О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2023 года № 302.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) государственное учреждение "Департамент полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Департамент полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Управление полиции района "Алматы" Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление полиции района "Алматы" Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
3) государственное учреждение "Управление полиции района "Байконыр" Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление полиции района "Байқоңыр" Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
4) государственное учреждение "Управление полиции района "Есиль" Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление полиции района "Есиль" Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
5) государственное учреждение "Управление полиции района "Сарыарка" Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление полиции района "Сарыарка" Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
6) государственное учреждение "Линейное Управление полиции на станции Нур-Султан Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Линейное Управление полиции на станции Астана Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
7) государственное учреждение "Линейный отдел полиции в аэропорту города Нур-Султана Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Линейный отдел полиции в аэропорту города Астаны Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
8) государственное учреждение "Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Нур-Султану Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Астане Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң кейбір мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 302 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаменті" мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi "Алматы" ауданының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi "Алматы" ауданының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi "Байқоңыр" ауданының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi "Байқоңыр" ауданының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
4) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi "Есiл" ауданының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi "Есiл" ауданының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
5) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi "Сарыарқа" ауданының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi "Сарыарқа" ауданының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
6) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Нұр-Сұлтан станциясындағы желiлiк полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Астана станциясындағы желiлiк полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
7) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Нұр-Сұлтан қаласының әуежайындағы желiлiк полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Астана қаласының әуежайындағы желiлiк полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Астана қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi" мемлекеттік мекемесі;

9) государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Нур-Султан)" в государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Астана)";
10) государственное учреждение "Поликлиника Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Поликлиника Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
11) государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
12) государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны Алматинской области и области Жетісу" в государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны Алматинской области и области Жетісу Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
13) государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны Восточно-Казахстанской области и области Абай" в государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны Восточно-Казахстанской области и области Абай Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
14) государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны Карагандинской области и области Ұлытау" в государственное учреждение "Управление специализированной службы охраны Карагандинской области и области Ұлытау Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
подпункт 40) изложить в следующей редакции:
"40) разрабатывает и утверждает криминалистические требования и методы испытания гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий, правила выдачи заключений на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий;";
подпункт 110) изложить в следующей редакции:
"110) разрабатывает и утверждает Инструкцию по организации деятельности подразделений вооружения органов внутренних дел Республики Казахстан;";

9) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы (Нұр-Сұлтан қаласы)" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы (Астана қаласы)" мемлекеттік мекемесі;
10) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы полиция департаментiнiң емханасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласы полиция департаментiнiң емханасы" мемлекеттік мекемесі;
11) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
12) "Алматы және Жетісу облыстарының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының және Жетісу облысының мамандандырылған күзет қызметі басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
13) "Шығыс Қазақстан және Абай облыстарының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының және Абай облысының мамандандырылған күзет қызметі басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
14) "Қарағанды және Ұлытау облыстарының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының және Ұлытау облысының мамандандырылған күзет қызметі басқармасы" мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
2. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
40) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"40) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдарды сынаудың криминалистикалық талаптары мен әдістерін, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындылар беру қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;";
110) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"110) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қару-жарақ бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;";

дополнить подпунктом 121-1) следующего содержания:
"121-1) осуществляет мероприятия по организации и обеспечению интеграции информационных систем в сфере дорожного движения;";
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства, и территориальных подразделений его ведомств:
в разделе "1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"1. Департамент полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
строки, порядковые номера 19, 20, 21 и 22, изложить в следующей редакции:
"19. Управление полиции района "Алматы" Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
20. Управление полиции района "Байқоңыр" Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
21. Управление полиции района "Есиль" Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
22. Управление полиции района "Сарыарка" Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
строку, порядковый номер 242, изложить в следующей редакции:
"242. Линейное Управление полиции на станции Астана Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
строку, порядковый номер 254, изложить в следующей редакции:
"254. Линейный отдел полиции в аэропорту города Астаны Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
в разделе "2. Комитет уголовно-исполнительной системы":
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"14. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Астане Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
в разделе "1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 7, 15, 32, 36, 38 и 41 изложить в следующей редакции:
"7. Управление специализированной службы охраны Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Астана).";
"15. Поликлиника Департамента полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
"32. Управление специализированной службы охраны города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
"36. Управление специализированной службы охраны Алматинской области и области Жетісу Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
"38. Управление специализированной службы охраны Восточно-Казахстанской области и области Абай Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";

мынадай мазмұндағы 121-1) тармақшамен толықтырылсын:
"121-1) жол жүрісі саласындағы ақпараттық жүйелерді біріктіруді ұйымдастыру және қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырады;";
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдардың және оның ведомстволары аумақтық бөлiмшелерiнің тізбесінде:
"1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi.";
реттік нөмірлері 19, 20, 21 және 22-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi "Алматы" ауданының полиция басқармасы.
20. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi "Байқоңыр" ауданының полиция басқармасы.
21. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi "Есiл" ауданының полиция басқармасы.
22. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының полиция департаментi "Сарыарқа" ауданының полиция басқармасы.";
реттік нөмірі 242-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"242. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Астана станциясындағы желiлiк полиция басқармасы.";
реттік нөмірі 254-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"254. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Астана қаласының әуежайындағы желiлiк полиция бөлімі.";
"2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті" деген бөлімде:
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Астана қаласы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.";
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
"1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 7, 15, 32, 36, 38 және 41-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы (Астана қаласы).";
"15. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласы полиция департаментiнiң емханасы.";
"32. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.";
"36. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының және Жетісу облысының мамандандырылған күзет қызметі басқармасы.";
"38. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының және Абай облысының мамандандырылған күзет қызметі басқармасы.";

"41. Управление специализированной службы охраны Карагандинской области и области Ұлытау Министерства внутренних дел Республики Казахстан.".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

"41. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының және Ұлытау облысының мамандандырылған күзет қызметі басқармасы.".
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов