О реорганизации ведомств Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 942.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) республиканское государственное учреждение "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Комитет оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан";
2) республиканские государственные учреждения - территориальные подразделения Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2017 года № 942
Перечень
реорганизуемых республиканских государственных учреждений - территориальных подразделений Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астане" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астане".
2. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы".
3. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области".

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ведомстволарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 942 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен;
2) осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің аумақтық бөлімшелері - республикалық мемлекеттік мекемелері қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 942 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің қайта ұйымдастырылатын аумақтық бөлімшелері - республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі қосу жолымен.

4. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области".
5. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области".
6. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области".
7. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
8. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области".
9. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
10. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области".
11. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области".

4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
5. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
6. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
7. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
8. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
9. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
10. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
11. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.

12. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области".
13. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области".
14. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области".
15. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
16. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области".
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2017 года № 942
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1327 "Вопросы Комитета по контролю в сфере оказания медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 49, ст. 628):
пункт 4-1 исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 7:
строку:
"
7
Министерство здравоохранения Республики Казахстан с учетом территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:

12. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
13. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
14. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
15. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
16. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 942 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1327 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 49, 628-құжат):
4-1-тармақ алып тасталсын.
2. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың, олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың, олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
7-бөлімде:
мына:
"
7
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

8 023
"
изложить в следующей редакции:
"
7
Министерство здравоохранения Республики Казахстан с учетом территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
7 803
".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 6, ст. 41):
в Положении о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:

8 023
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
7 803
".
3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 6, 41-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі туралы ережеде:

подпункт 2) пункта 2 исключить;
в пункте 16:
дополнить подпунктами 27-1), 27-2) и 27-3) следующего содержания:
"27-1) мониторинг оказания объема медицинской помощи и обеспечения эффективного использования ресурсов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее - ОСМС);
27-2) проведение оценки системы мотивации работников медицинских организаций, ориентированной на достижение конечного результата работы в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;
27-3) осуществление координации и мониторинга внедрения и исполнения программ и направлений, реализуемых в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;";
подпункт 62) изложить в следующей редакции:
"62) утверждение типовой формы договора закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;";
подпункт 108) изложить в следующей редакции:
"108) утверждение правил закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;";
подпункты 109), 112) исключить;
в пункте 17:
подпункты 27), 28), 30), 31), 32), 33) исключить;
дополнить подпунктами 102-1), 102-2) следующего содержания:
"102-1) участие в тарифообразовании на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета и в системе ОСМС, в части обеспечения лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения, а также их планирование и учет;
102-2) участие в формировании справочников лекарственных средств и изделий медицинского назначения в информационных системах здравоохранения;";
в перечне территориальных подразделений, находящихся в ведении ведомств:
раздел "2. Территориальные подразделения Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан" исключить.

2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
16-тармақта:
мынадай мазмұндағы 27-1), 27-2) және 27-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"27-1) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмек көлемінің көрсетілуін және ресурстарды тиімді пайдаланудың қамтамасыз етілуін мониторингтеу;
27-2) медициналық ұйымдар қызметкерлерінің ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесіндегі жұмысының түпкілікті нәтижесіне қол жеткізуге бағдарланған уәждеу жүйесін бағалауды жүргізу;
27-3) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде іске асырылатын бағдарламалар мен бағыттардың енгізілуін және орындалуын үйлестіру мен мониторингті жүзеге асыру;";
62) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"62) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының үлгілік нысанын бекіту;";
108) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"108) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту;";
109), 112) тармақшалар алып тасталсын;
17-тармақта:
27), 28), 30), 31), 32), 33) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 102-1), 102-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"102-1) ТМККК шеңберінде республикалық бюджет қаражатының есебінен және МӘМС жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер белгілеуге дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде қатысу, сондай-ақ оларды жоспарлау және есепке алу;
102-2) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінде дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың анықтамалықтарын қалыптастыруға қатысу;";
ведомстволардың қарамағындағы аумақтық бөлімшелердің тiзбесiнде:
"2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық бөлімшелері" деген бөлім алып тасталсын.