О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету от 18 ноября 1996 года N 6
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 344. Зарегистрирован в Министерстве юстиции РК 21 августа 2000 года N 1227. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 428
Извлечение
из приказа Министра финансов РК от 30 ноября 2007 г. N 428
В соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 344 "О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету от 18 ноября 1996 года N 6".
...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
___________________________________________________________________________
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 26 декабря 1995 года N 2732   Z952732_   "О бухгалтерском учете" приказываю:
1. Внести в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету от 18 ноября 1996 года N 6   V960248_   "О Генеральном плане счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности субъектов" следующие изменения и дополнения:
в Генеральном плане счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности субъектов, утвержденном указанным постановлением:
1) раздел V "Собственный капитал" дополнить счетом 503 "Вклады и паи";
2) раздел VIII "Расходы" изложить в следующей редакции:
"80 Себестоимость реализованных товаров (работ, услуг)
801 Себестоимость реализованной готовой продукции (работ, услуг)
802 Себестоимость реализованных товаров, приобретенных для продажи
803 Себестоимость выполненных строительно-монтажных, проектно-изыскательских, геолого-разведочных, научно-изыскательских и т.п. работ
804 Себестоимость оказанных услуг по перевозке грузов и пассажиров транспортными организациями
805 Себестоимость услуг, связанных с арендой
806 Себестоимость оказанных услуг организаций связи
807 Себестоимость услуг, оказанных страховыми организациями
808 Прочие
81 Расходы по реализации товаров (работ, услуг)
811 Расходы по реализации товаров (работ, услуг)
82 Общие и административные расходы
821 Общие и административные расходы
83 Расходы по процентам
831 Расходы по процентам
84 Расходы по неосновной деятельности
841 Расходы по реализации нематериальных активов
842 Расходы по реализации основных средств
843 Расходы по реализации ценных бумаг
844 Расходы по курсовой разнице
845 Прочие
85 Расходы по подоходному налогу
851 Расходы по подоходному налогу
86 Доходы (убытки) от чрезвычайных ситуаций и прекращенных операций
861 Некомпенсируемые убытки от стихийных бедствий
862 Доходы (убытки) от стихийных бедствий
863 Доходы (убытки) от прекращенных операций
864 Другие
87 Доход (убыток) от долевого участия в других организациях
871 Доход (убыток) от долевого участия в других организациях";

Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi Ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 18 қарашадағы N 6 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2000 жылғы 30 шілдедегі N 344 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 21 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1227. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 428 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 428   бұйрығымен.
Үзінді:
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 27 бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi Ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 18 қарашадағы N 6 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2000 жылғы 30 шілдедегі N 344 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бухгалтерлiк есеп туралы" 1995
жылғы 26 желтоқсандағы N 2732   Z952732_   заң күшi бар Жарлығына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп жөнiндегi Ұлттық
комиссиясының 1996 жылғы 18 қарашадағы N 6   V960248_   "Субъектiлердiң
қаржы-шаруашылық, қызметiнiң бухгалтерлiк есеп шоттарының бас жоспары
туралы" қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Субъектiлердiң қаржы-шаруашылық
қызметiнiң бухгалтерлiк есеп шоттарының бас жоспарында:
1) V "Меншiктi капитал" бөлiмi 503 "Салымдар және пайлар" шотымен
толықтырылсын;
2) VIII "Шығыстар" бөлiмi мынадай редакцияда жазылсын:
"80 Өткiзiлген тауардың (жұмыстардың, қызметтердiң) өзiндiк құны
801 Өткiзiлген дайын өнiмнiң (жұмыстардың, қызметтердiң) өзiндiк құны
802 Сатуға арнап сатып алынған өткізілген тауардың өзіндік құны
803 Орындалған құрылыс-монтаж, жобалау-iздестiру, геологиялық-барлау,
ғылыми-іздестiру және т.б. жұмыстардың өзiндiк құны
804 Көлiк ұйымдарының жүк және жолаушылар тасымалы бойынша
көрсетiлген қызметтерiнiң өзiндiк құны
805 Жалға байланысты қызметтердiң өзiндiк құны
806 Байланыс ұйымдарының көрсетiлген қызметтерiнiң өзiндiк құны
807 Сақтандыру ұйымдарының көрсетiлген қызметтерiнiң өзiндiк құны
808 Басқалар
81 Тауар өткiзуге байланысты шығыстар (жұмыстар, қызметтер)
811 Тауар өткiзуге байланысты шығыстар (жұмыстар, қызметтер)
82 Жалпы және әкiмшiлiк шығыстары
821 Жалпы және әкiмшiлiк шығыстары
83 Проценттер бойынша шығыстар
831 Проценттер бойынша шығыстар
84 Негiзгi емес қызметтер бойынша шығыстар
841 Материалдық емес активтердi өткiзуге байланысты шығыстар
842 Негiзгi құрал-жабдықтарды өткiзуге байланысты шығыстар
843 Бағалы қағаздарды өткiзуге байланысты шығыстар
844 Бағам айырмасы бойынша шығыстар
845 Басқалар
85 Табыс салығы бойынша шығыстар
851 Табыс салығы бойынша шығыстар
86 Төтенше жағдайлардан және тоқтатылған операциялардан
болған шығыстар (залалдар)
861 Дүлей апаттан болған өтелмейтiн залалдар
862 Дүлей апаттан болған шығыстар (залалдар)
863 Тоқтатылған операциялардан болған шығыстар (залалдар)
864 Басқалар
87 Басқа ұйымдарға үлестiк қатысудан шығыс (залал)
871 Басқа ұйымдарға үлестiк қатысудан шығыс (залал)

3) раздел IX "Счета производственного учета" дополнить счетом 900 "Основное производство".
2. Настоящий приказ распространяется на отношения, возникшие с 10 января 1997 года.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр

3) Х "Өндiрiстiк есептiң шоты" бөлiмi, 900 "Негiзгi өндiрiс"
шотымен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық 1997 жылғы 10 қаңтардан бастап пайда болған
қатынастарға қолданылады.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде
мемлекеттiк тiркелуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Қасымбеков Б.А.