О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2017 года № 554 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов фонду социального медицинского страхования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2020 года № 380. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 731.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 731 (вводится в действие с 02.03.2024).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2017 года № 554 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов фонду социального медицинского страхования" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 44, ст. 278) следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления трансфертов фонду социального медицинского страхования, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Перечисление уполномоченным органом трансфертов:
1) на оплату за оказание услуг в рамках ГОБМП осуществляется ежемесячно на контрольный счет наличности фонда в казначействе в течение первых пяти рабочих дней текущего месяца (в декабре месяце до 20 числа) в пределах сумм индивидуального плана финансирования по платежам;
2) на возмещение затрат фонда на оплату услуг субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов осуществляется ежемесячно на банковский счет фонда не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, согласно заявке фонда (далее – заявка), по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в пределах сумм индивидуального плана финансирования по платежам.
Заявка формируется в соответствии со сводным реестром на возмещение затрат фонда на оплату услуг субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов на основании данных информационных систем Министерства здравоохранения Республики Казахстан до 25 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Перечисление денежных средств с учетом внесенных изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам осуществляется до 25 числа текущего месяца.
Сумма неиспользованного остатка по трансфертам на оплату за оказанные услуги в рамках ГОБМП к концу месяца подлежит включению фондом в сумму последующего за ним месяца.
Неиспользованные (недоиспользованные) в течение финансового года суммы трансфертов на оплату за оказание услуг в рамках ГОБМП, выделенных в истекшем финансовом году, подлежат возврату в доход республиканского бюджета после погашения фондом обязательств предшествующего года, но не позднее 1 марта текущего финансового года.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 8 қыркүйектегі № 554 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 22 маусымдағы № 380 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 731 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 731 (02.03.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 8 қыркүйектегі № 554 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 44, 278-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттерді беру қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Уәкілетті органның трансферттерді аударуы:
1) ТМККК шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының сомалары шегінде ағымдағы айдың алғашқы бес жұмыс күні ішінде (желтоқсан айында 20-күніне дейін) қазынашылықтағы қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотына ай сайын жүзеге асырылады;
2) әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған қордың шығындарын өтеуге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қордың өтініміне (бұдан әрі – өтінім) сәйкес есепті айдан кейінгі айдың 30-күнінен кешіктірмей Қордың банк шотына ай сайын төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының сомалары шегінде жүзеге асырылады.
Өтінім осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелері деректерінің негізінде әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге қордың шығындарын өтеуге арналған жиынтық тізілімге сәйкес есепті айдан кейінгі айдың 25-күніне дейін қалыптастырылады.
Міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына енгізілген өзгерістерді ескере отырып, ақша қаражатын аудару ағымдағы айдың 25-күніне дейін жүзеге асырылады.
ТМККК шеңберінде көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеуге арналған трансферттер бойынша пайдаланылмаған қалдық сомасын айдың соңына қарай қор одан кейінгі айдың сомасына енгізуге тиіс.
Өткен қаржы жылында бөлінген ТМККК шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге арналған трансферттердің қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомалары қор алдыңғы жылдың міндеттемелерін өтегеннен кейін, бірақ ағымдағы қаржы жылының 1 наурызынан кешіктірмей республикалық бюджеттің кірісіне қайтарылуға жатады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Перечисление денежных средств в виде взносов государства на ОСМС за лиц, освобожденных от уплаты взносов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 6-1), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 15) пункта 1 статьи 26 Закона, осуществляется в соответствии с Правилами исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов, определяемыми уполномоченным органом.";
дополнить приложениями 1 и 2 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2020 года № 380
Приложение 1
к Правилам предоставления
трансфертов фонду социального
медицинского страхования
Форма
Заявка
на _______ 20___ года
на возмещение затрат фонда социального медицинского страхования на оплату услуг
субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС
военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных
органов, за_______ 20____ года
тенге
Учреждение
226
Программа
066
Подпрограмма
104
Специфика
351
Вид выплат
Сумма
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на оплату услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
Председатель правления             _________________________       ____________
(либо лицо, его замещающее) фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер             _________________________             ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
М.П.
"_____" ______________20_____ г.
Фамилия и телефон исполнителя _______________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2020 года № 380
Приложение 2
к Правилам предоставления
трансфертов фонду социального
медицинского страхования
Форма
Сводный реестр
на возмещение затрат фонда социального медицинского страхования на оплату услуг
субъектов здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС
военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных
органов, за ______ 20____ года
тыс. тенге
Наименование областей, городов республиканского значения, столицы
Всего к оплате
Консультативно-диагностическая помощь
Стационарозамещающая помощь
Стационарная медицинская помощь
Лекарственное обеспечение на амбулаторном уровне
Сумма
Количество
услуг
Сумма
Количество
пролеченных больных
Сумма
Количество
пролеченных больных
Сумма
Количество
обеспеченных рецептов
Сумма
Итого по Республике Казахстан
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Алматы
город Нур-Султан
город Шымкент
Председатель правления       ____ __________________________       ______________
(либо лицо, его замещающее) фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер       _____________________________________       ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       подпись
"______"___________20_____ г.
Фамилия и телефон исполнителя _______________________ ______________________

"7. Заңның 26-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 6-1), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 15) тармақшаларында көрсетілген, жарналарды төлеуден босатылған адамдар үшін мемлекеттің МӘМС-ке жарналары түріндегі ақшалай қаражатты аудару уәкілетті орган айқындайтын Аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 22 маусымдағы
№ 380 қаулысына
1-қосымша
Әлеуметтік медициналық
сақтандыру қорына
трансферттерді беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
20____ жылғы _______ үшін әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шығындарын өтеуге 20____ жылғы _______ өтінім
теңге
Мекеме
226
Бағдарлама
066
Кіші бағдарлама 104
Ерекшелігі
351
Төлем түрі
Сомасы
Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеуге арналған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттер
Басқарма төрағасы ___________________________ ______________ (не оны алмастыратын тұлға) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер ___________________________ ______________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
М.О.
20_____ "_____" ____________
Орындаушының тегі және телефон нөмірі _______________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 22 маусымдағы
№ 380 қаулысына
2-қосымша
Әлеуметтік медициналық
сақтандыру қорына
трансферттерді беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
МӘМС жүйесінде әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеуге әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының шығындарын өтеуге жиынтық тізілім, _________ жылғы ___________
мың теңге
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атаулары
Ақы төлеуге барлығы
Консультациялық-диагностикалық көмек
Стационарды алмастыратын көмек
Стационарлық медициналық көмек
Амбулаториялық деңгейде дәрілік қамтамасыз ету
Сомасы
Көрсетілген қызмет саны
Сомасы
Емделген науқастар саны
Сомасы
Емделген науқастар саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Қазақстан Республикасы бойынша жиыны
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Басқарма төрағасы _________________________________________ ________________ (немесе оны алмастыратын адам) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _________________________________________ ________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрдің орны 20____ "_______" ___________
Орындаушының тегі және телефоны _______________________ ______________________