О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" и от 9 августа 2011 года № 920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 198
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015  № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 «Об утверждении Правил продажи объектов приватизации» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 51, ст. 706):
в Правилах продажи объектов приватизации, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) текущая цена – цена объекта приватизации, складывающаяся в ходе торгов на аукционе;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) аукцион – форма торгов, при которой участники заявляют свои предложения публично, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате;»;
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
«3-1) аукционный зал – раздел веб-портала реестра, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения аукциона;»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) аукционный номер – номер, присваиваемый участнику для участия на аукционе, при наличии электронной цифровой подписи;»;
подпункты 5)24)25) исключить;
в пункте 8:
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
«15) заключение договора на организацию и проведение торгов с организатором в случае его привлечения;»;
подпункт 16-1) исключить;
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
«18) осуществление с участниками, покупателями, организатором расчетов, связанных с процедурами проведения торгов;»;
подпункты 11) и 12) пункта 12 изложить в следующей редакции:
«11) рассматривает документы участников торгов и допускает их к торгам (за исключением аукциона);
12) объявляет победителя торгов (за исключением аукциона).»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. Подготовку к проведению торгов осуществляет продавец, который обеспечивает своевременное опубликование извещения о проведении торгов, проводит прием заявок и регистрацию участников, передает поступившие материалы тендера и конкурса путем двухэтапных процедур для рассмотрения комиссией.»;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 және "Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы" 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 198 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) «Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 51, 706-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Жекешелендiру объектiлерiн сату қағидасында:
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ағымдағы баға – жекешелендіру объектісінің аукциондағы сауда-саттық барысында қалыптасатын бағасы;»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) аукцион – тізілімнің веб-порталын пайдалана отырып, электрондық форматта өткізілетін қатысушылар өздерiнiң ұсыныстарын жария түрде мәлiмдейтiн сауда-саттық нысаны;»;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) аукцион залы – аукционды өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін тізілім веб-порталының бөлімі;»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) аукцион нөмірі – қатысушыға электрондық цифрлық қолтаңбасы болған кезде аукционға қатысу үшін берілетін нөмір;»;
5), 24), 25) тармақшалар алынып тасталсын;
8-тармақта:
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«15) ұйымдастырушы тартылған жағдайда онымен сауда-саттықты ұйымдастыруға және өткізуге шарт жасасу;»;
16-1) тармақша алынып тасталсын;
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«18) қатысушылармен, сатып алушылармен, ұйымдастырушымен сауда-саттық өткізу рәсімдеріне байланысты есептесулерді жүзеге асыру;»;
12-тармақтың 11) және 12) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«11) сауда-саттыққа қатысушылардың құжаттарын қарайды және оларды сауда-саттыққа (аукционды қоспағанда) жібереді;
12) сауда-саттық (аукционды қоспағанда) жеңімпазын жариялайды.»;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Сауда-саттықты өткізуге дайындықты сауда-саттықты өткізу туралы хабарламаның уақтылы жариялануын қамтамасыз ететін, өтiнiмдерді қабылдауды және қатысушыларды тiркеудi жүргiзетiн, тендердің және екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурстың келіп түскен материалдарын комиссияның қарауына беретін сатушы жүзеге асырады.»;

подпункт 7) пункта 14 изложить в следующей редакции:
«7) при необходимости привлекается организатор;»;
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
«20. До публикации извещения о продаже по каждому объекту приватизации продавец обеспечивает включение в реестр электронные копии следующих документов:
1) отчет об оценке стоимости объекта приватизации;
2) фотографии объекта приватизации (только для недвижимого имущества, транспорта, оборудования и другого материального имущества).
После публикации извещения о продаже объекта приватизации, продавец обеспечивает свободный доступ всем желающим к информации об объекте приватизации посредством веб-портала реестра.
21. Регистрация участников торгов производится со дня публикации извещения и заканчивается за двадцать четыре часа до начала аукциона, тендера и/или конкурса путем двухэтапных процедур.»;
в пункте 22:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
«22. Для регистрации в качестве участника тендера или конкурса путем двухэтапных процедур необходимо представить:»;
подпункт 2) дополнить абзацем девятым следующего содержания:
«Оригинал справки из банка, подтверждающей наличие банковского (текущего) счета, не возвращается.»;
часть первую пункта 23 изложить в следующей редакции:
«23. Прием заявок и регистрация лиц, желающих принять участие в тендере или конкурсе путем двухэтапных процедур, производятся при наличии полного комплекта требуемых документов.»;
абзац первый части первой пункта 23-1 изложить в следующей редакции:
«23-1. Для участия в аукционе необходимо предварительно зарегистрироваться на веб-портале реестра с указанием:»;
пункты 23-2 и 23-3 изложить в следующей редакции:
«23-2. Для регистрации в качестве участника аукциона необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать заявку на участие в аукционе по форме, согласно приложению к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП участника.
23-3. Победитель аукциона представляет продавцу при подписании договора купли-продажи копии следующих документов, с обязательным предъявлением оригиналов для сверки либо нотариально засвидетельствованные копии указанных документов:
1) для физических лиц: паспорта или документа, удостоверяющего личность физического лица;
для юридических лиц: свидетельства либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) документа, удостоверяющего полномочия представителя юридического лица, а также паспорта или документа, удостоверяющего личность представителя юридического лица.
Оригиналы документов после сверки возвращаются в течение одного рабочего часа.»;

14-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) қажет болған кезде ұйымдастырушы тартылады;»;
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Әрбiр жекешелендіру объектiсі бойынша сату туралы хабарлама жарияланғанға дейiн сатушы тізілімге мынадай құжаттардың:
1) жекешелендіру объектісінің құнын бағалау туралы есептің;
2) жекешелендіру объектісі фотосуретінің (тек жылжымайтын мүлік, көлік, жабдық және басқа да материалдық мүлік үшін) электрондық көшiрмелерінің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Жекешелендіру объектiсін сату туралы хабарлама жарияланғаннан кейiн сатушы тізілім веб-порталы арқылы ниет бiлдiрушiлердің барлығының жекешелендiру объектiсi туралы ақпаратқа еркін қол жеткізуін қамтамасыз етеді.
21. Сауда-саттыққа қатысушыларды тіркеу хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және аукцион, тендер және/немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурс басталғанға дейін жиырма төрт сағат бұрын аяқталады.»;
22-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«22. Тендерге немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурсқа қатысушы ретінде тіркелу үшін мыналарды:»;
2) тармақша мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«Банктен банктік (ағымдағы) шоттың бар-жоғын растайтын анықтаманың түпнұсқасы қайтарылмайды.»;
23-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«23. Тендерге немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурсқа қатысуға ниет білдірген тұлғалардың өтінімдерін қабылдау және оларды тiркеу талап етілетін құжаттардың толық жинағы болған кезде жүргізіледі.»;
23-1-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«23-1. Аукционға қатысу үшін мыналарды көрсете отырып, тізілім  веб-порталында алдын ала тіркелу қажет:»;
23-2 және 23-3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«23-2. Аукционға қатысушы ретінде тіркелу үшін қатысушының ЭЦҚ-сы қойылған аукционға қатысуға өтінімді осы Қағидаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімнің веб-порталында тіркеу қажет.
23-3. Аукционның жеңімпазы сатып алу-сату шартына қол қойған кезде сатушыға салыстыру үшін мынадай құжаттардың:
1) жеке тұлғалар үшін: паспорттың немесе жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың;
заңды тұлғалар үшін: заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің не анықтаманың;
2) заңды тұлға өкілінің өкілеттіктерін куәландыратын құжаттың, сондай-ақ заңды тұлғаның өкілі паспортының немесе оның жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқаларын міндетті түрде көрсете отырып, олардың көшірмелерін не нотариат куәландырған көшірмелерін ұсынады.
Құжаттардың түпнұсқалары салыстырғаннан кейін бір жұмыс сағаты ішінде қайтарылады.»;

подпункт 3) пункта 24 изложить в следующей редакции:
«3) требовать представления дополнительных документов для регистрации в качестве участника, кроме перечисленных в пункте 22 настоящих Правил»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
«25. Документы участников после регистрации в журнале хранятся в сейфе, в день проведения тендера или конкурса путем двухэтапных процедур документы участников передаются комиссии для рассмотрения и допуска к тендеру или конкурсу путем двухэтапных процедур.»;
пункт 26 исключить;
пункты 26-1 и 26-2 изложить в следующей редакции:
«26-1. После регистрации заявки на участие в аукционе, веб-порталом реестра в течение трех минут производится автоматическая проверка на наличие в базе данных реестра сведений о поступлении гарантийного взноса по объекту продажи, на который подана заявка.
Основанием для отказа веб-порталом реестра в принятии заявки является несоблюдение участником требований, указанных в пунктах 23-1 и 23-2 настоящих Правил, а также непоступление за семьдесят два часа до начала аукциона гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении торгов, на счет Продавца.
В случае наличия в базе данных реестра сведений о поступлении гарантийного взноса на счет продавца, веб-портал реестра осуществляет принятие заявки и допуск участника к аукциону. При отсутствии в базе данных реестра сведений о поступлении гарантийного взноса на счет продавца, веб-портал реестра отклоняет заявку участника.
По результатам автоматической проверки веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный в заявке, электронное уведомление о принятии заявки либо электронное уведомление о причинах отказа в принятии заявки.
Участнику, допущенному к аукциону, представляется доступ к аукционному залу по аукционному номеру, присваиваемому веб-порталом реестра.
26-2. Продавец аннулирует аукционный номер участника, отказавшегося от участия в аукционе в письменной форме либо в форме электронного документа, не позднее чем за три рабочих дня до его проведения.»;
раздел 4 исключить;
раздел 4-1 изложить в следующей редакции:
«4-1. Проведение аукциона
«36-1. При проведении аукциона с применением английского метода торгов стартовая цена объекта приватизации равна начальной цене.
При проведении аукциона с применением голландского метода торгов стартовая цена определяется путем умножения начальной цены на повышающий коэффициент. Этот коэффициент устанавливается продавцом, но не может быть ниже 5. При проведении аукциона начальная, стартовая и минимальная цена объекта приватизации определяются продавцом.

24-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) қатысушы ретінде тіркелу үшін осы Қағиданың 22-тармағында тізбеленгендерден басқа, қосымша құжаттар ұсынуды талап етуге жол берілмейді.»;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Журналда тіркелгеннен кейін қатысушылардың құжаттары сейфте сақталады, тендер немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурс өткiзiлетiн күні қатысушылардың құжаттары комиссияға қарау және тендерге немесе екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурсқа жіберу үшін берiледi.»;
26-тармақ алынып тасталсын;
26-1 және 26-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«26-1. Аукционға қатысуға өтінім тіркелгеннен кейін тізілім  веб-порталында үш минут ішінде өтінім берілген сату объектісі бойынша кепілдік жарнаның түсуі туралы мәліметтердің тізілім дерекқорында болуы тұрғысынан автоматты түрде тексеру жүргізіледі.
Қатысушының осы Қағиданың 23-1 және 23-2-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ Сатушының шотына сауда-саттықты өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның аукцион басталғанға дейін жетпіс екі сағат бұрын түспеуі тізілім веб-порталында өтінімді қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Тізілім дерекқорында сатушының шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәлімет болған жағдайда, тізілім веб-порталында өтінімді қабылдау және қатысушыны аукционға жіберу жүзеге асырылады. Тізілім дерекқорында сатушының шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәлімет болмаған жағдайда, тізілім веб-порталында қатысушының өтінімі кері қайтарылады.
Автоматты түрдегі тексеру нәтижелері бойынша тізілім веб-порталында қатысушының өтінімінде көрсетілген электрондық мекенжайына өтінімді қабылдау туралы электрондық хабарлама не өтінімді қабылдаудан бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Аукционға жіберілген қатысушыға тізілім веб-порталында берілетін аукцион нөмірі бойынша аукцион залына кіруге рұқсат беріледі.
26-2. Сатушы аукционға қатысудан жазбаша нысанда не электрондық құжат нысанында бас тартқан қатысушының аукцион нөмірін оны өткізгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей жояды.»;
4-бөлім алынып тасталсын;
4-1-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«4-1. Аукционды өткізу
«36-1. Сауда-саттықтың ағылшындық әдiсiн қолдана отырып, аукционды өткiзу кезiнде жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы бағасы алғашқы бағаға тең болады.
Сауда-саттықтың голландтық әдiсiн қолдана отырып, аукционды өткiзу кезiнде бастапқы баға алғашқы бағаны өсу коэффициентіне көбейту арқылы айқындалады. Бұл коэффициенттi сатушы белгiлейдi, бiрақ 5-тен кем болуы мүмкін емес. Аукционды өткізу кезінде жекешелендiру объектiсiнiң алғашқы, бастапқы және ең төменгi бағасын сатушы белгілейді.

36-2. Участникам допускается внесение любого количества гарантийных взносов, при этом один гарантийный взнос дает право покупки того объекта приватизации, для участия в торгах по которому участником внесен данный гарантийный взнос.
36-3. Объект приватизации первый раз выставляется на аукцион с применением английского метода торгов. Метод торгов на втором и последующих аукционах определяется комиссией.
При выставлении объекта приватизации на вторые и последующие торги с применением английского метода торгов стартовая цена объекта устанавливается путем снижения стартовой цены предыдущего аукциона, проведенного английским методом торгов, не более чем на 50 процентов. При выставлении объекта приватизации на торги с применением голландского метода торгов первоначальная минимальная цена устанавливается путем снижения начальной цены, но не более чем на 50 процентов. При каждом последующем аукционе по голландскому методу минимальная цена устанавливается путем снижения минимальной цены предыдущего аукциона не более чем на 50 процентов, за исключением третьих и последующих торгов с применением голландского метода, по которым Комиссией допускается принятие решения об отмене ограничений по минимальной цене.
36-4. Участники аукциона в течение одного часа до начала аукциона заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер. Аукцион начинается в указанное в извещении о проведении торгов время города Астаны путем автоматического размещения в аукционном зале стартовой цены объекта приватизации.
Аукцион в аукционном зале проходит со вторника по пятницу, за исключением праздничных и выходных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Аукцион проводится в период с 10:00 до 17:00 часов по времени города Астаны, при этом аукцион начинается не позднее 15:00 часов по времени города Астаны.
Если на момент завершения аукциона с применением английского метода торгов в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации, и аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся.
Если на момент завершения аукциона с применением голландского метода торгов в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то аукцион по данному объекту приватизации признается несостоявшимся.
36-5. В случае, если на момент начала аукциона в аукционном зале по объекту приватизации зарегистрировались и находятся менее двух участников аукциона, то аукцион по данному объекту приватизации признается не состоявшимся (за исключением третьего и последующего аукциона, на которых допускается продажа объекта приватизации единственному участнику).

36-2. Қатысушыларға кепiлдiк жарнаның кез келген санын енгiзуге жол беріледі, бұл ретте бір кепілдік жарна қатысушыға ол бойынша сауда-саттыққа қатысу үшін осы кепілдік жарнаны енгізген жекешелендіру объектісін сатып алу құқығын береді.
36-3. Жекешелендiру объектiсi бірінші рет аукционға сауда-саттықтың ағылшындық әдiсiн қолдана отырып шығарылады. Екiншi және одан кейiнгi аукциондарда сауда-саттықтың әдiсiн комиссия белгілейді.
Сауда-саттықтың ағылшын әдісін қолдана отырып, жекешелендіру объектісін екінші және кейінгі сауда-саттыққа қою кезінде объектінің бастапқы бағасы сауда-саттықтың ағылшын әдісімен өткізілген алдыңғы аукционның бастапқы бағасының 50 пайызынан асырмай төмендету жолымен белгіленеді. Сауда-саттықтың голландтық әдісін қолдана отырып жекешелендіру объектісін сауда-саттыққа қою кезінде бастапқы ең төменгі баға алғашқы бағаның 50 пайызынан асырмай төмендету жолымен белгіленеді. Голландтық әдіс бойынша кейінгі әрбір аукцион кезінде олар бойынша Комиссияға ең төменгі баға бойынша шектеулерді жою туралы шешім қабылдауға жол берілетін голландтық әдісті қолдана отырып өткізілген үшінші және кейінгі аукциондарды қоспағанда, ең төменгі баға алдыңғы аукционның ең төменгі бағасының 50 пайызынан асырмай төмендету жолымен белгіленеді.
36-4. Аукционға қатысушылар аукцион басталғанға дейін бір сағат ішінде ЭЦҚ мен аукцион нөмірін пайдалана отырып, аукцион залына кіреді. Аукцион жекешелендіру объектісінің бастапқы құнын аукцион залында автоматты түрде орналастыру жолымен сауда-саттықты өткізу туралы хабарламада көрсетілген Астана қаласының уақыты бойынша басталады.
Аукцион залында аукцион Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сейсенбі - жұма аралығында өтеді. Аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап сағат 17:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі, бұл ретте аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 15:00-ден кешіктірілмей басталады.
Егер сауда-саттықтың ағылшын әдісін қолдана отырып өткізілген аукцион аяқталатын сәтте сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда жекешелендіру объектісін сатып алуға өзінің ниетін растаған соңғы қатысушы жеңімпаз деп танылады және осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өткізілген болып танылады.
Егер сауда-саттықтың голландтық тәсілін қолдана отырып жүргізілген аукцион аяқталатын сәтте сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өтпеді деп танылады.
36-5. Егер аукцион басталған сәтте жекешелендіру объектісі бойынша аукцион залында екі қатысушыдан аз тіркелсе және болса (жалғыз қатысушыға жекешелендіру объектісін сатуға жол берілетін аукцион бойынша үшінші және келесі сауда-саттықтарды қоспағанда), осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өткізілмеген болып танылады.

36-6. Шаг изменения цены устанавливается следующим образом:
1) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере до 100 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 10 процентов;
2) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере от 100 000-кратного до 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 5 процентов;
3) при стартовой или текущей цене объекта приватизации в размере от 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг изменения устанавливается в размере 1 процента.
Аукцион проводится по одному из двух ниже описанных методов.
36-7. Аукцион по английскому методу торгов:
1) если в течение двадцати минут с начала аукциона в аукционном зале ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения стартовой цены объекта приватизации на шаг, установленный согласно пункту 36-6 настоящих Правил, то аукцион по данному объекту приватизации признается не состоявшимся;
2) если в течение двадцати минут с начала аукциона в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения стартовой цены объекта приватизации на шаг, установленный согласно пункту 36-6 настоящих Правил, то стартовая цена увеличивается на установленный шаг;
3) если в течение двадцати минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации, а аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся.
Аукцион по объекту приватизации по английскому методу торгов идет до максимально предложенной цены одним из участников.
Аукцион по объекту приватизации по английскому методу торгов считается состоявшимся только в том случае, если стартовая цена объекта приватизации повысилась не менее чем на два шага увеличения цены, при этом повышение стартовой цены на два шага осуществляют не менее двух участников.
36-8. Аукцион по голландскому методу торгов:
1) если в течение пяти минут с начала аукциона ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести объект приватизации в аукционе, то стартовая цена объекта приватизации уменьшается на шаг, установленный согласно пункту 36-6 настоящих Правил;

36-6. Бағаны өзгерту қадамы былайша белгіленеді:
1) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 100 000 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 10 пайыз мөлшерінде белгiленедi;
2) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 100 000 еселенгеннен бастап 500 000 еселенгенге дейінгі мөлшерінде болған кезде өзгерту қадамы 5 пайыз мөлшерінде белгiленедi;
3) жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 500 000 еселенген мөлшерінде және одан жоғары болған кезде өзгерту қадамы 1 пайыз мөлшерінде белгiленедi.
Аукцион төменде көрсетілген екі әдістің біреуі бойынша жүргізіледі.
36-7. Сауда-саттықтың ағылшын әдісі бойынша аукцион:
1) егер аукцион залында аукцион басталған сәттен бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі осы Қағиданың 36-6-тармағына сәйкес белгіленген қадамға жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасын арттыру жолымен жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, онда осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өткізілмеген болып танылады;
2) егер аукцион залында аукцион басталған сәттен бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың біреуі осы Қағиданың 36-6-тармағына сәйкес белгіленген қадамға жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасын арттыру жолымен жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растайтын болса, онда бастапқы баға белгіленген қадамға артады;
3) егер ағымдағы баға артқаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісінің ағымдағы құнын арттыру жолымен жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, онда жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өткізілген болып танылады.
Жекешелендіру объектісі бойынша сауда-саттықтың ағылшын әдісі бойынша аукцион қатысушылардың біреуі ұсынған ең жоғары бағаға дейін жүргізіледі.
Жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасы бағаны арттырудың кемінде екі қадамына өскен жағдайда ғана жекешелендіру объектісі бойынша сауда-саттықтың ағылшын әдісі бойынша аукцион өткізілген болып танылады, бұл ретте бастапқы бағаның екі қадамға өсуін кемінде екі қатысушы жүзеге асырады.
36-8. Сауда-саттықтың голландтық әдісі бойынша аукцион:
1) егер аукцион басталған сәттен бастап бес минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі аукционда жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасы осы Қағиданың 36-6-тармағына сәйкес белгіленген қадамға азаяды;

2) если в течение пяти минут после уменьшения цены ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации, то последняя объявленная цена объекта приватизации уменьшается с установленным шагом.
Победителем аукциона по голландскому методу торгов признается участник, первый подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации по объявленной цене, и аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся;
3) если цена объекта приватизации достигла установленного минимального размера, и ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации, то аукцион признается не состоявшимся.
В случаях, указанных в части четвертой пункта 36-4, в пункте 36-5, подпункте 1) пункта 36-7 и подпункте 3) пункта 36-8 настоящих Правил, продавцом подписывается акт о несостоявшемся аукционе, распечатываемый из веб-портала реестра.
36-9. Результаты аукциона по каждому проданному объекту приватизации оформляются электронным протоколом о результатах аукциона, который подписывается на веб-портале реестра продавцом и победителем с использованием ЭЦП в течение двадцати четырех часов после завершения аукциона.
36-10. Протокол о результатах аукциона является документом, фиксирующим результаты аукциона и обязательства победителя и продавца подписать договор купли-продажи объекта приватизации по цене продажи. Договор купли-продажи с победителем подписывается в срок не более десяти календарных дней со дня проведения аукциона.
36-11. В случае, если победитель отказался от подписания протокола о результатах аукциона либо договора купли-продажи в сроки, указанные в пунктах 36-9 и 36-10 настоящих Правил, то продавцом подписывается акт об отмене результатов аукциона, распечатываемый из веб-портала реестра, и данный объект приватизации вновь выставляется на торги.
36-12. Функционирование веб-портала реестра обеспечивается единым оператором в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор).
36-13. При возникновении в ходе аукциона технического сбоя, препятствующего участию в аукционе, участник:
1) уведомляется в течение 30 секунд с момента отсутствия устойчивой связи с веб-порталом реестра путем выведения на монитор участника аукциона электронного уведомления с контактными данными единого оператора;
2) незамедлительно посредством телефона или электронного сообщения ставит в известность об этом по контактным данным единого оператора.

2) егер баға азайғаннан кейін бес минут ішінде қатысушылардың  бірде-біреуі жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, жекешелендіру объектісінің соңғы жарияланған бағасы белгіленген қадаммен азаяды.
Жарияланған баға бойынша жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін бірінші болып растаған қатысушы сауда-саттықтың голландтық әдісі бойынша аукцион жеңімпазы болып танылады және осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өткізілген болып танылады;
3) егер жекешелендіру объектісінің бағасы белгіленген ең төменгі мөлшерге жетсе және қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамаса, онда аукцион өткізілмеген болып танылады.
Осы Қағиданың 36-4-тармағының төртінші бөлігінде, 36-5-тармағында36-7-тармағының 1) тармақшасында және 36-8-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайларда сатушы тізілімнің веб-порталынан басып шығарылатын аукционның өткізілмегені туралы актіге қол қояды.
36-9. Әрбір сатылған жекешелендіру объектісі бойынша аукцион нәтижелері аукцион нәтижелері туралы электронды хаттамамен ресімделеді, оған сатушы және жеңімпаз ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, аукцион аяқталғаннан кейін жиырма төрт сағат ішінде тізілімнің веб-порталында қол қояды.
36-10. Аукцион нәтижелері туралы хаттама аукцион нәтижелерін және жеңімпаз бен сатушының жекешелендіру объектісін сату бағасы бойынша сатып алу-сату шартына қол қою міндеттерін белгілейтін құжат болып табылады. Жеңімпазбен сатып алу-сату шартына аукцион өткізілген күннен бастап күнтізбелік он күннен аспайтын мерзімде қол қойылады.
36-11. Егер жеңімпаз аукцион нәтижелері туралы электрондық хаттамаға не сатып алу-сату шартына осы Қағиданың 36-9 және 36-10-тармақтарында көрсетілген мерзімдерде қол қоюдан бас тартқан жағдайда, сатушы тізілім веб-порталынан басып шығарылатын аукцион нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және осы жекешелендіру объектісі сауда-саттыққа тағы да шығарылады.
36-12. Тізілім веб-порталының қызмет етуін мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) қамтамасыз етеді.
36-13. Аукцион барысында аукционға қатысуға кедергі болатын техникалық ақаулықтар туындаған кезде қатысушы:
1) тізілім веб-порталымен орнықты байланыс жоғалған кезден бастап 30 секунд ішінде аукционға қатысушының мониторында бірыңғай оператордың байланыс деректері бар электрондық хабарламаны шығару жолымен хабардар етеді;
2) бұл туралы бірыңғай оператордың байланыс деректері бойынша телефон немесе электрондық хабарлама арқылы дереу хабардар етеді.

36-14. Единый оператор фиксирует факт технического сбоя и при его наличии на стороне веб-портала реестра уведомляет всех участников аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра.
36-15. При техническом сбое компьютерного и/или телекоммуникационного оборудования участника аукцион продолжается.
36-16. В случае наличия факта технического сбоя веб-портала реестра, указанного в пункте 36-14 настоящих Правил, препятствующего проведению аукциона или процедуре проведения аукциона, единый оператор письменно уведомляет об этом продавца, а продавец переносит аукцион на один из последующих трех рабочих дней после дня исправления единым оператором технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением принимавших участие в аукционе участников о дате и времени продолжения данного аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра и направления электронного сообщения на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра.»;
часть вторую пункта 43 изложить в следующей редакции:
«В случае, если на коммерческом тендере предложения двух и более участников содержат одинаковую наивысшую цену и удовлетворяют условиям коммерческого тендера, то победителем коммерческого тендера среди данных участников признается участник, заявка которого принята ранее других заявок участников, чьи предложения содержат одинаковую наивысшую цену и удовлетворяют условиям тендера.»;
часть вторую пункта 44 изложить в следующей редакции:
«В случае, если на инвестиционном тендере инвестиционные программы двух и более участников содержат одинаковое предложение по инвестициям и другим факторам и удовлетворяют условиям тендера, то победителем инвестиционного тендера среди данных участников признается участник, заявка которого принята ранее других заявок участников, чьи инвестиционные программы содержат одинаковое предложение по инвестициям и другим факторам и удовлетворяют условиям тендера.»;
пункт 63 изложить в следующей редакции:
«63. Оплата услуг организатора и/или единого оператора включается в расходы продавца на подготовку и проведение торгов по приватизации.»;
дополнить разделом 11 следующего содержания:
«11. Прямая адресная продажа
72. Прямой адресной продаже подлежат объекты, переданные в имущественный наем (аренду) или доверительное управление с правом последующего выкупа соответственно нанимателю (арендатору) или доверительному управляющему.
Продажа объекта приватизации нанимателям (арендаторам) и доверительным управляющим допускается лишь при условии надлежащего исполнения ими соответствующего договора.

36-14. Бірыңғай оператор техникалық ақаулықтардың болуы фактісін тіркейді және олар тізілім веб-порталы жағында болған кезде ақпаратты тізілім веб-порталында орналастыру жолымен аукционға қатысушылардың барлығын хабардар етеді.
36-15. Қатысушының компьютерлік және/немесе телекоммуникация жабдығының техникалық ақаулықтар болғанда аукцион жалғаса береді.
36-16. Аукционды жүргізуге немесе аукционды жүргізу рәсіміне кедергі болатын осы Қағиданың 36-14-тармағында көрсетілген тізілім веб-порталының техникалық ақаулықтар фактісі болған жағдайда, бірыңғай оператор бұл туралы сатушыға жазбаша түрде хабарлайды, ал сатушы осы аукционның жалғастырылатын күні мен уақыты туралы ақпаратты тізілім веб-порталында орналастыру және тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына электрондық хабарлама жіберу арқылы аукционға қатысқан қатысушыларды алдын ала міндетті түрде хабардар ете отырып, аукционды бірыңғай оператор техникалық ақаулықты жойған күннен кейін келесі үш жұмыс күнінің біреуіне ауыстырады.»;
43-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер коммерциялық тендерде екi және одан көп қатысушының ұсынысы бірдей ең жоғарғы бағаға ие болса және тендер шарттарын қанағаттандырса, онда осы қатысушылардың арасында коммерциялық тендердің жеңімпазы болып өтінімі ұсынысы бірдей ең жоғарғы бағаға ие болған және тендер шарттарын қанағаттандыратын қатысушылардың басқа өтінімдерінен бұрын қабылданған қатысушы танылады.»;
44-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер инвестициялық тендерде екi және одан көп қатысушының инвестициялық бағдарламалары инвестициялар және басқа да факторлар бойынша ұсыныстары бірдей болса және тендер шарттарын қанағаттандырса, онда өтінімі қатысушылардың басқа өтінімдерінен бұрын қабылданған, инвестициялық жобалары инвестициялар мен басқа да факторлар бойынша бірдей ұсынысты қамтитын және тендер талаптарын қанағаттандыратын қатысушы инвестициялық тендердің жеңімпазы болып танылады.»;
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«63. Ұйымдастырушының және/немесе бірыңғай оператордың қызметтеріне ақы төлеу сатушының жекешелендіру бойынша сауда-саттықты дайындауға және өткізуге жұмсалатын шығыстарына қосылады.»;
мынадай мазмұндағы 11-бөліммен толықтырылсын:
«11. Тiкелей атаулы сату
72. Сатып алу құқығымен мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) немесе сенiмгерлікпен басқаруға тиiсiнше жалдаушыға (жалға алушыға) немесе сенiмгерлікпен басқарушыға берiлген объектiлер тiкелей атаулы сатуға жатады.
Жекешелендіру объектілерін жалдаушыларға (жалға алушыларға) және сенімгерлікпен басқарушыларға сатуға олар тиісті шартты тиісінше орындаған жағдайда ғана жол беріледі.

73. Условия продажи объекта приватизации определяются соглашением сторон, если они не были предусмотрены договором имущественного найма (аренды) или договором о передаче в доверительное управление.
74. Продажа объекта осуществляется посредством заключения договора купли-продажи по рыночной стоимости, определяемой на момент заключения договора доверительного управления либо имущественного найма (аренды) в соответствии с законодательством об оценочной деятельности в Республике Казахстан.
Рыночная стоимость в течение срока имущественного найма (аренды) или доверительного управления подлежит индексации в соответствии с уровнем инфляции и может быть выплачена в рассрочку, которая предоставляется на срок не более трех лет после даты заключения договора купли-продажи. Возможность приобретения объекта приватизации по рыночной стоимости в рассрочку включается в условия тендера по передаче в имущественный найм (аренду) или доверительное управление с правом выкупа. Срок и порядок выплаты рыночной цены в рассрочку оговаривается в договоре купли-продажи.»;
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 198
Приложение
к Правилам продажи объектов
приватизации
ЗАЯВКА
на участие в ____________ по продаже объекта (-ов) приватизации
(указывается форма торгов)
1. Рассмотрев опубликованное извещение о продаже объекта (-ов) приватизации, и ознакомившись с правилами продажи,
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица и Ф.И.О. руководителя или
представителя юридического лица, действующего на основании доверенности)
желает принять участие в торгах, которые состоятся «___» _______ 20 __ года по адресу: __________________________________________.
2. Мною (нами) внесен (-о) ___ гарантийный (-х) взнос (-ов) для
(количество)
участия в торгах общей суммой ________(_______________________) тенге
(цифрами)         (сумма прописью)
на депозитный счет __________________________________________________
(указывается уполномоченный орган по государственному имуществу
либо местный исполнительный орган)
ИИК № ________________ в Комитете Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, БИН ________, код назначения платежа _____________, Кбе _________________, код учреждения ____________.
Сведения об объектах приватизации, по которым внесен гарантийный взнос:
п/п
Наименование объекта приватизации
Сумма гарантийного взноса, подлежащая
перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
п/п
Назначение
гарантийного взноса
и наименование
объекта
приватизации, по
которому внесен
гарантийный взнос
для участия в торгах
№ платежного
документа
Дата платежного
документа
Сумма гарантийного
взноса, тенге
1
2
Итого

73. Егер жекешелендiру объектiсiн сату шарттары мүлiктiк жалдау (жалға алу) шартында немесе сенiмгерлік басқаруға беру туралы шартта көзделмеген болса, олар тараптардың келiсiмiмен айқындалады.
74. Объектіні сату Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы заңнамаға сәйкес сенімгерлік басқару не мүлiктiк жалдау (жалға алу) шартын жасау сәтінде айқындалатын нарықтық құны бойынша сатып алу-сату шартын жасау арқылы жүзеге асырылады.
Мүлiктiк жалдау (жалға алу) немесе сенімгерлік басқару мерзімі ішінде нарықтық құн инфляция деңгейіне сәйкес индекстеуге жатады және сатып алу-сату шарты жасалған күннен кейін үш жылдан аспайтын мерзімге бөліп-бөліп төлей отырып төленуі мүмкін. Жекешелендіру объектісін бөліп-бөліп төлей отырып, нарықтық құны бойынша сатып алу мүмкіндігі сатып алу құқығымен мүлiктiк жалдау (жалға алу) немесе сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендердің шарттарына енгізіледі. Нарықтық бағаны бөліп-бөліп төлеудің мерзімі мен тәртібі сатып алу-сату шартында ескертіледі.»;
көрсетілген Қағидаға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 198 қаулысына
қосымша
Жекешелендіру объектілерін
сату қағидасына
қосымша
Жекешелендіру объектілерін сату бойынша ______________ қатысуға
(сауда-саттық нысаны көрсетіледі)
ӨТІНІМ
1. Жекешелендіру объектісінің (объектілерінің) сатылуы туралы
жарияланған хабарламаны қарап және сату қағидаларымен танысып,
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның
басшысының немесе заңды тұлғаның сенімхат негізінде әрекет ететін
өкілінің Т.А.Ә.)
___________20____жылғы «___»_______ _____________мына мекенжай
бойынша ____________________________________________________ болатын
сауда-саттықта қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) сауда-саттықта қатысу үшін
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган не жергілікті
атқарушы орган көрсетіледі)
_____________ депозиттік шотына жалпы сомасы ____________ көрсетіледі
(цифрмен)
(___________) теңге_______кепілдік жарнаны (жарналарды) енгіздім (к).
(сомасы таратып      (саны)
жазылады)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіндегі
ЖСК № __________, БСН ________, төлем тағайындау коды _____, Кбе ______, мекеме коды _______
Кепілдік жарнасы енгізілген жекешелендіру объектілері туралы мәлімет:
Р/с №
Жекешелендіру объектісінің атауы
Аударуға жататын кепілдік жарнасының сомасы, теңге
1
2
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналары туралы мәлімет:
Р/с №
Кепілдік жарнасының тағайындау және сауда-саттықта қатысу үшін кепілдік жарнасы енгізілген жекешелендіру объектісінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
Барлығы

3. Я (мы) осведомлен (-ы), что не подлежат регистрации в качестве участника торгов:
1) юридическое лицо, которое в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан или учредительными документами не вправе заниматься теми видами деятельности, осуществление которых является условием продажи объекта на торгах;
2) организатор.
4. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику, я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в торгах, подписанный мной (нами) протокол о результатах торгов и договор купли-продажи будут признаны недействительными.
5. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен (-ы) победителем (-ями) торгов, принимаю(-ем) на себя обязательства подписать протокол о результатах торгов в день проведения _______________________________ и подписать договор
(указывается форма торгов)
купли-продажи в течение десяти календарных дней со дня проведения _________________________.
(указывается форма торгов)
6. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у продавца в случаях:
1) отказа от участия в торгах менее чем за три рабочих дня до его проведения;
2) отказа подписать протокол о результатах торгов;
3) отказа подписать договор купли-продажи в установленные сроки;
4) неисполнения и/или ненадлежащего исполнения мною (нами) обязательств по договору купли-продажи;
5) обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику.
7. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах торгов имеет силу договора, действующего до заключения договора купли-продажи.
8. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________
БИН ___________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя ___________________________________________
Адрес: ________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК ___________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
К заявке прилагаются (не заполняется при подаче заявки на аукцион):
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________

3. Мен (біз) мыналардың:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне немесе құрылтайшы құжаттарына сәйкес оларды жүзеге асыру объектінің сауда-саттықта сатылу шарты болып табылатын қызмет түрлерімен шұғылдануға құқығы жоқ заңды тұлға;
2) ұйымдастырушы аукционға қатысушы бола алмайтыны туралы хабардармын (мыз).
4. Қатысушыға қойылатын талаптарға мен (біз) сәйкес емес екенім (із) анықталған жағдайда, мен (біз) сауда-саттықта қатысу құқығынан айырылуымен,  мен (біз) қол қойған сауда-саттық нәтижелері туралы хаттама және сатып алу-сату шарты жарамсыз деп танылуымен келісемін (із).
5. Егер мен (біз) сауда-саттық жеңімпаз(дар)ы деп танылған жағдайда өзімізге сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға _____________________________________________________________________
(сауда-саттық нысаны көрсетіледі)
өткізілген күні қол қою және ____________________ өткен күннен бастап
(сауда-саттық нысаны көрсетіледі)
күнтізбелік он күн ішінде сатып алу-сату шартына қол қою міндеттемелерін аламыз.
6. Мынадай:
1) сауда-саттық өткізілетін күнге үш жұмыс күнінен аз уақыт қалғанда оған қатысудан бас тартқан;
2) сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан;
3) белгіленген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас тартқан;
4) сатып алу-сату шарты бойынша мен (біз) міндеттемелерді орындамаған және тиісінше орындамаған;
5) менің (біздің) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес емес екенім (екеніміз) анықталған жағдайларда мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмауына және сатушыда қалатынына келісеміз.
7. Осы өтінім сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамамен бірге сатып алу-сату шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарт күшіне ие.
8. Өзім(із) туралы мынадай:
Заңды тұлғалар үшін:
Атауы _________________________________________________________
БСН ___________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә. _______________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК ___________________________________________________________
БСК ___________________________________________________________
Банктің атауы _________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі (аукционға өтінім бергенде толтырылмайды):
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________

4) ____________________________________________________________
Для физического лица:
Ф.И.О. ________________________________________________________
ИИН ___________________________________________________________
Паспортные данные _____________________________________________
Адрес: ________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК ___________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
К заявке прилагаются (не заполняется при подаче заявки на аукцион):
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
____________ __________________________________________________
(подпись)      (Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица и
Ф.И.О. руководителя или представителя юридического
лица, действующего на основании доверенности)
«___» ____________ 20 __ г.
М.П.
Принято «___» __________ 20 __ г. __________ часов _______ мин.
____________ _____________________________________________
(подпись)                  (Ф.И.О. лица, принявшего заявку)

4) _____________________________________________ қоса беріледі.
Жеке тұлға үшін:
Т.А.Ә.: _______________________________________________________
ЖСН ___________________________________________________________
Паспорт деректері _____________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК ___________________________________________________________
БСК ___________________________________________________________
Банктің атауы _________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі (аукционға өтінім бергенде толтырылмайды):
1) ____________________________________________________________
2)_____________________________________________________________
3)______________________________________________ қоса беріледі.
________ ______________________________________________________
(қолы) (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы және
заңды тұлғаның басшысының немесе заңды тұлғаның сенімхат негізінде
әрекет ететін өкілінің Т.А.Ә.) 20__ ж. «___»____________.
М.О.
20__ ж. «___»____________20__ ж. сағат «___» минутта қабылданды.
_________   ________________________________________________
(қолы)       (өтінімді қабылдап алған адамның Т.А.Ә.)