О реализации сельскохозяйственного технологического проекта выращивания кукурузы в южных областях Республики Казахстан<*> Сноска. В тексте постановления заменены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 ~P961031.
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 марта 1995 г. N 328. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2009 года № 301
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2009 № 301.
В целях увеличения производства товарной кукурузы в республике и удовлетворения потребностей предприятий агропромышленного комплекса в зерне кукурузы, сельскохозяйственной технике и оборудовании для его производства путем привлечения иностранных кредитов, а также в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 января 1995 г. N 2035 U952035_ "О мерах по повышению эффективности государственного управления и регулирования процессов привлечения иностранного капитала в экономику Республики Казахстан", постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 февраля 1995 г. N 139 P950139_ "О мерах по упорядочению работы по привлечению иностранных кредитов в Республику Казахстан" и на основании распоряжения Премьер-министра Республики Казахстан от 13 января 1995 г. N 16 R950016_ , Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить контракт, заключенный между Государственной внешнеторговой акционерной компанией "Агросауда" и корпорацией "Транс-Кемикл" (США), на поставку техники, оборудования, химикатов и семян, а также по оказанию агротехнических услуг для реализации инвестиционного проекта выращивания кукурузы на площади 100 тыс. га на сумму 87 (восемьдесят семь) млн. долларов США.
2. Определить Государственную внешнеторговую акционерную компанию "Агросауда" генеральным импортером по проекту и координатором по обязательствам получателей оборудования, техники, технологии, семян и химикатов.
Государственной внешнеторговой акционерной компании "Агросауда" представить в Министерство сельского хозяйства, Министерство экономики Республики Казахстан, Комитет по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан и государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан список предприятий и организаций-получателей оборудования, техники, технологии, семян и химикатов с соответствующими обязательствами по кредиту.
3. Министерству экономики Республики Казахстан включить данный проект в Индикативный перечень приоритетных инвестиционных проектов и товарных закупок.

Қазақстан Республикасының оңтүстiк облыстарында жүгерi өсiрудiң ауыл шаруашылық технологиялық жобасын жүзеге асыру туралы<*> ЕСКЕРТУ. Қаулының мәтiнiндегi сөздер ауыстырылды - ҚР Үкіметінiң 1996.08.20. N 1031 қаулысымен. ~P961031
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 24 наруыздағы N 328. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Республикада тауарлы жүгерi өндiрудi арттыру және агроөнеркәсiп кешенi кәсiпорындарының жүгерi дәнiне, оны шет ел кредиттерiн тарту жолымен өндiру үшiн ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдығына деген қажетiн қанағаттандыру мақсатында, сондай-ақ "Қазақстан Республикасының экономикасына шет ел капиталын тарту процестерiн мемлекеттiк басқару мен реттеудiң тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 қаңтардағы N 2035 U952035_ Жарлығына, "Қазақстан Республикасына шет ел кредиттерiн тарту жұмыстарын тәртiпке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 ақпандағы N 139 P950139_ қаулысына сәйкес және Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы 13 қаңтардағы N 16 өкiмi негiзiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Агросауда" мемлекеттiк сыртқы сауда акционерлiк компаниясы мен "Транс-Кемикл" корпорациясы (АҚШ) арасында 100 мың гектар алқапта жүгерi өсiрудiң инвестициялық жобасын жүзеге асыру үшiн техника, жабық, химикаттар мен тұқым беруге, сондай-ақ агротехникалық қызмет көрсету жөнiнде 87 (сексен жетi) млн. АҚШ долларына жасалған контракт мақұлдансын.
2. "Агросауда" мемлекеттiк сыртқы сауда акционерлiк компаниясы жоба жөнiндегi бас импортер және жабдық, техника, технология, тұқым және химикаттар алушылардың мiндеттемесi жөнiндегi үйлестiрушi болып белгiленсiн.
"Агросауда" мемлекеттiк сыртқы сауда акционерлiк компаниясы Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне, Экономика министрлiгiне, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң жанындағы шет ел капиталын пайдалану жөнiндегi комитетке және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiсiне жабдық, техника, технология, тұқым және химикаттар алушы кәсiпорындар мен ұйымдар тiзiмiн кредит жөнiндегi тиiстi мiндеттемелерiмен қоса табыс етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi осы жобаны Басым инвестициялық жобалар мен сатып алынатын тауарлардың индикативтi тiзбесiне енгiзетiн болсын.

4. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан:
заключить с Министерством финансов Республики Казахстан соглашение о выдаче гарантии Республики Казахстан в соответствии с Положением об организации работ по привлечению, использованию и учету иностранных инвестиционных и товарных кредитов, предоставляемых Республике Казахстан или под гарантии Республики Казахстан, утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 февраля 1995 г. N 139 P950139_ ;
заключить индивидуальное кредитное соглашение по данному проекту с банком-кредитором США в соответствии с заключенным контрактом на поставку оборудования, техники, технологии, семян и химикатов;
заключить внутреннее кредитное соглашение с хозяйствами-получателями товаров;
принять необходимые меры по обеспечению своевременной выплаты задолженности, вплоть до приостановления действия кредитного соглашения;
разрешить списывать в счет погашения задолженности средства в тенге и в валюте с банковских счетов предприятий и организаций-получателей техники, технологии, семян и химикатов при просрочке платежей.
5. Министерству финансов Республики Казахстан выдать на основе обязательств государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан соответствующую Правительственную гарантию банку-кредитору по данному проекту.
6. Министерству экономики, Министерству сельского хозяйства, Министерству финансов Республики Казахстан, Комитету по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан, главам областных администраций, государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан и Государственной внешнеторговой акционерной компании "Агросауда" своевременно вносить на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан предложения по всем вопросам, решение которых необходимо для эффективной реализации проекта.
7. Возложить на глав областных администраций, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Комитет по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан и Государственную внешнеторговую акционерную компанию "Агросауда" контроль за реализацией проекта и своевременными выплатами по кредиту. Первый заместитель Премьер-министра Республики Казахстан

4. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 ақпандағы N 139 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасына немесе Қазақстан Республикасының кепiлдiгiмен берiлетiн шетелдiк инвестициялық және тауарлық кредиттердi тарту, пайдалану және оларды есепке алу жұмыстарын ұйымдастыру туралы ережеге сәйкес Қазақстан Республикасының кепiлдiгiн беру туралы келiсiм жасассын;
осы жоба бойынша жабдық, техника, технология, тұқым және химикаттар беруге жасалған контрактiге сәйкес АҚШ-тың кредит берушi банкiсiмен жеке кредиттiк келiсiм жасассын;
тауар алушы шаруашылықтармен iшкi кредиттiк келісiм жасассын;
берешектiң уақтылы төленуiн қамтамасыз ету жөнiнде кредиттiк келiсiмнiң күшiн тоқтатуға дейiн қажеттi шаралар қолданатын болсын;
төлем мерзiмi өтiп кеткен жағдайда техника, технология, тұқым және химикаттар алушы кәсiпорындар мен ұйымдардың банктегi шоттарынан теңге мен валюта қаражатын берешектi өтеу есебiне жатқызуға рұқсат етiлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiсiнiң мiндеттемелерi негiзiнде осы жоба бойынша кредит берушi банкке тиiстi Үкiметтiк кепiлдiк беретiн болсын.
6. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Шет ел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет, облыс әкiмдерi, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi және "Агросауда" мемлекеттiк сыртқы сауда акционерлiк компаниясы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қарауына жобаны тиiмдi жүзеге асыру үшiн шешiлуi қажет барлық мәселелер бойынша ұсынысты уақтылы енгiзсiн.
7. Облыс әкiмдерiне, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Шет ел капиталын пайдалану жөнiндегi комитетке және "Агросауда" мемлекеттiк сыртқы сауда акционерлiк компаниясына жобаның жүзеге асуын және кредит бойынша төлемдердiң уақтылы жасалуын бақылау жүктелсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрi
бiрiншi орынбасары