Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов, выделенных бюджету города Алматы на 2013 год на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2013 года № 294.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п. 2.
В соответствии с подпунктом 13) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов, выделенных бюджету города Алматы на 2013 год на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2013 года № 294
Правила использования целевых текущих трансфертов,
выделенных бюджету города Алматы на 2013 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов, выделенных бюджету города Алматы на 2013 год на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 13) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы" и определяют порядок использования средств на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном в виде целевых текущих трансфертов, выделенных бюджету города Алматы.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) метрополитен – вид городского транспорта, внеуличная электрифицированная железная дорога, предназначенная для перевозок пассажиров;
2) маршрут – путь следования транспортного средства между начальным и конечным пунктами;
3) пассажир – физическое лицо, пользующееся услугами метрополитена;
4) перевозчик – юридическое лицо, осуществляющее регулируемую деятельность непосредственно по перевозке пассажиров в метрополитене;
5) расчетный тариф перевозчика – себестоимость перевозки одного пассажира.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, определены в законодательных актах Республики Казахстан.
3. Субсидированию подлежит убыток перевозчика, связанный с осуществлением пассажирских перевозок в метрополитене.
4. Тариф перевозчика (оплата за проезд пассажира) утверждается местным исполнительным органом.
5. Субсидирование убытка перевозчика производится из местного бюджета на основании выделенных целевых трансфертов из республиканского бюджета. Бюджетные субсидии предоставляются в пределах сумм, определенных законом о республиканском бюджете.

Метрополитенмен жолаушылар тасымалын субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 наурыздағы № 294 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2012 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 13) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Метрополитенмен жолаушылар тасымалын субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 29 наурыздағы
№ 294 қаулысымен
бекітілген
Метрополитенмен жолаушылар тасымалын субсидиялауға Алматы
қаласының бюджетіне бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді пайдалану
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Метрополитенмен жолаушылар тасымалын субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2012 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 13) тармақшасына сәйкес әзірленген және метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға ағымдағы нысаналы трансферттер түрінде Алматы қаласының бюджетіне бөлінген қаражатты пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) метрополитен – қалалық көлік түрі, жолаушыларды тасымалдауға арналған көшеден тыс электрлендірілген темір жол;
2) маршрут – көлік құралының бастапқы және соңғы пункті арасындағы жүру жолы;
3) жолаушы – метрополитен қызметін пайдаланатын жеке тұлға;
4) тасымалдаушы – метрополитенде жолаушыларды тасымалдау бойынша тікелей реттеу қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға;
5) тасымалдаушының есептеу тарифі – бір жолаушыны тасымалдаудың өзіндік құны.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге ұғымдар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген.
3. Субсидиялауға метрополитенде жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының залалдары жатады.
4. Тасымалдаушы тарифін (жолаушының жол жүру ақысын) жергілікті атқарушы орган бекітеді.
5. Тасымалдаушының залалдарын субсидиялау республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер негізінде жергілікті бюджеттен жүргізіледі. Бюджеттік субсидиялар республикалық бюджет туралы заңда белгіленген сомалар шегінде беріледі.

2. Порядок и условия выплаты субсидий
6. Для субсидирования убытка перевозчика между местным исполнительным органом и организацией, осуществляющей перевозку пассажиров, заключается договор на перевозку пассажиров в метрополитене (далее – договор) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. После заключения договора перевозчик в течение пятнадцати календарных дней представляет местному исполнительному органу для утверждения проект годового плана доходов и расходов с разбивкой по месяцам. Проект годового плана доходов и расходов с разбивкой по месяцам утверждается местным исполнительным органом в течение тридцати календарных дней со дня его поступления.
8. Ежемесячно в срок до 20 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, перевозчик представляет заказчику следующие документы:
1) акт выполненных работ согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) отчет о доходах согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) отчет о расходах согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При этом указанные документы заверяются первым руководителем, главным бухгалтером и печатью организации.
9. Местный исполнительный орган проверяет достоверность представленных документов, определяет сумму субсидирования убытка перевозчика и формирует ведомость для выплаты согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
10. Для перечисления на текущий счет перевозчика причитающейся суммы местный исполнительный орган в соответствии с планом финансирования по платежам и указанной бюджетной программе представляет в территориальное подразделение казначейства счета к оплате в двух экземплярах.
11. Перевозчик ведет раздельный учет доходов и расходов, учитываемых при формировании расчетного тарифа перевозчика. Определение величины сумм, направляемых на субсидирование убытка перевозчика, производится на основе следующих показателей:
1) доходов за выполненные пассажирские перевозки;
2) расходов на выполнение пассажирских перевозок.
12. В расходы на пассажирские перевозки входят:
1) фонд заработной платы работников;
2) налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) затраты на электроэнергию;
4) затраты на смазочные материалы;
5) эксплуатационные расходы на колесные пары;
6) затраты на проведение технического обслуживания и ремонта подвижного состава;
7) амортизационные начисления основных фондов;
8) почтово-телеграфные расходы, расходы на содержание и эксплуатацию телефонных станций, установок диспетчерской, радио- и других видов связи;
9) расходы на содержание и эксплуатацию вычислительной техники;
10) расходы на типографские работы;

2. Субсидияларды төлеу тәртібі және шарттары
6. Тасымалдаушының залалын субсидиялау үшін жергілікті атқарушы орган мен жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын ұйым арасында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жолаушыларды метрополитенде тасымалдау шарты (бұдан әрі – шарт) жасалады.
7. Тасымалдаушы шарт жасасқаннан кейін күнтізбелік он бес күн ішінде жергілікті атқарушы органға кірістер мен шығыстардың ай бойынша бөлінген жылдық жоспарының жобасын бекіту үшін ұсынады. Жергілікті атқарушы орган кірістер мен шығыстардың ай бойынша бөлінген жылдық жоспарының жобасы түскен күнінен бастап отыз күн ішінде оны бекітеді.
8. Тасымалдаушы ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20-күніне дейінгі мерзімде тапсырыс берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес орындалған жұмыстар актісі;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес кірістер туралы есеп;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес шығыстар туралы есеп.
Бұл ретте көрсетілген құжаттарды ұйымның бірінші басшысы, бас бухгалтері растайды және мөрмен расталады.
9. Жергілікті атқарушы орган ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді, тасымалдаушының залалдарын субсидиялау сомасын айқындайды және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес төлемге арналған ведомость жасайды.
10. Жергілікті атқарушы орган тасымалдаушының ағымдағы шотына тиесілі соманы аудару үшін төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына және көрсетілген бюджеттік бағдарламаға сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге екі данада шот ұсынады.
11. Тасымалдаушы тасымалдаушының есептеу тарифін қалыптастыру кезінде ескерілетін кірістер мен шығыстардың бөлек есебін жүргізеді. Тасымалдаушының залалдарын субсидиялауға жіберілетін соманың көлемін айқындау мынадай көрсеткіштер негізінде жүргізіледі:
1) орындалған жолаушылар тасымалының кірістері;
2) жолаушылар тасымалын орындауға кететін шығыстары.
12. Жолаушылар тасымалының шығыстарына мыналар кіреді:
1) жұмысшылардың еңбекақы қоры;
2) салықтар және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдер;
3) электр энергиясына жұмсалатын шығындар;
4) майлау материалдарына жұмсалатын шығындар;
5) доңғалақ жұптарын пайдалану шығыстары;
6) жылжымалы құрамға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстарын жүргізуге жұмсалатын шығындар;
7) негізгі қорлардың амортизациялық аударымдары;
8) почта-телеграф шығыстары, телефон станцияларын, диспетчерлік, радио және байланыстың басқа түрлерінің қондырғыларын күтіп ұстау және пайдалану шығыстары;
9) есептеу техникасын күтіп ұстау және пайдалану шығыстары;
10) баспахана жұмыстарына шығыстар;

11) расходы на содержание и эксплуатацию зданий, сооружений и помещений метрополитена (отопление, освещение, энергоснабжение, водоснабжение, канализация и содержание в чистоте), а также расходы, связанные с платой за землю;
12) оплата аудиторских услуг;
13) оплата услуг банка;
14) платежи по обязательному страхованию;
15) подготовка кадров;
16) расходы на охрану труда;
17) расходы по содержанию военизированной аварийно-спасательной службы.
13. Себестоимость перевозки одного пассажира (расчетный тариф) на проезд определяется путем деления финансовых средств на количество планируемых пассажиров к перевозке.
14. Определение состава расходов, включаемых в себестоимость услуги, осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан и нормативными правовыми актами, регулирующими отношения в сфере бухгалтерского учета.
15. Расходы включают затраты всех служб предприятия (энергохозяйство, содержание и ремонт пути, служба движения, проведение аварийно-восстановительных работ, служба автоматики и связи и пр.), исходя из действующих норм и нормативов материальных, трудовых и финансовых затрат с учетом анализа данных за период, предшествующий регулируемому.
При отсутствии нормативов по отдельным статьям расходов расчеты производятся исходя из фактических данных за прошедший период с учетом прогнозных индексов изменения цен по отраслям промышленности.
16. Выплата бюджетных субсидий за последний календарный месяц года осуществляется на основе представленного не позднее 20 декабря отчета по перевозкам, составленного по прогнозным данным, с последующим представлением отчета, составленного по фактическим данным в срок не позднее 20 числа следующего месяца. В случае превышения заявленных прогнозных данных над фактическими разница подлежит возврату в соответствующий бюджет.
Приложение 1
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2013 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Договор
на перевозку пассажиров в метрополитене № _____
г. Алматы "__" _________ 2013 года
___________________________________________, именуемый в (наименование местного исполнительного органа)
дальнейшем заказчик, в лице ________________________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя)
с одной стороны и ___________________________________________________
(наименование перевозчика)
именуемый в дальнейшем исполнитель, в лице
___________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя)
с другой стороны составили настоящий договор о субсидировании убытка перевозчика, возникающего при выполнении перевозок пассажиров в метрополитене (далее – договор), и пришли к соглашению о следующем:

11) метрополитен ғимараттарын, құрылыстары мен үй-жайларын күтіп ұстау және пайдалану (жылыту, жарықтандыру, энергиямен жабдықтау, сумен жабдықтау, кәріз және тазалықта ұстау) шығыстары, сондай-ақ жерге ақы төлеуге байланысты шығыстар;
12) аудиторлық қызметтер төлемі;
13) банк қызметі төлемі;
14) міндетті сақтандыру бойынша төлемдер;
15) кадрларды даярлау;
16) еңбекті қорғау шығыстары;
17) әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметін ұстау бойынша шығыстар.
13. Бір жолаушыны жол жүруге тасымалдаудың өзіндік құны (есептеу тарифі) қаржы қаражатын тасымалдауға жоспарланған жолаушылар санына бөлу арқылы айқындалады.
14. Қызмет көрсетудің өзіндік құнына кіргізілетін шығыстар құрамын айқындау Қазақстан Республикасының заңнамасына және бухгалтерлік есеп саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады.
15. Шығыстар қолданыстағы нормалар мен реттелетін кезең алдындағы кезеңнің деректерін талдауды ескере отырып, материалдық, еңбек және қаржы шығындарының нормативтерін негізге алып, кәсіпорынның барлық қызметтерінің (энергия шаруашылығы, жолды күтіп ұстау және оны жөндеу, қозғалыс қызметі, авариялық-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу, автоматика және байланыс қызметі және т.б.) шығындарын қамтиды.
Шығыстардың жекелеген баптары бойынша нормативтер болмаған кезде есеп айырысу өнеркәсіп салалары бойынша бағалар өзгерісінің болжамды индекстерін ескере отырып, өткен кезеңдегі нақты деректерге сүйене отырып жүргізіледі.
16. Жылдың соңғы күнтізбелік айына бюджеттік субсидиялар төлеу келесі айдың 20-күнінен кешіктірілмейтін мерзімде нақты деректер бойынша жасалған есепті кейіннен беру арқылы болжамды деректер бойынша 20 желтоқсаннан кешіктірілмей жасалып, ұсынылған тасымалдау жөніндегі есеп негізінде жүзеге асырылады. Мәлімделген болжамды деректер нақты деректерден асқан жағдайда нақты айырма тиісті бюджетке қайтарылуға жатады.
Метрополитенмен жолаушылар тасымалын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Метрополитенде жолаушыларды тасымалдау шарты
№ _____
Алматы қаласы                          2013 жылғы «___» _____________
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын
______________________________________________________________ атынан
(жергілікті атқарушы органның атауы)
_________________________________________ бір тараптан және бұдан әрі
(басшының Т.А.Ә., лауазымы)
Орындаушы деп аталатын _______________________________________ атынан
(тасымалдаушының атауы)
_____________________________________________________ екінші тараптан
(басшының Т.А.Ә., лауазымы)
жолаушыларды метрополитенде тасымалдауды орындау кезінде
тасымалдаушының пайда болатын залалдарын субсидиялау туралы осы
шартты (бұдан әрі – шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге
келді.

1. Заказчик берет на себя обязательства по выплате субсидий для покрытия убытка исполнителя, а исполнитель берет на себя обязательства по предоставлению данных о доходах и расходах при осуществлении перевозок пассажиров в метрополитене.
2. Сумма субсидирования составляет:___________________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
. Исполнитель в срок до 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляет в местный исполнительный орган ежемесячный отчет о доходах и расходах. При необходимости перевозчик представляет документы, подтверждающие расходы на эксплуатацию.
4. Выплаты субсидий из местного бюджета по убыточному маршруту производятся местным исполнительным органом по исполнению бюджета ежемесячно в соответствии с планом финансирования по обязательствам и платежам, договором о субсидировании между перевозчиком и местным исполнительным органом.
5. Выплата субсидий за декабрь месяц года осуществляется на основании прогнозируемого убытка перевозчика, сформированного на основании данных его доходов и расходов, представленного не позднее 20 декабря. Отчет, составленный по фактическим данным, представляется в срок не позднее 20 числа следующего месяца.
6. Выплаты субсидий по данному маршруту не производятся в случаях:
1) прекращения исполнителем осуществления перевозок пассажиров по данному маршруту;
2) непредставления отчета о доходах и расходах по маршруту.
7. Исполнитель по запросу заказчика обязан представлять необходимые сведения по организации перевозочного процесса и финансовым результатам перевозок.
8. Исполнитель имеет право вносить предложения по уточнению текущего бюджета или изменению тарифов на перевозки при резком изменении цен на электроэнергию и другие составляющие затрат и другим мерам, направленным на совершенствование обслуживания пассажиров.
9. За неисполнение или ненадлежащее исполнение своих обязательств по настоящему договору Стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и условиями настоящего договора.
10. Стороны могут расторгнуть договор в случаях:
1) аннулирования права на эксплуатацию маршрута, а также при возникновении форс-мажорных обстоятельств;
2) неисполнения сторонами обязательств по настоящему договору.
11. Настоящий договор вступает в силу после регистрации его заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и действует до конца года.
12. Юридические адреса сторон:
Заказчик:
Перевозчик:
ИИН
ИИН
БИН
БИН
Банковские реквизиты
Банковские реквизиты
___________________
___________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя)
(подпись, Ф.И.О. руководителя)
___________________
____________________
(подпись, Ф.И.О. гл. бухгалтера)
(подпись, Ф.И.О. гл. бухгалтера)
Приложение 2
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2013 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Акт выполненных работ
г. Алматы "___" _______ 2013 года
Мы, нижеподписавшиеся, представитель заказчика
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование организации)
__________________________________________________________________
(должность, Ф. И. О. руководителя)
с одной стороны и представитель исполнителя
___________________________________________________________________
(наименование организации)
___________________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О. руководителя, главного бухгалтера)
с другой стороны, составили настоящий акт о том, что выполненные работы
по перевозке пассажиров в метрополитене за месяц 20__года удовлетворяют условиям договора.
Сумма доходов за выполненные работы составляет:____________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Сумма расходов на выполнение работ составляет:______________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Сумма субсидирования составляет:_____________________________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Юридические адреса сторон:
Заказчик:
Перевозчик:
ИИН
ИИН
Банковские реквизиты
Банковские реквизиты
___________________
___________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя)
(подпись, Ф.И.О. руководителя)
___________________
___________________
(подпись, Ф.И.О. гл. бухгалтера)
(подпись, Ф.И.О. гл. бухгалтера)
Приложение 3
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2013 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Отчет о доходах
за __________ 20___ г. тенге
Статья доходов
План
Факт
Отклонение
Примечание
Доход от перевозки пассажиров
Руководитель _____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер _________________________
(Ф.И.О., подпись)
МП
Приложение 4
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2013 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Отчет о расходах
за __________ 20___ г.
тенге
Статья расходов
План
Факт
Отклонение
Примечание
Руководитель _____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер _________________________
(Ф.И.О., подпись)
МП
Приложение 5
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2013 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Утверждаю
__________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__"__________ 20__ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий за период
с "____" _________ по "____"__________20__ года
Наименование
Фактический объем перевезенных пассажиров, чел
Установленный тариф
Расчетный тариф
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий с начала года, тенге
Оплачено с начала года, тенге
Остаток причитающейся суммы бюджетных субсидий, тенге
Подлежит к оплате в на "__" ______ 20___ г., тенге
с начала года
за период с "__"
по "__" 20__ г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО:
Руководитель _________________________________________
(Ф.И.О., подпись)

1. Тапсырыс беруші өзіне Орындаушының залалдарын жабу үшін
субсидиялар төлеу бойынша міндеттеме алады, ал Орындаушы жолаушыларды
метрополитенде тасымалдауды жүзеге асыру кезіндегі кірістер мен
шығыстар туралы деректер беру бойынша міндеттеме алады.
2. Субсидиялау сомасы ________________________________ құрайды.
(сомасы цифрмен және жазумен, теңгемен)
3. Орындаушы есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне дейінгі
мерзімде жергілікті атқарушы органға кірістер және шығыстар туралы ай
сайынғы есепті жібереді. Қажет болған кезде тасымалдаушы пайдалану
шығыстарын растайтын құжаттарды ұсынады.
4. Залалды маршрут бойынша жергілікті бюджеттен субсидиялар
төлеуді бюджетті атқару жөніндегі жергілікті атқарушы орган ай сайын
міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына,
тасымалдаушы мен жергілікті атқарушы орган арасындағы субсидиялау
туралы шартқа сәйкес жүргізеді.
5. Жылдың желтоқсан айына субсидиялар төлеу оның кірістері мен
шығыстарының 20 желтоқсаннан кешіктірілмей берілген деректері
негізінде қалыптастырылған тасымалдаушының болжанған залалы негізінде
жүргізіледі. Нақты деректер бойынша жасалған есеп келесі айдың
20-күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
6. Осы маршрут бойынша субсидиялар төлеу:
1) орындаушы осы маршрут бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге
асыруды тоқтатқан;
2) маршрут бойынша кірістер мен шығыстар туралы есепті бермеген
жағдайда жүргізілмейді.
7. Орындаушы тапсырыс берушінің сұратуы бойынша тасымалдау
процесін ұйымдастыру және тасымалдаудың қаржылық нәтижелері бойынша
қажет мәліметтерді ұсынуға міндетті.
8. Орындаушы электр қуатына және шығындарын басқа құрамдас
бөлігіне бағалар күрт өзгерген кезде ағымдағы бюджетті нақтылау және
тасымалдарға тарифтерді өзгерту, жолаушыларға қызмет көрсетуді
жетілдіруге бағытталған басқа да шаралар бойынша ұсыныстар енгізуге
құқылы.
9. Осы шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны немесе
тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасына және осы шарттың талаптарына сәйкес жауапты
болады.
10. Тараптар шартты:
1) маршрутты пайдалану құқығы жойылған, сондай-ақ форс-мажор
жағдайлары туындаған кезде;
2) тараптар осы шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған
жағдайда бұза алады.
11. Осы шарт тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркегеннен кейін
күшіне енеді және жылдың соңына дейін қолданылады.
12. Тараптардың заңды мекенжайлары:
Тапсырыс беруші:                        Орындаушы:
ЖСН                                     ЖСН
БСН                                     БСН
Банктік деректемелер:                   Банктік деректемелер:
_______________________                 _______________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.)                 (басшының қолы, Т.А.Ә.)
_______________________                 _______________________
(бас бухгалтердің қолы,                 (бас бухгалтердің қолы,
Т.А.Ә.)                                 Т.А.Ә.)
Метрополитенмен жолаушылар тасымалын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Орындалған жұмыстардың актісі
Алматы қаласы                         2013 жылғы «___» ______________
Біз төменде қол қойған тапсырыс берушінің өкілі
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
_____________________________________________________________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.)
бір тараптан және орындаушының өкілі
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
_____________________________________________________________________
(басшының, бас бухгалтердің қолы, Т.А.Ә.)
екінші тараптан 201__ жылғы бір ай ішінде метрополитенде жолаушыларды
тасымалдау бойынша орындалған жұмыстар шарттың талаптарын
қанағаттандыратыны туралы осы актіні жасадық.
Орындалған жұмыстардың кіріс сомасы _________________________ құрайды
(сомасы цифрмен және жазумен теңгеде)
Орындалған жұмыстардың шығыс сомасы _________________________ құрайды
(сомасы цифрмен және жазумен теңгеде)
Субсидиялау сомасы __________________________________________ құрайды
(сомасы цифрмен және жазумен теңгеде)
Тараптардың заңды мекенжайлары:
Тапсырыс беруші:                        Тасымалдаушы:
ЖСН                                     ЖСН
Банктік деректемелер:                   Банктік деректемелер:
_______________________                 _______________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.)                 (басшының қолы, Т.А.Ә.)
_______________________                 _______________________
(бас бухгалтердің қолы,                 (бас бухгалтердің қолы,
Т.А.Ә.)                                 Т.А.Ә.)
Метрополитенмен жолаушылар тасымалын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
3-қосымша
Кірістер туралы есеп
_________ 20__ ж.
теңге
Кірістер баптары
Жоспар
Нақты
Ауытқу
Ескертпе
Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстар
Басшы _________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер _________________
(Т.А.Ә., қолы)
МО
Метрополитенмен жолаушылар тасымалын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
4-қосымша
Шығыстар туралы есеп
_________ 201__ ж.
теңге
Шығыстар баптары
Жоспар
Нақты
Ауытқу
Ескертпе
Басшы _________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер _________________
(Т.А.Ә., қолы)
МО
Метрополитенмен жолаушылар тасымалын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
бөлінген 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
5-қосымша
Бекітемін
______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
«___» _______ 20__ жыл
Бюджеттік субсидияларды 20 жылғы «__» ______ дан «__» ______
дейінгі кезеңге төлеу
ведомосы
Атауы
Нақты тасымалданған жолаушылар саны, адам
Белгіленген тариф
Есептік тариф
Бюджеттік субсидиялардың жыл басынан тиесілі сомасы, теңге
Жыл басынан төленді, теңге
Бюджеттік субсидияларының тиесілі сомасының қалдығы, теңге
«__» ___ 20__ жылға төлеуге жатады, теңге
Жыл басынан
20__ жылғы «__» ___ дан «__» ___ аралығындағы кезең
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
Басшы _________________________
(Т.А.Ә., қолы)