Об утверждении порядка предоставления льгот отдельным категориям граждан и возмещения министерствам, государственным комитетам, центральным, местным исполнительным органам и иным юридическим лицам расходов, связанных с ними
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1996 г. N 527 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 января 2001 г. N 161 (вступает в силу с 1 января 2001 г.) ~P010161.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Порядок предоставления льгот отдельным категориям граждан и возмещения министерствам, государственным комитетам, центральным, местным исполнительным органам и иным юридическим лицам расходов, связанных с ними.
2. Министерству финансов Республики Казахстан, акимам областей и г. Алматы обеспечить финансирование расходов, связанных с предоставлением льгот.
3. В целях своевременного предоставления льгот гражданам, имеющим на них право, Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с министерствами и государственными комитетами провести систематизацию законодательной базы, устанавливающей льготы отдельным категориям граждан и выходящей за пределы полномочий Министерства социальной защиты населения Республики Казахстан, и представить ее перечень до 15 мая в Правительство Республики Казахстан на утверждение.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 1996 г. N 527
П О Р Я Д О К
предоставления льгот отдельным категориям
граждан и возмещения министерствам, государственным
комитетам, центральным, местным исполнительным органам
и иным юридическим лицам расходов, связанных с ними
Настоящий порядок действует на территории Республики Казахстан и определяет условия предоставления льгот отдельным категориям граждан и возмещения министерствам, государственным комитетам, центральным, местным исполнительным органам и иным юридическим лицам расходов, связанных с ними.
Перечень и размеры льгот по каждой категории граждан регламентируются соответствующими законами и нормативными актами, действующими на территории Республики Казахстан.
1. Предоставление льгот по жилищно-коммунальным
услугам, возмещение расходов, связанных с ними
1. Лица, имеющие право на льготы по квартирной плате (эксплуатационным расходам) и коммунальным услугам, или квартиросъемщики и владельцы приватизированных квартир, домов, ЖСК, в семьях которых есть лица, имеющие право на получение льгот по квартирной плате (эксплуатационным расходам) и коммунальным услугам, по месту прописки представляют в жилищно-эксплуатационные организации (ЖЭО), дирекции по эксплуатации здания (ДЭЗ), управления коммунального хозяйства (гор-райкомхозы), потребительские кооперативы собственников квартир (домов) или другие общественные формирования , оформляющие лицевые счета на оплату коммунальных услуг и платы за квартиру и содержание дома, следующие документы:
удостоверение, справку или другие документы, подтверждающие
социальный статус;
паспорт или удостоверение личности гражданина и членов семьи,
свидетельства о рождении детей;
ордер на жилье или договоры приватизации, купли-продажи, а также
домовую книгу, план дома.
В связи с отсутствием в паспорте (удостоверении личности) нового
образца прописки гражданами дополнительно представляется справка
паспортного стола о месте проживания.
Сноска. В дальнейшем жилищно-эксплуатационные организации (ЖЭО),
дирекции по эксплуатации зданий (ДЭЗ), управления
коммунального хозяйства (гор-райкомхозы), потребительские
кооперативы собственников квартир (домов) или другие
общественные формирования именуются
"жилищно-эксплуатационные организации (ЖЭО)".

Азаматтардың жекелеген санаттарына жеңiлдiк беру мен министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, орталық, жергiлiктi атқарушы органдарға және заңды тұлғаларға оған байланысты шығындарды өтеудiң тәртiбiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 29 сәуiр N 527. Күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2001.01.31. N 161 қаулысымен. ~P010161
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған Азаматтардың жекелеген санаттарына жеңiлдiк беру мен министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, орталық, жергiлiктi атқарушы органдарға және заңды тұлғаларға соған байланысты шығындарды өтеудiң Тәртiбi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi жеңiлдiк беруге байланысты шығындарды қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi министрлiктермен және мемлекеттiк комитеттермен бiрлесiп азаматтарға жеңiлдiктердi уақтылы беру мақсаттарында азаматтардың жекелеген санаттарына жеңiлдiктердi белгiлеушi және Қазақстан
Республикасы Тұрғындарды әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң
өкiлеттiгiнiң шегiнен шығатын заң базаларын жүйелендiрудi жүргiзсiн
және оның тiзбесiн 15 мамырға дейiн Қазақстан Республикасының
Үкiметiне бекiтуге ұсынсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 29 сәуiрдегi
N 527 қаулысымен
Бекiтiлген
Азаматтардың жекелеген санаттарына жеңiлдiктер беру
мен министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, орталық
жергiлiктi атқарушы органдарға және басқа да заңды
тұлғаларға оларға байланысты шығындарды өтеудiң
Тәртiбi
Осы Тәртiп Қазақстан Республикасының аумағында қолданылады және азаматтардың жекелеген санаттарына жеңiлдiктер беру мен министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, орталық, жергiлiктi атқарушы органдарға және басқа да заңды тұлғаларға оларға байланысты шығындарды өтеудiң шарттарын айқындайды.
Азаматтардың әрбiр санаты бойынша жеңiлдiктердiң тiзбесi мен мөлшерi Қазақстан Республикасының аумағында қолданылып жүрген заңдар мен нормативтiк актiлерге сәйкес реттеледi.
1. Тұрғын үй-коммуналдық қызмет бойынша жеңiлдiктер
беру, оларға байланысты шығындарды өтеу
1. Пәтер ақысы (пайдалану шығындары) және коммуналдық қызметтер бойынша жеңiлдiктерге құқығы бар адамдар, отбасында пәтер ақысы (пайдалану шығындары) және коммуналдық қызметтер бойынша жеңiлдiктер алуға құқылы адамдар бар пәтер жалдаушылар мен жекешелендiрiлген пәтерлердiң, үйлердiң, тұрғын үй құрылысы кооперативтерiнiң (ТҚК) иелерi тiркелген жерi бойынша коммуналдық қызметтерге, тұрғын үй-пайдалану ұйымдарына (ТПҰ), үй-жайларды пайдалану жөнiндегi дирекцияға (ҮПД), коммуналдық шаруашылық басқармаларына (қалалық, аудандық коммуналдық шаруашылықтарына), пәтер (үйлер) иелерiнiң тұтыну кооперативтерiне немесе басқа да қоғамдық құрылымдарға мынадай құжаттарды:
. Ескерту. Бұдан әрi тұрғын үй-пайдалану ұйымдары (ТПҰ), үй-жайларды пайдалану жөнiнде дирекция (ҮПД), коммуналдық шаруашылық басқармалары (қалалық, аудандық коммуналдық шаруашылықтар), пәтерлердiң (үйлердiң) меншiк иелерiнiң тұтыну кооперативтерi немесе басқа да қоғамдық құрылымдар - тұрғын үй-пайдалану ұйымдары (ТПҰ) деп аталады.
әлеуметтiк мәртебесiн айғақтайтын куәлiктi, анықтаманы немесе басқа да құжаттарды;
азаматтың және отбасы мүшелерiнiң төлқұжатын немесе жеке басының куәлiгiн, балалардың тууы туралы куәлiктерiн;
тұрғын үйдiң ордерiн немесе жекешелендiру, сатып алу-сату шарттарын, сондай-ақ үй кiтапшасын, үйдiң жоспарын ұсынады.
Жаңа үлгiдегi төлқұжатта (жеке бастың куәлiгiнде) тiркеу белгiсiнiң болмауына байланысты азаматтар тұратын жерi туралы төлқұжат столының анықтамасын қоса ұсынады.

2. Жилищно-эксплуатационные организации представленные документы регистрируют и заполняют необходимые реквизиты в журнале и лицевой карточке квартиросъемщика, владельца квартиры (дома).
На основании указанных документов один раз в год формируется список основных квартиросъемщиков и владельцев квартир (домов), ЖСК по установленной форме (приложение 1 к настоящему Порядку) в нескольких экземплярах, один из которых остается в ЖЭО, другие передаются в организации , оказывающие те или иные услуги (теплоснабжающие организации, водопроводно-канализационные организации, организации газового и лифтового хозяйства, саночистки).
При утрате или появлении права на льготы квартиросъемщик, владелец квартиры (дома) обязан в течение месяца сообщить об этом в ЖЭО, а лица, проживающие в частном секторе, - в организации, оказывающие услуги. На основе этих данных ЖЭО ежеквартально вносят соответствующие изменения в основной список льготников.
ЖЭО, организации обязаны ежегодно, в I квартале, проверять документы льготников.
3. Организации, оказывающие услуги, на основе полученного списка не позднее 20 числа по истечении квартала составляют по форме согласно приложению 2 к настоящему Порядку расчет на сумму предоставленных льгот, подлежащую возмещению из бюджета. Размер льгот для включения в расчет определяется на основании тарифов на оказываемые услуги, утвержденных местными исполнительными органами.
4. В случае, если ЖЭО не ведет учет квартиросъемщиков по каким-либо видам платежей, то учет льготников организации жилищно-коммунального хозяйства осуществляют в порядке, изложенном в пункте 1, по аналогии с жилищно-эксплуатационными организациями.
5. В соответствии с порядком, изложенным в пунктах 1 и 2, осуществляется учет и возмещаются затраты по предоставлению льгот в ведомственном, частном жилом фонде, жилищно-строительном кооперативе.
6. Для возмещения расходов, связанных с предоставлением льгот по квартирной плате (эксплуатационным расходам) и оплате коммунальных услуг (горячее и холодное водоснабжение, канализация, центральное отопление жилого фонда, содержание лифтов, вывоз мусора), организации жилищно-коммунального хозяйства, оказывающие эти услуги, представляют расчеты по форме согласно приложению 2 к настоящему Порядку финансовым органам по месту их нахождения.
7. Областные финансовые управления возмещают расходы организациям, оказывающим услуги по оплате и содержанию жилья, горячему и холодному водоснабжению, канализации, центральному отоплению жилого фонда, вывозу мусора, содержанию лифтов платежным поручением за счет средств местных бюджетов с отнесением расходов по соответствующим главам раздела 100 "Народное хозяйство" действующей бюджетной классификации, по новой классификации - функциональная группа 06 "Социальное страхование и обеспечение", функция 01 "Социальное страхование", подфункция 06 "Другие виды социальной помощи ", учреждение 105 "Аппарат акимов", программы 29 "Возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот по жилищно-коммунальным услугам участникам, инвалидам ВОВ и некоторым категориям граждан, проживающих в домах местных исполнительных органов" и 30 - для ведомственных жилых фондов, подпрограммы 03-18 "Перечень льготников".

2. Тұрғын үй-пайдалану ұйымдары ұсынылған құжаттарды тiркейдi және журнал мен пәтер жалдаушының, пәтер (үй) иесiнiң жеке кәртішкесiне қажеттi деректемелердi толтырады.
Аталған құжаттардың негiзiнде жылына бiр рет белгiленген нысан бойынша (осы Тәртiптiң 1-қосымшасы) негiзгi пәтер жалдаушылардың және пәтерлер, үйлер, тұрғын үй құрылысы кооперативтерi иелерiнiң тiзiмi бiрнеше дана болып жасалады, олардың бiреуi ТПҰ-да қалады, басқалары белгiлi бiр қызметтер көрсететiн ұйымдарға (жылумен жабдықтаушы ұйымдарға, су құбыры-канализация ұйымдарына, газ шаруашылығы және лифт шаруашылығы, санитарлық тазалау ұйымдарына) жiберiледi.
Жеңiлдiктерiн жоғалтқан жағдайда немесе оларды пайдалану құқығы пайда болған кезде пәтер жалдаушы, пәтердiң (үйдiң) иесi бiр айдың iшiнде бұл жайында ТПҰ-на, ал жеке секторда тұратын адамдар - қызмет көрсетушi ұйымдарға хабарлауға мiндеттi. Осы деректердiң негiзiнде ТПҰ тоқсан сайын жеңiлдiк берiлгендердiң негiзгi тiзiмiне тиiстi өзгертулер енгiзiп отырады.
ТПҰ, ұйымдар жыл сайын, I тоқсанда жеңiлдiк берiлгендердiң құжаттарын тексерiп отыруға мiндеттi.
3. Қызмет көрсетушi кәсiпорындар алынған тiзiмнiң негiзiнде тоқсан аяқталғаннан кейiн 20-күннен кешiктiрмей осы Тәртiптiң 2-қосымшасына сәйкес нысанда бюджеттен өтелуге тиiстi берiлген жеңiлдiктер сомасының есебiн шығарады. Есепке кiргiзуге арналған жеңiлдiктердiң мөлшерi көрсетiлетiн қызметтерге жергiлiктi атқарушы органдар бекiткен тарифтер негiзiнде айқындалады.
4. ТПҰ қандай да болсын төлем түрлерi бойынша пәтер жалдаушылардың есебiн жүргiзбеген жағдайда тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық кәсiпорындары жеңiлдiк берiлгендердiң есебiн тұрғын үй-пайдалану ұйымдары секiлдi 1-тармақта айтылған тәртiпте жүзеге асырады.
5. Ведомстволық, жеке тұрғын үй қорында және ТҚК-де жеңiлдiк беру жөнiндегi шығындарды есептеу 1 және 2-тармақтарда айтылған тәртiпке сәйкес жүзеге асырылады және өтеледi.
6. Пәтер ақысы (пайдалану шығындары) және коммуналдық қызметтер (тұрғын үй қорын ыстық және салқын сумен жабдықтау, канализация, бiр орталықтан жылыту, лифтiлердi күтiп ұстау, қоқыс тазарту) ақысы жөнiнде жеңiлдiктер берiлуiне байланысты шығындарды өтеу үшiн осы қызметтердi көрсетушi тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық кәсiпорындары өздерiнiң тұрған жерi бойынша қаржы органдарына осы Тәртiптiң 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шығарылған есептердi ұсынады.
7. Тұрғын үйге ақы төлеу және оны күтiп ұстау, тұрғын үй қорын ыстық және салқын сумен жабдықтау, канализация, бiр орталықтан жылыту, қоқыс тазарту, лифтiлердi күтiп ұстау жөнiнде қызмет көрсететiн ұйымдардың шығындарын облыстық қаржы басқармалары жергiлiктi бюджеттiң қаржылары есебiнен төлем тапсырмасы арқылы өтеп, бұл шығындарды қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 100 "Халық шаруашылығы" бөлiмiнiң тиiстi тауарлары бойынша, жаңа жiктеменiң - 06 "Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандыру" функциялық тобына, 01 "Әлеуметтiк сақтандыру" функциясына, 06 "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерi" iшкi функциясына, 105 "Әкiмдердiң аппараты" мекемесiне, 29 "Жергiлiктi атқарушы органдардың үйлерiнде тұратын Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және азаматтардың кейбiр санаттарына тұрғын үй-коммуналдық қызметтер бойынша жеңiлдiктер берiлуiне байланысты шығындарды өтеу" және 30 - ведомстволық тұрғын үй қорларына арналған бағдарламаларға, 03-18 "Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзбесi iшкi бағдарламасына жатқызады.

8. Предоставление 50-процентной скидки по оплате коммунальных услуг не распространяется на членов семей инвалидов от общего и профессионального заболевания, трудового увечья и членов семей персональных пенсионеров.
Плата за отопление помещения для указанных категорий лиц предусмотрена в размере 50 процентов на всю занимаемую площадь.
9. Отопление полезной площади, превышающей 50 кв. метров, оплачивается участниками и инвалидами Великой Отечественной войны, а также вдовами воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступившими в повторный брак, в размере 50 процентов тарифа, установленного для населения.
Другие граждане, пользующиеся льготами согласно Указу Президента Республики Казахстан, имеющему силу Закона, от 28 апреля 1995 г. N 2247 U952247_ , производят оплату за отопление всей полезной площади со скидкой в размере 50 процентов от установленного тарифа для населения.
2. Предоставление льгот на потребление газа
и возмещение расходов, связанных с ними
10. Граждане, которым по действующему законодательству предусмотрены льготы за потребление газа на отопление, приготовление пищи и подогрев воды (кроме инвалидов и участников Великой Отечественной войны, вдов воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступивших в повторный брак), производят оплату за газ в размере 50 процентов утвержденного тарифа в пределах установленных норм. При превышении установленных норм отпуска газа на отопление плата взимается по общему тарифу, утвержденному для населения.
Инвалидам и участникам Великой Отечественной войны, а также вдовам воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак, газ на отопление полезной площади в пределах 50 кв. метров отпускается бесплатно. Оплата за отопление полезной площади, превышающей 50 кв. метров (в пределах установленных норм), производится в размере 50 процентов тарифа, установленного для населения. Газ на приготовление пищи и подогрев воды отпускается бесплатно.
Члены семьи, проживающие совместно с инвалидами и участниками войны и лицами, приравненными к ним, производят плату за газ на приготовление пищи и подогрев воды со скидкой в размере 50 процентов установленного тарифа.
Расход газа на приготовление пищи и подогрев воды на одного жильца рассчитывается по фактически потребленному домовладением газу, за минусом его объемов на отопление по норме, и численности жильцов.
11. Граждане, имеющие право на получение льгот по оплате за газ и проживающие в домах государственного жилого фонда, обращаются в соответствующие жилищно-эксплуатационные организации (ЖЭО, ДЭЗ). При отсутствии таковых и там, где расчеты за газ через жилищно-эксплуатационные организации не ведутся - на предприятия газового хозяйства по месту жительства.

8. Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу жөнiнде 50 процент жеңiлдiк беру бала жасынан, жалпы және кәсiби ауру-сырқаудан еңбек үстiнде мертiгуден болған мүгедектердiң отбасы мүшелерiне және дербес зейнеткерлердiң отбасы мүшелерiне қолданылмайды.
Аталған санаттағы адамдар үшiн үй-жайларды жылыту ақысы қоныстанып отырған барлық аумаққа 50 процент мөлшерiнде көзделген.
9. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi, сондай-ақ Ұлты Отан соғысында қаза болған жауынгерлердiң қайта некеге тұрмаған жесiрлерi 50 шаршы метрден асатын пайдалы алаңды жылыту ақысын тұрғындар үшiн белгiленген тарифтiң 50 процентi мөлшерiнде төлейдi.
2. Газды тұтынуға жеңiлдiктер беру және оған
байланысты шығындарды өтеу
10. Қолданылып жүрген заңдар бойынша үй жылытуға, тамақ дайындауға және су жылытуға тұтынылатын газ үшiн жеңiлдiктер көзделген азаматтар (Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларынан, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердiң қайта некеге тұрмаған жесiрлерiнен басқа) газ үшiн белгiленген нормалар шегiнде бекiтiлген тарифтiң 50 процентi мөлшерiнде ақы төлейдi. Үй жылытуға тұтынылатын газ белгiленген босату нормасынан асып кеткен жағдайда төлемақы тұрғындар үшiн бекiтiлген жалпы тариф бойынша алынады.
Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына, сондай-ақ Ұлты Отан соғысында қаза болған жауынгерлердiң қайталап тұрмысқа шықпаған жесiрлерiне 50 шаршы метр шегiндегi пайдалы алаңды үй жылытуға арналған газ тегiн босатылады. 50 шаршы метрден асатын пайдалы алаңды жылыту (белгiленген нормалар шегiнде) тұрғындар үшiн белгiленген тарифтiң 50 процентi мөлшерiнде жүргiзiледi. Тамақ дайындауға және су жылытуға арналған газ тегiн босатылады.
Соғыс мүгедектерiмен және қатысушыларымен және соларға теңестiрiлген адамдармен бiрге тұратын отбасы мүшелерi тамақ дайындауға және су жылытуға арналған газдың ақысын белгiленген тарифтiң 50 процентi мөлшерiнде жеңiлдiкпен төлейдi.
Бiр тұрғынның тамақ дайындауына және су жылытуына жұмсалған газ үйдiң нақты тұтынған газы және тұрғындардың саны бойынша есептелiп, одан норма бойынша үй жылытуға тұтынылатын газ көлемi шегерiп тасталады.
11. Газ үшiн ақы төлеу жөнiнде жеңiлдiктер алуға құқығы бар және мемлекеттiк тұрғын үй қоры үйлерiнде тұратын азаматтар тиiстi тұрғын үй пайдалану ұйымдарына (ТПҰ, ҮПД) жолығады. Олар болмаған жағдайда және газ үшiн есеп айырысу тұрғын үй-пайдалану ұйымдары арқылы жүргiзiлмейтiн жерлерде - тұратын жерi бойынша газ шаруашылығы кәсiпорындарына жолығады.

12. Граждане, имеющие право на льготы, представляют документы предприятию газового хозяйства или в жилищно-эксплуатационные организации один раз в год в соответствии с пунктом 1 настоящего Порядка.
При возникновении или утрате права на льготы по газу граждане обязаны в течение месяца уведомить об этом предприятие газового хозяйства или жилищно-эксплуатационную организацию.
13. Жилищно-эксплуатационные организации, предприятия газового хозяйства на основании документов, дающих право на льготы, делают отметку в карточке абонента на льготное обслуживание, ведут учет лиц, пользующихся льготами по оплате за газ, и составляют списки по форме согласно приложению 3 к настоящему Порядку.
14. На основании фактически отпущенного газа предприятия газового хозяйства ежеквартально составляют сводный расчет на возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот по отпуску газа на отопление и приготовление пищи, по форме согласно приложению 4 и направляют его в финансовые органы по месту нахождения предприятий в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
15. Финансовые органы перечисляют предприятиям газового хозяйства, согласно их заявкам, средства авансом из местного бюджета по соответствующим главам раздела 100 "Народное хозяйство" действующей бюджетной классификации, по новой классификации - функциональная группа 06 "Социальное страхование и обеспечение", функция 01 "Социальное страхование", подфункция 06 "Другие виды социальной помощи", учреждение 105 "Аппарат акимов", программа 27 "Возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот и услуг участникам, инвалидам ВОВ и некоторым категориям граждан по газу", подпрограммы 03-17 "Перечень льготников".
16. Финансовые органы производят окончательные взаиморасчеты с предприятиями газового хозяйства согласно данным отчета и перечисленного аванса на конец года, ежеквартально в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в Министерство финансов Республики Казахстан отчет с расшифровкой контингента пользователей и пояснительной запиской (приложение 5).
3. Потребление электроэнергии на бытовые
нужды и возмещение расходов
17. Областные финансовые управления из местных бюджетов ежеквартально производят финансирование расходов производственных электроэнергетических объединений (также потребителей энергоснабжающих организаций, от сетей которых получает электроэнергию население), связанных с предоставлением льгот гражданам, имеющим право на скидку по оплате за потребляемую электроэнергию, согласно представляемым сведениям о численности льготников. При этом такие потребители рассчитываются с энергоснабжающей организацией за электроэнергию, отпущенную населению через свои сети, в том числе и гражданам, имеющим льготы по оплате за электрическую энергию, по установленному прейскуранту.
18. (Пункт 18 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30 сентября 1996 г. N 1192 P961192_ )

12. Жеңiлдiктердi пайдалануға құқығы бар азаматтар газ шаруашылығы кәсiпорнына немесе тұрғын үй-пайдалану ұйымдарын жылына бiр рет осы Тәртiптiң 1-тармағына сәйкес құжаттар тапсырады.
Газ жөнiнде жеңiлдiктер құқығы пайда болған немесе оны жоғалтқан кезде азаматтар бұл туралы газ шаруашылығы кәсiпорнына немесе тұрғын үй-пайдалану ұйымына бiр ай iшiнде құлаққағыс етуге мiндеттi.
13. Тұрғын үй-пайдалану ұйымдары, газ шаруашылығы кәсiпорындары жеңiлдiктерге құқық беретiн құжаттардың негiзiнде абоненттiң кәртiшкесiне жеңiлдiкпен қызмет көрсетуге белгi қояды, газ үшiн ақы төлеу жөнiнде жеңiлдiктердi пайдаланатын адамдардың есебiн жүргiзедi және осы Тәртiптiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тiзiм жасайды.
14. Нақты босатылған газдың негiзiнде газ шаруашылығы кәсiпорындары тоқсан сайын 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үй жылытуға және тамақ дайындауға газ босату жөнiнде жеңiлдiктер берiлуiне байланысты шығындарды өтеудiң жиынтық есебiн жасайды және оны есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 10-күнiне дейiн кәсiпорындардың орналасқан жерi бойынша қаржы органдарына жiбередi.
15. Қаржы органдары газ шаруашылығы кәсiпорындарына олардың тапсырыстарына сәйкес жергiлiктi бюджеттен қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 100 "Халық шаруашылығы" бөлiмiнiң тиiстi тауарлары бойынша жаңа жiктеменiң 06 "Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандыру" функциялық тобы, 01 "Әлеуметтiк сақтандыру" функциясы, 06 "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерi" iшкi функциясы, 105 "Әкiмдердiң аппараты" мекемесi, 27 "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және азаматтардың кейбiр санаттарына газ бойынша жеңiлдiктер беру мен көрсетуге байланысты шығындарды өтеу" бағдарламасы, 03-17 "Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзбесi" iшкi бағдарламасы бойынша аванспен қаржы аударады.
16. Қаржы органдары есептеменiң деректерiне және жылдың аяғында аударылған авансқа сәйкес тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 30-на дейiн газ шаруашылығы кәсiпорындарымен түпкiлiктi өзара есеп айырысады, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне тарқата көрсетiлген пайдаланушылар құрамымен және түсiнiктеме жазбамен бiрге есеп ұсынады.
3. Электр энергиясын тұрмыстық қажеттерге
тұтыну және шығындарды өтеу
17. Облыстық қаржы басқармалары жергiлiктi бюджеттен тоқсан сайын өндiрiстiк электр энергетикалық бiрлестiктердiң (сондай-ақ желiсiнен халық электр энергиясын алатын энергиямен жабдықтаушы ұйымдар тұтынушыларының) пайдаланған электр энергиясы үшiн жеңiлдiкпен төлеуге құқығы бар азаматтарға көрсетiлген жеңiлдiктерге ұсынылуына байланысты шығындарын қаржыландыруды жеңiлдiктердi пайдаланушылардың саны жөнiнде берiлген мәлiметтерге сәйкес жүргiзiледi. Бұл жағдайда мұндай тұтынушылар энергиямен қамтамасыз етушi ұйыммен өз желiсi арқылы халыққа, оның iшiнде электр энергиясы үшiн жеңiлдетiлген ақы төлеуге құқығы бар азаматтарға босатылған электр энергиясы үшiн белгiленген прейскурант бойынша есеп айырысады.
18-тармақ.
ЕСКЕРТУ. 18-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1996.09.30.
N 1192 қаулысымен. P961192_

19. Использование льготного тарифа на электроэнергию в двух и более местах одновременно не допускается.
20. Льгота на оплату за использованную электроэнергию для отопления и горячего водоснабжения с помощью электрокотлов, электроводонагревателей, электробойлеров, электротитанов не устанавливается.
21. Энергосбыт на основании документа, удостоверяющего право на льготу, уточняет списки граждан, пользующихся льготами. В списках указываются фамилия, имя, отчество пользователя льготой, а также адрес и номер документа, дающий право на льготы.
В случае оформления льгот через жилищно-эксплуатационные организации документы представляются в соответствии с пунктом 1 настоящего Порядка.
Энергосбыты представляют сводные расчеты по расходам, связанным с предоставлением льгот по электроэнергии, в производственные электроэнергетические объединения (потребителям энергоснабжающих организаций, от сетей которых получает электрическую энергию население), а те, в свою очередь, - в местные финансовые органы.
На основании полученных сведений местные финансовые управления перечисляют суммы произведенных расходов на расчетные счета производственных объединений в установленном порядке для последующего перечисления на счета подведомственных организаций для возмещения произведенных расходов. Государственные республиканские предприятия представляют в областные финансовые управления отчет о фактических расходах поквартально для уточнения финансирования в последующих кварталах. Для произведения окончательных расчетов в местные финансовые управления до 10 декабря текущего года представляются фактические данные произведенных расходов на компенсацию.
Оформление списков льготников хозяйствующие субъекты производят по аналогии с разделом 1 данного Порядка.
Финансовые органы перечисляют средства из местного бюджета по соответствующим главам раздела 100 "Народное хозяйство" действующей бюджетной классификации, по новой классификации - функциональная группа 06 "Социальное страхование и обеспечение", функция 01 "Социальное страхование", подфункция 06 "Другие виды социальной помощи", учреждение 220 "Министерство энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан", программа 26 "Возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот и услуг участникам, инвалидам ВОВ и некоторым категориям граждан по электроэнергии", подпрограммы 03-17 "Перечень льготников".
4. Предоставление льгот по топливу (углю или
жидкому печному топливу) и возмещение расходов
22. Инвалидам и участникам Великой Отечественной войны, а также вдовам воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак, отпускается бесплатно топливо в пределах установленных норм (приложение 6) из расчета оплачиваемой площади одного домовладения, но не более 50 кв. метров. На площадь домовладения, превышающую 50 кв. метров, бесплатно отпускается топливо в размере 50 процентов от установленных норм.
Гражданам, которым по действующему законодательству предусмотрены льготы по приобретению топлива, отпуск его производится в пределах 50 процентов установленных норм на домовладение с печным отоплением.
Местные исполнительные органы имеют право устанавливать дополнительные льготы на приобретение топлива за счет средств местных бюджетов.

19. Электр энергиясына жеңiлдетiлген тарифтi бiр мезгiлде екi және одан да көп жерде қолдануға болмайды.
20. Электр қазандықтары, электр су ысытқыштар, электрбойлерлер, электр титандар көмегiмен үй жылыту және ыстық сумен жабдықтау үшiн пайдаланылған электр энергиясына ақы төлеуде жеңiлдiк жасалмайды.
21. Энергиямен жабдықтаушы ұйым жеңiлдiктерге құқығын куәландыратын құжат негiзiнде жеңiлдiктердi пайдаланатын азаматтардың тiзiмiн анықтайды. Тiзiмде жеңiлдiктi пайдаланушы адамның тегi, аты, әкесiнiң аты, сондай-ақ мекен-жайы және жеңiлдiктерге құқық беретiн құжаттың нөмiрi көрсетiледi.
Жеңiлдiктердi тұрғын үй пайдалану органдары арқылы ресiмдеген жағдайда құжаттар осы Тәртiптiң 1-тармағына сәйкес ұсынылады.
Энергиямен жабдықтаушы ұйым - электр энергиясын жеңiлдiкпен беруге байланысты шығындардың жиынтық есебiн өндiрiстiк электр энергетикалық бiрлестiктерге (желiлерiнен халық электр энергиясын алатын энергиямен жабдықтаушы тұтынушыларға), олар өз кезегiнде жергiлiктi қаржы органдарына бередi.
Жергiлiктi қаржы басқармалары алынған мәлiметтер негiзiнде есептелген шығындар сомасын белгiленген тәртiпте әрi қарай өндiрiстiк шығындарды өтеу үшiн ведомстволық бағыныстағы ұйымның шотына аудару үшiн өндiрiстiк бiрлестiктердiң есеп шотына аударады. Мемлекеттiк республикалық кәсiпорындар облыстық қаржы басқармаларына келесi тоқсандағы қаржыландыруды анықтау үшiн нақты шығындар туралы тоқсан сайын есеп бередi.
Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзiмiн ресiмдеудi шаруашылық жүргiзушi субъектiлер осы Тәртiптiң 1-бөлiмiне сәйкес жүргiзедi.
Қаржы органдары жергiлiктi бюджеттен қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 100 "Халық шаруашылығы" бөлiмiнiң тиiстi тауарлары бойынша, жаңа жiктеменiң 06 "Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандыру" функциялық тобы, 01 "Әлеуметтiк сақтандыру" функциясы, 06 "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерi" iшкi функциясы, 220 "Қазақстан Республикасы энергетика және көмiр өнеркәсiбi" мекемесi, 26 "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және азаматтардың кейбiр санаттарына электр энергиясы бойынша жеңiлдiктер беру мен қызмет көрсетуге байланысты шығындарды өтеу" бағдарламасы, 03-17 "Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзбесi" iшкi бағдарламасы бойынша қаржы аударады.
4. Отын (көмiр немесе сұйық пеш отыны) бойынша
жеңiлдiктер беру және шығындарды өтеу
22. Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына, сондай-ақ Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердiң қайта некеге тұрмаған жесiрлерiне иелiгiндегi бiр үйдiң алаңын, бiрақ 50 шаршы метрден аспайтын, жылытуға бекiтiлген норма шегiнде (6-қосымша) тегiн отын босатылады. Үйдiң 50 шаршы метрден артық алаңына тегiн отын бекiтiлген норманың 50 процентi мөлшерiнде босатылады.
Қолданылып жүрген заңдар бойынша отын алу жөнiнде жеңiлдiктер көзделген азаматтарға оны босату пешпен жылытылатын үй иелiктерiне белгiленген норманың 50 процентi шегiнде жүргiзiледi.
Жергiлiктi атқарушы органдардың отын алуға жергiлiктi бюджет есебiнен төленетiн қосымша жеңiлдiктер белгiлеуге құқығы бар.

23. В случае, когда в домовладении несколько проживающих имеют право на льготное получение топлива, то данное право предоставляется одному из проживающих по более выгодному условию.
24. Для получения топлива на льготных условиях граждане подают заявление в местные исполнительные органы по месту жительства.
К заявлению прилагаются:
удостоверение (справка или другой документ), подтверждающее социальный статус;
справка предприятия коммунального хозяйства, подтверждающая факт отопления дома углем;
справка местного исполнительного органа о владении и проживании в домовладении в селе (в ауле), Бюро технической инвентаризации о владении и проживании в домовладении, составленная на основании технического паспорта на индивидуальное домовладение и домовой книги для прописки граждан, - в городе (приложение 7);
паспорт;
домовая книга для прописки граждан, проживающих в доме.
25. Оформление документов производится комиссиями местных исполнительных органов.
Заявление со всеми необходимыми документами рассматривается комиссией не позднее 3 дней после его поступления.
Решение комиссии по расчетам за приобретаемое топливо сообщается заявителю в течение 2 недель.
26. На основании решений комиссии формируются списки на получение топлива в 3 экземплярах, один из которых передается топливоснабжающей организации , а второй - в местные финансовые управления (приложение 8).
Лицам, имеющим право на льготы, выдаются индивидуальные справки на бесплатное получение топлива, с указанием социального статуса и нормы отпускаемого топлива (приложение 9).
Сноска. Под топливоснабжающими организациями следует понимать
акционерные общества, организации и отделения железных
дорог, занимающиеся реализацией угля, дров и жидкого
печного топлива населению.
27. Учет лиц, приобретающих топливо на льготных условиях, ведется в книге учета, где указываются фамилия, имя, отчество, год рождения, основание для льгот, место жительства и другие необходимые сведения.
28. Для получения топлива на льготных условиях в топливоснабжающей организации гражданами предъявляются: справка на бесплатное получение топлива, паспорт, а также домовая книга, где топливоснабжающей организацией делается отметка о факте получения топлива.
29. Расчеты за перевозку топлива и связанные с ним вспомогательные операции (погрузка, разгрузка) производятся по действующим тарифам и оплачиваются гражданами на общих основаниях.
30. Областные финансовые органы перечисляют топливоснабжающим организациям согласно их заявкам для расчета за топливо средства из местного бюджета по соответствующим главам раздела 100 "Народное хозяйство" действующей бюджетной классификации, по новой классификации - функциональная группа 06 "Социальное страхование и обеспечение", функция 01 "Социальное страхование", подфункция 06 "Другие виды социальной помощи", учреждение 105 "Аппарат акимов", программы 28 "Возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот и услуг участникам, инвалидам ВОВ и некоторым категориям граждан по твердому топливу" и 32 - по жидкому топливу, подпрограммы 03-17 "Перечень льготников".

23. Үйге иелiк етушi бiрнеше тұрғындардың отын алуға жеңiлдiк құқы болған кезде бұл құқық олардың беруiне ең тиiмдi жағдайда берiледi.
24. Жеңiлдетiлген жағдайда отын алу үшiн азаматтар тұрғылықты жерi бойынша жергiлiктi атқару органдарына өтiнiш бередi.
Өтiнiшпен қоса:
әлеуметтiк мәртебесiн растайтын куәлiк (анықтама немесе басқа құжат);
коммуналдық шаруашылық кәсiпорнының үйдiң көмiрмен жылытылатынын растайтын анықтамасы;
жергiлiктi атқарушы органның селода иелiгiнде үйi барлығын және сол үйде тұратынын растайтын анықтамасы (ауылда), "Иелiгiндегi жеке үйдiң техникалық төлқұжаты" және "Үйде тұратын азаматтарды тiркеуге арналған үй кiтабы" негiзiнде жасалған Техникалық түгендеу бюросының үйге иелiгi және сонда тұратыны жөнiндегi анықтамасы (қалада) (7-қосымша);
төлқұжат;
үйде тұратын азаматтарды тiркеуге арналған үй кiтабы берiледi.
25. Құжаттарды ресiмдеу жергiлiктi атқару органдарының комиссияларында жүргiзiледi.
Өтiнiш барлық қажеттi құжаттармен бiрге комиссия тарапынан ол түскен күннен бастап үш күннен кешiктiрiлмей қаралады.
Алатын отынның есебi жөнiндегi комиссия шешiмi өтiнiш берушiге 2 апта iшiнде хабарланады.
26. Комиссия шешiмi негiзiнде отын алуға арналған тiзiмдеме 3 дана етiп жасалады, оның бiреуi - отынмен жабдықтаушы ұйымға , ал екiншiсi жергiлiктi қаржы басқармаларына ұсынылады (8-қосымша).
. Ескерту. Отынмен жабдықтаушы ұйымдар дегенiмiз - халыққа көмiр, ағаш, сұйық пеш отынын сатумен шұғылданатын акционерлiк қоғамдар, ұйымдар және темiр жол бөлiмшелерi.
Жеңiлдiктерге құқығы бар адамдарға әлеуметтiк мәртебесi және босатылатын отын мөлшерi көрсетiлген, тегiн отын алуға арналған жеке анықтама берiледi (9-қосымша).
27. Жеңiлдетiлген жағдайда отын алатын адамдардың есебi тегi, аты, әкесiнiң аты, туған жылы, жеңiлдiк үшiн негiздеме, мекен-жайы және басқа қажеттi мәлiметтер көрсетiлетiн есеп кiтабында жүргiзiледi.
28. Азаматтар тарапынан жеңiлдетiлген жағдайда отын алу үшiн отынмен жабдықтаушы ұйымға: отынды тегiн алуға арналған анықтама, төлқұжат, сондай-ақ отынмен жабдықтаушы ұйым отынды алғаны жөнiнде белгi жасайтын үй кiтабы ұсынылады.
29. Отынды тасу және соған байланысты операциялар (тиеу, түсiру) үшiн есеп айырысу қолданылып жүрген тариф бойынша жүргiзiледi және азаматтар оның құнын жалпыға бiрдей негiзде төлейдi.
30. Облыстық қаржы органдары отынмен жабдықтаушы ұйымдарға олардың өтiнiмi бойынша отын үшiн есептесуге арнап жергiлiктi бюджеттен қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 100 "Халық шаруашылығы" бөлiмiнiң тиiстi тараулары бойынша жаңа жiктеменiң 06 "Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандыру" функциялық тобы, 01 "Әлеуметтiк сақтандыру" функциясы, 06 "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерi" iшкi функциясы, 105 "Әкiмдердiң аппараты" мекемесi, 28 "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және азаматтардың кейбiр санаттарына қатты отын бойынша жеңiлдiктер беру мен қызмет көрсетуге байланысты шығындарды өтеу" және 32 - сұйық отын бойынша бағдарламасы, 03-17 "Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзбесi" iшкi бағдарламасы бойынша қаржы аударады.

31. Сведения о фактических расходах на льготное обеспечение топливом топливоснабжающие организации представляют финансовым управлениям по форме согласно приложению 11 в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
32. Финансовые управления производят взаиморасчеты с топливоснабжающими организациями в конце года, ежеквартально в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в Министерство финансов Республики Казахстан отчет (приложение 10) с расшифровкой контингента пользователей и пояснительной запиской.
5. Предоставление льгот по услугам связи
и возмещение потерь, связанных с ними
33. Лица, имеющие право на получение льгот по оплате услуг связи, обращаются в организации связи по месту жительства с заявлением и предоставляют документы о праве на льготы.
34. Организации связи, оказывающие льготные услуги, составляют один раз в квартал отчет по форме согласно приложению 12 и представляют его в вышестоящую областную организацию, которая обобщенные сведения по форме приложений 13, 14 направляет в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан. Последнее направляет сводные данные в Министерство финансов Республики Казахстан по формам согласно приложениям 13, 14.
35. Министерство финансов Республики Казахстан из республиканского бюджета возмещает Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан потери в пределах фактических затрат по предоставлению льготных услуг один раз в квартал. Кредиты открываются по разделу 100 "Народное хозяйство" действующей бюджетной классификации, по новой классификации - функциональная группа 06 "Социальное страхование и обеспечение", функция 01 "Социальное страхование", подфункция 06 "Другие виды социальной помощи", учреждение 215 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", программа 33 "Возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот и услуг участникам, инвалидам ВОВ и некоторым категориям граждан по транспорту и связи", подпрограммы 03-17 "Перечень льготников".
36. Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан полученную из Министерства финансов Республики Казахстан компенсацию за предоставление льготных услуг переводит со своего бюджетного счета на бюджетные счета соответствующих областных организаций связи, а последние рассчитываются с районными организациями связи.
6. Предоставление льгот по проезду на транспорте
и возмещение расходов, связанных с ними
37. Органы Министерства социальной защиты населения, Министерства обороны, Министерства внутренних дел, Комитета национальной безопасности, Государственного следственного комитета Республики Казахстан выдают лицам, имеющим право на бесплатный или льготный проезд, проездные листы талонов (или доверенности) на основании документов, подтверждающих их статус. Инвалидам 1 группы Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам выдаются дополнительные листы талонов на бесплатный проезд один раз в год (туда и обратно) по территории стран СНГ на железнодорожном транспорте и со скидкой 50 процентов стоимости на воздушном, водном и междугородном автомобильном транспорте для лица, сопровождающего их в поездках. Лицам, сопровождающим инвалидов 1 группы (кроме инвалидов войны), выдаются доверенности на льготный проезд с 50-процентной оплатой стоимости в осенне-зимний период на железнодорожном, воздушном, водном и междугородном автомобильном транспорте по территории Республики Казахстан.
Инвалидам 1 группы Великой Отечественной войны на основании удостоверения предоставляется право междугородного проезда в сезонный период с 1 октября по 15 мая со скидкой 50-процентной стоимости. Эта льгота предоставляется также одному человеку, сопровождающему инвалида войны 1 группы на основании справки органов социальной защиты населения, подтверждающей факт сопровождения инвалида.
Учет и контроль использования талонов (или доверенностей) осуществляют органы, выдавшие их.
Лица, имеющие право бесплатного проезда 1 раз в 2 года, могут использовать талоны за текущий и прошедший год (в случае неиспользования талона).

31. Отынмен жабдықтаушы ұйымдар жеңiлдетiлген жағдайда отынмен қамтамасыз етудiң нақты шығындары туралы мәлiметтi қаржы басқармаларына 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 10-на дейiн ұсынады.
32. Қаржы басқармалары отынмен жабдықтаушы ұйымдармен жылдың аяғында өзара есеп айырысады, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 30-на дейiнгi мерзiмде пайдаланушылар құрамының таратылған тiзбесiмен және түсiндiрме жазбамен бiрге есеп (10-қосымша) ұсынады.
5. Байланыс қызметi бойынша жеңiлдiктер беру,
оған байланысты шығындарды өтеу
33. Байланыс қызметiне ақыны жеңiлдiкпен төлеуге құқығы бар адамдар тұрғылықты жерiндегi байланыс ұйымына өтiнiш бередi және жеңiлдiктерге құқығы туралы құжаттар тапсырады.
34. Жеңiлдетiлген қызмет көрсететiн байланыс ұйымдары тоқсанына бiр рет 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп жасап, оны 13, 14-қосымшалардағы нысан бойынша жинақталған мәлiметтердi Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiне жолдайтын жоғарыда тұрған облыстық ұйымға ұсынады. Соңғысы 13, 14-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша жиынтық мәлiметтердi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне бағыттайды.
35. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникация министрлiгiне жеңiлдетiлген қызмет көрсетуi бойынша нақты шығындар шегiнде тоқсанына бiр рет республикалық бюджеттен шығындарды өтейдi. Кредиттер қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 100 "Халық шаруашылығы" тарауы бойынша, жаңа жiктеменiң 06 "Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандыру" функциялық тобы, 01 "Әлеуметтiк сақтандыру" функциясы, 06 "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерi" iшкi функциясы, 215 "Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация министрлiгi" мекемесi, 33 "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және азаматтардың кейбiр санаттарына көлiк пен байланыс бойынша жеңiлдiктер беру мен қызмет көрсетуге байланысты шығындарды өтеу" бағдарламасы, 03-17 "Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзбесi" iшкi бағдарламасы бойынша ашылады.
36. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнен жеңiлдетiлген қызмет ұсынғаны үшiн алған өтемақыны өзiнiң бюджеттiк шотынан тиiстi облыстық байланыс ұйымының шотына аударады, ал олар аудандық байланыс ұйымдарымен есеп айырысады.
6. Көлiкте жеңiлдiктердi пайдаланып жүруге
байланысты шығындарды өтеу
37. Қазақстан Республикасы Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң, Қорғаныс министрлiгiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң органдары көлiкте тегiн емес жеңiлдiктi пайдаланып жүруге құқығы бар адамдарға олардың мәртебесiн растайтын құжаттары негiзiнде талондардың (немесе сенiмхаттың) жол жүру парақтарын бередi. Ұлы Отан соғысының I топтағы мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға оларды жолға шыққанда алып жүретiн адамдар үшiн жылына бiр рет (барып-қайту) ТМД аумағында темiр жол көлiгiнде тегiн жүруге және әуе, су, қалааралық автомобиль көлiктерiнде жолақысының 50 процентi жеңiлдетiлген талондардың қосымша парағы берiледi, ал I топтағы мүгедектердi ертiп жүретiн адамдарға күзгi-қысқы кезеңде темiр жол, әуе және қалааралық автомобиль көлiктерiнде жолақысының 50 процентiн төлеп жүруге арналған талон берiледi.
Ұлы Отан соғысының I топтағы мүгедектерiне куәлiгi негiзiнде 1 қазаннан 15 мамырға дейiнгi маусымдық кезеңде қалааралық көлiктерде құнының 50 процентiн төлеп жол жүру құқы берiледi. Бұл жеңiлдiк сонымен қатар халықты әлеуметтiк қорғау органдарының I топтағы соғыс мүгедегiн алып жүру фактiсiн растайтын анықтамасы негiзiнде тағы бiр адамға берiледi.
Талондардың (немесе сенiмхаттардың) пайдаланылуын есепке алуды және бақылауды оны берген орган жүзеге асырады.
Екi жылда 1 рет тегiн жүру құқығы бар адамдардың өткен және осы жылғы талондары қабылданады (талон пайдаланылмаған жағдайда).

38. На основании документа, подтверждающего социальный статус граждан, и выданного проездного листа талонов (доверенности) предприятия воздушного, железнодорожного, водного или междугородного автомобильного транспорта выдают бесплатный или льготный билет. При наличии рейсов, выполняемых несколькими авиакомпаниями, льготный билет предоставляется только на рейсы, выполняемые Национальной акционерной авиакомпанией "Казахстан ауе жолы".
Кассир вырезает из листа талон на используемый вид транспорта и приклеивает последний на корешок билета, указав при этом наименование и номер документа, дающего основание на льготный проезд. В соответствии с этими корешками один раз в квартал кассами составляются отчеты по форме согласно приложению 15.
39. Указанный отчет направляется в вышестоящие транспортные организации, которые должны представить в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан общие сведения о потерях доходов от предоставления льгот по форме согласно приложениям 16, 17.
40. В случае приобретения билетов за пределами республики на территории стран - участников Соглашения о взаимном признании прав на льготный проезд для инвалидов и участников Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных к ним, подписанном 12 марта 1993 года, или при приобретении авиабилетов на рейсы, выполняемые авиакомпаниями других стран (при отсутствии рейсов Национальной акционерной авиакомпании "Казахстан ауе жолы"), участники и инвалиды Великой Отечественной войны получают денежную компенсацию за расходы, понесенные при проезде на территории других государств - участников Соглашения, в размере 50 процентов стоимости проезда по месту получения пенсии по предъявлении проездных документов.
Один раз в квартал орган, выдавший льготный талон (удостоверение), составляет отчет по форме согласно приложению 18 и представляет в вышестоящий областной орган, который, в свою очередь, направляет в областное управление финансов сведения о произведенных затратах по выплате компенсации участникам и инвалидам войны за проезд по территории стран - участников Соглашения в размере 50 процентов стоимости проезда по форме согласно приложению 19.
Выдача компенсации участникам и инвалидам Великой Отечественной войны производится после проведения финансирования из местного бюджета.
41. Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан один раз в квартал представляет в Министерство финансов Республики Казахстан отчет по форме согласно приложениям 16, 17 о потерях доходов от предоставления льгот.

38. Азаматтардың әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжат және талондардың (сенiмхаттың) жол жүру парақтары негiзiнде әуе, темiр жол, су немесе қалааралық автомобиль көлiгi кәсiпорындары тегiн немесе жеңiлдетiлген билет бередi. Бiрнеше авиакомпания орындайтын рейстер болған кезде жеңiлдетiлген билет тек қана "Қазақстан әуе жолы" Ұлттық акционерлiк авиакомпаниясы орындайтын рейске берiледi.
Кассир парақтан пайдаланылатын көлiк түрiнiң талонын қиып алады және жеңiлдiктi пайдаланып жол жүруге негiз беретiн құжаттың аты мен нөмiрiн көрсетiп билеттiң түбiршегiне желiмдейдi. Осы түбiршектерге орай кассалар 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоқсанына бiр рет есеп жасайды.
39. Аталған есеп Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация министрлiгiне 16, 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеңiлдiк беруден табыстардың жоғалтылуы туралы жалпы мәлiмет ұсынуға тиiстi жоғарыда тұрған көлiк ұйымдарына жолданады.
40. Республикадан тыс жерлерде - 1993 жылғы 12 наурызда қол қойылған Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларының, сондай-ақ оларға теңестiрiлген адамдардың жеңiлдетiлген жол жүру құқығын өзара мойындау туралы келiсiмге қатысушы елдер аумағында билет алған кезде немесе басқа елдердiң авиакомпаниялары орындайтын рейске ("Қазақстан әуе жолы" Ұлттық акционерлiк авиакомпанияның рейстерi болмаған кезде) билет алған жағдайда Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi жол жүру құжаттарын көрсетуi бойынша зейнетақы алатын жерден басқа мемлекеттердiң - Келiсiмге қатысушы елдердiң аумағында жол жүру кезiндегi шығындары үшiн жол ақысының 50 процентi мөлшерiнде өтемақы алады. Жеңiлдiктi пайдалану талонын (куәлiк) берген орган тоқсанына бiр рет 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп жасап, өз кезегiнде облыстық қаржы басқармасына соғысқа қатысушылар мен соғыс мүгедектерiне Келiсiмге қатысушы мемлекеттер аумағы бойынша жол жүргенi үшiн жол ақысының 50 процентi мөлшерiнде өтемақы төлеу жөнiнде жұмсалған шығындар туралы 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлiмет жiберетiн жоғары тұрған облыстық органға ұсынады.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне өтемақы қаржыландыру жүргiзiлгеннен кейiн жергiлiктi бюджеттен берiледi.
41. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жеңiлдiктер беруден жоғалған пайдалар туралы тоқсанына бiр рет 16, 17-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша есеп ұсынады.

42. Возмещение расходов, связанных с предоставлением льгот на воздушном, железнодорожном, водном или автомобильном междугородном транспорте, производится Министерством финансов Республики Казахстан из республиканского бюджета в пределах фактических затрат по разделу 100 "Народное хозяйство" действующей бюджетной классификации на основании справки, представленной Министерством транспорта и коммуникаций (компенсация потери доходов транспортным организациям), по новой классификации - функциональная группа 06 "Социальное страхование и обеспечение", функция 01 "Социальное страхование", подфункция 06 "Другие виды социальной помощи", учреждение 215 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", программа 33 "Возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот и услуг участникам, инвалидам ВОВ и некоторым категориям граждан по транспорту и связи", подпрограммы 03-17 "Перечень льготников".
Компенсация затрат участников и инвалидов войны при проезде по территории СНГ в размере 50-процентной стоимости производится на основании справки, представленной органами социальной защиты населения, из местного бюджета по разделу 207 "Социальная защита населения" действующей бюджетной классификации, по новой классификации - функциональная группа 06, функция 01, подфункция 06, учреждение 213 "Министерство социальной защиты населения Республики Казахстан", программа 32 "Денежная компенсация инвалидам и участникам ВОВ за проезд по территории СНГ".
43. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и областным управлениям социальной защиты населения один раз в квартал на основании представленной справки по формам согласно приложениям 16, 17, 19 открываются кредиты из республиканского и местных бюджетов. В случае непредъявления этой справки ассигнования из бюджетов не предоставляются.
44. Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан со своего бюджетного счета перечисляет платежным поручением полученные средства транспортным организациям согласно фактически произведенным затратам.
Областные органы социальной защиты населения перечисляют подведомственным организациям суммы, необходимые только для выдачи компенсации на местах.
45. Возмещение затрат перевозчикам на предоставление льгот по проезду на автомобильном (кроме междугородного) и электрическом транспорте производится акимами областей за счет местных бюджетов по разделу 100 "Народное хозяйство" действующей бюджетной классификации, по новой классификации - функциональная группа 06, функция 01, подфункция 06, учреждение 105 "Аппарат акимов", программа 31 "Возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот и услуг участникам, инвалидам ВОВ и некоторым категориям граждан по проезду на автотранспорте", подпрограммы 03-17 "Перечень льготников".
Основанием для проезда на всех видах городского пассажирского транспорта (кроме такси) и в сельской местности в пределах административного района является разовый или проездной билет.
На основании документа, подтверждающего социальный статус гражданина, имеющего льготу на проезд в транспорте общего пользования (кроме такси) в пределах административно-территориальной единицы (района, города) по месту жительства, выдается на бесплатной или льготной основе проездной билет. Порядок, обеспечивающий право граждан, имеющих льготу на проезд, устанавливается акимами областей.
Сноска. Пункт 45 - в редакции постановления Правительства РК от 11 ноября 1996 г. N 1365 P961365_ .

42. Әуе, темiр жол, су немесе қалааралық автомобиль көлiктерiнде жеңiлдiктер берiлуiне байланысты шығындарды Қаржы министрлiгi нақты шығындар шегiнде республикалық бюджеттен қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 100 "Халық шаруашылығы" тарауы бойынша, Көлiк және коммуникация министрлiгi тапсырған анықтама негiзiнде (көлiк ұйымына жоғалған пайданың өтемақысы), жаңа жiктеменiң 06 "Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандыру" функциялық тобы, 01 "Әлеуметтiк сақтандыру" функциясы, 06 "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерi" iшкi функциясы, 215 "Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi" мекемесi, 33 "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және азаматтардың кейбiр санаттарына көлiк және байланыс бойынша жеңiлдiктер беру мен қызмет көрсетуге байланысты шығындарды өтеу" бағдарламасы, 03-17 "Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзбесi" бойынша өтейдi. соғысқа қатысушылар мен соғыс мүгедектерiнiң ТМД аумағы бойынша жол жүру кезiндегi шығындарын жолақы құнының 50 процентi мөлшерiнде өтеу халықты әлеуметтiк қорғау органдары ұсынған анықтамалардың негiзiнде жергiлiктi бюджеттен қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 207 "Халықты әлеуметтiк қорғау" бөлiмi бойынша, жаңа жiктеменiң 06 функциялық бөлiмi, 01 функциясы, 06 iшкi функциясы, 213 "Қазақстан Республикасының халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi" мекемесi, 32 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне ТМД аумағында көлiкпен жүргенi үшiн ақшалай өтемақы" бағдарламасы бойынша төленедi.
43. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне және облыстық халықты әлеуметтiк қорғау басқармаларына 16, 17, 19-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ұсынылған анықтама негiзiнде тоқсан сайын республикалық және жергiлiктi бюджеттен кредит ашылады. Мұндай анықтама тапсырылмаған жағдайда бюджеттен қаржы бөлiнбейдi.
44. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi алған қаржыны өзiнiң бюджеттiк шотынан төлем тапсырмасымен нақты шыққан шығындарға сәйкес көлiк ұйымдарына аударады.
Халықты әлеуметтiк қорғау облыстық органдары ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға жергiлiктi жерлерде өтемақы беру үшiн қажеттi соманы ғана аударады.
45. Тасымалдаушыларға автомобиль (қалааралықтан басқа) және электр көлiгiнде жүру бойынша жеңiлдiктер беруге жұмсалған шығындарды өтеу облыс әкiмдерi тарапынан жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 100 "Халық шаруашылығы" бөлiмi бойынша, жаңа жiктеменiң 06 функциялық тобы, 01 функциясы, 06 iшкi функциясы, 105 "Әкiмдердiң аппараты" мекемесi, 31 "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және азаматтардың кейбiр санаттарына автокөлiкте жүру жөнiнде жеңiлдiктер мен қызмет көрсетулер ұсынылуына байланысты шығындарды өтеу" бағдарламасы," 03-17 "Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзбесi" iшкi бағдарламасы бойынша жүргiзiледi.
Қалалық жолаушылар көлiгiнiң (таксиден басқа) барлық түрлерiнде және ауылдық жерлерде әкiмшiлiк аудан шегiнде жүру үшiн бiр жолғы немесе жол жүру билетi негiз болып табылады.
Тұрғылықты жерi бойынша әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк (ауданның, қаланың) шегiнде жалпы пайдаланудағы көлiкте (таксиден басқа) жүруге жеңiлдiк алған азаматтардың әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжаттың негiзiнде тегiн немесе жеңiлдiктi негiзде жолда жүру билетi берiледi. Көлiкте жүруге жеңiлдiк берiлген азаматтардың құқығын қамтамасыз ететiн тәртiптi облыстардың әкiмдерi белгiлейдi.
Ескерту. 45-тармаққа өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.11.11.
N 1365 қаулысымен. P961365_

46. Порядок возмещения затрат, связанных с предоставлением льгот по проезду на городском транспорте и пригородных автобусах, а также проезду в сельской местности и междугородных маршрутах в пределах административного района, устанавливается акимами областей за счет местных бюджетов.
7. Предоставление путевок, компенсаций на
санаторно-курортное лечение и других выплат
и возмещение расходов, связанных с ними
1) возмещение расходов за счет республиканского бюджета
47. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан для санаторно-курортного лечения и оказания материальной помощи лицам, имеющим право на эти льготы, ежеквартально открываются кредиты из республиканского бюджета по разделу 207, параграф 1 "Расходы на санаторно-курортное лечение и материальную помощь" действующей бюджетной классификации, а по новой классификации - функциональная группа 06 "Социальное страхование и обеспечение", функция 01 "Социальное страхование", подфункция 06 "Другие виды социальной помощи", учреждение 213 "Министерство социальной защиты населения Республики Казахстан", программа 31 "Компенсация расходов на санаторно-курортное лечение и материальной помощи инвалидам и участникам ВОВ и лицам, приравненным к ним".
48. Предоставление путевок на санаторно-курортное лечение инвалидам, участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, производится по месту получения пенсии на основании заявления с указанием даты и заключения лечебного учреждения по месту жительства.
49. В случае непредоставления путевки на санаторно-курортное лечение инвалидам и участникам войны и лицам, приравненным к ним, нуждающимся по заключению медицинского учреждения в санаторно-курортном лечении, выплачивается по месту получения пенсии денежная компенсация в размере 50 процентов ее сложившейся средней стоимости без НДС за квартал на момент подачи заявления на путевку.
Лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС, не воспользовавшимся правом ежегодного санаторно-курортного лечения, денежная компенсация выплачивается в конце года в размере сложившейся среднегодовой стоимости санаторно-курортной путевки. Выплата им денежной компенсации производится через органы социальной защиты населения.
50. Выплата ежегодной единовременной материальной помощи на оздоровление гражданам, пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС, производится на момент их обращения по мере поступления средств из республиканского бюджета.
Оформление и учет документов на оказание материальной помощи на оздоровление производится комиссией по назначению пособий, действующей в организациях, центрах занятости населения, органах социальной защиты населения.
Центры занятости населения на основе документов, подтверждающих статус граждан, претендующих на единовременную материальную помощь на оздоровление, выдают безработным, зарегистрированным в их центре, справки на получение материальной помощи на оздоровление.
Выплата ежегодной единовременной материальной помощи на оздоровление работающим гражданам, пользующимся данной льготой, осуществляется по месту работы в счет отчислений на социальное страхование, перечисляемых в Фонд государственного социального страхования с последующим возмещением из республиканского бюджета. Неработающим гражданам, зарегистрированным в центре занятости, пенсионерам и инвалидам - в органах, выплачивающих пенсию, по мере поступления средств из республиканского бюджета. Указанные выплаты производятся на основании заявления, справки, удостоверения участника ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС (документа, подтверждающего факт участия в ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС) или отметки в военном билете, трудовой книжке и справки медико-социально-экспертной комиссии.

46. Қалалық көлiкте және қала сыртына қатынайтын автобустарды, сондай-ақ әкiмшiлiк аудан шегiндегi ауылдық жерлерде және қалааралық маршруттарда жүру жөнiнде жеңiлдiктер берiлуiмен байланысты шығындарды өтеу тәртiбiн жергiлiктi бюджет есебiнен облыс әкiмдерi бекiтедi.
7. Жолдамалар, санаторийлық-курорттық емделуге
өтемақылар және басқа төлемдер беру мен
оларға байланысты шығындарды өтеу
1) шығындарды республикалық бюджет есебiнен өтеу
47. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне бұл жеңiлдiктерге құқы бар адамдарды санаторийлық-курорттық емдеу және оларға материалдық көмек көрсету үшiн тоқсан сайын республикалық бюджеттен қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң 207-бөлiмiнiң 1-парасы "Санаторийлық-курорттық емделуге және материалдық көмекке арналған шығыстар" бойынша, жаңа бюджеттiк жiктеменiң 06 "Әлеуметтiк сақтандыру және қамтамасыз ету" функциялық тобы, 01 "Әлеуметтiк сақтандыру" функциясы, 06 "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерi" iшкi функциясы, 213 "Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi" мекемесi, 31 "Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына және оларға теңестiрiлген адамдарды санаторийлық-курорттық емдеу және материалдық көмек көрсету шығындарын өтеу" бағдарламасы бойынша кредит ашылады.
48. Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне, қатысушыларына және олармен теңестiрiлген адамдарға санаторийлық-курорттық емделуге жолдама беру күнi көрсетiлген өтiнiш пен тұрғылықты жер бойынша емдеу мекемесiнiң қорытындысының негiзiнде зейнетақы алатын жерi бойынша жүргiзiледi.
49. Медициналық мекеменiң қорытындысы бойынша санаторийлық-курорттық емделудi қажет ететiн соғыс мүгедектерi мен қатысушыларына және оларға теңестiрiлген адамдарға жолдама берiлмеген жағдайда зейнетақы алатын жерi бойынша жолдамаға өтiнiш берген уақыттың алдындағы тоқсанда қалыптасқан жолдама құнының 50 процентi мөлшерiнде қосылған құнға салынатын салықсыз өтемақы төленедi.
Чернобыль АЭС-ындағы апат салдарынан мүгедек болып қалған, жыл сайынғы санаторийлық-курорттық емделу құқығын пайдаланбаған адамдарға ақшалай өтемақы жылдың аяғында санаторийлық-курорттық жолдаманың қалыптасқан орташа жылдық құны мөлшерiнде төленедi.
Оларға ақшалай өтемақы төлеу халықты әлеуметтiк қорғау органдары арқылы жүргiзiледi.
50. Чернобыль АЭС-ындағы апат салдарынан зардап шеккен азаматтарды сауықтыруға жыл сайынғы бiржолғы материалдық көмектi төлеу олар көмек сұраған кезде республикалық бюджеттен ақша түсуi бойынша жүргiзiледi.
Сауықтыруға материалдық көмек көрсету құжаттарын ресiмдеу және есепке алу ұйымдарда, халықты жұмыспен қамту орталықтарында, халықты әлеуметтiк қорғау органдарында жұмыс iстейтiн комиссиялар тарапынан жүргiзедi.
Халықты жұмыспен қамту орталықтары сауықтыруға арналған бiржолғы материалдық көмекке тiлек бiлдiрушi азаматтың мәртебесiн растайтын құжат негiзiнде сол орталықта тiркелген жұмыссыздарға сауықтыруға берiлетiн материалдық көмек алуға анықтама бередi.
Осы жеңiлдiктi пайдаланатын жұмыс iстейтiн азаматтарға сауықтыруға жыл сайын берiлетiн бiржолғы материалдық көмектi төлеу жұмыс iстейтiн жерi бойынша, бұл кейiннен республикалық бюджеттен өтелуi арқылы Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына аударылатын әлеуметтiк сақтандыруға бөлетiн қаржы есебiнен жүзеге асырылады. Жұмыспен қамту орталығында тiркелген жұмыс iстейтiн азаматтарға, зейнеткерлер мен мүгедектерге зейнетақы төлейтiн органдарда республикалық бюджеттен қаржы түсуiне қарай төленедi. Көрсетiлген төлемдер өтiнiштiң, анықтамалардың, Чернобыль АЭС-ындағы апат зардаптарын жоюға қатысушының куәлiгiнiң (Чернобыль АЭС-ындағы апат зардаптарын жоюға қатысқан растайтын құжаттың) немесе әскери билетiндегi, еңбек кiтапшасындағы белгiлердiң және медициналық әлеуметтiк-сараптау комиссиясының анықтамасының негiзiнде жүргiзiледi.

51. Министерство социальной защиты населения Республики Казахстан распределяет и бюджетным поручением переводит суммы открытых кредитов на счета областных (городских) органов социальной защиты населения для использования по целевому назначению.
2) возмещение расходов за счет местных бюджетов
52. Выделение малолитражных автомобилей, мотоколясок или кресел-колясок осуществляется на основании постановлений Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 мая 1992 г. M 465 P920465_ "Об обеспечении инвалидов специальными средствами передвижения" и от 2 июня 1995 г. N 770 "О внесении изменений в постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 мая 1992 г. N 465 и от 22 октября 1992 г. N 891".
53. Спецавтотранспорт с ручным и обычным управлением предоставляется только инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, имеющим медицинские показания на обеспечение спецавтотранспортом и водительское удостоверение установленного образца с правом его вождения.
54. Выплата компенсации расходов на бензин осуществляется в соответствии с постановлениями Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 октября 1992 г. N 891 P920891_ "О выплате денежной компенсации инвалидам на бензин" и от 2 июня 1995 г. N 770 "О внесении изменений в постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 мая 1992 г. N 465 и от 22 октября 1992 г. N 891".
55. Денежные компенсации на бензин выплачиваются по предоставлению техпаспорта с отметкой о прохождении техосмотра спецавтомобиля, принадлежащего инвалиду.
56. Выплата денежной компенсации на запасные части, капитальный ремонт автомобилей, выданных инвалидам бесплатно по медицинским показаниям с правом самостоятельного вождения, проводится один раз в семь лет, начиная с четвертого года эксплуатации автомобиля, в двадцатикратном размере расчетного показателя, ежегодно устанавливаемого в республиканском бюджете .
Сноска. Далее - расчетного показателя.
57. Денежные компенсации на транспортное обслуживание, не полученные инвалидами при жизни, после его смерти членам семьи не выплачиваются.
58. Техническое обслуживание и текущий ремонт автотранспорта осуществляется за счет средств инвалидов.
Спецавтотранспорт, выделяемый для инвалидов, реализуется заводом-изготовителем при соответствующем оформлении документации и предпродажной подготовке.
59. На обучение вождению автомобилем или мотоколяской инвалидов, имеющих медицинские показания на обеспечение спецавтотранспортом, производится единовременная выплата в пятикратном размере расчетного показателя. Инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания обучаются вождению за счет средств предприятия - причинителя увечья (вреда).

51. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi ашылған кредиттер сомасын бөледi және мақсаттық тұрғысы бойынша пайдалану үшiн бюджеттiк тапсырмамен облыстық (қалалық) халықты әлеуметтiк қорғау органдарының шотына аударады.
2) шығындарды жергiлiктi бюджет есебiнен өтеу
52. Шағын литражды автомобильдердi, мотобесiктердi немесе кресло-бесiктердi бөлу Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Мүгедектердi арнаулы қозғалыс құралдарымен қамтамасыз ету туралы" 1992 жылғы 27 мамырдағы N 65 қаулысына және "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 27 мамырдағы N 465 және 1992 жылғы 27 қазандағы N 891 қаулыларына өзгертулер енгiзу туралы" 1995 жылғы 2 маусымдағы N 770 қаулысына сәйкес жүзеге асырылады.
53. Қолмен және әдеттегiдей басқарылатын арнаулы автокөлiкпен қамтамасыз етуге медициналық анықтамасы және оны жүргiзуге құқылы белгiленген үлгiдегi жүргiзушi куәлiгi бар жағдайда Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға берiледi.
54. Бензинге жұмсалған шығындарға өтемақы төлеу Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Мүгедектерге бензин үшiн ақшалай өтемақы төлеу туралы" 1992 жылғы 22 қазандағы N 891 және "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 27 мамырдағы N 465 және 1992 жылғы 22 қазандағы N 891 қаулыларына өзгертулер енгiзу туралы" 1995 жылғы 2 маусымдағы N 770 қаулыларына сәйкес жүзеге асырылады.
55. Бензинге өтемақы мүгедектiң иелiгiндегi арнаулы автокөлiк техникалық тексеруден өткендiгi туралы белгiсi бар техникалық құжатты ұсыну бойынша төленедi.
56. Мүгедектердiң медициналық айғақтама бойынша, өзi жүргiзу құқымен тегiн берiлген автомобильдерiне қосалқы бөлшектер алу, күрделi жөндеу үшiн өтемақы төлеу автомобильдi пайдаланудың төртiншi жылынан бастап, республикалық бюджетте жыл сайын белгiленетiн есептiк көрсеткiштiң жиырма еселенген мөлшерiнде жетi жылда бiр рет жүргiзiледi.
57. Мүгедектiң тiрi кезiнде алынбаған көлiк қызметiне арналған өтемақы ол қайтыс болған соң отбасы мүшелерiне төленбейдi.
58. Автокөлiкке техникалық қызмет көрсету мен ағымдағы жөндеу мүгедектiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
Мүгедектер үшiн бөлiнген арнаулы автокөлiк құжаттамалардың тиiсiнше ресiмделуi және сату алдындағы дайындық жағдайында жасаушы-завод тарапынан жүзеге асырылады.
59. Арнаулы автокөлiкпен қамтамасыз етуге медициналық айғақтамасы бар мүгедектерге автомобиль немесе мотобесiк жүргiзудi оқыту үшiн республикалық бюджетте жыл сайын белгiленетiн есептiк көрсеткiштiң бес еселенген мөлшерiнде бiржылғы төлем берiледi. Еңбек жарақатынан немесе кәсiптiк аурудан мүгедек болғандар жүргiзуге кемтарлыққа (зардапқа) себепкер - кәсiпорынның қаражаты есебiнен оқытылады.

60. Денежная компенсация за автотранспорт инвалидам, имеющим медицинские показания на обеспечение автотранспортом, но не получившим его от государственных органов, выплачивается по полугодиям 1/7 часть стоимости автомобиля "Таврия", сложившаяся на 1 января и 1 июля текущего года по цене завода-изготовителя на основании заявления инвалида по месту получения пенсии. При этом денежная компенсация на бензин, техническое обслуживание и ремонт автотранспорта не выплачивается.
61. Возмещение расходов на капитальный ремонт индивидуальных жилых домов производится со скидкой стоимости ремонта на 50 процентов.
Порядок возмещения вышеуказанных расходов инвалидам и участникам Великой Отечественной войны определяется акимами областей.
62. Бесплатное захоронение с воинскими почестями и установление надгробий на могилах неработающих пенсионеров - участников войны, удостоенных званий Героя Советского Союза, "Халык каhарманы", Героя Социалистического Труда, награжденных орденом Славы трех степеней, орденом "Отан" производится в порядке, определяемом местными исполнительными органами.
3) расходы за счет средств Пенсионного фонда
63. Начисление ежемесячной надбавки к получаемой пенсии в размере 100 процентов расчетного показателя производится сверх других надбавок и повышений, предусмотренных Законом Казахской ССР Z912100_ "О пенсионном обеспечении граждан Казахской ССР", и без учета районного коэффициента.
Участникам и инвалидам войны, находящимся на полном государственном обеспечении в домах-интернатах для престарелых и инвалидов, указанная надбавка выплачивается в полном размере.
64. Выплата ежегодного разового пособия в сумме четырехкратного размера расчетного показателя производится в течение года.
Выплата указанного пособия в полном размере производится также участникам и инвалидам войны, проживающим в домах-интернатах.
65. Пособие на погребение в сумме 35-кратного размера расчетного показателя, но не менее двухкратного размера получаемой пенсии выплачивается членам семьи или лицам, организующим погребение в случае смерти участника или инвалида Великой Отечественной войны.
Захоронение умерших одиноких участников и инвалидов войны производится службами жилищно-коммунального хозяйства с исполнением ритуальных церемоний в размере установленного пособия на погребение. Средства, затраченные на захоронение в пределах указанных размеров, возмещаются органами социальной защиты из средств Пенсионного фонда по предъявлению счетов службами
жилищно-коммунального хозяйства.
В расчет суммы на погребение берется размер расчетного показателя
на момент смерти участника или инвалида.

60. Арнаулы автокөлiк қамтамасыз етiлуге медициналық айғақтамасы бар, бiрақ оны мемлекеттiк органдардан алмаған мүгедектерге автокөлiк үшiн ақшалай өтемақы мүгедектiң өтiнiшiнiң негiзiнде дайындаушы заводтың бағасы бойынша, сол жылдың 1 қаңтарында және 1 шiлдесiнде қалыптасқан "Таврия" автомобиль құнының 1/7 бөлiгiнде жарты жылдықтар бойынша зейнетақы алынатын жерiнде төленедi. Бұл ретте бензинге, техникалық қызмет көрсетуге және автокөлiктi жөндеуге ақшалай өтемақы төленбейдi.
61. Жеке тұрғын үйлердi күрделi жөндеуге арналған шығындарды өтеу жөндеу құнының 50 процентi жеңiлдiгiмен жүргiзiледi.
Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына жоғарыда көрсетiлген шығындарды өтеудiң тәртiбiн облыс әкiмдерi айқындайды.
62. Жұмыс iстемейтiн мүгедектердi - Кеңес Одағының Батыры, "Халық қаhарманы", Социалистiк еңбек Ерi атақтары берiлген, Даңқ орденiнiң үш дәрежесiмен, "Отан" орденiмен марапатталған соғысқа қатысушыларды әскери құрметпен тегiн жерлеу және зираттарына құлпытас қою жергiлiктi атқарушы органдар белгiленген тәртiпте жүргiзiледi.
3) зейнетақы қоры қаржысының есебiнен
жұмсалатын шығындар
63. Алынатын зейнетақыға республикалық бюджетте жыл сайын белгiленетiн есептiк көрсеткiштiң 100 процентi мөлшерiнде ай сайынғы үстеме есептеу "Қазақ КСР-i азаматтарын зейнетақымен қамтамасыз ету туралы" Қазақ КСР-i Заңында көзделген басқа үстемелер мен өсiрулерден тысқары және аудандық коэффициент есептелместен жүргiзiледi.
Ескерту. Бұдан әрi - есептiк көрсеткiш
Қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлерде тұратын, толықтай мемлекеттiң қамтамасыз етуiндегi соғысқа қатысушылар мен мүгедектерге бұл үстеме толық мөлшерде төленедi.
64. Есептiк көрсеткiштiң төрт еселенген мөлшерiндегi сомада жыл сайынғы бiржолғы жәрдемақыны төлеу жыл iшiнде жүргiзiледi.
Осы Жәрдемақы интернат-үйлерде тұратын соғысқа қатысушылар мен мүгедектерге толық мөлшерде төленедi.
65. Ұлы Отан соғысының қатысушысы немесе мүгедегi қайтыс болған жағдайда отбасы мүшелерiне немесе жерлеудi ұйымдастырушы адамдарға есептiк көрсеткiштiң 35 еселенген мөлшерiнде, бiрақ алатын зейнетақысының екi есе мөлшерiнен кем емес сомада жерлеуге арналған жәрдемақы төленедi.
Жалғызбасты соғысқа қатысушылар мен мүгедектерiн жерлеу, жерлеуге арналып белгiленген жәрдемақының мөлшерiнде дәстүрлi рәсiмдердi атқару арқылы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметтерi тарапынан жүргiзiледi. Көрсетiлген мөлшерлердiң шегiнде жерлеуге
жұмсалған қаражаттарды тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметi
ұсынған есеп бойынша, әлеуметтiк Зейнетақы қорының қаражаттарынан
әлеуметтiк қорғау органдары өтейдi.
Жерлеуге арналған соманың соғысқа қатысушы немесе мүгедек
қайтыс болған кездегi есептiк көрсеткiштiң мөлшерi алынады.

4) расходы за счет других источников
66. Бесплатное посещение бани, культурно-зрелищного или
спортивного мероприятия, парикмахерской инвалидами и участниками
Великой Отечественной войны производится за счет средств организаций,
независимо от форм собственности, по решению соответствующего местного
исполнительного органа.
8. Предоставление льгот на отпуск лекарственных
средств, зубное протезирование, обеспечение
слухопротезными аппаратами, очковой оптикой,
протезами, протезно-ортопедической обувью и
протезно-ортопедическими изделиями и
возмещение расходов по ним
Сноска. Раздел 8 утратил силу - постановлением Правительства РК от 5
мая 2000 г. N 674
P000674_
.
9. Предоставление льгот по подписке на
периодические издания и возмещение
расходов по ним
77. Инвалиды и участники Великой Отечественной войны на основании документов, подтверждающих их статус, осуществляют подписку в отделениях связи строго по месту прописки и вносят льготную плату.
78. Предприятия связи, осуществляющие подписку, представляют сведения о льготной подписке в вышестоящую организацию, которая представляет обобщенные сведения в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по форме согласно приложению 14.
79. Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан представляет в Министерство финансов республики справку о суммах потерь, связанных с предоставлением льгот по подписке, по форме согласно приложению 14.
Министерство финансов Республики Казахстан на основании представленной справки возмещает сумму фактических потерь от предоставления льгот по подписке и открывает кредиты из республиканского бюджета по разделу 100 "Народное хозяйство" действующей бюджетной классификации, по новой классификации - функциональная группа 06 "Социальное страхование и обеспечение", функция 01 "Социальное страхование", подфункция 06 "Другие виды социальной помощи", учреждение 215 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", программа 33 "Возмещение затрат, связанных с предоставлением льгот и услуг участникам, инвалидам ВОВ и некоторым категориям граждан по транспорту и связи", подпрограммы 03-17 "Перечень льготников".
80. Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан полученные из Министерства финансов Республики Казахстан бюджетные ассигнования направляет со своего бюджетного счета платежным поручением на счет Республиканского государственного предприятия почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, которое осуществляет взаиморасчеты со своими структурными подразделениями и соответствующими средствами массовой информации. Расчеты осуществляются по мере поступления средств из республиканского бюджета.

4) басқа көздердiң есебiнен жұмсалатын шығындар
66. Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларының
моншаларға, мәдени ойын-сауықтық немесе спорттық шараларға,
шаштаразға тегiн баруы тиiстi жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмi
бойынша меншiк нысанына қарамастан ұйымдардың есебiнен жүзеге
асырылады.
8.
Ескерту. 8-бөлім күшін жойды ҚР Үкіметінің 2000.05.05. N 674
қаулысымен.
P000674_
9. Мерзiмдiк басылымдарға жазылу бойынша жеңiлдiктер
беру және ол бойынша шығындарды өтеу
77. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi олардың мәртебесiн растайтын құжаттардың негiзiнде мiндеттi түрде тiркелген жерi бойынша байланыс бөлiмшесiнде жеңiлдетiлген ақы төлеп, мерзiмдi басылымға жазылуды жүзеге асырады және жеңiлдiктi ақы төлейдi.
78. Жазылуды жүзеге асырған байланыс кәсiпорын Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникациялар министрлiгiне 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жинақталған мәлiмет ұсынатын жоғары тұрған ұйымға жеңiлдетiлген жазылу туралы мәлiмет бередi.
79. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi республиканың Қаржы министрлiгiне жазылу бойынша жеңiлдiк берiлуiмен байланысты шығындар сомасы туралы 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама ұсынады.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ұсынылған анықтама негiзiнде жазылу бойынша жеңiлдiктер берiлуiне байланысты нақты шығындардың сомасын өтейдi және республикалық бюджеттен қолданылып жүрген бюджеттiк жiктеменiң - 100 "Халық шаруашылығы" бөлiмi бойынша, жаңа жiктеменiң 06 "Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандыру" функциялық тобы, 01 "Әлеуметтiк сақтандыру" функциясы, 06 "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерi" iшкi функциясы, 33 "Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникациялар министрлiгi" мекемесi, 33 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және азаматтардың кейбiр санаттарына көлiк пен байланыс бойынша жеңiлдiктер беруге байланысты шығындарды өтеу" бағдарламасы, 03-17 "Жеңiлдiктi пайдаланушылар тiзбесi" iшкi бағдарламасы бойынша кредиттер ашады.
80. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнен алған бюджеттiк қаражатты өзiнiң бюджеттiк шотынан төлем бағдарламасымен өзiнiң құрылымдық бөлiмшелерiмен және тиiстi бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара есептесудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация министрлiгi жанындағы Почта байланысы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының шотына аударады. Есептесу республикалық бюджеттен қаржы түсуiне қарай жүзеге асырылады.

10. Заключительные положения
81. Необходимо при реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, U952247_ "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", руководствоваться: статьи 5 - приложением 22, абзацев первого и второго статьи 6 - приложением 23, абзаца восьмого статьи 6 - приложением 24, пункта 3 статьи 9 - приложением 25.
82. Льготы по квартирной плате (эксплуатационным расходам) и коммунальным услугам при проживании совместно двух и более лиц, на которых распространяются льготы, предоставляются по правилам и нормам, установленным для каждого из них. Суммирование льгот лицам (семьям) по нескольким основаниям не допускается.
83. Предоставление льгот гражданам, имеющим право на это, производится с момента обращения в организации, оказывающие услуги.
84. За неправильное оформление документов, завышение цен и тарифов, по которым незаконно были предоставлены льготы, министерства, государственные комитеты, организации и должностные лица несут ответственность в порядке, установленном законодательством.
85. Организации отражают в бухгалтерском учете поступившие из бюджета суммы по возмещению расходов, связанных с предоставлением льгот, по дебету счета 51 "Расчетный счет" и кредиту счета 96 "Целевые финансирование и поступления". На сумму оказанных услуг дебетуются счет 96 "Целевые финансирование и поступления" (в пределах суммы
возмещения из бюджета), счета денежных средств 50 "Касса", 51
"Расчетный счет" (в сумме разницы между продажной стоимостью и
стоимостью возмещения из бюджета) и кредитуется счет 46 "Реализация
продукции (работ, услуг)" на общую сумму.
Приложение 1
Наименование ведомства _________________       ______________________
(кому представляется)
Наименование организации _______________
С П И С О К
квартиросъемщиков и владельцев приватизированных
квартир, домов, ЖСК, имеющих право на льготы
по оплате жилья и коммунальных услуг
по состоянию на ____________ 199_ г.
_____________________________________________________________________
N  !Фамилия, имя,     !        !          !Общая площадь!Количество
п/п!отчество основного!  Адрес !Категория !квартиры     !проживающих
!квартиросъемщика  !        !льготников!(кв. м)      !(чел.)
___!__________________!________!__________!_____________!____________
1 !        2         !   3    !    4     !      5      !      6
___!__________________!________!__________!_____________!____________
ПРИМЕР:
1.  Иванов Сергей     г.Алматы  Шалов И.И.      90            4
Александрович     мкр-1,    участник
д. 6,     ВОВ
кв. 10
_____________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_______________________________________________________________
Льготы по видам
_______________________________________________________________
квартир-!горячая !отопле- !холодная! газ    ! лифты  !вывоз
ная пла-!вода    !ние     !вода и  !(чел.)  !(чел.)  !мусора
та (эк- !(чел.)  !(кв.м)  !канали- !        !        !
сплуата-!        !        !зация   !        !        !
ционные !        !        !(чел.)  !        !        !
расходы !        !        !        !        !        !
(кв.м)  !        !        !        !        !        !
________!________!________!________!________!________!________
пол-!50%!пол-!50%!пол-!50%!пол-!50%!пол-!50%!пол-!50%!пол-!50%
но- !   !но- !   !но- !   !но- !   !но- !   !но- !   !но- !
стью!   !стью!   !стью!   !стью!   !стью!   !стю !   !стью!
____!___!____!___!____!___!____!___!____!___!____!___!____!____
7  ! 8 ! 9  !10 ! 11 !12 ! 13 !14 ! 15 !16 ! 17 !18 ! 19 ! 20
____!___!____!___!____!___!____!___!____!___!____!___!____!____
90   -    1    3   50  40   1    3   1    3   1    3   1    3
Подпись руководителя
________________________________________________________________
Приложение 2
Наименование ведомства ___________________
_____________________
(кому представляется)
Наименование организации _________________
СВОДНЫЙ РАСЧЕТ
расходов по льготам, подлежащих
возмещению из бюджета
на ______________199_г.
(квартал)
по _________________области (городу, району)
_____________________________________________________________________
N !Ад-!Квартир-!Горячая!Отопле- !Холод- !  Газ  ! Лифты !Вывоз  !Ито-
п/!рес!ная пла-!вода   !ние     !ная во-!       !       !мусора !го
п !   !та (эк- !       !        !да и   !       !       !       !сум-
!   !сплуата-!       !        !канали-!       !       !       !ма
!   !ционные !       !        !зация  !       !       !       !пре-
!   !расходы)!       !        !       !       !       !       !дос-
!   !________!_______!________!_______!_______!_______!_______!тав-
!   !пло-!сум!че-!сум!пло-!сум!че-!сум!че-!сум!че-!сум!че-!сум!лен-
!   !щадь!ма,!ло-!ма,!щадь!ма,!ло-!ма,!ло-!ма,!ло-!ма,!ло-!ма,!ных
!   !кв.м!тен!век!тен!кв.м!тен!век!тен!век!тен!век!тен!век!тен!льгот
!   !    !ге !   !ге !    !ге !   !ге !   !ге !   !ге !   !ге !
__!___!____!___!___!___!____!___!___!___!___!___!___!___!___!___!____
1 ! 2 !  3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7  ! 8 ! 9 !10 !11 !12 !13 !14 !15 !16 ! 17
_____________________________________________________________________
Подпись руководителя
_____________________________________________________________________
Приложение 3
СПИСОК
граждан, имеющих право на льготы по газу
на ________________________ 199 ___ г.
по __________________________________
области (городу)
______________________________________________________________________
Ф.!Дома!Кате-!Коли!Коли-!Зани!Норма от-!Фактичес-!Тариф,   !Начислен-
И.!шний!гории!чес-!чес- !мае-!пуска га-!ки отпу- !установ- !ная сум-
О.!ад- !граж-!тво !тво  !мая !за в ме- !щено газа!ленный в !ма опла-
!рес !дан  !льго!про- !пло-!сяц      !куб.мет- !области  !ты за газ
!    !     !тни-!жива-!щадь!_________!ров или  !(тенге,  !в квартал
!    !     !ков !ющих !(кв.!на  !на  !кг       !тиын)    !(тенге,
!    !     !(че-!чле- !м)  !ото-!при-!________ !________ !тиын)
!    !     !ло- !нов  !    !пле-!го- !на  !на  !на  !на  !__________
!    !     !век)!се-  !    !ние !тов.!ото-!при-!ото-!при-!на  !на
!    !     !    !мьи, !    !куб.!пи- !пле-!го- !пле-!го- !ото-!при-
!    !     !    !поль-!    !м на!щи, !ние !тов.!ние !тов.!пле-!го-
!    !     !    !зую- !    !1 м.!куб.!    !пи- !    !пи- !ние !тов.
!    !     !    !щихся!    !кв  !м на!    !щи  !    !щи  !    !пи-
!    !     !    !льго-!    !    !1чел!    !    !    !    !    !щи
!    !     !    !тами !    !    !(кг)!    !    !    !    !    !
!    !     !    !(чел)!    !    !    !    !    !    !    !    !
__!____!_____!____!_____!____!____!____!____!____!____!____!____!____

10. Қорытынды ережелер
81. "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға жеңiлдiктер беру және әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру кезiнде 5-бапты - 22-қосымшаны, 6-баптың бiрiншi және екiншi абзацын - 23-қосымшаны, 6-баптың сегiзiншi абзацын - 24-қосымшасын, 9-баптың 3-тармағын - 25-қосымшаны басшылыққа алу керек.
82. Жеңiлдiктердi пайдаланатын екi немесе одан да көп адам бiрге тұрған жағдайда пәтерақы (пайдалану шығындары) және коммуналдық қызмет бойынша жеңiлдiктер олардың әрқайсысы үшiн белгiленген ережелер мен нормаларға сәйкес берiледi. Адамдарға (отбасыларына) жеңiлдiктердi бiрнеше негiздер бойынша жинақтауға жол берiлмейдi.
83. Жеңiлдiктер беру оған құқығы бар азаматтар қызмет көрсететiн ұйымға өтiнiш берген уақыттан бастап жүргiзiледi.
84. Құжаттарды дұрыс ресiмдемегенi, бағалар мен тарифтердi көтеру арқылы жеңiлдiктердi заңсыз бергенi үшiн министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, бiрлестіктер, ұйымдар және лауазымды адамдар заңдарда белгiленген тәртiпте жауап бередi.
85. Ұйымдар жеңiлдiктер беруге байланысты шығындарды өтеу бойынша бюджеттен келiп түскен сомалары 51 "Есептеу шоты" шотының дебетi және 96 "Нысаналы қаржыландыру және түсiмдер" шотының кредитi бойынша бухгалтерлiк есепте көрсетiледi. Көрсетiлген қызметтердiң
сомасына 96 "Нысаналы қаржыландыру және түсiмдер" шоты (бюджеттен
өтелетiн сома мөлшерiнде) ақша қаражатының 50 "Касса", 51 "Есептеу
шоты" шоттары (сату құны мен бюджеттен өтелетiн құн арасындағы
айырма сомасында) дебеттеледi және 46 "Өнiмдердi (жұмыстарды,
қызметтердi) өткiзу" шоты жалпы сомаға кредиттеледi.
1-Қосымша
________________________________
(кiмге ұсынылады)
Ведомствоның атауы______________________
Тұрғын үй және коммуналдық қызметке ақы төлеу
жөнiнде жеңiлдiктерге құқығы бар пәтер жалдаушылар
мен жекешелендiрiлген пәтерлер, үйлер, ТҮҚК иелерiнiң
Тiзiмi
199_жылғы_____________жағдай бойынша
1. р/с
2. Негiзгi пәтер жалдаушының тегi, аты, әкесiнiң аты
3. Мекен-жайы
4. Жеңiлдiктi пайдаланушылардың санаты
5. Пәтердiң жалпы алаңы (ш.м.)
6. Тұратындардың саны (адам)
ЖЕҢIЛДIК ТҮРЛЕРI
Пәтерақы, пайдалану шығындары
7. толық
8. 50%
Ыстық су (адам)
9. толық
10. 50%
Жылыту (ш.м.)
11. толық
12. 50%
Суық су және канализация
13. толық
14. 50%
Газ (адам)
15. толық
16. 50%
Лифт(адам)
17. толық
18. 50%
Қоқыс тазарту (адам)
19. толық
20. 50%
_____________________________________________________________________
1|     2   |  3    |   4  |5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20
___________________________________________________________________-
Мысалы
1.Иванов   Алматы қ.Шалов 90 4 90- 1  3 50 40  1  3  1  3  1  3  1 3
Сергей   1-шағын  И.И.
Алексан. аудан,  ҰОС-на
дрович   6-үй,   қатысу.
10-пәтер  шы
Басшының қолы
2-Қосымша
_________________________________
(кiмге ұсынылады)
Ведомствоның атауы__________________
Бюджеттен өтеуге жататын жеңiлдiктер бойынша
шығындардың
Жиынтық тiзбесi
________________________             199__жыл
(тоқсан)
_________________облысы (қаласы, ауданы) бойынша
1. N р/с
2. Мекен-жайы
Пәтер ақы (пайдалану шығындары)
3. алаңы, ш.м.
4. сомасы, теңге
Ыстық су
5. адам
6. сомасы, теңге
Жылыту
7. алаңы, ш.м.
8. сомасы, теңге
Суық су және канализация
9. адам
10. сомасы, теңге
Газ
11. адам
12. сомасы, теңге
Лифт
13. адам
14. сомасы, теңге
Қоқыс тазалау
15. адам
16. сомасы, теңге
17. Берiлген жеңiлдiктер бойынша сомасының жиыны
____________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6| 7 | 8 | 9 |10 | 11| 12| 13 | 14| 15| 16| 17
____________________________________________________________________
Басшының қолы
3-Қосымша
Газ пайдалану бойынша жеңiлдiктерге құқығы бар
азаматтардың
Тiзiмi
"___"_______________199_жыл
1. Тегi, аты, әкесiнiң аты
2. Мекен-жайы
3. Азаматтардың санаттары
4. Жеңiлдiктердi пайдаланушылар саны
5. Онымен бiрге тұратын, жеңiлдiктердi пайдаланатын отбасы
мүшелерiнiң саны (адам)
6. Тұрғын үй алаңы (ш.м.)
Газ босатудың айлық нормасы
7. Жылытуға 1 шаршы метрге текше м.
8. Ас әзiрлеуге бiр адамға (кг) текше м.
Нақты босатылған газ, текше метр немесе кг
9. Жылытуға
10. Ас әзiрлеуге
Облыста бекiтiлген тариф (теңге, тиын)
11. Жылытуға
12. Ас әзiрлеуге
Газ үшiн тоқсанға есептелген төлем сомасы (теңге, тиын)
13. Жылытуға
14. Ас әзiрлеуге
___________________________________________________________________

1 ! 2  !  3  ! 4  !  5  ! 6  ! 7  ! 8  ! 9  ! 10 ! 11 ! 12 ! 13 ! 14
__!____!_____!____!_____!____!____!____!____!____!____!____!____!____
Руководитель
Главный бухгалтер
"____" ________199_г.
_____________________________________________________________________
Приложение 4
РАСЧЕТ
на возмещение затрат, связанных с
предоставлением льгот по газу
за _______________квартал 199__ г.
по ______________________________
(наименование предприятия)
_____________________________________________________________________
Ка- !Коли-!Количес-!Зани!Норма отпуска!Фактичес-!Установ- !Начислен-
те- !чест-!тво про-!мае-!газа в месяц !ки отпу- !ленный   !ная сумма
го- !во   !живающих!мая !_____________!щено     !тариф    !оплаты за
рии !льгот!с ним   !пло-!на  !на при- !газа куб.!(тенге,  !газ в квар-
гра-!ников!членов  !щадь!ото-!готов.  !метров   !тиын)    !тал (тенге,
ждан!чел. !семьи,  !(кв.!пле-!пищи,   !или кг   !         !тиын)
!     !пользую-!м)  !ние,!куб.м   !_________!_________!__________
!     !щихся   !    !куб.!на 1 чел!на  !на  !на  !на  !на  !на
!     !льготами!    !м на!(кг)    !ото-!при-!ото-!при-!ото-!при-
!     !(чел.)  !    !1 м.!        !пле-!го- !пле-!го- !пле-!го-
!     !        !    !кв  !        !ние !тов-!ние !тов-!ние !тов-
!     !        !    !    !        !    !ле- !    !ле- !    !ле-
!     !        !    !    !        !    !ние !    !ние !    !ние
!     !        !    !    !        !    !пи- !    !пи- !    !пи-
!     !        !    !    !        !    !щи  !    !щи  !    !щи
____!_____!________!____!____!________!____!____!____!____!____!_____
1  !  2  !    3   ! 4  ! 5  !   6    ! 7  ! 8  ! 9  ! 10 ! 11 ! 12
____!_____!________!____!____!________!____!____!____!____!____!_____
Справочно:
Задолженность___________ на начало отчетного периода _______тыс.тенге
Перечислено финуправлением с начала года ___________________тыс.тенге
Задолженность __________ на конец отчетного периода ________тыс.тенге
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" __________ 199_г.
___________________________________________________________________
Приложение 5
____________________________ область (город)
ОТЧЕТ
на возмещение затрат, связанных с
предоставлением льгот по газу
за _________квартал 199_____ года
_____________________________________________________________________
Ка- !Коли-!Количес-!Зани!Норма отпуска!Фактичес-!Установ- !Начислен-
те- !чест-!тво про-!мае-!газа в месяц !ки отпу- !ленный   !ная сумма
го- !во   !живающих!мая !_____________!щено     !тариф    !оплаты за
рии !льгот!с ним   !пло-!на  !на при- !газа,куб.!(тенге,  !газ в квар-
гра-!ников!членов  !щадь!ото-!готовле-!метров   !тиын)    !тал (тенге,
ждан!чел. !семьи,  !(кв.!пле-!ние пищи!или кг   !         !тиын)
!     !пользую-!м)  !ние,!куб.м   !_________!_________!__________
!     !щихся   !    !куб.!на 1 чел!на  !на  !на  !на  !на  !на
!     !льготами!    !м на!(кг)    !ото-!при-!ото-!при-!ото-!при-
!     !(чел.)  !    !1 м.!        !пле-!го- !пле-!го- !пле-!го-
!     !        !    !кв  !        !ние !тов-!ние !тов-!ние !тов-
!     !        !    !    !        !    !ле- !    !ле- !    !ле-
!     !        !    !    !        !    !ние !    !ние !    !ние
!     !        !    !    !        !    !пи- !    !пи- !    !пи-
!     !        !    !    !        !    !щи  !    !щи  !    !щи
____!_____!________!____!____!________!____!____!____!____!____!_____
1  !  2  !    3   ! 4  ! 5  !   6    ! 7  ! 8  ! 9  ! 10 ! 11 ! 12
____!_____!________!____!____!________!____!____!____!____!____!_____
Справочно:
Задолженность___________ на начало отчетного периода _______тыс.тенге
Перечислено финуправлением с начала года ___________________тыс.тенге
Задолженность __________ на конец отчетного периода ________тыс.тенге
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" ______________199_г.
_____________________________________________________________________
Приложение 6
Выписка из постановления
Совета Министров Казахской ССР
от 9 сентября 1987 г. N 414
Сноска. Приложение 6 - в редакции постановления Правительства
РК от 19 августа 1997 г. N 1266
P971266_
.
Нормы
отпуска твердого, жидкого топлива и газа на льготных
условиях на отопление 1 кв. м. полезной площади отдельным
категориям граждан, имеющим право на льготы в соответствии
с действующим законодательством
(в расчете на год)
--------------------------------------------------------------------
Наименование областей            !    кг. условного
!  топлива на 1 кв.м.
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская                                       78
Актюбинская                                       75
Алматинская                                       60.5
Атырауская                                        67
Восточно-Казахстанская                            77.9

1   |  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11| 12 | 13| 14
___________________________________________________________________
Басшы
Бас бухгалтер
"__"__________________199__жыл
4-Қосымша
(кәсiпорынның атауы)____________бойынша
Газ жөнiнде берiлген жеңiлдiктерге байланысты
шығындарды өтеудiң 199__жылдың_______________
тоқсанына арналған
Есебi
1. Азаматтардың санаты
2. Жеңiлдiктi пайдаланушылар саны (адам)
3. Онымен бiрге тұратын, жеңiлдiктердi пайдаланатын отбасы
мүшелерiнiң саны (адам)
4. Тұрғын алаң (ш.м.)
Газ босатудың айлық нормасы
5. Жылытуға 1 ш.м-ге текше м.
6. Ас әзiрлеуге 1 адамға текше м. (кг)
Нақты босатылған газ, текше м. немесе кг
7. Жылытуға
8. Ас әзiрлеуге
Бекiтiлген тариф (теңге, тиын)
9. Жылытуға
10.Ас әзiрлеуге
Газ үшiн бiр тоқсанға есептелген төлем сомасы (теңге, тиын)
11. Жылытуға
12. Ас әзiрлеуге
___________________________________________________________________
1    2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9 |  10 | 11| 12
___________________________________________________________________
Анықтама:
_________есептi кезеңнiң басындағы қарызы _______мың теңге
Қаржы басқармасы жыл басынан аударды   _______мың теңге
_________есептiк кезеңнiң соңындағы қарызы_______мың теңге
Басшы
Бас бухгалтер
"___"______________199__жыл
5-қосымша
______________облысы (қаласы)
Газ бойынша берiлген жеңiлдiктерге байланысты
шығындарды өтеудiң 199__жылдың_______________
тоқсанына арналған
Есебi
1. Азаматтардың санаты
2. Жеңiлдiктi пайдаланушылар саны (адам)
3. Онымен бiрге тұратын, жеңiлдiктердi пайдаланатын отбасы
мүшелерiнiң саны (адам)
4. Тұрғын алаң (ш.м.)
Газ босатудың айлық нормасы
5. Жылытуға 1 ш.м-ге текше м.
6. Ас әзiрлеуге 1 адамға текше м. (кг)
Нақты босатылған газ, текше м. немесе кг
7. Жылытуға
8. Ас әзiрлеуге
Бекiтiлген тариф (теңге, тиын)
9. Жылытуға
10. Ас әзiрлеуге
Газ үшiн бiр тоқсанға есептелген төлем сомасы (теңге, тиын)
11. Жылытуға
12. Ас әзiрлеуге
___________________________________________________________________
1    2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9 |  10 | 11| 12
___________________________________________________________________
Анықтама:
_________есептi кезеңнiң басындағы қарызы _______мың теңге
Қаржы басқармасы жыл басынан аударды   _______мың теңге
_________есептiк кезеңнiң соңындағы қарызы_______мың теңге
Басшы
Бас бухгалтер
"___"______________199__жыл
ЕСКЕЕРТУ. 6-қосымша 2-қосымшаға сәйкес жаңа
редакцияда берiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.08.19.
N 1266 қаулысымен.
P971266_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 19 тамыздағы
N 1266 қаулысына
2-қосымша
Қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жеңiлдiктерге
құқығы бар азаматтардың жекелеген санаттарына
1 ш.м. пайдалы алаңды жылытуға жеңiлдiк берiлген
жағдайда қатты, сұйық отынды және газды босату
нормалары
____________________________________________________________________
Облыстардың атаулары          |   1 ш.м. арналған шартты       |
|     отынның килограмы          |
___________________________________|________________________________|
Ақмола                        |            78                  |
___________________________________|________________________________|
Ақтөбе                        |            75                  |
___________________________________|________________________________|
Алматы                        |            60,5                |
___________________________________|________________________________|
Атырау                        |            67                  |
___________________________________|________________________________|
Шығыс Қазақстан               |            77,9                |
___________________________________|________________________________|

Жамбылская                                        55.3
Западно-Казахстанская                             72.8
Карагандинская                                    75.1
Кызылординская                                    66.8
Кустанайская                                      78
Мангистауская                                     53.7
Павлодарская                                      78
Северо-Казахстанская                              78.8
Южно-Казахстанская                                50.8
г.Алматы                                          60.5
---------------------------------------------------------------------
Приложение 7
СПРАВКА
о наличии домовладения
Выдана гражданину (ке) _______________________________________
о том, что за ним (за ней) зарегистрировано домовладение в городе
___________________________ по адресу ____________________________
с объемом отапливаемой площади ___________________________________
принадлежащее на праве личной собственности ______________________
Справка выдана на основании технического паспорта на
индивидуальное домовладение и домовой книги для прописки
граждан, проживающих в доме.
Начальник БТИ
Проверил по картотеке
"____" ____________________199_г.
-------------------
Приложение 8
СПИСОК N _______
на получение _______________на льготных условиях
(вид топлива)
_________________________________________________________________
Фамилия, имя,  ! Домашний  ! Льготная норма ! Социальный статус
отчество     !   адрес   ! топлива, тонн  ! или другое
_________________!___________!________________!__________________
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" ____________199_г.
___________________________________________________________________
Приложение 9
СПРАВКА
для получения топлива на льготных
условиях на 199_г.
Выдана гражданину (ке) __________________________________
в том, что он (а) имеет право на обеспечение топливом на
льготных условиях.
Льготная норма топлива ___________________________________
Социальный статус ________________________________________
Руководитель
Главный бухгалтер
"____" ______________ 199_г.
-------------------
Приложение 10
ОТЧЕТ
об отпуске топлива на льготных условиях
отдельным категориям населения
за ____________________квартал 199____г.
____________________________________________________________________
N  ! Категории граждан,!Количество!Количество!Стоимость!Сумма средств
п/п! имеющих право на  !домов     !топлива,  !единицы, !на оплату
! льготное обеспече-!          !тонн      !тенге    !топлива
! ние топливом      !          !          !         !тыс. тенге
___!___________________!__________!__________!_________!_____________
Справочно:
Задолженность ______ на начало отчетного периода ________ тыс. тенге
Перечислено финуправлением с начала года ________________ тыс. тенге
Задолженность ______ на конец отчетного периода _________ тыс. тенге
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" __________________199 __г.
_____________________________________________________________________
Приложение 11
СВЕДЕНИЯ
об отпуске топлива на льготных условиях
отдельным категориям населения
за _____________________ месяцев 199__г.
по ____________________ области (городу)
____________________________________________________________________
N  ! Категории граждан,!Количество!Количество!Стоимость!Сумма средств
п/п! имеющих право на  !домов     !топлива,  !единицы, !на оплату
! льготное обеспече-!          !тонн      !тенге    !топлива
! ние топливом      !          !          !         !тыс. тенге
!                   !          !          !         !с начала года
___!___________________!__________!__________!_________!____________
Справочно:
Задолженность ______ на начало отчетного периода ________ тыс. тенге
Перечислено финуправлением с начала года ________________ тыс. тенге
Задолженность ______ на конец отчетного периода _________ тыс. тенге
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" __________________199 __г.
____________________________________________________________________
Приложение 12
ОТЧЕТ
о льготном предоставлении услуг связи
по _________________________ за ______ квартал 199_г.
наименование предприятия
____________________________________________________________________
Ф.И.О. льготни- !Номер пенси-!Вид  !Вид льготы,!Полная!Сумма, подле-
ка, его социаль-!онного удос-!услуг!бесплатный !стои- !жащая компен-
ный статус      !товерения   !     !или 50%    !мость !сации, тенге
________________!____________!_____!___________!______!_____________
Руководитель
Главный бухгалер
"____" ________199_г.
____________________________________________________________________
Приложение 13
СПРАВКА
о потерях доходов от предоставления льгот
по услугам связи
по ___________________ области (городу) за ______ квартал 199_г.
____________________________________________________________________
Наименование    !  Единица    !                  Всего
показателей     !  измерения  !__________________________________
!             !за отчетный квартал !с начала года
___________________!_____________!____________________!_____________
Количество граждан,    человек
которым предостав-
лены льготы по
услугам связи
Полная стоимость        тыс.тенге
предоставленных
услуг
Сумма потерь,           тыс. тенге
подлежащая
компенсации
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" ____________199_г.
___________________________________________________________________
Приложение 14
Сводный расчет сумм, подлежащих компенсации,
по Министерству транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
за __________________________ квартал 199_г.
_____________________________________________________________________
Категории !Полная стоимость!Льготная стоимость!Сумма, подлежащая
льготников!услуги, тенге   !услуги, тенге     !компенсации, тыс.тенге
__________!________________!__________________!______________________
По услугам связи
Подписка
Руководитель
Главный бухгалтер
"____" _______________199_г.
___________________________________________________________________
Приложение 15
Отчет о выданных льготных билетах
за _______________ квартал 199_г.
___________________________________________________________________
Фамилия,!Номер пенси-!Маршрут:  !Вид льготы,!Стоимость !Сумма, под-
имя, от-!онного удо- !станция   !бесплатный !полного   !лежащая
чество  !стоверения, !отправки, !или 50%    !проездного!компенсации,
льготни-!категория   !станция   !           !билета,   !тенге
ка      !льгот       !назначения!           !тенге     !
________!____________!__________!___________!__________!___________
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" ______________ 199_г.
_____________________________________________________________________
Приложение 16
СПРАВКА
о потерях доходов от предоставления льгот за
"__________" _______________________199___г.
_______________________________________________________________
Наименование           !      Единица     !     Всего
показателей            !     измерения    !
___________________________ !__________________!_______________
1. Количество льготников            чел.
2. Сумма фактических затрат         тыс. тенге
3. Сумма потерь, подлежащая         тыс. тенге
компенсации
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" ___________ 199_г.
________________________________________________________________
Приложение 17
Сводный расчет сумм, подлежащих компенсации,
по Министерству транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
___________________________________________________________________
Категория !Полная стоимость!Льготная стоимость!Сумма, подлежащая
льготников!услуги, тенге   !услуги, тенге     !компенсации, тенге
__________!________________!__________________!____________________
Авиатранспорт
Железные дороги
Автотранспорт
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" ____________199_г.
___________________________________________________________________
Приложение 18
СПРАВКА
о суммах, подлежащих компенсации
за проезд по территории СНГ
__________________________________________________________________
Ф.И.О.!Кате-!Номер пен-!Маршрут:стан-!Стои-!Фактически!Сумма, под-
льгот-!гория!сионного  !ция отправле-!мость!предостав-!лежащая
ника  !льгот!удостове- !ния, станция !про- !ленная    !компенсации,
!     !рения     !назначения   !езда !льгота,   !тенге
!     !          !             !тенге!тенге     !
______!_____!__________!_____________!_____!__________!___________
Руководитель
Главный бухгалтер
"_____" _____________199_г.
___________________________________________________________________
Приложение 19
СВЕДЕНИЯ
о суммах, необходимых для компенсации затрат,
связанных с проездом по территории стран СНГ
за ____________________ квартал 199 _____ г.
__________________________________________________________________
Показатели                     !    Единица       !   Сумма
!   измерения      !
____________________________________!__________________!__________
1. Количество льготников                чел.
2. Сумма, подлежащая компенсации        тенге
Руководитель
Главный бухгалтер
"______" ______________199__г.
__________________________________________________________________
Приложение 20
[Бланк льготного рецепта]
------------------
Приложение 20-а
Оборот ф. 108/у
ПАМЯТКА ВРАЧУ
1. Шифр лечебно-профилактического учреждения печатается
типографским способом или ставится штамп.
2. Рецепт выписывается на латинском языке, разборчиво, четко
чернилами или шариковой ручкой (кроме зеленого и красного цветов),
исправления запрещаются.
3. На одном бланке может быть выписано:
а) одно лекарственное средство:
- подлежащее предметно-количественному учету;
- предназначенное для отпуска бесплатно или на льготных
условиях;
б) одно, два, три лекарственных средства (простых,
сильнодействующих, ядовитых), не подлежащих
предметно-количественному учету.
4. Разрешаются только принятые правилами сокращения обозначений.
5. Твердые и сыпучие вещества выписываются в граммах (0,001;
0,02; 0,3; 1,0), жидкие - в миллилитрах, граммах и каплях.
6. Способ применения пишется на казахском или русском языках,
запрещается ограничиваться общими указаниями: "внутреннее", "известно"
и т.п.
7. При заполнении рецепта для оплаты за полную стоимость (для
взрослого, для ребенка) или на льготных условиях (ИОВ, для ребенка,
прочие, бесплатно) нужное подчеркнуть и указать процент льгот.

Жамбыл                        |            55,3                |
___________________________________|________________________________|
Батыс Қазақстан               |            72,8                |
___________________________________|________________________________|
Қарағанды                     |            75,1                |
___________________________________|________________________________|
Қызылорда                     |            66,8                |
___________________________________|________________________________|
Қостанай                      |            78                  |
___________________________________|________________________________|
Маңғыстау                     |            53,7                |
___________________________________|________________________________|
Павлодар                      |            78                  |
___________________________________|________________________________|
Солтүстiк Қазақстан           |            78,8                |
___________________________________|________________________________|
Оңтүстiк Қазақстан            |            50,8                |
___________________________________|________________________________|
Алматы қаласы                 |            60,5                |
___________________________________|________________________________|
7-Қосымша
Иелігiндегi үй туралы
Анықтама
Азамат(ша)____________________________________________________-
________________________қаласындағы________________________________
мекен-жайда жылытылатын алаңның көлемi_____________________________
жеке меншiк құқығындағы үй-жай атына тiркелгенiн растап, берiледi.
Анықтама жеке иелiгiндегi үйдiң техникалық паспорты мен үйде
тұратын азаматтарды тiркеуге арналған үй кiтабының негiзiнде
берiледi.
ТТБ бастығы
Картотека бойынша тексердiм
"___"_____________199__жыл
8-Қосымша
Жеңiлдетiлген жағдайда____________________алуға арналған
(отын түрi)
N_______ТIЗIМ
___________________________________________________________________
Тегi, аты,   |Мекен-жайы | Жеңiлдiкпен берiлетiн|Әлеуметтiк
әкесiнiң аты |           |отын нормасы, тонна   |мәртебесi немесе
|           |                      | басқасы
___________________________________________________________________
Басшы
Бас бухгалтер
"__"_______________199__жыл
9-Қосымша
Жеңiлдетiлген жағдайда отын алуға арналған
Анықтама
199___жылға
Азамат (ша)________________________________________берiлдi
өйткенi ол жеңiлдетiлген жағдайда отынмен қамтамасыз етiлуге
құқықты.
Жеңiлдiкпен берiлетiн отын нормасы________________________
Әлеуметтiк мәртебесi______________________________________
Басшы
Бас бухгалтер
"__"_______________199__жыл
10-Қосымша
Халықтың жекелеген санаттарына отынды
жеңiлдiкпен босату туралы
Есеп
199__жылдың ___________________тоқсаны үшiн
___________________________________________________________________
Р/с|Жеңiлдiктi пайдаланып,| Үй   | Отын   |Бiрлiк|Отынға бөлiнген
N |отынмен қамтамасыз    | саны |мөлшерi,|құны, |қаржы сомасы,
|етiлуге құқығы бар    |      | тонна  | теңге|мың теңге
|азаматтар санаты      |      |        |      |
___________________________________________________________________
Анықтама:
________есептi кезеңнiң басындағы қарызы_______мың теңге
Қаржы басқармасы жыл басынан аударды    _______мың теңге
_______есептiк кезеңнiң соңындағы қарызы_______мың теңге
Басшы
Бас бухгалтер
"__"____________199__жыл
11-Қосымша
Халықтың жекелеген санаттарына отынды
жеңiлдiкпен босату жөнiндегi
Есеп
199__жылдың ___________________тоқсаны
____________________облысы (қаласы) бойынша
___________________________________________________________________
Р/с|Жеңiлдiктi пайдаланып,| Үй   | Отын   |Бiрлiк|Отынға бөлiнген
N |отынмен қамтамасыз    | саны |мөлшерi,|құны, |қаржы сомасы,
|етiлуге құқығы бар    |      | тонна  | теңге|мың теңге, жыл
|азаматтар санаты      |      |        |      |басынан бастап
___________________________________________________________________
Анықтама:
________есептi кезеңнiң басындағы қарызы_______мың теңге
Қаржы басқармасы жыл басынан аударды    _______мың теңге
_______есептiк кезеңнiң соңындағы қарызы_______мың теңге
Басшы
Бас бухгалтер
"__"____________199__жыл
12-Қосымша
_________бойынша 199__жылдың_________тоқсанына арналған
(кәсiпорынның атауы)
жеңiлдетiлген байланыс қызметiн ұсыну туралы
Есеп
1. Жеңiлдiктi пайдаланушының тегi, аты, әкесiнiң аты,
әлеуметтiк мәртебесi
2. Зейнеткерлiк куәлiгiнiң нөмiрi
3. Көрсетiлетiн қызмет түрi
4. Жеңiлдiк түрi, тегiн немесе 50%
5. Толық бағасы
6. Өтемақыға жататын сома, теңге
_________________________________________________________________
1    |    2    |    3     |      4    |    5    |    6
_________________________________________________________________
Басшы
Бас бухгалтер
"__"____________199__жыл
13-Қосымша
Байланыс қызметi бойынша берiлген жеңiлдiктерден
жоғалған пайда туралы
Анықтама
__________________облысы (қаласы) бойынша
199__ж.___________________тоқсанына арналған
___________________________________________________________________
Көрсеткiштер атауы  | Өлшем бiрлiгi |      Барлығы
|               |______________________________
|               |есептi тоқсанда|жыл басынан берi
___________________________________________________________________
Байланыс қызметi бойынша   адам
жеңiлдiк берiлген адам
саны
Көрсетiлген қызметтiң     мың теңге
толық құны
Өтемақы берiлуге тиiстi   мың теңге
шығын сомасы
Басшы
Бас бухгалтер
"__"____________199__жыл
14-Қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация
министрлiгi бойынша өтелуге жататын соманың жиынтық есебi
199__жылдың _______________тоқсаны үшiн
1. Жеңiлдiктi пайдаланушылар санаты
2. Көрсетiлетiн қызметтiң толық құны, теңге
3. Көрсетiлетiн қызметтiң жеңiлдетiлген құны, теңге
4. Өтелуге тиiс сома, мың теңге
________________________________________________________________
1       |         2         |       3       |     4
________________________________________________________________
Байланыс қызметi бойынша
Мерзiмдiк басылымға жазылу
Басшы
Бас бухгалтер
"__"____________199__жыл
15-Қосымша
Жеңiлдiкпен берiлген билеттер туралы
Есеп
___________________тоқсан 199__жыл үшiн
1. Жеңiлдiктi пайдаланушының тегi, аты, әкесiнiң аты
2. Зейнеткерлiк куәлiктiң N, жеңiлдiк санаты
3. Жүру бағыты Шыққан ст. Баратын ст.
4. Жеңiлдiктiң түрлерi, тегiн немесе 50%
5. Жол билетiнiң толық құны, теңге
6. Өтелуге жататын сома, теңге
________________________________________________________________
1       |   2      |     3     |     4   |    5    |   6
________________________________________________________________
Басшы
Бас бухгалтер
"__"____________199__жыл
16-Қосымша
Жеңiлдiктер беруден жоғалған пайда туралы
Анықтама
199__жылдың ______________________тоқсаны бойынша
___________________________________________________________________
Көрсеткiштер атауы     | Өлшем бiрлiгi   |  Барлығы
___________________________________________________________________
1. Жеңiлдiктi пайдаланушылар саны     адам
2. нақты шығын сомасы                 мың теңге
3. Өтелуге жататын шығын сомасы       мың теңге
Басшы
Бас бухгалтер
"__"____________199__жыл
17-Қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi бойынша өтелуге жататын соманың жиынтық
Есебi
___________________________________________________________________
Жеңiлдiктi     | Көрсетiлетiн   | Көрсетiлетiн        |Өтелуге тиiс
пайдаланушылар  |қызметтiң толық |қызметтiң жеңiлдетiл.| сома, теңге
санаты      | құны, теңге    |ген құны, теңге      |
___________________________________________________________________
Әуе көлiгi
Темiр жол
Автомобиль көлiгi
Басшы
Бас бухгалтер
"___" ___________________199__ж.
18-Қосымша
ТМД аумағында жүргенi үшiн өтелуге жататын сомалар туралы
Анықтама
1. Жеңiлдiктi пайдаланушылар тегi, аты, әкесiнiң аты
2. Жеңiлдiктер санаты
3. Зейнеткерлiк куәлiктiң нөмiрi
4. Жүру бағыты Шыққан ст, Баратын ст.
5. Жолақы құны, теңге
6. Нақты берiлген жеңiлдiк, теңге
7. Өтелуге жататын сома, теңге
___________________________________________________________________
1     |   2   |    3    |    4   |   5   |     6   |   7
___________________________________________________________________
Басшы
Бас бухгалтер
"___" ___________________199__ж.
19-Қосымша
ТМД елдерi аумақтары бойынша жол жүруге
байланысты шығындарды өтеу үшiн қажеттi сомалар туралы
Мәлiмет
___________________________________________________________________
Көрсеткiштер        |  Өлшем бiрлiгi      |    Сома
___________________________________________________________________
1. Жеңiлдiктi
пайдаланушылар саны        адам
2. Өтеуге жататын сома       теңге
Басшының қолы
20-Қосымша
Дәрiгерге жаднама
1. Емдеу-алдын алу мекемесiнiң шифры баспаханалық әдiспен
басылады немесе штамп қойылады.
2. Рецепт латын тiлiнде, анық, айқын, сиямен немесе шариктi қаламмен (жасыл, қызыл түстен басқа) жазылады, түзетуге болмайды.
3. Бiр бланкiге:
а) заттық-сандық есеп жүргiзiлетiн тегiн немесе жеңiлдiкпен босатылатын бiр дәрiлiк зат;
ә) заттық-сандық есеп жүргiзiлмейтiн бiр, екi үш дәрiлiк зат (жай, күштi әсер ететiн, улы) жазылуы мүмкiн.
4. қысқарту ережесiмен қабылданған белгiлер ғана рұқсат етiледi.
5. Қатты және сусымалы заттар - грамм (0,001; 0,3;1,0), сұйық
заттар миллилитр, грамм, тамшы өлшемiмен жазылады.
6. Қолдану әдiсi қазақ немесе орыс тiлiнде жазылады "iшкi",
"белгiлi", т.б. жалпы нұсқаулармен шектелуге тыйым салынады.
7. Рецептi толтырғанда толық құны (ересек адам үшiн, бала
үшiн) немесе жеңiлдiкпен (ҰОС мүгедегi, бала үшiн, басқадай тегiн)
төленетiнi, жеңiлдiк процентi көрсетiлуi керек.

8. Подпись врача должна быть заверена его личной печатью.
___________________________________________________________________
Номер лекарств индивидуального  !          Штамп аптеки
приготовления              !
__________________________________!________________________________
принял      !  приготовил       !     проверил    !  отпустил
______________!___________________!_________________!______________
!                   !                 !
!                   !                 !
!                   !                 !
!                   !                 !
______________!___________________!_________________!______________
Приложение 21
Форма N АП-9
__________            код. опер.
Управление (объединение)    !________!            __________
Аптека N___________________ !________!            !_________!
Отдел _____________________ !________!            !_________!
СВОДНЫЙ РЕЕСТР N ______
рецептов ___________________________________________________
лечебно-профилактическое учреждение
на бесплатный и льготный отпуск медикаментов
за _______________ 199_г.
1. Количество рецептов _____________________________________
2. Стоимость отпущенных медикаментов
(по розничной стоимости) ________________________________
3. Сумма, оплаченная больными ______________________________
4. Сумма, подлежащая возмещению ____________________________
к оплате _________________ тенге
прописью
Руководитель
Главный бухгалтер
"____" ___________ 199_г.
Приложение 22
ПЕРЕЧЕНЬ
государств, территорий и период ведения боевых
действий с участием граждан Республики Казахстан
Гражданская война: с 23 февраля 1918 г. по октябрь 1922 г.
Советско-польская война: март-октябрь 1920 г.
Боевые действия в Испании: 1936-1939 гг.
Война с Финляндией: с 30 ноября 1939 г. по 13 марта 1940 г.
Великая Отечественная война: с 22 июня 1941 г. по 9 (11) мая
1945 г.
Война с Японией: с 9 августа 1945 г. по 3 сентября 1945 г.
Боевые операции по ликвидации басмачества: с октября 1922 г. по
июнь 1931 г.
Боевые действия в районе озера Хасан: с 29 июля по 11 августа
1938 г.
Боевые действия на реке Халхин-Гол: с 11 мая по 16 сентября
1939 г.
Боевые действия при воссоединении СССР, Западной Украины и
Западной Белоруссии: с 17 по 28 сентября 1939 г.
Боевые действия в Китае: с августа 1924 г. по июль 1927 г.;
октябрь-ноябрь 1929 г.; с июля 1937 г. по сентябрь 1944 г.;
июль-сентябрь 1945 г.; с марта 1946 г. по апрель 1949 г.; март-май
1950 г. (для личного состава группы войск ПВО); с июня 1950 г. по июль
1953 г.(для личного состава воинских подразделений, принимавших
участие в боевых действиях в Северной Корее с территории Китая).
Боевые действия в Венгрии: 1956 г.
Боевые действия на острове Даманский: март 1969 г.
Боевые действия в районе озера Жаланашколь: август 1969 г.
Приложение 23
ПЕРЕЧЕНЬ
городов и периодов ведения боевых действий
с участием граждан Республики Казахстан

8. Дәрiгердiң қолы оның жеке мөрiмен расталуы керек.
__________________________________________________________________
Жеке адамға дайындалған дәрi нөмiрi | Дәрiхана мөртаңбасы
__________________________________________________________________
қабылданды    |   дайындады         | тексердi  | босатты
__________________________________________________________________
21-Қосымша
N АП-9 нысаны
Басқарма (бiрлестiк)     ________      опер. коды
N___дәрiхана             |______|      ________
Бөлiм___________         |______|      |______|
|______|      |______|
__________________________________________________________________
емдеу-алдын алу мекемесi
Тегiн және жеңiлдiкпен босатылған дәрi-дәрмек рецептерiнiң
N__________ЖИЫНТЫҚ РЕЕСТРI
199__ж.________________бойынша
1. Рецептер саны______________________________________________
2. Босатылған дәрi-дәрмектердiң құны
(бөлшек сауда бағасы бойынша)______________________________
3. Науқастар төлеген сома ____________________________________
4. Өтелуге тиiстi сома _______________________________________
_________________________________________теңге төленсiн.
сөзбен
Басшы
Бас бухгалтер
"___" ___________________199__ж.
22-Қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының қатысуымен
соғыс қимылдары болған мемлекеттер, аумақтар
және ол жүргiзiлген кезеңдер
ТIЗIМI
Азамат соғысы: 1918 жылғы 23 ақпаннан 1922 жылғы қазанға дейiн.
Кеңес-поляк соғысы: 1920 жылғы наурыз-қазан,
Испаниядағы соғыс: 1936-1939 жылдар.
Финляндиямен соғыс: 1939 жылғы 30 қарашадан 1945 жылғы 13
наурызға дейiн.
Ұлы Отан соғысы: 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылғы 9 (11)
мамырға дейiн.
Жапониямен соғыс: 1945 жылғы 9 тамыздан 1945 жылғы 3 қарашаға
дейiн.
Басшыларды жою жөнiндегi соғыс операциялары: 1922 жылғы
қазаннан 1931 жылғы маусымға дейiн.
Хасан көлi ауданындағы соғыс қимылдары: 1938 жылғы 29 шiлдеден
11 тамызға дейiн.
Халхин-Гол өзенiндегi соғыс қимылдары: 1939 жылғы 11 мамырдан
16 қыркүйекке дейiн.
КСРО, Батыс Украина және Батыс Белоруссия қосылған кездегi соғыс қимылдары: 1939 жылғы 17 қыркүйектен 28 қыркүйекке дейiн.
Қытайдағы соғыс қимылдары: 1924 жылғы тамыздан 1927 жылғы
шiлдеге дейiн; 1929 жылғы қазан-қараша; 1937 жылғы шiлдеден 1944
жылғы қыркүйекке дейiн; 1945 жылғы шiлде-қыркүйек; 1946 жылғы
наурыздан 1949 жылғы сәуiрге дейiн; 1950 жылғы наурыз-мамыр (ӘШҚ
әскерлерi тобының жеке құрамы үшiн); 1950 жылғы мамырдан 1953 жылғы
шiлдеге дейiн (Солтүстiк Кореядағы соғыс қимылдарына Қытай аумағынан
қатысқан әскери бөлiмшелердiң жеке құрамы үшiн).
Венгриядағы соғыс қимылдары: 1956 жыл.
Даман аралындағы соғыс қимылдары: 1969 жылғы наурыз.
Жалаңашкөл ауданындағы соғыс қимылдары: 1969 жылғы тамыз.
23-Қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының қатысуымен соғыс
қимылдары болған қалалар және ол жүргiзiлген кезеңдер
ТIЗIМI

Оборона города Одессы: с 10 августа по 16 октября 1941 г.
Оборона города Ленинграда: с 8 сентября 1941 г. по 27 января
1944 г.
Оборона города Севастополя: с 5 ноября 1941 г. по 4 июля 1942 г.
Оборона города Сталинграда: с 12 июля по 19 ноября 1942 г.
Приложение 24
ПЕРЕЧЕНЬ
периодов ведения боевых действий на территории других
государств с участием граждан Республики Казахстан
Боевые действия в Алжире: 1962 - 1964 гг.
Боевые действия в Египте (Объединенная Арабская Республика): с
октября 1962 г. по март 1963 г.; июнь 1967 г.; 1968 г.; с марта 1969 г. по июль 1972 г.; с октября 1973 г. по март 1974 г.; с июня 1974 г. по февраль 1975 г. (для личного состава тральщиков Черноморского и Тихоокеанского флотов, участвовавших в
разминировании зоны Суэцкого канала).
Боевые действия в Йеменской Арабской Республике: с октября
1962 г. по март 1963 г.; с ноября 1967 г. по декабрь 1969 г.
Боевые действия во Вьетнаме: с января 1961 г. по декабрь 1974 г.
Боевые действия в Сирии: июнь 1967 г.; март-июль 1970 г.;
сентябрь-ноябрь 1972 г.; октябрь 1973 г.
Боевые действия в Анголе: с ноября 1975 г. по ноябрь 1979 г.
Боевые действия в Мозамбике: 1967-1969 гг.; с ноября 1975 г. по
ноябрь 1979 г.
Боевые действия в Эфиопии: с декабря 1977 г. по ноябрь 1979 г.
Боевые действия в Афганистане: с апреля 1978 г. по 15 февраля 1989 г.
Боевые действия в Камбодже: апрель-декабрь 1970 г.
Боевые действия в Бангладеш: 1972-1973 гг. (для личного состава
кораблей и вспомогательных судов Военно-Морского Флота СССР).
Боевые действия в Лаосе: с января 1960 г. по декабрь 1963 г.; с
августа 1964 г. по ноябрь 1968 г.; с ноября 1969 г. по декабрь
1970 г.
Боевые действия в Сирии и Ливане: июнь 1982 г.
Приложение 25
П е р е ч е н ь
медалей СССР,  отнесенных к наградам за
самоотверженный труд и безупречную воинскую
службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
Медаль Ушакова "За отвагу"
Медаль Нахимова "За боевые заслуги"
"За трудовую доблесть"
"За трудовое отличие"
"За оборону Ленинграда"
"За оборону Москвы"
"За оборону Одессы"
"За оборону Севастополя"
"За оборону Сталинграда"
"За оборону Киева"
"За оборону Кавказа"
"За оборону Советского Заполярья
"За победу над Германией в Великой Отечественной войне"
"За победу над Японией"
"За доблестный труд в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг."

Одесса қаласын қорғау: 1941 жылғы 10 тамыздан 16 қазанға дейiн.
Ленинград қаласын қорғау: 1941 жылғы 8 қыркүйектен 1944 жылғы
27 қаңтарға дейiн.
Севастополь қаласын қорғау: 1941 жылғы 5 қарашадан 1942 жылғы
4 шiлдеге дейiн.
Сталинград қаласын қорғау: 1942 жылғы 12 шiлдеден 19 қарашаға
дейiн.
24-Қосымша
Басқа мемлекеттер аумағында Қазақстан Республикасы
азаматтарының қатысуымен жүргiзiлген соғыс
қимылдары кезеңдерiнiң
ТIЗIМI
Алжирдегi соғыс қимылдары: 1962-1964 жылдар.
Египеттегi (Бiрiккен Араб Республикасы) соғыс қимылдары: 1962 жылғы қазаннан 1963 жылғы наурызға дейiн; 1967 жылғы маусым; 1968 жыл; 1969 жылғы наурыздан 1972 жылғы шiлдеге дейiн; 1973 жылғы қазаннан 1974 жылғы наурызға дейiн; 1974 жылғы маусымнан 1975 жылғы ақпанға дейiн (Суэц каналын минадан тазартуға қатысқан Қара теңiз және Тынық мұхит флоттары тралшыларының жеке құрамы үшiн).
Йемен Араб Республикасындағы соғыс қимылдары: 1962 жылғы қазаннан 1963 жылғы наурызға дейiн; 1967 жылғы қарашадан 1969 жылғы желтоқсанға дейiн.
Вьетнамдағы соғыс қимылдары: 1961 жылғы қаңтардан 1974 жылғы желтоқсанға дейiн.
Сириядағы соғыс қимылдары: 1967 жылғы маусым; 1970 жылғы
наурыз-шiлде; 1972 жылғы қыркүйек-қараша; 1973 жылғы қазан.
Анголадағы соғыс қимылдары: 1975 жылғы қарашадан 1979 жылғы
қарашаға дейiн.
Мозамбиктегi соғыс қимылдары: 1967=1969 жылдар; 1975 жылғы
қарашадан 1979 жылғы қарашаға дейiн.
Эфиопиядағы соғыс қимылдары: 1977 жылғы желтоқсаннан 1979 жылғы
қарашаға дейiн.
Ауғанстандағы соғыс қимылдары: 1978 жылғы сәуiрден 1989 жылғы
15 ақпанға дейiн.
Камбоджадағы соғыс қимылдары: 1970 жылғы сәуiр-желтоқсан.
Бангладештегi соғыс қимылдары: 1972-1973 жыл. (КСРО
Әскери-Теңiз Флоты корабльдерi мен көмекшi кемелерiнiң жеке құрамы
үшiн).
Лаостағы соғыс қимылдары: 1960 жылғы қаңтардан 1963 жылғы
желтоқсанға дейiн; 1964 жылғы тамыздан 1968 жылғы қарашаға дейiн;
1969 жылғы қарашадан 1970 жылғы желтоқсанға дейiн.
Сирия мен Ливандағы соғыс қимылдары: 1982 жылғы маусым.
25-Қосымша
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi
мен мiнсiз әскери  қызметi үшiн берiлетiн наградаларға
жатқызылған КСРО медальдарының
ТIЗIМI
"Ерлiгi үшiн" Ушаков медалi
"Жауынгерлiк еңбегi үшiн" Нахимов медалi
"Еңбектегi ерлiгi үшiн"
"Еңбекте үздiк шыққаны үшiн"
"Ленинградты қорғағаны үшiн"
"Москваны қорғағаны үшiн"
"Одессаны қорғағаны үшiн"
"Севастопольдi қорғағаны үшiн"
"Сталинградты қорғағаны үшiн"
"Киевтi қорғағаны үшiн"
"Кавказды қорғағаны үшiн"
"Кеңестiк Заполяриенi қорғағаны үшiн"
"1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн"
"Жапонияны жеңгенi үшiн"
"1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы ерлiк еңбегi үшiн".