О внесении изменений и дополнения в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 449
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнение в следующие акты Президента Республики Казахстан:
1) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года N 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 25, ст. 254; 2007 г., N 11, ст. 119):
в Положении о Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 19 слова "условно-досрочно освобожденных," и ", а также лица, отбывшего наказание," исключить;
дополнить пунктами 19-1 и 19-2 следующего содержания:
"19-1. Ходатайства о помиловании лиц, освобожденных условно-досрочно, направляются Президенту Республики Казахстан через органы внутренних дел по месту жительства.
19-2. Ходатайства о помиловании лиц, отбывших назначенное судом наказание, направляются ими Президенту Республики Казахстан самостоятельно.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Материалы, приложенные к ходатайству о помиловании и направленные через исправительные учреждения, органы внутренних дел, заверяются соответственно администрацией (командованием) этих учреждений, руководством соответствующих органов внутренних дел.";
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Шакирова                   - Уполномоченного по правам человека
Аскара Оразалиевича          в Республике Казахстан;
строки:
"Байкадамов                - Уполномоченный по правам человека
Болат Кенжекешевич           в Республике Казахстан",
"Самакова                  - советник Президента Республики
Айткуль Байгазиевна          Казахстан - председатель Национальной
комиссии по делам семьи и гендерной
политике при Президенте Республики
Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Байкадамов                - заведующий Секретариатом Национальной
Болат Кенжекешевич           комиссии по делам семьи и гендерной
политике при Президенте Республики
Казахстан",
"Самакова                  - депутат Мажилиса Парламента Республики
Айткуль Байгазиевна          Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии Нугманова С.П.;

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 қарашадағы N 449 Жарлығы
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметінің актілер жинағында
жариялануы тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі N 140  Жарлығына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 25, 254-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
19-тармақтағы "шартты-мерзімінен бұрын босатылған," және ", сондай-ақ жазасын өтеген адамның" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 19-1 және 19-2-тармақтармен толықтырылсын:
"19-1. Шартты-мерзімнен бұрын босатылған адамдардың кешірім жасау туралы өтініштері Қазақстан Республикасының Президентіне тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органдары арқылы жіберіледі.
19-2. Сот тағайындаған жазаны өтеген адамдарға кешірім жасау туралы өтініштерді Қазақстан Республикасы Президентінің атына олар өз бетінше жібереді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Кешірім жасау туралы өтінішке қоса берілген және түзеу мекемелері, ішкі істер органдары арқылы жіберілген материалдарды тиісінше осы мекемелердің әкімшілігі (қолбасшылығы), тиісті ішкі істер органдарының басшылығы куәландырады.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Шәкіров                 - Қазақстан Республикасындағы Адам
Асқар Оразалыұлы          құқықтары жөніндегі уәкіл;
мына жолдар:
"Байқадамов             - Қазақстан Республикасындағы Адам
Болат Кенжекешұлы         құқықтары жөніндегі уәкіл",
"Самақова               - Қазақстан Республикасы Президентінің
Айткүл Байғазықызы        кеңесшісі - Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Отбасы істері
және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық
комиссияның төрайымы"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Байқадамов             - Қазақстан Республикасы Президентінің
Болат Кенжекешұлы         жанындағы Отбасы істері және гендерлік
саясат жөніндегі ұлттық комиссия
Хатшылығының меңгерушісі",
"Самақова               - Қазақстан Республикасы Парламенті
Айткүл Байғазықызы        Мәжілісінің депутаты";
көрсетілген Комиссия құрамынан С.П.Нұғыманов шығарылсын;

2) в  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года N 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 44; N 39, ст. 396; 2003 г., N 18, ст. 180; 2004 г., N 4, ст. 50; N 51, ст. 671; 2005 г., N 44, ст. 578; 2006 г., N 7, ст. 51; 2007 г., N 5, ст. 62; N 26, ст. 299):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Шакирова                   - Уполномоченного по правам человека
Аскара Оразалиевича          в Республике Казахстан;
вывести из состава указанной Комиссии Байкадамова Б.К.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

2) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303  өкіміне  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 44-құжат; N 39, 396-құжат; 2003 ж., N 18, 180-құжат; 2004 ж., N 4, 50-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 44, 578-құжат; 2006 ж., N 7, 51-құжат; 2007 ж., N 5, 62-құжат; N 26, 299-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Шәкіров                 - Қазақстан Республикасындағы Адам
Асқар Оразұлы             құқықтары жөніндегі уәкіл;
көрсетілген Комиссия құрамынан Б.К.Байқадамов шығарылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті