О корректировке показателей республиканского бюджета на 2019 год, увеличении годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств 2018 года и использовании (доиспользовании) в 2019 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2018 году, и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2018 года № 808 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2019 года № 83.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2019.
В соответствии с пунктом 5 статьи 44, подпунктом 3) пункта 9-3 статьи 85, статьями 41, 104 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года № 806 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2019 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Увеличить годовые плановые назначения соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств республиканского бюджета 2018 года согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2018 года № 808 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 - 2021 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Принять к исполнению республиканский бюджет на 2019 - 2021 годы, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 9 631 121 733 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 6 661 306 420 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 117 751 450 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 6 884 960 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2 845 178 903 тысяч тенге;

2019 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету, 2018 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын ұлғайту және 2018 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2019 жылы пайдалану (толық пайдалану) және "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 808 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 21 ақпандағы № 83 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 44-бабының 5-тармағына, 85-бабы 9-3-тармағының 3) тармақшасына және 41, 104 және 111-баптарына сәйкес және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 806 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2019 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындаулары 2018 жылғы республикалық бюджеттің бюджет қаражаты қалдықтарының есебінен ұлғайтылсын.
3. "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 808 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет, оның ішінде 2019 жылға мынадай:
1) кірістер – 9 631 121 733 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 661 306 420 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 117 751 450 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6 884 960 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 845 178 903 мың теңге;

2) затраты - 10 335 045 772 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 143 838 857 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 260 817 717 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 116 978 860 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 131 269 962 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 131 269 962 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета - -979 032 858 тысяч тенге, или 1,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;

2) шығындар – 10 335 045 772 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 143 838 857 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 260 817 717 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 116 978 860 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 131 269 962 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 131 269 962 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -979 032 858 мың теңге немесе елдің iшкi жалпы өнiмінің 1,5 пайызы;

6) ненефтяной дефицит бюджета - -4 419 670 858 тысяч тенге, или 6,9 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета - 979 032 858 тысяч тенге.";
в приложении 1 к указанному постановлению:
строку:
"
I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты
282 788 934
181 900 816
141 839 478
"
изложить в следующей редакции:
"
I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты
283 634 906

6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -4 419 670 858 мың теңге немесе елдің iшкi жалпы өнiмінің 6,9 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 979 032 858 мың теңге көлемінде атқаруға қабылдансын.";
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар
282 788 934
181 900 816
141 839 478
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар
283 634 906

строки, порядковые номера 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 и 110, изложить в следующей редакции:
"
91
Обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях
Обеспечение гарантированных габаритов судового хода на судоходных участках внутренних водных путей Иртышского и Урало-Каспийского бассейнов, р.Или, Капчагайскому водохранилищу и оз. Балхаш посредством реализации мероприятий по выставлению (снятию) и содержания знаков навигационного оборудования, дноуглублению, выправлению, дноочищению, русловым проектным изысканиям, изготовлению и ремонту знаков навигационного инвентаря и оборудования, содержанию и ремонту СУДС, судоходных шлюзов и судов технического флота, обновлению и модернизации судов технического флота
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Республиканское государственное казенное предприятие "Қазақстан су жолдары"
092 "Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры"
100 "Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов"
11 695 261
92
Реформирование системы технического регулирования
Разработка (переработка) нормативно-технических документов и сметно-нормативных документов строительной отрасли Республики Казахстан
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры"
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
1 516 393
93
Инвентаризация подземных и надземных коммуникаций на застроен ной территории
Определение точного пространственного положения и основных технических характеристик всех объектов инженерных коммуникаций (водоснабжение, канализация, водоотведение, электроснабжение, связь, газоснабжение, теплоснабжение, уличное освещение, организация дорожного движения)
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра"
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
537 608
94
Разработка обоснований инвестиций в сфере жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
Разработка критериев отбора и определение приоритетности реализации инвестиционных проектов, выработка предложений по источникам финансирования проектов модернизации и развития коммунального сектора, внедрение энерго- и ресурсосберегающих технологий, обеспечение казахстанского содержания.
Повышение надежности и качества теплоснабжения, повышение энергоэффективности и развитие энергосбережения, а также систем водоснабжения и водоотведения
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства"

реттік нөмірлері 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 және 110-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
91
Ішкі су жолдарындағы кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Ертіс және Жайық-Каспий бассейндерінде, Іле өзенінде, Қапшағай су қоймасында және Балқаш көлінде кеме қатынасы ішкі су жолдары учаскелерінде кеме жүрісінің кепілді габариттерін навигациялық жабдық белгілерін қою (ұстау) және күту, түбін тереңдету жұмыстарын, түзету жұмыстарын, түбін тазарту жұмыстарын, арналық іздестіру жұмыстарын, навигациялық жабдық пен құрылғыларын әзірлеу және жөндеу, техникалық флот кемелерін жөндеу, КҚБЖ, кеме қатынасы гидротехникалық құрылғылардың (шлюздер) және техникалық флот кемелерін жаңарту және жаңғырту бойынша іс-шараларын іске асыру арқылы қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
092 "Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту"
100 "Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау"
11 695 261
92
Техникалық реттеу жүйесін реформалау
Қазақстан Республикасы ның құрылыс саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды және сметалық - нормативтік құжаттарды әзірлеу (өңдеу)
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" АҚ
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар ды жетілдіру"
1 516 393
93
Құрылыс салынған аумақтарда жерасты және жерүсті коммуникацияларына түгендеу жүргізу
Барлық инженерлік коммуникациялар нысандарының (сумен жабдықтау, кәріз, электрмен жабдықтау, байланыс, газбен жабдықтау, жылумен жабдықтау, көше шамдары, жол қозғалысын ұйымдастыру) нақты кеңістікте орналасуын және негізгі техникалық сипаттамаларын айқындау
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталы ғы" ШЖҚ РМК
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру"
537 608
94
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы инвестициялардың негіздемесін әзірлеу
Іріктеу өлшемшарттарын әзірлеу және инвестициялық жобаларды іске асырудың басымдығын айқындау, коммуналдық секторды жаңғырту мен дамыту жобаларын қаржыландыру көздері бойынша ұсыныстар әзірлеу, энергия және ресурс үнемдеу технологияларын енгізу, қазақстандық қамтуды қамтамасыз ету.
Жылумен қамтамасыз етудің сенімділігі мен сапасын арттыру, энергияның тиімділігін арттыру және энергия үнемдеуді, сондай-ақ сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" АҚ

229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года"
108 "Разработка обоснований инвестиций в сфере жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года"
514 994
95
Мероприятия по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
Проведение разъяснительно-информационно-пропагандистской работы с населением
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства"
229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года"
115 "Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года"
128 540
96
Подготовка Национального доклада о состоянии конкурентоспособности Казахстана и выработка комплекса рекомендаций по устойчивому повышению позиции Казахстана в международных рейтингах по конкурентоспособности
Оказание содействия повышению конкурентоспособности Казахстана путем ретроспективного анализа мер, которые предпринимались в области повышения конкурентоспособности, и подготовка на основе данного анализа Национального доклада о состоянии конкурентоспособности Казахстана, а также выработка комплекса рекомендаций по устойчивому повышению конкурентоспособности Казахстана в международных рейтингах по конкурентоспособности
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
102 000
97
Аналитическое сопровождение разработки Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан посредством исследования внешних и внутренних условий развития и совершенствования инструментов моделирования
Проведение анализа текущих тенденций развития казахстанской и мировой экономики, мировых товарных рынков, а также актуализация базы прогнозного инструментария и улучшение экономико-математических расчетов для разработки Прогноза социально-экономического развития Казахстана
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"

229 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру"
108 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы инвестициялар негіздемесін әзірлеу"
514 994
95
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және әлеуметтік маңызы бар объектілердің энергия үнемділігі бойынша іс-шаралар
Халық арасында ақпараттық-түсіндіру насихаттау жұмыстарын жүргізу
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" АҚ
229 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру"
115 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу"
128 540
96
Қазақстанның бәсекеге қабілеттілігі жағдайы туралы ұлттық баяндамадайындау және Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік бойынша халықаралық рейтингтердегі позициясын тұрақты түрде жоғарылату бойынша ұсынымдар кешенін әзірлеу
Бәсекеге қабілеттілікті арттыру саласында қабылданған шараларды ретроспективтік талдау арқылы Қазақстанның бәсекеге қабілеттілігін арттыруға жәрдем көрсету және осы талдаудың негізінде Қазақстанның бәсекеге қабілеттілігі жағдайы туралы ұлттық баяндаманы дайындау, сондай-ақ Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік жөніндегі халықаралық рейтингтердегі бәсекеге қабілеттілігін тұрақты түрде жоғарылату бойынша ұсынымдар кешенін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
102 000
97
Сыртқы және ішкі даму жағдайын зерттеу және модельдеу құралдарын жетілдіру арқылы Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуді талдамалық сүйемелдеу
Қазақстандық және әлемдік экономиканы, әлемдік тауар нарықтарын дамытудың, сондай-ақ болжамдық құрал базасын жаңартудың ағымдағы үрдістерін талдауды жүргізу және Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу үшін экономикалық-математикалық есептеулерді жақсарту
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

102
Экспертно-аналитическое сопровождение разработки проекта Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны до 2030 года
Будут пересмотрены основные принципы и направления территориально-пространственного развития страны на основе повышения самостоятельности, конкурентоспособности и усиления роли регионов
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
100 000
103
Консультационные услуги по оценке деятельности, включающие в себя экспертно-аналитическое и методологическое сопровождение оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов
Обеспечение качественного экспертно-аналитического и методологического сопровождения оценки эффективности местных исполнительных органов по достижению целей программ развития территорий
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
15 750
104
Оценка макроэкономических эффектов реформирования индивидуального подоходного налога, определение оптимального уровня налоговой нагрузки на фонд оплаты труда, а также анализ эффективности местных налогов, сборов и плат с учетом межбюджетных отношений
Получение рекомендаций по повышению эффективности местных налогов, сборов и плат с учетом межбюджетных отношений, а также рекомендаций по совершенствованию налога на имущество физических лиц
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"

102
Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2030 жылға дейінгі болжамды схемасының жобасын әзірлеуді сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу
Өңірлердің дербестігін, бәсекеге қабілеттілігін арттыру және рөлін күшейту негізінде елді аумақтық-кеңістікте дамытудың негізгі қағидаттары мен бағыттары қайта қаралатын болады
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
100 000
103
Жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалауды сараптамалық-талдамалық және әдіснамалық сүйемелдеуді қамтитын қызметті бағалау жөніндегі консультациялық қызметтер
Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттарына қол жеткізу бойынша жергілікті атқарушы органдардың тиімділігін бағалауды сапалы сараптамалық-талдамалық және әдіснамалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
15 750
104
Жеке табысқа салықты реформалау, еңбекақы төлеу қорына салық жүктемесінің оңтайландырылған деңгейін айқындаудың, сондай-ақ бюджетаралық қатынастарды ескере отырып, жергілікті салықтар, алымдар және төлемдер тиімділігін талдаудың макроэкономикалық тиімділігін бағалау
Бюджетаралық салықтық қатынастарды ескере отырып, жергілікті салықтардың, алымдар мен төлемдердің тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдар, сондай-ақ жеке тұлғалардың мүлік салығын жетілдіру бойынша ұсынымдар алу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

123 000
105
Оказание аналитической и консультационной поддержки взаимодействия между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
Изучение опыта других стран по вступлению в Организацию экономического сотрудничества и развития, а также выработка рекомендаций на основе этого опыта для Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
200 000

123 000
105
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы өзара іс-қимылға талдамалық және консультациялық қолдау көрсету
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына кіру бойынша басқа елдердің тәжірибесін зерделеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы үшін осы тәжірибенің негізінде ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқық тарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
200 000

106
Развитие внешнеторговых отношений Республики Казахстан в рамках международного сотрудничества с приграничными и третьими странами
Аналитическая и консультационная поддержка Министерства национальной экономики Республики Казахстан при проведении двусторонних встреч на высшем и высоком уровне, проведении межправительственной комиссии, форумов межрегионального сотрудничества в части анализа внешней торговли и потенциала развития двусторонней торговли
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
45 914
107
Консультативная поддержка и разработка рекомендаций по формированию переговорной позиции Республики Казахстан в рамках членства во Всемирной торговой организации и на международных торговых переговорах
Оказание аналитической и консультационной поддержки и разработка рекомендаций по формированию переговорной позиции Республики Казахстан в рамках членства во Всемирной торговой организации и на международных торговых переговорах
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
206 139
108
Мониторинг влияния реализации договоренностей в рамках Евразийского экономического союза и выработка предложений по продвижению интересов Казахстана в торговле промышленными товарами и товарами агропромышленного комплекса
Оказание аналитической поддержки по вопросам конкурентоспособности промышленности и сельского хозяйства, связанным с текущим функционированием Евразийского экономического союза вкупе с нормами в рамках Договора о Евразийском экономическом союзе. Выявление факторов, влияющих на конкурентоспособность отечественной продукции выработка предложений и рекомендаций по мерам, направленным на повышение конкурентоспособности отечественных товаров, в том числе с помощью возможностей в рамках взаимодействия между государствами-членами Евразийского экономического союза
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"

106
Шекара маңы және үшінші елдермен халықаралық ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының сыртқы сауда қарым-қатынастарын дамыту
Жоғары және ең жоғары деңгейде екіжақты кездесулер, үкіметаралық комиссия өткізу, өңіраралық ынтымақтастық форумдарын өткізу кезінде сыртқы сауданы талдау және екіжақты сауданы дамыту әлеуеті туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігін талдамалық және консультациялық қолдауы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
45 914
107
Дүниежүзілік сауда ұйымына мүшелік шеңберінде және халықаралық сауда келіссөздерінде Қазақстан Республикасының келіссөздер позициясын қалыптастыру бойынша консультациялық қолдау және ұсынымдар әзірлеу
Дүниежүзілік сауда ұйымына мүшелік және халықаралық сауда келіссөздері шеңберінде Қазақстан Республикасы ның келіссөздер позициясын қалыптастыру бойынша талдамалық және консультациялық қолдау көрсету және ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
206 139
108
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде уағдаластықтарды іске асыру әсерін мониторингтеу және өнеркәсіптік тауарлар мен агроөнеркәсіптік кешен тауарлары саудасында Қазақстанның мүдделерін ілгерілету бойынша ұсыныстар әзірлеу
Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт шеңберіндегі нормалармен бірге Еуразиялық экономикалық одақтың ағымдағы жұмыс істеуіне байланысты өнеркәсіптің және ауыл шаруашылығының бәсекеге қабілеттілігі мәселелері бойынша талдамалық қолдау көрсету. Отандық өнімнің бәсекеге қабілеттілігіне әсер ететін факторларды анықтау, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасындағы өзара іс-қимыл шеңберіндегі мүмкіндіктердің көмегімен отандық тауарлардың бәсекеге қабілеттілігін арттыруға бағытталған шаралар бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

140 898
109
Экспертно-аналитическая поддержка по совершенствованию государственного регулирования в сфере внутренней торговли
Повышение эффективности сектора торговли, в том числе вследствие повышения доли стационарной торговли, совершенствование государственного регулирования в сфере торговли, а также изучение существующих барьеров в развитии межрегиональной торговли, регулирование сетевого маркетинга, совершенствование нормативной правовой базы по вопросам регулирования розничных цен на социально значимые товары, разработка концепции по развитию биржевой торговли, разработка методики по определению товаров, подлежащих обязательной реализации через товарные биржи
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
204 086

140 898
109
Ішкі сауда саласындағы мемлекеттік реттеуді жетілдіруге сараптамалық- талдамалық қолдау
Сауда секторының тиімділігін, оның ішінде стационарлық сауда үлесінің артуы нәтижесінде арттыру, сауда саласындағы мемлекеттік реттеуді жетілдіру, сондай-ақ өңіраралық сауданың дамуындағы бар кедергілерді зерделеу, желілік маркетингті реттеу, әлеуметтік маңызы бар тауарларға бөлшек сауда бағаларын реттеу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық базаны жетілдіру, биржалық сауданы дамыту тұжырымдамасын әзірлеу, міндетті түрде сауда биржалары арқылы сатылуы тиіс тауарларды айқындау әдістемесін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекет тік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
204 086

110
Выработка рекомендаций по развитию институциональной среды и методологии государственно-частного партнерства-2 этап
Выработка рекомендаций по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сфере государственно-частного партнерства, по применению механизма государственно-частного партнерства, разработка образцов документации, типовых договоров государственно-частного партнерства в отдельных отраслях (сферах) экономики
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Казахстанский центр государственно-частного партнерства"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
70 000
";
строки, порядковые номера 113 и 114, изложить в следующей редакции:
"
113
Проведение государственной информационной политики через АО "Агентство "Хабар"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Хабар", "Хабар 24", "Ел арна", а также "Kazakh TV"
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО "Агентство "Хабар"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
14 983 273
114
Проведение государственной информационной политики через АО "РТРК "Казахстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Казахстан", "Балапан", "Kaz Sport", "Первый канал Евразия", развлекательно - юмористический канал, областные телеканалы, "Казах ское радио", радио "Шалкар", радио "Астана", радио "Classic"
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
20 512 255
";
дополнить строками, порядковые номера 90-1, 90-2, 90-3, 90-4 и 90-5, следующего содержания:
"
90-1
Оказание государственных услуг по организации развития инвестиционных проектов республиканского значения
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
005 "За счет внутренних источников"

110
Мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің институционалдық ортасын және әдіснамасын дамыту бойынша ұсынымдар әзірлеу-2 кезең
Қазақстан Республикасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы заңнамасын жетілдіру, мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетігін қолдану бойынша ұсынымдар әзірлеу, құжаттама үлгілерін, экономиканың жекелеген салаларында (аясында) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарттарын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
70 000
";
реттік нөмірлері 113 және 114-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
113
"Хабар" агенттігі" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Хабар", "Хабар24", "Ел арна", сондай-ақ "KazakhTV", арналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
"Хабар агенттігі" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
14 983 273
114
"Қазақстан" РТРК" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Қазақстан", "Балапан", "KazSport", "Первый канал Евразия" телеарналары, әзіл-ойын-сауық телеарнасы, облыстық телеарналар, "Қазақ радиосы", "Шалқар", "Астана", "Classic" радиолары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
20 512 255
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 90-1, 90-2, 90-3, 90-4 және 90-5-жолдармен толықтырылсын:
"
90-1
Республикалық маңызы бар инвестициялық жобалардың дамуын ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық деңгейдегі автомобиль жолдарын дамыту
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту"
005 "Ішкі көздер есебінен"

100 954 249
90-2
Поисковые, поисково-оценочные работы
Оценка ресурсного потенциала перспективных площадей с целью наращивания минерально-сырьевой базы Республики Казахстан
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Национальная геолого разведочная компания "Казгеология"
089 "Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан"
102 "Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы"
1 879 026

100 954 249
90-2
Іздестіру, іздестіру-бағалау жұмыстары
Қазақстан Республикасының минералдық-шикізат базасын толықтыру мақсатында перспективалы алаңның ресурстық әлеуетін бағалау
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Қазгеология" ұлттық геологиялық барлау компаниясы" АҚ
089 "Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру"
102 "Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру барлау жұмыстары"
1 879 026

90-3
Исследования в рамках реализации Республиканской целевой научно-технической программы "Создание государственной системы межотраслевой научно-технической информации Республики Казахстан на основе специальных материалов"
Обеспечение субъектов индустриально-инновационного развития Республики Казахстан межотраслевой информацией о зарубежных достижениях науки и техники, передовых технологиях и производствах на основе специальных материалов
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр технологического прогнозирования"
090 "Содействие развитию отраслей промышленности и обеспечение промышленной безопасности"
102 "Исследования в области индустриального развития Республики Казахстан"
116 232
90-4
Информационно-аналитические исследования в области развития приоритетных секторов экономики в части разработки проекта Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2020-2025 годы
Разработка проекта Государственной программы индустриально-инновационного развития на 2020-2025 годы, направленной на становление промышленности "цифровой эпохи"
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Казахстанский институт развития индустрии"
090 "Содействие развитию отраслей промышленности и обеспечение промышленной безопасности"
102 "Исследования в области индустриального развития Республики Казахстан"
206 726
90-5
Оказание государственных услуг по организации выполнения ремонта и содержания автомобильных дорог республиканского значения
Организация капитального, среднего и текущего ремонта, содержания автомобильных дорог республиканского значения
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
091 "Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования"
100 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения"
80 560 903
";
дополнить строками, порядковые номера 125-1, 125-2, 125-3, 125-4, 125-5 и 125-6, следующего содержания:
"
125-1
Услуги экологического мониторинга территорий Республики Казахстан, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности комплекса Байконур
Проведение экологического мониторинга при пусках ракет-носителей с космодрома "Байконур" (экологическое сопровождение пусков), экологического мониторинга территорий районов падения отделяющихся частей ракет-носителей с оценкой их экологической устойчивости, мониторинг состояния окружающей среды в местах аварийного падения ракет-носителей
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РГП "НИЦ "Ғарыш - Экология"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"

90-3
"Арнайы материалдар негізінде Қазақстан Республикасының салааралық ғылыми-техникалық ақпараттың мемлекеттік жүйесін құру" республикалық нысаналы ғылыми-техникалық бағдарламасын іске асыру шеңберіндегі зерттеулер
Арнайы материалдар негізінде Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму субъектілерін ғылым мен техниканың шетелдік жетістіктері, озық технологиялары мен өндірістері туралы салааралық ақпаратпен қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Ұлттық технологиялық болжау орталығы" ШЖҚ РМК
090 "Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
102 "Қазақстан Республикасының индустриялық дамуы саласындағы зерттеулер"
116 232
90-4
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2020 − 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобасын әзірлеу бөлігінде экономиканың басым секторларын дамыту саласындағы ақпараттық-сараптамалық зерттеулер
"Цифрлы дәуір" өнеркәсібінің қалыптасуына бағытталған Индустриялық-инновациялық дамытудың 2020 − 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама сының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Қазақстандық индустрия дамыту институты" АҚ
090 "Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
102 "Қазақстан Республикасының индустриялық дамуы саласындағы зерттеулер"
206 726
90-5
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында жөндеу мен күтіп ұстауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді, күтіп ұстауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру"
100 "Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру"
80 560 903
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 125-1, 125-2, 125-3, 125-4, 125-5 және 125-6-жолдармен толықтырылсын:
"
125-1
Қазақстан Республикасының Байқоңыр кешенінің ғарыштық-зымыран қызметінің әсеріне ұшыраған аумақтарына экологиялық мониторинг жүргізу қызметтері
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан тасымалдағыш зымырандарды ұшырған кезде экологиялық мониторинг жүргізу (ұшыруды экологиялық сүйемелдеу), тасымалдағыш зымырандардың бөлінетін бөліктерінің құлау аудандарының аумағында олардың экологиялық тұрақтылығын бағалай отырып экологиялық мониторингілеу, тасымалдағыш зымырандардың авариялық құлау орындарындағы қоршаған ортаның жай-күйіне мониторинг жүргізу
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ғарыш – Экология" ҒЗО" РМК
010 "Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту"
100 "Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"

34 082
125-2
Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса "Байконур", не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией
Проведение проектно-изыскательских работ; разборка зданий и сооружений, выведенных из эксплуатации; обустройство полигона для захоронения инертных строительных отходов; сбор, вывоз и захоронение инертных строительных отходов на полигоне; планировка очищенной территории; мероприятия по рекультивации земельных участков, загрязненных нефтепродуктами
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РГП "Инфракос"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
101 "Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса "Байконур", не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией"
185 840

34 082
125-2
"Байқоңыр" кешеніндегі Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмейтін объектілерді кәдеге жаратуды, рекультивациялауды және жөндеуді ұйымдастыру
Жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу; пайдаланудан шығарылған ғимараттар мен құрылыстарды бұзу; инертті құрылыс қалдықтарын көму үшін полигонды жайластыру; инертті құрылыс қалдықтарын жинау, шығару және полигонда көму; тазартылған аумақты жоспарлау; мұнай өнімдерімен ластанған жер учаскелерін рекультивациялау бойынша іс-шаралар
Қазақстан Респуб ликасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Инфракос" РМК
010 "Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту"
101 "Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясының жалдайтын құрамда кірмейтін объектілерін кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру"
185 840

125-3
Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
Услуги по обеспечению сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РГП "Инфракос"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
103 "Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него"
28 236
125-4
Подготовка приема-передачи, содержание и эксплуатация объектов наземной космической инфраструктуры космического ракетного комплекса "Зенит-М", подлежащих к исключению из состава арендуемых Российской Федерацией объектов космодрома "Байконур"
Комплекс работ и мероприятий для поддержания технических и технологических объектов наземной космической инфраструктуры космического ракетного комплекса "Зенит-М" в рабочем состоянии, включая мероприятия по организации и обеспечению процедуры приема-передачи объектов космического ракетного комплекса "Зенит-М", охраны переданных объектов космического ракетного комплекса "Зенит-М", технического обслуживания с привлечением при необходимости организации, и другие мероприятия, необходимые для организации данных работ
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
АО "СП "Байтерек"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
103 "Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него"
1 037 676
125-5
Комплекс исследований актуальных вопросов общественно-политической повестки дня и ключевых аспектов Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни"
Организация и проведение 9 социальных опросов населения.
1. Вопросы формирования информационно-имиджевой политики на современном этапе. По результатам данного опроса будут определены ключевые архетипы имиджа, оценка эффективности каналов формирования имиджа, а также разработаны рекомендации по формированию информационно-имиджевой повестки.
2. Социально-политическая стратификация казахстанского общества: ценности и основные направления политических ориентаций. Результаты опроса представят дифференциацию населения по типам политических убеждений (основные группы сознания), уровень политической конкуренции, а также текущее состояние общественного контракта.

125-3
Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмеген және одан шығарылған "Байқоңыр" кешені объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету
Ресей Федерациясы жалға алған құрамға кірмеген және одан шығарылған "Байқоңыр" кешені объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Инфракос" РМК
010 "Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту"
103 "Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмеген және ол құрамнан шығарылған объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету"
28 236
125-4
"Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясы жалдаған объектілердің құрамынан шығаруға жататын "Зенит-М" ғарыш зымыран кешенінің жерүсті ғарыш инфрақұрылымы объектілерін қабылдап алу - беруге дайындау, күтіп-ұстау және пайдалану
"Зенит-М" ғарыш зымыран кешенінің объектілерінің қабылдап алу-тапсыру рәсімдерін ұйымдастыру мен қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды, "Зенит-М" ғарыш зымыран кешенінің берілген объектілерін күзетуді, қажет болған кезде ұйымдарды тарта отырып, техникалық қызмет көрсетуді қоса алғанда, "Зенит-М" ғарыш зымыран кешенінің жерүсті ғарыштық инфрақұрылымының объектілерін жұмыс күйінде ұстау үшін техникалық және технологиялық қолдауға арналған жұмыстар мен іс-шаралар кешені және аталған жұмыстарды ұйымдастыру үшін қажетті басқа да іс-шаралар
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғаыш өнеркә сібі министрлігі
"Бәйте рек" БК" АҚ
010 "Ғарыштық инфрақұрылым ның сақта луын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңей ту" 103 "Байқо ңыр" кешені нің Ресей Федера циясы жалдай тын құрамға кірмеген және ол құрам нан шыға рылған объекті лерінің сақта луын қамтамасыз ету"
1 037 676
125-5
Қоғамдық-саяси күн тәртібіндегі өзекті мәселелерді және Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауының негізгі аспектілерін зерттеу кешені
Халыққа 9 әлеуметтік сауалнама ұйымдастыру және өткізу.
1. Қазіргі кезеңде ақпараттық-имидждік саясатты қалыптастыру мәселелері. Осы сауалнама нәтижелері бойынша имидждің негізгі архетиптері, имиджді қалыптастыру арналарының тиімділігін бағалау айқындалады, сондай-ақ ақпараттық-имидждік күн тәртібін қалыптастыру бойынша ұсынымдар әзірленеді.
2. Қазақстандық қоғамның әлеуметтік-саяси стратификациясы: құндылықтары және саяси бағдарларының негізгі бағыттары. Зерттеу нәтижелері халықты саяси көзқарас типтері бойынша саралау (сананың негізгі топтары), саяси бәсекелестік деңгейін, сонымен қатар қоғамдық келісімшарттың ағымдағы жағдайын көрсетеді.

3. Восприятие казахстанцами основных вех национальной истории и национального кода в условиях третьей модернизации. Результаты опроса дадут представление об основных исторических паттернов в общественном сознании, о каналах передачи и преемственности ценностей, о роли национального фактора в восприятии будущего.
4. Год молодежи и формирование дальнейших целевых индикаторов в молодежной политике. Результаты опроса дадут представление об актуальности Года молодежи в 2019 году и на предстоящий период, о характере протекания восстановительного процесса в условиях спада численности молодежи, об особенностях восприятия своего будущего среди молодежи.
5. Система благотворительности и донорства в условиях Республики Казахстан. Результаты опроса позволят определить насколько соответствует система потребностям развития страны и какие меры необходимы для пробуждения социальной ответственности бизнеса.
6. Вопросы урбанизации в Казахстане. Результаты опроса дадут представление об особенностях городской субкультуры, сельско-городской миграции, равенства и неравенства социально-территориальных групп, а также об основных рисках.
7. Семейно-демографическая политика. Результаты опроса дадут представление о состоянии семейных ценностей, гендерном равенстве, активном долголетии, безопасности детского населения.
8. Процесс Третьей модернизации в Казахстане. Результаты опроса дадут представление о том, как меняется общественное сознание, о синхронности и асинхронности экономических и политических приоритетов, об устойчивости занятости в условиях цифровизации, а также продемонстрируют степень восприятия населением казахстанской модели общественного развития.
9. Качество жизни казахстанцев и вопросы обеспечения устойчивости местных сообществ. По результатам опроса будут разработаны основные индикаторы качества жизни, определены факторы устойчивости местных сообществ и удовлетворенность жизнью
Министерство общественного развития Республики Казахстан
ТОО "Научно-исследовательский центр "Молодежь"
001 "Формирование государственной политики в сфере общественного развития"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
230 000
125-6
Услуги по экспертно-аналитическому сопровождению хода имплементации и реализации комплекса мер по достижению показателей по Цели устойчивого развития №16
В рамках государственной услуги будут выработаны рекомендации и предложения по следующим направлениям:
1. Имплементация индикаторов Цели устойчивого развития в стратегические документы госорганов.

3. Үшінші жаңғырту жағдайында ұлттық тарих және ұлттық кодының негізгі кезеңдерін қазақстандықтардың қабылдауы. Зерттеудің нәтижелері қоғамдық санадағы негізгі тарихи паттерлер, құндылықтарды беру және сабақтастық арналары, болашақты қабылдаудағы ұлттық фактордың рөлі туралы түсінік береді.
4. Жастар жылы және жастар саясатында нысаналы индикаторларды одан әрі қалыптастыру. Сауалнама жүргізу нәтижесі 2019 жылы және алдағы кезеңде Жастар жылының өзектілігі, жастар санының төмендеуі жағдайында қалпына келтіру процесінің өту сипаты, жастар арасында өз болашағын қабылдау ерекшелік тері туралы түсінік береді.
5. Қазақстан Республикасы жағдайындағы қайырымдылық және донорлық жүйесі. Сауалнама нәтижелері ел дамуының қажеттіліктеріне қаншалықты сәйкес келетінің және бизнестің әлеуметтік жауапкершілігін ояту үшін қандай шаралар қажет екенін анықтайды.
6. Қазақстандағы урбанизация мәселелері. Сауалнама жүргізу нәтижесі қалалық субмәдениеттің ерекшелік тері, ауылдық-қалалық көші-қон, әлеуметтік-аумақтық топтардың теңдігі мен теңсіздігі, сондай-ақ негізгі тәуекелдер туралы түсінік береді.
7. Отбасылық-демографиялық саясат. Сауалнама жүргізу нәтижесі отбасы құндылықтары жағдайы, гендерлік теңдік, белсенді ұзақ өмір сүру, балалардың қауіпсіздігі туралы түсінік береді.
8. Қазақстандағы Үшінші жаңғырту процесі. Сауалнама жүргізу нәтижесі әлеуметтік сана қалай өзгеретіні, экономикалық және саяси басымдықтардың үйлесімділігі және үйлесімсіздігі туралы, цифрландыру жағдайында жұмыспен қамтудың тұрақтылығы туралы түсінік береді, сондай-ақ қоғамдық дамудың қазақстандық моделін қабылдау дәрежесін көрсетеді.
9. Қазақстандықтардың өмір сүру сапасы және жергілікті қауымдастықтардың тұрақтылығын қамтамасыз ету мәселелері. Сауалнама жүргізу нәтижесі бойынша өмір сүру сапасының негізгі индикаторлары, жергілікті қауымдастықтардың тұрақтылық, өмірге қанағаттанушылық факторлары әзірленеді
Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігі
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығы" ЖШС
001 "Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Социологиялық, талдамалық зерттеу лер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
230 000
125-6
№ 16 орнықты даму мақсаты бойынша көрсеткіштерін имплементациялау және оларға қол жеткізу жөніндегі шаралар кешенін іске асыру барысын сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу қызметтері
Мемлекеттік қызмет шеңберінде мынадай бағыттар бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар қалыптастырылатын болады:
1. Мемлекеттік органдардың стратегиялық құжаттарына Тұрақты даму мақсатының индикаторларын имплементациялау.

2. Совершенствование процессов взаимоотношений государства и институтов гражданского общества по широкому спектру вопросов общественного развития.
3. Повышение возможностей гражданских институтов.
4. Формирование нетерпимого отношения к коррупции.
5. Повышение доверия общества к право охранительным органам и общественной активности
Министерство общественного развития Республики Казахстан
ТОО "Научно-исследовательский центр "Молодежь"
001 "Формирование государственной политики в сфере общественного развития"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
153 000
";
дополнить строкой, порядковый номер 127-1, следующего содержания:
"
127-1
Услуги по координации и регулированию работ с диаспорами в сфере внешней и внутренней политики и этнической миграции
Организация комплекса образовательно-познавательных, социально-культурных мероприятий за рубежом и в стране, направленных на сохранение и развитие казахского языка, национальных и культурных, традиционных ценностей среди детей этнических казахов:
распространение учебно-методического пособия "Кастерлі қалам" по обучению казахского языка;
организация и проведение образовательно-познавательных туров для детей казахской диаспоры на базе Назарбаевских интеллектуальных школ в г. Алматы и Астаны;
совместное проведение ежегодного Московского молодежного конкурс-фестиваля казахской песни "Алтын күз (Золотая осень)".
Организация комплекса мероприятий по изучению международного опыта по вопросам диаспориальной политики и привлечения соотечественников, мониторингу деятельности, оказанию практической помощи:
проведение сводно-аналитических исследований по вопросам диаспориальной политики и изучение проблем социально-правового положения соотечественников за рубежом;
изучение международного опыта государственной поддержки возвращения соотечественников на Родину;
организация встречи представителей академических, творческих бизнес кругов казахской диаспоры с высоко поставленными руководителями Республики Казахстан
Министерство общественного развития Республики Казахстан
НАО "Фонд Отандастар"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
100 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия"

2. Қоғамдық даму мәселелерінің кең спектрі бойынша мемлекет пен азаматтық қоғам институттарының қарым-қатынасы процесін жетілдіру.
3. Азаматтық институттардың мүмкіндігін жоғарылату.
4. Сыбайлас жемқорлыққа төзбеу қарым-қатынасын қалыптастыру.
5. Қоғамдық құқық қорғау органдарына және қоғамдық белсенділікке сенімін арттыру
Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігі
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығы" ЖШС
001 "Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
153 000
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 127-1-жолмен толықтырылсын:
"
127-1
Сыртқы және ішкі саясат, этникалық көші-қон саласында диаспоралармен жұмысты үйлестіру және реттеу бойынша қызметтер
Шетелде және елде этникалық қазақтардың балалары арасында қазақ тілін, ұлттық-мәдени, дәстүрлі құндылықтарды сақтау мен дамытуға бағытталған оқу-танымдық, әлеуметтік-мәдени іс-шаралар кешенін ұйымдастыру:
қазақ тілін оқыту бойынша "Қастерлі қалам" оқу-әдістемелік құралын тарату;
Алматы және Астана қалаларындағы Назарбаев Зияткерлік мектептерінің базасында қазақ диаспорасының балаларына арналған оқу-тәрбиелік турларын ұйымдастыру және өткізу;
"Алтын күз" атты қазақ әнінің жыл сайынғы Мәскеу жастарының конкурс-фестивалін өткізу.
Диаспора саясатын және отандастарды тарту, қызметке мониторинг жүргізу, практикалық көмек көрсету мәселелері бойынша халықаралық тәжірибені зерделеу бойынша іс-шаралар кешенін ұйымдастыру:
шетелдегі отандастардың әлеуметтік-құқықтық жағдайы проблемасын зерттеу және диаспора саясаты мәселелері бойынша жиынтық талдамалық зерттеулер жүргізу;
отандастарды Отанға қайтаруды мемлекеттік қолдаудың халықаралық тәжірибесін зерттеу;
Қазақстан Республикасының жоғары деңгейдегі басшылары мен қазақ диаспорасының академиялық, шығармашылық, бизнес топтары өкілдерінің кездесуін ұйымдастыру
Қазақстан Республи касы Қоғамдық даму министрлігі
"Отандастар қоры" КеАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
100 "Этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"

300 000
".
4. Местным исполнительным органам в 2019 финансовом году использовать (доиспользовать) неиспользованные (недоиспользованные) суммы целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2018 году, с соблюдением их целевого назначения за счет остатков бюджетных средств местных бюджетов на начало финансового года на сумму неоплаченной части зарегистрированных обязательств прошедшего финансового года согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
5. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

300 000
".
4. Жергілікті атқарушы органдар осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес өткен қаржы жылының тіркелген міндеттемелерінің төленбеген бөлігінің сомасына жергілікті бюджеттердің бюджет қаражатының қаржы жылының басындағы қалдығы есебінен 2018 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму транферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын, олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, 2019 қаржы жылында пайдалансын (толық пайдалансын).
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі республикалық бюджеттік бағдарламалардың мүдделі әкімшілерімен бірлесіп, тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.

6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2019 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 2019 года № 83
Корректировка показателей республиканского бюджета на 2019 год
(тыс. тенге)
ФГ
АБП
ПРГ
Наименование
Изменения (+/-)
1
2
3
4
5
II Затраты
0
1
Государственные услуги общего характера
-426 299
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-37 357 122
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
-11 839 065
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
-25 518 057
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
12 487
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
12 487
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
36 918 336
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
11 400 279
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
25 518 057
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-186 924 265
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
-1 722 829
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
-73 088 001
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
186 924 265
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 722 829
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
73 088 001
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
112 113 435
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-8 479 865
056
Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики
-381 205
089
Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
-7 597 894
244
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт"
-500 766
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
8 479 865
056
Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики
381 205
089
Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
7 597 894
244
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт"
500 766
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность

6. Осы қаулы 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 21 ақпандағы
№ 83 қаулысына
1-қосымша
2019 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету
(мың теңге)
ФТ
ББӘ
БҒМ
Атауы
Өзгерістер (+/-)
1
2
3
4
5
II Шығындар
0
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
-426 299
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-37 357 122
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
-11 839 065
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
-25 518 057
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
12 487
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
12 487
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
36 918 336
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
11 400 279
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
25 518 057
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-186 924 265
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
-1 722 829
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
-73 088 001
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
-112 113 435
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
186 924 265
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 722 829
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
73 088 001
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
112 113 435
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-8 479 865
056
Экономика салаларында энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
-381 205
089
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру
-7 597 894
244
"Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеу
-500 766
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
8 479 865
056
Экономика салаларында энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
381 205
089
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру
7 597 894
244
"Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеу
500 766
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі

2 710 876
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
777 149
025
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
777 149
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-22 427 901
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
-1 694 020
090
Содействие развитию отраслей промышленности и обеспечение промышленной безопасности
-17 840 880
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
-2 893 001
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
24 361 628
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
1 694 020
090
Содействие развитию отраслей промышленности и обеспечение промышленной безопасности
19 774 607
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
2 893 001
12
Транспорт и коммуникации
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-535 729 681
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
-211 406 898
013
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
-2 685 007
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
-26 600 000
016
Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
-7 122 720
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
-214 034 829
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
-11 812 242
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
-2 533 115
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
-8 318 662
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
-15 380 654
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
-34 466 940
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
-1 368 614
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
535 729 681
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
211 406 898
013
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
2 685 007
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям

2 710 876
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
777 149
025
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
777 149
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-22 427 901
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
-1 694 020
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету
-17 840 880
225
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
-2 893 001
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
24 361 628
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 694 020
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету
19 774 607
225
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
2 893 001
12
Көлiк және коммуникация
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-535 729 681
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
-211 406 898
013
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
-2 685 007
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
-26 600 000
016
Астана қаласының бюджетіне "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
-7 122 720
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
-214 034 829
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
-11 812 242
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
-2 533 115
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
-8 318 662
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
-15 380 654
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
-34 466 940
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
-1 368 614
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
535 729 681
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
211 406 898
013
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
2 685 007
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

26 600 000
016
Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
7 122 720
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
214 034 829
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
11 812 242
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
2 533 115
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
8 318 662
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
15 380 654
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
34 466 940
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
1 368 614
13
Прочие
-2 284 577
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
4 673 478
024
Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
426 299
026
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
4 247 179
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-23 688 383
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
-2 083 726
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
-14 017 546
204
Создание условий для привлечения инвестиций
-6 958 055
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
-629 056
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
16 730 328
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 083 726
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
14 017 546
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
629 056
III Чистое бюджетное кредитование
0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-37 968 616
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
-37 968 616
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
37 968 616
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
37 968 616
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-10 000 000
242
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования отечественных автопроизводителей путем обусловленного финансирования банков второго уровня для кредитования физических лиц - покупателей легкового автотранспорта казахстанского производства, а также лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
-10 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
10 000 000
242
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования отечественных автопроизводителей путем обусловленного финансирования банков второго уровня для кредитования физических лиц - покупателей легкового автотранспорта казахстанского производства, а также лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
10 000 000
12
Транспорт и коммуникации
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-11 258 978
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг"
-11 258 978
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
11 258 978
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг"
11 258 978
13
Прочие
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-72 000 000
217
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы
-30 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
-14 000 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
-28 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
72 000 000
217
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы
30 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
14 000 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
28 000 000
IV Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
0
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
-49 000 000
243
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "БРК-Лизинг" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов, тракторов и комбайнов
-15 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
-34 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
49 000 000
243
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "БРК-Лизинг" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов, тракторов и комбайнов
15 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
34 000 000
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 2019 года № 83
Увеличение годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств республиканского бюджета 2018 года
ФГ
АБП
ПРГ
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Всего
15 102
5
Здравоохранение
15 102

26 600 000
016
Астана қаласының бюджетіне "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 122 720
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
214 034 829
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
11 812 242
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
2 533 115
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
8 318 662
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
15 380 654
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
34 466 940
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
1 368 614
13
Басқалар
-2 284 577
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
4 673 478
024
Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
426 299
026
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
4 247 179
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-23 688 383
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
-2 083 726
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
-14 017 546
204
Инвестициялар тарту үшін жағдай жасау
-6 958 055
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
-629 056
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
16 730 328
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
2 083 726
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
14 017 546
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
629 056
III Таза бюджеттік кредит беру
0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-37 968 616
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
-37 968 616
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
37 968 616
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
37 968 616
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-10 000 000
242
Қазақстандық өндірістің жеңіл автокөлігін сатып алушы – жеке тұлғаларды кредиттеу үшін, сондай-ақ қазақстандық өндірістің ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдарын және арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді шартты қаржыландыру арқылы отандық автомобиль өндірушілерді қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
-10 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
10 000 000
242
Қазақстандық өндірістің жеңіл автокөлігін сатып алушы – жеке тұлғаларды кредиттеу үшін, сондай-ақ қазақстандық өндірістің ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдарын және арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді шартты қаржыландыру арқылы отандық автомобиль өндірушілерді қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
10 000 000
12
Көлiк және коммуникация
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-11 258 978
219
"ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның кредиттеу "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
-11 258 978
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
11 258 978
219
"ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның кредиттеу "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
11 258 978
13
Басқалар
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-72 000 000
217
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстан Даму Банкі" АҚ кейіннен кредит беру жолымен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ арқылы кредит беру
-30 000 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
-14 000 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
-28 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
72 000 000
217
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстан Даму Банкі" АҚ кейіннен кредит беру жолымен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ арқылы кредит беру
30 000 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
14 000 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
28 000 000
IV Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
0
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
-49 000 000
243
Автобустар, тракторлар және комбайндарды лизингке жүзеге асыру бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "БРК-Лизинг" АҚ-ның жарғылық капиталын одан әрі ұлғайтумен "Бәйтерек" Ұлттық басқару холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
-15 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
-34 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
49 000 000
243
Автобустар, тракторлар және комбайндарды лизингке жүзеге асыру бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "БРК-Лизинг" АҚ-ның жарғылық капиталын одан әрі ұлғайтумен "Бәйтерек" Ұлттық басқару холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
15 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
34 000 000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 21 ақпандағы
№ 83 қаулысына
2-қосымша
2018 жылғы республикалық бюджеттің бюджет қаражатының қалдықтары есебінен тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын ұлғайту
ФТ
ББӘ
БҒМ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
15 102
5
Денсаулық сақтау
15 102

226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
15 102
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
15 102
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 февраля 2019 года № 83
Об использовании (доиспользовании) в 2019 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2018 году
АБП
ПРГ
ППРГ
Наименование
Сумма, разрешенная к использованию (доиспользованию) в 2019 году, тыс. тенге
Всего:

226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
15 102
013
Денсаулық сақтау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
15 102
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 21 ақпандағы
№ 83 қаулысына
3-қосымша
2018 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2019 жылы пайдалану (толық пайдалану) туралы
ББӘ
БҒМ
КБҒМ
Атауы
2019 жылы пайдалануға (толық пайдалануға) рұқсат етілген сома, мың теңге
Барлығы:

933 124,5
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
13 124,5
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
13 124,5
100
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
13 124,5
Акмолинская область
13 124,5
Строительство пятиэтажного 45-ти квартирного жилого дома по адресу: Акмолинская область, г.Щучинск, улица Ботаническая, уч. № 8Д
13 124,5
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
920 000,0
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
920 000,0
105
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие индустриальной инфраструктуры
920 000,0
Карагандинская область
920 000,0
Строительство ПС 110/35/6 кВ для ферросплавного завода в городе Караганда. Корректировка
920 000,0

933 124,5
249
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
13 124,5
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
13 124,5
100
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
13 124,5
Ақмола облысы
13 124,5
Ақмола облысы, Щучинск қаласы, Ботанический көшесі № 8Д жер телімі, мекен-жайы бойынша: бес қабатты 45 пәтерлі тұрғын үй құрылысы
13 124,5
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
920 000,0
087
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
920 000,0
105
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
920 000,0
Қарағанды облысы
920 000,0
Қарағанды қаласындағы ферроқорытпа зауытына 110/35/6 кВ ҚС салу" Түзету "Ж"
920 000,0