О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам ответственного обращения с животными"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2021 года № 673
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам ответственного обращения с животными".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам ответственного обращения с животными
Статья 1. Внести в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года следующие изменения и дополнения:
1) дополнить статьями 407-1 и 407-2 следующего содержания:
"Статья 407-1. Жестокое обращение с животными
1. Жестокое обращение с животными, не содержащее признаков уголовно наказуемого деяния, –
влечет штраф на физических лиц – в размере пяти, на должностных лиц – в размере десяти месячных расчетных показателей.
2. То же деяние, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания, –
влечет штраф на физических лиц – в размере двадцати, на должностных лиц – в размере сорока месячных расчетных показателей.
Статья 407-2. Нарушение законодательства в сфере обращения с животными
1. Нарушение правил отлова, содержания, учета, выгула, перевозки, умерщвления домашних и бродячих собак и кошек –
влечет штраф на физических лиц в размере десяти, на должностных лиц – в размере двадцати, на юридических лиц – в размере тридцати месячных расчетных показателей.
2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, –
влекут штраф на физических лиц в размере двадцати, на должностных лиц – в размере тридцати, на юридических лиц – в размере сорока месячных расчетных показателей.";
2) статью 408 изложить в следующей редакции:
"Статья 408. Нарушение правил выпаса сельскохозяйственных животных
1. Нарушение установленных местными представительными органами областей, городов республиканского значения и столицы правил выпаса сельскохозяйственных животных –
влечет штраф в размере трех месячных расчетных показателей.
2. Те же действия, повлекшие причинение ущерба имуществу физических лиц, –
влекут штраф в размере десяти месячных расчетных показателей.";

"Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне жануарларға жауапкершілікпен қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 24 қыркүйектегі № 673 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне жануарларға жауапкершілікпен қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне жануарларға жауапкершілікпен қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) мынадай мазмұндағы 407-1 және 407-2-баптармен толықтырылсын:
"407-1-бап. Жануарларға қатыгездікпен қарау
1. Қылмыстық жазаланатын іс-әрекет белгілері жоқ жануарларға қатыгездікпен қарау –
жеке тұлғаларға – бес, лауазымды адамдарға – он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған дәл сол іс-әрекет –
жеке тұлғаларға – жиырма, лауазымды адамдарға – қырық айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
407-2-бап. Жануарларға қарау саласындағы заңнаманы бұзу
1. Үйде ұсталатын және қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау, ұстау, есепке алу, серуендету, тасымалдау, өлтіру қағидаларын бұзу –
жеке тұлғаларға – он, лауазымды адамдарға – жиырма, заңды тұлғаларға – отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған әрекеттер –
жеке тұлғаларға – жиырма, лауазымды адамдарға – отыз, заңды тұлғаларға – қырық айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
2) 408-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"408-бап. Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидаларын бұзу
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті өкілді органдары белгілеген ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидаларын бұзу –
үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Жеке тұлғалардың мүлкіне залал келтіруге әкеп соққан дәл сол әрекеттер – он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";

3) часть первую статьи 685 после слов "396 (частью первой)," дополнить цифрами "407-2,";
4) статье 709:
в части первой после слов "396 (частью первой)," дополнить цифрами "407-1, 407-2, и 408,";
в части второй:
в подпункте 1) после слов "396 (частью первой)," дополнить цифрами "407-1, 407-2, и 408,";
подпунктах 2), 3), 4) после цифр "388," дополнить цифрами "407-1, 407-2, и 408";
5) в статье 729:
в части первой после цифр "405," дополнить цифрами "407-1, 407-2, и 408,";
в части третьей после цифр "386," дополнить цифрами "407-1, 407-2,".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

3) 685-баптың бірінші бөлігі "396 (бірінші бөлігінде)," деген сөздерден кейін "407-2," деген цифрлармен толықтырылсын;
4) 709-бапта:
бірінші бөлік "396 (бірінші бөлігінде)," деген сөздерден кейін "407-1, 407-2 және 408," деген цифрлармен толықтырылсын;
екінші бөлікте:
1) тармақша "396 (бірінші бөлігінде)," деген сөздерден кейін "407-1, 407-2 және 408," деген цифрлармен толықтырылсын;
2), 3) 4) тармақшалар "388" деген цифрлардан кейін ", 407-1, 407-2 және 408" деген цифрлармен толықтырылсын;
5) 729-бапта:
бірінші бөлік "405," деген цифрлардан кейін "407-1, 407-2 және 408" деген цифрлармен толықтырылсын;
үшінші бөлік "386," деген цифрлардан кейін "407-1, 407-2," деген цифрлармен толықтырылсын.
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті