О неотложных мерах по развитию массового спорта в Республике Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 1995 г. N 2261. Утратил силу - Указом Президента РК от 28 июля 2000 г. N 422 ~U000422.
В целях оздоровления населения республики и развития массового спорта, совершенствования структуры управления и организации данной работы, а также укрепления финансовой и материально-технической базы отрасли спорта постановляю:
1. <*>
Сноска. Пункт 1 - исключен Указом Президента Республики Казахстан от 16 июля 1996 г. N 3067. U963067_
2. Утвердить перечень баз олимпийской подготовки Республики Казахстан для качественного проведения учебно-тренировочного процесса штатных национальных команд и крупных международных соревнований (прилагается).
3. Кабинету Министров Республики Казахстан:
разработать и представить в 1995 году на утверждение Президента Республики Казахстан государственную программу развития массового спорта в целях оздоровления населения республики;
в течение года внести на рассмотрение проект Закона Республики Казахстан "О спорте";
отнести базы олимпийской подготовки к объектам, не подлежащим приватизации, предусматривать ежегодные выделение ассигнований из республиканского бюджета на их содержание и капитальный ремонт.
4. Главам местных администраций способствовать развитию массовых
и народных видов спорта, проводить спортивно-оздоровительную работу
среди населения с учетом природно-климатических условий, национальных
традиций и имеющейся материально-спортивной базы.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 4 мая 1995 г. N 2261
Перечень
баз олимпийской подготовки
Республики Казахстан
г. Актюбинск
Дворец спорта городского спортивного комплекса
г. Алматы
Центральный стадион
Высокогорный каток "Медеу"
Горно-спортивная база "Чимбулак"
Дворец культуры и спорта им. Балуана Шолака
Конно-спортивная база Министерства по делам молодежи, туризма и
спорта Республики Казахстан
Центральный плавательный бассейн
Плавательный бассейн ЦС ФСО "Динамо"
Комплекс лыжных трамплинов Министерства образования
Республики Казахстан
Спортивный комплекс "Спартак"
Учебно-тренировочная база "Бутаковка" Министерства образования
Республики Казахстан
Алматинская область
Республиканский яхт-клуб г. Капчагая
Республиканский спортивно-стрелковый комплекс ЦК ДОСААФа
Республики Казахстан г. Каскелена
Кокшетауская область
Лыжный стадион и биатлонное стрельбище г. Щучинска

Қазақстан Республикасында бұқаралық спортты дамыту жөнiндегi шұғыл шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 4 мамыр N 2261. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2000.07.28. N 422 жарлығымен. ~U000422
Республиканың халқын сауықтыру және бұқаралық спортты дамыту, бұл жұмысты басқару құрылымы мен ұйымдастыруды жетiлдiру, сондай-ақ спорт саласының қаржы және материалдық-техникалық базасын нығайту мақсатында қаулы етемiн:
(1-тармақ) <*> .
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың күшi жойылды - Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 1996.07.16. N 3067 жарлығымен. U963067_
2. Штаттағы ұлттық командалардың оқу-жаттығу процесiн және iрi халықаралық жарыстарды сапалы өткiзу үшiн Қазақстан Республикасының олимпиадаға дайындау базаларының тiзбесi (қоса берiлiп отыр) бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
республиканың халқын сауықтыру мақсатында 1995 жылы бұқаралық спортты дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын әзiрлеп, Қазақстан Республикасы Президентiнiң бекiтуiне табыс етсiн;
жыл iшiнде "Спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын қарауға енгiзсiн;
олимпиадаға дайындау базаларын жекешелендiруге болмайтын объектiлер қатарына жатқызып, оларды күтiп ұстау мен күрделi жөндеуге республикалық бюджеттен жыл сайын қаражат бөлiнуiн көздейтiн болсын.
4. Жергiлiктi әкiмдер бұқаралық және халықтық спорт түрлерiн
дамытуға жәрдемдесiп, табиғат-климат жағдайын, ұлттық дәстүрлер
мен қолда бар материалдық-техникалық базаны ескере отырып халық
арасында спорт - сауықтыру жұмысын  жүргiзсiн.
5. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1995 жылғы 4 мамырдағы
N 2261 Жарлығымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының олимпиадаға
дайындау базаларының
Тiзбесi
Ақтөбе қаласы
Қалалық спорт кешенiнiң спорт сарайы
Алматы қаласы
Орталық стадион
Биiк таудағы "Медеу" мұз айдыны
"Шымбұлақ" тау спорты базасы
Балуан Шолақ атындағы Мәдениет және спорт сарайы
Қазақстан Республикасының Жастар iсi, туризм және
спорт министрлiгiнiң ат спорты базасы
Орталық жүзу бассейнi
"Динамо" дене мәдениетi - спорт қоғамы ОК-нiң жүзу
бассейнi
Қазақстан  Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң шаңғы
трамплиндерiнiң кешенi
"Спартак" спорт кешенi
Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң "Бутаковка"
оқу-жаттығу базасы
Алматы облысы
Қапшағай қаласының республикалық яхта клубы
Қазақстан Республикасының ААФКЕҚ Орталық Комитетiнiң
Қаскелең қаласындағы республикалық спорт-мылтық ату кешенi
Көкшетау облысы
Щучье қаласындағы шаңғы стадион мен биатлондық атыс алаңы