О программно-целевом финансировании вне конкурсных процедур на 2013 - 2015 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года № 353
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года «О науке» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что программно-целевое финансирование вне конкурсных процедур на 2013 – 2015 годы из республиканского бюджета осуществляется по научно-техническим программам согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года № 353
Научно-технические программы, программно-целевое
финансирование которых осуществляется из республиканского
бюджета вне конкурсных процедур
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.10.2013 № 1047 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 04.11.2013 № 1161.
Министерство образования и науки Республики Казахстан:
1) научное-технологическое обеспечение развития углехимической отрасли Республики Казахстан;
2) разработка технологий добычи, транспортировки и комплексной переработки высоковязких нефтей, природных битумов и горючих сланцев;
3) разработка технологий и организация производства биопрепаратов серии «Ризовит-АКС» для обогащения почвы биологическим азотом и повышения урожайности бобовых культур;
4) научно-технологическое обеспечение и создание производства собственных светодиодов и светодиодных светильников на территории индустриального парка «СЭЗ Астана - Новый Город»;
5) разработка интеллектуальной системы 3-х мерного машинного зрения для робототехнических систем;
6) ботаническое разнообразие диких сородичей культурных растений Казахстана как источник обогащения и сохранения генофонда агробиоразнообразия для реализации продовольственной программы;
7) структурно-функциональные особенности генома при раке молочной железы для ранней диагностики и прогностики;
8) международные научно-технические программы и проекты на 2013 - 2015 годы;
9) разработка и внедрение в производство технологий получения флотореагентов из технической серы, новых катализаторов и химических реагентов, используемых в нефтегазовой отрасли;

Конкурстан тыс рәсімдер арқылы 2013 - 2015 жылдарға арналған бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 сәуірдегі № 353 қаулысы
«Ғылым туралы» 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес конкурстан тыс рәсімдерді республикалық бюджеттен 2013 – 2015 жылдарға арналған бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша жүзеге асырылады деп белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 сәуірдегі
№ 353 қаулысына
қосымша
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландырылуы конкурстан тыс рәсімдер
арқылы республикалық бюджеттен жүзеге асырылатын
ғылыми-техникалық бағдарламалар
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 03.10.2013 № 1047 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2013 N 1161 қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі:
1) Қазақстан Республикасының көмір-химия саласын дамытуды ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету;
2) жоғары тұтқыр мұнайды, табиғи битумдарды және жанғыш тақтатастарды өндіру, тасымалдау және кешенді өңдеу технологияларын әзірлеу;
3) топырақты биологиялық азотпен байытуға және бұршақ тұқымдастарының өнімділігін арттыруға арналған «Ризовит-АКС» сериясының биопрепараттарын өндіру технологияларын әзірлеу және ұйымдастыру;
4) «Астана – жаңа қала» АЭА» индустриялық паркінің аумағында жеке меншік жарық диодтары мен жарық диодты шамшырақтарды ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және олардың өндірісін құру;
5) роботтық техникалық жүйелер үшін 3 өлшемді машиналық шолудың зияткерлік жүйесін әзірлеу;
6) азық-түлік бағдарламасын іске асыру үшін агробиологиялық алуан түрлілік гендік қорын байыту мен сақтап қалудың көзі ретінде Қазақстанның дақылды өсімдіктерінің жабайы туыстарының ботаникалық алуан түрлілігі;
7) қатерлі сүт безі ісігі кезінде геномының алдын алу және болжау үшін оның құрылымдық-функционалдық ерекшелігі;
8) 2013 – 2015 жылдарға арналған халықаралық ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалар;
9) мұнай-газ саласында пайдаланылатын флотореагенттерді техникалық күкірттен, жаңа катализаторлардан және химиялық реагенттерден алу технологияларын әзірлеу және оларды өндіріске енгізу;

10) разработка чистых источников энергии Республики Казахстан на 2013 - 2017 годы в рамках ЭКСПО - 2017;
11) разработка карты общего сейсмического зонирования на
территории Республики Казахстан на 2013 - 2015 годы»;
12) мониторинг и изучение дикой фауны в эпидемически актуальных
регионах на носительство опасных патогенов и разработка комплексных
профилактических мероприятий для обеспечения биологической
безопасности Республики Казахстан на 2013 - 2015 годы;
13) комплексное исследование научных основ перевода казахского
письма на новый национальный алфавит на 2013 - 2015 годы.

10) ЭКСПО - 2017 шеңберінде 2013 - 2017 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының таза энергия көздерін әзірлеу;
11) Қазақстан Республикасының аумағында жалпы сейсмикалық аймаққа бөлудің 2013 - 2015 жылдарға арналған картасын әзірлеу;
12) эпидемиялық өзекті өңірлерде жабайы фаунаны қауіпті патогендердің болуына мониторингілеу және зерделеу және Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін 2013 - 2015 жылдарға арналған кешенді профилактикалық іс-шараларды әзірлеу;
13) 2013 - 2015 жылдарға арналған қазақ жазуын жаңа ұлттық әліпбиге көшірудің ғылыми негіздерін кешенді зерттеу.