О ликвидации государственного учреждения "Академия финансовой полиции"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2015 года № 433
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п.7
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 15 “О создании Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан” Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить уполномоченным органом государственного учреждения “Академия финансовой полиции” (далее - учреждение) Генеральную прокуратуру Республики Казахстан.
2. Ликвидировать учреждение.
3. Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию):
1) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить передачу государственному учреждению “Академия правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан” имущества, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов ликвидируемого учреждения;
2) совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан обеспечить завершение обучения по программам послевузовского образования обучающихся учреждения в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан совместно с Генеральной прокуратурой Республики Казахстан (по согласованию), Министерством образования и науки Республики Казахстан обеспечить завершение обучения по программам высшего образования обучающихся учреждения в высших учебных заведениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 “Об утверждении лимита штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений" следующие изменения и дополнения:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1:
строку:
"
1.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
155 059
"
изложить в следующей редакции:
"
1.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:

"Қаржы полициясы академиясы" мемлекеттік мекемесін тарату туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 маусымдағы № 433 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 15 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы "Қаржы полициясы академиясы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - мекеме) уәкілетті органы болып белгіленсін.
2. Мекеме таратылсын.
3. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келісім бойынша):
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған таратылатын мекеме мүлкін "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы" мемлекеттік мекемесіне беруді қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп, мекеменің жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша білім алушыларының оқуды Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында аяқтауын қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыны іске асыру жөніндегі өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасымен (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп, мекеменің жоғары білім беру бағдарламалары бойынша білім алушыларының оқуды Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жоғары оқу орындарында аяқтауын қамтамасыз етсін.
5. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
1-бөлімде:
мына:
"
1.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
155 059
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

155 089**
"
подпункты 17), 21), 22), 23) и 24) изложить в следующей редакции:
"
17)
государственные учреждения, подведомственные Министерству внутренних дел Республики Казахстан, в том числе:
84 691,5**
21)
Алматинская академия МВД
602***
22)
Карагандинская академия МВД им. Б. Бейсенова
480***
23)
Костанайская академия МВД им. Ш. Кабылбаева
308****
24)
Актюбинский юридический институт МВД им. М. Букенбаева
242****
".
примечание дополнить строками следующего содержания:
"** - 30 единиц за счет штатной численности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан переданы до 1 июля 2017 года;
*** - 7 единиц за счет штатной численности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан переданы до 1 июля 2017 года;
**** - 8 единиц за счет штатной численности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан переданы до 1 июля 2017 года.”.
6. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2001 года № 643 “Некоторые вопросы государственного учреждения “Академия налоговой полиции” (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 18, ст. 228);
2) пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 января 2004 года № 100 “Вопросы Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 4, ст 56).
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением пунктов 4 и 5, которые вводятся в действие с 1 июля 2015 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

155 089**
"
17), 21, 22), 23) және 24) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"
17)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
84 691, 5**
21)
ІІМ Алматы академиясы
602***
22)
ІІМ Б.Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы
480***
23)
ІІМ Ш.Қабылбаев атындағы Қостанай академиясы
308****
24)
ІІМ М.Бөкенбаев атындағы Ақтөбе заң институты
242****
"
ескертпе мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"** - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының штат саны есебінен 30 бірлік 2017 жылғы 1 шілдеге дейін берілді;
*** - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының штат саны есебінен 7 бірлік 2017 жылғы 1 шілдеге дейін берілді;
**** - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының штат саны есебінен 8 бірлік 2017 жылғы 1 шілдеге дейін берілді.".
6. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Салық полициясы академиясы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 мамырдағы № 643 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 18, 228-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөніндегі агенттігінің (қаржы полициясы) мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қаңтардағы № 100 қаулысының 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 4, 56-құжат).
7. Осы қаулы 2015 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 4 және 5-тармақтарды қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов