Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития и интеграции инфраструктуры транспортной системы Республики Казахстан до 2020 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 81. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2017 года № 180
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 180.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 725 "О Государственной программе развития и интеграции инфраструктуры транспортной системы Республики Казахстан до 2020 года и внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 957 "Об утверждении Перечня государственных программ" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы развития и интеграции инфраструктуры транспортной системы Республики Казахстан до 2020 года (далее – План мероприятий).
2. Ответственным центральным и местным исполнительным органам и организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) представлять информацию о реализации Плана мероприятий в сроки и порядке, установленные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2014 г № 81
План мероприятий
по реализации Государственной программы развития и
интеграции инфраструктуры транспортной системы
Республики Казахстан до 2020 года
№ п/п
Наименование
мероприятия
Единица измерения
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
Финансирование
Код бюджет-
ной
программы
Предполагаемые расходы (млн. тенге)
2014
2015
2016
2017*
2018*
2019*
2020*
Всего
Сумма
Источники
финан-
сиро-
вания
Сумма
Источники
финан-
сиро-
вания
Сумма
Источники
финансирования
Сумма
Источники
финан-
сиро-
вания
Сумма
Источники
финан-
сиро-
вания
Сумма
Источники
финан-
сиро-
вания
Сумма
Источники
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Цель: Создание автодорожной инфраструктуры, способной удовлетворять потребности экономики и населения в качественных и безопасных автомобильных дорогах.
Целевые индикаторы:

Қазақстан Республикасы көлік жүйесінің инфрақұрылымын дамытудың және ықпалдастырудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 81 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 сәуірдегі № 180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 180 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы көлік жүйесінің инфрақұрылымын дамытудың және ықпалдастырудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 725 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы көлік жүйесінің инфрақұрылымын дамытудың және ықпалдастырудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар мен ұйымдар (келісім бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында белгіленген мерзімдерде және тәртіппен Іс-шаралар жоспарының іске асырылуы туралы ақпарат берсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 ақпандағы
№ 81 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы көлік жүйесінің инфрақұрылымын дамытудың
және ықпалдастырудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік
бағдарламасын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шара атауы
Өлшем бірлігі
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімдері
Қаржыландыру
Бюджеттік бағдарламаның коды
Болжамды шығыстар (млн. теңге)
2014
2015
2016
2017*
2018*
2019*
2020*
Барлығы
Сомасы
Қаржыландыру көздері
Сомасы
Қаржыландыру көздері
Сомасы
Қаржыландыру көздері
Сомасы
Қаржыландыру көздері
Сомасы
Қаржыландыру көздері
Сомасы
Қаржыландыру көздері
Сомасы
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Мақсаты: Экономика мен халықтың сапалы және қауіпсіз автомобиль жолдарына қажеттілігін қанағаттандыруға қабілетті автожол инфрақұрылымын құру.
Нысаналы индикаторлар:

1) Доля автомобильных дорог республиканского значения в хорошем и удовлетворительном техническом состоянии, в 2020 году 89 %;
2) Доля автомобильных дорог областного и районного значения в хорошем и удовлетворительном техническом состоянии, в 2020 году 78 %;
3) Доля платных автомобильных дорог от общей протяженности дорог республиканского значения I и II технической категории в 2020 году 55 %;
4) Объем транзитных грузов по автомобильным дорогам Республики Казахстан в 2020 году 3,5 млн. тонн.
Показатели результатов:
1) Строительство и реконструкция 5 703 км автомобильных дорог республиканского значения к концу 2020 года;

1) 2020 жылдың соңына қарай жақсы және қанағаттанарлық техникалық күйдегі республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының үлесі 89 %;
2) 2020 жылдың соңына қарай жақсы және қанағаттанарлық техникалық күйдегі облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының үлесі 78 %;
3) 2020 жылдың соңына қарай I және ІІ техникалық санаттағы республикалық маңызы бар жолдардың жалпы ұзындығынан ақылы автомобиль жолдарының үлесі 55 %;
4) 2020 жылы Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары арқылы өтетін транзиттік жүк көлемі 3,5 млн. тонн.
Нәтижелер көрсеткіштері: 1) 2020 жылдың соңына қарай 5 703 км республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау;

2) Строительство и реконструкция 1 124 км автомобильных дорог областного и районного значения к концу 2020 года;
3) Доля автомобильных дорог I и II технической категории от общей протяженности автомобильных дорог республиканского значения 48 % к концу 2020 года;
4) Капитальный и средний ремонт 10 195 км автомобильных дорог республиканского значения к концу 2020 года;
5) Капитальный и средний ремонт 12 601 км автомобильных дорог областного и районного значения к концу 2020 года;

2) 2020 жылдың соңына қарай 1 124 км облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау;
3) 2020 жылдың соңына қарай республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының жалпы ұзындығынан I және ІІ техникалық санаттағы автомобиль жолдарының үлесі 48 %;
4) 2020 жылдың соңына қарай 10 195 км республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;
5) 2020 жылдың соңына қарай 12 601 км облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;

6) Уровень комплексного показателя бездефектного содержания автомобильных дорог республиканского значения 90 % к концу 2020 года;
7) 6 186 км автомобильных дорог, действующих на принципе самоокупаемости расходов на бездефектное содержание к концу 2020 года;
8) Доля актуализированных нормативно-технических документов к концу 2020 года 78 %;
9) Степень охвата автоматизации процессов управления дорожными активами на 23 485 км автомобильных дорог;

6) 2020 жылдың соңына қарай республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын ақаусыз күтіп-ұстаудың кешенді көрсеткіш деңгейі 90 %;
7) 2020 жылдың соңына қарай ақаусыз күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстардың өзін-өзі өтеу қағидатында жұмыс істейтін автомобиль жолдарының ұзындығы 6 186 км;
8) 2020 жылдың соңына қарай өзектілендірілген нормативтік-техникалық құжаттардың үлесі 78 %;
9) Жол активтерін басқару процестерін автоматтандыруды қамту деңгейі 23 485 км автомобиль жолдары;

1) Уровень износа локомотивов в 2020 году 40,2 %;
2) Уровень износа грузовых вагонов в 2020 году 42,7 %;
3) Уровень износа пассажирского подвижного состава в 2020 году 40 %;
4) Уровень износа магистральной железнодорожной сети в 2020 году 40 %;
5) Средняя техническая скорость движения грузовых поездов в 2020 году составит не менее 55 км/ч;
6) Объем транзитных грузов, перевезенных железнодорожным транспортом по территории Республики Казахстан в 2020 году 32,2 млн. тонн;
7) Функционирование 5 или более независимых крупных операторов в области грузовых и пассажирских перевозок с долей на рынке не менее 7 % для каждого оператора;
8) Увеличение в 2 раза объема железнодорожной машиностроительной продукции к 2020 году по сравнению с 2012 годом.
Показатели результатов:
1) Строительство 1302 км железнодорожных участков к концу 2020 года;
2) Электрификация 522 км железнодорожных линий к концу 2020 года;
3) Модернизация 6 925 км верхнего строения пути к концу 2020 года;
4) Капитальный ремонт 125 железнодорожных вокзалов к концу 2020 года;

1) 2020 жылы локомотивтердің тозу деңгейі 40,2 %;
2) 2020 жылы жүк вагондарының тозу деңгейі 42,7 %;
3) 2020 жылы жолаушылар жылжымалы құрамының тозу деңгейі 40 %;
4) 2020 жылы магистральдық теміржол желісінің тозу деңгейі 40 %;
5) 2020 жылы жүк поездары қозғалысының орташа техникалық жылдамдығы кемінде 55 км/сағ;
6) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша теміржол көлігі арқылы транзитті жүктер көлемі 2020 жылы 32,2 млн. тонна;
7) Әрбір оператор үшін нарықтағы үлесі кемінде 7 % жүк және жолаушылар тасымалы саласында 5 немесе одан көп тәуелсіз ірі операторлар қызмет етуі;
8) Теміржол машина жасау өнімінің көлемін 2020 жылға қарай 2012 жылмен салыстырғанда 2 есеге ұлғайту.
Нәтижелер көрсеткіштері:
1) 2020 жылдың соңына қарай 1 302 км теміржол учаскелерін салу;
2) 2020 жылдың соңына қарай 522 км теміржол желілерін электрлендіру;
3) 2020 жылдың соңына қарай 6 925 км жолдың жоғары қабатын жаңғырту;
4) 2020 жылдың соңына қарай 125 теміржол вокзалдарын күрделі жөндеу;

5) Приобретение к концу 2020 года 556 локомотивов;
6) Капитальный ремонт 94 локомотивов к концу 2020 года;
7) Приобретение к концу 2020 года 16 179 грузовых вагонов;
8) Капитальный ремонт 4 300 грузовых вагонов;
9) Приобретение 1 138 пассажирских вагонов, в том числе Тальго и электропоездов к концу 2020 года;
10) Разработка 13 профессиональных стандартов к концу 2020 года;
11) Снижение частот браков по отношению к объему перевозок (на 1 млн. тн/км брутто) к концу 2020 года на 10 %;

5) 2020 жылдың соңына қарай 556 локомотив сатып алу;
6) 2020 жылдың соңына қарай 94 локомотивті күрделі жөндеу;
7) 2020 жылдың соңына қарай 16 179 жүк вагонын сатып алу;
8) 4 300 жүк вагондарын күрделі жөндеу;
9) 2020 жылдың соңына қарай 1 138 жүк вагондарын, оның ішінде Тальго және электрпоездар сатып алу;
10) 2020 жылдың соңына қарай 13 кәсіби стандарт әзірлеу;
11) 2020 жылдың соңына қарай тасымалдау көлеміне (1 млн. тонна/км. брутто) қатысты ақаулар жиілігін 10 % төмендету;

12) Локализация в производстве 51 % локомотивов к концу 2020 года;
13) Локализация в производстве 61 % пассажирских вагонов к концу 2020 года;
14) Локализация в производстве 92 % грузовых вагонов к концу 2020 года;
15) Производство 820 локомотивов к концу 2020 года;
16) Производство 1100 скоростных пассажирских вагонов к концу 2020 года;
17) Производство 23 600 грузовых вагонов к концу 2020 года;
18) Сокращение времени в пути следования скоростных поездов Тальго на 60 % в сравнении с стандартными поездами на аналогичных направлениях к концу 2020 года;

12) 2020 жылдың соңына қарай 51 % локомотивтер өндірісін оқшауландыру;
13) 2020 жылдың соңына қарай 61 % жолаушылар вагондары өндірісін оқшауландыру;
14) 2020 жылдың соңына қарай 92 % жүк вагондары өндірісін оқшауландыру;
15) 2020 жылдың соңына қарай 820 локомотив жасап шығару;
16) 2020 жылдың соңына қарай 1 100 жүрдек жолаушылар вагонын жасап шығару;
17) 2020 жылдың соңына қарай 23 600 жүк вагонын жасап шығару;
18) 2020 жылдың соңына қарай Тальго жүрдек пойыздарының ұқсас бағыттағы стандартты пойыздармен салыстырғандағы жол жүру уақытын 60 % қысқарту;

2014 - 2016 гг.
Финансирование не требуется
Гражданская авиация
Цель: Удовлетворение потребности экономики и населения в качественных и безопасных авиационных услугах.
Целевые индикаторы:
1) Объем транзитных авиаперевозок в 2020 году 328,8 млн. сам/км;
2) Число международных воздушных сообщений и международных маршрутов в 2020 году 128;
3) Доля районных центров, имеющих местные воздушные линии, от общего количества районных центров в стране (175) в 2020 году 11,4 %;
4) Количество перевезенных казахстанскими авиакомпаниями пассажиров в 2020 году до 10,8 млн. чел;
5) Количество обслуженных пассажиров в аэропортах Республики Казахстан в 2020 году до 11,9 млн. чел.
Показатели результатов:
1) Реконструкция 10 аэровокзальных комплексов аэропортов к концу 2020 года;
2) Реконструкция 6 взлетно-посадочных полос аэродромов к концу 2020 года;
3) Реконструкция 5 аэродромов местной воздушной линии с искусственной взлетно-посадочной полосой к концу 2020 года;
4) Строительство 11 грунтовых аэродромов местной воздушной линии к концу 2020 года;
5) Общее количество аэропортов, имеющих категорию ИКАО 18 к концу 2020 года;
6) Количество аэродромов, имеющих 1 категорию ИКАО – 14 к концу 2020 года;
7) Количество аэродромов, имеющих 2 категорию ИКАО – 2 к концу 2020 года;
8) Количество аэродромов, имеющих 3 категорию ИКАО – 2 к концу 2020 года;
9) Количество международных аэропортов – хабов – 4 к концу 2020 года;

2014 - 2016 ж.ж.
Қаржыландыру талап етілмейді
Азаматтық авиация
Мақсаты: экономика мен халықтың сапалы және қауіпсіз авиация қызметтеріне қажеттілігін қанағаттандыру
Нысаналы индикаторлар:
1) 2020 жылы транзиттік авиатасымалдар көлемін 328,8 мың ұшақ/км;
2) 2020 жылы халықаралық әуе қатынастары мен халықаралық маршруттар саны 128;
3) 2020 жылы елдегі аудан орталықтарының жалпы санынан (175) жергілікті әуе қозғалысы бар аудан орталықтарының үлесі 11,4 %;
4) 2020 жылы қазақстандық авиакомпаниялар тасымалданған жолаушылар саны 10,8 млн. адам;
5) 2020 жылы Қазақстан Республикасы әуежайларында қызмет көрсетілген жолаушылар саны 11,9 млн. адам.
Нәтижелер көрсеткіштері:
1) 2020 жылдың соңына қарай 10 әуежайлардың аэровокзал кешендерін реконструкциялау;
2) 2020 жылдың соңына қарай 6 әуеайлақтардың ұшу-қону жолақтарын реконструкциялау;
3) 2020 жылдың соңына қарай 5 жасанды ұшу-қону жолағы бар жергілікті әуе кемелері әуеайлақтарын реконструкциялау;
4) 2020 жылдың соңына қарай 11 жергілікті әуе желілерінің топырақты әуеайлақтарын салу;
5) 2020 жылдың соңына қарай 18 ИКАО санаты бар әуежайлардың жалпы саны;
6) 2020 жылдың соңына қарай 14 ИКАО-ның 1-санаты бар әуеайлақтар саны;
7) 2020 жылдың соңына қарай 2 ИКАО-ның 2-санаты бар әуеайлақтар саны;
8) 2020 жылдың соңына қарай 2 ИКАО-ның 3-санаты бар әуеайлақтар саны;
9) 2020 жылдың соңына қарай халықаралық әуежайлар – хабтар саны 4;

10) Прохождение аудита по безопасности наземного обслуживания ISAGO 14 аэропортами Республики Казахстан к концу 2020 года;
11) Приобретение 31 воздушных судов западного типа, в том числе путем операционного лизинга к концу 2020 года;
12) Приобретение, а также ремоторизация 30 воздушных судов для обслуживания внутриобластных маршрутов к концу 2020 года;
13) Количество межправительственных соглашений по переходу на регулирование частот между парами городов – 30 к концу 2020 года;

10) 2020 жылдың соңына қарай Қазақстан Республикасы 14 әуежайының ISAGO жерүсті қызмет көрсетудің қауіпсіздігі бойынша аудиттен өтуі;
11) 2020 жылдың соңына қарай батыстық үлгідегі 31 әуе кемесін, оның ішінде операциялық лизинг жолымен сатып алу;
12) 2020 жылдың соңына қарай облысішілік маршруттарға қызмет көрсету үшін 30 әуе кемесін сатып алу, сондай-ақ қайта моторлау;
13) 2020 жылдың соңына қарай екі қала арасындағы жиілікті реттеуге ауысу жөніндегі үкіметаралық келісімдер саны 30;

2) Доля автовокзалов и автостанций, соответствующих установленным стандартам в 2020 году 100 %;
3) Обеспеченность охвата населенных пунктов с численностью более 100 человек регулярными автобусными маршрутами в 2020 году 100 %;
4) Доля казахстанских перевозчиков на международном рынке автотранспортных услуг в 2020 году 50 %.
Показатели результатов:
1) Количество автовокзалов 34 и автостанций 138 к концу 2020 года;

2) 2020 жылы белгіленген стандарттарға сәйкес келетін автовокзалдар мен автостанциялардың үлесі 100 %;
3) 2020 жылы тұрғындарының саны 100 адамнан асатын елді мекендерді тұрақты автобус маршруттарымен қамтудың қамтамасыз етілуі 100 %;
4) 2020 жылы халықаралық автокөлік қызметтері нарығындағы қазақстандық тасымалдаушылардың үлесі 50 %.
Нәтижелер көрсеткіштері:
1) 2020 жылдың соңына қарай 34 және автостанциялар саны 138;

2) Увеличение количества регулярных международных, межобластных и внутриобластных автобусных маршрутов на 10 % к концу 2020 года;
3) Доля изношенных автобусов на регулярных пассажирских маршрутах 45 %;
4) Доли продажи билетов на автобусные перевозки электронным способом 40 % к концу 2020 года;
5) Ежегодное сокращение времени доставки пассажиров на регулярных автобусных маршрутах на 2 %;
6) Увеличение количества перевозчиков такси на 70 % к концу 2020 года;

2) 2020 жылдың соңына қарай тұрақты халықаралық, облысаралық және облысішілік автобус маршруттарының санын 10 % ұлғайту;
3) 2020 жылдың соңына қарай тұрақты жолаушылар маршруттарындағы ескірген автобустар үлесі 45 %;
4) 2020 жылдың соңына қарай электрондық тәсілмен автобустық тасымалға сатылған билеттердің үлесі 40 %;
5) Тұрақты автобус маршруттарындағы жолаушыларды жеткізу уақытын жыл сайын 2 %-ға қысқарту;
6) 2020 жылдың соңына қарай таксимен тасымалдаушылар санын 70 % ұлғайту;

7) Сокращение казахстанских бланков разрешений в/из третьих стран, выдаваемых иностранным государствам на 15 % к концу 2020 года;
8) Количество грузовых АТС для международных перевозок на 60 % к концу 2020 года;
9) Количество измерительных устройств весогабаритных параметров на наиболее интенсивных участках автомобильных дорог республиканского значения 80 единиц к концу 2016 года;
10) Снижение времени реагирования экстренных оперативных служб на дорожно-транспортные происшествия с участием АТС, оснащенных устройствами вызова экстренных оперативных служб, по сравнению с АТС, не оснащенными такими устройствами до 10 минут к концу 2020 года.

7) 2020 жылдың соңына қарай шетел мемлекеттеріне берілетін үшінші елдерге/елдерден қазақстандық рұқсат беру бланкілерін 15 % қысқарту;
8) 2020 жылдың соңына қарай халықаралық тасымалдар үшін жүк АКҚ үлесі 60 %;
9) 2016 жылдың соңына қарай республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының аса қарқынды учаскелерінде салмақ-габариттік параметрлерді өлшеу құрылғыларының саны 80 бірлік;
10) 2020 жылдың соңына қарай шұғыл жедел қызметтерді шақыру құрылғыларымен жарақтандырылмаған АКҚ салыстырғанда, осындай құрылғыларымен жарақталған АКҚ қатысуымен болған жол-көлік оқиғаларына шұғыл жедел қызметтердің ден қою уақытын 10 минутқа дейін қысқарту.

197
Проведение международных встреч с компетентными органами транспорта иностранных государств с учетом интересов отечественных перевозчиков
Подписание протоколов встреч
МТК
2014 - 2020 гг.
Финансирование не требуется
198
Контроль за проездом иностранных АТС по территории Казахстана посредством имеющихся информационных систем
Аналитическая справка
МТК
2014 - 2020 гг.
Финансирование не требуется
199
Мониторинг данных поступающих с автоматизированной системы взвешивания в движении АТС и расчета интенсивности движения
Данные мониторинга
МТК

197
Отандық тасымалдаушылардың мүдделерін ескере отырып, шетел мемлекеттерінің құзыретті көлік органдарымен халықаралық кездесулер өткізу
Кездесулердің хаттамаларына қол қою
ККМ
2014 - 2020 ж.ж.
Қаржыландыру талап етілмейді
198
Қолданыстағы ақпараттық жүйелер арқылы Қазақстан аумағы бойынша шетелдік АКҚ жүріп өтуін бақылау
Талдамалық анықтама
ККМ
2014 - 2020 ж.ж.
Қаржыландыру талап етілмейді
199
АКҚ қозғалыста салмағын өлшеудің автоматтандырылған жүйесінен келіп түсетін деректерді және қозғалыстың қарқындылығын есептеу мониторингі
Мониторинг деректері
ККМ

6 244
052
Водный транспорт
Цель: Увеличение мощности портов Республики Казахстан и объемов перевозки грузов водным транспортом
Целевые индикаторы:
1) Пропускная способность морских портов Казахстана в 2020 году 20,5 млн. тонн;
2) Доведение доли Казахстана в морской перевозке грузов на Каспийском море в 2020 году до 70 %;
3) Объема перевозок грузов на внутренних водных путях в 2020 году 2,5 млн. тонн;
4) Объема транзитных грузов водным транспортом в 2020 году 1,5 млн. тонн.
Показатели результатов:

6 244
052
Су көлігі
Мақсаты: Қазақстан Республикасы порттарының қуатын және жүктерді су көлігімен тасымалдау көлемін ұлғайту
Нысаналы индикаторлар:
1) 2020 жылы Қазақстан теңіз порттарының өткізу қабілеті 20,5 млн. тонна;
2) 2020 жылы Каспий теңізінде жүктерді теңізде тасымалдаудағы Қазақстанның үлесін 70%-ға жеткізу;
3) 2020 жылы жүктерді ішкі су жолдарында тасымалдау көлемі 2,5 млн. тонна;
4) 2020 жылы су көлігімен өткізілетін транзиттік жүктер көлемі 1,5 млн. тонна.
Нәтижелер көрсеткіштері:

1) Присоединение к 7 международным договорам в области морского транспорта к концу 2020 года;
2) Количество морских и речных терминалов 9 к концу 2020 года;
3) Модернизация 2 паромных речных переправ к концу 2020 года;
4) Количество казахстанских морских судов 5 к концу 2020 года;
5) Количество судоремонтно-судостроительных заводов 1 к концу 2020 года;
6) Доля национальных кадров в составе экипажей судов 65 %;

1) 2020 жылдың соңына қарай теңіз көлігі саласындағы 7 халықаралық шарттарға қосылу;
2) 2020 жылдың соңына қарай теңіз және өзен терминалдарының саны 9;
3) 2020 жылдың соңына қарай 2 паромдық өзен өткелін жаңғырту;
4) 2020 жылдың соңына қарай қазақстандық теңіз кемелерінің саны 5;
5) 2020 жылдың соңына қарай кеме жөндеу-кеме салу зауыттарының саны 1;
6) 2020 жылдың соңына қарай кеме экипаждары құрамындағы ұлттық кадрлар үлесі 65 %;

232
Внесение предложений по модернизации информационных систем таможенных органов в целях увеличения транзита через Республику Казахстан в рамках Таможенного союза1
Информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 г.
МТК, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), МФ
2014 г.
Финансирование не требуется
233
Оформление одной СМГС на партию товаров, отправляемых по одному контракту от одного отправителя в адрес одного получателя, для оформления на них одной транзитной декларации
Заключение Меморандума между национальными железнодорожными перевозчиками РК и КНР
МТК, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), МИД
2014 г.
Финансирование не требуется
234
Внесение предложений по модернизации (строительству и реконструкции) пунктов пропуска по увеличению их пропускной способности в соответствии с типовыми требованиями к оборудованию пунктов пропуска, утвержденных Решением КТС № 688 от 22 июня 2011 года
Информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 г.
МФ, МТК
2014 г.
Финансирование не требуется
235
Проработка вопроса по внедрению информационной системы отслеживания грузов
Аналитическая справка
МТК, МФ
2014 - 2015 гг.
Финансирование не требуется
Мероприятия по внесению изменений в Государственную программу с учетом поручений Главы государства, данных в рамках Послания народу Казахстана от 17 января 2014 года "Казахстанский путь-2050: единая цель, единые интересы, единое будущее", а также предложений Администрации Президента Республики Казахстан
236
Внесение изменений в Государственную программу в части:
1) разработки второго этапа реализации Государственной программы на период с 2020 по 2030 гг.
2) снятия барьеров при осуществлении международной торговли;
3) развитие отечественных современных центров логистики и дистрибуции;
4) широкомасштабную модернизацию автомобильной и железнодорожной инфраструктуры;
5) инвестирование в создание логистических центров в странах, имеющих выход к морю;
6) доработка индикаторов, задач и показателей, позволяющих оценить принимаемые меры по улучшению качества предоставления транспортных услуг населению
Проект Указа
МТК, МЭБП,
МЮ, МФ,
МОН, МИНТ,
АРЕМ
Сентябрь
2014 г.
Финансирование не требуется
Примечания:
1 Согласно трехсторонней договоренности между странами ТС.
* Объемы бюджетных средств, связанных с реализацией мероприятий Программы будут уточняться при формировании проекта РБ на соответствующие годы, исходя из макроэкономических показателей экономики государства и возможностей доходной части РБ, а также от прогнозируемого
** Данные прогнозные и будут уточняться в порядке установленном законодательством РК об естесственных монополиях
расшифровка аббревиатур:
АО "НК "АММТП"
акционерное общество "Национальная компания "Актауский международный морской торговый порт"
АТС
автотранспортные средства
СПК
социально-предпринимательская корпорация
ЗКО
Западно-Казахстанская область
СП
совместное предприятие
ОАЭ
Объединенные Арабские Эмираты
ИС ГВЦ
Информационная система Главный вычеслительный центр
ОТЛК
Объединенная транспортно-логистическая компания
НТД
научно-техническая документация
ТРАСЕКА
Международный транспортный коридор Европа - Кавказ – Азия
ЕС
Европейский союз
ЕврАзЭС
Евразийское экономическое сообщество
МВЛ
местные воздушные линии
МБ
местный бюджет
ЧИ
частные инвестиции
ПСД
проектно-сметная документация
ТОХ
трансферты общего характера
АС ЦРГП
автоматизированная система "Центр расчета за грузовые перевозки"
ДФЭ
двадцатифутовый эквивалент (20 тонн)
ИКАО
Международная организация гражданской авиации
ТС
Таможенный союз
КТС
Комиссия Таможенного союза
КДТС
акционерное общество "КеденТрансСервис"
МПК
многопрофильный перегрузочный комплекс
СУДС
система управленния движением судов
ТЛЦ
транспортно-логистический центр
РК
Республика Казахстан
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИНТ
Министерство индустрии и новых технологии Республики Казахстан
МТК
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
КТК МФ
Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
КПМ
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
КазАТО
Союз международных автомобильных перевозчиков Республики Казахстан
АРЕМ
Агентство по регулированию естественных монополий Республики Казахстан
МЭБП
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
ДОПОГ
дорожные перевозки опасных грузов
АО "НК "КМГ"
акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
АО "НК "КТЖ"
акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
АО "НМСК КМТФ"
акционерное общество "Национальная морская судоходная компания "Казмортрансфлот"
"Сухой порт"
сухогрузные порты
КНР
Китайская Народная Республика
МЖС
магистральная железнодорожная сеть
ЦТ
целевые трансферты
РФ
Российская Федерация
ЦАР
Центрально-азиатский регион
ЮКО
Южно-Казахстанская область
СКО
Северо-Казахстанская область
ТАЖМ
Трансазиатская железнодорожная магистраль
ТиПО
технческое и профессиональное образование
ТЭО
технико-экономическое обоснование
ВПП
взлетно-посадочная полоса
СМГС
Соглашение о международных грузовых сообщениях
МФИ
Международные финансовые институты
ВКО
Восточно-Казахстанская область
СТК "Kazlogistics"
Союз транспортников Казахстана "Kazlogistics"

232
Кеден одағы шеңберінде Қазақстан Республикасы арқылы транзитті ұлғайту мақсатында кеден органдарының ақпараттық жүйесін жаңғырту бойынша ұсыныстар енгізу1
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асырылуы туралы ақпарат
ККМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша), Қаржымині
2014 ж.
Қаржыландыру талап етілмейді
233
Бір транзиттік декларацияны рәсімдеу үшін бір жөнелтушіден бір қабылдаушыға бір келісімшарт бойынша жөнелтілетін тауарлар партиясына бір ХЖҚК рәсімдеу
ҚР және ҚХР ұлттық теміржол тасымалдаушылары арасында меморандум жасасу
ККМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша), СІМ
2014 ж.
Қаржыландыру талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
234
КОК 22.06.2011 жылғы № 688 шешімімен бекітілген өткізу пункттерінің құрал-жабдықтарына қойылатын үлгілік талаптарға сәйкес олардың өткізу қабілетін ұлғайту бойынша өткізу пункттерін жаңғырту (құрылысы мен реконструкциясы) бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асырылуы туралы ақпарат
Қаржымині, ККМ
2014 ж.
Қаржыландыру талап етілмейді
235
Жүктерді қадағалаудың ақпараттық жүйесін енгізу бойынша мәселені пысықтау
Талдамалық анықтама
ККМ, Қаржымині
2014 - 2015 ж.ж.
Қаржыландыру талап етілмейді
Мемлекет басшысы 2014 жылғы 17 қаңтардағы "Қазақстан жолы – 2050": бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ" атты Қазақстан халқына Жолдауы шеңберінде берілген тапсырмаларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің тапсырмаларын ескере отыр, Мемлекеттік бағдарламаға өзгерістер енгізу жөніндегі іс-шаралар
Ескертпелер:
№ КО елдері арасындағы үш жақты уағдаластыққа сәйкес.
* Бағдарлама іс-шараларын іске асырумен байланысты бюджеттік қаражаттың көлемі мемлекет экономикасының макроэкономикалық көрсеткіштерін және республикалық бюджеттің кіріс бөлігінің мүмкіндіктерін, сондай-ақ болжамды көлемді негізге ала отырып, тиісті жылдарға арналған республикалық бюджеттің жобасын қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады
** Мәліметтер болжамды және Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен нақтыланатын болады
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
"АХТСП" ҰК" АҚ – "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты"
ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
АКҚ – автокөлік құралдары
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігі
ӘКК – әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация
БАӘ – Біріккен Араб Әмірліктері
БЕО – Басты есептеу орталығы ақпараттық
жүйесі
БК – Бірлескен кәсіпорын
БКЛК – Біріккен көлік-логистика компаниясы
БҚО – Батыс Қазақстан облысы
ҒТҚ – Ғылыми-техникалық құжаттама
ТРАСЕКА – Еуропа-Кавказ-Азия халықаралық көлік
дәлізі
ЕО – Еуропалық Одақ
ЕурАзЭҚ – Еуразиялық экономикалық қоғамдастық
ЖӘЖ – Жергілікті әуе желілері
ЖБ – Жергілікті бюджет
ЖИ – Жеке инвестициялар
ЖСҚ – Жобалау-сметалық құжаттама
ЖСТ – Жалпы сипаттағы трансферт
ЖТЕО АЖ – "Жүк тасымалдарын есептеу орталығы"
автоматтандырылған жүйесі
ЖФБ – Жиырма фунттық балама (20 тонн)
ИКАО – Халықаралық азаматтық авиация ұйымы
КО – Кеден одағы
КОК – Кеден одағының комиссиясы
КДТС – "КеденТрансСервис" АҚ
КҚК – Көп профильді қайта тиеу кешені
КЛО – Көлік-логистикалық орталық
ҚР – Қазақстан Республикасы
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және
ғылым министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және
жаңа технологиялар министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі
ҚМ КБК – Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Кедендік бақылау
комитеті
ПМК – Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Кеңсесі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
ТМРА – Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
ҚЖЖТ – Қауіпті жүктерді жолдармен тасымалдау
"ҚМГ" ҰК" АҚ – "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы"
акционерлік қоғамы
"ҚТЖ" ҰК" АҚ – "Қазақстан темір жолы" ұлттық
компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҚТКФ" ҰТКҚК" ЖШС – "Қазақтеңізкөлікфлоты" ұлттық теңіз
суда жүру компаниясы" жауапкершілігі
шектеулі серіктестік
"Құрғақ порт" – Құрғақ жүк порттары
ҚХР – Қытай Халық Республикасы
МТЖ – Магистральдық теміржол желісі
НТ – Нысаналы трансферттер
РФ – Ресей Федерациясы
ОАӨ – Орталық Азия өңірі
ОҚО – Оңтүстік Қазақстан облысы
СҚО – Солтүстік Қазақстан облысы
ТАТМ – Трансазиялық теміржол магистралі
ТКББ – Техникалық және кәсіптік білім беру
ТЭН – Техникалық-экономикалық негіздеме
ҰҚЖ – Ұшып қону жолағы
ХЖҚК – Халықаралық жүк қатынастары туралы
келісім
ҚазАТО – Халықаралық Қазақстан автомобиль
тасымалдаушыларының одағы
ХҚИ – Халықаралық қаржы институттары
ШҚО – Шығыс Қазақстан облысы
"Kazlogistics" ҚКО – "Kazlogistics" Қазақстан
тасымалдаушылар одағы