О реорганизации Государственной продовольственной контрактной корпорации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1997 года № 260. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1185
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1185 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования системы закупок зерна и продуктов его переработки в государственные ресурсы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан в двухнедельный срок преобразовать в установленном законодательством порядке Государственную продовольственную контрактную корпорацию в закрытое акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация" со стопроцентным государственным пакетом акций и подписать акт приема-передачи зерна государственных ресурсов и продуктов его переработки по книжным остаткам на день акционирования.
2. Определить основными функциями создаваемого акционерного общества:
закупку, учет, организацию хранения, обновление и реализацию зерна и продуктов его переработки, находящихся в государственных ресурсах;
снабжение бюджетных организаций и спецпотребителей зерном и продуктами его переработки.
3. (Пункт 3 исключен - постановлением Правительства РК от 21 апреля 1999 г. N 443 P990443_ )
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 24 ақпандағы N 260 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1185 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 31.12.2015 № 1185 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттiк ресурстарға астық және оның өңделген өнiмдерiн сатып алу жүйесiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесiп екi апта мерзiмде Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясын жүз процент мемлекеттiк акцияларының пакетiмен "Азық-түлiк контракт корпорациясы" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамы етiп заңмен белгiленген тәртiпте қайта құрсын және акционерлеу күнгi кiтаптық қалдығы бойынша мемлекеттiк ресурстар астығы мен оның өңделген өнiмдерiн қабылдап алу-өткiзу актiсiне қол қойсын.
2. Құрылатын акционерлiк қоғамның негiзгi функциялары:
мемлекеттiк ресурстардағы астық және оның өңделген өнiмдерiн сатып алу, есепке алу, сақталуын ұйымдастыру, жаңарту және сату;
бюджеттiк ұйымдар мен арнайы тұтынушыларды астықпен және оның өңделген өнiмдерiмен жабдықтау болып айқындалсын.
3. Алынып тасталды - ҚРҮ-нің 1999.04.21. N 433 қаулысымен. P990433
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi