О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2009 года № 277 "Об утверждении Правил определения расчетного тарифа, утверждения предельного и индивидуального тарифов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2013 года № 803. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 475
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.06.2015 № 475 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2009 года № 277 «Об утверждении Правил определения расчетного тарифа, утверждения предельного и индивидуального тарифов» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 14, ст. 101) следующие дополнения:
Правила определения расчетного тарифа, утверждения предельного и индивидуального тарифов, утвержденные указанным постановлением, дополнить пунктами 14-1 и 14-2 следующего содержания:
«14-1. Группы энергопроизводящих организаций формируются по следующим критериям: тип энергопроизводящих организаций, установленная мощность, вид используемого топлива, удаленность от местонахождения топлива.
По критерию «тип энергопроизводящих организаций» энергопроизводящие организации делятся на следующие типы электростанций:
1) конденсационная – электростанция, производящая только электрическую энергию;
2) теплоэлектроцентраль – электростанция, которая производит не только электроэнергию, но и является источником тепловой энергии в централизованных системах теплоснабжения;
3) газотурбинная – электростанция, в качестве источника энергии использующая газообразное топливо;
4) гидроэлектростанция – электростанция, в качестве источника энергии использующая энергию водного потока.
По критерию «установленная мощность» энергопроизводящие организации делятся на: до 100 МВт, от 100 МВт до 300 МВт, от 300 МВт и более.
По критерию «вид используемого топлива» энергопроизводящие организации делятся: работающие на угле, газе местного происхождения, газе импортного происхождения, мазуте.
По критерию «удаленность от местонахождения топлива» энергопроизводящие организации делятся на: до 500 км, от 500 км до 1000 км, от 1 000 км и более.
14-2. Если в состав энергопроизводящей организации входят несколько электростанций, отличающиеся друг от друга, то данная энергопроизводящая организация формируется в отдельную группу.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

"Есептік тарифті айқындау, шекті және жеке тарифтерді бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 наурыздағы № 277 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 7 тамыздағы № 803 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 475 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2015 № 475 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Есептік тарифті айқындау, шекті және жеке тарифтерді бекіту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 наурыздағы № 277 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 14, 101-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Есептік тарифті айқындау, шекті және жеке тарифтерді бекіту ережесі мынадай мазмұндағы 14-1 және 14-2-тармақтармен толықтырылсын:
«14-1. Энергия өндіруші ұйымдар тобы мынадай өлшемдер бойынша қалыптасады: энергия өндіруші ұйымдардың типтері, белгіленген қуаты, пайдаланылатын отын түрі, отынның орналасқан жерінен қашықтығы.
Энергия өндіруші ұйымдар «энергия өндіруші ұйымдардың типі» өлшемі бойынша электр станцияларының мынадай типтеріне бөлінеді:
1) конденсаттық – тек қана электр энергиясын өндіретін электр станциясы;
2) жылу электр орталығы – электр энергиясын өндірумен қатар, жылумен жабдықтаудың орталықтандырылған жүйелеріндегі жылу энергиясының көзі болып табылатын жылу электр станциясы;
3) газ-турбиналық – газ тектес отын түрін энергия көзі ретінде пайдаланатын электр станциясы;
4) су электр станциясы – су ағыны энергиясын энергия көзі ретінде пайдаланатын электр станциясы.
Энергия өндіруші ұйымдар «белгіленген қуат» өлшемі бойынша 100 МВт-қа дейін, 100 МВт-тан 300 МВт-қа дейін, 300 МВт және одан жоғары болып бөлінеді.
Энергия өндіруші ұйымдар «пайдаланылатын отын түрі» өлшемі бойынша көмірмен, жергілікті газбен, импортталған газбен, мазутпен жұмыс істейтіндер болып бөлінеді.
Энергия өндіруші ұйымдар «отынның орналасқан жерінен қашықтығы» өлшемі бойынша 500 км-ге дейін, 500 км-ден 1000 км-ге дейін, 1000 км және одан жоғары болып бөлінеді.
14-2. Егер энергия өндіруші ұйымның құрамына бір-бірінен ерекшеленетін бірнеше электр станциясы кіретін болса, онда аталған энергия өндіруші ұйым жеке топ болып қалыптасады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов