О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2021 года № 233.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением:
подпункта 74) функций центрального аппарата пункта 16 Положения, который действует до 1 января 2022 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам железнодорожного транспорта";
подпунктов 262-3) и 262-4) функций центрального аппарата пункта 16 Положения, которые вводятся в действие с 1 июля 2021 года;
подпункта 23-1) функций центрального аппарата пункта 16 Положения, который вводится в действие с 1 января 2024 года.";
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) проектного управления.";
пункт 15 дополнить подпунктом 24-1) следующего содержания:
"24-1) проектного управления;";
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
дополнить подпунктом 23-1) следующего содержания:
"23-1) разработка и утверждение порядка определения расчетной цены на нефть по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;";
подпункты 148) и 149) исключить;
дополнить подпунктами 262-1), 262-2), 262-3), 262-4), 262-5) и 262-6) следующего содержания:
"262-1) разработка правил осуществления проектного управления;
262-2) разработка и утверждение типового регламента проектного управления государственных органов;
262-3) разработка перечня объектов информатизации государственных органов и организаций, подлежащих интеграции с реестром бизнес-партнеров по согласованию с Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан;

"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі№ 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 сәуірдегі № 233 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Осы қаулы:
Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне теміржол көлігі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2022 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылатын 74) тармақшасын;
Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 262-3) және 262-4) тармақшаларын;
Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 23-1) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың 5) тармақшасындағы "жұмылдыру салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады." деген сөздер "жұмылдыру;" деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) жобалық басқару салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 24-1) тармақшамен толықтырылсын:
"24-1) жобалық басқару;";
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
мынадай мазмұндағы 23-1) тармақшамен толықтырылсын:
"23-1) мұнайдың есептік бағасын айқындау тәртібін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша әзірлеу және бекіту;";
148) және 149) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 262-1), 262-2), 262-3), 262-4), 262-5) және 262-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"262-1) жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
262-2) мемлекеттік органдарды жобалық басқарудың үлгілік регламентін әзірлеу және бекіту;
262-3) мемлекеттік органдар мен ұйымдардың бизнес-әріптестер тізілімімен интеграциялауға жататын ақпараттандыру объектілерінің тізбесін Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша әзірлеу;

262-4) разработка порядка создания, ведения и использования реестра бизнес-партнеров;
262-5) утверждение порядка по установлению стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
262-6) утверждение порядка определения экономического эффекта от бюджетных субсидий по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев двадцатого и двадцать первого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 июля 2021 года, и абзацев четырнадцатого и пятнадцатого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 января 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

262-4) бизнес-әріптестер тізілімін жасау, жүргізу және пайдалану тәртібін әзірлеу;
262-5) зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтердің және мемлекеттік тапсырманың құнын белгілеу жөніндегі тәртіпті бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша бекіту;
262-6) бюджеттік субсидиялардың экономикалық әсерін айқындау тәртібін бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша бекіту;".
2. Осы қаулының 1-тармағының 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін жиырмасыншы және жиырма бірінші абзацтарын және осы қаулының 1-тармағының 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін он төртінші және он бесінші абзацтарын қоспағанда, осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин