Некоторые вопросы республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций"
Указ Президента Республики Казахстан от 1 июня 2016 года № 272.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего Указа см. п.5
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Преобразовать республиканское государственное учреждение "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан путем передачи в ведение Правительства Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) определить уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" (далее - учреждение) Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан;
2) совместно с заинтересованными государственными органами обеспечить взаимодействие информационной работы центральных исполнительных органов и государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, акимов городов Астаны и Алматы, областей с учреждением для осуществления функций по информационному сопровождению государственной политики;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан (далее - изменения).
4. Признать утратившими силу:
1) Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2012 года № 403 "О создании республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан и внесении дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" за исключением пункта 1 (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 74, ст. 1067);
2) Указ Президента Республики Казахстан от 2 ноября 2012 года № 420 "Об утверждении устава республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан и внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан".
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания, за исключением пункта 4 настоящего Указа и пункта 2 изменений, которые вводятся в действие со дня перерегистрации в установленном порядке учреждения.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 июня 2016 года № 272
ИЗМЕНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы
Президента Республики Казахстан

"Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемеcінің кейбір мәcелелері
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 1 маусымдағы № 272 Жарлығы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Жарлықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарамағына беру арқылы қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігін "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - мекеме) қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган етіп айқындасын;
2) мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, мемлекеттік саясатты ақпараттық сүйемелдеу жөніндегі функцияларды жүзеге асыру үшін орталық атқарушы органдардың және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, Астана және Алматы қалалары, облыстар әкімдерінің ақпараттық жұмысының мекемемен өзара іс-қимылын қамтамасыз етсін;
3) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер (бұдан әрі - өзгерістер) бекітілсін.
4. Мыналардың:
1) 1-тармағын қоспағанда, "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесін құру және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 5 қазандағы № 403 Жарлығының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 74, 1067-құжат);
2) "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысын бекіту және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 2 қарашадағы № 420 Жарлығының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы Жарлық, мекеме белгіленген тәртіппен қайта тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізілетін осы Жарлықтың 4-тармағын және өзгерістердің 2-тармағын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 1 маусымдағы
№ 272 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР

1. утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
2. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 1. Политические государственные должности:
строку "Директор "Службы центральных коммуникаций", его заместители" исключить.
4. Утратил силу Указом Президента РК от 16.08.2017 № 532.

1. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
2. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
3. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"Мемлекеттік саяси лауазымдар:" деген 1-тарауда:
"Орталық коммуникациялар қызметінің" директоры, оның орынбасарлары" деген жол алып тасталсын.
4. Күші жойылды – ҚР Президентінің 16.08.2017 № 532 Жарлығымен.