Об изменении границ Мангистауской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года № 1223
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" и подпунктом 1-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изменить границы Мангистауской области путем включения в территорию области земель между границей Мангистауской области и исходной линией для отсчета ширины территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море общей площадью 721940,2365 гектара согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимату Мангистауской области принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2023 года № 1223
Схематическая карта границ Мангистауской области
Описание границ Мангистауской области
Границы Мангистауской области обозначены следующим образом:
северная граница проходит по действующим границам территорий административного подчинения Атырауской области;
северо-восточная граница проходит по действующим границам территорий административного подчинения Актюбинской области;
южная граница проходит по казахстанско-туркменской государственной границе;
юго-восточная граница проходит по казахстанско-узбекской государственной границе;
западная граница проходит по исходной линии для отсчета ширины территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море.
Экспликация земель, входящих в территорию Мангистауской области между границей Мангистауской области и исходной линией акватории Каспийского моря
Наименование
Площадь, га
Площадь от границы области до исходной линии отсчета ширины территориальных вод (моря) по Мангистауской области, из них:

Маңғыстау облысының шекарасын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 1223 қаулысы
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысының шекарасы мен Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңізінің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызықтар арасындағы жалпы ауданы 721940,2365 гектар жерді облыс аумағына қосу арқылы Маңғыстау облысының шекарасы өзгертілсін.
2. Маңғыстау облысының әкімдігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1223 қаулысына
қосымша
Маңғыстау облысы шекарасының схемалық картасы
Маңғыстау облысы шекарасының сипаттамасы
Маңғыстау облысының шекаралары мынадай болып белгіленген:
солтүстік шекарасы Атырау облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың қазіргі шекаралары арқылы;
солтүстік-шығыс шекарасы Ақтөбе облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың қазіргі шекаралары арқылы;
оңтүстік шекарасы Қазақстан-Түрікменстан мемлекеттік шекарасы арқылы;
оңтүстік-шығыс шекарасы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы арқылы;
батыс шекарасы Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңізінің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызық бойымен өтеді.
Маңғыстау облысының шекарасы мен Каспий теңізі акваториясының бастапқы сызығы арасындағы Маңғыстау облысының аумағына кіретін жерлердің экспликациясы
Атауы Ауданы, га
Маңғыстау облысы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызыққа дейінгі ауданы, оның ішінде:

721940,2365
1) площадь от границы области до исходной линии отсчета ширины территориальных вод (моря) по городу Актау
7470,9780
2) площадь от границы области до исходной линии отсчета ширины территориальных вод (моря) по Бейнеускому району
44403,4302
3) площадь от границы области до исходной линии отсчета ширины территориальных вод (моря) по Каракиянскому району
103594,2512
4) площадь от границы области до исходной линии отсчета ширины территориальных вод (моря) по Мангистаускому району
68421,9385
5) площадь от границы области до исходной линии отсчета ширины территориальных вод (моря) по Мунайлинскому району
2867,6812
6) площадь от границы области до исходной линии отсчета ширины территориальных вод (моря) по Тупкараганскому району
495181,9574
_______________________________

721940,2365
1) Ақтау қаласы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызыққа дейінгі ауданы
7470,9780
2) Бейнеу ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызыққа дейінгі ауданы
44403,4302
3) Қарақия ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызыққа дейінгі ауданы
103594,2512
4) Маңғыстау ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызыққа дейінгі ауданы
68421,9385
5) Мұнайлы ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызыққа дейінгі ауданы
2867,6812
6) Түпқараған ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызыққа дейінгі ауданы
495181,9574