О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам интеллектуальной собственности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 82-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 2 марта 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам интеллектуальной собственности" (далее - перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 апреля 2007 года N 82-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 2 марта 2007 года "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам интеллектуальной собственности"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 13 июня 2007 г. N  161-p ; от 19 февраля 2008 года  N 38-р
N п/п
Наименование
Форма акта
Ответственный
за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении
Инструкции по
составлению,
оформлению и
рассмотрению
заявки на выдачу
инновационного
патента и
патента на
изобретение
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
2
Об утверждении Инструкции по составлению, оформлению и рассмотрению заявки на выдачу патента на полезную модель
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
3
Об утверждении Инструкции по составлению, оформлению и рассмотрению заявки на выдачу патента на промышленный образец
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
4
Об утверждении
Инструкции по
составлению,
оформлению и
рассмотрению
заявки на
товарный знак
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
5
Об утверждении
Инструкции по
составлению,
оформлению и
рассмотрению
заявки на
наименование
места происхож-
дения товара и
предоставление
права
пользования
наименованием
места происхож-
дения товара
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
6
Об утверждении
Инструкции по
регистрации
лицензионных,
сублицензионных
договоров на
использование
объектов
промышленной
собственности
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
7
Об утверждении
Инструкции по
регистрации
договоров об
уступке исключи-
тельного права
на объекты
промышленной
собственности
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
8
О внесении
изменений и
дополнений в
приказ предсе-
дателя Комитета
по правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан от 17
сентября 2004
года N 53-п "Об утверждении
формы охранного
документа и
удостоверения
автора объекта
промышленной
собственности"
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
9
О внесении
изменений и
дополнений
в приказ
Председателя
Комитета по
правам
интеллектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан от
1 ноября 2001
года N 69
"Об утверждении
Правил подачи и
рассмотрения в
апелляционном
совете
возражений,
связанных с
патентованием и
регистрацией
объектов
промышленной
собственности"
Приказ
председателя
Комитета по
правам интел-
лектуальной
собственности
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
май
10
Об утверждении
Правил
проведения
экспертизы
cелекционных
достижений на
патентоспособ-
ность и
хозяйственную
полезность
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
март
2008
года

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 82-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 2 наурыздағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 4 сәуірдегі
N 82-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылдың 2 наурыздағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің
2007.06.13. N  161 , 2008.02.19.  N 38  Өкімдерімен.
Р/с
N
Атауы
Актінің
нысаны
Орындауға
жауапты
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1
Инновациялық патентке
және өнертабысқа бері-
летін патентке өтінімді
жасау, ресімдеу және
қарау жөніндегі
нұсқаулықты бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
2
Пайдалы модельге бері-
летін патентке өтінімді
жасау, ресімдеу және
қарау жөніндегі
нұсқаулықты бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
3
Өнеркәсіптік үлгіге
берілетін патентке
өтінімді жасау, ресімдеу
және қарау жөніндегі
нұсқаулықты бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
4
Тауар белгісіне арналған
өтінімді жасау, ресімдеу
және қарау жөніндегі
нұсқаулықты бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
5
Тауар шығарылған жердің
атауына және тауар
шығарылған жердің атауын
пайдалану құқығын беруге
арналған өтінімді жасау,
ресімдеу және қарау
жөніндегі нұсқаулықты
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
6
Өнеркәсіптік меншік
объектілерін пайдалануға
арналған лицензиялық,
сублицензиялық шарттарды
тіркеу жөніндегі
нұсқаулықты бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
7
Өнеркәсіптік меншік
объектілеріне айрықша
құқықты басқаға беру
туралы шарттарды тіркеу
жөніндегі нұсқаулықты
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
8
"Өнеркәсіптік меншік
объектісінің қорғау
құжатының және автордың
куәлігінің нысандарын
бекіту туралы" Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Санаткерлік меншік
құқығы комитеті
төрайымының 2004 жылғы
17 қыркүйектегі N 53-п
бұйрығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
9
"Өнеркәсіптік меншік
объектілерін патенттеу
мен тіркеуге байланысты
қарсылықтарды апелляция-
лық кеңеске берудің
және оны қараудың
тәртібі туралы ережені
бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Әділет
министрлігінің Санат-
керлік меншік құқығы
жөніндегі комитеті
төрайымының 2001 жылғы
1 қарашадағы N 69
бұйрығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Зияткерлік
меншік құқығы
комитеті
төрағасының
бұйрығы
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
мамыр
10
Селекциялық жетістіктердің патент қабілеттілігіне және шаруашылық пайдалылығына сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
2008 жылғы наурыз