Об утверждении Инструкции "О согласованных мерах по контролю за въездом в Республику Казахстан и выездом из Республики Казахстан иностранных граждан и лиц без гражданства"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 января 2000 года N 2/36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2000г. за N 1100. Утратил силу - совместным приказом Председателя КНБ РК от 17.10.2005г. N 148 и Министра внутренних дел РК от 6.10.2005г. N 439
Извлечение из совместного приказа Министра внутренних дел РК
от 6.10.2005г. N 439 и Председателя КНБ РК от 17.10.2005г. N 148
"В связи с введением в действие совместного приказа Председателя Комитета национальной безопасности Республики казахстан от 5 мая 2005 года N 94/ДСП, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 мая 2005 года N 265, Министра иностранных дел Республики Казахстан от 29 апреля 2005 года N 08-1/131 "Об утверждении Правил учета иностранных граждан, зарегистрированных через заграничные учреждения Министра иностранных дел Республики Казахстан, подразделения пограничного контроля в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Признать утратившим силу совместный приказ Председателя Комитета национальной безопасности и Министра внутренних дел от 24 января 2000 года N 2/36 "Об утверждении Инструкции "О согласованных мерах по контролю за въездом в Республику Казахстан и выездом из Республики Казахстан иностранных граждан и лиц без гражданства"...
Председатель Комитета             И.о. Министра внутренних дел
национальной безопасности         Республики Казахстан
Республики Казахстан
------------------------------------------------------------------
В целях обеспечения контроля за въездом в Республику Казахстан и выездом из Республики Казахстан приказываем:
1. Утвердить и ввести в действие с 1 февраля 2000 года Инструкцию "О согласованных мерах по контролю за въездом в Республику Казахстан и выездом из Республики Казахстан иностранных граждан и лиц без гражданства" (прилагается).
2. Начальникам УВД г.Астаны, ГУВД г.Алматы, ГУВД - УВД областей, УВД на транспорте:

"Шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына кiруiн және Қазақстан Республикасынан шығуын бақылау жөнiндегi келiсiлген шаралар туралы" нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Ішкі істер министрлігі 2000 жылғы 24 қаңтардағы N 2/36 БҰЙРЫҚ. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелді. Тіркеу N 1100. Бірлескен бұйрығының күші жойылды - ҚР Ұлттық қауiпсiздiк комитетi төрағасының 2005 жылғы 17 қазандағы N 148, ҚР Iшкi iстер министрлігінiң 2005 жылғы 6 қазандағы N 439 бiрлескен бұйрығымен.
Ескерту: Бірлескен бұйрығының күші жойылды - ҚР Ұлттық қауiпсiздiк комитетi төрағасының 2005 жылғы 17 қазандағы N 148, ҚР Iшкi iстер министрлігінiң 2005 жылғы 6 қазандағы N 439 бiрлескен бұйрығымен.
-----------Бiрлескен бұйрықтан үзінді------------------
"Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шетелдегi мекемелерi, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасынан өткiзу бекеттерiнде шекаралық бақылау бөлiмшелерi арқылы тiркелген шетел азаматтарын есепке алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi төрағасының 2005 жылғы 5 мамырдағы N 94/ҚПҮ, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 2005 жылғы 3 мамырдағы N 265, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң 2005 жылғы 29 сәуiрдегi N 08-1/131 бiрлескен бұйрығының қолданысқа енгiзiлуiне байланысты БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына кiруiн және Қазақстан Республикасынан шығуын бақылау жөнiндегi келiсiлген шаралар туралы" нұсқаулықты бекiту туралы" Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң төрағасы мен Iшкi iстер министрiнiң 2000 жылғы 24 қаңтардағы N 2/36 бiрлескен бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1100 болып тiркелген) күшi жойылды деп танылсын...
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi төрағасы
генерал-лейтенант
Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрiнің
міндетін атқарушы
полиция генерал-майоры
----------------------------------
Қазақстан Республикасына кiрудi және Қазақстан Республикасынан шығуды бақылауды қамтамасыз ету мақсатында  БҰЙЫРАМЫЗ :
1. "Шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына кiруiн және Қазақстан Республикасынан шығуын бақылау жөнiндегi келiсiлген шаралар туралы" нұсқаулық (қоса берiледi) бекiтiлсiн және 2000 жылғы 1 ақпанынан бастап қолданысқа енгiзiлсiн .
2. Астана қаласы IIБ-нiң, Алматы қаласы IIББ-нiң, облыстардағы IIIБ-IIБ-нiң, көлiктегi IIБ-нiң бастықтарына:

1) организовать работу сотрудников полиции на вновь созданных пунктах паспортного контроля;
2) привести функциональные обязанности сотрудников подразделений визовой работы в соответствие с настоящей Инструкцией;
3) обеспечить пункты паспортного контроля необходимыми бланками, журналами и штампами установленного образца.
3. Контроль за исполнением данного приказа возложить на: Главный штаб Пограничной службы КНБ Республики Казахстан; Департамент миграционной полиции МВД Республики Казахстан.
4. Приказ довести до всего личного состава Пограничной службы КНБ Республики Казахстан и МВД Республики Казахстан в части, касающейся.
Председатель Комитета                Министр внутренних дел
национальной безопасности            Республики Казахстан -
Республики Казахстан                 Командующий внутренними
генерал-майор                        войсками
генерал-лейтенант
Утверждена
приказом Председателя КНБ
Республики Казахстан и
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 января 2000 года N 2/36
Инструкция
о согласованных мерах по контролю за въездом в
Республику Казахстан и выездом из Республики Казахстан
иностранных граждан и лиц без гражданства
1. Настоящая Инструкция определяет порядок и основные принципы обеспечения контроля за въездом в Республику Казахстан и выездом из Республики Казахстан иностранных граждан и лиц без гражданства и является обязательной для исполнения всеми должностными лицами Пограничной службы КНБ Республики Казахстан и подразделений миграционной полиции МВД Республики Казахстан, осуществляющими контроль на Государственной границе Республики Казахстан.
2. Пропуск через Государственную границу Республики Казахстан лиц, транспортных средств, грузов и иного имущества в соответствии с Законом Республики Казахстан Z937000_ "О Государственной границе Республики Казахстан" осуществляется в пунктах пропуска, определенных законодательством Республики Казахстан и международными договорами (соглашениями).
Пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан классифицируются на:
1) пункты пропуска первой категории - пункты открытые постановлениями Правительства Республики Казахстан для международного (двустороннего) сообщения в аэропортах (морских портах), на Государственной границе Республики Казахстан с Китайской Народной Республикой и странами СНГ, не участвующими в Бишкекском от 9 октября 1997 года Соглашении "О безвизовом передвижении граждан государств Содружества Независимых государств по территории его участников" и Московском Соглашении от 13 ноября 1992 года "О взаимном признании виз государств-участников Содружества Независимых Государств (далее - Бишкекское и Московское соглашения), где согласно Закону Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" осуществляется пограничный, таможенный и иные виды контроля;

1) жаңадан құрылған паспорттық бақылау пункттерiнде полиция қызметкерлерiнiң жұмысын ұйымдастырсын;
2) визалық жұмыстар бөлiмшелерi қызметкерлерiнiң функционалдық мiндеттерi осы Нұсқаулыққа сәйкес келтiрiлсiн;
3) паспорттық бақылау пункттерiн белгiленген үлгiдегi бланкiлермен, журналдармен және мөртаңбалармен қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы ҰҚК Шекара қызметiнiң Бас штабына, Қазақстан Республикасы Iшкi iсминiнiң Көшi-қон департаментiне жүктелсiн.
4. Бұйрық Қазақстан Республикасы ҰҚК Шекара қызметiнiң және Қазақстан Республикасы Iшкi iсминiнiң қатысы бар барлық жеке құрамына жеткiзiлсiн.
Қазақстан Республикасы               Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің       Ішкі істер министрі-
төрағасы                             Ішкі әскерлер қолбасшысы
генерал-майор                        генерал-лейтенант
Қазақстан Республикасы
ҰҚК төрағасының және
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрінің
2000 жылғы 24 қаңтарда
N 2/36 бұйрығымен
бекітілген
Шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың
Қазақстан Республикасына кiруiн және Қазақстан
Республикасынан шығуын бақылау жөнiндегi келiсiлген
шаралар туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
1. Осы Нұсқаулық шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына кiруiн және Қазақстан Республикасынан шығуын бақылауды қамтамасыз етудiң тәртiбi мен негiзгi принциптерiн анықтайды және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасында бақылауды жүзеге асырушы Қазақстан Республикасы ҰҚК Шекара қызметiнiң және Қазақстан Республикасы Ішкiiсминiнiң көшi-қон полициясы бөлiмшелерiнiң барлық лауазым иелерiнiң орындаулары үшiн мiндеттi болып табылады.
2. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы адамдарды, көлiк құралдарын, жүктердi және өзге де мүлiктердi өткiзудi Қазақстан Республикасының заңдарымен және халықаралық шарттармен (келiсiмдермен) анықталған өткiзу пункттерi жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерi төмендегiше жiктеледi:
1) бiрiншi санаттағы өткiзу пункттерi - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулыларымен халықаралық (екi жақты) қатынастар үшiн әуежайларда (теңiз порттарында) Қазақстан Республикасының Қытай Халық Республикасы және "Аумақтары бойынша Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы азаматтарының визасыз жүрiп тұруы туралы" 1992 жылғы 9 қазандағы Бiшкек келiсiмiне, "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң визаларын өз ара танысу туралы" 1992 жылғы 13 қарашадағы Мәскеу келiсiмiне (осыдан әрi Бiшкек, Мәскеу келiсiмдерi) қатыспайтын ТМД елдерiмен Мемлекеттiк шекарасында ашылған пункттер. Онда "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес шекаралық, кедендiк және өзге де бақылау түрлерi жүзеге асырылады.

2) пункты пропуска второй категории - в аэропортах (морских портах), железнодорожных вокзалах, на Государственной границе Республики Казахстан со странами СНГ - участниками Бишкекского и Московского соглашений, на направлениях наиболее интенсивного грузо-пассажирского сообщения, где осуществляется паспортный, таможенный и иные виды контроля.
Пункты пропуска второй категории дислоцируются непосредственно в местах перехода государственной границы или в ближайших к ним населенных пунктах, как правило, совместно с постами таможенного контроля, а при их отсутствии, самостоятельно.
3. Контроль за въездом в Республику Казахстан и выездом из Республики Казахстан осуществляется:
1) в пунктах пропуска первой категории - частями и подразделениями пограничного контроля Пограничной службы КНБ Республики Казахстан в форме пограничного контроля.
Пограничный контроль - непрерывные, последовательные, взаимоувязанные и согласованные по цели, месту и времени контрольно-пропускные и режимные действия, оперативные мероприятия по проверке законности пересечения Государственной границы Республики Казахстан лицами и транспортными средствами, перемещения товаров, грузов и иного имущества. Он включает:
проверку документов на право въезда в Республику Казахстан и выезда из Республики Казахстан;
досмотр транспортных средств, грузов и иного имущества;
выявление лиц, которым закрыт въезд в Республику Казахстан.
Пограничный контроль осуществляется в сочетании с оперативными и режимными мероприятиями;
2) в пунктах пропуска второй категории - отделами (отделениями) паспортного контроля органов внутренних дел.
Указанные отделы являются структурными подразделениями Управлений миграционной полиции УВД г.Астаны, ГУВД г.Алматы, ГУВД УВД областей или непосредственно УВД на транспорте. Их основной задачей является осуществление контроля за законностью въезда и выезда из страны иностранных граждан, а также предотвращение проникновения на территорию Республики Казахстан лиц, имеющих намерения в совершении противоправных деяний.
Эта задача осуществляется в форме паспортного контроля.
Паспортный контроль - согласованный, последовательный и представляющий единый по целям и содержанию процесс осуществления режимных и оперативных мероприятий по проверке законности въезда в страну и выезда из нее иностранных граждан, осуществлению контроля за соблюдением ими режима пребывания в Республике Казахстан.
Он включает:
проверку документов на право въезда в Республику Казахстан и выезда из Республики Казахстан. При этом особое внимание обращается на сроки действия паспортов, наличие казахстанских виз, приглашений принимающих организаций или частных лиц, штампов о выдворении с территории Республики Казахстан, сроки и цели въезда, указанные в визах;
обеспечение охраны общественного порядка на прилегающей к пункту паспортного контроля территории;
оказание в рамках своей компетенции содействия таможенной службе;
недопущение въезда в страну лиц, которым закрыт въезд в Республику Казахстан, либо лиц, не имеющих оснований для въезда;
выявление лиц, представляющих оперативный интерес органов внутренних дел и национальной безопасности;
осуществление депортации (выдворения).
При выдворении составляется заключение установленной формы (приложение 1).
Заключения о выдворении, протоколы и другие материалы о привлечении иностранных граждан к административной ответственности подшиваются в дело и хранятся в течение десяти лет;
осуществление регистрации пребывания иностранных граждан, предполагающих пробыть в Республике Казахстан не более 7 суток.
Паспортный контроль осуществляется в сочетании с оперативными мероприятиями.

2) екiншi санаттағы өткiзу пункттерi - әуежайларда (теңiз порттарында), темiржол вокзалдарында, неғұрлым қарқынды жүк - жолаушылар қатынасы бағытындағы Қазақстан Республикасының Бiшкек және Мәскеу келiсiмдерiне қатысушы - ТМД елдерiмен Мемлекеттiк шекарасында паспорттық, кедендiк және өзге де бақылау түрлерi жүзеге асырылады.
Екiншi санаттағы өткiзу пункттерi тiкелей мемлекеттiк шекара өтетiн орындарда немесе оған жақын елдi мекендерде, әдетте, кеден бақылау бекетімен бiрге, ал ол жоқ болса дербес орналасады.
3. Қазақстан Республикасына кiрудi және Қазақстан Республикасынан шығуды бақылауды:
1) бiрiншi санаттағы өткiзу пункттерiнде - Қазақстан Республикасы ҰҚК-нiң Шекара қызметiнiң шекаралық бөлiмдерi мен бөлiмшелерi шекаралық бақылау нысанында жүзеге асырады.
Шекаралық бақылау - үздiксiз, жүйелi, өзара байланысты және мақсаты, орыны және уақыты бойынша келiсiлген бақылау-өту және режимдiк әрекеттер, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасынан адамдар мен көлік құралдарының өтуiн, товарлар, жүктер мен өзге де бұйымдар тасымалдаудың заңдылығын тексеру жөнiндегi жедел iс-шаралар. Оларға:
- Қазақстан Республикасына кіру және Қазақстан Республикасынан шығу құқығы берілген құжаттарды тексеру;
көлiк құралдарын, жүктер мен өзге де мүліктерді қарау;
Қазақстан Республикасына келуге болмайтын адамдарды анықтау жатады;
Шекаралық бақылау жедел және режимдік шаралармен үйлестіріле жүзеге асырылады.
2) екiншi санаттағы өткізу пункттерінде - ішкі істер органдарының паспорттық бақылау бөлімдері (бөлімшелері) жүзеге асырады.
Көрсетiлген бөлімдер Астана қаласы ІІБ-нің, Алматы қаласы IIББ-нiң, облыстардағы ІІББ-ІІБ-нің Көші-қон басқармаларының немесе тiкелей көлiктегі ІІБ-нің құрылымдық бөлімшелері болып табылады. Олардың негізгі міндеттері шетелдік азаматтардың елге кіру және шығу заңдылығын бақылауды, сондай-ақ құқыққа қарсы әрекет жасау ниетi бар адамдардың Қазақстан Республикасының аумағына енуін болдырмауды жүзеге асыру болып табылады.
Бұл мiндет паспорттық бақылау нысанында жүзеге асырылады.
Паспорттық бақылау - шетелдiк азаматтардың елге кiру және шығу заңдылығын тексеру жөнiндегi келiсiлген, жүйелi және мақсаты мен мазмұны жағынан бiртұтастықты көрсететiн режимдiк және жедел iс-шараларды, олардың Қазақстан Республикасына келу режимiн сақтауын бақылауды жүзеге асыратын процесс.
Оларға:
Қазақстан Республикасына кiру және Қазақстан Республикасынан шығу құқы берiлген құжаттарды тексеру жатады. Мұнымен бiрге паспорттардың қолданыс мерзiмiне, қазақстандық визалардың, қабылдайтын ұйымдардың немесе жеке адамдардың шақыруларының, Қазақстан Республикасының аумағынан шығарып жiберу туралы мөртаңбаның болуына, визаларда көрсетiлген мерзiмдер мен кiру мақсаттарына ерекше назар аударылады;
паспорттық бақылау пунктiне жапсарлас аумақта қоғамдық тәртiп сақтауды қамтамасыз ету;
өзiнiң құзыретi шегiнде кеден қызметiне көмек көрсету;
Қазақстан Республикасына кiруге тыйым салынған адамдардың не болмаса, кiруге негiзi жоқ адамдардың елiмiзге кiрулерiне жол бермеу;
iшкi iстер және ұлттық қауiпсiздiк органдарының жедел қызығушылығын тудырған адамдарды анықтау;
депортацияны (шығарып жiберудi) жүзеге асыру жатады.
Шығарып жiберу кезiнде белгiленген нысанда қорытынды (1 қосымша) жасалады.
Шығарып жiберу туралы қорытындылар, хаттамалар және шетелдiк азаматтарды әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тарту жөнiндегi өзге де материалдар iске тiгіледi және он жыл бойы сақталады;
Қазақстан Республикасында болуы 7 тәулiктен аспайды деп шамаланған шетелдiк азаматтардың келуiн тiркеудi жүзеге асыруды қамтиды.
Паспорттық бақылау жедел iс-шаралармен үйлестiрiле жүзеге асырылады.

4. Дежурство на пунктах пропуска второй категории осуществляется круглосуточно.
Пропуск иностранных граждан может осуществляться в зависимости от конкретной оперативной обстановки и местных особенностей, либо круглосуточно, либо в дневное время.
Передача дежурства нарядами осуществляется рапортом старшему начальнику подразделения паспортного контроля, который делает соответствующую отметку в журнале передачи дежурств (приложение 2).
5. С развертыванием вновь формируемых частей и подразделений пограничного контроля Погранслужбы КНБ Республики Казахстан на "внутренних" границах СНГ и с принятием ими участка границы в пункте пропуска под охрану, функции по проверке документов на право въезда и выезда, а также имеющиеся служебные помещения, технологическое оборудование и аппаратура по проверке документов, досмотру транспортных средств переходят в введение подразделений пограничного контроля.
Координирующую роль в организации пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, установлению режима и последовательности контроля осуществляет Пограничная служба КНБ Республики Казахстан, а при отсутствии подразделений пограничного контроля - подразделения миграционной полиции органов внутренних дел.
6. Пропуск через Государственную границу осуществляется:
граждан государств Содружества - участниц Бишкекского и Московского соглашений, - по документам, удостоверяющим их личность, в соответствии с Соглашением о безвизовом передвижении граждан государств Содружества Независимых Государств по территории его участников;
иностранных граждан, лиц без гражданства, граждан стран СНГ, не участвующих в Бишкекском и Московском соглашениях - по национальным заграничным паспортам, при наличии виз, если иной порядок не предусмотрен договорами (соглашениями) Республики Казахстан с соответствующими государствами.
7. Для организации и ведения учета лиц, пересекающих Государственную границу Республики Казахстан, пункты пропуска будут оснащаться компьютерной техникой, машиносчитываемой аппаратурой и другими средствами в соответствии с техническим проектом единой информационной системы" Беркут".
В пунктах пропуска через границу, где отсутствуют органы пограничного контроля, миграционная полиция оборудует посты паспортного контроля.
Оборудование постов паспортного контроля в пунктах пропуска через государственную границу осуществляется в соответствии с технологическими заданиями на проектирование и строительство пунктов пропуска с учетом требований Пограничной службы КНБ Республики Казахстан.

4. Екiншi санаттағы өткiзу пункттерiнде кезекшiлiк тәулiк бойы жүзеге асырылады.
Шетелдiк азаматтарды өткiзу нақты жедел жағдайға және жергiлiктi ерекшелiктерге байланысты не болмаса тәулiк бойы, не болмаса күндiзгi уақытта жүзеге асырылады.
Нарядтардың кезекшiлiктi тапсыруы паспорттық бақылау бөлiмшесiнiң бастығына рапорт жазуымен жүзеге асырылады, ол кезекшілiктi тапсыру журналына (2 қосымша) тиісті белгі жасайды.
5. ТМД-ның "iшкі" шекараларында Қазақстан Республикасының ҰҚК Шекара қызметiнің жаңадан құрылған шекаралық бақылаудың бөлiмдерi мен бөлiмшелерінің күшейтілуіне және олардың өткізу пунктіндегі шекара учаскесін күзетуге қабылдауына, кіру және шығу құқығын беретiн құжаттарды тексеру жөніндегі функцияларды алуына байланысты, сондай-ақ қолда бар қызметтік үй-жайлар, құжаттарды тексеру, көлiк құралдарын қарау жөніндегі технологиялық жабдықтар мен аппаратуралар шекаралық бақылау бөлімшелерінің қарамағына беріледi.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзудi ұйымдастыруда үйлестiрушi рольдi, режим белгiлеудi және бақылаудың жүйелiлiгін Қазақстан Республикасы ҰҚК-нiң Шекара қызметi, ал шекаралық бақылау бөлiмшелерi болмаған жағдайда - iшкi iстер органдарының көшi-қон полициясының бөлiмшелерi жүзеге асырады.
6. Мемлекеттік шекара арқылы өту: Бішкек және Мәскеу келісiмдерiне қатысушы Достастық Мемлекеттерінің азаматтары - Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы мемлекеттері азаматтарының оған қатысушылардың аумағында визасыз қозғалу туралы Келісімге сәйкес, жеке бастарын куәландыратын құжаттары бойынша;
шетелдiк азаматтар, азаматтығы жоқ адамдар, Бішкек және Мәскеу келісімдеріне қатыспаған ТМД елдерінің азаматтары - визалары болса, егер Қазақстан Республикасының тиісті мемлекеттермен шарттарында (келiсiмдерінде) өзге тәртіп қарастырылмаса, ұлттық шетелдiк паспорттары бойынша жүзеге асырылады.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өтетін адамдарды есепке алуды ұйымдастыру мен жүргізу үшін өткізу пункттерi компьютерлiк техникалармен, машинамен есептегіш аппаратуралармен және "Бүркiт" біртұтас ақпарат жүйесінің техникалық жобасына сәйкес келетін өзге де құралдармен жабдықталады.
Шекаралық бақылау органдары жоқ шекара арқылы өткізу пункттерiнде көшi-қон полициясы паспорттық бақылау бекеттерін жабдықтайды.
Шекара арқылы өткізу пункттеріндегі паспорттық бақылау бекеттерiн жабдықтау Қазақстан Республикасы ҰҚК Шекара қызметінің талаптарын ескере отырып, өткізу пункттерін жобалау мен оның құрылысы кезiндегi технологиялық тапсырыстарға сәйкес жүзеге асырылады.

8. Сведения об иностранных гражданах, въехавших на территорию страны через пункты пропуска второй категории, вносятся в журнал регистрации въезда (выезда) (приложение 3).
В паспорте въезжающего (выезжающего) иностранного гражданина проставляется штамп о пересечении границы (приложение 4).
В паспортах граждан стран - участников Бишкекского соглашения штамп о пересечении границы не проставляется и в журнал они не вносятся.
Аналогичные действия осуществляются при контроле за выездом из страны.
9. Информацию о лицах, проследовавших через государственную границу (приложение 5), органы пограничного контроля ежемесячно передают в подразделения миграционной полиции органов внутренних дел и органы национальной безопасности на местах.
Подразделения паспортного контроля органов внутренних дел - ежедекадно в Управления миграционной полиции УВД г.Астаны, ГУВД г.Алматы, ГУВД - УВД областей и органы национальной безопасности по месту предполагаемого их пребывания, а также в Департамент миграционной полиции МВД Республики Казахстан и во 2 Департамент КНБ Республики Казахстан к 25 числу каждого месяца.
Главный штаб                          Департамент
Пограничной службы КНБ               миграционной полиции
Республики Казахстан                 МВД Республики Казахстан
Приложение 1 к Инструкции
"Утверждаю"
Начальник_________________                  __________________________
(подпись)                               (фамилия)
"____"_____________19___г.
Заключение
о выдворении из Республики Казахстан
"_____"_____________19___г.               г._________________
Я, _______________________________________________________________
(должность, фамилия работника, составившего заключение)
рассмотрев материалы, поступившие на __________________________________
_______________________________________________________________________
нашел
что,_____________________________________ прибыл в Республику Казахстан
(фамилия выдворяемого)
"____"_____________19___г. и в настоящее время проживает по адресу
_______________________________________________________________________
Проживая в Республике Казахстан,__________________________________
(фамилия выдворяемого)
_______________________________________________________________________
(указать причины, послужившие основанием к возбуждению
______________________________________________________________________
ходатайства о выдворении)
Руководствуясь статьями 201, 201-1 Кодекса Казахской ССР об
административных правонарушениях
полагал бы:
Возбудить ходатайство о выдворении (выдворить)  __________________
(фамилия,
_______________________________________________ из Республики Казахстан
имя, отчество выдворяемого)
_______________________________________________________________________
Должность, фамилия составившего заключение и подпись.
"Согласен"
Начальник отделения
ППК УВД ____________________________________________________________
_________________________           ________________________________
(подпись)                              (фамилия)
Приложение 2
к Инструкции
Журнал передачи дежурств ППК
"__________________"
(название)
______________________________________________________________________
"_____"____________199___г.
Дежурный наряд: ______________________________________________________
______________________________________________________________________
Рапорт
Резолюция старшего начальника ППК               _________________
(подпись)
Приложение 3
к Инструкции
Журнал регистрации въезда-выезда
--------------------------------------------------------------------------
Дата   ! Данные гражданина!серия и номер! страна    ! срок  ! примечание
!    (Ф.И.О.)      !паспорта и   !гражданства!въезда-!
!                  !визы         !           !выезда !
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Приложение 4
к Инструкции
Образец штампа регистрации пересечения
границы ППК органов внутренних дел
САРЫАГАШ             АСТАНА                ЖЫБЕК ЖОЛЫ

8. Елiмiздiң аумағына екiншi санаттағы өткiзу пункттерi арқылы кiрген шетелдік азаматтар туралы мәлiметтер кiрудi (шығуды) тiркеу журналына (3 қосымша) енгiзiледi.
Кiрушi (шығушы) шетелдiк азаматтың паспортына шекарадан өткені туралы (4 қосымша) мөртаңба қойылады.
Бiшкек келiсіміне қатысушы - елдер азаматтарының паспорттарына шекарадан өткені туралы мөртаңба қойылмайды және олар журналға енгiзiлмейдi.
Елден шығу кезінде де осыған ұқсас iс-әрекеттер жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк шекара арқылы жүрiп өткен адамдар туралы мәлiметтердi (5 қосымша) шекаралық бақылау органдары ай сайын iшкi iстер органдары көші-қон полициясының бөлiмшелерiне және жергiлiктi жердегi ұлттық қауiпсiздiк органдарына бередi.
Iшкi iстер органдарының паспорттық бақылау бөлiмшелерi - он күн сайын олардың келедi деп болжанған жерi туралы мәлiметтерді Астана қаласы IIБ-нің, Алматы қаласы IIББ-нiң, облыстардағы IIББ-IIБ-нiң Көшi-қон полициясы басқармаларына және ұлттық қауiпсiздiк органдарына, сондай-ақ әр айдың 25-iне Қазақстан Республикасы  Iшкiiсминi Көші-қон полициясы департаментiне және Қазақстан Республикасы ҰҚК-нiң  2 департаментiне бередi.
Қазақстан Республикасының         Қазақстан Республикасының
ҰҚК Шекара қызметінің           Ішкіісмині Көші-қон полициясы
Бас штабы                               департаменті
Нұсқаулыққа
1 қосымша
"Бекітемін"
Бастық ____________________
(қолы)   (тегі)
200__жылғы_____________
Қазақстан Республикасынан шығарып жіберу туралы
Қорытынды
200__жылғы "__"___________                  _______________ қаласы
Мен________________________________________________________________
(қорытындыны жазған қызметкердің тегі, лауазымы)
___________________________________________________________________
____________________________түскен материалдарды қарай келіп,
_____________________________________нің Қазақстан Республикасына
(шығарып жіберілуші адамның тегі)
200__жылғы "__"____________ келгенін және қазіргі уақытта мына
мекен-жайда тұрады__________________________________________________
Қазақстан Республикасында болған кезінде____________________________
(шығарып жіберілуші адамның тегі)
____________________________________________________________________
(шығарып жіберу туралы қолдау хат қозғауға негіз болған
____________________________________________________________________                       себептерді көрсету керек)
Қазақ ССР Әкімшілік құқықбұзушылық туралы Кодексінің 201, 201-1
баптарын басшылыққа ала отырып,
____________________________________________________________________
(шығарып жіберілуші адамның тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасынан шығарып жіберу туралы қолдау хатпен қозғау
салу қажет деп Ойлаймын.
____________________________________________________________________
Қорытындыны жасаушының тегі, лауазымы және қолы
"Келісемін"
ІІБ ПББ бөлімінің
бастығы  ___________________________________________________
_____________________              _________________________
(қолы)                                 (тегі)
Нұсқаулыққа
2 қосымша
"_________________" ПББ кезекшілігін тапсыру журналы
____________________________________________________________________
200__жылғы "___"________________
Кезекші наряд ________________________________________     ____________________________________________________________________
Рапорт
_____________________
(қолы)
ПББ бастығының резолюциясы
Нұсқаулыққа
3 қосымша
Кіру-шығуды тіркеу журналы
--------------------------------------------------------------------
Датасы !Азаматтың   !паспорт сериясы,!азаматтық! кіру-шығу! ескертпе
!мәліметтері !   номері және  !алған елі! мерзімі  !
!(Т. А. Ә/а) !     визасы     !         !          !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Нұсқаулыққа
4 қосымша
Ішкі істер органдарының ПББ-нің шекараларынан өтуді тіркеу
мөртаңбасының үлгісі
Сарыағаш                    Астана                Жібек жолы

20.02.00            12.12.99                11.07.00
Т.Ж.                 А.П.                      А
ППК                                   размер штампа
Т.Ж. - железнодорожный                     40 мм х 20 мм
А.П. - в аэропортах
А - на автомобильных дорогах
Приложение 5
к Инструкции
Сведения на иностранных граждан, въехавших и выехавших из
Республики Казахстан через пункт паспортного контроля ________________
ГУВД-УВД (УВДТ)____________ области
---------------------------------------------------------------------------
область     ! страна      !въехало !выехало ! привлечено ! в т.ч.
регистрации !гражданства  !        !        ! к адмответ.!выдворено
---------------------------------------------------------------------------
1.г.Алматы    Всего:           15      14        17          5
Афганистан       12      10        12          3
Алжир             1       -         1          -
Болгария          2       1         1          -
Греция            -       3         3          2
---------------------------------------------------------------------------
2.ВКО         Всего:           21      15         14         8
Афганистан       14      12         10         7
Алжир             2       1          -         -

20.02.00                    12.12.99              11.07.00
Т.Ж.                        Ә.Ж.                    А
ПББ
Т.Ж. - теміржолдарда                        мөртаңбаның көлемі
Ә.Ж. - әуежайларда                            40 мм х 20 мм
А    - автомобиль жолдарында
Нұсқаулыққа
5 қосымша
___________________облыстарындағы_____________ ІІББ-ІІБ (КІІБ)
__________ паспорттық бақылау пункттері арқылы Қазақстан
Республикасына кірген және шыққан шетелдік азаматтардың мәліметтері
--------------------------------------------------------------------
тіркелген!азаматтығы ! кірген !шыққан!әкімш. жауапкер.  !оның ішінде
облысы  !           !        !      !шілікке тартылғаны!  шығарып
!           !        !      !                  !жіберілгені
--------------------------------------------------------------------
1. Алматы   Барлығы:       15       14            17           5
қаласы      Ауғанстан      12       10            12           3
Алжир           1        -             1           -
Болгария        2        1             1           -
Греция          -        3             3           2
--------------------------------------------------------------------
2. ШҚО      Барлығы:       21       15            14           8
Ауғанстан      14       12            10           7
Алжир           2        1             -           -

Болгария          3       2          1         1
Греция            2       -          3         -
---------------------------------------------------------------------------

Болгария        3        2             1           1
Греция          2        -             3           -
--------------------------------------------------------------------