Об утверждении Инструкции по осуществлению государственного контроля за использованием и охраной водных ресурсов должностными лицами государственных уполномоченных органов управления водными ресурсами
Приказ Председателя Комитета по водным ресурсам Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан от 12 декабря 2001 года N 105-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2002 года N 1726. Утратил силу - совместным приказом Министра охраны окружающей среды РК от 2 декабря 2004 года N 315-п, и.о. Председателя Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства от 17 ноября 2004 года N 239-п, Председателя Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения РК от 19 ноября 2004 года N 37 (V043262)
В соответствии со статьей 17 K933000_  Водного кодекса Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемую "Инструкцию по осуществлению государственного контроля за использованием и охраной водных ресурсов должностными лицами государственных уполномоченных органов управления водными ресурсами".
2. Отделу государственного контроля и нормативно-правовых актов (Бадашев Е.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан в установленном порядке.
3. Контроль за исполнением данного приказа возложить на заместителя Председателя Комитета К.Кудайбергенулы.
И.о. Председателя
Утверждена
Приказом Председателя Комитета
по водным ресурсам Министерства
природных ресурсов и охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 12 декабря 2001 года N 105-П
Инструкция по осуществлению
государственного контроля за использованием и
охраной водных ресурсов должностными лицами
государственных уполномоченных органов
управления водными ресурсами
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана на основе K951000_  Конституции Республики Казахстан, K933000_  Водного Кодекса Республики Казахстан, K010155_  Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Z970160_  Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды", P950600_  "Положения о государственном контроле за использованием и охраной водных ресурсов", утвержденных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 апреля 1995 года N 600 и других нормативных правовых актов в области использования и охраны водных ресурсов.
2. Инструкция определяет порядок осуществления государственного контроля за использованием и охраны водных ресурсов должностными лицами государственных уполномоченных органов управления водными ресурсами Республики Казахстан (далее - органы управления водными ресурсами).

"Қазақстан Республикасының су ресурстарын басқару жөніндегі мемлекеттік өкілетті органдарының лауазымды тұлғаларымен су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттік бақылауды жүзеге асырудың нұсқауын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары жөніндегі комитетінің 2001 жылғы 12 желтоқсандағы N 105-п бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 18 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 1726. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2004 жылғы 2 желтоқсандағы N 315-п, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитетінің 2004 жыл 17 қарашадағы N 239-п, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті төрағасының 2004 жылғы 19 қарашадағы N 37 (V043262) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Су  кодексының  17 бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының су ресурстарын басқару жөніндегі мемлекеттік өкілетті органдарының лауазымды тұлғаларымен су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттік бақылауды жүзеге асырудың нұсқауы" бекітілсін.
2. Мемлекеттік бақылау және нормативтік-құқық бөлімі (Бадашев Е.А.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуден өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Комитет төрағасының орынбасары К.Құдайбергенұлына жүктелсін.
Төраға
міндетін атқарушы
Іске, бөлімдерге жіберілсін
Қазақстан Республикасы
Табиғи ресурстар және қоршаған
ортаны қорғау министрлiгi
Су ресурстары жөнiндегi
комитет төрағасының
2001 жылғы 12 желтоқсандағы
N 105-П бұйрығымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының су ресурстарын басқару
жөнiндегi мемлекеттiк өкiлеттi органдарының лауазымды
тұлғаларымен су ресурстарын пайдалану мен қорғауға
мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырудың
НҰСҚАУЫ
1. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Бұл нұсқау Қазақстан Республикасының  Конституциясы Қазақстан Республикасының Су  және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы"  Кодекстары , Қазақстан Республикасының "Қоршаған ортаны қорғау туралы"  Заңына , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылдың 29 сәуiрiндегi N 600  қаулысымен  бекiтiлген "Су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылау туралы Ереже" және су ресурстарын пайдалану мен қорғау саласындағы басқа да нормативтi құқықты актiлер негiзiнде әзiрлендi.
2. Нұсқау Қазақстан Республикасының су ресурстарын басқару жөнiндегi мемлекеттiк өкiлеттi органдарының (бұдан әрi - су ресурстарын басқару органдары) лауазымды тұлғаларымен су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырудың тәртiбiн анықтайды.

3. Государственный контроль за использованием и охраной водных ресурсов осуществляется в целях сохранения, воспроизводства и улучшения состояния водных ресурсов.
4. Главными задачами государственного контроля за использованием и охраной водных ресурсов являются обеспечение соблюдения всеми министерствами, государственными комитетами, ведомствами, предприятиями, организациями и гражданами водного законодательства, установленного порядка пользования водными ресурсами и их учета, выполнение обязанностей по охране вод, предупреждению и ликвидации их вредного воздействия.
5. Должностные лица органов управления водными ресурсами, наделены полномочиями по осуществлению государственного контроля за использованием и охраной водных ресурсов и являются по должности одновременно государственными инспекторами по регулированию использования и охране вод (далее - государственный инспектор).
6. Задачи, функции, права и ответственность государственных инспекторов определены Положением о государственным контроле за использованием и охраной водных ресурсов, утвержденных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 апреля 1995 года N 600 (далее - Положение).
2. Принятие мер по устранению нарушений водного
законодательства, привлечение виновных к ответственности
и порядок оформления документов
7. При осуществлении государственного контроля за использованием и охраной водных ресурсов государственный инспектор принимает меры по предупреждению, выявлению и устранению нарушений водного законодательства и привлечению виновных к ответственности.
8. При проверке хозяйствующих субъектов на основании Положения государственным инспектором составляется Акт проверки соблюдения водного законодательства (приложение N 1).
9. В ходе проверки, в случаях обнаружения нарушения водного законодательства, государственный инспектор в соответствии со статьями 561, 635 и 636 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" составляет Протокол об административном правонарушении.
10. На основании Акта проверки соблюдения водного законодательства государственный инспектор (в пределах предоставленных прав) принимает решение о применении к нарушителю одного или одновременно нескольких мер воздействия в зависимости от тяжести нарушений (При совершении одним лицом двух или более административных правонарушений административное взыскание налагается за каждое правонарушение в отдельности):
1) на основании статьи 77 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" (далее - Закон) выносит Предписание по устранению нарушений в области использования и охраны водных ресурсов (приложение N 2);

3. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылау су ресурстарын сақтау, молықтыру және оның жағдайын жақсарту мақсатында жүзеге асырылады.
4. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылаудың мақсаты барлық министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен, ведомстволармен, кәсiпорындармен, ұйымдармен және азаматтармен су заңнамасын, су ресурстарын пайдалану және оның есебiн жүргiзудiң белгiленген тәртiбiн қадағалауды, суды қорғау, олардың зиянды ықпалын алдын ала ескерту және жою жөнiндегi мiндеттердi орындауды қамтамасыз ету болып табылады.
5. Су ресурстарын басқару органдарының лауазымды тұлғаларына су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру өкiлдiктерi берiлген және олар лауазымы бойынша су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлар (бұдан әрi - мемлекеттiк инспектор) болып табылады.
6. Мемлекеттiк инспекторлардың мақсаты, функциясы, құқығы және жауапкершiлiгi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылдың 29 сәуiрiндегi N 600 қаулысымен бекiтiлген "Су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылау туралы Ереже" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылдың 29 сәуiрiндегi N 600  қаулысымен  бекiтiлген Су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылау туралы ережемен (бұдан әрi - Ереже) анықталған.
2. СУ ЗАҢНАМАСЫН БҰЗУШЫЛЫҚТЫ ЖОЮ ЖӨНIНДЕГI ШАРАЛАРДЫ
ҚАБЫЛДАУ, КIНӘЛIЛЕРДI ЖАУАПКЕРШIЛIККЕ ТАРТУ ЖӘНЕ
ҚҰЖАТТАРДЫ РЕСIМДЕУ ТӘРТIБI
7. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру барысында мемлекеттiк инспектор су заңнамасын бұзушылықтың алдын ала ескерту, анықтау және жою шараларын қабылдап, кiнәлiлердi жауапкершiлiкке тартады.
8. Шаруашылық субъектілерін тексеру барысында мемлекеттiк инспектор Ереже негiзiнде Су заңнамасының қадағалануын тексеру актiсiн (N 1 қосылым) жасайды.
9. Тексеру барысында су заңнамасын бұзушылық анықталған жағдайда, мемлекеттiк инспектор Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң  561 635  және  636  баптарына сәйкес Әкiмшiлiк құқықбұзулар туралы хаттаманы толтырады.
10. Су заңнамасының қадағалануын тексеру актiсi негiзiнде мемлекеттiк инспектор өзiне берiлген құқық шеңберiнде су заңнамасын бұзудың ауыртпалығына байланысты құқықбұзушыға бiр немесе бiр уақытта бiрнеше ықпал шарасын қолдану туралы шешiм қабылдайды (Бiр тұлғамен екi немесе одан да көп әкiмшiлiк құқық бұзылған жағдайда, әрбiр құқықбұзуға жеке түрде әкiмшiлiк жаза қолданылады):
1) Қазақстан Республикасының "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының (бұдан әрi - Заң)  77 бабы  негiзiнде Су ресурстарын пайдалану мен қорғау саласындағы құқықбұзушылықты жою жөнiндегi нұсқаманы (N 2 қосылым) шығарады;

2) на основании Положения и в соответствии со статьями 561, 650 и 651 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" выносит Постановление о наложении административного взыскания (приложение N 3);
3) на основании статьи 121 Водного Кодекса Республики Казахстан и K990411_  Гражданско-процессуального Кодекса Республики Казахстан предъявлять к виновным лицам претензии о добровольном возмещении ущерба, причиненные нарушением водного законодательства, предъявляет иски в суд;
4) на основании статьи 77 Закона вносит Заявление в судебные органы об ограничении и приостановлении хозяйственной и иной деятельности, осуществляемой с нарушением экологических требований и законодательства в области охраны окружающей среды.
При необходимости в установленном порядке может опломбировать отдельные объекты, установки и узлы для прекращения деятельности до устранения нарушений, для чего составляется Акт опломбирования (приложение N 4).
Также на основании статьи 77 Закона вносить в соответствующие финансово-кредитные организации Предписание о прекращении финансирования строительства и эксплуатации объектов, хозяйственной и иной деятельности, осуществляемых с нарушением экологических требований или без положительного заключения экологической экспертизы (приложение N 5).
Запрещение или приостановление хозяйственной и иной деятельности субъектов малого предпринимательства, осуществляемой с нарушением экологических требований, производится на основании решения суда.
Исковое заявление о запрещении или приостановлении деятельности субъекта малого предпринимательства направляется в суд в порядке и на основаниях, установленных законодательными актами Республики Казахстан.
Запрещение или приостановление деятельности субъекта малого предпринимательства без судебного решения допускается в исключительных случаях на срок не более 3 дней с обязательным представлением в указанный срок искового заявления в суд. При этом факт о запрещении или приостановке деятельности действует до вынесения судебного решения;
5) на основании Положения направляет соответствующие материалы в правоохранительные органы для решения вопроса о привлечении к уголовной ответственности за нарушение водного законодательства.
11. Акт проверки соблюдения водного законодательства должен составляться в присутствии представителя проверяемого хозяйствующего субъекта.
В преамбуле Акта должны отражаться основные характеристики проверяемого объекта, вид хозяйственной деятельности, наличие разрешительных, нормируемых и иных документации, объемы выделенных лимитов, объемы забора воды и сброса сточных вод, наличие водоохранных мероприятий и ход их выполнения, наличие и объемы системы оборотного и повторного водоснабжения и другие необходимые сведения.
После изложения вышеуказанных данных, в Акте указываются выявленные нарушения водного законодательства и иных нормативных актов в области использования и охраны водных ресурсов по пунктам. При этом необходимо обязательно сделать ссылку на статьи, пункты соответствующих законодательных и нормативных документов.

2) Ереже негiзiнде және Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң  561 650  және  651  баптарына сәйкес Әкiмшiлiк жаза тартқызу туралы қаулы (N 3 қосылым) шығарады;
3) Қазақстан Республикасы Кодексының 121 бабына және Қазақстан Республикасының азаматтық - процессуалды Кодексына сәйкес кiнәлi тұлғаларға су заңнамасын бұзумен келтiрiлген залалдың орынын ерiктi түрде толтыруға талап және сот арқылы талап қояды;
4) Заңның  77 бабы  негiзiнде Экологиялық талаптарды және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманы бұзумен жүзеге асырылған шаруашылық және басқа да әрекеттердi шектеу және тоқтата тұру туралы сот органдарына арызнама бередi.
Қажет болған жағдайда бекiтiлген тәртiппен құқықбұзушылықты жоюға дейiн жұмыстарын тоқтату үшiн, жекелеген объектілерді, құрылғыларды және түйiндiлердi Пломбылау актiсiн (N 4 қосылым) жасау арқылы пломбылай алады.
Сонымен қатар Заңның  77 бабына  сәйкес тиiстi қаржы-несие беру ұйымдарына Экологиялық талаптарды бұзумен немесе экологиялық сараптаманың оң тұжырымдамасыз объектілердің құрылысын салу мен пайдалануды, шаруашылық және басқа да әрекеттердi қаржыландыруды тоқтату туралы нұсқама (N 5 қосылым).
Шаруашылық және басқа да әрекеттерiн экологиялық талаптарды бұзумен жүзеге асырған кiшi кәсiпкерлiк субъектілерінің iс-қимылына тыйым салу немесе оны тоқтата тұру сот шешiмi арқылы жүргiзiледi.
Кiшi кәсiпкерлiк субъектісінің iс-қимылына тыйым салу немесе оны тоқтата тұру туралы талап арызы сотқа Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлермен белгiленген тәртiпте және негiзде жiберiледi.
Кiшi кәсiпкерлiк субъектісінің iс-қимылына тыйым салуға және оны тоқтата тұруға соттың шешiмiсiз ерекше жағдайда, 3 күннен артық емес уақытқа рұқсат етiледi. Осы мерзiм iшiнде сотқа мiндеттi түрде талаптық арыз берiлуi тиiс. Мұндай жағдайда тыйым салу және тоқтата тұру актiсi сот шешiмi шыққанға дейiн күшiнде болады;
5) Ереже негiзiнде су заңнамасын бұзғаны үшiн қылмыстық жауапкершiлiкке тарту туралы мәселенi шешу үшiн құқық қорғау органдарына тиiстi материалдарды жiбередi.
11. Су заңнамасының қадағалануын тексеру актiсi тексерiлушi шаруашылық субъектісі өкiлiнiң қатысуымен жасалуы тиiс.
Актiнiң кiрiспесiнде тексерiлушi объектінің негiзгi сипаттамалары, шаруашылық әрекетiнiң түрi, рұқсаттық, нормалау және басқа да құжаттарының болуы, бөлiнген лимит көлемi, алынған және тасталған төгiндi суларының көлемi, су қорғау шараларының болуы және олардың орындалу барысы, суды айналмалы және қайта пайдалану жүйесiнiң болуы және оның көлемi және басқа да қажеттi деректер көрсетiлуi қажет.
Жоғарыда аталған деректер көрсетiлгеннен кейiн, Актiде анықталған су заңнамасының және су ресурстарын пайдалану мен қорғау саласындағы басқа нормативтi актiлердi бұзушылықтарды тармақтар бойынша көрсетiледi. Анықталған құқықбұзушылықтарды көрсету барысында тиiстi заңнамалық және нормативтiк құжаттарға мiндеттi түрде сiлтеме жасалынуы тиiс.

12. В строке 3 Протокола об административном правонарушении "Сведение о личности нарушителя" приводятся сведения о должностных лицах, гражданах, лицах, не имеющих гражданство и иностранных лицах, имеющих значение для правильного рассмотрения дела: год и место рождения (в отношении несовершеннолетних - число, месяц и год рождения), адрес места жительства, семейное положение, количество лиц, находящихся на иждивении, документ, подтверждающий личность.
Существо нарушения водного законодательства должно быть описано таким образом, чтобы было ясно, где и когда оно было совершено, и в каких действиях и/или бездействиях выразилось.
Правонарушитель(и) вправе представить замечания по содержанию Протокола и мотивы отказа от его подписания, которые прилагаются к Протоколу.
13. Предписание по устранению нарушений в области использования и охраны водных ресурсов является обязательным для исполнения нарушителями в установленные сроки. Руководитель предприятия должен представить в органы управления водными ресурсами информацию по выполнению предписания не позднее чем через 7 дней по истечении срока выполнения предписания. В случае невыполнения предписания в указанные сроки должны применяться меры в соответствии со статьями 356 и 636 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях". Предписание составляется в 3-экземплярах, один из которых вручается нарушителю.
14. Постановление о наложении административного взыскания принимается в отношении каждого нарушителя в отдельности (юридического, должностного лица, гражданина) и составляется не менее чем в 3-экземплярах, один из которых немедленно вручается физическому лицу и законному представителю юридического лица, в отношении которого оно вынесено. В случае отсутствия указанных лиц копия постановления высылается в течение 3 (трех) дней со дня его вынесения.
Штраф должен быть уплачен не позднее 30 (тридцати) дней со дня вступления Постановления в законную силу либо со дня истечения срока либо отсрочки, предусмотренной статьей 701 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Постановление вступает в законную силу после истечения срока, установленного для обжалования постановления, если оно не было обжаловано или опротестовано или немедленно после вынесения определения по жалобе, протесту, а также вынесения постановления в случае, предусмотренном статей 664 указанного Кодекса.
При неуплате штрафа виновным лицом в течение 30 (тридцати) дней со дня вступления постановления в законную силу сумма штрафа взыскивается в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

12. Су ресурстарын пайдалану мен қорғау саласындағы әкiмшiлiк құқықбұзулар туралы хаттаманың "Құқықбұзушының тұлғасы туралы деректер" атты 3 қатарда iстi әдiл қарауға маңызы бар лауазымды тұлғалар, азаматтар, азаматтығы жоқ тұлғалар және шет елдiк тұлғалар туралы келесi деректер келтiрiледi: туған жерi мен жылы (кәмелетке толмағандардың туған күнi, айы және жылы көрсетiледi), мекен-жайы, жанұя жағдайы, асырауындағы адамдар саны, жеке куәлiгi деректерi.
Су заңнамасының бұзылғаны туралы дерек қайда, қашан, қалай және қандай әрекетпен немесе әрекетсiздiкпен айқындалғаны түсiнiктi түрде баяндалуы тиiс.
Құқықбұзушы Хаттама мазмұны жөнiнде өз ескертпесiн және оған қол қоюдан бас тарту себебiн беруге құқықты. Оны ол жазба түрде берiп, ол Хаттамаға бiрге тiркеледi.
13. Су ресурстарын пайдалану мен қорғау саласындағы құқықбұзушылықты жою жөнiндегi мiндеттi нұсқама құқықбұзушылармен белгiленген мерзiмде орындалуға мiндеттi. Кәсiпорын басшысы нұсқаманы орындағаны туралы ақпаратты су ресурстарын басқару органдарына нұсқаманың орындалу мерзiмi бiткеннен кейiн 7 күн iшiнде беруi тиiс. Нұсқама белгiленген мерзiмде орындалмаған жағдайда Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң  356  және  636  баптарына сәйкес шаралар қолданылуы тиiс. Нұсқама 3 данада толтырылып, оның бiр данасы құқық-бұзушыға тапсырылады.
14. Әкiмшiлiк жаза тартқызу туралы қаулы әрбiр құқық-бұзушыға жекелеген түрде (заңды және жеке тұлғаға, азаматқа ) қабылданып, 3 данада толтырылады да, оның бiр данасы құқық-бұзушыға және заңды тұлғаның заңды өкiлiне бiрден тапсырылады. Көрсетiлген тұлғалар болмаған жағдайда, қаулы шығарылған күннен бастап 3 күн iшiнде қаулы көшiрмесi оларға жiберiледi.
Айып пұл Қаулы заңды күшiне енгеннен кейiн немесе Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң  701  бабымен көзделген кейiнге қалдыру мерзiмi бiткеннен кейiн 30 (отыз) күн iшiнде төленуi тиiс.
Қаулы қаулыға шағымдануға берiлген мерзiм бiткеннен кейiн, егер қаулы шағымданылмаса, немесе шағымдану туралы анықтама берлiгеннен кейiн, сонымен қатар көрсетiлген кодекстың 664 бабымен көзделген қаулы шыққаннан кейiн бiрден заңды күшiне енедi.
Айып пұл кiнәлi тұлғамен қаулы заңды күшiнен енгеннен кейiн 30 (отыз) күн iшiнде төленбеген жағдайда, айып пұл Қазақстан Республикасы заңдарымен белгiленген тәртiпте алынады.

15. В соответствии со статьей 121 Водного Кодекса Республики Казахстан юридические лица и граждане обязаны возместить убытки, причиненные нарушением водного законодательства в порядке и размерах, установленных законодательством Республики Казахстан.
16. Заявление в судебные органы об ограничении и приостановлении хозяйственной и иной деятельности, осуществляемой с нарушением экологических требований и законодательства в области охраны окружающей среды, направляется в установленном порядке при ведении водопользователями хозяйственной и иной деятельности с нарушением законодательства об охране окружающей среды, водного законодательства и других нормативных правовых актов.
17. Предписание о прекращении финансирования строительства и эксплуатации объектов, хозяйственной и иной деятельности, осуществляемых с нарушением экологических требований или без положительного заключения экологической экспертизы, направляется нарушителю в установленном законодательством порядке.
Предписание является обязательным для исполнения всеми юридическими и физическими лицами.
18. В соответствии со статьей 120 Водного Кодекса Республики Казахстан физические и юридические лица, виновные в нарушении водного законодательства, несут дисциплинарную, административную, гражданскую или уголовную ответственность в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
19. В целях обеспечения качественной организации и контроля проверок должна быть введена система строгой отчетности бланков (Приложения NN 1-6). Бланки строгой отчетности до выдачи нумеруются и регистрируются в специальном журнале.
20. В соответствии с Законом и Положением не допускается вмешательства какого-либо должностного лица или органа в процесс осуществления государственного контроля за регулированием использования и охраной водных ресурсов. Решение государственного инспектора обязательно для исполнения и может быть обжалованы в порядке подчиненности или в суде.
Приложение N 1
к приказу Председателя Комитета
по водным ресурсам
от 12 декабря 2001 года N 105-П
об "Инструкции по осуществлению
государственного контроля за
использованием и охраной водных
ресурсов должностными лицами
государственных уполномоченных
органов управления водными ресурсами"
Министерство природных
ресурсов и охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
Комитет по водным ресурсам
______________________________________________________________________
орган управления водными ресурсами
______________________________________________________________________
почтовый адрес, телефоны, факс
Акт
проверки соблюдения водного законодательства
N_________
_______________________________    "_____" _______________ 200__г.
местонахождение объекта
Государственным инспектором по регулированию использования и охране
вод_______________________________________________________________________
наименование органа управления водными ресурсами
_____________________________________________________________________
Ф.И.О.
на основании Водного Кодекса Республики Казахстан проведена проверка
соблюдения водного законодательства_______________________________________
наименование хозяйствующего
______________________________________________________________________
субъекта, объекта или сооружения,
______________________________________________________________________
вышестоящая организация
______________________________________________________________________
почтовый адрес, телефоны
______________________________________________________________________
министерство, ведомство
руководителем которого является_______________________________________
Ф.И.О.
домашний адрес___________________ тел:_____________ факс:_____________
Проверка проведена при участии________________________________________
должность, Ф.И.О.
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
в присутствии_________________________________________________________
должность, Ф.И.О. представителя хозяйствующего субъекта
______________________________________________________________________
При проверке установлено следующее:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Подписи:______________ _______________________________________________
Ф.И.О. государственного инспектора
______________ _______________________________________________
Ф.И.О. участников
______________ _______________________________________________
______________ _______________________________________________
Ф.И.О. присутствующих
______________ _______________________________________________
______________ _______________________________________________
Заполнено в _________ экз., приложения на _______ листах
Экз. N 1______________________________________________________________
Экз. N 2______________________________________________________________
Экз. N 3______________________________________________________________
С актом ознакомлен и один экземпляр получил "___" ___________ 200__г.
Руководитель хозяйствующего субъекта _________ ______________________
подпись          Ф.И.О.
_________________________________________________________________________
Приложение N 2
к приказу Председателя Комитета
по водным ресурсам
от 12 декабря 2001 года N 105-П
об "Инструкции по осуществлению
государственного контроля за
использованием и охраной водных
ресурсов должностными лицами
государственных уполномоченных
органов управления водными ресурсами"
Министерство природных
ресурсов и охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
Комитет по водным ресурсам
______________________________________________________________________
орган управления водными ресурсами
______________________________________________________________________
почтовый адрес, телефоны, факс
"____" __________ 200___ г.            Руководителю:_________________
______________________________
наименование хозяйствующего
______________________________
субъекта
Предписание по устранению нарушений
в области использования и охраны водных ресурсов
N_________
На основании акта проверки соблюдения водного законодательства N______
от "___" ___________ 200___ г. предписываю выполнить следующие
мероприятия:
_____________________________________________________________________
|N п/п|    Содержание предписания    |  Основания  | Срок исполнения |
|_____|______________________________|_____________|_________________|
|_____|______________________________|_____________|_________________|
|_____|______________________________|_____________|_________________|
|_____|______________________________|_____________|_________________|
|_____|______________________________|_____________|_________________|
Настоящее предписание подлежит обязательному исполнению.
Руководителю предприятия отправить в адрес органа управления водными ресурсами информацию по выполнению предписания не позднее 7 дней по истечению срока выполнения предписания.
О выполнении мероприятий сообщите по вышеуказанному адресу. В случае невыполнения настоящего предписания в указанные сроки, к Вам будут применены меры согласно статьи 356 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Государственный инспектор
по регулированию использования
и охране вод_________________  __________________________________
подпись                      Ф.И.О.
М.П.      "____" _____________ 200___ г.
Предписание получил _______________________________________________
занимаемая должность, Ф.И.О.
____________________  "____" ____________ 200__ г.
______________________________________________________________________
Рег. N_______
________________________________________________________________________
Приложение N 3
к приказу Председателя Комитета
по водным ресурсам
от 12 декабря 2001 года N 105-П
об "Инструкции по осуществлению
государственного контроля за
использованием и охраной водных
ресурсов должностными лицами
государственных уполномоченных
органов управления водными ресурсами"
Министерство природных
ресурсов и охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
Комитет по водным ресурсам
______________________________________________________________________
орган управления водными ресурсами
______________________________________________________________________
почтовый адрес, телефоны, факс
Постановление
о наложении административного взыскания
N_________
"_____" _______________ 200__г.
Государственный инспектор по регулированию использования и охране вод:
_____________________________________________________________________
наименование органа управления водными ресурсами,
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. составившего постановление
_____________________________________________________________________
рассмотрев материалы о нарушении водного законодательства на ________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. лица, в отношении которого рассматривается дело
______________________________________________________________________
на основании протокола N_____ от "____" ___________ 200___ г. и
предоставленных материалов:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В соответствии с Конституцией Республики Казахстан, статьями 561 и
650 Кодекса Республики "Об административных правонарушениях",
постановил подвергнуть административному взысканию:

15. Қазақстан Республикасы  Су Кодексының  121 бабына сәйкес заңды тұлғалар мен азаматтар Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгiленген тәртiпте және мөлшерде су заңнамасын бұзумен келтiрiлген шығынның орынын толтыруы мiндеттi.
16. Экологиялық талаптарды және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманы бұзумен жүзеге асырылған шаруашылық және басқа да әрекеттердi шектеу және тоқтата тұру туралы сот органдарына арызнама құқықбұзушыға ол өз шаруашылық және басқа да әрекетiн су заңнамасы мен басқа да нормативтi актiлердi бұзумен жүргiзген және су ресурстарына залал келтiрген жағдайда берiледi.
17. Экологиялық талаптарды бұзумен немесе экологиялық сараптаманың оң тұжырымдамасыз объектілердің құрылысын салу мен пайдалануды, шаруашылық және басқа да әрекеттердi қаржыландыруды тоқтату туралы нұсқама құқық бұзушыға заңмен белгiленген тәртiпте берiледi.
Нұсқама барлық заңды және жеке тұлғалармен орындалуға мiндеттi.
18. Қазақстан Республикасының  Су кодексының  120 бабына сәйкес су заңнамасын бұзуға кiнәлi жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасы заңымен белгiленген тәртiпте тәртiптiк, әкiмшiлiк, азаматтық немесе қылмыстық жауапкершiлiкке тартылады.
19. Тексерулердi сапалы ұйымдастыру және бақылау үшiн бланкiлердiң (NN 1-5 Қосылымдар) қатаң есептеу жүйесi енгiзiлуi қажет. Қатаң есептеу бланкiлерi нөмiрленiп арнайы журналда тiркеледi.
20. Ережеге сәйкес қандайда бiр лауазымды тұлғаның немесе органның су ресурстарын пайдалану мен қорғауға мемлекеттiк бақылау процесiне араласуына жол берiлмейдi. Мемлекеттiк инспектордың шешiмi мiндеттi түрде орындалуы тиiс және оның шешiмiне бағыныштылығына байланысты немесе сотқа шағымдануға болады.
Су ресурстары жөнiндегi
Комитет төрағасының
2001 жылдың 12 желтоқсандағы
N 105-п
"Қазақстан Республикасының
су ресурстарын басқару
жөнiндегi мемлекеттiк
өкiлеттi органдарының
лауазымды тұлғаларымен
су ресурстарын пайдалану
мен қорғауға мемлекеттiк
бақылауды жүзеге асырудың
нұсқауын бекiту туралы"
бұйрығына N 1 қосылым
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ТАБИҒИ РЕСУРСТАР ЖӘНЕ ҚОРШАҒАН
ОРТАНЫ ҚОРҒАУ МИНИСТРЛIГI
СУ РЕСУРСТАРЫ ЖӨНIНДЕГI КОМИТЕТ
____________________________________________________________________
су ресурстарын басқару органы     ____________________________________________________________________
мекен-жайы, телефоны, факсы
СУ ЗАҢНАМАСЫНЫҢ ҚАДАҒАЛАНУЫН ТЕКСЕРУ
N _____ АКТIСI
______________________                    200 жылдың "___"_________
объектiнiң тұрған жерi
____________________________________________________________________
су ресурстарын басқару органының атауы
Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу жөнiндегi
мемлекеттiк инспектор ______________________________________________
____________________________________________________________________
аты-жөнi, тегi
____________________________________________________________________
шаруашылық субъектісінің, объектінің немесе ғимараттың атауы
____________________________________________________________________
жоғарғы ұйымы
____________________________________________________________________
министерствасы, ведомствасы
____________________________________________________________________
мекен-жайы, телефоны
____________________________________________________________________
кәсiпорын басшысы______________________________________________
аты-жөнi, тегi
мекен-жайы _________________ тел:__________ факсы _____________
____________________________________________________________________
лауазымы, аты-жөнi, тегi
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________________қатысуымен және
_______________________________________________________қатысуымен
кәсiпорын өкiлiнiң лауазымы, аты-жөнi, тегi
Қазақстан Республикасының  Су кодексiн  негiзге ала отырып су
заңнамасының қадағалануына тексеру жүргiздi.
Тексеру барысында мыналар анықталды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке қолдары _____________ ___________________________________
Су ресурстарын пайдалану мен
қорғауды реттеу жөніндегі
мемлекеттік инспектордың
аты-жөні, тегі
______________ ___________________________________
қатысушылардың аты-жөні, тегі
______________ ___________________________________
______________ ___________________________________
______________ ___________________________________
______________ ___________________________________
Толтырылғаны _________ дана, қосылым _______ парақта
N 1 дана _____________________________________________________
N 2 дана _____________________________________________________
N 3 дана _____________________________________________________
Актімен танысып, бір данасын алдым
Шаруашылық субъектісінің басшысы _________ ____________________
жеке қолы   аты-жөні, тегі
200_жылдың "___" ___________                        Тіркеу  N
Су ресурстары жөнiндегi Комитет төрағасының
2001 жылдың 12 желтоқсандағы N 105-п
"Қазақстан Республикасының су ресурстарын
басқару жөнiндегi мемлекеттiк өкiлеттi
органдарының лауазымды тұлғаларымен
су ресурстарын пайдалану мен қорғауға
мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырудың
нұсқауын бекiту туралы"
бұйрығына N 2 қосылым
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ТАБИҒИ РЕСУРСТАР ЖӘНЕ ҚОРШАҒАН
ОРТАНЫ ҚОРҒАУ МИНИСТРЛIГI
СУ РЕСУРСТАРЫ ЖӨНIНДЕГI КОМИТЕТ
____________________________________________________________________
су ресурстарын басқару органы
____________________________________________________________________
мекен-жайы, телефоны, факсы
"___" ___________        ______________________________
шаруашылық субъектісінің атауы
______________________________
БАСШЫСЫНА
СУ РЕСУРСТАРЫН ПАЙДАЛАНУ МЕН ҚОРҒАУ САЛАСЫНДАҒЫ
ҚҰҚЫҚ БҰЗУШЫЛЫҚТЫ ЖОЮ ЖӨНІНДЕГІ
N_________ НҰСҚАМА
"___" ___________ 200___ N______ Су заңнамасының қадағалануын
тексеру актісі негізінде келесі іс-шараларды орындауға НҰСҚАМА БЕРЕМІН:    ____________________________________________________________________
|тәртіп|      Нұсқама мазмұны         |Негіздемесі|Орындалу мерзімі
|  N   |                              |           |
_|_____________________________________|___________|________________
_|______|______________________________|___________|________________ _|______|______________________________|___________|________________
_|______|______________________________|___________|________________
_|______|______________________________|___________|________________
Бұл нұсқама міндетті түрде орындалуға жатады. Нұсқаманың
орындалу мерзімі біткен күннен бастап 7 күн ішінде кәсіпорын басшысы
су ресурстарын басқару органына нұсқаманың орындалу нәтижесі туралы
жазба түрде ақпарат беру тиіс.
Іс-шараның орындалуы туралы ақпарат жоғарыда көрсетілген
мекен-жайға жіберілуі қажет. Көрсетілген мерзім ішінде нұсқама
орындалмаған жағдайда Сізге Қазақстан Республикасының "Әкімшілік
құқық бұзушылық туралы" Кодексінің  536  бабына сәйкес шара қолданылады.
Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды
реттеу жөніндегі мемлекеттік инспектор ________ ___________________
қолы        аты-жөні, тегі     М.О.
Нұсқаманы алдым  _______________________________________________
лауазымы, аты-жөні, тегі
________________ 200_жылдың  "____" ____________
қолы     ____________________________________________________________________                                                Тіркеу N_____
Су ресурстары жөнiндегi Комитет төрағасының
2001 жылдың 12 желтоқсандағы N 105-п
"Қазақстан Республикасының су ресурстарын
басқару жөнiндегi мемлекеттiк өкiлеттi
органдарының лауазымды тұлғаларымен
су ресурстарын пайдалану мен қорғауға
мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырудың
нұсқауын бекiту туралы"
бұйрығына N 3 қосылым
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ТАБИҒИ РЕСУРСТАР ЖӘНЕ ҚОРШАҒАН
ОРТАНЫ ҚОРҒАУ МИНИСТРЛIГI
СУ РЕСУРСТАРЫ ЖӨНIНДЕГI КОМИТЕТ
____________________________________________________________________
су ресурстарын басқару органы
____________________________________________________________________                                           мекен-жайы, телефоны, факсы
ӘКІМШІЛІК ЖАЗА ТАРТҚЫЗУ ТУРАЛЫ
N_________ ҚАУЛЫ
200_жылдың "_____" _______________
____________________________________________________________________
су ресурстарын басқару органы

1. Предупреждению:____________________________________________________
2. Штрафу в сумме:____________________________________________________
Штраф вносится _______________________________________________________
банковские реквизиты органа, куда вносится штраф
_____________________________________________________________________
Настоящее постановление может быть обжаловано в вышестоящий орган (вышестоящему должностному лицу) или судебные органы по месту жительства в десятидневный срок со дня вручения нарушителю копии постановления.
Примечание: означенный штраф должен быть уплачен не позднее 30
(тридцати) дней со дня вступления Постановления в законную силу либо со
дня истечения срока отсрочки, предусмотренный статьей 701 Кодекса
Республики Казахстан "Об административных правонарушениях". В случае, если
штраф не будет уплачен в установленный срок, он будет взыскан в
принудительном порядке согласно статьи 708 вышеуказанного Кодекса.
Государственный инспектор
по регулированию использования
и охране вод_________________  __________________________________
подпись                      Ф.И.О.
М.П.
Постановление вручено (отправлено) нарушителю "__" _________ 200__ г.
N квитанции _________ ____________________ __________________________
подпись нарушителя            Ф.И.О.
____________________________________________________________________
Рег. N____________
____________________________________________________________________
Приложение N 4
к приказу Председателя Комитета
по водным ресурсам
от 12 декабря 2001 года N 105-П
об "Инструкции по осуществлению
государственного контроля за
использованием и охраной водных
ресурсов должностными лицами
государственных уполномоченных
органов управления водными ресурсами"
Министерство природных
ресурсов и охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
Комитет по водным ресурсам
______________________________________________________________________
орган управления водными ресурсами
______________________________________________________________________
почтовый адрес, телефоны, факс
Акт опломбирования
N_________
"_____" _______________ 200__г.
______________________________________________________________________
наименование и местонахождение объекта
Комиссия в составе ___________________________________________________
должность, Ф.И.О. членов комиссии
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
в соответствии с решением суда от "___" __________ 200___ г., N_______
произвела пломбирование_______________________________________________
______________________________________________________________________
наименование объекта, его подразделений
______________________________________________________________________
его производственной деятельности.
Подписи членов комиссии ______________
______________
______________
В случае аварийной ситуации руководству объекта разрешается снять
пломбу с составлением акта, и сообщить об этом органу управления водными
ресурсами по вышеуказанному адресу.
Пломба принята на ответственное хранение:
_____________________________ _____________ "____" _________ 200___ г.
должность руководителя          подпись
Акт составлен в __________ экземплярах.
Экз. N 1______________________________________________________________
Экз. N 2______________________________________________________________
Экз. N 3______________________________________________________________
Акт вручен ___________________________________________________________
должность, Ф.И.О. руководителя
рег. N ________________
_________________________________________________________________________
Приложение N 5
к приказу Председателя Комитета
по водным ресурсам
от 12 декабря 2001 года N 105-П
об "Инструкции по осуществлению
государственного контроля за
использованием и охраной водных
ресурсов должностными лицами
государственных уполномоченных
органов управления водными ресурсами"
Министерство природных
ресурсов и охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
Комитет по водным ресурсам
______________________________________________________________________
орган управления водными ресурсами
______________________________________________________________________
почтовый адрес, телефоны, факс
______________________________________________________________________
наименование финансово-кредитного органа и его адрес
Предписание
о прекращении финансирования строительства и эксплуатации
объектов, хозяйственной и иной деятельности, осуществляемых
с нарушением экологических требований или без положительного
заключения экологической экспертизы
"_____" _______________ 200__г.
На основании Акта проверки соблюдения водного законодательства N ____
от "___" ____________ 200 __г. и во исполнение Водного Кодекса
Республики Казахстан _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
ссылка на соответствующие статьи Кодекса, а также на другие
_____________________________________________________________________
законодательные, нормативные акты их статей и пунктов
_____________________________________________________________________
обязываю прекратить финансирование __________________________________
_____________________________________________________________________
наименование юридического лица, его адрес и Ф.И.О.
_____________________________________________________________________
физического лица и его место работы (жительства)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
осуществляющего с нарушением водного законодательства _______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
виды хозяйственной деятельности
Заказчиком (инвестором) работ является_______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование юридического лица, адрес и банковские реквизиты
Возобновление финансирования работ разрешается государственными
должностными лицами, выдавшими данное предписание только после получения
уведомления об устранении нарушений водного законодательства, указанные в
Акте.
О выполнении настоящего Предписания прошу информировать до
"____"____________ 200__ г.
Приложение: акт проверки соблюдения водного законодательства.
от "___"___________ 200__ г. N ________________
на _____________ листах _______________________
____________________________________________________________
должность, составившего Предписание
____________________  ______________________________________
подпись                       Ф.И.О.
М.П.                         рег. N_________________________
_________________________________________________________________________

1. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу жөніндегі
мемлекеттік инспектор ______________________________________________
қаулы шығарған тұлғаның лауазымы, аты-жөні, тегі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ісі қаралудағы тұлғаның аты-жөні, тегі
су заңнамасын бұзғаны туралы келесі материалдарды:     ____________________________________________________________________
қарай отырып, 200_жылдың "____" __________ N_____ хаттамаға және
берілген басқа да материалдарды негізгі алып:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының  Конституциясына , Қазақстан
Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексының  561
және  650  баптарына сәйкес, келесі түрдегі әкімшілік жаза тартқызу
туралы қаулы етеді:
1.________________________________________________ ескертілсін
2.___________________________________________ айыпқа тартылсын
айып пұл ___________________________________________ төленсін
айып пұл төленетін органның банкалық деректері     ____________________________________________________________________
Бұл қаулы жоғары органда (жоғары лауазымды тұлғада) немесе
тұрғын орынында қаулы шыққан күннен бастап 10 күн ішінде сотта
шағымдалынуы мүмкін.
Ескертпе:  көрсетілген айып пұл Қаулы күшіне енгеннен бастап
немесе Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы"
Кодексының  701  бабымен көзделген кейінге қалдыру мерзімі біткен
күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде төленуі тиіс. Айып пұл
белгіленген мерзімде төленбеген жағдайда, айып пұл Қазақстан
Республикасының "Әкімшілік құқықбұзулар туралы" Кодексының 701
бабымен Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқықбұзулар туралы"
Кодексының  708  бабына сәйкес еріксіз түрде алынады.
Су ресурстарын пайдалану мен
қорғауды реттеу жөніндегі
мемлекеттік инспектор ______________ __________________________
қолы           аты-жөні, тегі
М.О.
Қаулы құқық бұзушыға тапсырылды (жіберілді)
Квитанция N  _________ ____________________ __________________
құқық бұзушының қолы      аты-жөні, тегі ____________________________________________________________________                                                    Тіркеу N _____
Су ресурстары жөнiндегi Комитет төрағасының
2001 жылдың 12 желтоқсандағы N 105-п
"Қазақстан Республикасының су ресурстарын
басқару жөнiндегi мемлекеттiк өкiлеттi
органдарының лауазымды тұлғаларымен
су ресурстарын пайдалану мен қорғауға
мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырудың
нұсқауын бекiту туралы"
бұйрығына N 4 қосылым
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ТАБИҒИ РЕСУРСТАР ЖӘНЕ ҚОРШАҒАН
ОРТАНЫ ҚОРҒАУ МИНИСТРЛIГI
СУ РЕСУРСТАРЫ ЖӨНIНДЕГI КОМИТЕТ
___________________________________________________________________
су ресурстарын басқару органы
____________________________________________________________________
мекен-жайы, телефоны, факсы
N_________
ПЛОМБЫЛАУ АКТІСІ
200_жылдың "_____" _______________
Объектінің атауы мен тұрған орыны:_____________________________
____________________________________________________________________
Мына құрамдағы комиссия мүшелері: _____________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
комиссия мүшелерінің лауазымдары, аты-жөндері, тектері
Су ресурстарын басқару органының 200_жылдың  "___" _______ N__
нұсқамасына сәйкес _________________________________________________
___________________
объектаның, оның бөлімдерінің атаулары
____________________________________________________________________
өндірістік әрекетіне пломбылау жүргізді.
Комиссия мүшелерінің қолдары______________
______________
______________
Апаттық жағдай болған жағдайда объекті басшылығына акті жасау
және ол туралы су ресурстарын басқару органдарына жоғарыда
көрсетілген мекен-жайға хабар беру арқылы пломбаны алуға рұқсат
береді.
Пломба жауапты сақтауға алынды:
_____________________________ _____________ ______________________
басшының лауазымы               қолы           аты-жөні, тегі
Акт __________данада жасалды.
N 1 дана
_____________________________________________________________
N 2 дана
_____________________________________________________________
N 3 дана
_____________________________________________________________
Акті ______________________________________________ тапсырылды
басшының лауазымы, аты-жөні, тегі
Тіркеу N ____
Су ресурстары жөнiндегi Комитет төрағасының
2001 жылдың 12 желтоқсандағы N 105-п
"Қазақстан Республикасының су ресурстарын
басқару жөнiндегi мемлекеттiк өкiлеттi
органдарының лауазымды тұлғаларымен
су ресурстарын пайдалану мен қорғауға
мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырудың
нұсқауын бекiту туралы"
бұйрығына N 5 қосылым
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ТАБИҒИ РЕСУРСТАР ЖӘНЕ ҚОРШАҒАН
ОРТАНЫ ҚОРҒАУ МИНИСТРЛIГI
СУ РЕСУРСТАРЫ ЖӨНIНДЕГI КОМИТЕТ
____________________________________________________________________
су ресурстарын басқару органы
____________________________________________________________________
мекен-жайы, телефоны, факсы
____________________________________________________________________
қаржы-несие органының атауы және мекен-жайы
Экологиялық талаптарды бұзумен немесе экологиялық сараптаманың
оң тұжырымдамасыз объектілердің
құрылысын салу мен пайдалануды, шаруашылық және
басқа да әрекеттерді қаржыландыруды тоқтату туралы
N _______ НҰСҚАМА     200_жылдың "____" ______________
200_жылдың "____" ____________ N ____ Су заңнамасының
қадағалануы туралы Актісі негізінде және Қазақстан Республикасының
Су кодексін  орындау мақсатында
____________________________________________________________________
Кодекстің және басқа да заңнамалық, нормативтік актілердің тиісті
____________________________________________________________________
баптары мен тармақтарына сілтеме
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
шаруашылық әрекетінің түрі
су заңнамасын бұзумен жүргізген
____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы, оның мекен-жайы ____________________________________________________________________
жеке тұлғаның аты-жөні, тегі жұмыс және тұратын орыны
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
қаржыландыруды тоқтатуды міндеттеймін.
Тапсырыс (инвестор) беруші____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы, мекен-жайы және банка деректері
Жұмысты қаржыландыруды қайта бастауға рұқсат осы Нұсқаманы
берген мемлекеттік лауазымды тұлғамен тек қана Актіде көрсетілген
су заңнамасын бұзушылықтарды жойғаннан кейін беріледі.
Осы нұсқаманың орындалғаны туралы 200_жылдың "____"___________
дейін хабарлауды сұраймын.
Қосылым: 200_ жылдың "____"____________ N __ Су заңнамасының
қадағалануы туралы Актісі ________ парақта.
____________________________________________________________
нұсқаманы толтырған тұлғаның лауазымы
____________________  ______________________________________
қолы                    аты-жөні, тегі
М.О.                                          Тіркеу N _____