О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 813.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2013 года № 813
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к коммунальной собственности:
в разделе "Акмолинская область":
строку, порядковый номер 68-10, изложить в следующей редакции:
"68-10 Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Есиль";
в разделе "Жамбылская область":
строку, порядковый номер 545-10, изложить в следующей редакции:
"545-10 Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз";
в разделе "Кызылординская область":
строку, порядковый номер 768-5, изложить в следующей редакции:
"768-5 Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Байконыр (Байконур)";
в разделе "Северо-Казахстанская область":
строку, порядковый номер 1015-28, изложить в следующей редакции:
"1015-28 Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 376 "Об утверждении перечня национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний":
в перечне национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Национальные компании":
строку, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
"19. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Байконыр (Байконур)";
строку, порядковый номер 27, изложить в следующей редакции:
"27. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік".";
строку, порядковый номер 31, изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 тамыздағы № 813 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 8 тамыздағы
№ 813 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері коммуналдық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Ақмола облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 68-10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"68-10 "Есіл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
"Жамбыл облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 545-10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"545-10 "Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
"Қызылорда облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 768-5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"768-5 "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
"Солтүстік Қазақстан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 1015-28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"1015-28 "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы".
2. "Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 376 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесінде:
"Ұлттық компаниялар" деген бөлімде:
реттік нөмірі 19-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"19. "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.";
реттік нөмірі 27-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"27. "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.";
реттік нөмірі 31-жол мынадай редакцияда жазылсын:

"31. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Есиль".";
строку, порядковый номер 33, изложить в следующей редакции:
"33. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз".".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 597 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2012 года № 1382 "Об одобрении Концепции развития социально-предпринимательских корпораций":
в Концепции развития социально-предпринимательских корпораций, одобренной указанным постановлением:
в разделе "1. Видение развития социально-предпринимательских корпораций":
в подразделе "Анализ текущей ситуации":
подпункт 7) части четвертой изложить в следующей редакции:
"7) АО "НК "СПК "Байконыр (Байконур)" (г. Кызылорда, Кызылординская область);".

"31. "Есіл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.";
реттік нөмірі 33-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"33. "Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 597 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. "Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларды дамыту тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 1382 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларды дамыту тұжырымдамасында:
"1. Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларды дамыту пайымы" деген бөлімде:
"Ағымдағы жағдайды талдау" деген кіші бөлімде:
төртінші бөліктің 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "Байқоңыр (Байконур)" ӘКК" ҰК" АҚ (Қызылорда облысы, Қызылорда қ.);".