О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2023 года № 425.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 13:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) разрешений и уведомлений;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) естественных монополий и организация ее осуществления;";
подпункт 17) изложить в следующей редакции:
"17) развития и государственной поддержки частного предпринимательства;";
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) государственного регулирования предпринимательства;";
в пункте 15:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) формирование и реализация государственной политики по вопросам саморегулирования;";
дополнить подпунктом 2-2) следующего содержания:
"2-2) создание условий для развития саморегулирования;";
дополнить подпунктом 29-1) следующего содержания:
"29-1) определение порядка применения повышающего коэффициента к прогнозному объему затрат по бюджетным программам развития при определении трансфертов общего характера на трехлетний период;";
дополнить подпунктом 33-1) следующего содержания:
"33-1) согласование перечня финансовых инструментов для инвестирования активов фонда социального медицинского страхования;";
дополнить подпунктом 34-1) следующего содержания:
"34-1) утверждение перечня субъектов квазигосударственного сектора, в отношении которых определяется предельный объем внешнего займа;";
подпункт 35) изложить в следующей редакции:
"35) определение лимита правительственного долга, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства, утверждаемых в законе о республиканском бюджете, и лимитов долга местных исполнительных органов, утверждаемых центральным уполномоченным органом по государственному планированию по согласованию с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;";
дополнить подпунктом 35-1) следующего содержания:
"35-1) утверждение порядка определения лимита правительственного долга, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства, утверждаемых в законе о республиканском бюджете, и лимитов долга местных исполнительных органов;";

"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 31 мамырдағы № 425 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
13-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) рұқсаттар және хабарламалар;";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) табиғи монополиялар және оның жүзеге асырылуын ұйымдастыру;";
17) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"17) жеке кәсіпкерлікті дамыту және мемлекеттік қолдау;";
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) кәсіпкерлікті мемлекеттік реттеу;";
15-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) өзін-өзі реттеу мәселелері жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 2-2) тармақшамен толықтырылсын:
"2-2) өзін-өзі реттеуді дамыту үшін жағдайлар жасау;";
мынадай мазмұндағы 29-1) тармақшамен толықтырылсын:
"29-1) үш жылдық кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттерді айқындау кезінде бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындардың болжамды көлеміне арттыру коэффициентін қолдану тәртібін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 33-1) тармақшамен толықтырылсын:
"33-1) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін инвестициялау үшін қаржы құралдарының тізбесін келісу;";
мынадай мазмұндағы 34-1) тармақшамен толықтырылсын:
"34-1) оларға қатысты сыртқы борыштың шекті көлемі айқындалатын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тізбесін бекіту;";
35) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"35) республикалық бюджет туралы заңда бекітілетін үкіметтік борыш лимитін, мемлекеттік кепілдіктер және мемлекет кепілгерлігін беру лимиттерін және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін жергілікті атқарушы органдар борышының лимиттерін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 35-1) тармақшамен толықтырылсын:
"35-1) республикалық бюджет туралы заңда бекітілетін үкіметтік борыш лимитін, мемлекеттік кепілдіктер және мемлекет кепілгерлігін беру лимиттерін және жергілікті атқарушы органдар борышының лимиттерін айқындау тәртібін бекіту;";

дополнить подпунктом 35-2) следующего содержания:
"35-2) определение параметров финансовой устойчивости (коэффициенты) Банка Развития, их пороговые значения и методика расчета;";
подпункт 37) изложить в следующей редакции:
"37) установление суммы для определения лимита предоставления государственной гарантии по поддержке экспорта;";
дополнить подпунктом 37-1) следующего содержания:
"37-1) утверждение правил установления суммы для определения лимита предоставления государственной гарантии по поддержке экспорта;";
подпункт 42) изложить в следующей редакции:
"42) утверждение правил формирования специальной комиссии и положения о специальной комиссии;";
дополнить подпунктами 54-2) и 54-3) следующего содержания:
"54-2) определение организации по финансированию концессионных проектов;
54-3) утверждение правил выплаты арендной платы за пользование объектом концессии;";
дополнить подпунктом 76-1) следующего содержания:
"76-1) реализация государственной политики в сферах естественных монополий и организация ее осуществления;";
дополнить подпунктами 96-1), 96-2), 96-3) и 96-4) следующего содержания:
"96-1) определение порядка передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой;
96-2) определение порядка привлечения независимого консультанта;
96-3) утверждение формы заявления собственника (правообладателя) стратегического объекта для получения разрешения на обременение стратегических объектов либо их отчуждение;
96-4) согласование правил пользования имуществом общего пользования;";
дополнить подпунктом 100-1) следующего содержания:
"100-1) утверждение правил размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда, а также перечня, формы и периодичности размещения отчетности;";
дополнить подпунктом 127-1) следующего содержания:
"127-1) утверждение совместно с Министерством юстиции правил организации и проведения научной экспертизы, а также отбора научных правовых экспертов;";
дополнить подпунктами 129-1) и 129-2) следующего содержания:
"129-1) утверждение типового регламента акимата области (города республиканского значения, столицы) и района (города областного значения);
129-2) утверждение типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества;";
подпункт 143) изложить в следующей редакции:
"143) утверждение правил разработки и утверждения годового отчета о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан;";
дополнить подпунктами 156-1), 156-2) и 156-3) следующего содержания:

мынадай мазмұндағы 35-2) тармақшамен толықтырылсын:
"35-2) Даму Банкінің қаржылық тұрақтылығының параметрлерін (коэффициенттерін), олардың шекті мәндерін және есептеу әдістемесін айқындау;";
37) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"37) экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдік беру лимитін айқындауға арналған соманы белгілеу;";
мынадай мазмұндағы 37-1) тармақшамен толықтырылсын:
"37-1) экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдік беру лимитін айқындауға арналған соманы белгілеу қағидаларын бекіту;";
42) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"42) арнайы комиссияны қалыптастыру қағидаларын және арнайы комиссия туралы ережені бекіту;";
мынадай мазмұндағы 54-2) және 54-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"54-2) концессиялық жобаларды қаржыландыру жөніндегі ұйымды айқындау;
54-3) концессия объектісін пайдаланғаны үшін жалдау ақысын төлеу қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 76-1) тармақшамен толықтырылсын:
"76-1) табиғи монополиялар салаларындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және оның жүзеге асырылуын ұйымдастыру;";
мынадай мазмұндағы 96-1), 96-2), 96-3) және 96-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"96-1) мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру тәртібін айқындау;
96-2) тәуелсіз консультантты тарту тәртібін айқындау;
96-3) стратегиялық объектілерге ауыртпалық салуға не оларды иеліктен шығаруға рұқсат алу үшін стратегиялық объектінің меншік иесінің (құқық иеленушісінің) өтініш нысанын бекіту;
96-4) ортақ пайдаланылатын мүлікті пайдалану қағидаларын келісу;";
мынадай мазмұндағы 100-1) тармақшамен толықтырылсын:
"100-1) мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Қордың интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын, сондай-ақ есептіліктің тізбесін, нысанын және орналастыру кезеңділігін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 127-1) тармақшамен толықтырылсын:
"127-1) Әділет министрлігімен бірлесіп, ғылыми сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу, сондай-ақ ғылыми құқықтық сарапшыларды іріктеу қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 129-1) және 129-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"129-1) облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің үлгілік регламентін бекіту;
129-2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту;";
143) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"143) Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есепті әзірлеу және бекіту қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 156-1), 156-2) және 156-3) тармақшалармен толықтырылсын:

"156-1) реализация государственной политики в сфере разрешений и уведомлений;
156-2) формирование и реализация государственной политики в области государственного регулирования предпринимательства;
156-3) согласование правил лицензирования деятельности по цифровому майнингу;";
подпункт 170) изложить в следующей редакции:
"170) реализация государственной политики по развитию и государственной поддержке частного предпринимательства;";
дополнить подпунктом 171-1) следующего содержания:
"171-1) утверждение правил предоставления субъектам малого и среднего предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности и занимаемых ими земельных участков для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность;";
дополнить подпунктами 174-1) и 174-2) следующего содержания:
"174-1) утверждение правил ведения и использования реестра субъектов предпринимательства;
174-2) утверждение правил расчета среднегодовой численности работников и среднегодового дохода;";
подпункт 177) изложить в следующей редакции:
"177) разработка и утверждение правил ведения реестра субъектов социального предпринимательства;";
подпункт 179) изложить в следующей редакции:
"179) определение порядка осуществления поддержки инициатив развития социального предпринимательства государственными органами, национальными холдингами, национальными институтами развития и иными организациями;";
дополнить подпунктом 179-1) следующего содержания:
"179-1) определение порядка проведения аккредитации, в том числе формы свидетельства об аккредитации, оснований и порядка отмены аккредитации объединений субъектов частного предпринимательства и иных некоммерческих организаций;";
подпункт 200-2) изложить в следующей редакции:
"200-2) утверждение правил ведения реестра обязательных требований в сфере предпринимательства;";
дополнить подпунктами 200-5), 200-6) 200-7), 200-8), 200-9), 200-10), 200-11) и 200-12) следующего содержания:
"200-5) утверждение типового положения об экспертных советах по вопросам предпринимательства;
200-6) организация рассмотрения экспертными советами разрабатываемых центральными государственными, местными представительными и исполнительными органами проектов нормативных правовых актов, проектов международных договоров Республики Казахстан, а также международных договоров, участницей которых намеревается стать Республика Казахстан, затрагивающих интересы субъектов частного предпринимательства;

"156-1) рұқсаттар және хабарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
156-2) кәсіпкерлікті мемлекеттік реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру;
156-3) цифрлық майнинг жөніндегі қызметті лицензиялау қағидаларын келісу;";
170) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"170) жеке кәсіпкерлікті дамыту және мемлекеттік қолдау жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 171-1) тармақшамен толықтырылсын:
"171-1) өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызмет көрсету саласын дамыту үшін мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін және олар алып жатқан жер учаскелерін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 174-1) және 174-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"174-1) кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту;
174-2) жұмыскерлердің жылдық орташа санын және жылдық орташа табысты есептеу қағидаларын бекіту;";
177) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"177) әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
179) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"179) мемлекеттік органдардың, ұлттық холдингтердің, ұлттық даму институттарының және өзге де ұйымдардың әлеуметтік кәсіпкерлікті дамыту бастамаларын қолдауды жүзеге асыру тәртібін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 179-1) тармақшамен толықтырылсын:
"179-1) жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктері мен өзге де коммерциялық емес ұйымдарды аккредиттеуден өткізу тәртібін, оның ішінде аккредиттеу туралы куәліктің нысанын, аккредиттеудің күшін жою негіздері мен тәртібін айқындау;";
200-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"200-2) кәсіпкерлік саласындағы міндетті талаптар тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 200-5), 200-6) 200-7), 200-8), 200-9), 200-10), 200-11) және 200-12) тармақшалармен толықтырылсын:
"200-5) кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптама кеңестері туралы үлгілік ережені бекіту;
200-6) жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын, орталық мемлекеттік, жергілікті өкілді және атқарушы органдар әзірлейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жобаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушы болуға ниеттенетін халықаралық шарттарды сараптама кеңестерінің қарауын ұйымдастыру;

200-7) проведение анализа функционирования отраслей экономики в целях устранения препятствий для развития субъектов частного предпринимательства;
200-8) организация предоставления субъектам частного предпринимательства экономической информации о состоянии внутренних и внешних рынков;
200-9) согласование минимальных ставок авторского вознаграждения в случаях, когда практическое осуществление имущественных (исключительных) прав в индивидуальном порядке невозможно в связи с характером произведения или особенностями его использования (публичным исполнением, в том числе на радио и телевидении, воспроизведением произведения посредством механической, магнитной или иной записи, репродуцированием, воспроизведением произведения в личных целях без согласия автора и другими случаями);
200-10) согласование минимальных ставок вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм в случаях, когда практическое осуществление имущественных (исключительных) прав в индивидуальном порядке невозможно в связи с характером использования исполнений или фонограмм (публичным исполнением, в том числе на радио и телевидении, воспроизведением произведения посредством механической, магнитной или иной записи, репродуцированием, воспроизведением в личных целях без согласия исполнителя и производителя фонограммы и другими случаями);
200-11) согласование порядка, форм государственной финансовой поддержки, отрасли (отраслей) экономики, в которой (которых) осуществляют деятельность субъекты частного предпринимательства, подлежащие государственной финансовой поддержке, юридическое (юридические) лицо (лица), привлекаемое (привлекаемые) для оказания государственной финансовой поддержки, размеров финансовой поддержки и других условий, необходимых для оказания государственной финансовой поддержки;
200-12) утверждение порядка, форм государственной финансовой поддержки, отрасли (отраслей) экономики, в которой (которых) осуществляют деятельность субъекты частного предпринимательства, подлежащие государственной финансовой поддержке, юридическое (юридические) лицо (лица), привлекаемое (привлекаемые) для оказания государственной финансовой поддержки, размеров финансовой поддержки и других условий, необходимых для оказания государственной финансовой поддержки;";
дополнить подпунктом 216-1) следующего содержания:
"216-1) определение целей, задач и видов деятельности Центра развития государственно-частного партнерства;";
подпункты 240) и 241) изложить в следующей редакции:
"240) утверждение типового перечня районного коммунального имущества, передаваемого в состав коммунального имущества города районного значения, села, поселка, сельского округа;

200-7) жеке кәсіпкерлік субъектілерін дамыту үшін кедергілерді жою мақсатында экономика салаларының жұмыс істеуіне талдау жүргізу;
200-8) жеке кәсіпкерлік субъектілеріне ішкі және сыртқы нарықтардың жай-күйі туралы экономикалық ақпарат беруді ұйымдастыру;
200-9) туындының сипатына немесе оны пайдалану ерекшелiктерiне (жұртшылық алдында, оның iшiнде радиода және телевизияда орындауға, туындыны механикалық, магниттiк немесе өзге де жазба арқылы қайта шығаруға, көшiрмелеуге, туындыны автордың келісімінсіз жеке мақсатта қайта шығаруға және басқа да жағдайларға) байланысты мүлiктiк (айрықша) құқықтарды жеке тәртіппен iс жүзiнде жүзеге асыру мүмкiн болмаған жағдайларда, авторлық сыйақының ең төмен мөлшерлемелерін келісу;
200-10) орындауларды немесе фонограммаларды пайдалану сипатына (жұртшылық алдында, оның iшiнде радиода және телевизияда орындауға, туындыны механикалық, магниттiк немесе өзге де жазба арқылы қайта шығаруға, көшiрмелеуге, орындаушының және фонограмма шығарушының келісімінсіз жеке мақсатта қайта шығаруға және басқа да жағдайларға) байланысты мүлiктiк (айрықша) құқықтарды жеке тәртiппен iс жүзiнде жүзеге асыру мүмкiн болмаған жағдайларда орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға сыйақының ең төмен мөлшерлемелерін келісу;
200-11) мемлекеттік қаржылай қолдау тәртібін, нысандарын, мемлекеттік қаржылай қолдауға жататын жеке кәсіпкерлік субъектілері қызметін жүзеге асыратын экономика саласын (салаларын), мемлекеттік қаржылай қолдау көрсету үшін тартылатын заңды (заңды) тұлғаны (тұлғаларды), қаржылай қолдау мөлшерлерін және мемлекеттік қаржылай қолдау көрсету үшін қажетті басқа да шарттарды келісу;
200-12) мемлекеттік қаржылай қолдау тәртібін, нысандарын, мемлекеттік қаржылай қолдауға жататын жеке кәсіпкерлік субъектілері қызметін жүзеге асыратын экономика саласын (салаларын), мемлекеттік қаржылай қолдау көрсету үшін тартылатын заңды (заңды) тұлғаны (тұлғаларды), қаржылай қолдау мөлшерлерін және мемлекеттік қаржылай қолдау көрсету үшін қажетті басқа да шарттарды бекіту;";
мынадай мазмұндағы 216-1) тармақшамен толықтырылсын:
"216-1) Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту орталығының мақсаттарын, міндеттерін және қызмет түрлерін айқындау;";
240) және 241) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"240) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкінің құрамына берілетін аудандық коммуналдық мүліктің үлгілік тізбесін бекіту;

241) определение порядка поступлений от передачи в конкурентную среду активов национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и их дочерних, зависимых и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, в Национальный фонд Республики Казахстан по перечню, утверждаемому Правительством Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 241-1) следующего содержания:
"241-1) утверждение перечня организаций, более пятидесяти процентов голосующих акций которых принадлежат на праве собственности или доверительного управления национальному управляющему холдингу, в отношении которых не распространяется Закон Республики Казахстан "Об инвестиционных и венчурных фондах";";
подпункт 242) изложить в следующей редакции:
"242) утверждение правил согласования объемов внешних займов квазигосударственного сектора совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;";
дополнить подпунктом 243-1) следующего содержания:
"243-1) определение порядка и размера предоставления мер социальной поддержки, предусмотренных пунктом 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";";
дополнить подпунктами 264-1), 264-2) и 264-3) следующего содержания:
"264-1) утверждение типового положения о мобилизационных органах;
264-2) утверждение правил военно-транспортной обязанности на территории Республики Казахстан на период мобилизации, военного положения и в военное время;
264-3) утверждение правил определения мобилизационных потребностей Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, специальных государственных органов из отраслей экономики;";
подпункт 272) изложить в следующей редакции:
"272) разработка и утверждение совместно с центральным уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере информатизации, перечня объектов информатизации государственных органов и организаций, подлежащих интеграции с реестром бизнес-партнеров, по согласованию с Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан;";
подпункт 273) изложить в следующей редакции:
"273) определение порядка создания, ведения и использования реестра бизнес-партнеров;";
дополнить подпунктом 273-1) следующего содержания:
"273-1) утверждение предельных размеров обязательных членских взносов в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

241) ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олардың еншілес, тәуелді және Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін тізбе бойынша олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың активтерін бәсекелес ортаға беруден Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдердің тәртібін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 241-2) тармақшамен толықтырылсын:
"241-2) дауыс беретін акцияларының елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығымен ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, оларға қатысты "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы қолданылмайтын ұйымдардың тізбесін бекіту;";
242) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"242) квазимемлекеттік сектордың сыртқы қарыздарының көлемін келісу қағидаларын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп бекіту;";
мынадай мазмұндағы 243-1) тармақшамен толықтырылсын:
"243-1) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8-тармағында көзделген әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну тәртібі мен мөлшерін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 264-1), 264-2) және 264-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"264-1) жұмылдыру органдары туралы үлгілік ережені бекіту;
264-2) жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында Қазақстан Республикасының аумағындағы әскери-көліктік міндеттілік қағидаларын бекіту;
264-3) экономика салаларынан Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың, арнаулы мемлекеттік органдардың жұмылдыру қажеттіліктерін айқындау қағидаларын бекіту;";
272) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"272) ақпараттандыру саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық уәкілетті органмен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдардың бизнес-әріптестердің тізілімімен интеграциялануға жататын ақпараттандыру объектілерінің тізбесін әзірлеу және бекіту;";
273) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"273) бизнес-әріптестердің тізілімін жасау, жүргізу және пайдалану тәртібін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 273-1) тармақшамен толықтырылсын:
"273-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына төленетін міндетті мүшелік жарналардың шекті мөлшерлерін бекіту;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов