О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2013 года № 101 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы "Информационный Казахстан - 2020" на 2013 - 2017 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2015 года № 52
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан  от 7 февраля 2013 года № 101 «Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы «Информационный Казахстан – 2020» на 2013 - 2017 годы» следующие изменения:
1) План мероприятий по реализации Государственной программы «Информационный Казахстан – 2020» на 2013 - 2017 годы (первый этап), утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
2) пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2015 года № 52
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2013 года № 101
План мероприятий по реализации Государственной программы
«Информационный Казахстан – 2020» на 2013 – 2017 годов
(первый этап)
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответст-
венные исполнители
Сроки исполнения
финансирование
2013 год
2014 год
2015 год
2016 год
2017 год
суммы,
тыс.
тенге
источ-
ник финан-
сирования
суммы,
тыс.тенге
источ-
ник финан-
сирования
суммы,
тыс.
тенге
источ-
ник финан-
сирования
суммы,
тыс.
тенге
источ-
ник финан-
сирования
суммы,
тыс.
тенге
источ-
ник финан-
сирования
всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1. Обеспечение эффективности системы государственного управления на основе архитектурного подхода
Оптимизация системы государственного управления через информатизацию
Цель: внедрение архитектурного подхода для повышения эффективности системы государственного управления
Целевой индикатор: Казахстан в рейтинге Doing Business Всемирного банка в 2017 году – в списке первых 38 стран
Ответственный ГО: МНЭ
1
Проработка вопроса по сокращению разрешительных документов и упрощению процедур получения разрешительных документов
предложения в МЭБП
ЦГО
1 квартал 2013 года
финансирование не требуется
2
Сокращение разрешительных документов (не менее 50 %) и упрощение процедур получения разрешительных документов
информация в МИР
МНЭ, ЦГО

"Ақпаратты Қазақстан - 2020" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2013 - 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 7 ақпандағы № 101 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 ақпандағы № 52 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ақпаратты Қазақстан – 2020» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2013 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 7 ақпандағы № 101 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген «Ақпаратты Қазақстан – 2020» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2013 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бірінші кезең) осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне жүктелсін.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 10 ақпандағы
№ 52 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 7 ақпандағы
№ 101 қаулысымен
бекітілген
«Ақпаратты Қазақстан – 2020» мемлекеттік бағдарламасын іске
асыру жөніндегі 2013 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар
жоспары (бірінші кезең)
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімдері
қаржыландыру
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
2017 жыл
барлығы
сомалар, мың теңге
қаржыландыру көзі
сомалар, мың теңге
қаржыландыру көзі
сомалар, мың теңге
қаржыландыру көзі
сомалар, мың теңге
қаржыландыру көзі
сомалар, мың теңге
қаржыландыру көзі
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
1. Сәулеттік тәсіл негізінде мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін қамтамасыз ету
Мемлекеттік басқару жүйесін ақпараттандыру арқылы оңтайландыру
Мақсат: мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру үшін сәулеттік тәсілді енгізу
Нысаналы индикатор: Дүниежүзілік Банктің Doing Business рейтингінде Қазақстан 2017 жылы – алғашқы 38 елдің тізімінде
Жауапты МО: ҰЭМ
1
Рұқсат беру құжаттарын қысқарту және рұқсат беру құжаттарын алу рәсімдерін оңайлату бойынша мәселені пысықтау
ЭБЖМ-ге ұсыныстар
ОМО
2013 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
2
Рұқсат беру құжаттарын қысқарту (кемінде 50 %) және рұқсат беру құжаттарын алу рәсімдерін оңайлату
ИДМ-ге ақпарат
ҰЭМ, ОМО

4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
3
Рассмотрение вопроса о возможности выделения в каждом государственном органе организационных единиц, отвечающих за информатизацию и ИБ
предложения в АП
МЭБП, МТК, АДГС
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
4
Рассмотрение вопроса о разработке единой государственной технической политики в сфере ИКТ и обеспечения ИБ
предложения в ПРК
МТК, заинтересованные ГО
3 квартал 2013 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: максимальное время оказания государственной услуги в 2017 году – не более 5 рабочих дней
Ответственный ГО: ЦГО, МИО
5
Утверждение стандартов и регламентов оказания государственных услуг
НПА
заинтересованные ГО, НПП (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
6
Утверждение планов мероприятий по сокращению бизнес процессов и сроков оказания государственных услуг
совместные утвержденные планы мероприятий ГО с МИР
ГО, НПП (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
Целевой индикатор: автоматизация информационного взаимодействия государственных органов в 2017 году - 80 %
Ответственный ГО: МИР
7
Проработка вопроса по разработке целевой архитектуры МТК для последующего применения отработанного подхода при построении архитектуры остальными ЦГО
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
8
Проработка вопроса по разработке центральными государственными органами своей архитектуры
информация в ПРК
ЦГО, МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
9
Рассмотрение вопроса по разработке типовой трехуровневой архитектуры «электронного акимата»
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
10
Внедрение типовой архитектуры "электронного акимата" в рамках пилотной зоны для последующего применения отработанного подхода
протокол
МИО, МИР, АО "НИТ" (по согласованию)

2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
3
Әрбір мемлекеттік органда ақпараттандыруға және АҚ-ға жауапты ұйымдық бірліктер бөлу мүмкіндігі туралы мәселені қарау
ПӘ-ге ұсыныс
ЭБЖМ, ККМ, МҚІА
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
4
АКТ және АБ-ні қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік техникалық саясатты әзірлеу туралы мәселені қарау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, мүдделі МО
2013 жылғы 3-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: мемлекеттік қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты 2017 жылы – 5 жұмыс күнінен аспайды
Жауапты МО: ОМО, ЖАО
5
Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары мен регламенттерін бекіту
НҚА
Мүдделі МО, ҰКП (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
6
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің бизнес-процестері мен мерзімдерін қысқарту жөніндегі іс-шаралар жоспарларын бекіту
МО ИДМ-мен бірлесіп бекіткен іс-шаралар жоспарлары
МО, ҰКП (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: мемлекеттік органдардың ақпараттық өзара іс-қимылын автоматтандыру 2017 жылы – 80%
Жауапты МО: ИДМ
7
Пысықталған тәсілді кейіннен басқа ОМО архитектурасын құру кезінде қолдану үшін ККМ мақсатты архитектурасын әзірлеу бойынша мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
8
Орталық мемлекеттік органдардың өз архитектурасын әзірлеуі бойынша мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ОМО, ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
9
«Электрондық әкімдіктің» үш деңгейлі үлгілік архитектурасын әзірлеу бойынша мәселені қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
10
Пысықталған тәсілді одан әрі қолдану үшін пилоттық аймақ шеңберінде «электрондық әкімдіктің» үлгі құрылымын енгізу
хаттама
ЖАО, ИДМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)

4 квартал 2016 года
местный бюджет
11
Централизация процесса управления ИКТ бюджетами и реализацией большинства ИКТ проектов на республиканском уровне в рамках сервисной модели информатизации
отчет
МИР, ЦГО
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
12
Обеспечение функционирования межведомственных ИС и услугами связи
акты выполненных работ
МИР, АО «НИТ» (по согласованию), АО "НК "Kazsatnet" (по согласованию), ГО, МИО
4 квартал ежегодно

2016 жылғы 4-тоқсан
жергілікті бюджет
11
Ақпараттандырудың сервистік үлгісінің шеңберінде АКТ бюджеттерін басқару және АКТ жобаларының көпшілігін республикалық деңгейде іске асыруды басқару процесін орталықтандыру
есеп
ИДМ, ОМО
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
12
Ведомствоаралық АЖ және байланыс қызметтерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
орындалған жұмыстар актілері
ИДМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша), «Kazsatnet» ҰК» АҚ (келісім бойынша), МО, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан

7 607 859
РБ КБП 015
8 506 246
РБ КБП 024
10 062 013
РБ КБП 024
12 976 214
РБ КБП 024
13 702 633
РБ КБП 024
52 854 965
Открытость государственных органов
Цель: повышение прозрачности и подотчетности деятельности государственных органов для удовлетворения прав и законных интересов граждан, бизнеса и общества в информации
Целевой индикатор: индекс е-участия Республики Казахстан (по методике ООН) на протяжении реализации программы должен удерживаться в числе первых 5-ти стран;
Ответственный ГО: МИР
13
Рассмотрение вопроса по разработке механизмов электронной оценки гражданами эффективности работы государственных органов, включая акимов всех уровней и органы местного самоуправления
предложения в ПРК
МЭБП, ГО, МРР, МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
14
Проработка вопроса широкого вовлечения граждан, неправительственных и иных негосударственных организаций в процесс постоянного общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
предложения в ПРК
МТК, МЭБП, АДГС, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
15
Широкое вовлечение граждан, неправительственных и иных негосударственных организаций в процесс постоянного общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
отчет в МИР
АДГСиПК, МИР,  заинтересованные ГО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
16
Создание и внедрение единого личного кабинета гражданина
акт выполненных работ
МИР
4 квартал 2014 года
в рамках развития ПЭП\ШЭП
РБ КБП 028
Целевой индикатор: количество активно используемых приложений, базирующихся на сервисах «открытых данных», в 2017 году - не менее 3.
Ответственный ГО: МИР
17
Создание модуля «открытые данные» в рамках развития ПЭП и обеспечение интеграции с ним компонентов «электронного правительства» РК и информационных систем государственных органов
акт выполненных работ
МИР, ГО, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2016 года
Согласно ТЭО развития ПЭП/ШЭП
РБ КБП 028
18
Проработка вопроса по расширению перечня публичной информации, представляемой Правительством РК и государственными органами гражданам и бизнесу через портал «электронного правительства»
предложения в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
19
Проработка вопроса внесения изменений в законодательство с целью своевременности представления, объективности, полноты и достоверности электронных информационных ресурсов, в отношении которых законодательством Республики Казахстан установлен обязательный характер их публичного распространения либо представления государственными органами
предложения в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
20
Рассмотрение вопроса о модернизации функционирующей инфраструктуры и информационных систем в части повышения открытости Парламента РК
предложения в ПРК
ХОЗУ Парламента РК (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
21
Создание Единой информационной системы «Формирование электронного Парламента Республики Казахстан»
ТЭО, акт выполненных работ, акт ввода в эксплуатацию
ХОЗУ Парламента РК, МИР

7 607 859
РБ ББК 024
8 506 246
РБ ББК 024
10 062 013
РБ ББК 024
12 976 214
РБ ББК 024
13 702 633
РБ ББК 024
52 854 965
Мемлекеттік органдардың ашықтығы
Мақсат: азаматтардың, бизнестің және қоғамның ақпаратқа құқықтары мен заңды мүдделерін қанағаттандыру үшін мемлекеттік органдар қызметінің ашықтығы мен есептілігін арттыру
Нысаналы индикатор: бағдарламаны іске асыру кезеңінде Қазақстан Республикасының е-қатысу индексі (БҰҰ әдістемесі бойынша) алдыңғы 5 елдің қатарында болуға тиіс
Жауапты МО: ИДМ
13
Барлық деңгейдегі әкімдерді және жергілікті өзін-өзі басқару органдарын қоса алғанда, азаматтардың мемлекеттік органдар жұмысының тиімділігін электрондық бағалау тетіктерін әзірлеу бойынша мәселені қарау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ЭБЖМ, МО, ӨДМ, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
14
Мемлекеттік қызметтер ұсыну сапасын үнемі қоғамдық мониторингтеу процесіне азаматтарды, үкіметтік емес және өзге де мемлекеттік ұйымдарды кеңінен тарту мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, ЭБЖМ, МҚІА, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
15
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын тұрақты қоғамдық мониторингтеу процесіне азаматтарды, үкіметтік емес және өзге де мемлекеттік ұйымдарды кеңінен тарту
ИДМ-ге есеп
МҚІСҚА, ИДМ, мүдделі МО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
16
Азаматтың бірыңғай жеке кабинетін құру және енгізу
орындалған жұмыстар актісі
ИДМ
2014 жылғы 4-тоқсан
ЭҮП\ЭҮШ дамыту шеңберінде
РБ ББК 028
Нысаналы индикатор: «ашық деректердің» сервистерінде орналасқан белсенді пайдаланылатын қосымшалардың саны 2017 жылы – кемінде 3
Жауапты МО: ИДМ
17
ЭҮП дамыту шеңберінде «ашық деректер» модулін құру және онымен ҚР «электрондық үкіметінің» құрамдауыштары мен мемлекеттік мекемелердің ақпараттық жүйелерінің интеграциялануын қамтамасыз ету
орындалған жұмыстар актісі
ИДМ, МО, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылғы 4-тоқсан
ЭҮП/ЭҮШ дамуының ТЭН-не сәйкес
РБ ББК 028
18
Қазақстан Республикасының Үкіметі және мемлекеттік органдар «электрондық үкімет» порталы арқылы азаматтарға және бизнеске ұсынатын бұқаралық ақпараттың тізбесін кеңейту жөніндегі мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
19
Қазақстан Республикасының заңнамасында бұқаралық жариялаудың не мемлекеттік органдар ұсынудың міндетті сипаты белгіленген электрондық ақпараттық ресурстарды уақтылы ұсыну, оның объективтілігі, толықтығы және дұрыстығы мақсатында заңнамаға өзгерістер енгізу мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
20
ҚР Парламентінің ашықтығын арттыру бөлігінде жұмыс істеп тұрған инфрақұрылымды және ақпараттық жүйелерді жаңғырту туралы мәселені қарау
ҚРҮ-ге ұсыныс
ҚР Парламентінің Шаруашылық басқармасы (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
21
«Қазақстан Республикасының электрондық Парламентін қалыптастыру» бірыңғай ақпараттық жүйесін құру
ТЭН, орындалған жұмыстар актісі, пайдалануға беру актісі
ҚР Парламентінің Шаруашылық басқармасы (келісім бойынша), ИДМ

252 116
РБ КБП 001.104
130 452
РБ КБП 001.104
190 588
РБ КБП 001.104
197 351
РБ КБП 001.104
202 578
РБ КБП 001.104
973 085
Развитие "электронного правительства"
Цель: развитие «электронного правительства» как инструмента информатизации государства
Целевой индикатор: индекс «электронного правительства» (по методике ООН) в 2017 году - в числе первых 30;
Ответственный ГО: МИР, ЦГО, МИО
Целевой индикатор: индекс удовлетворенности населения качеством предоставления государственных услуг в 2017 году должен составить 4,5 балла из 5
Ответственный ГО: АДГСиПК, МНЭ, МИР

252 116
РБ ББК 001.104
130 452
РБ ББК 001.104
190 588
РБ ББК 001.104
197 351
РБ ББК 001.104
202 578
РБ ББК 001.104
973 084
«Электрондық үкіметті» дамыту
Мақсат: «электрондық үкіметті» мемлекетті ақпараттандырудың құралы ретінде дамыту
Нысаналы индикатор: «Электрондық үкіметтің» индексі (БҰҰ әдістемесі бойынша) 2017 жылы - алғашқы 30 елдің қатарында
Жауапты МО: ИДМ, ОМО, ЖАО
Нысаналы индикатор: халықтың мемлекеттік қызметтерді ұсыну сапасына қанағаттану индексі 2017 жылы 5 баллдан 4,5-ті құрауға тиіс
Жауапты МО: МҚІСҚА, ҰЭМ, ИДМ

Целевой индикатор: индекс бюрократизации оказания государственных услуг к 2017 году – 3
Ответственный ГО: ЦГО, МИО
26
Проработка вопроса модернизации архитектуры «электронного правительства»
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
27
Рассмотрение вопроса разработки ТЭО на создание архитектурного портала
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
28
Проведение информационно-разъяснительной работы по оказанию государственных услуг на постоянной основе
отчет в МИР о проведенной работе
АДГСиПК, ЦГО, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
29
Создание системы определения уровня удовлетворенности услугополучателей
акт выполненных работ
МИР, ЦГО, МИО
4 квартал 2017 года
финансирование не требуется
30
Обеспечение деятельности единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг (не менее 3,5 млн.)
акты выполненных работ
МИР
4 квартал ежегодно
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 024
Целевой индикатор: доля оказанных электронных государственных услуг по отношению к общему числу услуг, полученных в традиционном виде в 2017 году, - 50 %;
Ответственный ГО: МИР
31
Проработка вопроса создания единой информационно-аналитической среды ГО
информация в ПРК
МТК, АС, ЦГО
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
32
Развитие государственной базы данных «Е-лицензирование»
акт выполненных работ
МИР, ЦГО, МИО

Нысаналы индикатор: мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сөзбұйдалығы индексі 2017 жылы – 3
Жауапты МО: ОМО, ЖАО
26
«Электрондық үкіметтің» архитектурасын жаңғырту мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
27
Сәулеттік портал жасауға арналған ТЭН әзірлеу мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
28
Мемлекеттік қызметтерді тұрақты негізде көрсету бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүргізу
ИДМ-ге жүргізілген жұмыс туралы есеп
МҚІСҚА, ОМО, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
29
Көрсетілетін қызметі алушылардың қанағаттанушылық деңгейін айқындау жүйесін құру
орындалған жұмыстар актісі
ИДМ, ОМО, ЖАО
2017 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
30
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының қызметін қамтамасыз ету (кемінде 3,5 млн.)
орындалған жұмыстар актілері
ИДМ
жыл сайын 1-тоқсан
024 бюджеттік бағдарлама бойынша көзделген қаражаттың шегінде
Нысаналы индикатор: дәстүрлі түрде алынған қызметтердің жалпы санына арақатынасы бойынша көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметтердің үлесі 2017 жылы – 50 %
Жауапты МО: ИДМ
31
МО бірыңғай ақпараттық-талдамалық ортасын құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, СА, ОМО
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
32
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорын дамыту
орындалған жұмыстар актісі
ИДМ, ОМО, ЖАО

4 квартал 2013-2014 годов
884 691
РБ КБП 018
1 044 294
РБ КБП 027
1 928 985
33
Разработка технико-экономического обоснования на развитие государственной базы данных «Е-лицензирование» в части автоматизации разрешительной системы квазигосударственного сектора, интеграции с компонентами «электронного правительства» (ИС «Мобильный офис Правительства Республики Казахстан», портал «электронного правительства», единое хранилище электронных документов, модуль «открытых данных»), интеграции с «мобильным правительством»
ТЭО
МИР, МНЭ, АО НИТ (по согласованию)

2013 – 2014 жылғы 4-тоқсан
884 691
РБ ББК 018
1 044 294
РБ ББК 027
1 928 985
33
Квазимемлекеттік сектордың рұқсат беру жүйесін автоматтандыру, «электрондық үкіметтің» құрамдауыштарымен интеграциялау («Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильді офисі» АЖ, «электрондық үкіметтің» порталы, электрондық құжаттардың бірыңғай сақтау орны, «ашық деректер» модулі), «мобильді үкіметпен» интеграциялау бөлігінде «е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорын дамытуға техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу
ТЭН
ИДМ, ҰЭМ, ҰАТ АҚ (келісім бойынша)

1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
34
Развитие сетей пунктов общественного доступа к электронным услугам, а также обновление оборудования существующих пунктов
акт выполненных работ
акимат г. Астана
4 квартал 2013-2017 годов
местный бюджет
35
Развитие ИИС ЦОН
акт выполненных работ
МИР, ГО, МИО
4 квартал 2013 - 2014 годов
523 835
РБ КБП 016
696 817
РБ КБП 025
1 220 652
36
Сокращение налоговой отчетности за счет развития электронных счетов-фактур
приказ МФ
МФ, заинтересованные ГО

2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
34
Электрондық көрсетілетін қызметтерге қоғамдық қол жеткізу пунктерінің желілерін дамыту, сондай-ақ қолданыстағы пункттердің жабдықтарын жаңарту
орындалған жұмыстар актісі
Астана қ. әкімдігі
2013 – 2017 жылғы 4-тоқсан
жергілікті бюджет
35
ХҚО ИАЖ дамыту
орындалған жұмыстар актісі
ИДМ, МО, ЖАО
2013 – 2014 жылғы 4-тоқсан
523 835
РБ ББК 016
696 817
РБ ББК 016
1 220 652
36
Электрондық шот-фактураларды дамыту есебінен салық есептілігін қысқарту
Қаржымині бұйрығы
Қаржымині, мүдделі МО

4 квартал 2017-2019 годов
местный бюджет
41
Перевод в электронный вид и своевременное наполнение исторических сведений для государственных баз данных, архивов и ведомственных информационных систем
акт выполненных работ
ЦГО, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
42
Внедрение единой системы нумерации и кодирования административных документов
приказ МКС
МКС, заинтересованные ГО
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
43
Создание эталонного контрольного банка нормативных и правовых актов Республики Казахстан в электронном виде
акт выполненных работ
МЮ

2017 – 2019 жылғы 4-тоқсан
жергілікті бюджет
41
Мемлекеттік дерекқорларға, мұрағаттар мен ведомстволық ақпараттық жүйелерге арналған тарихи мәліметтерді электрондық түрге аудару және уақтылы толтыру
орындалған жұмыстар актісі
ОМО, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
42
Әкімшілік құжаттарды нөмірлеу мен кодтаудың бірыңғай жүйесін енгізу
МСМ бұйрығы
МСМ, мүдделі МО
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
43
Қазақстан Республикасының электрондық түрдегі нормативтік және құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жасау
орындалған жұмыстар актісі
Әділетмині

4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
54
Проработка вопроса развития портала и шлюза «электронного правительства»
информация в ПРК
МТК
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
55
Развитие портала и шлюза «электронного правительства»
акт выполненных работ
МИР, ЦГО, акимат г. Астана, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2014- 2016 годов
907 323
РБ КБП 028
1 500 201
РБ КБП 028
1 379 208
РБ КБП 028
3 786 732
56
Проработка вопроса разработки ТЭО на создание национальной ГИС
информация в ПРК
МТК, МРР, НКА, заинтересованные ГО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
57
Разработка и утверждение технико-экономического обоснования на создание национальной ГИС
ТЭО
МИР, МНЭ, МСХ, МВД, МОН, МЗСР, МЭ
1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
58
Интеграция ИС «Реестр государственного имущества» с ИС государственных органов для наполнения дополнительными видами (категориями) государственного имущества, учет которых автоматизирован
информация в МИР
МФ, МНЭ, АО "ИУЦ" (по согласованию)
4 квартал 2015-2017 годов
финансирование не требуется
59
Разработка технико-экономического обоснования на создание системы планирования, мониторинга и контроля сферы жилищно-коммунального хозяйства местных исполнительных органов
ТЭО
МИР, МНЭ, МИО, АО НИТ (по согласованию)
1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
60
Проработка вопроса унификации интернет-ресурсов государственных учреждений и их перевод на единую платформу
предложения в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
61
Создание и развитие ИИС «е-Статистика»
акт ввода в эксплуатацию
АС
4 квартал 2013 года
551 126
РБ КБП 011
551 126
62
Рассмотрение вопроса разработки ТЭО инвестиционного проекта «Автоматизация функций Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
информация в ПРК
АЗК
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
63
Проработка вопроса создания ИИС «Информационный портал МНГ РК» (автоматизация функций МНГ РК)
информация в ПРК
МНГ, МТК
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
64
Создание единой государственной системы управления недропользованием Республики Казахстан на базе современных информационных технологий в рамках «электронного правительства»
акт ввода в эксплуатацию
МНГ, МТК
4 квартал 2013 года
321 083
РБ КБП 112
321 083
Внедрение новой модели информатизации государственных органов
Цель: оптимизация расходов на применение информационных технологий в государственных органах
Целевые индикаторы:
Ответственный ГО: МИР, ЦГО, МИО
1) количество собственных дата-центров, серверных комнат, серверного оборудования государственных органов в 2017 году должно быть сокращено на 80 % по сравнению с 2012 годом;

2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
54
«Электрондық үкімет» порталын және шлюзін дамыту мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
55
«Электрондық үкімет» порталы мен шлюзін дамыту
орындалған жұмыстар актісі
ИДМ, ОМО, Астана қаласының әкімдігі, «ҰАТ» АҚ» (келісім бойынша)
2014 – 2016 жылғы 4-тоқсан
907 323
РБ ББК 019
1 500 201
РБ ББК 019
1 379 208
РБ ББК 019
3 786 732
56
Ұлттық ГАЖ құруға ТЭН әзірлеу мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, ӨДМ, ҰҒА, мүдделі МО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
57
Ұлттық ГАЖ құруға техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және бекіту
ТЭН
ИДМ, ҰЭМ, АШМ, ІІМ, БҒМ, ДСӘДМ, ЭМ
2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
58
Есепке алынуы автоматтандырылған мемлекеттік мүліктің қосымша түрлерімен (санаттарымен) толтыру үшін «Мемлекеттік мүлік тізілімі» АЖ-ны мемлекеттік органдардың АЖ-ымен интеграциялау
ИДМ-ге ақпарат
Қаржымині, ҰЭМ, «АЕО» АҚ (келісім бойынша)
2015 – 2017 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
59
Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласын жоспарлау, мониторингтеу және бақылау жүйесін құруға техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеу
ТЭН
ИДМ, ҰЭМ, ЖАО,
«ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
60
Мемлекеттік мекемелердің интернет-ресурстарын біріздендіру және оларды бірыңғай тұғырнамаға ауыстыру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
61
«Е-Статистика» ЫАЖ құру және дамыту
пайдалануға беру актісі
СА
2013 жылғы 4-тоқсан
551126
РБ ББК 011
551 126
62
«Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) функцияларын автоматтандыру» инвестициялық жобасының ТЭН әзірлеу мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
БҚА
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
63
«ҚР МГМ ақпараттық порталы» ЫАЖ құру (ҚР МГМ функцияларын автоматтандыру) мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
МГМ, ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
64
«Электрондық үкімет» шеңберіндегі заманауи ақпараттық технологиялар базасында Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесін құру
пайдалануға беру актісі
МГМ, ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
321083
РБ ББК 112
321 083
Мемлекеттік органдарды ақпараттандырудың жаңа моделін енгізу
Мақсат: мемлекетттік органдарда ақпараттық технологияларды қолдануға арналған шығыстарды оңтайландыру
Нысаналы индикаторлар:
Жауапты МО: ИДМ, ОМО, ЖАО
1) мемлекеттік органдардың меншікті дата-орталықтары, серверлік бөлмелері, серверлік жабдық саны 2017 жылы 2012 жылмен салыстырғанда 80-ға % қысқаруға тиіс;

2) сокращение затрат государственных органов на закуп собственного лицензионного программного обеспечения, услуг создания и обслуживания собственных информационных систем в 2017 году должно составить 40 % по сравнению с 2012 годом.
65
Проработка вопроса о проведении анализа и обследования ИК-инфраструктуры ГО для разработки плана перехода на аутсорсинговую модель информатизации ГО
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
66
Проведение анализа и обследования ИК -инфраструктуры ГО для перехода на новую (сервисную) модель информатизации
План перехода ЦГО на сервисную модель информатизации ГО
МИР, ГО, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2014-2016 годов
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 024
67
Рассмотрение вопроса разработки ФЭО и ТЭО «Создание государственной «облачной» платформы» (G-Cloud)
информация в ПРК
МТК, МЭБП, АО «Зерде» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
68
Проработка вопроса по виртуализации рабочих мест государственных служащих в рамках пилота в МТК и МФ
информация в ПРК
МТК, МФ, АО «Зерде» (по согласованию)
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
69
Проработка вопроса по виртуализации серверных мощностей в рамках пилота в МТК, МФ и МЮ
информация в ПРК
МТК, МФ, МЮ, АО «Зерде» (по согласованию)
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
70
Использование и/или перевод ИС и серверного оборудования в G-Cloud в пилотном режиме для МИР РК в целях последующего применения отработанного подхода для ГО в рамках новой модели информатизации
протоколы
МИР, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
71
Рассмотрение вопроса по предоставлению услуги единой почтовой системы государственных органов на базе «облачных» вычислений
информация в ПРК
МТК, АО «Зерде» (по согласованию), АО «НИТ» (по согласованию)
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
72
Реализация проекта "Единая электронная почтовая система государственных органов" на базе «облачных» вычислений в рамках новой модели информатизации
протоколы
МИР, ГО
4 квартал 2014-2017 годов
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 024
73
Разработка методики расчета стоимости аутсорсинговых услуг
информация в ПРК
МТК, АО «Зерде» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
74
Утверждение методики расчета стоимости информационно-коммуникационных услуг
Приказ МИР
МИР
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
75
Проработка вопроса определения оператора в сфере информатизации, ответственного за развитие инфраструктуры G-Cloud и перевод информационных систем государственных органов в G-Cloud
предложения в ПРК
МТК
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
76
Определение оператора инфокоммуникационной инфраструктуры ГО и сервисного интегратора
НПА
МИР, заинтересованные ГО
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
77
Рассмотрение вопроса о разработке ТЭО на создание ИС МИО на базе G-Cloud
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию), МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
78
Рассмотрение вопроса о разработке ТЭО на развитие и модернизацию ЕСЭДО на базе G-Cloud
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
79
Рассмотрение вопроса о разработке ТЭО на создание реестра государственных данных на базе G-Cloud
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
80
Рассмотрение вопроса о разработке ТЭО на развитие интернет-портала государственных органов в части реализации единой платформы для разработки унифицированных автоматизированных рабочих мест государственных служащих на базе G-Cloud
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
81
Разработка ТЭО на развитие интранет-портала государственных органов
ТЭО
МИР, МНЭ, АО НИТ (по согласованию)

2) мемлекеттік органдардың меншікті лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуін, меншікті ақпараттық жүйелерін құру және қызмет көрсету қызметтерін сатып алуға шығындарын қысқарту 2017 жылы 2012 жылмен салыстырғанда 40 %-ды құрауға тиіс
65
МО ақпараттандырудың аутсорсингті моделіне өтудің жоспарларын әзірлеу үшін МО АК-инфрақұрылымына талдау мен зерттеу жүргізу туралы мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ «келісім бойынша)
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
66
Ақпараттандырудың жаңа (сервистік) моделіне көшу үшін МО инфрақұрымының АК-ге талдау және зерттеу жүргізу
МО-ны ақпараттандырудың сервистік үлгісіне көшіру бойынша ОМО жоспары
ИДМ, МО, «ҰАТ» АҚ» (келісім бойынша)
2014 – 2016 жылғы 4-тоқсан
024 бюджеттік бағдарлама бойынша көзделген қаражаттың шегінде
67
«Мемлекеттік «бұлтты» тұғырнама жасау» (G-Cloud) ҚЭН және ТЭН әзірлеу мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, ЭБЖМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
68
Пилоттық шеңберде ККМ-де және Қаржыминінде мемлекеттік қызметшілердің жұмыс орындарын виртуалдандыру бойынша мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, Қаржымині,
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
69
Пилоттық шеңберде ККМ-де, Қаржымині мен Әділетминінде серверлік қуаттылықты виртуалдандыру бойынша мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, Қаржымині, Әділетмині, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
70
Ақпараттандырудың жана моделі шеңберінде МО үшін пысықталған тәсілді кейіннен қолдану мақсатында ҚР ИДМ үшін пилотты режимде АЖ мен серверлік жабдықтарды қолдану және/немесе G-Cloud-қа аудару
хаттамалар
ИДМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
71
«Бұлтты есептеулер» базасында мемлекеттік органдардың бірыңғай пошта жүйесі қызметін ұсыну бойынша мәселені қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
72
Ақпараттандырудың жаңа моделі шеңберінде «бұлтты» есептеулер базасында «Мемлекеттік органдардың бірыңғай электрондық пошта жүйесі» жобасын іске асыру
хаттамалар
ИДМ, МО
2014 – 2017 жылғы 4-тоқсан
024 бюджеттік бағдарлама бойынша көзделген қаражаттың шегінде
73
Аутсорсингті көрсетілетін қызметтердің құнын есептеу әдістемесін әзірлеу
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
74
Ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтер құнын есептеу әдістемесін бекіту
ИДМ бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
75
G-Cloud инфрақұрылымын дамытуға және мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін G-Cloud көшіруге жауапты ақпараттандыру саласындағы операторды айқындау мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
76
МО мен сервистік интегратордың инфокоммуникациялық инфрақұрылымының операторын айқындау
НҚА
ИДМ, мүдделі МО
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
77
G-Cloud базасында ЖАО АЖ құруға ТЭН әзірлеу туралы мәселені қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ЖАО, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
78
G-Cloud базасында ЭҚАБЖ дамытуға және жаңғыртуға ТЭН әзірлеу туралы мәселені қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
79
G-Cloud базасында мемлекеттік деректер тізілімін құруға ТЭН әзірлеу туралы мәселені қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
80
G-Cloud базасында мемлекеттік қызметшілердің біріздендірілген автоматтандырылған жұмыс орындарын әзірлеу үшін бірыңғай тұғырнаманы іске асыру бөлігінде мемлекеттік органдардың интранет-порталын дамытуға ТЭН әзірлеу мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
81
Мемлекеттік органдардың интранет-порталын дамытуға ТЭН әзірлеу
ТЭН
ИДМ, ҰЭМ. ҰАТ АҚ (келісім бойынша)

1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
82
Оказание содействия государственным органам по вопросам безопасного использования ИС
информация
МИР
4 квартал 2013-2017 годов
финансирование не требуется
83
Проработка вопроса дополнительного финансирования на создание серверной интернет-платформы для оказания услуг хостинга государственным органам
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
84
Создание резервной площадки «электронного правительства» Республики Казахстан с учетом требований ИБ в части защиты электронных информационных ресурсов и информационных систем
акт ввода в эксплуатацию
МИР, АО «НИТ» (по согласованию)
4 квартал 2015- 2016 годов
1 000 000
РБ КБП 039
1 215 321
РБ КБП 039
2 215 321
85
Проработка вопроса создания резервной площадки "электронного правительства" Республики Казахстан с учетом требований ИБ в части защиты информационных ресурсов и систем
информация в ПРК
МТК, АО "НИТ" (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
86
Создание крупных коммерческих дата - центров
акт ввода в эксплуатацию
АО "Казактелеком" (по согласованию)
4 квартал 2013-2014 годов
Собственные и заемные средства АО "Казактелеком"
87
Проработка вопроса разработки ТЭО на создание единой платформы интернет решений государственных органов и МИО
информация в ПРК
МТК, АО «НИТ» (по согласованию),  ГО, МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
ИКТ для обеспечения правопорядка, общественной безопасности, снижение рисков техногенных аварий и стихийных бедствий
Цель: повышение уровня общественной безопасности и эффективности работы органов правопорядка и экстренных служб посредством широкого внедрения ИКТ
Целевой индикатор: сокращение времени реагирования на ЧС в 2017 году – на 10,75 %
Ответственный ГО: МВД
88
Проработка вопроса модернизации интегрированного банка данных МВД РК – переход на тонкий клиент
информация в ПРК
МВД
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
89
Проработка вопроса создания и внедрения информационно-аналитической системы «Информационно-аналитического центра МВД РК»
информация в ПРК
МВД
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
90
Проработка вопроса создания АИС «Оперативные учеты»
информация в ПРК
МВД
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
91
Проработка вопроса создания ИС «База данных участковых»
информация в ПРК
МВД
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
92
Разработка и утверждение технико-экономического обоснования на создание информационной базы данных для деятельности участковых инспекторов полиции органов внутренних дел Республики Казахстан - «База данных участковых»
ТЭО
МВД
1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
93
Проработка вопроса создания АИС «Следователь»
информация в ПРК
МВД
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
94
Разработка и утверждение технико-экономического обоснования на создание автоматизированной информационной системы «Следователь»
ТЭО
МВД
1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
95
Проработка вопроса создания централизованной автоматизированной базы данных уголовно-исполнительной системы
информация в ПРК
МВД
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
96
Создание централизованной автоматизированной базы данных уголовно-исполнительной системы
акт ввода в эксплуатацию
МВД

2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
82
Мемлекеттік органдарға АЖ қауіпсіз пайдалану бойынша жәрдемдесу
ақпарат
ИДМ
2014 – 2017 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
83
Мемлекеттік органдарға хостинг қызметтерін көрсету үшін серверлік интернет-тұғырнаманы құруға арналған қосымша қаржыландыру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
84
Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді қорғау бөлігінде АҚ талаптарын ескере отырып, Қазақстан Республикасы «электрондық үкіметінің» резервтік алаңын құру
пайдалануға беру актісі
ИДМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2015 – 2016 жылғы 4-тоқсан
1 000 000
РБ ББК 039
1 215 321
РБ ББК 039
2 215 321
85
Ақпараттық ресурстар мен жүйелерді қорғау бөлігінде АҚ талаптарын ескере отырып, Қазақстан Республикасы «электрондық үкіметінің» резервтік алаңын құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
86
Ірі коммерциялық дата-орталықтар құру
пайдалануға беру актісі
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2014 жылғы 4-тоқсан
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті және қарызға алған қаражаты
87
Мемлекеттік органдардың және ЖАО интернет шешімдерінің бірыңғай тұғырнамасын құруға ТЭН әзірлеу мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша), МО, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Құқықтық тәртіпті, қоғамдық қауіпсіздікті, техногенді апаттар мен дүлей апаттар тәуекелдерін төмендетуді қамтамасыз етуге арналған АКТ
Мақсат: АКТ кеңінен енгізу арқылы қоғамдық қауіпсіздік деңгейін және құқықтық тәртіп пен шұғыл қызметтер органдары жұмысының тиімділігі деңгейін арттыру
Нысаналы индикатор: ТЖ-ге ден қою уақытын қысқарту – 2017 жылы – 10,75 %-ға
Жауапты МО: ІІМ
88
ҚР ІІМ интеграцияланған дерекқорын жаңғырту мәселесін пысықтау – талғампаз клиентке өту
ҚРҮ-ге ақпарат
ІІМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
89
«ҚР ІІМ ақпараттық-талдамалық орталығы» ақпараттық-талдамалық жүйесін құру және енгізу мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ІІМ
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
90
«Жедел есеп» ЫАЖ құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ІІМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
91
«Учаскеліктердің дерекқоры» АЖ құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ІІМ
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
92
«Учаскеліктердің дерекқоры» - Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары учаскелік инспекторларының қызметі үшін ақпараттық дерекқорды құруға техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеу және бекіту
ТЭН
ІІМ
2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
93
«Тергеуші» ААЖ құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ІІМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
94
«Тергеуші» автоматтандырылған ақпараттық жүйесін құруға техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және бекіту
ТЭН
ІІМ
2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
95
Қылмыстық-атқару жүйесінің орталықтандырылған автоматтандырылған дерекқорын құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ІІМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
96
Қылмыстық-атқару жүйесінің орталықтандырылған автоматтандырылған дерекқорын құру
пайдалануға беру актісі
ІІМ

3. 2016 год – 4 города
4. 2017 год – 4 города
108
Выработка предложений по созданию информационной системы тылового обеспечения МВД РК
информация в МИР
МВД
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: доля населенных пунктов, оснащенных современной системой массового оповещения населения о ЧС в 2017 году - 95 %.
Ответственный ГО: МВД
109
Проведения тестирования по интеграции оборудования различных производителей с подсистемой ООГУН (оповещение органов государственного управления и населения) КИКС для оснащения населенных пунктов современной системой массового оповещения населения о чрезвычайных ситуациях
информация в МИР
МВД
1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
110
Разработка предложений по созданию паспортов безопасности территорий Республики Казахстан с использованием национальной ГИС
информация в ПРК
МЧС, МТК
3 квартал 2013 года
финансирование не требуется
111
Разработка технического проекта на создание единой дежурно-диспетчерской службы 112 Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел РК пилотной зоны в городах Астана и Алматы
информация в МИР
МВД
4 квартал 2014 года
13 450
РБ КБП 070
13 450
112
Проработка вопроса создания ИС «Сейсмобезопасность территории Республики Казахстан» на базе национальной ГИС
предложения в ПРК
МОН, МЧС, МЭБП, МФ, МТК
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: уровень компьютерной грамотности работников экстренных служб в 2017 году - 100 %
Ответственный ГО: МВД
113
Повышение уровня компьютерной грамотности работников экстренных служб и центров оперативного управления органов внутренних дел
информация в МИР
МВД
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
Раздел 2. "Обеспечение доступности информационно-коммуникационной инфраструктуры"
Доступность информационной инфраструктуры домохозяйств
Цель: доступность информационно-коммуникационной инфраструктуры в домохозяйствах Республики Казахстан
Целевые индикаторы:
Ответственный ГО: МИР
1) доля домашних хозяйств, имеющих доступ к сети Интернет, - в 2017 году – 65 %;
2) доля домашних хозяйств, имеющих фиксированную телефонную связь, - в 2017 году – 80 %;
3) доля домашних хозяйств, имеющих мобильные телефоны - в 2017 году, – 80 %.
114
Модернизация и развитие сетей телекоммуникаций сельской связи с использованием технологии CDMA
отчет
МИР, АО «Казахтелеком» (по согласованию) ТОО «Восток- телеком» (по согласованию)
4 квартал 2015 года
Собственные средства АО "Казактелеком"
115
Развитие широкополосного доступа по технологии FTTH:
информация в МИР
АО «Казахтелеком» (по согласованию)
4 квартал 2013-2015 годов
Собственные средства АО "Казактелеком"

3. 2016 жылы – 4 қала
4. 2017 жылы – 4 қала
108
ҚР ІІМ тылдық қамтамасыз етудің ақпараттық жүйесін құру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ИДМ-ге ақпарат
ІІМ
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: ТЖ туралы халықты жаппай хабарландырудың заманауи жүйесімен жабдықталған елді мекендердің үлесі 2017 жылы – 95 %.
Жауапты МО: ІІМ
109
Елді мекендерді төтенше жағдайлар туралы халықты жаппай хабардар етудің заманауи жүйесімен жарақтандыру үшін КАКЖ МБОХХ (мемлекеттік басқару органдары мен халықты хабардар ету) кіші жүйесі бар түрлі өндірушілердің жабдықтарын интеграциялау бойынша тестілеу өткізу
ИДМ-ге ақпарат
ІІМ
2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
110
Ұлттық ГАЖ-ды пайдалана отырып, Қазақстан Республикасы аумақтарының қауіпсіздігі паспорттарын жасау бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ақпарат
ТЖМ, ККМ
2013 жылғы 3-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
111
Астана және Алматы қалаларының пилотты аймағында Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің 112 бірыңғай кезекші-диспетчерлік қызметін құруға техникалық жоба әзірлеу
ИДМ-ге ақпарат
ІІМ
2014 жылғы 4-тоқсан
13 450
РБ ББК 070
13 450
112
Ұлттық ГАЖ негізінде «Қазақстан Республикасы аумағының сейсмоқауіпсіздігі» АЖ құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
БҒМ, ТЖМ, ЭБЖМ, Қаржымині, ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: 2017 жылы төтенше қызмет жұмысшыларының компьютерлік сауаттылық деңгейі - 100 %
Жауапты МО: ІІМ
113
Ішкі істер органдарының төтенше қызметтері мен жедел басқару орталықтары жұмысшыларының компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру
ИДМ-ге ақпарат
ІІМ
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
2-бөлім. «Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның қолжетімділігін қамтамасыз ету»
Үй шаруашылықтары ақпараттық инфрақұрылымының қолжетімділігі
Мақсат: Қазақстан Республикасы үй шаруашылықтарындағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның қолжетімділігі
Нысаналы индикаторлары:
1) 2017 жылы Интернет желісіне қосылған үй шаруашылықтарының үлесі – 65 %;
2) 2017 жылы тіркелген телефон байланысы бар үй шаруашылықтарының үлесі – 80 %;
3) 2017 жылы ұялы телефондары бар үй шаруашылықтарының үлесі – 80 %.
Жауапты МО: ИДМ
114
CDMA технологиясын қолдану арқылы ауылдық байланыс телекоммуникациясы желілерін жетілдіру және дамыту
есеп
ИДМ, «Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша), «Восток-телеком» ЖШС (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті қаражаты
115
FTTH технологиясы бойынша кең жолақты қолжетімділікті дамыту

2013 г. – 290 000 абонентов;
2014 г. – 417 000 абонентов;
2015 г. – 452 000 абонентов.
116
Введение в эксплуатацию сетей 3G:
информация в МИР
АО «Кселл» (по согласованию), ТОО "КаР-Тел" (по согласованию). ТОО "Мобайл
4 квартал 2013-2015 годов
Собственные средства операторов сотовой связи
- в населенных пунктах с численностью населения от 50 000 и более;
- в населенных пунктах с численностью населения от 10 000 и более
117
Введение в эксплуатацию сетей 4G:
информация в МИР
АО «Казахтелеком» (по согласованию)
4 квартал 2013-2017 годов
Собственные средства оператора связи
- во всех областных центрах республики;
- в населенных пунктах с численностью населения от 50 000 и более;
- во всех районных центрах Республики Казахстан
118
Реализация проекта «Мобильный Postman»
информация в МИР
АО «Казпочта» (по согласованию)
4 квартал 2013-2014 годов
Займы БВУ
119
Снижение тарифов на услуги присоединения и пропуска трафика доминирующих сотовой связи ежегодно на 10 %
отчет
МИР, АО «Кселл» (по согласованию), ТОО "КаР-Тел" (по согласованию)
4 квартал 2013-2015 годов
Собственные средства сотовых операторов
120
Стимулирование развития транзитного потенциала Республики Казахстан:
акт ввода в эксплуатацию
АО «KazTransCom» (по согласованию)
4 квартал 2013-2014 годов
Собственные средства АО «KazTransCom»
Строительство магистрального ВОЛС "КС-3 г. Уральск-граница РФ (Самара)"
Строительство магистрального ВОЛС "Алматы-Хоргос"
Строительство магистрального ВОЛС "Актобе-Жанажол"
Строительство магистрального ВОЛС «Уральск - граница РФ (Озинки)»
Строительство магистрального ВОЛС "Актау-Таучик"
Строительство магистрального ВОЛС "Аксай-Актобе"
Строительство магистрального кольца ВОЛС в г. Актобе
Строительство магистрального ВОЛС "Бирлик - Карабатан"
Строительство магистрального ВОЛС "Шымкент - Кандыагаш"
4 квартал 2016 года
Собственные средства АО «KazTransCom»
Стимулирование ИКТ-рынка и ИТ отрасли
Цель: создание конкурентоспособного отечественного рынка ИКТ через развитие инфокоммуникационной и инновационной инфраструктуры и научно-исследовательской деятельности
Целевой индикатор: доля затрат на инновации в сфере ИКТ в 2017 году – 0,5 % ВВП
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: инновационная активность предприятий сектора ИКТ в стране в 2017 году – 7 %
Ответственные ГО: МИР
121
Разработка проектов законов Республики Казахстан «Об информатизации (новая редакция)», «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам информатизации»
проекты законов РК
МТК, заинтересованные ГО, ОЮЛ «КАИТК» (по согласованию)

2013 ж. - 290 000 абонент;
2014 ж. – 417 000 абонент;
2015 ж. – 452 000 абонент
ИДМ-ге ақпарат
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2015 жылғы 4-тоқсан
«Қазақтелеком» АҚ-ның меншікті қаражаты
116
3G желілерін пайдалануға енгізу:
- халық саны 50 000 және одан артық елді мекендерде;
- халық саны 10 000 және одан артық елді мекендерде
ИДМ-ге ақпарат
«Кселл» АҚ (келісім бойынша), «КаР-Тел» ЖШС (келісім бойынша)
2013 – 2015 жылғы 4-тоқсан
Ұялы байланыс операторларының меншікті қаражаты
117
4G желілерін пайдалануға енгізу:
- республиканың барлық облыс орталықтарында;
- халық саны 50 000 және одан артық елді мекендерде;
- Қазақстан Республикасының барлық аудандық орталықтарында
ИДМ-ге ақпарат
«Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
2013–2017 жылғы 4-тоқсан
Байланыс операторларының меншікті қаражаты
118
«МобильныйPostman» жобасын іске асыру
ИДМ-ге ақпарат
«Қазпочта» АҚ (келісім бойынша)
2013 –2014 жылғы 4-тоқсан
ЕДБ қарыздары
119
Басым ұялы байланыс трафигіне қосылу және өткізу қызметінің тарифтерін жыл сайын 10 %-ға төмендету
есеп
ИДМ, «Кселл» АҚ (келісім бойынша), «КаР-Тел» ЖШС (келісім бойынша)
2013 – 2015 жылғы 4-тоқсан
Ұялы байланыс операторларының меншікті қаражаты
120
Қазақстан Республикасының транзиттік әлеуетін дамытуды ынталандыру:
пайдалануға беру актісі
«KazTransCom» АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2014 жылғы 4-тоқсан
«KazTransCom» АҚ меншікті қаражаты
«КС-3 Орал қ. – РФ шекарасы (Самара)» БТОЖ магистралінің құрылысы
«Алматы-Қорғас» БТОЖ магистралінің құрылысы
«Ақтөбе-Жаңажол» БТОЖ магистралінің құрылысы
«Орал қ. – РФ шекарасы (Озинки)» БТОЖ магистралінің құрылысы
«Ақтау - Таушық» БТОЖ магистралінің құрылысы
«Ақсай-Ақтөбе» БТОЖ магистралінің құрылысы
Ақтөбе қ. БТОЖ магистралінің құрылысы
«Бірлік - Қарабатан» БТОЖ магистралінің құрылысы
«Шымкент - Қандыағаш» БТОЖ магистралінің құрылысы
2016 жылғы 4-тоқсан
«KazTransCom» АҚ меншікті қаражаты
АКТ-нарықты және АТ саланы ынталандыру
Мақсат: Ақпараттық-коммуникациялық және инновациялық инфрақұрылым мен ғылыми-зерттеу қызметін дамыту арқылы бәсекеге қабілетті отандық АКТ нарығын құру
Нысаналы индикатор: АКТ саласындағы инновацияларға жұмсалатын шығындар үлесі 2017 жылы – ЖІӨ-нің 0,5%-ы
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: Елдегі АКТ секторындағы кәсіпорындардың инновациялық белсенділігі 2017 жылы – 7 %
Жауапты МО: ИДМ
121
«Ақпараттандыру туралы (жаңа редакция)», «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпараттандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы заңдарының жобаларын әзірлеу
ҚР заңдарының жобалары
ККМ, мүдделі МО, «АТҚКҚ» ЗТБ (келісім бойынша)

3 квартал 2013 года
финансирование не требуется
122
Разработка и утверждение национальных стандартов Республики Казахстан в сфере ИКТ, в том числе в сфере развития инфокоммуникационной инфраструктуры
утвержденные стандарты
МИР, НПП (по согласованию)
4 квартал 2013 года; 4 квартал 2015-2017 годов
9 932
РБ КБП 001 (МТК)
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 061
9 932
123
Формирование статистической информации по информационно-коммуникационным технологиям
статистическая информация
МНЭ, МИР, ОЮЛ "КАИТК" (по согласованию), АО "Зерде" (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
124
Расширение круга участников СЭЗ «ПИТ», зарегистрированных на принципе экстерриториальности и разрабатывающих программное обеспечение
информация в МИР
ОЮЛ "КАИТК" (по согласованию), АО "Зерде" (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
125
Проведение на регулярной основе мониторинга и анализа развития местного содержания в области ИКТ при закупках товаров, работ и услуг государственных органов, недропользователей, концессионеров, системообразующих организаций, национального управляющего холдинга, национальных холдингов, национальных компаний и организаций, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежит национальному управляющему холдингу, национальным холдингам, национальным компаниям
отчет
МИР, МФ, МЭ, ЦГО, МИО, НПП (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
126
Подготовка предложений по стимулированию развития производств отечественного программного обеспечения и средств вычислительной техники
предложения в МТК
ОЮЛ «КАИТК» (по согласованию), АО «Зерде» (по согласованию)

2013 жылғы 3-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
122
АКТ саласында, оның ішінде инфокоммуникациялық инфрақұрылымды дамыту саласында Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттарын жасау және бекіту
бекітілген стандарттар
ИДМ, ҰКП (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан; 2015 – 2017 жылғы 4-тоқсан
9 932
РБ ББК 001 (ККМ)
061 бюджеттік бағдарлама бойынша көзделген қаражаттың шегінде
9 932
123
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар бойынша статистикалық ақпаратты қалыптастыру
статистикалық ақпарат
ҰЭМ, ИДМ, «АТККА» ЗТБ (келісім бойынша), «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
124
Эксаумақ қағидатында тіркелген және бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлейтін «АТП» АЭА қатысушыларының ортасын кеңейту
ИДМ-ге ақпарат
«АТККА» ЗТБ (келісім бойынша), «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
125
Акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тиесілі мемлекеттік органдардың, жер қойнауын пайдаланушылардың, концессионерлердің, жүйе түзуші ұйымдардың, ұлттық басқарушы холдингтің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялар мен ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі АКТ саласындағы жергілікті қамтудың дамуын мониторингтеу мен талдауды тұрақты негізде жүргізу
есеп
ИДМ, Қаржымині, ЭМ, ОМО, ЖАО, ҰКП (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
126
Отандық бағдарламалық қамтамасыз ету мен есептеуіш техника құралдарының өндірісін дамытуды ынталандыру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ККМ-ге ұсыныстар
«АТҚКҚ» ЗТБ (келісім бойынша), «Зерде» АҚ (келісім бойынша)

4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
132
Развитие рынка программного обеспечения и ИТ-услуг с широким применением свободного и открытого программного обеспечения
информация в ПРК
МТК, ЦГО, МИО, национальные холдинги и компании
1 квартал 2014 года
финансирование не требуется
133
Выработка предложений по совершенствованию законодательства в части стимулирования НИОКР в области ИКТ
предложения в ПРК
МТК, МОН, МИНТ, АО «Зерде» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
134
Подготовка предложений по закреплению и развитию отдельной отрасли законодательства - информационное право
предложения в ПРК
МИР, МОН, МКС заинтересованные ГО, АО "НИТ" (по согласованию), ОЮЛ; «КАИТК» (по согласованию)
1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: количество исследовательских лабораторий общего (коллективного) пользования по схеме ГЧП в 2017 году - 4
Ответственный ГО: МИР
135
Подготовка предложений по созданию центров коммерциализации ИКТ продуктов
предложения в ПРК
МИР, АО "Зерде" (по согласованию), АО "НАТР" (по согласованию)
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
136
Проработка вопроса создания научно-исследовательских центров и лабораторий общего пользования с необходимой инфраструктурой по актуальным направлениям: роботостроение, мобильные технологии, облачные и Grid вычисления, искусственный интеллект, высокопроизводительные вычислительные системы, защита и безопасность информации, мультимедийные технологии и другие
информация в ПРК
МТК, МОН, МИНТ, АО «Зерде» (по согласованию), АО «НАТР» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
137
Сотрудничество с зарубежными исследовательскими и многонациональными корпорациями для использования глобального банка данных с целью обеспечения технологического и интеллектуального трансферта ноу-хау в сфере информационных технологий
отчет
МИР, МОН, АО "Зерде" (по согласованию), АО "НАТР" (по согласованию)
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
138
Установление тесного сотрудничества науки-образования-индустрии путем активного вовлечения образовательных учреждений и научно-исследовательских организаций в прикладную исследовательскую деятельность для удовлетворения технологических потребностей производственных предприятий в информационных технологиях
информация в МИР
МОН, МИР, АО "Зерде" (по согласованию), АО "НАТР" (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
139
Формирование предложений по развитию навыков маркетинговой и коммерческой деятельности по продвижению собственных разработок в университетах и научно-исследовательских организациях по продвижению собственных разработок
информация в МИР
МОН, МИР

2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
132
Еркін әрі ашық бағдарламалық қамтамасыз етуді кеңінен қолдана отырып, бағдарламалық қамтамасыз ету мен АТ-қызметтер нарығын дамыту
ҚРҮ-ге ақпарат
ККМ, ОМО, ЖАО, ұлттық холдингтер мен компаниялар
2014 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
133
АКТ саласындағы ҒЗТКЖ-ны ынталандыру бөлігінде заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, БҒМ, ИЖТМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
134
Заңнаманың жекелеген саласын-ақпараттық құқықты бекіту және дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ИДМ, БҒМ, МСМ, мүдделі МО, «ҰАТ» АҚ (келісім бойынша), «АТККА» ЗТБ (келісім бойынша)
2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: МЖӘ схемасы бойынша ортақ (ұжымдық) қолданыстағы талдау зертханаларының саны 2017 жылы – 4
Жауапты МО: ИДМ
135
АКТ өнімдерін коммерцияландыру орталықтарын құру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, ИЖТМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «ТДҰА» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
136
Робот жасау, мобильдік технологиялар, бұлтты және Grid есептеулер, жасанды интеллект, жоғары өнімді есептеу жүйелері, ақпаратты қорғау және оның қауіпсіздігі, мультимедиа технологиялары және басқа өзекті бағыттар бойынша қажетті инфрақұрылымы бар ортақ пайдаланудағы ғылыми-зерттеу орталықтары мен зертханалар құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, БҒМ, ИЖТМ, «Зерде» АҚ, «ТДҰА» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
137
Ақпараттық технология саласында ноу-хаудың технологиялық және зияткерлік трансфертін қамтамасыз ету мақсатында жаһандық мәліметтер банкін қолдану үшін шетелдік зерттеуші және көпұлтты корпорациялармен ынтымақтастық
есеп
ИДМ, БҒМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «ТДҰА» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
138
Ақпараттық технологиялардағы өндірістік кәсіпорындардың технологиялық қажеттілігін қанағаттандыру үшін қосымша зерттеу жұмыстарына білім мекемелері мен ғылыми-зерттеу ұйымдарын белсенді түрде жұмылдыру жолымен ғылым-білім индустриясының тығыз қарым-қатынасын орнату
ИДМ-ге ақпарат
БҒМ, ИДМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «ТДҰА» АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
139
Меншікті жұмыстарды ілгерілету бойынша университеттер мен ғылыми-зерттеу ұйымдарында меншікті әзірлемелерді дамыту жөнінде маркетингтік және коммерциялық қызмет дағдыларын дамыту бойынша ұсыныстар қалыптастыру
ИДМ-ге ақпарат
БҒМ, ИДМ

4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
3. Создание информационной среды для социально-экономического и культурного развития общества
Развитие человеческого капитала
Повышение уровня компьютерной грамотности и образования специалистов в области ИКТ
Цель: создание условий для развития человеческого капитала, как главного фактора формирования информационного общества в Казахстане.
Целевой индикатор: индекс развития человеческого капитала в 2017 году – 0,764
Ответственный ГО: МОН
140
Рассмотрение вопросов создания информационной системы по автоматизации государственной услуги по признанию и нострификации документов об образовании
предложения в ПРК
МОН
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
141
Совершенствование типовых учебных планов и образовательных программ по специальностям ИКТ, разработанных на основе профессиональных стандартов
типовые учебные планы и программ
МОН, МИР
4 квартал 2015-2017 годов
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 008
142
Разработка и утверждение профессиональных стандартов в области ИКТ
приказ МИР
МИР, МЗСР, МОН, АО "Зерде" (по согласованию), ОЮЛ "КАИТК" (по согласованию)
4 квартал 2015-2017 годов
10 500
РБ КБП 145 (МЗСР)
5 250
РБ КБП 145 (МЗСР)
5 250
РБ КБП 145 (МЗСР)
21 000
143
Обеспечение подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием по инфокоммуникационным специальностям
информация в МИР
МИО, МОН, НПП (по согласованию)
4 квартал 2013-2017 годов
В пределах предусмотренных средств в республиканском бюджете и согласно планам, утвержденным маслихатом
144
Разработка и утверждение типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов и других служащих в сфере инфокоммуникаций
приказ МИР
МИР, МОН, МЗСР, НПП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: доля образовательных ресурсов в 2017 году – 60 %
Ответственный ГО: МОН
Целевой индикатор: количество занятых дистанционно на 100 работающих в 2017 году – 7 человек
Ответственный ГО: МЗСР
145
Проработка вопроса развития рынка дистанционной занятости
предложения в ПРК
МТСЗН, ЦГО, МИО, национальные холдинги и компании (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
146
Развитие рынка дистанционной занятости
информация в МИР
МЗСР, ЦГО, МИО, национальные холдинги и компании (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
147
Организация и поддержка мероприятий профессиональных отраслевых ассоциаций по формированию и развитию профессионального сообщества
отчет
МИР, отраслевые ассоциации (по согласованию)
4 квартал 2013-2014 годов
финансирование не требуется

2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
3. Қоғамды әлеуметтік-экономикалық және мәдени дамытуға арналған ақпараттық ортаны құру
Адами капиталды дамыту
АКТ саласындағы мамандардың компьютерлік сауаттылығын және білім деңгейін арттыру
Мақсат: Қазақстанда ақпараттық қоғамды қалыптастырудың басты факторы ретінде адами капиталды дамыту үшін жағдайлар жасау
Нысаналы индикатор: Адами капиталды дамыту индексі 2017 жылы – 0,764
Жауапты МО: БҒМ
140
Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті автоматтандыру жөніндегі ақпараттық жүйені құру мәселелерін қарау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
БҒМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
141
АКТ саласындағы кәсіптік стандарттардың негізінде әзірленген үлгілік оқу жоспарлары мен білім беру бағдарламаларын жетілдіру
үлгілік оқу жоспарлары мен білім беру бағдарламалары
БҒМ, ИДМ
2016 – 2017 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
142
АКТ саласындағы кәсіптік стандарттарды әзірлеу және бекіту
ИДМ бұйрығы
ИДМ, ДСӘДМ, БҒМ, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «АТККА» ЗТБ (келісім бойынша)
2015 – 2017 жылғы 4-тоқсан
10 500
РБ ББК 145 (ДСӘДМ)
5 250
РБ ББК 145 (ДСӘДМ)
5 250
РБ ББК 145 (ДСӘДМ)
21 000
143
Инфокоммуникациялық мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауды қамтамасыз ету
ИДМ-ге ақпарат
ЖАО, БҒМ, ҰКП (келісім бойынша)
2013 – 2017 жылғы 4-тоқсан
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде және мәслихаттар бекіткен жоспарларға сәйкес
144
Инфокоммуникациялар саласындағы басшылар, мамандар және басқа қызметшілер лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын әзірлеу және бекіту
ИДМ бұйрығы
ИДМ, БҒМ, ДСӘДМ, ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
мәслихаттар бекітетін жоспарларға сәйкес
Нысаналы индикатор: білім беру ресурстарының үлесі 2017 жылы – 60 %;
Жауапты МО: БҒМ
Нысаналы индикатор: жұмыс істейтін 100 адамға шаққанда қашықтан жұмыспен қамтылғандар саны 2017 жылы – 7 адам
Жауапты МО: ДСӘДМ
145
Қашықтықтан жұмыспен қамту нарығын дамыту мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, ОМО, ЖАО, ұлттық холдингтер мен компаниялар (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
146
Қашықтықтан жұмыспен қамту нарығын дамыту
ИДМ- ге ақпарат
ДСӘДМ, ОМО, ЖАО, ұлттық холдингтер мен компаниялар (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
147
Кәсіптік қоғамдастықты қалыптастыру және дамыту бойынша кәсіптік салалық қауымдастықтарды ұйымдастыру және қолдау
есеп
ИДМ, салалық қауымдастықтар (келісім бойынша)
2013 – 2014 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді

Целевой индикатор: уровень компьютерной грамотности в 2017 году – 65 %
Ответственный ГО: МИР, МИО
148
Проведение курсов по базовым навыкам компьютерной грамотности населения, в том числе безработной и/или частично занятой молодежи, а также лиц с ограниченными возможностями, пожилых людей и других категорий социально незащищенных слоев населения
информация в МИР
МИО
4 квартал ежегодно
согласно планам, утверждаемым маслихатами
149
Разработка и утверждение учебной программы для граждан, бизнес-сообщества и государственных служащих «Электронные государственные услуги»
учебная программа
МИР, МОН
4 квартал 2014 года
финансирование не требуется
150
Услуги по обучению населения в рамках «электронного правительства»
акт выполненных работ
МТК
4 квартал 2013 года
222 544
РБ КБП 037
222 544
151
Проработка вопросов по созданию условий и организация обучения представителей малого и среднего бизнеса по базовым навыкам компьютерной грамотности в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса – 2020»
предложения в ПРК
МРР, МТК, АО «Фонд развития предпринимательства «Даму» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
152
Организация обучения предпринимателей малого и среднего бизнеса по базовым навыкам компьютерной грамотности в рамках проекта "Бизнес-советник"
информация в МИР
МНЭ, АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" (по согласованию)
4 квартал 2014-2017 годов
за счет средств АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
153
Проработка вопроса повышения уровня компьютерной грамотности сотрудников государственных органов по специальным программам обучения по профильным направлениям
предложения в ПРК
МТК, ЦГО, МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
ИКТ в образовании и науке
Цель: обеспечение конкурентоспособности образовательной и научной сфер Казахстана за счет внедрения ИКТ

Нысаналы индикатор: халықтың компьютерлік сауаттылығының деңгейі 2017 жылы – 65 %
Жауапты МО: ИДМ, ЖАО
148
Халықтың, оның ішінде жұмыссыздардың және/немесе ішінара жұмыс істейтін жастардың, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі адамдардың және басқа да халықтың әлеуметтік қорғалмаған топтарының компьютерлік сауаттылығы бойынша негізгі дағдыларын жоғарылату курстарын өткізу
ИДМ- ге ақпарат
ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
Жергілікті бюджет
149
Азаматтарға, бизнес қоғамдастықтарға және мемлекеттік қызметшілерге арналған «Мемлекеттік электрондық көрсетілетін қызметтер» оқу бағдарламасын әзірлеу және бекіту
оқу бағдарламалары
ИДМ, БҒМ
2014 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
150
«Электрондық үкімет» шеңберінде халықты оқыту бойынша қызметтер
орындалған жұмыстар актісі
ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
222544
РБ ББК 037
151
«Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасының шеңберінде шағын және орта бизнес өкілдерін компьютерлік сауаттылықтың базалық дағдыларына оқытуға жағдайлар жасау және ұйымдастыру мәселелерін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ӨДМ, ККМ, «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
152
«Бизнес-кеңесші» жобасының шеңберінде орта және шағын бизнестің кәсіпкерлерін компьютерлік сауаттылықтың базалық дағдыларына оқытуды ұйымдастыру
ИДМ-ге ақпарат
ҰЭМ, «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ (келісім бойынша)
2014 – 2017 жылғы 4-тоқсан
«Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ қаражаты есебінен
153
Мемлекеттік органдардың қызметкерлерін бейінді бағыттардың арнайы оқыту бағдарламалары бойынша компьютерлік сауаттылығының деңгейін арттыру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, ОМО, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
АКТ білім және ғылым саласында
Мақсат: АКТ енгізу арқылы Қазақстанның білім беру және ғылым салаларының бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету

Целевой индикатор: доля научно-образовательных учреждений, подключенных к единой национальной научно-образовательной сети в 2017 году, – 50 %
Ответственный ГО: МОН
Целевой индикатор: объем электронного образовательного контента в открытом доступе для школ и ТиПО в 2017 году - 60 %
Ответственный ГО: МОН
Целевой индикатор: обеспечение доступности качественного образования с помощью ИКТ для детей с особыми потребностями (инклюзивное образование) в 2017 году - 30 %
Ответственный ГО: МОН

Нысаналы индикатор: бірыңғай ұлттық ғылым-білім беру жүйесіне қосылған ғылым-білім беру мекемелерінің үлесі 2017 жылы – 50 %;
Жауапты МО: БҒМ
Нысаналы индикатор: мектептер мен ТжКБ үшін ашық қолжетімді электрондық білім беру мазмұнының көлемі 2017 жылы – 60 %
Жауапты МО: БҒМ
Нысаналы индикатор: ерекше қажеттіліктері бар балаларға АКТ арқылы сапалы білімнің қол жетімділігін қамтамасыз ету (инклюзивті білім) 2017 жылы - 30%
Жауапты МО: БҒМ

157
Обеспечение подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием по инфокоммуникационным специальностям в ВУЗах Казахстана, а также послевузовским образованием по специальности «Управление проектами»
информация в ПРК
МОН, МИР
4 квартал ежегодно
в пределах предусмотренных средств в республиканском бюджете
158
Перевод образовательных процессов в электронный формат: распространение материалов, публикация новостей, общение между студентами, индивидуальное общение между учащимися и преподавателями во всех высших учебных заведениях
информация в МИР
МОН, МИО
4 квартал 2015 года
за счет собственных средств ВУЗов
Развитие электронного здравоохранения
Цель: повышение доступности и качества оказания медицинских услуг населению посредством максимального использования ИКТ
Целевой индикатор: доля организаций здравоохранения, подключенных к единой сети здравоохранения в 2017 году, - 60 %
Ответственный ГО: МЗСР
Целевой индикатор: количество компьютеров на 100 медицинских работников в 2017 году – 60
Ответственный ГО: МЗСР
159
Проработка вопроса создания защищенной единой сети здравоохранения, позволяющей в необходимых случаях организовывать телемосты, консилиумы и консультации с ведущими специалистами отрасли (100 % охват медицинских учреждений)
информация в ПРК
МЗ, МТК, МИО
2 квартал 2014 года
финансирование не требуется
160
Проработка вопроса о разработке, внедрении единой интеграционной платформы здравоохранения и подключение к ней всех ИС и баз данных медицинских организаций и организаций здравоохранения
информация в ПРК
МЗ
1 квартал 2014 года
финансирование не требуется
161
Внедрение единой интеграционной платформы здравоохранения и подключение к ней всех ИС и баз данных медицинских организаций и организаций здравоохранения
акт ввода в эксплуатацию
МЗСР
4 квартал 2017 года
4 293 942
РБ КБП 020
финансирование не требуется
4 293 942
162
Рассмотрение вопроса создания баз данных медицинских организаций и организаций здравоохранения, хранящих в себе всю необходимую информацию о деятельности учреждений, специалистах, графиках приема больных
информация в ПРК
МЗ
3 квартал 2014 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: доля населения, обеспеченного «электронными медицинскими картами» в 2017 году, - 60 %
Ответственный ГО: МЗСР
163
Проработка вопроса о переводе всей первичной бумажной медицинской документации в электронную форму (с обеспечением единого формата медицинской документации)
информация в ПРК
МЗ
3 квартал 2013 года
финансирование не требуется
164
Перевод первичной бумажной медицинской документации в электронную форму согласно утвержденному перечню МЗСР (с обеспечением единого формата медицинской документации)
информация в МИР
МЗСР
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется

157
Қазақстанның жоғары оқу орындарындағы инфокоммуникациялық мамандықтар бойынша жоғары және жоғары оқу орынан кейінгі білімі, сондай-ақ «Жобаларды басқару» мамандығы бойынша жоғарыдан кейінгі білімі бар кадрлар даярлауды қамтамасыз ету
ҚРҮ-ге ақпарат
БҒМ, ИДМ
жыл сайынғы 4-тоқсан
республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
158
Білім беру процестерін электрондық пішімге көшіру: материалдар тарату, жаңалықтар жариялау, студенттер арасындағы қарым-қатынас, барлық оқу орындарында білім алушылар мен оқытушылар арасындағы жеке қарым-қатынас
ИДМ-ге ақпарат
БҒМ, ЖАО
2015 жылғы 4-тоқсан
ЖОО-ның қаражаты есебінен
Электрондық денсаулық сақтауды дамыту
Мақсат: АКТ-ны барынша қолдану арқылы халыққа медициналық қызметтерді көрсетудің қолжетімділігі мен сапасын арттыру
Нысаналы индикатор: денсаулық сақтаудың бірыңғай желісіне қосылған денсаулық сақтау ұйымдарының үлесі 2017 жылы – 60 %
Жауапты МО: ДСӘДМ
Нысаналы индикатор: 100 медициналық қызметкерге шаққандағы компьютерлер саны 2017 жылы – 60%.
Жауапты МО: ДСӘДМ
159
Қажет болған жағдайларда саланың жетекші мамандарымен телекөпірлер, консилиумдар және консультациялар ұйымдастыруға мүмкіндік беретін денсаулық сақтаудың қорғалған бірыңғай желісін құру (медициналық мекемелерді 100 % қамту) мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ДСМ, ККМ, ЖАО
2014 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
160
Денсаулық сақтаудың бірыңғай ықпалдастыру тұғырнамасын әзірлеу, енгізу және оған медициналық ұйымдар мен денсаулық сақтау ұйымдарының барлық АЖ және дерекқорларын қосу мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ДСМ
2014 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
161
Денсаулық сақтаудың бірыңғай интеграциялық тұғырнамасын енгізу және оған медициналық ұйымдар мен денсаулық сақтау ұйымдарының барлық АЖ және дерекқорларын қосу
пайдалануға беру актісі
ДСӘДМ
2017 жылғы 4-тоқсан
4 293 942
РБ ББК 020
қаржыландыру талап етілмейді
4 293 942
162
Мекемелердің қызметі, мамандар, емделушілерді қабылдау кестесі туралы барлық қажетті ақпаратты сақтайтын медициналық ұйымдар мен денсаулық сақтау ұйымдарының дерекқорларын құру мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ДСМ
2014 жылғы 3-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: «электрондық медициналық карталармен» қамтамасыз етілген халықтың бөлігі 2017 жылы - 60%
Жауапты МО: ДСӘДМ
163
Барлық бастапқы қағаз медициналық құжаттамасын электрондық нысанға көшіру туралы мәселені пысықтау (медициналық құжаттаманың бірыңғай форматын қамтамасыз ету арқылы)
ҚРҮ-ге ақпарат
ДСМ
2013 жылғы 3-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
164
ДСӘДМ бекіткен тізбеге сәйкес бастапқы медициналық қағаз құжаттамасын электрондық нысанға көшіру (медициналық құжаттаманың бірыңғай пішімін қамтамасыз ете отырып)
ИДМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді

166
Проработка вопросов автоматизации служб скорой помощи
информация в ПРК
МЗ
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
167
Проработка вопроса создания единой базы данных лекарственных препаратов и их наличие в аптечных сетях для доступа населения в режиме реального времени
предложения в ПРК
МЗ, МТК
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: уровень компьютерной грамотности медицинских работников в 2017 году – 60 %
Ответственный ГО: МЗСР
168
Проработка вопросов создания системы подготовки и повышения квалификации работников здравоохранения по вопросам ИКТ и ИБ
предложения в ПРК
МЗ
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
169
Создание системы подготовки и повышения квалификации работников здравоохранения по вопросам ИКТ и ИБ
информация в МИР
МЗСР
4 квартал 2015 года
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 020
Развитие электронной коммерции
Цель: обеспечение конкурентоспособности отечественного рынка электронной коммерции
Целевой индикатор: доля электронной коммерции в общем рынке товаров и услуг в 2017 году - 7 %
Ответственный ГО: ЦГО
170
Разработка проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования торговой деятельности»
Проект Закона
МНЭ, заинтересованные ГО
3 квартал 2014 года
финансирование не требуется
171
Развитие межгосударственного шлюза для обмена информацией в рамках Таможенного союза между Казахстаном, Россией и Белоруссией
акт ввода в эксплуатацию
МТК
4 квартал 2013 года
1 058 182
РБ КБП 040
1 058 182
Целевой индикатор: доля оборота казахстанских интернет-магазинов в общем обороте товаров и услуг, оплачиваемых электронно в 2017 году, - 30 %.
Ответственный ГО: ЦГО
172
Выработка предложений по созданию отраслевых торговых площадок
предложения в ПРК
МНЭ, ГО, АО "Зерде" (по согласованию), АО "Казпочта" (по согласованию), НПП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
173
Рассмотрение вопроса о формировании отчетности по транзакциям (количество, объемы), соверщаемым в интернет-магазинах
предложения в МИР
МНЭ, МФ, НБ, АО "Зерде"(по согласованию), АО "Казпочта" (по согласованию), НПП (по согласованию)
4 квартал 2015 года
финансирование не требуется
174
Проведение конференций\семинаров\круглых столов по развитию интернет-среды и интернет-бизнеса в рамках ASTEX
Конференции\семинары\круглые столы
МИР, КФ «Фонд развития ИКТ» (по согласованию), АО «Казконтент» (по согласованию), АО "Казпочта" (по согласованию)
4 квартал ежегодно
Собственные средства КФ "Фонд развития ИКТ"
Формирование электронной экономики
ИКТ в промышленности
Цель: обеспечение условий для создания современных высокотехнологичных производств на предприятиях промышленности, обеспечивающих выпуск конкурентоспособной продукции с высокой добавленной стоимостью.

166
Жедел жәрдем қызметтерін автоматтандыру мәселелерін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ДСМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
167
Дәрілік препараттардың және олардың шынайы уақыт режимінде халықтың қолжетімділігі үшін дәріханалық желілерде болуының бірыңғай дерекқорын құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ДСМ, ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: Медицина қызметкерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейі 2017 жылы – 60%
Жауапты МО: ДСӘДМ
168
АКТ және АҚ мәселелері бойынша денсаулық сақтау қызметкерлерін даярлау және біліктілігін жоғарылату жүйесін құру мәселелерін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ДСМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
169
АКТ және АҚ мәселелері бойынша денсаулық сақтау қызметкерлерін даярлау және біліктілігін жоғарылату жүйесін құру
ИДМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жылғы 4-тоқсан
020 бюджеттік бағдарлама бойынша көзделген қаражат шегінде
Электрондық коммерцияны дамыту
Мақсат: электрондық коммерцияның отандық нарығының бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор: тауарлар мен қызметтердің жалпы нарығындағы электрондық коммерцияның үлесі 2017 жылы – 7 %
Жауапты МО: ОМО
170
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электрондық сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Заң жобасы
ҰЭМ, мүдделі МО
2014 жылғы 3-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
171
Кеден одағы шеңберінде Қазақстан, Ресей, Беларусь арасында ақпарат алмасу үшін мемлекетаралық шлюзді дамыту
пайдалануға беру актісі
ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
1058182
РБ ББК 040
Нысаналы индикатор: электрондық түрде төленетін тауарлар мен қызметтердің жалпы айналымындағы қазақстандық интернет-дүкендеріндегі айналым үлесі 2017 жылы – 30 %
Жауапты МО: ОМО
172
Салалық сауда алаңдарын құру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ҰЭМ, МО, «Зерде» АҚ (келісім бойынша), «Қазпочта» АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
173
Интернет-дүкендерде жасалатын транзакциялар (саны, көлемі) бойынша есептілікті қалыптастыру туралы мәселені қарау
ИДМ-ге ұсыныстар
ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ, ҚР ҰКП, АҚ «Зерде» (келісім бойынша), АҚ «Қазпочта» (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
174
ASTEX шеңберінде интернет-ортаны және интернет-бизнесті дамыту бойынша конференциялар\семинарлар\дөңгелек үстелдер өткізу
конференциялар\ семинарлар\ дөңгелек үстелдер
ИДМ, «АКТ дамыту қоры» КҚ (келісім бойынша), «Қазконтент» АҚ (келісім бойынша), «Қазпочта» АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
«АКТ даму қоры» КҚ меншікті қаражаты
Электрондық экономиканы қалыптастыру
АКТ өнеркәсіпте
Мақсат: қосылған құны жоғары бәсекеге қабілетті өнім шығаруды қамтамасыз ететін өнеркәсіп кәсіпорындарында заманауи жоғары технологиялық өндірістерді құру үшін жағдайлар қамтамасыз ету

Целевой индикатор: доля работников промышленных предприятий, прошедших обучение по повышению уровня компьютерной грамотности в 2017 году, - 70 %
Ответственный ГО: МИР
175
Проработка вопроса повышения уровня компьютерной грамотности работников промышленных предприятий
предложения в ПРК
МИНТ, МИО, промышленные предприятия (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
176
Повышение уровня компьютерной грамотности работников промышленных предприятий
отчет
МИР, МИО, промышленные предприятия (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
Целевой индикатор: увеличение затрат на ИКТ в объеме произведенной продукции промышленными предприятиями в 2017 году - на 30 % (относительно 2012 года)
Ответственный ГО: МИР
177
Развитие ИКТ инфраструктуры промышленных предприятий
отчет
МИР, отраслевые ассоциации, предприятия промышленности (по согласованию)
4 квартал ежегодно
Собственные средства промышленных предприятий
Целевой индикатор: увеличение удельного ИКТ-бюджета предприятий в 2017 году на 30 % (относительно 2012 года)
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: доля инновационно-активных предприятий в 2017 году - 5 %
Ответственный ГО: МИР
178
Составление и публикация рейтингов наиболее автоматизированных и инновационных промышленных предприятий в Казахстане по инновациям в ИКТ
Аналитический отчет
МИР, НАТР, НПП РК, отраслевые ассоциации, предприятия промышленности (по согласованию)
4 квартал 2016-2017 годов
финансирование не требуется
179
Использование телеметрических датчиков и геоинформационных систем для мониторинга за состоянием агрегатов и узлов объектов промышленных предприятий
отчет
МИР, заинтересованные ГО, МИО,  предприятия промышленности (по согласованию), НПП (по согласованию)
4 квартал ежегодно
Собственные средства промышленных предприятий
180
Роботизация всех производственных процессов с высоким уровнем опасности для здоровья и жизни человека
отчет
МИР, отраслевые ассоциации, предприятия промышленности (по согласованию)
4 квартал ежегодно
собственные средства промышленных предприятий
181
Внедрение автоматизированных систем управления технологическими и внутренними процессами предприятий промышленности
отчет
МИР, отраслевые ассоциации, предприятия промышленности (по согласованию)
4 квартал ежегодно
собственные средства промышленных предприятий
182
Развитие инновационной деятельности предприятий промышленности путем тесного взаимодействия с отечественными научно-исследовательскими организациями и высшими учебными заведениями
отчет
МИР, МОН, отраслевые ассоциации, предприятия промышленности (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется

Нысаналы индикатор: компьютерлік сауаттылық деңгейін арттыру бойынша оқудан өткен өнеркәсіп кәсіпорындары жұмыскерлерінің үлесі 2017 жылы – 70%;
Жауапты МО: ИДМ
175
Өнеркәсіп кәсіпорындары жұмыскерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ИЖТМ, ЖАО, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
176
Өнеркәсіп кәсіпорындары жұмыскерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру
есеп
ИДМ, ЖАО, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: өнеркәсіп кәсіпорындары өндірген өнім көлемінде АКТ-ға жұмсалатын шығындарды арттыру 2017 жылы – 30 %-ға (2012 жылға қатысты)
Жауапты МО: ИДМ
177
Өнеркәсіп кәсіпорындарының АКТ инфрақұрылымын дамыту
есеп
ИДМ, салалық қауымдастықтар, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
өнеркәсіп кәсіпорындарының меншікті қаражаты
Нысаналы индикатор: кәсіпорындардың үлестік АКТ-бюджетін 2017 жылы 30 %-ға арттыру (2012 жылға қатысты)
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: инновациялық белсенді кәсіпорындардың үлесі 2017 жылы – 5%
Жауапты МО: ИДМ
178
Қазақстандағы АКТ саласындағы инновациялар бойынша анағұрлым автоматтандырылған және инновациялық өнеркәсіп кәсіпорындарының рейтингтерін жасау және жариялау
талдамалық есеп
ИДМ, «ТДҰА» АҚ, ҚР ҰКП, салалық қауымдастықтар, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
2016 – 2017 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
179
Өнеркәсіп кәсіпорындары объектілерінің агрегаттары мен тораптарының жай-күйін мониторингтеу үшін телеметрикалық датчиктер мен геоақпараттық жүйелерді пайдалану
есеп
ИДМ, мүдделі МО, ЖАО, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
өнеркәсіп кәсіпорындарының меншікті қаражаты
180
Адам денсаулығына және өміріне қауіптілігі жоғары деңгейдегі барлық өнеркәсіптік процестерді роботтандыру
есеп
ИДМ, салалық қауымдастықтар, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
өнеркәсіп кәсіпорындарының меншікті қаражаты
181
Өнеркәсіп кәсіпорындарының технологиялық және ішкі процестерін басқарудың автоматтандырылған жүйелерін енгізу
есеп
ИДМ, салалық қауымдастықтар, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
өнеркәсіп кәсіпорындарының меншікті қаражаты
182
Отандық ғылыми-зерттеу ұйымдарымен және жоғары оқу орындарымен тығыз өзара іс-қимыл жасау арқылы өнеркәсіп кәсіпорындарының инновациялық қызметін дамыту
есеп
ИДМ, БҒМ, салалық қауымдастықтар, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді

183
Стимулирование промышленных предприятий к внедрению энерго-, ресурсосберегающих, «зеленых» и ИКТ в производственном процессе
отчет
МИР, отраслевые ассоциации, предприятия промышленности (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
Целевой индикатор: доля инновационной продукции в объеме отгруженной продукции предприятиями промышленности в 2017 году – 10 %
Ответственный ГО: МИР
184
Развитие и внедрение новых схем продаж через Интернет произведенной продукции промышленными предприятиями
отчет
МИР, МНЭ, предприятия промышленности (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
185
Развитие промышленными предприятиями собственной логистической и складской инфраструктуры для оптимизации процесса учета складских запасов, контроля перемещения грузов с применением технологии радиочастотной идентификации (RFID), геоинформационных систем и ERP систем
отчет
МИР, ЦГО, МИО, предприятия промышленности (по согласованию)
4 квартал ежегодно
собственные средства промышленных предприятий
ИКТ в транспортной системе
Цель: построение развитой транспортной инфраструктуры для обеспечения доступности, безопасности и качества транспортных услуг посредством внедрения ИКТ.
Целевой индикатор: уровень охвата ШПД в Интернет в предприятиях транспортной инфраструктуры в 2017 году - 30 %
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: доля автомобильного пассажирского и грузового транспорта, оснащенного НСС, в 2017 году - 30 %
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: доля маршрутов (рейсов, направлений), продажа билетов на которые осуществляется в электронном формате, в 2017 году - 40 %
Ответственный ГО: МИР
186
Обеспечение широкополосным Интернетом предприятий транспортной инфраструктуры (автовокзалов, портов, железнодорожных вокзалов, аэропортов)
отчет
МИР, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
187
Проработка вопроса обеспечения широкополосным Интернетом высокоскоростных и скоростных поездов, в том числе на основе спутниковых технологий
предложения в ПРК
МТК, заинтересованные ГО, АО «Транстелеком» (по согласованию)
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
188
Проработка вопроса обеспечения широкополосным Интернетом предприятий транспортной инфраструктуры (автовокзалов, портов, железнодорожных вокзалов, аэропортов)
предложения в ПРК
МТК, сотовые операторы
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
189
Разработка ТЭО на создание интеллектуальной транспортной системы (ИТС)
ТЭО
МТК, МВД, МФ, МЭБП
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
ИКТ в агропромышленном комплексе
Цель: организация современной, интегрированной и высокоэффективной информационной среды для развития агропромышленного комплекса.

183
Өнеркәсіп кәсіпорындарын өндірістік процесте энергияны, ресурстарды үнемдейтін, «жасыл» және АКТ-ны енгізуге ынталандыру
есеп
ИДМ, салалық қауымдастықтар, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: өнеркәсіп кәсіпорындары жөнелткен өнім көлеміндегі инновациялық өнімнің үлесі 2017 жылы – 10%
Жауапты МО: ИДМ
184
Өнеркәсіп кәсіпорындары өндірген өнімдерді Интернет арқылы сатудың жаңа схемаларын дамыту және енгізу
есеп
ИДМ, ҰЭМ, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
185
Радиожиілікті сәйкестендіруді (RFID), геоақпараттық жүйелерді және ERP жүйелерді пайдалана отырып, қойма қорларын есепке алу, жүктердің орын ауыстыруын бақылау процесін оңтайландыру үшін өнеркәсіп кәсіпорындарының меншікті логистикалық және қойма инфрақұрылымын дамыту
есеп
ИДМ, ОМО, ЖАО, өнеркәсіп кәсіпорындары (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
Өнеркәсіп кәсіпорындарының меншікті қаражаты
АКТ көлік жүйесінде
Мақсат: АКТ енгізу арқылы көлік қызметтерінің қолжетімділігі, қауіпсіздігі мен сапасын қамтамасыз ету үшін дамыған көлік инфрақұрылымын құру
Нысаналы индикатор: көлік инфрақұрылымы кәсіпорындарында Интернетке КЖҚ қамту деңгейі 2017 жылы – 30 %
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: НБЖ-мен жабдықталған автомобильдік жолаушылар және жүк көлігінің үлесі, 2017 жылы - 30%
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: билеттерін сату электронды форматта жүзеге асырылатын бағдарлардың (рейстердің, бағыттардың) үлесі, 2017 жылы - 40%
Жауапты МО: ИДМ
186
Көлік инфрақұрылымының кәсіпорындарын (автовокзалдарды, порттарды, теміржол вокзалдарын, әуежайларды) кеңжолақты Интернетпен қамтамасыз ету
есеп
ИДМ, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
187
Жоғары жылдамдықты және жүрдек поездарды кеңжолақты Интернетпен, оның ішінде спутниктік технологиялардың негізінде қамтамасыз ету мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, мүдделі МО, «Транстелеком» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
188
Көлік инфрақұрылымының кәсіпорындарын (автовокзалдарды, порттарды, теміржол вокзалдарын, әуежайларды) кеңжолақты Интернетпен қамтамасыз ету мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, ұялы байланыс операторлары
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
189
Зияткерлік көлік жүйесін (ЗКЖ) құруға ТЭН әзірлеу
ТЭН
ККМ, ІІМ, Қаржымині, ЭБЖМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
АКТ агроөнеркәсіп кешенінде
Мақсат: агроөнеркәсіп кешенін дамыту үшін қазіргі заманғы, ықпалдастырылған және тиімділігі жоғары ақпараттық ортаны ұйымдастыру

Целевой индикатор: доля предприятий АПК, имеющих доступ к сети Интернет, в 2017 году, - 80 %
Ответственный ГО: МСХ
Целевой индикатор: уровень компьютерной грамотности работников АПК в 2017 году – 70 %
Ответственный ГО: МСХ
190
Проработка вопроса автоматизации бизнес-процессов государственного управления в сфере сельского хозяйства
предложения в ПРК
МСХ, МРР
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
191
Развитие электронных информационных ресурсов, информационных систем и телекоммуникационных сетей в едином информационном пространстве
акт ввода в эксплуатацию
МСХ
4 квартал 2013 года
1 604 909
РБ КБП 200
1 604 909
192
Проработка вопроса создания единой ИС комплексной информации о земельном фонде на базе национальной ГИС
информация в ПРК
МРР, МСХ, МТК, МФ, МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
193
Проработка вопроса создания единой классификации объектов топографии и внедрения единой государственной системы координат
предложения в ПРК
МРР, МСХ, МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
194
Проработка вопроса создания единой цифровой карты агропромышленного комплекса на базе национальной ГИС
предложения в ПРК
МСХ, МРР, МТК, МФ, МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
195
Проработка вопроса внедрения систем дистанционного зондирования сельскохозяйственных ресурсов на базе национальной ГИС
информация в ПРК
МСХ, НКА, МТК
2 квартал 2014 года
финансирование не требуется
196
Объединение информационных ресурсов всех целевых групп пользователей Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных комитетов как единой коллективной системы получения и использования информации
информация в ПРК
МСХ
4 квартал 2013-2017 годов
финансирование не требуется
197
Повышение уровня компьютерной грамотности пользователей ИС АПК
информация в МИР
МСХ, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
Интеллектуальные системы для энергосбережения и жилищно-коммунального хозяйства
Цель: повышение качества оказания услуг в сфере ЖКХ и эффективности энергосбережения за счет внедрения ИКТ
Целевой индикатор: доля субъектов естественных монополий, внедривших автоматизированную систему управления технологическими процессами:
Ответственный ГО: МНЭ
- в сфере водоснабжения и водоотведения в 2017 году - 30 %;
- в сфере теплоснабжения в 2017 году - 20 %;
- в сфере газоснабжения в 2017 году - 30 %.
Целевой индикатор: доля субъектов естественных монополий в сфере электроснабжения, внедривших автоматизированную систему управления коммерческого учета электрической энергии, в 2017 году - 30 %.
198
Проработка вопроса реализации проекта «Умные сети»
предложения в ПРК
МНГ, МИНТ, МТК, заинтересованные ГО

Нысаналы индикатор: Интернет желісіне қолжетімділігі бар АӨК кәсіпорындарының үлесі 2017 жылы – 80 %
Жауапты МО: АШМ
Нысаналы индикатор: АӨК қызметкерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейі 2017 жылы – 70 %
Жауапты МО: АШМ
190
Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік басқарудың бизнес-процестерін автоматтандыру мәселесін пысықтау
ККМ-ге ұсыныстар
АШМ, ӨДМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
191
Бірыңғай ақпараттық кеңістікте электрондық ақпараттық ресурстарды, ақпараттық жүйелер мен телекоммуникациялық желілерді дамыту
пайдалануға беру актісі
АШМ
2013 жылғы 4-тоқсан
1 604 909
РБ ББК 200
1 604 909
192
Ұлттық ГАЖ базасында жер қоры туралы кешенді ақпараттың бірыңғай АЖ құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ӨДМ, АШМ, ККМ, Қаржымині, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
193
Бірыңғай топография объектілерінің сыныптамасын құру және бірыңғай мемлекеттік координаталар жүйесін енгізу мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ӨДМ, АШМ, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
194
Ұлттық ГАЖ базасында агроөнеркәсіп кешенінің бірыңғай цифрлық картасын құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
АШМ, ӨДМ, ККМ, Қаржымині, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
195
Ұлттық ГАЖ базасында ауылшаруашылық ресурстарды алдын ала қашықтықтан зондтау жүйелерін енгізу мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
АШМ, ҰҒА, ККМ
2014 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
196
Ақпаратты алудың және пайдаланудың бірыңғай ұжымдық жүйесі ретінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі және оның аумақтық комитеттері тұтынушыларының барлық нысаналы топтарының ақпараттық ресурстарын біріктіру
ҚРҮ-ге ақпарат
АШМ
2013 – 2017 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
197
АӨК АЖ пайдаланушылардың компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру
ИДМ-ге ақпарат
АШМ, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Энергия үнемдеу және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық үшін зияткерлік жүйелер
Мақсат: ТКШ саласында қызметтер көрсету сапасы мен АКТ енгізу есебінен энергия үнемдеу тиімділігін арттыру
Нысаналы индикатор: технологиялық процестерді басқарудың автоматтандырылған жүйесін енгізген табиғи мополиялар субъектілерінің үлесі:
- сумен жабдықтау және су бұру саласында 2017 жылы – 30 %;
- жылумен жабдықтау саласында 2017 жылы – 20 %;
- газбен жабдықтау саласында 2017 жылы – 30 %
Жауапты МО: ҰЭМ
Нысаналы индикатор: электр қуатын коммерциялық есепке алуды басқарудың автоматтандырылған жүйесін енгізген электрмен жабдықтау саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің үлесі 2017 жылы – 30 %
198
«Ақылды желілер» жобасын іске асыру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
МГМ, ИЖТМ, ККМ, мүдделі МО

4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
199
Рассмотрение вопроса внедрения автоматизированной системы коммерческого учета электроэнергии, газа, воды, тепла
предложения в ПРК
МРР, АРЕМ, МИНТ, МИО
4 квартал 2013 года
Собственные средства субъектов естественных монополий
200
Рассмотрение вопроса внедрения автоматизированных систем управления технологическими процессами на системах водоотведения и теплоснабжения
Предложение в ПРК
МРР, АРЕМ, МИО, МТК, МИНТ
4 квартал 2013 года
Собственные средства субъектов естественных монополий
201
Разработка (актуализация) нормативно-технических документов, предусматривающих применение энерго- и ресурсосберегающих технологий при строительстве зданий, сооружений, прокладке инженерных сетей
Приказ МНЭ
МНЭ, МИР
4 квартал 2013-2015 годов
финансирование не требуется
202
Рассмотрение вопроса создания автоматизированной системы управления наружным освещением во всех городах Республики Казахстан
информация в ПРК
МРР, МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
203
Проработка вопроса создания проекта «умный город» в г. Астана с последующим применением отработанного подхода в других городах
предложения в ПРК
акимат г. Астана, МРР, МООС, МОН, акиматы г. Алматы и областей, МТСЗН, МТК
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
204
Создание проекта «умный город» в г. Астана с последующим применением отработанного подхода в других городах
информация в МИР
акимат г.Астана, МНЭ, МЭ, МОН, акиматы г.Алматы и областей, МЗСР
4 квартал ежегодно
в рамках проектирования проекта "умный город"
Целевой индикатор: уровень компьютерной грамотности работников сферы ЖКХ в 2017 году – 70 %
Ответственный ГО: МНЭ
205
Проработка вопросов повышения уровня компьютерной грамотности работников сферы ЖКХ
предложения в ПРК
МРР
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
206
Повышение уровня компьютерной грамотности работников сферы ЖКХ
информация в МИР
МНЭ, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
ИКТ в экологии и гидрометеорологии
Цель: обеспечение гидрометеорологической и экологической безопасности Республики Казахстан, а также стабилизация и улучшение качества окружающей среды за счет внедрения новейших ИКТ.
Целевой индикатор: степень наполнения государственных кадастров захоронений вредных веществ, радиоактивных отходов и сброса сточных вод в недра и отходов производства и потребления в 2017 году – 50 %
Ответственный ГО: МЭ
207
Сопровождение ИС "Государственные кадастры природных ресурсов Республики Казахстан"
акт выполненных работ
МЭ

2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
199
Электр қуатын, газды, суды, жылуды коммерциялық есепке алудың автоматтандырылған жүйесін енгізу мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ӨДМ, ТМРА, ИЖТМ, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
Табиғи монополиялар субъектілерінің меншікті қаражаты
200
Су бұру және жылумен жабдықтау жүйелерінде технологиялық процестерді басқарудың автоматтандырылған жүйелерін енгізу мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ұсыныс
ӨДМ, ТМРА, ЖАО, ККМ, ИЖТМ
2013 жылғы 4-тоқсан
Табиғи монополиялар субъектілерінің меншікті қаражаты
201
Ғимараттарды, құрылыстарды салу, инженерлік желілерді тарту кезінде энергия және ресурс үнемдеуші технологияларды пайдалануды көздейтін нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу (өзектілендіру)
ҰЭМ-нің бұйрығы
ҰЭМ, ИДМ
2013 – 2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
202
Қазақстан Республикасының барлық қалаларында сыртқы жарықтандыруды басқарудың автоматтандырылған жүйесін құру мәселесін қарау
ҚРҮ-ге ақпарат
ӨДМ, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
203
Пысықталған тәсілді кейіннен басқа қалаларда қолдану үшін Астана қаласында «Ақылды қала» жобасын құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
Астана қаласының әкімдігі, ӨДМ, Қоршағанортамині, БҒМ, Алматы қаласының және облыстардың әкімдіктері, Еңбекмині, ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
204
Пысықталған тәсілді кейіннен басқа қалаларда қолдану үшін Астана қаласында «ақылды қала» жобасын жасау
ИДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ҰЭМ, ЭМ, БҒМ, Алматы қаласының және облыстардың әкімдіктері, ДСӘДМ
жыл сайын 4-тоқсан
«Ақылды қала» жобасын жобалау шеңберінде
Нысаналы индикатор: ТКШ саласы қызметкерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейі 2017 жылы – 70%
Жауапты МО: ҰЭМ
205
ТКШ қызметкерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру мәселелерін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ӨДМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
206
ТКШ қызметкерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру
ИДМ-ге ақпарат
ҰЭМ, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
АКТ экологияда және гидрометеорологияда
Мақсат: Қазақстан Республикасының гидрометеорологиялық және экологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету, сондай-ақ жаңашыл АКТ енгізу есебінен қоршаған ортаны тұрақтандыру және сапасын жақсарту
Нысаналы индикатор: зиянды заттарды, радиоактивті қалдықтарды көмудің және сарқынды суларды және өндіріс пен тұтыну қалдықтарын жер қойнауына ағызудың мемлекеттік кадастрларын толтыру деңгейі 2017 жылы – 50 %
Жауапты МО: ЭМ
207
«Қазақстан Республикасы табиғи ресурстарының мемлекеттік кадастрлары» АЖ сүйемелдеу
орындалған жұмыстар актісі
ЭМ

4 квартал 2013-2014 годов
20 761
РБ КБП 001
92 035
РБ КБП 001
112 796
Целевой индикатор: повышение оправдываемости прогнозов:
Ответственный ГО: МЭ
- агрометеорологических прогнозов в 2017 году – 83 %;
- долгосрочных гидрологических прогнозов в 2017 году – 83 %;
- долгосрочных метеорологических прогнозов в 2017 году – 91 %;
208
Разработка ФЭО на создание комплексной системы экологического и гидрометеорологического мониторинга Республики Казахстан на базе национальной ГИС
ФЭО
МООС, РГП «Казгидромет» (по согласованию), МТК
4 квартал 2013 года
Собственные средства РГП «Казгидромет»
209
Создание комплексной системы экологического и гидрометеорологического мониторинга Республики Казахстан на базе национальной ГИС
информация в МИР
МЭ, РГП "Казгидромет" (по согласованию)

2013 – 2014 жылғы 4-тоқсан
20 761
РБ ББК 001
92 035
РБ ББК 001
112 796
Нысаналы индикатор: болжамдардың ақталуын арттыру:
- агрометеорологиялық болжамдар 2017 жылы – 83 %;
- ұзақ мерзімді гидрологиялық болжамдар 2017 жылы – 83 %;
- ұзақ мерзімді метеорологиялық болжамдар 2017 жылы – 91 %
Жауапты МО: ЭМ
208
Ұлттық ГАЖ базасында Қазақстан Республикасының экологиялық және гидрометеорологиялық мониторингтеудің кешенді жүйесін құруға ҚЭН әзірлеу
ҚЭН
Қоршағанортамині, «Қазгидромет» РМК (келісім бойынша), ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
«Қазгидромет» РМК-ның меншікті қаражаты
209
Ұлттық ГАЖ базасында Қазақстан Республикасының экологиялық және гидрометеорологиялық мониторингтеудің кешенді жүйесін құру
ИДМ-ге ақпарат
ЭМ, «Қазгидромет» РМК (келісім бойынша)

1 квартал 2016-2022 годов
согласно ФЭО
Целевой индикатор: доля промышленных предприятий I категории с установлением дистанционной передачи данных о производственном экологическом мониторинге в режиме реального времени (он-лайн) в 2017 году - 50 %
Ответственный ГО: МЭ
Целевой индикатор: сокращение вредных выбросов в атмосферу в 2017 году - 3 %
Ответственный ГО: МЭ
Целевой индикатор: охват территории республики единой государственной системой мониторинга в 2017 году – 50 %
Ответственный ГО: МЭ

2016 – 2022 жылғы 1-тоқсан
ҚЭН-ге сәйкес
Нысаналы индикатор: шынайы уақыт режимінде (он-лайн) өндірістік экологиялық мониторинг туралы деректерді қашықтықтан беру орнатылған І санатты өнеркәсіп кәсіпорындарының үлесі 2017 жылы - 50 %
Жауапты МО: ЭМ
Нысаналы индикатор: атмосфераға зиянды шөгінділерді қысқарту 2017 жылы - 3%
Жауапты МО: ЭМ
Нысаналы индикатор: республика аумағын 2017 жылы Бірыңғай мемлекеттік мониторингтеу жүйесімен қамту – 50 %
Жауапты МО: ЭМ

4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
213
Разработка национальных стандартов в области обращения с отходами
Приказ КТРМ
МООС, КТРМ
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
214
Проработка вопроса применения дистанционных датчиков, осуществляющих наблюдения за состоянием окружающей среды в режиме реального времени «online»
предложения в ПРК
МООС, МИО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: уровень компьютерной грамотности работников сферы экологии и гидрометеорологии в 2017 году – 70 %
Ответственный ГО: МЭ
215
Проработка вопроса повышения уровня компьютерной грамотности работников сферы экологии и гидрометрологии
предложения в ПРК
МООС
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
216
Повышение уровня компьютерной грамотности работников сферы экологии и гидрометрологии
информация в МИР
МЭ
ежегодно, до 1 марта года, следующего за отчетным (согласно приложению 5 к приказу АС РК от 12.08.2013 года № 188)
финансирование не требуется
ИКТ в сфере физической культуры и спорта
Цель: повышение конкурентоспособности сферы физической культуры и спорта посредством внедрения ИКТ в учебно-тренировочные процессы в системе подготовки тренерского состава, спортсменов и специалистов.
Целевой индикатор: уровень автоматизации и информатизации учебно-тренировочных процессов объектов сферы физической культуры и спорта в 2017 году – 75 %
Ответственный ГО: МКС
217
Внедрение используемых компьютерных программ в учебно-тренировочный процесс спортсменов.
информация в МИР
МКС, МИО
4 квартал 2014 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: доля объектов сферы физической культуры и спорта, подключенных к сети Интернет в 2017 году - 100 %
Ответственный ГО: МКС
218
Проведение мероприятий по обеспечению широкополосного доступа к сети Интернет всех объектов физической культуры и спорта
информация в МИР
МКС, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
219
Продвижение и популяризация здорового образа жизни среди населения посредством Интернет, телерадиовещания и компьютерных игр спортивного характера
информация в МИР
МКС, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
Целевой индикатор: повышение уровня компьютерной грамотности тренерского состава и спортсменов в 2017 году – 70 %
Ответственный ГО: МКС
220
Повышение уровня компьютерной грамотности среди тренерского состава и спортсменов
информация в МИР
МКС, МИО
4 квартал 2014 года
финансирование не требуется
ИКТ в туризме
Цель: повышение конкурентоспособности индустрии туризма и привлекательности Казахстана как туристского направления посредством внедрения ИКТ.

2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
213
Қалдықтармен жұмыс саласындағы ұлттық стандарттарды әзірлеу
ТРМК бұйрығы
Қоршағанортамині, ТРМК
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
214
«Online» шынайы уақыт режимінде қоршаған ортаның жай-күйіне байқауды жүзеге асыратын қашықтықтағы датчиктерді қолдану мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
Қоршағанортамині, ЖАО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: экология және гидрометеорология саласындағы қызметкерлердің компьютерлік сауаттылығы деңгейі 2017 жылы – 70 %.
Жауапты МО: ЭМ
215
Экология және гидрометрология саласы қызметкерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру мәселесін
ҚРҮ-ге ұсыныстар
Қоршағанортамині
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
216
Экология және гидрометрология саласы қызметкерлерінің компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру
ИДМ-ге ақпарат
ЭМ
жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін (ҚР СА 2013 жылғы 12 тамыздағы № 188 бұйрығына 5-қосымша)
қаржыландыру талап етілмейді
АКТ дене тәрбиесі және спорт саласында
Мақсат: жаттықтырушы құрамды, спортшыларды және мамандарды даярлау жүйесінде оқу-жаттықтыру процестеріне АКТ енгізу арқылы дене тәрбиесі және спорт саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Нысаналы индикатор: дене тәрбиесі және спорт саласындағы объектілердің оқу-жаттықтыру процестерін автоматтандыру және ақпараттандыру деңгейі 2017 жылы – 75 %
Жауапты МО: МСМ
217
Спортшылардың оқу-жаттықтыру процесіне қолданыстағы компьютерлік бағдарламаларды енгізу
ИДМ-ге ақпарат
МСМ, ЖАО
2014 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: Интернет желісіне қосылған дене тәрбиесі және спорт саласындағы объектілердің үлесі 2017 жылы – 100 %
Жауапты МО: МСМ
218
Барлық дене тәрбиесі және спорт объектілерінің Интернет желісіне кеңжолақты қолжетімділігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жүргізу
ИДМ-ге ақпарат
МСМ, ЖАО
2014 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
219
Интернет, телерадиохабарларын тарату және спорттық сипаттағы компьютерлік ойындар арқылы халық арасында салауатты өмір салтын ілгерілету және насихаттау
ИДМ-ге ақпарат
МСМ, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: Жаттықтырушы құрам мен спортшылардың компьютерлік сауаттылығы деңгейін арттыру 2017 жылы – 70 %
Жауапты МО: МСМ
220
Жаттықтырушы құрам мен спортшылар арасында компьютерлік сауаттылық деңгейін арттыру
ИДМ-ге ақпарат
МСМ, ЖАО
2014 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
АКТ туризмде
Мақсат: АКТ енгізу арқылы туризм индустриясының бәсекеге қабілеттілігі мен Қазақстанның туристік бағыттағы тартымдылығын арттыру

Целевые индикаторы: доля объектов туристской инфраструктуры (гостиниц, баз отдыха и туристских фирм), подключенных к сети Интернет, в 2017 году - 100 %
Ответственный ГО: МИР
221
Обеспечение объектов туристской инфраструктуры высокоскоростным доступом к Интернет
отчет
МИР, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
Целевой индикатор: доля объектов туристской инфраструктуры (гостиниц, баз отдыха и туристских фирм), интегрированных в международные системы интернет-бронирования, в 2017 году - 65 %
Ответственный ГО: МИР
222
Интеграция отечественных объектов туристской инфраструктуры с популярными международными системами интернет-бронирования
отчет
МИР, МИО, предприятия индустрии туризма (по согласованию)
4 квартал 2013-2016 годов
собственные средства предприятий индустрии туризма
Целевой индикатор: доля объектов туристской инфраструктуры, имеющих собственный интернет-портал, в 2017 году - 100 %
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: Доля объектов туристской инфраструктуры, автоматизировавших внутренние бизнес-процессы, в 2017 году - 100 %
Ответственный ГО: МИР
223
Проработка вопроса создания единой цифровой карты Республики Казахстан с указанием мест расположения объектов туризма, исторических и памятных мест, санаториев, курортных зон и прочих достопримечательностей на базе национальной ГИС
информация в ПРК
МИНТ, МКИ, МФ, МЭБП, МТК
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
224
Проработка вопроса создания и актуализации реестра объектов туризма в Республике Казахстан на базе национальной ГИС
информация в ПРК
МИНТ, МФ, МЭБП, МТК
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
225
Проработка вопроса по применению ИКТ для внедрения «зеленых», энерго- и ресурсосберегающих технологий и оборудований при построении и оснащении объектов индустрии туризма
информация в ПРК
МИНТ, МФ, МЭБП,
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
226
Применение ИКТ для внедрения «зеленых», энерго- и ресурсосберегающих технологий и оборудований при построении и оснащении объектов индустрии туризма
отчет
МИР, МЭ, МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
227
Широкое освещение в СМИ, включая интернет-ресурсы, об имеющихся в регионах объектах туризма
информация в МИР
МИО
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
228
Автоматизация внутренних процессов управления, учета и административно-хозяйственной деятельности объектов туризма
отчет
МИР, МИО, МНЭ
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется

Нысаналы индикатор: Интернет желісіне қосылған туристік инфрақұрылым объектілерінің (қонақүйлер, демалыс орындары және туристік фирмалар) үлесі 2017 жылы – 100 %
Жауапты МО: ИДМ
221
Туристік инфрақұрылым объектілерін Интернетке жоғары жылдамдықты қол жеткізумен қамтамасыз ету
есеп
ИДМ, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: интернет-брондаудың халықаралық жүйесіне интеграцияланған туристік инфрақұрылым объектілерінің (қонақүйлер, демалыс орындары және туристік фирмалар) үлесі 2017 жылы – 65%
Жауапты МО: ИДМ
222
Отандық туристік инфрақұрылым объектілерінің интернет-брондаудың танымал халықаралық жүйелерімен интеграциялауы
есеп
ИДМ, ЖАО, туризм индустриясының кәсіпорындары (келісім бойынша)
2013 – 2016 жылғы 4-тоқсан
туризм индустриясы кәсіпорындарының меншікті қаражаты
Нысаналы индикатор: меншікті интернет-порталы бар туристік инфрақұрылым объектілерінің үлесі 2017 жылы – 100 %
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: ішкі бизнес-процестерін автоматтандырған туристік инфрақұрылым объектілерінің үлесі 2017 жылы – 100 %.
Жауапты МО: ИДМ
223
Ұлттық ГАЖ базасында туризм объектілерінің, тарихи және ескерткіш жерлердің, санаторийлердің, курортты аймақтар мен өзге де көрікті жерлердің орналасқан жерлерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бірыңғай цифрлық картасын жасау мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ИЖТМ, МАМ, Қаржымині, ЭБЖМ, ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
224
Ұлттық ГАЖ базасында Қазақстан Республикасындағы туризм объектілерінің тізілімін жасау және өзектілендіру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ИЖТМ, Қаржымині, ЭБЖМ, ККМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
225
Туризм индустриясының объектілерін салу және жабдықтау кезінде «жасыл», энергия және ресурс үнемдеуші технологияларды енгізу үшін АКТ қолдану бойынша мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
ИЖТМ, Қаржымині, ЭБЖМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
226
Туризм индустриясының объектілерін салу және жабдықтау кезінде «жасыл», энергия және ресурс үнемдеуші технологияларды енгізу үшін АКТ қолдану
есеп
ИДМ, ЭМ, ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
227
Интернет-ресурстарды қоса алғанда, БАҚ-та өңірлердегі туризм объектілері туралы кеңінен жария ету
ИДМ-ге ақпарат
ЖАО
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
228
Туризм объектілерін басқарудың, есепке алудың ішкі процестерін және әкімшілік-шаруашылық қызметін автоматтандыру
есеп
ИДМ, ЖАО, ҰЭМ
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді

229
Разработка мобильных приложений для повышения уровня доступности сервисов и услуг в области туризма в рамках государственного частного партнерства
отчет
МИР
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
4. Развитие отечественного информационного пространства
Развитие ИКТ в сфере культуры
Цель: расширение доступа граждан к объектам и материалам учреждений культуры.
Целевой индикатор: уровень информированности населения о проектах «Мәденимұра» в 2017 году составит 82 %
Ответственный ГО: МКС

229
Мемлекеттік-жекешілік әріптестік шеңберінде туризм саласындағы сервистер мен көрсетілген қызметтерге қол жеткізу деңгейін арттыру үшін мобильді қосымшалар әзірлеу
есеп
ИДМ
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
4. Отандық ақпараттық кеңістікті дамыту
Мәдениет саласындағы АКТ-ны дамыту
Мақсат: Азаматтардың мәдениет мекемелерінің объектілері мен материалдарына қолжетімділігін кеңейту
Нысаналы индикатор: «Мәдени мұра» жобалары туралы халықтың хабардар болу деңгейі 2017 жылы – 82 %-ды құрайды
Жауапты МО: МСМ

501 558
232
Проработка вопроса формирования в библиотеках коллекций формата 3d изображений об объектах историко-культурного наследия
информация в ПРК
МКИ, МФ, МЭБП
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
233
Проработка вопроса ведения электронного государственного реестра объектов национального культурного достояния
информация в ПРК
МКИ, МФ, МЭБП
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
234
Проработка вопроса создания единой системы автоматизированного учета документов Национального архивного фонда Республики Казахстан с функционалом информационного поиска документов
предложения в ПРК
МКИ, МФ, МЭБП
2 квартал 2013 года
финансирование не требуется
235
Проработка вопроса по созданию единой системы электронных архивов
предложения в ПРК
МКИ
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
236
Выработка предложений по созданию Республиканского государственного предприятия «Национальный центр электронных документов»
предложения в ПРК
МКС

501 558
232
Кітапханаларда тарихи-мәдени мұра объектілері туралы 3d форматтағы суреттер жиынтығын қалыптастыру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
МАМ, Қаржымині, ЭБЖМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
233
Ұлттық мәдени жетістік объектілерiнiң электрондық мемлекеттiк тiзiлiмін жүргiзу мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
МАМ, Қаржымині, ЭБЖМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
234
Құжаттарды ақпараттық іздеу функционалы бар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік мұрағатының құжаттарын автоматты түрде есепке алудың бірыңғай жүйесін құру мәселесін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
МАМ, Қаржымині, ЭБЖМ
2013 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
235
Бірыңғай электрондық мұрағат жүйесін құру бойынша мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
МАМ
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
236
«Ұлттық электрондық құжаттар орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныстар
МСМ

4 квартал 2017 года
финансирование не требуется
237
Создание информационной системы «Единый электронный архив документов», в том числе единой системы автоматизированного учета документов Национального архивного фонда Республики Казахстан с функционалом информационного поиска документов
акт ввода в промышленную эксплуатацию
МКС
4 квартал 2015-2017 годов
620 108
РБ
949 449
РБ
988 781
РБ
2 558 338
Модернизация отечественных СМИ
Цель: повышение качества работы отечественных CМИ.
Целевой индикатор: число абонентов национальной спутниковой сети – 500 тыс. абонентов в 2020 году
Ответственный ГО: МИР

2017 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
237
«Электрондық құжаттар мұрағатының бірыңғай жүйесі» ақпараттық жүйесін жасау, оның ішінде құжаттарды ақпараттық іздеу функционалы бар Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағаты қорының құжаттарын автоматтандырылған есепке алудың бірыңғай жүйесін жасау
өнеркәсіптік пайдалануға беру актісі
МСМ
2015 – 2017 жылғы 4-тоқсан
620 108
РБ
949 449
РБ
988 781
РБ
2 558 338
Отандық БАҚ-ты жаңғырту
Мақсат: отандық бұқаралық ақпарат құралдары жұмысының сапасын арттыру
Нысаналы индикатор: ұлттық спутниктік желі абоненттерінің саны – 2020 жылы 500 мың абонент
Жауапты МО: ИДМ

Целевой индикатор: отечественные телеканалы, доступные на территории страны, в 2017 году – 45
Ответственный ГО: МИР
238
Аренда спутникового ресурса и распространение государственных и негосударственных телерадиоканалов в аналоговой, цифровой эфирной и спутниковой сетях телерадиовещания
акт выполненных работ
МИР, АО «Казтелерадио» (по согласованию)
4 квартал 2013-2017 годов
2 540 681
РБ КБП 023
4 611 870
РБ КБП 031

Нысаналы индикатор: ел аумағында қолжетімді отандық телеарналар – 2017 жылы 45
Жауапты МО: ИДМ
238
Спутниктік ресурсты жалға алу және аналогтік, цифрлық эфирлік және спутниктік телерадио хабарларын тарату желілерінде мемлекеттік және мемлекеттік емес теле-, радиоарналарды тарату
орындалған жұмыстар актісі
ИДМ, «Қазтелерадио» АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2017 жылғы 4-тоқсан
2 540 681
РБ ББК 023
4 611 870
РБ ББК 023

4 683 110
РБ КБП 031
4 875 507
РБ КБП 031
4 872 182
РБ КБП 031
21 583 350
239
Внедрение эфирного цифрового вещания в Республике Казахстан
информация в МИР
АО «Казтелерадио» (по согласованию)
4 квартал 2013-2017 годов
12 902 272
РБ КБП 009
12 875 247
РБ КБП 040
8 372 045
РБ КБП 040
9 297 072
РБ КБП 040
5 074 731
РБ КБП 040
48 521 367
Целевой индикатор: расширение географии распространения казахстанских телевизионных каналов до 100 зарубежных стран в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
240
Обеспечение активного участия представителей медийного сообщества Казахстана в международных выставках, форумах, конференциях и премиях, конкурсах
отчет
МИР, АО «Агентство «Хабар» (по согласованию), АО РТРК «Казахстан» (по согласованию), АО «РГ «Казахстанская правда» (по согласованию), АО «РГ «Егемен Казахстан» (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
Целевой индикатор: представленность печатных и электронных СМИ в интернете – 70 % в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
241
Пересмотр структуры и штатного расписания государственных СМИ в целях выделения специализированных интернет-редакций в пределах действующей численности для совершенствования проведения государственной информационной политики в сети интернет
отчет
МИР, АО «Агентство «Хабар» (по согласованию), АО РТРК «Казахстан» (по согласованию), АО «РГ «Казахстанская правда» (по согласованию), АО «РГ «Егемен Казахстан» (по согласованию)

4 683 110
РБ ББК 023
4 875 507
РБ ББК 023
4 872 182
РБ ББК 023
21 583 350
239
Қазақстан Республикасында цифрлық эфирлік хабар таратуды енгізу
ИДМ-ге ақпарат
«Қазтелерадио» АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2017 жылғы 4-тоқсан
12 902 272
РБ ББК 009
12 875 247
РБ ББК 009
8 372 045
РБ ББК 009
9 297 072
РБ ББК 009
5 074 731
РБ ББК 009
48 521 367
Нысаналы индикатор: қазақстандық телевизия арналарын тарату географиясын 2017 жылы 100 шет елге дейін кеңейту
Жауапты МО: ИДМ
240
Қазақстанның медиа қоғамдастығы өкілдерінің халықаралық көрмелерге, форумдарға, конференциялар мен сыйлықтар алуға, конкурстарға белсенді қатысуын қамтамасыз ету
есеп
ИДМ, «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша), «Қазақстан» РТРК» АҚ (келісім бойынша), «Казахстанская правда» РГ» АҚ (келісім бойынша), «Егемен Қазақстан» РГ» АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: Интернетте баспа және электрондық БАҚ-тың ұсынылғандығы 2017 жылы – 70 %
Жауапты МО: ИДМ
241
Интернет желісінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізуді жетілдіру үшін қолданыстағы штат шегінде мамандандырылған интернет-редакцияларды бөлу мақсатында мемлекеттік БАҚ-тың құрылымы мен штат кестесін қайта қарау
есеп
ИДМ, «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша), «Қазақстан» РТРК» АҚ (келісім бойынша), «Казахстанская правда» РГ» АҚ (келісім бойынша), «Егемен Қазақстан» РГ» АҚ (келісім бойынша)

1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
242
Переход печатных СМИ в интернет
интернет ресурсы
МИР, АО «Казконтент» (по согласованию)
4 квартал 2013-2017 годов
58 931
РБ КБП 023
58 038
РБ КБП 031
58 301
РБ КБП 031
58 639
РБ КБП 031
59 000
РБ КБП 031
292 909
Целевой индикатор: СМИ, доступные через мобильные приложения, - 50 % в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
243
Разработка новой концепции функционирования интернет-ресурсов государственных СМИ для повышения их привлекательности и доступности, комфортного восприятия на экранах ноутбуков, смартфонов, планшетных компьютеров, телевизоров с выходом в интернет, мультимедийных устройств в автомобилях
концепция в ПРК
МИР, АО «Агентство «Хабар» (по согласованию), АО РТРК «Казахстан» (по согласованию), АО «РГ «Казахстанская правда» (по согласованию), АО «РГ «Егемен Казахстан» (по согласованию)

2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
242
Баспа БАҚ-ты Интернетке көшіру
Интернет-ресурстар
ИДМ, «Қазконтент» АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2017 жылғы 4-тоқсан
58 931
РБ ББК 023
58 038
РБ ББК 023
58 301
РБ ББК 023
58 639
РБ ББК 023
59 000
РБ ББК 023
292 909
Нысаналы индикатор: ұтқыр қосымшалар арқылы қолжетімді БАҚ 2017 жылы – 50%
Жауапты МО: ИДМ
243
Мемлекеттік БАҚ интернет-ресурстарының тартымдылығын және қолжетімділігін, Интернетке шығатын ноутбуктердегі, смртфондардағы, планшеттік компьютерлердегі, теледидарлардағы, автокөліктердің мультимедиалық құрылғыларындағы экрандарда қолайлы көруді арттыру үшін олардың жұмыс істеуінің жаңа тұжырымдамасын әзірлеу
ҚРҮ-ге тұжырымдама
ИДМ, «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша), «Қазақстан» РТРК» АҚ (келісім бойынша), «Казахстанская правда» РГ» АҚ (келісім бойынша), «Егемен Қазақстан» РГ» АҚ (келісім бойынша)

2 квартал 2015 года
финансирование не требуется
Целевой индикатор: доля населения, удовлетворяющая основные информационные потребности за счет отечественных СМИ, (по данным социологических исследований) – 64 % в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: увеличение объема рекламных средств, привлекаемых государственными СМИ, на 35 % в 2017 году (относительно 2012 года)
Ответственный ГО: МИР
244
Проработка вопроса по пересмотру структуры государственного заказа
информация в ПРК
МКИ, АО «РТРК «Казахстан» (по согласованию), АО «Агентство «Хабар» (по согласованию), АО «РГ «Егемен Қазақстан» (по согласованию), АО «РГ «Казахстанская правда» (по согласованию), АО «Казконтент» (по согласованию), РГП «ЦАИ» (по согласованию)
4 квартал 2013 – 2014 годов
финансирование не требуется
Стимулирование производства отечественного пространства
Цель: обеспечение конкурентоспособности отечественного информационного пространства.
Целевой индикатор: соотношение объемов внутреннего и внешнего интернет-трафика – 0,7:1 в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: рост числа интернет сайтов в доменах “.kz” и “.каз” на 35 % в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: повышение средней посещаемости казахстанских сайтов на 40 % в 2017 году
Ответственный ГО: МИР

2015 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: негізгі ақпараттық қажеттіліктерін отандық БАҚ есебінен қанағаттандыратын халық үлесі (әлеуметтік зерттеулер деректері бойынша) 2017 жылы – 64 %
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: мемлекеттік БАҚ тартатын жарнамалық құралдардың көлемін арттыру 2017 жылы – 35 % (2012 жылмен салыстырғанда)
Жауапты МО: ИДМ
244
Мемлекеттік тапсырыс құрылымын қайта қарау бойынша мәселені пысықтау
ҚРҮ-ге ақпарат
МАМ, «Қазақстан» РТРК» АҚ (келісім бойынша), «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша), «Егемен Қазақстан» РГ» АҚ (келісім бойынша), «Казахстанская правда» РГ» АҚ (келісім бойынша), «Қазконтент» АҚ (келісім бойынша), «ТАО» РМК АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2014 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Отандық ақпараттық кеңістіктің өндірісін ынталандыру
Мақсат: отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор: Интернет-трафиктің ішкі және сыртқы көлемінің арақатынасы – 2017 жылы 0,7:1
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: «.kz» және «.қаз» домендеріндегі Интернет-ресурстар санының 2017 жылы 35 %-ға артуы
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: қазақстандық сайттарға орташа кіруді 2017 жылы 40 %-ға арттыру
Жауапты МО: ИДМ

Целевой индикатор: объем телепродукции отечественного производства – 53 % от эфирного времени в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
246
Предоставление государственных телевизионных студий в аренду частным производителям контента с учетом соблюдения норм информационной безопасности
отчет
МИР, ТОО «Қазмедиа Орталығы», АО «РТРК «Казахстан» (по согласованию), АО «Агентство «Хабар» (по согласованию)
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
247
Разработка предложений по совершенствованию законодательства в области СМИ, в том числе в части налоговых и иных преференций для развития отечественного информационного контента
предложения в ПРК
МИР, МЮ, СМИ (по согласованию), РГП «ЦАИ» (по согласованию), журналистские НПО (по согласованию)
4 квартал 2013-2014 годов
финансирование не требуется
Целевой индикатор: передача государственными телеканалами в аутсорсинг производства 50 % контента в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
248
Создание цифрового архива золотого фонда государственных телеканалов на базе «Қазмедиа орталығы»
Цифровой архив
МИР, ТОО «Қазмедиа Орталығы», АО «РТРК «Казахстан» (по согласованию), АО «Агентство «Хабар» (по согласованию)
1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
249
Развитие производственной инфраструктуры вокруг телерадиокомплекса «Қазмедиа орталығы», в том числе проработка вопроса по созданию центра разработки мультимедийной продукции
отчет
МИР, ТОО «Қазмедиа орталығы» (по согласованию)
4 квартал 2013-2016 годов
за счет собственных средств ТОО «Қазмедиа орталығы»
Целевой индикатор: объем казахстанской блогосферы – 1 персональный интернет–блог на 100 интернет – пользователей в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
Целевой индикатор: количество отечественных художественных фильмов в прокате - 8 % в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
250
Производство отечественных сериалов, документальных драм, ток-шоу, информационных и развлекательных программ, в том числе создаваемых совместно с частными телеканалами и продакшн-студиями на условиях софинансирования либо посредством государственного задания
отчет
МИР, АО «Агентство «Хабар» (по согласованию), АО «РТРК «Казахстан» (по согласованию)
4 квартал 2013-2017 годов
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 031
Информационное сопровождение деятельности государства
Цель: совершенствование системы координации и ответственности государственных органов по освещению и продвижению деятельности государства.
Целевой индикатор: уровень информированности населения о ключевых и социально значимых направлениях деятельности государства (по результатам социологических опросов) – 65 % в 2017 году
Ответственный ГО: МИР

Нысаналы индикатор: отандық өндірістегі телеөнімдер көлемі 2017 жылы – эфирлік уақыттың 53 %-ы
Жауапты МО: ИДМ
246
Ақпараттық қауіпсіздік нормаларының сақталуын ескере отырып, мемлекеттік телевизиялық студияларды жеке контент өндірушілерге жалға беру
есеп
ИДМ, «Қазмедиа орталығы» ЖШС, «Қазақстан» РТРК» АҚ (келісім бойынша), «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
247
БАҚ саласындағы заңнаманы жетілдіру, оның ішінде отандық ақпараттық контентті дамыту үшін салықтық және басқа да жеңілдіктер бөлігінде
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ИДМ, Әділетмині, БАҚ (келісім бойынша), «ТАО» РММ» (келісім бойынша), журналистік ҮЕҰ (келісім бойынша)
2013 – 2014 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Нысаналы индикатор: мемлекеттік телеарналардың контент өндірісін аутсорсингке беруі 2017 жылы 50 %
Жауапты МО: ИДМ
248
«Қазмедиа орталығы» негізінде мемлекеттік арналардың алтын қорының цифрлық мұрағатын құру
цифрлық мұрағат
ИДМ, «Қазмедиа орталығы» ЖШС (келісім бойынша), «Қазақстан» РТРК» АҚ (келісім бойынша), «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
249
«Қазмедиа орталығы» телерадиокешенінің айналасында өндірістік инфақұрылымды дамыту, оның ішінде мультимедиалық өнімді әзірлеу орталығын құру мәселесін пысықтау
есеп
ИДМ, «Қазмедиа орталығы» ЖШС (келісім бойынша)
2013 – 2016 жылғы 4-тоқсан
«Қазмедиа орталығы» ЖШС-ның меншікті қаражаты есебінен
Нысаналы индикатор: қазақстандық блог саласының көлемі – 2017 жылы 100 Интернет пайдаланушыға шаққанда 1 дербес интернет-блог
Жауапты МО: ИДМ
Нысаналы индикатор: прокаттағы отандық көркем фильмдердің саны – 2017 жылы 8 %
Жауапты МО: ИДМ
250
Отандық сериалдарды, деректі драмаларды, ток-шоу, ақпараттық және ойын-сауық бағдарламаларын, соның ішінде ортақ қаржыландыру немесе мемлекеттік тапсырыс арқылы жеке меншік телеарналар және продакшн студиялармен бірлесіп өндіру
есеп
ИДМ, «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша), «Қазақстан» РТРК» АҚ (келісім бойынша)
2013 – 2017 жылғы 4-тоқсан
031 бюджеттік бағдарлама бойынша көзделген қаражат шегінде
Мемлекеттің қызметін ақпараттық сүйемелдеу
Мақсат: мемлекеттің қызметін жария ету және ілгерілету бойынша мемлекеттік органдардың үйлестіру жүйесін және жауапкершілігін жетілдіру
Нысаналы индикатор: мемлекет қызметінің түйінді және әлеуметтік маңызы бар бағыттары туралы халықтың хабардар болу деңгейі (әлеуметтанушылық сауалнама нәтижелері бойынша) 2017 жылы - 65 %
Жауапты МО: ИДМ

Целевой индикатор: доля работников пресс-служб государственных органов и национальных компаний, имеющих соответствующее профессиональное образование, - 100 % в 2017 году
Ответственный ГО: МИР
251
Разработка ТЭО по созданию автоматизированной государственной системы мониторинга национального информационного пространства
Согласованное ТЭО с МНЭ
МИР
1 квартал 2015 года
финансирование не требуется
252
Проведение социологических медиа-замеров с целью определения предпочтений телезрителей и радиослушателей
отчет
МИР, РГП «ЦАИ» (по согласованию)
4 квартал 2013-2015 годов
финансирование не требуется
253
Увеличение объема официальной оригинальной информации в сети Интернет
отчет
МИР, АО «РТРК «Казахстан» (по согласованию), АО «Агентство «Хабар» (по согласованию), АО «РГ «Егемен Қазақстан» (по согласованию), АО «РГ «Казахстанская правда» (по согласованию), АО «Казконтент» (по согласованию), РГП «ЦАИ» (по согласованию
4 квартал 2014 – 2017 годов
финансирование не требуется
254
Обеспечение формирования и распространения перечней теле-, радиоканалов свободного доступа и обязательных теле-, радиоканалов
отчет
МИР, АО «Казтелерадио» (по согласованию), операторы телерадиовещания
4 квартал ежегодно
финансирование не требуется
255
Методическое обеспечение вопросов проведения государственной информационной политики
методические материалы
МИР, РГП «ЦАИ» (по согласованию)
4 квартал ежегодно
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 031
256
Разработка проекта по единой информационной работе по сопровождению государственных программ и проектов общенационального значения
проект в ПРК
МИР, ГО
2 квартал 2015 года
финансирование не требуется
5. Схема и инструменты управления реализацией Программы
257
Проработка вопросов мониторинга достижения целевых индикаторов Государственной программы «Информационный Казахстан – 2020»
предложения в ПРК
МТК, ЦГО
4 квартал 2013 года
финансирование не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АПК- агропромышленный комплекс
ИС - информационная система
АО - акционерное общество
ИБ – информационная безопасность
СЭЗ «ПИТ «Алатау» - специальная экономическая зона «Парк информационных технологий «Алатау»
ОЮЛ «КАИТК» - объединение юридических лиц «Казахстанская ассоциация IT-компаний»
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
СМИ - средства массовой информации
КБП - код бюджетной программы
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ГИС – геоинформационная система
МЗСР- Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИО - местные исполнительные органы
СПМ - ассоциация «Союз проектных менеджеров Республики Казахстан»
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
ТОО - товарищество с ограниченной ответственностью
АО «Зерде» - акционерное общество «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде»
ИИС - интегрированная информационная система
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
ОЮЛ «ИАК» - объединение юридических лиц «Интернет ассоциация Казахстана»
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды
НПП РК - Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
ПРК – Правительство Республики Казахстан
ФЭО - финансово-экономическое обоснование
АДГСиПК - Агентство по делам госслужбы и противодействию коррупции Республики Казахстан
ГО - государственные органы
ИПГО - интранет-портал государственных органов
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
ЦГО – центральные государственные органы
КПМ - Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
РБ - республиканский бюджет
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
РГП «ЦАИ» - Республиканское государственное предприятие «Центр анализа и информации»
ТиПО - технические и профессиональные организации
КТРМ – Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ТЭО - технико-экономическое обоснование
АО «НИТ» - акционерное общество «Национальные информационные технологии»
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
АО «НАТР» - акционерное общество «Национальное агентство технологического развития»
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО «МУИТ» - акционерное общество «Международный университет информационных технологий»
ЦОН - центр обслуживания населения
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
* - Сумма может быть уточнена при формировании либо уточнении республиканского бюджета на соответствующий год

Нысаналы индикатор: мемлекеттік органдар мен ұлттық компаниялардың тиісті кәсіптік білімі бар баспасөз қызметі қызметкерлерінің үлесі – 2017 жылы - 100 %.
Жауапты МО: ИДМ
251
Ұлттық ақпараттық кеңістікті мониторингтеудің автоматтандырылған мемлекеттік жүйесін құру бойынша ТЭН әзірлеу
ҰЭМ-мен келісілген ТЭН
ИДМ
2015 жылғы 1-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
252
Телекөрермендер мен радиотыңдаушылардың қалауын анықтау мақсатында әлеуметтік медиа-өлшемдер жүргізу
есеп
ИДМ, «ТАО» РМК (келісім бойынша)
2013 – 2015 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
253
Интернет желісінде ресми түпнұсқа ақпарат көлемін арттыру
есеп
ИДМ, «Қазақстан» РТРК» АҚ (келісім бойынша), «Хабар» агенттігі» АҚ (келісім бойынша), «Егемен Қазақстан» РГ» АҚ (келісім бойынша), «Казахстанская правда» РГ» АҚ (келісім бойынша), «Казконтент» АҚ (келісім бойынша), «ТАО» РМК (келісім бойынша)
2014 – 2017 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
254
Еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың және міндетті теле-, радиоарналардың тізбелерін қалыптастыруды және таратуды қамтамасыз ету
есеп
ИДМ, «Қазтелерадио» АҚ (келісім бойынша), телерадио хабар тарату операторлары
жыл сайын 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
255
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу мәселелерін әдістемелік қамтамасыз ету
әдістемелік материалдар
ИДМ, «ТАО» РМК (келісім бойынша)
жыл сайын 4-тоқсан
031 бюджеттік бағдарлама бойынша көзделген қаражат шегінде
256
Мемлекеттік бағдарламаларды және жалпы ұлттық маңызы бар жобаларды сүйемелдеу бойынша бірыңғай ақпараттық жұмыс жөніндегі жоба әзірлеу
ҚРҮ-ге жоба
ИДМ, МО
2015 жылғы 2-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
5. Бағдарламаны іске асыруды басқару схемасы мен құралдары
257
«Ақпаратты Қазақстан – 2020» мемлекеттік бағдарламасының нысаналы индикаторларына қол жеткізуді мониторингтеу мәселелерін пысықтау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
ККМ, ОМО
2013 жылғы 4-тоқсан
қаржыландыру талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АӨК – агроөнеркәсіптік кешен
АЖ – ақпараттық жүйе
АКТ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
АҚ – акционерлік қоғам
АҚ – ақпараттық қауіпсіздік
«Алатау» АТП» АЭА – «Алатау» ақпараттық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағы
«АТҚКА» ЗТБ – «Қазақстандық АТ-компаниялардың қауымдастығы» заңды тұлғалардың бірлестігі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ББК – бюджеттiк бағдарлама коды
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ГАЖ – геоақпараттық жүйе
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
ЖМО – «Қазақстан Республикасы Жобалау менеджерлерінің одағы» қауымдастығы
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестік
«Зерде» АҚ – «Зерде» ұлттық инфокоммуникация холдингі» акционерлік қоғамы
ИАЖ – интеграцияланған ақпараттық жүйе
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
«ҚИҚ» ЗТБ – «Қазақстанның интернет қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ҚР ҰКП – Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
ҚРҮ – Қазақстан Республикасының Үкіметі
ҚЭН – қаржылық-экономикалық негіздеме
МҚІСҚА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
МО – мемлекеттік органдар
МОИП – мемлекеттік органдардың интранет-порталы
МСМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ОМО – орталық мемлекеттік органдар
ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
РБ – республикалық бюджет
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
«ТАО» РМК – «Талдау және ақпарат орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны
«ТДҰА» АҚ– «Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттік» акционерлік қоғамы
ТжКҰ – техникалық және кәсіптік ұйымдар
ТРМК – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Технологиялық реттеу және метрология комитеті
ТЭН – техникалық-экономикалық негіздеме
«ҰАТ» АҚ – «Ұлттық ақпараттық технологиялар» акционерлік қоғамы
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
«ХАТУ» АҚ – «Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті» акционерлік қоғамы
ХҚО – халыққа қызмет көрсету орталығы
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
* – сома тиісті жылға арналған республикалық бюджетті қалыптатыру не нақтылау кезінде нақтылануы мүмкін