О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам технического регулирования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года N 88-р
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам технического регулирования" (далее - перечень).
2. Государственным органам в установленном законодательством порядке:
1) разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) провести ревизию подзаконных нормативных правовых актов в целях приведения в соответствие с  Законом  Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам технического регулирования" и внести соответствующие изменения в подзаконные нормативные правовые акты;
3) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню, проинформировать Правительство Республики Казахстан и уполномоченный орган в области технического регулирования о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 апреля 2007 года N 88-p
Перечень нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам технического регулирования"
N
п/п
Наименование
Форма акта
Ответст-
венный
за
испол-
нение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении плана по
разработке технических
регламентов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Май 2007
года
2.
Об органе по аккредитации
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Май 2007
года
3.
Об утверждении правил
разработки, экспертизы,
принятия, изменения и
отмены технических
регламентов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Май 2007
года
4.
Об утверждении правил
тушения степных пожаров,
а также пожаров в
населенных пунктах, в
которых не созданы
государственные
учреждения пожаротушения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЧС
Май 2007
года
5.
Об утверждении
криминалистических
требований и методов
испытания гражданского и
служебного оружия и
патронов к нему
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
Май 2007
года
6.
Об утверждении правил
безопасности на
железнодорожном
транспорте
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
7.
Об утверждении правил
технической эксплуатации
автотранспортных средств
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
8.
Об утверждении правил о
грузовой марке морских
судов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
9.
Об утверждении правил
по оборудованию морских
судов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
10.
Об установлении нормы
летной годности
гражданских воздушных
судов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
11.
Об утверждении правил
сертификации и выдачи
сертификатов годности
аэродрома
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
12.
Об утверждении правил
обеспечения безопасности
труда и производственной
санитарии в области
гражданской авиации, а
также по аэронавига-
ционному обслуживанию
полетов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
13.
Об утверждении правил
классификации морских
судов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
14.
Об утверждении правил
радиотехнического
обеспечения полетов и
авиационной электросвязи
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Май 2007
года
15.
Об утверждении правил
маркировки продукции
Приказ
МИТ
Май 2007
года
16.
Об утверждении правил
изъятия лекарственных
средств, находящихся в
обращении на территории
Республики Казахстан,
для проведения
экспертизы
эффективности,
безопасности качества
Приказ
МЗ
Май 2007
года
17.
Об утверждении правил
разработки, утверждения,
учета, изменения,
отмены, регистрации,
обозначения, издания
стандартов организаций
Приказ
МИТ
Май 2007
года
18.
Об утверждении правил
аккредитации органов
по подтверждению
соответствия,
испытательных
лабораторий (центров),
юридических лиц
осуществляющих поверку,
калибровку средств изме-
рений и метрологическую
аттестацию методик
выполнения измерений
Приказ
МИТ
Май 2007
года
19.
Об утверждении правил
выдачи сертификатов
по определению страны
происхождения товара
Приказ
МИТ
Май 2007
года
20.
Об утверждении правил
учетной регистрации
иностранных и между-
народных организаций
выдающих документы в
сфере подтверждения
соответствия иностранного
образца
Приказ
МИТ
Май 2007
года
21.
Об утверждении правил
проведения аттестации
экспертов - аудиторов
и поверителей в
области обеспечения
единства измерений
Приказ
МИТ
Май 2007
года
22.
Об утверждении
государственного
кадастра гражданского и
служебного оружия и
патронов к нему
Приказ
МВД
Май 2007
года
23.
Об утверждении правил
разработки декларации
промышленной безопасности
Приказ
МЧС
Май 2007
года
24.
Об утверждении правил
классификации безопасно-
сти медицинской техники
и изделий медицинского
назначения
Приказ
МЗ
Май 2007
года
Примечание:
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЗ  - Министерство здравоохранения Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 88-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған»"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 29 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес келтіру мақсатында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге тексеру жүргізсін және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге тиісті өзгерістер енгізсін;
3) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілер қабылдасын, Қазақстан Республикасының Үкіметін және техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органды қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 12 сәуірдегі
N 88-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
N
Атауы
Актінің
нысаны
Орында-
луына
жауапты
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Техникалық регламенттерді
әзірлеу жөніндегі жоспарды
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
2.
Аккредиттеу жөніндегі
орган туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
3.
Техникалық регламенттерді
әзірлеу, сараптау,
қабылдау, өзгерту және
күшін жою ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
4.
Дала өрттерін, сондай-ақ
мемлекеттік өрт сөндіру
мекемелері құрылмаған елді
мекендердегі өрттерді
сөндіру ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТЖМ
2007 жылғы
мамыр
5.
Криминалистік талаптар мен
азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
сынау әдістерін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ІІМ
2007 жылғы
мамыр
6.
Темір жол көлігіндегі
қауіпсіздік ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
7.
Автомобиль көлігі құрал-
дарын техникалық пайдалану
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
8.
Теңіз кемелерінің жүк
маркасы туралы ережені
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
9.
Теңіз кемелерін жабдықтау
жөніндегі ережені бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
10.
Азаматтық әуе кемелерінің
ұшу жарамдылығы нормасын
белгілеу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
11.
Әуеайлақтың жарамдылығын
сертификаттау және оған
сертификаттар беру
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
12.
Азаматтық авиация саласын-
дағы еңбек қауіпсіздігі
мен өндірістік санита-
рияны қамтамасыз ету,
сондай-ақ ұшуларға аэрона-
вигациялық қызмет көрсету
жөніндегі ережені бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
13.
Теңіз кемелерін жіктеу
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
14.
Ұшуларды және авиациялық
электр байланысы радио-
техникалық қамтамасыз ету
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2007 жылғы
мамыр
15.
Өнімді таңбалау ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
16.
Тиімділігіне, қауіпсіздік
сапасына сараптама жүргізу
үшін Қазақстан Республи-
касының аумағында айна-
лымда жүрген дәрілік зат-
тарды алып қою ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
ДСМ
2007 жылғы
мамыр
17.
Ұйымдардың стандарттарын
әзірлеу, бекіту, есепке
алу, өзгерту, күшін жою,
тіркеу, белгілеу, басып
шығару ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
18.
Сәйкестікті растау жөнін-
дегі органдарды, сынақ
зертханаларын (орталық-
тарын), өлшеу құралдарын
салыстырып тексеру,
калибрлеу және өлшемдерді
орындау әдістерін метро-
логиялық аттестаттауды
жүзеге асыратын заңды
тұлғаларды аккредиттеу
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
19.
Тауардың шығарылған елін
айқындау жөніндегі серти-
фикаттарды беру ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
20.
Сәйкестікті растау сала-
сындағы шетелдік үлгідегі
құжаттарды беретін шетел-
дік және халықаралық
ұйымдарды есептік тіркеу
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
21.
Өлшем бірлігін қамтамасыз
ету саласындағы сарапшы-
аудиторлар мен салыстырып
тексерушілерге аттестат-
тау жүргізу ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
22.
Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондары-
ның мемлекеттік кадастрын
бекіту туралы
Бұйрық
ІІМ
2007 жылғы
мамыр
23.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
декаларациясын әзірлеу
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
ТЖМ
2007 жылғы
мамыр
24.
Медициналық техника мен
медициналық мақсаттағы
бұйымдардың қауіпсіздігін
жіктеу ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
ДСМ
2007 жылғы
мамыр
Ескертпе :
ИСМ  -  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ТЖМ  -  Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ІІМ  -  Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ККМ  -  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ДСМ  -  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі