О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности государственных органов, осуществляющих регулирование финансового рынка"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 августа 2005 года N 229-p.
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности государственных органов, осуществляющих регулирование финансового рынка" (далее - Закон):
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона (далее - Перечень).
2. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) и Агентству Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (по согласованию) согласно Перечню:
1) разработать и внести в установленном порядке проекты Указов Президента Республики Казахстан;
2) принять нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 августа 2005 года
N№229-p
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации  Закона  Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам деятельности
государственных органов, осуществляющих
регулирование финансового рынка"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма
акта
Срок
исполне-
ния
Государст-
венный
орган,
ответст-
венный за
исполнение
1
2
3
4
5
1.
О внесении изме-
нений и допол-
нений в Положе-
ние и структуру
НБРК, утвержден-
ные Указом Пре-
зидента Республи-
ки Казахстан от
31 декабря 2003
года N 1271
Проект
Указа
Президента
Республики
Казахстан
Сентябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию)
2.
О внесении изме-
нений и дополне-
ний в Положение
об АФН, утверж-
денное Указом
Президента Рес-
публики Казахстан
от 31 декабря
2003 года№N 1270
Проект
Указа
Президента
Республики
Казахстан
Сентябрь
2005 года
АФН (по
согласова-
нию)
3.
О внесении изме-
нений в некоторые
нормативные пра-
вовые акты
Постановле-
ние правле-
ния АФН
Сентябрь
2005 года
АФН (по
согласова-
нию)
4.
О внесении изме-
нений в Правила
лицензирования и
регулирования
деятельности по
инкассации, пе-
ресылке банкнот,
монет и ценнос-
тей юридических
лиц, не являю-
щихся банками,
утвержденные пос-
тановлением прав-
ления НБРК от 10
октября 2002
года N 401
Постановле-
ние правле-
ния НБРК
Сентябрь
2005 года
НБРК (по
согласова-
нию)
5.
Об утверждении
Инструкции по
организации ох-
раны и устройству
помещений банков
и организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских опе-
раций
Постановле-
ние правле-
ния НБРК
Сентябрь
2005 года
НБРК (по
согласо-
ванию)
6.
Об утверждении
Правил продажи
и выкупа НБРК
банкнот и монет
Постановле-
ние правле-
ния НБРК
Сентябрь
2005 года
НБРК (по
согласо-
ванию)
7.
Об утверждении
Правил продажи
и выкупа НБРК
инвестиционных и
коллекционных
монет
Постановле-
ние правле-
ния НБРК
Сентябрь
2005 года
НБРК (по
согласо-
ванию)
8.
О внесении изме-
нений и допол-
нений в Правила
о минимальных ре-
зервных требова-
ниях, утвержден-
ные постановле-
нием правления
НБРК от 3 августа
2002 года N 300
Постановле-
ние правле-
ния НБРК
Сентябрь
2005 года
НБРК (по
согласо-
ванию)
9
Об установлении
норматива мини-
мальных резервных
требований
Постановле-
ние правле-
ния НБРК
Сентябрь
2005 года
НБРК (по
согласо-
ванию)
10.
Об определении
деятельности,
относящейся к
монетарной
Постановле-
ние правле-
ния НБРК
Сентябрь
2005 года
НБРК (по
согласо-
ванию)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НБРК - Национальный Банк Республики Казахстан;
АФН  - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.

"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне қаржы нарығын peттeудi жүзеге асыратын мемлекеттік органдар қызметiнiң мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 18 тамыздағы N 229-ө Өкімі
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне қаржы нарығын реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк органдар қызметiнiң мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi  Заңын  (бұдан әрi - Заң) iске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Заңды iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігi (келiсiм бойынша) Тiзбеге сәйкес:
1) Қазақстан Республикасының Президенті Жарлықтарының жобаларын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен енгiзсiн;
2) нормативтік құқықтық кесiмдердi қабылдасын және Қазақстан Республикасының Yкiметін хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2005 жылғы 18 тамыздағы
N 229-ө өкiмiмен
бекiтiлген
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне
қаржы нарығын реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк
органдар қызметiнiң мәселелерi бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының
Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi
Р/с
N
Нормативтiк құқықтық кесiмнiң атауы
Кесiмнiң нысаны
Орындалу мерзімі
Орындауға жауапты мемлекет-тік орган
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 2003 жылғы
31 желтоқсандағы N 1271
Жарлығымен бекiтiлген
ҚРҰБ ережесiне және
құрылымына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Қазақстан
Республика-
сының
Президентi
Жарлығының
жобасы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚРҰБ
(келiсiм
бойынша)
2.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 2003 жылғы
31 желтоқсандағы N 1270
Жарлығымен бекiтiлген
ҚҚА туралы ережеге
өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу
туралы
Қазақстан
Республика-
сының
Президентi
Жарлығының
жобасы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚҚА
(келiсiм
бойынша)
3.
Кейбір нормативтік
құқықтық кесімдерге
өзгерістер енгізу туралы
ҚҚА
басқармасы-
ның қаулысы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚҚА
(келiсiм
бойынша)
4.
ҚРҰБ басқармасының 2002
жылғы 10 қазандағы N 401
қаулысымен бекiтiлген
Банк болып табылмайтын
заңды тұлғалардың
банкноттарын, монеталары
мен құндылықтарын
инкассациялау, жіберу
жөніндегі қызметін
лицензиялау және реттеу
ережесiне өзгерiстер
енгiзу туралы
ҚРҰБ
басқармасы-
ның
қаулысы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚРҰБ
(келiсiм
бойынша)
5.
Банктердiң және банк
операцияларының
жекелеген түрлерiн
жүзеге асыратын
ұйымдардың үй-жайларын
күзету мен жайластыруды
ұйымдастыру жөнiндегi
нұсқаулықты бекiту туралы
ҚРҰБ
басқармасы-
ның
қаулысы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚРҰБ
(келiсiм
бойынша)
6.
ҚРҰБ-ның банкноттар мен
монеталарды сату және
сатып алу ережесін
бекіту туралы
ҚРҰБ
басқармасы-
ның
қаулысы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚРҰБ
(келiсiм
бойынша)
7.
ҚРҰБ-ның инвестициялық және коллекциялық монеталарды сату және сатып алу ережесін бекіту туралы
ҚРҰБ
басқармасы-
ның
қаулысы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚРҰБ
(келiсiм
бойынша)
8.
ҚРҰБ басқармасының 2002
жылғы 3 тамыздағы N 300
қаулысымен бекiтiлген Ең
аз резервтiк талаптар
туралы ережеге
өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
туралы
ҚРҰБ
басқармасы-
ның
қаулысы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚРҰБ
(келiсiм
бойынша)
9.
Ең аз резервтiк
талаптардың нормативiн
белгiлеу туралы
ҚРҰБ
басқармасы-
ның
қаулысы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚРҰБ
(келiсiм
бойынша)
10.
Монетарлыққа жататын
қызметті айқындау туралы
ҚРҰБ
басқармасы-
ның
қаулысы
2005
жылғы
қыркүйек
ҚРҰБ
(келiсiм
бойынша)
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚРҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi;
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын
реттеу және қадағалау агенттігі.