ұйымдарды тартқан жағдайда, шартта тапсырыс беруші белгіленген нысан бойынша және мерзімдерде, мердігерлік ұйымдардың жеткізушіге ТЖҚ туралы есепті ұсынуы туралы талабы көрсетіледі.
161. Сатып алу туралы жасалған шартқа жеткізушінің таңдау үшін негіз болған, сапасы мен басқа талаптарының тұрақтылығы жағдайында өзгерістер енгізуге жол беріледі:
1) табиғи монополия субъектілерімен, сондай-ақ белгілі бір сатып алынатын ТЖҚ нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие адамлармен не тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің мемлекеттік тізіліміне сәйкес оның қызметінің негізгі мәні бойынша мемлекеттік монополия субъектілерімен жасалған шарттар бойынша;
2) осы тауарды сатып алу туралы жасалған шартта көрсетілген тауар бірлігі үшін бағаның өзгермеу шартымен сатып алынатын тауар көлеміндегі қажеттіліктің артуына байланысты шарттың жалпы сомасының он пайызынан астам шарт сомасын ұлғайту бөлігінде. Тауарларды сатып алу туралы жасалған шарттағы мұндай өзгеріс осы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін жылдық және (немесе) орта мерзімді және (немесе) ұзақ мерзімді бағдарламада көзделген сома шегінде жол беріледі;
3) сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер көлеміндегі қажеттіліктің артуына байланысты шарттың жалпы сомасының он пайызынан астам шарт сомасын ұлғайту бөлігінде. Жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы жасалған шарттағы мұндай өзгеріс осы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін жылдық және (немесе) орта мерзімді және (немесе) ұзақ мерзімді бағдарламада көзделген сома шегінде жасалған шарттың мән-мағынасын өзгертпей және оны қамтамасыз ету мақсатында жол беріледі;

4) в части ежегодного изменения по соглашению сторон цены договора о закупках ТРУ, заключаемого на период более одного финансового года, исходя из уровня инфляции, определенного на соответствующий период нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
5) в части уменьшения суммы договора, связанного с уменьшением потребности в объеме закупаемых работ, услуг, а также закупаемых товаров при условии неизменности цены за единицу товара;
6) в части условий, не являющихся существенными;
7) в части изменения срока действия договора, заключенного с поставщиком ТРУ, являющимся нерезидентом Республики Казахстан, в случае несвоевременной поставки товара (товаров), выполнения работы (работ), оказания услуги (услуг), обусловленного требованиям действующего законодательства о валютном регулировании;
8) в части увеличения срока поставки товара, произведенного казахстанским производителем, необходимого для производства приобретаемого товара.
162. Договор о закупках заключается в течение десяти рабочих дней со дня подведения итогов закупа, если иной срок не предусмотрен объявлением о проведении закупа.
163. Договор о закупках заключается на срок не более одного финансового года, за исключением случаев:
1) закупа работ со сроком их завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), предусмотренном в проектно-сметной документации;
2) закуп активов и других товаров, длительность технологического срока изготовления которых обуславливает их поставку в следующем (последующие) финансовом году (годы);
3) закуп ТРУ, срок выполнения (оказания, поставки) которых в связи с длительностью исполнения обусловлен в следующем (последующем) финансовом году (годы), установленном в рабочей программе;
4) закуп ТРУ, предусмотренных среднесрочной и (иди) долгосрочной программами закупа ТРУ.
164. Договор о закупках считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.
165. В случае, если поставщик в сроки, установленные настоящими Правилами, не представил заказчику подписанный договор о закупках и, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора о закупках.
166. В случае, если поставщик, заключив договор о закупках, потенциальный поставщик не внес обеспечение исполнения договора о закупках в случаях, предусмотренных настоящими Правилами, такой потенциальный поставщик считается отказавшимся от заключенного договора и уклонившийся от исполнения обязательств по договору.
В случае, если поставщик, подписав договор о закупках, отказался от исполнения договора не приступив к исполнению обязательств по договору, такой потенциальный поставщик считается отказавшимся от заключенного договора и уклонившийся от исполнения обязательств по договору.

4) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен тиісті кезеңге айқындалған инфляция деңгейіне сүйене отырып, бір қаржы жылынан астам кезеңге жасалған ТЖҚ-ны сатып алу туралы шарт бағасын тараптар келісімі бойынша жыл сайын өзгерту бөлігінде;
5) тауардың бірлігіне бағаның өзгермеу шартымен сатып алынатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің, сондай-ақ сатып алынатын тауарлардың көлеміндегі қажеттіліктің төмендеуіне байланысты шарт сомасының азаюы бөлігінде;
6) маңызды болып табылмайтын талаптар бөлігінде;
7) қолданыстағы валюталық реттеу туралы заңнаманың талаптарына негізделген тауарды (тауарларды) мерзімінде жеткізбеу, жұмысты (жұмыстарды) орындамау, қызметті (қызметтерді) көрсетпеу жағдайында, Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын ТЖҚ жеткізушісімен жасасқан шарттың қолдынылу мерзімін өзгертуге қатысты;
8) сатып алынатын тауардың өндірісіне қажетті қазақстандық өндіруші шығарған тауарды жеткізу мерзімін арттыруға қатысты.
162. Егер сатып алуды өткізу туралы хабарландыруда өзгеше мерзім көзделмесе, сатып алу туралы шарт сатып алу қорытындылары шығарылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жасалады.
163. Сатып алу туралы шарт мынадай жағдайларды қоспағанда, бір қаржы жылынан аспайтын мерзімге жасалады:
1) жұмыстарды жобалау-сметалық құжаттамада көзделген, аяқталу мерзімі келесі (кейінгі) қаржы жылындағы (жылдар) мерзіммен сатып алу;
2) дайындаудың технологиялық мерзімінің ұзақтығы олардың келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдар) жеткізілуіне негіздейтін активтерді және басқа тауарларды сатып алу;
3) орындаудың ұзақтығына байланысты орындау (көрсету, жеткізу) мерзімі жұмыс бағдарламасында белгіленген келесі (кейінгі) қаржы жылына (жылдарына) негізделген ТЖҚ-ны сатып алу;
4) орта мерзімді және (немесе) ұзақ мерзімді ТЖҚ-ны сатып алу бағдарламаларында көзделген ТЖҚ-ны сатып алу.
164. Сатып алу туралы шарт, тапсырыс беруші мен жеткізуші көрсетілген шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді толық орындаған жағдайда орындалды деп есептеледі.
165. Егер жеткізуші осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде тапсырыс берушіге қол қойылған сатып алу туралы шартты ұсынбаған жағдайда, мұндай әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарды деп танылады.
166. Егер жеткізуші сатып алу туралы шарт жасасып, осы Қағидаларда белгіленген жағдайларда сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз етуін енгізбеген жағдайда, мұндай әлеуетті жеткізуші шарт жасаудан бас тартты және шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан жалтарды деп танылады.
Егер жеткізуші сатып алу туралы шартқа қол қойып, шарт бойынша міндеттемелерді орындауға кіріспестен, шартты орындаудан бас тартқан жағдайда, мұндай әлеуетті жеткізуші шарт жасаудан бас тартты және шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан жалтарды деп танылады.

167. В случае признания потенциального поставщика уклонившимся от заключения договора о закупках, заказчик удерживает внесенное им обеспечение заявки на участие в открытом (повторном) конкурсе, закупе (повторном закупе) через систему электронных закупок, в случае, если их внесение предусмотрено конкурсной документацией.
В случае, если потенциальный поставщик признан отказавшимся от заключенного договора и уклонившимся от исполнения обязательств по договору, заказчик вправе заключить договор со следующим потенциальным поставщиком, чье ценовое предложение признано наиболее предпочтительным после цены победителя закупа в соответствии с протоколом подведения итогов закупа и на условиях проведенного закупа.
Особые условия
168. Сделки (договора о закупках) с нерезидентом Республики Казахстан подлежат контролю согласно законодательству о трансфертном ценообразовании Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
при проведении операций
по недропользованию
Конкурсная заявка на участие в закупе способом открытого
конкурса (название открытого конкурса)
1. Наименование потенциального поставщика;
2. Местонахождение потенциального поставщика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
3. Информация о содержании вскрытой конкурсной заявки потенциального поставщика:
ЛОТ №
Код СКП
Краткое описание ТРУ
1
2
3
Сведения о содержании конкурсной заявки:
1) сканированные копии документов, подтверждающих правоспособность (для юридических лиц), гражданскую дееспособность (для физических лиц);
2) сканированные копии документов (лицензия, патент, свидетельство) и/или копии документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг, или сканированная копия письма об отсутствии необходимости наличия документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг;
3) сканированные копии сертификатов, в случае, если предмет закупа подлежит обязательной сертификации на соответствие требованиям стандарта или иного нормативного документа, обеспечивающих безопасность для жизни, здоровья людей, имущества граждан и окружающей среды в соответствии с законодательством Республики Казахстан о сертификации;
4) документы, подтверждающие платежеспособность;
5) техническая спецификация с описанием функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик ТРУ, а также перечень документов, подтверждающих соответствие ТРУ этим требованиям (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);

167. Әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жеткізуші деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші олардың енгізілуі конкурстық құжаттамамен көзделген жағдайда ол енгізген (қайталама сатып алуға) ашық конкурсқа, электрондық сатып алу жүйесі ақылы сатып алуға (қайталама) қатысуға арналған өтінімді қамтамасыз етуді ұстап қалады.
Егер әлеуетті жеткізуші шарт жасаудан бас тартқан және шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан жалтарды деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші сатып алу қорытындыларын шығару хаттамасына сәйкес және өткізілген сатып алу шарттарында сатып алу жеңімпазының бағасынан кейін баға ұсынысы анағұрлым басым болып танылған келесі әлеуетті жеткізушімен шарт жасауға құқылы.
Ерекше шарттар
168. Қазақстан Республикасының резиденті емеспен мәмілелер (сатып алу туралы шарттар) Қазақстан Республикасының трансферттік баға белгілеу туралы заңнамасына сәйкес бақылауға жатады.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу қағидаларына
1-қосымша
Ашық конкурс тәсілімен сатып алуға қатысуға конкурстық өтінім
(ашық конкурстың атауы)
1. Әлеуетті жеткізушінің атауы;
2. Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес әлеуетті жеткізушінің орналасқан жері;
3. Әлеуетті жеткізушінің ашылған конкурстық өтінімінің мазмұны туралы ақпарат:
ЛОТ №
ӨСЖ коды
ТЖҚ-ның қысқаша сипаттамасы
1
2
3
Конкурстық өтінімнің мазмұны туралы мәліметтер:
1) құқықтық қабілеттілігін (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекетке қабілеттілігін (жеке тұлғалар үшін) растайтын құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері;
2) құжаттардың (лицензия, патент, куәлік) сканерден өткізілген көшірмелері және/немесе әлеуетті жеткізушінің сатып алынатын тауарларды өндіру, қайта өңдеу, жеткізу мен өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсетуге құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері немесе әлеуетті жеткізушінің сатып алынатын тауарларды өндіру, қайта өңдеу, жеткізу және өткізу, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету құқығын растайтын құжаттардың болу қажеттілігінің жоқтығы туралы хаттың сканерден өткізілген көшірмесі;
3) егер сатып алудың нысанасы стандарттың немесе Қазақстан Республикасының сертификаттау туралы заңнамасына сәйкес адамдардың өмірі, денсаулығы, азаматтардың мүлкі және қоршаған орта үшін қауіпсіздікті қамтамасыз ететін өзге нормативтік құжаттың талаптарына сәйкес келуіне міндетті түрде сертификаттауға жататын болса, сертификаттардың сканерден өткізілген көшірмелері;
4) төлем қабілеттілігін растайтын құжаттар;
5) ТЖҚ-ның функционалдық, техникалық, сапалық, пайдаланушылық және өзге де сипаттамалары бар техникалық ерекшелік, сондай-ақ ТЖҚ-ның осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде);

6) обязательства по местному содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах по каждому лоту (от 0 до 100);
7) обязательства подрядчика о соблюдении настоящих Правил при исполнении договора на выполнение отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию (в случае закупа подрядных работ);
8) документы, подтверждающие соответствие подрядчиков потенциального поставщика квалификационным требованиям, предусмотренным пунктом 8 настоящих Правил или сканированная копия гарантийного письма, подтверждающего, что потенциальный поставщик не намеревается привлекать подрядчиков (в случае закупа подрядных работ);
9) гарантийные письма потенциального поставщика об отсутствии оснований, ограничивающих участие в проводимом открытом конкурсе, указанных в подпункте 3) пункта 8, подпунктах 1)2) и 4) пункта 11 настоящих Правил;
10) гарантийные письма потенциального поставщика об отсутствии оснований, ограничивающих участие в проводимом открытом конкурсе, указанных в подпунктах 3) и 5) пункта 11 и пункте 12 настоящих Правил;
11) сканированные копии документов, подтверждающих наличие у потенциального поставщика сертифицированной аккредитованной согласно действующему законодательству Республики Казахстан организацией системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями государственных стандартов (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
12) документы, подтверждающие наличие у потенциального поставщика опыта работы на рынке закупаемых работ, услуг и/или в определенной отрасли: сканированные копии рекомендательных писем/положительных отзывов от организаций, для которых потенциальный поставщик выполнял работы, оказывал услуги при закупе опасных, особо опасных видов работ, требующих наличия лицензий на занятие такими видами деятельности, а так же на сумму договора не менее четырнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, с приложением сканированных копий накладных, соответствующих актов, подтверждающих прием-передачу выполненных работ, оказанных услуг (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
13) гарантийное письмо подтверждающее согласие потенциального поставщика с существенными условиями проекта договора;
14) гарантийное письмо о соблюдении требования о сдаче отчетности по местному содержанию по формам в соответствии с законодательством Республики Казахстан и ответственности за содержание информации отраженной в отчетах, нарушение сроков представления отчетности и несоблюдение потенциальными поставщиками обязательств по местному содержанию.

6) ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі әрбір лот бойынша пайыздарда көрсетілген жергілікті қамту бойынша міндеттемелер (0-ден 100-ге дейін);
7) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізумен байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындауға арналған шартты орындау кезінде мердігердің осы Қағидаларды сақтау туралы міндеттемелері (мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
8) әлеуетті жеткізуші мердігерлерінің осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар немесе әлеуетті жеткізушінің мердігерлерді тарту ниетінің жоқ екендігін растайтын кепілдемелік хатының сканерден өткізілген көшірмесі (мердігерлік жұмыстарды сатып алған жағдайда);
9) осы Қағидалардың 8-тармағының 3) тармақшасында, 11-тармағының 1), 2) және 4) тармақшаларында көрсетілген, өткізілетін ашық конкурсқа қатысуын шектейтін негіздемелердің жоқтығы туралы әлеуетті жеткізушінің кепілхаттары;
10) осы Қағидалардың 11-тармағының 3) және 5) тармақшаларында және 12-тармағында көрсетілген өткізілетін ашық конкурсқа қатысуын шектейтін негіздемелердің жоқтығы туралы әлеуетті жеткізушінің кепілхаттары;
11) әлеуетті жеткізушіде қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аккредиттелген ұйыммен сертификатталған мемлекеттік стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджменті тізілімнің (сертификатталған тізілімдердің) болуын растайтын құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелері (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде);
12) әлеуетті жеткізушіде сатып алынатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында және/немесе белгілі бір салада жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын құжаттар: осындай қызмет түрлерімен айналысуға лицензияның болуын талап ететін қауіпті, ерекше қауіпті жұмыс түрлерін сатып алу кезінде, сондай-ақ орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдау-беруді растайтын жүкқұжаттардың, тиісті актілердің сканерден өткізілген көшірмелерін қоса бере отырып, тиісті қаржы жылына белгіленген он төрт мың еселік айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінен кем емес шарт сомасына әлеуетті жеткізуші жұмыстарды орындаған, қызметтерді көрсеткен ұйымдардан кепілхаттардың/оң пікірлердің сканерден өткізілген көшірмелері (конкурстық құжаттамада тиісті талап болған кезде);
13) әлеуетті жеткізушінің шарт жобасының елеулі талаптарымен келісетіндігін растайтын кепілхат;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес нысандар бойынша жергілікті қамту бойынша есептілікті тапсыру туралы талаптарды және есептерде көрсетілген ақпараттың мазмұнына, есептіліктерді ұсыну мерзімін бұзғандығына және әлеуетті жеткізушілердің жергілікті қамту бойынша міндеттемелерін орындамауына жауапкершілікті сақтау туралы кепілхат.

4. Подписи.
Приложение 2
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
при проведении операций
по недропользованию
Сведения о наличии и количестве работников
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
Должность
Стаж работы в сфере выполнения работ, оказания услуг, закупаемых на данном открытом конкурсе
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании
№ документа, удостоверяющего личность
№ трудового договора
Гражданство
1
2
3
4
5
6
7
8
Электронная цифровая подпись ______________________
Дата и время представления
Приложение 3
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
при проведении операций
по недропользованию
ПРОТОКОЛ № _____
вскрытия конкурсных заявок, представленных потенциальными
поставщиками для участия в открытом конкурсе по закупке
(название открытого конкурса)
_________________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
произвела процедуру вскрытия конвертов с конкурсными заявками.

4. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу қағидаларына
2-қосымша
Қызметкерлердің болуы және саны туралы мәліметтер
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты
Лауазымы
Осы ашық конкурста сатып алынатын жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету саласындағы еңбек өтілі
Дипломы, куәлігі және білімі туралы басқа да құжат бойынша біліктілігі немесе мамандығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Еңбек шартының №
Азаматтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Электрондық цифрлық қолтаңбасы ______________
Ұсыну күні мен уақыты
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу қағидаларына
3-қосымша
Сатып алу бойынша ашық конкурсқа қатысу үшін
(ашық конкурс атауы) әлеуетті жеткізушілер ұсынған конкурстық
өтінімдерді ашудың
№ _____ ХАТТАМАСЫ
___________________
(Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы __________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны ________________________
3. Мына құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы: _____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері:______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы:_______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімін өткізді.

7. Конкурсные заявки отозваны следующими потенциальными поставщиками:
№ и наименование лота
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физического лица) потенциального поставщика
Дата и время отзыва конкурсной заявки
1
2
3
11. Сведения об изменении и (или) дополнении конкурсных заявок потенциальных поставщиков:
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) потенциального поставщика
Адрес местонахождения потенциального поставщика
Дата и время внесения изменений и (или) дополнений
1
2
3
4
12. Информация о содержании вскрытых конкурсных заявок потенциальных поставщиков:
13. Подписи.
Приложение 4
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
при проведении операций
по недропользованию
ПРОТОКОЛ № _____
допуска потенциальных поставщиков
к участию в открытом конкурсе по закупке
(название открытого конкурса)
___________________________        __________________________________
(Место проведения)                 (Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
провела процедуру рассмотрения конкурсных заявок потенциальных поставщиков и допуска к участию в открытом конкурсе по закупке:
4. Предмет открытого конкурса:
№ и наименование лота
Предмет закупки
Описание товаров, работ и услуг
Единица измерения
Количество приобретаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг
1
2
3
4
5. Номера контрактов на недропользование, в рамках которых осуществляется закуп:
№ и наименование лота:
Контракт № ____________ от ______________.

7. Конкурстық өтінімдерді мына әлеуетті жеткізушілер ұсынды:
Лот № және атауы:
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы (жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық өтінімді қайтарып алған күні мен уақыты
1
2
3
8. Әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерді өзгерту және
(немесе) толықтыруы туралы мәліметтер ___________________________.
Лот № және атауы:
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Әлеуетті жеткізушінің орнының орналасқан мекенжайы
Өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу күні мен уақыты
1
2
3
4
5
9. Әлеуетті жеткізушілердің ашылған конкурстық өтінімдерінің мазмұны туралы ақпарат:___________________________________________
10. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу қағидаларына
4-қосымша
Әлеуетті жеткізушілерді сатып алу жөніндегі ашық конкурсқа
(ашық конкурстың атауы) қатысуға рұқсат берудің
№ _____ ХАТТАМАСЫ
___________________         ________________________
(Өткізу орны)           (Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы
____________________________________________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны
____________________________________________________________________
3. Мына құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы:
____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері: _____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы:_______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерді қарау рәсімін
өткізді және мыналарды сатып алу бойынша ашық конкурсқа қатысуға
рұқсат берілді:
4. Ашық конкурс нысанасы:
Лот № және атауы:
Сатып алу нысанасы
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Сатып алынатын тауарлар саны немесе орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемі
1
2
3
4
5. Олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын
пайдалануға арналған келісімшарттар нөмірлері:
Лот № және атауы:
_______________ № ____________ келісімшарт.

6. Обобщенное изложение разъяснений положений документов, представленных потенциальными поставщиками:
_____________________________________________________________________
7. Конкурсной комиссией рассмотрены конкурсные заявки следующих потенциальных поставщиков:
№ и наименование лота
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) потенциального поставщика
Адрес местонахождения потенциального поставщика
1
2
3
8. По результатам рассмотрения конкурсных заявок участников открытого конкурса конкурсная комиссия приняла решение (выбрать нужное):
1) Отклонить конкурсные заявки следующих потенциальных поставщиков:
№ и наименование лота
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) потенциального поставщика
Причина отклонения конкурсных заявок
Примечание
1
2
3
4
2) Признать участниками открытого конкурса следующих потенциальных поставщиков:
№ и наименование лота
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) потенциального поставщика
Применение условного уменьшения цены
1
2
3
Назначить дату, место, время начала и окончания размещения конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса с _____________ по _________________.
Назначить оценку и сопоставление конкурсных ценовых предложений участников открытого конкурса на ____________________________.
9. Подписи.
Приложение 5
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
при проведении операций
по недропользованию
ПРОТОКОЛ № _____
подведения итогов открытого конкурса по закупке
(название открытого конкурса)
________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
провела процедуру определения победителя открытого конкурса по закупке:

6. Конкурстық комиссия мына әлеуетті жеткізушілердің конкурстық
өтінімдерін қарады:
Лот № және атауы:
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Әлеуетті жеткізушінің орналасқан орнының мекенжайы
1
2
3
7. Ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдерін қарау
нәтижелері бойынша конкурстық комиссия шешім қабылдады (қажеттісін
таңдау):
1) мына әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдері
қабылданбасын:
Лот № және атауы:
Р/с
Әлеуетті жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық өтінімдерді қабылдамау себебі
Ескертпе
1
2
3
4
2) мына әлеуетті жеткізушілер ашық конкурс қатысушылары болып
танылсын:
Лот № және атауы:
Р/с
Әлеуетті жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Бағаны шартты азайтуды қолдану
1
2
3
Ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын
орналастырудың уақытын, орнын, басталу және аяқталу күнін
______________ бастап _________________ дейін деп белгіленсін.
Ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын
бағалау және салыстыру _____________________________ белгіленсін.
8. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу қағидаларына
5-қосымша
Сатып алу бойынша ашық конкурстың
(ашық конкурс атауы) қорытындысын шығарудың
№ ____ ХАТТАМАСЫ
____________________
(Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы _________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны _______________________
3. Мына құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы:_____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері:_____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы:______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
мыналарды сатып алу бойынша ашық конкурс жеңімпазын айқындау
рәсімін өткізді:

2) Признать открытый конкурс несостоявшимся (указать соответствующую причину)
№ и наименование лота
11. Заказчику заключить договор с победителем:
№ и наименование лота
_____________________________________________________________________
(Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц)
победителя, адрес фактического местонахождения, предложенная цена)
по результатам проведенного закупа способом открытого конкурса в течение _________________________________________ дней с даты подведения итогов открытого конкурса.
12. Код закупки: _____________
Адрес интернет-ресурса системы: ______________.
13. Подписи.
Приложение 6
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
при проведении операций
по недропользованию
Протокол подведения
итогов закупа способом из одного источника
(название закупа)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________

2) ашық конкурсты өтпеді деп танылсын (тиісті себебін көрсету)
Лот № және атауы:
11. Тапсырыс беруші мына:
___________________________________________ ашық конкурс тәсілімен
өткізілген сатып алу нәтижелері бойынша ашық конкурс қорытындылары
шығарылған күннен бастап_________________ күн ішінде (жеңімпаздың
атауы (жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты), нақты орналасқан
орнының мекенжайы, ұсынылған баға) жеңімпазбен шарт жасассын.
12. Сатып алу коды: _____________
Жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы: ______________.
13. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу қағидаларына
6-қосымша
Бір көзден алу тәсілімен сатып алу (сатып алу атауы)
қорытындыларын шығару хаттамасы
1. Тапсырыс берушінің атауы
____________________________________________________________________

2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________
3. Основание для закупа способом из одного источника:
_____________________________________________________________________
4. Предмет закупа способом из одного источника:
№ и наименование лота
Сумма, выделенная для закупа, без учета НДС: _________ тенге.
Предмет закупки
Описание товаров, работ и услуг
Единица измерения
Количество приобретаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг
1
2
3
4

2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны
____________________________________________________________________
3. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу негіздемесі:
_______________________________________________________________
4. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу негіздемесі:
Лот № және атауы:
ҚҚС-ны есепке алмағанда, сатып алу үшін бөлінген сома: ________ теңге.
Сатып алу нысанасы
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Сатып алынатын тауарлар саны немесе орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемі
1
2
3
4

5. Номера контрактов на недропользование, в рамках которых осуществляется закуп:
№ и наименование лота:
Контракт № ____________ от _______________.
6. Наименование поставщика, сроки и место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг:
№ и наименование лота
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) поставщика
Адрес местонахождения поставщика
Срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
1
2
3
4
5

5. Олардың шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын
пайдалануға арналған келісімшарттар нөмірлері:
Лот № және атауы:
_______________ № ____________ келісімшарт.
6. Жеткізушілер атауы, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау,
қызметтерді көрсету мерзімдері және орны:
Лот № және атауы:
Р/с
Жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Жеткізушінің орналасқан орнының мекенжайы
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімі
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, көрсетілетін қызметтерді көрсету орны
1
2
3
4
5

7. Цена, предложенная поставщиком на предлагаемые ТРУ по каждому лоту, выраженная в тенге, включающая в себя все расходы, связанные с поставкой товаров, выполнением работ, оказанием услуг:
№ и наименование лота
Сумма, выделенная для закупа, без учета НДС: ___________ тенге.
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) поставщика
Предложенная цена без учета НДС
Обязательства по казахстанскому содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах (от 0 до 100)
Срок заключения договора
1
2
3
4
5
8. Подписи.
Приложение 7
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
при проведении операций
по недропользованию
Протокол
вскрытия ценовых предложений и подведения итогов закупа
способом запроса ценовых предложений (название закупа)
________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
2. Местонахождение заказчика
_____________________________________________________________________

7. Тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді
көрсетуге байланысты барлық шығыстарды қамтитын, теңгемен көрсетілген
әрбір лот бойынша ұсынылатын ТЖҚ-ға жеткізуші ұсынған баға:
Лот № және атауы:
ҚҚС-ны есепке алмағанда, сатып алу үшін бөлінген сома:______________________________________ теңге.
Р/с
Жеткізушінің атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
ҚҚС-ны есепке алмағанда, ұсынылған баға
Ұсынылатын тауарларда немесе жұмыстарда немесе көрсетілетін қызметтерде, пайыздық көріністегі (0-ден 100-ге дейін) қазақстандық қамту бойынша міндеттемелер
Шарт жасау мерзімі
1
2
3
4
5
8. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу қағидаларына
7-қосымша
Баға ұсыныстарын ашу және баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен
сатып алу (сатып алудың атауы) бойынша қорытындыларын шығару
хаттамасы
_______________________
(Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы ________________________________
__________________________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны ______________________
___________________________________________________

2) Признать закуп способом запроса ценовых предложений несостоявшимся (указать соответствующую причину)
№ и наименование лота
10. Заказчику заключить договор с победителем:
№ и наименование лота
_____________________________________________________________________
(Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) победителя, адрес фактического местонахождения, предложенная цена) по результатам проведенного закупа способом запроса ценовых предложений в течение _________________________________________ дней с даты подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений.
11. Код закупки: _____________
Адрес интернет-ресурса системы: ______________.
12. Подписи.
Приложение 8
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
при проведении операций
по недропользованию
ПРОТОКОЛ № _____
подведения итогов закупа через систему электронных закупок
(название закупа способом через систему электронных закупок)
_________________________
(Дата и время проведения)
1. Наименование заказчика
_____________________________________________________________________
2. Местонахождение заказчика
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
провела процедуру определения победителя закупа способом через систему электронных закупок по закупке:
4. Предмет закупа способом через систему электронных закупок:
№ и наименование лота
Сумма, выделенная для закупа, без учета НДС: _____________ тенге.
Предмет закупки
Описание товаров, работ и услуг
Единица измерения
Количество приобретаемых товаров или объем выполняемых работ или оказываемых услуг
1
2
3
4
5. Номера контрактов на недропользование, в рамках которых осуществляется закуп:
№ и наименование лота:
Контракт № ____________ от _______________.

2) Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп
танылсын (тиісті себебін көрсету)
Лот № және атауы
10. Тапсырыс беруші мына жеңімпазбен:
Лоттың № және атауы
_______________________________________________________________
(Жеңімпаздың атауы (жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты),
нақты орналасқан орнының мекенжайы, ұсынған бағасы) баға ұсыныстарын
сұрату тәсілімен өткізілген сатып алудың қорытындысы бойынша баға
ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындысы шығарылған
күннен бастап __________ күннің ішінде шарт жасассын.
11. Сатып алудың коды:
_______________________________________________________________
Жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы: _____________________
12. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу қағидаларына
8-қосымша
Электрондық сатып алу жүйесі тәсілімен сатып алу қорытындыларын
шыcғарудың
№ _____ ХАТТАМАСЫ
______________________
(Өткізу күні мен уақыты)
1. Тапсырыс берушінің атауы
____________________________________________________________________
2. Тапсырыс берушінің орналасқан орны
____________________________________________________________________
3. Мына құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы:______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері:______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы
____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
мыналарды сатып алу бойынша электрондық сатып алу жүйесі арқылы
тәсілімен сатып алу жеңімпазын айқындау рәсімін өткізді:
4. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу
нысанасы:
Лот № және атауы ҚҚС-ны есепке алмағанда, сатып алуға бөлінген
сома _______________________________________________ теңге.
Сатып алудың нысанасы
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Сатып алынатын тауарлардың саны немесе орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтердің көлемі
1
2
3
4
5. Оның шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын жер қойнауын
пайдалануға арналған келісімшарттар нөмірлері:
Лот № және атауы:
_______________ № ____________ келісімшарт.

6. Конкурсные ценовые предложения представлены следующими участниками закупа способом через систему электронных закупок:
№ и наименование лота
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) участника закупа способом через систему электронных закупок
Адрес местонахождения участника закупа способом через систему электронных закупок
Дата и время представления конкурсного ценового предложения
1
2
3
4
7. Цены конкурсных ценовых предложений участников закупа способом через систему электронных закупок:
№ и наименование лота
Сумма, выделенная для закупа _____________ тенге.
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) участника закупа способом через систему электронных закупок
Стоимость в тенге без учета НДС
Условная цена в тенге без учета НДС
1
2
3
4
8. Конкурсная комиссия оценила и сопоставила цены конкурсных ценовых предложений участников закупа способом через систему электронных закупок и приняла решение (выбрать нужное):
1) признать победителем закупа способом через систему электронных закупок
№ и наименование лота
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц)
Адрес местонахождения
Предложенная цена без учета НДС
Обязательства по казахстанскому содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах (от 0 до 100)
1
2
3
4
1
Потенциальные поставщики, конкурсные ценовые предложения которых являются наиболее предпочтительными после конкурсного ценового предложения победителя:
№ и наименование лота
п/п
Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц)
Адрес местонахождения
Предложенная цена без учета НДС
Обязательства по казахстанскому содержанию в предлагаемых товарах или работах, или услугах, выраженные в процентах (от 0 до 100)
1
2
3
4
5
2
3

6. Конкурстық баға ұсыныстарын электрондық сатып алу жүйесі
тәсілімен сатып алуға мына қатысушылар ұсынды:
Лот № және атауы:
Р/с
Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға қатысушының атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға қатысушының орналасқан орнының мекенжайы
Конкурстық баға ұсынысын ұсынған күні мен уақыты
1
2
3
4
7. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға
қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарының бағалары:
Лот № және атауы:
Сатып алуға бөлінген сома ___________________________ теңге.
Р\с
Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алуға қатысушының атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
ҚҚС-ны есепке алмағанда, теңгедегі құны
ҚҚС-ны есепке алмағанда, теңгедегі шартты бағасы
1
2
3
4
8. Конкурстық комиссия электрондық сатып алу жүйесі тәсілімен
сатып алуға қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалады және
бағаларын салыстырды және мынадай шешім қабылдады (қажеттісін
таңдау):
1) электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен мына сатып алу
жеңімпазы болып танылсын:
Лот № және атауы:
Р\с
Атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Орналасқан орнының мекенжайы
ҚҚС-ны есепке алмағанда, ұсынылған баға
Ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе көрсетілетін қызметтердегі көріністегі тұлғадағы (0-ден 100-ге дейін) қазақстандық қамту бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5
Конкурстық баға ұсыныстары жеңімпаздың конкурстық баға
ұсынысынан кейін неғұрлым басым болып табылатын әлеуетті
жеткізушілер:
Лот № және атауы:
Р\с
Атауы (жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты)
Орналасқан орнының мекенжайы
ҚҚС-ны есепке алмағанда, ұсынылған баға
Ұсынылатын тауарлардағы немесе жұмыстардағы немесе қызметтердегі пайыздық көріністегі (0-ден 100-ге дейін) қазақстандық қамту бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5

2) признать закуп способом через систему электронных закупок несостоявшимся (указать соответствующую причину)
№ и наименование лота
9. Заказчику заключить договор с победителем:
№ и наименование лота
_____________________________________________________________________
(Наименование (фамилия, имя, отчество – для физических лиц) победителя, адрес фактического местонахождения, предложенная цена) по результатам проведенного закупа способом через систему электронных закупок в течение _________________________________________ дней с даты подведения итогов закупа способом через систему электронных закупок.
10. Код закупки: _____________
Адрес интернет-ресурса системы: ______________.
11. Подписи.

2) электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен сатып алу
өтпеді деп танылсын (тиісті себебін көрсету)
Лот № және атауы
9. Тапсырыс беруші мына:
Лоттың № және атауы
_______________________________________________________________
электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен өткізілген сатып алудың
нәтижелері бойынша электрондық сатып алу жүйесі арқылы тәсілімен
сатып алу қорытындылары шығарылған күннен бастап ________ күн ішінде
(жеңімпаздың атауы (жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты),
нақты орналасқан орнының мекенжайы, ұсынған бағасы) жеңімпазымен шарт
жасассын.
10. Сатып алудың коды: _______________________________________
Жүйенің интернет-ресурсының мекенжайы: _______________________.
11. Қолдары.