О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной системы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 августа 2017 года № 108-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной системы" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 августа 2017 года № 108-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной системы"
п/п
Наименование правового акта Форма
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1 2 3 4 5 6
1
Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
приказ
ГП
(по согласованию)
сентябрь 2017 года
Ахметжанов М.М.
2
Об утверждении Правил и условий прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативов по определению профессиональной пригодности, а также пороговых значения для категорий должностей
приказ
МВД
сентябрь 2017 года
Тургумбаев Е.З.
3

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 9 тамыздағы № 108-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары заңнамада белгіленген тәртіппен тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 9 тамыздағы
№ 108-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен қабылдануына жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1
Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынып жүрген, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы мағлұмат беретін деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы қыркүйек
М.М. Ахметжанов
2
Аттестаттауға жатқызылған қызметкердің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізу қағидалары мен шарттарын, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтерді, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндерді бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы қыркүйек
Е.З. Тұрғымбаев
3

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 октября 2013 года № 630 "Об утверждении образцов жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан"
приказ
МВД
сентябрь 2017 года
Тургумбаев Е.З.
4
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 69"Об утверждении Правил прохождения компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при аттестации сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан"
приказ
ГП
(по согласованию)
сентябрь 2017 года
Ахметжанов М.М.
5
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 56 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)"
приказ
МФ
сентябрь 2017 года
Баедилов К.Е.
6
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 132дсп "Об утверждении Описания служебных удостоверений сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан и Инструкции по их выдаче"
приказ
ГП
(по согласованию)
сентябрь 2017 года
Ахметжанов М.М.
7
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 марта 2016 года № 18дсп "Об утверждении Описания служебных удостоверений сотрудников и административных государственных служащих органов внутренних дел Республики Казахстан и Инструкции по их выдаче"
приказ
МВД
сентябрь 2017 года
Тургумбаев Е.З.
8
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 17 "Некоторые вопросы прохождения правоохранительной службы в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции"
приказ
АД ГС ПК
(по согласованию)
сентябрь 2017 года
Шаимова А.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГСПК - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 31 қазандағы № 630 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы қыркүйек
Е.З. Тұрғымбаев
4
"Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары, мекемелері мен білім беру ұйымдарының қызметкерлерін тесттен өтудің қағидалары мен шарттары, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы қыркүйек
М.М. Ахметжанов
5
"Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2017 жылғы қыркүйек
Қ.Е. Баеділов
6
"Қазақстан Республикасы прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелері қызметкерлерінің қызметтік куәліктерінің Сипаттамасын және оларды беру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 қарашадағы № 132қбпү бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы қыркүйек
М.М. Ахметжанов
7
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қызметкерлерінің және мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәліктерінің сипаттамасын және оларды беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 3 наурыздағы № 18қбпү бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы қыркүйек
Е.З. Тұрғымбаев
8
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросында (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) құқық қорғау қызметін өткерудің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 17 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
МҚІСҚА (келісім бойынша)
2017 жылғы қыркүйек
А.А. Шайымова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІСҚА
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
БП
-
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ІІМ
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қаржымині
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі