О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 152
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 «О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) формирование и реализация государственной политики в области бюджетного планирования, исполнения бюджета, бухгалтерского и бюджетного учета, финансовой и бюджетной отчетности, аудиторской деятельности, накопления финансовых активов государства, а также иного имущества, за исключением нематериальных активов, сосредоточиваемых в Национальном фонде Республики Казахстан, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством, государственных закупок, государственное регулирование в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в формировании и реализации политики по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых преступлений и правонарушений;»;
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) руководство в сфере управления республиканским имуществом, реализации прав государства на республиканское имущество в пределах своей компетенции;»;
подпункт 44) изложить в следующей редакции:
«44) определение порядка формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок;»;
подпункт 49) изложить в следующей редакции:
«49) утверждение порядка ведения реестра государственного имущества;»;
подпункт 54) изложить в следующей редакции:
«54) утверждение порядка осуществления контроля кредитором и (или) поверенным (агентом) за использованием бюджетного кредита по целевому назначению и наличием обеспечения исполнения обязательств по нему;»;
подпункт 70) исключить;
дополнить подпунктами 114-1) 114-2), 114-3), 114-4), 114-5), 114-6), 114-7), 114-8), 114-9), 114-10), 114-11), 114-12), 114-13), 114-14), 114-15), 114-16), 114-17), 114-18), 114-19), 114-20), 114-21), 114-22), 114-23), 114-24), 114-25), 114-26), 114-27), 114-28), 114-29), 114-30), 114-31) и 114-32) следующего содержания:

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 152 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегi № 387 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) бюджеттік жоспарлау, бюджетті атқару, бухгалтерлік және бюджеттік есепке алу, қаржылық және бюджеттік есептілік, аудиторлық қызмет, мемлекеттің қаржы активтерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық қорында шоғырландырылатын материалдық емес активтерді қоспағанда, өзге мүлікті жинақтау, үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, сондай-ақ оңалту және банкроттық саласындағы (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) мемлекеттік реттеу, сондай-ақ экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу бойынша саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;»;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) өз құзыреті шегінде республикалық мүлікті басқару, мемлекеттің республикалық мүлікке құқығын іске асыру саласындағы басшылық;»;
44) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«44) мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындау;»;
49) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«49) мемлекеттік мүлік тізілімін жүргізу тәртібін бекіту;»;
54) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«54) кредитордың және (немесе) сенім білдірілген тұлғаның (агенттің) бюджеттік кредиттің нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылуын және ол жөнінде міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің болуын бақылауды жүзеге асыру тәртібін бекіту;»;
70) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 114-1), 114-2), 114-3), 114-4), 114-5), 114-6), 114-7), 114-8), 114-9), 114-10), 114-11), 114-12), 114-13), 114-14), 114-15), 114-16), 114-17), 114-18), 114-19), 114-20), 114-21), 114-22), 114-23), 114-24), 114-25), 114-26), 114-27), 114-28), 114-29), 114-30), 114-31) және 114-32) тармақшалармен толықтырылсын:

«114-1) утверждение порядка выдачи квалификационного аттестата специалиста по таможенному декларированию;
114-2) определение органов государственных доходов, имеющих право на проведение квалификационных экзаменов с применением информационных систем органов государственных доходов;
114-3) разработка программы порядка проведения квалификационных экзаменов, разработка и утверждение вопросов для квалификационного экзамена, установление критериев оценки знаний претендента на получение аттестата, формы квалификационного аттестата, бейджа, личной номерной печати специалиста по таможенному декларированию;
114-4) утверждение порядка представления таможенным представителем в органы государственных доходов отчетности, в том числе с использованием информационных технологий;
114-5) утверждение порядка ведения учета товаров, перевозимых в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, и представление в органы государственных доходов отчетности о перевозке таких товаров, в том числе с использованием информационных технологий;
114-6) утверждение порядка ведения учета хранимых товаров и представление в органы государственных доходов отчетности о них, в том числе с использованием информационных технологий;
114-7) утверждение порядка ведения учета товаров, хранящихся на таможенном складе, и представление органам государственных доходов отчетности о таких товарах, в том числе с использованием информационных технологий;
114-8) утверждение порядка взаимоотношений органов государственных доходов с владельцами свободных складов;
114-9) определение по согласованию с уполномоченным органом в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон порядка обустройства территории специальной экономической зоны, доступа лиц на такую территорию, подачи уведомления о ввозе товаров на территорию специальной экономической зоны, выдачи разрешения на ввоз товаров на территорию специальной экономической зоны и их вывоз с такой территории, ведения учета товаров, а также представления отчетности органу государственных доходов по таким товарам, признания товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, товарами Таможенного союза;
114-10) утверждение правил перечисления в бюджет, возврата (зачета) излишне (ошибочно) уплаченных или излишне взысканных сумм таможенных пошлин, налогов, пеней из бюджета, не урегулированных Кодексом Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан» и Таможенным кодексом Таможенного союза;
114-11) утверждение порядка учета поступлений в бюджет таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней, а также ведения лицевых счетов плательщика в части, не урегулированной Кодексом Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан»;

«114-1) кедендік декларациялау жөніндегі маманның біліктілік аттестатын беру тәртібін бекіту;
114-2) мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерін қолдана отырып, біліктілік емтихандарын өткізуге құқығы бар мемлекеттік кірістер органдарын айқындау;
114-3) біліктілік емтихандарын өткізу тәртібінің бағдарламасын әзірлеу, біліктілік емтиханына арналған сұрақтарды әзірлеу және бекіту, аттестат алуға үміткерлердің білімдерін бағалау критерийлерін, біліктілік аттестатының, бейдждің, кедендік декларациялау жөніндегі маманның жеке нөмірлік мөрінің нысанын белгілеу;
114-4) кеден өкілінің мемлекеттік кірістер органдарына, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, есептілік ұсыну тәртібін бекіту;
114-5) кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тасымалданатын тауарларды есепке алуды жүргізу тәртібін бекіту және мемлекеттік кірістер органдарына осындай тауарларды, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, тасымалдау туралы есептілік ұсыну;
114-6) сақталатын тауарларды есепке алуды жүргізу тәртібін бекіту және мемлекеттік кірістер органдарына олар туралы есептілікті, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ұсыну;
114-7) кеден қоймасында сақталатын тауарларды есепке алу тәртібін бекіту және мемлекеттік кірістер органдарына осындай тауарлар туралы есептілікті, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ұсыну;
114-8) мемлекеттік кірістер органдарының еркін қоймалардың иелерімен өзара қарым-қатынас тәртібін бекіту;
114-9) арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс істеуі және оларды тарату саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша арнайы экономикалық аймақ аумағын жайластыру, адамдардың осындай аумаққа кіру, арнайы экономикалық аймақ аумағына тауарларды әкелу туралы хабарлама беру, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақ аумағына тауарларды әкелуге және оларды осындай аумақтан әкетуге рұқсат беру, тауарлар есебін жүргізу, сондай-ақ осындай тауарлар бойынша кеден органына есептілікті ұсыну, еркін кеден аумағының кедендік рәсіміне орналастырылған тауарларды Кеден одағы тауарлары деп тану тәртібін айқындау;
114-10) «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде және Кеден одағының Кеден кодексінде реттелмеген бюджеттен артық (қате) төленген немесе артық өндіріліп алынған кеден баждарының, салықтардың, өсімпұлдардың сомаларын бюджетке аудару, қайтару (есепке алу) қағидаларын бекіту;
114-11) «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде реттелмеген бөлігінде бюджетке кеден баждарының, салықтардың, кеден алымдарының және өсімпұлдардың түсімдерін есепке алу, сондай-ақ төлеушінің жеке шоттарын жүргізу тәртібін бекіту;

114-12) утверждение порядка учета в органах государственных доходов обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов;
114-13) утверждение порядка возврата (зачета) излишне (ошибочно) уплаченных или излишне взысканных сумм вывозных таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов, сумм авансовых платежей, сумм обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов;
114-14) утверждение порядка возврата (зачета) излишне (ошибочно) уплаченных или излишне взысканных сумм ввозных таможенных пошлин;
114-15) утверждение перечня и порядка применения технических средств таможенного контроля;
114-16) утверждение порядка использования водных и воздушных судов органов государственных доходов для целей таможенного контроля;
114-17) утверждение порядка и формы учета товаров, находящихся под таможенным контролем;
114-18) утверждение порядка применения системы управления рисками в органах государственных доходов Республики Казахстан;
114-19) утверждение порядка возмещения расходов по хранению задержанных товаров;
114-20) утверждение порядка реализации, уничтожения или иного использования товаров;
114-21) утверждение порядка таможенного сопровождения;
114-22) утверждение порядка отбора проб и образцов товаров должностными лицами органов государственных доходов;
114-23) утверждение порядка совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов;
114-24) утверждение порядка реализации товаров в магазинах беспошлинной торговли;
114-25) установление порядка документооборота счетов-фактур, выписываемых в электронном виде;
114-26) определение порядка контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле;
114-27) утверждение правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением виноматериала и пива, учетно-контрольными марками табачных изделий акцизными марками, а также форм, содержания и элементов защиты акцизных и учетно-контрольных марок;
114-28) утверждение правил получения, учета, хранения и выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и предоставления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан из стран Таможенного союза, а также порядка учета и размера обеспечения такого обязательства;
114-29) утверждение правил оформления, заказа, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на отдельные виды подакцизных товаров;
114-30) утверждение порядка организации деятельности акцизного поста;
114-31) утверждение форм налоговой отчетности и правил их составления;

114-12) кеден баждарын, салықтарды төлеуді қамтамасыз етуді мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу тәртібін бекіту;
114-13) кедендік әкету баждарының, салық және кеден алымдарының артық (қате) төленген немесе артық өндіріліп алынған сомаларын, аванстық төлемдер сомаларын, кеден баждарын төлеуді қамтамасыз ету сомаларын, салықтарды қайтару (есепке алу) тәртібін бекіту;
114-14) кедендік әкелу баждарының артық (қате) төленген немесе артық өндіріп алынған сомаларын қайтару (есепке алу) тәртібін бекіту;
114-15) кедендік бақылаудың техникалық құралдарының тізбесін және оларды қолдану тәртібін бекіту;
114-16) кедендік бақылау мақсаттары үшін мемлекеттік кірістер органдарының су және әуе кемелерін пайдалану тәртібін бекіту;
114-17) кедендік бақылауда тұрған тауарларды есепке алу тәртібі мен нысанын бекіту;
114-18) Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану тәртібін бекіту;
114-19) ұсталған тауарларды сақтау бойынша шығыстарды өтеу тәртібін бекіту;
114-20) тауарларды өткізу, жою немесе өзге де пайдалану тәртібін бекіту;
114-21) кедендік сүйемелдеу тәртібін бекіту;
114-22) тауарлардың сынамалары мен үлгілерін мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының іріктеуі тәртібін бекіту;
114-23) мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының тауарларды кедендік тазарту жасауының тәртібін бекіту;
114-24) бажсыз сауда дүкендерінде тауарларды сату тәртібін бекіту;
114-25) электрондық түрде жазып берілетін шот-фактуралардың құжат айналымы тәртібін белгілеу;
114-26) көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығының төленуін бақылау тәртібін айқындау;
114-27) шарап материалын және сыраны қоспағанда, алкоголь өнiмiн есепке алу-бақылау таңбаларымен және темекi бұйымдарын акциздiк таңбалармен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ акциздiк және есепке алу-бақылау таңбаларының нысанын, мазмұнын және қорғау элементтерiн бекiту;
114-28) акциздiк және есепке алу-бақылау таңбаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Кеден одағы елдерiнен Қазақстан Республикасына алкоголь өнiмiн импорттау кезiнде есепке алу-бақылау таңбаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай мiндеттеменi есепке алу тәртiбi мен қамтамасыз ету мөлшерiн бекіту;
114-29) акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлеріне ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу, тапсырыс беру, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидаларын бекіту;
114-30) акциздеу бекетінің қызметін ұйымдастыру тәртібін бекіту;
114-31) салықтық есептілік нысандары мен оларды жасау қағидаларын бекіту;

114-32) утверждение порядка отзыва заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;»;
в функциях ведомств:
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
«4) составление отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по республиканскому бюджету и местным бюджетам;
5) составление отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностях республиканского и местных бюджетов;»;
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
«6-1) составление годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;»;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) открытие, ведение и закрытие контрольных счетов наличности и счетов, предусмотренных бюджетным законодательством;»;
подпункты 10) и 11) исключить;
подпункты 21)22) и 23) изложить в следующей редакции:
«21) осуществление регистрации и учета государственных займов (кроме краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан), государственных гарантий, гарантированных государством займов, поручительств государства, займов под поручительства государства, сделок по хеджированию займов, бюджетных кредитов;
22) осуществление процедур проведения и учета платежей по долговым обязательствам Правительства Республики Казахстан;
23) обеспечение учета долговых обязательств по правительственным требованиям, возникающих в результате бюджетного кредитования, в том числе по требованиям, связанным с исполнением государством обязательств по его гарантиям и поручительствам;»;
дополнить подпунктом 23-1) следующего содержания:
«23-1) осуществление финансовых процедур по снятию средств со счетов правительственных внешних займов, специальных счетов внешних займов, связанных грантов и средств софинансирования;»;
подпункт 24) изложить в следующей редакции:
«24) исполнение платежных документов органов государственных доходов и уполномоченных органов по возврату из бюджета сумм поступлений либо их зачета в счет погашения налоговой задолженности;»;
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
«28) осуществление и учет переводных операций по обязательствам государственных учреждений и субъектов квазигосударственного сектора;»;
подпункт 34) изложить в следующей редакции:
«34) осуществление приема и проверки квартальной, полугодовой, годовой бюджетной и полугодовой, годовой консолидированной финансовой отчетности администраторов республиканских бюджетных программ и местных уполномоченных органов по исполнению бюджета;»;
подпункты 48) и 49) изложить в следующей редакции:

114-32) тауарларды әкелу және жанама салықтар төлеу туралы өтінішті кері қайтару тәртібін бекіту;»;
ведомстволардың функцияларында:
4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«4) тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары, республикалық бюджет және жергілікті бюджеттер бойынша демеушілік және қайырымдылық қорынан түсетін ақша түсімдері мен жұмсалуы жоспарларының орындалуы туралы есептер жасау;
5) республикалық және жегілікті бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есептер жасау;»;
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
«6-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы жылдық есепті жасау;»;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын және бюджет заңнамасында көзделген шоттарды ашу, жүргізу және жабу;»;
10) және 11) тармақшалар алып тасталсын:
21), 22) және 23) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«21) мемлекеттік қарыздарды (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарынан басқа), мемлекеттік кепілдіктерді, мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекет кепілгерліктерін, мемлекет кепілгер болған қарыздарды, қарыздарды хеджирлеу бойынша мәмілелерді, бюджеттік кредиттерді тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыру;
22) Қазақстан Республикасы Үкіметінің борыштық міндеттемелері бойынша төлемдерді жүргізу және есепке алу рәсімдерін жүзеге асыру;
23) бюджеттік кредиттеу нәтижесінде туындайтын үкіметтік талаптар бойынша, оның ішінде оның кепілдіктері мен кепілгерліктері бойынша міндеттемелерді мемлекеттің орындауына байланысты талаптар бойынша борыштық міндеттемелерді есепке алуды қамтамасыз ету;»;
мынадай мазмұндағы 23-1) тармақшамен толықтырылсын:
«23-1) үкіметтік сыртқы қарыздар шоттарынан, сыртқы қарыздардың арнайы шоттарынан қаражатты алу, байланысты гранттарды және бірлесіп қаржыландыру қаражаттарын алу бойынша қаржы рәсімдерін жүзеге асыру;»;
24) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«24) мемлекеттік кірістер органдарының және уәкілетті органдардың бюджеттен түсімдер сомаларын қайтару не салық берешегін өтеу есебіне есепке алу бойынша төлем құжаттарын орындау;»;
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«28) мемлекеттік мекемелер мен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің міндеттемелері бойынша ауыстыру операцияларын жүзеге асыру және есепке алу;»;
34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«34) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың тоқсандық, жартыжылдық, жылдық және жартыжылдық, жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілігін қабылдауды және тексеруді жүзеге асыру;»;
48) және 49) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

«48) рассмотрение жалоб на решения, действия (бездействия) нижестоящего органа государственных доходов и его должностных лиц;
49) задержание и доставка в служебные помещения органов государственных доходов или иных органов Республики Казахстан лиц, совершивших правонарушение, преступление или подозреваемых в совершении правонарушения, преступления в сфере таможенного дела, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;»;
дополнить подпунктами 57-1) и 57-2) следующего содержания:
«57-1) проведение транспортного и санитарно-карантинного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Таможенного союза;
57-2) проведение государственного ветеринарно-санитарного контроля и государственного карантинного фитосанитарного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Таможенного союза, за исключением лабораторной экспертизы;»;
подпункт 62) изложить в следующей редакции:
«62) обеспечение безопасности деятельности органов государственных доходов, защита должностных лиц органов государственных доходов и членов их семей от противоправных действий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;»;
подпункт 67) изложить в следующей редакции:
«67) консультирование заинтересованных лиц по вопросам, касающимся таможенного законодательства Республики Казахстан, и иным вопросам, входящим в компетенцию органов государственных доходов;»;
подпункты 70-8)70-9)70-10)70-11)70-12)70-13)70-14)70-15)70-16)70-17)70-18)70-19)70-20)70-21)70-22)70-23)70-24)70-25)70-26)70-27)70-28)98-3)98-4)98-5)98-6)98-7)98-8)98-9)98-10)98-11) и 98-12) исключить;
дополнить подпунктом 107-1) следующего содержания:
«107-1) рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции в установленном законодательством порядке;»;
подпункт 235-4) изложить в следующей редакции:
«235-4) осуществление формирования и ведение реестров в сфере государственных закупок;»;
подпункт 235-5) изложить в следующей редакции:
«235-5) участие в разработке проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан в пределах компетенции Министерства финансов Республики Казахстан;».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов

«48) төмен тұрған мемлекеттік кірістер органының және оның лауазымды тұлғаларының шешiмдерiне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдарды қарау;
49) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес кеден iсi саласында құқық бұзушылық, қылмыс жасаған немесе құқық бұзушылық, қылмыс жасады деп күдiк келтірілген адамдарды ұстау және Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер немесе өзге де органдарының қызметтiк үй-жайларына жеткізу;»;
мынадай мазмұндағы 57-1) және 57-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«57-1) Кеден одағының кеден шекарасы арқылы автомобильдік өткізу пункттерінде көліктік және санитариялық-карантиндік бақылау жүргізу;
57-2) зертханалық сараптаманы қоспағанда, Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы автомобильдік өткізу пункттерінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау жүргізу;»;
62) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«62) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдары қызметінің қауiпсiздiгін қамтамасыз ету, мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарын және олардың отбасы мүшелерін құқыққа қарсы іс-қимылдардан қорғау;»;
67) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«67) мүдделі тұлғаларға Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына қатысты мәселелер бойынша және мемлекеттік кірістер органдарының құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бойынша консультациялар беру;»;
70-8), 70-9), 70-10), 70-11), 70-12), 70-13), 70-14), 70-15), 70-16), 70-17), 70-18), 70-19), 70-20), 70-21), 70-22), 70-23), 70-24), 70-25), 70-26), 70-27), 70-28), 98-3), 98-4), 98-5), 98-6), 98-7), 98-8), 98-9), 98-10), 98-11) және 98-12) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 107-1) тармақшамен толықтырылсын:
«107-1) заңнамада белгіленген тәртіппен құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау;»;
235-4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«235-4) мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асыру;»;
235-5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«235-5) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің және халықаралық шарттарының жобаларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құзыреті шегінде әзірлеуге қатысу;».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов