О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 102 "О Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы" и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1806 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по атомной энергии на 2012 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 440
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 102 «О Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 218) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «1. Миссия и видение»:
подраздел «Видение» дополнить абзацем следующего содержания:
«использование атомной энергии, обеспечение ядерной, радиационной и физической безопасности, соблюдение режима нераспространения ядерного оружия на территории Республики Казахстан»;
в разделе «2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности»:
подраздел «Развитие отраслей промышленности» дополнить частями следующего содержания:
«Атомная промышленность
Оценка запасов и ресурсов энергоносителей Казахстана показывает, что доля урана в пересчете энергоносителей на условное топливо составляет более 40 %.
Добыча урана в Республике Казахстан ежегодно увеличивается. В 2009 году Казахстан вышел на первое место по добыче урана в мире. В 2010 году в Казахстане добыто более 17 тыс. тонн, что составляет примерно 33 % от мировой добычи. В 2012 – 2015 годах планируется увеличение до 25 тыс. тонн.
Анализ основных проблем
Основными проблемами атомной промышленности является отсутствие внутреннего рынка потребления урановой продукции и собственных технологий в области конверсии и обогащения урана.
Оценка основных внешних и внутренних факторов
Возможности по обмену урановых активов в Казахстане на более высокотехнологичные активы ядерного топливного цикла.»;
подраздел «Обеспечение растущей потребности экономики в энергии» дополнить частями следующего содержания:
«Другим источником обеспечения растущей потребности экономики в энергии является развитие атомной энергетики.
Для гарантированного обеспечения энергетической безопасности Республики Казахстан в долговременной перспективе предполагаются строительство и ввод в эксплуатацию АЭС, что позволит вовлечь в топливный цикл значительные запасы урана и, тем самым, диверсифицировать генерирующие мощности энергетики республики, а также оптимизировать использование имеющихся углеводородных ресурсов.
До принятия решения по строительству АЭС необходимо проведение комплекса подготовительных мероприятий, таких как проведение технико-экономических исследований в обоснование строительства АЭС в Республике Казахстан, выбор площадок для размещения АЭС, разработка технико-экономического обоснования строительства АЭС, формирование атомной энергетической компании, подготовка нормативно-правовой базы для проведения тендера на сооружение АЭС.
Развитие атомной энергетики включает в себя не только развитие энерготехнологии, но и развитие необходимой инфраструктуры, других наукоемких ядерных технологий, применяемых в различных отраслях промышленности и медицине.
Развитие наукоемких производств, повышение ядерной и радиационной безопасности требуют комплексной модернизации и формирования научно-технической инфраструктуры.

"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 102 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігінiң 2012 - 2016 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1806 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 440 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 102 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 218-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«1. Миссиясы мен пайымдауы» деген бөлімде:
«Пайымдауы» деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының аумағында атом энергиясын пайдалану, ядролық, радиациялық және физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, ядролық қаруды таратпау режимін сақтау.»;
«2. Ағымдағы ахуалды талдау және қызметтiң тиiстi салаларының (аяларының) даму үрдiстерi» деген бөлімде:
«Өнеркәсіп салаларын дамыту» деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы бөлімдермен толықтырылсын:
«Атом өнеркәсібі
Қазақстанның энергия тасымалдағыштарының қорлары мен ресурстарын бағалау энергия тасымалдағыштарын шартты отынға қайта есептегенде уранның үлесі 40 %-дан астамды құрайтынын көрсетеді.
Қазақстан Республикасында уран өндіру жыл сайын ұлғаюда. 2009 жылы Қазақстан әлемде уран өндіру бойынша бірінші орынға шықты. 2010 жылы Қазақстанда 17 мың тоннадан астам уран өндірілді, бұл дүниежүзілік өндірудің шамамен 33 %-ын құрайды. 2012 – 2015 жылдары 25 мың тоннаға дейін ұлғайту жоспарланып отыр.
Негізгі проблемаларды талдау
Атом өнеркәсібінің негізгі проблемалары уран өнімін тұтынатын ішкі нарықтың және уранды конверсиялау мен байыту саласында өзіндік технологияның жоқтығы болып табылады.
Негізгі сыртқы және ішкі факторларды бағалау
Қазақстанда уран активтерін ядролық отын циклінің неғұрлым жоғары технологиялы активтеріне айырбастау мүмкіндігі.»;
«Экономиканың энергияны өспелi қажетсiнуiн қамтамасыз ету» деген кіші бөлiм мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Экономиканың энергияны өспелі қажетсінуін қамтамасыз етудің басқа көзі атом энергетикасын дамыту болып табылады.
Қазақстан Республикасының энергетикалық қауіпсіздігін кепілдікті қамтамасыз ету үшін ұзақ мерзімді болашақта АЭС салу және оны пайдалануға беру болжануда, бұл отын цикліне уранның едәуір қорын тартуға, сол арқылы республика энергетикасының өндіруші қуатын әртараптандыруға, сондай-ақ қолда бар көмірсутек ресурстарын пайдалануды оңтайландыруға мүмкіндік береді.
АЭС салу бойынша шешім қабылдағанға дейін Қазақстан Республикасында АЭС салу негізіне техникалық-экономикалық зерттеулер жүргізу, АЭС орналастыру үшін алаң таңдау, АЭС құрылысының техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу, атом энергетикалық компаниясын құру, АЭС салуға тендер өткізу үшін нормативтік-құқықтық база даярлау сияқты дайындық іс-шаралары кешенін жүргізу қажет.
Атом энергетикасын дамыту өзіне энергетикалық технологияларды дамытуды ғана емес, қажетті инфрақұрылымды, өнеркәсіптің әртүрлі салалары мен медицинада қолданылатын басқа да ғылымды көп қажет ететін ядролық технологияларды дамытуды қамтиды.
Ғылымды көп қажет ететін өндірістерді дамыту, ядролық және радиациялық қауіпсіздікті арттыру кешенді жаңғыртуды және ғылыми-техникалық инфрақұрылымды қалыптастыруды талап етеді.

Элементами государственного регулирования безопасности в сфере использования атомной энергии являются лицензирование, осуществление надзора и контроля за обеспечением ядерной и радиационной безопасности, разработка нормативных документов. В целом, предполагается снижение количества разрешительных документов в 2014 году по сравнению с 2010 годом на 30 %.
Анализ основных проблем
Основными проблемами атомной энергетики являются отсутствие решения о площадке размещения АЭС и типа реакторной установки, а также отсутствие специализированной компании, ответственной за развитие атомной энергетики.
Оценка основных внешних и внутренних факторов
Развитие мировой атомной энергетики представляет возможности для вхождения в перспективные сегменты производства ядерного топлива и строительства АЭС. Так, продолжаются работы по созданию вертикально-интегрированной ядерной компании через проведение многовекторной политики, формирование альянсов с ведущими странами-производителями урановой продукции, в том числе вхождение в рынок услуг по обогащению (изотопному разделению) урана совместно с российским предприятием Уральский электрохимический комбинат (г. Екатеринбург).»;
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов»:

Атом энергиясын пайдалану саласында қауіпсіздікті мемлекеттік реттеу элементтері лицензиялау, ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін қадағалау мен бақылауды жүзеге асыру, нормативтік құжаттарды әзірлеу болып табылады. Жалпы алғанда, 2014 жылы рұқсат құжаттарының санын 2010 жылмен салыстырғанда 30 %-ға төмендету болжануда.
Негізгі проблемаларды талдау
АЭС және реакторлық қондырғы түрін орналастыру алаңы туралы шешімнің жоқтығы, сондай-ақ атом энергетикасын дамытуға жауапты мамандандырылған компанияның жоқтығы атом энергетикасының негізгі проблемалары болып табылады.
Негізгі сыртқы және ішкі факторларды бағалау
Дүниежүзілік атом энергетикасын дамыту ядролық отын өндірудің және АЭС құрылысының перспективалы сегментіне кіруге мүмкіндік береді. Мәселен, көпбағытты саясат жүргізу арқылы тігінен ықпалдасқан ядролық компаниялар құру, жетекші уран өнімдерін өндіруші елдермен одақтар құру, оның ішінде Ресейлік Урал электрхимия комбинаты (Екатеринбург қаласы) кәсіпорнымен бірлесіп уран байыту (изотоптық бөлу) бойынша қызмет көрсету нарығына кіру жөнінде жұмыстар жалғасуда.»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар және нәтижелердің көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:

в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Создание условий для индустриально-инновационного развития»:
в цели 1.2. «Инвестиционное обеспечение индустриального развития»:
целевой индикатор:
«
Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору «Эффект регулирования на прямые иностранные инвестиции»
отчеты ГИК ВЭФ
место

«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы көрсеткіштер, іс-шаралар және нәтижелердің көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Индустриялық-инновациялық даму үшін жағдайлар жасау» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Индустриялық дамытуды инвестициялық қамтамасыз ету» деген 1.2-мақсатта:
мына:
«
«Тiкелей шетел инвестицияларын реттеу әсерi» индикаторы бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингiнде жақсарту
ДЭФ ЖБИ есебi
орын

Выполнение обязательств по Конвенции о ядерной безопасности (от 17 июня 1997 года) и Объединенной Конвенции о безопасности обращения с отработавшим топливом и о безопасности обращения с радиоактивными отходами (от 5 сентября 1997 года)
МИНТ
доклад
-
-
-
-
2
2
2
»;
раздел 5 «Межведомственное взаимодействие» изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в разделе 7 «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по обеспечению стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, электроэнергетики, геологии, топливно-энергетического комплекса, угольной промышленности и туристской индустрии»:
в графе «2013 год»:

Ядролық қауіпсіздік туралы конвенция (1997 жылғы 17 маусымдағы) және Пайдаланылған отынмен жұмыс істеу қауіпсіздігі туралы және радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу қауіпсіздігі туралы біріккен конвенция (1997 жылғы 5 қыркүйектегі) бойынша міндеттемелерді орындау
ИЖТМ
баяндама
-
-
-
-
2
2
2
»;
«Ведомствоаралық өзара iс-қимыл» деген 5-бөлім осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
001 «Стандартизациялау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, электр энергетикасы, геология, отын-энергетикалық кешен, көмір өнеркәсібі және туристік индустриясын үйлестіру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:

строки «Содержание центрального аппарата и территориальных подразделений» цифры «847» заменить цифрами «914»;
строки «Изготовление бланков строгой отчетности (лицензии, аттестаты экспертов-аудиторов, свидетельство о регистрации зарубежных органов по подтверждению соответствия, сертификат о происхождении товара)» цифры «1250» заменить цифрами «1550»;
строки «Обучение специалистов по новым стандартам систем менеджмента» цифры «37» заменить цифрами «42»;
в графе «Показатели прямого результата»:
после строки:
«
Подготовка отчета по итогам разработки мастер-плана кластерной программы развития туризма Восточно-Казахстанской области
ед.
1
»
дополнить строкой следующего содержания:
«
Подготовка национального доклада
ед.
2
2
2
»;
строку:
«
Проведение исследования в части инвестиционной привлекательности страны
кол-во исследования
1
0
0
0
»
исключить;
в графе «Показатели конечного результата»:
строку:
«
Доля прямых иностранных инвестиций в ВВП
%

«Орталық аппарат пен аумақтық бөлiмшелердi ұстау» деген жолдағы «847» деген сандар «914» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қатаң есептеме бланкiлерiн дайындау (лицензиялар, сарапшы-аудиторлардың аттестаттары, сәйкестiктi растау жөнiндегi шетелдiк органдарды тiркеу туралы куәлiк, тауардың шығу тегi туралы сертификат)» деген жолдағы «1250» деген сандар «1550» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мамандарды менеджмент жүйелерiнiң жаңа стандарттары бойынша оқыту» деген жолдағы «37» деген сандар «42» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi» деген бағанда:
мына:
«
Шығыс Қазақстан облысында туризмді дамыту кластерлік бағдарламасының мастер-жоспарын әзірлеу нәтижелері бойынша есеп дайындау
бірлік
1
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Ұлттық баяндама дайындау
бірлік
2
2
2
»;
мына:
«
Елдiң инвестициялық тартымдылығы бөлігінде зерттеулер жүргiзу
зерттеулер саны
1
»
деген жол алынып тасталсын;
«Түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерi» деген бағанда:
мына:
«
ЖIӨ-дегi тiкелей шетелдiк инвестициялар үлесi
%

112
115
118
Объем прямых иностранных инвестиций (ПИИ) к ВВП
%
17,6
17,7
17,8
»
исключить;
в бюджетной программе 031 «Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан»:
в графе «2013 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «88786» заменить цифрами «95521»;
бюджетные программы 034 «Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов», 038 «Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан», 044 «Мониторинг ядерных испытаний» изложить в новой редакции согласно  приложению 2 к настоящему постановлению;

112
115
118
Тікелей шетелдік инвестициялардың ЖІӨ үлесі
%
17,6
17,7
17,8
»
деген жолдар алынып тасталсын;
031 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанында «88786» деген сандармен «95521» деген сандармен ауыстырылсын;
034 «Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік қалдықтарды көму», 038 «Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету», 044 «Ядролық сынақтардың мониторингі» деген бюджеттік бағдарламалар осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

после бюджетной программы 066 «Увеличение уставных капиталов юридических лиц на развитие индустриально-инновационной инфраструктуры» дополнить бюджетными программами 047 «Создание Центра ядерной медицины и биофизики», 050 «Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики», 051 «Кредитование АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики» и 055 «Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в разделе 7.2. «Свод бюджетных расходов»:
в графе «3-й год»:
строки «ВСЕГО бюджетных расходов» цифры «111398771» заменить цифрами «113391551»;
строки «текущие бюджетные программы» цифры «26339374» заменить цифрами «27964218»;
строки «бюджетные программы развития» цифры «85059397» заменить цифрами «85427333».
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1806 «О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по атомной энергии на 2012 – 2016 годы».
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2013 года № 440
Раздел 5. Межведомственное взаимодействие
Показатели задач, для достижения которых требуется межведомственное взаимодействие
Государственный орган, с которым осуществляется межведомственное взаимодействие
Меры, предполагаемые для установления межведомственных взаимосвязей
1
2
3
Стратегическое направление 1. Создание условий для индустриально-инновационного развития
Цель 1.3. Развитие системы технического регулирования и метрологии
Задача 1.3.1. Создание условий для производства продукции, соответствующей мировым стандартам, внедрения систем менеджмента и технологического перевооружения.
Разработка и принятие ежегодно не менее 500 нормативных документов по стандартизации
МТК, МООС, МВД, МЧС, МНГ, МСХ, МЗ, МТСЗН, НКА, МРР
Проведение анализа действующих нормативных документов в секторах экономики с целью их актуализации требованиям рынка.
Выработка предложений по разработке стандартов.
Разработка национальных стандартов, гармонизированных с международными требованиями.
Акиматы областей, гг. Астана и Алматы
Реализация региональных планов по внедрению технических регламентов, стандартов, в том числе стандартов на системы менеджмента на предприятиях и организациях областей и городов на 2012 год
Количество предприятий, внедривших и сертифицировавших системы менеджмента (до 4600)
МООС, МТК, МСХ, МЧС, АО "Самрук-Казына", АО КазАгро"

066 «Индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамытуға арналған заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламадан кейін осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 047 «Ядролық медицина және биофизика орталығын құру», 050 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту», 051 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ кредит беру» және 055 «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймақтың инфрақұрылымын дамыту» деген бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын;
«Бюджеттік шығыстар жиынтығы» деген 7.2-бөлімде:
«3-ші жыл» деген бағанда:
«БАРЛЫҒЫ бюджеттік шығыстар» деген жолдағы «111398771» деген сандар «113391551» деген сандармен ауыстырылсын;
«ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «26339374» деген сандар «27964218» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «85059397» деген сандар «85427333» деген сандармен ауыстырылсын.
2. «Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігінiң 2012 – 2016 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1806 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 сәуірдегі
№ 440 қаулысына
1-қосымша
5. Ведомствоаралық өзара iс-қимыл
Қол жеткізу үшiн ведомствоаралық өзара iс-қимыл талап етiлетiн мiндеттердiң көрсеткiштерi
Ведомствоаралық өзара iс-қимылды жүзеге асыратын мемлекеттiк орган
Ведомствоаралық байланыс орнату үшiн болжанатын шаралар
1
2
3
1-стратегиялық бағыт. Индустриялық-инновациялық даму үшiн жағдай жасау
1.3-мақсат. Техникалық реттеу және метрология жүйесiн дамыту
1.3.1-мiндет. Әлемдiк стандарттарға сәйкес келетiн өнiм өндiру, менеджмент жүйесiн енгiзу және технологиялық қайта жарақтандыру үшiн жағдай жасау
Жыл сайын кемiнде 500 стандарттау бойынша нормативтік құжаттарды әзірлеу және қабылдау
ККМ, Қоршағанортаминi, ІІМ, ТЖМ, МГМ, АШМ, ДСМ, Еңбекминi, ҰҒА, ӨДМ
Экономиканың секторларында қолданыстағы нормативтік құжаттарға оларды нарық талаптарына өзектілендіру мақсатында талдау жүргізу.
Стандарттар әзірлеу жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
Халықаралық талаптармен үйлестірілген ұлттық стандарттар әзірлеу.
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2012 жылға арналған облыстар мен қалалардағы кәсіпорындар және ұйымдарда техникалық регламенттер мен стандарттарды оның ішінде менеджмент жүйесін енгізу стандарттарын енгізу бойынша өңірлік жоспарларды іске асыру
Менеджмент жүйелерін енгізген және сертификаттаған кәсіпорындар саны (4600-ге дейін)
Қоршағанортаминi, ККМ, АШМ, ТЖМ, «Самұрық-Қазына» АҚ, «ҚазАгро» АҚ

Проработать вопрос внедрения в качестве пилотного проекта по обязательному внедрению стандартов систем менеджмента серий 14000 (экологическая безопасность), 22000 (пищевая безопасность), OHSAS 18001 (промышленная безопасность), 27001 (информационная безопасность) на
предприятиях с государственным
участием
МНГ, МООС, МСХ,
МТК, МТСЗН, МЧС
Рассмотрение возможности внедрения систем менеджмента в областях автомобилестроения, социальной ответственности, управления рисками, авиационной техники, нефтедобывающей отрасли, логистики и
энергосбережения
Задача 1.3.2. Ограничение отечественного рынка от опасной и некачественной (нестандартной) продукции
Разработка и принятие технических регламентов в рамках Таможенного союза
МТК, МООС, МВД, МЧС, МНГ, МСХ, МЗ, МТСЗН
Своевременная разработка технических регламентов, принятие мер по внедрению и адаптации технических регламентов
Стратегическое направление 2. Развитие отраслей промышленности и туризма
Цель 2.1. Развитие обрабатывающей промышленности
Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору «Длина цепочки добавленной стоимости»
МЭБП, МСХ, МНГ, акимы областей, гг. Астана и Алматы
Оказание содействия в модернизации и создании новых предприятий обрабатывающей промышленности, в рамках инструментов поддержки Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию
АО «КИРИ», АО «НАТР»
1. Реализация проектов в рамках Программы «Производительность 2020».
2. Рассмотрение на заседаниях Штаба координационного совета инвестиционных проектов для включения в Карту индустриализации.
3. Мониторинг действующих инвестиционных проектов.
4. Оказание консультационной поддержки заявителям инвестиционных проектов по действующим мерам государственной поддержки.
5. Привлечение инвесторов для реализации «нишевых» проектов, ориентированных на выпуск продукции с высокой добавленной стоимостью.
МТК
Развитие логистических центров
Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору «Кластерное развитие»
МЭБП, МОН, МТК, МНГ, МСХ, акимы Южно-Казахстанской, Кызылординской, Карагандинской и Алматинской  областей, г. Астана
Оказание содействия в создании и развитии кластеров, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года № 633.
Развитие пищевого кластера.
МТК
Обеспечение достижения уровня развития и деятельности транспортного комплекса, адекватного требованиям экономики и населения Казахстана в перевозках и успешной конкуренции на мировых рынках транзитных перевозок
МСХ, акимы областей, гг. Астана и Алматы
Углубление уровня и повышение комплексности переработки сельскохозяйственной продукции за счет модернизации производственных мощностей и увеличение объемов экспорта на внешние рынки сбыта
АО «Kaznex Invest»

Мемлекеттік қатысатын кәсіпорындарда 14000 (экологиялық қауіпсіздік), 22000 (тамақ қауіпсіздігі), OHSAS 18001 (өнеркәсіптік қауіпсіздігі), 27001 (ақпараттық қауіпсіздік) серияларының менеджмент жүйесі стандарттарын міндетті енгізу бойынша пилоттық жоба ретінде енгізу мәселесін пысықтау
МГМ, Қоршағанортаминi, АШМ, ККМ, Еңбекминi, ТЖМ
Автомобиль жасау, әлеуметтік жауапкершілік, тәуекелдерді басқару, авиациялық техника, мұнай өндіру саласы, логистика және энергия үнемдеу салаларына менеджмент жүйесін енгізу мүмкіндігін қарастыру
1.3.2-мiндет. Отандық нарықты қауiптi және сапасыз (стандартты емес) өнiмдерден шектеу.
Кеден одағы шеңберiнде техникалық регламенттердi әзiрлеу және қабылдау
ККМ, Қоршағанортаминi, IIМ, ТЖМ, МГМ, АШМ, ДСМ, Еңбекминi
Техникалық регламенттерді уақтылы әзірлеу, техникалық регламенттерді енгізу және бейімдеу жөніндегі шараларды қабылдау
2-стратегиялық бағыт. Өнеркәсiп және туризм салаларын дамыту
2.1-мақсат. Өңдеушi өнеркәсiптi дамыту
«Қосымша құн тізбегінің ұзындығы» индикаторы бойынша ЖБИ ДЭФ рейтингінде жақсарту
ЭБЖМ, АШМ, МГМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі мемлекеттік бағдарламасын қолдау құралдары шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің жаңа кәсіпорындарын жаңғыртуға және құруға жәрдемдесу
«ҚИДИ» АҚ, «ТДҰА» АҚ
1. «Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру.
2. Индустрияландыру картасына қосу үшін инвестициялық жобаларды Үйлестіру кеңесі штабының отырыстарында қарау.
3. Қолданыстағы инвестициялық жобаларды мониторингілеу.
4. Мемлекеттік қолдаудың қолданыстағы шаралары бойынша инвестициялық жобалардың өтінім берушілеріне консультациялық қолдау көрсету.
5. Қосымша құн салығы бар өнімдерді шығаруға бағдарланған «тауаша» жобаларды іске асыру үшін инвесторлар тарту.
ККМ
Логистикалық орталықтарды құру
«Кластерлік дамыту» индикаторы бойынша ЖБИ ДЭФ рейтингінде жақсарту
ЭБЖМ, БҒМ, ККМ, МГМ, АШМ, Оңтүстік Қазақстан, Қызылорда, Қарағанды және Алматы облыстарының, Астана қаласының әкімдері
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылы 25 маусымдағы № 633 қаулысымен бекiтiлген кластерлерді жасау мен дамытуға жәрдемдесу.
Азық-түлiк кластерiн дамыту.
ККМ
Транзитті тасымалдаудың әлемдік нарығында тасымалдарда және табысты бәсекелестікте Қазақстанның экономикасы мен тұрғындарының талаптарына баламалы көліктік кешенді дамыту мен қызмет деңгейіне қол жеткізуді қамтамасыз ету
АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдері
Өндірістік қуаттарды жаңғырту мен сыртқы өткізу нарықтарына экспорт көлемдерін ұлғайту есебінен ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеудің деңгейін тереңдету және кешенділігін арттыру
«Kaznex Invest» АҚ

Развитие предприятий текстильного кластера путем реализации Программы по развитию специальных экономических зон и стимулирования экспорта на 2010-2014 годы
АО «NАDLoC»
Наполнение реестра товаров (работ, услуг), производимых казахстанскими производителями, новыми видами продукции машиностроения
Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору «Условия для развития продукта»
МЭБП, акимы областей, гг. Астана и Алматы
Оказание содействия в модернизации и создании новых предприятий обрабатывающей промышленности, в рамках инструментов поддержки Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию
МСХ, МНГ, Акимы областей, гг. Астана и Алматы
Углубление уровня и повышение комплексности переработки продукции курируемых отраслей обрабатывающей промышленности
МЗ
Заключение долгосрочных договоров по закупу лекарственных средств у отечественных производителей через Единого дистрибьютора
МОН
Оказание содействия в обеспечении квалифицированными кадрами, повышении квалификации работников
АО «КИРИ», АО «НАТР»
1. Реализация проектов в рамках Программы «Производительность 2020».
2. Рассмотрение на заседаниях Штаба координационного совета инвестиционных проектов для включения в Карту индустриализации.
3. Мониторинг действующих инвестиционных проектов.
4. Оказание консультационной поддержки заявителям инвестиционных проектов по действующим мерам государственной поддержки.
5. Привлечение инвесторов для реализации «нишевых» проектов, ориентированных на выпуск продукции с высокой добавленной стоимостью.
Задача 2.1.1. Развитие горно-металлургического комплекса
Увеличение производительности труда металлургической промышленности не менее чем на 15 % в реальном выражении
АО «НАТР»
Повышение производительности путем внедрения инновационных технологий в рамках направления «Производительность 2020»
Акиматы областей и города Астана, АО «БРК», АО «Kegoc», АО «НАТР», АО «КИРИ»
Модернизация действующих предприятий отрасли в целях снижения ресурсов и энергоемкости и внедрение современных управленческих технологий с целью повышения производительности труда
МЭБП, МТК, МФ, МТСЗН, МОН, МООС, МРР, АРЕМ, акиматы областей и городов Алматы и Астана и АО «ФНБ «Самрук-Казына», АО «НГРК «Тау-Кен Самрук», АО «КТЖ», АО «Kegoc», АО «БРК», ТПП, АО «ИФК», АО «КИРИ», АО «НАТР», АО «Kaznex Invest», АО «Nadloc».
Реализация отраслевой программы по развитию горно-металлургического комплекса в РК на 2010-2014 годы, утвержденной ППРК от 30.10.2010 г. № 1144
МЭБП, акиматы областей и городов Алматы и Астана
Реализация мероприятий по модернизации предприятий ГМК в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
ИФО добычи металлических руд
МТК, АО «КТЖ»
1. Обеспечение подвижным составом предприятия ГМК.
2. Развитие транспортной инфраструктуры.
АРЕМ, АО «КТЖ»
Рассмотрение вопроса утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам магистральной железнодорожной сети при перевозке руды (внутри страны)
Акиматы областей, АО «КИРИ»
Акиматы областей
Мониторинг на ежемесячной основе объемов добычи металлических руд
Недопущение социальных напряжений
Акиматы областей и города Астана, МТК, АО «КТЖ» АО «Kegoc», АО «КИРИ»
Обеспечение отраслевых проектов необходимой инфраструктурой.
Акиматы областей и города Астана
Реализация и мониторинг инвестиционных проектов в рамках  Карты индустриализации Казахстана
МЭБП, МФ акиматы областей и города Астана
Применение пониженных ставок НДПИ (налог на добычу полезных ископаемых) по низкорентабельным месторождениям для развития моногородов.
ИФО металлургической промышленности
МТК, КТЖ
Обеспечение предприятий ГМК подвижным составом.
Акиматы областей и города Астана
Мониторинг действующих предприятий ГМК.
Акиматы областей и города Астана, МТК, АО «КТЖ» АО «Kegoc», АО «КИРИ»
Обеспечение отраслевых проектов необходимой инфраструктурой.
Акиматы областей и города Астана
Реализация и мониторинг инвестиционных проектов в рамках  Карты индустриализации Казахстана.
Акиматы областей, АО «Kegoc»
Обеспечение электроэнергией.
ИФО производства готовых металлических изделий, кроме машин и оборудования
Акиматы областей и города Астана, АО «ФНБ «Самрук-Казына»
- обеспечение заключения долгосрочных договоров и контрактов с компаниями, входящими в состав АО «ФНБ «Самрук-Казына»;
- закуп товаров у отечественных товаропроизводителей в рамках реализации программ;
- содействие расширению сферы использования отечественной металлургической продукции на внутреннем рынке.
Акиматы областей и города Астана, АО «Kaznex»
Проработка вопроса привлечения инвесторов по нишевым проектам.
МРР, акиматы областей и города Астана
Включение в программы вопроса закупа товаров, работ и услуг у отечественных товаропроизводителей.
АРЕМ, МТК, АО «КТЖ»
Установление исключительных тарифов на услуги железнодорожного транспорта.

Арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жолымен тоқыма кластері кәсіпорындарын дамыту
«NАDLoC» АҚ
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізілімін қазақстандық өндірушілер шығаратын машина жасау өнімдерінің жаңа түрлерімен толықтыру
«Өнімді дамыту үшін жағдай» индикаторы бойынша ЖБИ ДЭФ рейтингінде жақсарту
ЭБЖМ, облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны қолдау құралдары шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің жаңа кәсіпорындарын жаңғыртуға және құруға жәрдем көрсету
АШМ, МГМ, облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Өңдеуші өнеркәсіптің жетекшілік ететін салаларында өнімдерді қайта өңдеудің деңгейін тереңдету және кешенділігін арттыру
ДСМ
Бірыңғай дистрибьютер арқылы отандық өндірушілерден дәрі-дәрмек құралдарын сатып алу бойынша ұзақ мерзімді шарттар жасасу
БҒМ
Білікті кадрлармен қамтамасыз етуде, қызметкерлердің біліктілігін арттыруға жәрдемдесу
«ҚИДИ» АҚ, «ТДҰА» АҚ
1. «Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру.
2. Индустрияландыру картасына қосу үшін инвестициялық жобаларды Үйлестіру кеңесі штабының отырыстарында қарау.
3. Қолданыстағы инвестициялық жобаларды мониторингілеу.
4. Мемлекеттік қолдаудың қолданыстағы шаралары бойынша инвестициялық жобалардың өтінім берушілеріне консультациялық қолдау көрсету.
5. Қосымша құн салығы бар өнімдерді шығаруға бағдарланған «тауаша» жобаларды іске асыру үшін инвесторлар тарту.
2.1.1-мiндет. Тау-кен металлургия кешенiн дамыту
Металлургия өнеркәсібінде еңбек өнімділігін нақты көрсеткіште кемінде 15 %-ға ұлғайту
«ТДҰА» АҚ
«Өнімділік 2020» бағыты шеңберінде инновациялық технологияларды енгізу жолымен өнімділікті арттыру
Облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері, «ҚРБ» АҚ, «Kegoc» АҚ, «ТДҰА» АҚ, «ҚИДИ» АҚ
Ресурс және энергия сыйымдылығын төмендету мақсатында саладағы жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды жаңғырту және еңбек өнімділігін арттыру мақсатында қазіргі заманғы басқару технологияларын енгізу
ЭБЖМ, ККМ, Қаржымині, Еңбекмині, БҒМ, Қоршағанортамині, ӨДМ, ТМРА, облыстар, Алматы және Астана қалалары әкімдіктері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, «Тау-Кен-Самұрық» ҰТҚ» АҚ, «КТЖ» АҚ, «Kegoc» АҚ, «ҚДБ» АҚ, СӨП, «ИФК» АҚ, «ҚИДИ» АҚ, «ТДҰА» АҚ, «KaznexInvest» АҚ, «Nadloc» АҚ
ҚРҮҚ-ның 30.10.2010 жылы № 1144 қаулысымен бекітілген ҚР-да тау-кен металлургия кешенін дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған салалық бағдарламаны іске асыру
ЭБЖМ, облыстардың және Алматы мен Астана қалалары әкімдіктері
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде ТКМК-ні кәсіпорындарын жаңғырту жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Металл кендерді өндірудің НКИ-і
ККМ, «ҚТЖ» АҚ
ТКМК кәсіпорындарын жылжымалы құраммен қамтамасыз ету.
Көлік инфрақұрылымын дамыту.
ТМРА, «ҚТЖ» АҚ
Кендерді тасымалдауда (ел ішінде) магистралды теміржол тарифтеріне уақытша төмендету коэффиценттерін бекіту мәселесін қарау
Облыстар әкімдіктері, «ҚИДИ» АҚ
Облыстар әкімдіктері
Ай сайынғы негізде металл кендерін өндіру көлемін мониторингілеу.
Әлеуметтік шиеленіске жол бермеу.
Облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері, ККМ, «КТЖ» АҚ, «Kegoc» АҚ, «ҚИДИ» АҚ
Салалық жобаларды қажетті инфрақұрылыммен қамтамасыз ету
Облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері
Қазақстанды Индустрияландыру картасы шеңберінде инвестициялық жобаларды іске асыру және мониторингілеу
ЭБЖМ, Қаржымині
облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері
Моноқалаларды дамыту үшін рентабельдігі төмен кен орындары бойынша ПҚӨС-тың (пайдалы қазбаларды өндіруге салық) төмендетілген мөлшерлемесін қолдану
Металлургиялық өнеркәсіптің НКИ-і
ККМ, ҚТЖ
ТКМК-і кәсіпорындарын жылжымалы құраммен қамтамасыз ету
Облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері
ТКМК-нің жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарын мониторингілеу
Облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері, ККМ, «КТЖ» АҚ, «Kegoc» АҚ, «ҚИДИ» АҚ
Салалық жобаларды қажетті инфрақұрылыммен қамтамасыз ету
Облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері
Қазақстанды Индустрияландыру картасы шеңберінде инвестициялық жобаларды іске асыру және мониторингілеу
Облыстар әкімдіктері, «Kegoc» АҚ
Электр энергиясымен қамтамасыз ету.
Машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, дайын металл бұйымдарын өндіру НКИ-і
Облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
- «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ құрамына кіретін компаниялармен ұзақ мерзімді шарттар мен келісім-шарттар жасасуды қамтамасыз ету;
- бағдарламаларды іске асыру шеңберінде отандық тауар өндірушілерден тауар сатып алу;
- ішкі нарықта отандық металлургиялық өнімдерді қолдану аясын кеңейтуге ықпал ету.
Облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері, «Kaznex» АҚ
Тауаша жобалар бойынша инвесторлар тарту мәселесін пысықтау
ӨДМ, облыстардың және Астана қаласының әкімдіктері
Отандық тауар өндірушілерден тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу мәселелерін бағдарламаға енгізу
ТМРА, ККМ, «ҚТЖ» АҚ
Темір жол көлігі қызметтеріне айрықша тарифтерді белгілеу.

Задача 2.1.2. Развитие машиностроительной отрасли Казахстана, включая сельхозмашиностроение
Доля машиностроительной отрасли в структуре ВВП
ИФО машиностроительной отрасли
Акиматы областей и городов Алматы и Астана
АС
МФ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
Реализация отраслевой программы по развитию машиностроения в РК на 2010-2014 годы.
Представление статистических данных по ВДС в разрезе регионов.
Увеличение закупок продукции у отечественных машиностроительных предприятий.
Увеличение производительности труда в машиностроительной отрасли в полтора раза по сравнению с 2008 годом
МОН
АС
АО «НАТР»
АО «КИРИ»
Строительство межрегионального центра по подготовке и переподготовке кадров для машиностроительной отрасли на 700 ученических мест в городе Усть-Каменогорске
Публикация статистических данных по производительности труда, в том числе в разрезе регионов
Создание конструкторских бюро по отрасли машиностроения, предоставление инновационных грантов
Модернизация производств в рамках программы  «Производительность 2020»
Задача 2.1.3. Развитие стройиндустрии и строительных материалов
Доля производства прочей неметаллической минеральной продукции в структуре ВВП
МРР, МФ, АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию),
АО «Казахстанская ипотечная компания» (по согласованию),
АО «ЖилСтройСберБанк» (по согласованию), АС, Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Загрузка действующих и введенных проектов Карты индустриализации за счет средств, выделяемых акиматам для строительства жилых объектов;
Представление информации по подписанным контрактам с отечественными товаропроизводителями;
Представление информации по потребности строительных материалов в натуральном и денежном выражении по:
1. Программе «Доступное жилье -  2020».
2. Программе «Модернизация ЖКХ».
3. Программе «Акбулак».
Представление информации по плану мероприятий отраслевой программы стройиндустрии и производства строительных материалов.
АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию),
АО «Казахстанская ипотечная компания» (по согласованию),
АО «ЖилСтройСберБанк» (по согласованию)
Представление информации по потребности в строительных материалах в натуральном и денежном выражении по объемам строительства, выполняемым структурными подразделениями фонда за счет бюджетных средств.
Загрузка действующих и введенных проектов Карты индустриализации за счет средств, выделяемых АО «Фонд Недвижимости «Самрук-Казына» для строительства жилых объектов.
Представление информации по разрабатываемой схеме застройки, площади застройки, виду строительства.
АС
Представление статистических данных по производству стройматериалов и деревообрабатывающей промышленности:

2.1.2-міндет. Ауыл шаруашылығы машинасын жасауды қоса алғанда, Қазақстанның машина жасау саласын дамыту
ЖІӨ құрылымында машина жасау саласының үлесі
Машина жасау саласының НКИ
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкiмдiктерi
СА
Қаржымині
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасында машина жасауды дамыту бойынша 2010 – 2014 жылдарға арналған салалық бағдарламаны іске асыру
Өңірлер бөлінісінде ЖҚК бойынша статистикалық деректер ұсыну
Отандық машина жасау кәсіпорындарынан өнімдер сатып алуды ұлғайту
2008 жылмен салыстырғанда машина жасау саласындағы еңбек өнімділігін бір жарым есеге ұлғайту
БҒМ
СА
«ТДҰА» АҚ
«ҚИДИ» АҚ
Өскемен қаласында 700 оқушы орынға арналған машина жасау саласы үшін кадрларды даярлау және қайта даярлау бойынша Өңіраралық орталық салу
Еңбек өнімділігі бойынша статистикалық деректерді жариялау, оның ішінде өңірлер бөлінісінде
Машина жасау саласында конструкторлық бюро салу, инновациялық гранттарды жеткізу
«Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде өндірісті жаңғырту
2.1.3-міндет. Құрылыс индустриясын және құрылыс материалдарын дамыту
ЖІӨ құрылымында өзге металл емес минералдық өнімдерді өндіру үлесі
ӨДМ, Қаржыминi, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келiсiм бойынша), «Қазақстандық ипотекалық компания» АҚ (келiсiм бойынша), «Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» АҚ (келiсiм бойынша), СА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Әкімдіктерге тұрғын үй объектілерін салу үшін бөлінетін қаражат есебінен Индустрияландыру картасының қолданыстағы және енгізілген жобаларын жүктеу;
отандық тауар өндірушілермен қол қойылған келісімшарттар бойынша ақпараттар ұсыну;
Мыналар бойынша заттай және ақшалай көріністегі құрылыс материалдарының қажеттілігі бойынша ақпараттар ұсыну:
1. «Қолжетімді тұрғын үй 2020» бағдарламасы.
2. «Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығын жаңғырту» бағдарламасы.
3. «Ақбұлақ» бағдарламасы.
Құрылыс индустриясы және құрылыс материалдарын өндіру салалық бағдарламасының іс-шаралар жоспары бойынша ақпарат беру
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келiсiм бойынша), «Қазақстан ипотекалық компаниясы» АҚ (келiсiм бойынша), «Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» АҚ (келiсiм бойынша)
Бюджет қаражаты есебінен қордың құрылымдық бөлімшелері орындайтын, құрылыс көлемдері бойынша заттай және ақшалай көріністегі құрылыс материалдарының қажеттілігі бойынша ақпараттар ұсыну.
«Самұрық-Қазына» жылжымайтын мүлік қоры» АҚ тұрғын үй объектілерін салу үшін бөлінетін қаражаттар есебінен Индустрияландыру карталарының қолданыстағы және енгізілген жобаларын жүктеу.
Құрылыс, құрылыс алаңы, құрылыс түрі бойынша әзірленетін схема бойынша ақпарат ұсыну.
СА
Құрылыс материалдарын өндіру және ағаш өңдеу өнеркәсібі бойынша статистикалық деректерді ұсыну:

1. ВДС в разрезе регионов. Единица измерения - в тенге и процентной ставке.
2. По загруженности предприятий в разрезе по регионам и видам стройматериалов. Единица измерения - в процентной ставке.
3. По действующим предприятиям по категориям - крупные, средние и малые.
МТК
Представление информации по подписанным контрактам с отечественными товаропроизводителями.
МЭБП
Представление списка предприятий стройиндустрии, получивших поддержку в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
Увеличение доли отечественного производства строительных материалов до 60 %
МТК, АО НК «КТЖ»
Представление информации по потребности в строительных материалах для строительства автомобильных и железных дорог в разрезе по регионам.
Единица измерения в натуральном выражении.
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Представление следующей информации:
1. По целевым показателям СП (по итогам года).
2. По развитию производства строительных материалов (ежеквартально);
3. Список предприятий, прошедших по Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020».
4. По системообразующим проектам.
5. Потребность в кадрах и повышение квалификации.
6. По действующим и совместным предприятиям.
7. Потребность в строительных материалах для строительства жилья, авто и железных дорог.
8. Расчет потребности в строительных материалах и их сопоставление с действующими мощностями. Проведение встреч с предпринимателями в целях их подготовки к обеспечению строительными материалами государственных программ.
9. Представление информации по плану мероприятий отраслевой программы по развитию стройиндустрии и производства строительных материалов.
10. Представление информации по организации «нишевых» проектов строительства домостроительных комбинатов в рамках  программы «Доступное жилье 2020».
АС
Представление статистических данных по экспорту, импорту, производству и потреблению деревообрабатывающей промышленности и производству стройматериалов. Единица измерения в тенге и процентной ставке.
Объем экспорта прочей неметаллической минеральной продукции
АО «KazNextInvest»
Представление информации по реализации программы «Экспорт 2020».
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Представление следующей информации:
1. По целевым показателям СП (по итогам года).
2. По развитию производства строительных материалов и деревообрабатывающей промышленности (ежеквартально).
3. Список предприятий, прошедших по Программе «Дорожная карта бизнеса 2020».
4. По системообразующим проектам.
5. Потребность в кадрах и повышении квалификации.
6. По действующим и совместным предприятиям.

1. Өңірлер бөлінісіндегі ҚҚЖ. Өлшем бірлігі – теңгемен және пайыз мөлшерлемесімен.
2. Кәсіпорындардың өңірлер бөлінісінде және жеке құрылыс материалдарының түрлері бойынша жүктемесі. Өлшем бірлігі – теңгемен және пайыз мөлшерлемесімен.
3. Жұмыс істеп тұрған қәсіпорындарға ірі, орта және шағын санаттары бойынша.
ККМ
Отандық тауар өндірушілермен қол қойылған келісімшарттар бойынша ақпарат ұсыну.
ЭБЖМ
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде қолдау алған құрылыс индустриясы кәсіпорындарының тізімін ұсыну.
Құрылыс материалдарын отандық өндірушілер үлесін 60 %-ға дейін ұлғайту
ККМ, «КТЖ» ҰҚ АҚ
Өңірлер бойынша бөліністегі автомобиль және темір жолдарын салуға құрылыс материалдар қажеттілігі бойынша ақпарат ұсыну. Өлшем бірлігі – заттай көріністе.
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Мынадай ақпаратты ұсыну:
1. СЖ нысаналы көрсеткiштері бойынша (жыл қорытындысы бойынша).
2. Құрылыс материалдарының өндірісі бойынша (тоқсан сайын).
3. «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы бойынша өткен кәсіпорындардың тізімі.
4. Жүйе құраушы жобалар бойынша.
5. Кадрларға қажеттілік және біліктілікті арттыру.
6. Жұмыс істейтін және бірлескен кәсіпорындар бойынша.
7. Тұрғын үйлерді, авто және теміржолдарын салу үшін құрылыс материалдарына қажеттілік.
8. Құрылыс материалдарына қажеттілікті есептеу және оларды жұмыс істейтін қуаттармен салыстыру. Мемлекеттік бағдарламаларды құрылыс материалдарымен қамтамасыз ету үшін кәсіпкерлермен кездесулерді өткізу.
9. Құрылыс индустриясы және құрылыс материалдарын өндіру салалық бағдарламасының іс-шаралар жоспары бойынша ақпарат ұсыну.
10. «Қолжетімді тұрғын үй 2020» бағдарламасы шеңберінде «үй құрылысы комбинаттарын салудың «тауаша» жобаларын ұйымдастыру бойынша ақпаратты ұсыну.
СА
Ағаш өңдеу өнеркәсiбінiң экспорты, импорты өндiрiсі және тұтыну мен құрылыс материалдарының өндiрiсi бойынша статистикалық деректерді ұсыну. Өлшем бірлігі теңге және пайыздық ставкалар.
Өзге металл емес минералдық өнімдері экспортының көлемі
«KazNext Invest» АҚ
«Экспорт 2020» бағдарламасын іске асыру бойынша ақпаратты ұсыну.
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Мынадай ақпаратты ұсыну:
1. СК нысаналы көрсеткiштері бойынша (жыл қорытындылары бойынша).
2. Құрылыс материалдары өндірісі мен ағаш өңдеу өнеркәсібін дамыту бойынша (тоқсан сайын).
3. «Бизнестің жол картасы-2020» бағдарламасы бойынша өткен кәсіпорындардың тізімі.
4. Жүйе құраушы жобалар бойынша.
5. Кадрларға қажеттілік және біліктілікті арттыру.
6. Жұмыс істейтін және бірлескен кәсіпорындар бойынша.

Увеличение производительности труда в производстве прочей неметаллической минеральной продукции в 1,5 раза по отношению к 2008 году
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Представление следующей информации:
1. По целевым показателям ПРТ (по итогам года).
2. По развитию производства строительных материалов и деревообрабатывающей промышленности (ежеквартально).
3. Список предприятий, прошедших по Программе «Дорожная карта бизнеса - 2020».
ИФО производства прочей неметаллической минеральной продукции
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Представление следующей информации:
1. По целевым показателям ПРТ (по итогам года).
2. По развитию производства строительных материалов и деревообрабатывающей промышленности (каждый квартал).
3. Список предприятий, прошедших по Программе «Дорожная карта бизнеса - 2020».
4. По системообразующим проектам.
5. Потребность в кадрах и повышении квалификации.
6. По действующим и совместным предприятиям.
7. Потребность в строительных материалах для строительства жилья, авто и железных дорог.
Проведение совещаний с предприятиями отрасли с целью определения потенциальных участников Программы «Производительность 2020».
Представление предпринимателям информации о валовой потребности в строительных материалах по государственным программам, разъяснение условий организации финансирования на модернизацию в рамках Программы «Производительность 2020».
Определение инвестиционных проектов с целью включения предприятий, подтвердивших готовность провести модернизацию в целях обеспечения строительными материалами реализации государственных программ.
Загрузка действующих и введенных проектов Карты индустриализации для строительства жилых объектов.
Закуп отечественных материалов строительными компаниями.
Сбор данных об объемах строительства и потребности в строительных материалах от застройщиков, выполняющих строительство за счет бюджетных средств.
Расчет потребности в строительных материалах и их сопоставление с действующими мощностями. Проведение встреч с предпринимателями в целях их подготовки к обеспечению строительными материалами государственных программ.
Задача 2.1.4. Развитие химической промышленности
Доля химической промышленности в структуре ВВП
МСХ
Расширение ассортимента субсидируемых минеральных удобрений и агрохимической продукции отечественного производства с вводом новых мощностей
МОН
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
1. Строительство профессионального лицея в г. Тараз.
2. Развитие технического и профессионального образования и подготовка кадров для химической отрасли.

2008 жылмен салыстырғанда өзге металды емес минералдық өнім өндірісіндегі еңбек өнімділігін 1,5 есеге ұлғайту
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Мынадай ақпаратты ұсыну:
1. АДБ нысаналы көрсеткіштері бойынша (жыл қорытындылары бойынша).
2. Құрылыс материалдары өндірісін және ағаш өңдеу өнеркәсібін дамыту бойынша (тоқсан сайын).
3. «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы бойынша өткен кәсіпорындардың тізімі.
Өзге металл емес минералдық өнімдер өндірісінің НКИ-і
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Мынадай ақпаратты ұсыну:
1. АДБ нысаналы көрсеткіштері бойынша (жыл қорытындылары бойынша).
2. Құрылыс материалдары өндірісін және ағаш өңдеу өнеркәсібін дамыту бойынша (тоқсан сайын).
3. «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы бойынша өткен кәсіпорындардың тізімі.
4. Жүйе құраушы жобалар бойынша.
5. Кадрларға деген қажеттілік және біліктілікті арттыру.
6. Жұмыс істейтін және бірлескен кәсіпорындар бойынша.
7. Тұрғын үйлерді, авто және теміржолдарын салу үшін құрылыс материалдарына деген қажеттілік.
«Өнімділік 2020» бағдарламасына әлеуетті қатысушыларды айқындау мақсатында саладағы кәсіпорындармен кеңестер өткізу.
Мемлекеттік бағдарламалар бойынша құрылыс материалдарына жалпы қажеттілік туралы кәсіпкерлерге ақпарат ұсыну, «Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде жаңғыртуға қаржыландыруды ұйымдастыру шарттарын түсіндіру.
Мемлекеттік бағдарламаларды іске асыруды құрылыс материалдарымен қамтамасыз ету мақсатында жаңғыртуды жүргізуге дайындығын растаған кәсіпорындарды қосу мақсатында инвестициялық жобаларды айқындау.
Тұрғын үй объектілерін салу үшін қолданыстағы және Индустрияландыру картасына енген жобаларды жүктеу.
Құрылыс компанияларымен отандық материалдарды сатып алу.
Бюджеттік қаржы есебінен құрылысты орындап жатқан салушылардан құрылыс көлемі және құрылыс материалдарына қажеттілігі туралы деректер жинау.
Құрылыс материалдарына қажеттілік есебі және оларды қолданыстағы қуаттылықтармен салыстыру.
Мемлекеттік бағдарламаларды құрылыс материалдарымен қамтамасыз етуге дайындау мақсатында кәсіпкерлермен кездесулер өткізу.
2.1.4-мiндет. Химия өнеркәсiбiн дамыту
ЖІӨ құрылымындағы химия өнеркәсібінің үлесі
АШМ
Жаңа қуаттарды енгізе отырып, субсидияланатын минералдық тыңайтқыштардың және отандық өндірістің агрохимиялық өнімдерінің түрлерін кеңейту.
БҒМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
1. Тараз қаласында кәсіптік лицей салу.
2. Химия саласында техникалық және кәсіптік білім беруді дамыту және кадрларды даярлау.

3. Осуществление мероприятий по организации производственной практики студентов химических специальностей
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
Проработка вопроса привлечения инвесторов по нишевым проектам
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Контроль за производственными показателями химических предприятий (акиматы)
МТК
Развитие инфраструктуры
МНГ
Обеспечение сырьем
Увеличение производительности труда в химической отрасли
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
Проработка вопроса привлечения инвесторов по нишевым проектам
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Контроль за производственными показателями химических предприятий
ИФО производства резиновых и пластмассовых изделий
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
Проработка вопроса привлечения инвесторов по нишевым проектам
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Контроль за производственными показателями химических предприятий
МНГ
Развитие производств пластмассовых изделий
Задача 2.1.5. Развитие фармацевтической промышленности
Доля отечественных лекарственных средств на внутреннем рынке
ТОО «СК-Фармация»
Государственный закуп лекарственных средств и ИМН у отечественных производителей через Единого дистрибьютора
Увеличение производительности труда в фармацевтической промышленности
МЗ, МБП, МТСЗН
Гармонизация законодательной базы по аналогии с европейским союзом по лекарственным средствам и взаимное признание регистрационных удостоверений в рамках ТС.
ИФО производства основных фармацевтических продуктов
АО «Казнекс Инвест»
Оказание содействия в продвижении продукции за рубеж.
МЗ, ассоциация «ФармМедИндустрия Казахстана»
Обучение специалистов фармацевтических предприятий с привлечением зарубежных экспертов.
МЗ
Предоставление сертификата фармацевтическим предприятиям на фармацевтический продукт для международной торговли – СРР.
АО «Казнекс Инвест», АО «Самрук-Казына», ТОО «СК-Фармация»)
Привлечение инвестиции в создание фармацевтических производств на территории Казахстана.
Акиматы областей и городов
Реализация инвестиционных проектов: АО «Химфарм», АО «Нобел» АФФ, ТОО «Глобал Фарм», ФК «Ромат»-2 проекта, ТОО «ПФЗ», ТОО «КФК», ТОО «Бирунифарм», ТОО «Медикал Фарм Чакур», ТОО «Досфарм», ТОО «Султан», ТОО «Элеас», ТОО «Велес Актобе», ТОО «ТК Фарм Актобе», ТОО «Медоптик».
Задача 2.1.6. Развитие легкой промышленности
Увеличение производительности труда легкой промышленности в полтора раза по сравнению с 2008 годом
Акиматы областей, гг. Астана, Алматы, АО «КИРИ», АО «НАТР»
Повышение производительности в рамках Программы «Производительность 2020».
МРР, акиматы областей, гг. Астана и Алматы
Модернизация предприятий легкой промышленности в рамках бюджетной программы «Дорожная карта бизнеса – 2020».
Акиматы областей, гг. Астана, Алматы
Реализация и мониторинг инвестиционных проектов в рамках Карты индустриализации Казахстана.
МОН, МРР, акимат ЮКО
Строительство Межрегионального центра по подготовке и переподготовке кадров для обрабатывающей отрасли на 700 мест в городе Шымкент.
МТСЗН, МОН
Содействие в разработке профессиональных стандартов по приоритетным специальностям легкой промышленности.
МОН, акиматы областей, гг. Астана и Алматы
Предусмотреть в ВУЗах и ТиПО обучение по востребованным на рынке специальностям для обувной, кожевенно-меховой, текстильной отраслей промышленности.
ИФО легкой промышленности
МО, МЧС, МВД, РГ, КНБ, ТОО «Самрук-Казына Контракт», АО «NaDLoC»
Увеличение доли местного содержания в закупках товаров легкой промышленности.
МСХ, акиматы областей
Принять меры по увеличению загрузки производственных мощностей за счет налаживания поставок сырья, материалов и комплектующих между регионами.
Акиматы областей, гг. Астана, Алматы
Продолжить работу по развитию межрегиональной кооперации как внутри Казахстана, так и с регионами стран Единого экономического пространства.

3. Химия мамандықтары студенттерінің өндірістік тәжірибесін ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру.
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келiсiм бойынша)
Тауаша жобалар бойынша инвесторларды тарту мәселесін пысықтау
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Химия кәсіпорындарының өндірістік көрсеткіштерін бақылау (әкiмдiктер)
ККМ
Инфрақұрылымды дамыту
МГМ
Шикізатпен қамтамасыз ету
Химия саласындағы еңбек өнімділігін арттыру
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келiсiм бойынша)
Тауаша жобалар бойынша инвесторларды тарту мәселесін пысықтау
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Химия кәсіпорындарының өндірістік көрсеткіштерін бақылау
Резеңке және пластмасса бұйымдарын өндірудің НКИ-і
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келiсiм бойынша)
Тауаша жобалар бойынша инвесторларды тарту мәселесін пысықтау
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Химия кәсіпорындарының өндірістік көрсеткіштерін бақылау
МГМ
Пластмасса бұйымдары өндірісін дамыту
2.1.5-мiндет. Фармацевтика өнеркәсiбiн дамыту
Ішкі нарықтағы отандық дәрі-дәрмек құралдарының үлесі
«СК-Фармация» ЖШС
Бірыңғай дистрибьютор арқылы отандық өндірушілерден дәрі-дәрмек құралдарын мемлекеттік сатып алу және МББ
Фармацевтика өнеркәсібіндегі еңбек өнімділігін ұлғайту
ДСМ, ЭБЖМ, Еңбекминi
КО шеңберінде дәрі-дәрмек құралдары және тіркеу куәліктерін өзара тану жөніндегі заңнамалық базаны еуропалық одақпен ұқсас үйлестіру өнімдерді шетелдерге ілгерілетуге жәрдем көрсету.
Негізгі фармацевтика өнімдерін өндірудің НКИ-і
«Kaznex Invest» АҚ
Өнімді шетелге жылжытуға жәрдемдесу
ДСМ, «Қазақстанның ФармМедИндустриясы» қауымдастығы
Шетелдік сарапшыларды (фармацевтикалық кәсіпорындар) тарта отырып, фармацевтикалық кәсіпорындардың мамандарын оқыту
ДСМ
СРР халықаралық саудасы үшін фармацевтика кәсіпорындарының фармацевтикалық өнімдеріне сертификат беру
«Kaznex Invest» АҚ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, «СК-Фармация» ЖШС
Қазақстанның аумағында фармацевтика өндірістерін құруға инвестициялар тарту
Облыстардың және қалалардың әкiмдiктерi
Инвестициялық жобаларды іске асыру:
«Химфарм» АҚ, «Нобел» АФФ АҚ, «Глобал Фарм» ЖШС, «Ромат»-2 ФК жобаны, «ПФЗ» ЖШС, «КФК» ЖШС, «Бирунифарм» ЖШС, «Медикал Фарм Чакур» ЖШС, «Досфарм» ЖШС, «Сұлтан» ЖШС, «Элеас» ЖШС, «Велес Ақтөбе» ЖШС, «ТК Фарм Ақтөбе» ЖШС, «Медоптик» ЖШС
2.1.6-мiндет. Жеңiл өнеркәсiптi дамыту
2008 жылмен салыстырғанда жеңіл өнеркәсіптің еңбек өнімділігін бір жарым есеге ұлғайту
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi, «ҚИДИ» АҚ, «ТДҰА» АҚ
«Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде өнімділікті арттыру
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
«Бизнестің жол картасы 2020» бюджеттік бағдарламасының шеңберінде жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындарын жаңғырту
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Қазақстанның Индустрияландыру картасы шеңберінде инвестициялық жобаларды іске асыру және мониторингілеу
БҒМ, ӨДМ, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
Шымкент қаласында 700 орындық өңдеуші салаға кадрларды даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық орталық салу
Еңбекмині, БҒМ
Жеңіл өнеркәсіптің басым мамандықтары бойынша кәсіби стандарттарды әзірлеуге жәрдем беру
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
ЖОО және ТжКБ өнеркәсіптің аяқ киім, тері-былғары киім, тоқыма салаларына нарықта сұранысқа ие мамандықтар бойынша оқытуды көздеу
Жеңіл өнеркәсіптің НКИ-і
Қорғанысмині, ТЖМ, ІІМ, РҰ, ҰҚК, «Самұрық-Қазына Келісімшарт» ЖШС, «NaDLoC» АҚ
Жеңіл өнеркәсіп тауарларын сатып алуда жергілікті қамтудың үлесін ұлғайту
АШМ, облыстардың әкiмдiктерi
Өңірлер арасында шикізаттың, материалдар мен жинақтауыштардың жеткізілімін жолға қою есебінен өндірістік қуаттың жүктемесін арттыру бойынша шаралар қабылдау
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Қазақстанның ішінде де, Бірыңғай экономикалық кеңістік елдерінің өңірлерімен де өңіраралық кооперацияны дамыту бойынша шаралар қабылдау

Цель 2.2. Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской индустрии
Увеличение объема выполненных услуг по внутреннему туризму от деятельности туристских организаций и мест размещения в 2015 году на 28 % от уровня 2008 года (25 164,5 млн. тенге)
Увеличение объема выполненных услуг по въездному туризму от деятельности туристских организаций и мест размещения в 2015 году на 20 % от уровня 2008 года (16 847,0 млн. тенге).
Задача 2.2.1. Формирование национального туристского продукта и его продвижение на международном и внутреннем рынках.
Обеспечение роста показателя «Увеличение услуг по проживанию и питанию»
Акиматы Актюбинской, Алматинской, Жамбылской, Кызылординской, Южно-Казахстанской, МТК
Содействие в строительстве объектов придорожной инфраструктуры.
Рост объема въездного туризма в % от уровня 2010 года (4,7 млн. человек)
МИД
Продвижение туристского потенциала Казахстана на международных туристских выставках за рубежом.
Содействие по участию в мероприятиях, проводимых Всемирной туристской организацией (ЮНВТО).
Рост объема внутреннего туризма в % от уровня 2010 года (4,5 млн.чел.)
заинтересованные государственные органы
Создание в Казахстане пяти туристских кластеров Астана, Алматы, Восточный Казахстан, Южный Казахстан и Западный Казахстан будет способствовать росту внутреннего туризма.
Стратегическое направление 3. Обеспечение растущей потребности экономики в энергии.
Цель 3.1. Развитие энергетического комплекса.
Производство энергии из собственных источников, удовлетворяющее потребности экономики, к 2020 году составят 100%
Акиматы областей, гг. Астана и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
Обеспечение потребности населения и экономики страны в электроэнергии.
Задача 3.1.1. Развитие электроэнергетики и угольной промышленности.
Доведение выработки электроэнергии в 2014 году до 97,9 млрд. кВт (при прогнозном потреблении 96,8 млрд. кВт)
МФ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), акиматы областей, гг. Астана и Алматы
Реализация проектов в области электроэнергетики, предусмотренных Государственной программой по форсированному индустриально-инновационному развитию на 2010-2014 годы.
АРЕМ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «KEGOC» (по согласованию)
Согласование и утверждение инвестиционных договоров энергопроизводящих организаций, работающих по расчетным и индивидуальным тарифам.
Согласование инвестиционных проектов субъектов естественной монополии в сфере электроэнергетики
Начало строительства первой очереди
Балхашской ТЭС
МЭБП, МФ, МООС,МРР, АЗК, АО «ФНБ «Самрук-Казына», акимат Алматинской области, акимат Жамбылской области

2.2-мақсат. Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру
Туристік ұйымдар мен орналастыру орындары қызметінен ішкі туризм бойынша орындалған қызметтер көрсету көлемін 2008 жылғы деңгейден 2015 жылы 28 %-ға ұлғайту (25 164,5 млн. теңге)
Туристік ұйымдар мен орналастыру орындары қызметінен сыртқы туризм бойынша орындалған қызметтер көрсету көлемін 2008 жылғы деңгейден (16 847,0 млн. теңге) 2015 жылы 20 %-ға ұлғайту
2.2.1-міндет Ұлттық туристік өнімдерді қалыптастыру және оны халықаралық және ішкі нарықтарда жылжыту
«Тұру және тамақтану жөніндегі қызметтер» көрсеткіштерінің өсуін қамтамасыз ету
Ақтөбе, Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері, ККМ
Жолдар бойындағы инфрақұрылым объектілерінің құрылысына жәрдемдесу
Келу туризмі көлемін 2010 жылдың деңгейінен %-ға өсуі (4,7 млн. адам)
СІМ
Қазақстанның туристік әлеуетін шет елдердегі халықаралық туристік көрмелерді жылжыту. Бүкіләлемдік туристік ұйым (ЮНВТО) өткізетін іс-шараларға қатысуға жәрдемдесу.
Ішкі туризм көлемін 2010 жылдың деңгейінен %-ға өсуі (4,5 млн. адам)
мүдделі мемлекеттік органдар
Қазақстанда Астана, Алматы, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан және Батыс Қазақстан сияқты бес туристік кластердің құрылуы ішкі туризмнің өсуіне ықпал ететін болады.
3-стратегиялық бағыт. Экономиканың энергияға өсіп келе жатқан қажеттiлiгiн қамтамасыз ету
3.1-мақсат. Энергетика кешенiн дамыту
2020 жылға қарай экономиканың қажеттiлiгiн қанағаттандыратын меншiк көздерiнен энергия өндiру 100 %-ды құрайтын болады
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келiсiм бойынша)
Халық пен ел экономикасының электр энергиясына қажеттілігін қамтамасыз ету
3.1.1-мiндет. Электр энергетикасы мен көмiр өнеркәсiбiн дамыту
2014 жылы электр энергиясын өндiрудi 97,9 млрд. кВт дейiн жеткiзу (болжамдық тұтыну 96,8 млрд. кВт)
Қаржымині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келiсiм бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдiктерi
Үдемелi индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламада көзделген электр энергетикасы саласындағы жобаларды iске асыру
ТМРА, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келiсiм бойынша), «KEGOC» АҚ (келiсiм бойынша)
Есептік және жеке тарифтер бойынша жұмыс iстейтiн энергия өндiруші ұйымдардың инвестициялық шарттары келiсу және бекiту.
Электр энергетикасы саласындағы табиғи монополия субъектiлерiнiң инвестициялық жобалары келiсу
Балқаш ЖЭС бірінші кезегінің құрылысын бастау
ЭБЖМ, Қаржымині, Қоршағанортамині, ӨДМ, БҚА,«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, Алматы облысының әкімдігі, Жамбыл облысының әкімдігі

367 936
Бюджетная программа
050 «Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»
Описание
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» с последующим увеличением уставного капитала:
- АО «КЕГОК» для реализации проекта «Реконструкция ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка»;
- АО «Самрук-Энерго» для реализации проектов:
«Строительство Балхашской ТЭС», «Строительство подстанции «Кенсай», «Строительство подстанции ПС 110/10кВ №3А «Новая», «Строительство подстанции ПС 110/10-10кВ «Мамыр», «Строительство подстанции ПС-110/10 «Алтай», «Комбинированная система золошлакоудаления АлЭС ТЭЦ-1», «Реконструкция и расширение золоотвала ТЭЦ-3, 2-этап строительства», «Реконструкция и расширение Алматинской ТЭЦ-2 АО «АлЭС». III очередь. Бойлерная»;
- АО «Қазақстан темір жолы» для реализации проектов «Строительство ЖД Хоргос-Жетыген», «Строительство ЖД Узень - граница Туркменистана»;
- АО «НК «Казмунайгаз» для реализации проекта «Строительство газопровода Бейнеу-Бозой-Акбулак»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
2009 год
2010 год
плановый период
проектируемый год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:
тыс.тенге
1. Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
тыс. тенге
Показатели прямого результата
Обеспечение эффективной реализации прорывного проекта в атомной отрасли, государственной жилищной программы, также низкорентабельных проектов с учетом процентов путем капитализации дочерних компаний АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» в рамках предусмотренных в республиканском бюджете средств (кол-во дочерних предприятий, у которых увеличены уставные капиталы)
ед.
5
12
Строительство подстанции ПС 110/10кВ № 3А «Новая»
шт.
Строительство подстанции ПС 110/10-10кВ «Мамыр»
шт.
Строительство подстанции ПС-110/10 «Алтай»
шт.
Показатели конечного результата
Строительство Балхашской ТЭС
Период реализации проекта 2010-2015 гг.
Реализация проекта обеспечит покрытие дефицита электроэнергии в южном регионе, который составляет 6,86 млрд.кВтч в год
Строительство подстанции «Кенсай»
Прирост трансформаторной мощности
МВА
Комбинированная система золошлакоудаления АлЭС ТЭЦ-1
Обеспечение возможности дальнейшей эксплуатации станции с сохранением объемов отпуска в год:
- электрической энергии
млн.кВтч

367 936
Бюджеттік бағдарлама
050 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
Мыналардың жарғылық капиталын кейіннен ұлғайтумен «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту:
- «КЕГОК» АҚ «ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка реконструкциялау» жобасын іске асыру үшін;
- «Самұрық-Энерго» АҚ «Балқаш ЖЭС-ін салу», «Кеңсай» қосалқы станциясын салу», ҚС 110/10кВ № 3А «Новая» қосалқы станциясын салу, ҚС 110/10-10кВ «Мамыр» қосалқы станциясын салу, ҚС-110/10 «Алтай» қосалқы станциясын салу, «АлЭС ЖЭО-1 күл-қож тазартудың комбинацияланған жүйесі», «ЖЭО-3 күл үйіндісін реконструкциялау және кеңейту, құрылыстың 2-кезеңі», «АлЭС» АҚ Алматы ЖЭО-2 реконструкциялау және кеңейту». III кезек. Бойлерлік жүйе» жобаларын іске асыру үшін;
- «Қазақстан темір жолы» АҚ «Қорғас-Жетіген ТЖ салу», «Өзен – Түркіменстан шекарасы ТЖ салу» жобаларын іске асыру үшін;
- «Қазмұнайгаз» ҰК» АҚ «Бейнеу-Бозой-Ақбұлақ газ құбырын салу» жобасын іске асыру үшін
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірл.
2009 жыл
2010 жыл
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
мың теңге
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
мың теңге
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Атом саласындағы серпінді жобаның, мемлекеттік тұрғын үй бағдарламасының, сондай-ақ, республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ еншілес компанияларын капиталдандыру жолымен пайыздарды ескере отырып, рентабельділігі төмен жобалардың тиімді іске асырылуын қамтамасыз ету (жарғылық капиталдары ұлғайған еншілес кәсіпорындар саны)
бірл.
5
12
ҚС 110/10кВ № 3А «Новая» қосалқы станциясын салу»
дана
ҚС 110/10-10кВ «Мамыр» қосалқы станциясын салу
дана
ҚС-110/10 «Алтай» қосалқы станциясын салу
дана
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Балқаш ЖЭС-ін салу
Жобаны іске асыру кезеңі 2010 - 2015 ж.ж.
Жобаны іске асыру оңтүстік өңірдің жылына 6,86 млрд. кВтс құрайтын электр энергиясына тапшылығын жабуды қамтамасыз етеді
«Кеңсай» қосалқы станциясын салу
Трансформатор қуаттылығының артуы
МВА
АлЭС ЖЭС-1 күл-қож тазартудың комбинацияланған жүйесі
Жылына мынадай босату көлемін сақтай отырып, станцияның одан әрі пайдаланылу мүмкіндігін қамтамасыз ету:
- электр энергиясы
млн. кВс

450
- тепловой энергии
млн.Гкал
Реконструкция и расширение золоотвала ТЭЦ-3, 2-этап строительства
Обеспечение возможности дальнейшей эксплуатации станции с сохранением объемов отпуска в год:
- электрической энергии
млн.кВтч
800
- тепловой энергии
млн.Гкал
0,1
Реконструкция и расширение Алматинской ТЭЦ-2 АО «АлЭС». III очередь. Бойлерная
Увеличение отпускаемой тепловой энергии в год
Гкал
Строительство ЖД Хоргос-Жетыген
Строительство железной дороги
км
Сокращение расстояния от Китая до южных регионов Казахстана и стран Центральной Азии
км
Строительство ЖД Узень – Государственная граница с Туркменистаном
Строительство железной дороги
км
Открытие новых раздельных пунктов на участке Узень (государственная граница с Туркменистаном)
ед.
Сокращение расстояния железнодорожной линии между Казахстаном и Ираном
км
Газопровод Бейнеу-Бозой-Акбулак
Кол-во компрессорных станций
ед.
Охват населенных пунктов
ед.
Создание рабочих мест на период эксплуатации
чел.
Реконструкция ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка
Прирост трансформаторной мощности
МВА
Показатель качества
Количество реализуемых проектов путем капитализации АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» в рамках предусмотренных в Республиканском бюджете средств
ед.
14
8
Показатель эффективности
Средняя сумма выделяемых бюджетных средств на 1 проект
тыс. тенге
9 996 276,2
12 070 976,75
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
-
139 947 867
144 851 721
Бюджетная программа
051 «Кредитование АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»
Описание
Предоставление бюджетного кредита АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для последующего кредитования:
- АО «КТЖ» для приобретения пассажирских вагонов;
- АО «Досжан темир жолы (ДТЖ)» для реализации проекта «Строительство ЖД Шар-Усть-Каменогорск», АО «БРК-Лизинг», АО «Казэкспогарант»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление бюджетных кредитов
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
2009 год
2010 год
плановый период
проектируемый год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:
тыс. тенге
Предоставление бюджетного кредита АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
тыс. тенге
Показатели прямого результата
Предоставление кредита
АО «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»
шт.
2
4
Показатели конечного результата
Обеспеченность новыми пассажирскими вагонами
%
9,1
Соответствие утвержденным требованиям разработки ТЭО по проекту «Строительство ЖД Шар-Усть-Каменогорск»
%
100
100
Экспорт локомотивов
шт.
10
Обновление основных средств за счет финансирования АО «БРК-Лизинг»
%
3
Показатель качества
Количество конечных заемщиков, получивших кредит от АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
шт.
2
2
Показатель эффективности
Средняя сумма предоставленных кредитов на 1 проект
тыс. тенге

450
- жылу энергиясы
млн. Гкал
ЖЭО-3 күл үйіндісін реконструкциялау және кеңейту, құрылыстың 2-кезеңі
Жылына мынадай босату көлемін сақтай отырып станцияның әрі қарай пайдаланылу мүмкіндігін қамтамасыз ету:
- электр энергиясы
млн. кВс
800
- жылу энергиясы
млн. Гкал
0,1
«АлЭС» АҚ Алматы ЖЭО-2 реконструкциялау және кеңейту, III кезек. Бойлерлік
Жылына босатылатын жылу қуатын ұлғайту
Гкал
Қорғас-Жетіген ТЖ салу
Теміржол салу
км
Қытайдан Қазақстанның оңтүстік өңірлеріне және Орталық Азия елдеріне дейінгі ара қашықтықтың қысқаруы
км
Өзен - Түркіменстанмен мемлекеттік шекара ТЖ салу
Теміржол салу
км
Өзен (Түркіменстанмен мемлекеттік шекара) учаскесінде жаңа жеке пункттер ашу
бірлік
Қазақстан мен Иран арасындағы теміржол желісі арақашықтығының қысқаруы
км
Бейнеу-Бозой-Ақбұлақ газ құбыры
Компрессорлық станциялар саны
бірлік
Елді мекендерді қамту
бірлік
Пайдалану кезеңінде жұмыс орындарын құру
адам
ЦГПП–Осакаровка 220 кВ ӘЖ реконструкциялау
Трансформатор қуаттылығының артуы
МВА
Сапа көрсеткіштері
Республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ капиталдандыру жолымен іске асырылатын жобалар саны
бірлік
14
8
Тиімділік көрсеткіші
1 жобаға бөлінетін бюджеттік қаражаттың орташа сомасы
мың теңге
9 996 276,2
12 070 976,75
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
-
139 947 867
144 851 721
Бюджеттік бағдарлама
051 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ кредит беру»
Сипаттама
Мыналарды кейіннен кредиттеу үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ бюджеттік кредитін беру:
- «ҚТЖ» АҚ, жолаушылар вагондарын сатып алу үшін;
- «Досжан темір жолы (ДТЖ)» АҚ «Шар-Өскемен ТЖ құрылысы» жобасын іске асыру үшін, «БРК-Лизинг» АҚ, «Қазэкспогарант» АҚ
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік кредиттер беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірл.
2009 жыл
2010 жыл
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
мың теңге
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ бюджеттік кредит беру
мың теңге
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ-ның кредитін беру
дана
2
4
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Жаңа жолаушылар вагондарымен қамтамасыз етілу
%
9,1
«Шар-Өскемен ТЖ құрылысы» жобасы бойынша ТЭН әзірлеудің бекітілген талаптарына сәйкестігі
%
100
100
Локомотивтерді экспорттау
дана
10
«БРК-Лизинг» АҚ қаржыландыру есебінен негізгі қаражатты жаңарту
%
3
Сапа көрсеткіштері
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ-тан кредит алған түпкі қарыз алушылардың саны
дана
2
2
Тиімділік көрсеткіштері
1 жобаға ұсынылған кредиттердің орташа сомасы
мың теңге