О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О культуре"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года N 37-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" (далее - перечень).
2. Министерству культуры и информации Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан, в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 февраля 2007 года N 37-p
Примечание РЦПИ!
В Перечень предусмотрены изменения распоряжением Премьер-Министра РК от 21.07.2010 № 104-р (не подлежит опубликованию).
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года "О культуре"
Cноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 07.08.2007 N 213-p.
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта Государст-
венный
орган,
ответствен-
ный за
исполнение
Срок
исполнения
1 2 3 4 5
1.
Об утверждении Правил присвоения статуса "Национальный"  государственным  организациям культуры, отдельным художественным, творческим коллективам
Указ
Президента
Республики
Казахстан
МКИ
декабрь
2007 года
2.
Об утверждении
Правил присвоения
статуса
"Академический"
государственным
организациям
культуры,
отдельным
профессиональным
художественным и
творческим
коллективам
Постановление Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
декабрь
2007 года
3.
Об утверждении
Правил оказания
платных услуг
государственными
учреждениями в
области культуры
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ (созыв), МЭБП
февраль
2007 года
4.
Об утверждении
Правил ведения
Государственного
реестра объектов
национального
культурного
достояния
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
февраль
2007 года
5.
Об утверждении
Правил выдачи
разрешений на
вывоз и ввоз
культурных
ценностей
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
февраль
2007 года
6.
Об утверждении
Правил определения
статуса историко-
культурных и
природных
заповедников,
заповедников-
музеев
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
декабрь
2007 года
7.
Об утверждении
Правил выделения
бюджетных
субсидий на
покрытие убытков,
связанных с
предоставлением
услуг по
обеспечению
доступности
театральных,
концертных и
культурно-досуго-
вых мероприятий
для населения,
пропагандой
классического,
народного,
музыкального и
хореографического
искусства
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
(созыв),
МЭБП
декабрь
2007 года
8.
Об утверждении
Правил выделения
бюджетных субсидий
на покрытие
убытков, связанных
с обеспечением
сохранности,
учета,
комплектования и
реставрации
историко-культур-
ных ценностей
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
(созыв),
МЭБП
декабрь
2007 года
9.
Об утверждении
Правил поступления
и использования
средств от
реализации товаров
(работ, услуг),
не относящихся к
основной
деятельности
государственных
библиотек, музеев
и музеев-заповед-
ников
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
(созыв),
МЭБП
февраль
2007 года
10.
Об утверждении
Правил проведения
экспертизы
культурных
ценностей,
вывозимых и
ввозимых в
Республику
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
февраль
2007 года
11.
Об утверждении
Правил присуждения
государственных
стипендий в
области культуры
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ
февраль
2007 года
12.
Об утверждении
отраслевой системы
поощрения
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
13.
Об утверждении
типовых
квалификационных
требований к
категориям
работников
государственных
организаций
культуры
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
14.
Об утверждении
Правил аттестации
работников
государственных
организаций
культуры
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
15.
Об утверждении
Правил выдачи
сертификата,
подтверждающего
статус творческого
работника
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
16.
Об утверждении
Правил доступа к
фондам библиотек
через заочные или
внестационарные
формы обслуживания
для инвалидов или
лиц преклонного
возраста
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
17.
Об утверждении
Правил
формирования и
содержания
музейного фонда
Республики
Казахстан
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
18.
Об утверждении
Правил доступа к
музейным
экспонатам и
музейным
коллекциям,
находящимся в
хранилище музея
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
19.
Об утверждении
положения о
художественно-
экспертных советах
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
20.
Об утверждении
Положения об
экспертной
комиссии по вывозу
и ввозу культурных
ценностей
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
21.
Об утверждении
Правил присвоения
звания«Народный
(образцовый)
коллективам
художественной
самодеятельности
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
22.
Об утверждении
Правил по
сохранению и
использованию
библиотечных
фондов
Приказ
МКИ
февраль
2007 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКИ  - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан

"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 28 ақпандағы N 37-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлiгi:
1) тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Президентiне, Қазақстан Республикасының Үкiметіне бекiтуге енгiзсiн;
2) тиiстi ведомстволық нормативтік құқықтық актiлердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Yкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2007 жылғы 28 ақпандағы
N 37-ө өкiмiмен
бекiтiлген
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2007.08.07.  N 213-ө өкімімен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Тізбеге өзгерту енгізу көзделген - ҚР Премьер-Министрінің 2010.07.21 № 104-ө Өкімімен (жариялануға жатпайды).
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы
15 желтоқсандағы Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi
Р/с N
Нормативтiк құқықтық
актiнiң атауы
Актiнiң нысаны
Орындауға
жауапты
мемлекеттiк
орган
Орындау мерзiмi
1
2
3
4
5
1.
Мемлекеттiк мәдениет
ұйымдарына, жекелеген
көркем, шығармашылық
ұжымдарға "Ұлттық"
мәртебесiн беру
ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Президентi-
нiң Жарлығы
Мәдениетминi
2007 жылғы
желтоқсан
2.
Мемлекеттiк мәдениет
ұйымдарына, жекелеген
кәсiби көркем және
шығармашылық ұжымдарға
"Академиялық" мәртебесiн беру
ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
2007 жылғы
желтоқсан
3.
Мәдениет саласындағы
мемлекеттiк мекемелердiң ақылы
қызметтер көрсету
ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
(жинақтау),
ЭБЖМ
2007 жылғы
ақпан
4.
Ұлттық-мәдени игiлiк
объектiлерiнiң
мемлекеттiк тiзiлiмiн
жүргiзу ережесiн
бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
5.
Мәдени құндылықтарды
әкетуге және әкелуге
рұқсаттар беру ережесiн
бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
6.
Тарихи-мәдени және
табиғи қорықтардың,
қорық-мұражайлардың
мәртебесiн айқындау
ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
2007 жылғы
желтоқсан
7.
Театр, концерттiк және
мәдени-демалыс
iс-шараларының халық
үшiн қол жетiмдiлiгiн
қамтамасыз ету жөнiн-
дегi қызметтердi ұсынуға, классикалық,
халықтық, музыкалық
және хореографиялық
өнердi насихаттауға
байланысты шығындарды
жабуға бюджеттiк
субсидиялар бөлу
ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
(жинақтау),
ЭБЖМ
2007 жылғы
желтоқсан
8.
Тарихи-мәдени
құндылықтардың
сақталуын, есепке
алынуын, жинақталуын
және реставрациялануын
қамтамасыз етуге
байланысты шығындарды
жабуға бюджеттiк
субсидиялар бөлу
ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
(жинақтау),
ЭБЖМ
2007 жылғы
желтоқсан
9.
Мемлекеттiк кiтапхана-
лардың, мұражайлар мен
мұражай-қорықтардың
негiзгi қызметiне
қатысы жоқ тауарларды
(жұмыстарды, қызмет-
тердi) сатудан қаражат-
тың түсуi мен оны
пайдалану ережесiн
бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
(жинақтау),
ЭБЖМ
2007 жылғы
ақпан
10.
Қазақстан Республикасы-
нан әкетiлетiн және
оған әкелiнетiн мәдени
құндылықтарға сараптама
жүргiзу ережесiн
бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
11.
Мәдениет саласында
мемлекеттiк стипендия-
лар беру ережесiн
бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
12.
Көтермелеудiң салалық
жүйесiн бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
13.
Мемлекеттiк мәдениет
ұйымдары қызметкерлерi-
нiң санаттарына үлгi
бiлiктiлiк талаптарын
бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
14.
Мемлекеттiк мәдениет
ұйымдары қызметкерлерiн
аттестаттау ережесiн
бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
15.
Шығармашы қызметкердiң
мәртебесiн растайтын
сертификат беру
ережесiн бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
16.
Мүгедектерге немесе
егде жастағы адамдарға
арналған сырттай және
стационардан тыс қызмет
ету нысандары арқылы
кiтапхана қорларына
қол жеткiзу ережесiн
бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
17.
Қазақстан Республикасы-
ның мұражай қорын
қалыптастыру және ұстау
ережесiн бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
18.
Мұражайдың сақтау
қоймасындағы мұражай
жәдiгерлерi мен мұражай
коллекцияларына қол
жеткiзу ережесiн
бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
19.
Көркем-сараптамалық
кеңестер туралы
ереженi бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
20.
Мәдени кұндылықтарды
әкету және әкелу
жөнiндегi сараптамалық
комиссия туралы
ереженi бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
21.
Көркемөнерпаздар
ұжымдарына "Халық"
(үлгiлi) атағын беру
ережесiн бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
22.
Кiтапхана қорларын
сақтау және пайдалану
жөнiндегi ереженi
бекiту туралы
Бұйрық
Мәдениетминi
2007 жылғы
ақпан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Мәдениетминi - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
ЭБЖМ         - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi