О перечне центральных органов государственного управления
Указ Президента Республики Казахстан от 9 июня 1993 года N 1220. Утратил силу - Указом Президента РК от 26 мая 1997 г. N 3531 ~U973531.
На основании статьи 78 Конституции Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить, что центральными органами государственного
управления Республики Казахстан, непосредственное руководство которыми
осуществляет Кабинет Министров Республики Казахстан, являются:
Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан;
<*>
Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
Министерство геологии и охраны недр Республики Казахстан;
Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
Министерство культуры Республики Казахстан;
Министерство науки и новых технологий Республики Казахстан;
Министерство обороны Республики Казахстан;
Министерство образования Республики Казахстан;
Министерство печати и массовой информации Республики Казахстан;
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
<*>
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
Министерство социальной защиты населения Республики Казахстан;
Министерство труда Республики Казахстан;
Министерство туризма, физической культуры и спорта Республики
Казахстан;
Министерство финансов Республики  Казахстан;
Министерство экологии и биоресурсов Республики Казахстан;
Министерство экономики Республики Казахстан;
Министерство нефтяной и газовой промышленостии Республики
Казахстан;
<*>
Министерство юстиции Республики Казахстан;
Государственный комитет Республики Казахстан по антимонопольной
политике;
Государственный комитет по архитектуре и строительству Республики
Казахстан;
Государственный комитет Республики Казахстан по водным ресурсам;
Государственный комитет Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом;
Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации;
<*>
Государственный комитет Республики Казахстан по земельным
отношениям и землеустройству;
Государственный комитет Республики Казахстан по делам молодежи;
Государственный комитет Республики Казахстан по надзору за
безопасным ведением работ в промышленности и горному надзору;
Государственный комитет Республики Казахстан по статистике и
анализу;
Государственная комиссия Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям.
Комитет по государственным материальным резервам при Кабинете
Министров Республики Казахстан;
Комитет государственного финансового контроля при Кабинете
Министров Республики Казахстан;
Комитет по языкам при Кабинете Министров Республики Казахстан;
Главное управление архивами и документацией при Кабинете Министров
Республики Казахстан;
Главное управление геодезии и картографии при Кабинете Министров
Республики Казахстан;
Главное управление по гидрометеорологии при Кабинете Министров
Республики Казахстан;
Главное управление по стандартизации и метрологии при Кабинете
Министров Республики Казахстан;
Агентство по атомной энергии Республики Казахстан;
Национальное аэрокосмическое агентство Республики Казахстан
при Кабинете Министров Республики Казахстан;
Казахское государственное информационное агентство (КазТАГ);
Государственная телерадиовещательная компания "Казахстан" при
Кабинете Министров Республики Казахстан;
Высшая аттестационная комиссия Республики Казахстан при Кабинете
Министров Республики Казахстан;
Национальное патентное ведомство при Кабинете Министров
Республики Казахстан;
Государственный комитет Республики Казахстан по охране
Государственной границы.
<*>
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными Указами Президента Республики Казахстан от 13 июня 1994 г. NN 1729, 1730 и 1731 и от 18 марта 1995 г. N 2137; от 19 мая 1995 г. N 2284; Указом Президента Республики Казахстан от 18 апреля 1994 г. N 1661 Комитет национальной безопасности Республики Казахстан исключен из перечня центральных органов государственного управления, непосредственное руководство которыми осуществляется Кабинетом Министров Республики Казахстан.

Мемлекеттiк басқару орталық органдарының тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң ЖАРЛЫҒЫ 1993 жылғы 9 маусым N 1220. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997.05.26. N 3531 жарлығымен. ~U973531
Қазақстан Республикасы Конституциясының 78 бабының негiзiнде
қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тiкелей
басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
басқару орталық органдары болып мыналар белгiленсiн:
Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар
министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау
министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар
министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат
министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Сауда министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Көлiк министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Туризм, дене мәдениетi және спорт
министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар
министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары
министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Монополияға қарсы саясат
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Сәулет және құрылыс жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Су ресурстары жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi;
<*>
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк
комитет;
<*>
Қазақстан Республикасының жер қатынастары және жерге
орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Жастар iстерi жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi қадағалау және кен қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi; <*>
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi;
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитет;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Тiл комитетi;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Архивтер мен құжаттамалар Бас басқармасы;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Геодезия және картография Бас басқармасы;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқарма;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Стандарттау және метрология жөнiндегi Бас басқарма;
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөнiндегi агенттiгi;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық аэроғарыш агенттiгi;
Қазақ мемлекеттiк ақпарат агенттiгi (ҚазТАГ);
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы "Қазақстан" мемлекеттiк теле-радио хабарларын тарату компаниясы;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы
Қазақстан Республикасының Жоғары аттестаттау комиссиясы;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы
Ұлттық патент ведомствосы.
Ескерту. Тiзбеге өзгерiстер енгiзiлген - ҚР Президентiнiң
1995.03.18. N 2137 Жарлығымен.
U952137_
Ескерту. Тiзбеге өзгерiс енгiзiлген - ҚР Президентiнiң
1995.05.19. N 2284 Жарлығымен.
U952284_

2. Установить, что при министерствах и государственных комитетах Республики Казахстан, а также в их составе могут быть образованы комитеты, агентства, департаменты. Назначение на должность и освобождение от должности их руководителей производится по представлению соответствующих министерств и государственных комитетов Кабинетом Министров Республики Казахстан.
Президент
Республиики Казахстан

2. Қазақстан Республикасы министрлiктерiн және мемлекеттiк
комитеттерiнiң жанынан, сондай-ақ олардың құрамында комитеттер,
агенттiктер, департаменттер құрылуы мүмкiн деп белгiленсiн.
Олардың басшыларын қызметке тағайындауды және қызметтен босатуды
тиiстi министрлiктердiң және мемлекеттiк комитеттердiң ұсынуы
бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жүргiзедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi