О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2009 года № 787 "Об утверждении Типовых правил закупок товаров, работ и услуг, в том числе размещения гарантированного заказа, осуществляемых национальным управляющим холдингом, за исключением Фонда национального благосостояния, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, за исключением Фонда национального благосостояния, национальному холдингу, национальной компании, а также социально-предпринимательскими корпорациями"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2019 года № 280. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 861
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.11.2019 № 861 (вводится в действие с 01.01.2020).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2009 года № 787 "Об утверждении Типовых правил закупок товаров, работ и услуг, в том числе размещения гарантированного заказа, осуществляемых национальным управляющим холдингом, за исключением Фонда национального благосостояния, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, за исключением Фонда национального благосостояния, национальному холдингу, национальной компании, а также социально-предпринимательскими корпорациями" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 27-28, ст. 245) следующие изменения и дополнения:
в Типовых правилах закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Типовые правила закупок товаров, работ и услуг, в том числе размещения гарантированного заказа, осуществляемых национальным управляющим холдингом, за исключением Фонда национального благосостояния, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, за исключением Фонда национального благосостояния, национальному холдингу, национальной компании, а также социально-предпринимательскими корпорациями";

"Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы, Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың, оның ішінде кепілдендірілген тапсырысты орналастырудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 14 мамырдағы № 280 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 861 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.11.2019 № 861 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы, Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың, оның ішінде кепілдендірілген тапсырысты орналастырудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 27-28, 245-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың үлгі ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы, Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың, оның ішінде кепілдендірілген тапсырысты орналастырудың үлгілік қағидалары";

подпункт 8) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"8) закупки – приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг, необходимых для обеспечения функционирования, а также выполнения функций либо уставной деятельности заказчика, осуществляемое в порядке, установленном настоящими Типовыми правилами, а также гражданским законодательством, за исключением:
приобретения услуг, осуществляемых у физических лиц по трудовым договорам либо у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг;
внесения взносов (вкладов), в том числе в уставный капитал вновь создаваемых юридических лиц;
приобретения доли в уставном капитале юридических лиц;
приобретения товаров, работ, услуг, осуществляемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, а также в рамках реализации инвестиционных проектов, финансируемых международными организациями, членом которых является Республика Казахстан;
приобретения финансовых услуг, связанных с проведением банковских операций, осуществляемых Национальным Банком Республики Казахстан, банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций на основании лицензий, полученных в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
приобретения балансирующей электрической энергии, электрической энергии на централизованных торгах, спот-рынке в соответствии с законодательством Республики Казахстан об электроэнергетике, электрической и (или) тепловой энергии у квалифицированной энергопроизводящей организации, осуществляющей в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области поддержки использования возобновляемых источников энергии;
оплаты сборов и платежей, взимаемых в морском порту;
возмещения командировочных расходов;
выплаты вознаграждений членам органа управления и наблюдательного совета;
приобретения сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки, а также услуг по их хранению, переработке, перевозке, осуществляемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
приобретения услуг национальным управляющим холдингом для обеспечения деятельности стратегического консультативно-совещательного органа национального управляющего холдинга;
приобретения племенных животных отечественной и зарубежной селекции и сельскохозяйственных животных;
приобретения национальным управляющим холдингом услуг международной страховой компании, специализирующейся на страховании экспортных кредитов;";
пункт 5 дополнить частью второй следующего содержания:
"План закупок утверждается (уточняется) заказчиком в течение десяти рабочих дней со дня утверждения (уточнения) соответствующего бюджета (бизнес-плана, сметы доходов и расходов).";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

2-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) сатып алу – тапсырыс берушілердің мыналарды:
еңбек шарттары бойынша жеке тұлғаларда не қызметтерді өтемді көрсету шарттары бойынша кәсіпкерлік қызмет субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғаларда жүзеге асырылатын көрсетілетін қызметтерді сатып алуды;
жарналарды (салымдарды), оның ішінде жаңадан құрылатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталына енгізуді;
заңды тұлғалардың жарғылық капиталындағы үлесті сатып алуды;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар қаржыландыратын инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алынған лицензиялардың негізінде жүзеге асыратын банк операцияларын жүргізуге байланысты қаржы қызметтерін сатып алуды;
Қазақстан Республикасының электр энергетикасы, электр және (немесе) жылу энергиясы туралы заңнамасына сәйкес орталықтандырылған сауда-саттықта, спот нарығында Қазақстан Республикасының жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы заңнамасына сәйкес жүзеге асыратын білікті энергия өндіруші ұйымдардан теңгерімделген электр энергиясын, электр энергиясын сатып алуды;
теңіз портында алынатын алымдар мен төлемдерді төлеуді;
іссапар шығыстарына өтемақы төлеуді;
басқару органының және бақылау кеңесінің мүшелеріне сыйақылар төлеуді;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы өнімдерін және оның өңделген өнімдерін, сондай-ақ оларды сақтау, өңдеу және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алуды;
ұлттық басқарушы холдингтің стратегиялық консультативтік-кеңесші органының қызметін қамтамасыз ету үшін ұлттық басқарушы холдингтің көрсетілетін қызметтерді сатып алуын;
отандық және шетелдік селекцияның асыл тұқымды малдары мен ауыл шаруашылығы малдарын сатып алуды;
ұлттық басқарушы холдингтің экспорттық кредиттерді сақтандыру бойынша мамандандырылған халықаралық сақтандыру компаниясының қызметтерін сатып алуын қоспағанда, тапсырыс берушінің жұмыс істеуін, сондай-ақ функцияларын не жарғылық қызметін қамтамасыз ету үшін қажетті осы Үлгілік қағидаларда, сондай-ақ азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен ақылы негізде жүзеге асырылатын сатып алуы;";
5-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Сатып алу жоспарын тапсырыс беруші тиісті бюджет (бизнес-жоспардың, кірістер мен шығыстардың сметасы) бекітілген (нақтыланған) күннен бастап он жұмыс күні ішінде бекітеді (нақтылайды).";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня утверждения плана закупок, а также пяти рабочих дней со дня внесения изменений и (или) дополнений в план закупок размещает информацию по планируемым закупкам товаров, работ и услуг по форме, согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам, на веб-портале государственных закупок либо официальном интернет-ресурсе заказчика.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Процедуры проведения закупок способами, предусмотренными пунктом 11 настоящих Типовых правил, заказчик устанавливает при разработке правил закупок.
Заказчики представляют информацию по местному содержанию в закупках товаров и услуг в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности по форме и в сроки, установленные им.
Информация по местному содержанию в закупках товаров, работ и услуг национального управляющего холдинга и организаций, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, представляется консолидированно в лице национального управляющего холдинга в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности по форме и в сроки, установленные им.
Правила закупок должны содержать требования об обязательном размещении объявлений об осуществлении закупок и итогов закупок на веб-портале государственных закупок либо официальном интернет-ресурсе заказчика, осуществляемых способами, предусмотренными подпунктами 1), 2) и 3) пункта 11 настоящих Типовых правил.
Заказчики разрабатывают техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг.";
в пункте 18:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) оплаты арбитражных сборов и расходов, связанных с разрешением спора в третейском суде;";
подпункт 37) изложить в следующей редакции:
"37) приобретения товаров и услуг, связанных с представительскими расходами;";
подпункты 58-1), 58-2) и 58-3) исключить;
дополнить подпунктом 61) следующего содержания:

"6. Тапсырыс берушi сатып алу жоспарын бекiткен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде, сондай-ақ сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде осы Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпаратты мемлекеттік сатып алудың веб-порталында не тапсырыс берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Сатып алуды осы Үлгілік қағидалардың 11-тармағында көзделген тәсілдермен жүргізу рәсімдерін тапсырыс беруші сатып алу қағидаларын әзірлеу кезінде белгілейді.
Тапсырыс берушілер индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша және мерзімде оған тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудағы жергілікті қамту жөнінде ақпарат береді.
Ұлттық басқарушы холдингтің және акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуындағы жергілікті қамту жөніндегі ақпарат шоғырландырылып, ұлттық басқарушы холдинг атынан индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға ол белгілеген нысан бойынша және мерзімде беріледі.
Сатып алу қағидаларында осы Үлгілік қағидалардың 11-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген тәсiлдермен жүзеге асырылатын сатып алудың жүзеге асырылуы және сатып алу қорытындылары туралы хабарландыруларды мемлекеттік сатып алу веб-порталында не тапсырыс берушінің ресми интернет-ресурсында міндетті түрде орналастыру туралы талаптар қамтылуға тиіс.
Тапсырыс берушілер сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып техникалық ерекшелікті әзірлейді. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.";
18-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) аралық соттағы дауды шешуге байланысты төрелік алымдар мен шығыстарды төлеу;";
37) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"37) өкілдік шығыстарға байланысты тауарларды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу;";
58-1), 58-2) және 58-3) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 61) тармақшамен толықтырылсын:

"61) приобретения сырья, инструментов и расходных материалов для обеспечения производственной деятельности специального конструкторско-технологического бюро космической техники и сборочно-испытательного комплекса космических аппаратов.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Заказчик после подведения итогов закупок способами, предусмотренными пунктом 11 настоящих Типовых правил, заключает с поставщиком договор о закупках в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Договор о закупках должен содержать условия о полной оплате за поставку товаров, выполнение работ либо оказание услуг в срок, не превышающий тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.
Минимальный срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по договору о закупках не должен быть менее срока, затрачиваемого на поставку товара, в том числе его изготовление (производство), доставку, выполнение работы, оказание услуги, но не менее пятнадцати календарных дней.";
пункт 20-1 изложить в следующей редакции:
"20-1. Заказчик ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, размещает на веб-портале государственных закупок либо официальном интернет-ресурсе заказчика информацию о приобретенных товарах, работах и услугах по форме согласно приложению 2 к настоящим Типовым правилам.";
приложения 1 и 2 к указанным Типовым правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 мая 2019 года № 280
Приложение 1
к Типовым правилам
Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг
Общие сведения
БИН заказчика
Наименование заказчика (на государственном языке)
Наименование заказчика (на русском языке)
Год плана закупок
1
2
3
4
План закупок
№ п/п
Тип пункта плана
Вид предмета закупок
Код товара, работы, услуги (в соответствии с ЕНСТРУ)
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг на государственном языке (в соответствии с ЕНСТРУ)
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг на русском языке (в соответствии с ЕНСТРУ)
Краткая характеристика (описание) товаров работ и услуг на государственном языке (в соответствии с ЕНСТРУ)
Краткая характеристика (описание) товаров, работ и услуг на русском языке (в соответствии с ЕНСТРУ)
Дополнительная характеристика (на государственном языке)
Дополнительная характеристика (на русском языке)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Способ закупок
Единица измерения (в соответствии с ЕНСТРУ)
Количество, объем
Цена за единицу, тенге
Планируемая сумма закупа, тенге
Срок проведения закупок (месяц)
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (код населенного пункта в соответствии с КАТО)
Размер авансового платежа
11
12
13
14
15
16
17
18
19
*ЕНСТРУ – Единый номенклатурный справочник товаров, работ, услуг
В информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг заполнение информации осуществляется построчно, отдельно по каждому товару, работе и услуге в следующем порядке:
Общие сведения
Графа 1. Указывается бизнес-идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг (заполняется в случае наличия).
Графа 2. Указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на казахском языке.
Графа 3. Указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке.

"61) Ғарыш техникасының арнайы конструкторлық-технологиялық бюросының және Ғарыш аппараттарын құрастыру-сынау кешенінің өндірістік қызметін қамтамасыз ету үшін шикізат, құрал-саймандар мен шығыс материалдарын сатып алу.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Тапсырыс беруші осы Үлгілік қағидалардың 11-тармағында көзделген тәсілдермен сатып алу қорытындыларын шығарғаннан кейін өнім берушімен Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес сатып алу туралы шарт жасасады.
Сатып алу туралы шартта осы шарт бойынша міндеттемелер орындалған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде тауарларды бергені, жұмыстарды орындағаны не қызметтер көрсеткені үшін толық төлем жасау туралы талаптар қамтылуға тиіс.
Сатып алу туралы шарт бойынша тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің ең аз мерзімі тауарды беруге, оның ішінде оны дайындауға (өндіруге), жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге кеткен мерзімнен кем болмауға, бірақ кемінде күнтізбелік он бес күн болуға тиіс.";
20-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20-1. Тапсырыс беруші ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей осы Үлгілік қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алу веб-порталында не тапсырыс берушінің ресми интернет-ресурсында сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты орналастырады.";
көрсетілген осы Үлгілік қағидалардың 1 және 2-қосымшалар осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 14 мамырдағы
№ 280 қаулысына
1-қосымша
Үлгілік қағидаларға
1-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпарат Жалпы мәліметтер
Тапсырыс берушінің БСН
Тапсырыс берушінің атауы (мемлекеттік тілде)
Тапсырыс берушінің атауы (орыс тілінде)
Сатып алу жылы
1
2
3
4
Сатып алу жоспары
Р/с
Жоспар тармағының түрі
Сатып алу нысанасының түрі
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды (ТЖҚБНА сәйкес)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің мемлекеттік тілдегі атауы (ТЖҚБНА сәйкес)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің орыс тіліндегі атауы (ТЖҚБНА сәйкес)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің мемлекеттік тілдегі қысқаша сипаттамалары (сипаты) (ТЖҚБНА сәйкес)
Тауарлар, жұмыстар мен қызметтердің орыс тіліндегі қысқаша сипаттамасы (сипаты) (ТЖҚБНА сәйкес)
Қосымша сипаттама (мемлекеттік тілде)
Қосымша сипаттама (орыс тілінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кестенің жалғасы
Сатып алу тәсілі
Өлшем бірлігі (ТЖҚЖ сәйкес)
Саны, көлемі
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сатып алудың жоспарланған сомасы, теңге
Сатып алуды жүзеге асырудың мерзімі (ай)
Тауарды жеткізу, жұмысты орындау, қызмет көрсету мерзімі
Тауарды жеткізу, жұмысты орындау, қызмет көрсету орны (ӘАОЖ сәйкес елді мекен коды)
Алдын ала төлем мөлшері, %
11
12
13
14
15
16
17
18
19
*ТЖҚБНА – Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпаратта ақпаратты толтыру әр тауар, жұмыс және көрсетілетін қызмет бойынша әрбір жолда мынадай тәртіппен жеке жүзеге асырылады.
Жалпы мәліметтер
1-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (болған жағдайда толтырылады).
2-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің қазақ тіліндегі атауы көрсетіледі.
3-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің орыс тіліндегі атауы көрсетіледі.

Графа 4. Указывается год плана закупок (пример: 2012).
План закупок
Графа 1. Указывается порядковый номер записи (позиции) годового плана закупок (порядковый номер указывается целыми числами без точки).
Графа 2. Указывается тип пункта плана.
Графа 3. Указывается вид предмета закупок (товар, работа или услуга).
Графа 4. Указывается код товара на уровне 17 символов либо работы, услуги на уровне 14 символов в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ, услуг (пример: 01.11.11.00.00.00.01.10.1).
Графа 5. Указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг на казахском языке в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 6. Указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг на русском языке в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 7. Указывается краткая характеристика предмета закупок на казахском языке в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 8. Указывается краткая характеристика предмета закупок на русском языке в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 9. Указывается дополнительная характеристика предмета закупок на казахском языке (данная графа является необязательной для заполнения).
Графа 10. Указывается дополнительная характеристика предмета закупок на русском языке (данная графа является необязательной для заполнения).
Графа 11. Указывается способ закупок.
Графа 12. Указывается единица измерения в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 13. Указываются количество или объем закупаемых товаров, работ и услуг в соответствии с указанной единицей измерения графы 11.
Графа 14. Указывается цена за единицу предмета закупок в тенге.
Графа 15. Указывается планируемая сумма закупа в тенге.
Графа 16. Указывается планируемый месяц проведения закупочных процедур.
Графа 17. Указывается планируемый срок поставки (произвольное поле).
Графа 18. Указывается код населенного пункта, места поставки товаров, работ и услуг в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов.
Графа 19. Указывается размер планируемого авансового платежа.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 мая 2019 года № 280
Приложение 2
к Типовым правилам
Информация по приобретенным товарам, работам и услугам
Номер записи в реестре договоров
Дата последнего изменения записи
Заказчик
Способ осуществления закупок
Номер извещения о проведении закупок
Дата подведения итогов закупок
Реквизиты документа, подтверждающего основание заключения договора
Договор
наименование
БИН
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Код валюты договора
Код товара работы, услуги (в соответствии с ЕНСТРУ)
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг (в соответствии с ЕНСТРУ)
Краткая характеристика (описание) товаров, работ, услуг (в соответствии с ЕНСТРУ)
Дополнительная характеристика товаров работ, услуг
Информация о товаре
Цена
За единицу, тенге
Количество
Сумма, тенге
страна, где производился товар
Статус товара
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Продолжение таблицы
Информация о поставщиках (исполнителях, подрядчиках) по договору
Дата исполнения договора
Прекращение действия договора
Наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Местонахождение (место жительства)
БИН, ИИН
Страна поставщика
Телефон и факс
по договору
фактически
Фактически оплачено заказчиком, тенге
дата
Основание и причина
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
В информации о приобретенных товарах, работах и услугах заполнение информации осуществляется за отчетный период о каждом заключенном договоре построчно в следующем порядке.

4-баған. Сатып алу жоспарының жылы көрсетіледі (мысалы: 2012).
Сатып алу жоспары
1-баған. Жылдық сатып алу жоспары жазбасының (позициясының) реттік нөмірі көрсетіледі (реттік нөмірі нүктесіз бүтін сандармен жазылады).
2-баған. Жоспар тармағының түрі көрсетіледі.
3-баған. Сатып алу нысанасының түрі (тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет) көрсетіледі.
4-баған. Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес 17 белгі деңгейінде тауар коды не 14 белгі деңгейінде жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі (мысалы: 01.11.11.00.00.00.01.10.1).
5-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің қазақ тіліндегі атауы көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
6-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің орыс тіліндегі атауы көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
7-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес қазақ тілінде сатып алу нысанасының қысқаша сипаттамасы көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
8-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес сатып алу мәнінің орыс тіліндегі қысқаша сипаттамасы көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
9-баған. Сатып алу мәнінің қазақ тіліндегі қосымша сипаттамасы көрсетіледі.
10-баған. Сатып алу мәнінің орыс тіліндегі қосымша сипаттамасы көрсетіледі (аталған баған толтыру үшін міндетті болып табылмайды).
11-баған. Сатып алу тәсілі көрсетіледі.
12-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес өлшем бірлігі көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
13-баған. 11-бағанның көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің саны немесе көлемі көрсетіледі.
14-баған. Сатып алу мәнінің бірлігі үшін бағасы теңгемен көрсетіледі.
15-баған. Жоспарланатын сатып алу сомасы теңгемен көрсетіледі.
16-баған. Сатып алу рәсімдерін өткізудің жоспарланатын айы көрсетіледі.
17-баған. Жоспарланатын жеткізу мерзімі көрсетіледі (еркін жол).
18-баған. Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес елді мекен коды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізу орны көрсетіледі.
19-баған. Аванстық төлемнің жоспарланған мөлшері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 14 мамырдағы
№ 280 қаулысына
2-қосымша
Үлгілік қағидаларға
2-қосымша
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы ақпарат
Шарттар тізіліміндегі жазбаның нөмірі
Жазбаның соңғы өзгертілген күні
Тапсырыс беруші
Сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
Сатып алуды өткізу туралы хабарламаның нөмірі
Сатып алудың қорытындысы шыққан күн
Шартты жасасудың негізін растайтын құжаттың деректемелері
Шарт
атауы
БСН
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Шарт валютасының коды
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды (ТЖҚБНА) сәйкес
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің (ТЖҚБНА сәйкес) атауы
ТЖҚБНА сәйкес тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаты)
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қосымша сипаты
Тауар туралы ақпарат
Бірлік үшін бағасы, теңгемен
Саны
Сомасы, теңге
тауар өндірілген ел
тауардың мәртебесі
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Шарт бойынша өнім берушілер (орындаушылар, мердігерлер) туралы ақпарат
Шарт орындалған күн
Шарттың қолданылуы тоқтатылған күн
Заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орналасқан жері (мекенжайы)
БСН, ЖСН
Өнім берушінің елі
Телефон және факс
Шарт бойынша
Іс жүзінде
Іс жүзінде тапсырыс берушінің төлегені, теңгемен
Күні
Негізі және себебі
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы ақпаратта ақпаратты толтыру есепті кезең үшін әрбір жасалған шарт туралы жеке жолда мынадай тәртіппен жүзеге асырылады.

Графа 1. Автоматически заполняется системой 20-значный номер записи в реестре договоров.
Графа 2. Указывается дата в случае внесения изменения в договор закупок в формате "день, месяц, год" (00.00.0000, например, 28.10.2008).
Графа 3. Указывается полное наименование заказчика товаров, работ и услуг.
Графа 4. Указывается бизнес-идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг (заполняется в случае наличия).
Графа 5. Указывается способ закупки, исходя из следующего соответствия текстовой части и значения кодовой зоны:
тендер – 1;
запрос ценовых предложений – 2;
из одного источника – 3;
на организованных электронных торгах – 4;
через товарные биржи – 5;
гарантированный заказ – 6.
Графа 6. Указывается номер, присвоенный извещению о проведении закупок.
Графе 7. Указывается дата подведения итогов закупок в формате "день, месяц, год" (00.00.0000).
Графа 8. Указываются дата в формате "день, месяц, год" (00.00.0000), номер и наименование документа (например, № 54, протокол итогов закупок).
Графа 9. Указывается дата заключения договора в формате "день, месяц, год" (00.00.0000).
Графа 10. Указывается номер, присвоенный договору.
Графа 11. Указывается код валюты договора в соответствии с классификатором валют.
Графа 12. Указывается закупаемый заказчиком код товара, работы, услуги в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг.
Графа 13. Указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг.
Графа 14. Указывается краткая характеристика (описание) закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг.
Графа 15. Указывается дополнительная характеристика закупаемых товаров, работ, услуг.
Графа 16. Указывается страна, где производился товар, в соответствии со справочником стран.
Графа 17. Указывается статус товара, если: полностью произведенный - 1, подвергнутый переработке – 2.
Графа 18. Указывается цена в тенге (с точностью до второго десятичного знака после точки) за единицу товаров, работ, услуг.
Графа 19. Указывается количество товаров в соответствии с единицей измерения товаров, поименованной в графе 18.
Графа 20. Указывается сумма договора в тенге (с точностью до второго десятичного знака после точки).
Графа 21. Указываются полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество физического лица – поставщика товаров, работ, услуг в соответствии с договором.
Графа 22. Указываются почтовый индекс, наименование субъекта Республики Казахстан, города (населенного пункта), улицы, номер дома, офиса (если имеется) – для юридических лиц и почтовый индекс, наименование субъекта Республики Казахстан, города (населенного пункта), улицы, номер дома, квартиры, где физическое лицо зарегистрировано по месту жительства – для физических лиц.
Графа 23. Указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) – для юридических лиц, индивидуальный идентификационный номер (ИИН) – для физических лиц.
Графа 24. Указывается страна поставщика, где он является резидентом в соответствии со справочником стран.
Графа 25. Указываются телефон и факс (при его наличии) поставщика.

1-баған. Шарттар тізілімінде 20 мәнді нөмір жазбасын жүйе автоматты түрде толтырылады.
2-баған. Сатып алу шартына өзгеріс енгізілген жағдайда күні "күн, ай, жыл" (00.00.0000. мысалы, 04.10.2013.) форматында көрсетіледі.
3-баған. Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілген қызметтерге тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі.
4-баған. Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілген қызметтерге тапсырыс берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
5-баған. Сатып алу тәсілі мәтіндік бөлігі мен код аймағы мәнінің мынадай сәйкестігіне қарай көрсетіледі:
тендер – 1;
баға ұсыныстарын сұрату - 2;
бір көзден сатып алу – 3;
ұйымдастырылған электрондық сауда-саттық – 4;
тауар биржалары арқылы – 5;
кепілдендірілген тапсырыс – 6.
6-баған. Сатып алу өткізілетіні туралы хабарламаға берілген нөмір көрсетіледі.
7-баған. Сатып алу қорытындылары шыққан күн "күн, ай, жыл" (00.00.0000. мысалы, 04.10.2013.) форматында көрсетіледі.
8-баған. Құжаттың "күн, ай, жыл" (00.00.0000.) форматында күні, нөмірі мен атауы (мысалы, № 54, сатып алу қорытындыларының хаттамасы) көрсетіледі.
9-баған. Шарт жасалған күн "күн, ай, жыл" (00.00.0000.) форматында көрсетіледі.
10-баған. Шартқа берілген нөмір көрсетіледі.
11-баған. Шарт валютасының коды валюталардың сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
12-баған. Тапсырыс беруші сатып алатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің коды Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
13-баған. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
14-баған. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаты) Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
15-баған. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қосымша сипаттамасы көрсетіледі.
16-баған. Тауар өндірілген ел елдердің анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
17-баған. Тауардың мәртебесі, егер: толық өндірілген болса – 1, қайта өңдеуге ұшыраған болса – 2 деп көрсетіледі.
18-баған. Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бірлігінің бағасы (нүктеден кейінгі екінші ондық мәнге дейін дәл) теңгемен көрсетіледі.
19-баған. Тауарлардың саны 18-бағанда аталған тауарлардың өлшем бірлігіне сәйкес көрсетіледі.
20-баған. Шарттың сомасы теңгемен (нүктеден кейінгі екінші ондық мәнге дейін дәл) көрсетіледі.
21-баған. Заңды тұлғаның толық атауы немесе тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты шартқа сәйкес көрсетіледі.
22-баған. Заңды тұлғалар үшін - Қазақстан Республикасы субъектісінің пошталық мекенжайы, атауы, қаланың (елді мекеннің), көшенің, үйінің, кеңсесінің (егер бар болса) нөмірі, жеке тұлғалар үшін – Қазақстан Республикасы субъектісінің пошталық мекенжайы, атауы, қаланың (елді мекеннің), көшенің, жеке тұлғаның тұрғылықты орны бойынша тіркелген үйінің, пәтерінің нөмірі көрсетіледі.
23-баған. Заңды тұлғалар үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН), жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) көрсетіледі.
24-баған. Елдердің анықтамалығына сәйкес өнім беруші резиденті болып табылатын ел көрсетіледі.
25-баған. Өнім берушінің телефоны және факсы (бар болса) көрсетіледі.

Графа 26. Указывается плановая дата завершения действия договора в соответствии с условиями договора в формате "месяц, год" (00.0000).
Графа 27 Указывается дата исполнения договора в формате "день, месяц, год" (00.00.0000).
Графа 28. Указывается сумма осуществленных в счет оплаты договора платежей в тенге либо валюте, указанной в договоре (при этом дробная часть отделяется точкой).
Графа 29. Указывается дата прекращения исполнения или неисполнения действия договора по иным причинам в формате "день, месяц, год" (00.00.0000).
Графа 30. Указываются основание и причина прекращения действия договора в связи с его расторжением или по иным причинам.

26-баған. Шарттың талаптарына сәйкес шарттың қолданылуы аяқталуының жоспарлы күні "айы, жылы" форматында (00.0000) көрсетіледі.
27-баған. Шарттың орындалған күні "күні, айы, жылы" форматында (00.00.0000.) көрсетіледі.
28-баған. Шарт ақысын төлеу есебіне жүзеге асырылған төлемдер сомасы теңгемен не шартта көрсетілген валютада көрсетіледі.
29-баған. Өзге себептермен шарттың қолданылуының орындалуының немесе орындалмауының тоқтатылған күн "күні, айы, жылы" форматында (0000.00.00.) көрсетіледі.
30-баған. Бұзылуына байланысты немесе өзге себептер бойынша шарт қолданысының тоқтатылу негіздемесі мен себебі көрсетіледі.