Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра национальной экономики РК от 27.03.2015 г. № 275.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2014 года № 80
Стандарт
государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты»
Сноска. Заголовок стандарта в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения

"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 837 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 275 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 837 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 ақпандағы
№ 80 қаулысымен
бекітілген
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшiн келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 837 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» (далее - государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством регионального развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается районными (города областного значения) уполномоченными органами по развитию сельских территорий (далее - услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
в течение 39 (тридцати девяти) календарных дней выплачивается подъемное пособие;
в течение 32 (тридцати двух) календарных дней осуществляется процедура заключения Соглашения по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
в течение 30 (тридцати) рабочих дней после заключения Соглашения предоставляется бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты (далее - услугополучатель).
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9:00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:

1. «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 837 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметтi ауылдық аумақтарды дамыту жөнiндегi аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) уәкiлеттi органдар (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап:
39 (отыз тоғыз) күнтізбелік күн ішінде көтерме жәрдемақы төленеді;
32 (отыз екi) күнтiзбелiк күн iшiнде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Келiсiм жасасу рәсiмi жүзеге асырылады;
Келiсiм жасалғаннан кейiн 30 (отыз) жұмыс күнi iшiнде тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттiк кредит ұсынылады;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 15 минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көтерме жәрдемақы және бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау шаралары болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет ауылдық елдi мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 837 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия трудовой книжки, заверенная кадровой службой по новому месту работы;
4) копия книги регистрации граждан или адресная справка, подтверждающая проживание в соответствующем населенном пункте;
5) копия диплома об образовании;
6) акт оценки недвижимого имущества (для получения бюджетного кредита);
7) акт на право пользования земельным участком, предоставленное для строительства жилья.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю в день подачи заявления.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
местных исполнительных органов, районов, городов
областного значения, а также услугодателей и (или) их
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа.
В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя услугодателя, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа.
Жалоба оформляется в письменной форме. В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, телефон, дата подачи жалобы и подпись лица, подавшего жалобу.
Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии услугодателя.
Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы на копии жалобы ставится штамп, в котором указывается входящий номер, дата, фамилия и инициалы лица, принявшего жалобу, контактный телефон соответствующей канцелярии.
О результатах рассмотрения жалобы услугополучателю сообщается в письменном виде по почте.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес центрального государственного органа, местного исполнительного органа области, района, города областного значения, акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа, услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
3) жаңа жұмыс орны бойынша кадр қызметi куәландырған еңбек кiтапшасының көшiрмесi;
4) азаматтарды тіркеу кітабының немесе тиiстi елдi мекенде тұратынын растайтын мекенжай анықтамасы;
5) бiлiмi туралы дипломның көшiрмесi;
6) жылжымайтын мүлікті бағалау актісі (бюджеттік кредит алу үшін);
7) тұрғын үй салу үшін берілген жер учаскесін пайдалану құқығына акт.
Құжаттар салыстыру үшiн түпнұсқада және көшiрме түрiнде ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқасы өтініш берген күні көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, аудандардың, облыстық маңызы бар
қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, сондай-ақ
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым жоғары тұрған уәкілетті орган басшысының атына беріледі.
Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда, шағым кабинетінің нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген уәкілетті орган басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда ресімделеді. Шағымда шағым берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда), почта мекенжайы, телефоны, шағым берген күні мен қолы көрсетіледі.
Қолма-қол және почтамен түскен шағымды қабылдауды растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері журналында оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі, тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушыға оның шағымын қабылдағанын растау үшін шағымның көшірмесіне кіріс нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, тиісті кеңсенің байланыс телефоны көрсетілген мөртабан қойылады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жабаша түрде хабарланады.
Сонымен қатар, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Орталық мемлекеттік органның, облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің, көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства по адресу www.minregion.gov.kz, в подразделе «Государственные услуги и стандарты» раздела «Деятельность государственного органа».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.minregion.gov.kz, в подразделе «Государственные услуги и стандарты» раздела «Деятельность государственного органа» единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и агропромышленного комплекса, прибывшим для
работы и проживания в сельские населенные пункты»
Типовое соглашение о предоставлении мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Сноска. Заголовок приложения 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Населенный пункт _________________ «___» __________ 20__ года.
Государственное учреждение «___________________________» в лице руководителя _______________, именуемое в дальнейшем «Администратор», с одной стороны, получатель социальной помощи, _____________________, именуемый в дальнейшем «Получатель», с другой стороны и ______________________________________, именуемый в дальнейшем «Поверенный (агент)», с третьей стороны, заключили настоящее Соглашение взаимных обязательств о нижеследующем:
1. Предмет Соглашения
1. Стороны, учитывая взаимную ответственность и согласие, без принуждения ни с чьей стороны принимают на себя обязательства, которые должны быть исполнены в полном объеме сторонами, а именно:

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де
талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы Министрліктің www.minregion.gov.kz мекенжай бойынша интернет-ресурсында, «Мемлекеттік органның қызметі» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мен стандарттар» кіші бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қолжетімділік режимінде алуға мүмкіндігі бар
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.minregion.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік органның қызметі» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер мен стандарттар» кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау, білім
беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына
әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымша
Ауылдық елді мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну туралы үлгi келiсiм
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 837 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 837 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Елдi мекен _________ 20__ жылғы «___» __________
Бұдан әрі «Әкiмшi» деп аталатын «_________________» мемлекеттiк
мекемесi атынан басшы _________________________________ бiр тараптан,
бұдан әрi «Алушы» деп аталатын әлеуметтiк көмек алушы
______________ екінші тараптан және бұдан әрi «Сенiм бiлдiрiлген өкiл
(агент)» деп аталатын _______________________________ үшiншi тараптан
төмендегiлер туралы осы өзара мiндеттемелер келiсiмiн жасасты:
1. Келiсiмнiң нысанасы
1. Тараптар өзара жауапкершiлiктi және келiсiмдi ескере отырып,
ешбір тараптың мәжбүрлеуінсіз тараптар толық көлемде орындауы тиiс
мiндеттемелер қабылдайды, атап айтқанда:

1) администратор на основании решения маслихата ______________ (№ ____ от «___»_______ 20__ года), принимает на себя обязательства предоставить меры социальной поддержки в виде:
подъемного пособия в размере _______________________ тенге;
бюджетного кредита на приобретение/строительство жилья в сумме _____________________________ тенге сроком на ____ лет;
2) получатель принимает на себя обязательства при получении вышеуказанных мер социальной поддержки не менее пяти лет отработать в организации ______________ (здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта, агропромышленного комплекса), расположенной в сельском населенном пункте _____________________;
3) поверенный (агент) принимает на себя обязательства на основе договора поручения совершать от имени и за счет администратора и в соответствии с его указаниями определенные поручения, связанные с бюджетным кредитованием.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Права и обязанности сторон
1. Администратор вправе:
1) требовать от получателя добросовестного и надлежащего исполнения обязательств, взятых на себя в соответствии с настоящим Соглашением.
2. Администратор обязан:
1) в течение десяти рабочих дней после принятия постановления акимата района (города областного значения) и на основании настоящего Соглашения перечислить назначенную сумму подъемного пособия на индивидуальный лицевой счет получателя.
3. Получатель имеет право:
1) добровольного выбора мер социальной поддержки при предоставлении необходимых документов по требованию рабочего органа комиссии;
2) сохранять право на полученные меры социальной поддержки при переводе на работу в другие сельские населенные пункты до истечения пятилетнего срока, связанном с производственными условиями или по инициативе администрации.
4. Получатель обязан:
1) в течение 60 рабочих дней со дня получения мер социальной поддержки представить в рабочий орган комиссии подтверждающие документы о целевом использовании бюджетных средств;
2) после регистрации в органах юстиции приобретенной в собственность/построенной недвижимости представить оригиналы документов на жилье поверенному (агенту) в качестве залога по обеспечению данного Соглашения сроком не менее чем на пять лет;
3) ежеквартально представлять в рабочий орган справку с места работы;
4) обеспечить возврат в полном объеме полученных в качестве мер социальной поддержки бюджетных средств при неисполнении условий данного Соглашения.

1) әкiмшi, _____________ мәслихатының (20__ жылғы «___» _______
№ ______) шешiмiнiң негiзiнде өзiне мынадай түрдегi әлеуметтiк қолдау
шараларын ұсыну мiндеттемелерін қабылдайды:
___________________________ теңге мөлшерiнде көтерме жәрдемақы;
___ жыл мерзiмге ________ теңге сомасында тұрғын үй сатып алуға
немесе салуға бюджеттiк кредит;
2) алушы өзiне жоғарыда көрсетiлген әлеуметтiк қолдау шараларын алған кезде ___________ ауылдық елдi мекенiнде орналасқан (денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, агроөнеркәсіптік кешен) ұйымында кемiнде бес жыл қызмет iстеуге мiндеттеме қабылдайды;
3) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) өзiне тапсырма шарты
негiзiнде әкiмшiнiң атынан және оның есебiнен және оның нұсқауына
сәйкес бюджеттiк кредит беруге байланысты белгiлi бiр тапсырмаларды
орындауға мiндеттеме қабылдайды.
2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттемелерi
1. Әкiмшi:
1) алушыдан осы Келiсiмге сәйкес өзiне алған мiндеттемелердi
адал және тиiсiнше орындауды талап етуге құқылы.
2. Әкiмшi:
1) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмдiгiнiң қаулысы
қабылданғаннан кейiн он жұмыс күнi iшiнде және осы Келiсiм негiзiнде
көтерме жәрдемақысының тағайындалған сомасын алушының жеке есеп
шотына аударуға мiндеттi.
3. Алушының:
1) комиссияның жұмыс органының талабы бойынша қажеттi
құжаттарды тапсыру кезiнде әлеуметтiк қолдау шараларын ерiктi түрде
таңдауға;
2) бес жыл мерзiм өткенге дейiн өндiрiстiк жағдайларға немесе
әкiмшiлiктiң бастамасына байланысты басқа ауылдық елдi мекендерге
жұмысқа ауысқан кезде алынған әлеуметтiк қолдау шараларына құқығын
сақтап қалуға құқығы бар.
4. Алушы:
1) әлеуметтiк қолдау шараларын алған күннен бастап 60 жұмыс
күні iшiнде комиссияның жұмыс органына бюджет қаражатының мақсатты
пайдаланылғаны туралы растау құжаттарын беруге;
2) меншiгiне сатып алынған/салынған жылжымайтын мүлiктi әдiлет
органдарында тiркегеннен кейiн сенiм бiлдiрiлген өкiлге (агентке)
тұрғын үйге арналған құжаттардың түпнұсқаларын осы Келiсiмдi кемiнде
бес жыл мерзiмге қамтамасыз ету жөнiндегi кепiл ретiнде беруге;
3) жұмыс органына тоқсан сайын жұмыс орнынан анықтама ұсынуға;
4) осы Келiсiмнiң шарттары орындалмаған жағдайда, әлеуметтiк
қолдау шаралары ретiнде алынған бюджет қаражатын толық көлемде
қайтаруды қамтамасыз етуге мiндеттi.

5. Поверенный (агент) имеет право:
1) проводить расчеты с получателем;
2) проводить мониторинг финансового состояния получателя.
6. Поверенный (агент) обязан:
1) обслуживать бюджетный кредит в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) осуществлять мониторинг выполнения обязательств специалиста, получившего меры социальной поддержки по кредитному договору;
3) осуществлять взыскание задолженности с получателя в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Разрешение споров
1. Все вопросы и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении настоящего Соглашения, будут по возможности решаться путем переговоров между Сторонами.
2. В случае, если споры и разногласия не могут быть урегулированы путем переговоров, они подлежат разрешению в судебном порядке в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Срок действия Соглашения
1. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня его подписания сторонами.
Начало действия Соглашения с «___»_________ 20__ года.
2. Соглашение составлено в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
5. Юридические адреса сторон
Администратор
Получатель
Поверенный (агент)
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
___________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и агропромышленного комплекса, прибывшим для
работы и проживания в сельские населенные пункты»
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.07.2014 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акиму
____________________ района
(города областного значения)
____________________ области
___________________________
фамилия, инициалы
от _________________________
фамилия, имя, отчество
___________________________
место работы, должность
____________________________
заявителя, проживающего
по адресу
___________________________
Заявление
Прошу Вас выплатить мне подъемное пособие и/или предоставить
право на оформление бюджетного кредита на приобретение/строительство
жилья в размере и на условиях Соглашения (прилагается).
________ _________________
(дата, подпись).
Документы приняты:
«____» ________ 20____ года
_________ _________________________________________________
Подпись   Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
_______________________________________________________________
(линия отреза)
В случае возникновения изменений, обязуюсь в течение 15 рабочих
дней сообщить о них. Предупрежден(а) об ответственности за
представление недостоверных сведений и поддельных документов.
Заявление гр. ____________________ с прилагаемыми документами в
количестве ____________ штук принято «____» __________ 20____ года.
_________ _________________________________________________
Подпись   Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2014 года № 80
Перечень
утративших силу некоторые решения Правительства
Республики Казахстан

5. Сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агент):
1) алушымен есеп айырысуды жүргiзуге;
2) алушының қаржылық жағдайына мониторинг жүргiзуге құқығы бар.
6. Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент):
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес
бюджеттiк кредитке қызмет көрсетуге;
2) кредиттiк шарт бойынша әлеуметтiк қолдау шараларын алған
маман мiндеттемелерiнiң орындалуына мониторинг жүргiзуге;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес
алушылардан берешектi өндiрiп алуды жүзеге асыруға мiндеттi.
3. Дауларды шешу
1. Осы Келiсiмдi орындау кезiнде туындауы мүмкiн барлық
мәселелер мен келiспеушiлiктер мүмкiндiгiне қарай тараптардың
арасында келiссөздер жолымен шешiлетiн болады.
2. Егер даулар мен келiспеушiлiктер келiссөздер жолымен
реттелмейтiн болса, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес сот тәртiбiмен шешiлуге тиiс.
4. Келiсiмнiң қолданылу мерзiмi
1) Осы Келiсiм тараптардың қол қойған күнiнен бастап күшiне
енедi.
Келiсiмнiң қолданысы 20__ жылғы «___» ______________ басталады.
2) Келiсiм бiрдей заң күшi бар үш данада жасалды.
5. Тараптардың заңды мекенжайлары
Әкiмшi             Алушы          Сенiм бiлдiрiлген өкiл
(агент)
_________________ ___________________ _________________________
_________________ ___________________ _________________________
_________________ ___________________ _________________________
«Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау, білім
беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына
әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.07.2014 № 837 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
______________________________________ облысы
___________________________________ ауданының
(облыстық маңызы бар қаланың) әкiмi
_____________________________________________
тегi, аты-жөнi
_____________________________________________
мекенжайында тұратын өтiнiш берушiнiң
_____________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты
_____________________________________________
жұмыс орны, қызметi
Өтініш
Сiзден Келiсiмнiң (қоса берiлiп отыр) мөлшерiнде және
шарттарында маған көтерме жәрдемақы төлеуiңiздi және/немесе тұрғын үй
сатып алуға/салуға бюджеттiк кредит ресiмдеуге құқық беруiңiздi
сұраймын.
________         ________________
күнi                 қолы
Құжаттар қабылданды:
20__ жылғы «___» ________________
___________   _______________________________________________________
қолы          құжаттарды қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Өзгерiстер туындаған жағдайда, олар туралы 15 жұмыс күні iшiнде
хабарлауға мiндеттенемiн. Дұрыс емес мәлiметтер мен жасанды құжаттар
бергенiм үшiн жауапкершiлiк туралы маған ескертiлдi.
Азамат ____________ өтiнiшi қоса берiлген саны ___________ дана
құжаттармен бiрге 20__ жылғы «___» ______________________ қабылданды.
___________   _______________________________________________________
қолы           құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 ақпандағы
№ 80 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 51 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 16, ст. 187).
2. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 1030 «О внесении изменений и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2009 года № 183 «Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» и от 31 января 2011 года № 51 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 53, ст. 754).
3. Пункт 17 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1427 «Об утверждении Правил регистрации внутренних мигрантов и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 5, ст. 93).
4. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 869 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 61, ст. 830).

1. «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 51 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 16, 187-құжат).
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерін және ережесін бекіту туралы» 2009 жылғы 18 ақпандағы № 183 және «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 51 қаулыларына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 1030 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 53, 754-құжат).
3. «Ішкі көшіп-қонушыларды тіркеу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1427 қаулысымен Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 17-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 5, 93-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 28 маусымдағы № 869 қаулысымен Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 61, 830-құжат).