О внесении дополнения и изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828
Указ Президента Республики Казахстан от 8 июля 2005 года N 1610. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
В соответствии со статьей 21 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" следующие дополнение и изменение:
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Установить, что следующие кандидатуры подлежат предварительному обсуждению:
1) на должность министров социально-экономического блока (экономики и бюджетного планирования, финансов, труда и социальной защиты населения, здравоохранения, культуры, информации и спорта) - в профильных комитетах Мажилиса и Сената Парламента Республики Казахстан;
2) на должность глав дипломатических представительств Республики Казахстан - в профильном комитете Сената Парламента Республики Казахстан;
3) на должность Председателя и двух членов Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, назначаемых Главой государства - в профильном комитете Мажилиса Парламента Республики Казахстан.";
в Перечне должностей политических государственных служащих и руководящих работников государственных органов, назначаемых и утверждаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, утвержденном названным Указом:
в строке:
"Главы Президентом Министром Премьер-
дипломатических иностранных Министром,
представительств дел Руководителем
Республики Админист-
Казахстан рации,
соответст-
вующими
комитетами
Сената и
Мажилиса
Парламента"
слова ", соответствующими комитетами Сената и Мажилиса Парламента" исключить.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына толықтыру мен өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 8 шілдедегі N 1610 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
"Қазақстан Республикасының Президентi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының 21-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. "Мемлекеттiк билiк органдары жүйесiндегi кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына мынадай толықтыру мен өзгерiс енгізiлсiн:
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Мына кандидатуралар:
1) әлеуметтiк-экономикалық блок (Экономика және бюджеттiк жоспарлау, Қаржы, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау, Денсаулық сақтау, Мәдениет, ақпарат және спорт) министрлерiнiң лауазымына - Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң және Сенатының бейiндiк комитеттерiнде;
2) Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерi басшыларының лауазымына - Қазақстан Республикасының Парламентi Сенатының бейiндiк комитетiнде;
3) Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң Мемлекет басшысы тағайындайтын Төрағасы мен екi мүшесiнiң лауазымына - Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң бейіндік комитетiнде алдын ала талқылануға тиiс деп белгiленсiн.";
аталған Жарлықпен бекiтiлген Мемлекеттiк саяси қызметшiлер лауазымдарының және мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын және бекiтетiн немесе оның келiсуiмен тағайындалатын және бекiтілетін, оның ұсынуы бойынша сайланатын басшы қызметкерлерінің лауазымдар тiзбесiнде:
мына:
"Қазақстан Республикасы Президент Сыртқы Премьер-
дипломатиялық iстер Министрмен,
өкiлдiктерінің басшылары министрi Әкiмшілiк
Басшысымен,
Парламент
Сенатының және
Мәжілісiнің
тиісті
комитеттерiмен"
деген жолда ", Парламент Сенатының және Мәжiлiсiнiң тиiстi комитеттерiмен" деген сөздер алып тасталсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті