О программе подготовки спортсменов Республики Казахстан к очередным Олимпийским и Азиатским играм 1994 и 1996 годов
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 октября 1993 года N 1013. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2009 года № 691
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.05.2009 № 691.
В целях успешной подготовки казахстанских спортсменов к очередным Олимпийским и Азиатским играм 1994 и 1996 годов Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Рекомендовать Национальному Олимпийскому комитету Республики Казахстан в установленном порядке заявить Международному Олимпийскому комитету и Азиатскому Олимпийскому совету об участии спортсменов Республики Казахстан в Олимпийских и Азиатских играх.
2. Министерству туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан совместно с Национальным Олимпийским комитетом Республики Казахстан, добровольными спортивными обществами, федерациями по видам спорта и другими организациями по физической культуре и спорту обеспечить целенаправленную подготовку спортсменов Республики Казахстан к очередным Олимпийским и Азиатским играм 1994 и 1996 годов.
3. Утратил силу - постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 июня 1994 г. N 721.
4. Министерству образования совместно с Министерством туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан, Национальным Олимпийским комитетом и Национальным студенческим спортивным союзом Республики Казахстан разработать целевую программу по подготовке олимпийского резерва и участию спортсменов - студентов в чемпионатах 1994 года и во Всемирных зимних и летних универсиадах 1995 года.
5. Министерству здравоохранения Республики Казахстан:
выделить лекарственные и белкововитаминные препараты для спортсменов основного, стажерского и резервного составов национальных сборных команд;
обеспечить врачебные физкультурно-спортивные диспансеры необходимым количеством медицинских приборов, оборудования и запасных частей, одноразовых систем переливания крови, кровезаменяющих жидкостей и одноразовыми шприцами.
6. Фирме "Казавтомашконтракт" Республиканской контрактной корпорации "Казконтракт" обеспечить ежегодное выделение по заявке Министерства туризма, физической культуры и спорта и Национального Олимпийского комитета Республики Казахстан транспортных средств, необходимых для осуществления подготовки спортсменов Республики Казахстан к Олимпийским и Азиатским играм 1994 и 1996 годов, в том числе: (штук) автобусы ЛАЗ-695 - 6 ПАЗ-3201 - 3 ПАЗ-3205 - 3 РАФ-2203 - 8 автомобили ГАЗ-66 - 6 УАЗ-3962 - 4 УАЗ-3303 - 2 ВАЗ-2121 - 6 Москвич ИЖ-2715 - 10

Қазақстан Республикасының спортшыларын 1994, 1996 жылдардағы кезектi Олимпиадалық және Азиялық ойындарға даярлау бағдарламасы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қазандағы N 1013 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 мамырдағы N 691 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009.05.12 N 691 Қаулысымен .
Қазақстандық спортшыларды 1994, 1996 жылдардағы кезектi Олимпиадалық және Азиялық ойындарға ойдағыдай даярлау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Олимпиадалық комитетi белгiленген тәртiп бойынша Халықаралық Олимпиадалық комитетiне және Азиялық Олимпиадалық кеңесiне Қазақстан Республикасы спортшыларының Олимпиадалық және Азиялық ойындарға қатысатындығы жөнiнде мәлiмдеу ұсынылсын.
2. Қазақстан Республикасының Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгi Қазақстан Республикасының Ұлттық Олимпиадалық комитетiмен, ерiктi спорт қоғамдарымен, спорт түрлерi бойынша федерациялармен және дене шынықтыру мен спорт жөнiндегi басқа да ұйымдармен бiрлесе отырып, Қазақстан Республикасы спортшыларының 1994, 1996 жылдардағы Олимпиадалық және Азиялық ойындарға мақсатты түрде ойдағыдай даярлануын қамтамасыз етсiн.
(3-тармақ).
Ескерту. Осы қаулының 3 тармағының күшi жойылды. (1994 ж, 27 маусым, N 721 Қаз.Рес.Мин.Каб. Қаулысы).
4. Бiлiм министрлiгi Қазақстан Республикасының Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгiмен, Ұлттық Олимпиадалық комитетiмен және Қазақстан Республикасы ұлттық студенттер спорты одағымен бiрлесе отырып, олимпиадалық резерв даярлаудың және спортшы студенттердi 1994 жылғы спортшы студенттер чемпионаттарына, 1995 жылғы бүкiләлемдiк қысқы және жазғы универсиадаларға қатыстырудың мақсатты бағдарламасын жасайтын болсын.
5. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi:
ұлттық құрама командалардың негiзгi, стажерлiк және резервтiк құрамдарының спортшыларына қажеттi фармакологиялық және белокты-витаминдi дәрi-дәрмек бөлсiн;
дене тәрбиесi - спорттық диспансерлердi қажеттi мөлшерде медициналық приборлармен, жабдықтармен және қосалқы бөлшектермен, қан және оны айырбастағыш қоспалар құятын бiр реттiк жүйемен, бiр реттiк шприцпен қамтамасыз етсiн.
6. "Қазконтракт" акционерлiк қоғамының "Қазавтомашконтракт" фирмасы Қазақстан Республикасы Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгiнiң, республиканың Ұлттық Олимпиадалық комитетiнiң өтiнiмi бойынша Қазақстан Республикасының спортшыларын 1994, 1996 жылдардағы Олимпиадалық және Азиялық ойындарға даярлауды жүзеге асыруы үшiн қажеттi көлiк құралдарын, оның iшiнде: автобустар ЛАЗ-695 - 6 ПАЗ-3201 - 3 ПАЗ-3205 - 3 РАФ-2203 - 8 автомобильдер ГАЗ-66 - 6 УАЗ-3962 - 4 УАЗ-3303 - 2 ВАЗ-2121 - 6 Москвич ИЖ-2715 - 10 бөлiнуiн қамтамасыз етсiн.

7. Национальной акционерной авиакомпании "Казакстан ауе жолы" предусмотреть организацию в 1994, 1996 годах чартерных рейсов для доставки официальных спортивных делегаций Республики Казахстан к местам проведения очередных Олимпийских и Азиатских игр и обратно.
8. Министерству печати и массовой информации, Государственной телерадиовещательной компании "Казахстан" решить вопрос об организации телерадиовещания на Республику Казахстан соревнований Олимпийских и Азиатских игр 1994, 1996 годов, широко освещать в республиканской печати ход подготовки спортсменов Казахстана к Олимпийским, Азиатским играм и другим международным соревнованиям.
9. Рекомендовать Национальному банку Республики Казахстан осуществлять выдачу наличных денежных средств Министерству туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан на питание, проживание и транспорт спортсменам в период проведения учебно-тренировочных сборов, участия в спортивных соревнованиях и приобретения авиабилетов на международные рейсы.
10. Производить оплату за питание, размещение, культурное обслуживание и перевозку всеми видами транспорта иностранных спортивных делегаций в государственных денежных единицах в соответствии с международными нормами, при условии, что указанные делегации прибывают в Республику Казахстан согласно договорам о сотрудничестве в области физической культуры и спорта на основе безвалютного обмена.
11. Министерству туризма, физической культуры и спорта, Национальному Олимпийскому комитету Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан разработать порядок выплаты вознаграждений спортсменам - призерам Олимпийских и Азиатских игр и их тренерам, предусмотрев на эти цели необходимые денежные средства.
12. Министерству финансов Республики Казахстан предусматривать начиная с 1993 года выделение необходимых ассигнований, в том числе валютных, на подготовку и участие спортсменов в очередных Олимпийских и Азиатских играх в 1994 и 1996 годах.
13. Министерствам и ведомствам, главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций оказывать всемерное содействие в решении бытовых вопросов спортсменам - кандидатам на участие в Олимпийских и Азиатских играх.
Премьер-министр Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 октября 1993 г. N 1013
С О С Т А В
организационного комитета по подготовке казахстанских спортсменов к зимним 1994 года и летним 1996 года Олимпийским играм, летним 1994 года и зимним 1996 года Азиатским спортивным играм Сноска. Состав изменен постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 мая 1994 г. N 525. Жукеев Т.Т. - Заместитель Премьер-министра Республики Казахстан, председатель оргкомитета Турысов К.Т. - Министр туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан, первый заместитель председателя оргкомитета Акпаев А.С. - президент Национального Олимпийского комитета Республики Казахстан, первый заместитель председателя Ашляев К.С. - заместитель Министра туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан, заместитель председателя оргкомитета Досымбетов Т.К. - первый вице-президент Национального Олимпийского комитета Республики Казахстан, заместитель председателя оргкомитета Члены оргкомитета: Абишев К.О. - генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Республики Казахстан Ауанов М. - заместитель Министра финансов Республики Казахстан Аргымбаев Е.К. - первый заместитель Министра здравоохранения Республики Казахстан Ержанов М.Е. - начальник Алматинского областного управления Национального государственного банка Республики Казахстан Жигалов К.В. - заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан Жолдыбаев А.Е. - президент Национальной акционерной авиакомпании "Казакстан ауе жолы" Искаков Б.С. - заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан Кабжанов Х.Б. - Управляющий Делами Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан, председатель федерации конькобежного спорта Республики Казахстан Никитинский Е.С. - заместитель заведующего Отделом внутренней политики Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан Саранин А.П. - начальник Главного управления спорта Министерства туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан.

7. Қазақ азаматтық авиация басқармасы 1994, 1996 жылдары Қазақстан Республикасының ресми спорттық делегацияларын кезектi Олимпиадалық және Азиялық ойындар өтетiн жерлерге апарып-алып қайту үшiн чартерлiк рейстер ұйымдастыруды көздейтiн болсын.
8. Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi, "Қазақстан" мемлекеттiк теле-радио хабарларын тарату компаниясы 1994, 1996 жылдары өтетiн Олимпиадалық және Азиялық ойындардан Қазақстан Республикасына теле-радио хабарлары берiлуiн ұйымдастыру мәселесiн шешiп, Қазақстан спортшыларын Олимпиадалық және Азиялық ойындарға даярлаудың барысын кеңiнен жариялап отыратын болсын.
9. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiсiне Қазақстан Республикасының Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгiне оқу-жаттығу жиындарын өткiзу, спорттық жарыстарға қатысу үшiн халықаралық рейстерге билет алу кезiнде спортшылардың тамақтануы, орналасуы, көлiкпен пайдалануы үшiн қолма-қол жұмсайтын ақша қаражатын берудi жүзеге асыру ұсынылсын.
10. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi шетелдiк спорттық делегацияларды, егер олар Қазақстан Республикасына дене тәрбиесi мен спорт саласындағы валютасыз алмасу негiзiндегi ынтымақтастық туралы шарттарға сәйкес келген болса, оларды тамақтандыру, орналастыру, мәдени қызмет көрсету және көлiктiң барлық түрiмен тасымалдау үшiн ақы төлеу халықаралық нормаларға сәйкес мемлекеттiк ақша бiрлiгiнде жүргiзедi деп белгiленсiн.
11. Қазақстан Республикасының Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгi, Ұлттық Олимпиадалық комитетi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң келiсуi бойынша Олимпиадалық және Азиялық ойындардың жүлдегерлерi мен олардың жаттықтырушыларына сыйақы төлеу тәртiбiн әзiрлеп, осы мақсат үшiн қажеттi ақшалай қаражат, оның iшiнде шетелдiк валюта бөлiнуiн көздейтiн болсын.
12. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1993 жылдан бастап спортшыларды 1994, 1996 жылдардағы кезектi Олимпиадалық және Азиялық ойындарға даярлау мен қатыстыруға қажеттi қаржы, оның iшiнде валюта қаржысы бөлiнуiн қарастырсын. 13. Министрлiктер мен ведомстволар, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi Олимпиадалық және Азиялық ойындарға қатысуға кандидат спортшылардың тұрмыстық мәселелерiн шешуге барынша көмек көрсететiн болсын. Қазақстан Республикасының Премьер-министрi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қазандағы N 1013 қаулысымен Бекiтiлген Қазақстан Республикасының спортшыларын 1994 жылғы қысқы және 1996 жылғы жазғы Олимпиадалық ойындарға, 1994 жылғы жазғы және 1996 жылғы қысқы Азиялық спорт ойындарына даярлау жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң Құрамы Жүкеев Т.Т. - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң орынбасары, ұйымдастыру комитетiнiң төрағасы Тұрысов Қ.Т. - Қазақстан Республикасының Туризм, дене шынықтыру және спорт министрi, төрағаның бiрiншi орынбасары Ақбаев А.С. - Қазақстан Республикасы Ұлттық Олимпиадалық комитетiнiң президентi, төрағаның бiрiншi орынбасары Әшiляев Қ.С. - Қазақстан Республикасы Туризм, дене шынықтыру және спорт министрiнiң орынбасары, төрағаның орынбасары Досымбетов Т.К. - Қазақстан Республикасы Ұлттық Олимпиадалық комитетiнiң вице-президентi, төрағаның орынбасары Ұйымдастыру комитетiнiң мүшелерi: Әбiшев Қ.О. - Қазақстан Республикасы Ұлттық Олимпиадалық комитетiнiң бас хатшысы Ауанов М. - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң орынбасары Арғымбаев Е.К. - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң орынбасары Ержанов М.Е. - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiсi Алматы облыстық басқармасының бастығы Жигалов К.В. - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң орынбасары Жолдыбаев А.Е. - "Қазақстан әуе жолы" Ұлттық акционерлiк авиакомпаниясының президентi Ысқақов Б.С. - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң орынбасары Қабжанов Х.Б. - Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Iс басқарушысы, Қазақстан Республикасы коньки спорты федерациясының төрағасы Никитинский Е.С. - Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Iшкi саясат бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары Саранин А.П. - Қазақстан Республикасы Туризм, дене шынықтыру және спорт министрлiгi бас спорт басқармасының бастығы
Ескерту. Комитеттiң құрамына өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 16.05.1994 ж. N 525 қаулысымен.